New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 85 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 72 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 7:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Benjamin Stanford
tollából
Ma 2:34 pm-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 2:31 pm-kor
Patrizia Ferrara
tollából
Ma 1:17 pm-kor
Kira Mae Adams
tollából
Ma 12:32 pm-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 11:39 am-kor
Sara Gloria Castillo
tollából
Ma 10:08 am-kor
Kaia Raven
tollából
Ma 6:57 am-kor
Karin Bjorge
tollából
Ma 4:46 am-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 10:06 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Because of you.. - Gleeson & Elinor
TémanyitásBecause of you.. - Gleeson & Elinor
Because of you.. - Gleeson & Elinor EmptySzer. Ápr. 03, 2024 12:39 pm

Gleeson & Elinor
“I didn't come here to tell you that I can't live without you. Actually, I  can. I just don't want to..”



Öt nap kellett ahhoz, hogy felkészítsem magam a börtönben lévő párom meglátogatására, bár még mindig nem tudom, hogy miért gondolok rá úgy, mintha valóban a szerelmem lenne. Pillanatok alatt sikerült romba döntenie az egész életem, el vette az álmaimat, amiket vele együtt terveztem megvalósítani, és még a szívem alatt lévő gyerekben sem vagyok biztos, hogy valóban szeretném-e megszülni. Becsapva, megalázva és összetörve érzem magam, és ezek ellenére sem érzek semmi mást, csak azt, hogy mennyire szeretem is Őt, és, hogy fogalmam sincs, hogy mihez kezdjek az életemmel Gleeson nélkül. Az Ő érzéseiben azonban már egyáltalán nem vagyok ennyire biztos, mert olyan játékot űzőtt velem, amit senki sem csinál valakivel, akit szeret. A felismerés pedig, hogy a barátnőmnek végig igaza volt a rossz megérzéseivel kapcsolatban, pofonként hatottak rám, és rá döbbentettek arra is, hogy valóban naív vagyok és csak azért, hogy szeressenek képes vagyok elrejtőzni a rózsaszín felhők között. Az a legszomorúbb, hogyha újra kezdhetném, akkor is pontosan így cselekednék, hiszen egy percig sem bántam meg, hogy engedtem ilyen mélyen a szívembe furakodni Gleesont. Bár most pokolian fáj, nem is tudom, hogy ezúttal képes lesz-e bárki is össze szedni a földre hullott darabjaimat, de mégsem akarok elhamarkodott döntést hozni. Muszáj találkoznom vele ahhoz, hogy a lelkem valamennyire megnyugodhasson, rendet kell raknom a fejemben is, amit sikeresen össze zavart. Még mindig nem könnyű a valóságot a képzelgéstől megkülönböztetnem, de legalább tudom, hogy annyira bolond mégsem vagyok, mint amilyennek gondoltam magam.
Idegesen haladok végig egy hosszú folyóson egy rendőr kíséretében, a fejem közben lehajtom, mintha én is valamiféle rab lennék, aztán megállok a folyosó végén lévő ajtó előtt, amit az egyenruhás pillanatok alatt nyit ki, miközben engem be tessékel, és megmutatja, hogy hol foglalhatok helyet. Sóhajtva ülök le a nem túl kényelmes székre és pillantásommal végig az előttem lévő hatalmas üveg falat fürkészem, bal kezemmel pedig a hasamat simogatom, amely mostanában olyan rutinos mozdulattá vált a számomra. Egyedül a bennem lévő kisbaba, ami valóságos, és talán még Ő tartja bennem az erőt is ahhoz, hogy ne omoljak össze ennél is jobban. Bár még a sorsáról nem döntöttem, de egyenlőre iszonyatosan nagy erőt tud adni. Amint megpillantom Gleesont is felbukkanni a fal másik oldalán, érzem, hogy a szívverésem felgyorsul, reszketni kezdek, így mélyeket lélegezve igyekszem megnyugtatni magam, hogy aztán a mellettem lévő vezetékes telefont a fülemhez emelhessem. Csak akkor szólalok meg, amikor Ő is így tesz, a könnyeimet pedig próbálom vissz tartani, mert nem akarom, hogy még mindig gyengének gondoljon. Az a baj, hogy a közelésge nagyon is elgyengít, és azt hiszem, hogy ezzel Ő pontosan tisztában van.
- Először nem akartam ide jönni, de... hiányzol. Minden ellenére is. - vallom be végül a tekintetét kerülve, és vagyok annyira ostoba mégis, hogyha tehetném, akkor most biztosan a nyakába borulnék. Pedig tudom, hogy a leghelyesebb az lenne, ha kizárnám Őt az életemből. Mégis olyan nehezemre esik. Ki tudja, hogy mennyi időt lesz itt. Nem tudom, hogy megéri-e rá várnom.
- Még egyenlőre a lakásodon vagyok, mert nem sikerült találnom másikat. Prue-hoz pedig nem szerettem volna menni. - kezdek bele csak azért, mert igazából fogalmam sincs, hogy mit kéne neki mondanom. Sosem voltam még ilyen helyzetben, és azt kívánom, hogy bárcsak minden másképp lehetne. Olyan boldogok voltunk. - De ki fogok költözni onnan, jó? Csak még időt kérek. - magyarázok tovább, mintha ez valamiféle szakítós szöveg akarna lenni, pedig egyáltalán nem annak szánom. Vagyis nem tudom. Hogyan éljek a lakásán mindezek után? Már nem is látom a jövőnket, mindent tönkre tett.         

BEE

Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eleonora Sagnier
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_mq1jo9MTFV1r9jumao2_250

Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo2_250
★ kor ★ :
36
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo4_250
★ idézet ★ :
It's amazing how much pain you have caused me.
What's even more amazing is that i still love you anyway ..
★ foglalkozás ★ :
múzeum igazgató, régiség kereskedő
★ play by ★ :
Clémence Poésy
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor 832dff0c92ad99715bc8abdcadcd7e5f63e73803
TémanyitásRe: Because of you.. - Gleeson & Elinor
Because of you.. - Gleeson & Elinor EmptySzer. Ápr. 03, 2024 5:07 pm

Elinor & Gleeson
People (...) are not interested in the truth.
They like appearances because appearances are more beautiful.
Öt nappal ezelőtt...

Naiv voltam, amikor azt hittem, hogy ura vagyok a helyzetnek, hogy mindent kézben tartok és semmi sem történhet, ami keresztül húzza a számításaim, mégis, mikor Elinor megjegyzésére kinéztem az ablakon és megláttam Pruet és a rendőröket, már akkor tudtam, hogy vége mindennek. Elbuktam.
Életem legnagyobb hibáját követtem el, amikor elmondtam az igazságot Elinornak, vagy, hogy nem vettem el a mobilját tényleg, vagy, hogy nem kötöttem szorosan magamhoz. Nem tudom. Az események kicsúsztak a kezeim közül, elvesztettem az irányítást és elbuktam a harcomat. És emiatt nagy árat fogok most fizetni.
- Attól tartok értem jöttek. Sajnálom - mondtam ennyit, majd mikor a rendőrök bejöttek a házba hátra fordultam és hagytam, hogy megbilincseljenek. Nem álltam ellent, azzal csak magamnak ártottam volna. Nem akartam rontani a helyzetemen.
- Dr. Gleeson Byrne, ezzel letartóztatom korrupció és zsarolás alapos vádjával, gyilkosságra való felbujtásért és többszöri gyilkosság elkövetésének alapos vádjával - és itt felsorolták a jogaimat, amikkel természetesen amúgy is tisztában voltam.

Jelen...

Tudtam, hogy a börtön nem a luxusról szól, de reménytelenül sanyarú, rossz körülmények uralkodnak oda benn. Természetesen a rabok nem is érdemlik meg azt a kényelmet, amiben felnőttem és laktam öt nappal ezelőttig is, de nem ehhez voltam szokva, így nehezen viseltem a nélkülözést és a hányatatottságot.
Meg nem törtem, vallomást nem tettem, de egyre csak azon gondolkodtam mit rontottam el? Mit kellett volna máshogy csinálnom? Miért voltam őszinte? Miért nem színészkedtem? Miért nem öltem meg mindenkit Elinor körül, mikor még tehettem? Kerestem, gondolkodtam, de a válaszok túlzottan kavarogtak bennem, hiszen annyi változó volt, annyiféle képen lehetett volna. Hosszú éveken, évtizedeken át sikerült mindent megúsznom, most mégis mondhatjuk, hogy egy banánhéjon csúsztam el. Hogy őszinte voltam. De miért? Miért voltam ilyen bolond? Mit reméltem?
- Látogatója van Byrne, mehet beszélőre - jött hozzám az egyik börtönőr, majd a telefonhoz kísért. Elinor várt rám, ez mondjuk annyira nem lepett meg. Vártam is őt, sejtettem, hogy jönni fog.
Nem szólt bele, így én kezdeményeztem vele beszélgetést.
- Szia. Reméltem, hogy meg fogsz engem látogatni - mondtam, majd válaszára én is csak ugyanazt tudtam felelni és komolyan is gondoltam. - Nekem is hiányzol. Sajnálom, hogy mindent tönkre tettem és idáig fajultak az események. Hibákat követtem el, nem lett volna szabad - ismertem el, de csak félig-meddig gondoltam komolyan.
- Kiköltözöl? Tényleg el akarsz menni? Ezt gondold még át - sóhajtottam.
- Nézd... tudom, mit gondolsz. Nem voltam veled őszinte, igen. Sokat hazudtam, embereket öltem, manipuláltalak, de meg kell értened, hogy mindent csak kettőnkért tettem, Ellie. Hogy megmentsem a kapcsolatunkat. Mert szeretlek - ez részben igaz is volt. Szerettem és tényleg sok mindent a kapcsolatunkért tettem, de Gilliannek ígyis-úgyis meg kellett halnia, mert feldobott volna.
- Én... sajnálom. Tudom, hogy most mit gondolsz rólam, ismerlek, tudom azt is, hogy mit érzel. Nem akartalak ennek kitenni és hidd el, nem élvezetből öltem - és ez igaz is volt. Nem az ölés élvezete miatt ölök, hanem mert kell. Mert muszáj. Másként már rég elbuktam volna. - Olyan vagyok, mint a vadon élő állatok. A túlélésem miatt öltem. Hogy ne kerüljek börtönbe, hogy ne hagyj el, hogy boldogok lehessünk. Ha Gilliant nem ölöm meg, akkor már rég börtönben lennék. Attól féltem, ha találkozol Daniellel, akkor még elhagysz a végén. Ha nem ölöm meg Nicholsont, ő is mindent tönkre tett volna.
Meg akartalak kímélni ettől, de azt hittem, ha őszinte leszek hozzád, akkor az majd segíteni fog, de tévedtem.
És... igen. Meg akartam ölni Pruet is, igen, az volt a terve. Hogy ne tudjon közénk állni. Elinor én... képes lennék megölni mindenkit körülöttünk, csak, hogy ne hagyj el. Bármit megtennék. Mindenki fenyegetést jelent nekem, aki nem támogatni akar minket. Ezt neked is meg kell értened. Szeretlek és veled akarok lenni. Ki fogok innen kerülni és vissza megyek hozzád. És megígérem, hogy új életet kezdünk, tiszta lappal. Más ember leszek. Csak adj nekem egy új esélyt. Bízz meg bennem. Már úgysincs veszteni valóm. Miért hazudnék? Már mindent tudsz. Már mások is tudják.
Majd elköltözünk Párizsba, vagy Írországba. Vagy, ahová szeretnél. Megváltozom, más ember leszek. Csak legyél mellettem és tartsd bennem a lelket. Értünk. A gyerekért. Nem akarhatod, hogy apa nélkül nőjjön fel.

Megbánás ugyan nem sok volt bennem, de úgy éreztem képes vagyok új életet, vagy csak részben új életet kezdeni.

ZeneHelyszínÖltözet



The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Eleonora Sagnier imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
151
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: Because of you.. - Gleeson & Elinor
Because of you.. - Gleeson & Elinor EmptyPént. Ápr. 05, 2024 4:16 pm

Gleeson & Elinor
“I didn't come here to tell you that I can't live without you. Actually, I  can. I just don't want to..”



Nem gondoltam, hogy ennyire fel fog zaklatni az, hogy láthatom Gleesont. Az a pár nap alatt igyekeztem magam felkészíteni mindenre, még arra is, hogy megpróbáljak nélküle tovább létezni, azonban abban a pillanatban, ahogyan megpillantom Őt az üveg fal másik oldalán, pillanatok alatt dőlt romba minden magabiztosságom. Ez a fránya szerelem, amelyet minden ellenére is érzek az irányába, újból elbizonytalanít és a józan eszem úgy tűnik, hogy arra készül épp parancsot adni, hogy tegyem azt, amihez a legjobban értek: tagadjak le minden saját magamban, mintha mindez nem is lenne valóságos, és tegyek úgy, mintha a boldogságom még mindig felhőtlen lenne. A kezem még mindig a hasamon pihen, picit meg is markolom az azt takaró öltözetet, és még mindig lázasan küzdök az ellen, hogy a szemem sarkán megbújó könnycseppek el kezdjenek le gördülni az arcomon. Erősnek kell maradnom, mert ha látja rajtam, hogy még mindig gyönge vagyok, akkor ki fogja azt használni. Nem akarok tovább a piszkos játékai részese lenne. De annyira piszok nehéz.
- Amiket csináltál nem csak apró hibák, amelyeket egy bocsánatkéréssel helyre lehet hozni... - igyekszem nem kimutatni azt, hogy mennyire vágyok a közelségére, és, hogy gyűlölöm a köztünk lévő falat, amely távol tart minket egymástól. Mert azt hiszem, hogy ha az nem lenne ott, akkor már régen a nyakába borultam volna.  Annyira hiányoznak az érintései. Vegyes érzelmek kavarognak bennem, amelyek miatt képtelen vagyok rendet rakni a fejemben tomboló gondolatok között is.
- Én már nem érzem magam otthonosan abban a házban. Te sem vagy. És minden hazugság benne. Össze vagyok zavarodva. - miközben beszélek nem nézek a szemeibe, csak lehajtom a fejem. Nem akarok elgyengülni még ennél is jobban. - Hát gratulálok. A kapcsolatunkat nem meg mentetted, hanem tönkre tetted. - jegyzem meg halkan, amit igazából így is gondolok, de mégsem megy, hogy ki mondjam a végszót. Még akkor sem, ha minden, amit a jövőnkről hittem szerte foszlott a lelki szemeim előtt. Úgy képzeltem el magunkat még jó sok év múlva is, hogy a boldogságunk töretlen marad, hogy soha senki nem fog tudni közénk állni, és mindig ott leszünk egymás támaszaként. Ehhez képest most szinte nem is ismerem azt az embert, akivel olyan lelkesen szövögettük a terveinket. - Nem élvezeteből öltél?! Akkor miért, Gleeson? Ne mondd többet azt, hogy értem...hisz én nem kértelek arra. Bármennyire is próbállak megérteni, nem megy. Azt hittem, hogy te más vagy... kiderült, hogy.. - elhallgatok egy röpke pillanatig, majd rá emelem a tekintetem, hogy ezúttal láthassa rajtam azt, hogy mennyi csalódás van bennem. Végül mégis csak inkább magamba folytom a mondatom végét, mert még kimondani sem tudom azt, hogy rosszabbnak gondolom, mint a korábbi partnereimet. Egy megcsalás nem egyenlő az emberek megölésével. A magyarázata pedig szinte le is döbbent, mintha valami olyasmiről beszélne épp, ami teljesen normális és bele férne az életünkbe.
- Amiről te beszélsz az... teljesen abszúrd. Te... igazából ki akarsz engem sajátítani. Nem ölhetsz meg mindenkit, akivel kapcsolatba kerülök. Én nem vagyok a tulajdonod. Gilian sem volt az. - sóhajtok, majd egyszerre dühös is leszek. Ha Prue nem rakja össze a képet az üzeneteimről és a Gleeson telefonhívásáról, ha nincs résen, akkor lehet, hogy mostanra Ő sem élne. Ennek még a gondolata is iszonyúan fájdalmas. - Ne merészeld bántani Pruet... soha! - sziszegem a fogaim közül, és a hasamról le veszem a kezem, hogy mutató ujjammal fenyegetően intsek felé, mintha azt várnám, hogy megijedjen. - Mégis mikor fogsz innen ki kerülni? Tényleg képes lennél megváltozni? Nem lesz több játék? Arról, hogy mit tettél... hogy embereket öltél, nem beszéltem. Az ügyvéd azt mondta, hogy nem tudják rád bizonyítani, de... akkor is bajban vagy. - sóhajtok egy újabbat és máris elképzelem azt, hogy milyen lenne, ha valóban új életet kezdenénk. Párizs nagyon hiányzik, ahogyan anya is. Tökéletes életünk lehetne, csak épp annyira bizalmatlan vagyok. Vajon ha nélküle mennék el, utánam jönne, ha ki kerül innen? Zaklatna? Vagy hagyná, hogy szabadon éljek, nélküle...
- Más ember tudnál lenni? - egy kicsit meglágyul a tekintetem, de attól még a bizonytalanság mindig hatalmas bennem. - És ha azt mondom, hogy nem leszek melletted? Ha a gyerekünkkel... a gyerekemmel nélküled akarok új életet kezdeni? - ismét le sütöm a szemem, mert ez eddig egyáltalán eszembe sem jutott így, nem is igazán gondolom komolyan, viszont érdekel, hogy milyen reakciót váltok így ki belőle. Ha változni akar, akkor azzal az is együtt jár, hogy nem akar magához láncolni, sem pedig elszigetelni másoktól.         

BEE

Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eleonora Sagnier
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_mq1jo9MTFV1r9jumao2_250

Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo2_250
★ kor ★ :
36
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo4_250
★ idézet ★ :
It's amazing how much pain you have caused me.
What's even more amazing is that i still love you anyway ..
★ foglalkozás ★ :
múzeum igazgató, régiség kereskedő
★ play by ★ :
Clémence Poésy
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor 832dff0c92ad99715bc8abdcadcd7e5f63e73803
TémanyitásRe: Because of you.. - Gleeson & Elinor
Because of you.. - Gleeson & Elinor EmptySzomb. Ápr. 06, 2024 3:34 pm

Elinor & Gleeson
People (...) are not interested in the truth.
They like appearances because appearances are more beautiful.
Nem tudta elrejteni előlem érzelmeit, mikor megláttam őt, már akkor láttam, hogy az eredeti szándékai összeomlottak és már nem képes fenntartani a keménységét, az önuralmát. Elég a jelenlétem, a látványom, hogy összeomoljon.
- Tudom. Nem is vártam el tőled, hogy megbocsáss nekem egy szóra. Tudom jól, hogy sokat kell tennem, hogy újra megbízz bennem, hogy újra olyan embernek láss, mint eddig. De ígérem, hogy sokat fogok tenni érte. Szeretlek.
Éreztem, hogy mennyire el van gyengülve és biztos voltam benne, hogy nem is olyan közeli jövőben még jobban el lesz gyengülve, ha kellően oda teszem magam.
- De nem veszett el mindent. Nem veszhetett el. Tudom, hogy még menthető minden, hogy még vissza lehet csinálni. Még megmenthetjük - feleltem némi érzékenységet színlelve.
- Ne mondjam többet? Akkor mit csináljak? Hazudjak? Megint? Nem azt mondtad, hogy nem akarsz több hazugságot? Hogy csak az igazat akarod? - kértem számon óvatosan. - Nem kellett kérned rá, ösztönösen tettem. Úgy éreztem ezt kellett tennem. Sajnálom.
Mikor arról beszélt, hogy nem sajátíthatom ki, hogy nem a tulajdonom, meglepetten mértem végig, mert nem értettem miért mondja ezt.
- De úgy volt, hogy az enyém vagy, hogy összetartozunk, hogy szeretjük egymást. Ezt ígérted. Erről beszéltünk. Közös jövőt, házasságot terveztünk - érveltem a ki nem mondott álláspontom mellett.
Természetesen nem ijedtem meg tőle, nem hatott rám, mikor az üvegen át rám mutatott és Prue védelmére kelt. Nem érdekelt. Persze próbáltam olyan arcot vágni, mintha jobb belátásra bírt volna, de a valóság teljesen más volt. Nem érdekelt mások élete. Prue élete pedig a legkevésbé. Olyan volt a szemembe, mint egy eltaposásra váró csótány.
Láttam, éreztem, hogy milyen hatással voltam rá a szavaimmal, hogy ismét felébredt benne a remény, hogy ismét meglátta szemei előtt a tökéletes jövőképet. Még mindig, minden tragédia után, ami történt, még mindig képes voltam befolyásolni őt. Manipulálni.
- Hamarosan - bicentettem. - Képes. Érted. Értünk. Képes lennék mindent feladni, hogy boldogok lehessünk. Eddig sem akartam mást. Csak téged. A szerelmed, a törődésed, a boldogságot - mosolyogtam látszólag érzékenyen.
- Tudnék, igen. Tudnék más lenni - bólogattam, de a következő megjegyzése, kérdése némi haragot szított a lelkemben és kedvem lett volna megtorolni. Titáni önuralomra volt szükségem, hogy ne indulatból reagáljak rá, hanem mély lélegzeteket vegyek és úgy tudjak felelni.
- Képes lennél örökre elhagyni és elvenni tőlem a gyermekemet is? Hát ennyit jelentettem neked és a közös jövőkép? - kérdeztem vissza.

ZeneHelyszínÖltözet



The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Eleonora Sagnier imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
151
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: Because of you.. - Gleeson & Elinor
Because of you.. - Gleeson & Elinor EmptySzomb. Ápr. 06, 2024 5:29 pm

Gleeson & Elinor
“I didn't come here to tell you that I can't live without you. Actually, I  can. I just don't want to..”



A Gleeson puszta jelenléte elegendő ahhoz, hogy meginogjak, és ismét rá jövök, hogy talán mégsem vagyok elég erős ahhoz, hogy nélküle próbáljam meg újá építeni mindazt, amit Ő pillanatok alatt rombolt le. A hasamban lévő gyerek, elég ok kéne legyen ahhoz, hogy legalább megpróbáljam, mégis minden bennem tomboló harag ellenére tudom, hogy képes lennék a megbocsájtásra. Talán annyiban könnyebb az egész, hogy jelenleg az az átlátszó fal köztünk van, és megakadályoz abban, hogy megérinthessük egymást. Mert attól aztán biztosan elérzékenyülnék, így is hatalmas erőre van szükségem ahhoz, hogy ne mutassam ki, hogy mennyire elesett vagyok. Szeretem Őt, ez nem is kérdés, de csalódtam is benne.
- Az mit jelent, hogy sokat fogsz érteni tenni? Nem fogsz megölni több embert? Nem fogsz zsarolni másokat? Engem sem...nem manipulálsz többet? Ha ez sikerül is, még nem fog változtatni mindazon, hogy megtetted ezeket. Az a baj, hogy én is szeretlek... minden ellenére is. - sóhajtok szinte lemondóan, hiszen sosem voltam még ennyire bizonytalan a döntésemben. Szeretném is, hogy együtt maradjunk, ugyanakkor a bennem lévő félelem miatt mégsem. Én nem akarok rettegve élni mellette, hogy vajon ha elmegy, akkor kinek veszi el az életét épp, vagy, hogy mikor veszi el esetleg az enyémet, mert valami  éppen nem tetszik. Gilliant is megölte. Korábban sosem éreztem félelmet mellette, de ez megváltozott. És talán épp ez a legnagyobb probléma. Féltem a kisbabánkat is.
- Vissz csinálni? Hogyan? Vissza tudod hozni az életüket azoknak, akikét el vetted? - csak halkan beszélek, mintha ez a mi kis közös titkunk lenne, és gyűlölöm magam amiatt, hogy hazudni is képes voltam miatta a rendőröknek. Olyan, mintha így én is épp akkora bűnös lennék, mint Ő. Akkor, abban a pillanatban azt hittem, hogy az a helyes. Nem akartam Őt a rácsok mögött látni soha, rossz érzéssel tölt el, még akkor is ha tudom, hogy megérdemli. Ismerem Őt már nagyon jól és valahogy sejtem, hogy nem élvezi az ott létét egyáltalán. Nincs hozzá szokva ahhoz, ami odabent lehet. Vajon ott bántja valaki?
- Azt mondtam... de azt nem akarom hallani, hogy engem teszel felőssé érte. Tudod én sosem hagytalak volna el téged Dan miatt... eszembe sem jutott volna. De ha mégis megtettem volna... - elvégre is nem vagyunk házasok, a szavainkon kívül semmi nem köt össze bennünket -, akkor sem lett volna jogod el venni az életét. - most pedig már van a hasamban egy kisbaba, ami egy örök kötelék lesz köztünk. Ennek örülnöm kéne, mégsem tudom úgy megélni a terhességgel járó örömöket, ahogyan szeretném. Milyen élet várna erre a gyerekre? Kényelmetlenül ficánkolok a széken, ahogyan végig mér a tekintetével és látom rajta, hogy nem igazán érti azt, hogy miről is beszélek.
- Igen... azt mondtam, hogy a tiéd vagyok. De ezt nem úgy értettem, hogy meg kell ölnöd mindenkit, aki körülvesz. Társasági lény vagyok... és független. Vannak más emberek is az életemben, nem csak te. Még Pruet... a legjobb barátnőmet is képes lettél volna... - nehezemre esik még kimondanom is azt, amit tenni készült vele. Ha igazán szeretne, akkor bele gondolna abba is, hogy mekkora fájdalmat okozott volna nekem azzal, ha el veszi tőlem a legjobb barátnőmet, aki nem csak a jelenemben nagyon fontos, de az egész múltamnak is a részese. Azt hiszem, hogy Ő csalódna bennem a legjobban, ha a történtek ellenére vissza mennék Gleesonhoz. Annyira nehéz ez a helyzet. Félek vele maradni, ugyanakkor nélküle is. Az ígérgetéseivel pedig ismét sikerül kizökkentenie az elhatározásomból, annyira, hogy még el is képzelem, hogy milyen boldogok lennénk, ha sikerülne új életet kezdenünk. Csak Ő, én meg a pici valahol távol New Yorktól, és minden mástól is, ami erre a sok szőrnyűségre emlékeztetne. De vajon képes lene megváltozni értünk? Én fogok tudni ismét hinni benne? Látom a tekintetében a magabiztosságot amiatt, hogy hamarosan szabadul, de én ebben mégis kételkedek. Vagy talán mélyen legbelül reménykedek abban, hogy nyerek annyi időt, hogy el tűnjek. Nem mintha igazán azt akarnám.
- Annyira szeretnék hinni neked... - suttogom lesütve a szemeimet, majd, hogy próbára tegyem dobom fel annak a lehetőségét, hogy mi lenne, ha mégis nélküle folytatnám az életemet. Végig figyelem Őt közben, csak azért, hogy lássam mennyire gondolja komolyan a megváltozást, de semmi jelét nem látom annak, hogy dühös lenne. Inkább kétségbeesett.
- Talán csak az az egyetlen módja annak, hogy a gyereknek gondtalan élete legyen. Ha mi... nélküled folytatjuk. Tartozunk neki azzal, hogy biztosítsuk neki a nyugodt életet... egy olyan apára van szüksége, aki... - el hallgatok inkább, mert nem szeretnék túl messzire menni, és nem is vagyok egyáltalán biztos még a szavaimban sem. Néha szeretnék messzire menekülni mindentől, máskor pedig... örülnék ha valóban újra kezdhetnénk mindent. - Sajnálom. Én nem tudom, hogy mit kéne tennem ebben a helyzetben. - sóhajtom, szorosan markolva rá a telefonra és többet a könnyeimet sem bírom vissza folytani. Még sosem voltam ennyire magányos.         

BEE

Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eleonora Sagnier
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_mq1jo9MTFV1r9jumao2_250

Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo2_250
★ kor ★ :
36
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo4_250
★ idézet ★ :
It's amazing how much pain you have caused me.
What's even more amazing is that i still love you anyway ..
★ foglalkozás ★ :
múzeum igazgató, régiség kereskedő
★ play by ★ :
Clémence Poésy
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor 832dff0c92ad99715bc8abdcadcd7e5f63e73803
TémanyitásRe: Because of you.. - Gleeson & Elinor
Because of you.. - Gleeson & Elinor EmptyVas. Ápr. 07, 2024 4:08 pm

Elinor & Gleeson
People (...) are not interested in the truth.
They like appearances because appearances are more beautiful.
- Igen, így van - bólogattam. - Erkölcsös leszek - mondtam jobb szó híján, tömören. - Megváltozom. Csak adj még egy kis bizalmat nekem. Meglátod, hogy képes vagyok olyan lenni, mint mások. Mint azok, akik nem lépnek a bűn útjára.
Valóban nem tudom visszaforgatni az időt, nem tudom visszahozni őket az életbe, de attól még jár a bűnbocsánat nekem is, nem? Mindenkinek jár. Elvégre hozzád mindig is jó voltam. És nem csak hozzád. Gondolj bele, hány embernek segítettem életem során? Hány életet mentettem meg a börtöntől? Hány cégnek, hány embernek segítettem? Az a kis rossz, amit tettem, eltörpül amellett a sok jó mellett, amit tettem. Hisz nem a rossz szándék vezérelt akkor sem, amikor a bűneimet elkövettem
- csóváltam meg a fejem.
- Nem, erről szó sincs, Ellie. Én nem téged akarlak felelőssé tenni. Nem akartalak. Nem - csóváltam meg a fejem. Persze nem értettem vele egyet, Dan igenis megérdemelte a halált, sőt, ha netán Elinor újra a karjaiban kötött volna ki, még kegyetlenebb halált érdemelt volna. Elinor pedig vigaszul az én karjaimban kötött volna ki. Ezt hagosan nem mondtam ki.
- És ezt én meg is értem. Nem is akarok megölni mindenkit, Elinor. Értesz engem? Hisz én végig hagytalak téged élni, emlékszel? Soha nem fogtalak vissza. Eljárhattál dolgozni, mulatni, eljárhattál a barátnőiddel, minden. Soha nem bántottam senkit. Mi ez, ha nem szabadság? - kérdeztem hitetlenül.
- Képes lettem volna. Lettem volna. Lettem volna. - ismételtem el, hiszen ez csak feltétles mód. De nem tettem meg.
Igyekeztem biztatni, lebegtetni a szemei előtt egy új, mesés jövőt. Próbáltam meggyőzni róla, hogy hamarosan szabadulok és minden más lesz, minden sokkal jobb lesz, még az eddigieknél is sokkal jobb, szebb, tisztább, békésebb és nyitottabb. Igyekeztem a lehető legszebb jövőképet meglebegtetni, de nem éreztem azt, hogy a régi hatást váltottam ki belőle, sőt, nem sokkal utána még annak a lehetőségét is felvetette, hogy mi lenne, ha nélkülem élne tovább a gyerekkel.
Próbáltam meggyőzni, hogy nem kéne, hogy mellettem lenne a helyük, de... nem akart hajlani rá. Vagy csak látszólag ellenkezett.
Az önuralmamat elvesztettem, majd dühödten rivalltam rá és még az üvegre is ráütöttem, mintha csak őt akartam volna megütni.
- Mondd még egyszer! - kiáltottam. - Ezt nem teheted meg! Nem tudod mit beszélsz! Szükséged van rám! Elinor! Nem hagyhatsz el! Mihez kezdenél nélkülem? - kiabáltam vele. - Nélkülem nem lehetsz önmagad! Nincs életed nélkülem! Te nem is létezel, ha nem vagyok veled!
A kirohanásom miatt egy fegyőr jött oda hozzám, majd fogta le a kezeim, a jelenet miatt pedig a túloldalt Elinor mellett is megjelent egy őr és felállította.
- Kérem, most távozzon. Legközelebb majd újra meglátogathatja az urat.

ZeneHelyszínÖltözet



The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Eleonora Sagnier imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
151
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: Because of you.. - Gleeson & Elinor
Because of you.. - Gleeson & Elinor EmptySzomb. Ápr. 13, 2024 5:19 pm

Gleeson & Elinor
“I didn't come here to tell you that I can't live without you. Actually, I  can. I just don't want to..”



A bizalom számomra nagyon fontos egy kapcsolatban, én igyekszem is azt megadni mindig, azonban a rengeteg engem ért csalódások miatt ez nem annyira egyszerű. Főleg akkor nem, ha azt valaki már egyszer eljátszodta. Gleeson pedig vissza élt azzal csúnyán. Bár nem olyan módon, mint a többiek, Ő nem volt hűtlen hozzám, abban is teljesen biztos vagyok, hogy a szerelme felém őszinte, azonban az, hogy képes el tenni bárkit láb alól, aki úgy érzi, hogy veszélyt jelenthet rá valamilyen formában... az sokkal rosszabb mindennél. Annyira szeretnék hinni neki, de valamiért olyan, mintha egy kis manó, ami a vállamra ült, folyamatosan azt suttogná, hogy ne tegyem. Pillanatok alatt ment tönkre az egész életem, és amiatt, mert várandós vagyok, csak még nehezebb az egész. Sosem akarnám, hogy a gyerekem megtapasztalja azt, amit én is... apa nélkül nagyon nehéz egy gyereknek, főleg, ha az a gyerek kislány. De mégis jobb, mint hogy olyan apja legyen, aki jelenleg börtönben van. Csak a jó ég tudja még mi mindent követhetett el, amikről fogalmam sincs.
- Egy kis időre van szükségem, hogy átgondoljak mindent. - ha az eszemre hallgatnék most akkor azt a választ adtam volna, hogy el tűnök az életéből és soha többé nem akarom Őt látni, de ezt a szívem nem hagyta, hogy ki mondjam. mert minden ellenére is, még mindig azt érzem, hogy jobb a közelében lennem, mint távol tőle. Ez az, ami az őrületbe kerget. Se vele, se nélküle nem tudom elképzelni az életem. - Az a kis rossz, amiről beszélsz... gyilkosság. - olyan halkan mondom ki a szavakat, mintha attól félnék, hogy bárki meghallana minket. Talán ha Prue nem lett volna résen, én sosem lettem volna képes arra, hogy ide juttassam Őt. Rossz látni Őt így, még akkor is ha tudom, hogy megérdemli. Olyan könnyen megy neki, hogy ki magyarázza saját magát, hogy azért mégis elgondolkodok a szavain... végülis tényleg tett nagyon sok jót is. Leginkább velem. De ez mit sem változtat a tényen, hogy három ember haláláért felelős. Mindhárom ártatlan a maga módján. Leginkább Dan, akinek annyi volt a bűne, hogy ismerem és fel akarta velem venni a kapcsolatot.
- Szabad lehettem melletted. Ez igaz. De attól még megöltél egy férfit féltékenységből, csak mert az valamit mondani akart nekem. Ez szerinted rendben van? Mit tennél akkor valaki olyannal, aki mondjuk flörtölne velem? Azt hittem, hogy egyformán bízunk egymásban... - sóhajtok egy mélyet és annyira örülnék annak, ha továbbra sem lenne tudomásom semmiről. Sokkal könnyebb volt addig minden. Ha Pruet is bántotta volna, azt sosem bocsájtanám meg neki... magamnak sem. Mert hallgatnom kellett volna rá már a legelején, amig nem volt ennyire késő. Szeretnék hinni abban, hogy valóban szabadul nemsokára és megváltozik majd miattunk, de olyan képtelenségnek tartom az egészet jelenleg. A szavaimat amiket felé mondok szinte végig sem gondolom, mintha szándékosan akarnám Őt felbosszantani, hogy láthassam mennyire komolyan gondolja a változást. A reakciója azonban sokkal jobban meglep, mint gondoltam volna, és hálás vagyok azért, hogy köztünk van az az üvegfal. Vajon, ha nem lenne, képes lett volna hozzám ütni? Ösztönösen dőlök hátra a székben remegve, a telefont még mindig görcsösen markolva és a szavai teljesen lesokkolnak. Igaza van. Kinek fogok majd ezután kelleni egy gyerekkel? Tényleg nem tudok majd nélküle létezni. Hogyan is tudhatnék? Könnyes szemekkel figyelem, ahogyan le fogják és össze rezzenek a hátamból meghallott hang miatt. Fel nézek a mellettem megálló őrre, majd a telefont a helyére rakva, engedelmesen állok fel, de végig Gleesont figyelem.
- Sajnálom. - motyogom, ami tmár valószínűleg a karomat fogó őrön kívül más nem is hall, és hiába szeretnék még egy kicsit maradni, hogy megérteni próbáljam a szerelmemnek hitt férfi kirohanását, az őr csak óvatosan kikísér, majd amint biztonságos helyre érünk magamra is hagy a gondolataimmal.         

BEE

Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eleonora Sagnier
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_mq1jo9MTFV1r9jumao2_250

Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo2_250
★ kor ★ :
36
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo4_250
★ idézet ★ :
It's amazing how much pain you have caused me.
What's even more amazing is that i still love you anyway ..
★ foglalkozás ★ :
múzeum igazgató, régiség kereskedő
★ play by ★ :
Clémence Poésy
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
Because of you.. - Gleeson & Elinor 832dff0c92ad99715bc8abdcadcd7e5f63e73803
TémanyitásRe: Because of you.. - Gleeson & Elinor
Because of you.. - Gleeson & Elinor Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Because of you.. - Gleeson & Elinor
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Gleeson & Elinor // In Limerick
» What is the truth? - Gleeson & Elinor
» Dr. Gleeson Byrne
» Elinor Sagnier
» Gleeson & Lesya // The Job

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: