New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 53 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 44 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 10:26-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 09:47-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 07:59-kor
Jeremiah Cross
tollából
Ma 07:26-kor
Pierre Duval
tollából
Ma 07:00-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 23:17-kor
Sebastian Nolan
tollából
Tegnap 22:48-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:47-kor
Flynn Eagleton
tollából
Tegnap 21:35-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
221

Murder in the hematology ward
TémanyitásMurder in the hematology ward
Murder in the hematology ward EmptyVas. Márc. 10 2024, 12:26

   
Sonny & Dahlia
Murder in the hematology ward
 Chester Thawn leukémiás beteg, aki a Presbyterian kórház hematológiai osztályán feküdt a mai napon életét vesztette. A körülmények sajnálatos módon még tisztázatlanok, ugyanis nem tudni, hogy mikor, milyen módon került a méreg a gyógyszerei közé, de vélhetően az egyik felszívott injekciós gyógyszer lehetett a halálos. A laborvizsgálatok többet fognak mondani.
Az áldozat korábban már volt egy sikertelen gyilkossági kísérlet áldozata egy Angliai útja során egy hónappal ezelőtt, amikor megpróbálták meggyilkolni, így azon kezdtem el gondolkodni, hogy vajon a két esetnek lehet-e köze egymáshoz.
Chester harminckét éves volt, Arizonai származású, akit korábban megvádoltak már drogcsempészéssel is. Két éve volt egy vád ellene, hogy drogot csempész az Egyesült Államokból Angliába, de nem tudták rábizonyítani. Lényegében emiatt az ügy miatt érdekes számomra a férfi halála, ugyanis jó magam is az USA-UK közötti drogcsempészés ügyében dolgozom, Chester pedig egy fontos pont volt ebben az ügyben, hiszen ha az eddigi nyomozások helyesek voltak, akkor Chester volt az egyik drogcsempész a jó néhányból és Chesteren keresztül lehetett volna sok hasznos információra szert tenni. Valaki okkal hallgattatta el.
A gyilkosságra minden bizonnyal az esti gyógyszeradag beadása során került sor, a méreg pedig hamar végzett vele. Cianid mérgezés. Nem lehetett már megmenteni az életét.
A rendőrség rekord idő alatt érkezett ki a helyszínre, első körben pedig a kezelőorvosát Dahlia Sanderst és a gyógyszert beadó ápolót, Terrence Hoovert kezdték el kikérdezni a kórteremben, ahol a haláleset történt. A kórteremben még két másik beteg tartózkodott, akik látták a gyógyszer beadását és a halálesetet is.
- Nézze, Mr. Hoover, nem kimondottan vádoljuk önt gyilkossággal, de önnek is be kell látnia, hogy a halálesetre az esti gyógyszeradag beadása után került sor. A betegek elmondása szerint az injekció után Chester nem ivott-nem evett, látogatót nem fogadott, vagyis a méreg egyértelműen az injekció beadásával jutott az áldozat szervezetébe, így ön az első számú gyanúsítottunk - mondta a nyomozást vezető hadnagy, Frank Goudy.
- Miért akartam volna megmérgezni? - kérdezte sápadtan a fiatal, harmincöt körüli ápoló. - Csak a megszokott kemoterápiás gyógyszereket kapta tőlem. Esküszöm. Nem is ismertem az áldozatot, évek óta dolgozok itt, még sosem történt ilyen. Honnan szereztem volna ciánt, mondja meg? Nem én öltem meg! Dr. Sanders! - pillantott a doktornő felé. - Mondjon valamit! Maga sem hiheti el, hogy gyilkos vagyok! Hisz ismer!
- Mr. Hoover valóban nem gyilkos! - jelentettem ki a kórterem ajtaja felé közeledve. Ők még nem láthattak, de hallhattak, ahogy én is hallottam őket.
A hadnagy meglepetten fel is kapta a fejét. - A gyilkos jó eséllyel külső személy. A mérget, pontosabban az oldott cianidot a cytarabine-os üvegcsében helyezte el. A tettesnek nem volt nehéz dolga, az oldott cianidot befecskendezte a cytarabine palackjába, majd összerázta és visszatette a helyére - folytattam és elértem az ajtóig.
A megszokott fehér ruházatomban voltam, kissé görnyedten, enyhén előre bukott fejjel, a kezemben egy tábla csokival, amiből a fogammal törtem le darabokat és fogyasztottam, a másik kezemet viszont a hátam mögött tartottam, mintha rejtegetnék valamit.
- A gyilkosságra az esti gyógyszerek beadása során került sor, ami azt jelenti, hogy előtte vizit volt. Az orvosok és ápolók ez idő tájt a betegekkel foglalkoztak, a többség a kórtermekben tartózkodtak, vagy éppen az irodájukban, esetleg a sürgősségin. Ezekben az esti órákban a folyosókon nem szokott nagy forgalom lenni, ilyenkor már nincs látogatási idő és a betegek is a kórteremben tartózkodnak, így a gyilkosnak lehetősége nyílt feltűnés nélkül hozzáférni a gyógyszerekhez és cianidot tenni a gyógyszer palackjába.
- Csakhogy akkor más betegeknek is meg kellett volna halniuk - felelte a hadnagy. - Ha a palackból a többi leukémiásnak is felszívják a gyógyszert, akkor más páciensek is cianid mérgezést kellett volna, hogy kapjanak.
Törtem egy darab csokit a fogammal, majd megrágtam és lenyeltem.
- Nem, ugyanis épp annyi anyag volt már csak a palackban, hogy az elég legyen Chesternek. A többi páciens minden bizonnyal Cyclophosphami-ot kapott. Chester ciklofoszfamid érzékeny volt, tehát evidens volt, hogy ő nem kaphatott a készítményből, kizárásos alapon neki a cytarabine jutott. Kiszívott egy adott mennyiséget, amit kipótolt oldott állagú cianiddal, amit aztán Mr. Hoover gyanútlanul felszívott a fecskendőjébe és beadta Chesternek, aki elhalálozott.
Előre nyújtottam az eddig hátam mögött rejtegetett kezemet, amiben ott volt az üres cytarabine-os üvegcse. Természetesen zsebkendővel fogtam meg. Ezt a hadnagy elvette tőlem latex kesztyűs kézzel, hogy ő se hagyjon rajta ujjnyomokat.
- Adja ez át a labornak, minden bizonnyal meg fogja találni benne a ciánt és igazolni fogják az állításomat. Mr. Hoover nem bűnös, ellenben remek bűnbak lehetett volna, ha a gyilkos kissé körültekintőbb. Chester Thawnt már egy hónapja megpróbálták meggyilkolni a New Yorkból Londonba tartó repülő úton, ám a gyilkosa nem járt sikerrel. Akkor is megmérgezték, csak a gyilkos elszámolta a botox mennyiséget és felépült a gyilkossági kísérletből, noha tartós szervi károsodásokat szenvedett. Gyanítom a két merényletnek erősen köze van egymáshoz.
A tekintetemet az enyhén szemeimbe lógó kissé rendezetlen fekete tincseimen át a hadnagyról Hooverre, majd Dahliára vezettem.
- Sonny Hirata - mutatkoztam be kezet nyújtva a doktornőnek. - Mondja, mennyire nehéz hozzáférni a gyógyszerekhez? Mindenképpen szükségesek kulcsok, vagy van rá esély, hogy civilek is hozzá férjenek, ha ismerik a járást?
   
mind álarcot viselünk
Sonny Hirata
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Murder in the hematology ward Tumblr_mdyzoiVmV51qbskx5o2_250
Murder in the hematology ward Tumblr_ovcktr2d6V1tk2heto3_400
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
When all else fails,
The evil reaps unbroken success,
There can only be one lifeline for the world:

The Hiding Hand of Truth
Murder in the hematology ward Tumblr_ovcktr2d6V1tk2heto4_400
♫ :
There is no such dark force in the world
Which could cover the truth.
They can penetrate the darkest fog

Rays of truth.
★ családi állapot ★ :
My love is the search for truth.
Try to be more important than him.
Can you turn me from my lonely way?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Murder in the hematology ward Tumblr_ovcktr2d6V1tk2heto5_400
★ idézet ★ :
The truth sometimes hurts - it destroys one's illusions.
★ foglalkozás ★ :
Egyetemista és nyomozástámogató detektív
★ play by ★ :
Macujama Kenicsi
★ szükségem van rád ★ :
Kazuja

The Spanish God of Death

Murder in the hematology ward 74f4055cff93e3a6be78fd069296fbaa75637a5d
★ hozzászólások száma ★ :
37
★ :
Murder in the hematology ward Tumblr_ovcktr2d6V1tk2heto7_400
TémanyitásRe: Murder in the hematology ward
Murder in the hematology ward EmptyVas. Márc. 17 2024, 14:54
A sors mostanában nem a kegyet és a bőséget osztogatja Dahlianak, hacsak nem vesszük bőkezűségének az állandó negatív meglepetéseket, és a különböző tragédiákat. Az első vetélésénél még próbált pozitív lenni, hogy az biztosan egy olyan kő volt amit át kellett ugorjon  ahhoz, hogy megtapasztaljon valamit. Ám lassan a kövekből hegyvonulatok és szakadékok, a megtapasztalásból meg még több trauma lesz. Most sincs ez másképp, a 24 órás műszakja vègèn, mikor nem elég, hogy Chestert elveszíti, de még a rendőrsèg is nyomozni kezd -ki tudja milyen jelentés alapján.
Chestert régebb óta ismeri, bár ez nem újdonság, a haematológia egyike azon osztályoknak ahol az új betegek ugyan nem ritkák, ám sajnos hamar törzsvendégek lesznek , köztük az említett is. Bennfekvései alatt zömében jó kedélyű, bár önmagával kapcsolatban hallgatag fickónak ismerte meg a doki, aki ritkán panaszkodik bármire is. A kopott utazó sakk készletét zörgette Dahlia minden kórterembe lépése alkalmàval, és nem szegte kedvét, hogy a nő mindig visszautasította apró-cseprő indokokkal. Holott  nyilvànvaló volt mindkettejük számára, hogy csupàn unalmasnak ès túl előre tervezőnek találta, és találja mind a mai napig. Amit Chester már nem fog sértőnek találni…igazán sosem talált, de a doktornőnek belépve a kórterembe akaratlanul is az éjjeliszekrényen hagyott fadobozra rebben a tekintete, és szorosabbra húzva magán a horgolt kardigánt – egyiket a repertoárjából, amit minden alkalomra kér a karácsonyi ajándékozáson -, elönti a megbánás, hogy végül sosem adta be a derekát arra, hogy megtanulja. Feszülten sóhajt, és a bent lévőkön hordozza inkább végig a kékjeit, ahelyett hogy meredten bámulna egy tárgyat aminek az egyén halálával kvázi nem marad jelentőssége.
Sok mindent nem ért, köztük azt, ki jelentette az esetet, hogy derült ki hogy gyilkossàg, hogyan ért ki ilyen hamar a rendőrség…. Elég sok olyan furcsa együttállás, ami csak a kibaszott összeesküvés elméletekben létezik. Nem mellesleg arcpirítóan dühíti a tény, hogy egy páciense ilyen halált haljon, amit állítanak. Összepréselt ajkakkal hallgatja az ápolója, és a rendőr veszekedését, bíztatóan a megvàdolt férfi vállára téve a kezét. A mai őrült ügyelet után sok minden kering már az elméjében, de az még egy szegletben vagy egy gondolatfoszlányban sincs, hogy Terremce lenne az, aki szándékosan gyilkolt.
Gyilkolt.
A szó felfordítja a gyomrát. Az esküje amit orvosként tett nem csak egy eldarált szöveg számára, és az amit tettek Chestertel….lehetett jó ember vagy rossz, neki csak egy szaktudásra és segítségre szoruló férfi volt, aki küzdött azzal, ami a testét emésztette. Nem csoda, hogy sosem választotta a sebészi vagy a sürgősségi szakirányt, ott túlságosan is sok a vér és a trauma. Mármint a fizikai, a lelki az az ő jelenlegi osztályán tetőzik, mert bár ebben a szakosodásban tényként kell elfogadni, hogy a halál eljön mindenkiért, és itt a szerencse dönt kinek mennyi idő adatik…. A leépülés lassú kínjairól nem is emelve szót… S mégis, ebben a lélekőrlő praxisban is úgy gondolja több szèpség van, mert hiszi, hogy itt lelkeket is menthet. Másként, más gyorsasággal de képes rá.
Szólásra nyitná a száját, védelmébe véve az ápolót, aki kétségbeesetten tekint rá, de megelőzik, és erre lepetten pillant az ajtó felé. A belépő túl fiatal, túlságosan nem standard rendőr vagy nyomozó, és túlságosan is laza. Úgy beszél, mintha csak egy unalmas könyvet olvasna fel, mégis olyan meglátásokkal, szakszavakkal amire elismerőn szalad fel a szemöldöke.
-Dahlia Sanders. – viszonozza a kézfogást, és egyúttal meg is rázza a fejét nemlegesen a kérdésekre. -Csipogós biztonsàgi ajtó van felszerelve a keverőszobában, illetve kulcs is van hozzá, speciális ami szakítja a mágneses áramkört. És csak pár dolgozónak van hozzá mindkettő, akik a kezelések összeállítását intèzik. – kvázi 4-5 ember, mert az osztályos ápolók nem készítenek kezelést, ők csak kiírják és odaadják egy kis ablakon a drogkeverésért felelősnek. – Bár ahhoz nem értek ezeket mennyire könnyű megszeretni, vagy másolni. – sosem gondolkodott el rajta, s bár Wade minden alkalommal igyekezett meggyőzni hogy nem mindenki jóakaró, és bizony vannak romlott gonosz alakok, mint valami tàvoli krimi, eddig úgy hangzott ez Dahlia számára….idáig.


To Sonny

“A bölcsesség és intelligencia nem kor kérdése.”


BEE


mind álarcot viselünk
Dahlia Sanders
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Murder in the hematology ward Katheryn-winnick-love-and-other-drugs
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
Black Dahlia
★ családi állapot ★ :
in the middle of a divorce
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Murder in the hematology ward Tumblr_inline_poltoqTA9P1txm9sv_400

The secret of a happy marriage remains a secret.

Murder in the hematology ward 8574d77f57cd252341a6074d91e237ba1333f9b9
★ foglalkozás ★ :
haematologist, radiologist resident
★ play by ★ :
Katheryn Winnick
★ szükségem van rád ★ :
Mr. Sanders
Murder in the hematology ward 4f50494943d4f7369f741c17f2c66159767ff597
★ hozzászólások száma ★ :
38
★ :
Murder in the hematology ward A501d64ea604b24b14002b5c972bc3536d31c2d8
 
Murder in the hematology ward
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» how to get away with murder | gabe & nana
» Kendra & Horatio // Attempted murder against the model
» Kenna Ward
» Laney Ward
» Miranda Ward

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: