New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 79 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 64 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Ma 7:06 pm-kor
Karin Bjorge
tollából
Ma 7:03 pm-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 7:00 pm-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 6:46 pm-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 6:38 pm-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 6:27 pm-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 6:08 pm-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 6:08 pm-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 5:54 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

how to get away with murder | gabe & nana
Témanyitáshow to get away with murder | gabe & nana
how to get away with murder | gabe & nana  EmptyPént. Szept. 06, 2019 11:01 pm
اختر أهون الشرين go with the lesser of two evils. Annyira ledöbbenek, hogy kis híján elejtem a mobilomat. Úgy reszket a kezemben, mintha rezgő üzemmódra állítottam volna. Csakhogy nem a készülék az, hanem én, hiszen éppen egy hívás közepén vagyok, na meg az ájulás szélén. Kétségbeesett sietséggel pakolászok a pult körül, hogy minél hamarabb megléphessek a sürgős „ebédszünetemre”. Még csak nem is fogok szólni Naznek, hogy jöjjön felváltani, mert hallaná a hangomon, hogy valami nagyon nincs rendben. Rögtön elárulnám magam.
Ya rab! Gabe, könyörgöm, mondd, hogy most csak viccelsz! – suttogom a mobilomba, bár idegességemben képtelen vagyok elhalkulni. Futólépésben csoszogok az ajtóhoz, és fonákjára fordítom a táblát annak ablakában. „Zárva”.  – Biztos, hogy, hogy nem csak alszik? Vagy kómában van? Az nem olyan nagy baj, mármint abból még fel lehet ébredni! Gabe, mondd, hogy csak kómában van!
A vállamra kapom a vászontáskámat, és kiviharzom az ajtón. Jackson Heights forgalmas utcáinak és bazárjainak akadálypályáján nőttem fel, így Coney Island tömegét sem kímélem a metrómegállóhoz vezető küzdelmemben. Egy félénk könyvmolyhoz képest olyan hatékonysággal hatolok át a főutcán, mintha bozótvágó volna nálam. Magam után is fordítok jó néhány rosszalló tekintetet, de ez most nem tud érdekelni, életemben először.
Oké, jól van, tegyük fel, hogy tényleg halott... – A hangom rázkódik kissé, ahogy lesietek az aluljáró lépcsőjén. Így legalább kevésbé feltűnő a dadogásom. – Biztos nem az, biztos csak rosszul lett, de tegyük fel... Szóval, az akkor, az akkor sem a mi hibánk, igaz? Igaz?!
Már a platform peremén várom a metrót, és félig-meddig készen állok a sínek alá vetni magam. A számra tapasztom a kezem, és igyekszem leplezni az egyre romló idegállapotomat. Nem a bánattól csillognak ennyire a szemeim, inkább a kétségbeeséstől. Minden erőteljes érzelemtől könnyezni szoktam, legyen az pozitív vagy negatív.
Talán szívrohamot kapott, vagy szénmonoxid-mérgezést. Talán csak beütötte a fejét! – Mellettem egy kisebb fehér család áll; az anya vállon ragadja a lufijába kapaszkodó fiát, és közelebb vonja magához. Azaz inkább tőlem távolabb. Hátat fordítok nekik, és suttogni kezdek. – Nézd, most jobb lesz, ha leteszem. Ne menj sehová, húsz perc, és ott vagyok!
Azzal bontottam a vonalat, és alsó ajkamat harapdálva felnéztem. Karjaimat saját törzsem köré fontam, és mutatóujjam idegesen kopogtatta a vállam, ahogy a közeledő metró lámpáiba néztem. A huzatban lobogott a ruháimnak mindhárom hosszú rétege, a homlokomon hűvös izzadtságot éreztem. Csak most kezd leülepedni bennem Gabe rémhíre. Szerinte minden bizonyíték arra mutat, hogy de, igen, a megrendelőnk halott, ráadásul miattunk.
Szerinte megöltünk egy embert.

*
Igyekszem minél kisebbre összehúzni magam, miközben a megadott címhez sietek. Napszemüveg és orvosi maszk van rajtam, az a fajta, amit kelet-ázsiai városokban hordanak, hogy megszűrje a levegőt. Ha ez önmagában még nem volna elég gyanús, hát, a hijabom megkoronázza az összeállítást.
A metróból felérve Queens kínai negyedében találom magam. Többször is utamat állja egy-egy gurulós bevásárlótáskával vánszorgó nagymama – errefelé mély tisztelet övezi őket, mint rangidősöket, ezért olyan ráérősen vágnak elém, mintha nem látnák, hogy sietek.
A megadott címhez érve a lépcsőfokokat kettesével szedem, majd megállok az egyik tégla-sorház ajtaja előtt. Kikeresem a valószínűsíthető áldozat, Kevin Chow családnevét, és eszement módra kezdem el kongatni a kapucsengőt.
Végre itt vagy! – lélegzek fel, amikor Gabe végre ajtót nyit. Mindössze fél percet kellett várnom, de nekem óráknak tűnt. Mielőtt beljebb kerülnék, a vállam felett hátrapillantok. Máris olyan érzésem van, mintha valaki követne.
Hoztam naloxont, hátha csak túladagolta magát – folytatom a kifogáskeresést, miközben megmásszuk a lépcsőket. Ez az ősrégi épület azokból az időkből maradhatott fenn, amikor a lakók még ópiumra gyújtottak rá, úgyhogy a negyedikig gyalog kellett eljutnunk.
De ki tudja, lehet, hogy mire benyitunk, már kutya baja se lesz! – álmodozom, majd idegesen elnevetem magam.

Chow lakásának küszöbén azonban arcon üt a ronda valóság. A nappaliban minden tárgy élettelenül hallgat, beleszámítva a szőnyegen heverő, letakart testet; és leszámítva a körülötte árván zümmögő legyet. Már a tévé melletti akváriumban is felfordultak az aranyhalak. Az ablakok nyitva vannak – vagy Chow, vagy Gabe jóvoltából –, mégis átható bűz terjeng a helyiségben. A szavam ugyan elállt, de helyette a gyomrom tartalma ki is jött volna a számon, ha nem tartom vissza.
Egy ideig az ajtófélfának támaszkodva görnyedezem, és igyekszem összekaparni magam.
Megbocsátasz egy percre? – kérdem végül felpillantva Gabe-re. Igazából csak udvariasságból kérem a beleegyezését, mert így is, úgy is köteles vagyok tisztelegni a halott előtt.
Chow teste mellé állok, két fülemre tapasztom a kezem és lehunyom a szemeimet.
Allahu akbar... – suttogom, majd kezeimet összekulcsolom a mellkasomon, és félhangosan felmondom az imát. Igaz, a duruzslásból Gabe legfeljebb a mássalhangzóimat vehette ki. – ... Allah, a Felettébb Könyörületes, a Felettébb Irgalmas nevével... Bocsáss meg az élőinknek, a halottainknak, a jelenlévőnek és a távollévőnek, a kicsinek közülünk és a nagynak, a férfinek és a nőnek közülünk...
Eltart egy helyett legalább három percig, mire mindent elmondok, és hiába nincs időnk erre, nem hagyhatom Gabe-nek, hogy félbeszakítson. A végén égnek emelem a kezeimet és jobbra fordítom a fejem.
Allahu akbar, asszelamu alejkum va rahmatullah.
Felnyitom a szemeimet és visszaszállok a Földre. Le kell dőlnöm a kanapéra, mert a térdeim összerogyással fenyegetnek. Megfogok egy aranybojttal ellátott élénkpiros díszpárnát, és beledugom az arcom, hogy tompítsa az ordításom hangját. Ezután szépen visszahelyezem a helyére, és egyenes gerinccel dermedek kővé ültömben. Egy darabig üres tekintettel meredek magam elé.
Pokolra jutunk, Gabe. A Pokol tüzében fogunk elégni – közlöm halk beletörődéssel.
Végül Gabe-re szegezem a tekintetemet, az arcomról tőlem szokatlan elszántság tükröződik. A metrón már túlestem a pánikrohamon, úgyhogy már nincs mit a társam nyakába zúdítanom. Felállok a fotelből, és az ajtónál hagyott vászontáskámhoz settenkedem. Elkezdem kipakolni belőle az alapvető hozzávalókat: egy maszkot Gabe-nek, gumikesztyűt mindkettőnknek, fertőtlenítőszert, eldobható kínai törlőkendőket, és a biztonság kedvéért egy műbajszot is.
A kínaiaktól majdnem annyira félek, mint a Pokoltól, úgyhogy meg kell oldanunk. Először el kell takarítanunk az asztalról a cuccainkat, aztán előállni egy tervvel. Talán jobb lesz, ha megvárjuk a naplementét, igen, ez jó ötlet. A Főnökék nem tudhatják meg, hogy elszúrtuk. –Miközben az ujjaimon csattan a felrángatott kesztyű, csak mellékesen motyogom oda: – Vagyis hogy elszúrtad, merthogy én biztosan nem mértem ki rosszul az adagot.

MONTY
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
how to get away with murder | gabe & nana
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Murder in the hematology ward
» Kendra & Horatio // Attempted murder against the model
» dancing on my own | nana & oli
» Fight for your brother ~ Jas && Nana
» i've got you, brother | nana & percy

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: