New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Jasper Whitmore
tollából
Ma 5:23 pm-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 5:20 pm-kor
Wyatt Leneghan
tollából
Ma 5:10 pm-kor
Michael K. Wilde
tollából
Ma 4:52 pm-kor
Julian Carter
tollából
Ma 4:45 pm-kor
Sebastian Nolan
tollából
Ma 4:00 pm-kor
Kendra Chemblar
tollából
Ma 3:11 pm-kor
Mathéo Derouin
tollából
Ma 2:49 pm-kor
Audrey Peyton
tollából
Ma 2:35 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
23
Diákok
47
36
Egészségügy
26
17
Hivatal
10
13
Média
46
33
Munkások
36
20
Oktatás
15
8
Törvényszegõk
18
40
Üzlet
22
24
Összesen
229
214

Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall
TémanyitásRe: Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall EmptyMa 1:21 pm-kor

Fix me, Doctor
I don’t wanna lose
THE LOVE OF MY LIFE

Az égő szálat forgattam ujjaim között, ahogy megadtam neki a lehetőséget, hogy bizonyítsa, több ő, mint egy közönséges diplomás, aki azzal henceg, hogy végigmagolt pár évet amiről kapott egy papírt. Kerestem a falon, hogy vajon hol is díszeleghet bekeretezve a fityinget se érő oklevele, amire olyannyira büszke lehet, de nem hagyott időt nagyon nézelődni, ugyanis újabb kérdésekkel támadt, fittyet hányva a feleletemre. Érdekes volt, hogy mennyire nem láttam empátiát vagy toleranciát a szemeiben. Talán pont ez különböztet meg egy pszichiátert egy pszichológustól, utóbbi mindennapi problémákat kezel, az előbbi pedig elmebetegeket. Már csak az a kérdés, hogy én miért itt ülök, nem pedig egy aranyos, noteszkés, vigyori csajnál, aki arra vár, hogy a legjelentéktelenebb kérdésekre keresse nálam a választ. Nem tartozok a betegek közé, nem vagyok skizofrén, nem vagyok pszichopata. Nem vagyok, igaz?
A tekintetemet vonzotta a cigarettája. Jó ideje dohányoztam már ahhoz, hogy tudjam, az egyik legdrágább fajtát választotta, ami egyáltalán nem lepett meg. A reakcióm csupán egy lekezelő mosoly volt és egy mély sóhaj, ugyanis ennél átlátszóbb alakot se látok sokszor. Utálom az olyan embereket, akik ennyire hencegnek a pénzükkel, mint ez a pöcs. Sose voltunk szegények Ellie-vel, de nem szórtam ki az ablakon a kötegeket, hogy bizonyíthassam az embereknek mennyit is érek ebben a világban, ellentétben vele. Súlyos önbizalomhiánya lehet, ugyanis feltűnően azt szeretné, hogy minden rajta lévő anyag, minden mellette pihenő tárgy ordítsa magából azt, hogy igenis értékes és igenis letett valamit az asztalra. Szánalmas.
A kíváncsiskodásra csak némán, magam elé meredtem, passzivitást választva. Nem szerettem volna kinyílni neki, tartom az elveimet, ha elhatároztam, hogy ma nem kap tőlem többet, akkor nem is fog, nem köpöm szembe magamat. Ahogy elnyomtam a cigarettámat, már gyújtottam is rá a következőre, majd egy halovány görbével a szám szélén tovább szívtam azt, kihasználva a nyomatékosító csendet. Láthatóan nem tetszett neki ez a fajta magatartás, ugyanis hosszú monológot kaptam a modoromról és a zártságomról. Bár egyáltalán nem szerettem volna, hogy hassanak rám a szavai, nem tehettem meg se magammal, se a feleségemmel, hogy elvágom magamat a dokinál. Undorítóan beszélt, szúrkált azzal, ahogy kifejezte magát s bár szívem szerint felismerhetetlenre vertem volna az arcát, de tudtam, ez nem oldana meg semmit. Leküzdve magamban az indulataimat próbáltam higgadt maradni. A szavait követően még pár másodpercig csak szétnyílt ajkakkal ültem a székében, a távolba tekintve, majd ráemeltem a tekintetemet.
- Robbanékonyabb vagyok. Bizonyos hangok, bizonyos vizuális hatások arra is képesek, hogy azonnal elboruljak, utána feketeség és már csak akkor térek vissza, mikor láthatom a tetteim következményét. Tudom, mi az eredménye annak, amit csinálok, de sose láttam vagy éreztem, hogy mi is történik olyankor pontosan, csak a végkifejlet van meg - mesélek neki halkan, a mondatom közben hatalmas gombócokat legyűrve a torkomban. Ha megakarom menteni a házasságomat, szükségem van erre a pasasra, bármennyire nem szeretném, hogy így legyen. Ez az utolsó esélyem, ha ezt elszúrom, mindennek lőttek.





Sebastian Nolan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Lyall Bradbury
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_inline_pg0bx6KEFv1t8bm8b_250
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall B1c257f625acb391f63ae85503833d13
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
Life went on
but it was never the same again

Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall SAvJc
★ családi állapot ★ :
A thousand years and a day
would still be too soon to lose you.

Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_p3kevfaSDe1uuckjbo6_r1_540
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall 231e22858b299d0441adc95d4f9f3a19
★ foglalkozás ★ :
Taxi driver, mocskos melók
★ play by ★ :
Joel Kinnaman
★ hozzászólások száma ★ :
21
TémanyitásRe: Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall EmptyMa 12:17 pm-kor


Sebastian & Lyall

- Ha szeretne - adtam rá engedélyt, bár hivatalosan nem lenne szabad a rendelőben. Majd befújok némi légfrissítőt, aztán kiszellőztetek és az pillanatokon belül megoldja a dohányzás okozta kellemetlen szagokat. Pontosabban a mások számára kellemetlen szagokat, ugyanis én magam is dohányos voltam és ekkor én magam is elővettem egy doboz cigit és rágyújtottam én is. Ha már szóba fognak kerülni az anyagiak, akkor nem csak az öltözékem, de cigim is drágább volt annál, amit ő szív. És erősebb is. Elég erős, hogy azok, akik nem elég erős dohányosak fuldokoljanak egy slukktól, de nekem pont kellemes volt.
Végighallgattam a sérülésének a történetét, fel is jegyeztem a fontosabb dolgokat jegyzetpontokba szedve, majd személyesebb kérdést tettem fel, amire láthatóan nem reagált túl jól. Bár nem adtam jelét, belül szórakoztatott, hogy mennyire felkapta a vizet. Semleges, üres tekintettel figyeltem, amint ökölbe szorul a keze, feszülnek izmai, izzik a szeme a haragtól és minden porcikájából süt a gyűlölet és a tagadás. A lelkem mosolygott, de a testem nem beszélt arról, hogy élvezném, amit látok, pedig valójában szórakoztatott a fortyogása.
A válaszával nem voltam teljesen kibékülve. Nem azt mondom, hogy ne vállalna felelősséget, de úgy érzem néha kételkedik saját magában. Utólag biztosan bocsánatot kér a tetteiért és a felesége is azt mondta nem szokott hárítani, se semmi ilyen, ám én mégis azt érzem Lyall nem teljesen ismeri önmagát és a tetteit. A kérdést is félre értette. Nem azt kérdeztem, hogy a felesége hazudik-e szerinte, hanem azt kérdeztem Ő saját bevallása szerint miként tekint önmagára. Szerintem néha Lyall sincs tisztában saját tetteivel, mintha más követné el őket, ő pedig már csak akkor került képbe, amikor már minden rossz megtörtént. Az a valaki, aki akkor irányítja, megteszi, később pedig mikor kitisztul a feje, akkor döbben rá mit is tett.
Hogy én megijedtem-e tőle? Nem. Teljesen nyugodt maradtam, pedig látszott, hogy nem igen tud uralkodni magán. Most a saját szememmel is láthattam, milyen, amikor dühbe gurul, bár azt még nem érezhettem milyen, amikor bántalmaz. Nem jutott el arra a szintre, hogy nekem támadjon, annyi önkontroll még szorult belé, hogy tudja, itt nem teheti meg. Itt nem a négy fal közt van. Ez érdekes volt. A négy fal közt otthon bármikor bántalmazza a feleségét, de itt engem nem. Egy idegent a rendelőben nem. Biztosan azért, mert tudja, hogy a törvény lesújtana rá és talán börtönbe is kerülne.
Nem féltem, hiszen jó erőben voltam, ráadásul volt a fiókomban egy injekció, amit, ha beadok neki órákig csak nyálát csorgatva feküdne a padlón, majd egy szakvéleménnyel átküldetem őt a zárt osztályra egy szép, párnázott fehér szobába. Annyira nem volt ostoba és nem volt annyira ideggyenge, hogy ekkora kockázatot vállaljon. Ez izgalmas. Ez érdekes. Tegyem még próbára?
- Meséje el, milyen, amikor elveszti a fejét - kértem. - Mennyire öntudatos akkor? - kérdeztem. - Tudatában van a tetteinek, vagy inkább olyan érzés, mintha nem is ön irányítaná a testét? Fel tudja idézni az egyik ilyen esetet? Élje bele magát és mondja el, mi történik? Mi játszódik le önben? Érez valaki mást, valami mást? Valamit, ami elzárja az ön tudatát és átveszi az uralmat a teste felett
Kinevetett engem. Röhögött. Kérdőre vont. De nem zavart. Feleltem én a kérdéseire, bár nem biztos, hogy tudni akarta rá a választ. Én vele ellentétben nem fogok köntörfalazni és nem sérti a büszkeségemet az, hogy válaszoljak neki. Nem is szégyelltem.
- Nem akarok a bizalmába férkőzni - feleltem. - Az orvosa vagyok, nem a barátja, Mr. Bradbury - szögeztem le. - Kettőnk közül pedig maga van kiszolgáltatva nekem és nekem kell megismernem magát, nem magának engem.
Az én magánéletem rendben van, nem én vagyok az, aki minden alkalommal laposra verem a feleségemet, hanem maga
- mondtam könnyedén, gátlások nélkül, majd még könyörtelenebbül folytattam, hogy szembesítsem azzal, ki is ő. - Ott az ajtó, ki lehet menni - mutattam felé. - Oldja meg egyedül a problémáit, ha tudja, de az, amiket tudok magáról, nem azt bizonygatják, hogy rendbe tudja hozni az életét, hanem egy sokadik távoltartási végzést és néhány újabb vérző sebet eredményez a felesége ajkain, néhány lila folttal a bőrén, melyek csak napok múlva tűnnek el majd.
Lehet választani két életforma között. Vagy marad és hagyja, hogy segítsek, vagy elmegy és kockáztatja a felesége testi épségét és szerez egy újabb priuszt a rendőrségen. Én attól még nyugodtan fogom álomra hajtani a fejem, hogy maga 72 órán át ül egy padon a rácsok mögött, míg a feleségét a sebészeten foltozzák.

Magának kell eldöntenie milyen életet akar élni és milyet szán a szeretteinek.

Lyall Bradbury imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Sebastian Nolan
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall De67964cf9961a65acdf2a6f7ee46fac47c215c2
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_mu1zru4zla1qe042go4_250
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_mu1zru4zla1qe042go1_250
He lives down in a ribcage
in the dry leaves of a heart.
♫ :
So take this night
Wrap it around me like a sheet
I know I'm not forgiven
But I need a place to sleep
So take this night
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_mu1zru4zla1qe042go9_250
I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled,
the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
★ idézet ★ :
Each patient carries his own
doctor inside him.
★ foglalkozás ★ :
Psychiatrist
★ play by ★ :
Zachary Quinto
★ hozzászólások száma ★ :
151
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_mu1zru4zla1qe042go3_250
TémanyitásRe: Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall EmptyCsüt. Szept. 26, 2024 10:57 am

Fix me, Doctor
I don’t wanna lose
THE LOVE OF MY LIFE

Rohadtul kirázott a hideg a faszitól. Eleve már a torz külseje is épp elég volt arra, hogy ijedtemben a bőrömből is kiugorjak, de az a fajta semleges, tökéletesen neutrális hangnem amit alkalmazott végképp libabőrössé tett tokától bokáig. Habár szívem szerint összehúzva magamat a fejemre helyeztem volna egy takarót, hogy a sötétben ülve, néma csendben várjam végig az 1 óra leteltét majd eltűnhessek innen, de eszem ágában sem állt mutatni neki is, hogy mennyire feszültté tesz a stílusa vagy hogy a vér is megfagy az ereimben ahogy újból meg újból faggatózni kezd. Azt kell látnia, hogy nem tud megtörni, ugyanis eszem ágában sincs pont egy ilyennek kiönteni a lelkemet. Egy csinos nő vagy egy hozzám hasonló pasas társaságában ezerszer hamarabb fel tudtam volna oldódni, nem is értettem, a feleségemnek miért pont rá esett a választása.
Eleve nem hiszek a pszichológusokban, a lelki betegségekben, a terápiákban meg az idegenekkel való beszélgetésekben. Mindenre létezik gyógyszer, kivéve a lélek és a szív fájdalmára, akkor is, ha máshogy állítják nagy tudományos akadémiák. Ez a pöcs még egy fokkal rosszabb is volt, ugyanis nem annyiból állt a munkája, hogy elővette a noteszkéjét, végighallgatott egy hisztit, megveregetett egy vállat aztán dicsérte magát, hogy milyen jó munkát végzett, mert a páciense mostmár madarakat lát a pacákban, nem gyilkos bohócokat, hanem besétált ide, eljátszotta, hogy a diplomáját csillogtatva a tudása is magától értetődő, aztán kénye kedve szerint teljesen mindennapos helyzetekre is pirulákat írogatott. Ismerek ilyen sztorikat, rengeteg embert tettek élőhalottá annak érdekében, hogy a rokonai ne panaszkodjanak többé a modorára. Hát köszönöm szépen, én ebből nem kérek.
- Rágyújthatnék, doktor? - mosolyodtam el, a megannyi kérdést követően csupán ennyire kinyitva a számat. A cigis dobozt lengettem előtte, ha kérésemnek eleget tett, a számba is helyeztem egy szálat, majd a füstöt ajkaim között tartva lassan fújtam azt ki, hogy ezzel is időt nyerhessek a válaszadásra. Ha nem engedte meg, lefagyasztott vigyorral csúsztattam azt vissza a zsebembe, majd kezeimet kezdtem el tördelni előtte. - Mindkét lábamat lövés érte, a combomon illetőleg a vádlimon. Hosszú ideig úgy volt, hogy amputációt kell végrehajtani rajtuk, de a terápiáknak és a kezeléseknek hála megtarthattam őket - válaszoltam neki sokkal nyugodtabban, lassabban, de kifejezéstelen arccal. Ez nem feltétlenül volt stratégikus, csupán annyi embernek kellett már felelnem erre a kérdésére, hogy rutinból ment a válasz. - Összesen 3 hónapot töltöttem a kórházban, de utána is még fél évig kerekesszékkel tudtam csak mozogni, egyébként ágyhoz voltam kényszerülve. A feleségem szerencsémre mindenben segített és támogatott - bólintottam aprót. - Nem szedek gyógyszert - tipikus sablon volt, amit hallgattam, akárcsak egy filmben. Tényleg, erre kap valaki végzettséget?
A személyes kérdések hirtelen értek, az hogy én tagadom-e a tetteimet annyira betalált, hogy akaratlanul is ökölbe szorult a kezem. Visszatartva az indulataimat kötöttem magam gondolatban a székhez, máskülönben már beszakítottam volna a fejét, amiért ilyen következtetéseket mer engedni magának. Nem vagyok gyáva, szembe tudok nézni saját magammal, a tetteimmel és ezek következményeivel, mindig is felelősséget vállaltam a hibáimért, azt sose hárítottam se másra se külső tényezőkre, aki ismer, ezt tökéletesen tudja.
Egy hatalmas levegőt véve szemmel láthatóan megemelkedik a mellkasom, számon keresztül fújok ki, majd fogcsikorgatva felelek.
- Nem, doktor. Nem gondolom, hogy a feleségem hazudna. - válaszolok röviden, a szemeim lángokat szórnak, meg tudnám fojtani itt és most, de nem lehet. Nem vagyok hajlandó a többi kérdésre bármilyen figyelmet fordítani, ezen az alkalmon biztos, hogy nem fogja elérni nálam, hogy ennél többet kaphasson a lelkemből, de ha rajtam múlik, soha többé nem is fog látni, ugyanis ha hazaérek, biztosan beszélek a nejemmel, hogy egy elmebeteg agyturkászhoz foglalt időpontot.
Az utolsó hosszú kíváncsiskodásra így, ezek után, csak elnevetem magam. Szabadon, hangosan, gyermetegen kezdek el röhögni a kérdésein.
- Mondja doktor, maga így próbál meg beférkőzni mások bizalmába? - nevetek tovább. - Ne haragudjon, azt hittem főszabály maguknál, hogy valahogy megpróbálnak közelebb férkőzni a pácienseikhez annak érdekében, hogy megnyíljon maguknak, mégis, Ön azt várja tőlem, hogy a legérzékenyebb dolgaimról nyilatkozzak Önnek úgy, hogy semmi mást nem tudok magáról azon kívül, minthogy egy rohadt agyturkász, aki mások szenvedéseiből keresi a pénzét, láthatóan jó sokat - vigyorgok rá, gúnyosan végignézve rajta. - Meséljen inkább maga, mondja el az élettörténetét - kezdem el faggatni, szándékosan ingerelve őt.





Ellaria Rousseau ölelést küldött

Sebastian Nolan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Lyall Bradbury
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_inline_pg0bx6KEFv1t8bm8b_250
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall B1c257f625acb391f63ae85503833d13
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
Life went on
but it was never the same again

Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall SAvJc
★ családi állapot ★ :
A thousand years and a day
would still be too soon to lose you.

Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_p3kevfaSDe1uuckjbo6_r1_540
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall 231e22858b299d0441adc95d4f9f3a19
★ foglalkozás ★ :
Taxi driver, mocskos melók
★ play by ★ :
Joel Kinnaman
★ hozzászólások száma ★ :
21
TémanyitásRe: Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall EmptyVas. Szept. 22, 2024 10:10 pm


Sebastian & Lyall

A kapkodott válasza adott némi okot a nyugtalanságra, hiszen ennél azért többet vártam volna. Az, hogy ennyire felületesen mesélt nekem, két dologra engedett következtetni. Az egyik, hogy úgy véli a felesége már mindent elmondott, a másik lehetőség, hogy érdektelen és nem hisz benne, hogy segíthetek neki. De nem eszik olyan forrón a kását, nem hagyom magam. Ha önmagától nem mondja el, akkor majd én rákérdezek és el kell, hogy mondja.
- Mégis miféle sérülés érte, mr. Bradbury? - kérdeztem rá, mert ezt tudnom kell. Az elszenvedett sérülések közrejátszhatnak az állapotát illetően. - Sok időt töltött kórházban? Volt kómában is? - A kóma lehet kiváltó oka a személyiség torzulásának, bár az ilyesmi ritka. A kóma alatt az agy minimális károsodásokon megy keresztül, bár igaz, nem hinném, hogy Lyall esetében erről lenne szó, viszont ezeket nekem fel kell majd tűntetnem a zárójelentésen is és a kórlapon is.
Ha már itt tartunk a laptopomon megnyitottam Lyall egészségügyi fiókját, hogy utána járjak a gyógyszereinek és a kórtörténetének. Megnéztem miket szed és milyen műtéteken esett át, milyen kezeléseket kapott, stb., majd ezeket beírtam a saját dokumentumom kórelőzmény részlegébe.
- Szed bármilyen gyógyszert? Nem csak nyugtatókra gondolok, bármire - kérdeztem rá azért szóban is, hiszen vannak vény nélkül kapható gyógyszerek is és étrendkiegészítők is. Ezekről is tudnom kell. Ha válaszolt, felírtam.
Érdekes volt a rémálom, erre később majd vissza szeretnék térni, de most fontosabb volt, hogy beszélgessünk az agressziójáról, az indulatokról, hiszen ez a mi fő kérdésünk, lényegében a felesége is emiatt keresett meg engem. Már maga az is érdekes volt, ahogy a férfi megfogalmazta. "A feleségem elmondása szerint". A megfogalmazás arra utal, hogy Lyall tagadja ezt. Már eleve elutasította még a lehetőségét is, illetve távol tartotta magától a vádat. Hárított.
- Miért, mr. Bradbury, ön tán tagadja? - kérdeztem. - Úgy érzi csak a felesége tartja agresszívnak és ön valójában nem az? Saját szemében ön nem agresszív? - érdeklődtem, de továbbra is semleges képet festettem. Nem olvashatta le rólam, hogy mit gondolhatok róla. - Csak a felesége mond ilyet, vagy mások is állítják? Ön miként írná le a saját viselkedését?
A felesége szerint miben nyilvánul meg ez az agresszíó? Verbális? Fizikai? Vagy mind a kettő?
- kérdeztem, mert a szavaiból úgy jön le, ő tagadja, hogy az lenne. De láthatóan az ittléte is részlegesen passzív.
- Mit gondol, a rémálmai befolyásolják önt a mindennapokban? - tettem fel még ezt a kérdést is. - Mit érez reggel, mikor felkel és aznap este volt egy rémálma? Miről álmodik és mennyire hat ki az álom az aktuális napra? Ideges tőle, vagy fél? Frusztrált? Nyugtalan? Vagy semlegesen éli meg és nincs semmilyen kihatással a mindennapjaira?

mind álarcot viselünk
Sebastian Nolan
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall De67964cf9961a65acdf2a6f7ee46fac47c215c2
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_mu1zru4zla1qe042go4_250
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_mu1zru4zla1qe042go1_250
He lives down in a ribcage
in the dry leaves of a heart.
♫ :
So take this night
Wrap it around me like a sheet
I know I'm not forgiven
But I need a place to sleep
So take this night
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_mu1zru4zla1qe042go9_250
I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled,
the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
★ idézet ★ :
Each patient carries his own
doctor inside him.
★ foglalkozás ★ :
Psychiatrist
★ play by ★ :
Zachary Quinto
★ hozzászólások száma ★ :
151
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_mu1zru4zla1qe042go3_250
TémanyitásRe: Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall EmptyVas. Szept. 22, 2024 1:53 pm

Fix me, Doctor
I don’t wanna lose
THE LOVE OF MY LIFE

Hosszas várakozásnak néztem elébe, ahhoz képest, hogy pontosan időre érkeztem, pontosság alatt értve, hogy egy perccel se jöttem hamarabb. Szinte bosszúként érződött, ahogy a doktor előttem még két alakot is behívott magához, ezalatt a két alkalom alatt pedig mindkétszer össze is találkozott a tekintetünk. Írni akartam Ellie-nek, hogy elpanaszkodhassam magamat a tahó agyturkászról, de rájöttem, hogy nem feltétlenül lenne jó ötlet az egyetlen, kapcsolatunkat potenciálisan megmentő lehetőségemet kritizálni. Visszavonva az üzenetet temetkeztem inkább gondolataimba, behunyt szemekkel várva, hogy megszólítsanak. Elrejtve ingerültségemet, mint aki meditál, kezdek bele egy olyan karakter alakításába, aki egyáltalán nem hasonlít rám.
Meghallva a titkárnő hangját, aki végre valahára belépést enged tápászkodok fel a kicsit sem kényelmes székről, majd lassan ballagok be a rendelőbe. Az ajtót becsukva magam mögött még nem szólok semmit, csak végigmérem a pasast. Nem tudom a feleségem mit láthatott benne, hogy pont őt választotta, de a hideg is kiráz a megjelenésétől. Van valami rettenetesen gonosz és visszataszító a tekintetében, amit jelenleg még nem tudok megmagyarázni.
- Jó napot - szedem össze magamat, hogy maradék udvariasságomat magamra erőltessem. Az utasítására leveszem a kabátomat, majd helyet foglalok vele szemben. - 2021 szeptemberében lesérültem a fronton, emiatt ott kellett hagynom a munkámat. Az ott látott dolgok rémálomként kísértenek, de nem emlékszem pontosan a történtekre. A feleségem elmondása szerint azóta agresszív vagyok, hamar robbanok tehát teljesen kifordultam magamból - összegeztem érzelemmentes arccal. - Nagyjából ennyi - csaptam a combomra a kezemet, fürkészve azokat a kegyetlen, mélybarna szemeket, aligha kivéve a pupilláját. Minden bizonnyal láthatta rajtam, hogy nincsen kedvem itt lenni, bármennyire is próbáltam ennek az ellenkezőjét mutatni. Nem hittem ebben a fajta orvoslásban, tekintve pedig, hogy nem egy pszichológusnál ülök, bennem volt a félsz, hogy semmi mást nem fog megfelelő megoldásnak látni a pasas, csakha telenyom nyugtatóval, hogy zombiként létezhessek tovább a nejem mellett, mert hát ezt csinálják a hozzá hasonlók. Biztos bediagnosztizál majd depresszióval, rámhúz ezer mentális betegséget, amilyen szerencsém van még az elmegyógyintézetbe is tölthetek pár hetet, kényszerzubbonyban számolva a napokat, ahogy a gumiszoba falába verem a fejemet. A hideg is kirázott tőle.





Ellaria Rousseau ölelést küldött

Sebastian Nolan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Lyall Bradbury
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_inline_pg0bx6KEFv1t8bm8b_250
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall B1c257f625acb391f63ae85503833d13
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
Life went on
but it was never the same again

Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall SAvJc
★ családi állapot ★ :
A thousand years and a day
would still be too soon to lose you.

Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_p3kevfaSDe1uuckjbo6_r1_540
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall 231e22858b299d0441adc95d4f9f3a19
★ foglalkozás ★ :
Taxi driver, mocskos melók
★ play by ★ :
Joel Kinnaman
★ hozzászólások száma ★ :
21
TémanyitásRe: Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall EmptySzomb. Szept. 21, 2024 6:44 pm


Sebastian & Lyall

A napokban rendkívül érdekes dolog történt velem, ugyanis felhívott engem egy hölgy, egy bizonyos Ellaria Rousseau, hogy időpntot kérjen hozzám a férjének. Egy kicsit elbeszélgettünk, hogy mégis miről van szó, hiszen mégis csak képben kellett lennem. Egy katona, aki kifordult magából. Tömören, de persze kifejtette nekem a lényeget. A lényeget, amit mindenképp tudnom kellett, az esetet pedig igazán érdekesnek és nekem valónak találtam, izgalmas volt. Rég nem volt már igazán érdekes esettel dolgom. Persze mindig vannak olyan betegek, akik izgalmasak és érdekesek, de sok köztük a sablonos, tömeg páciens, akikkel a legtöbb pszichológus és pszichiáter elboldogul, viszont én elég sokra tartottam magam ahhoz, hogy méltatlannak érezzem, hogy akárki beüljön a székembe. Persze sokszor nem válogathattam meg a pácienseim, főleg nem a szakrendelésen, ellenben a magánprakszisomban már igen. De itt a szakrendelésen jön, aki jön, azért fizetnek, hogy mindenkinek a rendelkezésére álljak, ám a többséget pár alkalom után egy recepttel lepattintom. A legtöbb gyógyszer ma már helyettesíteni tud egy orvost, így a páciensnek már csak az egyeztetésekre és a kontrollra kell megjelennie, így tudok koncentrálni a fontosabb páciensekre.
Mr. Bradbury esete pedig nekem való volt és már akkor megragadott, amikor a felesége beszélt nekem a férje állapotáról. A telefonban nem mondtam semmi diagnózist, de a hallottak alapján az első gyanúm a posztraumatikus stressz szindróma volt, vagy épp a frontális lebenyt ért sérülés által kiváltott személyiségzavar. A katonáknál nem ritka, hogy olyan koponyasérülés éri őket, amik miatt sérül a frontális lebeny, ez pedig személyiségzavart okoz. De persze több más oka is lehet ennek, olyan, mint mondjuk a daganatos betegségek, vagy épp azok az élethelyzetek, melyek az évek során rátették a bélyeget, de ezt az utóbbit kétlem, hiszen Miss. Rousseau azt mondta a változás túl hirtelen jött.
Természetesen pszichiáterként nem tehettem meg, hogy anélkül építek diagnózist, hogy a pácienssel több alkalmat le nem ültem volna, így nem is tettem. Nem állítottam fel diagnózist, csak latolgattam a lehetőségeket, de nem döntöttem még semmit az állapota felett. Millió egy oka lehet annak, hogy az ember kifordul önmagából, ehhe nekem nem egy alkalom kell majd, amit egymással eltöltünk a rendelőmben.

Az említett páciens rövidesen meg is érkezett hozzám az időpntra, amit kapott tőlem, noha ő nem tudhatta, hogy én mennyit tudok róla és nem is fogja meg tudni. Úgy fogunk leülni egymással, mintha nem tudnám még a nevét sem. Nem fogom kiadni az információim, hiszen tudnom kell mennyire őszinte velem. Ha hazudik, azzal mindhármunk életét meg fogja nehezíteni. Az enyém, a sajátját és a feleségéét is, aki bízik benne, hogy én majd megváltást hozok az életükbe.
Az asszisztens már kinyitotta a rendelőt, én pedig még épp időben voltam. Szép türelmesen, komótosan, mereven sétáltam végig a Manhattan Psychiatric Center komor falai között. Sötét öltönyt viseltem, mely feszült jó kondiban lévő testemen, ahogy a fehér ing is és a bordó nyakkendőm is, melyet nyakkendő tűvel rögzítettem is a helyére, hogy ne tudjon elmozdulni. Az egész megjelenésem szigorú eleganciát mutatott, testtartásom fegyelmet, szigort, határozottságot és tökéletességet. Kezemben sötét aktatáska lógot, melyet erősen fogtam, orromon szemüveg ült, mely mögött kifürkészhetetlen, érzéketlennek tűnő szempát volt, melyek alig mutattak érzelmet.
Bekanyarodtam a váróba, rövid pillantást vetettem a páciensekre, majd bekopogtam az irodámba és eltűntem az ajtó mögött. Bár Lyall időpontra jött, mégis két másik pácienst hívtam be hamarabb, de mivel nekik csak a gyógyszereik kellettek, őket pillanatok alatt le is rendeztem. Kiírtam a recepteket nekik, volt, aki injekciót is kapott tőlem és tovább küldtem a neurológiára, de Mr. Bradbury is hamar sorra került.
Az asszisztens behívta őt, én majd mikor helyet foglalt az íróasztalom mögüll felé pillantottam.
- Üdvözlöm, Mr. Bradbury. Dr. Sebastian Nolan vagyok. Amennyiben sikerült komfortosan elhelyezkednie és összeszednie a gondolatait, kérem, mesélje el miért kellett ma idejönnie - kértem fel rá egy közömbös pillantással, ami nem sugallt se empátiát, se antipátiát. Független, érzelemmentes, de még csak azt sem sugallta miket gondolhatok róla. Teljesen elzárkózott pillantás volt, mely mintha távoli lenne, falak mögé bújt. Ellenben vele, akinek az arca nyitott könyv volt. Már a váróban, a futó pillantásommal sok mindent észre vettem, mely az arcára volt írva és nem sok jót láttam. De hátha idő közben meg fogom tudni puhítani annyira, hogy együttműködő legyen.

mind álarcot viselünk
Sebastian Nolan
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall De67964cf9961a65acdf2a6f7ee46fac47c215c2
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_mu1zru4zla1qe042go4_250
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_mu1zru4zla1qe042go1_250
He lives down in a ribcage
in the dry leaves of a heart.
♫ :
So take this night
Wrap it around me like a sheet
I know I'm not forgiven
But I need a place to sleep
So take this night
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_mu1zru4zla1qe042go9_250
I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled,
the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
★ idézet ★ :
Each patient carries his own
doctor inside him.
★ foglalkozás ★ :
Psychiatrist
★ play by ★ :
Zachary Quinto
★ hozzászólások száma ★ :
151
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_mu1zru4zla1qe042go3_250
TémanyitásFix me, Doctor // Sebastian & Lyall
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall EmptyPént. Szept. 20, 2024 5:54 pm

Fix me, Doctor
I don’t wanna lose
THE LOVE OF MY LIFE

Rohadtul elbasztam. Nem tudom mit tettem, miért tettem és mikor tettem, de rettenetesen félrecsúsztak a dolgok.
Általában két órát tudok aludni éjszakánként, azt is csak gyógyszerekkel. Forgolódom, rémálmaim vannak, kísért az emléke valami oly távolinak, hogy már felidézni sem tudom pontosan. A lelki szemeim előtt látom magamat, egyenruhában egy téli tájon, egy kölyökkel előttem, aki reszketve a fagyban segítséget kér. Vér, nedv, vasas illat leng körül.
Utálok belegondolni, hogy mi történhetett azon a napon, amikor örökké elvesztettem a képességemet, hogy végezhessem a munkámat. Megannyi év telt el, rengeteg áldozat, rengeteg idő amik most mind a kukában landoltak. Elviselhetetlen fájdalom számomra, hogy az élet ellehetetlenített tőle.
Ellie fél tőlem. Retteg, hisz bántom. Próbálja a kezei között tartani a házasságunkat, amíg végignézi, hogy kifut a lába alól a talaj és minden szétcsúszik otthon. A szerelmesekből ellenségek lesznek, a simogatásokból ütések, a gyűrt lepedőből pedig összetört tányérok.
Kedd este van. A kanapén ülök, a kezem reszket,  nem nézek fel, a cipőm figyelem, ahogy számolom a másodperceket. Szipogás töri meg a csendet, majd újból nesztelenség költözik a házba. A feleségem az. Zokog, de nem akarja mutatni. Bántottam, de nem akarja mutatni. Összetörtem őt lelkileg, nem ismer rám, fogalma sincs, ki a férje többé, de nem akarja mutatni. Hogy miért? Mert fél tőlem.
Azt hiszem, most telt be nála a pohár, ugyanis nem akar hozzámérni többé. Nem jön közelebb, nem kérlel, hogy legyek újra önmagam, nem kérdezget, hogy hova tűntem, hogy miért csinálom ezt. Azt hiszem, feladta.
- Ellie, én.. - motyogom magam előtt. Fogalmam sincs, miért teszek ennyire szörnyű dolgokat. Levágnám a saját kezemet ahelyett, hogy azt rá emeljem, mégis megtörténik, újra és újra. Vitázunk, ideges leszek, képszakadás, feketeség aztán itt találom magamat. - .. én soha nem tennék veled ilyesmit.
- Megtetted, Lye - szól alig hallhatóan, a könnyeket magába fojtva. Ráemelem a tekintetemet és csak most realizálom, mekkora szörnyűséget csináltam vele. Összefont karokkal dől neki a konyhapultnak, az arca feldagadt, néhány csepp végigfolyik a bőrén, az álkapcsa vonaláról a földre zuhanva. A ruhája kinyúlva lóg a válláról, a karján karmolások. Magának okozza, végignézem, ahogy az idegességét kontrollálva magába mar újra meg újra, izmokig hatolva körmeivel. Mégis mit tettem?
Felállok a kanapéról, hogy közelebb menjek hozzá, de elfordul, nem néz rám. Összerezzen a lépteimre, hevesebben veszi a levegőt. Nem olyan, mint régen. Nem vagyunk olyanok, mint régen.
Töménytelen alkohol van a szervezetemben mégis úgy érzem, teljesen józan vagyok. Tekintetét próbálom fürkészni, kiolvasni belőle a megoldást de nem megy. Nem szeretné már, hogy megtaláljam.
Öntudatlanul indulnak útnak a könnyeim, ahogy a szemeim előtt vesztem el a feleségemet. Bántom azt, akit mindennél jobban szeretek, aki sose tenné meg ezt velem, mint amit én tettem vele. Szörnyeteg vagyok.
- Úgy sajnálom - mondom rekedt hangon, többször megakadva. - Ellie, nem értem mi van velem. Nem tudom mi miért történik, ez nem én vagyok - motyogom magam elé, zokogva, de nem hallok semmit az irányából, amitől még jobban magamba roskadok. Visszadőlök a kanapéra majd kezeimmel takarva arcomat rökönyödök meg azon, akivé váltam. Ő az utolsó ember a Földön, aki megérdemelné ezt. - Bocsáss meg. Kérlek, bocsáss meg - fulladozok a szemeimből folyó cseppektől, amik zuhatagként borítják el teljes arcomat. Alig kapok levegőt.
- El kell menned egy orvoshoz - jelenti ki, hirtelen komoly, száraz hangon. - El kell menned, különben vége - olyannyira szigorú és rideg a lejtése a szavaknak, hogy érzem, túl nagy a tét ahhoz, hogy minden kétségem és rossz érzésem ellenére ellent mondjak neki. Ha ezzel meg tudom menteni a házasságunkat, legyen. Bármit megtennék Érte, kettőnkért,hogy jobb ember lehessek számára.
- Legyen - jelentem ki hevesen bólogatva.
Ellie hosszas keresgélés után kiválasztott egy dokit. Addig a kanapén alszom, amíg nem kezd el javulni ez az egész. Távolságot tart tőlem, felügyel de csak rejtve.
Sebastian Nolan, pszichiáter, elviekben az egyik legjobb a szakmájában. Manhattanben van a rendelője. A nejem nem engedi, hogy használjam a kocsit, mióta túlzásokba esek az italokat illetően, ezért hát sétálva közelítem meg a helyet.
Megérkezve a kórházba elfog valamifajta undor. Bevillannak a régi emlékek, amikor kezelésekre kellett járnom a lábammal, ami miatt összeszorult mellkassal keresem tovább a szobáját. Időpontra jövök, így nem kezdek el cédulát húzogatni, ahogy a hosszas sort is kikerülöm.
Fogalmam sincs, hogy a nejem mennyit mondott a dokinak rólam meg a gondjaimról. Remélem csak annyit tud, hogy egy rokkant veterán fogja kitárni neki a lelkét, azzal talán némi szimpátiát is nyerhetek nála. Ha tisztában van a valósággal, valószínűleg már csak a mimikájával is arcon fog köpni.
- Jó napot - morgok oda a titkárnőnek, aki nagy valószínűséggel Dr. Nolan alkalmazottja lehet. - A doktor úrhoz jöttem, Lyall Bradbury vagyok.
- Üdvözlöm, Mr. Bradbury. Kérem üljön le, a doktor úr hamarosan fogadja - mondja el a sablonszöveget a csinos hölgyike, aki aligha múlt 20. Kíváncsi lennék, mégis milyen indíttatásból választotta pont ezt a munkahelyet. Aprót bólintva a válaszára hátraballagtam a székekhez, majd lehuppanva az egyikre próbáltam türelmesnek maradni. Nem éreztem komfortosan magamat, mégiscsak egy pszichiátrián kívántam kibeszélni a lelkem fájdalmait, nem egy pszichológusnál. Most jutott csak el az agyamig, hogy egy külső szem számára nem vagyok más tészta, mint egy skizofrén vagy egy mániákus elmebeteg.





Ellaria Rousseau ölelést küldött

Sebastian Nolan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Lyall Bradbury
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_inline_pg0bx6KEFv1t8bm8b_250
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall B1c257f625acb391f63ae85503833d13
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
Life went on
but it was never the same again

Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall SAvJc
★ családi állapot ★ :
A thousand years and a day
would still be too soon to lose you.

Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Tumblr_p3kevfaSDe1uuckjbo6_r1_540
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall 231e22858b299d0441adc95d4f9f3a19
★ foglalkozás ★ :
Taxi driver, mocskos melók
★ play by ★ :
Joel Kinnaman
★ hozzászólások száma ★ :
21
TémanyitásRe: Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Fix me, Doctor // Sebastian & Lyall
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lyall Bradbury
» doctor who? ● ● ●
» The Doctor
» I need a doctor! This is nonsense.
» Chernobog Doctor

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Kórházak és hivatalos helyszínek-
Ugrás: