New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Diana Armenis
tollából
Ma 21:23-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 21:22-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 21:22-kor
Marcos Diego Garrido
tollából
Ma 21:01-kor
Gleeson Byrne
tollából
Ma 20:44-kor
Rafaela Garza
tollából
Ma 20:15-kor
Cassiopia Boschello
tollából
Ma 20:07-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 19:44-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 19:44-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Újra találkozunk - Juian és Flor
TémanyitásÚjra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptySzomb. Feb. 24 2024, 12:59

Julian & Flor

Szeretem a szakmámat, hiszen szívügyem a természet, a környezet, és én pont ezeket védem az emberi behatások ellen. Ráadásul egy összetett gondolkodásmódot is rákényszerít az emberre, mert mindennek kell látni a következményét, hogy mi mivel függ össze, mi mire hogyan hat. Én látom, vagy legalább is igyekszek látni, hogy mi történik, ha ki kell vágni egy több méter magas fát, mert az már elöregedett, vagy olyan betegség támadta meg, ami kidőléssel fenyeget, mondjuk egy játszótér közelében. Az ilyen indíttatású fakivágást értem, és el tudom fogadni, hiszen a természetben betöltött funkcióját már nem látja el, de potenciális veszélyt rejt. Viszont, ha még él, vagy megmenthető, akkor elképesztően sok szállóport tud megkötni a levegőből a széndioxid mellett, és rengeteg oxigént is termel, azon kívül, hogy egy-egy idősebb fa milyen esztétikus látványt tud nyújtani akár egy lakókörnyezetben is, az állatoknak otthont és búvóhelyet ad, megköti a talajt is, ami ez által nem fog lepusztulni, és még a helyi gyerekeknek is jó játszó helyet biztosít. Egy ilyen fa helyébe ültetett csemete viszont ennek a töredékét tudja tenni, hiszen még kicsi, és az sem biztos, hogy életben marad. És ez „csak egy fa”. Egy-egy nagyobb, természetbe történő beavatkozás, egy átalakítás pedig még komplexebben érinti a körülötte lévő természetes és mesterséges elemeket. Igen, egy környezetmérnök a mesterséges környezeti elemeket is védi, mint egy épület. Vagy legalább is igyekszik védeni. Ha pedig bekövetkezik a baj, akkor pedig megpróbálja a leghatékonyabb módszerrel mentesíteni a területet, mint mondjuk egy olajkatasztrófa.
Talán ezért a komplexitás miatt akadok ki, amikor egy-egy nagyobb beruházás miatt elkezdik siettetni a tervezőket, mérnököket, kivitelezőket, hiszen, ha valaki kapkod, akkor hajlamos hibázni, kifelejteni valamit, elnézni olyan dolgokat, amiket egyébként nem nézne el. Amikor pedig a látszólag minden engedélyen átment, már felépült, megvalósult projektben buknak ki a hibák, akkor soknál nehezebb megtalálni, hogy mit néztek el, mi maradt ki, és a helyrehozatal pedig még ennél is nehezebb, ha egyáltalán lehetséges. Én most a hatóságnál vagyok, és igyekszünk kiszúrni, hogy ezek a hibák ne jöhessenek létre, de néha a hozzánk kerülő anyagok által már egy meghatározott nézőpontot kapunk, ráadásul sokszor ezek megfelelnek a jogszabályoknak, így a mi figyelmünket is elkerüli egy másabb perspektíva használata, ami lehet, elengedhetetlen lenne egy későbbi probléma elkerülése miatt.
Egy régi, főiskolás csoporttáram, akivel nagyon jóban voltunk, de az ország másik végébe költözött, így megszakadt a kapcsolat, pár napja felhívott, hogy agyaljunk együtt egy náluk bekövetkezett problémán, amin ők már hónapok óta kattognak, de nem találják a forrást. Persze ez a hívás jó hosszúra sikerült, mert átbeszéltünk egy csomó dolgot, ami velünk történt idő közben. Kaliforniában, egy mérnöki irodánál van, akik építkezéssel foglalkoznak, és egy nem régiben épült, modern irodaépületben nem várt problémák merültek fel. Nem felhőkarcoló, de több emeletes, hatalmas ablakokkal, és valamiért repedeznek a falak, és sok helyen az üvegfelületek is a külső részeken. Ami eszünkbe jutott, azt végig vettük zajra- és rezgésre, de egyik sem magyarázza egyértelműen, hogy mi okozza, még akkor sem, ha összeadjuk őket. Azóta eltelt pár nap, és még nem vagyunk előrébb. Tudom, hogy valamit nem látunk, valami fontosat, és ez kezd megőrjíteni, így elhatározom, hogy, amint lehet, bemegyek az itteni egyetem fizika tanszékére, és segítséget kérek. Még nem csináltam ilyet, de baj csak nem lehet belőle.
Ma hamarabb eljövök az EPA-tól, mert van bent pár óra csúsztatásom, de mivel nem ismerem a helyet, így segítséget kérek, hogy merre is kell mennem pontosan. Nincs kedvem végig járni az épület összes szárnyának összes emeletét. Amikor odaérek a megfelelő helyre, az kicsit kihaltnak tűnik, de lehet, hogy csak óra van, így az ajtókon lévő feliratokat figyelem, hogy hátha találok egy tanárit, vagy hasonlót, ami nem előadó. Így akad meg a szemem egy ismerős néven: Julian Carter. Vele már találkoztam, ő tartott nekem edzést és lövészetet. Nem is tudtam, hogy most itt dolgozik. Vagy csak névrokon lenne? Még az is meglehet, de e mögött az ajtó mögött mégsem egy előadó terem van, vagy egy raktár, így bekopogok, és várom a választ, hogy bemehetek-e, vagy, hogy egyáltalán van-e bent valaki, hiszen még az is lehet, hogy éppen órát tart az iroda gazdája.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.

Julian C. Hemlock imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptyKedd Feb. 27 2024, 18:56

   
Julian & Flor
Compared to the fact that I have been a part of quite a few mysteries, there is one that I still don't understand: why do certain people appear in our lives? Why do others leave? And why do others become part of you? Some friendships you feel will last forever and others end too soon. (...) Not all friendships are destined to last a lifetime; what really lasts forever is the pain of losing someone.
- A részecskék világában kétféle részecskéről beszélhetünk. Vannak a részecskék és vannak az antirészecskék. Minden részecskének van egy antirészecskéje. Ennek az antirészecskének a tömege, a spinje és a élettartalma is ugyanakkora, viszont az előjele ellentétes.
Ha egy instabil részecske más részecskékre bomlik, akkor a bomlástermékek antirészecskéire esik szét.
A fénykvantum a saját antirészecskéivel azonos. Ha a részecske a saját antirészecskéjével kölcsönhatásba kerül, akkor mindkét részecske megsemmisül. Ez evidens volt, nem? A megsemmisült részecskék energiája fotonokká, azaz fénykvantumokká, vagy mezonokká alakul.
Na már most egy fontos dolgot le kell szögezni: A nyugvó anyagban nem léteznek antirészecskék. Antirészecskéket csak nagy energiákkal lehet kelteni és láthatóvá tenni.
Eddig mindenki érti?
- néztem a hallgatókra. Bólogattak.
- Rendben. Akkor nézzük meg mit nevezünk stabil és instabil részecskének.
Stabil részecskék az elemi részecskék. Foton, elektron, proton, neutrínó. A neutront nem soroljuk a stabil részecskék közé, mert 17 másodpercnyi élettartalom után protonra, elektronra és antineutrínóra bomlik. Összességében elmondhatjuk, hogy a stabil részecskék nem bomlanak tovább. Az instabil részecskék viszont egy adott élettartalom után tovább bomlik. Ezek is lehetnek elemi részecskék. Fontos: Egy adott részecske mindig könnyebb részecskékre bomlik.
Az ismert elemi részecskék élettartalma tizenöt perc és tíz a mínusz tizenhatodikon másodperc között van.
Azt még hadd tegyem hozzá, hogy a neutrínónak a nyugalmi tömeg kb. 0. és béta bomlás során keletkezik.
Az elemi részecskék tömegük alapján három nagy csoportba sorolható. Vannak a leptonok, a mezonok és a barionok. Vannak még kisebb csoportok is, de most csak ezzel a hárommal szeretnék így az elején foglalkozni. A leptonok a könnyű, a barionok a nehéz részecskék, a mezonokat pedig akár még vegyes tömegű részecskéknek is lehetne nevezni. Kettőt említek most: A pion a legkönnyebb, a kaon a legnehezebb a mezonok között.

[...]
Miután az órám véget ért a laptopom és az oldaltáskám társaságában elindultam vissza az irodámba, amit a kutató társammal és az asszisztensemmel közösen használtunk, de a társam most a laborban volt, az asszisztensem meg szabin, így most egyedül birtokoltam az irodát. Talán ezért is nem jutott be még oda a lány, aki ki tudja mióta ácsoroghatott az iroda előtt.
- Jó napot. Bocsánat, ha megvárattam, éppen órát tartottam - mondtam, mikor már a közelébe értem. - Dr. Carter -  mutatkoztam be sebtében és álltam meg szemben vele, aztán kezet nyújtottam. - Miben segí... - kezdtem volna bele, ám mikor az arcába néztem felismertem. - Flor? Ezer éve, szia - mosolyogtam. - Mi a helyzet? Csak nem fizika órákra akarsz járni? - nevettem és kikerestem a kulcsom a zsebemből és kinyitottam az ajtót.
Akartam szívni egy cigit, de akkor azt most kicsit akkor eltolom időben.
- Gyere csak, foglalj helyet - tettem le a táskám, miután bementünk az irodába, majd a laptop táskát letettem az asztalomra.


   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.

Flor Sánchez Moreno imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Újra találkozunk - Juian és Flor 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Újra találkozunk - Juian és Flor 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
341
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptySzomb. Márc. 02 2024, 10:01

Julian & Flor

A zaj- és rezgés elleni védelem az egyik legkomplexebb dolog, ami káros hatásként érhet egy épületet, vagy igazából bármit. Az elméleti része is elég bonyolult a levezetésekkel együtt, és hiába értem a fizikájának az elméletet, hiszen ez nem más, mint hullámtan, hogy mi lesz a végeredmény egy olyan rendszerben, ahol nem csak magának az épületnek van saját rezgése, hanem mindennek, ami azon kívül és belül van, az néha nagyon magas. A most már problémát jelentő projektnél is kellett egy zajra vonatkozó jegyzőkönyvet készíteni, amit részben el is készült, és meg is kaptam, de abból nem derül ki semmi. Jó, néhány pontos adat, a környező zajokra vonatkozóan, de az nem indokolja a jelentkező gondokat, és nem tudom, mit nem látunk. Ennek a problémának a feltárása mérnöki folyamat, de úgy tűnik, hogy hiába tanultunk környezeti hatásvizsgálatot is, és hiába a szakmai rutin, most nem látunk valamit. A repedezett falnak és üvegnek valami oka van. Persze, mindennek van oka, ahogy a mostanában ezt mindig emlegetik is. „Minden okkal történik.” Igen, ha összedől az épület, az is okkal történik. Az az oka, hogy valamit nem látunk, nem veszünk észre, de erre a bizonyos okra nem az után kellene rájönni, hogy összedől az épület, és esetleg emberek halnak meg e miatt. A „Katasztrófák nyomában” dokumentumfilmben a tudósok mindig rájönnek, hogy mi volt a hiba, és az esetek túlnyomó részében emberi mulasztás, hiba az ok, de ezt nem így kéne észrevenni, így utólag, hanem előtte. Az orvostudománynál sem siker, ha a patológus jön rá a halál okára, mert a beteget kezelő orvosok nem veszik észre a betegség okát. Ez a mi esetünkben is ilyen. Mi vagyunk az orvosok, a beteg az épület, így észre kell vennünk, hogy mi okozza a „betegséget” mielőtt az elpusztítja a „pácienst”.
Kell a friss, más látásmód, és ezt most úgy érzem, hogy egy mérnök nem fogja meglátni, megtalálni. Mélyebbre kell menni a dologban, és erre talán egy fizikus képes. Én viszont nem vagyok fizikus. Persze fizikát tanultam a fősulin, mert e nélkül a tárgy nélkül nem lehet megcsinálni az én szakomat, az én munkámat, de két félév fizika közel sem ér fel ahhoz a tudáshoz, amit egy fizikus tud. Már csak abban bízok, hogy olyan fizikával foglalkozót találok, akivel képes vagyok egy nyelvet beszélni, mert sajnos a legnagyobb koponyák egy-egy tudományterületen néha az én számomra nagyon… elvontak? Vagy tudományosak? Most nincsenek éveim, hogy belássak valamit, ami egyébként a szakterületnek triviális, és miután beláttam, nekem is.
Az egyetemre érve csak a tanszékre tudnak útba igazítani, de ott magamnak kell megtalálnom a megfelelő személyt. Túl sok lehetőségem nincs, mert eddig emberrel még nem találkoztam, csak feliratokkal, és a legtöbbről mindössze azt tudtam leszűrni, hogy nem jó helyen vagyok.
„dr. Julian Carter” és titulusai viszont elárulják, hogy most talán legalább útbaigazítást tudok kérni, hogy kit keressek, ha esetleg rossz fizikai szakterületre tévedtem. Például egy, a kvantumfizika szakterületében elmerült professzor, nem biztos, hogy számomra érthető nyelven el tudná magyarázni, hogy mit nem látok. De az is lehet, hogy mázlim van, és a legmegfelelőbb emberre bukkantam.
Nem várok túl sokat, és már meg is hallok egy ismerősnek tűnő hangot, így felé is fordulok. Nagyon megörülök, hogy nem egy névrokonával találkozok, hanem az én egykori önvédelmi oktatómmal. Bár így belegondolva, elég fura, hogy most egy ennyire más területet oktat. - Szia, Julian! - köszönök rá széles mosollyal. - Valóban ezer éve, de azért remélem, egy ölelés még belefér a kapcsolatunkba - tárom kicsit széjjelebb a karomat jelzés képpen, hogy azért talán nálunk mégsem a kézfogás a legmegfelelőbb köszönés is formula. De, ha ragaszkodik hozzá, akkor kezet fogok vele. - Nos, ha éjjel is tartasz órát, még az is lehet. Úgy tűnik, rám férne egy erős ismétlés ebből a tárgyból - nevetek vele. Nekem sajnos nagyon máskor nem lenne időm órára járni. Az életemben igazából annyi változott, hogy most már találkozok Fabrizioval, már, ha a munkája megengedi, mert a kórházi munkából nem akkor szabadul, ha akar, vagy, ha lejár a munkaideje. Ő nem teheti meg, hogy ott hagyja feltárva a beteget a műtőasztalon, mert lejárt a munkaideje.
- Köszönöm! - foglalok helyet az a hatalmas és gyönyörű iroda egyik székében. - Mennyi időd van? - kérdezem és bíztam benne, hogy nem kell órára rohannia, és nem kell egyből a tárgyra térnem. Jó lenne vele beszélgetni is egy kicsit, ha már így összefutottunk.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptySzomb. Márc. 02 2024, 18:26

   
Julian & Flor
Compared to the fact that I have been a part of quite a few mysteries, there is one that I still don't understand: why do certain people appear in our lives? Why do others leave? And why do others become part of you? Some friendships you feel will last forever and others end too soon. (...) Not all friendships are destined to last a lifetime; what really lasts forever is the pain of losing someone.
Természetesen belefért az ölelés, nem volt ellenemre ez az üdvözlési forma, bár sokszor a hivatalosabb, formálisabb üdvözlésekhez voltam szokva. De jól esett az a kis ölelkezés, bár magamtól nem mertem volna felajánlani. Nem tudtam pontosan mennyire közeli a viszonyunk és azt sem, hogy Flor számára miként venné ki magát az ölelés.
De úgy tűnt néha tényleg hiába való az aggodalmam.
Az ölelkezés után meglepetten hallgattam a megjegyzését az ismétlő órákra. Csak nem történt valami? Megtámadták volna valamikor?
- Hogy érted ezt? Csak nem megtámadtak? Bántottak? Betörtek hozzád? Volt, aki megmentsen? - kérdeztem, noha lehet csak én gondoltam túl, csak én láttam bele többet és pusztán csak egy frappáns megjegyzés akart lenni. Nem ez lenne az első, hogy csak túlgondolok valamit és túl sokat képzelek bele. Az én humorom inkább szarkasztikus és cinikus volt, nem pedig hétköznapi, lágy. Lehet csak nem értettem a viccet.
- Ha szükséges, tartok, bár a férjem nem nagyon szereti, ha kimaradok esténként. De biztos megérti, ha egy-egy alkalmat ellógok - nevettem.
Bementünk az irodába, majd becsuktam az ajtót és miután leült, én is leültem. Nem olyan közel hozzá, hogy bezavarjunk egymás személyes terébe és elvegyük egymás elől a helyet az asztalon, de nem is olyan távol, mintha idegenek lennénk.
- Most egy másfél órám biztosan van, maximum majd kihajolok az ablakon, hogy elszívjak egy cigit - nevettem. Sajnos nem volt erkélye a irodának, de a cigi legyen a legkisebb gondom.
- Na, most már ezt is tudod rólam - dobom keresztbe a lábaim. - Főállású fizikus vagyok - mosolyogtam. - Eddig csak mellék állásban csináltam. 12 évig voltam az egyetemen részmunkaidős professzor, hiszen főállásban te is tudod, hogy az NSA-nál dolgoztam, miután hazatértem a frontról, viszont tavaly kirúgtak, így már lassan fél éve főállású professzor vagyok itt. Tanítok és kutatok is - összegeztem röviden a történetem az egyetemmel.
- Kérsz kávét, vagy teát? - kérdeztem, mert nem akartam rossz vendéglátó lenni. - Biztosan nem olyan frankó, mint, amiket te tudsz csinálni a munkahelyeden, de a fáradt professzoroknak még így is nagyon szokott ízleni - nevettem fel.
Felkeltem és elővettem a cigim, majd kitártam az ablakot és rágyújtottam.
- Na és veled mi a helyzet? - kérdeztem és odatettem főni egy kávét. Ha nem kért akkor is, hiszen én szeretnék inni, ha pedig teát kért, akkor a vízforralót is bekapcsoltam.


   [/quote]


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.

Flor Sánchez Moreno imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Újra találkozunk - Juian és Flor 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Újra találkozunk - Juian és Flor 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
341
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptyHétf. Márc. 04 2024, 19:48

Julian & Flor

Örülök, hogy elfogadja az én javaslatomat az üdvözlés formájára vonatkozóan, mert jól esik az ölelése. Egy régi barát ölelése, mert hiába csak egy óránk volt, akkor is annak tartom. A barátomnak. Tiszában vagyok azzal is, hogy magától nem merte volna ezt felajánlani, hiszen ő egy sokkal visszafogottabb, merevebb stílust képvisel, amit a hivatásos szolgálat alatt ölthetett magára.
Én a fizikaórára vonatkozó megjegyzésére válaszoltam, hogy jók lennének az ismétlő órák, de úgy tűnik egy fontos infó hiányzott, így elcsúszott a viccem. Bár talán nem is annyira vicc volt, mert félig komolyan gondoltam, hogy kéne az ismétlés fizikából. Julian viszont nagyon félre értett, és az aggodalom, ami kicsendül a hangjából, amit az arcán látok, meglep. - Hé, nyugi! - teszem nyugtatólag a vállára a kezemet. - Nincs baj, nem történt semmi. Jól vagyok - mosolygok kedvesen, és biztos láthatja, hogy valóban így van. - A fizikára értettem. Tanultam a fősulin, bár csak két évet, és most úgy tűnik, hogy vagy jobban kellett volna figyelnem, vagy több órát felvennem, mert szükségem lenne egy nagyobb és/vagy mélyebb tudásra - osztom meg vele, hogy mire is értettem pontosan a megjegyzésemet. - Csak az a gond, hogy még mindig annyira be vagyok táblázva, hogy csak éjjel tudnék órára járni - fogok vissza egy nevetést, ahogy belegondolok, hogy hajnali egykor fizikaórát hallgatok itt a NYU-n.
- Férjed? - lepődök meg. - Nem tudtam, hogy házasságban élsz - teszem hozzá, mielőtt fére érti meglepettségemet. A nyilvános rendezvények, ahol sokan vannak, számomra még mindig veszélyesek, és félelmetesek, így kerülöm őket. Egy esküvő pedig ilyen. Ráadásul nincs is előttem jó példa a házasságra, így nem is értem, hogy ez egyeseknek miért jó, miért fontos. Az, pedig, hogy Julian egy azonos neművel kötötte össze az életét, számomra nem jelent semmi különöset. Bár, talán csak annyiban, hogy Juliant nem láttam ilyen beállítottságúnak, de ez legyen a legnagyobb és egyetlen meglepetése a számomra. Az, hogy valaki a saját neméhez vonzódik, mindössze akkor érdekel, ha nő esetében megpróbál rám mozdulni, és nem érti, hogy engem Úgy nem érdekel, ha pasi az illető, akkor az érdekel, hogy Úgy ne közeledjen az én pasimhoz. Ha valaki az én kezemről akarja lecsapni a pasimat, nagyon nem érdekel, hogy milyen nemű, a nemek egyenlőségének az elvén fogom neki érthetően elmagyarázni, hogy a „kiszemeltje” hozzám tartozik, és csak rajta áll, hogy ezt kedvesen és bájosan teszem, vagy sokkal nagyobb nyomatékkal, ahol már számít, hogy „ki kezdte”. Igen, féltékeny típus vagyok. - De nem akarnék köztetek gondot, így, ha mégis erre kerülne sor, tőlem jöhetne Ő is - teszem hozzá mosolyogva. Bár sejtem, hogy az éjszakai órákra nem fog sor kerülni, de, ha mégis Julian általi oktatásban kellene részesülnöm bármilyen területet, rajtam nem fog múlni, hogy a férj is ott legyen.
- Bár a cigit még mindig nem pártolom, mert minden egyes szálat egy újabb koporsószegnek tartok, én nem ragaszkodok az irodához, így akár ki is mehetünk, és leülhetünk egy kinti padon, asztalnál, vagy bárhol, ahol cigizhetsz - ajánlom neki lehetőségként. Nem hiszem, hogy bármilyen olyan eszközre lenne szükségünk, amihez csak az irodájában juthatunk hozzá.
- Ja, így már megvan - világosodok meg. Emlékeztem, hogy van valami kapcsolat közte és a fizika között, de már homályba veszett ennek a pontos háttere. - Mi a kutatási területed? - érdeklődök kevesen, de komolyan.
- A kávé mindig jöhet - válaszolok mosolyogva. - Bár néha van jelenősége a minőségnek, nálam az számít, hogy koffein legyen benne. Segítsek? - kérdezem, ha már úgy is mellékállásban még mindig egy kávézóban dolgozok.
- Annyira az én életemben nincs változás. Még mindig mellékállásban dolgozok egy kávézóban, bár most már a Presbyterianus kórház közelében. A fő állásom pedig az EPA, a többi elfoglaltságom is ugyan az. Bár az változás, hogy a lakótársam kiköltözött, így itt is van már saját fegyverem engedéllyel együtt természetesen - teszem hozzá gyorsan, mielőtt azt hiszi, a papírokkal nem bajlódtam. - Ja, és megismerkedtem valakivel - mosolyodok el szélesen. - Csak ritkán tudunk találkozni, mert orvos, és ő nem teheti le a munkát, ha véget ér a munkaideje - indoklom, hogy miért tudunk ritkán találkozni. - Bár tudod, hogy én sem bővelkedek szabadidőben - húzom el a számat egy kicsit. - De azért régen Te is ettől sokkal jobban pörögtél, sokkal izgalmasabbak voltak a napjaid. Nem hiányzik, hogy most itt tanítasz főállásban? Vagy már kellett valami nyugisabb? - kérdezek tőle egy személyesebb dolgot. Tudom, hogy milyen egy olyan munka után, mint az NSA, egy ennyire szokványos munkakör betöltése. Hatalmas, gyökeres változás, és sokan nem is tudnak mit kezdeni a helyzettel. De vannak olyanok is, akik nagyon könnyen belejönnek, mert a régi életüket már nem tudják élni bármilyen okból.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptyPént. Márc. 08 2024, 20:15

   
Julian & Flor
Compared to the fact that I have been a part of quite a few mysteries, there is one that I still don't understand: why do certain people appear in our lives? Why do others leave? And why do others become part of you? Some friendships you feel will last forever and others end too soon. (...) Not all friendships are destined to last a lifetime; what really lasts forever is the pain of losing someone.
- Ooo, vagy úgy értetted - feleltem megnyugodva. - Akkor ezt félre értettem. Bocsánat - mosolyogtam. - Tudod az ösztönök. Automatikusan a rossz dolgokra gondolok. Rossz berögződés.
De rendben. Majd akkor beidőzítünk valamikor egy kis fizika ismétlést. Neked bármikor szívesen tartok külön órákat még este is - mosolyogtam barátságosan. Igaz, Roman nem lesz túl boldog, de néha elnézheti nekem ezek a kis kieséseket, elvégre nem csak ő létezik a földkerekségen. Bár ő a férjem, attól még nem ő az egyedüli élő-lélegző ember New Yorkban. És remélhetőleg féltékenykedni sem fog.
- Mikor megismerkedtünk még nem voltam házas. Csak pár napja házasodtam meg, nemrég volt az esküvőnk. Szóval emiatt nem tudhattál róla.
Flor megjegyzése viszont mosolyt csalt az arcomra és önkéntelenül is elképzeltem, amint Roman velem jön, hogy órát tartsak és megbizonyosodjon róla, hogy nem megcsalni készülök őt. El is nevettem magam.
- Hogy Roman és a fizika órák? Már azért megérné, hogy lássam az arcát. Nem sokat értene belőle, habár... habár ha jobban belegondolok műszaki suliba járt, szóval lehet nem lenne túl idegen számára az ilyesmi... - gondolkodtam el végül. Valahogy sose került az ilyesmi szóba otthon. Lehet konyítana hozzá. Erről majd el kell vele beszélgetnem.
Igen, a cigi. Hát emlékszem. Akkor is sokat hallgattam tőle, hogy nem egészséges, de sem a cigit, sem az alkoholt nem vagyok képes letenni, pedig azóta már a tüdőrák is megtámadott, csak szerencsére dr. Mcgrover időben észre vette és meg tudtak gyógyítani műtét és kezelések útján. Volt, amikor úgy döntöttem, hogy leteszem, de nem sikerült leszoknom, pedig akartam.
- A kvantumtermodinamika és a részecskefizika a kutatási területem, de mivel tanár is vagyok, tulajdonképpen a teljes fizika a szakterületem. Minden területen otthonosan mozgok, szóval tudok segíteni bármiben, ami fizikával kapcsolatos.
A kávéban nem kellett segítség. Egyszerű kis főző volt a maga módján, semmi különleges nem volt benne. Megoldottam.
Kihamuztam az ablakon, miközben figyeltem, hogy miről beszél, mik a beszámolói pontosan.
- Na, ez egy jó jel. Akkor már nem is kell annyira féltenem téged. Tökön tudod lőni a zaklatóidat - nevettem.
- Oh, ez jól hangzik. Örülök neki. Akkor a te életed is szépen alakul, ez jó hír, szurkolok, hogy minden jól alakuljon - mosolyogtam.
- Hogy őszinte legyek, nem sokat változott az életem. Bár már nem kell terroristákkal szembe néznem és atomrakétákat hatástalanítani a kilövő állomáson, de ha hiszed, ha nem, még civilként is rendszeresen keveredek bajba. Gyilkossági ügyek, rejtélyes halottak, furcsa esetek és a múltkor nekem kellett egy fiatal lányt megmentenem két erőszaktevőtől. Katniss volt a neve. Szóval mondhatni még tanárként is megmaradt az izgalmas életem - nevettem.



   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Újra találkozunk - Juian és Flor 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Újra találkozunk - Juian és Flor 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
341
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptyVas. Márc. 10 2024, 09:16

Julian & Flor

- Semmi baj! Megértem - mosolygok rá kedvesen. - És én úgy vagyok vele, hogy inkább ebből legyen félreértés, mint fordítva, amiből katasztrófa is lehet a helyzettől függően - folytatom barátságosan, és megértően.
- Lehet, hogy nem is kell addig várni, de ezt kicsit később, hanem gond - válaszolok, mert valóban egy fizikát érintő probléma miatt jöttem ide. Bár akkor még nem tudtam, hogy Juliannal futok össze.
- Akkor szívből gratulálok! - mondom örömmel az arcomon, és, ha engedi, egy újabb hatalmas öleléssel is megtoldom. - És kérdeznék valamit - vetem előre egy kicsi gonoszkodó mosollyal. - Most miért is vagy itt és nem friss házasként egy romantikus helyen a férjeddel a nászúton? - kérdezem hatalmasra nyitott szemekkel. Ha teljesen elmegy az eszem, és ennek következtében hozzá megyek, mondjuk Fabrihoz, akkor ez az a dolog, amihez ragaszkodni fogok, és igyekszek úgy intézni mindent, hogy sose érjen véget. Bár bízom benne, hogy nem megy el az eszem, mert a mai napig nem értem mi a jó házasságban. Nekem inkább ellene vannak érveim, mint mellette, de ezt még véletlen sem kötöm Julian orrára.
Mosolyogva hallgatom az elmélkedését a párja és a fizika kapcsolatáról. - Hidd el, ha mérnök, akkor nagyon is értené. Legalább is azokat a részeket, amik a mechanikát, termodinamikát és a hasonlókat érinti. Mérnöki szakterületenként változik ugyan, hogy mire van jobban szükség, de az alapok nélkül nincs mérnöki tudomány - mosolygok rá kedvesen. - Ha atomerőművek építésével foglalkozna, akkor még az atomfizikához is értenie kellene, hogy az épület minden biztonsági előírásnak is meg tudjon felelni - teszem még hozzá mosolyogva. A mérnökök fejében nagyon sok egyéb tudomány is van, több, mint azt sokan gondolnák. Én környezetmérnökin végeztem, és a fizika mellett rengeteg kémiát, matekot is tanultam, az informatika mellett, de tudok tervrajzot is olvasni, bár a rajzolást is tanultuk, de csak érintőlegesen. De jócskán vettük a geológiát, a talajtant, a különböző termőföld típusokat, a biológia minden részét, és ezeket kevervét is, mint a biokémia. Hogy ki mit tud majd a munkahelyén, az sokszor attól függ, hogy milyen helyen dolgozik.
- Akkor azt hiszem, a legjobb helyen járok - mosolygok kedvesen. - Bár én nem a kutatási területedet érintő témában akadtam el, örülök, hogy nem szakosodtál annyira, hogy ne menne a többi - mosolygok.
Mivel nem adja át a kávékészítést, így csak olyan közel sétálok hozzá, hogy ne kelljen túl hangosan beszélnünk, de még ne is legyen zavaró. Az a hely ahol ültem túl távol van a kávéfőzőtől, hogy kényelmesen lehessen beszélgetni. Főleg, amikor elkezd lejönni a kávé.
- Bármikor - vigyorodok el. - Bár néha nehéz lenne megmagyarázni, hogy miért oda lőttem, de talán a „félre ment” még elég jó kifogás lehet - vigyorgok tovább. Jól lövök, ezt szerintem tudja, de egy bíróságon ezzel nem feltétlen kell mindenkinek tisztában lennie.
- Gracias! - mondom spanyolul, mosolyogva. Tudom, hogy beszél spanyolul, bár ezt mindenki érti. És csak remélni tudom, hogy valóban minden rendben lesz majd köztem és Zio között.
- Egy fizikatanár hogyan keveredhet ilyenekbe? - kérdezem érdeklődve, kíváncsian. - Van valami mellékállásod is? - kérdezem az egyetlen reális magyarázatot, ami eszembe jut erre. Persze, hogy ez milyen minőségben, azt nem tudom, hiszen lehet, hogy magánnyomozó is, de akár tanácsadóként is nyilvántarthatják valamilyen rendvédelmi szervnél. Arra pedig nem akarok rákérdeni, hogy mi is történt pontosan, de, ha elmondja, szívesen meghallgatom.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptyPént. Márc. 15 2024, 13:33

   
Julian & Flor
Compared to the fact that I have been a part of quite a few mysteries, there is one that I still don't understand: why do certain people appear in our lives? Why do others leave? And why do others become part of you? Some friendships you feel will last forever and others end too soon. (...) Not all friendships are destined to last a lifetime; what really lasts forever is the pain of losing someone.
- Hááát ennek több oka is van. Alapból Olaszországban házasodtunk, a Dolomitoknál, ami amúgy is egy egzotikus hely és el is töltöttünk ott pár napot, meg később fogunk ugyanúgy utazni, az lesz majd a nászút, csak ne akartunk annyira korán egy másik útra menni.
De sokat utazunk, legutóbb is voltunk Svájcban is, voltunk Franciaországban is, szóval sűrűn járunk mi el
- mosolyogtam.
A Romant és a fizika tudását érintő kérdésre csak bólogattam, hiszen igaza volt. Nem is tudom erre miért nem jöttem rá magamtól. Lehet öregszem, vagy csak nárcisztikus módon lealacsonyítottam Romant magamat és a szakmámat felértékelve. Nem tudom pontosan. De hiba volt.
- Igen, igazad van. Lüke voltam, hogy ennyire leértékeltem őt - sóhajtottam. - Mondjuk igazából soha nem túlzottan foglalkoztunk egymás szakmájával, végzettségéével, szóval lehet az oka, hogy ezen most úgy meghökkentem kicsit.
Ha csak érintőlegesen is, de szóba került Flor jötte is, noha elég árnyaltan fogalmazott még, hogy mit is szeretne.
- Áh, biztosan mindenki tudna segíteni. Azért a fizika alapjaival és egyetemes igazságaival minden fizikus tisztában van. Elvégre mindenkinek el kellett végeznie az alapképzést, a BSc pedig elég sok mindent fed - mosolyogtam.
Szóba került az is, hogy már nincs vele a lakótársa és van már saját fegyvere is, ami remek hír volt, ennek azért örültem, mert New York nem egy kis méretű biztonságos, hétköznapi város, jó, ha van, amivel meg tudja védeni magát, a pisztoly pedig az egyik legtökéletesebb védelmi eszköz, amire egy nő szert tehet.
- Nos... ugye régebben NSA ügynök voltam, de ezt te is tudod. Aztán egy rövid ideig magánnyomozó is. Alapvetően sok ellenségem van, akik a fejemet akarják, na meg valamiért valahogy elég erőteljesen vonzom a bajt. Nem tudom mi lehet az oka, de van a fejem felett egy sötét felhő, ami bajba sodor - írtam le köröket az ujjammal a fejem felett. - Mindig belekeveredek a zűrökbe. Mint valami rossz regényhős - nevettem.
- De egyébként gyakran segítek a rendőrségnek is. Ha követed a híreket, akkor hallhattad, hogy két hónapja felakasztottak négy diákot, akik erre az egyetemre jártak. Én segítettem a rendőrségnek elkapni a gyilkost.



   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Újra találkozunk - Juian és Flor 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Újra találkozunk - Juian és Flor 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
341
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptyVas. Márc. 17 2024, 10:49

Julian & Flor

- Biztos szép lehetett, főleg a meghittsége miatt - gondolok bele. - De nem éppen egy szokványos házassági hely. Vagy tévedek? - kérdezek azért rá. Mióta találkoztam Fabrival, azóta jobban meg akarom ismerni Olaszországot. Bár Ő Catanzaroból származik, ami pont a legdélebbi részeken van, az egész ország gyönyörű. Legalább is, amennyire a képekről meg lehet ítélni. - De ezek szerint valóban sokat utaztok - mosolygok kedvesen. - De nyugtass meg, hogy ezek nem munkautak egyikőtök részéről sem - komolyodok meg egy kicsit. Ezek a helyek gyönyörűek lehetnek, de csak akkor, ha van is idő felfedezni, vagy, ha ketten mentek, akkor mind a ketten ráértek. Munka miatt utazni… nem rossz, de tudok jobb indokot is. Van, aki bejárja a világot, de csak az irodát/stúdiót/szállodát látja, mert nincs ideje másra, így pedig nem kéne az utazás, legalább is nekem nem.
Látom, hogy komolyan elgondolkozik azon, amit a mérnöki szakmáról mondtam, de nem csak ezt látom rajta, hanem valami kellemetlenebb érzést is. Nem tudom, pontosan mit is látok rajta, de többnek érzem, mint a „nem is jutott eszembe” felismerés. És ahogy szavakba önti, úgy rájövök én is. - Ezt úgy hívják túlfejlet ego - világítok rá nem túl finoman. - A szakma egyfajta gondolkodásmódot is eredményez, nem csak valamit, amiből meg lehet élni. A szakterület kiválóságai mostanában annyira el vannak szállva maguktól, annyira csak a saját szakmájuk béliekkel tartják a kapcsolatot, hogy azt hiszik, csak ők érnek valamit. De a többi szakma nélkül egyik sem lehetne sehol, és ez a szakmai elzárkózás gyakran évekkel, évtizedekkel, esetleg századokkal visszaveti a fejlődést, a tudást. Én úgy képzelem, hogy egy fizikus sokszor ki sem mozdul az elmélet világából, ha modellez is valamit, akkor is úgy, hogy kizárólag az elméleti részre figyel. A mérnök a fizikát úgy használja, hogy tömegek számára legyen haszna, vagy legalább is elméletileg… - húzom el a számat arra gondolva, hogy ez a „haszon” nagyon gyakran, főleg a modern időkben, legelőször a hadiiparban köt ki, és onnan szivárog vissza a hétköznapi emberekhez. Igazából nem is tudnék olyan modern technikát mondani, ami először nem a katonaságnál került volna bevezetésre, hiszen ilyen a légkondi, a mobiltelefon, és még sorolhatnám. - De az alap fizika nélkül nem létezhetne a mérnöki tudomány… de a többi alap szak nélkül sem, mint a matek, vagy a kémia - teszem azért hozzá, hogy tudassam vele, én nem nézem le a fizikusokat sem.
- Ez igaz, de az idő múlásával sokat felejtenek is, ahogy mindenki. Meg nem hiszem, hogy sokan ki akarnának mozdulni, vagy lenne idejük kimozdulni a saját szakterületükről. De, ha mégis, akkor, mint minden szakterületbéli, nem biztos, hogy tud már egyszerű „halandó” nyelven fogalmazni - teszem hozzá játékosan mosolyogva.
figyelmesen hallgatom, így nem szólok közbe, amikor mesélni kezd, hogy miért is annyira mozgalmas az élete annak ellenére, hogy már főállású fizikatanár. - Az emberek nem felejtenek, és nem is feltétlen érdekli őket, hogy kiszálltál-e vagy sem. Ha a tyúkszemükre léptél, akkor arra emlékezni fognak, és mivel nehézfiúkkal álltál gyakran szemben, így bosszút is fogadhattak - magyarázok neki, mert ezt túlontúl jól ismerem. Ebben élek én is, pedig sosem volt köszönő viszonyban sem a foglalkozásom az ő másik szakmájával. - De minden esetre a másik munkáddal egyfajta látásmódot kaptál, ami valószínűleg végig fogja követni már az egész életedet, és bárhol jársz, bármit csinálsz, meg fogod azokat a történéseket látni, amiket mások nem, amik arra utalnak, hogy valahol valami rossz dolog fog történni, vagy történik éppen. De azt ne mond, hogy erről nem tud a férjed! - jut hirtelen az eszembe, hogy ezzel mekkora veszélynek is teszi ki őt, ha eltitkolta előle. A legnagyobb fájdalmat úgy lehet okozni, ha azt bántják, akit szeretünk, és ezt a rosszfiúknál jobban senki sem tudja. Még én sem mondtam el Fabrinak, de tervezem, hogy hamarosan megejtem, mert addig akarom beavatni, amíg még ki tud szállni, ha akar. Nem kényszeríthetem, hogy így maradjon velem, mert ennek az Ő döntésének kell lennie. Nekem pedig el kell fogadnom akkor is, ha úgy dönt, hogy így nem marad mellettem. Csak nehéz rászánnom magam, mert, ha meglátom, egyből egy egyszerű lánynak érzem magam, aki a fellegek fölött jár a közelében, és képtelen vagyok leszállni a földre, hogy színt valljak előtte. De hamarosan meg kell tennem. - Nos, nem tudom, hogy ehhez illik-e gratulálni, mert bár ne történt volna ilyen, de azért büszke lehetsz, hogy Te is hozzá járultál a sikerhez - mosolygok. - És bár próbálom követni a történéseket, de sokszor csak a címeket olvasom el, vagy fél füllel a rádióban leadottakra hagyatkozhatok. Nem kerülöm őket, nem úgy vagyok vele, mint sokan, hogy „nem szeretem, mert rossz érzésem lesz tőle” - idézek néhány kolléganőt -, de nem nagyon van időm a hírekre. Az engem érintőeket is Tíoéktól kapom, bár azokat valószínűleg itt le sem hoznák - húzom el a számat. - Vagy, ha mégis, addigra nekem már tudnom kell - mondom szomorúan. Ha szabadul a mostohabátyám, arról hónapokkal hamarabb kell tudnom, hogy tudjam mi az ’A’, a ’B’, a ’C’ és a tartalék terv, ha el kell tűnnöm. - Erre viszont így nem emlékszem - húzom össze a szemeimet elgondolkozva arra az esetre értve, amit mesélt. - Sorozatgyilkos volt, vagy „csak” ámokfutó? - kérdezem érdeklődve idézőjelet használva a kezemmel. Bár a sorozatgyilkosok is kezdhetnek ámokfutásba, náluk két gyilkosság között mindig van egy lecsengéses időszak, amikor nem ölnek. Az ámokfutók viszont csak egyszer rendeznek egy nagyobb vérengzést. Bár az is meglehet, hogy egyik sem, mert csak azokkal akart végezni, akik, mondjuk, régen bántották, és „csak” bosszút akart állni. És, ha szerepelt is ezek közül a fogalmak közül valamelyik a médiában, akkor sem biztos, hogy pontosan, mert gyakran a szenzációhajhászabb változatot hozzák le, akkor is, ha ellentéte a valóságnak.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptySzer. Márc. 20 2024, 19:44

   
Julian & Flor
Compared to the fact that I have been a part of quite a few mysteries, there is one that I still don't understand: why do certain people appear in our lives? Why do others leave? And why do others become part of you? Some friendships you feel will last forever and others end too soon. (...) Not all friendships are destined to last a lifetime; what really lasts forever is the pain of losing someone.
- Nem, valóban nem, de a hegyek szerelmese vagyok és elég sok közös emlékünk van a hegyekkel kapcsolatokban. Szóval adta magát, hogy oda menjünk. Roma, vagyis a férjem is nagyon szereti a hegyeket, szóval tökéletes volt a lehetőség.
Volt amelyik munka út volt, volt, amelyik csak szimpla kirándulás, nyaralás, telelés. A munkaút itt egyes esetekben nyomozás volt, más esetben pedig egyetemi kiküldetés.

Ami pedig Romant illette és a többi magyarázatát, azt gondolom igaza lehetett, de ezt soha nem ismertem volna be hangosan. Igen, beképzelt voltam és elfogult a szakmámat illetően és lenéző bizonyos emberekkel kapcsolatban. Ezt beláttam, de hangosan nem akartam kimondani és elismerni.
Természetesen cseppet sem láttam semmi igazságot abban, hogy a többi tudomány ág akár csak részben is meg tudná közelíteni a fizikát. Ez a legfontosabb tudomány, ami minden másik tudomány alapja. Szóval ez butaság volt. Az összes tudomány tőlünk függ, de biztos voltam benne, ha ezt neki elmondom, akkor abból semmiképpen sem jöhetek ki jól, pozitív képet festve magamról, szóval inkább csendben lenyeltem a véleményem.
- Én nem felejtettem - jegyeztem meg és nem gondoltam volna magam ebben egyedi esetnek sem. - De igazad van abban, hogy a legtöbb esetben a legtöbb tudós, kutató nem szokott túlzottan kimozdulni a saját szakterületéről.
Abban már teljes mértékben egyet értettem vele, hogy az emberek nem felejtenek, főleg, ha olyan társaságból származnak, mint én. NSA. bűnüldözés, kémvilág és a többiek.
- Ez igaz, sőt, a mai napig üldöznek egyes terroristák. Az egyik akkor tört az életemre, amikor megismertem a férjemet. Szóval ez igaz. Teljesen egyet értek veled. És ez válasz a másik kérdésedre is. Természetesen a férjem tud róla és be kell azt is vallanom, hogy miatta hagytam fel a nyomozói munkámmal is. Ez volt a házasságunk, pontosabban a kapcsolatunk egyik feltétele is - mosolyogtam visszafogottan.
- De igazad van. Kaptam egy adott látásmódot és ez mai napig és valószínűleg halálomig végig fog kísérni. Ez néha nem túl kellemes, de nagyon hasznos is.
De a sors iróniája, hogy a férjem most fejezi be a rendőr akadémiát és nemsokára rendőr járőr lesz.

Kitértünk az egyetemen történt gyilkossági ügyre is, a kérdése viszont kicsit elgondolkodtatott.
- Nos... ezt így nehéz megválaszolni. Lényegében egyik sem, mivel célzott gyilkosságai voltak. Lényegében tudatosan ölt, volt egy kis halállistája, megvolt kiket és miért akar megölni. Szóval sorozatgyilkos, csak sűrűbben ölt, mint mondjuk Ted Bundy.


   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Újra találkozunk - Juian és Flor 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Újra találkozunk - Juian és Flor 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
341
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptyPént. Márc. 22 2024, 14:33

Julian & Flor

- Ezek szerint akkor ebben is egymásra találtatok - mondom mosolyogva, ahogy azt említi, hogy mind a ketten a hegyek szerelmesei. - Mozgalmas életetek van, de egyesek azt mondják, hogy ebbe a sok utazásba is bele lehet fáradni. De ezt csak hallomásból mondom, mert én sosem utaztam ebben a formában ennyit - szélesedik ki a mosolyom, és, ha akar megcáfolhat. Voltam úton, sokáig. De az akkor volt, amikor menekültem a mostohacsaládom elől, és az nem ugyan az, mint, amit Julian említ. Akkor Miamiból egészen Washington DC-ig jutottam repülő nélkül, gyalogosan, stoppal, és olyan buszokkal, ami nem nagy, így nem bekamerázott buszmegállókban kellett fel- vagy leszállni.
Nekem nem kellenek szavak, hogy meglássam, mit gondol más. Ha életben akartam maradni, meg kellett tanulnom olvasni másokban, amit csak elmélyítettek és tudatosítottak a főiskolai pszichológiaórák. Volt ismerősöm, aki azt kérdezte félkomolyan, hogy gondolatolvasó vagyok-e. Akkor rávágtam, hogy igen, csak hogy gonoszkodjak, de azért tudom, és persze ő is tudta, hogy nem erről van szó. Én csak egyszerűen meglátok olyan gesztusokat, mimikákat, amik árulkodók, és ebből jövök rá sok mindenre. Ezen kívül figyelek, és sok mindent helyesen rakok össze, amit az idő sokszor igazol, mert van innen-onnan már rálátásom sok mindenre. Ezért látom, hogy betaláltam az előbb, amikor az egoját említettem. De nem kerüli el a figyelmemet az sem, hogy bizony lenézi a többi tudományágat, ami felbosszant. Lehet, a fizika megmagyarázza a világ történéseit, összefüggéseit, de nem ad mindenre választ. Önmagában pedig nem is hiszem, hogy megállná a helyét, vagy képes lenne bármit is bizonyítani. Egyes területek a fizikában ráadásul nem is bizonyíthatók, nincs gyakorlati hasznuk, és egyelőre biztosan csak elegáns elméletek maradnak, mert a többi tudomány nélkül sem nem bizonyíthatók, se nem cáfolhatók, de semmi képpen sem modellezhetők. Ráadásul a fizika évekkel ezelőtt megrekedt, legalább is tudtommal, mert nem találtak újat. De, ha ennyire befordulnak a saját világukba, akkor nem is fognak tudni ebből kitörni. - Azért kíváncsi lennék, hogy matek nélkül hogyan magyarázna bárki fizikai tételeket, összefüggéseket - mondom elmélázva, mintha nem is vettem volna észre a nem tudatos reakcióit. Én el nem tudok képzelni egy bonyolultabb, magasabb szintű fizikapéldát matek nélkül. De valahol kíváncsi vagyok, hogy ezt egy olyan fizikus, mint Julian hogyan tudja, vagy tudná megvalósítani ezt. „Szakmai” alapú vitákba szívesen belebonyolódom, és akárkinek lesz igaza, bízom benne, hogy a barátságunk, kapcsolatunk azért megmarad.
- Ezt örömmel hallom - mosolyodok el kedvesen. - Egyébként ebben a dologban, hogy nem szeretnek kimozdulni a szakterületükről, mi lehet az indok? - kérdezem őszinte kíváncsisággal. - Én kifejezetten szeretek a saját végzettségemen belül is váltogatni a szakterületek között, mert egy idő után rutinszerűvé válik, így pedig unalmassá - térek ki a dologra a saját példámon keresztül. Ha mindig csak mondjuk hulladékgazdálkodással kellene foglalkoznom, és nem térhetnék néha át, mondjuk a levegőtisztaság-védelemre, akkor biztosan hamar beleunnék, ami viszont egy idő után hibához vezethet, mert annyira rutinná válik, hogy már nem is gondol bele jobban az ember, ahogy pedig elvileg kéne, és lehet, apróságokon átsiklik.
Figyelmesen hallgatom a válaszát, és kedvesen elmosolyodok már akkor, amikor elkezd kitérni arra, hogy a férje tud a korábbi munkájáról. - Megértem, hogy ezt kérte. Ha szeret, és miért ne tenné, ha már összeházasodtatok, akkor félt téged, fél, hogy elveszíthet. De ezek szerint neked is fontos annyira, hogy feladtad érte a másik munkádat - mosolyodok el kedvesen. - És szabad megkérdeznem, hogy cserébe Neked mi volt a feltételed? Már, ha volt ilyen? - kérdezem kíváncsian, de megértem azt is, ha ez már túl személyes esetleg, és nem akarja megosztani velem.
- Az egyik feladja a veszélyes munkáját, a másik meg belemenni készül egy hasonlóan veszélyesbe - húzom el a számat és kicsit rájátszok a hitetlenkedésre, de valahol tényleg nem értem. Itt az USA-ban a rendőrök nagy veszélyben vannak, mert szinte bárki fegyverhez juthat, és nagy „divatja” van a bandaháborúknak, és a lövöldözéseknek. Vannak országok, ahol ez nincs így, de itt… nos, én biztos nem örülnék, ha Fabri rendőr lenne. Elég nekem megbékélni azzal, hogy Tío és a csapata, akik a családom, FBI-osak. Bár tény, hogy megvan a maga előnye, mert mellettem meg lehet, ez kell. Szóval igazából legyen meg a velem, mellettem élőnek az önvédelemre, meg fegyverhasználatra a joga tapasztalata, de ne kelljen neki hivatalból hordania, hogy ne legyen kitéve a munkája miatt állandó veszélynek. - Nem félted? - kérdezem hirtelen.
- Nos, a kérdés akkor itt az, hogy ezek után tovább folytatta volna-e az öldöklést - húzom el a számat. - Hogy kinek mennyi ideig tart az érzelmi lehűlés két gyilkosság között az változó, mert van/volt olyan, akinek csak egy-két nap telt el két gyilkosság között - húzom el a számat. - De a lényeg, hogy elkaptátok. Most már az esküdteken és a bírón múlik, hogy bent is tartják-e, és, ha igen, meddig - teszem hozzá kedvesen, de megadva annak a lehetőségét, hogy felmentik, ami nem a rendőrökön múlik sokszor.
Közben pedig előveszem az anyagokat, hogy, lassan rátérjünk arra, amiért eredetileg jöttem. Bár szívesen beszélgetek vele, de az ő ideje szűkösebb, mint most az enyém. Utána és közben is lehet másról beszélgetni, de jó lenne rájönni, hogy mi okozza a problémát, amit nem látunk a volt csoporttársammal, és az ő kollégáival. De csak akkor térek rá, ha Julian is tud erre figyelni a kötetlen beszélgetésünk után.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptyHétf. Márc. 25 2024, 20:05

   
Julian & Flor
Compared to the fact that I have been a part of quite a few mysteries, there is one that I still don't understand: why do certain people appear in our lives? Why do others leave? And why do others become part of you? Some friendships you feel will last forever and others end too soon. (...) Not all friendships are destined to last a lifetime; what really lasts forever is the pain of losing someone.
- Nos igen, szoktak hasonlóakat hallatni, de én nem tudom mennyi lehet ennek a valóság alapja. Én nem hiszem, hogy rá tudnék unni az utazásra, de nem vagyunk egyformák. Minden ember más, más igényekkel, más habitussal, más monotonitás tűrő képességgel, illetve más igényekkel a repetitív dolgok iránt. És az is kérdéses mennyire hazafiasak.
Igen rövid időn belül témát váltottunk és már a munkámról, illetve a tudományról beszéltünk. Nameg persze a beképzeltségemről...
- Mi? Én nem mondtam, hogy a matematika mellékes. A matematika a fizika szerves része. Bár elméleti fizikus vagyok, de ez nem jelenti azt, hogy nem kell számolni. Igen is kell számolni, a matek elválaszthatatlan a fizikától. A kísérleti fizika és az elméleti fizika között az a különbség, hogy a kísérleti fizikusok többet dolgoznak gépekkel, mint mi. Mi elméleteket alkotunk, ők pedig berendezésekkel igazolják őket. De a számtan a részese.
Bár abban is van igazság, hogy a fizikát tudni kell megérteni matematika nélkül is. Az elméleti fizika kevésbé támaszkodik a számokra, mint mondjuk a kémia. Gondolj csak bele a Schrödinger-macskája kísérletre, a Heisenberg-féle határozatlansági relációra, a gravitáció törvényére, a kétrés-kísérletre és még sok más fizikai fogalomra, a részecskék kapcsolatára. Nem feltétlen kell matematika a megértésükhöz. Az elméleti fogalmak azok, amikre a világunk épül, aki ezeket ismeri, ismeri a világ működését, a számítások már más területet érintenek.
Először van az elmélet, a fogalom, utána a számítás, majd a kísérleti igazolás
- magyaráztam.
- Nos... ennek több oka is lehet. Az egyik ok, hogy valaki az adott tudományágat tanulta, abban dolgozott évekig, ahhoz ért. Már nem szeretne másik tudományágat tanulni, megismerni, felzárkózni és inkább kimakszolja azt, ami a sajátja - ez volt az első típusú ember. - A másik az, amikor valaki túlmagasztalja a saját tudomány ágát - nem is alaptalanul - és nem hajlandó leereszkedni mondjuk egy geológushoz - mondtam tömören. Ebbe a kategóriába tartoztam én is. Senkit nem akartam megbántani, de a fizika megmagyarázta a kémiát és a geológiát is. Sosem értettem mi jó abban, hogy löttyöket öntögetnek meg kavicsokat rostálnak és ettől ők boldogok.
Ráadásul a geológia még csak nem is önálló tudomány. A fizika eleve leírja a Föld keletkezését, a kőzetképződést, a tektonikákat és a Föld magjának működését, a létrehozott mágneses teret és minden mást is. Amikor a geológusok köveket vizsgálnak vegyi módszerekkel, kőzeteket oldanak fel, vagy tisztítanak meg leleteket akkor pedig már a kémia területén mozognak. Akkor mégis miért létezik a geológia? Csak töltelék tudomány. Akit nem vettek fel más tanszékre oda gyűjtik be.
Válaszoltam, majd mikor Flor kijelentette, hogy "a saját végzettségemen belül is váltogatni a szakterületek között.".
- Ja hogy úgy. Nos erről nem tudok nyilatkozni. Illetve... nos a fizikán belül ez azért lehet érdekes, mert a klasszikus mechanika mást vizsgál, mint a kvantummechanika. A részecske fizika és a magfizika között meg mondjuk nincs sok különbség. Amit a magfizika vizsgál, azt a részecske fizika már tudja. Úgy szólván. Nos, én főleg termodinamikával és részecskefizikával foglalkozok. A termodinamika energiaátalakulásokkal foglalkozó tudományterület. Minden terület mást vizsgál és jönnek az újabb-újabb eredmények és az újabb vizsgálni valók, emiatt nem ajánlott otthagyni. Megszakadna a vizsgálódás. Ez olyan, mintha valaki például egy focimeccs közepén lenne és egyszer csak három gól után lesétálna a pályáról. Értelmetlen döntés. Lőhetne még hét gólt, de hagyja az ellenséges csapatot nyerni. Vagy mintha valaki az érettségi előtt megszakítaná a tanulmányait.
Lényegében az adott területet nem hagyjuk ott, mert ott tudunk folyamatosan eredményeket elérni és minden eredmény új vizsgálatot kér, ami új eredményeket hoz. Nehéz lenne ezt kifejteni, de biztos érted.


A beszélgetés kicsit átkanyarodott a házasságomra és arra, hogy felhagytam a másik munkámmal.
Hogy én mit kértem, mit adjon fel? Nos....
- Hát a helyzet az, hogy semmit. Én nem szabtam feltéteket ilyen szinten. Így is sokat változtunk mindketten, amióta ismerjük egymást. Meg én menet közben is faragom őt, nevelem. Szóval nem volt fontos a házasság előtt elvárásokat támasztanom - legyintettem.
- Nem féltem. GPS-t tettem a telefonjába és a cipőjébe és lehallgató készüléket a mobiljába és az öltönyébe. Bármi történjen, tudni fogok róla, hallani és megtalálom - mondtam, majd aztán észbe is kaptam és ez ki is ült az arcomra a felismerés. - De ugye te erről nem tudsz semmit... - motyogtam, mert Roman semmit sem tudott róla, hogy a mobilja és a ruhái ezeket rejtik. Lehet agyonverne, ha tudná.
- Ráadásul vannak kapcsolataim a rendőrségen és a házunk is jól felszerelt biztonsági rendszer terén. Nameg nagyon is jártas az önvédelemben.
Láttam, Flor elő vette a mappát, így asztalhoz ültem, hogy a figyelmem neki és a kérdésének szentelhessem.



   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.

Roman W. Hemlock imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Újra találkozunk - Juian és Flor 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Újra találkozunk - Juian és Flor 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
341
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptySzer. Márc. 27 2024, 17:56

Julian & Flor

- Egyet értek azzal, hogy minden ember más, és nem mindenki un rá az állandó utazásra - mosolygok kedvesen. - De… most azt nem értem, hogy ehhez, hogy jön a hazafiasság? - kérdezem zavartan. Jó, én az anyanyelvemnek tekintem az angolt is, de akkor is könnyebb számomra a spanyol, és könnyebben vezetek erre vissza mindent, mint fordítva, így nálam ez a szó valahogy a honvédelmi erők, a nép védelmére tett intézkedések és beavatkozások folyamatait jelenti. Így nem értem, hogy ez az általunk említett utazásokhoz hogyan jön. Bár lehet, hogy megint csak félre értettük egymást.
Elnéző mosollyal hallgatom, ahogy szinte előadást tart nekem, hogy mi a különbség az elméleti és a kísérleti fizika között, és, ahogy megpróbál meggyőzni a saját igazáról. A gond, hogy én pontosan látom, hogy egy elméleti fizikai tétel, a legtöbb ezzel foglalkozó ember, a való életben életképtelen. Bár Julian kivétel ez alól, mert dolgozott az NSA-nek, de úgy érzem, egyre jobban kezd ő is elméleti emberré válni. - Nos, a Schrödinger-macskája témát én sosem tudtam elképzelni a való életben. Persze a fizikai elméleti részt felfogtam - teszem gyorsan hozzá, mielőtt elkezdi nekem elmagyarázni, de én gyakorlati embernek tartom magam, ez a „valami” meg nagyon el van rugaszkodva ettől. - Ha egy macska benne van egy dobozban egy erősen mérgező vegyületet tartalmazó fiolával, én a kinyitás nélkül is pontosan, bármikor meg tudom mondani, hogy a macska él-e. És, ha ezt a valóságban nézzük, akkor lazán kimeríti az állatkínzás fogalmát, ami mellett pedig még elegáns elméletnek sem tudnám nevezni. De ez csak egy olyan dolog az elméleti fizikában, aminek a való életre tett hatása erősen konvergál a nullához, hiszen ott van a húrelmélet, amit valószínűleg sosem lehet majd bizonyítani, ráadásul teljesen mindegy, hogy igaz-e vagy sem, mert az életben maradásunkat nem befolyásolja. Nem hiszem, hogy a gravitáción kívül, az előbb említett elméletek bármelyikének hasznát vetted volna az előző munkádban, de javíts ki, ha tévedek - és tényleg rám cáfolhat, ha tud. - Viszont a geológia az alapja a talajtannak, ami viszont elengedhetetlen része annak, hogy egy-egy területen, akár hosszú távon, meg lehessen mondani, hogy milyen haszonnövény termesztésére lehet használni az adott termőtalajt, vagy milyen beavatkozások szükségesek ahhoz, hogy egy bizonyos növény megéljen ott. Persze az egyéb időjárási tényezők is fontosak, de ezek oda-vissza hatnak egymásra. Ráadásul a geológia nélkül meg tudnád mondani, hogy a legutóbbi, az egész bolygónkat érintő kataklizmát mi okozta? Vagy, hogy pontosan melyik földtörténeti időszakban volt? Ami fontos lehet, hogy más tudományok előre felkészülhessenek egy esetleges újbóli bekövetkezésükre? - Én tudom a választ, hogy mi okozta a dinók kipusztulását, mert megtalálták a földrétegekben, hogy a Toba-tó egy régi megavulkán kráterében kialakul tó, aminek az utolsó kitörése egybe esik a szóban forgó kataklizmával. - A fizika egyébként a mai napig nem ad választ, legalább is tudtommal arra, hogy az ősi civilizációk hogyan voltak képesek olyan monumentális építményeket létrehozni, mint az egyiptomi piramisok, a maja templomok, pedig az kizárólag fizika és matematika - világítok rá azon hiányosságokra, amik az egész emberiséget foglalkoztatja. - Szerintem a geológia és az erre épülő tudományterületek hamarabb fognak megoldást találni erre, mint azok a fizikusok, akik olyan elméletek gyártásával és igazolásával foglalkoznak, mint, hogy hogyan képződnek fekete lyukak kvantumtérben - adok egy érvet a geológia mellett, amit egyébként én is tanultam. Persze ezzel nem bántani akarom, csak rávilágítani, hogy az elméleti tudás hasznos, de csak akkor, ha a való életben is hasznosítani tudja az illető, utána pedig széles körben az emberek. Azon kívül ez a fajta gőg, amit Ő mutat, az erősen befolyásolni fogja, és most is azt teszi, az emberi kapcsolatait, és a házasságát is.
El kell hirtelen gondolkoznom a szón, hogy „magfizika”, mert én fejben kicsit még megragadtam a Föld magjánál, amit első körben nem tudtam összehozni a „részecske fizikával”, de ez a pillanatnyi értetlenség biztos, hogy kiült az arcomra is. Persze ettől még figyeltem a többi dologra is, amit mond. - De nem félsz attól, hogy a fizika más területe, amivel évekig nem foglalkoztál, legalább is behatóan, az adhatna a Te területedre is egy olyan meglátást, gondolatot, ami előrébb vinne a saját részeden? - érdeklődök kíváncsian. Minden összefügg mindennel, így nem lehet igazán szétválasztani a dolgokat. A valóságban legalább is nem.
Amikor kitérünk a házas életére, az első mondatára meglepődök, majd ahogy tovább hallgatom, hol bólogatok, hol megvilágosodok. Már megint az egoja. - Hogy változtok és összecsiszolódtok az a világ legtermészetesebb dolga, ha együtt élsz valakivel - jegyzem meg kedvesen. - Ugye nem az a fixa ideád, hogy csak Te csiszold őt, és ez fordítva nem igaz? - kérdezem meglepetten egy másik mondatára értve.
Döbbentem hallgatom, hogy miket művelt, és annyira meglepődök, hogy ezt még titkolni sem tudom, bár nem is igazán próbálom. - Óh, én nem tudok róla - játszom meg, hogy ez valóban így van. - De Te, aki egy olyan tudományterülettel foglalkozik, amely választ ad a világ összes kérdésére - idézem, összegzem az Ő nézőpontját és meglátását - mit gondolsz, mit fog csinálni, ha rájön, hogy miket csináltál? Mert én most nyíltan is kimondom, amit Neked is tudnod kell: rá fog jönni. Tőlem teljesen függetlenül - hívom fel a figyelmét nagyon lényeges dolgokra. - És mi lesz akkor, ha ezekre úgy jön rá, hogy egy bevetés során ezek a különböző rádió jeleket sugárzó eszközök buktatják le őt, vagy a csapatát? De mi van azzal, ha csak a közvetlen kollégái e miatt fogják lenézni, hogy a férje ilyen eszközöket aggatott rá? Engem nem zavar, hogy azonos neműek vagytok, és bevallom, igazán sosem értettem, hogy ez sokaknak miért gond. De Te is tudod, hogy a rendőri és egyéb, a katonai elvek szerint felépülő egységek nagyon férficentrikusak, tesztoszterontól túlfűtöttek, így alapvetően, inkább tekinthetjük úgy, hátrányos helyzetből indul e miatt a házassága, kapcsolata, beállítottsága, nevezd ahogy akarod, miatt. Ha ehhez hozzá jön még ez a húzás, ami valószínűleg azért tudtál megtenni, mert annyira szeret, hogy feltétel nélkül bízik benned, akkor mi lesz vele a kollégái előtt, és ez hogyan fog hatni a Ti kapcsolatotokra? - kérdezem őszinte döbbenettel. A lakás felszereltsége egy dolog, mert az nálam is full profi védelemmel rendelkezik. Én is jártas vagyok abban az önvédelemben, amit igazából az izraeli katonáknak tanítanak a terrorosták likvidálásához. És nekem is van az egyik telefonomban nyomkövető, de én ezekről mind tudok. Tudom, hogy az életemet védik, és mindig is tudtam, de biztos, hogy kivertem volna a balhét, ha eltitkolják előttem. Ez a magánszféra nagyon súlyos, és egyébként törvénytelen megsértése is. Sok mindent megértek, hiszen nagyon hosszú évek óta ebben élek, de ezzel, aki ezt megtenné velem szemben, örökre oda lenne a bizalom, ami a legtöbb embernél egy nagyon kényes és sérülékeny dolog. Talán törékenyebb, mint Julian egoja.
- Nos, eredetileg azért jöttem, mert megkeresett egy régi csoporttársam, egy olyan problémával, amire nem találjuk a megoldást. Ez inkább hullámtan, mint a Te területed, de mi elakadtunk. Tudjuk, hogy van valami, ami kiváltja a problémát, de nem látjuk, hogy mi az. Én azt sejtem, hogy nálunk már egyfajta „nem látjuk a fától az erdőt” eset áll fenn, így kell egy olyan friss szem, aki tőlünk kicsit távolabbról tudja szemlélni a helyzetet - vezetem fel a dolgot, egy kicsit kitérve arra, hogy a fizika mely területét is kellene szerintem használni. De esélyt adva arra, hogy mondhat akár nemet is, és átirányíthat máshoz, aki behatóbban foglalkozott ezzel a területtel az utóbbi időben.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.

Roman W. Hemlock ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptySzomb. Márc. 30 2024, 17:14

   
Julian & Flor
Compared to the fact that I have been a part of quite a few mysteries, there is one that I still don't understand: why do certain people appear in our lives? Why do others leave? And why do others become part of you? Some friendships you feel will last forever and others end too soon. (...) Not all friendships are destined to last a lifetime; what really lasts forever is the pain of losing someone.
- Öhm... oké, lehet kicsit rosszul fogalmaztam. A hazafit én most úgy értem, hogy nehezen viseli, ha sokat van távol a hazájától, hamar lesz honvágya és rosszul éli meg, ha nem itthon van, a saját hazájában - fejtettem ki a gondolatom.
A beszélgetés innentől sajnos nagyon rossz, kellemetlen irányba kanyarodott és éreztem, hogy tikkelnek az agysejtjeim, ahogy Flor darabokra szedi a munkámat és a fecniket beteszi egy aprítóba, hogy még össze is turmixolja. A régi barátságunkra való tekintettel nem tettem neki szóvá, hogy ez mennyire nem tetszik nekem, de igen, cseppet sem tetszett, ahogy nyilatkozott, noha volt egy hangyányi igazság abban, amit mondott.
- Nos, tény, hogy a fizikai fogalmaknak a pontos meghatározása nem éppen a hétköznapi életet írja le, de például a kvantum-korreláció az visszavetíthető az emberek hétköznapi életére is, hétköznapi példákkal, ahogy a határozatlansági reláció is le tud írni bizonyos helyzeteket. De tény, hogy a klasszikus fizika sokkal hasznosabb.
De a fizikának, mint tudománynak igen is nagy hasznát vettem, hiszen a tudomány birtokában rengeteg mindent előre tudok kalkulálni. Például, hogy milyen távolságból milyen károkat tud egy lőszer okozni egy emberi testben, milyen szögben kell lőnöm a falba, hogy a gellert kapott lövedék mondjuk vállon találjon valakit. Vezetés közben ki tudom számolni, hogy mekkora maximális sebességgel kanyarodhatok be a kocsimmal egy kereszteződésben, hogy az autó ne boruljon fel és ne térjen ki az adott sávból, ahogy azt is ki tudom számolni, hogy az általam üldözött autó mennyivel kisebb, vagy épp nagyobb teljesítményre képes, mint az enyém, így előre ki tudom kalkulálni mit tehetek.
De még sok más szempontból is hasznos a fizika. Teszem azt, az ellenfelem lépcsőn menekül felfelé. A lábai hossza és a lépcső fokok magassága, szöge, illetve az ellenfelem becsült testsúlya elárulhatja, hogy az illető mennyi idő alatt teheti meg a távolságot, én pedig ki tudom kalkulálni magamnak, hogy miképp előzzem be egy lehetséges létrás kerüléssel az épület külső falán.
De a fizika egy magasabb szintje is hasznos nekem. Mondjuk az atom és részecske fizika, hiszen a munkám során sokszor használtam bombát, sőt, hatástalanítanom is kellett őket. A fizika ismerete nélkül nem könnyű egy nukleáris töltetet hatástalanítani, vagy épp egy elektromos pirotechnikai szereket rövidre zárni. Dolgoztam különböző sokkoló fegyverekkel, elektromos berendezésekkel, ahogy különböző csúcstechnológiás gépekkel is. Villamosságtan
- oké, jó, tudom, sok helyen csak kétségbeesetten próbáltam belemagyarázni ezt-azt, de isten lássa lelkem, muszáj volt kétségbeesetten kaparnom. Nem tudtam volna elviselni, ha Flor nyer ebben a vitában.
Rendben, Flor kapott egy pontot. A geológia hasznos a kertészeknek és a klímásoknak, rendben. Ezt nem vitatom. Egy bizonyos ponton ismét kezdtem érezni, hogy frusztráció uralkodik el rajtam.
- A klíma változást és a klímakatasztrófát a fizikai jelenségek okozzák - szólaltam meg. - A villámlást is a fizikával lehet magyarázni. A felhők vízcseppjeinek, jégkristályainak súrlódása okozza, melynek hatására az elektromos töltések szétválnak a felhőn belül. A mennydörgés, az esőzés, a jégeső, az évszakok váltakozása mind-mind fizikai jelenség. Ehhez nem kellenek geológusok - mosolyogtam. - A természeti jelenségeket a fizika magyarázza meg. A föld, a talaj, a hegyek, a vizek hordoznak lenyomatokat, amiket igen, a geológusok gyűjtenek be, de végülis úgyis a fizikusok állnak elő a magyarázattal. Tudod olyan ez, mint a nyomozók és a helyszínelők közös munkája. A geológusok a helyszínelők, akik begyűjtik a nyomokat, a fizikusok meg a nyomozók, akik a nyomok alapján megfejtik a bűntényt, vagyis előállnak a klíma katasztrófa magyarázatával - mosolyogtam és hagytam tovább beszélni, ami már a monumentális építményekről szólt.
- Már hogyne adna magyarázatot. Sőt, szerintem már sok-sok éve adott is magyarázatot. Csak az emberek elsiklanak felette. Egyszerű emelőgépek, pl.: Csigák, csörlők. Görgők használata, kitámasztások, ékelések és a folyók áramlásának kihasználása, továbbá saját fizikai erejük kiaknázása. Nem nehéz kiszámolni, hogy egy adott súlyt hány embernek célszerű vinni és hol érdemes megfogni, melyik ponton, hogy csökken egy adott test súlya, hol vannak a súlypontok és milyen meredek oldalon érdemes vinni. Nameg persze segítettek az UFO-k is - nevettem. Az UFO-kat persze csak viccnek szántam.
- Már bocsánat, de a geológia, hogyan magyarázná meg a piramisok építését? Ez olyan, mintha azt mondanád az ornitológusok hamarabb fognak előállítani fényre keményedő ásványvizet, mint a vegyészek - hoztam fel egy hasonlóan szürreális kérdéskört.
- Nos, mi olvassuk egymás publikációit. Tehát hiába foglalkozom, kutatom én részecskefizikát és hőtant, attól én még olvasom az elektromágnesesség és az optika területén dolgozók tudományos eredményit is. Azért annyira nem tojunk a másikra. Mindenki törődik mindenkivel.

Hamar témát váltottunk a házasságomra és ha még cigiztem volna, biztos lenyeltem volna a Marlboro maradványait, mikor rákérdezett arra a bizonyos dologra.
- Hogy mi? Nem. Dehogy. Hát nem vagyok én annyira önző - nevettem. Tényleg nem arról szólt, hogy megpróbáltam őt a saját ideám alapján csiszolni. Jól megvoltunk mi, nem vártuk el egymástól, hogy változzon a másik. Mi nem. Ellenben Horatio sokkal nagyobb diktatúrát vezetett be Killiannel szemben. Én is egoista és okostojás voltam, aki nem szerette, ha valaki ellent mond, hiszen most is próbálom a saját igazam bizonygatni a fizika terén is, de Sinclair felügyelő egy igazi Sztálin a munkahelyén és a magánéletében is.
Hallgattam a megjegyzését, meglátásait a mikroelektronikai eszközökre, amiket Romannél rejtettem el. Éreztem, hogy egyre feszültebb vagyok, így rá is kellett gyújtanom. Itt nem lenne szabad, tiltja a házirend, de most senkit sem fog ez érdekelni.
- De mi van, ha pont ez fogja megmenteni az életét? Ha valami történik vele és én ezeknek hála tudni fogok róla és meg tudom menteni az életét? Hős leszek. Az Ő Hőse. Oké, tudom, etikátlan, de egy ilyen húzás életeket menthet. - És nem utolsó sorban tudni fogok róla, ha megcsal, vagy kibeszél engem, vagy bármi. De nyilván első a testi épsége.

Hamarosan már arra is sor került, hogy elmondja mi szél hozta ide eredetileg, én pedig készségesen hallgattam és átvettem tőle az iratokat, amiket hozott, majd el is kezdtem átlapozni őket.
- Nos alapvetően első elgondolásom az emberi hanyagság. Talán nem megfelelő minőségű anyagokat használtak az építkezés során. Papíron igen, de egyébként élesben nem.
Vagy talán megsüllyedt az épület, a gerendák deformálódtak, az üveg pedig megrepedt. De kiválthatta hőmérséklet változás is. A felhasznált anyagok lehet, hogy érzékenyek a hideg-meleg ciklusokra.
Ha a közelben van folyó, vannak vasúti sínek, akkor a talaj közvetíthet káros rezgéseket, amelyek károsítják az épületet. De ezt egyszerű talajmozgás is okozhatja.
Én első sorban arra gondolok, hogy megsüllyedt a talaj. Könnyen lehet, hogy vízzel elárasztott járatok vannak alatta, vagy bánya volt alatta, vagy metró alagút. Akár már lezárt, akár még működő. Azért egy ekkora tömegű épület nagy hatást gyakorol a talajra. Még egy ép, tömör felület is képes lehet süllyedni, pláne, ha eleve üreges.
De mondom, lehet szerkezeti hiba is, kivitelezési hiba. Lehet bontott alapanyag került bele, lejárt szavatosságú alapanyag, sérült anyag, rossz minőségű, vagy olyan anyagok, amik egymással káros reakciót okoztak.
Okozhatja hőtágulás, de az is lehet, hogy nedvesen burkolták falat. Nem példa nélküli, hogy ha a beton nem szárad ki rendesen és úgy rakják le a padlózatot, akkor a padlózat is képes törni, mivel a beton nem nyerte még el a végleges struktúráját.
Nem lehet, hogy elszámolták a teherbírást és túl nehéz a födém, a falak szerkezete pedig nem bírja el a rá nehezedő súlyt?





   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.

Killian B. Grimwald imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Újra találkozunk - Juian és Flor 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Újra találkozunk - Juian és Flor 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
341
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptyHétf. Ápr. 01 2024, 19:42

Julian & Flor

- Áh! Így már értem - mosolyodok el kedvesen, és bólintok is mellé, hogy már teljesen világos.
Látom, hogy nem tetszik neki, hogy én nem magasztalom olyan magasságokba a fizikát, mint ahogy ő.
- Ha jól értem, akkor ezek az alapjai annak, amit a hálózatkutatók csinálnak? - kérdezem elgondolkozva. - Mert akkor valóban, sokkal előrébb lennénk, mert ők valóban meg tudják mondani, hogy mit okoz, biztosan mit fog okozni, az, ahogyan a legtöbben élnek, mozognak a világban, találkoznak másokkal, de addig, amíg az emberek döntő többsége nem tud megbirkózni a legkisebb változásokkal sem, mert az agyuk nem engedi, hogy alkalmazkodjanak, addig nincs jelentősége az egésznek. Rengeteg embernek stresszt jelent, ha nem veheti meg a legújabb modellű telefont, bár a régin még egy karcolás sincs, pedig mindenki tudja, hogy az a fogyasztói társadalom, amit most élünk a kihalásunkhoz vezet. Tehát gyakorlati haszna nincs ennek a tudásnak - fejtem ki a véleményemet. - Sajnos! - teszem hozzá jelezve, hogy kár, hogy így van.
Figyelmesen hallgatom a válaszait, és néhány helyen bizony nagyon erősen sántít a magyarázata. Ez pedig zavar. De látom, és kezdek rájönni, hogy miért próbál ennyire kétségbeesetten meggyőzni a saját igazáról: ego. Már megint! - Nem fogok igazat adni, mert nagyon remélem, hogy Te is tudod, hogy ezeknél az érveknél, bár részben igaz, hogy kell a fizika, de a döntő többségénél jóval kevesebb az a része, amit valóban ki kell számolni, és „laboratórium” körülményekre visszavezetni. A valóságban általában pedig pont fordítva van. Megcsinálják a manővert, a lövést, meglép az üldözött, és utána a megfelelő személyek, ügyészek, fizikusok, mikor ki, elkezdi kiszámolni, modellezni, hogy mi történt, mi lett volna a helyes sebesség, útvonal, de nem előre. Ha pedig mesterlövész vagy, akkor csak engedélyre sütheted el a fegyvert, és csak akkor, ha azt mondod, hogy tiszta a célpont, mert csak akkor adnak engedélyt a lövésre - és, ha nem kéri, akkor nem is megyek bele jobban. - Nem egyszerű veled mondták már? - kérdezem, talán meglepettebben, mint kéne. De leginkább én lepődtem meg, hogy ennyire nem tud veszíteni, hogy lassan a szakmaiság sem lesz meg a válaszaiban. A bombákhoz nem értek. Annyit tudok, hogy bombával felszerelt öngyilkos merénylőt szigorúan tilos mellkason lőni, náluk kizárólag fejlövés adható le. Bár azt is csak kellő körültekintéssel, hogy nincs-e holtember kapcsoló. A sokkoló használatához sem kell fizikusnak lenni, bár a gyártónak valóban nem árt, ha ért az elektromosság szervezetre gyakorolt hatásaihoz. Az, amit a lépcsős-lábhosszas üldözésről ad elő… nos, én ezek szerint lazán meglépek előle, ha arról van szó, mert, ha adott a feltétel, a korláton lefordulva akár több lépcsőfokot is kihagyok, és sokszor a következő sor fokára érkezek, és mindig figyelem, hogy jönnek-e még utánam.
A villámlástanról tartott kiselőadásánál viszont ismét akaratlanul adom jelét a meglepettségemnek, pontosabban a döbbenetemnek. - Ugye most még véletlenül sem azt akarod mondani, hogy a villámlás mindössze statikus kisül, mint a műszálas anyagoknál? - kérdezem őszinte döbbenettel. - Meteorológusok azon csoportja, akik a villámlásra szakosodtak, évekkel ezelőtt rájöttek, hogy minden villámlásnál a világűrből érkező rádióhullámokat is fogni lehet, amely elengedhetetlen a villámok kialakulásához - és bízom benne, hogy nem én tájékoztattam erről a, már lehet, évtizedes megállapításról. - Megeshet, de a geológia magyarázza, hogy miért a Venezuelában található Maracaibo-tó a leggazdagabb a villámokban. Vagy ehhez nagyon hasonló hely még a Közép-Afrikában található Kivu-tó, ahol ismét csak a geológia ad magyarázatot a jelenségre - tájékoztatom, és, ha akar, utána is nézhet a dolognak.
- Na, ez az UFO-s dolog lehet még helytálló is, főleg, ha a Csillagkaput vesszük alapul - vigyorgok, de persze csak viccnek szántam, ahogy remélem ő is. - De ugye tudod, hogy ez mind mérnöki dolog, ami használja a fizikát, és nem kutatja, vizsgálja úgy, ahogy a fizikusok - mutatok rá ismét. - Nos, ez a fényre keményedő ásványvizes dolog, ez… hülyeség, mert a fény itt energia, amit, ha átad bárminek, és a mondatodból ez következik, akkor az adott dolognak nő az energiája, de a fagyás pedig pont, hogy energiacsökkenéssel jár, hiszen hőenergiát veszít, ez esetben a víz - gondolom végig a dolgot. - De visszatérve a piramisokra, a geológia mondta meg, hogy piramisok mészkőtömbökből épültek, mert más geológiai tulajdonsággal bíró természetes építőanyagból, abban az időben minden valószínűség szerint nem tudtak volna az ókori egyiptomiak, bár ugyan ezt használták a maják is, ilyen monumentális építményeket létrehozni az akkori szerszámokkal - mondom, és azt hiszem, bár nem így terveztem, szépen be is forgattam Juliant. - Ráadásul erre mind régészek jöttek rá a kutatásaik során, aminek az egyik alapja a geológia - mondom kicsit összehúzva magam, mert csak a saját identitásom mondatta ki velem ezen utolsó szavakat hangosan is, és kicsit tartok a haragjától.

- Akkor elismered, hogy Te is változol, és hozzá igazodsz - mondom, mert azt érzem, hogy kicsit megint félre értett. Mert nem arra gondoltam, hogy teljesen magához akarja csiszolni, hanem ő is hozzáidomul a férjéhez.
- És szerinted kevésbé lenne hatékony az adott kügyü, ha a férjed is tudna arról, hogy ott van nála? - kérdezem, mert ez valóban FIZIKAI képtelenség, hogy egy elektronikai berendezés működését az befolyásolja, hogy valaki tud-e róla, hogy nála van vagy sem. - Én a magam példáját tudom hozni csak, ha ilyen velem fordulna elő. Először hálás lennék a dologért, de ahogy múlnak az életben maradásom körüli biokémiai reakciók, és tisztulna az agyam, úgy veszítenéd el végleg a bizalmamat. Egy kapcsolatban pedig ez nagyon fontos - mutatok rá, de valahol sejtem, hogy ezt az érvet nem fogja rendesen a magáévá tenni. - Neki jelenleg jóval több aktív infó áll, vagy a közel jövőben fog állni a rendelkezésére, hiszen aktív tagja lesz a rendvédelemnek, és rádión, egyéb hírközlési rendszeren keresztül jobban értesülni fog az esetleges, potenciális veszélyekről, mint Te, aki már ebből kivonult. Mi van akkor, ha úgy véli ezek alapján, hogy ugyan azon, vagy ahhoz nagyon hasonló eszközökkel lát el Téged, mint Te őt. Ahhoz mit szólnál, ha kiderülne, hogy most is lehallgatja ezt a beszélgetésünket? - kérdezek rá, miközben a kezemmel hessegetem a füstöt, amit kifújt, bár nem rám irányította. - És, ha azért rúgják ki majd, mert Te, most már civilként beleavatkoztál egy hivatalos bevetésbe? Ha él, de munkanélküli lesz, esetleg le is csukják, mert a katonai bíróság, ahová kerül, majd nem hiszik el, hogy valóban nem tudott arról, amit a házastársa művelt? Ráadásul a bíróságok lehet a Te vallomásodat, beismerésedet sem fogják elfogadni, mert házasok vagytok, és esélyesnek látják az összejátszást? Akkor hogyan fogod magad mellett tartani, hogy fogod elérni, hogy ne akarjon elválni tőled, vagy örökre elhagyni? - kérdezem, igyekezve rávezetni, hogy nagyon rossz úton jár. Nekem nem kell fizikusnak, hálózatkutatónak lenni, hogy lássam, ez a lehető legrosszabb viselkedésforma, ami párkapcsolatban valaki csinálhat, és ezeknek a legtöbbje válással ér véget. Akkor is, ha nem feltétlen a jogi válásról van szó, mert nem házasok, vagy azok maradnak, de a másik elköltözik, és onnantól csak a papír köti össze őket.

Figyelmesen hallgatom, ahogy elkezdünk arra kitérni, amiért eredetileg jöttem. - Az tuti, hogy emberi mulasztás - értek egyet. A kérdés, hogy miben mulasztott és ki. - Az anyagokat bevizsgálták, és megfeleltek a papírformáknak, mármint új, nem bontott anyagot használtak, és azt, amit a tervezők meghatároztak. Készült előzetesen is, és most is környezeti hatásvizsgálat, ami érinti a talajra vonatkozó erőkifejtéseket is - tájékoztatom, hogy ezeket megcsináltuk. A környezeti hatásvizsgálatot már többször is csináltak/csináltunk, mert a volt csoporttársaim is abból próbált meg kiindulni. Én is készítettem egyet, bár azt adatok nélkül, és a csoporttársam töltötte fel pontos adatokkal. - Maga a talaj pedig nem süllyedt meg. Legalább is azon az elven, ahogy a Pizzai-ferdetorony, úgy nem - pontosítok, és közben elgondolkozok, és fel is írom „épület szerkezeti süllyedése”. - Kaliforniának azon a részén épült, ahol még jelentősek a nagy éjszakai és nappali hőingadozások, így ezt figyelembe vették - adok támpontokat az együtt gondolkozáshoz. - Azok a számítások, mérések itt vannak - nyitok meg egy anyagot a gépen. - A teherbírásra én is gondoltam, de azt mondták, megnézték, és nem az, mert részletesen átnézték. Átküldték a számításokat és eredményeket, de ez már az építőmérnöki részhez tartozó statika, ami olyan számításokat tartalmaz, amit én sosem tanultam - vallom be, hogy ez nem az én asztalom, de már több szakértő is megnézte, átnézte, és ezt mindenki kizárta. Mármint a szakemberek, mert az, hogy én vagy a csoporttársam húzza ki, az lényegtelen. - Mi arra jutottunk, hogy valami rezgés okozhatja, csak nem találjuk, hogy mi adja a plusz rezgést. A helyi geológiai intézetből is kértünk ki anyagokat, mert nekem első körben az jutott az eszembe, hogy Kalifornia tektonikus szempontból aktív terület, de nem találtunk összefüggést. Pontosabban hozzávették a tervezésnél és a kivitelezésnél is - teszem hozzá gyorsan, és, ha lehet, akkor megnyitom neki az ezeket tartalmazó mappát is. Ebben van benne az is, vagy elvileg ebben kellene benne lennie, hogy milyen rezgéseket vettünk figyelembe eddig, mint a földmozgások, a környező forgalom zajai, akár föld feletti, akár alattiról is legyen szó, és a hőtágulás is. Bár metróvonal nincs a közelben.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptySzer. Ápr. 03 2024, 19:40

   
Julian & Flor
Compared to the fact that I have been a part of quite a few mysteries, there is one that I still don't understand: why do certain people appear in our lives? Why do others leave? And why do others become part of you? Some friendships you feel will last forever and others end too soon. (...) Not all friendships are destined to last a lifetime; what really lasts forever is the pain of losing someone.
Ismét csak az ellenkezés, de valahol megértettem őt. Próbálná elérni nálam, hogy ismerjem el, hogy egoista vagyok és, hogy a kutatási területem tényleg nem olyan hasznos a hétköznapi életre vetítve, de úgy éreztem, arra képtelen lennék. Persze, helyenként igaza volt, de néhol úgy éreztem, csak ki akarja forgatni a szavaim.
- Abban igazad van, hogy sok esetben utólagos számítások történnek, de a kvantummechanikának pont az a lényege, hogy előre megjósoljunk eseményeket, fizikai jelenségeket és ha számításokat végzünk, akkor bizony lehetséges kiszámolni és előre megtervezni egy golyó röppályáját. Ez olyan, mint mikor egy profi kosaras tudja, mekkora erővel, lendülettel, röppályával hová kell dobni a labdát a palánknak, hogy a labda pont a kosárba pattanjon - védekeztem és ragaszkodtam ahhoz, hogy fizikával ez előre megjósolható. Ez bizonyított tény.
- Igen, mondták már - nevettem.
- Nem, nyilván a műszálas dörzsölés az más, mint a villámlás - ráztam meg a fejem. - De nem a rádióhullám váltja ki a villámlást, hanem a vízcseppekben bővelkedő Cumulonibus felhőtípus. A villámlás tud létrehozni rádióhullámot, de ez fordítva nem igaz. A rádióhullámok segítenek például a viharfelhők észlelésében, hiszen ott alakulnak ki a villámlások a zivatarfelhők miatt.
Nyilván a mérnöki munkák is fizikát használnak, igen. Ez alap. Ahogy sok más tudomány ág is a fizikára épül. Ami pedig a fényre keményedő ásványvizes üveget érinti, azt csak viccnek szántam.
De a fagyással kapcsolatban nincs igazad, mégpedig azért, mert a bár valóban hőmérséklet változás történik, azaz csökken egy adott test belső energiája, de fagyásnál nő a tömeg és a térfogat. A fizikában pedig a nyugvó, azaz álló testnek is van energiája, ez a tömeg. Minél nagyobb egy test tömege, annál nagyobb a benne nyugvó energia is. Tehát "hőenergiát", belső energiát veszít, de attól még nem veszít energiát, sőt, ilyen szempontból még nő is neki.

A piramisok terén nagyon nem tudtam volna vitatkozni, de nem is akartam. Kár lett volna, mivel az ilyesmi témákban annyira nem voltam otthon.

- Persze. Elismerem - bólintottam, mikor szóba került, hogy milyen is a kapcsolatom a párommal. - Egy pár vagyunk, egymáshoz csiszolódunk, mind a ketten változunk, elismerem én.
De azt is ki merem jelenteni, hogy igen, kevésbé lenne hatékony, mert lehet akkor ki-be kapcsolná kedve szerint, vagy kijátszana és betenné mondjuk az öltöző szekrénybe, én meg cseszhetném
- mert nem bíztam meg benne annyira, hogy elhigyjem, ha tudná, nem próbálná meg kijátszani a "rendszert".
Flor sejtései jók voltak. Nem érdekelt az érvelése, mert megvolt a magam elképzelése, amihez ragaszkodtam. Amúgyis volt már, hogy oda lett a bizalom az irányából, aztán visszajött és most házasok vagyunk. Pedig egy jó párszor éreztük már úgy, hogy vége egymással. Pontosabban érezte ő már úgy, hogy be akarja velem fejezni, de nem tette. Volt már halálosan csalódott is, most meg halálosan szerelmes. Ennyit Flor meglátásairól.
Viszont az a meglátása derült égből villámcsapásként ért, hogy mi van, ha Roman bepoloskázott engem, vagy az irodám, vagy bármi. Neeem. Annyi esze nincs. Nem olyan ravasz és nem annyira féltékeny. Miért tenné? Eszi be se jutna ilyen.
- Am... Am... - makogtam és éreztem, hogy szomjas kezdek lenni. - Bizonyára megérteném őt és nem lenne belőle probléma, hisz én is így tettem... - nem, ezt én magam sem hiszem el. Bizonyára padlót fognék, ha kiderülne, hogy ez így történt.
- Ez baromság. Ilyen biztos nem fog történni. Csak rémképeket vetítesz előre - és nagyon bízom benne, hogy nem fog ilyen történni. De szerintem azért nem akar majd elválni tőlem. Esélyesebb, hogy agyonver és elkapar egy út menti erdő mélyén.

Hálát adtam az égnek, hogy témát váltottunk. Elmondtam neki az elképzeléseimet, majd mikor válaszolt rájuk, igyekeztem csak azokra összpontosítani, amiket ő is megerősített.
- Rendben - bólintottam. - Akkor kezdjük az emberi mulasztással. Tehát az anyag, minőség, márka az biztosan stimmel és a hőhatásokat is figyelembe vették. Remek.
A süllyedést viszont nem úgy értettem. Az a torony a lágy talaj miatt süllyedt meg, de, amiről én beszélek, annak az az alapja, hogy a talaj ugyan jó, de később olyan fizikai hatások érik a talajt, amik károsítják a minőségét, a minőségváltozás miatt pedig apró kis centiket, de megmozdulnak lefelé. De ez akkor nem ezzel vethető össze, hiszen, ha megvizsgálták és a talaj nem süllyedt, akkor ezen kár lovagolni.
Na szóval, mulasztás
- gondolkodtam el, hogy mégis milyen mulasztás jöhet akkor szóba. Az biztos, hogy valami ellen nem volt biztosítva az épület.
- Tehát rezgés. Szerintem is ez lesz a megoldás, de kérdés, hogy milyen rezgés okozza.
Ez valóban hullámtan, amihez elvileg én értek, mivel a részecskefizika egy része erre alapszik, de ezt így nem könnyű most megállapítani.
- Ez nem könnyíti meg az életemet - sóhajtottam, miközben lapozgattam az az aktát. - És nem lehetséges az, hogy az épületen belüli berendezések rezgése? Ugye minden épületnek van egy saját rezgése. Persze az épületeket szigetelik is rezgéscsillapítás szempontjából, de mi van, ha az jelen esetben kevés? Az épületen belül járnak-kelnek az emberek, ami szintén kivált egy rezgést, a lábdobogás, ráadásul nem is kevesen lehetnek ott napi szinten, továbbá ott vannak a berendezések is, amikből lehet a tervezettnél több került be, vittek olyat is, ami nem volt betervezve, nameg egyéb rezgésforrások, stb, stb. Talán túl van terhelve rezgés szempontjából. Lehet kéne rá egy erősebb szigetelés. Elég, ha csak pár hangszóróval több kerül egy discoba, máris hazavághajta az épületet - hoztam fel egy egyszerű példát.




   


Smoke

I went back to the bench and lit a cigarette and inhaled, the smoke entering my body and filling it with poison, with something.
mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Újra találkozunk - Juian és Flor 626cba9c1c077cc8ff0785835b638e7f37656660
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
My name is Julian. Julian Hemlcok.
Újra találkozunk - Juian és Flor 122394c7e6b1e148bb34fe139d89decebbbe3ed2
Soldier, Detective, Physics Professor.
★ családi állapot ★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day,
which was a Sunday, it rained very hard.

I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
341
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor EmptyKedd Ápr. 09 2024, 19:32

Julian & Flor

Tudom, hogy nem fogja elismerni, hogy nincs mindenben igaza, de nem árt, ha valaki kicsit megpróbálja lerángatni a magas lóról. A diákjai biztos nem fogják megtenni, a munkatársai lehet, inkább ráhagyják, a párját meg nem ismerem. Bár talán itt igazán csak arról van szó, hogy két különböző nézet találkozik, és most derül ki, hogyan tudunk ezzel a helyzettel megbírkózni.
- Ha most azt akarod ezzel mondani, hogy Te éles helyzetben ennyire bonyolult számításokat el tudsz akkor és ott úgy végezni, hogy utána még van időd a pontos lövésre is, akkor vagy feltaláltad az időgépet, és akkor gőzöm sincs, hogy miért dolgozol még egyáltalán. Vagy pedig asperger-szindrómás vagy, ami sok mindent megmagyarázna, és mivel férfi vagy, így ráadásul még nagyobb is az esélyed erre a kórképre, mint, ha nő lennél - tájékoztatom tényszerűen. Nem ismertem pontosan ezeket a számításokat, de ha már csak egy bonyolultabb képletre gondoltam, amit a fizikában használtak, és nem egy egyszerű gyorsulás számításra, akkor azt kiszámolni nem fél perc egy normál embernek. Persze, egy matematikus gyorsabban számol, de ő sem annyira, hogy egy mesterlövész helyzetében, ahol a legtöbb esetben valamennyire mozgó a célpont, ki tudja számolni a gellert kapott lövés pontos irányzékát a célpont, sok esetben nem egyenes vonalú egyenletes mozgásához viszonyítva. Pedig tudom, hogy a mesterlövészek is komoly számításokat végeznek, és a filmekkel ellentétben mindig van velük, aki segít nekik elvégezni a lövést, de nem gellerből. - És felhívom a figyelmedet arra is, hogy a példádnak megfelelően, a profi kosaras már nem tudja az eszével, hogyan kell az adott helyről úgy dobni, hogy az a kosárban landoljon, mert magas ismétlésszám után már az izommemóriájából dolgozik, és a kéz-szem-testhelyzet-távolság kombináció által generált infó már „csak” a gerincvelő reflexért felelős részéhez jut el, és nem az agyhoz - tájékoztatom egy újabb dologról, aminek akár utána is olvashat a megfelelő könyvekben. Bár én ezt egy, az emberi testtel foglalkozó dokumentumfilmben láttam még régebben. A táncnál és az önvédelemnél már én is így vagyok, hiszen nem kell átgondolnom, hogy adott helyzetben mit kell csinálni, csak csinálom. A gáz az az, ha valakinek ez rosszul rögzül, mert onnan kiirtani… nos, nem egy-két hónap.
Amikor megerősít, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki a szemébe mondta, nem egyszerű eset, én csak egyet bólintok nagyon határozottan egy mosoly kíséretében.
Én hiszek neki, hogy nem rádióhullámokról kellene beszélnem, így mélyen elgondolkozok a dolgon, hogy vissza tudjak idézni egy évekkel ezelőtt látott dokumentum filmet, ami a villámlásról szólt, és amiben megismertem, hogy nem csak a már jól ismert fényes sárgás-fehéres cikázó villámok léteznek, hanem ettől sokkal gyönyörűbb, lenyűgözőbb villámok is léteznek. - És, ha azt mondom, hogy valóban nem rádiósugárzás, hanem kozmikus sugárzás, ami egy csillag felrobbanásából keletkezett? Hiszen a kutatók régóta keresik az elméletük igazolására szolgáló „generátorokat” a felhőkben, de eddig még nem találták meg, hiszen a levegő nagyon rossz vető, és több millió voltra van szükség ahhoz, hogy ezt a közeget megbontva létre jöjjön a villám. De, ha nagyon kötözködsz, biztos megtalálom a megfelelő tudományos cikket az igazam bizonyítására - állok ki vele most már nyíltan, igyekezve megcáfolni egy fizikust a fizikában. Mert bár én már régen láttam ezt, de biztosra veszem, hogy a megfelelő keresőszavak beírásával megtalálom a megfelelő anyagot, ami említi a blue jetetek, elfeket és sprite-okat is, ami akkor is a végcél volt, hogy ezeket a kutatók hogyan találták, figyelték meg.
Mivel a következő mondata kicsit összezavar, megrázom a fejem. - Várj! Most azt mondod, hogy, ha lefagyasztok egy kilogramm standard hőmérsékletű jeget a mi tengerszint feletti magasságunkon, ami, ha jól tudom egy liter, akkor több, mint egy kilógrammnyi jegyet kapok? - kérdezem zavartan, és most eltekintek attól, hogy, ha nem gyorsfagyasztás, akkor még párolog is a víz, amíg meg nem fagy legalább a felszíne. A térfogat nő, de a tömeg nem, és ő azt mondta, hogy „fagyásnál nő a tömeg és a térfogat”. A víz sűrűsége csökken fagyásnál és nő a térfogata, de a tömege állandó. Viszont az is tény, hogy a víz 4°C-on a legsűrűbb, de ez most lényegtelen. - Bár az viszont tényleg igaz, hogy, ha nagy felületű és tömegű jégnek sok mozgási energiát adunk, mint mondjuk egy óceánon úszó hatalmas jégtábla, akkor az a megfelelő ponton, vonalon lekezdhet oda-vissza meghajolni, ami hőenergiát gerjeszthet, de nem ez volt az alapkitétele a viccnek - mutatok rá a dologra, részben igazat adva neki. Ha minden igaz, akkor ezen az elven működik a gleccserek olvadása is.

- Tehát nem bízol meg benne annyira, hogy, ha megkérnéd, akkor nem kapcsolná ki, vagy nem hagyná ott valahol szándékosan? - folytattam hangosan a gondolatmenetét, hiszen bennem bíztak annyira Tíoék, hogy megmondták, én pedig szándékosan sosem kapcsoltam ki. Volt, hogy lemerült a telefonom, amiben a nyomkövető volt, de akkor felhívtak a másikon, és rákérdeztek, és pedig sűrű bocsánatkérések közepette feltettem tölteni, és, amint lehetett újra bekapcsoltam. De ez még nagyon a kezdeti időszakban volt, utána, és azóta is nagyon figyelek rá.
- És most mit érzel? Csalódottságot? Megbántottságot? Mint akit elárult az, aki a legfontosabb volt számára? - kérdezem, mert látom a szemében a félelmet, a hitetlenséget és a pánikot. - Csak gondolj bele, hogy most mi zajlik le benned, mert fordított helyzetben ő is pontosan ezeket fogja érezni - tájékoztatom, de válaszra igazából nem számítok. Bár nem is érdekel annyira, hogy hogyan próbál ezek után meggyőzni arról, hogy bizony ő igen is helyesen cselekszik, mert a legfontosabb az, hogy mi lesz később. Engem inkább ez érdekelne. Akár akkor, ha Julian fedez fel egy poloskát, vagy hasonlót, amit a férje rejtett el, akár akkor, ha a férje jön rá, hogy miket rejtett el nála Julian. De erre most nem fog tudni válaszolni. - A Te részedet, amiről tudjuk, hogy megtörtént még helyre hozhatod, ha tudsz vele igazán őszinte lenni, és megbízni benne, vagy csak úgy, hogy eltünteted a nála lévőket, és akkor tiszta lehet a lelkiismereted Vele szemben - adok neki egy esetleges mentsvárat, ha szüksége lenne rá. Ha én abban a helyzetben lennék, amiben most Julian van, akkor én eltüntetném a kütyüket, és leülnék a párommal egy nagyon komoly beszélgetésre. Ha pedig a szeretetük a bizalomra és a megértésre alapszik, és arra, hogy mindent meg tudnak beszélni, ami minden kapcsolat alapja, akkor nem lehet baj. Ha nem erre, akkor nem hiszem, hogy előbb-utóbb nem fognak elválni egymástól az útjaik.

Amikor belemerülünk, amiért jöttem, hol cáfolom a feltételezéseit a meglévő adatok alapján, hol felírom magamnak, hogy azon tudjunk majd tovább haladni. De tényleg figyelek rá, mert Neki biztos vannak újabb ötletei, amik nekünk még nem jutott az eszünkbe. Ha nem is feltétlen mondja meg konkrétan, hogy mi az, ami okozza a bajt, bízom benne, hogy rávezethet a helyes megoldásra.
Az első összefoglalójára, amit az építőanyagokra tesz, csak határozottan bólintok egyetértésem jeléül, hogy nem ez lesz a gond; haladhatunk tovább.
- Környezeti hatásvizsgálatnál ezeket mindet vizsgáltuk. Ha nem is a legelején, akkor azóta többszörösen pótoltuk a terveknek megfelelően, beleértve a kivitelieket is - teszem hozzá a lehető legpontosabban, abban bízva, hogy talán a pontos fogalmazás mögött van elásva az lényeg, amit most egyelőre nem látunk. Ezt most tényleg nem olyannak szánom, mint az előző beszélgetésnél, hanem hangos gondolkodásnak, ahogy ő is teszi.
A hangos gondolkodását nem akarom megzavarni, így csendben maradok.
- Nekem mondod - sóhajtok én is, amikor elismeri, hogy nem a legegyszerűbb feladattal érkeztem. Mi már nem is tudom hány órája dolgozunk ezen, ha heteket, napikat árszámoljuk, és nem is csak ketten, a volt csoporttársammal. Az ezt követő gondolatmenetét viszont próbálom felvenni, és lehetőség szerint vele együtt gondolkozni, úgy, hogy kiegészítem, egyelőre csak fejben a meglévő adataimmal. Néhány szót pedig ismét felfirkantok, amit majd jobbnak látok bővebben átbeszélni.
- Lehet, ez lesz a megoldás - mondom lelkesen. - A gépen megvan, hogy milyen gépből mennyit terveztek be az építkezésnél, és az is, hogy hány fő a maximális kapacitás egyszerre - fordítom magam felé a gépet, hogy megnyissam a megfelelő anyagokat. - Ezek alapján az adatok alapján, ki tudod nekem számolni, hogy mennyivel léptük túl az épület maximális rezgéssel szembeni ellenállását? - kérdezem a férfire nézve. - Vagy bármilyen számolást tudsz most végezni, amivel igazolni tudjuk, hogy az épületen belül nagyobb a rezgés, mint a tervezett, mert, ha nem ez, akkor kereshetünk tovább - pontosítok, mert lehet, hogy most nem az jött ki a számon első körben, amire valójában gondoltam. Igazából azt akarom tudni, hogy a mi esetünkben az épületen belüli rezgés-e az, ami okozza a gondot, vagy tovább kell keresnünk. A tervek alapján egy hozzáértő, aki nem én vagyok, elvileg ki tudja számolni, hogy mekkora rezgésnek áll ellen az épület, és mi az, aminél szerkezeti károk keletkeznek, esetleg össze is dőlne. A belső tervek alapján és a környezeti zaj- és rezgésmérések alapján azt is tudjuk, mekkora rezgés éri az épületet. A kettőből pedig elvileg ki kellene jönnie annak, hogy mekkora jelenlegi „többletrezgés”. Mert, ha túlontúl nagy, amit nem magyaráz „néhány” plusz gép és ember”, akkor tovább kell keresnünk.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Újra találkozunk - Juian és Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Újra találkozunk - Juian és Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Újra találkozunk - Juian és Flor
Újra találkozunk - Juian és Flor Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Újra találkozunk - Juian és Flor
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Újra itt van a nagy csapat
» Újra a pályán! - avagy munkamegbeszélés
» Flor & Ben & Lyn
» Lindsy és Fred - Testvérek újra együtt
» Clarissa & Cillian - Jó hogy újra látlak?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: