New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 66 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 49 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Taylor N. Sichantha
tollából
Ma 13:44-kor
Michel O'Connor
tollából
Ma 13:33-kor
Panadda Sayakul
tollából
Ma 13:28-kor
Jack W. Kershaw
tollából
Ma 12:52-kor
Jack W. Kershaw
tollából
Ma 12:19-kor
E. Alexander Delaney
tollából
Ma 11:46-kor
Maurice Davidson
tollából
Ma 11:36-kor
Jethro McKenna
tollából
Ma 11:30-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 11:24-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
11
23
Diákok
55
40
Egészségügy
30
19
Hivatal
7
12
Média
48
37
Munkások
36
23
Oktatás
13
10
Törvényszegõk
17
38
Üzlet
30
30
Összesen
247
232

Any port in a storm
TémanyitásRe: Any port in a storm
Any port in a storm EmptySzomb. Jún. 15 2024, 05:57



Cosette & Sylvanus
"Don’t just remain an accidental being.”

Soha életemben nem sütöttem még el azt a poént, hogy nőgyógyász vagyok, s nem is értem azokat az embereket, akiknek a férfiasságához ez a humor ad némi löketet. Traumatológusként is már többet láttam sokszor a kelleténél, de arra már a legkevésbé sem vágyom, hogy ápolatlan hölgyekben kutakodjak.  
- Traumatológus. - ajkaim bal sarkába egy enyhén erőltetett mosoly pattan, mintegy érzékeltetve, hogy én talán nem tartozok a nagy poénkodós emberek közé. Nem is mindent értek, s ha most fegyvert tartanának a fejemhez, akkor sem tudnék még egyetlen viccet sem mondani. Ám most fontosabb ennél, hogy ez a lány eléggé rosszul fest, s minden reakciója azt mutatja, hogy valami baj van.
- És mióta vannak ezek a pillanatnyi állapotok? - kérdezem tőle, miközben helyet cserélünk. Jégkékjeim persze megakadnak a részleteken, így feltűnik, ahogy a tányéromat a lehető legmesszebb tolja magától.
- Csináltál már terhességi tesztet? - kérdezek bele egyből a közepébe, mikor végre már nem a saját lábai tartják, hanem a szék. Kérdésére meglepetten kezdem legyezni magam felé a vacsorám illatát, de egyszerűen csak megvonom a vállam.
- Szerintem nagyon is rendben van, igazán kellemes az illata és az íze is. Ennyire büdösnek érzed? Vagy talán valami rossz emlék köthető hozzá? - eközben térdeimet behajlítom, hogy leguggoljak mellé, ám a mozdulat félúton abbamarad, hiszen olyan váratlanul kapja le magáról a felsőruházatát, hogy egy pillanatra teljesen elképedek. Aztán már nyúlok is egyből a felső után, s visszaadom azt a kezébe.
- Ezt húzd inkább vissza, mielőtt megbánnád. - hangom enyhén hűvösre vált. - Kövesd kérlek az ujjam. - elhúzom előtte párszor a kezem, miközben tekintetét figyelem. Pupillájának tágulását és szűkülését, illetve egyéb reakciókat.
- Fogyasztottál az elmúlt órákban tudatmódosító vagy hallucinogén szereket? Alkoholt esetleg? - a kérdésére természetesen nem kezdem őt vizsgálni, mint valami húsdarabot. Itt egyértelműen teljesen más dolgok állnak a háttérben, mint puszta kíváncsiság, viszont ha már így rákérdezett...
- Én azt látom, hogy problémáid vannak. És ezek a problémák talán fejben lehetnek. Mi az oka annak, hogy a véleményemet kérdezed a külsődről? - nem vagyok ugyan pszichiáter, de orvosként kicsit mindennek is kell lennünk. Márpedig addig nem megyek el innen, amíg ez a nőszemély nem válaszol a kérdéseimre, s ki nem derítem - vagy legalábbis meg nem sejtem -, hogy mi állhat mindennek a hátterében. Az első gondolatom az, hogy valamilyen szer hatása alatt állhat, a második viszon az, hogy pszichés gondjai lehetnek. Talán depresszió, esetleg erős kisebbségi komplexus, vagy olyan beteges megfelelési kényszer, amibe talán még bele is bolondulhat. Ami pedig a külsejét illeti, azzal semmi probléma sincs, s ezt neki is kellene látnia, mikor a tükörbe tekint. Valamiért viszont odáig jutott, hogy egy idegen visszaigazolására is szüksége van... Érdekes. Még jó, hogy egy nyugodalmas estét szerettem volna magamnak, de hát általában mikor ezt eltervezem, az nagyon hamar meg is bukik. Főleg, hogy úgy érzem, hogy kissé hosszú esténk lesz...   



Cosette Delgado imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dr. Sylvanus Arvenson
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Any port in a storm 4eab03804292ae7ff7ac317d5a910b93de5026a5
My fault, my failure, is not in the passions I have,
But in my lack of control of them.

Any port in a storm 9b4d8b768e72cc560329058da3ea8645f2386be9
★ kor ★ :
40
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
You are cold, while you yourself fan flames.
Any port in a storm E9fcc140b3b375ab210b1aebf9522a377cf5dd47
★ foglalkozás ★ :
Traumatológus
★ play by ★ :
Finn Wittrock
★ szükségem van rád ★ :
I crave your mouth, your voice, your hair.
Silent and starving, I prowl through the streets.
Bread does not nourish me, dawn disrupts me, all day
I hunt for the liquid measure of your steps.
★ hozzászólások száma ★ :
15
★ :
Any port in a storm Ac8edc5001eb651a2dd0b6df341bd5f27783c9d2
TémanyitásRe: Any port in a storm
Any port in a storm EmptyVas. Május 26 2024, 08:37

No live organism can continue to exist sanely under conditions of absolute reality. Even larks and katydids are supposed by some to dream.
To Sylvanus



Bár nem sokat értek az üzlethez, de azzal még én is tisztában vagyok, hogy a vendégeket nem túl szerencsés elűzni, még akkor sem, ha épp ott lenne az ideje a zárásnak. Nem az a baj, hogy sietnék bárhová is, csak a tudat, meg a Boby beszólása - amit tudom, hogy nem sértésnek szánt -, olyan érzést kelt bennem, hogy mindenképp meg kell szabadulnom a mai napon magamba tömött kalóriáimtól, amelyek már most érzem, hogy eltorzították az egyébként sem túl normális testem. A tény, hogy nem tudtam uralkodni magamon és, hogy nem engedhetem meg jelenleg magamnak, hogy félre vonulva könnyítsek a testemen és lelkemen is egyszerre, csak pokoli kínzó rosszullétet kelt bennem. Ezen pedig nem segít egyáltalán semmit az azon az asztalon lévő étel illata sem, amelybe görcsösen kapaszkodok bele, mintha attól tartanék, hogy a lábaim nem bírnák el tovább, a testem, amit tele tömtem, és itt helyben esek majd össze.  Általában szokott zavarni az, hogy az emberek milyennek látnak vagy gondolnak, de jelen állás szerint, nem érdekelne az sem, ha a férfi megsértődve és szitkolózva kezdené védeni a jogait, mert biza egy jó vendéglátónak muszáj, hogy türelmes legyen azokhoz is, akik megfeletkeznek az időről. Helyette azonban semmi gorombaság nem hallatszik ki a szavai mögül, aminek örülök, mert most túl nem jól érzem magam ahhoz, hogy kevésbé legyek hisztis. Lélekben talán fel is készültem egy valamiféle szócsatára, de mivel egyenlőre nem ad rá okot, csak megkönnyebbülten sóhajtok és rögtön azután bólintok is. Szerencsére éppen egy normális emberhez van szerencsém, aki elsőre is megértette, amit mondtam és nem kell újra meg újra elismételnem a záróra szó jelentését. Következő megszólalásán azonban még jobban rászorítok az asztalra, mert látva ahogyan néz és amit mond, elsőre azt gondolom, hogy a kinézetemmel van valami problémája, vagy, hogy majd mindjárt szóvá teszi, hogy nem normális súlyom van a méretemhez képest. Szerencsémre - vagy az övére -, viszont nem a testalkatom zavarja, sokkal inkább a rosszullétem, amit nem is gondoltam, hogy az arcomról is leolvasható.
- Orvos vagy? Milyen orvos? Nem ér elsütni azt a poént, hogy nőgyógyász vagy valami... azt úgysem veszem be. - közben pedig eszembe jutnak azok a gagyi viccek az abszolút szerencséről, meg mit tudom miről, de...  tényleg mekkora egy mázli rosszul lenni egy orvos előtt. Már, ha tényleg az, és nem csak úgy mondja. Ha valamit megtanultam az életem során akkor az az, hogy senki szavában sem lehet túlságosan hinni, mert épp azok az emberek a legőrültebbek, akikből ez ki sem látszik. Értetlenül nézem a felém kínált helyet, de mielőtt azt elfogadnám, óvatosan engedem el az asztal szélét, és remegő kezekkel tolom arrébb a bűzölgő ételt, mert képtelen lennék úgy ülni, hogy az még az orrom előtt is legyen. Remélem nem gondolja, hogy terhes vagyok, vagy valami. Azt hiszem, hogy rajtam kívül még azok ilyen érzékenyek a szagokra.
- Nem. Nem túl gyakran. Csak egy pillanatnyi állapot. Azonnal el fog múlni. - hazudom szemrebbenés nélkül, mert valójában elég sokszor szoktam ilyet érezni, főleg akkor, ha azonnal nem könnyíthetek magamon miután tele zabálom magam mindenfélével, ami hízlal. Mert bármennyire is tudom, hogy bűnbe esek valahányszor megbontok mondjuk egy tábla csokit, mégsem tudom azt mondani magamnak, hogy ezt most inkább nem kéne. - Basszus... mi tényleg ilyen ételeket szolgálunk fel embereknek? Bocsánat, de... nincs túl jó szaga. - távol álljon az tőlem, hogy el akarjam venni az Ő étvágyát is, de tényleg baromi zavaró még így is az az étel. Normális esetben valószínűleg én is ennék belőle, meg bármiből, mert vállogatós egyáltalán nem vagyok, de jelen állás szerint minden zavar, ami ételnek néz ki. Veszek egy mély levegőt, majd annak kifújása után, egy hírtelen ötlettől vezérelve, bújok ki a rózsaszín hosszú ujjú blúzomból, ami alatt egy fekete pántos top van. Nem akarok semmiféle showt lenyomni neki, ahhoz túlságosan rosszul érzem magam, viszont... kíváncsi vagyok, hogy egy kívülálló milyennek lát.
- Oké. Most én kérdezek. Mit látsz, ha rám nézel? Őszintén... nem kell udvariaskodni. Nem sértődök meg. - még kicsit ki is húzom magam a tekintetét kerülve, mert lássuk be, nem túl normális azért egy idegennek mutogatnom magam. Mármint ez nem is mutogatás, hisz mindenem takarva van... de azért mégis érdekel a véleménye. Biztosan azt mondja, hogy rám férne egy kis fogyókúra, vagy csak simán faképnél hagy, mert szerinte őrült vagyok. Tényleg nem sértődnék meg, ha ezt a választ kapnám? Nem olyan biztos...    

BEE

Dr. Sylvanus Arvenson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cosette Delgado
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Any port in a storm Tumblr_inline_p9dfbq6aRz1sib9ui_250
Any port in a storm Tumblr_inline_p9dfbtJIcI1sib9ui_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Story of my life
★ családi állapot ★ :
unfaithful
Any port in a storm Tumblr_inline_p9dfd5JK161sib9ui_250
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Any port in a storm 15060046
★ idézet ★ :
I can be surrounded by a sea of people and still feel all alone. Then I think of you.
★ play by ★ :
Anna Spechart
★ szükségem van rád ★ :
My fault
Any port in a storm Tumblr_inline_p7g6pmzrNH1s90aqq_540
★ hozzászólások száma ★ :
22
★ :
Any port in a storm Tumblr_inline_npxtm1v72d1szaa83_250
TémanyitásRe: Any port in a storm
Any port in a storm EmptyPént. Május 17 2024, 18:48



Cosette & Sylvanus
"Don’t just remain an accidental being.”

A péntek estéket olykor jó megfűszerezni egy kis különlegességgel, főleg akkor, ha a másnap reggel nem a telefon kótyagos csörgése ébreszt, hanem az agyam riasztja a testemet már a hajnali órákban. Egy bágyadt péntek este otthon felülmúlhatatlan. Bezárkózhatok, távol lehetek a világtól, s nem kell senkihez sem intéznem felesleges szavakat, ahogy nekem sem kell meghallgatni másokat. Élvezem a nyugalmat, henyélek a kanapén, esetleg fogok egy remek kis nyolcvanas években játszódó krimit, hogy aztán a betűk pörgetése közben álomba szenderüljek. Csodás időtöltés. Néha azonban, mikor a hangulatom nem éppen a mélységekben kalandozik, hanem valahol fent a magaslatokban, akkor még a körülöttem levő idegenek sem zavarnak annyira, mint általában. A kórházi légkört ne hasonlítsuk ide, hiszen ott szívesen ismerek meg új betegeket. Itt konkrétan a külvilággal van a problémám. De nem ma!
A műszakom épp akkor ér véget, mikor a mutató elhagyja a nyolc órát egyetlen perccel. Spontán jön a gondolat, hogy mi lenne, ha az otthoni hideg vacsora helyett inkább meglepném magam valami különlegességgel? New York elvégre hatalmas, én csekély szegletét sem ismerem, s biztosan vannak olyan éttermek, amik nagyon ígéretesek. Így hát mikor beülök a kocsi mélyére, egy röpke tíz percet azzal töltök, hogy átpörgetem azt a rengeteg helyet, melyet meglátogathatok. Végül a Delgadora teszem le a voksom, hiszen a térkép alapján a mellette levő parkoló szép kis méretekkel rendelkezik, így talán nem lesz szükség arra, hogy a kerülgessem azt a sok autóst.
Egyetlen dolgot felejtek el csupán megnézni, az pedig a nyitvatartás. Még akkor sem igazán érzékelem, hogy túlságosan sok időm nincs már, mikor belépve nagy szerencsémre még válogathatok is az asztalok között, hiszen csupán páran lézengenek már odabent. Kiválasztok magamnak egy szűk kis asztalt az ablak mellett, mely az egyik díszes utcára néz, s ott telepedek le kényelmesen. Kezdésnek jéghideg gyömbért rendelek magamhoz, melynek a fele el is tűnik az elkövetkezendő tíz percben, amíg átnézem a változatos étlapot. Az agytekervényeim a burritot ölelik körbe leginkább, melyet pirosra festett fűszeres rizzsel, s quacamole szósszal kínálnak. Tökéletes levezetése ennek a fáradt pénteknek.
Nem sietek, hiszen egyrészt a hely hangulata, a város fényei, s a nyugodt körülmények magukkal ragadnak, no meg a helyi hírek, melyeket átszellemülten pörgetek a telefonon a vacsora közben. Gondolatban fel is jegyzem magamnak, hogy ide máskor is be fogok térni, hiszen szeretem a rendszert, a megszokott dolgokat, s egy Norvégia-Amerika váltás bizony kikészítette az idegrendszerem, így muszáj kapaszkodókat találnom magamnak. Épp, mikor ezen agyalok, közben elmerülve egy sorozatgyilkosról szóló cikkben, no meg kényelmes lassúsággal rágva a falatot, ekkor jelenik meg egy kóbor kéz az asztalon, melynek ujjai szorosan ráfeszülnek a szélére. Követem tekintetemmel a gazdáját, így jutnak el jégkékjeim a nőhöz, kinek arca még a szomszéd fehér kerítésénél is halványabb.
- Ohh, bocsánat! Ennyire elnéztem volna az időt? Egyetlen perc, és már itt sem vagyok. - biztosítom őt, hiszen kellemetlenséget nem szeretnék okozni. - Bár elnézve téged... - pár pillanat erejéig kérdőn pislogok felé, de végül folytatom. - Orvos vagyok, tudok esetleg segíteni valamiben? Nem szeretném, ha a távozásom után lennél rosszul, és nem lenne senki, aki segítséget hívhatna. - ennek fényében pedig már állok is fel helyemről, hogy hellyel kínáljam őt. - Ülj le, kérlek, legalább egy kis időre. Gyakran történik ilyesmi? - hogy pontosan mi, azt még magam sem tudom igazán, de az teljesen biztos, hogy nincs jól. Egy vaknak talán nem tűnne fel, de az én szemeim már hamar érzékelik, ha valakinél baj van. Elrejteni sem tudná.  




Cosette Delgado imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dr. Sylvanus Arvenson
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Any port in a storm 4eab03804292ae7ff7ac317d5a910b93de5026a5
My fault, my failure, is not in the passions I have,
But in my lack of control of them.

Any port in a storm 9b4d8b768e72cc560329058da3ea8645f2386be9
★ kor ★ :
40
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
You are cold, while you yourself fan flames.
Any port in a storm E9fcc140b3b375ab210b1aebf9522a377cf5dd47
★ foglalkozás ★ :
Traumatológus
★ play by ★ :
Finn Wittrock
★ szükségem van rád ★ :
I crave your mouth, your voice, your hair.
Silent and starving, I prowl through the streets.
Bread does not nourish me, dawn disrupts me, all day
I hunt for the liquid measure of your steps.
★ hozzászólások száma ★ :
15
★ :
Any port in a storm Ac8edc5001eb651a2dd0b6df341bd5f27783c9d2
TémanyitásAny port in a storm
Any port in a storm EmptyKedd Május 14 2024, 10:44

No live organism can continue to exist sanely under conditions of absolute reality. Even larks and katydids are supposed by some to dream.
To Sylvanus



- Én néha nem értem, hogy hogyan fér el benned ennyi étel. - neveti el magát Boby, mire megáll a levegőben a kezem, amelyben egy aprócska mogyorószem van. Igaza van. Reggel óta egyebet sem csinálok, csak zabálok, mint akinek otthon nem adnak enni. Erre egyébként az a magyarázatom, hogy rohadtul meguntam a semmittevést és az irodámban az asztalom mögül bámulni mindenféle papírt, amelyek annyira képesek le szívni az agyamat, hogy a nap végére sokszor még a nevemet is elfelejtem. Ha bárki is azt gondolná, hogy jó móka egy hely tulajdonosának lenni, hát ki kell, hogy ábrándítanom, mert egyébként egyáltalán nem az. Ezért, mivel folyamatosan unatkoztam ma a papírok előtt ücsörögve, mindenfélével tele tömtem magam, mert ha eszek, telik az idő. - Jól van már...tudod, hogy csak vicceltem. - szólal meg ismét a legrégebbi alkalmazottam bűnbánóan nézve a majdnem kiürült tálra, ahová az imént vissza dobtam a mogyorót. Mivel minden viccnek fele igaz, így képes vagyok halálosan komolyan venni az ilyen megjegyzéseket, amelyek csak még nagyobb bűntudatot keltenek bennem. Napi szinten megfogadom magamnak, hogy addig fogok diétázni, amig a tükörbe nézve nem érzem azt, hogy meg lennék elégedve a látvánnyal. Mert basszus... ha így folytatom sokkal könnyebb lesz engem át szökni, mint megkerülni. A tegnap beértem a mindenféle salátákkal, ma meg itt fel falom az egész helyet.
- Oké. Most menj haza. Én egyedül majd zárok. - bököm oda végül neki úgy téve, mint aki egy ici-picit mégis megsértődött, pedig valójában hálás vagyok azért, amiért figyelmeztetett, hogy túllöttem a célon. Boby egy ideig csak értetlenkedve néz, de mivel látja rajtam, hogy abszolút nem vicceltem, végül egy váll rántással tűnik el a pult mögötti öltözőben, ahonnan röpke pillanatok alatt már távozik is, engem még mindig abban a pozicióban találva, bámulva a kis tálat. Sóhajt, amiért nem vagyok hajlandó rá nézni, majd végül magamra hagy a gondolataimmal. Szerencséjére, mert egyáltalán nem vagyok jó kedvemben. Hála neki. Meg annak, hogy nem tudok megálljt parancsolni saját magamnak. Morcosan egyenesedek ki, és fogom meg a tálat fintorogva, amit mindenestől a kukába hajítok, majd mint aki jól végezte dolgát kerülöm meg a pultot, hogy - mivel mára mindenkit elűztem - leszedhessem az egyik megüresedett asztalt. Addig azonban nem érek el, megtorpanok egy másik asztal előtt, ahol egy férfi még javában fogyasztja a vacsoráját, mert egy pillanat erejéig megszédülök, így kénytelen vagyok az asztal sarkába kapaszkodnom, az azon lévő étel illata pedig még hányingert is kelt bennem, ami dupla pánikra ad okot. Ha otthon lennék, vagy legalább nem egyedül, akkor valószínűleg már régen a mosdóban lennék, ahol az ujjamat ledugva a torkomon adnék ki mindent magamból, amit ma magamaba tömtem, de így sajnos még ki kell bírnom egy kicsit.
- Sajnálom. Záróra. - köszörülöm meg a torkomat, még mindig görcsösen az asztalba kapaszkodva, és bízva abban, hogy a férfi vette a lapot és távozik, hogy azáltal én is végezhessem a dolgomat. Általában türelmes szoktam lenni az ide járó emberekhez, most is törekszem arra, viszont a rosszullétem miatt sajnos ez ma nem egy olyan nap, amikor kijelenthetem, hogy bőven van időm, amig az utolsó ember is jóízűen megeszi a vacsoráját. Muszáj, hogy teljesen egyedül maradjak ahhoz, hogy azt tehessem, ami már mindennapossá vált a számomra.    

BEE

Dr. Sylvanus Arvenson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cosette Delgado
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Any port in a storm Tumblr_inline_p9dfbq6aRz1sib9ui_250
Any port in a storm Tumblr_inline_p9dfbtJIcI1sib9ui_250
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Story of my life
★ családi állapot ★ :
unfaithful
Any port in a storm Tumblr_inline_p9dfd5JK161sib9ui_250
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Any port in a storm 15060046
★ idézet ★ :
I can be surrounded by a sea of people and still feel all alone. Then I think of you.
★ play by ★ :
Anna Spechart
★ szükségem van rád ★ :
My fault
Any port in a storm Tumblr_inline_p7g6pmzrNH1s90aqq_540
★ hozzászólások száma ★ :
22
★ :
Any port in a storm Tumblr_inline_npxtm1v72d1szaa83_250
TémanyitásRe: Any port in a storm
Any port in a storm Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Any port in a storm
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Severin Storm
» Bunny Storm
» each day brings a storm
» Perfect Storm - Adriano
» I know the storm is comin' - Tini & Tiger

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Ettermek, cukrászdák, kávézók-
Ugrás: