New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 54 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 54 vendég :: 3 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Aerith Anderson
tollából
Ma 01:57-kor
Aerith Anderson
tollából
Ma 01:49-kor
Duncan Weaver
tollából
Ma 00:16-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 00:07-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:59-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 22:39-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 22:15-kor
Nova Garcia
tollából
Tegnap 21:54-kor
Abraham C. Hyde
tollából
Tegnap 19:50-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
11
30
Diákok
45
33
Egészségügy
29
17
Hivatal
10
13
Média
47
31
Munkások
35
22
Oktatás
13
7
Törvényszegõk
17
39
Üzlet
23
25
Összesen
230
217

The one who does not belong to us
TémanyitásRe: The one who does not belong to us
The one who does not belong to us EmptySzomb. Júl. 20 2024, 17:00

   
“Every one of us is, in the cosmic perspective, precious. If a human disagrees with you, let him live. In a hundred billion galaxies, you will not find another.”
To Cassian.



Egy nem mindennapi küldetésre adtam a fejem egy cikk érdekében. Csináltam már ostobaságokat és voltam már túlságosan merész, de szerintem ez a mostani húzásom túl tesz mindegyik korábbi akciómon. Kihajóztam a nyílt tengerre egy üzletemberrel, aki afrikai hajótörötteket akar megmenteni a vízből a roncsok közül, én pedig két szakmabeli kollégával felkerekedtem, hogy megörökítsük és cikkeket írjunk, tanulmányokat, amik majd nem csak növelik a hírnevét, hanem felhívják a figyelmet arra, hogy mennyire fontos is az egymással való törődés és ha valaki teheti, akkor tegyen másokért.
Ez az út nyilván nem volt veszélytelen, volt is mentőmellényünk.
Fotótokat készítettem és igyekeztem elkezdeni jegyzetelni és megírni a cikk egy részét út közben, de mikor odakerült a sor, hogy a menekülteket felhúzzuk a hajóra, akkor minden félretéve segítettem a többieknek, hogy a rászorultak minél előbb kikerüljenek a vízből.
- Rendben van mindenki? - kérdeztem, de afrikai nyelvtudás híján angolul, hátha értenek a mi nyelvünkön ennyit.
Tisztában voltam vele, hogy mi Mr. Holloway terve, de voltak kétségeim afelől, hogy ezt büntetlenül megúszhatja. Gyakorlatilag ez illegális embercsempészet. A helyes az lenne, ha átadnánk őket a kikötői hatóságoknak, hogy aztán a menekült táborba szállítsák őket és ott elbírálást kapjanak, de ha csak úgy kitesszük őket az olasz parton és szélnek eresszük őket az nem túl törvényes.
Csak bízhat benne, hogy nem látják őt meg a hatóságok és a kamerák, mert akkor csúnyán megütheti a bokáját.
- Attól tart, hogy a menekült táborból csak visszatoloncolnák őket Afrikába? - tettem fel a kérdésem megállva a kormány mellett, hátam a falnak döntve. Más magyarázatot nem találtam a tettére. - Ismer olyan helyet, ahol nincs őrség, sem kamerák? Ha lebukik, börtönbe is kerülhet. Ha szerencséje van, kiadják önt az államunknak, ha nem, olasz börtönben végzi. Miért kockáztat ekkorát? - kérdeztem, mert nem gondolnám, hogy pusztán csak a menekültek sorsa miatt kockáztatná, hogy őt lecsukják, az Afrikaiakat pedig visszatoloncolják a saját országukba. Bár lehet, hogy tényleg ennyire érzelmes és megéri neki a rizikót. Mint azoknak a szerelmes fiataloknak, akik a tragikus jövő ellenére is vállalják a kapcsolatukat.
- Tudok valamiben segíteni, vagy csak a tudosítással foglalkozzak?

   BEE


"Manners maketh man"
I'm an Englishman in New York
mind álarcot viselünk
Caspian E. Lincoln
Média
ranggal rendelkezem
★ :
The one who does not belong to us Tumblr_omyrrptrYf1qdq0nyo1_400
The one who does not belong to us Tumblr_inline_ok7jh7CoNE1qlt39u_400
I became a journalist because
I did not want to rely on newspapers for information.
★ kor ★ :
39
★ elõtörténet ★ :
The one who does not belong to us Tumblr_inline_ok7jhlFnEp1qlt39u_400
One thing I learned as a journalist
is that there is at least one disgruntled person in every workplace in America -
- and at least double that number with a conscience.
Hard as they try, they simply can't turn their heads away from an injustice when they see one taking place.
♫ :
None but the most blindly credulous will imaging the characters and events in this story to be anything but fictitious.
It is true that the ancient and noble city of Oxford is, of all the towns of England,
the likeliest progenitor of unlikely events and persons.
But there are limits.
★ családi állapot ★ :
The one who does not belong to us 454cc7a6eae5ecba20e4c7dc59f301d542387adf
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
The one who does not belong to us Tumblr_inline_ok7jjiiMWg1qlt39u_400
★ idézet ★ :
All things must be examined, debated, investigated
without exception and without regard for anyone's feelings.
★ foglalkozás ★ :
Investigative journalist and private detective
★ play by ★ :
Colin Farrell
★ hozzászólások száma ★ :
66
★ :
The one who does not belong to us D565656195534bd988990289330ed1a089947bf6
Me and my best friend
Forever, brother
TémanyitásThe one who does not belong to us
The one who does not belong to us EmptySzomb. Júl. 20 2024, 11:39

Caspian & Cassian

Földközi tenger, Líbia és Olaszország közötti partszakasz. Az idő csendes a tenger nyugodt. Ez tisztára úgy hangzik mintha épp egy akciófilm kezdődne, pedig csak próbálom összefoglalni pár mondatban mit is csinálunk éppen. Olaszország amúgy is a szívem csücske és épp annak az elfoglaltságomnak hódolok, amivel talán a leginkább elhíresültem. Egy Sunseeker 131 Yacht kormányát fogom éppen. A hajó 40 méter hosszú, 8 méter széles, és 10-12 vendég befogadására alkalmas, plusz 9-10 fős személyzettel. Ez nem számít extrém nagy yacht-nak. Közepes osztályú, ha pontosítani kellene. Ja és igen, amiről elhíresültem, hogy ezzel a luxus yacht-al mentek menekülteket a földközi tengeren. Ezt nem flancolásból csinálom. Tényleg sajnálom őket, főleg, amikor arról olvasok a hírekben, hogy több tucatnyian, százan, ezren fulladnak meg a vízben miközben csak egy jobb világra vágynak, ahol nem éheznek, nincs háború és nem a túlélés a napi tét. Mi nyugati emberek, ahogy mondják, szerencsések vagyunk, hogy nem Afrikába születtünk. Ez a tengeri útvonal a legkritikusabb, itt halnak meg évente a legtöbben. Jelenleg összesen húszan vagyunk a hajón. Ebből 12 önkéntes, 5 fő személyzet a hajó üzemeltetésére és 3 fő újságíró, akik egyeztetve szintén velünk tartottak. Először csak szenzációként jelent meg, hogy mit csinálok. Nem volt fogadott sajtósom, fotósom, egyszerűen csak lekaptak munka közben. Aztán rájöttem, hogy ez igazából elősegíti az ügyünket. Felhívom a figyelmet. Ha csak néhány ember felkapja a fejét a hírekre, hogy egy milliárdos a yacht-ján ment embereket, akkor elgondolkodhat, hogy miért is? Talán utána néz a témának és ez segítheti az ügyet. Ezért egyeztem bele, hogy három újságíró is legyen a csapatban. A célunk mára is az, hogy cirkálunk a két part között és a tákolmányból épített ladikokból kimenekítjük őket. Sajnos nagyon gyér anyagi helyzetben vannak, így fából eszkábált tutajokat is bevetnek, hogy eljussanak Olaszországba. És pont ez a probléma, hogy ilyen tákolmány ladikokkal nem jutnak át a tengeren, főleg, ha elkapja őket egy váratlan vihar. Nagyon nem ismerem az újságírókat, bár felszálláskor bemutatkoztunk, de nagyon rossz a névmemóriám. Úgy vélem, hogy az utunk során lesz lehetőség kötetlenül beszélgetni velük, hogy belelássanak, megértsék a célomat. Mindenkin van egy mentőmellény, ami egy húzásnyira azonnal felfújódik, ha netalán valaki a tengerbe esne. Most dolgozni vagyunk itt, és nem napozni. Elfordulhatnak vízbe esős balesetek. Beszereztem, most a legújabb modellű mellényeket, amik érzékelik az esés, pontosabban a vízbe csapódás azonnal aktiválja a felfújó szerkezetet, ami duplán biztosított. Nem szeretnék senkit se elveszíteni a csapatunkból. Meg is látjuk az első ladikot, amiben vagy 10-15 afrikai menekült lehet. Tengeri utazásra alkalmatlan, toldozott, foldozott csónakban hánykolódnak. Ránézésre két-három napja is itt dekkolhatnak. Gyorsan jelzek a kapitánynak, hogy óvatosan közelítse meg őket. Kidobjuk a köteleket és lassan odahúzzuk a hajónk mellé a csónakjukat. Többen lépünk oda segíteni kezünket nyújtva, hogy át tudjanak szállni a hajónkra. Csodálkozva néznek minket, hogy mit akarunk. Egyszerűen nem tudják hova tenni a dolgot. Beszállva végtelen hálás arcot vágnak és a thank you annyiszor elhangzik, mintha beragadt volna. Örülök, hogy megvannak. Persze illegális letenni őket Olaszország partjainál épp ezért most ellátjuk őket. Van több orvos és ápoló a csapatban, akik ellátják őket. Kapnak élelmet, ruhát, és az este folyamán olasz partoknál kitesszük őket. Szerencsére egy luxus yach-tot sosem állítanak meg a partiőrség, mert nem gondolják, hogy miben mesterkedünk. De ennyire ne menjünk előre. A hajón vannak, szépen ellátjuk őket aztán lassan indulunk az olasz partok felé. Út közben még akadhatnak hánykolódók, akiket szintén elláthatunk és felvehetünk.
  .



Szószám ◆ Megjegyzés ◆ Zene
:heavy_multiplication_x: made by Artemis:heavy_multiplication_x:

Caspian E. Lincoln ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Cassian Holloway
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
The one who does not belong to us Tumblr_inline_nv8b4bZIbt1qlt39u_250
★ kor ★ :
35
★ lakhely ★ :
New York
★ :
The one who does not belong to us Tumblr_inline_nv8blksSE51qlt39u_250
★ idézet ★ :
Life's a game, and I'm here to hack it
★ foglalkozás ★ :
Founder, CEO
★ play by ★ :
Jamie Dornan
★ hozzászólások száma ★ :
7
★ :
The one who does not belong to us Tumblr_inline_nv8d3qHTOt1qlt39u_250
 
The one who does not belong to us
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Some people are not belong together
» where we belong •• Timothy & Saffron

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Valahol máshol :: A világban-
Ugrás: