New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 53 felhasználó van itt :: 16 regisztrált, 0 rejtett és 37 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (299 fő) Pént. Szept. 13, 2024 7:57 am-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Audrey Peyton
tollából
Ma 4:22 pm-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 2:59 pm-kor
Jasper Whitmore
tollából
Ma 2:41 pm-kor
Dustin O’Donnell
tollából
Ma 2:39 pm-kor
Verena Tolliver
tollából
Ma 1:51 pm-kor
Dustin O’Donnell
tollából
Ma 1:40 pm-kor
Dustin O’Donnell
tollából
Ma 1:15 pm-kor
Dustin O’Donnell
tollából
Ma 12:58 pm-kor
Hartley Knight
tollából
Ma 12:36 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
23
Diákok
47
37
Egészségügy
26
17
Hivatal
10
13
Média
46
33
Munkások
37
20
Oktatás
15
8
Törvényszegõk
17
40
Üzlet
22
25
Összesen
229
216

captive to the snow
TémanyitásRe: captive to the snow
captive to the snow EmptyMa 12:35 pm-kor



Aisah & Sylvanus
"Snow was falling,
so much like stars, filling the dark trees that one could easily imagine, its reason for being was nothing more than prettiness.”

- Vigyázz magadra, fiacskám. - édesanyám és édesapám melengető ölelése most olyan számomra, mintha egy pillanat alatt feltöltenék a lemerülő készleteimet. Mikor még a hegyekben éltem a szanatórium falai között, három hetente egy hétvégére mindig hazalátogattam. Élveztem az otthon melegét, édesanyám nosztalgikus ebédeit, s abban a szobában aludtam mindig, ahol felnőttem. Nekem mindig is szükségem volt arra, hogy visszatérjek a hazámba. New Yorkban már sajnos csökkent ezek száma, de így, hogy elvállaltam egy számomra különleges kiküldetést, megragadtam az alkalmat, hogy visszatérjek a szülőföldemre.
Két nap múlva már elfog a melankólia kellemes gyötrelme, mikor jégkékjeim elé egy ismerős táj kezd bekúszni. Ismeretlenül ismerős. A fehér rétegből kibukkanó fagyos alakzatokban értelmet keresek, s mintha agyam is próbálna emlékek után kutatni, úgy csapom be saját magam. Pedig aztán még sosem jártam az Antarktiszon.
A magángép monoton zúgása, s az egybeolvadó jégréteg látványa álomba szenderít. Legközelebb már csak akkor ébredek meg, mikor a pilóta sürgetve rázza meg a vállam.
- Uram, bocsásson meg, hogy ilyen sietősen kell felébresztenem, de megérkeztünk az állomásra. Erős hóvihar közeleg, úgyhogy nekem muszáj visszaindulnom. Úgyhogy, ha megbocsát... - tört angollal, feszült mosollyal ragadja meg a holmimat, s már igyekszik is lefelé. Én is így teszek, egyből észhez térek, s a maradék dolgaimmal együtt leszállok a gépről. Az idős pilóta szabadkozik, hogy nem tud segíteni becipelni a sok holmit, de én biztosítom őt arról, hogy ebből nem lesz semmi probléma. Repüljön csak vissza, mielőtt még baj történne.  
Mikor a távoli, szürkés, feketés, ködbe boruló fellegek elnyelik a gépet, egy különös érzés telepedik rám. Több száz kilométerre vagyunk az első civilizált településtől, s bezárva ide a hó birodalmába... Egyben csodálatos és félelmetes.
Az elkövetkezendő napok számomra remekül telnek. A közös hangot ugyan Aisahval találtam meg leginkább, hiszen a kutatásai felettébb érdekesek a számomra, így a többiekkel ellentétben igyekeztem hasznossá tenni magam, hogy a segítségére legyek. A probléma csupán akkor merült fel, mikor az ígért vihar némi késéssel, de megérkezett. És sokkal pusztítóbb lett annál, mint amire bármelyikünk is számított...
- Hogy rohadnál meg. - motyogom orrom alatt, mikor vagy harmincadszorra is megpróbálom működésre bírni az ajtókat, amik még most sem adják meg magukat. Immáron ez lesz a második esténk, hogy egy szűk helyiségbe kényszerültünk az áramkimaradás miatt, amiről természetesen biztosítottak, hogy a generátorok kikezdhetetlenek, és egy vihar esetén sem lesz semmi probléma. Nos, ez nagyon hamar megdőlt.
Kezdek ugyan én is feszült lenni, de még egy halovány jelét sem adom annak, hogy bármi probléma lenne a fejemben. A higgadtságom igyekszem megőrizni azzal, hogy tudományos és egyéb ismeretterjesztő könyvekbe temetkezem, már amikor az áramingadozás épp azt engedi. Kissé magamba is zárkózom, nem kommunikálok sokat – nem mintha eddig ezt tettem volna -, s leginkább a háttérből figyelem az eseményeket, s gyűjtöm magamba az életre kelt társadalmi kísérlet adatait, melyeket még egy füzetbe is felvések magamnak. Az emberek ugyanis láthatóan kezdenek széthullani a nyomás alatt, ennek a folyamata pedig felettébb érdekes. Wylee viselkedése azonban baljós jeleket sugároz. Tekintetem csupán egyetlen, röpke másodpercre emelem felé a könyv takarásából, mikor engem Drakulaként azonosít, de ennél több figyelmet nem kap tőlem. Nem megyek bele a kakaskodásba, sem pedig a nyugtatásba. Ha egyszer eljutunk odáig, hogy a túlélésért fogunk küzdeni, akkor minden energiámra és lélekjelenlétemre szükség lesz. Igen, már ilyen gondolatok is keringenek a fejemben...
Wylee szövegelése azonban kezd már igazán fárasztó lenni. Bár a sértései nem érdekelnek, ahogy semmi más sem, amit kiejt a száján, viszont egyre inkább úgy tűnik, hogy az alkoholba fojtott frusztrációja hamarosan testet fog ölteni. Az események pedig olyan fordulat vesznek, melyre valójában lehetett számítani. Egy dologra azonban nem, mégpedig az egyetlen női tagunk erejére.
Én nem kiabálok túl senkit, s a többiekkel ellentétben nem rohanok a földön a saját vérében fetrengő részeghez. Tudom, ez lenne a dolgom, ezért vagyok itt. Mégsem visz rá a lélek. Helyette az áldozatához, Aisához sétálok higgadtan, meghűlt kezeimet a zsebemben melengetve.
- Nem is gondoltam volna, hogy képes vagy ilyenre. Milyen érdekes, hogy ez a helyzet mennyire elő tudja hozni az embereknek egy másik oldalát. Nem igaz? - a hölgyemény és a részeg közé állok be, hiszen láthatóan Wylee nem képes ezek után sem nyugodni. A többiek pedig nem bírnak vele. Célzóan bólintok végül Aisah irányába, mintha jelezni akarnám, hogy majd én megoldom a helyzetet. Ennek fényében a széles orvosi szekrényhez lépek, melyet természetesen én pakoltam tele. Az egyik sarokból előszedek egy fecskendőt, aminek a tartalmát a már guggolásban levő agresszív alakba tolom. Hátulról, egy jól célzott mozdulattal, egyenesen a nyakába, csak hogy biztosan fájjon. Az erős nyugtató pedig szinte pillanatok alatt üti őt ki, s némi véresen csorgó nyállal terül el a földön. S mintha a sors ezt a pillanatot várta volna, a generátorok felébrednek, s hirtelen az összes ajtó kinyílik.   



mind álarcot viselünk
Dr. Sylvanus Arvenson
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
captive to the snow 4eab03804292ae7ff7ac317d5a910b93de5026a5
My fault, my failure, is not in the passions I have,
But in my lack of control of them.

captive to the snow 9b4d8b768e72cc560329058da3ea8645f2386be9
★ kor ★ :
40
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
You are cold, while you yourself fan flames.
captive to the snow F41cc65917a1784b552b311560758845a7164316
★ foglalkozás ★ :
Traumatológus
★ play by ★ :
Finn Wittrock
★ szükségem van rád ★ :
I crave your mouth, your voice, your hair.
Silent and starving, I prowl through the streets.
Bread does not nourish me, dawn disrupts me, all day
I hunt for the liquid measure of your steps.
★ hozzászólások száma ★ :
26
★ :
captive to the snow 22e6db7ebd9613e57d6bd51864ec3e4245a29942
Témanyitáscaptive to the snow
captive to the snow EmptySzomb. Aug. 31, 2024 3:37 pm
Sylvanus & Aisah
Vártam már ezt az utat. Talán jobban, mint bármelyik másikat ez előtt. A Déli-sarkot eddig még soha nem volt szerencsém felfedezni, így értelemszerűen azonnal, gondolkodás nélkül igent mondtam, mikor a főnököm megpendítette, hogy vészesen gyorsan olvadnak azok a bizonyos jégsapkák, jó lenne, ha vinnék magammal egy mikroszkópot, pár mintagyűjtő pipettát meg tárgylemezt, és megtudnánk, hogy mik rejtőznek az évezredes jégbirodalom alatt. Tudtam, hogy ez az út merőben eltér majd az Afrikában tett látogatásaimtól. Nem akarok egoistának tűnni, de azt hiszem kijelenthetem, mire elérkezett az izgalmakkal, várakozással teli utazás napja, minden szempontból teljesen felkészült voltam. Mind fizikálisan, mind mentálisan, s bár a lelkem apró darabokban hever, kifacsarva akár egy citrom, gyakorlatilag teljesen megsemmisítve, úgy éreztem, nincs az az esemény, történés, ami meggátolhatna ebben az expedícióban. A kutatás nem csupán munka számomra. Ez annál sokkal több. Mindent elsöprő szenvedéllyel űzöm.
A helikopteren négyen utaztunk. Egy biológus, egy informatikus, meteorológus, na meg persze én, mint az egyik elsőszámú projektfelelős. Egy ember hiányzott csupán, az igen jó hírnévnek örvendő traumatológus, akiről az járja, hogy hűvösebb, mint a gleccserek, és titokzatosabb, mint Columbo felesége, akit még soha nem látott senki.
Érdekelt a férfi kiléte. Az emberek szeretnek pletykálni, szeretik felnagyítani a dolgokat, valótlant állítani másokról, addig sem kell attól tartaniuk, hogy ők, és a minden bizonnyal teljes kudarcba fúlt életük kerül majd terítékre. Az oda vezető út olvasással, relaxálással, vagy épp egy igazán érdekes, a bezártságot taglaló podcast hallgatásával telt. Amíg még volt roamingom, ezerszer is megnyitottam a Lucassal folytatott utolsó üzenetváltásomat, és számat harapdálva, az odakint lassan sötétbe boruló, a gépet teljes egészében bekebelező semmiséget bámultam, s amint elhagytuk az országhatárt, majd a kontinenst is, szépen lassan lecsúsztam annak a lehetőségéről, hogy felvegyem Lukeval a kapcsolatot. Nem akartam úgy egy több hónapon át tartó expedícióra indulni, hogy fogalmam sincs arról hányadán állunk, de talán Allah rendezte ezt így, tehát jobb is, ha belenyugszom... A helikopter landolása után már nem is volt több időm, lehetőségem a gordiuszi csomóként funkcionáló szerelmi életemmel foglalkozni, a kutatóbázis elfoglalása, belakása, a nem csekély időeltolódás, és az órák leforgása alatt megváltozott időjárási körülmények teljesen lefoglaltak, és ki is merítettek, mind szellemileg mind pedig fizikailag egyaránt. Az év ezen szakában az Antarktiszon állandó a sötétség, csupán néhány órára jön fel a nap, akkor is épp a horizonton marad, hogy elkápráztassa az itt élőket egy fagyos alkonyattal. Mindannyiunknak bő egy hétbe telt mire átálltunk. Egy valaki azonban mindig akad a csapatban, aki -hiába ment át a pszichológiai teszten-, végül mégis elbukik, és haza kell küldeni. Csak hogy egy napok óta tartó hóvihar kellősközepén, egy bádog dobozból intézkedni, úgy hogy nincs stabil áramkörünk, ezáltal a kommunikáció bármilyen formája a külvilággal teljesen meghalt, mindent megnehezít.
-Fogd már be a pofád Wylee baszd meg! - Wylee a meteorológus a csapatban, aki mostanra teljesen elveszítette az időérzékét, tulajdonképpen egy mentális összeomlás szélén egyensúlyoz, ahova whiskey mámorba fúlva fog belezuhanni pillanatokon belül. Mindenki másképp dolgozza fel, kezeli a szorult, stresszes helyzeteket, én a boxedzések során elsajátított légzési teknikákat alkalmazom, teázom, és hogy kicsit elrugaszkodjak a valóságtól, általában elvonulok egy jó könyvvel, amire jelenpillanatban itt most nem adatik meg a lehetőség. A kint tomboló vihar ugyanis annyira megtépázta az áramkört, hogy a mágneskártyával működő hálókörleteink nem nyílnak, így mindannyian kénytelenek voltunk összegyűlni a nappaliként szolgáló -vagyis arra leginkább hasonlító-, helyiségben, ahonnan rögtön a nem túl modern, de a célnak nagyon is megfelelő konyhába juthatunk. Jelenleg ez az egyetlen olyan helyiség az egész bázison ahol még üzemel a fűtésrendszer, bár az áram még itt is teljesen kiszámíthatatlan, időközönként elmegy egy-egy pillanatra. Ez lesz a második esténk, amit itt töltünk együtt. Mindenki hálózsákban vészeli át az éjszakát. A bezártság, az összezártság frusztráló érzése mostanra már nemlétező méreteket öltött, bár büszke vagyok a csapatomra, ugyanis elég jól elviseljük egymást, kivétel ez alól Wylee, akinek lassan már leáll a mája, annyit vedelt az elmúlt huszonnégy órában.
-Me' mé' mi lesz, ha nem, ha?! - Wylee illuminált agya azonnal fenyegetésnek veszi Chad, a biológusunk csendre való intését, és imbolyogva ugyan, de megindul felé, mellét kidülleszti, mint valami viadalra készülő kakas, egyik kezében a már félig kiürült whiskey-es üveg nyakát szorongatja, másik ökölbe szorulva lóg mellette. Fenyegető közelségével a falhoz szorítja a vele egy magas Chadet. Megfeszült izmaik, az a fenyegető közelség amiben egymást méregetik, bennem is elindít valamit. Valami olyat, amin már nem segít se a helyes légző teknika, se a meleg tea, vagy épp egy jó krimi.
-Már több, mint egy napja folyamatosan részeg vagy! - Töri meg végül a feszült csendet Chad, mire Wylee velőtrázó, gúnyos röhögésbe kezd. Olyanba amitől kiráz a hideg, és késztetést érzek felugrani a kanapéról, hogy aztán egészen az informatikusunk mellé hátráljak, minél távolabb Chadéktől. Az üveg ekkor hangos, fülsüketítő csörömpöléssel csattan Chad feje mellett a falon, néhány apró, szanaszét röpködő szilánk vérző karcolást hagy maga után mindkettőjük arcán.
-Mégis mit kéne csinálnom, mi?! Az ivás mellett még a baszással tudnám elterelni a gondolataimat erről a szar helyzetről, de mégis kit keféljek meg, téged, vagy a kapafogú számítógépgurut, vagy a Draculaként kinéző és viselkedő dokit?! - Ez az a pont, aminél úgy döntök, nem vagyok hajlandó tovább hallgatni ezt a részeg őrültet, orrnyergemet masszírozva térek át inkább a konyhába, ahol a pultnak támaszkodva, akaratomon kívül is meghallom ahogyan tovább mocskolódik, gyűlölködik.
-Mondjuk lehet, hogy a muszlim szentfazék benne lenne egy menetben. - A döbbenettől nagyra nyílnak szemeim, testemen jeges borzongás szalad végig.
-Hé, te még szűz vagy? Vagy az első éjszaka joga az apádé?! Nem tudom hogy működik ez a sivatagban, de hidd el, nekem varázs farkam van! Aladinnak csodalámpása, nekem csoda pöcsöm!
-Állj már le! - Hallom ahogy többen is megpróbálják elcsitítani, de a falra felszerelt konyhaszekrény üvegén látom, ahogy lerázza válláról az őt megállítani készülő kezeket.
-Ezt az abroszt mondjuk igazán levehetnéd a fejedről, előttem nem kell takargatnod semmit. - Whiskey szagú lehelete megcsapja az orrom, amitől émelyegni kezd a gyomrom, s amint keze a hajamat takaró hijabomhoz ér, védekezően lököm el onnan, de Wylee nem tágít, utolsó próbálkozásként fenekemhez nyúl, onnan lábaim közé, mire automatikusan fordulok felé, és már szorul is ökölbe a kezem, hogy beverjek neki egy akkorát, amitől azonnal kiterül a földön, akár egy gyalogbéka. Az adrenalin olyan gyorsan, hangosan zakatol az ereimben, hogy szinte teljesen elhomályosul előttem minden, a külvilágot csupán részben érzékelem... Látom, ahogy elmosódott alakok sietnek oda a földön fetrengő, vérző orrú és szájú részeghez, hallom hogy mindenki egymást túlkiabálva beszél, látom ahogy Wylee fel akar tápászkodik, hogy minden bizonnyal a nyakamnak essen, látom ahogy próbálják megállítani, mindenki arca homályos, felismerhetetlen, kivéve egyetlen egyet. A titokzatos traumatológusét.
she never cared for the crown, she preffered a sword...
••••

ω




strength is what we gain from the madness we survive
Aisah Rashid

Dr. Sylvanus Arvenson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Aisah Rashid
Kutatás
ranggal rendelkezem
★ :
captive to the snow 400px_radiolaria_40x
captive to the snow Efa5dca8aebedf53ca4aad773c7b2c2385e4bc3d
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
In a complicated relationship with her morals...
★ lakhely ★ :
She's a traveller
★ :
captive to the snow B30e6dcd9ba9886e5361b26b3ed78f2dcf69a8a8
★ idézet ★ :
I'm a...
virologest
virologiste
virologeest
I study viruses
★ foglalkozás ★ :
Víruskutató, laboráns
★ play by ★ :
Natacha Karam
★ hozzászólások száma ★ :
4
★ :
captive to the snow A2f8353477f744dae9fa8e36817db55e5b9f11a7
 
captive to the snow
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» It's just a bad day...Snow&Jesse
» Leonard Snow
» Eternal Snow - Dee & Angelo
» Unceasing snow - Anita & Angelo
» winter is snow much fun! // Lotte & Tillie

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Valahol máshol :: A világban-
Ugrás: