New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 99 felhasználó van itt :: 7 regisztrált, 0 rejtett és 92 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Katniss Jimenes
tollából
Ma 07:04-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Save your tears for another day
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptyTegnap 19:36-kor

Jeremiah & Venus

The sun, the moon and the stars would have disappeared long ago, had they happened to be within reach of predatory human hands.

Hiába egyre gyakoribbak a veszekedések Rick és köztem, úgy érzem, hogy képtelen vagyok ezt megszokni, már csak azért sem, mert tudom, hogy nem mindig volt ilyen. Vagy legalábbis nem mutatta ki felém ezt az énjét addig, amig nem egy ellenfelet látott bennem, akinek a foga arra fáj, ami szerinte Őt illetné. Mivel a viselkedése egyre jobban megrémiszt, ahogyan azok a furcsa telefonbeszélgetések is és emberek, akik napi szinten keresik, jobbnak látom, ha csendben hagyom, hogy távozzon, közben pedig magamban átkozom a napot, amikor megismertem. Körbe pillantok, mint akinek földbe gyökerezett a lába és igyekszem tudomást sem venni arról, hogy mindenki engem bámul, mintha csak arra várnának, hogy szaladjak a férjem után és folytassuk azt, amit Ő kegyetlen módon szakított félbe. Sajnos arra is rá jöttem, hogy az emberiség többsége szereti az ehhez hasonló kellemetlen helyzeteket végig nézni, és bár tele van a hely, de egyetlen embernek sem jutott az eszébe, hogy esetleg ha segíteni nem is tud, de legalább hívjon valakit. Vagy ne bámészkodjon úgy, mintha a kirakat egyik tárgya lennék. Nem mintha rá szorulnék bárkire is, de a sajnálkozó tekintetek mégis feldühítenek. Nem akarom én betölteni a megalázott feleség szerepét, mert az, hogy otthon csendben tűrök sok mindent teljesen másabb, mint az, hogy ennyi ember előtt vegyék el a méltóságomat egy pillanat alatt. A könnyeimet vissza folytva, a kemény nő szerepét magamra öltve hajolok le végül, úgy téve, mintha semmi sem történt volna, és nyúlokba  földön heverő táskámért, hogy abba vissza dobigáljam a kihullott dolgaimat. Közben pedig saját magamat igyekszem még inkább erősíteni, és bíztatni, hogy legalább addig bírjam ki, amig ennyi ember között vagyok. Ha valamit igazán gyűlölök az az olyan tekintetek, amelyek szánakozóak, az emberek többségéről pedig most ez olvasható le. Végül óvatosan állok fel, a táskámat magamhoz szorítva, és még a hajamat is megigazítom, mint aki jól végezte dolgát, és próbálom kitalálni, hogy mihez kezdjek magammal. A történtek után képtelen lennék haza menni. Egyrészt félek is attól, hogy mi fogadna odahaza, másrészt pedig nem bírok most úgysem a férjem szemébe nézni. Hihetetlen, hogy a rózsaszín felhők milyen könnyedén tudnak szerte foszlani az ember feje fölül.
Össze rezzenek a hírtelen érintéstől a vállamon, mert egy röpke pillanatra azt gondoltam, hogy Rick gondolta meg magát és jött vissza, hogy tovább folytathatja a kellemetlenséget, amit okozott, de amint sikerül a kellemes, már jól ismert hangot megfordulva egy archoz is kötnöm, szinte megkönnyebbülök. A mosolyommal pedig igyekszem is elrejteni előle a bennem lévő valódi érzelmeimet, mert fogalmam sincs, hogy hogyan került ide Jeremiah, de abban reménykedek, hogy nem nézte végig Ő is a műsort.
- Jeremiah? - értetlenül pillantok előbb rá, majd a kezében lévő papírtáskára, amit felém nyújt. A vállamra akasztom a táskámat, aztán körbe pillantok, hogy meggyőződjek arról, hogy a férjem biztosan nincs már a közelünkben, bár ettől a hemzsegéstől, aligha lehetne bárkit is észre venni. - Az enyém? Mármint egy ajándék? - pislogok nagyokat hol felé, hol pedig a papírtáska irányába, de végül engedve a kíváncsiságomnak veszem azt el a kezéből és pillantok bele. Pontosan az a méregzöld színű blúz van benne, amit az imént olyan szerelmesen nézegettem, mielőtt a férjemmel... Akaratom ellenére ezúttal kibujik egy apró könnycsepp a szememből, de már nem a csalódottságom miatt, hanem sokkal inkább a mehgatottságtól, amit Jeremiah vált ki belőlem. Aztán eszembe jut, hogy legutóbb amikor elszöktünk az esküvő utáni nem túl kellemes bulizásról, mekkora feneket kerített az egészből Rick, hogy milyen agresszívvé vált és, hogy szó szerint megtiltotta, hogy találkozzak még Jeremiah-val, aki szerinte megmérgezi csak az elmém. - Én ezt nem fogadhatom el. - bár mindennél jobban örülök annak, hogy van valaki, akinek talán számítok, de nem tartom helyénvalónak ezt így. Persze nem akarom megsérteni az elutasításommal, de, hogyan magyaráznám ki a férjem előtt?
- Vagyis... nagyon köszönöm, gyönyörű, de... a férjemnek nem tetszene rajtam én meg... nem szabadott volna rém pénzt költened. De talán vissza adják az árát. - lesütöm a szemeimet és igyekszem tartani tőle a távolságot is, még mindig attól tartva, hogy Rick bármikor vissza fordulhat, de közben azért nem is olyan egyszerű elrejtenem azt, hogy mennyire nehezemre esik nem azt tenni, amit a szívem súg. Jeremiah az egyik legjóságosabb ember, akivel az elmúlt időszakban megismerkedtem, viszont nem akarom magammal rántani Őt is a személyre szabott poklomba.  

BEE


mind álarcot viselünk
Venus Heighel
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day Tumblr_my66vnWLad1qgggqfo2_250
Save your tears for another day F571d9f3ffe7c832d520343f551eb886
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
From darkness to light
Save your tears for another day Giphy
★ családi állapot ★ :
in an unhappy marriage
Save your tears for another day Ignored-hand
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg16kf3N1rpufxq_250
★ idézet ★ :
Sometimes what you`re most afraid of doing is the very thing that will set you free.
★ play by ★ :
Natalie Dormer
★ hozzászólások száma ★ :
20
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg0gqlYT1rpufxq_250
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptySzer. Ápr. 24 2024, 19:35

Venus & Jeremiah
"When sheep grow blind, it is only wolves that rejoice."
Az elmúlt néhány napban számtalan szituációban kúszott a gondolataim közé Venus arca, s a vele járó kellemetlen érzés. Például mikor betért a templomba az az idős házaspár, kik már a kezdetektől fogva alig hagytak ki egy napot, hogy együtt űzzék eme közös “programot”. Élvezet hallgatni a történeteiket, s hihetetlen mindig számomra, mikor a háborús időket emlegetik, melynek során Lengyelországban ismerkedtek meg. Tengernyi közös emlék, hol nagyon magasan jártak, hogy nagyon mélyen. S most mégis, minden egyes nap együtt, kézen fogva totyognak be a templom vaskos ajtaján. Van, akinek megadatott a boldogság ezen formája, Venus Heighel azonban biztosan nem állhat be mögéjük a sorba. Akkor is eszembe jutott lénye, mikor szerény vacsorámat készítettem, s felkúszott bennem, milyen kellemetlen volt a ceremónia. Vajon a férje hagyhatja neki, hogy kiélvezzen bármiféle rendezvényt vagy összejövetelt? Még mise közben is azon töprengtem, hogy a hangom alá milyen csodás aláfestés lenne az orgona bódító dallama, melyet megszólaltatott pár napja. Az a mosoly őszinte volt nála, s talán az volt az egyetlen azon az estén. Reméltem, hogy még beszélgethetünk, hiszen számtalan kérdést fojtottam magamba, azonban azóta sem fogadta magába őt a templom csendje. Kezdtem már azon agyalni, hogy talán valami baja esett, s a férje megbüntette, mert ott hagyta őt...  
...ez a gondolatom azonban akkor válik semmisé, mikor az egyik zsúfolt bevásárlóközpontban megpillantom őt, miközben Mrs. Lewisszel csevegek. Talán ha a férje nem vonja magukra a figyelmet öblös hangjával, akkor mindketten elvesznek a kirakatok között, ám van szerencsém végighallgatni az egész jelenetet. Fél szememet rajtuk tartom, ha esetleg valami komolyabbra fordulna a veszekedés, akkor közbeléphessek, ám a hűséges és szeretetteljes férj gyalázatos tette után csak úgy kámforrá válik.  
Igazság szerint nem is gondolkodok a következő lépésemen, hiszen ez számomra olyan egyértelmű lesz, mint hogy felragyog a nap az égen. Elnézést kérek Mrs. Lewistól, s egy kisebb kört leírva Venus mellett nyargalok be gyorsan az üzletbe, ami előtt ácsorog, remélve, hogy még ott találom, mikor visszatérek. Egyik szememet rajta tartom, miközben segítséget kérek az eladótól, aki szakavatottként pillanatokon belül kiválasztja az általa vélt megfelelő méretet, mikor rámutatok Venusra az ablakon túl. S bár nincs nálam sok pénz, az is az elkövetkezendő vásárlásokra lett félretéve... Ám mit számít ez? Sokkal nagyobb boldogsággal tölt el, hogy talán egy hangyányi örömet tudok majd okozni az ajándékommal.
- Venus? - érintem meg vállát óvatosan. - Bocsáss meg, de... - ujjaim között a papírtáska fülét szorongatom, amit a váratlanság erejével nyújtok át számára. Némi zavar azért ott ül arcomon, hiszen remélem, hogy nem sértem meg azzal, hogy “kihallgattam” őket és megvettem számára a neki tetsző ruhát, amit nála jobban senki sem érdemelhetne meg.
- Ez a tiéd. Ha nem jó, még ki lehet cserélni. - zavartságom ellenére a mosolyom ennél nem is lehetne már lelkesebb. Tudom én jól, hogy ő is meg tudná venni, függetlenül attól, hogy a férje magával vitte a pénztárcáját. Azt akarom, hogy érezze, hogy a vágyait nem szabad elnyomni, hiszen megérdemel bármit, amit csak szemei kívánnak. Ez pedig nem a férjétől kell, hogy függjön.
thx.

Venus Heighel imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
Save your tears for another day 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

Save your tears for another day 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

Save your tears for another day Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptyPént. Ápr. 19 2024, 11:38

Jeremiah & Venus

The sun, the moon and the stars would have disappeared long ago, had they happened to be within reach of predatory human hands.

Az elmúlt napokban Rick mintha kicserélődött volna. Igyekszik időt tölteni velem, közös programokat szervez, és folyamatosan nem lóg a telefonján sem, amikből arra merek következtetni, hogy a szeretője megelégelte a másodhegedűs szerepét, vagy csak rá untak egymásra. Ez persze nem jelenti azt, hogy a férjemnek sikerült volna vissza szereznie a bizalmam, ahhoz már régen nem elég néhány kedves szó, de mindenképp jobban tetszik ez a viselkedése, mint amiket korábban mutatott felém. Még akkor is, ha nem vagyok abban biztos, hogy őszinte a közeledése felém. A vásárlás ötletét én vetettem fel, bár arra nem szémítottam, hogy ilyen könnyen rá is bólint. Általában unalmas számára az ilyesmi program, szereti is hamar le tudni az egészet, én mégis azzal a reménnyel ülök be az anyós ülés felőli oldalra, hogy ezúttal ez is más lesz. Rick tipikusan az a fajta ember, aki szeret irányítani és döntést hozni mások helyett, azt hiszem, hogy éppen ezért is voltam számára én a tökéletes feleség, hiszen amig vakként tengődtem, ki élhette mellettem az uralkodó természetét. Azóta olyan, mintha attól tartana, hogy elveszítheti az irányítását felettem, ami valahol jogos félelem is, mert kezd sok lenni az, hogy még mindig mindenki azt az elveszett nőt látja bennem, aki egyedül sok mindennel nem boldogul. Kicsit mintha ezeket már én is kezdeném elhinni, talán épp ezért is vagyok még mindig ennek a házasságnak az elszenvedője, mert a kezdeti rajongásom az irányába, fokozatosan hűlt ki belőlem, és azt gondolom, hogy már nem is igazán tudna olyat tenni, ami ezen változtatni tudna.
A már-már megszokott mosolyomat magamra erőltetve szállok ki a kocsiból és pillantok a férjem felém nyújtott kezére, amit bár először szeretnék megfogni, de végül fél utnál meggondolva magam kapom vissza a sajátomat és rejtem azt inkább a kabátom zsebébe. Rick ránt egyet a vállán, ezzel jelezve, hogy nem is igazán érdekli, majd mint két idegen, úgy sétálunk be a hatalmas plázába, amiben másnak talán semmi extra nincs, de számomra különleges helyszín.
- Ez milyen gyönyörű... - sóhajtok egy nagyot egy kirakat előtt megállva, ahol szembe nézek egy gyönyörű méregzöld selyem blúzzal, amelyet fekete pitypangok diszítenek, de a lelkesedésem azon nyomban alább is hagy, amint a férjemre nézve egy fintort látok az arcán. Nem tetszik neki, ez egyértelmű.
- Venus... azért mert most neked minden újdonság és emiatt szépnek is gondolod azokat, nem jelenti azt, hogy azok is. Sokkal jobb lenne az a fekete. - bök a fejével a kirakat másik felébe, de én arra sem nézek, csak makacsul rázom meg a fejem, mert hírtelen villannak be a Jeremiah szavai. Igaza volt végülis... képes vagyok én is önálló döntéseket hozni.
- De nekem ez tetszik. - Rick türelmetlenül túr a hajába és fogja meg a karomat, hogy szó szerint egy kicsivel odébb rángathasson, így már az általa mutatott ruhával találva szembe magam. Egy fekete, mély dekoltázsú blúz, amelyet két oldalt valami gyönyök diszítenek. Túl kihívó és giccses, egyáltalán nem olyan, amit szívesen vennék fel. - A másikat szeretném. - makacskodok még mindig, neki pedig csak még magasabbra kerül a szemöldöke, látszólag nem érti, hogy mi ez a hírtelen lázadásom az akaratával szembe.
- Azt hiszem, hogy nem értettél meg. - rá szorít a karomra még erősebben és szembe fordít magával, szinte kényszerítve arra, hogy a szemeibe nézzek. - Az a zöld, nem is állna jól rajtad. Nekem nem tetszik. Mivel az ÉN feleségem vagy, így gondolom az is a célod, hogy NEKEM tetszedjél. Szóval ezt vesszük meg. - bár igyekszik vissza fognia  hangját, de még így is sikerül néhány kívéncsi szempárt magunkra vonzanunk, ezt kihasználva pedig ismét csak megrázom a fejem, mert én ugyan fel nem fogom venni azt, ami szerinte annyira szép.
- Vedd meg a szeretődnek! Én a másikat akarom. - a meglepettség még nagyobb benne, ami az arcára csak jobban kiül a dühével együtt, és talán az egyedüli, ami jelenleg biztonságot nyújt a  számomra az a tudat, hogy nem vagyunk magunkra.
- Valóban? - szűri ki a fogai közül, ezzel egyszerre pedig elengedi a karomat és a vállamon lógó táskát lekapva rólam, veszi ki abból a pénztárcámat, majd az üres táskát elém a földre dobva, megadóan emeli fel a kezét maga előtt. - Akkor szerezd meg magadnak! De nem az én pénzemre! - még egyszer végig mér, aztán magamra hagyva viharzik el. Én meg csak ott állok magam elé meredve, és próbálom értelmezni a szavait. Az Ő pénze? Az, amit az apámtól kap. De legalább beigazolódott, hogy csak pillanatnyi állapot volt a túlzott kedvessége.

BEE


Jeremiah Cross imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Venus Heighel
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day Tumblr_my66vnWLad1qgggqfo2_250
Save your tears for another day F571d9f3ffe7c832d520343f551eb886
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
From darkness to light
Save your tears for another day Giphy
★ családi állapot ★ :
in an unhappy marriage
Save your tears for another day Ignored-hand
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg16kf3N1rpufxq_250
★ idézet ★ :
Sometimes what you`re most afraid of doing is the very thing that will set you free.
★ play by ★ :
Natalie Dormer
★ hozzászólások száma ★ :
20
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg0gqlYT1rpufxq_250
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptyVas. Ápr. 14 2024, 07:46

Venus & Jeremiah
"When sheep grow blind, it is only wolves that rejoice."
Nem szokásom egyáltalán belemászni szörnyű házasságokba, nem vagyok egy hős, aki erővel rángatja ki az embereket egy mérgező kapcsolatból, amiben vakon léteznek. Eddig mindig igyekeztem szavakkal rávilágítani arra, hogy mennyire letértek a boldogsághoz vezető útról, hiszen az egyénnek saját magának kell belátnia, hogy rossz helyzetben van. Más erre nem képes helyette. Venus helyzete most talán még nagyobb haraggal tölt el, mint általában.
- Szerinted miért teremtett minket az Úr? - forgatom vissza kérdését. - Ő boldog volt az együtt töltött évek alatt? - esélyes, hogy igen, különben biztosan nem maradt volna meg Venus oldalán, ki mellett igazából bármilyen mocskos dolgot megtehetett. Szörnyű, hogy ezt pár perc alatt le lehetett már szűrni.
- És te boldog vagy most? - próbálom rávilágítani egy célzó pillantással a helyzetére. - Egy kapcsolat attól olyan gyönyörű, hogy mindkét fél kölcsönösen törekszik a boldogság felé. - Venus sajnos nagyon távol áll ettől, ami szomorú, hiszen ő egy értékes nő, aki hatalmas ajándékot kapott vissza. Egy boldogtalan párkapcsolat azonban képes rengeteg dolgot megölni az emberben.
- Visszataszítónak? Már bocsánat... - felháborodásomat látványosan nyelem vissza, s bár próbálok valami értelmeset kipasszírozni magamból, de ez a mondat ennyiben marad a levegőben. Jót nem tudok mondani, s egyáltalán nem szeretném, ha úgy tűnne, hogy egy egyszerű pap erős bírálattal próbálja illetni a házasságát, így egyelőre inkább hagyom, hogy ez a téma elvesszen az autó sötétjében. Egyelőre...
- Az embernek mindig hiányozni fog valami. Legyen gazdag vagy szegény, magányos vagy családos. - bölcselettel válaszolok inkább kérdésére. - Azt a nőt már elnyelte a föld. Vagy így, vagy úgy. - ismét csak szűkebbre szedem válaszomat. Hát hogyan is ne gondolhattam volna arra, hogy honnan származom? Hogy ki vagyok valójában? Hogy léteznek-e még rokonaim e világon? Egyetlen örökségem maradt, az pedig az arcom bal oldalán átívelő vastag heg, mely akkor keletkezett, mikor az anyámnak gondolt nő régen ott hagyott a templom ajtajában egy véres rongyba bugyolált kosárban. Azt mondták, hogy sok idő volt, amíg begyógyult a vágás, s törekedtek arra, hogy ne maradjanak utána hegek, de sajnos így harminchat évvel az eset után is viselem a nyomait.  
- Kamaszként hogyan fogadott a korosztályod? - kissé megkönnyebbülök, hogy újra Venus irányába terelődik a téma. Nem szeretek túlságosan belemenni a múltam árnyaiba, s hozzá sem vagyok szokva ahhoz, hogy ilyen mélyen belekérdez valaki.
- Á, nem férne össze a kettő. Nem érzek magamban annyi indíttatást, hogy ilyesmibe belevágjak. Így is számtalan dologba kezdtem bele a hitéleten belül, még egy kávézó vagy büfé már biztosan sok lenne. - mosolyogva vetem el az ötletet, ugyanakkor még tagadom magamban, de a kisasszony szavai valóban szöget ütnek a fejembe. Egy templomi kávézó és kis büfé? Milyen jó ötlet!
- Jó hallani, hogy ilyen remek terveid vannak az életben. Sokaknak szüksége van olyan segítségre, mint amit te nyújthatsz. S látod, már nem is olyan sötét ez a világ, mint a ceremónián... - pillantok felé egy lelkes mosollyal, s már most tudom, ha megérkezik a könyve, én az elsők között leszek, akik megvásárolják azt. Kíváncsi vagyok, hogyan vetné papírra a gondolatait, az érzéseit, hogyan tudná azt átadni a világnak, amiken keresztülment.
- Ha nem te, akkor ki? - kellemetlenebb témába csúszunk bele, s nem szeretnék konkrétan hangot adni sejtéseimnek, de nekem úgy tűnik az elmondottakból és látottakból, hogy a férjének talán mindvégig a cégre fájt a foga... Megfogott maga mellé egy ártatlan lányt, akit kedve szerint bolondíthatott, s mellette úgy élte az életét, ahogy akarta. Most azonban fordult kissé a kocka... Hiszen Venus talán vakon járt eddig, de már nem az. S talán azt is elfelejti a férje, hogy nagyon eszes nő is egyben.  
- Nagyon köszönöm a segítséget. Remélem, a következő nagyobb hidegkor már nem nagykabátban kell ücsörögniük a padokban az embereknek. - nevetem el magam halkan, mikor megérkezünk. A templom félhomálya varázslattal telítődik meg a különleges dallamok hatására, mely még az én lelkemet is megmelengetni.
- Most már bármikor van lehetőséged arra, hogy megszólaltasd. - biccentek az orgona felé. - Eleinte biztosan lámpalázas leszel, de elnézve, milyen átéléssel tudsz játszani, szerintem hamar elfelejtenéd, hogy bárki is néz téged. Varázslatot hoznál mások szívébe is. - nem csak az enyémbe, de ezt már csupán gondolatban teszem hozzá. Az ölelése váratlanul ér, de nem taszítom őt el, gyengéden megérintem hátán tenyeremmel.
- Olykor kell egy kis segítség, hogy elűzzük a sötétséget. - mosolygom felé, majd felállok az öreg kis padról, s megindulok a lépcsők irányába. Nem szeretném hajnalokig itt fogságban tartani Venust, hiszen biztosan megpihenne már a saját ágyában békében. Így hát a templom után visszaszállunk az autóba, s most már tényleg ahhoz a címhez gurulnak a kerekek, ahol a kisasszony él. Változatlanul kipattanok az autóból, mikor megérkezünk, s egyből a másik ajtóhoz ugrok, hogy kinyissam azt a kisasszony számára.
- Nagyon örülök, hogy tudtunk beszélgetni. Bár a körülmények nem voltak a legjobbak, de azért kihoztuk belőle a jót is a magunk részére. Vigyázz magadra, Venus. És ne feledd, most már olyan dolgokat is megláthatsz, amik eddig a sötétben bújtak... - egy rejtélyes bölcselet kíséretében érintem meg karját. Megvárom, hogy elsétáljon a kapuhoz vagy az ajtajához, s csak ezután veszek el a kocsi mélyén. A kerekek lassan indulnak be, intek még egy utolsót a kanyarnál a kisasszony felé, s hamarosan az utca újra csendes lesz mögöttem. Lelkem azonban háborog. Baljós gondolatok vannak a fejemben. Ennek a kapcsolatnak még szörnyű vége is lehet...      
thx.

Venus Heighel imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
Save your tears for another day 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

Save your tears for another day 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

Save your tears for another day Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptySzomb. Ápr. 06 2024, 08:27

Jeremiah & Venus

A guy goes nuts if he ain`t got nobody. it don`t make no difference who the guy is... ...long as he`s with you. I tell you... I tell you a guy gets too lonely and he gets sick.

Amióta látok, szeretem az emberek arcát figyelni és azokról érzelmeket leolvasni, Jeremiah atya tekintetéből pedig mintha egy aprócska haragot vélnék felfedezni miután kiejtem a szavaimat. Számomra annyira természetessé vált már az, hogy a férjem kedvére tegyek, hogy nem is igazán tudom, hogy mit kéne válaszolonom. Amíg a vakság miatt kiszolgáltatott helyzetben voltam, és sokszor szorultam segítségre, addig Rick igyekezett arra, hogy mindenben a támaszom legyen, sokat köszönhetek neki. Vagy legalábbis ezt gondoltam. Nem tudhattam, hogy csupán egy hasznot lát bennem, meg talán szánalmat is. Egyre biztosabb vagyok abban is, hogy Ő az, aki a legkevésbé sem örül annak, hogy a látásommal esélyem lehetne egy normális élethez, amit egyenlőre csak Ő bonyolít meg.
- Akkor miért teremtett minket az Úr? Én azt hiszem, hogy tartozok Ricknek azzal, hogy boldoggá tegyem. Hisz Ő is mindent megtett a boldogságomért, amíg a sötétség rabja voltam. - igyekszem határozottságot mutatni, ugyanakkor egyáltalán nem vagyok biztos még én sem a saját szavaimban. Azt hiszem, hogy egyetlen nő sem szívesen lenne egy férfi lábtörlője, én legalábbis gyakran vágynék egy kis figyelmességre, apró, szép gesztusokra és az érzésre, hogy nőként vagyok kezelve.
- A mi köreinkben elvárják az eleganciát és ízléses öltözetet. Láthatta a vendég seregen is, hogy mindenki tündököl, mintha a ruha lenne az egyetlen, ami elbűvölővé teheti az embert. A legtöbbjükből azonban hiányzik a lélek, de akkor is az a fontos, hogy mindenki makulátlan kinézetet öltsön magára.  Rick ebben igyekszik segíteni nekem. Nem sok értelme van magamra vennem valamit, ami csak nekem tetszik, a férjem viszont... visszataszítónak találná azt. - igyekszem még mindig megértetni magam vele, mert sokkal könnyebb kimagyarázni ilyesmivel a valóságomat, ami sokkal inkább szól arról, hogy a férjem szemében csak egy eszköz vagyok. Mégis kellemetlen lenne ezt hangosan is kimondani, mert kicsit olyan, mintha nem lenne méltóságom. Épp ezért bízok abban, hogy az atya sem szándékozik ebbe jobban bele folyni, bár valószínűleg akaratom ellenére is bajt hozhatok rá amiatt, mert be ültem a kocsijába egy pár órányi boldogság reményében. Nem tudom, hogy bárkinek is fel tűnhetette már a hiányom, de azt hiszem, hogy nem lesz nehéz rá jönni, hogy kivel lógtam meg. Ricknek nem nagyon tetszett, hogy szóba álltam az atyával, és az, hogy egyikünk sincs már ott, ahol lennünk kéne, talán még beteges elméleteket is kezd majd gyártani. De mindez még mindig nem érdekel. Főleg most nem, hogy kezdek én is egyre több mindent megtudni Jeremiah-ról.
- És most, hogy már ennyi mindent megtapasztalt, hogy látott családokat, szülő-gyerek kapcsolatokat... nem érzi azt, hogy valami hiányzik? Szerintem a férfiak nem képesek betölteni egy anya szerepét. Vagy legalábbis nem úgy. Miután ki került onnan sem jutott eszébe, hogy megpróbálja esetleg felkeresni azt a nőt, akitől az életet kapta? Ne értsen félre, de... talán volt oka annak, amiért akkor úgy döntött.. - a kíváncsiság csak még nagyobb bennem, és abban csak reménykedek, hogy ezt nem fogja rossz néven venni. - Persze nem muszáj válaszolnia. - fűzöm azért hozzá, hogy ne gondolja, hogy tolakodó vagyok. Egyébként szeretek ismerkedni és új kapcsolatokat építeni az által, de tudom, hogy nem mindenki szeret az életéről idegeneknek beszélni. Én sem. A kérdésére csak bólintok, és amint találkozik a tekintetünk, el is fordítom róla a sajátomat és inkább előre, az utat bámulva próbálom elrejteni azt, hogy mennyire jól esik igazából az, hogy van valaki, aki önmagamért akar megismerni. Egy apró mosoly azért mégis megjelenik az ajkamon és az még szélesebbé válik, amint a gyerekkoromról kérdez.
- Minden ellenére azt hiszem, hogy szerettem gyerek lenni. A vakság számomra is annyira természetes volt, hogy igazából soha nem is éreztem magam másnak miatta. Persze voltak nehezebb időszakaim...például a kamszkorom... de mindent össze vetve azt hiszem, hogy boldog voltam. - azt meg már nem fűzöm hozzá, hogy sokkal boldogabb, mint most, hogy látok. Bár már nem vagyok gyerek, de gyakran azért mégis annak érzem magam, leginkább akkor, amikor valamit, amit korábban elképzelni sem tudtam, hosszasan bámulok meg.
- Szerintem attól, hogy ezt a hivatást választotta, még nyithat kávézót vagy akár büfét is. Az embereknek mindig vannak újabb álmaik és csakis rajtunk múlik, hogy meg merjük-e élni azokat. Én mindig is arról álmodtam, hogy majd saját zenéket írok, amelyekkel az emberek lelkét gyógyíthatom meg. Most viszont... szeretnék olyan vak gyerekekkel és felnőttekkel foglalkozni, akik feladták a reményt. Szeretnék majd egy könyvet is írni erről. - a lelkesedésem is ki ül az arcomra miközben beszélek, úgy gondolom, hogy addig semmi esetre sem szabad feladni az életet, amig céljaink vannak. Bár egyre gyakrabban ingok meg, de azért még ha halványan is, de bizakodok abban, hogy előbb vagy utóbb minden jóra fordul.
- Játszok hegedűn, zongorán és egy kicsit orgonán is. Énekelni pedig egyszerűen imádok. - mosolyodom el ismét egy röpke pillanatra. - Igen. Az apám cége engem illetne. Bár nem nagyon vonz az üzleti élet, viszont sosem hagynám elveszni azt, amiért az apám annyit dolgozott. Azonban talán nem én vagyok ehhez a legalkalmasabb. A férjem szerint legalábbis. - sóhajtok bele a hűvös levegőbe, de az izgatottságom azért csak egyre nagyobb bennem a hatalmas templomba belépve, amelyet az esküvői szertartás alatt nem is volt lehetőségem ennyire szemügyre venni. Kár, hogy az emberekből kezd ki halni az együtt érzés és segíteni akarás.
- Vedd úgy, hogy el lesz intézve. És az anyagiakkal sem kell foglalkoznod. - mivel úgy nőttem fel, hogy semmiben sem kellett hiányt szenvednem és belém is nevelték valamennyire azt, hogy annak, akinek pénze van, bármit meg is oldhat, egyáltalán nem hinném, hogy gondot okozna meggyőznöm az apámat arról, hogy a támogatásával mindent megtegyen a templomért, ami valahol az emberiség javát is szolgálja. Persze azt semmiképp sem szeretném, ha Jeremiah félre értene, vagy olyannak gondolna, aki el van szállva magától a kifogyhatatlan bankkártyái miatt. A gondolataimat csupán csak az orgona látványa tereli el, amelyet muszáj is megközelítenem, és szerencsére Jeremiah-nak sincs ellenére az, hogy egy kicsit ki éljem rajta a zene utáni sóvárgásomat. Egy hálás mosolyt küldök felé mielőtt helyet foglalnék a széken, és ott máris magával ragad a pillanat, szinte minden másról meg is feledkezek miközben az ujjaim a billyentyűkön táncolnak. Csak akkor nyitom ki a szemeimet, amikor egy újabb szólam is felcsendül, a mellettem ülő férfira nézek, egy röpke pillanatig ki is billenek a ritmusból a meglepettség miatt, de szerencsére sikerül azért nagyon hamar vissza is térnem a saját dallamomra, és ez a meghitt pillanat teljesen el is varázsol. A szavai megmosolyogtatnak, közben pedig elgondolom, hogy mennyire nyugodtabb lehetne minden az életemben, ha sosem megyek férjhez. Talán sokkal jobban tudnám élvezni ezt a szabadságot is, amit ez a gyönyörűen csengő hangszer vált ki belőlem. A tudat, hogy bármikor véget érhet és vissza térhetek az aranykalitkámba, elszomorít.
- Azért te ügyesebb vagy benne. Ritkán volt lehetőségem orgonán játszani. - egy újabb mosollyal igyekszem leplezni a zavaromat, amelyet a dícsérete vált ki belőlem, a férjem szerint például mindenféle hangszeren játszani csak puszta idő pazarlás. Ő képtelen átérezni azt, amit a zene tud ki váltani az emberből. A következő szavait meghallva azonban az ujjaim fogokzatosan lassúlnak le a pillentyűk felett, egészen addig, amíg végül teljesen abba nem hagyom a játszást, és a kezeimet az ölemben megpihentetve nézek Jeremiah felé meglepetten.
- Gondolod, hogy akkor is menne ez, ha azok az üres helyek megtelnének hemzsegő emberekkel? - kicsit bizonytalan vagyok, ugyanakkor lelkes is. Még soha senki nem kínált fel számomra egy ilyen lehetőséget. - Nagyon szívesen el jövök majd. Valamikor... - közben bólintok is és azt azért nem is említem meg, hogy csak akkor, ha túl élem a Rick haragját, amit érezhet amiatt, hogy hűséges feleségként magára hagytam... mellesleg a szeretőjével. Egy hírtelen ötlettől vezérelve ölelem át ezúttal a Jeremiah nyakát is boldogan, mert a társasága annyira jó hatással van rám, hogy ismét vissza tért az élethez való kedvem.
- Köszönöm. Nem csak a lehetőséget. Hanem mindent. Megmutattad, hogy minden nem is annyira szomorú ebben a világban. - amint a mondataim végéhez érek már el is húzódok tőle, mielőtt félre értene.

BEE


Jeremiah Cross imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Venus Heighel
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day Tumblr_my66vnWLad1qgggqfo2_250
Save your tears for another day F571d9f3ffe7c832d520343f551eb886
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
From darkness to light
Save your tears for another day Giphy
★ családi állapot ★ :
in an unhappy marriage
Save your tears for another day Ignored-hand
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg16kf3N1rpufxq_250
★ idézet ★ :
Sometimes what you`re most afraid of doing is the very thing that will set you free.
★ play by ★ :
Natalie Dormer
★ hozzászólások száma ★ :
20
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg0gqlYT1rpufxq_250
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptyVas. Márc. 31 2024, 11:57

Venus & Jeremiah
"When sheep grow blind, it is only wolves that rejoice."
A kisasszony válaszát hallva a felháborodás bőven megkapaszkodik a vonásaimon, bár a hangom még mindig ugyanolyan békés, mint az elmúlt órákban.
- Ez egy nagyon téves gondolat, hölgyem! Mégis kitől származnak ezek az elnyomó gondolatok? - egyik szemöldököm a magasba is kúszik kérdésem végén. - Az Úr nem azért teremtette a nőket, hogy eszközként kiszolgálják a férfiak boldogságigényeit. - s hogy ezt nyomatékosítsam, még ujjamat is célzóan mutatom a levegőbe. A következő szavain is teljesen elképedek, még majdnem a szívemhez is kell kapnom, hogy ne kapjak menten rohamot.
- Bocsásson meg, de ez megint csak téves. Végre megkapta a látás ajándékát! Semmi sem korai! Ha úgy akarja, rikító pirosat öltsön, vagy járjon mindenhova papucsban és sálban, most azt kell tennie végre, amiből kimaradt az utóbbi évtizedek során! A látás egyben szabadságot is ad. - és most tudatosul bennem, hogy a férje nem csupán az alkohol mámora miatt viselkedett kellemetlenül. Venus egy olyan elnyomó és birtokló kapcsolatban él, ami egyáltalán nem támogatja a saját kibontakozását és boldogságát. Mintha az az ember valami hasznot látna abban, hogy mellette van ez a bájos hölgy. Rossz ebbe belegondolni. Annyi pozitív van az egészben, hogy most legalább egy kicsit sikerül őt kiszabadítanom abból a fülledt légkörből. Mintha az öreg kocsi magánya és a sötét utak, melyeken gomolygunk, hozna számunkra némi meghitt megnyugvást.
- Igazság szerint akkor nem igazán volt viszonyítási alapom. Eléggé zárt volt az a közösség, a nevelőink voltak egyben a tanáraink is, és a falakon túlra nem igazán mentünk ki. Akkor még nem tudtam, milyen egy rendes családban létezni, ahogy azt sem, milyen lehet egy anya szeretete. Női nevelőink például egyáltalán nem voltak. Ha volt valami ünnepség, akkor érkeztek a ceremóniára különböző helyekről nővérek, de nem adatott meg sajnos túl sokszor, hogy beszélgessek velük. - hangomban nem cseng fájdalom, úgy közlöm e szavakat, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Akkor még így is volt.  
- Mindenkinek máshogy nehéz a felcseperedés, nem igaz? - tekintetem némi sajnálattal és együttérzéssel az autóban Venus felé kúszik. Mindenkinek más sors jutott, s az, hogy valaki családban és temérdek vagyonnal nőhet fel, még nem jelenti azt, hogy egyenes útja vezet a boldogsághoz.
- Önnek szép gyermekkora volt, ha visszaemlékszik? - hiszen egy világtalan gyermek teljesen máshogy éli meg, mint egy látó társa. Ugyanakkor Venusra is igazak a szavaim. Neki a születése pillanatától nem volt viszonyítási alapja máshoz, ez a kegy csupán nemrég adatott meg neki.
- Tudja, talán meglepő lesz, de nem sokunk választotta ezt az utat, amit én. Sokan kiléptek az Úr árnyékából, és más utakat próbáltak meg bejárni. Én úgy éreztem, hogy nekem ezt kell tennem. Még fiatal gyermek voltam, mikor megvilágosodtam, és el sem tudtam volna képzelni mást, mint hogy ilyen módon szolgáljam Urunkat. Ám ha ezt félrerakom... Akkor biztosan olyat választottam volna, ahol foglalkozhatok emberekkel. Talán nyitottam volna egy kis büfét vagy kávézót, esetleg mentális betegekkel foglalkoztam volna. Az én életemben annyi a “mi lett volna, ha”, hogy csak felemészti a lelket az efféle ábrándozás. Na és ön miről ábrándozott gyermekként? Mit szeretett volna csinálni? - életének minden apró kis mozzanata érdekel, nem véletlenül tekintek felé annyiszor kíváncsian.
- A zenének hatalmas ereje van, érthető, ha ebbe kapaszkodott. Játszott is valamilyen hangszeren talán? Esetleg énekelt? - a következő szavai furcsa módon egy apró szöget ütnek a fejembe, s feléled a gyanakvás egy halovány lángja, mely pár másodpercnyi némaságra ösztönöz, amíg összeszedem a gondolataimat.
- Mindig is ön lett volna a cég örököse? - talán lényegtelen kérdés. Ám talán most ez mindennek a mozgatórugója... Szerencsére azonban egyre távolabb kerülünk a ceremóniától, s hamarosan meg is érkezünk a templom meghittségébe, mely már annak udvarán megérint minket.
- A tökéletes munkának súlyos árai lehetnek. - ennyit jegyzek meg csupán, utalva arra, hogy az állam és emberek adományából sajnos nem lehet ide luxust varázsolni, mégis vannak olyan létszükségletek, melyek elengedhetetlenek. Ilyen a fűtésrendszer. A vastag, tömör falak nagyon könnyen ki tudnak hűlni, s maguk között tartják a fagyot. Nem szeretném, ha az emberek betegen távoznának Isten házából.
- Megköszönném nagyon, ha megérdeklődnéd édesapádnál, hátha sikerrel járunk. - a templom félhomálya igazán magával ragadó ezekben az órákban. Ha a hold épp magasan jár, akkor sejtelmesen kúsznak be fényei az ablakokon, különösen a rózsaablakon, mely egy tiszta teliholdkor varázslatosan világítja meg a nagytermet. Első utunk a kis sétányra vezet fentre, s mielőtt még elérnénk az orgonát, már akkor látom a csillogást Venus tekintetében. A hangszer mellett apró lámpát kapcsolok, mely jobb rálátást biztosít a templom ékességére.
- Csak tessék. Talán mindig is rád várt. - felelem halkan, s intek az ülés irányába, foglaljon helyet bátran. Mikor pedig lehunyja szemeit... Csodálattal kezdem őt nézni. Van ebben a pillanatban valami igazán különleges. Egy ideig csak mellette állva élvezem a mesés dallamokat, aztán végül muszáj cselekednem, egyszerűen érzem a sejtjeim mélyén, hogy ez a zene megszólít Venus által. Némán ülök hát le mellé szorosan, ujjaimat a billentyűk fölé emelem, s mikor megadatik az alkalom, én is becsatlakozok egy alsóbb szólammal. A templom varázslatosan kezd dalolni, feléled szinte minden apró kis tárgy, s csodálattal hallgatnak minket.
- Tudod, az ilyen pillanatokért már megérte, hogy elloptalak az esküvőről. - mosolygom felé hatalmas lelkesedéssel, mintha kicsit erőre kaptam volna a ceremónia után, mely annyira elkezdte falni a lelkem.  
- Csodásan játszol. Sajnos eddig rajtam kívül a hívek között senki sem tudta megszólaltatni. Egészen idáig... - súgom halkan, mintha nem akarnám megzavarni a falak és oszlopok között még mindig játszadozó visszhangokat. - Tudom, talán korai még, de nincs kedved valamikor ellátogatni egy misére, hogy feléleszd mások előtt az orgonát? Biztosan mindenki csodálattal hallgatna téged. - vetem fel tán még korai ajánlatom.      
thx.

Venus Heighel imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
Save your tears for another day 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

Save your tears for another day 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

Save your tears for another day Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptySzomb. Márc. 16 2024, 15:26

Jeremiah & Venus

A guy goes nuts if he ain`t got nobody. it don`t make no difference who the guy is... ...long as he`s with you. I tell you... I tell you a guy gets too lonely and he gets sick.

Bár a kérdésemre nem kapok választ, mégis úgy érzem, hogy feltehetően sokkal több közös van az atyában és bennem, mint gondoltam volna. A bólintásából valahogy azt veszem ki, hogy talán az Ő élete sem annyira zökkenőmentes, mégsem kérdezek többet. Nem szeretném, ha tolakodónak tartana, ahogyan azt sem, hogy esetleg beszéljen valami olyanról, amiről nehezére esne. Ha valaki, én pontosan tudom, hogy mennyire nehéz megnyílni mások előtt, bár engem jelenleg különösen jó érzéssel tölt el az, hogy akad valaki, aki ha rám néz, nem a sajnálat olvasható le a pillantásából, hanem sokkal inkább a csodálat, amit nem nagyon tudok hová tenni, de akkor is  úgy érzem, hogy a legőszintébb tekintet, amivel eddig találkoztam, az az övé. Az értetlenség pedig csak még nagyobb bennem amiatt, hogy ennyire és minden áron segíteni szeretne. Egyedül valóban nehéz feladatnak tűnik az, hogy megbírkózzak mindennel, azzal, hogy hírtelen zúdult minden a vállamra és, hogy a látásom miatt az életem csak egyre nagyobb romokban hever, az pedig aki igazán a támaszom kéne legyen nem más, mint a férjem, de sajnos arra is rá kellett döbbennem, hogy Őt az önzőségén kívül más aligha érdekli. Ezt pedig be is bizonyítja ismét, amikor elűzi mellőlem az egyetlen normális társaságot, és hírtelen érzem magam úgy, mintha csak valami bábú lennék, akit akkor vesznek elő, amikor szükség van rá, de ha meg én érzem úgy, hogy szükségem lenne valakire... mondjuk a társamra, - akiben már nem is tudom, hogy mit látok, ha rá nézek -, akkor ismét rá jövök, hogy egyedül maradtam, és nem csak a szomorúságommal, de az örömeimmel is. Hiszen valóban most kéne a legboldogabbnak lennem, mert végre látok. Épp ezért is tartom jó ötletnek, hogy lelépjek az atyával együtt és még a következmények sem érdekelnek. Az ember valahogy megérzi azt, ha csak egy púp mások hátán.
- Nem tudom. Egy feleségnek az a dolga, hogy a férjét boldognak lássa. Rick pedig boldog attól, ha még mindig úgy öltözködök, ahogyan szerinte jó. Ez a ruha például tetszik nekem is. - mutatok végig magamon, és abba inkább nem megyek bele, hogy nem mindig vélekedek így. Rick nagyon szereti azt mutatni a külvilág felé, hogy milyen idomokkal is rendelkezek én, mint a felesége, bár nekem van, hogy túl sok. - Amióta látok még egyedül nem. A férjem szerint még korai arról beszélnem, hogy stílus, meg színek, hisz eddig nem is láttam saját magam. Ő viszont látott, talán jobban rá érez arra, hogy mi az ami jól áll. Bár azt a gyönyörű, kék estélyit azért sajnálom, hogy nem vettük meg. - sóhajtok, és egy kicsit úgy érzem, mintha nem csak az atyának, de saját magamnak is hazudnék. Nem vagyok annyira naív azért, hogy ne lássam a férjem viselkedésének valódi okát, de egyenlőre még nem érzem magam elég erősnek és felkészültnek ahhoz, hogy megtegyem a szükséges lépéseket afelé, hogy megszabadujak tőle. Inkább szeretnék egy elvált nő lenni, mint olyan, akit a férje manipulál. Most még valami ilyesmi történik, de én hiszek abban, hogy ha kellően megismerem a világot, akkor sikerülni fog megváltoztatnom a saját sorsomat. Megmosolyogtat az a látvány ahogyan meghajol az autója előtt, és onnantól már egy percig sem lesz kérdéses, hogy mindenképp szeretnék vele tartani. A templom egyébként sem hiszem, hogy azok a helyek közé tartozna, ahol keresnének majd, és bár tudom, hogy nem rejtőzhetek ott el életem végéig, de egy pár óra is talán elegendő lesz ahhoz, hogy egy kicsit felszabadultabbnak érezzem magam.
- Én semmiképp sem gondolnám, hogy ijesztő lenne. Sőt... azt hiszem, hogy egy templomnál biztonságosabb hely nem is igazán van. - bár nem tartozok azok a hívő emberek közé, akik minden vasárnapjukat arra szentelik, hogy mindenféle prédikációkat végig üljenek, amiknek szerintem fele hazugság, viszont azt nem tagadom, hogy mindig is kíváncsi voltam arra, hogy milyen lehet egy templom akkor, amikor nincs tele zsúfolva emberekkel. Így kicsit izgatottá is válok miközben egyre jobban haladunk a sötét utakon végig.
- Oh...én nagyon sajnálom. - nem csak azt, hogy szülő nélkül, egy árvaházban kellett felnőnie, hanem azt is, hogy beszélnie kellett erről, mert azt gondolom, hogy nem lehetaz olyan túlkönnyű a számára. - Biztosan nagyon nehéz lehetett gyerekként ez az egész. - fűzöm még hozzá, de közben azért a kíváncsi természetem is elgondolkodtat néhány dolgon. Vajon, ha az édesanyja nem hagyja el, akkor milyen útra lépett volna? Bár semmi esetre sem szeretnék egy olyan nőt védeni, aki elhagyja a saját gyerekét, szerintem erre nincsen megfelelő mentség, ugyanakkor meglehet, hogy épp ezzel tette a legjobbat a Jeremiah számára. Végülis hagyhatta volna valami rosszabb helyen is..
- Az sosem fordult meg a fejében, hogy csak mások álmát akarja megvalósítani mindezzel? Végülis azért lett az aki, mert olyan körülmények között nevelkedett. De sosem vonzotta valami más is? - fordítom felé tekintetem érdeklődve, és valóban érdekelne minden. Az is, hogy gyerekként, hogyan bírkózott meg azzal a ténnyel, hogy az a nő, aki szülte képes volt a sorsára hagyni, vagy épp azzal, hogy mit érez akkor, ha róla beszél. Haragszik? Dühös? Vagy már meg is bocsájtotta? Igazából nekem egy olyan embernek tűnik, aki képtelen bárki iránt bármiféle haragot is táplálni.
- Még nem igazán volt lehetőségem dolgozni. Meg szükségem sem volt rá. A vakságom nagy részét a zenének szenteltem. Állítólag, ha egy ember valamelyik érzékszerve gyenge, akkor egy másik kierősödik. Az én világom a hangok és zene körül forgott. Bár most szeretném át venni az apám cégét, aki a korára való tekintettel visszavonulót hírdetett. - a mosolyom bár őszinte, de azért egy kicsit reményvesztett is, hiszen még mindig nem tudom, hogy mit és hogyan kéne megoldanom az életemben, vagy, hogy lesz-e hozzá egyáltalán elég erőm és kitartásom. Szerencsére épp ebben a pillanataban meg is érkezünk, egy megkönnyebbült sóhaj hagyja el ajkamat, mert pontosan úgy érzem magam, mintha valami szökevény lennék, aki sikerrel járt. Nem igazán vagyok hozzá szokva ahhoz, hogy valaki ennyire udvarias legyen hozzám, így meglep a számomra kitárt ajtó, egy óvatos biccentéssel köszönöm meg a Jeremiah figyelmességét mielőtt ki szállnék az autóból. A meleg után egy kicsit még rosszul is esik a hűvős, így össze húzom magam előtt a rám terített kabátot.
- Ha szeretnéd beszélek az apámmal. Neki elég nagy az ismeretsége, talán talál olyan szakembert, akik tökéletes munkát végezne. - ajánlom fel, hisz ha valamire jó az, ha az ember gazdag, akkor az a számos ismeretség, amire szert tud tenni. A templom ajtaja azonban amint kinyílik, az izgatottság is egyre jobban a urrá lesz rajtam miközben be lépek Jeremiah után a hatalmas épületbe. Mintha teljesen más lenne minden, mint ezelőtt pár óval, amikor hemzsegtek az emberek és mindenki figyelmét sokkal jobban lekötötte a menyasszony és vőlegény tökéletes egyesülése. A tekintetem arra emelem, amerre Jeremiah is mutat, igyekszem mindent felfedezni, és  szinte érzem, hogy még a szám is tátva marad a csodálkozástól.
- Ez annyira gyönyörű... - suttogom szinte alig hallhatóan, majd pillantásom megáll az orgonán, amely az oltár felett van. Széles mosolyra húzódik a szám, aztán megközelítve a lépcsőt, amely a hangszerig vezet, lépkedek azokon fel óvatosan, és csak akkor pillantok Jeremiah felé mikor elérem a kijelölt célt. Vajon túl illetlen vagyok a kíváncsiságommal?
- Szabad? - kérdem az engedélyére várva, amit, ha megkapok, akkor lelkesen ülök is le az orgona előtt lévő székre, becsukom a szemeimet, hisz mikor utoljára ilyen hangszeren játszodtam sem láttam semmit, kezeimmel óvatosan tapogatom végig a pillentyűket a fekete és fehér között ki keresve azt, amivel kezdenem kell, a lábam rá teszem a pedálra, amely rásegít arra, hogy a dallam még tökéletesebben és pontosabban szóljon, aztán elkezdem játszani a Mozart "Kis éji zenéjét", ami az egyik kedvencem, és ebben a hatalmas temlomban ahogyan visszhangzik, egyszerűen még csodálatosabbá teszi. A szemem még mindig csukva, miközben ujjaimmal a billentyűkön játszok.

BEE


Jeremiah Cross imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Venus Heighel
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day Tumblr_my66vnWLad1qgggqfo2_250
Save your tears for another day F571d9f3ffe7c832d520343f551eb886
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
From darkness to light
Save your tears for another day Giphy
★ családi állapot ★ :
in an unhappy marriage
Save your tears for another day Ignored-hand
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg16kf3N1rpufxq_250
★ idézet ★ :
Sometimes what you`re most afraid of doing is the very thing that will set you free.
★ play by ★ :
Natalie Dormer
★ hozzászólások száma ★ :
20
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg0gqlYT1rpufxq_250
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptySzer. Márc. 13 2024, 20:59

Venus & Jeremiah
"When sheep grow blind, it is only wolves that rejoice."
Hogy éreztem-e valaha, hogy mindenki a vesztemet akarja? Venus kérdése hallatán felkúszik pár régi emlék, melyek fájó sóhajjal törnek ki a levegőbe. Mikor a múltban Eleanort magához szólította a sötétség, mely általa engem is elkezdett bekebelezni, s megtörtént a tragédia azzal a tűzvésszel, melyben rajta kívül számtalan ember veszett oda... Akkor nem csupán megvető pillantásokkal találkoztam, de a ki nem mondott gyűlölet és halálvágy minden arcon ott égett. Én próbáltam segíteni. Próbáltam a Fényben járni. Mégis egy gyarló ember bűneivel születtem, ki próbálta elnyomni az ösztöneit, de elbukott. Így csupán egy néma, de annál többet mondóbb bólintás lesz a válaszom Venus kérdésére.
- Miért ne akarnék segíteni? - válaszolok a következőkre egy visszaforgatott kérdéssel, mely ismét csak sok mindenről árulkodik. Többek között arról, hogy én nem úgy látom ezt a világot, mint sokan mások. Nekem nincs szükségem arra, hogy visszakapjak egy jó cselekedet, s legyen szó egy ismerősről vagy idegenről, a szívemen viselem, ha egy értékes ember elindul a lejtőn, s nincs mellette egy segítő kéz, aki elkapja. Ezért számomra egyértelmű, hogy Venus felé is nyújtanám a kezem, de inkább nyugodtabb körülmények között, hiszen talán mindketten érezzük, hogy ez a hely és ez az időpont nem alkalmas arra, hogy jobban elmerüljünk egymás világában. Így hát megfutamodok, s magammal együtt menekítem ki a kisasszonyt is.
- Megszokás? - pillantok felé temérdek kétellyel a tekintetemben. - És elégedett azzal a stílussal, amit a férje... képvisel? - kissé furcsa megfogalmazás, de lényegében bőven akad igazság tartalma. - Nem volt még egy igazi nagy bevásárláson, ahol saját maga választotta ki a ruháit? Hiszen most már el tudja dönteni, hogy a piros vagy a fekete tetszik jobban, esetleg egy sportcipő vagy egy magassarkú. - szívesen megnézném a tekintetét, ahogy rácsodálkozik saját magára a tükörben. Mégis csak más, ha a saját ízlése néz vissza, mintha egy másik emberé. Szomorú, hogy a férje nem hagyja meg neki azt a szabadságot, amit megérdemelne.
- Nagyon köszönöm! - hajolok meg mélyen a szerény kis autó előtt, ami annyira megkönnyítette már az életem. Bár nincs meg régóta, s a múltban inkább a vonatozást választottam, vagy hosszú kilométereket gyalogoltam, viszont mostanság sem ülök benne gyakran, hiszen ha tehetem, inkább a lábamat járatom a kocsi motorja helyett. Miután a kabátomat átadom Venusnak, hamarosan elveszünk a biztonságot nyújtó kis járműben, s végre átveszi a ricsajt az autó halk zakatolása.  
- Nappali fényben és tömegben talán nem annyira lehet érezni a hely meghittségét. Valakinek kifejezetten ijesztő. - pillantok felé mosolyogva. Én mindig is szerettem az este egy részét a templom berkein belül tölteni, ahol a csend szinte szétfeszíti a falakat, s talán csak a szél zúgása szűrődik be kintről, semmi más. New Yorkban a város zaja azért próbál beférkőzni a repedések között, de szererncsére kevesebb sikerrel.
- Igazság szerint én ebbe születtem bele. Tudja, még sok évvel ezelőtt édesanyám úgy döntött, hogy szebb lesz az élete nélkülem, így egy kosárban egy templom ajtaja előtt hagyott Texasban. Az egészhez kapcsolódott egy árvaház, én pedig ott nevelkedtem vallásos közegben, és egyértelmű volt számomra, hogy ez az én utam. Az Úr felé fordítottam a tekintettem már fiatalon. - és bár voltak kilengéseim, mégis igyekszek azt az utat taposni, melyet Atyánk mutatott meg nekem, s amit én is igyekszek mások előtt feltárni. Az útmutatás nagyon fontos egy vallásban.
Ajánlatára bólintok, valóban könnyebb úgy a kommunikáció, ha feloldjuk magunk közt ezt a kis távot.
- És megkérdezhetem, hogy te hogyan boldogultál eddig a munka világában? - szerencsére nem szükségesek órák ahhoz, hogy megérkezzünk a templomhoz, de mintha az utunk pár pillanat alatt elreppent volna, hiszen jó társaságban felgyorsulnak a másodpercek.
- Megérkeztünk. - a motor elcsendesül a parkolóban, én pedig pattanok is ki egyből, s lépek tovább Venushoz, hogy feltárjam előtte az ajtót, s ki tudjon szállni.
- Sajnos eléggé hűvös van odabent, a fűtésrendszeren még erősen dolgoznak. Hiába, a külsőségek ellenére öreg az épület, s nem találok egyszerűen megfelelő szakembert, aki vállalná, hogy helyre rakja az egészet. Viszont van, amire már büszke lehetek... - a kétszárnyú vaskos ajtó zárját feloldom, belépek én először, s felkattintom a világítást, ami ugyan nem túl erős, de legalább nem sötétben kell tapogatóznunk. Hála égnek Venusnak sem...
- Nézd csak! - mutatok az oltár fölötti kis sétányra, mely megkerüli belülről a templomot. Leginkább akkor szokták ezt használni az emberek, mikor nagyobb ceremónia van, hiszen ilyenkor lehetőség van arra, hogy a magasból szemléljék az eseményeket. Ennek a kis sétánynak az ékessége az a monumentális, öreg, ám masszív orgona, mely az oltár feletti részen pihen.
- Sajnos mikor átvettem a helyet, azt kellett tapasztalnom, hogy az előző lelkész elengedett mindent. Mocsok volt, a fűtés rossz, az orgona sérült volt és még sorolhatnám... Szép lassan azért alakul minden. - felelem büszkén, s behajtom magunk mögött az ajtót, hogy ne szökjön be az esti hűvös szellő.     
thx.

Venus Heighel imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
Save your tears for another day 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

Save your tears for another day 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

Save your tears for another day Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptySzomb. Márc. 09 2024, 14:06

Jeremiah & Venus

A guy goes nuts if he ain`t got nobody. it don`t make no difference who the guy is... ...long as he`s with you. I tell you... I tell you a guy gets too lonely and he gets sick.

Hosszú hetek óta Jeremiah atya az első olyan ember, akiről teljes őszinteséget és együttérzést olvasok le. Olyan embernek tűnik, aki nem játszik az emberek lelkével, aki őszinte érdeklődést mutat felém, és aki annak ellenére, hogy tisztában van a világ csúfságával, mégis képes annak a szebb oldalát nézni. Vajon valaha én is képes leszek arra? Meglehet, hogy rossz szemszögből közelítem meg a világot és épp emiatt képtelen vagyok örülni annak, hogy végülis nem vagyok már a sötétben. Mindig is vágytam arra, hogy olyan lehessek, mint a többi ember, de valahogy mégis máshogyan képzeltem azt el. Azt gondoltam, hogy majd ha valaha is látni fogok, akkor csakis a szép dolgok lesznek azok, amiket felfedezhetek. Valahogy mégis mindennek az ellenkezője történik körülöttem.
- Na és ha hetek és hónapok múlva sem lesz semmi jobb, csak ennél rosszabb? Érezte már valaha azt, hogy mindenki maga körül csak a vesztét akarja? - szegezek felé egy újabb kérdést, mert annak ellenére is, hogy nem igazán ismerem, jelenleg mégis az egyedüli mentsváram. Milyen különös is az, hogy sokkal könnyebben meg tudok bízni egy ismeretlen emberben, mint azokban, akik évek óta körül vesznek, és akik a maguk módján, de mind támogattak addig, amíg a vakságom rabja voltam. Legalábbis azt hittem. De egyre jobban az a gyanúm, hogy a férjem csak érdekből vett el feleségül, és ezen nem is tudom, hogy miért lepődök meg. Hiszen ki szerethet bele egy olyan nőbe, aki nem lát? A következő kérdésén el kell, hogy gondolkozzak egy rövid ideig, mert nehéz lenne megmondani, hogy mi az a jó, amit tapasztalhattam azóta, hogy látok. Az emberekben sajnos csalódtam, és a bizalmam is nagyon megingott mindenki irányába.
- Hm... talán az, hogy felfedezhettem, hogy mennyire hasonlítok az édesanyámra. És nem a jellemünkre gondolok csak... de az a rengeteg közös vonásunk is... még a mosolyunk is ugyanolyan. És a járásunk. - meg is jelenik az ajkamon egy apró mosoly, ahogyan elképzelem magam előtt azt a nőt, aki nem csak életet adott nekem, de rengeteg támogatást is, és azt hiszem, hogy mióta Jeremiah atyával beszélgetek, most a legőszintébb ez a mosoly rajtam. A szavaival viszont újra meg újra sikerül meglepnie és nem tudom eldönteni még mindig, hogy őszinte-e mindennel, amit mond, vagy csak a szánalom és sajnálkozás, amit kiváltok belőle mondatja mindezt vele.
- Csodás hölgy? Ugyan kérem... - és méggúnyósan el is nevetem magam, holott egyáltalán nem tűnik úgy, mintha viccnek szánta volna a megjegyzését. De sajnos az van, hogy én semmi csodálatosat nem látok magamban, nem vagyok más, mint egy átvert nő, akit egészen eddig az orránál fogva vezettek. Szeretném persze a saját útamat járni, és kitörni ebből az életből, én magam akarom irányítani mindazt, amit az apám épített fel a hosszú évek folyamán, viszont egyenlőre fogalmam sincs még, hogy mit kéne tennem. - Mégis miért akarna rajtam segíteni? - értetlenkedek még mindig, bár nem sok ideig, mert Rick a felbukkanásával sikeresen tönkre teszi azt, hogy nyugodtan tudjak beszélni az egyetlen olyan emberrel, akinek látszólag őszinték a szándékai az irányomba. Nem hinném, hogy át akarna verni, azt sem, hogy a hasznot látná bennem és pontosan arra lenne most a legnagyobb szükségem, hogy legyen egy ilyen ember mellettem. Persze a szüleim is támogatnának, de nekik nem beszélhetek ezekről a dolgokról...ők fiúkként szeretik a férjemet is, akitől bár nehezen, de végül mégis sikerül megszabadulnom, hogy az elmenni készülő atyához siessek, mert tartozok neki a férjem helyett egy bocsánatkéréssel. Legalábbis ezt találom magamnak kifogásnak, de a valóság az, hogy jelenleg sokkal jobban vágyom az Ő társaságára, mint az itt lévőkére.
- Biztosan szívesebben töltötte volna az idejét máshol, mint itt...Én is. - bár kezdetben volt bennem egy kis izgatottság, hiszen mégis csak ez életem első esküvője, amit végig nézhettem, de sajnos az itt jelenlévő emberek viselkedése semmiben sem különböznek egy átlagos napétól. Tisztelet a kivétel persze. Már azt sem tudom, hogy a férjem viselkedése miatt haragot érezzek-e vagy inkább szánalmat az az olcsó nőcske iránt, aki tudja, hogy itt vagyok én is, mint a Rick törvényes felesége és mégis képes flörtölni a a férjemmel. Persze ezzel nem is lenne olyan nagy baj, ha legalább el válnánk. Bár még nem említettem ezt Ricknek, nem volt hozzá bátorságom, de azt hiszem, hogy nem is igazán lenne elragadtatva ettől a gondolattól. Valamiért azt hiszi, hogy a tulajdona vagyok én is csak azért, mert pár évvel ezelőtt alá írtuk azt a papírt. Mégis úgy szedem a lábaimat kifelé a teremből, mintha valami bűnt készülnék épp elkövetni. Pedig csak egy kicsi nyugodtságra vágyom.
- Köszönöm. Igazából a férjem még a mai napig az, aki elő készíti a ruháimat, amit magamra vegyek. Biztosan a megszokás még mindig... - pontosan tudom, hogy ez sokkal inkább szól a birtoklási vágyáról, mint a segíteni akarásáról, de nem szeretném azért mégsem, ha az atya is olyan rossz embernek látná a férjemet, mint amilyennek én is. Fogalmam sincs, hogy mi változott azóta, hogy vissza nyertem a látásomat. Vagy talán mindig is ilyen volt minden, csak túlságosan rá voltam kényszerülve az emberek segítségére és nem tűnt fel. Azt azonban a lehető legkomolyabban gondolom, hogy szeretném itt hagyni ezt az egész helyet.
- Nem tudom. Majd valahogyan kimagyarázom. - vonok egyet a vállamon is, mert jelenleg csak haza jutni szeretnék, a többit meg majd lesz időm ki gondolni reggelig, amíg a férjem valószínűleg sült részegen haza nem keveredik. A kocsihoz érve azonban elmosolyodok, mert épp azzal, hogy kitűnik a többi közül gondolom azt, hogy sokkal csodálatosabb, mint a körülötte parkolók. Igaz, hogy nem értek túl sokat az autókhoz, még nem is igazán tudok külömbséget tenni sokszor egy egy jármű között, de arra rá jöttem, hogy a legtöbb köreinkben mozgó ember arra megy, hogy minél menőbbnek tűnjön az autója által. Én utálom a csillogást.
- Nekem nagyon tetszik. Illik magához. - mosolygok rá, és valóban nem tudnám Őt elképzelni egy valami flancos Cabrioban üldögélni. Megérezve a hűvös szellőt, ölelem át saját magam, védekezve a hideg ellen, és kicsit bánom, hogy nem vettem el magammal semmit. A kabátom, a táskám, a telefonom... igazából mindenem odabent maradt. De mégis jobb így, mint odabent rekedni. Meglepődök a Jeremiah figyelmességén, ezt talán a tekintetemből is leolvashatja, így egy kicsit zavartan ugyan, de végül a hátamra terített kabátot össze húzom magam előtt. Így sokkal jobb valóban.
- Nagyon köszönöm. De nem szeretném, ha miattam megfázna. - még egyszer vissza pillantok, hogy bárki is esetleg kereshetne-e, de mivel látszólag még senkinek nem tűnt fel a távollétem, így csak bólintok az atya kérdésére és be ülök az autóba. Csak akkor érzem magam igazán nyugodtnak, amik elindulunk, még megkönnyebülten fel is sóhajtok. Nem tudom, hogy lesz-e ennek bármiféle következménye, de egyenlőre most nem is akarok azon rágódni.
- Ugyan... nem kell szépíteni. Azok az emberek többsége mindennek nevezhetőek, de kedvesnek semmiképp. - józanon talán azok, de a márkás italok hamar megbolondítsák az elméjüket, olyanok is akadnak köztük, akik komolyabb szereket is használnak a hangulat kedvéért. Fel sem tűnt, hogy meg sem kérdezte, hogy hová vigyen, talán épp azért, mert annyira meg akartam szabadulni ettől a helytől és mindenki mástól, hogy igazából mindegy is, hogy hol kötünk ki. Bárhol jobb, mint az a hely, ahonnan meglógtunk.
- Igazából... szívesen megnézném a templomot. A szertartás alatt annyira nem volt rá lehetőségem. - bólintok mosolyogva, majd megpróbálok az útra figyelni. Olyan csodálatos a táj még így is, hogy sötétség van odakint, csak annyit látni, amennyit a kocsi lámpájának fénye megvilágít. - Miért választotta ezt a hivatást? - kérdezem végül kíváncsian, mert az valóban mindig érdekelt, hogy egy ember miért dönt úgy, hogy egy templomnak és isteneknek szenteli az életét. Én személy szerint nem vagyok olyan túl nagy hívő. Főleg azóta nem, hogy ekkora csalódás lett számomra az emberiség.
-  Ha nincs ellenére...talán tegeződhetnénk is. Úgy sokkal könnyebb. - pillantok ismét rá, bár azt nem tudom, hogy mi könnyebb úgy. A beszélgetés az mindenképp.

BEE


Jeremiah Cross imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Venus Heighel
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day Tumblr_my66vnWLad1qgggqfo2_250
Save your tears for another day F571d9f3ffe7c832d520343f551eb886
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
From darkness to light
Save your tears for another day Giphy
★ családi állapot ★ :
in an unhappy marriage
Save your tears for another day Ignored-hand
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg16kf3N1rpufxq_250
★ idézet ★ :
Sometimes what you`re most afraid of doing is the very thing that will set you free.
★ play by ★ :
Natalie Dormer
★ hozzászólások száma ★ :
20
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg0gqlYT1rpufxq_250
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptySzomb. Márc. 02 2024, 20:08

Venus & Jeremiah
"When sheep grow blind, it is only wolves that rejoice."
- Hagynia kell időt magának. Nem egyetlen napról van szó, talán hetekről, hónapokról. Hiszen most teljesen megváltozott az élete, és ez biztosan ijesztő lehet, igaz? Én teljesen megértem, hogy kicsit sötéten látja még a világot. - lehunyt szemmel bólintok a kisasszony irányába, valóban, kezdem érteni, hogy miért nem lengi körbe az önfeledt boldogság. Tekintetünk nem csak a szépet fogadja be, hanem a rosszat is, és abból bizony bőven akad a kis világunkban.
- Szerintem egy csoda. Nem csak a hazug arcokat láthatja maga körül, hanem az őszintékre is rálelhet, még ha kevesebb sikerrel is sajnos. Remélem azért az elmúlt napokban akadt pozitív élménye is. Ha igen, mi volt az? Már ami az emberekre vonatkozik. - próbálom őt a pozitív fellegek felé terelni, remélem, hogy tényleg nem csak a sötét arcát mutatta meg a világ, hanem van körülötte olyan, aki együtt örült vele. Öröm... Az pedig most mintha messze állna tőle.
- És végre láthatta önmagát is... - mosollyal kezdem fürkészni vonásait. - Ön egy csodás hölgy, Venus. - sóhajtom kellemesen az esti hűvösbe. - Nem kell egyedül megbirkóznia ezzel a sok teherrel, ami hirtelen zúdult a vállára. Én szívesen segítek átlendülni a nehézségeken. Nem csak mint lelkész, hanem mint ember. - az azonban, hogy kilépjek egy kicsit a lelkész szerepemből, megkérdőjeleződik akkor, mikor felbukkan a férje, s a kellemes atmoszféránkat befeketíti. Érezhető rajta a birtoklási vágy, amit az alkohol hatására nehezen kezel, így az én emberi szerepemnek is csökkennek az esélyei. Én azonban ennyivel azért nem adnám fel. Hiába döntök a távozás mellett végül, hiszen a legkör egyre vadabb és szókimondóbb, a fejembe veszem, hogy valamilyen módon majd kapcsolatba lépek Venusszal. Talán épp ekkor, mikor kipattan ez a gondolatom, akkor érkezik közelebb a kisasszony.
- Én igazság szerint örülök neki abból a szempontból, hogy tudtam valakivel váltani pár értelmes szót is. Egy lelkész egy ilyen alkoholtól terhes helyen... Képzelheti... - mosolyodom el fáradtan, utalva a sok megjegyzésre, viccre és hasonlókra, amik egyre inkább elűznek innen. Ám láthatóan nem csak engem húz el innen a szívem és az eszem.
- Ezzel nem tudok vitatkozni. - mármint azzal, hogy kezd egyre nyomasztóbb lenni a légkör, így amint kiérünk a hűvös sötétségbe, hangosan sóhajtok fel, mintha újra kapnék levegőt. Az Úr messze elkerüli az ilyen helyeket, s jobban is teszi, mert amik hamarosan ott bent történni fognak, azok teljesen biztosan nyomdafestéket sem fognak megtűrni.
- Meg kell jegyeznem, hogy igazán bájos az öltözéke. Nem változtatott a stílusán, miután már látta, hogy pontosan mi hogyan áll önnek? - kérdezem tőle visszatért lelkesedéssel, mikor már magunk mögött hagyjuk a nyüzsgő tömeget. Én már kezdek feloldódni, hogy látom a kiutat, de Venus láthatóan nagyon feszült. A kérdése ezért is lep meg annyira, még a szám is tátva marad egy pillanatra.
- Nem lesz belőle otthon gondja? - igazság szerint már kérdésem közepette indulok meg a parkoló irányába, hiszen ha menni szeretne, én nem állok az útjába, teljesen megértem, mennyire feszélyezi ez az egész. Vajon a férje eddig is ilyeneket művelt, amíg a vakság rabságában volt?
- Nem éppen olyan, mint a többi... De jó szolgálatot tett már. - paskolom meg az öreg, kopott kis autót egy zavart mosollyal, mely messze kilóg a többi luxus kocsi közül. Sokkal kisebb és rozogább, de szerencsére még nem állt meg alattam egyszer sem. Betolom a kulcsot a zárba, de ekkor egy hűvösebb szellő emlékeztet az illetlenségemre.
- Bocsásson meg, de goromba vagyok! - pár mozdulattal megszabadulok szövetkabátomtól, majd Venushoz lépek, s ha nem bánja, akkor a hátára terítem. Hűvös van az ő öltözékéhez, s nem szeretném, ha megfázna, főleg, mert biztos vagyok benne, hogy a ceremóniára semmi pénzért nem menne már vissza.
- Indulhatunk akkor? - kinytom az autó ajtaját, s ha beszállt, akkor magam is belülök, aztán pillanatokon belül már a magányos utakat rójuk az éj leple alatt.
- Végre... - sóhajtom a kókuszillatú, halk zúgástól terhes levegőbe. - A rokonai igazán kedves emberek, de sajnos be kell vallanom, hogy nem nekem valóak az ilyen rendezvények. Jobb szeretem a békésebb összejöveteleket. - ekkor azonban felnevetek. - Most jut eszembe, nem is kérdeztem, hogy merre lakik, csak megindultam a templom irányába! - mosolyogva pillantok a mellettem ülő szőkeségre. - Tudom, mindennél jobban otthon lenne már, de nincs kedve betekinteni a templomba? Az esti fények játéka varázslatos tud lenni ilyenkor is. - vetem fel ajánlatom, amivel ha nem él, természetesen nem fogom őt nyaggatni, de ha igen, abban az esetben valóban a templom irányába veszem az utunkat.     
thx.

Venus Heighel imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
Save your tears for another day 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

Save your tears for another day 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

Save your tears for another day Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptyCsüt. Feb. 29 2024, 07:56

Jeremiah & Venus

A guy goes nuts if he ain`t got nobody. it don`t make no difference who the guy is... ...long as he`s with you. I tell you... I tell you a guy gets too lonely and he gets sick.

Tetszik az atya hozzáállása az élet felé, ha jobban bele gondolok, akkor valóban igaza is van, de én mégis úgy érzem, hogy sokkal boldogabb voltam addig, amíg egy olyan életet éltem, ami az én képzeletbeli, saját világom volt. Azt hittem, hogy boldog vagyok és mindenem megvan, most meg rá kellett ébrednem arra, hogy igazából minden, ami körülvesz csak hazugság. Így elgondolkodok azon, hogy vajon létezik-e egyáltalán az a felhőtlen boldogság amilyennek szentül hittem magam? A házasságom okozta talán a legnagyobb csalódást, mert rá kellett jönnöm, hogy a férjem nem engem szeret, hanem a velem járó fényűzést és azt a hatalmat, amiért az apám olyan sokat küzdött azért, hogy Ő most azt gondolja, hogy joga van ahhoz, hogy azt a magáénak tulajdonítsa.
- De jobb. Csak fájdalmasabb. Mindenre felkészítettek, de arra nem, hogy hogyan kell szembe nézni a keserű valósággal. - nem mondták, hogy mit kell tennem akkor, ha azt fogom látni,  hogy a férjem hűtlen, mert biza a szemem előtt történik most már minden, és valamiért úgy is érzem, mintha nem lenne jogom bele szólni. Végtére is tartozok Ricknek. Úgy vett feleségül, hogy tudta, hogy vak vagyok, gondosokodott rólam, és mindig úgy éreztem, hogy szeret. Vajon mi változott meg? Olyan, mintha azáltal, hogy az utolsó műtétem után végre látok, az Ő számításait is keresztbe húztam volna. Velem együtt kellett volna örüljön, de helyette csak megvetést kapok.
- Na és az is csoda, hogy láthatom az emberek igazi arcát? Vagy a sajátomat, ha tükörbe nézek. Tudja korábban mindig gyönyörűnek képzeltem el magam. Nem volt bennem ennyi keserűség és tudtam örvendeni az olyan apróságoknak, mint elképzelni egy apró kisgyereket. De most ha látom magam már nem azt érzem, hogy gyönyörű lennék, hanem azt, hogy gyönge, aki ott rekedt a saját sötétségében, és bármennyire is szeretnék onnan kitörni, nem megy. Az lenne a legnagyobb csoda, ha az életem is olyan maradt volna, mint amilyennek hittem. Mert boldog voltam. - tényleg az lettem volna? Annak éreztem magam, bár mostanra már elég nehéz eldöntenem, hogy mi is az, ami bennem van. Fárasztó életben lenni, és néha haragszom saját magamra azért, mert olyasmik fordulnak meg a fejemben, hogy el kéne menekülnöm mindenki elől. Zavar a hírtelen rám zúduló mindenség és nem igazán tudom megfelelően kezelni azt, hogy ennyi mindennel szembesülhetek egyszerre. Egy kisgyerek például apránként barátkozik meg a világga. Lassan kezdi megtanulni a színeket, a formákat, vagy épp azt, hogy mi a külömbség egy nő és férfi között. Nekem meg egyszerre tárult minden a szemeim elé, és igen, ez valóban egy hatalmas csoda, mert még én magam sem hittem abban, hogy valaha megtapasztalhatom mindezt, viszont fárasztó is. Olykor hiányzik az, amikor sötétben voltam. Most látok és mégis olyan, mintha ott rekedtem volna valahol a sötéség és világosság között.
- A viharral hogyan lehet megküzdeni? Csak várjak arra, hogy ki süssön az a nap? De meddig? - tárom szét egy kicsit kezeimet, és annak ellenére, hogy Jeremiah atya csak egy idegen számomra, mégis valamiért ahogy rá nézek, valami olyan őszinteséget látok a szemeiben, hogy tőle várom azt hírtelen, hogy elűzze belőlem a lelkemben dúló zavarokat. Annyira nehéz megmaradnom olyannak, amilen voltam úgy, hogy körülöttem közben senki sem igazi. Talán egyedül csak a velem szemben lévő atya tűnik annak. Őszintének látom az érdeklődéseit és valamiért azt is érzem, hogy valóban érdekli is, nem csak azért fecseg, hogy mondjon valamit. Bólintok, mert látom rajta, hogy meglepődik azon, hogy az első ember, akivel tudok beszélni arról, hogy hogyan éltem meg azt, hogy a sötétből világosságra ébredek, és az a legérdekesebb, hogy nem is tűnik úgy, hogy untatnám a szavaimmal. Megszoktam már, hogy a legtöbbször ha valaki kérdez valamit, akkor az nem is kíváncsi a válaszra. Mindenki el van a saját önzőségével és igazából mi emberek vagyunk a legveszélyesebbek egymásra. Valahogy mintha hiányozna a tisztelet, amit egymás felé kéne mutatnunk.
- Tényleg? - meglepnek a szavai és próbálok rá jönni arra, hogy csak azért mondja-e azt, amit, hogy ne érezzem magam kellemetlenül, amiért fény mellett alszok, de aztán rájövök, hogy Ő mégis csak egy pap...vagyis hazudni bűn számukra, nem? - Egy aprócska fény néha nagyon megnyugtató tud lenni. Főleg ha az ember sokáig volt sötétben. - mosolygok rá, majd a csillagok felé pillantok. A világban a legőszíntébbnek az égbolton ragyogó, apró csillagok tűnnek a legigazibbnak. Rick persze épp most kell felbukkanjon, a barátságtalan viselkedése miatt pedig egyszerűen én szégyellem meg magam helyette. Bár semmi kedvem ma tovább játszani az oldalán a boldog feleség szerepét, de figyelmbe véve azt, hogy nem kevés alkohol van már benne, úgy döntök, hogy megpróbálom, de egyre nehezebben megy. Fogalmam sincs, hogy mikor vált belőle ilyen emberré. Vagy lehet, hogy mindig is ilyen volt, csak könnyebb volt át vernie addig, amíg nem láttam? Egyre kellemetlenebbül érzem magam az asztalunknál, nem veszem ki a részem a beszélgetésekből, nem nevetek a buta vicceken, amiket elsütnek, csak magam elé merengve várom, hogy elteljen az idő és végre magunk mögött hagyhassuk ezt a helyet. Az atyát megpillantva azonban - aki úgy tűnik, hogy távozni készül -, úgy érzem, hogy nem engedhetem el menni addig, amíg nem búcsuzok el tőle és nem kérek bocsánatot azért, ahogy a férjem beszélt vele. Ezért is kérek bocsánatot a Rick nevében, amint egészen közel érek hozzá.
- Én is örülök. Bár annak nem, hogy épp egy ilyen helyen. - mosolygok rá ismét, majd sóhajtok. Igazából nem is a hellyel van a baj, mert az gyönyörű. Sokkal inkább a benne lévő rengeteg gazdag, de mégis üres emberrel, akik közül egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány olyan van, aki valóban önmagát adja. Feltűnik az, hogy az atya valamit nagyon figyel a hátamban, így megfordulok, és valahogy még csak meg sem lep az, amit látok. A férjem mellé vissza tért a korábbi partnere. Gyorsan el is fordítom róluk a tekintetem és ismét megpróbálok úgy tenni, mint aki nem lát. Hiszen mindenki ezt hiszi rólam. Hogy még mindig vak vagyok. Néha azt kívánom, bárcsak az lennék.
- De...szívesen. Kezd egyre nyomasztóbb lenni idebent minden. - bólintok, és valóban úgy érzem magam, mintha nem kapnék levegőt. Még az sem zavar, hogy a felsőmet a székemen hagytam, és vissza sem mehetek érte. Ismét vissza pillantok, de nem azért, mert kíváncsi vagyok arra, hogy mennyire tart a férjem és szeretője közötti kapcsolat, hanem inkább amiatt, hogy meggyőződjek arról, hogy Rick már nem figyel. - Azt hiszem, most mindenki túlságosan elfoglalt ahhoz, hogy bajt csináljon. - jegyzem meg és nem csak sétálni lenne kedvem, hanem le is lépni innen. A helyemen épp egy idegen nő ücsörög és olyan látványosan simogatja a férjemet, minth ez tisztességes viselkedés lenne. Senkinek még csak fel sem tűnik, hogy nem a felesége ül ott. Mintha mindenki, aki ebben a teremben van tudná azt, hogy a férjem megcsal... a jó ég tudja mennyi ideje. Végül csak lehajtott fejjel, az atya oldalán lépek ki ismét a levegőre, odakint pedig egy üres asztalra támaszkodva, csukom be egy pillanatra a szemeimet, mélyeket lélegzek, aztán megpróbálok magamra erőltetni egy újabb mosolyt, mintha odabent semmi nem történt volna.
- Öhm... autóval jött? Ha nem túl nagy kérés, haza vinne engem is? - a tekintetemből pontosan láthatja, hogy annyira elszánt vagyok, hogy ha vissza utasít is amiatt, mert esetleg nem merné megkockáztatni azt, hogy a férjem később számon kérje ez miatt, akkor képes leszek gyalog is elindulni, mert semmi kedvem tovább itt maradni. Olyan feleslegesnek érzem magam.

BEE


Jeremiah Cross imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Venus Heighel
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day Tumblr_my66vnWLad1qgggqfo2_250
Save your tears for another day F571d9f3ffe7c832d520343f551eb886
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
From darkness to light
Save your tears for another day Giphy
★ családi állapot ★ :
in an unhappy marriage
Save your tears for another day Ignored-hand
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg16kf3N1rpufxq_250
★ idézet ★ :
Sometimes what you`re most afraid of doing is the very thing that will set you free.
★ play by ★ :
Natalie Dormer
★ hozzászólások száma ★ :
20
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg0gqlYT1rpufxq_250
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptyPént. Feb. 23 2024, 16:45

Venus & Jeremiah
"When sheep grow blind, it is only wolves that rejoice."
Különös, görcsös fájdalom telepedik a szívem mélyére, ahogy a kisasszony lemondó, sötét szavait hallgatom. Sehol a derű, s a boldogságtól talán most messzebb nem is lehetne.  
- Hazugságban mindig könnyebb létezni. Ám kérdem én, nem jobb egy őszinte világban élni, mint egy olyan illúzióban, amiről tudjuk jól, hogy egy illúzió? Megvilágosodott. Úgy érzem, minden téren. - nehéz lenne most még pár mondat után túlságosan személyeskednem vele, de őszintén szólva, szívesen megtenném. Rázúdítanám tengernyi kérdésem, s behatolnék lelkének mélyére, hogy megértsem, mi bántja őt annyira. Rossz így látni.
- Hogy mit értek csoda alatt? Látni a reggeli, felszálló ködöt, amin sejtelmesen szöknek át a napsugarak, s a messzi, havas hegycsúcsokat. Látni egy különleges festményt, és ezáltal átérezni annak hangulatát. Látni egy csodálatos tortát, melynek látványától is már összefut a szánkban a nyál. Látni a szeretteink mosolyát, látni, ahogy felcseperedik a gyermek... Ez mind-mind egy olyan csoda, amit az emberek nem igazán tudnak értékelni. Ön előtt azonban minden látvány új és egyedi. - élvezettel beszélek ezekről az apróságnak tűnő dolgokról, amiket talán most még Venus sem tud értékelni, hiszen ott jár körülötte egy árny, mely elszívja tőle a fényt.  
- Ha mindig sütne a nap, nem tudnánk értékelni a fényét. Minden jót meg lehet szokni, mígnem unalmassá és semmilyenné válik. A vihar tanít meg minket arra, hogy értékeljük a felette megbújó napsugarakat. - felelem bölcsen. Természetesen lehetne határokon túlmenő példákat most felhozni, de mi értelme lenne? Ez a nagy igazság, s meg kell látni az értelmét, még ha most nehéz is. Szívesen segítenék ennek a kisasszonynak elűzni a borús felegeket, de talán nem egy olyan esemény közepette, ahol én sem érzem magam komfortosan.
- Az első? Ezzel most meglepett. - ráncolom össze szemöldököm, aztán végül kíváncsian hallgatom szavait.
- Már minden rendben lesz. Kilépett a fényre. Ezt már senki sem veheti el. Ragadja meg, és tegye magáévá! - felelem lelkes mosollyal. - Képzelje, megesik, hogy én is gyertyafénynél alszom. Amíg jól esik, addig aludjon csak lámpánál, ha ez megnyugtatja. Hosszú ideig nem volt rá lehetősége, miért ne használhatná ki? - amit csak szeretne. Miért fogja vissza magát, ha végre megnyílt előtte a világ?
- Látja? Pár apró pont egy sötét égbolton, mégis milyen gyönyörű. - pillantok magam is az éj irányába, de sajnos nem lesz már lehetőségünk arra, hogy tovább boncolgassuk beszélgetésünket, hiszen Venus férje illetlen módon távolít el a felesége mellől.  
Az idő súlyos percekként telik el, s egyre jobban telepedik rám egy kellemetlen érzés, ami arra ösztönöz, hogy fogjam inkább távozóra. Elvégre éltem a kedves meghívással, de azt hiszem, hogy ennyi bőven elegendő volt egy magamfajta számára, s mielőtt még jobban elfajulnának egyes emberek viselkedési szokásai, jobb, ha távozok. A kabátomat már magamra öltöttem, s kalapommal a kezemben kezdem keresni a tömegben Venust, kinek alakja hamarosan kirajzolódik az emberek sokaságából. Öröm lenne egy őszinte, boldog mosolyt látni az arcán... Mégis mintha pár saját vonással néznék farkasszemet, hiszen ahogy én sem, úgy mintha ő sem élvezné a ceremóniát.
- Ugyan, kérem, nem történt semmi baj. Nagyon örülök, hogy találkoztunk... - kissé zavartan állok előtte, de most mintha a zavartság is visszatükröződne, hiszen én is érzem magamon a férje kellemetlen pillantásait, melyek talán akkor úsznak odébb, mikor megjelenik mellette az a hölgy, akibe még pár órája belegabalyodott. Ha jól látom félszemmel, akkor ismét táncba csábítja őt, ami reményeim szerint sikerül is, hiszen talán lehetőségem nyílik arra, hogy Venust egy kicsit elcsaljam. Láthatja ő is, ahogy tekintetem többször téved valahova mögé, s az ha igen csak kihívó ruhába bújt lánykának sikerül elcsalnia a férjét, akkor én egyből meg is ragadom a lehetőséget.
- Mielőtt mennék, nincs kedve velem egyet sétálni odakint? Talán jót tenne önnek is a levegő. - ezen a ponton talán érzékelheti ő is, hogy azt vártam, hogy a férje fürkésző tekintete végre máshol legyen. Ezt a szőke kisasszonyt nem szívesen hagynám magára, de számomra ez a tömeg már túlságosan is nyomasztó a maga kellemetlen embereivel.  
- Persze, ha nem lesz belőle gond... - jegyzem meg halkan a levegőbe, mintha egy titkot súgnék neki. Szavaimat egy apró, kíváncsi mosollyal tűzdelem meg, s ha úgy dönt, hogy velem tart, akkor még mosolyom is kiszélesedik, ahogy szélsebesen kezdem szelni a métereket a kijárat felé, mintha épp a menyasszonyt próbálnám elrabolni.   
thx.

Venus Heighel imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
Save your tears for another day 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

Save your tears for another day 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

Save your tears for another day Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptyKedd Feb. 06 2024, 08:28

Jeremiah & Venus

A guy goes nuts if he ain`t got nobody. it don`t make no difference who the guy is... ...long as he`s with you. I tell you... I tell you a guy gets too lonely and he gets sick.

Kicsit olyan, mintha a látásom ára az lett volna, hogy elveszítsem vele a valódi jellememet is, ami egyértelműen eltért a mostanitól. Sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabbnak tűnt az életem addig, amíg nem láttam, hogy a világ valójában nem is olyan szép, mint amilyennek elképzeltem. Amíg nem láttam gondoskodtak rólam, szerettek és mindenki azon volt, hogy boldog legyek. Most viszont mintha mindennek az ellenkezője történne. Nem örülnek annak, hogy véget ért számomra a sötétség, nem kérdezik meg, hogy hogy vagyok és mindenki úgy tesz, mintha még mindig sötétben lennék, mintha elvárnák tőlem, hogy vak maradjak. Én meg igyekszem is úgy tenni, mint aki még mindig nem lát, sőt nem is hall, szinte láthatatlan vagyok. A barátaim mindegyike itt van, akikről azt gondoltam, hogy őszinték, de egy egy szánakozó pillantáson kívül nem sokat kaptam. A férjem pedig helyettem, egy másik nővel táncol, amivel talán nem is lenne akkora baj, ha ne olyan látványosan simulnának össze. Így nem is meglepő, hogy a Jeremiah atya jelenléte meglepetésszerűen hat rám. Miért épp az én társaságomra vágyik, mikor odabent mindenki olyan jól mulat?
- Az emberi kapcsolatoknál hazugabb nincs is. Mindenkit mindenkihez csupán valami érdek fűz. Sokkal könnyebb valakikhez úgy tartozni, hogy közben nem látjuk azt, hogy mi is történik körülöttünk. - mikor az utolsó műtétem után le vették rólam azt, amivel le volt kötve a szemem és megláttam a fejem felett lévő lámpának a fényét, majd homályosan az orvos arcát, én is csodának gondoltam azt, ami történik, talán azon a napon mindenki velem is örült egyszerre, de aztán rá kellett jönnöm, hogy a látásommal mekkora árat kell fizetnem. Mintha korábban egy hazug világban éltem volna, hiszen mindenki körülöttem egyszerre változott meg. Kivéve a szüleim, egyedül rajtuk éreztem azt, hogy megkönnyebbültek, ugyanakkor az is feltűnt, hogy talán egész életemben csak egy nyűg lehettem a nyakukon, és a látásom megnyerésével, felszabadultak.
- Mit ért pontosan a csoda alatt? - igazán tetszik az atya lelkesedése, az pedig még inkább, hogy ahhoz képest, hogy két idegen vagyunk egymásnak, Ő az első olyan ember, aki valóban a jót látja abban, hogy végre látok. Bár az elgondolkodtat, hogy csak lelket akar-e önteni belém, vagy valóban el is hiszi azt, amiről beszél. - Nem az élet ilyen. Az emberek teszik ilyenné. Miért kell egyáltalán ott lennie folyton annak a viharnak? Miért nem süthet mindig a nap? - ismét a kezemben lévő pohárra nézek és még egy kicsit meg is mozgatom azt, mintha meg akarnám keverni a benne lévő italt. Néha haragszom magamra amiért ennyire negatívan közelítem meg a világot, de az a baj, hogy amióta látok, még semmi szépet nem tapasztaltam. Vagyis látszólag igen, hiszen minden annyira tökéletesnek mutatkozik. De a szépségek mögött szinte mindenben fel lehet fedezni a csúnyát is. Leginkább az emberekben. Bár meglehet, hogy csak rosszul közelítek meg mindent.
- Ön az első, aki ezt megkérdezi. - pillantok ismét az atyára és elmosolyodom, de ezúttal őszintén. - Zavarodott voltam, és nem igazán értettem, hogy mi történik. Ugyanakkor boldog is. Talán akkor voltam életemben a legboldogabb. Még mindig nem szeretem az estéket egyébként. Mármint addig igen, amíg nem kell lefeküdnöm. Mindig ott van bennem az a félelem, hogy reggel mire ki nyílnak a szemeim ismét a sötétség vár majd rám. Van az éjjeli szekrényemen egy kis lámpám... azt mindig égve hagyom. - a férjem morrog is amiatt rendszerint, de számomra megnyugvást jelent. Beszélgetni is jól esik most valakivel, akit látszólag valóban érdekel mindaz, amiken át mentem.
- A csillagok. Édesnayám gyerekkorom óta úgy próbálta elérni, hogy el tudjak képzelni egy adott dolgot, hogy az ujjamat mindig egy üres papíron végig vezette. Csillagokat pedig mindennap rajzoltunk. Így... - és szabad kezemmel a levegőben megrajzolom azt a csillag formát, amit az anyám tanított. - Ehhez képest csak olyan, mintha pöttyöket látnék. Mégis gyönyörűek. - csak egy rövid ideig van időm lelkesen a csillagos ég felé bámulni, mert a férjem hangja könnyedén vissza is rángat a valóságomba.
- Rick... - szólalok meg a nem túl barátságos megjelenése miatt, és bocsánatkérő pillantást vetek Jeremiah felé, aki valószínűleg jobbnak látta, ha magunkra hagy. A férjem a derekamat átkarolva ad egy puszit az arcomra, amitől végig fut a hideg a hátamon, és szinte még a gyomrom is felfordul a belőle áradó bűz miatt. Az persze nem volt probléma, hogy Ő milyen intim helyzetben táncolt egy másik nővel. - Részeg vagy. - fűzöm hozzá, mire ő úgy kezd nevetni, mintha lenne bármi vicces is a szavaimban. Egy darabig még hallgatom a hülyeségeit, és azt is, hogy, mint a férjem elvárja, hogy ne cseverésszek idegen férfiakkal, végül pedig megragadva a karomat veszi ki a másik kezemből a poharat és teszi le az egyik üres asztalra, aztán szinte vonszolva vezet vissza a tömegbe és kezd velem táncolni, ami nem csak azért nehéz most nekem, mert zavar a láncként rajtam lévő keze, hanem a részegsége miatt sem tetszik. Megkönnyebbülök, amint le jár a zene és szerencsére épp akkor lép közelebb hozzánk az egyik barátja, így lehetőségem van vissza ülni a helyemre és türelmesen várni azt, hogy mikor is ér véget ez az ünnepség. Rick csak akkor csatlakozik hozzám ismét, amikor a vacsorát kezdik tálalni, közben átkarol, mintha valami boldog házaspár lennénk, és bár az elénk le pakolt étel igazán jól néz ki, de sajnos egy falat sem csúszik le a torkomon. Csak szeretnék innen végre haza jutni. Magam elé meredve erőltetek magamra egy mosolyt, hogy én is a többiekhez hasonlóan meg játszam a boldogságot, de közben egyáltalán nem is hallom még azt sem, hogy miről beszélgetnek. Megpillantva azonban az atyát, köszörülöm meg a torkomat, és állok fel. Rick felvonja a szemöldökét, én pedig megnyugtatóan teszem jobbomat a vállára.
- Ki kell mennem a mosdóba. Mindjárt jövök. - magyarázom, mire bólint és így magukra is hagyva őket indulok meg Jeremiah felé. Érzem magamon a férjem tekintetét, de még az sem tart vissza attól, hogy ne közelítsem meg az atyát.
- Nagyon sajnálom a férjem viselkedését. Ő nem ilyen... csak tudja az ital... - magyarázkodok, hogy jó színben tűntessem fel előtte Ricket, bár józanon is pont ilyen egyébként. Közben idegesen pillantok vissza az asztalunk irányába, ahol ismét találkozik a tekintetem a férjemével, így hamar le is kapom azt róla és fordulok vissza Jeremiah felé. - Jobb, ha megyek. - teszem hozzá, de nem mozdulok, mintha arra várnék, hogy valaki végre ki mentsen erről a helyről, sőt a férjem karmai közül is.  

BEE


Jeremiah Cross imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Venus Heighel
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day Tumblr_my66vnWLad1qgggqfo2_250
Save your tears for another day F571d9f3ffe7c832d520343f551eb886
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
From darkness to light
Save your tears for another day Giphy
★ családi állapot ★ :
in an unhappy marriage
Save your tears for another day Ignored-hand
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg16kf3N1rpufxq_250
★ idézet ★ :
Sometimes what you`re most afraid of doing is the very thing that will set you free.
★ play by ★ :
Natalie Dormer
★ hozzászólások száma ★ :
20
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg0gqlYT1rpufxq_250
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptySzomb. Feb. 03 2024, 11:48

Venus & Jeremiah
"When sheep grow blind, it is only wolves that rejoice."
Meglepettségemet igyekszek palástolni, de ha jobban átfuttatom magamban a kisasszony távolba meredő vonásait, akkor talán annyira nem is meglepő, hogy ennyi pesszimizmussal itatta át a szavait. Hiszen amit láttam belőle ezalatt a röpke pillanat alatt, míg felé vittek lépteim, határozottan állíthatom, hogy nem boldogságot láttam. Egy boldog ember arca tele van derűvel még a nyugalmas, magányos pillanataiban is, ám Venus... Szomorú, hogy valami nincs rendben vele.
- Az emberek csak élvezik, hogy egy kicsit kiszakadhatnak a szürke hátköznapokból egy ilyen ceremónián. - pillantok magunk mögé a benti tömegre, ahol talán egyetlen arc sincs üresen, mosoly nélkül. - Bár abban egyet kell értsek, hogy megesik, hogy valami nem az, aminek látszik kívülről. Az emberi kapcsolatok erre tökéletes példát jelentenek. - halványan próbálok kerülgetni egy olyan témát, amit remélem, hogy tovább görget majd Venus. Érzem, hogy annyi minden van benne, amit kikiáltana a világnak, de ahogy elnézem, mindenkinek van jobb dolga annál, mint hogy őt meghallgassa, vagy legalább egy kicsit együtt örüljön vele.
- Hölgyem, ön előtt annyi csoda van még, ami melengetné a lelkét, hogy egy élet sem lenne elég arra, hogy azt elsoroljam. - mosolygom felé kellemesen. - Ugyanakkor rossz hallani, hogy a saját sötétségéből egyből a világ sötétségébe cseppent. Az élet már csak ilyen... -sóhajtom hosszasan a hűs levegőbe. - Viszont minden nehézségnek meglesz a gyümölcse. A legnagyobb viharfelhő felett is ott sütkérezik a nap. - mutatok az égbolt irányába, remélve, hogy egy szemernyi pozitív hullámot tudok felé küldeni. Bár nem tudom, mennyire van szüksége most az efféle motivációra, meglehet, hogy a háta közepére sem kívánja, de én azért kitartó vagyok.
- Megkérdezhetem, hogy mit érzett, amikor kinyitotta a szemeit, és hirtelen mindent látott? Őszintén érdekel. - zöldellő tekintetemben kíváncsi csillogás bukkan fel, ahogy a kisasszony tekintetét keresem. - Tapasztalt már olyat, hogy amit a fejében elképzelt, az teljesen más volt a valóságban? - talán ekkor vágódhat ki a terasz ajtaja, amin egy kissé ittas állapotban levő férfi botorkál kifelé. Amint meglátja Venust, egyből felé veszi az irányt. Szinte átgázolva rajtam lök odébb, hogy odaférjen a feleségéhez. Igen, ebből a közelségből felismerem már, hogy ő lépkedett a kisasszony mellett a templomban is.
- Tipli van, atyám. - veti oda nekem félvállról, én pedig egy zavart köhintés után bólintok Venus irányába, s távozom a teraszról. A lehelete már most terhes az alkoholtól, s Isten szolgájaként alapból sem vagyok olyan típus, aki bármiféle veszekedést elkezdene, vagy akár folytatna. Talán józanul sokkal több kedvesség szorul ebbe a férfibe, hiszen az alkohol sok mindent meg tud ölni az emberben... Én már csak tudom.
Odabent még keringek egy kicsit, mielőtt még mindenkit az asztalhoz vezényelnek. Hamarosan felszolgálják a vacsorát, amiből bőven belakok, hiszen a hűtőmben jelenleg egy szem paradicsom pihen, így legalább holnapig biztosan nem lesz gondom arra, hogy mit egyek. A desszert már kérdéses és veszélyes, hiszen nagyon édesszájú vagyok, de mikor a harmadik ember viccelődik a főbűnökkel, azon belül is a falánksággal, inkább úgy döntök, hogy eltolom magamtól a tányért, mielőtt még kellemetlenebb lesz számomra a szituáció. Mosolyomról is nehéz levarázsolni a zavartságot. Amúgy is erősen látszódik, hogy az itteniek többsége messze elkerüli a templomot, így az én jelenlétem sokaknak furcsa lehet. Érzékelem, hogy párszor összesúgnak tőlem nem messze, s hamarosan mindennek az összessége kezd egy cseppet nyomasztó lenni. Az egyre több alkohol mámoros ember, a kellemetlen megjegyzések, s a tény, hogy többen utasították már el a társaságom, egyre jobban arra ösztönöz, hogy távozóra fogjam. Lássuk be, ez a fényűzés és móka nem igazán nekem való. Ide nem való egy lelkész. Ám mielőtt még a pártól búcsút vennék, tekintetemmel ismét csak Venust kezdem keresni, hiszen tőle mindenképpen szeretnék elköszönni, ha megengedi a férje.   
thx.

Venus Heighel imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
Save your tears for another day 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

Save your tears for another day 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

Save your tears for another day Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day EmptySzomb. Jan. 27 2024, 07:51

Jeremiah & Venus

A guy goes nuts if he ain`t got nobody. it don`t make no difference who the guy is... ...long as he`s with you. I tell you... I tell you a guy gets too lonely and he gets sick.

Kecses léptekkel haladok végig templomon, átkarolva a férjemet, aki több mellettünk elhaladó párral is barátságosan fog kezet, egészen addig amíg el nem foglaljuk  a helyünket. Számomra azért is különleges ez a nap, mert először veszek részt úgy egy esküvőn, hogy közben látom is, ami történik. Talán a legtöbb itt lévő embernek nincs ebben semmi különös, hiszen valószínűleg már számtalanszor jártak templomba, ismerik a fényeket és tudják azt is, hogy mi hol helyezkedik el. De számomra ez valami sokkal több. Egy csoda. Épp ezért, mint valami kisgyerek forgatom a fejem, szélesen mosolygok, és elkönyvelem magamban, hogy mennyire gyönyörű minden. Rick végül csak szorít egyet óvatosan a karomon, mire rá pillantok és bólintok. Pontosan tudom, hogy mi az amit mondani akarna. Illetlenség a bámészkodás. Valahányszor erre figyelmeztet, megfordul a fejemben, hogy vajon a hűtlensége illetlenség lenne? Az, hogy más nőkkel szórakozik, miközben én egyedül élem meg azt a  csodát, hogy végre láthatok, elfogadható? Még nincs itt az ideje annak, hogy bármit is lépjek, nem vagyok hozzá elég erős, de bízok abban, ez majd változni fog. Nem bírok egy olyan ember felesége lenni, aki nem tisztel és aki bármikor megszabadulna tőlem csak azért, hogy megkaphassa azt, amiért az apám annyit kűzdött az életében. Szerencsére elkezdődik a szertartás, így nem csak a férjem tekintete, de az enyém is az új párra szegeződk, és bár gyönyörűek együtt, de azért megfordul a fejemben, hogy létezik-e olyan házasság, ami nem csak a látszatra tökéletes, hanem valóban is az. Vidámnak tűnnek, miközben ki mondják a boldogító igent, sőt ahogy ismét körbe pillantok és több boldog párra nézek, elgondolkodok azon, hogy vajon hányan vannak igazából egy boldogtalan kapcsolatban ragadva, ahogyan én is? Egyáltalán nem nehéz a külvilág felé mást mutatni, mint ami a valóság, egy idő után az ember ezt annyira megszokja, hogy természetessé válik.
Az ünnepség egy vidéki házban folytatódik, ahová szintén a férjemet átkoarolva lépek be, miután a sofőrünk elhajt a kocsinkkal, hogy azt leparkolja és a további időben, amíg szórakozunk majd ott megvárhasson minket. Próbálok kevésbé feltűnően bámészkodni, bár teljesen magával ragad az elénk tárulkozó látvány. Minden annyira ízlésesen van berendezve, annyira csoádlatosan meg van szervezve, hogy talán ha nem lennék kiábrándulva teljesen a házasságból, akkor ismét kedvem támadna férjhez menni. Váltunk néhány szót az ajtóban álló ifjú párral, akik máris egy egy pohár pezsgőt nyomnak a kezünkbe, gratulálunk nekik, majd az asztalunkhoz megyünk, én annak reményében, hogy talán sikerül jól éreznünk magunkat. Mégis minél jobban telik az idő, annál inkább érzem magam egyedül, pedig rengeteg ember van körülöttünk. A férjem pedig, ahelyett, hogy engem kérne fel táncolni, mintha ott sem lennék áll fel, és megy oda egy számomra ismeretlen nőhöz, akivel úgy kezd táncolni, mintha én nem is látnám, hogy mi történik. Bár nem szeretem az alkoholt, egészen eddig hozzá sem nyúltam a pezsgőmhöz, amit csak udvariasságból fogadtam el, de mégis egy nagyobb kortyot iszok most belőle. Dühös vagyok-e? Nem. Inkább csalódott, hiszen a látásom visszanyerésével kellett volna, hogy teljesüljön a boldogságom, de számomra csak pokol lett minden egyes nap azóta. Magamra veszem a blézerem, felállok és a pezsgőmmel együtt hagyom magam mögött a szórakozó embereket. Levegőre vágyok, és csendre. A terasznál megállok, és egy rövid ideig szabad kezemmel a torkomhoz kapok levegő után kapkodva, majd végül megrázva a fejem és igyekszem össze szedni magam. Az egyetlen vígaszom jelenleg az, hogy csodálatos látvány van előttem, és legszívesebben addig mennék a sötétben előre, amíg csak a lábam bírja. Úgysem hiányzok senkinek. Nem veszik észre, hogy nem vagyok ott. Gondolataimból azonban egy már számomra elég ismerős hang ébreszt fel, hiszen már a szertartás alatt is hallottam. Felé fordulok és bólintok. A lelkész az első olyan ember ma, aki a társaságomra vágyik. Nincs az egyáltalán ellenemre, viszont a szavaival kicsit mégis meglep.
- Csodás világ? - pillantok rá, és még keserűen el is nevetem magam. Nem akarom megbántani, igazán jó az, ha az embernek van hite, de valóban úgy festek, mint aki boldog ebben a világban? - Szerintem a világ minden csak nem csodás. Nézzen körbe. - kezemmel a először a sötétség fele mutatok, majd a ház irányába, ahol mindenki olyan jól mulat. - Ez a fényűzés, a nevető emberek, minden csak látszat. Mindenki azt mutat magából, amit akar, és olyan könnyedén megy a szerepek játszása. De semmi sem az, aminek látszik. Így azt gondolom, hogy a sötétség talán jobb, mint a világosság. - vissza fordulok végül a táj felé, hogy ismét elvesszek a látványban. Miért foglalkozik velem egyáltalán? Hiszen senki sem teszi. Ő miért van itt? Mégis, annak ellenére, hogy egyedüllétre vágyok, azért örülök a társaságnak.
- A templomban mondott beszéde igazán szép volt. - el is mosolyodok, de nem nézek rá. Bár valóban tetszett minden, amit mondott, de inkább ezt most csak azért jegyzem meg, hogy maradjon még egy kicsit. A folyamatos egyedüllét kezd egyre ijesztőbb lenni.

BEE


Jeremiah Cross imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Venus Heighel
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day Tumblr_my66vnWLad1qgggqfo2_250
Save your tears for another day F571d9f3ffe7c832d520343f551eb886
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
From darkness to light
Save your tears for another day Giphy
★ családi állapot ★ :
in an unhappy marriage
Save your tears for another day Ignored-hand
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg16kf3N1rpufxq_250
★ idézet ★ :
Sometimes what you`re most afraid of doing is the very thing that will set you free.
★ play by ★ :
Natalie Dormer
★ hozzászólások száma ★ :
20
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_p7yg0gqlYT1rpufxq_250
TémanyitásSave your tears for another day
Save your tears for another day EmptyPént. Jan. 26 2024, 09:43

Venus & Jeremiah
"When sheep grow blind, it is only wolves that rejoice."
Számtalan esküvőn adtam már áldásom a korábbi években, de azok mind szerény körülmények között voltak megrendezve, egy békés kis közösség keretein belül. Nem a fényűzésről szóltak ezek az események, hanem az őszinte szeretetről, mely a két párt életük végéig el fogja kísérni, s ezen örömben megosztoztak a szeretteikkel. Ezért is volt újdonság számomra itt New Yorkban az a hatalmas fényűzés, melyet egyes párok megengednek maguknak. Egyáltalán nem az bolygatja a lelkem, hogy igazán meg akarják adni a módját egy ilyen ceremóniának, sokkal inkább az zavar, hogy ez mind a külvilág felé irányul, mintha elfelednék, miről is szól az egész szertartás.
Eddig ugyan csak betekintést nyertem ezekbe külső szemlélőként, a mai napon azonban hivatalosan is megejtem az első összeadást. Talán az első napomtól kezdve hű látogatója a templomnak egy negyvenes pár, akik talán pár alkalom után már felkértek arra, hogy olvasszam őket össze Isten színe előtt. Hát ez a nap is elérkezett.
Enyhe, egészséges izgatottság telepedik a gyomrom mélyére már akkor, mikor csak elkezdenek szállingózni a vendégek. Fél óra múltán pedig álmaimban sem gondoltam volna, hogy ez a máskor félhomályba burkolt, magányos templom, melyben halk visszhangot vernek a lépteim, most ekkora nyüzsgéstől lesz hangos. Nem csak a padsorokból csurognak az emberek, de mire a vőlegény mellém ér, addigra már az állóhelyek is szinte megtelnek. Jó érzéssel tölt el ez a társaság, s reménykedem abban, hogy a ceremónia nem fog elhaladni rossz irányba, s megtartja a kellemes, meghitt érzetét.
Az elkövetkezendő egy óra olyan gyorsan illan el, hogy mire feleszmélek, már a templomi sereg kifelé igyekszek a vaskos ajtón. Meglepődtem, mikor elhívtak a szertartás utáni ünnepségre, hiszen azt hittem, hogy ez csak a kisebb közösségeknél szokás, hogy az atyát meghívják, ám ez a két csodás ember hallani sem akart nemleges válaszról. Én pedig a többi lelkészhez képest talán kissé világibb vagyok. Nem feltétlenül részesítem mindig előnyben a templomi magányt és a hitéletet, hiszen szeretem mások társaságát, jó hallgatni az érdekes gondolatokat, tapasztalatokat, s jó tudni, hogy ott lehetek azoknak is, akiknek lelki békére van szükségük, s csak nekem tudják kiönteni a szívüket szúró tüskéket. Így hát elfogadtam a meghívást.
A vacsorára és az azt követő ünnepélyre egy különleges vidéki kúriában kerül sor, melynek méreteitől már akkor elámulok, mikor megérkezem az öreg kis autómmal a parkolóba. Lemosattam ugyan, de az út pora hamar meglátszik rajta, s a kis szerénységem elveszik a sok luxus jármű között. Az udvar, majd a beltér sem okoz csalódást, olyan pompa fogad, melytől majdnem leesik az állam.  
Az ünnepi ételre nagyjából egy óra múlva kerül sor, hogy biztosan mindenki megérkezzen, én addig is egyelőre megkeresem a helyem. Egy kis ideig ücsörgök, beszélek pár szót másokkal, iszok egy igazán ízes kávét, végül úgy döntök, hogy levegőzök egy kicsit a hátsó kertben, s megcsodálom annak szépségét, melyet még egy kis ideig meg tudnak világítani a téli napsugarak, aztán hamarosan úgyis elnyeli az éj.  
Épp hogy csak kilépek a hátsó bejáratnál a teraszra, tekintetem egyből megakad egy szőke kisasszonyon, kinek felbukkanását már őszintén vártam. Gemma és férje ugyanis említette, hogy egyik rokonukkal, Venusszal isteni csoda történt, hiszen több évtized után megvilágosodtak szemei. Még képet is mutattak a hölgyről az okos kütyüjükön, kinek arca egyből megragadt a gondolataimban. Kezdeti mosolyom azonban kissé elhalványul, mikor felé kezdek lépkedni. Nem ugrálja senki sem körbe őt, nem beszélget vele senki, s számomra hirtelen olyan magányosnak tűnik, ahogy egy üvegpohárral a kezében csak mereng a távolba. Hihetetlen. Hiszen ő maga egy hatalmas csoda, hogy lehet, hogy senki sem osztozik vele ebben az örömben? Ezt sürgősen orvosolni kell, így ünnepi reverendámban - ami igazság szerint ugyanúgy néz ki, mint a hétköznapi - lépek oda hozzá határozottan.
- Bocsásson meg hölgyem, csatlakozhatok a társaságához? - kérdem tőle igazán lelkesen, s ha pozitív lesz a válasza, akkor egy melengető mosollyal bólintok az irányába.
- Reméltem, hogy találkozhatunk a mai napon. Gemma más mesélt önről. Én Jeremiah Cross atya vagyok, s őszinte örömmel tölt el, hogy nem kell tovább sötétben tapogatóznia, s Isten megnyitotta ön előtt ezt a csodás világot. Biztosan még furcsa minden, igaz? - érezheti, hogy szívesen faggatóznék és kikérdezném őt, de ez természetesen csak akkor történik majd meg, ha látok benne hajlandóságot erre. Ahogy látom, másokat úgysem igazán mozgat meg, hogy Venus visszanyerte a látását.  
thx.

Venus Heighel imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jeremiah Cross
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Save your tears for another day C9a6ae55087f50d050a2cc7455fb660b1c25c7ff
Save your tears for another day 1db6a0d54cf74efcf467132bd13c5915753b7a6b
★ elõtörténet ★ :
Agnus Dei
★ családi állapot ★ :
Örök magányra ítéltetett
★ lakhely ★ :
A sok eltévelyedett lélek között (jelenleg Queens)
★ :
Save your tears for another day Tumblr_inline_pg8rptt6AN1t8bm8b_250
★ idézet ★ :
"But he was pierced for our transgressions,
he was crushed for our iniquities;
the punishment
that brought us peace was on him,
and by his wounds we are healed."

― [ Isaiah 53:5 ]
★ foglalkozás ★ :
Lelkész
★ play by ★ :
Aidan Turner
★ szükségem van rád ★ :
Where shadows forever reign

Save your tears for another day 6b4cd7edb12f7d291d5397f431f1ba5c_w200
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
“You will seek me and find me
When you seek me with all your heart."

― [ Jeremiah 29:13 ]

Save your tears for another day Tumblr_nbq3dmbec71tz7y55o1_500
TémanyitásRe: Save your tears for another day
Save your tears for another day Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Save your tears for another day
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» blood, tears & gold || owen & lawrence
» come and save me, bro
» If you save me, you save all of us
» Save me!
» *Can I save You, Beautiful?*

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Valahol máshol :: A világban-
Ugrás: