New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 34 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 30 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
Rafaela Garza
tollából
Tegnap 20:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

What is the truth? - Gleeson & Elinor
TémanyitásWhat is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptySzer. Márc. 20 2024, 18:20

Gleeson & Elinor
“I didn't come here to tell you that I can't live without you. Actually, I  can. I just don't want to..”



Csalódottan, zavartan és fáradtan parkolom le a kocsit a már jól megszokott helyére, miközben próbálom kitalálni, hogy mit mondjak Gleesonnak. Nem akarom ismét le támadni, azt sem szeretném, hogy egy újabb veszekedés alakuljon ki köztünk, főleg most nem, hogy a délelőtt bebizonyosodott az állapotom, amit napok óta csak sejtek, de ma az orvos megerősítette bennem azt, hogy: gyereket várok. Ez igazából egy olyan hír, aminek örülnöm kellene, a reggel még a legszerencsésebbnek éreztem magam, de miután felkeresett az a nyomozó nő, már egyáltalán nem vagyok biztos magamban. Már nem csak Dr. Nicholson - aki egyébként szintén halott - az aki szerint nem véletlen sem a Gillian, sem pedig a Dan halála, ahogyan már az orvosé sem, hanem a rendőrség szerint is túl sok a véletlen egybeesés, így pedig ismét felmerült bennem is a gyanu, hogy mi van akkor, ha a születendő gyermekem apja, akire gondolkodás nélkül bíznám rá az életem, mégis csak bűnös? Na és ha félre ismertem Őt és mégis csak az orvosnak volt igaza? Bár a nyomozó nőnek azt nem vallottam be, hogy ismertem az orvost személyesen, nem akartam, hogy ki szedjen belőlem ennél is többet és el kelljen mondanom, hogy Dr. Nicholson milyen vádakkal illette a párom, hiszen valahol kötelességemnek érzem megvédeni Őt, de ez még nem jelenti azt, hogy nem sikerült újra elbizonytalanodnom. Ha kitudódik, hogy csak egy apró részecske is igaz abból, hogy Gleesonnak köze van bárki halálához is, akkor... hogyan lennék képes neki gyereket szülni? Sosem tennék ki veszélynek egy ártatlan gyereket, ahogyan annak sem, hogy megbélyegezzék az apja miatt. Mert ha Gleeson börtönbe kerül? Akkor mi lesz velünk? A gyerekünkkel...álmainkkal? A kesztyű tartóból ki veszem az ultrahang képet, amelyen bár még csak egy apró pont látható, számomra mégis ez a legcsodálatosabb fénykép, amit valaha láttam. A szakácsokkal megbeszéltem, hogy készítsenek valami különleges ételt estére, azt is megígérték, hogy csodálatos asztalt terítenek majd, gyertyákkal, hogy majd mikor kettesben leszünk én magam mondhassam el az örömhírt, de így viszont már nem tudom, hogy mit tegyek. A képet végül elrejtem a táskámba, megköszörülöm a torkomat, majd anélkül, hogy lenne bármi tervem is arra, hogy mit fogok tenni vagy mondani, közelítem meg a házat, hogy aztán odabent megkeressem Gleesont. Amint megpillantom a bennem lévő gyomorideg csak még jobban fokozódik, mert rettegek attól, hogy most lesz elege belőlem és az ostoba viselkedésemből. De tudnom kell az igazat. Muszáj, hogy ismét megerősítsen abban, hogy ártatlan.
- Csak egyszer kérdezlek, és szeretném, ha igazat mondanál. - szólalok meg végül megfeledkezve arról, hogy egy hosszú és fárasztó nap után most látjuk egymást újra, és ilyenkor legtöbbször a karjaiba szoktam rohanni. Most meg csak a táskámat szorítva, megmeredve állok és bámulom őt, még csak közelebb sem lépek hozzá. - Van bármi közöd a Gillian és Dan halálához? - miközben kimondom a szavakat, érzem azt a dejavu érzést is, hiszen már egyszer túl estünk ezen a kínos beszélgetésen és azt is megígértem neki, hogy soha többé nem hozom majd ezt a témát fel. De valahogy mégis állandóan oda lyukadunk ki.
- Tudtad, hogy Dr, Nicholson meghalt? - teszek fel egy újabb kérdést, ami vádaskodó is lehetne, ha nem tudnám, hogy abban az időben épp az Ő szülőföldjént tartozkodtunk, így talán az valóban csak merő véletlen, de attól az én elmém még mindig nagyon zavart. A nyomozónő teljesen felborította a bennem lévő békét. Csak tudnám, hogy miért pont most... hiszen ez kéne, hogy az életünk legszebb napja legyen.
- Ma felkeresett egy Emmalynn Larson nevű nyomozónő. Tudtad, hogy szerinte sem véletlen a három haláleset? - szegezem rá simét a tekintetem kicsit megszeppenve, bár a hangom még mindig nyugodt. Remélem az övé is az marad. - Ha velem akarod a jövődet tervezni, akkor... tudnom kell, hogy mi az igazság, Gleeson. Van bármi, amit eltitkolsz előttem? - miközben a válaszára várok, én is eltöprengek azon, hogy ha kiderülne  mégis, hogy bűnős, akkor mit tennék? Túlságosan szeretem ahhoz, hogy el tudjam hagyni, ugyanakkor nem szeretnék egy olyan ember társa lenni, aki kezéhez vér tapad. Így csak reménykedek abban, hogy valahogyan megint meggyőz az ártatlanságáról és a nap végégre bocsánatot kérhetek tőle ismét, amiért ilyen ostoba vagyok, abban bízva, hogy ismét megbocsájt.        

BEE

Emmalynn Larson ölelést küldött

Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eleonora Sagnier
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_mq1jo9MTFV1r9jumao2_250

What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo2_250
★ kor ★ :
36
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo4_250
★ idézet ★ :
It's amazing how much pain you have caused me.
What's even more amazing is that i still love you anyway ..
★ foglalkozás ★ :
múzeum igazgató, régiség kereskedő
★ play by ★ :
Clémence Poésy
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 832dff0c92ad99715bc8abdcadcd7e5f63e73803
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptySzomb. Márc. 23 2024, 14:40

Elinor & Gleeson
People (...) are not interested in the truth.
They like appearances because appearances are more beautiful.
Én mit sem tudtam róla, hogy mi történt Emmalynn és Elinor között, továbbá elégedett is voltam, hogy az én kis drágám nem értesült Nicholson haláláról, szóval a babérjaimon ülve gépeltem egy szerződést, amíg Elinor fel nem bukkant. A Limericki kirándulásunk után azt hittem minden rendben van közülünk, ám most így, hogy rám rontott a kérdéseivel elbizonytalanodtam.
Gyanakodtam, hogy Emma keze lehet a dologban, ez pedig be is igazolódott, amikor kimondta, hogy Emma kikérdezte őt. Éreztem, hogy hatalmas düh költözik a lelkembe, a szemeim pedig egy pillanatra sötét, gyilkos érzelmeket tükröztek, de csak egy pillanatig, mert hamar rendeztem a vonásaimat.
Ezért Larsonnak lakolnia kell. Amiért belerondította a kapcsolatomba, büntetést érdemel.
Bár nem tudom miket mondhatott neki Emma és milyen indokkal kereste meg, valamit mondanom kell neki. Ha most ismét tagadásba kezdek, azzal nem fogom tudni megnyerni magamnak, szóval valami más megközelítésre van szükség. Más irányból kell megközelítenem a helyzetet.
- Rendben. Beszéljünk akkor teljesen őszintén - sóhajtottam. - Én adtam Gilliannek a gyógyszert és tudtam Nicholson haláláról - ismertem el. - Aznap, amikor Gillian meghalt, beszélgettem vele. Panaszkodott nekem, hogy az orvosa nem írja ki neki a gyógyszert, ami tudna neki segíteni. Kérte, hogy próbáljak intézni neki gyógyszert, mert a doki nem tesz semmit, csak ilyen egyszerű kis hatású hétköznapi gyógyszereket, így elintéztem neki, hogy megkaphassa a megfelelő gyógyszert. Egy patikus ismerősöm leselejtezett egy tégellyel, majd nekem adta, hogy vigyem el Gilnek. De akkor még nem tudtam, hogy mi lesz belőle a végén. Nem számítottam rá, hogy öngyilkos lesz. Én csak segíteni akartam neki - feleltem őszintének hatóan, bűntudatot színlelve.
- És tudtam Nicholson haláláról is, igen. Szándékosan nem mondtam el neked, mert attól tartottam, hogy az ő halálát is az én nyakamba varrod majd. Túlságosan paranoiás vagy és nem akartam, hogy elkezdj kombinálni és butaságokra gondolni. Éppen ezért próbáltalak megkímélni téged is és magamat is. Szeretném, ha ebből nem csinálnál ügyet. Tudod, hogy csak a jó szándék vezérelt, a kapcsolatunkat tartottam szem előtt.
Larson nyomozó velem is beszélt, de csak kíváncsiság szintjén. Nem vádolt meg engem semmivel sem, sőt. Csak a segítségemet szerette volna kérni, mivel Gillian a volt párom volt, Dan pedig a te exed és remélte, hogy talán tudok valamit, amivel segíthetem a nyomozását. Erről szólt az egész. Biztosan veled is csak azért beszélt, hogy hátha segíthetsz neki valami információval. Nem azért, mert esetleg közöm lenne az esethez. Nem én öltem meg őket. Gondolj csak bele. Nicholson halálakor még csak Amerikában sem voltunk. Hogy lehetne ehhez közöm?

ZeneHelyszínÖltözet



The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Eleonora Sagnier imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
155
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptyVas. Márc. 24 2024, 08:04

Gleeson & Elinor
“I didn't come here to tell you that I can't live without you. Actually, I  can. I just don't want to..”



Kicsit olyan, mintha az univerzum össze fogott volna a boldogságunk ellen, bármennyire is törekszem arra, hogy átadjam magam az érzéseimnek és, hogy megéljem a pillanatainkat úgy, hogy közben ne gondoljak semmi rosszra, egyszerűen mindig jön valami, vagy valaki, aki bekavar, így  engem újra meg újra elönt a bizonytalanság. Bíznom kéne Gleesonban, hiszen soha nem adott még okot az ellenkezőjére, viszont az, hogy mindig ugyanoda lyukadunk ki, komoly kérdőjeleket rajzol a fejemben. Mi van akkor, ha valóban félre ismertem Őt, és egy olyan emberrel élek együtt, aki képes másoknak ártani? Hogyan szüljek neki gyereket? Bár a legutóbbi beszélgetésünknél megígértem, hogy nem hozom ezt fel soha többet, de akkor még nem volt szó arról, hogy már a rendőrség is a nyakunkra fog járni. Miért épp most, amikor életünk legboldogabb napja kéne, hogy legyen? Hiszen gyerekünk lesz, én meg azt sem tudom, hogy elmondjam-e ezt neki. Vele ellentétben azonban én nem tudok titkokat őrizni. Olyanokat semmiképp, amelyek hatással vannak a kapcsolatunkra. Türelmetlenül, egyik lábamról a másikra nehezedve, az arcát fürkészve várom a válaszait a kérdéseimre, ismét abban bízva, hogy megnyugtat valamivel, de nem éppen azt kapom, amire számítok. Mintha egy rövid ideig a tekintete is megváltozna, a szavai pedig leddöbbentenek. Mégsem volt őszinte hozzám. Nyitom is a szám, hogy valamit mondjak, de aztán össze is csukom, mert képtelen vagyok megszólalni. Helyette csak egy apró sóhaj préselődik ki ajkaim közül, miközben tovább hallgatom, még mindig rajta tartva a tekintetemet, mintha arra várnék, hogy az arcvonásai elárulják, hogy ezúttal őszinte-e hozzám. Mintha annyira jól menne nekem az emberek kiismerése.
- Ha jól értelmezem a szavaidat, akkor egyáltalán nem voltál eddig őszinte hozzám ezzel kapcsolatban. Többször is kérdeztelek Gleeson. Azt mondtad, hogy nem találkoztál Gilliannel. Azt is mondtad, hogy nincs közöd a halálához. Most meg azt akarod mondani, hogy mégis csak van? - igyekszem megtartani a nyugodtságomat, bár a hangom egyre hisztérikusabban cseng, és arra jövök rá, hogy féltékeny vagyok egy halott nőre. Mert, ha igaz minden amit most Gleeson mond, akkor annak ellenére, hogy nem voltak egy pár, Ő mégis segíteni akart... állítólag. Ez pedig azt jelenti, hogy nagyon szerette, pedig nekem azt mondta, hogy nálam jobban senkit nem szeretett. - Minden exednek segítesz, ha azok felkeresnek valami hülyeséggel? - egyáltalán nem akarok eltérni a témától, de újra kibújik belőlem a féltékeny barátnő, és  már azt sem tudom eldönteni, hogy mi zavarjon a legjobban. Utálom a hazugságokat, Gleeson pedig még ki tudja mennyi mindent titkol el előlem. - A segítő szándékod mellett az nem jutott eszedbe, hogy az orvos lehet, hogy nem véletlenül nem írta fel neki azt a gyógyszert? Dr. Nicholson nekem azt mondta, hogy jól volt Gillian.... - a hangom még mindig vádaskodó és úgy érzem, hogy ezúttal jogosan vagyok dühös is, hiszen fontos dolgokat titkolt el előlem. Mégis rettegek attól, hogy megelégeli ezt a sok mindent és úgy dönt majd, hogy nem kér többet belőlem. Minden ellenére, én nem hiszem, hogy tudnék nélküle létezni, egyszerűen csak tudni szeretném, hogy miért vezet mindig minden száll vissza hozzá. A gyerekünket a szívem alatt hordom, ezért szükségem van arra, hogy megbizonyosodjak arról, hogy ártatlan.
- Paranoiás vagyok? Szerinted miért? Amint próbálom elengedni ezt az egészet, rögtön történik valami, ami miatt kételkedek benned....a kapcsolatunkban. - sóhajtok egy újabbat, miközben magamban mérlegelem a szavait. Valahol megértem Őt, de mégsem. Jogom lett volna tudni, hogy az orvos is meghalt, bár egyre különösebb már ez az egész. - Ha a kapcsolatunkat tartanád szem előtt, akkor nem titkolóznál előttem. Már csak az hiányzik mostmár, hogy a nyomozónő is hírtelen meghaljon... - a szám egy ostoba mutrára húzódik, és hiába tudom, hogy butaságokat beszélek, kicsit olyan, mintha nem is én irányítanám a szavaimat. Egyszeűen csak kibuknak belőlem. Még ha tudom is, hogy el voltunk utazva akkor, amikor az orvos meghalt, akkor is valami olyan különös érzés van bennem, ami nem hagyja, hogy ilyen könnyen le zárjuk ezt a témát. Még akkor sem, ha rettegek attól, hogy elveszítem Őt. Főleg most, hogy szülők leszünk.
- Azt is csak most mondod el, hogy téged is kikérdezett a nyomozónő... Én hazudtam neki Gleeson. Nem akartam, hogy még jobban gynúba keveredj...mert amilyen kérdéseket fel tett, nekem egyáltalán nem tűnt úgy, hogy ártatlannak gondolna. De persze én nem értek az ilyen dolgokhoz.... - tartok egy kis szünetet, miközben a táskámba nyúlok, hogy ki vegyem az ultrahang képet és óvatosan lépek közelebb hozzá, de egyenlőre a fotót csak magamhoz ölelve keresem ismét a tekinteté. - Azt mondtam neki, hogy nem ismertem Dr. Nicholsont. Mert nem akartam magyarázkodni arról, hogy miért kellett vele találkoznom...nem akartam elmondani, hogy Ő mennyire biztos volt abban, hogy te... - megint elhallgatok, hiszen még kimondani is nehezemre esik az egészet. Be csukom egy rövid ideig a szemeimet, veszek egy mély levegőt, aztán ismét rá nézve fordítom felé a képet, amiből nem sok minden látszik, de talán érteni fogja, hogy mi az, amivel szembesítem. - Nem így szerettem volna elmondani, de... már nem csak rólunk szól az egész. Tudnom kell, ha bajba kerülhetsz. - suttogom, miközben remegő kezeimmel még mindig csak tartom a képet és reménykedek abban, hogy tényleg feleslegesen aggódok ismét. Bár már nem tudom, hogy hol kéne keresnem az igazságot.        

BEE

Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eleonora Sagnier
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_mq1jo9MTFV1r9jumao2_250

What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo2_250
★ kor ★ :
36
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo4_250
★ idézet ★ :
It's amazing how much pain you have caused me.
What's even more amazing is that i still love you anyway ..
★ foglalkozás ★ :
múzeum igazgató, régiség kereskedő
★ play by ★ :
Clémence Poésy
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 832dff0c92ad99715bc8abdcadcd7e5f63e73803
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptyKedd Márc. 26 2024, 19:02

Elinor & Gleeson
People (...) are not interested in the truth.
They like appearances because appearances are more beautiful.
Bizonyos szempontból jogos volt Elinor kirohanása, vádaskodása, számon kérése, ahogy jogos volt az is, hogy még most sem hitt nekem és féltékenykedett. Megértettem őt, csak épp nem érdekelt. Nem tudtak érdekelni az érzelmei. Legalábbis ilyen téren nem.
- Nem. Csak a kivételeseknek - mondtam sejtelmesen. Van egy olyan érzésem, hogy ma még ki is fogok fejteni. - Lehet. Gil még nem volt akkor olyan állapotban. Kellett neki a gyógyszer - mert még élt.
Elinor nem állt le, tovább pattogott és úgy éreztem, hogy még jó ideig pattog. Valóban igaza volt. Ennek sosem lesz vége. Mindig bele fog rondítani valami a boldogságunkba, mindig lesz valami, ami kiderül, ami rám tereli a gyanút és Elinor pattogni fog rajta és ez frusztrált. Ahogy Elinor is idegesített, amikor éppen kérdőre vont, vagy morgolódott, vagy hisztizett. Mint most is.
- Igen, az nagy tragédia lenne - ha valami történne Emmával. Pedig milyen jó lenne, ha ő is eltűnne a Föld színéről...
- Nagyon rendes vagy, hogy fedeztél. Nem lehetek elég hálás - mosolyogtam. Nem is véletlenül nem hitt az ártatlanságomban. Emma gyanakszik rám. Nem is kicsit.
Elvettem tőle az ultrahang felvételt, majd alaposan megnéztem és elmosolyodtam.
- Nocsak, ez remek hír - mosolyogtam felé, majd megpusziltam a homlokát, majd letettem az asztalra a felvétel.
- Igazad van. Sokat hazudtam neked és erre nem vagyok büszke - mondtam mindenféle bűnbánat és szégyenérzet nélkül, majd az ajtóhoz léptem. Elfordítottam benne a kulcsot és kivettem, majd zsebre tettem. - Akkor most teljesen őszinte leszek hozzád. Én öltem meg Gilliant, Danielt és én ölettem meg Nicholsont is.
Tudod... amikor azt firtattad mi van a pénzemmel, akkor jók voltak a megérzéseid. A pénzem egy nagy része nem törvényes úton jutott el hozzám és a gond az volt, hogy Gillian ezt megtudta. Egyik nap kutakodni kezdett a holmijaim között és megtalált egy zsaroló levelet és egy hangfelvételt. Nem szerezte meg, nem vette el, csak megismerte a tartalmát.
Az elválásunk után tudtam meg, hogy pszichiáterhez jár. Sajnos Nicholson nem volt hülye ember, Gillian pedig beszélt neki arról, amit megtudott. Elmondta neki az igazságot és sajnos bizonyítékot is majdnem vitt neki. Mikor megtudtam mire készül, szerveztem vele egy találkozót és az összes nyugtatót belekevertem az italába, amitől örök álomba merült. A lakást átkutattam és minden bizonyítékot eltüntettem, ami rám terelné a gyanút.
Csak hát Nicholson sem volt bolond. Züllött volt, de nem hülye. Tudta jól, hogy az én kezem volt a halálában, csak bizonyítéka nem volt ellenem. Sajnos tőle is meg kellett szabadulnom és felfogadtam egy bérgyilkost, hogy balesetnek álcázva megölje, amíg én nem vagyok Amerikában, így ne tudják a nyakamba varrni.
Dant pedig... nos őt féltékenységből öltem meg. Betörtem a lakásába egy álkulccsal és megmérgeztem a borát egy levél vérnyomáscsökkentővel. Nem tűröm a vetélytársakat a környezetemben.
Viszont az irántad érzett érzéseim őszinték. Én tényleg szeretlek. Csak sajnos van egy olyan oldalam, amiről nem lett volna szabad tudnod. De most már kár tagadnom. Úgyse lenne nyugtunk, jobb, ha meg tudod az igazságot. Korrupt vagyok és gyilkos. És ezzel a tudattal jobb, ha megtanulsz együtt élni
- mondtam el neki az igazságot és a reakcióit figyeltem.
Most nagyon sok múlik azon, mit lép. Mert megtudta az igazságot. Nem örülnék neki, ha meg kéne ölnöm őt is...

ZeneHelyszínÖltözet



The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Eleonora Sagnier imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
155
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptySzer. Márc. 27 2024, 13:55

Gleeson & Elinor
“I didn't come here to tell you that I can't live without you. Actually, I  can. I just don't want to..”



Tágra nyílnak a szemeim a Gleeson válaszát hallgatva, és nem is igazán tudom azt hová tenni. Mit jelent az egyáltalán, hogy "kivételeseknek"? Azt hittem, hogy megbeszéltük, hogy nem találkozgat senkivel a múltjából, most meg képes ennyivel kielégíteni. Eddig is sejtettem, hogy Gillian sokkal különlegesebb volt a számára, mint bárki más, de szembesülni azzal, hogy még valami kivételes helyet is foglalt el az életében, hatalmas féltékenységgel önt el. Ezt pedig utálom, hiszen egy halott nő. Nem helyes ilyent éreznem. Vajon hány ilyen lehet még az életében? Még mindig tartja a kapcsolatot a volt párjaival?
- A kivételeseknek... - ismétlem utána egy grimasz kíséretében, és próbálok uralkodni magamon, hogy ne tűnjek még ennél is hisztérikusabbnak. Hogy mondhat nekem ilyent egyáltalán? - És ezt ki is fejtenéd, hogy pontosan mit jelent? Mégis hány olyan nő van, aki sikerült kivételes helyet elfoglaljon nálad? - mintha szándékosan akarna bosszantani, egyáltalán nem is vigyáz arra, hogy miket mond. Valahogy olyan másabb most ez a beszélgetésünk, mint a korábbiak voltak. Talán csak elfogyott a türelme, hiszen harmadjára futunk neki ugyanannak. Én is elfáradtam már egy kicsit, meguntam, hogy mindig ugyanott lyukadunk ki, de mégsem akarok ezúttal kihátrálni. Mert most sokkal fontosabb, hogy őszinte válaszokat kapjak a kérdéseimre, mint eddig valaha is volt. Nemsokára hárman leszünk. Ez elég ok ahhoz, hogy valahogy megpróbáljunk közös nevezőre jutni. Hiába nem adott még okot arra, hogy ne bizzak benne, mégis újra hatalmába kerített a bizalmatlanság. A korábban kapott válaszoktól mégsem érzem úgy, hogy ennyi lenne az egész. A Gleeson és a Nicholson szavai valahogy egymásba ütköznek, és éppen ez az, amiért nem tudom eldönteni, hogy mi az igazság. Ha Gillian jól volt, akkor minek kellettek neki a gyógyszerek? Sóhajtva csóválom meg a fejem, mert valamiért azt érzem, hogy mindegy mit mondok, Gleeson akkor sem fogja belátni, hogy nem volt helyes az, hogy gyógyszert adott annak a nőnek. Tévedni persze emberi dolog, de még csak egy apró szikráját sem látom annak, hogy lelkiismeret furdallása lenne a történtek miatt.
- Csak a munkáját végzi. Szóval igen. Valóban elég szomorú lenne, ha amiatt kéne meghaljon. - még mindig megdöbbenve figyelem Őt és talán ma én vagyok túl érzékeny, vagy csak a terhességgel fokozódtak fel az érzelmeim is, de mintha épp gúnyolódna rajtam. Úgy nézek ki, mint aki élvezi ismét átélni ezt a beszélgetést?
- Remélem, hogy nem bánom meg, hogy nem voltam mindenben őszinte. - vágok vissza rezzenéstelen arccal. Nem ezt a választ vártam. Azt kellett volna mondania, hogy lehettem volna őszinte, mert az orvos minden egyes szava, amiket még addig mondott, amíg életben volt, hazugságok voltak. Tudja jól, hogy mennyire nem szeretek átverni senkit, azt is, hogy sosem volt még dolgom a rendőrséggel, és mégis ennyire fél válról veszi. Persze nem kell megköszönnie, hiszen nem azért tettem. De akkor is annyira furcsán viselkedik. Mégis megmutatom neki az ultrahang képet, abban bízva, hogy talán az állapotom változtat egy kicsit a köztünk lévő rideg hangulaton. Próbálom leolvasni az arcáról az érzelmeit, de nem igazán tudok rá jönni arra, hogy mi járhat a fejében, mégis amikor a homlokam megpuszilja, egy rövid ideig sikerül elfelejtenem mindent, és semmi más nem számít kettőnkön kívül. Mindaddig, amíg ismét meg nem szólal. Értetlenül nézek utána és figyelem a mozdulatait, de nem igazán tudom hová tenni azt, hogy be zárja az ajtót. Mégis valami különös idegesség kerít a hatalmába. A vallomása pedig szinte letaglóz.
- Mi? - nyögöm ki nagyokat pislogva és közben próbálom megérteni, hogy mi is történik igazából. Két opció fordul meg a fejemben, miközben beszél. Az egyik az, hogy igazat mond és menekülnöm kéne, amig nem késő. A másik pedig az, hogy mindent csak azért mond, hogy végre le zárhassuk ezt az egész ügyet és megkapjam azt, amit szerinte hallani akarok. Mégis annyira ridegnek tűnik a tekintete, annyira más, mint eddig volt, hogy nehezen tudom eldönteni, hogy most mi is a valóság. Mert azt nem akarom elhinni, hogy képes lenne ennyi szőrnyűségre.
- Azért halt meg egy ártatlan nő, hogy saját magadat mentsd, mert... Mi ez a sok ostobaság? Azt akarod mondani, hogy az egész kapcsolatunk hazugságra épült? Gillian valóban okkal menekült tőled... - a felismerés szinte pofonként hat rám, ahogyan szépen lassan össze rakom az egészet fejben. Nem hazudott az orvos. Lényegében ugyanezeket mondta el, amit az imént Gleeson is. Olyan, mintha a felépített álmaim egy pillanat alatt omlanának össze, akárcsak a kártyavár. Nicholson is ártatlan volt... annyi volt a bűne, hogy túl mélyen bele ásta magát ebbe az egészbe. Na és Dan? Még csak nem is találkoztam vele, sőt szándékomban sem állt az egyáltalán.
- Milyen bérgyilkosról beszélsz? Egyáltalán honnan ismersz ilyen embereket? - kétségbeesetten túrok bele a hajamba és fordítok hátat neki, mert képtelen vagyok rá nézni. Az agyam a szívemmel harcol épp, ez pedig nem segít nekem abban, hogy megtaláljam a helyes utat. Anyira szeretem őt, hogy nem is tudnám elképzelni az életem nélküle... de ott van a szívem alatt egy gyerek, akire szintén gondolnom kell.
- Dan volt a legártatlanabb. Nem vagyok én valami árú cikk, hogy vetélytársakkal akaszkodj össze miattam. Mi ez az ostobaság? Képes voltál végig nézni, hogy magamat hibáztatom a halála miatt, miközben te... - ismét szembe fordulok vele, de ezúttal kiabálok, mert kétségbeesésembe nem is tudok mást tenni. Aztán eszembe jut, hogy a farzsebemben ott lapul a nyomozónő névjegy kártyája, amit azért adott, hogy felhívjam, ha valami mégis az eszembe jutna, vagy ha meg tudok bármit is. Képes lennék elárulni azt a férfit, akit szeretek? Még minden ellenére is...- Nem, nem, nem. Mondd, hogy ezekből semmi sem igaz. Csak azért mondod ezeket, mert megint felbosszantottalak, igaz? - ezúttal pedig a hatalmas könnycseppek is megjelennek a szememben, amik rögtön végig is folynak az arcomon. Mi a fenébe csöppentem bele? A bezárt ajtó felé pillantok, majd ismét rá. Az az én sorsom is, ami a Gilliané volt? Nem... engem sosem bántana. Mást sem. Egyszerűen képtelenség az, hogy ennyire ne lássam mindazt, ami körülöttem történik.
- Most... egy kis friss levegőre van szükségem. Kérlek nyitsd ki az ajtót. És azt hiszem, hogy egy ideig jobb lesz, ha át költözök az egyik vendégszobába. - azt nem teszem hozzá, hogy addig, amíg találok magamnak egy lakást, hiszen fogalmam sincs, hogy el akarok-e innen tűnni. Egyik részem mindennél jobban, míg a másik inkább tenne úgy, mintha ez a beszélgetés meg sem történt volna. Néha könnyebb tagadni a valóságot, mert hazugságban élni sokkal jobb.         

BEE

Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eleonora Sagnier
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_mq1jo9MTFV1r9jumao2_250

What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo2_250
★ kor ★ :
36
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo4_250
★ idézet ★ :
It's amazing how much pain you have caused me.
What's even more amazing is that i still love you anyway ..
★ foglalkozás ★ :
múzeum igazgató, régiség kereskedő
★ play by ★ :
Clémence Poésy
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 832dff0c92ad99715bc8abdcadcd7e5f63e73803
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptyPént. Márc. 29 2024, 10:38

Elinor & Gleeson
People (...) are not interested in the truth.
They like appearances because appearances are more beautiful.
Úgy döntöttem ezúttal felveszem a kesztyűt és nem fogok erőfeszítéseket tenni, hogy kendőzzem az igazságot Elinor előtt, hanem elmondom neki az igazságot. Talán ezért nem is válaszoltam neki a menet közben feltett kérdéseire, mint mondjuk a "És ezt ki is fejtenéd, hogy pontosan mit jelent?". A vallomásomban úgyis minden benne lesz, ahogy erre is választ fog kapni.
Persze megtehettem volna, hogy ismét előállok egy megnyugtató hazugsággal, csakhogy pontosan tudtam, hogy semmi sem oldódna meg vele. Pillanatnyilag boldogok lehetnénk, elülne a feszültség, de napokkal, hetekkel később újra elromlana minden, így jobbnak láttam, ha színt vallok és elmondom neki a teljes igazságot. Bezártam az ajtót, eltettem a kulcsot a zsebembe és belekezdtem a történet felvázolásába.
- Nem. Csak részben - feleltem arra illetően, hogy hazugságra épült volna a kapcsolatunk. - Az, hogy Gillian okkal menekült, az már más kérdés. Nem jöttünk ki jól - feleltem homályosan.
Hátat fordított, aminek cseppet sem örültem, mert mélyen sértette az önérzetemet. Megalázó volt. De ez nem tartott soká. Egy pillanat alatt fordult vissza, de akkor már kiabált velem, ami ugyan meg nem lepett, de zavart, ellenben nem tettem szóvá. Hagytam, hadd tombolja ki magát, mert az csökkenti a benne felmerülő sztresszszintet is.
Most mit feleljek? Rontsak a saját helyzetemen? Igen, képes voltam végignézni, ahogy magát hibáztatja és nem is zavartattam magam miatta. Talán kicsit lelketlen voltam, de szerintem jó páran megértettek volna, akik hozzám hasonlóan a saját érdekeiket, saját magukat védik. Erre inkább nem válaszoltam neki.
- De ha valakinek fontos, hogy magáénak tudjon valakit, vagy valamit, az sok mindenre képes. Tán te nem szálltál volna harcba értem más nőkkel? - kérdeztem vissza vélhetően érzékeny pontra tapintva. Elvégre egy halott nőre is féltékeny volt, akkor mire lenne képes egy élővel?
- Bár azt mondhatnám, hogy hazudtam, de most az igazságot mondtam el neked - feleltem és én is az ajtó felé pillantottam, ahogy ő is tette. - Nem - válaszoltam, azaz, hogy nem fogom neki kinyitni az ajtót. Nem ment el az eszem, hogy ezek után hagyjam őt csak úgy szabadon mászkálni és telefonálni, másokkal beszélni. Nem, amíg meg nem bizonyosodok róla, hogy nem fog lépni ellenem.
- Tényleg azt hitted, hogy csak úgy utadra foglak engedni azután, hogy elmondtam neked az igazságot? Még mit nem. Mi a garancia, hogy nem árulsz el? Ugyan semmit sem tudsz bizonyítani, de nem tudhatom, hogy egy gyenge percedben nem-e lépsz majd ellenem. Azt pedig nem engedhetem meg. Amíg meg nem bizonyosodok róla, hogy továbbra is az én oldalamon állsz és hűséges vagy hozzám, nem engedem, hogy elhagyd a házat. Add ide a telefonodat - nyújtottam felé a kezem ellentmondást nem tűrő pillantással.

ZeneHelyszínÖltözet



The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Eleonora Sagnier imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
155
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptyPént. Márc. 29 2024, 15:18

Gleeson & Elinor
“I didn't come here to tell you that I can't live without you. Actually, I  can. I just don't want to..”



Mélyeket lélegezve igyekszem nyugtatni magam és felfogni mindazt, amiről Gleeson beszél. Mindenre fel voltam készülve, de arra nem, hogy valóban igazat fog majd adni mindennek, amelyeket én csak alaptalan rágalmaknak véltem. Igyekszem az arcát fürkészve kitalálni, hogy igazak-e a szavai, és bárhogyan is keresem azt a jóságot, amit korábban is láttam rajta, egyszerűen nyoma veszett. Pillanatok alatt sikerült romba döntenie az álmaimat, amelyeket vele együtt terveztem megélni. Mégis azt érzem, hogy minden ellenére sem tudnék elszakadni tőle. Viszont abban sem vagyok biztos, hogy tudnék abban a tudatban mellette maradni, hogy tudom, képes bárkitől megszabadulni, aki úgy érzi veszélyt jelenthet rá. Vajon tőlem is? Képes lenne bántani? Hiszen azt mondta, hogy szeret. Gilliant is szerette. A haragomat a kétségbeesés váltja fel pillanatok alatt. Még mindig nem érzem azt, hogy félnem kéne tőle, de ettől az élettől már annál is jobban. Hogyan szüljek neki gyereket így? Van egyáltalán közös jövőnk?
- Hogy érted, hogy nem jöttetek ki jól? Amiatt, mert meddő volt? Hiszen azt mondtad, hogy sosem bántottad őt. Én nem is ismerek rád. - egyáltalán nem így terveztem a mai napunkat, azt hittem, hogy mi leszünk a legboldogabb pár, hiszen azzal, hogy megfogant bennem ez az apró magzat, azt is jelenthetné, hogy közelebb kerültünk ahhoz, hogy megéljük mindazt, amit elterveztünk. Még közelebb kellett volna minket hozzon, de mi helyette csak távolabb kerültünk egymástól. A vallomásai jócskán elgondolkodtatnak azon, hogy miként kéne folytatnunk. Bármennyire is próbálom megérteni, egyszerűen nem megy. Ő meg alattomos módon még képes volt azt is végig nézni, hogy miképpen ostromolom magam amiatt, ami Dannel történt. A szavait szinte el sem hiszem. Olyan könnyedén beszél erről, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne megölni valakit féltékenységből. Mintha tőlem is ezt várná el.
- Hallod egyáltalán, hogy miket mondasz? - szőrnyülködödök még mindig zavartan, miközben a szemeim ráncba húzódnak. - Én legfeljebb csak szóvá tenném, ha valami nem tetszik. Veszekednék. Toporzékolnék. De nem tudnék bántani senkit. - válaszolom meg végül a kérdését még mindig nem értve, hogy hogyan is tehette ezt fel nekem. Még csak okot sem adtam arra, hogy kételkedjen bennem. Nem is akartam találkozni vele. Honnan ismerte Dant egyáltalán? Annyi kérdés kavarog a fejemben egyszerre, hogy az már szinte bele is fájdul ebbe az egészbe. Végül pedig rádöbbennek, hogy a volt páromnak ok nélkül kellett meghalnia, és mégis csak miattam. Mert megint rosszul választottam. Megrázom a fejem, mintha abban reménykednék, hogy majd attól minden semmissé válik, mert egy újabb csalódást nem tudnék hogyan kezelni. Gleeson számomra a levegő, nélküle fuldokolnék. Talán ezért is próbálkozok meg a tagadással, abban bízva, hogy Gleeson elneveti magát, hogy minden csak egy rossz poén volt, de nem ez történik. Sőt... Még kilátástalanabbá teszi ezt az egészet. Még mindig meglepődve pillantok felé, mert még sosem volt olyan, hogy bármiben is ne járjon a kedvemben. Hirtelen olyan érzésem támad, mintha a saját börtönömbe sétáltam volna önként és dalolva. Becsukom a szemeimet miközben beszél, próbálva megemészteni minden egyes szavát, de mintha még a levegő is másabb lenne a házban. Nyomasztó. Én nem szeretem a bezártságot. Térre és szabadságra van szükségem.
- Nem tarthatsz itt bezárva. - szólalok meg végül rá nézve, a tekintetemből pedig tökéletesen ki olvashatja a kétségbeesésem. - Nem fogok erről beszélni senkinek. Én... én sosem lennék képes elárulni téged. Csak egy kicsit meglepődtem. Kérlek... Ne csináld ezt. Tudod, hogy szükségem van a szabadságra. Dolgoznom kell... És a barátnőim... - pontosan hallom a hangján, hogy más mint eddig valaha volt, épp ezért keresem elő a telefonomat a táskámból, de nem adom oda a felém nyújtott kezébe, csak leengedem a sajátomat magam mellett, úgy szorítva a készüléket, mintha az életem múlna rajta. - Tudod, hogy esténként anyával csak telefonon tudok beszélni. Ha nem fog elérni... Aggódni fog. Ugyanúgy ahogyan mások is. - sóhajtok egyet, majd végül közelebb lépek hozzá, abban reménykedve, hogy bízni fog bennem, ha azt látja, hogy képes vagyok együtt működni vele. Az igazság azonban az, hogy még én magam sem tudom, hogy ezek után mit kéne tennem. Mégis szabad kezem a mellkasára csúsztatom, és bár remegek, de azért megpróbálok mégis erőt venni magamon. Nem tudom, hogy mit érzek jelen pillanatban.
- Az előbb mondtam el, hogy kisbabánk lesz. Én... Megpróbálok most úgy tenni, mintha ez a beszélgetésünk meg sem történt volna. De kérlek... Legyél olyan, mint eddig. Megijesztesz. - suttogom rá pillantva, miközben fogalmam sincs, hogy hogyan érjem el, hogy bízzon bennem. Tényleg nem szeretném őt elárulni, de az sem biztos, hogy gyereket szívesen szülnék neki. Egyenlőre azt kell elérnem, hogy ne zárjon el mindenki elől, aztán kitalálom a többit.         

BEE

Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eleonora Sagnier
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_mq1jo9MTFV1r9jumao2_250

What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo2_250
★ kor ★ :
36
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo4_250
★ idézet ★ :
It's amazing how much pain you have caused me.
What's even more amazing is that i still love you anyway ..
★ foglalkozás ★ :
múzeum igazgató, régiség kereskedő
★ play by ★ :
Clémence Poésy
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 832dff0c92ad99715bc8abdcadcd7e5f63e73803
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptySzomb. Márc. 30 2024, 14:37

Elinor & Gleeson
People (...) are not interested in the truth.
They like appearances because appearances are more beautiful.
Lazán elmosolyodtam, mikor meghallottam, hogy Elinor még mindig hisz a meddő történetben. Megráztam a fejem, hiszen ez csak mese volt.
- Nem volt meddő. Azt csak én találtam ki, mikor mesét kerestem arra, hogy miként magyarázzam ki a dolgokat. Valójában csak lázadó volt. Nem szerette azt az életet, amit én élek, nem volt képes beilleszkedni, folyamatosan csak panaszkodott és szerette volna átformálni az életemet. Ebbe nem mentem bele. Nem engedett a saját elképzeléseiből, így elváltak útjaink. Főleg, mikor kezdte megsejteni, hogy ki is vagyok valójában.
Nem éreztem azt, hogy eltávolodtunk volna egymástól, bár tény, hogy túl közel sem kerültünk egymáshoz a vallomásomtól, sőt, talán kicsit meg is riasztottam őt, de mentségemre szóljon, nem én kerestem a bajt. Nem én erőszakoskodtam, nem én kergettem az igazságot.
- Nem, dehogy - ráztam meg a fejem cinikusan. Ő csak szóvá tenné, nem bántaná. Dehogy. Szerintem de. Képes lenne a fizikai erőszakra. Ha nem is ölne meg senkit, de képes lenne az erőszakra. Jobban ismerem őt, mint ő magát. Hazudhat magának, de engem nem verhet át.
- Miért nem? - kérdeztem vissza. Már hogy ne tarthatnám bezárva. Minden további nélkül.
Szép kis monológ volt és ha lenne szívem, lenne lelkiismeretem biztosan könnyeznék is, de egyikkel sem rendelkeztem, így cseppet sem tudott meghatni.
- Szabad lehetsz. Csak veled megyek, ha menni akarsz valahová. Egy pár vagyunk, nem? - kérdeztem vissza. - Munka? Ugyan. A régiségkereskedés a tiéd, akkor dolgozol, amikor csak akarsz, a múzeumnak pedig te vagy az igazgatója, írj ki magadnak szabadságot. De jó. Bizonyítsd be nekem, hogy nem árulsz el. Mi a garancia? Miért kéne hinnem neked, hogy most, hogy megtudtad az igazságot, nem fogsz lépni ellenem?
Figyeltem, amint elővette a telefont, de oda már nem adta.
- Ugyan. Ha telefonálni akarsz, majd odaadom és előttem beszélhetsz róla, ha pedig valaki hív, odaviszem neked és előttem beszélhetsz róla. De nem szeretném, ha egy óvatlan pillanatban a rendőrség ideállítana egy telefonhívásodra. Na nem mintha élve el is mennének innen, ha ide is jönnének.
Figyeltem, amint közelebb lép, ahogy hozzám ér. Nem ellenkezdtem, ellenben arcára simítottam viszonozva az érintését. Figyelmesen értelmeztem szavait, miközben testbeszédéből és nonverbális kommunikációjából igyekeztem feltérképezni a lelki állapotát, megjósolni gondolatait.
- Sosem szerettem volna, hogy ezeket megtudd, de nem hazudhattam tovább. De attól még mindig szeretlek és nem akarom, hogy ez közénk álljon... - jegyeztem meg egy romantikus pillantás kíséretében, hiszen még mindig igyekeztem megvédeni ezt a kapcsolatot és persze magamat is. És neki sem szerettem volna ártani.

ZeneHelyszínÖltözet



The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Eleonora Sagnier imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
155
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptySzomb. Márc. 30 2024, 20:49

Gleeson & Elinor
“I didn't come here to tell you that I can't live without you. Actually, I  can. I just don't want to..”



Pokoli érzés szembesülni azzal, hogy az egész eddigi kapcsolatunk hazugságokra épült, és ezt csak még jobban fokozza bennem azzal, hogy azt is beismeri, hogy a Gillianről mesélt története is távol áll az igazságtól. Ennyire becsapva még soha életemben nem éreztem magam, a tudat pedig, hogy ismét mellé fogtam a pár választást illetően, kiborító. Azt hittem, hogy Gleeson lesz az a férfi, aki mellett végre békét lelhetek, de rá kell ébrednem arra, hogy az a tündérmese, amibe görcsösen kapaszkodtam, csupán csak a képzeletemben létezett, mert a valóság az, hogy a történetem sokkal jobban kezd hasonlítani a pokolhoz. Talán mégsem érdemlem meg azt a boldogságot, amit egészen idáig kergettem. Mégis elképzelhetetlennek tartom azt, hogy nélküle éljem tovább az életem. Talán ha akarnék sem tudnék ki szállni már ebből az egészből, hiszen tudtomon kívül olyan helyzetbe keveredtem, ami veszélyes. Az pedig, hogy a saját párom jelenti számomra ezt a veszélyt, megrémiszt. Az is, hogy rá kell döbbentem, hogy bármelyik percben megfoszthat engem is az életemtől, hiszen a volt szerelmet is képes volt megölje csak azért, mert szembe szállt vele.
- Ezt nem hiszem el... - túrok a hajamba kétségbeesetten, és átkozom azt a pillanatot, amikor szóba hoztam ismét ezt az egészet. Sokkal könnyebb volt minden, amíg nem tudtam semmit a mocskos ügyeiről. Ha már az elején el mondta volna ezt a sok mindent, akkor valószínűleg könnyebb lett volna döntést hoznom a kapcsolatunkat illetően. De mostanra már annyira megszerettem, hogy nem bírnám elviselni a hiányát. - Vagyis....ha nem akarok úgy járni, ahogy Gillian is, akkor alkalmazkodnom kell hozzád... - vonom le az egészből a következtetést, ami normális helyzetben nem is lenne nagy elvárás, eddig is igyekeztem mindent megtenni, hogy ne okozzak csalódást neki, viszont a tudat, hogy embereket tart sakkban és öl meg, nem igazán hiszem, hogy bele férne az életembe. Ott ragadtam az érzelmeim csapdájában, és nehéz rendet raknom a fejemben kavargó gondolatok között. Egyszerre akarok menekülni és maradni az oldalán. Menekülési utat egyenlőre nem látok, a maradásommal és hallgatásommal viszont ugyanolyan bűnőssé válok, mint Ő. Annyira távol áll tőlem az ilyen világ. Mégis azt feltételezi rólam, hogy képes lennék bántani bárkit is féltékenységből. Tisztán értem a szavai mögött megbújó gúnyt, így inkább próbálom azt elengedni a füleim mellett. Túl sok ez már így is egyszerre. Nem elég, hogy úgy beszél arról, hogy gyilkos, mintha az teljesen normális lenne, de még a házból sem szándékozik ki engedni, mintha valami rab lennék, akinek a sorsa tőle függ.
- Azért nem, mert nincs jogod hozzá. Nem dönthetsz az életemről... - egyre jobban halkul el a hangom, meg azt sem hiszem el, hogy magyarázatot kell adnom arról, hogy miért van jogom a szabad élethez. Pillanatok alatt vált valaki olyanná, akit mintha csak most ismernék meg, pedig hónapok óta együtt élek vele. Hogy lehettem ennyire vak, hogy nem láttam az igazság mögé? Ki tudja még mindig mennyi minden van, amiről nem tudok. Talán nem is akarok már tudni semmi többet. Csak valahogy szeretném elérni, hogy bízzon bennem, mert nem akarok egy arany kalitkába zárt madár lenni.
- Én már nem tudom, hogy kik vagyunk egymás számára... - vallom be, hiszen olyan, mintha két idegen lennénk, akiknek teljesen mások az elképzelései a jövőt illetően. Pedig azt hittem, hogy ugyanazt akarjuk mindketten. Családot alapítani hazugságok és korlátozások nélkül. - Hogyan bizonyítsam be? A szavamon kívül nem tudok más garanciát adni. De akkor sem gondolom, hogy ez a megoldás mindenre. Meddig akarsz kísérgetni mindenhová? Na és ha te kell el menj valahová? Ezentúl mindig magaddal cibálsz mindenhová, mintha valami rab lennék? Gleeson... Ez nem szabadság. - még mindig próbálom meggyőzni őt arról, hogy nem biztos, hogy ez a megoldás a kettőnk helyzetére, meg úgy mindenre, holott én magam sem tudom, hogy mit szeretnék. A szívem egyértelműen képes hűséget fogadni neki, és elnézni neki minden rosszat, az eszem viszont azt diktálja, hogy ez nem helyes. Ezért is nem adom oda végül neki a telefonomat, úgy szorítom azt magamhoz, mintha az életem múlna rajta. A telefonom egy fajta biztonságérzetet nyújt a számomra.
- Nem fogom felhívni a rendőrséget. Én nem tudom, hogy mit tegyek, hogy elhidd nekem. Hisz épp egy rendőrrel beszéltem az imént is. És minden tőlem telhetőt megtettem azért, hogy ne keveredj bele semmibe. - még mindig próbálom őt meggyőzni, bár az igaz, hogy akkor még nem is voltam ennyire képben mindennel. Bár csak most sem lennék. A zsebemben lapuló névjegykártyáról pedig továbbra sem áll szándékomban beszélni. Sosem tudhatom, hogy mikor lesz arra szükségem. Gleeson nagyon meg változott pillanatok alatt. Vagy csak én nem láttam eddig a valóságot a naivságom miatt. - Mit jelent az, hogy élve nem mennének el? Nem csinálhatod ezt. Ugye nem fogod bántani azt a nyomozónőt? Csak a munkáját végezte. Nem ölhetsz meg mindenkit, aki fel veszi velem a kapcsolatot. - szeretném ha vége lenne végre ennek a rémálomnak, amelyből úgy túnik, hogy nem tudok felébredni. Az egyetlen megoldásnak pedig azt látom, ha úgy teszek, mintha minden még mindig rendben lenne köztünk. Ő nem rendelkezik gyilkos hajlamokkal, én pedig továbbra is szerelmesen hiszek abban, hogy a sorsom mellette csakis jó lehet. Ezért is próbálok meg közelíteni hozzá, és amikor az arcomhoz ér, egy pillanatra ismét azt a férfit látom a tekintetében, akibe bele szerettem. Ez egy kicsit megnyugtat, de azért azok a hangok sem csillapodnak teljesen, amelyek arra ösztönöznek, hogy meneküljek, amíg nem lesz késő. A gyerekünk érdeke is lenne.
- Én is szeretlek. De muszáj lesz megváltoznod. Értem. És a kisbabánkért. - pillantok rá egy rövid ideig, miközben a telefonomat a farzsebembe csúsztatom, oda ahol a névjegy kártya is pihen, hogy az a kezem is felszabadulhasson, amellyel eddig görcsösen szorítottam a biztonságot nyújtó készüléket, így azzal is megérínthetem őt óvatosan, majd a nyakába temetem az arcomat, magamba szívva az illatát, amelyet annyira szeretek. - Másképp én... Nem tudom, hogy hogyan tudnék az életednek a részese lenni. Úgy értem... Már nem is látom a jövőnket. Azt mondtad, hogy Gillian lázadt ellened. Én nem szeretnék. De azt te is tudod, hogy nem biztos, hogy meg tudok ezzel bírkózni. Nem akarom, hogy embereket bánts. - minden reményem már csak abban maradt, hogy valóban szeret engem annyira, hogy rendes ember lesz belőle. Olyan, amilyennek előttem mindig mutatta magát. Ha ez így lesz, akkor talán meg tudom bocsátani azt, amiket nem olyan régen be vallott. Még a Dan megölését is, mert azt hiszem, hogy az fáj a legjobban.       

BEE

Gleeson Byrne ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Eleonora Sagnier
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_mq1jo9MTFV1r9jumao2_250

What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo2_250
★ kor ★ :
36
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo4_250
★ idézet ★ :
It's amazing how much pain you have caused me.
What's even more amazing is that i still love you anyway ..
★ foglalkozás ★ :
múzeum igazgató, régiség kereskedő
★ play by ★ :
Clémence Poésy
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 832dff0c92ad99715bc8abdcadcd7e5f63e73803
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptyVas. Márc. 31 2024, 11:52

Elinor & Gleeson
People (...) are not interested in the truth.
They like appearances because appearances are more beautiful.
Tény, ami tény volt, ez a helyzet nem jött nekünk túl jól, de igyekeztem helyén kezelni és meglátni benne a lehetőségeket. Mert volt. Nincsenek lehetetlen, megoldhatatlan helyzetek, minden helyzetet helyén kezelhető, minden helyzetet lehet a magunk javára fordítani és én fejben már napokkal előre jártam, mindent megterveztem már, amit el szeretnék érni.
Végül hagytam, hadd maradjon nála a telefon és hogy kicsit külön költözzön tőlem egy másik szobába. Sokáig úgyse lesz ott. Tettem neki egy üres, de hitelesnek hangzó ígéretet, hogy meg fogok változni, de természetesen semmi őszinteség nem volt benne, csak őszintének tűnt, ahogy kimondtam és igyekeztem a pillantásaimat is úgy formálni, hogy nyomatékot adjanak ennek.
Kivártam, amíg Elinor elaludt, aztán előkerítettem egy altatót a dolgozószobám fiókjából, amit felszívtam egy fecskendőbe, majd elővettem egy lidocain sprayt is. Tekintve, hogy csak a dolgozó szobámhoz és néhány raktárhelyiséghez volt kulcs, a szobákhoz nem, könnyedén bejutottam hozzá, mikor mélyen aludt. A lidocainnal lefújtam a tarkóját, hogy ne érezze az injekciót, majd befecskendeztem neki egy jó adag altatót, amitől egy ideig biztosan nem fog magához térni. Kellett, hiszen a testét is hurcolni fogom.
Első lépésnek a kukába dobtam a fecskendőt, majd visszavittem a lidocaint a fiókomba és kulcsra zártam azt, majd átkutattam Elinor szobáját és bármit, amit előlem rejtegetett igyekeztem elő keríteni és a kukába dobni. Többek közt a névjegykártyát is. Elővettem a telefonját és ha volt is rajta kód, vagy bármi, azt könnyedén fel tudtam törni, hiszen ismertem őt, jobban, mint bárki más. Kitöröltem belőle az SMS-eket, amikben rólam írhatott, ha írt, majd a telefonhívásokat is, amik nem hozzám, vagy a barátnőihez kapcsolódtak és nem is munkából fakadhattak.
Az Emmalynntól befutó telefonhívásokat átirányítottam a céges vezetékes telefonomra, mely az irodámban volt, házon kívül. Nem akartam letiltani, mert akkor Emma gyanút foghat, de nem is engedhettem meg, hogy Emma elérje Elinort, így ez tűnt a legcélszerűbbnek. Aztán remélem a nyomozónő nem nagyon akarja majd hívogatni Elinort.
Miután mindentől megszabadultam, ami arra utalna, hogy kétes életem van, egyszerűen kivittem a szemetet egy utcai szemétgyűjtő konténerbe, majd friss zsákot tettem a kukába és átvittem Elinor testét a közös hálónkba. A vendég szobában felráztam a párnát, beágyaztam, stb, mintha sose használták volna. Levetkőztettem a párom, mintha egy hagyományos, szeretkezéses esténk lett volna és én magam is levetkőztem, majd úgy bújtam be mellé az ágyba, mintha egy átlagos, szép napot zártunk volna.
Ha reggel észhez tér, akkor pedig egy valószínűleg a régi kerékvágásban találja majd magát. Túl régiben. Kezeskedem róla...

ZeneHelyszínÖltözet



The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Eleonora Sagnier imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
155
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptyVas. Márc. 31 2024, 16:08

Gleeson & Elinor
“I didn't come here to tell you that I can't live without you. Actually, I  can. I just don't want to..”



Annak ellenére sem sikerül teljesen megnyugodnom, hogy Gleeson megígérte, hogy változni fog. Egy olyan oldalát láttam, amelyiket sosem szerettem volna, és az annyira össze zavar, hogy abban sem vagyok biztos, hogy képes leszek rá továbbra is úgy nézni, mint korábban. Pedig nagyon szeretem és még minden ellenére sem szeretném, ha külön válnának az útjaink. Hiszen Ő az a férfi, aki mellett megtapasztalhattam, hogy milyen érzés igazán nőnek lennem és, aki annak ellenére is szeret, hogy nem vagyok tökéletes. Egyszerűen elfogadott olyannak, amilyen vagyok. De vajon én is el tudom Őt fogadni? Embereket ölt meg, folyamatosan hazudott mindenben amióta ismerjük egymást és még arra is képes lenne, hogy megfosszon a szabadságomtól, ami számomra igencsak fontos. Szerencsémre arról legalább sikerült meggyőznöm, hogy a telefonomat ne vegye el, ezt kihasználva vettem magamhoz néhány dolgot, hogy pár napra át költözhessek a vendégszobába, mert szükségem van egy kicsi egyedüllétre ahhoz, hogy tisztába tudjam tenni a gondolataimat. Ezt is megértette, és bár féltem attól, hogy erőszakoskodni fog, de nem úgy történt, emiatt pedig csak még biztosabb lettem abban, hogy engem sosem tudna bántani. Talán mégis csak fontosabb vagyok a számára, mint Gillian valaha is volt. Egy ideig csak csalódottan a gondolataimba merülve ülök az ágy szélén, az ajtót figyelve, mintha attól tartanék, hogy meggondolja magát Gleeson és mégis magához veszi a telefonomat, annak ellenére is, hogy nem akarom azt oda adni, aztán engem is átvonszol maga mellé, ahol a helyem lenne. De nem nyílik az ajtó, így megkönnyebbülten sóhajtok fel egy idő után és küldök egy üzenetet Pruenak, bár azt azon nyomban meg is bánom, amint vissza ír. Annyit írtam, hogy ha néhány napig nem jelentkezek, vagy nem tud elérni, akkor jöjjön el hozzánk, ez pedig neki elég is volt ahhoz, hogy mindenféle ostoba kérdéssel halmozzon, amelyekre már nem is tudok mit válaszolni. Mert az igazságot nem írhatom meg, hazudni pedig nem tudok. Főleg neki nem. Végül pedig csak ruhástól, úgy ahogy vagyok fekszem fel az ágyra, kucorodok össze átölelve a térdemet, ejtek néhány könnycseppet, amíg el nem ér az álom. Ilyen kimerült rég nem voltam, ezt még akkor is érzem, amikor az ablakon beszűrődő reggeli fény bevilágítja a szobát. A fejem hasogat, a szemeim pedig mintha nem bírnának kinyílni. Bár nem tudom, hogy hány óra lehet, de úgy érzem magam, mintha átgázolt volna rajtam egy úthenger. Ásítva próbálok nyújtozkodni, és csak akkor eszmélek rá arra is, hogy nem vagyok egyedül. Meztelen bőröm szorosan simul hozzá a Gleesonéhoz, a combjaink összefonódva, és úgy ölelem Őt, mintha az este semmi sem történt volna. Ez a szituáció egyébként igazán normális, szinte minden reggel egymást ölelve ébredünk, szenvedélyetől fűtve, most azonban pontosan tudom, hogy ennek nem kéne így lennie. Óvatosan nyitom ki a szemeimet végül és szótlanul próbálok vissza emlékezni arra, hogy hogyan kerültem vissza a szobánkba, végül pedig, mint akinek el ment az esze húzódok el tőle és ülök fel az ágyban, eltakarva meztelen testem előle, mintha még sosem látta volna azt. Mintha egy részegen történt egyéjszakás kaland áldozata lennék épp. Semmire nem emlékszem abból, hogy hogyan kerültem ide, ahogyan azt sem értem, hogy miért vagyok ruha nélkül. Azokra viszont igen, amiket mondott és arra is, hogy egy másik szobában feküdtem le. Vagyis azt hiszem.
- Mit keresek én itt? A ruháim... miért vagyok meztelenül? - a hangom ismét hisztérikus és ha eddig nem volt még felébredve, akkor majd ettől biztosan fel fog, mert egyáltalán nem suttogok. Egyik kezemmel szorosan magam előtt tartom a takarót, a másikkal pedig a  fejemhez kapok, hiszen a hírtelen felülésem miatt még sokkal jobban fáj. Be csukom a szemeimet abban bízva, hogy az egy kicsit megkönnyít majd, próbálok vissza emlékezni az éjszakánkra, de minden tiszta homály. Egyszerűen nem értem, hogy miért nem ott vagyok, ahová lefeküdtem.
- A fejem... iszonyúan fáj. - könyökölök rá a felhúzott térdeimre, majd eltemetem arcomat a tenyerembe. Még mindig nem tudom, hogy mi történt. - Én...semmire sem emlékszem. Csak arra, hogy te... annyi mindent mondtál. Azt mondtad, hogy hagysz egy kicsi teret. Akkor mégis miért vagyok itt? - pillantok rá végül zavartan, mert tényleg próbálom megérteni, hogy hogyan kerültem ide és azt is, hogy miért nem emlékszem arra. Nem is ittam alkoholosat, amitől elfelejthettem volna. Nem tennék olyant, hiszen a szívem alatt ott van a kisbabánk. Sosem tudnék neki ártani. Valami mégsem stimmel velem.       

BEE

Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eleonora Sagnier
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_mq1jo9MTFV1r9jumao2_250

What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo2_250
★ kor ★ :
36
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo4_250
★ idézet ★ :
It's amazing how much pain you have caused me.
What's even more amazing is that i still love you anyway ..
★ foglalkozás ★ :
múzeum igazgató, régiség kereskedő
★ play by ★ :
Clémence Poésy
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 832dff0c92ad99715bc8abdcadcd7e5f63e73803
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptyVas. Márc. 31 2024, 18:21

Elinor & Gleeson
People (...) are not interested in the truth.
They like appearances because appearances are more beautiful.
Én már korábban ébren voltam, mint Elinor, de nem adtam tudtára. Úgy tettem, mintha aludnék, hogy megtévesszem, így mikor ő felébredt és jelenetet rendezett, én akkor kezdtem el eljátszani az ébredező párt.
- Tessék? - játszottam meg a fáradt, mit sem tudó partnert, akinek semmi tudomása sincs róla, hogy mi üthetett a párjába, pedig a valóságban mindennel pontosan tisztában voltam.
- Mert álmodban levetkőztél - jegyeztem meg megjátszott fáradtsággal. - Biztos meleged volt. Hány óra van egyáltalán? - kérdeztem és felültem, hogy megnézzem az időt a telefonomon. - Egek, jól elaludtunk. Még szerencse, hogy szombat van - fordultam felé, majd, ha hagyta, megcsókoltam.
- A fejed? Biztos front van. Megyünk bele a nyárba, ráadásul itt az április, ez mindig egy olyan szeszélyes, vacak időszak. Frontok jönnek-mennek. Bolond egy hónap - legyintettem és megsimogattam az arcát.
- Miért, mire kéne emlékezned? Nem történt semmi szokatlan - feleltem könnyedén. - Én amúgyis mindig sokat beszélek. Kicsit későn jöttél haza, hoztál nekem egy ultrahang felvételt. Emlékszel? - mosolyogtam. - Gyerekünk lesz és a hír hallatán nagyon boldogok voltunk. Arra kértél, hogy változzak meg kicsit. Tudod, mert sokat dolgozom, a gyerek miatt pedig több idő fog kelleni később. Megígértem neked, hogy vissza veszek a munkából és több időt leszek majd veled és ha megszületik a gyerek, sok mindenben be fogok segíteni, hogy ne minden a te nyakadba szakadjon. Aztán elmentünk vacsorázni, tusolni, majd lefeküdtünk. Ezért is vagy most meztelen. Szexeltünk, mint mindig. Ez csak nem lehet olyan nagy újdonság neked... - fürkésztem a tekintetét. - Minden rendben? - kérdeztem visszafogott mosollyal. - Biztos az esti bor. Tudod, ünnepeltünk. Lehet kicsit sokat ittál - mutattam a szinte üres vörösboros üvegre az éjjeli szekrény felé, ahol két pohár is volt. Használt pohár. Én készítettem be tegnap este. - A jövőben viszont a baba miatt óvatosabban kell majd bánni az itallal.

ZeneHelyszínÖltözet



The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Eleonora Sagnier imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
155
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptyVas. Márc. 31 2024, 20:43

Gleeson & Elinor
“I didn't come here to tell you that I can't live without you. Actually, I  can. I just don't want to..”



Látva Gleeson arcán a érthetetlenséget egy kicsit elbizonytalanodok, de annyira mégsem, hogy ne tudjam miről beszélek. Egészen biztos, hogy nem ebben a szobában feküdtem le és az is, hogy ruháson aludtam el, mert nem volt lelkierőm ahhoz, hogy magamra vegyem a hálóingemet. Hogy történhetett ez meg? Azt mondanám, hogy Gleeson hozott át ide, hogy a tudtomra adja, hogy csakis az Ő akarata érvényesülhet, viszont arra egészen biztos felébredtem volna. Egyébként sem vagyok olyan mélyen alvó, nagyon könnyen felébredek bármilyen aprócska neszre is. Észre vettem volna, ha át hoz maga mellé. Ahogyan azt sem felejteném el, hogy mit csináltunk az éjszaka. Minden egyes szeretkezésünk mélyen az emlékezetemben van, hiszen fantasztikus örömökben tud részesíteni. Kiérzem a hangjából, hogy szórakozik rajtam, amikor azzal vádol, hogy éjszaka én vetkőztem le, nyílván poénkodni próbál, csak épp ehhez most nem vagyok formámban. Túl sok minden kavarog a fejemben ahhoz, hogy reagálni tudjak a megjegyzésére.
- Szombat? Mégis mennyi az idő? Hogyan aludhattam így el? - általában korán kelő vagyok, így még inkább nem értem, hogy mi is történik velem. Még így is fáradtnak érzem magam. Talán csak a terhesség velejárója lehet. Elfordítom a fejem amikor Gleeson meg akar csókolni, mert még az este eldöntöttem a vallomásai után, hogy egy kicsi távolságot tartok tőle. Ezért is nem értem, hogy hogyan csábulhattam el ennyire. Miért nem vagyok képes vissza emlékezni semmire? A fej fájásom pedig csak még jobban megnehezít mindent, gondolkodni sem tudok az miatt. Az ágynak dőlve, még mindig magam előtt szorongatva a takarót figyelem Őt, miközben az arcomhoz ér, szinte nyoma sincs rajta annak a férfinek, aki a tegnap este volt. Ismét olyan gyengédnek és barátságosnak tűnik. De ez akkor sem változtat azon a tényen, hogy... embereket ölt. Bár néha kicsit nehézkes felidéznem a beszélgetéseinket, olyan, mintha minden össze lenne mosódva az elmémben, de akkor is belém vésődtek a szavai.
- Remélem, hogy tényleg csak a front. - még huszonnégy órája sincs annak, hogy tudomást szereztem arról, hogy állapotos vagyok, és máris hajlamos vagyok arra, hogy mindenféle rosszra következtessek. Talán azért, mert egyébként ritkán szokott fájni a fejem, ennyire pedig főleg nem. Bár azt mondták, hogy a terhességgel sokat változik a női szervezet is, talán csak ehhez köthető a dolog. Bár arra nem ad még mindig magyarázatot, hogy miért nem értem azt, amiről Gleeson beszél. Mintha teljesen más történt volna, mint amire én magam vissza emlékszem.
- Emlékszem. De nem rémlik, hogy késő lett volna akkor. - a hajamba túrok miközben tovább beszél és makacsul rázom meg közben a fejem. Valóban változásra kértem, de valami más miatt. Vagy mégsem? - Nem. Nem a munka miatt kértelek változásra. Te... te mindenfélét mondtál nekem. Azt mondtad, hogy...hogy megölted őket.. Gilliant és Dant. Nicholsont is. Mi ez a játék? Azt mondtad, hogy nem mehetek sehová...el akartad venni a telefonomat. Veszekedtünk. Aztán megígérted, hogy...hogy megváltozol. Át költöztem az egyik vendégszobába. Miért vagyok akkor itt? - Két kezemet a halántékomhoz szorítom és próbálok ismét felidézni fejben mindent, mert számomra érthetetlen az, hogy miért beszélünk ketten kétfelé. Kérdésére megrázom a fejem, hiszen semmi sincs rendben. - Gleeson...én nem ittam bort. - pislogo felé nagyokat, hiszen elég felelőségtudatosnak tartom magam ahhoz, hogy ilyesmit ne csináljak így, hogy egy másik életért is felelősséggel tartozom. Mégis a boros poharak és üveg látványa egyértelműen azt bizonyítja, hogy neki van igaza. Tényleg boroztunk volna? De hisz én sosem szoktam annyit inni, hogy ne tudjam, hogy mit csinálok, főleg, hogy ne tudjak vissza emlékezni.
- Hogyan engedhetted, hogy olyan sokat igyak? És ha valami történt a babával? - még könnyel is megtelik a szemem, közben pedig megfeledkezve a saját magamnak tett ígéretemről csúszok közelebb hozzá és temetem arcomat a nyakába. - Segíts kérlek, hogy elmúljon ez az érzés... Semmit sem értek. - a hangom kétségbeesett, pont olyan, mint aki tőle várja a megoldást. Az nem lehet, hogy teljesen másra emlékszem, mint amiket elmesél. Nem őrülhettem meg ennyire. - A telefonom... az este írtam Pruenak. Tudom, hogy minden úgy van, ahogyan arra emlékszem. Vagyis próbálok emlékezni. - mert biza eléggé össze vannak zavarodva az emlékeim, de abban biztos vagyok, hogy beszéltem a barátnőmmel így hamar el is húzódok tőle, hogy az ágy szélére ülve pillantsak körbe a telefonomat keresve, ami még mindig ott lapul a földre dobott nadrágom zsebében. Óvatosan állok fel, már nem is törődök a meztelenségemmel, és le hajolok, hogy el vehessem a készüléket, közben pedig az is feltűnik, hogy nincs ott a névjegykártya, amit az a nyomozónő adott. Mégsem teszem azt szóvá, hiszen ha valahová kiesett, nekem kell előbb megtalálnom. Vissza ülök végül az ágyra, egyik lábamat magam alá húzva, és a telefonomban próbálom az üzenetek között megkeresni azt, amit Prueval váltottam. De semmi. - Ez nem lehet... - suttogom saját magamnak inkább, majd vissza nézek Gleeson felé még mindig zavartan. - Nem őrültem meg Gleeson. Tudom, hogy írtam neki. Fel hívom és Ő majd megerősít ebben. - muszáj, hogy valaki megerősítse bennem azt, hogy nem velem van a gond. Ez nem is lehet csak a bor. Ismét rá szorítok mindkét kezemmel a halántékomra, le rakva a telefont magam mellé, mert mielőtt felhívnám a barátnőmet szükségem van arra, hogy össze szedjem magamat. Ennyire szétszórtnak még sosem éreztem magam.       

BEE

Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eleonora Sagnier
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_mq1jo9MTFV1r9jumao2_250

What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo2_250
★ kor ★ :
36
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo4_250
★ idézet ★ :
It's amazing how much pain you have caused me.
What's even more amazing is that i still love you anyway ..
★ foglalkozás ★ :
múzeum igazgató, régiség kereskedő
★ play by ★ :
Clémence Poésy
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 832dff0c92ad99715bc8abdcadcd7e5f63e73803
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptyHétf. Ápr. 01 2024, 12:03

Elinor & Gleeson
People (...) are not interested in the truth.
They like appearances because appearances are more beautiful.
- Na és én? - kérdeztem vissza, hiszen én is elég korán kelő típus voltam. Bár változó melyikünk ébred hamarabb, de egyikünk sem szokott túl sokáig aludni. - Ne izgulj, még emberi időben vagyunk. Amúgy sem terveztünk túl sok érdekeset mára, nem?
Meg akartam csókolni, de még nem volt rá vevő. Se baj, majd idővel. Hamar változni fognak itt a dolgok, nem fogom sokáig engedni, hogy ennyire öntudatos legyen.
- Jó, hát nem annyira késő, de nem a kora délelőtti órákról beszélünk akkor sem. De ez nem is fontos, a tényeken nem változtat - feleltem. A tényeken, amikre ő még viszonylag hitelesen emlékszik és ez picit problémás, de majd én átírom az emlékeit. Megvannak a módszereim ahhoz, hogy miképp hitessem el vele azt, amit akarok, hogy higgyen. Éppen ezért is vágtam hitetlen, értetlen arcot, mikor felhozta a gyilkosságokat.
- Hogy mi? - kérdeztem vissza. - Nicholsont? Meghalt? Mikor? Erről én nem is tudtam - hitetlenkedtem összevont szemöldökkel. - Biztos csak álmodtál. Annyi baromságot hallottál az utóbbi időkben rólam, hogy már alvás közben is ezen kattogsz. Lehet keresni kéne neked egy pszichológust, hogy segítsen túllépni az ostobaságokon - csóváltam a fejem. - Már megbeszéltük, nem? Baleset, vagy öngyilkosság, vagy tudja fene, de tudod jól, hogy nincs közöm ezekhez - sóhajtottam, majd elnevettem magam a további szavain.
- Mit mondtam? Ugyan már, oda mész, ahová akarsz. Mit foglalkoznék vele? Szabad ember vagy, mint én. Tudod jól, hogy sose érdekelt, hová mész. A telefonodat pedig nem elvenni akartam. Emlékezz csak vissza. Megkértem, hogy tiltsd le a dokit és, hogy néha ránézhessek, hogy nem-e beszélgettek titokban. Ennyi. Csak nem megint vele konzultáltál? Akkor szoktál ilyen furcsán viselkedni.
Nem ivott bort, én mégis a bor felé mutogattam, amire nem várt reakciót kaptam.
- Ugyan már, én is ittam belőle, azt nem mind te ittad meg. Annyira lüke nem vagyok, hogy hagyjak neked egy egész üveggel benyakalni. Csak pár pohár volt, nem lesz belőle semmi baj. Nem kell túl reagálni. Te amúgyis két pohár után is becsiccsentesz, nem lepődtem meg.
Egy kisebb probléma minden esetre mégis csak akad. Pruet nem tiltottam le nála és ha netán felhívná, akkor én elég komoly bajba kerülhetnék. Újra. Nem engedhettem meg, hogy beszéljenek, ráadásul, ha a barátnője ide jönne, akkor... nem, ezt el kell kerülni. Semmiképp sem beszélhetnek és nem szabad találkozniuk. Nem, amíg Prue él és mozog és beszél.
Hál istennek leteszi a telefont, nekem pedig most kell nagyon résen lennem, így odalépek hozzá és megölelem, majd puszit adtam arcára és kicsit arrébb tereltem a telefontól.
- Semmi baj. Nem vagy őrült, csak éppen nem vagy jó passzban. Bárkivel megeshet. Tudod mit. Menj, fürödj meg. Vegyél egy jó meleg fürdőt és utána reggeli közben mindent megbeszélünk, rendben? És utána felhívhatod a barátnődet is. De ilyen zaklatottan nem beszélhetsz vele, mert a végén még ő fog bolondnak nézni. Addig én rendelek valami enni valót - mondtam, mivel hétvégén nincsenek szakácsok, hiszen általában Elinor szokott főzni ilyenkor, de úgy látszik az most egyelőre elmarad.

ZeneHelyszínÖltözet



The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Eleonora Sagnier imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
155
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptyHétf. Ápr. 01 2024, 15:11

Gleeson & Elinor
“I didn't come here to tell you that I can't live without you. Actually, I  can. I just don't want to..”



Még annak ellenére is fáradtnak érzem magam, hogy a kelleténél többet aludtam. Ezzel persze igazából gond sem lenne, hiszen hétvégén legalább be vezethetnénk a lustálkodást, főleg az állapotomra való tekintettel figyelnem kell most sokkal jobban magamra. Több pihenésre, egészséges ételekre és nyugalomra lenne szükségem. inkább csak annyi zavar jelenleg, hogy semmi sem úgy van, mint ahogyan lennie kéne. Nem kéne itt lennem Gleeson mellett, főleg nem meztelenül. Semmit sem értek abból, ami történik. Most akkor mi ez az egész köztünk? A tegnap még gyilkosnak állította be magát, ma meg úgy tesz, mintha minden rendben lenne a kapcsolatunkkal. Velem is goromba volt és féltem tőle. Most is félek, bár látszólag éppen olyan, mint amilyennek megismertem, nincs benne semmi abból, amiket az este láttam rajta. Mégsem hagyom, hogy megcsókoljon, mert még saját magamban sem vagyok biztos.
- Nem terveztünk semmit. Az együtt alvást sem, Gleeson. Azt mondtuk, hogy távolságot tartunk egymástól. - emlékeztetem, mert úgy tűnik, hogy ezt mégsem teljesen értette meg. Ahogyan én sem, hiszen saját magam meghazudtolva adtam neki magam ismét az éjjel. Legalábbis minden jel arra utal, hogy egy felejthetetlen éjszakán vagyunk túl, amire valahogy képtelen vagyok vissza emlékezni. Bárhogy is próbálom, nem tudom össze rakni a fejemben lévő kép kockákat. A vendégszobából mégis hogyan kerültem ide? Az igaz, hogy szeretem őt, nehezemre esik nem közeledni hozzá, de a tény, hogy szemrebbenés nélkül embereket öl, egy kicsit elbizonytalanított. Főleg úgy, hogy gyerekünk is lesz, akinek természetesen nem is szánok egy ilyen életet.
- Arra emlékszem, hogy egy kicsit elhúzódott az idő. Hiszen az a nyomozónő annyi mindent kérdezett. Még biztosan fel fog keresni. Nem tudom, hogy hogyan hazudjak neki rólad...rá fog jönni. - mert nem tudok és nem is szeretek hazudni senkinek, azzal pedig, hogy be vallotta, hogy több ember életét is el vette és piszkos ügyei vannak, a cinkos társává tett. Vagy hallgatok róla és az életet választom, vagy... vagy úgy végzem, mint Gillian is. Bár sokkal engedékenyebb volt velem, mégsem bízok most már annyira benne, hogy el is higyem azt, hogy ez így fog maradni. A szemeim még ki kerekednek, ahogyan ameglepettséget ismét látom a szemében. Mi a franc ez az egész?
- De tudtad. Te ölted meg. Miért csinálod ezt? - zavartan túrok bele a hajamba és próbálok közben rá jönni, hogy mi az igazság, de a szavaival újra eléri, hogy kételkedjek saját magamban és abban, hogy nem vagyok bolond. Tényleg álmodtam volna? De hisz meg tudom különböztetni az álmokat a valóságtól. Bár az igaz, hogy az elmúlt időszakban olyan sokat lovagoltam ezen a témán, hogy sokszor akaratom ellenére is azon kattog az agyam, hogy vajon milyen ember is az a férfi, akivel az egész életemet készülök leélni. - Nem lehetett csak egy álom. Együtt beszéltünk róla és...olyan valóságos volt. Mi történik velem? Nem akarok pszichológust. Az igazságot akarom. - a hangom egyre kétségbeesettebb és egyszerűen bosszant, hogy nem tudom eldönteni, hogy nekem vagy neki van igaza. Ha már egyszer bevallotta mindezt, akkor mégis mi értelme most tagadnia? Miért ilyen zavarosak az emlékeim? Másra emlékszem, mint amiket Gleeson mond. Még a nevetése is olyan őszintének tűnik. Biztosan azt hiszi rólam, hogy el ment az eszem. Tényleg el ment volna?
- Be zártad még az ajtót is. Azt mondtad, hogy nélküled sehová sem mehetek, mert félsz attól, hogy elárullak. Tényleg nem a valóság volt? Vagyis oda mehetek és akkor amikor akarok? - hisz eddig sem korlátozott soha semmiben. Megrázom a fejem ismét, mintha a zavart szeretném kiűzni onnan, hiszen igazat mond. Tényleg le kellett tiltanom a Nicholson számát, de az nem most történt. Nem az este. Vagy mégis? - Nem...én nem konzultáltam senkivel. Emlékszem erre, de az nem az este történt. Akkor még Limerichben voltunk. Vagyis fogalmam sincs. - a boros üveg, meg a két használt pohár igencsak el bizonytalanít újból, és fel nem tudom fogni, hogy hogyan lehettem ennyire felelőtlen. Még egy pohárral is tilos lenne meginnom. Olyan régóta vágyom erre a kisbabára és mégis képes voltam inni. Annyit, hogy még a memóriámat is össze zavarta. Valóban nem kell nekem sok ahhoz, hogy a fejembe szálljon, de ilyen még akkor sem történt velem sosem. Mindig tudom, hogy mennyi az elég, és arra sem lennék képes, hogy ártsak a bennem lévő kisbabának. Az rendben van, hogy örülök neki, de borral megünnepelni azt? Hogyan lehetek ilyen ostoba?
- Mi lesz, ha történik valami a gyerekünkkel? Muszáj el mennünk az orvoshoz, hogy megnyugodjak, hogy jól van. Ugye nem kevertél bele semmit a borba? Mert valami nem normális történik velem. Nem emlékszem még arra sem, hogy mi ketten... szóval fogalmam sincs, hogy miért vagyok melletted, amikor egy másik szobába feküdtem le. És ez biztos. Minden máshogyan történt a fejemben, mint ahogyan te mondod. Sosem éreztem még ilyet. - okkal gondolom azt, hogy bele is keverhetett valamit az italomba, hiszen Ő maga vallotta be, hogy mit tett Gilliannel és Dannel. Mégis megkérdőjelezem saját magamban az egészet ismét, mert még a telefonomban sem találom azt az üzenetet, amit a barátnőmnek írtam. Talán tényleg csak egy rossz álom volt minden, amiből szerencsémre sikerült felébrednem, és már csak el kéne engednem a dolgot. Sokkal jobb lenne, mint azzal a tudattal élni, hogy a szerelmem nem jó ember. Bár először kicsit össze rezzenek, amikor megölel, de végül rá jövök, hogy mennyire szükségem van erre, így csak hozzá bújva bólintok a szavaira. Igaza van. Nem lenne jó ilyen frusztráltan felhívnom Pruet, mert Ő hajlamos egyébként a falra festeni az ördögöt. Muszáj össze szednem magam. Talán a meleg fürdő valóban segíteni fog abban, hogy helyre álljon az elmém, ami jelenleg a valóságot képtelen megkülönböztetni a képzelettől.
- Igazad van. A meleg fürdő segíteni fog. Ugye nem lesz gond, ha ma nem főzök semmit? Egyszerűen nincs hozzá erőm. Nagyon fáradt vagyok és ez a fej fájás is megőrjít. A gondolataim pedig... sosem voltam még ennyire össze zavarodva. - sóhajtom még mindig szorosan hozzá bújva könnyes szemekkel, amelyeket csak akkor törülök meg, amikor elhúzódok tőle. Egy kis ideig csak a tekintetében elveszve igyekszem felfedezni a vonásait, hogy azok hátha segítenek abban, hogy rá jöjjek, hogy milyen ember is, de nyoma sincs annak, amilyenre az estéről emlékszem. Mégis olyan élénken tűnnek fel előttem az emlékképek és a szavait is tisztán hallom, amelyeket nekem mondott.
- Fürdés után majd felhívom Pruet is. Ő megerősít abban, hogy valóban beszéltünk. Úgyis biztosan aggódik már, mert...nem válaszoltam a kérdéseire. - ahogyan ki ejtem a szavaimat, hírtelen mintha én magam sem érteném már, hogy miről is beszélek, így csak ismét megrázom a fejem és végül egy legyintéssel csak magamhoz veszek néhány tiszta ruhát, aztán eltűnök a fürdőszobában, abban reménykedve, hogy a forró víz lesz az, ami megnyugvást ad a számomra, de valójában Gleesonra van a legnagyobb szükségem. Arra a felére, amelyikbe bele szerettem, és amelyikről soha nem is feltételeztem azt, hogy képes lenne embereket ölni.       

BEE

Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eleonora Sagnier
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_mq1jo9MTFV1r9jumao2_250

What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo2_250
★ kor ★ :
36
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo4_250
★ idézet ★ :
It's amazing how much pain you have caused me.
What's even more amazing is that i still love you anyway ..
★ foglalkozás ★ :
múzeum igazgató, régiség kereskedő
★ play by ★ :
Clémence Poésy
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 832dff0c92ad99715bc8abdcadcd7e5f63e73803
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptyHétf. Ápr. 01 2024, 16:05

Elinor & Gleeson
People (...) are not interested in the truth.
They like appearances because appearances are more beautiful.
- Távolságot? Én ilyesmire nem emlékszem - szuggeráltam furcsállva viselkedését. - Nyomozónő? Miről beszélsz? - pislogtam adva az elképedtet. - Nem olvastál te sok krimit mostanában? Biztos elkezdtél valami Miss. Marple történetet ott a régi könyvek között a kereskedésben - csóváltam a fejem, nagy nagyra nyitott szemekkel pillantottam rá újra, mikor Nicholson megölésével vádolt.
- Én? Megőrültél? Nem vagyok én gyilkos! - tagadtam. - Biztos álmodtad. Túl sokat hallgattad Nicholson badarságait és már álmodban is előjönnek az ostobaságai. Ráadásul mikor öltem volna meg, amikor végig együtt töltöttük az ír nyaralásunkat. Ne bohóckodj. Ha együtt beszéltük volna, szerintem én is tudnék róla. Mi nem beszéltünk ilyesmiről. A babáról igen, de másról nem igazán.
Nem, biztosan nem zártam be az ajtót. Nincs is hozzá kulcs. Egyedül a bejárati ajtóhoz és a raktárakhoz van kulcs, ahol a hivatalos irataimat tárolom. Szerződések, rendőrségi ügyiratok, stb. Nézd csak majd meg nyugodtan. Minek zárnék be bármit is a saját házamban? Amúgy is kamera és riasztó van mindenfelé, ha betörnek, hamarabb jön ki a rendőrség, mint, hogy bármit tegyenek a betörők, rablók.
Persze, hogy oda mész, ahová csak akarsz. Akár most is. Zuhanyozz le és hajrá - mosolyogtam.
Igen, Limerickben volt. Azt hittem arra emlékszel. Azóta szó sem esett a telefonodról. Az volt az utolsó, hogy bármit is beszéltünk róla.

Olybá tűnt sikeres az akcióm és Elinor kezdett újra a hatalmamba kerülni, a hatásom alá kerülni, aminek nagyon is örültem. Úgy néz ki újra ura vagyok a helyzetnek. Nem is én lennék.
- Rendben, el is foglak vinni az orvoshoz, ha ez megnyugtat. Megnézetjük a babát - bólogattam. - És nem, nem kevertem bele semmit. Nem szokásom elrontani a bort mindenféle más cuccal. Még csak a boroskólát sem szeretem, sem ezeket a hülye tiktokos trendeket.
A szavaira újra megjátszottam a nem kicsit meglepettet.
- Másik szobába? Azokat a szobákat nem használjuk. Érintetlen mindegyik. Ha nem hiszed, nézz be a szobákba.
Mikor nem húzódott el az ölelésemből és a puszi sem volt ellenére, éreztem, hogy szépen-lassan újra minden a sínen lesz. Minden jól alakul. Elinor kezdte megadni magát a manipulálásomnak és ez így volt rendjén. Senki nem veheti fel a harcot velem büntetlenül.
Szép lassan egyet is értett velem a meleg fürdő tekintetében, majd nagylelkűen legyintettem is a főzésre.
- Ugyan, rá se ránt. Semmi baj. Majd egyszer pótoljuk, na menj csak - pusziltam meg a homlokát, majd elkezdtem felöltözni. - Fürödj le, aztán beszélünk. A konyhában leszek - mosolyogtam.

Miután Elinor elment és a ruháim újra rajtam voltak elemeltem Elinor mobilját és kimentem a teraszra, hogy ne halljon telefonálás közben. Bár a fürdő elég távol volt, biztosra akartam menni. Felhívtam Pruet, a telefonban pedig igyekeztem a legzaklatottabb énemet elővenni.
- Szia, Gleeson vagyok, nagy baj van. Elinor leesett a lépcsőn és megsérült a feje, itt vagyunk a Presbyterbe, de neked is ide kéne jönnöd - hebegtem idegesen. - Nagyon ki vagyok, még sose történt velem ilyen, azt sem tudom milyen gyógyszereket kaphat, még sose volt beteg, vagy sérült mellettem. Kéne a segítséged és a támogatásod. Most benn van a műtőben, épp a sebét kezelik... - igyekeztem hiteles és pontos lenni egy tragikus baleset tekintetében és a lehető legjobban eladni magam, ami be is jött szerencsémre.
A telefont letettem, majd a sajátomat vettem a kezembe és felhívtam róla egy "emberemet", aki néha segít nekem eltakarítani egy-két alakot az útból. Nem mellesleg orvos volt a kórház sebészetén.
- Szervusz Greg. Nagyjából negyed óra múlva érkezni fog hozzátok a sebészetre egy Prudence nevű hölgy. Egy Eleonore Sagnier nevű nőt fog keresni. Tégy nekem egy szívességet és adj be neki egy nyugtatót, kötözd meg és zárd el valahová. Nem érdekel, hogy oldod meg, de tüntesd el nekem azt a nőt jó pár órára. Majd kereslek és intézem a sorsát. A mobilját pedig kapcsold ki. Elinor nem érheti őt el.
Cserébe elfelejtem neked, hogy morfiumot lopsz a kórházból. Úgy teszek, mintha nem tudnék róla és nem hozom szóba többet. Elengedem a kezed. Nagyszerű, ezt szeretem hallani.
Vedd fel az egészségügyi rendszerbe. Leesett a lépcsőn, betört a feje, meg kellett műteni. Csinálj neki egy szép orvosi kartont, legalább nem hiába fizeti az egészségbiztosítást. Remek.

Letettem, majd Elinor telefonjából ki is töröltem ezt a hívást, hogy ha ránézne, ne tudjon róla, hogy telefonáltam róla, majd pontosan úgy és oda tettem vissza, ahonnan elvettem és elmentem a konyhába kaját rendelni a szokott helyről.

ZeneHelyszínÖltözet



The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.

Eleonora Sagnier imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
155
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor EmptyHétf. Ápr. 01 2024, 18:22

Gleeson & Elinor
“I didn't come here to tell you that I can't live without you. Actually, I  can. I just don't want to..”



Egyre zavaróbb, hogy bármennyire is próbálom elhitetni Gleesonnal - és most már magammal is - azt, ami az este történt köztünk, Ő mindennek az ellenkezőjét állítja, így azt sem igazán tudom már, hogy miben kéne hinnem. Sosem fordult még elő velem ilyesmi, nem szoktam hallucinálni, sem pedig ilyen őrültségeket álmodni. Mégis olyan a Gleeson viselkedése, mintha a minap semmi veszekedés nem is történt volna köztünk, mintha nem beszélt volna arról, hogy milyen kegyetlen módszerekkel szabadult meg három embertől is.  De a nyomozónő igaz. Egy csomó, mindenféle kérdésre kellett válaszolnom. Még egy névjegy kártyát is kaptam tőle, ami biztosan meg van valahol, biztosan ki eshetett a zsebemből miközben mi az éjjel...
- De hisz ezt neked is mondtam. Azt is, hogy nem voltam vele mindenben őszinte, mert szerintem Ő gyanakszik rád. Te pedig be is ismerted, hogy nem vagy ártatlan. - miközben beszélek és az arcát fürkészem, valóban úgy érzem magam, mintha valami őrült lennék, aki mindenképp be akarja bizonyítani a saját maga igazát. De mégsem sikerül, és minden jel arra utal, hogy semmi valóság alapja nincs mindannak, amiről beszélek.
- De az vagy, Gleeson... vagyis te mondtad. Miért történik ez velem? - tenyerembe temetem az arcomat és mélyeket lélegzek közben. Igyekszem vissza emlékezni ismét a tegnap estére, de már az is kezd zavaros lenni, amiben eddig biztos voltam, hogy megtörtént. Olyan, mintha valami rossz rémálomban lennék, amiből nem tudok felébredni sehogysem. Még saját magamat sem tudom meggyőzni az igazamról. - Bérgyilkost fogadtál. Te magad mondtad ezt is. - nézek ismét rá teljesen reményt vesztve, mert még mindig tagad mindent, amit mondani próbálok. Még azt is, hogy be zárta az ajtót. Pedig úgy volt. És meg akarta tiltani, hogy bárhová is el menjek nélküle. - Oké... azt lehet, hogy csak én értettem félre. Talán mégsem volt be zárva az az ajtó. Pedig láttam, hogy a kulcsot is a zsebedbe raktad. De... te nem tennél velem ilyent soha. Nem zárnál be sehová. - engedem ezt végül el, mert igazából csak az számít, hogy most megerősíti bennem, hogy nem célja zárni engem sehová. Kicsit megnyugtat az a gondolat, hogy nem akar megfosztani a szabadságomtól, már csak valahogy a gondolataimat kéne rendbe szednem, mert fogalmam sincs, hogy amik a fejemben vannak, azok a valóság-e, vagy sem. - Szóval akkor nem fogod el venni a telefonomat sem? Ez miféle álom volt mégis? - kínomban még el is nevetem magam, holott egyáltalán nem tartom viccesnek a helyzetet. Sőt... egyenesen kiborít ez a sok minden. Komolyan olyan, mintha az éjjel az asztal alá ittam volna magam, ami megborította az elmémet is. De terhesen olyant nem tennék. Még azt sem értem, hogy pár pohárral is hogyan voltam képes inni. Megkönnyebbülten sóhajtok egyet, majd félénken mosolygok rá, mert mindenképp akartam, hogy majd együtt is el mehessünk megnézni a kisbabánkat... már legutóbb is hallani lehetett a szív dobogásának a hangját. Soha életemben nem hallottam még olyan gyönyörű hangot. Bólintok egyet, mert nincs is más választásom, mint elhinni azt, hogy nem tett semmit az italomba. Olyan felelőtlen nem lehet... hiszen a kisbaba miatt már önmagában a bor is veszélyes, hát még abba bele keverni akármit is.
- Tudom, hogy nem használjuk a többi szobát. De az egyikbe egészen biztos, hogy át voltam költözve. Még néhány ruhámat is magammal vittem... - a hangom ezúttal  már elég bizonytalan, mert én magam sem hiszem el mindazt, amit mondok. Pedig olyan valóságosnak tűnt minden. Hozzá bújva érzem, hogy egy kicsit sikerül megnyugodnom, ismét olyan közel érzem magamhoz, mint addig, amíg az a zavaros este a fejemben meg nem született. Bólintva mosolygok rá, majd el is tűnök a fürdőszobába, de a fürdés helyett végül a zuhányzást választom. Be mászok a tusoló kabinba, és magamra engedem a meleg, de tűrhető vizet, miközben kicsit előre hajolva támaszkodok meg kezeimmel a csempébe, a fejem le hajtom és hagyom, hogy a víz teljesen elásztasson. Még néhány könnycsepp is ki potyog a  szemeimből, de nem érdekel, csak szeretném át engedni magam a bennem gyűlő érzelmeknek.

Felfrissülve hagyom el a fürdőt, és az első utam a szobánkba vezet, ahonnan el is kapom az ágyon hagyott telefonomat, amivel együtt lépek ki a hosszú folyósóra, de elhaladva az egyik vendégszoba mellett, amiben biztos vagyok, hogy az este voltam, kénytelen vagyok óvatosan be nyitani. Valóban éríntetlennek tűnik benne minden, olyan, mintha még soha nem is használta volna azt senki. Az ágy is rendben van, a dolgaim sincsennek itt. Lehet, hogy igaza volt Gleesonnak, és mégis csak egy rossz álomba ragadtam csupán? Igen... ez lehet mindenre a magyarázat. A fülemhez emelem a telefonomat, próbálom elérni Pruet, de mivel nem válaszol a hívásomra, úgy döntök, hogy majd később újra próbálom. Vagy Ő maga fog vissza hívni. Végig mosolyogva közelítem meg a konyhát, mintha teljesen renden lenne az elmém, majd egyből meg is közelítem a szerelmemet, aki éppen az az ember, akire szükségem van. Minden más csak a sok hülyeség miatt, amiket az orvos mesélt be nekem születet meg az elmémben.
- Igazad volt. Tényleg jól esett a fürdő. Sajnálom, hogy el rontottam a reggeledet. - lépek közelebb hozzá, és adok egy puszi a szája szélére is, amjd hozzá bújok. Utálok vele rosszban lenni. A telefonja csengésére azonban fel kapom a fejem, és ösztönösen nézek annak a kijelzőjére is, mert mindig szeretem tudni azt, hogy ki hívja. A nevet azonban nem ismerem, de legalább egy férfié, így nem is igazán foglalkoztat. Valószínűleg munka ügyben kereshetik. - Vedd fel nyugodtan. - húzódok el tőle, majd a kávé géphez lépek, hogy engedjek mindkettőnknek le egy-egyet, mert soha nem éreztem még ennyire úgy, hogy szükségem van rá. A kezem azonban megáll annak a gomján, amint megpillantok az ablakból egy rendőrautót, amely a házunk előtt parkol le, majd abból pedig két rendőr kíséretében a barátnőm is kiszáll. - Gleeson... miért van itt a rendőrség? És Prue... talán történt valami. - és ezzel már fordulok is az ajtó irányába, abban bízva, hogy Gleeson is ki kísér. Lehet, hogy bajba került a barátnőm és ügyvédre lenne szüksége?        

BEE

Gleeson Byrne imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eleonora Sagnier
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_mq1jo9MTFV1r9jumao2_250

What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo2_250
★ kor ★ :
36
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor Tumblr_m9f1tjSiNt1rclf7wo4_250
★ idézet ★ :
It's amazing how much pain you have caused me.
What's even more amazing is that i still love you anyway ..
★ foglalkozás ★ :
múzeum igazgató, régiség kereskedő
★ play by ★ :
Clémence Poésy
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
What is the truth? - Gleeson & Elinor 832dff0c92ad99715bc8abdcadcd7e5f63e73803
TémanyitásRe: What is the truth? - Gleeson & Elinor
What is the truth? - Gleeson & Elinor Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
What is the truth? - Gleeson & Elinor
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Because of you.. - Gleeson & Elinor
» Gleeson & Elinor // In Limerick
» Dr. Gleeson Byrne
» Elinor Sagnier
» Gleeson & Lesya // The Job

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: