New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 61 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 49 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 07:21-kor
Luana Machado
tollából
Ma 07:05-kor
Melody Sharp
tollából
Tegnap 23:54-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:32-kor
Levi Thatcher
tollából
Tegnap 22:31-kor
Sebastian Nolan
tollából
Tegnap 22:22-kor
Marcia Elif Clements
tollából
Tegnap 22:20-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:59-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 21:50-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
234
219

Born again | Ricky & Remy
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyTegnap 17:04-kor

To: Remington

“Success comes from knowing that you did your best to become the best that you are capable of becoming.”

- Én hiszek neked – jelentem ki határozottan, tartva tőle, hogy talán túlgondolja a témát. Nem benne kételkedek, hanem abban, amit ittunk, és amivel alapozott. Értelmes, jó, megbízható embernek ismertem meg, de ez még nem jelenti azt, hogy nincs bennem egy adott mennyiségű félelem; túl sokszor estem már pofára, és nehéz elhinni, hogy vannak olyanok, akik tényleg lelkesedve adják el a lelküket az Ördögnek, hogy együtt dolgozhassanak vele… ez esetben velem, nem pedig a szájukat húzzák, vagy „átgondolják”. Előítéletes balfasz egy világ ez, én pedig ehhez szoktam.
Az "erőszakoskodás" hallatán ciccentek egyet, s felvont szemöldökkel lesek oldalvást rá olyan arckifejezéssel, mintha azt mondta volna, hogy a következő sarkon egy lila póniló vár rá tökhintóval.  
- Ne baszogasd azt a kanapét, tudod milyen jó munkát végez? – Hörrenek. Vigyorogva billentem hátra a fejemet és szívok egy nagyot a frissnek aligha nevezhető, szmogos levegőből. Kész komédia, amit művelünk, de az elmúlt hetek tekintetében még így is ez a legemberibb módon lefolytatott kommunikációm valakivel. – Fogunk neked egy taxit, ne pörögj már rajta. Kiérünk a főútra és belöklek egybe… - ha ezekben a picsányi mellékutcákban nem is jár öt percenként egy sárga négykerekű, szinte biztos, hogy a kései órák ellenére még mindig zsúfolt utakon ötöt letudnánk inteni egyszerre. Még válogathat is.
- Kezdünk olyanok lenni, mint egy vén házaspár... Jó lesz ez – érzem. A többiekkel is ugyan ez a családias, zsörtölődve civakodás megy közöttünk, ami nagy általánosságban segít tompítani a komolyabb viták súlyán is. Megtanultuk lazábban kezelni a bajt.
- És mondotta volt, majd nem látták többet... – lesek le rá kíváncsian – tudod milyen sokszor mondtam én is ezt? Úgy ismerem Manhattan és Brooklyn utcáit, mint a tenyeremet, de vannak homályos emlékeim egy-egy konténerek és kukák között töltött éjszakáról még fiatalabb koromból, amikor úgy jöttek éjjelek évadján zseblámpákkal, szó szerint kikukázni a mocsokból - azokhoz az időkhöz mérten egészen szent életű lettem, de még most is tudom hozni ezt a szintet, amit én egyszerűen csak „kritikán alulinak” nevezek.  
- Csak basztatlak – ütöm hozzá a karomat az övének, taszítva ezzel egyet rajta. – Úgy ismertél meg, mint akivel virágnyelven kellene kommunikálni? Mert akkor itt helyben leszopom magam – mutatok a föld irányába kérdő tekintettel.
– Jól van, nem kell legyezgetni… megárt az egónak – ezen a ponton jóformán megkerüli a fejemet a vigyorom. Kezd beütni az eddig szürcsölgetett pia, és nem ez a levegő lesz az, aminek hála pöpecül kiszáll a fejemből az alkoholittas mámor.
- Erről majd Troy-jal tolunk egy újratervezést. Neki bőven vannak olyan agymenései, amik kiterjednek a színpadképre is, hogy ne csak egyszerű bőrcuccos, kifestett bohócok legyünk… - ha valaki, akkor ő képes lesz nekünk valami faszát vizionálni azon túl, hogy éppen kirántunk valamit a szekrényből, hogy mégse egy szál pöcsben rázzuk a fejünket meg az öklünket emberek tömkelege előtt.
- Mióta zenélünk, egyszer se gondoltunk még arra, hogy esetleg egy idő után átruháznánk másvalakire a szövegírást vagy a zeneszerzést. Bár az is igaz, hogy nem is voltunk olyan helyzetben, hogy ezen gondolkodni kelljen. Annyira adott és nyilvánvaló, hogy ha már ezzel foglalkoztunk egyetemi szinten is, és eddig is megküzdöttünk a dologgal, akkor a jövőben is folytatni fogjuk ugyan így. Vannak ezirányú ambícióink… - hogy a viharba ne lenne? - Nyilván mindig jól jön, ha van olyan valaki, aki „lektorálja” a dolgokat, aki szakavatott ebben a témában, az esetleges nyelvi helytelenségeket rendbe teszi, esetleg jobban tudja, hogy egy dalnak, hogy kellene kinéznie, milyen felépítése kell legyen, melyik sorok rímeljenek meg fasz tudja… lehet kell majd egy-két számnak egy kis update is, mielőtt kikerül a nagy nyilvánosság elé, de a tanultak alapján, meg ami adja magát, nem hinném, hogy sok probléma van velük - vannak veleszületett kompetenciáink… nem csak hangszeren megtanulni volt könnyű mindahányunknak, de a szövegírás, a zenék megkomponálása is magával értetődő, természetes és kisujjból kirázós „képességünkké” vált. Ezért is működünk olyan jól együtt.
- Kell majd egy-két pofon és pofára esés, hogy visszavegyünk mi is az arcunkból és rájöjjünk, hogy a dolgok néha nem úgy vannak, nem úgy mennek, vagy nem az a jó, ahogy mi akarjuk. Ha úgy látod, hogy most a saját kárunkon kell tanuljunk, de úgy, hogy az nem vet vissza bennünket, akkor nyugodtan… majd lesunyjuk a fejünket amikor mutogatsz, hogy „én megmondtam!” – Az a baj, hogy mindannyian tudunk meggondolatlan és elhamarkodott döntéseket hozni. Olyanokat, amik az adott pillanatban jó ötletnek és jó lehetőségnek tűnnek, de egy kibaszott nagy faszság, ami az idő előrehaladtával egyre bizonyosabbá válik. Akkor meg már csak büszkeségből se hagyjuk annyiban, hátha lehet még belőle valami. Na ez az, amiben még rengeteget kell fejlődnünk.
- Itt bőven kapsz majd őszinteséget és egyéniségeket is… a kihívásokról nem is beszélve – mert minket nem csak csapatként kell majd irányba állítani és menedzselni bennünket, de egyénekként is. Nem is tudom, hogy melyikünk a legnehezebb személyiség, de biztos vagyok benne, hogy a legszelídebb tag is kitesz három lázadó tinédzsert.
Horkantásomat vigyor követi.
- Gyászul, és az a kemény, hogy semmi okom nincs, hogy ír érezzek. A múltat már… ezer meg egy éve le kellett volna zárnom, fel kellett volna nőjek ahhoz, hogy viseljem és elfogadjam, hogy nekem ez jutott, ezzel kell együtt élnem. Tudom jól, hogy hol van a hiba, látom, hogy mit csinálok rosszul, hogy mi hátráltat vagy gátol meg abban, hogy nekem is kisüssön végre a Nap. De baszd meg, mégse tudok változtatni, mert valami mindig visszavet fejben vagy lélekben, vagy külső hatásként… – vonom meg a vállamat. Belemehetnénk itt nagy filozófiai kérdésekbe meg az élet még nagyobb dolgaiba, de felesleges. Nem hiszem, hogy két félrészeg fogja megváltani a világot. – De te legalább már tudod, hogy mi van emögött – bökök magam felé. Sokan azt gondolják még ma is, hogy a marcona külső, a sötét ruhák, az agyontetovált test mögött csak divatbéli faszságok vannak. Mert a rockerek feketét és bőrt hordanak, az tolsó négyzetmilliméterüket is kivarratják, ékszereket lőnek… meg mást is. De valójában, amit az emberek látnak rajtam, tényleg az van belül is: sötét magányosság, kilátástalanság, zavarodottság… mindezt megspékelve a nagymennyiségű művészlélekkel. Szar ügy.
- A fényt? – Vonom fel a szemöldökömet és a kezdeti komorságot egy halk nevetés váltja fel, amit az utcafront felől érkező zajok már-már teljesen elnyomnak. – Kösz a jókívánságokat, Remington – és ezt a lehető legkomolyabban mondom, hiába, hogy így is érzek magamban egy jó adag zavarodottságot, amiért ilyen rövid idejű ismertség ellenére beengedtem őt a lelkem legsötétebb bugyraiba. Nem szokásom…
- Rémlik, hogy az imént mondtam, hogy nem látom a jövőmet? Hogy parázzak rá valamire, ami… nincs? Viszont az, hogy meg akarjak felelni a társadalmi elvárásoknak, kizárt. Ha így lenne, vállalnám az eredeti hajszínemet és ecset hajat vágatnék, igazodnék a huszonegyedik század öltözködési stílusához vagy kibaszottul zokon venném, ha valaki számon kérné rajtam, hogy miért nem járok gyúrni, miért nem figyelek oda magamra – és ez csak a külsőség része. – Ja, az emberi kapcsolatokról nem is beszélve! Huszonhét éves koromra még nincs asszony? Nincs minimum két gyerek? Saját autó és ház? Nem, Remy… engem kurvára nem érdekel az az elbaszott társadalom, amiben élünk, ahol elvárások vannak, mindenkinek meg kell felelni… ahol nem lehet hibás a fogsorod, ha túl sovány vagy akkor bulémiás vagy anorexiás vagy, ha van rajtad plusz kiló akkor zabálsz és nem sportolsz eleget. Mi pasik növeszthetünk hordó belet, de elvárjuk, hogy az asszonyaink szupermodellek legyenek. Jól fizető munka? Egyetemi végzettség? Minimum! Az én megfelelési kényszerem kizárólagosan saját magamra vonatkozik… magamnak akarok megfelelni, és csak arra gyúrok, hogy minden nap tükörbe tudjak nézni, mert tudom, hogy: nem öltem embert, nem tettem tönkre más életét, nem szegtem meg a törvényt, keményen dolgozok és úgy jutok anyagi javakhoz… - félreértés ne essék, nekem is vannak bűneim. Olyanok, amelyekre nem vagyok büszke és normális esetben, hű hívőként el kellene járnom templomba, hogy meggyónjam őket. De egyelőre nem hiszek abban, hogy van egy olyan felsőbb hatalom, egy Istenség, aki némi szipogós jajongás után megbocsájt nekünk. Lehet ez a hit, de attól még az a család, akitől elvettük egy szerettét, az az autós, akinek figyelmetlenségből meghúztuk a kocsiját majd elhajtottunk egy otthagyott üzenet nélkül, még kurvára nem lesz boldog. Ők nem fognak megbocsájtani.  
Eddigi kemény vagy szigorú vonású mosolyaimat egy szelídebb, kedvesebb váltja fel.
- Remington, ha valaki, akkor te megérdemled, hogy csak azzal foglalkozz, amit szeretsz és ismerve a munkamorálodat, emberségedet, el is fogod érni. Előbb, mint utóbb – szeretném őt megnyugtatni, hogy tényleg így is lesz, de nem látok a jövőbe. Bár megtehetném, már csak azért is, hogy elmondjam neki: jó úton halad. Ha valakitől, hát tőle soha nem sajnálnám az igazi boldogságot és a céljainak megvalósulását.
- A fehér kerítést ne hagyd ki! Az is a nagybetűs amerikai álom része, nem? – Próbálok kis humort csalni a témába, hiába, hogy még így is van egy furcsa keserűség abban, amit és ahogy mondja. Látszik a vonásain, hogy komolyan vágyik arra a bizonyos „nagybetűs” családi életre, de tudja jól, hogy az, ahova tart a karrierje, koránt sem biztos, hogy megengedhet magának ilyen képzelgéseket. Nagyon kevesen vannak, akik feláldoznák az álmaikat, vagy képesek összeegyeztetni egy zenész vagy menedzser életvitelével a sajátjukat. És nyilván ilyenkor kacsint be a mocsadék sors is, és olyan embert találunk magunknak, aki elvárja, hogy lemondjunk a karrierünkről.
- Tessék… - legyintek a sorban parkoló taxik felé. – Választhatsz is…



I am the Devil's smile
The one caught everyday. A hopeful hero's speech won't stop the years you bleed. I am a hurricane, An Army strong as one As they sit back and laugh; The one you left has just begun.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ricky Simmons
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Qlu9em9
Nothing left, now I'm feeling numb
And just like you, I couldn't love someone

Tere is no one, I can belong to

Born again | Ricky & Remy Cq8ZROp
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
i build my life of broken bones
not living for this anymore,

you want a fight I'll bring a war...

they laugh at me because i'm different; i laugh at them because they're all the same.
★ lakhely ★ :
Manhattan - East Village
★ :
Nothing in the cage of my ribcage
Emptiness is safe, keep it that way...
Born again | Ricky & Remy Kv9lzw7
★ foglalkozás ★ :
énekes II wanderers lead vocal
★ play by ★ :
Andy Biersack
★ hozzászólások száma ★ :
105
★ :
every sixty seconds you spend upset is a minute of happiness you'll never get back.

Born again | Ricky & Remy 6XMbPrS
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyCsüt. Május 02 2024, 18:34

- Még magammal kapcsolatban sem igazán merek felelőtlen döntéseket hozni, nem még ha rólad és a jövőképedről van szó. Mások átbaszása és megnyomorítása nem a stílusom. Mármint, hogy még véletlenül sem szeretnék ilyet tenni, így kerülök minden ilyen helyzetet. - nem gyanúsítom azzal, hogy ilyesmit feltételezne rólam, de azért jobb elébe menni a dolgoknak. A helyében én is bizonytalan lennék, és nem mernék hinni valami hülyegyerek szavában. Megértem, hogy vannak kétségei, de majd eloszlatom őket. Csak... nem ma. A felpörgési szintem erősen kezd lefelé tendálni. Utálom ezt a részt.
- Hát képzeld nem. Amúgy is... Nézőpont kérdése. És te akartál hazakísérni, nem én erőszakoskodtam. - mivel én Queens-ben lakom, nekem ez van távol. Mégis eljöttem. Ezt a logikát, Fellowes.
- Az ki van zárva. Kösz, de kihagynám a kanapét. Főleg a fasza kis promód után. Jó lesz a taxi. - ahogy eredetileg is terveztem.
- Elég ha kerítünk egyet, nem kell egészen Queens-ig kocsikáznod velem. Felesleges. Máskor is hazataláltam már. - a címemet csak meg tudom mondani, jesszus.
- Pff. Tudtam, hogy fenn fogsz akadni ezen a jelzőn. - forgattam a szemeimet. Még el is gondolkodtam, hogy ezt használjam-e. Hallgatnom kellett volna a megérzéseimre és nem felkínálni a magas labdát. Késő bánat.
- Nem beszólni akartam, csak... kerülni a szóismétlést? Nem tudom. Nagy nyelvtan náci vagyok. - írásban és szóban is.
- Király basszeros vagy. De maradj az éneklésnél. - mármint nem azért, mint amikor azt mondják, hogy aha, ügyes vagy, hülyegyerek, de inkább rajzold le. Hanem az az ő útja. Ez az igaz út.
- Aha. A fix színpad király. Csak hát a jövőre is gondolni kell, ha komolyan akarjátok tolni a dolgokat. Az sose baj, ha valakinek vannak kreatív ambíciói a zenén túl is. Tök hasznos lehet, ha bandán belül el lehet intézni valamit, és nem kell hozzá külsőst megbízni. És jobb érzés, ha valami fullra a saját terméked, mint ha másnak is köze van hozzá. Legyen az szövegírás vagy jelmeztervezés. - a Rocksuliban is mindenkinek megvolt a szerepe. Még akkor is, ha valaki csak őrködött, nehogy bejöjjön a diri. De fő a csapatmunka. Plusz az ilyen szupport dolgok nélkül egy banda sokszor sehol se lenne. A háttérmunka is fontos, nem csak az, hogy menő zenész legyél. Ezt a közönség elé is kell vinni.
- Persze én is ezt mondtam anno, hogy ezt kicsiben kell kezdeni, de nem árt előre gondolni olyanokra, hogy mi lesz ha... nem szeretem a váratlan meglepetéseket, amik felkészületlenül érnek. Emiatt egyszerre vagyok pesszimista és optimista is. Fura, de így van. - vontam vállat.
- Király. Komolyan. Szerintem sokkal hitelesebb, ha valakik maguknak írják a dalokat, szövegileg és zeneileg is. Nem valaki készen a kezetekbe nyom valamit, aztán kezdjetek vele, amit tudtok. Személytelen. Nem érzed a magadénak. Nem belőled táplálkozik, hanem valaki tök másból. És ha nem te hallod a melódiákat a lelki füleiddel, az megint gebaszos tud lenni. Praktikus, gyors meg minden, de kibaszottul macerás is. - nem támogatom az ilyesmit. Mármint én szívesen írok dalokat bárkinek, csak rám ne akarjon senki se kényszeríteni egyet se, akármilyen fasza is. Nem. Az. Enyém. Nem kell az ilyen.
- Engem nem zavar, ha valaki makacs. Én is az vagyok. - pfff... sőőőt.
- Majd lemeccseljük. Győzzön a jobb elképzelés. De amúgy az aranyközépútban hiszek. Az lesz, amit ti akartok. Én csak a külsős meglátás vagyok, ami vagy segít, vagy felejtős. Nem sértődök meg. - főleg nem, ha szakmáról van szó. Ez nem személyes, hanem a siker záloga.
- Nem szeretem a meghunyászkodó birkákat és a sumákolást sem. Az őszinteséget, az egyéniséget és a kihívásokat viszont annál inkább. Lehet, hogy tök fura, de minél inkább ilyeneket mondasz magatokról, annál jobban várom a közös munkát. - főleg, hogy ők valami lázadó rock/metal banda. Ez a minimum, hogy nem hódolnak be senkinek.
- Ez elég gyászul hangzik. - hogy mindössze a túlélés az összes terve a magánéletével kapcsolatban.
- Mármint megértem, miért gondolod így, de ez toxikus. Senkinek sem kellene így élnie és így éreznie. - a korábbi beszélgetésünk miatt nagyjából (!!!) átlátom a helyzetét. Valamit idővel csak kitalálunk ellene. A közös munka erre is hasznos lehet. Kénytelen lesz velem lógni. Nem fogom hagyni, hogy beszippantsa a sötétség és végleg eltűnjön. Kurvára kár lenne érte. És nem a zeneiparról beszélek, hanem mint magánemberről. Felkarolni és segíteni akarok valakit, nem kizsákmányolni. Mindegy, hogy az ő vagy más. Bár Ricky-t kedvelem, a mai után még jobban, szóval annyira azért mégse mindegy.
- Sejtem, mit érzel. - nem tudom, csak sejtem. Számomra a zene volt mindig ennyire megfoghatatlan, elérhetetlen és elképzelhetetlen. Soha nem láttam magam előtt a pillanatot, hogy valaha is színpadon állhatok. Egyszerűen egy adott ponton nem láttam túl, hiába próbáltam elképzelni. Mintha tudnád, hogy aznap meghalsz, mert... csak nincs tovább.
- De az kibaszott szar, hogy ezt az életeddel kapcsolatban érzed így. Vagy... pont, hogy nem érzed. Sötét, nyomasztó és elcseszett dolog ez. - magányos, hideg és kilátástalan.
- A világodat nem tudom megváltani, de remélem, hogy tudok segíteni abban, hogy jobb irányt vegyenek a dolgaid. Hogy legyen benned remény. Hit magadban. Kívánom, hogy egy napon te is meglásd a fényt. - néztem rá tök komolyan. Mindegy, hogy az egy esemény, egy személy, akármi. Ha most kapott volna egy kurva nagy jobb horgot, valószínűleg viszonozta volna. Egy ölelés meg fura lett volna. Néha nem tudom eldönteni, milyen érzéseket vált ki belőlem ez a gyökér gyerek.
- Végül is jól látod. - nem az egyéjszakásokat. Na én azoktól hányni tudnék. Sosem lennék képes rá. Egyébként ha választanom kellene, szenvedélyes és fizikai típus vagyok, semmint nyálas romantikus, de nekem érzelmek kellenek hozzá. Azt meg máshogy nem lehet megalapozni.
- Felelősségteljes gondolkodás. Egy mondhatni felelőtlen alaktól. - ő maga is bevallotta, hogy nem épp minta életet él, és meglehetősen önpusztító tud lenni. Egy oximoron tökéletes példája. (???) De ebből is látszik, hogy Ricky-ben ott van az értelem, csak elő kell csákányozni.
- Éld ki magad, amíg lehet. Koncentrálj a karrieredre. Inkább sodródj, mint ráparázz a jövőre. - és ezt én mondom. Ezt a "hiteles" baromságot.
- Amíg nem érzel aktuálisnak valamit az életedben, felesleges rágörcsölni. Amúgy is utálom azokat, akik engednek a társadalmi elvárásoknak, és "divatból" vagy miből balfasz döntéseket hoznak, amivel mások életét teszik tönkre. - mindegy, hogy az házasság, gyerek, háziállat, vagy akármi.
- Most egyelőre én is ezt csinálom. Sodródok. Élek. - leginkább. Pont egy szar időszakomban vagyok, de nem szokásom feladni. Rá pedig főleg nem akarom még az én szarságaimat is dobálni. Megvan a maga keresztje.
- Remélem, hogy majd csak azzal foglalkozhatok, amit szeretek. A zenével. Aztán a többit majd meglátjuk. - ehhez még sok dolog hiányzik. Állandó basszeros. Kevesebb depresszív gondolat és esemény a bandában. Bennem. Több idő, és nem utolsó sorban, hogy fel tudjak mondani a munkahelyemen. Ahhoz viszont előbb kellene egy ügyvezető, aki nem hagy cserben az utolsó utáni pillanatban. Bár van remény. Asszem.
- De... én mindig úgy gondoltam, hogy szeretnék családot. Feleség, gyerekek, kutya. A klasszikus szarság. A zeneipar nem feltétlenül letelepedős biznisz, nincs benne állandóság, szóval járhatnánk a világot vagy valami. Lenne egy ház vagy lakás a nyugis, turnémentes, stúdiózós, összeülős időszakokra. Nem tudom. - annyira azért nem merültem bele ebbe. Ez is túl macerás. Másoknak fel kell áldozniuk a saját életüket a tiédért. Vagy sok időt kell külön tölteni, amit sokan megint nem tolerálnak. Ördögi kör. A zene az igaz szerelmem, szóval... ja. Ez van.
- Ha nem jön össze, az sem gond. Feleslegesen nem kergetek semmit. - jól megvagyunk Evivel, csodálatos lány, de... nem érzem azt, hogy ez a korábbi ömlengés a közös jövőképünk lenne. De még csak kicsit sem. Simán lehet, hogy még túl fiatalok és éretlenek vagyunk ehhez. Még egyikünk életében sem ennek van az ideje. Nem tudom...

Ricky & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Ricky Simmons imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Ezgif-6-f58735b2f6
Born again | Ricky & Remy Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Born again | Ricky & Remy 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Born again | Ricky & Remy C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyKedd Ápr. 30 2024, 10:09

To: Remington

“Success comes from knowing that you did your best to become the best that you are capable of becoming.”

Majdhogy’ még én kérek bocsánatot feltartott kezekkel, amiért egyáltalán megfordult a fejemben az, hogy csak az a néhány rekeszre való sör beszélt belőle.
- Jól van – vágom rá félvállról, mintha nem okozna egy pillanatnyi aggodalmat se... de ha így lenne, rá se kérdeztem volna. – Csak biztosra akartam menni. Nem tudhatom, hogy mennyi piát vesz be a gyomrod úgy, hogy még teljes józanságodban tudsz döntéseket hozni. Ráadásul olyanokat, amikben én is szerepelek – nem sokan terveznek velem hosszú távon. Emberileg azért, munka téren pedig amazért… valakinek túl mocskos a természetem; főleg a felvágott nyelvem az, ami hazavágja a kezdeti lelkesedést, míg más a faragatlanságomat vagy az évek alatt tökélyére fejlesztett „szarok én magára!” stílust sérelmezi. Nem mondom, jogosan. Ami pedig a zeneiséget illeti, legtöbben a csiszolatlan, még alakítható kis gyémántocskákat keresik, hogy legyen kire rágyúrni egy általuk kedvelt stílust, én meg inkább vagyok egy nagy gumó formátlan szén, mint drágakő. Úgyhogy nem kellek. Mások szimplán nem szívlelik, hogy túl határozott véleménnyel vagyok, ha a zenémről van szó, - vagy az élet dolgairól - önös érdekek hajtanak és tipikus megfelelője vagyok a „hiába ordít a szél, a szikla nem hajlik meg előtte” közmondásnak. Nehéz velem együtt dolgozni és nem is tagadom, de nem lehetetlen. Csak egy nyelvet kell beszéljünk.
Felvont szemöldökkel lesek le rá, és egy apró sóhajjal kifújom a levegőt.
- Nem mondtad, azért kérdezem.
Queens hallatán, bár mindenre fel vagyok már készülve, mégis kis híján felakad a szemem.
– Azt a kurva! – Szakad ki belőlem és ebben a percben elillan minden abbéli figyelmességem, hogy jó fej leszek és hazáig terelgetem őt, ha kell egész Manhattanen keresztül. Jó fej vagyok, de ennyire azért nem... na aztán mégis van néhány csodája a világnak, talán ez lesz a következő.
– Távolabbi helyet nem sikerült találnod? – Vagy találnom nekem, mikor Brooklyn Queenshez közelebb eső feléről átköltöztem Manhattanbe. De munkába járás terén még mindig ez a legkomfortosabb a tizenegynéhány perc sétákkal erre vagy amarra. Más kérdés, hogy az idő alatt cirka ötször akarják kiszedni a veséimet a gettós szakaszokon, de az már legyen az én bajom.
- Nem, nem szívesen. Ez nem az a környék, ahol egyedül hagynálak, szóval vagy fogunk egy taxit, vagy összehaverkodsz a kanapém gondolatával... Nem túl kényelmes – adott a két lehetőség, ami magában hordozza a korábbiakat, hogy bár nagyon lelkesen felajánlottam, hogy elkísérem egy darabon, de lássuk be… se a pasija nem vagyok – mindkettőnk szerencséjére – se az anyja. Ráadásul nem tartozok még felelősséggel se érte, ő akart inni és ivott is, amennyi jól esett neki. Hát evvan’...
- Nem csapni való? – Vigyorgok egy ciccentéssel. – Olyan „a szarnál egy fokkal azért jobb”, mi? Amúgy minden – vágom rá végül határozottan. – Jó, nem minden, a jelmeztervezés vagy mi a szar, amit mondasz – mutogatok magam előtt a levegőben – az hidegen hagy. Troynak vannak furcsa víziói, hogy melyik számhoz mi illene, vagy ő milyen videót csinálna hozzájuk, de ebbe eddig nem igazán mentünk bele, mert minek? Örülünk, ha van fix színpadunk – aztán ha eljön a maga ideje, talán még előkerülhetnek azok a Troy-féle képzelgések. - A dalok javát én írtam. A szöveg- és a zene is inkább hozzám köthető, de azok felett Drake-kel szoktunk együtt izzadni. Szóval a zeneszerzés és a dalszövegírás a mi terepünk – mondanám, hogy sok terhet levenne a vállamról, ha lenne valaki, aki kifejezetten ezzel foglalkozik, de szeretem, ha a saját gondolatainkat énekelhetem meg.
A „saját faszságokra” elvigyorodok.  
– Nem, az nem fog menni. De meghallgatunk mindent, csakhogy ne úgy tűnjön, hogy öt paraszt vagyunk, akik egyedül a saját véleményükre adnak, és mennek a fejük után - tudunk kompromisszumokat kötni és mások meglátásait is fontosnak tartjuk, ha nem orbitális faszságokat találnak ki. - Én a helyedben ezen nem aggódnék – kezdek bele, és a cigis dobozt felé tartva kínálom meg őt. Ha vesz egyet, ha nem, én rágyújtok. – A rákényszerítés és ráerőltetés nem játszik. Ezek úgy fogják megmondani neked a véleményüket minden különösebb szégyenérzet vagy finomkodás nélkül, hogy magadhoz nyúlsz a határozottságuk gyönyörétől. Ezt pedig becsüld meg, mert a mai világban és zeneiparban amekkora idomítható majmok vannak, ez tényleg kivételes. Bár te is tudod. Drake valamelyest megalkuvóbb, ő képes beáldozni „valamit valamiért” alapon... egy jó gitárszólóról szívesen lemond, ha jobb oda a dob, vagy kell, hogy a ritmus is domináljon egy kicsit, ne csak a szóló vigye el a bulit. De ez csak egy ostoba példa volt, ennél nagyobb volumenű dolgokról is szó lehet. De szerencsére nagyon kevés olyan eset volt eddig, hogy ezen görcsölnünk kellett volna – megalkuvás ide vagy oda, néha tudni kell engedni. Drake ehhez már felnőtt, többünknek viszont gyúrni kell még rá.
Egy pillanatra tényleg megfordul a fejemben, hogy nem válaszolok. Mert minek? Hogy neki is világossá váljon, hogy mekkora selejt vagyok, vagy, hogy az agymenéseim veszélyesebbek öt másikénál együttvéve? Túl sok infó lenne ez mára belőlem… és mégis adok még egy pofont a szarnak.
- Túlélni. Remy, sokáig abban se voltam biztos, hogy a huszonhetedik születésnapomat egyáltalán megélem – és ez a legszomorúbb az egészben, hogy jövőkép nélkül, totál nagy feketeséggel és űrrel a fejemben ezt illetően, csak lötyögök és létezek. – És tudod, annál szarabb érzés nincs a világon, minthogy nem tudod elképzelni, hogy hol tartasz majd X év múlva, mert egyszerűen semmi, de tényleg semmi elképzelésed vagy fantáziád nincs ahhoz, hogy egyáltalán „lásd” magad. És ezt ne úgy képzeld el, hogy nem tudom eldönteni, hogy mihez kezdjek magammal. Hanem tényleg… sötétség. Mint azoknak, akik nem tudnak vagy nem szoktak álmodni, vagy nincs semmiféle emlékük az addigi életükről. Nem emlékeznek a halott szeretteik arcára, hangjára – próbálom olyan dolgokhoz hasonlítani az érzést, amiről neki is lehet fogalma. – És vagy elfogadod, hogy nincs más, mint sodródni az árral, "majd lesz valahogy", vagy mindennap pánikolsz, mert fingod nincs, hogy mi a fasz fog veled történni. Nem véletlen, hogyha kérdezik, hova képzelem el magam öt vagy tíz év múlva, nem mondok semmit, vagy csak határozottan passzolom. Vágyaim, reményeim nyilván vannak, szerintem neked se mondok újat azzal, hogy színpadon akarok állni és azt is addig, amíg bele nem döglök. De amíg minden napomat az utolsónak érzem, addig se család, se más elképzelés, még hosszú távú kapcsolatban se gondolkozok. Mert az mi? És amúgy se vezet jóra. Amúgy meg – vonok vállat – egy éjszakás numerákból élek… az pont elég - hangom egy pillanatra elbizonytalanodik, hiszen mégis van az a bizonyos „egy”, aki többet jelent azoknál az egy éjszakáknál… - … és szimplán örülök annak, hogy tudok levegőt venni és nem fulladok bele egy-egy napomba. A kölyköket nem mellesleg nem nekem találták ki, ráadásul azt, amit művelek magammal, nem hiszem, hogy tovább kellene „örökítenem”. Ki tudja mennyire pusztítom vagy mennyit pusztítottam már el magamból a káros szenvedélyekkel – tartom fel a cigit. Az elmúlt egynéhány órája, mióta beszélünk, körülbelül a tizedik szálat pöfékelem. És ez csak a cigi.
- Én csak zenélni akarok. Énekelni és önmegvalósítani. Létezni, amíg lehetőségem van rá. Aztán majd, ha körvonalazódik, meg összességében egyenesbe jövök és eleget éltem már a színpadon is, akkor talán elgondolkozok a mélyebb dolgokon. De javíts ki, ha szarul látom – ez embere válogatja. Nincs két egyforma gondolkozás és meglátás ilyen téren, és efelől ő maga is megerősít azzal, hogy velem ellentétben ő nagy tervező.
- És akkor…? Te? Veled mi a helyzet?



I am the Devil's smile
The one caught everyday. A hopeful hero's speech won't stop the years you bleed. I am a hurricane, An Army strong as one As they sit back and laugh; The one you left has just begun.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ricky Simmons
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Qlu9em9
Nothing left, now I'm feeling numb
And just like you, I couldn't love someone

Tere is no one, I can belong to

Born again | Ricky & Remy Cq8ZROp
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
i build my life of broken bones
not living for this anymore,

you want a fight I'll bring a war...

they laugh at me because i'm different; i laugh at them because they're all the same.
★ lakhely ★ :
Manhattan - East Village
★ :
Nothing in the cage of my ribcage
Emptiness is safe, keep it that way...
Born again | Ricky & Remy Kv9lzw7
★ foglalkozás ★ :
énekes II wanderers lead vocal
★ play by ★ :
Andy Biersack
★ hozzászólások száma ★ :
105
★ :
every sixty seconds you spend upset is a minute of happiness you'll never get back.

Born again | Ricky & Remy 6XMbPrS
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptySzomb. Ápr. 20 2024, 15:21

- Hihetsz. - bólintottam.
- Nem szoktam átbaszni senkit. Véletlenül sem, nem még direkt. Ráadásul a zenével soha nem viccelek. - minden szavamat komolyan gondoltam, ami a közös munkát, a támogatását illeti. A világon nincs annyi pia, ami ezen változtathatna. Annyira még sosem ittam le magamat, hogy a világomról se tudjak. Nem szeretem elveszíteni a kontrollt az elmém és a testem felett. Erre azért mindig figyelek. Ettől még persze nem kell hinnie nekem. Annyira nem ismerjük egymást. Még.
- Nem tudom, mondtam-e. - vontam vállat elgondolkodva.
- Queens-ben. - egyébként. Nem épp a Brisard szomszédságában.
- Mondanám, hogy nem szükséges, de gondolom nem fogsz engedni. - se annak, hogy: 1. nem kell engem kísérgetni, feltalálták a taxit, és talán a címemet még el tudom mondani a sofőrnek. 2. És biztosan azt se hagyta volna, hogy én fizessek, pedig szándékomban állt. Talán majd legközelebb.
Ha Ricky is, akkor én is készen álltam az indulásra. Azt ugyan nem tudtam, hogy is néz ki nála a gyakorlatban, hogy elkísér egy darabon, de az legyen az ő gondja.
- Azt tudom, hogy szuper énekes vagy, és basszerosnak sem csapnivaló. De a bandán és a zenei világon belül még milyen folyamatok érdekelnek? Dalszövegírás? Zeneszerzés? Jelmeztervezés? - néztem rá kérdő kíváncsisággal.
- Vagy a többieket? - végül is a banda nem csak Ricky-ből áll.
- Csak hogy tudjam, hogy ki milyen kreatív folyamatban szeretne aktívan részt venni, és véletlenül se próbáljam meg elnyomni a saját faszságaimmal. Nem akarok valami betolakodó lenni, aki rátok telepszik, és senkit sem hagy kibontakozni, mert a saját baromságait akarja világmegváltani rajtatok keresztül. - persze ez még odébb van, de én már csak ilyen vagyok. Tervezős.
- Nem szeretnék pl. abba a hibába esni, hogy én sosem lehetek rocksztár, mert több dolog miatt is alkalmatlan lennék rá. Tudod... mint amikor a szülő rákényszeríti a gyereket, hogy focizzon, balettozzon, zongorázzon. Na én ezt még véletlenül sem szeretném. - ez egy közös munka, és elsősorban az ő érdeküket kell, hogy szolgálja.
Aztán eszembe jutott egy tök más dolog.
- Ne válaszolj, ha nem akarsz, de... milyen magánéleti terveid vannak? Vagy vannak-e egyáltalán. Csak a zene, a karrier az örök szerelem, vagy szeretnél majd feleséget, gyerekeket? Vagy csak valakit, aki társ lehet és tolerálja a turnékat? Vagy nincsenek ilyen "kislányos" vágyaid előre? A mának, a pillanatnak élsz. - rocksztárnak készül, világkörüli turnékra járni. Mint fellépő. Ezekkel az ilyesmi baromi nehezen egyeztethető össze. Nem az érdekel, hogy meddig fogunk együtt dolgozni, ez egy szimpla haveri érdeklődés. Szeretem tudni, hogy a környezetemnek mi jár a fejében.
- Én tervezgetős típus vagyok, nem túl spontán. Szóval bennem mindig felmerülnek az ilyesmik... mi lesz holnap, mi lesz x év múlva. Mi lesz, ha... - néha olyanokat kívánok, bár már most tudnám, mi lesz velem tíz év múlva. Nem szeretem a meglepetéseket. Rohadtul nem.

Ricky & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Ricky Simmons imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Ezgif-6-f58735b2f6
Born again | Ricky & Remy Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Born again | Ricky & Remy 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Born again | Ricky & Remy C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyKedd Ápr. 09 2024, 15:38

To: Remington

“Success comes from knowing that you did your best to become the best that you are capable of becoming.”

- Őszintén? Nem is tudnálak elképzelni ilyen… tudod… - legyezgetem meg az arcom előtt a kezemet, utalva a szem elé lógó feketére vagy színesre festett hajszerkezetre, mert ugye „ha már emó akkor csináljuk rendesen”. – Hát nekem volt – jelentem ki szórakozottabban, mint az szükséges volna, és hasonló vigyorral pillantok a sörösüvegem mélyére is, felmérve, hogy mennyivel kell még beérjem a következő körig. Talán kezd már a fejembe szállni. – Persze határozottan állítottam, meg kardoskodtam, hogy ez nem az, aminek látszik, és különben is milyen szitokszó ez? Hagyjanak engem a picsába a faszságaikkal. De felnőtt fejjel, ha visszagondolok, meg amilyenek azok a képek, amivel Nancy szokott road show-t tartani odahaza a barátasszonyainak, hát, de!  Ez még nem glam volt, hanem ez – ismétlem meg a mozdulatot. Az, hogy valamelyest komikusan beszélek róla vagy úgy, mint aki lenézi ezt a zenei vagy divatbéli irányzatot, az egy dolog. Az meg egy másik, hogy saját magamat is ugyan úgy kritizálom vele, mint mindenki mást, hiszen én is egy voltam közülük. Így meg szabad, nem? Soha nem fogok megfeledkezni az életem azon szakaszáról, amikor még én is úgy néztem ki az összes világfájdalmas képemmel, ujjnyi vastag szemfestéssel, hosszúra növesztett és rongyosra tépett hajammal, picsámat is alig takaró nadrágokban, mint egy kibaszott idióta, aki kint felejtette magát az esőben.
- Ők mind jó zenét tolnak, toltak, tartsanak ma már bárhol is, nem tudom. Viszont tény, hogy engem se ők ihlettek – de ezt ő is tudja, hiszen szóba került már, honnan és kiktől merítek.
- Két kezem kevés lenne, hogy összeszámoljam őket – feszítem szét magam előtt az ujjaimat, gyermetegen nézve végig rajtuk – …de, ha mégis ki kell emelnem valakit… valakiket, az Bon Jovi, Mötley Crüe, és az Avenged Sevenfold. De nekik több koncertjükön is jelen voltam, ami valószínűleg sokat nyom a latban. Aztán meg, ha fél év múlva kérdezel, lehet megint mást mondanék. De jelenleg ők – biccentek. – Zenében meg nem, való életben viszont, és talán közhelyes, de az örökbefogadóim. „Anyám, apám”, ahogy az egészségesebbek mondanák – javítom ki magam. – Ez akár már összevonható lenne a példakép dologgal is, de tényleg kellett a tőlük kapott közeg, az általuk kínált lehetőségek zöme, hogy nekem is lehetőségem legyen egyáltalán ihletődni és inspirálódni. Magamtól nem biztos, hogy ment volna. Mindig ők voltak számomra a példa, a plusz energia és a felszabadultság, az ihlető idő – mondhatnék én bárkit igazi inspirációnak, Bon Jovit, Steven Tylert, Mercuryt, bárkit, de a legnagyobb énekesek, zenészek se tudtak annyit adni nekem az eddigi munkásságomban, mint ők ketten.
Határozottan, kicsit talán „kikérem magamnak” arckifejezéssel fújom ki a levegőt.
- Az elmúlt években azért dolgoztam ilyen kibaszott sokat, azért vállaltam több melót, húztam az igát, mint egy hülye, azért pörögtem, hogy vigyem valamire a zenei életben. Hogy legyen biztos talaj a lábam alatt, hogyha ez a kurva világ ellenem is fordul, akkor az összekuporgatott pénzből tudjak valahogy elindulni. Bármi áron. Nem azért, mert jó dolgomban nem tudnék mást csinálni, csak a bárpult mögött ácsorogni és azt bambulni, ahogy más issza a snapszot meg vedeli literszámra a sört. Nem vágyok ide. Soha nem vágytam és lehetetlen, hogy ehhez az életformához ragaszkodjak, vagy ne tudnék változtatni, lemondani erről. Hidd el nekem, ha valami beindul, és itt a legszebb ideje, hogy ez megtörténjen, már csak a tarkómat fogják látni ahogy kocogok kifele az ajtón. Arra – mutatom az irányt. - Többet nem is látnak – rajtam ez nem fog múlni, úgy hagyom magam mögött az eddigi életemet, mint a huzat. Túl régóta dédelgetem és kergetem már ezeket az álmokat ahhoz, hogy pont egy ilyen állás vagy életmód legyen az, ami visszatart majd tőle. Persze tudom jól, hogy lesznek nehézségeim, lesz, amikor utálni fogom és gyűlölni. De a hírnévnek ára van. Engem viszont csak az hajt, hogy végre valahára értelmet nyerjen a belefektetett energia és vele együtt az életem is.
- Nem akarod te tudni, hogy mennyi és milyen jellegű véleményem vagy gondolatom van még, amit nem mondtam el, vagy amit jobb, ha nem vállalok fel. De tudnám mondani naphosszat és innom se kell ennél többet hozzá – az viszont tagadhatatlanul elképeszt még engem is, hogy mennyi mindenen tudjuk átrágni magunkat együtt, hogy mennyi mindenben értünk egyet vagy épp ütközik a véleményünk úgy, hogy azt végezetül mégis épkézláb gondolatokkal tudjuk megbeszélni és megvitatni. Nem vagyunk egyformák, soha nem is leszünk, egyedüli kapcsolódási pontunk talán a zene és a munkatűrés. Viszont a különbözőségek és eltérések sokszor, talán a mi esetünkben is, erősítik egymást.
Nagyot nyelek, mikor visszakérdez, és bár számíthattam volna rá, mégis lever egy pillanatra a víz. Vontatott mozdulatokkal veszem elő a fém kis cigarettásdobozt, hogy még egy szálat kihúzzak belőle. Ajkaim közé helyezve csípek rá...
- Vannak olyan dolgok az életemben, amikre nem vagyok büszke… de hozzám tartoznak és viselnem kell őket – zárom rövidre, s ha szerencsém van, be fogja érni ennyivel. Úgyis elég nagy a pofám ahhoz, hogy magamtól regéljem majd el neki a dolgokat később.
Felé lesve gyújtom meg a szál végét, s csak az első egynéhány füstpamacsot követően folytatom a gondolatmenet rám eső részével.
- És nem hazudok, ez az én célom is. Tény, hogy ez keveseknek adatik meg és az is, hogy mindenki világmegváltó akar lenni a zenéjével, gyermeteg álmaival meg a nagyratörő terveivel, aztán sanszos, hogy csak pislákolunk néhány tucat rajongóval, mondván ez a szar se jött össze. Ez van. Majd meglátjuk. De a remény hal meg utoljára – hanyag vállvonásom flegma hozzáállásra utalhat, de felesleges már akkor rágörcsölni erre, amikor még éppen csak szóba jött a jövő meg a folytatás...addig még úgy is át kell verekedni magam Remington, és a saját lelkiismeretemen is.
- A közös munka érdekében én bármit bevallanék. Tisztellek már annyira, hogy az ilyen, amúgy tényleg lényegi kérdéseket elmondjam, hogy mérlegelhess, akarod ezt vagy szakadjak meg egyedül. Nagy fába vágod a fejszédet és túl nagy bukta lenne mindannyiunknak, ha ezen... bocs, nem tudom kit áltatok, ha rajtam menne el a dolog. Annyira gerinctelen gyökér meg én se vagyok, hogy átverjelek vagy elhitessem veled azt, hogy minden szép és jó, rózsaszín felhő meg csillámpóni, elég lökni egyet a rolleren és öröm lesz meg boldogság. Csak közben látványosan fulladok bele a szarba. Magamat meg sajnos elég jól ismerem, tudom, hogy ha odáig jutok... márpedig ide – kocogtatom meg a szívem helyét a mellkasomon – hogy lesz még ilyen. Biztos nem a mostani volt az utolsó mélypontom, és neked is tudnod kell, hogy mivel állsz szemben, mi a bajom, miért vagyok néha gatya. De ... – biccentek néhány apróbbat, mintha saját magamat próbálnám meg győzködni. – Igyekszek ura lenni a helyzetnek – ezt még én se hiszem el. Nem véletlenül kezdek bele némi magyarázkodásba, az mindig egyszerűbb. – Nyilván nem könnyű amikor a „belső hang” üvölt, hogy a fasza ki van, ideje lenne felejteni...megszűnni... vagy csak más szemléletet követni. De az utóbbi is elég kellemetlen volt, még mostanság is nyögöm az akkor történteket. Talán érik a visszatartó erő – ez viszont igaz. Arról nem is beszélve, hogy még most is, hogy ég a pofámon a bőr, és mekkorát csalódtam magamban a történtek miatt. Még egy ok, hogy elfelejtsem ezt a „kikapcsoló” módszert. De megígérni egyelőre mégse tudom.
- Fura hát! Zavarba ejtő, ha valaki bizalmat szavaz nekem, holott néha még én se bízok magamban. De ez meg legyen az én problémám. Nagyon hálás vagyok. Ezért is... – és biztos vagyok benne, legalábbis szeretnék biztos lenni, hogy millió olyan dolog lesz még, ami miatt hálás lehetek majd neki. És én nem leszek rest kamatostól visszaadni neki mindent. – Nem akarok lehetőséget teremteni arra, hogy meginogj. Nem garantálom, hogy nem lesznek meredek szituk, vagy hajmeresztő faszságaim, amik bicskanyitogatóak lesznek vagy a halál faszára kívánsz miattuk, mert… nem akarom megígérni amíg tudom, hogy nem vagyok mindig száz százalékban beszámítható vagy nem tudom megtartani az ígéreteimet. De talán végre egy olyan időszámítás kezdődik, amikor kétszer is meggondolom, hogy mit csinálok és hogy azt miért csinálom? – Mert ebben viszont szentül hiszek.
- Nem, ezt már soha nem fogom kiverni a fejemből – nevetek fel, miközben a hamutartóba pöccintem a felesleges pernyét.
- Jól van Remy... – paskolom meg a vállát, de a vigyor az végig a képemen marad. – Talán majd egyszer elhiszem, de remélem nem fog sor kerülni a demonstrálásra – igaza van, mint az ismeretes, sokszor a legjámborabbnak tűnő emberek a legdühösebbek, ők osztják a legnagyobb pofonokat vagy adnak életre szóló leckét a másiknak. Nem biztos, hogy ezek tudatában meg szeretném várni, míg elgurul a gyógyszere. Az, hogy néha engem kap el a harctéri ideg, az megszokott és nem meglepő. De, hogy őt?!
Felvont szemöldökkel figyelem az arcát, míg ismerteti a korábbi haveri kört, és végezetül belém is fojtja a szót, amit egy halk dünnyögéssel nyugtázok.
- Ez lett volna a következő kérdésem, hogy kell-e utólag még beszélgetnünk bármiről is, mert Johnny haverod és ez a pár üvegecske sör szép, de igencsak hihetetlen gondolatokat és téveszméket ültetett el a fejedbe? Vagy, tényleg hihetek a kimondott szónak? – Teszem fel a találós kérdést mielőtt felhajtanám az enyém maradékát, majd egy sóhajjal elnyom a csikket a tálban. – Majd visszatérünk rá, ha eljön az ideje. Mit mondtál, hol is laksz? – Nem emlékszek, hogy mondta volna. – Elkísérlek legalább egy darabon. Nem hiányzik, hogy a jövendőbeli menedzseremet is el kelljen földelnem… a cechet én állom – kocogtatom meg a pult lapját, mikor a barista elénk lép, ő pedig tudomásul véve feljegyzi a szokásos kis naplóba, ami alapján a hóvégi levonások megtörténnek.
- Na! Szedd magad, lassan kelni kell – noszogatom.



I am the Devil's smile
The one caught everyday. A hopeful hero's speech won't stop the years you bleed. I am a hurricane, An Army strong as one As they sit back and laugh; The one you left has just begun.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ricky Simmons
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Qlu9em9
Nothing left, now I'm feeling numb
And just like you, I couldn't love someone

Tere is no one, I can belong to

Born again | Ricky & Remy Cq8ZROp
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
i build my life of broken bones
not living for this anymore,

you want a fight I'll bring a war...

they laugh at me because i'm different; i laugh at them because they're all the same.
★ lakhely ★ :
Manhattan - East Village
★ :
Nothing in the cage of my ribcage
Emptiness is safe, keep it that way...
Born again | Ricky & Remy Kv9lzw7
★ foglalkozás ★ :
énekes II wanderers lead vocal
★ play by ★ :
Andy Biersack
★ hozzászólások száma ★ :
105
★ :
every sixty seconds you spend upset is a minute of happiness you'll never get back.

Born again | Ricky & Remy 6XMbPrS
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptySzer. Márc. 20 2024, 19:44

- Olyasmi. Valakinél mindkettő beüt, valakinél csak az egyik. Ahogy mondtam, bírtam a visual kei előadók közül párat, néhány dalukat, de ettől még szerintem nekem olyan tipikus emós korszakom például nem nagyon volt. Engem nem szippantott be ez a Tokio Hotel atmoszféra. Se külsőre, se az a depresszív, fekete göncös, "egyik szemem sír a másik haj" életérzés. My Chemical Romance, Fall out Boy, Panic! At The Disco, Paramore, Good Charlotte, és még sorolhatnám. Tök jó dalaik vannak, jók a szövegek, a ritmus, megvan benne a rockos vonal, amit szeretek, hallgattam is, néha még most is, de ennyi. - ennél többet nekem nem jelentett. Valakik biztosan menedéket, mások divatot láttak az irányzatban, én nem ítélkezem, mindössze csak kimaradtam belőle.
- Kit vagy kiket tartasz a legnagyobb inspirációdnak? Akár a zenében, akár az életben. - jutott eszembe a millió dolláros kérdés a meglepő ihletforrások kapcsán.
- Ha már rohanó világ, kék halál és harmad vagy hányadik állás... - néztem rá komolyan.
- Ha elkezdjük beindítani a gépezetet, nagy áldozatokat kell hoznotok, hogy oda tudjátok tenni magatokat időben, fejben, energiában. Képes leszel felhagyni az ilyen mellékes munkákkal? Hogy csak egy irányba, a zenére figyelj? Még akkor is, amikor az elején nem lesz túl nagy anyagi eredménye. - valaki egyszerűen nem képes egyik pillanatról a másikra leállni és a korábbihoz képest takarékra kapcsolni magát. Ezt a saxo-nál is be kellett vállalni, hogy akár bukhatunk is rajta. Rafe autószerelős dolgai elég rugalmasak, Peternél a Melange of Art sem olyan, ahol Evi ne engedné el, amikor kell. (Még szerencse.) Azi a saját klubját viszi, és van egy jobb keze is. Nekem viszont fixen fel kell mondanom, mert mindkét munka egész embert kívánna, és azt lehetetlen lenne megoldani. Inkább a vendéglátásról mondok le, mint a legnagyobb álmomról valaha. Nem itt a küszöbén fogok visszatáncolni. Az teljességgel kizárt. Minden szarságból összevakarom magam, hogy ez összejöjjön.
- Örülök, ha azt érzed, hogy nekem fogjuk rá, hogy megnyílhatsz és a beszélgetésünk segít. Igazából ezt az egészet én is tök pozitívan élem meg itt és most. A nyitottság nem az erősségem, és annyira ritka, amikor olyasvalakivel találkozol, akivel mindent megbeszélhetsz, mert... nem tudom... nem ítélkezik? Hasonlóan gondolkodik? Olyan... gördülékeny ez az egész. Szeretem, amikor valakinek van véleménye, vannak gondolatai. Saját gondolatai! - és nem csak poshad a bűzölgő iszapban, ahonnan a legvastagabb faággal sem tudom kihúzni.
- A művészetet talán senki sem tudja helyén kezelni. Szerintem még mi sem. Ebben akarunk kiteljesedni, de közben sokszor bizonytalanok vagyunk benne. Ugyanúgy kétkedünk, mint mások. - de ez csak az én meglátásom.
- Hogy érted, hogy elkerüld az "igazságszolgáltatás legkisebb halait" is? - vontam fel a szemöldököm, lecsapva erre az elejtett megjegyzésre.
- Nem olcsó koppintás akarsz lenni! - ismételtem el.
- Szerintem ezzel ki is mondtad a lényeget. Valami tök újat kell alkotni, ami még nem volt. Hogy az embereknek ne az jusson eszébe, hogy tudod, az a srác, aki a KISS-t majmolja. Hanem a banda és a te neved azonnal. Ha meghallják akármelyik dalt, a jellegzetes hangodat, tudják, hogy az hozzátok tartozik. Mint a Queen! Akárhány stílus, mindig tudod, hogy az Queen és Freddie hangja. - vagy csak én vagyok túl nagy fan?
A drogos vallomására nem is tudom, mik futottak át az agyamon.
- Ööhm... hű... erre nem számítottam. - vakartam meg a tarkómat zavartan.
- Mármint... hogy ahhoz képest, hogy mondjuk időnként keményebben tolod, mint egy kis füves cigi, elég jól nézel ki. - tényleg. Elég látványosan lezüllött arcok vannak.
- De leginkább köszönöm az őszinteségedet, hálás vagyok érte. Komolyan. Nehéz lehet erről beszélni. Én is azt gondolom, sokkal jobb ez így korrektül kimondva, mint ha zsákbamacskát árulnál és később szaladnék tátott szájjal abba a bizonyos erdőbe. - ezt nagyra becsülöm benne.
- Most már lesz még valaki az életedben, aki segíteni fog kordában tartani a démonjaidat. Sőt... szeretném, ha néhányat le is tudnál győzni, hogy minél kevesebbszer üssön be nálad a szar. Nehéz lesz, és nem egyik pillanatról a másikra megy, de végső soron ez is a dolgom. Pátyolgatni titeket, figyelni rátok és megvédeni titeket, ott lenni akkor is, amikor nem fasza minden, és nem csak akkor előkerülni, amikor a markomat kell tartani lóvé osztáskor. Szembe is köpném magamat, és tőletek is elvárnám. Nem tudom átérezni a dolgaidat, mert a jelen állapotom ellenére én nagyon józan életű vagyok. Az egyetlen függésem talán a zene és a munka. Utálom, ha nem nálam van a teljes kontroll. De ettől még igyekszem megértő és empatikus lenni. - ezt megígérhetem.
- Fura vagy sem, de bízom benned. Jobban, mint a többiekben. Én benned látom a lehetőséget. Nem az alapján foglak megítélni, hogy van-e káros szenvedélyed, megcsúszol-e időnként. Kötelességem lesz elkapni, hogy el ne indulj lavinaként lefelé a lejtőn. Aztán ha akármit vergődök is érted, de nem leszel partner benne, ha önmagad és az én ellenségem is leszel, majd akkor megingok veled kapcsolatban, addig nem. - megadom neki az esélyt és bizalmat szavazok. Megérdemli, nem kérdés. Ricky megéri nekem a kockázatot. Akkora fantáziát és tökéletes alapanyagot látok benne, hogy el sem tudná képzelni.
- Tudd, hogy mindig számíthatsz rám. Mindig mindent elmondhatsz, én meghallgatlak. Tök mindegy, mi az. Amiről azt hiszed, hogy magasról leszarom és nem érdekel, akkor is gyere, mert érdekelni fog. Nekem nagyon fontosak a srácok. Azi, Rafe, Peter, Te. De még az ex-saxo tagok is. És a te srácaid is azok lesznek. Nekem fontosak a barátaim, minden téren. A munkában pedig emocionális racionális maximalista vagyok. - ha néha kidumálod magadból a sok baromságot szerintem nem gyengeség, pont hogy inkább bátorságra vall. Mintha én ezt csinálnám... Nagy bölcsen megfogathatnám néha a saját tanácsaimat is.
- Áh, felejtsd el. - legyintettem a zenei messiásos hasonlatra. Néha elszaladnak velem a drámai, költői túlzások.
- Pontosítanék. EDDIG hátráltattad magatokat! Most már van itt valaki... - mutattam magamra.
- ... akiből nem néznéd ki elsőre, de kurvára szét fogja rúgni a seggedet. Azi fél a jobb horgomtól, úgyhogy jó lesz, ha te is elkezdesz. - vontam vállat hanyagul, megjátszott nagyképűséggel.
Csalódott képet vágva követtem az eltolt üvegem mozgását.
- Neeem értem, miért mondod ezt. - vigyorogtam ártatlanul.
- Amúgy tényleg nem. - ismertem be a nyilvánvalót.
- Aziellel és Johnny Walker haverunkkal már tartottunk egy megbeszélést a bulitok előtt. Kicsit lehet, hogy túl produktívra sikerült. - köszörültem meg a torkomat.
- De attól még mindent komolyan gondoltam, mondtam! Emlékezni is fogok rá. Nem olyan vagyok, aki nagyot mond, aztán látszata és eredménye meg nulla. - nyomatékosítottam benne. Ami a piamennyiséget illeti... nos... kellett ez. Mostanában kicsit a faszomkivan spirálba kerültem. De ahogy elnézem, ő is. Hatalmas brofist, haver.

Ricky & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Ricky Simmons imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Ezgif-6-f58735b2f6
Born again | Ricky & Remy Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Born again | Ricky & Remy 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Born again | Ricky & Remy C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyVas. Márc. 17 2024, 16:32

To: Remington

“Success comes from knowing that you did your best to become the best that you are capable of becoming.”

- Tehát – köszörülöm meg a torkomat, miközben fitymáló grimasszal pillantok felé – értelmezzem úgy, hogy ez a japán zene meg anime rajongás is olyan, mint az „emós” korszak? Mindenkinek át kell rajta esnie egyszer? – Nem tagadom, nekem is volt olyan időszakom és korszakom, amikor sokkalta húzott a magukat emósoknak nevezők felé az öltözködési stílusom, mint a tényleges rockerek felé, hiába, hogy közben igyekeztem a zenémet óvni tőle és azoktól, akik ujjal mutogattak, hogy márpedig ez „emó”. Kellett néhány hónap, majdhogy év, mire kinőttem a rongyosra tépett, arcomat majdhogy teljesen eltakaró frizurákat, vagy az olyan jellegű sminkelési szokást, a vastag szemceruzáról nem is beszélve, amitől úgy néztem ki, mintha pofával belefejeltem volna a koromba. A sminknek, a festésnek a mai napig van még létjogosultsága, de ez már sokkal inkább a közönségnek szól, a produkció és a zenei ízlésnek a része, minthogy irányultság lenne.
- Akkor rólam ne is beszéljünk – legyintek. Azt hiszem pont olyannak tűnök, aki a háta közepére nem kívánja a színeshajú, cukifiú keleti fazonok zenéit, de ez még nem jelenti azt, hogy kifejezetten negatív véleménnyel lennék róluk. Ha valami jó, akkor jó, tök mindegy, hogy az milyen nemzetnek a sajátja. – Csak veled ellentétben én nem követek mindenkit és akárkit. Nyilván ettől se tudom teljes mértékben elzárni magam, talán nem is akarom, mert akik kitt megfordulnak, azok estéről estére a zenei palettának a legjavát felsorakoztatják… óhatatlan, hogy ne halljak bizonyos dolgokat, akár olyanokat is, amit nem akartam. Vannak itt a metal, rock koncerteken kívül jazz, r&b, rap, trap, pop összejövetelek is. És ahogy mondod, néha még engem is meglep, hogy honnan vagy kiktől szerzek én is még plusz ihletet, mikor már azt gondolnám, hogy nem tudok újat felmutatni. De nem titok, hogy van egy-két olyan dalom talonba, megírt vagy még meg nem írt, épp csak ötlet szintjén állok velük, ahol még egy kisebb szimfonikus zenekarnak is bőven van hely – majd, ha már „nagyban játszunk”. De mindent a maga idejében. Annyi biztos, hogy az ilyen ötletek sem itt születnek eme szent helyen.
Drámai, egészen hosszan elnyújtott sóhaj szakad fel belőlem, mikor sikerül egy számomra is lényegi részt kiragadni a mondandójából. Azon kívül hol érdekelnek engem annyira mások kölykei – ki másé, mikor nekem nincs és jobb is, ha nem lesz soha? – hogy azokkal foglalkozzak hosszú perceken át, vagy a szülők helyes, esetleg helytelen nevelési szokásaival? Ki vagyok én, hogy hozzá nem értőként akarjam megváltani magasztos gondolatokkal a világot, vagy kritizálni azokat, akik próbálnak túlélni ebben a társadalomban? Tipikus esete annak, hogy „mutasd akkor, hogy te hogyan csinálnád?!” Én?! Sehogy! Képtelen lennék életben tartani és felnevelni egy gyereket úgy, hogy a magam életét is kibaszott nehezen tudom csak menedzselni. Hiába, hogy látom az emberiség hiányosságait és egyfajta elvi bíraként mondok ítéletet sokuk felett, ez még nem jelenti azt, hogy ha meg is van a véleményem és talán bizonyos értelemben véve még jó hozzáállásom is lenne a helyes neveléshez, hogy képes lennék rá. Arról nem beszélve, hogy nem is szeretem a kölyköket… legalábbis amíg csendben vannak és nem az enyémek, nincs velük bajom. Az pedig hatalmas szabadságérzetet ad, hogy nem tartozok senkiért felelősséggel.  
- Az! Túlterhelt agy… és ha engem kérdezel, pont ezzel van a baj, hogy annyi hatás ér már bennünket ebben a hektikus világban – használom Remington szófordulatát - hogy a saját agyunkat hajszoljuk az őrületbe és tesszük tönkre az utódaink életét is vele. Nemhogy abba fektetnénk energiát, amink már van, a párkapcsolatokba, a családba, a munkába, a hobbinkba, inkább újabb őrültségeket találunk ki. Idő előtt kiégünk, és amikor egymást követi a sok szar, legyen szó egészségről, balszerencséről, kínlódásról, amin pl. mi is keresztül megyünk a srácokkal, inkább keresünk még valami pluszt, amibe kapaszkodhatunk, mondván „kössük le magunkat” „nem elég, ami van”. Tudom, mert én is ilyen vagyok… sőt, én vagyok a legjobb példa erre: keressünk még melót, mert abból a háromból nem jön össze annyi lé, amennyire szükség lenne… vagy legalább nem a magam szar életével kell foglalkoznom, hanem mindenki másét hallgatom a pult mögött. „Nem egyedül vagyok defektes.” Vagy zenéljünk még egy csapatban, nem elég az, ami van, hátha onnan is csurran cseppen valami, ami majd a másikban is kapóra jön. És mire észreveszem, akkor már annyi szar van idebent – kocogtatom meg a halántékomat némi elkeseredéssel – hogy egyszerűen kiakad. Mintha jönne a kék halál és tényleg leállna. Nem képes befogadni, megemészteni, újra tervezni, vagy csak gondolkozni… az is csoda, hogy mostanra sikerült gatyába ráznom magam, és most itt tudunk beszélni – ő nem tudja, nem kötöttem egyiküknek se az orrára, de volt egy kőkemény hetem az év fordulóján, ami után szent meggyőződésem, hogy csak a csodának köszönhetem, hogy még mindig itt vagyok, élek és lélegzek, vagy nem borultam el teljesen. - Viszont hozzáteszem, hogy az én esetemben nincs is szó arról a sok szarról, amit mondasz… Engem nem a családom baszott el a félreneveléssel. Nálam mindig voltak határok, amit Nancyék meghúztak és amiket én is igyekeztem követni és tartani is. Nem érdekelnek az elvárások, soha nem akartam megfelelni senkinek, az én életem nem az ilyen úri huncutságokkal formálódott… mégis, olyan kiemelkedő tehetségem van ahhoz, hogy elkúrjam az életemet, hogy ezek ellenére is megtettem. És biztos vagyok benne, hogy ha lenne egy „újrakezdő” kártyám, akkor is ugyan ezt csinálnám - mert ilyen vagyok. Selejtes, defektes, nehéz természetű tele hibával, végtelenül nagy egóval és büszkeséggel, ami nem engedi, hogy segítséget kérjek, ha baj van. Ráadásul még függő is, ami időről időre lidércként kíván uralkodni rajtam. Szar ügy.  
- Nehéz olyat találni, aki tényleg ért a dolgához, vagy az emberekhez. Lehet, hogy az elméletet nagyon jól ismeri, de nem ért az egyszerű „pórnép” nyelvén. De nem hazudok, az, hogy itt vagy, nekem messze inkább felér egy életviteli terápiával, mint azok az órák, amiket egy hozzáértő társaságában töltöttem el.
- Ugyan ezt, vagy még többet – bólintok. Ha valakinek „csak” alap diplomája van, egészen biztos, hogy a gyerekétől minimum doktorit vár. – A zene, a művészet viszont mindig valahol a rossz és a jó megítélés határán fog billegni. Vagy túl sokat gondolnak- és látnak mögé és elvárás lesz, hogy a kölykük próbálja meg a sikereket hajszolni mert nagy pénzeket lehet megmozgatni vele, hátha szupersztár lesz valakiből, vagy lenézik, mert a „kis művészkék”… a „zenélgetés”, a „festegetés” és társai. Egészséges középutat én még nem láttam.
Megrázom a fejem.
- Az én életemben egyelőre csak arra kell fókuszálni, hogy elkerüljem az igazságszolgáltatás legkisebb halait is… - nekem is komolyan meggyűlhet még a bajom ezzel, ezért is ver le a víz azonnal, hogy komolyabb figyelmet szentelünk neki.
- Terveim, céljaim vannak, Remington. Tudom, a legtöbb énekes és zenész is ezt mondaná, de nekem tényleg célom az, hogy korosztályokat, kultúrákat, embereket kössek össze… hogy bebizonyítsam, az is szeretheti a zenénket és válthat jegyet a koncertjeinkre, aki amúgy nem tartja magát vérbeli rockernek. Mert miért is kellene, hogy valaki az legyen, ha csak jó zenét akar hallgatni és egy jót szórakozni több száz, ezer másikkal? Jó lenne, ha többet látnának bennünk, mint egy újabb tucat csapatot, srácokat, akik összeálltak zenélgetni és bulizni egy kicsit, a stílus nevében pedig feketébe öltöznek, bőrbe csomagolják magukat szegecsekkel meg láncokkal, acélbetétesben van a lábuk, hogy keményebbnek tűnjenek vagy olyannak, mint a „nagyok”. Nem olcsó koppintás akarok lenni. Bízok magunkban, a zenénkben, a szövegekben annyira, hogy tudjam, ebből jó, valami egészen nagy is lehet… csak jussunk el addig… - ez még buzdító vagy győzelmi beszédnek is elmenne.
- A lelki kérdésekkel nem lesz probléma… - vonok vállat. - Drake és Troy megingathatatlanok. Sziklaszilárd mindkettő, lelkileg és mentálisan is. Kis füvezés talán nem a világ, az is csak elvétve. Azon kívül kevés káros szenvedélyük van, a cigi, pia, energiaital… de nem hajlamosak a túlkapásra. Jó hátterük van, mindig volt ki segítsen nekik, ha szükség volt rá. Nekem viszont vannak problémáim - szégyellem, de nem titkolom, csak épp soha nem esett szó róla. – Úgyhogy, ha gondoltad volna vagy sem, de ilyen téren talán én leszek a leggyengébb láncszem, vagy a legnagyobb falat, attól függ, honnan nézzük. Hogyha tényleg belevágunk bármibe is, nem akarom, hogy hidegzuhanyként érjen, de drogfogyasztó vagyok – és ezt igyekszek úgy mondani, hogy rajta kívül ne hallja más. Nem kell már előre hírverést csinálni belőle. - Vannak jó időszakok, inkább több, mint kevesebb, de annál rosszabbak is – talán meglepő lehet számára ez az infó, esetleg visszatartó és elborzasztó erő is, ha esetleg nem esett volna még le neki, hogy nem mindig vagyok tökéletesen százas. Az okok viszont szomorúbbak annál, minthogy azt gondolja valaki, hogy én is csak hobbiból szoktam rá, mert kötelez.
– Soha nem állok neki puszta szórakozásból… ezért is mondtam, hogy ha tele van már az agyam és nem vagyok képes elkülöníteni a jót a rossztól, akkor jön a kék halál. Ez az én kék halálom. Van, hogy pár hónaponként, fél évente vagy évente történik. De ezért van Drake és Troy, hogy ők kordában tartsák a… „démonjaimat”… - forgatom a szemeimet. - Szar erről beszélni, meg bevallani a gyengeségeimet, de egyenes akarok lenni veled és még így, mindennek a kezdetén tisztázni a legnagyobb kérdéseket, problémákat. Nem akarom, hogy olyanba kezdj, ami túl nagy teher lenne vagy erkölcsi szempontból helytelen a számodra – egyenes ember vagyok. Ha valami, akkor ez mindig is az erényeim közé fog tartozni.
- Bőven megtölthettek és halkan megjegyzem, hogy még a lehetőség is több, mert könnyebb egy ilyen műfajt betenni bárhova, mint egy metált vagy rockot a populárisabb slágereket játszó előadók közé - valószínűleg nem véletlenül vannak külön rock fesztiválok.
- Náluk nagyobb támaszra nincs szükségem. Ha ezek után bennem nem is bíznál meg, ők biztosításul szolgálhatnak.
- Hogy mi? Zenei messiás? – Vonom fel a szemöldökömet, és bár magamban jót szórakozok azon, hogy látszólag kezdi nyakon vágni az alkoholmennyiség, a szám széle mégis lefelé biggyed. Talán jókor dobtam be a saját függőségem témáját is; vagy nem fog rá emlékezni másnap, bár annyit talán nem ivott, vagy könnyedebben fogja venni, mint normális esetben.
- Vicces nem? – Vigyorgok a sörösüvegre. – Van egy bandád, van egy hosszú évekre visszatekintő zenei múltad, tudod, hogy mit akarsz, hogy hova akarsz eljutni…hirdeted az igét, hogy mit akarsz adni a zenéddel, jó vagy benne, már-már különleges a mai világban, de közben te magad vagy az, aki leginkább hátráltathatod magatokat – sóhajtva tolom el magamtól az üveget, majd az övét is előle. – Te nem csak ezeket a söröket ittad ma, igaz?  



I am the Devil's smile
The one caught everyday. A hopeful hero's speech won't stop the years you bleed. I am a hurricane, An Army strong as one As they sit back and laugh; The one you left has just begun.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ricky Simmons
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Qlu9em9
Nothing left, now I'm feeling numb
And just like you, I couldn't love someone

Tere is no one, I can belong to

Born again | Ricky & Remy Cq8ZROp
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
i build my life of broken bones
not living for this anymore,

you want a fight I'll bring a war...

they laugh at me because i'm different; i laugh at them because they're all the same.
★ lakhely ★ :
Manhattan - East Village
★ :
Nothing in the cage of my ribcage
Emptiness is safe, keep it that way...
Born again | Ricky & Remy Kv9lzw7
★ foglalkozás ★ :
énekes II wanderers lead vocal
★ play by ★ :
Andy Biersack
★ hozzászólások száma ★ :
105
★ :
every sixty seconds you spend upset is a minute of happiness you'll never get back.

Born again | Ricky & Remy 6XMbPrS
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyPént. Márc. 08 2024, 14:35

- Anno nagyon szerettem a japán kultúrát, a mangákat, az animéket, így az ezekhez köthető zenékből is néhányat. Egy időben a visual kei, Gackt féle Malice Mizer, Gazette is nagyot ment bizonyos otaku körökben. Nagyon különlegesnek tűnt. Viszont ezeket a tömeggyártott, szinte egyforma koreai bandákat már nem bírom követni. De ettől még a maguk műfajában felőlem aztán lehetnek jók, nem tudom, nagyon nem az én világom. Követem a zeneipart, mert sosem tudhatod, honnan jön az inspiráció, nem árt képben lenne még a rémes mai trendekkel sem, de erre most egyetlen példát sem tudnék hozni, ha őszinte akarok lenni. Nagyon távol áll tőlem. - az ázsiai zene őrület és a cuki fiúk is.
- A mai gyerekeket lényegében az internet neveli. A szülők is ott néznek utána mindennek, mindenki magát diagnosztizálja, a gyerek is ott keresi a választ a kérdéseire, nem a mamánál puhatolózik, nehogy anyu lecsessze. Hopp egy Youtube tutorial, aztán máris szakértő vagy. Ez egy nagyon hektikus világ. Minden felgyorsult és átalakulóban van. A társas kapcsolatok, egész pontosan a személyes kapcsolatok háttérbe szorulnak. Mindenki írogat egymásnak, videóhívással kommunikál az otthoniakkal a munkaidőben is. Virtuálisan játszanak, online kávéznak együtt, nem konkrétan, ketten beülnek valahová. Olcsóbb, nem fárasztó, nem kell kimozdulni a munka után, és mellette lehet még ezer dolgot csinálni, mert a túlterhelt agyunk folyamatosan igényli a pörgést és az új impulzusokat. Amilyen rohanó a világ, olyan lusta is. Az emberek szokásai, igényei megváltoztak. És ez a gyereknevelésre is átragad. Együtt élnek, de elléteznek egymás mellett, nem igazán értenek szót egymással. Vagy nem is akarnak. Az instagram, az influenszerek hatással vannak rájuk. A net egyébként baromi hasznos, az új kisokos, telefonkönyv, térkép, minden egyben. Meg kell tanulni használni, az életünk része, de káros is. Torzítja az elvárásokat, és csak még anyagiasabb lesz tőle már a nyolc éves gyerek is. Nem hajlandó akármit felvenni, gamer akar lenni, nem mondjuk kőműves. Nem klasszikus játékokra vágyik, mint a kisautó vagy a baba, hanem lényegében mini felnőttek akarnak lenni. Zavarja őket, ha a cipő nem passzol az iskolatáskához, nem a legújabb a tolltartójuk. Az óvodásnak Nike cipő, füles és iPhone kell. Az általános iskolásnak már okosóra, Xbox, PS, gamer PC, elektromos roller, kurva sok dolláros cipő, mert ezt látja. Középiskolásként már jó, hogy nem majd autót kap karácsonyra, és pont leszarja, hogy a szülő honnan guberálja elő rá a pénzt. Karácsonyra már egy csomóan hitelt vesznek fel. A gyerekeknek és a szülőknek is túl óriási a megfelelési kényszere. A régi öregek is baszogatják őket, hogy bezzeg az ő idejükben. A modern családmodell pedig még nem eléggé forrta ki magát. Már ha beszélhetünk családról. Pénzért, lakásért, kocsiért gyereket csinálnak, kényszerből, társadalmi elvárásból, hitelért házasodnak. Aztán válás, mozaik családok, elvadult gyerekek. És ők még jobban jártak, mint akiket ennél is durvábban lepasszolnak. - lásd Ricky esete.
- Én sem sok esélyt látok arra, hogy valaha is újra próbálkozzak ezzel a pszichodoki dologgal. Aztán ki tudja. Soha ne mond, hogy soha. Talán csak mellényúltam, és nem ez alapján kellene megítélnem a többit. Ez egy bizalmi dolog, így kell szimpátia és némi kémiai is, hogy megérthessük egymást és ne elbeszéljünk a másik mellett. - Aziel például dicséri Redmondot, és nekem is ajánlotta már többször is. Elgondolkodtató. Főleg, ha utána többet nem rágja a fülemet emiatt.
- Az ügyvéd, orvos, tanár, professzor, szóval értelmiségi szülők általában ugyanezt várják el a gyerekeiktől is. Az enyémek is ilyenek. A vendéglátást sem voltak képesek feldolgozni, nem még a bizonytalan hírnévhajhászást a zene által. Ha anno azt választom, nem a vendéglátás szakot, még lehet ki is tagadtak volna. Lehet túlzok, de a szülők furán tudnak működni. - az enyémek is.
- Az "igazságszolgáltatás" világa egy nagyon más műfaj. Ott is hamar a süllyesztőben találhatod magad, főleg ha olyasmibe tenyerelsz, ami az életedbe is kerülhet. Ha sikeres vagy, konkurenciát jelentesz, akkor is eltüntetnek. Ez elég szélsőséges hozzáállás, és talán csak túl sok krimit néztem, de sosem tudhatod. Én szeretek mindig a legrosszabb eshetőségre is felkészülni és azok alapján mérlegelni. Az ösztöneim és a józan eszem majd összehozza, hogy mi a legjobb, ne más akarja megmondani. Ha így lenne, én is beálltam volna a sorba és most valószínűleg állatorvos lennék. De a Remington névvel inkább a színpadon állok, mint kutyákat oltsak. Szép hivatás, hogy életeket menthetsz, legyen ember vagy állat, de én a dalaimmal akarom ugyanezt tenni. - na nem a tyúkok életét.
- Örülök, hogy így állsz hozzá és a kereten kívül is gondolkodsz. Én sem csak a fiatalokra gondoltam. A zene mindenkié, kortól, nemtől, származástól, vallástól, akármitől függetlenül. Egyszer kell robbantani, és maguktól is előmászik az a réteg, aki vevő rátok. Az a jó, ha minél többekhez eljutsz, mindenkinek jelentesz valamit. Mindegy, hogy mit, csak válts ki érzéseket másokból. Beszéljenek rólad. - az emberek kíváncsiak. Utánanéznek, hogy ki ez a helyes pofi, sátáni hang srác. Belehallgatnak a zenébe, és lehet, hogy máris lett egy új rajongó, aki azelőtt előítéletes károgó volt. Amelyik olyan, az meg ezután sem változik.
- Egyébként jogos, amiket a kért/kéretlen, valós/valótlan megjegyzésekről mondtál. Az építőjellegű kritika nem ugyanaz, mint az egyén véleménye, az ízlés, vagy a mostanában jellemző rosszindulatú trollkodás és fikázás. Szóval a bandát nem csak zeneileg kell felépítenünk és acéloznunk, hanem lelkileg is. - senkit sem szeretnék önbizalomhiányba, depresszióba, drogmámorba, túladagolásba, öngyilkosságba hajszolni, mert felelőtlen voltam, és az a valaki rohadtul nem állt készen. Nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel, ha nem tettem volna meg mindent. Sőt. Lehet kötelezővé is kellene tenni valami bandaszintű lelkiszemetest, akinek havonta egyszer el kell sírni minden szartengert is.
- Ez a saxonál is nagyon fontos, de a psych/indie vonal sokkal inkább rétegzene, mint a rock. A mi stílusunk olyan, hogy akinek nem tetszik, nem hallgatja, nem foglalkozik vele, vagy szimplán a létezéséről sem tud. Ettől még megtölthetünk stadionokat, lehet egy rakás koncertünk, letolhatunk akár egy turnét is, ott lehetünk a Lollapaloozán, a Coachellán, vagy akármilyen másik fesztiválon. - és leszünk is, mert nekem a saxomuch örökre a szívem csücske marad, ahogy eddig is volt. Bármi lesz is. Nem a semmiért álmodtam meg és melózok vele ennyit. Ami nem rajtam múlik, azzal nem tudok mit kezdeni. Én elmondtam, mit akarok, és ehhez tartom is magam.
- De nem vagyunk akkora veszélynek kitéve, mint ti lesztek. A hírnévért, az ismeretségért cserébe céltáblát akasztunk a nyakatokba. Olyan ízig-vérig elhivatott zenészek kellenek melléd, akik ezt tudják kezelni, ebben partnerek, és egymás támaszai lehettek a szar időszakokban. Mert lesznek olyanok, nem is kevés. Senki sem lehet kihúzó, mert akkor olyanok leszünk, mint ingatag kártyavár a ventillátor előtt. - vagy mi a tököm. A whisky-sör nem a legjobb retorikai fejlesztő kombó.
- Kibaszottul megreformáljuk és helyre pofozzuk a zenei palettát. Nem a hülye trendek alakítanak titeket, hanem ti alakítjátok a zenei ízlést. A gyökér trash fiatalok és a begyöpösödött zenenácik is csak kapkodják majd a fejüket, hogy megjött a zenei messiás. - nekem több kört szerintem már ne kérjen senki??

Ricky & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Ricky Simmons imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Ezgif-6-f58735b2f6
Born again | Ricky & Remy Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Born again | Ricky & Remy 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Born again | Ricky & Remy C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyVas. Márc. 03 2024, 15:49

To: Remington

“Success comes from knowing that you did your best to become the best that you are capable of becoming.”

- Nem, tényleg nem az – ingatom a fejemet egyetértő mosollyal. Idővel majd rájön ő is, hogy rémesen önpusztító életet élek, és nem csak munkamorál tekintetében, bár, ha csak ez lenne, már önmagában is sok lenne, hiszen se a pihenésre, se az evésre nem fordítok elegendő időt mellette. Napközben – közel három órán át tartó feltámadást követően - és éjszaka aktív energiacsúcsoktól pörgök, mint egy kibaszott búgócsiga, bezzeg, ha egyszer ágynak esek, kirugdalni is alig lehet belőle. Nem véletlen, hogy addig hajtom magam, ameddig lehetőségem van rá, amíg azt nem mondja a testem, hogy „jól van apám, most már aztán elég!”. És akkor nem beszéltünk még egyes káros szenvedélyemről. – Viszont valamiből élni kell – vonok vállat, a sörös üveg alját pedig a pult lapjához koccintom, ahogy néhány vízcseppet kergetek rajta. - És az a mai világban, főleg egy magamfajtának nem mindig megy egyszerűen - majd egyszer az lesz. Egyszerű. Addig meg csak reménykedhetek, hogy idővel majd büszke leszek arra, hogy X évesen elértem a céljaimat és megérte az a rengeteg bele fektetett meló. De azt tényleg meg is kell érni.
- Erőltetett? – Ráncolom az orromat. – Szar, és nem te, hanem a műfaj válik nevetség tárgyává. Akkor jönne egyenesbe ez a világ, ha az énekesek… énekesek – nyomom meg apró kis mosollyal - tisztában lennének azzal, hogy mit engedhetnek meg maguknak, mihez van hangjuk és tehetségük, vagy mihez nincs. Én tudom, hogy az enyém a saját műfajomban tökéletesen megállja a helyét - jellegzetes, egyedi, nem tucat - De mivel soha nem akartam például operaénekes lenni, ha már ez volt a példa, ezért soha a büdös életben nem állnék neki operaáriát énekelni vagy bármi mást egy „magasztosabb” műfajban. Meghagyom a hozzáértőknek – énekes és énekes között is van különbség, mint ahogy zenész és zenész között is. Lehetsz például bármekkora gitárvirtuóz a világ legnagyobb rockbandájában, egy klasszikus gitárosok mesterművében talán nem fogod úgy megállni a helyedet, ahogy azt ők tennék. – Egy biztos, hogy kurva isten, hogy soha nem adnám lejjebb a saját színvonalunkat a „haladó világ” igénye miatt. Amúgy meg… - kocogtatom meg a pultot. – Nézzük meg azt, hogy kik is alakítják a zenei ízlést? A kislányok és a kisfiúk, a divat, a hosszú combok és amiről már beszéltünk, hogy legyen kit nézni. Itt van például a keletiek zenéjének őrülete is. A "cuki fiúk" – amivel megint csak nem tudok mit kezdeni. Nyilván leszólni nem fogom egyiket se, annál azért profibbnak és érettebbnek gondolom magam, de a személyes véleményem bőven megvan.
Jókora bólogatásokkal értek egyet vele.
- És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a modern világ modern gyerekei jóformán nem is szülői hozzáértés alatt nőnek fel. Talán a miénk volt az utolsó olyan generáció, amikor tényleg a szülők vagy a nagyszülők neveltetése és normái szerint nevelkedtünk… viszont azok, akik ma szülők, ők már pont abban a teljesítményalapú világban nevelik a gyerekeiket, amiben lehetetlenség a pénzen és más anyagi javakon kívül megadni nekik azt, amire szükség lenne. A kölyköt lepasszolják reggel bölcsődébe, óvodába vagy az iskolába, ők meg elmennek dolgozni és estig nem is látják egymást, akkor pedig maximum vacsora, a szülők megbeszélik a munkában történteket, már ha van olyan, hogy „szülők” és nem anya vagy apa neveli őket. Addig a gyerek játszik a szobájában vagy, ahogy mondtuk, beül a gép elé – furcsa érzés valakivel úgy társadalomkritikát megfogalmazni és arról beszélgetést folytatni, hogy voltaképp nem is ezért ültök egymás mellett, hanem valószínűséggel a zene lenne a ti mozgatórugótok. Mégis jó érzés, hogy van valaki, akivel mindenről és bármiről lehet értekezni anélkül, hogy az felszínessé vagy kényelmetlenné válna az esetleges vélemény- és háttérbeli különbségek miatt.
- Az. Durva, de saját magamon tapasztaltam és tudom, hogy igaz – ráadásul az örökbefogadott gyerekek hiába kapnak meg mindent, szeretetet és anyagi javakat, mindig számkivetettek lesznek. Ha nem is kezelik őket úgy, mert miért tennék, akkor saját magukat lehetetlenítik el a „teljes élet” érzésétől, hiszen mindig lesznek bennük kételyek, kérdések: kik ők, honnan jöttek, miért mondtak le róluk, milyen lehet az igazi szülőanyjuk, vajon mit szólna, ha találkoznának? Mindig lesz bennük… bennünk egy hiányérzet. Bennem ez mindig itt volt és bár nem vagyok benne biztos, hogy szívesen belenéznék a tulajdon anyám szemébe, de abban se, hogy nem állnék elé és tenném fel neki a kérdést, hogy: miért nem kellettem? Talán meg volt az oka. Na mármost, hogy eddig, a felnőtt korig, mikor már értelmes és egész életre kiható kérdések fogalmazódnak meg bennünk, mennyi mindenen kell keresztül mennünk, mindazt nem kívánom senkinek.
Széles vigyorral horkantok egyet, majd megpaskolom a hátát.
- Bocs, nem rajtad röhögök… tényleg hihetetlen, eddig akárhány emberrel beszéltem és járt pszichodokihoz, én is jártam, teszem hozzá, főleg tinédzser koromban, bár most se ártana… mégis mind azt mondtuk, hogy „hülyébb az nálunk”. Ezért se akartam újból nekifutni ennek a körnek - de tudom jól azt is, hogy ha hamarosan nem vesz valaki mind mentálisan, mind pedig lelkileg kezelésbe, nagyon csúnya vége lesz a sztorimnak. – Hát nincs mit – nevetek fel, mert valahol kiérzem a hangjából, hogy a háta közepére nem kívánta a véleményemet, mert való igaz, ilyen tekintetben lehet én vagyok az utolsó, akitől hasonlót várna. De míg a többiek valószínűleg szeretetből és odaadásból noszogatják, én megteszem ezt szimplán emberként, nyersen. Olyan „ütni való”, de őszinte stílusban.
- Ügyvéd a faterja. De meg van hozzá az esze, még ha néha nem is úgy tűnik. Csak tartok tőle, hogy mutattunk neki egy irányt, tálcán kínáltunk egy jó lehetőséget ahol kiteljesedhetett volna, ő mégis a kötelezőt hajtja, mert azt várják el tőle és ő is úgy hiszi, hogy jobb benne, mert azt tanulta évekig. Az meg, hogy tud gitározni, csak egy szerzett kompetencia, ami hobbinak jó, de ennyi. Viszont nem vagyok én senkije, hogy neveljem vagy tényleg ráerőltessek valamit, ami szerintem testhezállóbb lenne neki, és néhány év múlva talán jobban járna a zenével, minthogy ki tudja, hogy milyen alakokat védjen? A zeneipar se könnyű, kibaszott kemény és lealjasító tud lenni, viszont még mindig több emberre tudna támaszkodni, mint akkor, ha meghurcolják majd abban a közegben, ahol az apja talán hasít. Jellemileg nem ügyvédnek való – jelentem ki határozottan.
Az a jó néhány sor, ami a zenénk, a stílusunk és a banda jelensége mellett szól, egyfajta kényelemmel és nyugalommal tölt el: Remington tudja, hogy mire van szükségünk és mit akarunk elérni.
- Ez lenne a cél… megkeresni, ha kell előkaparni valahonnan azt a réteget, akiknek ott kezdődött a zene és a műfaj szeretete, akiket most felsoroltál. Akiknek visszaadhatjuk néhány órácska zene és szórakozás erejéig a fiatalságukat. Én nem csak a fiatalokra építenék, hogy találkozzanak mással, mint a pop, a trap vagy akár az techno. Amúgy… - köszörülöm meg a torkomat, miközben a pultos felé pillantok, aki, mintha a kimondatlan szavakból is értené, hogy jöhet még egy kör az eddigiekből, már teszi is elénk az egy-egy üveg sört. - Sokan vannak itt is idősebbek az ötvenes, hatvanas korosztályból, akik rendszeres visszatérők és havonta egyszer biztos, hogy meghallgatnak bennünket tök mindegy, hogy csak egy fél órát vagyunk a színpadon, vagy miénk az egész este… kurvára nem érdekli egyiket se, hogy közel ezer húszas, harmincas van körülöttük. Mi idézzük a régieket, a fiatalságukat, főleg azóta, hogy nagyobb hangsúlyt fektetünk a gitárszólókra is. Szinte látszik a fejükön egy-egy szólóbetétnél, hogy borzonganak…
Sokan persze az öregek közül is mutogattak már a kezdetek óta, hogy „ezek a nyikhajok meg a rock?” Azt is megkaptam már, hogy a világ legellentmondásosabb embere vagyok... Idézem, „a szép kis kölyök képed mellé ilyen hangot növesztettél?” Te meg most találd ki, hogy ezt dicséretnek vedd, vagy inkább a szemedet forgasd. És a mai napig vannak olyan hitetlenkedő, gúnyos alakok, akik nem akarnak esélyt adni nekünk, vagy ha be is látják, hogy jó az, amit csinálunk, büszkeségből elhatárolódnak, mert „nehogymár…” De ezzel én már nem foglalkozok, a többi srácnak viszont nehéz ezt lenyomni a torkán. Mindig lesznek ilyenek, mint ahogy olyanok is, akik majd a cuki pofikat meg a „de szép a szeme” arcokat fogják keresni egy csapatban és nem kifejezetten a zenét vagy a hangot. Viszont szeretném hinni, hogy a zene nyelve tényleg egyetemes és korosztályokat, különböző stílusú, egyéniségű embereket képes összekötni. El akarok jutni oda, hogy ha egy zene jó, akkor azt bárki képes legyen meghallgatni, tök mindegy, hogy milyen műfajt szeret igazából… örülnék, ha ebben tényleg tudnál nekünk segíteni, Remington. Tudom, sokan mondják, hogy a zene úttörői akarnak lenni, de én… mi... tényleg ezt akarjuk. És ha már itt tartunk és ennyire „közös nyelvet beszélünk”, akkor azt veled akarom elérni…




I am the Devil's smile
The one caught everyday. A hopeful hero's speech won't stop the years you bleed. I am a hurricane, An Army strong as one As they sit back and laugh; The one you left has just begun.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ricky Simmons
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Qlu9em9
Nothing left, now I'm feeling numb
And just like you, I couldn't love someone

Tere is no one, I can belong to

Born again | Ricky & Remy Cq8ZROp
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
i build my life of broken bones
not living for this anymore,

you want a fight I'll bring a war...

they laugh at me because i'm different; i laugh at them because they're all the same.
★ lakhely ★ :
Manhattan - East Village
★ :
Nothing in the cage of my ribcage
Emptiness is safe, keep it that way...
Born again | Ricky & Remy Kv9lzw7
★ foglalkozás ★ :
énekes II wanderers lead vocal
★ play by ★ :
Andy Biersack
★ hozzászólások száma ★ :
105
★ :
every sixty seconds you spend upset is a minute of happiness you'll never get back.

Born again | Ricky & Remy 6XMbPrS
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyKedd Feb. 20 2024, 17:12

Egyszerre volt megdöbbentő, sokkoló, őrültség és elismerésre méltó, hogy négy helyen húzta egyszerre az igát.
- Határozottan nem egészséges, amit csináltál, de legalább arra jó bizonyíték, hogy szorgalmas, kitartó vagy, és ha kell, kidolgozod a beledet is a cél érdekében. Én is inkább addig megyek és hajtom, amíg bele nem döglök, mint hogy feladjam vagy elbukjak. - legyen ez zene vagy munka. Az Aunt Marie's-t is inkább vittem a hátamon szinte egyedül, hogy egyenesbe jöjjünk, és elkezdjen szépen felfelé ívelni. Bárki is jön utánam, már egy sokkal jobb helyet vehet majd át tőlem. Csak jönne már az a bizonyos madárka.
- Csodálatosan kiborító. Nem azt mondom, hogy nem lehet próbálkozni, új irányzatokkal kísérletezni, időnként kell a megújulás, a Queen-nek sincs kb. két egyforma száma, mégis tudod, hogy ők azok. De azért ha nagy ívű énekes vagy, ne cseszd el azzal, hogy elkezded tolni a trap, trash szart. Vagy ha modern előadó vagy, aki épp csak valamit belevinnyog a mikrofonba, ne képzeld magad operaénekesnek vagy retró előadónak, mert gáz, erőltetett lesz a végeredmény és hiteltelen. És az sem mentség rá, hogy "de erre van igény". Neeem. Csak rossz célközönségnél próbálsz meg bevágódni. - nem kell beállni a sorba mindenáron. Az felér a kuncsorgással.
- Azzal sosem fogok jönni, hogy bezzeg a régi szép időkben. Az se volt jobb, csak más. Mások voltak a lehetőségeink. Minden időszaknak megvan a maga szépsége és nehézsége. Inkább az a gond a modern világgal, hogy túl gyorsan változik minden, és a perc tört része alatt ér annyi inger, mint korábban soha. Kb. feldolgozhatatlan. Nem véletlenül van egyre több figyelemzavaros. Csak pörgetik a tiktokot, mintha az életük múlna rajta, miközben azt sem fogják fel, mit látnak, vagy csak töredékét. Az agyuk hozzászokik ehhez a baromi sok ingerhez, és utána képtelen leállni. Az élet minden területén elkezdi ezt a tempót szomjazni. - nem vagyok orvos, nem is értek ehhez, de én így látom.
Elfogadtam azt a felkínált szál cigit.
- Ez a rendszer baromi kemény tud lenni. És bármennyire is durva a hasonlatod, sajnos valójában tényleg van párhuzam a gyerekek és a kutyák örökbefogadása között. Beteg. Sőt, még talán majdnem a "cuki kutyák" jobb helyzetben vannak. Manapság a kutya az új gyerek. - mondjuk én rosszul vagyok az ilyen zsebpatkányoktól.
Az meg, hogy egyszer élünk, és nem mások véleménye, elvárásai szerint kellene...
- Ezt már hallottam párszor Evitől és Azitól is. Próbálok is változtatni, csak nem egyik percről a másikra megy. A szándék már korábban is megvolt, még egy pszichológushoz is elmentem, mert mindenki annyira rágta a fülemet miatta. Nem hittem benne, de mondom jó, legyen. Hát életem legszarabb tapasztalata volt. A végén még úgy jött ki, hogy azt hiszem, hogy különb vagyok másoknál, tökéletesnek gondolom magam, és ezt várom el másoktól is. Mindenki kezéből kiveszem a munkát, mert én úgyis jobban tudom, emiatt nyomás alatt és rettegésben tartom a kollégáimat, akik miattam nem tudnak jól teljesíteni. És mindezt mártírkodásra használom fel. Ha a barátaimnak nem tetszik a stílusom, akkor inkább le kellene cserélnem őket. - forgattam meg a szemeimet.
- De köszönöm. Tényleg. - címeztem neki egy hálás mosolyt. Végül is éreztem benne a segítő, noszogató szándékot a részéről. Nem régóta ismerjük egymást, így külön jól esett a törődése, és a nyers stílusa.
- Ezeket az idő igazolja. - mármint a gyenge láncszemek szerepét.
- Az sem mindegy, hogy azért tanul jogot, mert ténylegesen azzal akar foglalkozni, vagy valami szülői nyomás. - erre külsősként nem tudom a választ. Csak a saját családomból indultam ki.
- De az sosem jó jel, ha valakiknek ennyire kilóg az a bizonyos lóláb. - nem szeretek ismeretlenül ítélkezni, de ez így tényleg nem úgy hangzik, mint akikkel hosszútávon számolni lehetne.
- Tényleg komolyan el kell beszélgetni mindenkivel, hogy mit vár ettől az egésztől. Nem csak álmodozás szintjén, hanem ha tényleg beindulna a szekér. - nekünk is volt egy komolyabb beszélgetésünk erről anno a srácokkal. Nálunk szerencsére nem volt gond. Leszámítva ugye a basszerost, de ha ő nem dobbant, talán sosem ismerem meg Ricky-t, akiért baromi nagy kár lett volna.
- A műfaj nem elrettentő, mert nagyon szeretem. És hát nem nekem kell átéreznem a színpadon, hanem nektek. A dolgok oroszlán része a tiétek. - nekik kell, hogy jól álljon a zúzás. Nekem elég, ha csak imádom, értem, és felhasználom.
- A piaci helyzet nehéz ügy, mert erre necces ráhúzni a statisztikát. Alapból most nem erre vevők az emberek, de ti nem is a tipikus tiktokker tinilányokra fogtok rámenni, hanem más közönségre. Is. - mert köztük is lehet olyan, aki simán ráfügg a bandára.
- Megszólítjátok azokat, akiknek jelentett, jelent valamit a rock, a metal, a punk, és azt mondhatják, hogy végre baszki, kurvára ez hiányzott a piacról. Végre nekünk is szól valami, és nem kell pelenkás kappanokkal beérni. Nekik hősök lesztek, akik megadják a nosztalgiafaktort. Például nekem is. Imádom a '80-as évek glam metal zenekarait, Misfits, KISS, Mötley Crüe, Alice Cooper, stb. Úgyis fogtok bevonzani olyanokat, akiknek nem ez a kedvenc műfaja, de megtetszik egy sor, egy dal mondanivalója, egy dallam, a hangszíned, egy riff, egy rendhagyó dobszóló, vagy akár valamelyik bandatag külsője. Sajnos a legtöbb bevétel az ilyen kis fantáziálós, függő, wattpad szökevényekből származik. Illetve sokan tartozni akarnak egy szűkebb közösséghez, egy családhoz, és a ti zenéitek által ezt megtehetik. - de majd kijavít, ha szükségét érzi.
- Ugyan nem két perc alatt történik a csoda, de kemény munkával ezrekhez, majd akár közel milliókhoz eljuthattok. Nem érzem azt, hogy ne lenne igény arra, amit csináltok.
Csak meg kell találni a tökéletes felállást. Biztos vagyok benne, hogy cserélődni fogtok. Nem mindenkinek való az, amire készültök. De én maximálisan hiszek abban, hogy ez működhet, befuttok majd, lesz rátok kereslet. Nem is kicsi. Egyébként meglepődnél, hogy egy lakodalomban is miféle katartikus hatást képes kiváltani egy váratlanul felcsendülő, ikonikus rock zene.
- ott akár az idősebb korosztály, a férfiak is a rendezvény részesének érzik magukat.

Ricky & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Ricky Simmons imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Ezgif-6-f58735b2f6
Born again | Ricky & Remy Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Born again | Ricky & Remy 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Born again | Ricky & Remy C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyPént. Feb. 16 2024, 21:04

To: Remington

“Success comes from knowing that you did your best to become the best that you are capable of becoming.”

- Köszönöm szépen! – Csapok a pult lapjára, bár a végén kénytelen vagyok visszavenni a lendületből és az erőből, mielőtt valaki ijedtében szájba vágna. – Ezért nem járok én a menedzserek nyakára. Sokan csak állnak bárgyú képpel, hogy miért nem keresek egyet, ha már ennyire zenélni akarok? Megtehetném. De miért én keressek? Ha valaki erre jár és lát bennünk lehetőséget, ha valahol hallja a dalainkat és érdekeljük, jönni fog magától. Én nem könyörgök már senkinek. Elmúltak azok az idők, hogy én újra lealjasodjak. Ha pedig ezért nem lesz soha egy épkézláb ember mellettünk mert én nem teszek meg mindent érte, akkor így jártunk. Freddienek se kellett könyörögnünk vagy kúszni-mászni a lábai előtt, mégis jött. És míg a többi látta a tehetséget és a lehetőségeket, csak épp basztak arra, hogy mi is profitáljunk abból, hogy felkaroljanak bennünket, ő azt a nyersességet és az ő szavaival élve mocskot akarta a színpadon látni csak profi szinten, amit már akkor is képesek voltunk prezentálni. Dörzsölt, nagypofájú, konok egy fasz volt, szó se róla...ő még többet is vitt volna a 20-nál, ha rajta múlik, de számos másik nagyágyúval ellentétben neki megadtam volna, ha kell zsebből a harmincat is, cserébe, ha ő megadja nekünk azt, amire érdemesek vagyunk – mosolyogva kalandozok el, tekintetem az egymás mellett sorjázó whiskys üvegeken pihen. Feléjük biccentek. – Napi két pohár az egyik Jimből, és kettő Johnnyból. Ez lett a veszte meg a koleszterin. A rohadék meg se várta, míg tisztességes nevet szerzünk magunknak... – kesergek, ám a hangomnak van egyfajta szórakozott éle függetlenül attól, hogy a kezdeti elveszettség és gyász, ami maga alá temetett a halála miatt, szépen lassan utálattá, már-már gyűlöletté alakult: amekkora lehetőséget biztosított számunkra, pont annyira lehetetlenített is el bennünket a puszta személyével. - A két karomat is képes lennék odaadni egy ilyen befektetésért cserébe – ez a kijelentés már valamelyest elszántabbnak és komolyabbnak tűnik, mint a korábbi morgolódásom és feszült szidalmaim egy magát megvédeni képtelen elhunyt irányába. De engem kurvára nem érdekel a „halottról csak jót vagy semmit” blama.
- Ez ismerős. Valószínűleg, ha nem tartanám ennyire fontosnak és komolynak azt, amit csinálok, ha nem lennének terveim, valószínűleg nemhogy nem ugrottam volna be hozzátok, de valószínűleg nem lépnénk fel itt se ilyen sűrűn. Négy helyen dolgoztam váltásban – kocogtatom meg a pultot jelezve, hogy erre gondolok most munka alatt. A pultozásra. – Itt, Brooklynban két helyen, meg néhány sarokkal odébb egy pub-ban. Ez sokszor heti hét napból hatot vagy hetet jelentett, amit munkával töltöttem, és volt egy órám itt, amikor ott álltam fent az idióta többivel. Hat nap esetén a maradék egy volt a zenének kinevezve... Ó baszd meg ezt elmondani is fárasztó, nemhogy csinálni – dörzsölöm meg az arcomat. Nancy nem véletlenül aggódott, mikor elköltöztem tőlük, hogy majd a munka fog tönkre tenni, csak mert biztosra vettem, hogy másképp nem jutunk egyről a kettőre. – Kellett a pénz. Aztán jöttetek ti. Talán a Saxo kellett ahhoz, hogy rájöjjek, így tényleg nem fogom megélni a harmincat se, bár nem hazudok, a mai napig nem látok azon túl – valamikor Freddie halálakor jött egy hülye agymenés és a fejembe vettem, de legalábbis magával rántott az érzés, hogy meg vannak számlálva a napjaim. Nekem pedig még az előtt adnom kell az emberiségnek, hogy megnyekkennék. – Otthagytam két helyet, egy maradt beugrósnak, főállásban tolom itt a pultban és rendszeres fellépőként a srácokkal, néha egyedül. Rájött Freddie balfasz haverja, hogy jelenleg mi vagyunk az egyetlenek, akik, ha úgy van, akár hétről hétre megtudják tölteni ezt a helyet. Ami neki fasza kis bevétel. Úgyhogy, ha valamit, hát ezt sikernek könyvelhetem el. Azt pedig főleg, hogy veletek is haladni tudok... és rajtatok keresztül ismerik meg az enyémeket is – talán önzőség, de hasznot kell tudni húzni a legkisebb, legcsekélyebb lehetőségekből is. Ezt hívják túlélés törvényének vagy éppen leleményességnek, ki minek gondolja.
- De az is épp elég ahhoz, hogy az ember ne tudjon jól aludni és mindig legyen min idegeskedjen, aggodalmaskodjon. Bőven elég szar az egy ember mínusz, nem kell, hogy sokasodjon is – mondjuk ki, valahol mázli, hogy csak egy poszton vannak problémáik, amit meg jelen állás szerint meg lehet oldani velem. Hogy én fogok e a jövőben embert találni a két idióta helyett, ha esetleg bedobják a törülközőt, az megint más kérdés, hiszen nulla a biztosíték arra, hogy innen előre mozdulunk.
– De tudod mi a megdöbbentő? – Térek vissza a korábbi témára, mert csak bassza a csőrömet a kimondatlan vélemény. – Hogy manapság bármilyen formációba beletudnak valami új divat- meg őrület hullámot erőltetni. Néha nem tudom eldönteni, hogy csodálatos vagy kiborító – nem szokásom ledegradálni más műfajt, nem akarok olyan mélyre süllyedni, mint azok, akik esetleg az enyémet kifogásolják. De ez még nem azt jelenti, hogy nincs meg róluk a magam igen velős véleménye.
Érdeklődve vonom fel a szemöldökömet, mikor a generációs problémákat kezdi el hosszan ecsetelni. Hol a honvágy kerülget, máskor a ténye annak, hogy bár a jó részét én magam is tapasztaltam, csupán én, ha generációban nem is, de hátterileg megint egy másik kasztba tartozok.
- Mivel én javarészt mindig korombéliekkel voltam körülvéve, inkább csak róluk tudok nyilatkozni... de sokan vannak, akiktől ugyanazt hallom: a rohanó és fejlődő világ tönkreteszi a fiatalságot. Telefon, TV, számítógép... Mondanám, hogy így van, de amikor jönnek itt nekem azzal, hogy „bezzeg a régi szép időkben”... na akkor kapok agyfaszt – vigyorgok – szerintem csak szimplán küzd az emberiség, főleg a mai fiatalság, hogy alkalmazkodni tudjon. Mi emberek idéztük elő azt is, hogy ne kint játsszunk már éjszakákba nyúlóan a haverokkal, hanem a gép elé kényszerültünk, azon keresztül bonyolítjuk le a kommunikációt. Egyszerű, gyors, meg se kell mozdulni hozzá. És ha engem kérdezel, én nem feltétlen rajonganék az ötletért, ha a gyerekem sötétedés után New York utcáin flangálna... egyszer-egyszer én is rábasztam már. Ez is egy ok, hogy változunk, nem? Mások a lehetőségeink és ahelyett, hogy biztonságosabb életünk lenne, egyre veszélyesebbé válik – ezt én magam is tapasztalom. – De mindemellett talán én is hasonló cipőben járok, mint te. Csak kicsit más módon – nagy sóhajjal vonok vállat. – Nem ismerem a te helyzetedet, de én tényleg soha nem tartoztam sehova és nem igazán értettem szót senkivel vagy akárkivel. „Otthonba született” gyerek vagyok. Senki nem tudja honnan és kitől... csak úgy ide lettem. Éveken át árvaházból ki, oda vissza. Olyan voltam, mint egy menhelyes kutya, aki jaj, de cuki a nagy kék szemeivel, mindenkinek kell, aztán rájöttek, hogy vannak igényeim, eszek-iszok-magam alá piszkítok és repültem vissza. Nancy a hatodik, de az állandó örökbefogadóm. Nyolc éves voltam amikor magukhoz vettek, mondhatjuk, hogy majdnem velük éltem le az eddigi életem javát, de mégse vagyok képes a mai napig anyámként tekinteni rá. Soha nem éreztem úgy, hogy igazán közéjük tartoznék... „valami nem jó”. Gyerekként se passzoltam sehova, mindig bennem volt a kirekesztettség érzése, miután rájöttek a többiek, hogy a szüleim nem az igazi szüleim. Tinédzserként meg aztán végképp elhatárolódtam mindenkitől – lomha mozdulattal veszek elő egy újabb szál cigit és gyújtok rá, majd megszokásból Remy felé tartom a fémdobozt, hátha ráfanyalodik. Nekem nem szimplán a téma milyensége miatt van rá szükségem, de megszokás is. Napi… sok szál. – És valószínűleg erre rásegített a kialakulóban lévő stílusom is, ami valahol védekező ösztön volt, hogy mindenki mást elrettentsek magamtól, de meglehet egyfajta jelzés is, hogy talán segítségre szorulok. Fasz tudja. Mindenesetre a mai napig kapok kéretlen megjegyzéseket – nem egy szívemnek kedves téma ez, mégis, ha már itt ülünk egymás mellett, akkor játszunk nyílt lapokkal és őszintén. Egy ideig úgyis össze leszünk még zárva, nem árt, ha lesz valakinek fogalma arról, hogy miért vagyok olyan, amilyen... nyersebb az átlagnál, feszültebb bizonyos helyzetekben, és miért reagálok sokszor másképpen, mint várnák az emberek. Miért vagyok inkább magányos farkas típus, miért élvezem jobban az egy éjszakás kalandokat, minthogy nagyobb energiákat fektetnék egy komoly kapcsolatba. - Azzal meg, ha akarnék se tudnék vitatkozni, hogy csak egyhelyben állok és nem haladok sehova...erről szól az életem – és ki tudja, hogy lesz e ez valaha másképp, vagy ez jutott nekem függetlenül attól, hogy mi mindent teszek azért, hogy ez változzon.
- Van esély rá, hogy az elsők között leszel. Ha már egyszer van rá igény – hogy mikor és milyen körülmények között? Passz.
Kékjeim megakadnak a profilján, ahogy a valóban érzékeny lelkéről vall. Eddig se tagadta, hogy érzelmesebb és bizonyos értelemben sérülékenyebb sokunknál, de most ki is mondja azt. Egy nagy szívás után vontatottan fújom ki a füstöt, de ügyelek arra, hogy ne rá, vagy ne magunk közé, hogy ott álljon meg.
- Tudod, ha még nem mondták én felvilágosítalak, hogy abba a nagyon szar helyzetben vagyunk, hogy csak egy leélhető élet jutott mindannyiunknak, Remington – jelentem ki olyan komoly határozottsággal, mintha ő ezt nem tudná… bár a hite kérdésével nem lehetek tisztában, hogy az hány életet számol vagy mifélét. Két ujjam közé fogom a cigarettát, hogy ne bagóval teli pofával osszam az igét. – Van elég szar az életünkben, ami mondjuk úgy, hogy magától jön...baleset, betegség, hajhullás, megöregszünk, meghalunk... villanyszámla, gázszámla és a többi. Mi a bánatos faszomért nehezíted meg a magad életét ennél is jobban? Ki a faszt érdekel mások véleménye? Nem unjuk még eléggé, hogy valakinek mindig meg kell feleljünk? És tudom, az, hogy ki mennyire lelki beállítottságú vagy mennyire vesz magára valamit, az nem mindig szabályozható. Ellenben fejleszthető. Egy adott vélemény az egy emberhez tartozik. Ha az hülye, az az ő baja, annak is lennie kell valakinek. Majd egy másik egyetért veled, azt fogja szeretni, amit te és a többi blabla. Első körben még magad miatt élsz, nem mások ízlése, véleménye, kedve és lelkivilága miatt... – és most nem a többieket szapulom, hogy hogyan álljon majd hozzájuk, ha esetlegesen nem arat nagy sikert a döntése. Ezek nagy általánosságban vett gondolatok.
- Lássuk meg, azt mondom. Ahogy te segítesz nekünk, úgy mi is neked – mert ez valahol még így is két oldalú dolog, főleg mindennek a kezdetén. Nem kifejezetten ilyen lehetőségekre számítottam és gondoltam, mikor életemben először újévi fogadalmat tettem… azt se tudnám megmondani, hogy milyen hirtelen felindulásból meg mi a ráknak, nem is számít. Viszont látok lehetőséget nem csak Remingtonban, de mind abban a körülöttem alakuló katyvaszban, amiben jelen állás szerint még csak kényelmesen, fulladozás nélkül lubickolok. Már ami a zenét és az éneklést illeti. Hogy mi van azon túl? Na azzal kapcsolatban már nem lennék ennyire bizakodó.
- Mhm – horkantok szórakozottan. – Arra azért készülj, bár meglehet a Saxo mellett nem mondok semmi újat azzal, hogy nem normális egyik se ezek közül – biccentek az irányukba. - Ráadásul nem tudom, hogy a két kölyökkel mennyire lehet hosszú távon számolni, ők a gyenge láncszemek. Nem zeneileg! Rohadt jók. De az egyik jogot tanul, nem hiszem, hogy választaná-e ahelyett a „rocker„ életet, finomabban fogalmazva, a színpadot. Kurva jól játszik csak az elköteleződés nincs meg benne. Én úgy látom, hogy nem kérdés, hogy mi lesz belőle tíz év múlva, talán egyszer még jól fog jönni nekünk bizonyos jogi kérdésekben. Aztán nehogy megbánja... de nem fogok erőltetni semmit. A másik meg Európába készül valami egyetemi ösztöndíjas lószarral, úgyhogy gyanús, hogy rövid időn belül az egyik gitárnak búcsút mondhatunk – aztán ne legyen igazam, ki tudja? - Jake amúgy egy hisztis picsa, jóformán semmilyen szempontból nem illik a csapatba, főleg nem a keménymag közé. Ha ő nem akar zenélni aznap, akkor nem fog... mert ő eldöntötte – az, hogy nem illik a csapatba, még a legkisebb probléma, idővel belerázódna. De ezt minden bizonnyal majd magunk között kell lemeccselni és esetleges utánpótlásban gondolkozni, mielőtt még gondunk adódna ez ügyben.
- A műfaj amúgy mennyire tűnik elrettentőnek? Bár, ha ajánlottad magad, valószínűleg nem, csak… gondolom, ha már menedzseri babérokra törnél, a piacot is szoktad sasolni néha. Szerinted mi a helyzet a mostani világban ezzel kapcsolatban?




I am the Devil's smile
The one caught everyday. A hopeful hero's speech won't stop the years you bleed. I am a hurricane, An Army strong as one As they sit back and laugh; The one you left has just begun.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ricky Simmons
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Qlu9em9
Nothing left, now I'm feeling numb
And just like you, I couldn't love someone

Tere is no one, I can belong to

Born again | Ricky & Remy Cq8ZROp
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
i build my life of broken bones
not living for this anymore,

you want a fight I'll bring a war...

they laugh at me because i'm different; i laugh at them because they're all the same.
★ lakhely ★ :
Manhattan - East Village
★ :
Nothing in the cage of my ribcage
Emptiness is safe, keep it that way...
Born again | Ricky & Remy Kv9lzw7
★ foglalkozás ★ :
énekes II wanderers lead vocal
★ play by ★ :
Andy Biersack
★ hozzászólások száma ★ :
105
★ :
every sixty seconds you spend upset is a minute of happiness you'll never get back.

Born again | Ricky & Remy 6XMbPrS
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyVas. Feb. 11 2024, 12:54

- Aztán lehet, hogy azért a 20%-ért nem csinál semmit, vagy csak nagyobb kárt, mint hasznot. Jól hangzik, ha egy bandának van menedzsere, de ez is egy kétélű fegyver, mert nehéz kifogni olyat, akivel érdemes együtt dolgozni. Sokan vannak, akik csak lehúznak, és akkor is fizetni kell nekik, ha a banda nem ér el semmit sem, nincsenek bevételek, csak kiadások. Kisebb, kezdő bandáknál jobb, ha nincs is. Amíg nem világmegváltó nagyságokban kell gondolkodni, egy banda maga is tudja szervezni a dolgait. Jobb ha a menedzser talál a tehetségre, nem a zenekar könyörög neki, hogy had dolgozzanak vele. Mindenki jobban becsüli a saját felfedezettjeit és igyekszik abból kihozni a maximumot, mert presztízs kérdés. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy vagyonokat kiadnak egy ilyen embernek, pedig alig vannak koncertjeik és a közösségi médiában sem aktívkodnak. Nem ettől fog fellendülni a népszerűség, a siker nem hullik az ölünkbe, ezért az elején keményen teperni kell. Ez akkor működőképes, ha jön valaki, akivel megvan a kémia, közösek a célok és hajlandó felkarolni. Akkor nem kidobott pénz lesz, hanem hasznos befektetés. - de mivel van tapasztalatuk Freddie-vel, így ezt nélkülem is tudja. Csak ritkán adódik olyan lehetőség az életben, hogy valakivel beültök valahova és erről beszélgethettek, kifejthetitek a véleményeteket, ragozhatjátok a zene téma szakmai oldalát, ami nem süket fülekre talál.
- Nekem is ezért kell ott hagynom az Aunt Marie's-t, mert tudom, hogy a zene és a vendéglátás együtt bizonyos szint felett már tarthatatlan lenne. Ha az ember ráérős idejében beugrós, az más, mint ha főállásban gürizik, alig bírja nyitva tartani a szemeit, egész nap jópofizik, és akkor még a színpadon is helyt kell állnia. - meg is van az elszántságom hozzá, és véghez is fogom vinni. A családnak majd akkor adagolom be, amikor már összejött, addig semmi szükségem a lehúzó kommentárokra. Szinte már a lelki füleimmel hallom a Remington kisfiam, neked teljesen elment az eszed!? kezdetű örökzöld nótát.
- Nálunk most csak a basszeros pozíció a necces, hogy lekopogjam. De értem, amit mondasz. Akiket a nagy hírnév vonz, nem szeretnének másodhegedűsök lenni a bandában, nem még huszadik senkik. Akkor is ezt érzik, ha egyébként nem így van, és ezen tényleg a közönség, a rajongók sem segítenek, hogy pl. a dobost nem akkora elánnal éltetik, mint az énekest. Nem véletlen, hogy manapság ilyen szedett-vedett formációk vannak, ahol hú de nagy a haverság, jól mutat a belőtt haj, a márkás cipő. Az egyik valamit énekelget, a másik meg rádumálgat a ritmusra. A zene meg full gépi, mert úgyse érdekel senkit, honnan szalajtanák a zenészeket. Csak a két nyálfej jól mutasson a pirotechnika közepén, lehessen velük szelfiket lőni, azokat az irigykedő haveroknak, barátnőknek mutogatni. Manapság sajnos kb. ez a siker receptje, és aki eltér ettől, arra furán néznek, vagy nem kapja meg azt az elismerést, ami járna. - röviden és tömören: balfasz egy világban élünk.
- Amint már nem tudsz kisegíteni minket, és őszintén kívánom, hogy minél előbb legyen így és induljon be rohadtul a karriered végre. Szóval ha nálunk nem oldódik meg a basszeros kérdés, akkor úgyis az lesz, hogy Azi varázsol a szintetizátorral valamit. Én többet nem kínlódok senkivel sem, egyszerűen nem ér annyit. - jobb lenne ha valaki élőben pengetné azokat a húrokat, de az idegrendszerem hosszútávon többet ér, mint hogy a zenei lelkem elégedett legyen. Már elengedtem ezt a dolgot.
- Maximálisan egyetértek. - a képernyőre tapadó, hipersebességgel pötyögő emberekkel, a faszhiányos kiscsajokkal és a képmutató, kamu-elfogadó világgal kapcsolatban is. Az Aunt Marie's-ben is szoktak lenni pincér tanulók. Pfuhúú, öcsém. Tudnék miket mesélni.
- Na ez egy jó kérdés. Nem tudom, hogy mi a helyzet a nálam fiatalabbakkal, mert nem igazán tudom megtalálni velük a hangot egy-két kivétellel. Én, mint az Y-generáció tagja, mindig is azt éreztem, hogy nem igazán tartozom sehova. Még hasonló értékekben nevelkedtem, mint a szüleink annak idején. Mi még örültünk, ha sötétedésig kint futkoshattunk, megélhettük, hogy gyerekek vagyunk, nem csak a telefonnyomkodást ismertük, és 8 évesen nem az volt a legnagyobb bajom, hogy a cipőm nem megy a táskámhoz, így nem mehetek el iskolába. Bakker, én még örültem, amikor egyáltalán lett színeskijelző, vagy hogy véletlenül nem húztam fel térdig a zoknimat a szandálban. De később a modern technológia, a felgyorsult ingerek minket is elértek. Kicsit azt érzem, hogy még mindig ugyanaz a Remy vagyok, mint régen, csak azt játszom, hogy felnőtt vagyok. Nehéz megtalálni önmagunkat, mert már semmi sem olyan, mint annak idején, de közben ez a mai világ is olyan távolinak, elérhetetlennek tűnik. Mintha valahol megragadtunk volna félúton, rohannának az évek, de mi még mindig ugyanott állunk egy helyben. - nem tudom, Ricky hogy van vele. Az is lehet, hogy csak túl jól sikerült az alapozás Azi-val.
- Hát pedig én szívesen hallanám tőled azokat a balladákat. - imádok meglepődni, az érzést, amikor leesik az állam. És szerintem itt is valami ilyesmi történne, ha ezt prezentálná nekem, amikor készen áll rá.
- Nekem ezek a bűntudati kérdések mindig is gyengéim voltak, de már dolgozom rajta, hogy ne tegyem tönkre magam olyanokért, ami nem az én hibám, és nem csak az én felelősségem. Ezen még változtatnom kell. De mire oda jutok, szeretnék felfejlődni arra a szintre, hogy el tudok engedni dolgokat, és nem húz majd le a depresszió két rossz mondat miatt. Egyelőre tolom a saxomuch-ot ezerrel, amíg a menedzseri karrierem kellően be nem indul, hogy lekösse az időm legnagyobb százalékát. Utána ez csak hobbi marad. Nekem nem gond, ha évente csak egyszer vagy kétszer lesz lehetőségünk fellépni valahol. Nem a saxo-ból tervezek megélni. Ezt a srácok is tudják, nincsenek hamis illúzióik. Te átmenetileg kisegítesz minket, és majd a saját karrieredre koncentrálsz. Aziel-lel is vannak terveim ilyen téren. Rafe nem egy feltűnési viszketegséges, neki nem lesz gondja az elképzeléseimmel. Peter pedig jó természet, és előtte is ott lesz majd a lehetőség, hogy a saxomuch csak egy ugródeszka legyen neki valami pörgősebb zenei karrierhez. Időnként összeállunk, örömzenélünk magunknak és a közönségnek, aztán ennyi. Talán még marketing szempontból is jót tesz a bandának, hogy ritka látványosság leszünk, mint a fehér holló. Még hamarabb elkapkodják a jegyeket, amikor mégis adunk hírt magunkról, és nem csak a közösségi média vagy zenei felületeken. - ki tudja. Az se zavar ha nem, és csak ötven embernek vinnyogok.
- Szerintem elég jól végiggondoltam, hogy ez működhessen. És nem akarok nagyot markolni sem, így nem vállalnám túl magam. 1-2 banda bőven elég, akikkel szívvel-lélekkel foglalkozhatok, hogy mindent elérhessenek, ami csak lehetséges. Dalszövegeket, zenei alapokat bármikor eladhatok mellékesnek. Vagy feljátsszuk a saxo-s srácokkal és megy a netre, had szeressék. A zenész kreatív, alkotói részről sem szeretnék lemondani. - az én fejemben rendszerezettebb ez a katyvasz, mint ahogy el tudom magyarázni bárkinek is.
- A közös munkára! - koccintottam össze a sörösüvegemet az övével.
- Én is szeretném megismerni őket. Az hogy még élesben nem vághatunk bele valamibe, nem zárja ki, hogy ne lehetne együtt tervezni, ötleteket cserélni. Akkor legalább előzetesben is látnánk, hogy ki mire vevő, és ki az, akivel nem érdemes számolni hosszabb távon.

Ricky & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Ricky Simmons imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Ezgif-6-f58735b2f6
Born again | Ricky & Remy Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Born again | Ricky & Remy 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Born again | Ricky & Remy C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptySzomb. Feb. 10 2024, 16:53

To: Remington

“Success comes from knowing that you did your best to become the best that you are capable of becoming.”

- Az én nyelvemen ez a „vagy jól, vagy sehogy” – bólintok. Más kérdés, hogy melyik alatt mit értek? – Persze most jó nagy picsát csinálok a számból, mert ahogy sokan teszik, úgy én is eladhattam volna a lelkemet bármelyik menedzsernek, de inkább megrekedtünk egy valamire valóbb „kocsmazenekar” szintjén, akik még viszonylag így is szerencsésebbnek nevezhetik magukat - van egy fix helyünk és ez betudható Freddie hagyatékának, a kapcsolatainak. Viszont ez még kurvára nem jelenti azt, hogy elég.
- Fogalmazhatunk úgy is, hogy egy vagyon – billentem helyeslően a fejemet. - Ráadásul meg kell élni azt is, hogy „megérjük a belénk fektetett pénzt” és többet hozunk a házra, mint amennyi a kiadás. És közel nem biztos, hogy az első évben ez meg fog történni, max kurva nagy szerencsével és átlagon felüli háttérrel. A menedzser meg ígyis-úgyis, alanyi jogon viszi a bevételnek legalább a 20%-át – legyintek, mintha nem lenne szóra se érdemes a dolog. Én nem sajnálom tőlük, úgyhogy ezen soha nem fogok vitába szállni senkivel. Viszont akkor az a menedzser legyen olyan is! Küzdjön értünk, akarjon és tudjon is betolni bennünket a legjobb helyekre, hozza ki belőlünk és a lehetőségeinkből a legtöbbet, de tegye mind ezt úgy, hogy ne csak a „rajongók” járjanak jól, hiába ők a közönség, akik életben tartanak bennünket. Nekünk is vannak igényeink, a mieink ráadásul nem is nagyok, csak ne basszák el a stílusunkat az aktuális picsarázó divat miatt. Belőlünk soha nem lesz ugrabugrálós hakni zenekar, vagy olyanok, akik "lip sync" tolják végig a méregdrágán megváltott jegyeket kínáló koncertet.
Az arcomat dörzsölve dörmögök néhány igent.
- Sejtheted én is mennyire élvezem az állandó meló mellett, vagy épp a műszakok közé beszúrt koncerteket... most is innen ugrottam át oda, és elméletben egy órán belül váltom őt – biccentek az egyik pultos srác felé. - És akkor még legyen idő arra is, hogy összeülj néhány órára a többi emberszabásúval, mert nem árt gyakorolni. Na nem, mintha nekik egyszerűbb lenne – mégse mondanám azt, hogy elviselhetetlen vagy lehetetlen. Meg kell tanulni életformaként kezelni, de kétségtelen, kibaszott fárasztó, ráadásul már a zenei életem is megoszlik két banda között. Idióta, mazochista egy állatnak kell lennem, hogy kimondjam, ezt élvezem, mi?
- Nem mindenkinek „való” ezt „teljes állasban” csinálni, és sokan nem is lesznek partnerek benne. Nálunk például a ritmusgitárosokon ül átok, vetésforgóban váltják egymást... egyszerűen nincs egyikben se elég ambíció. Amíg a csajoknak bejön és lehet menőzni meg faszt verni, oké, aztán ha nő a tömeg, jön a lámpaláz meg a pánik, a hánykolódás. Vagy nem elég jók, ez meg inkább az én személyes bajom. A másik feketebárány a basszeros, senki nem akarja a ritmusszekciónak ezt a részét vinni, mert „nem téphetik úgy a húrokat, mint egy elektromos gitáron”. Nem övék a „főszerep”, „csak lütyőznek a háttérben”. Ha tudnák… - vigyorodok el. Az embereknek fingjuk nincs arról, hogy mekkora szerepe van egy basszusnak példának okáért a rockzenében. – Úgyhogy, nem meglepő, hogy ezzel tartom magam edzésben hozzátok. De nem tudok én se mindig két teljesértékű ember lenni egy csapaton belül. Vannak ilyenek, de általában azok a bandák zeneileg is megengedhetik maguknak a négy főt. A mi zenénk öt emberes... – rövid távon, tét nélkül jó ez így. De ha egyszer odáig jutunk, kénytelenek leszünk fix embereket találni, akiket nem ver le a víz, ha közönség elé kell állni.
- Daisy egy rohadt jó húzás volt, ha lenne kalapom meg is emelném – valószínűleg nem csak a Saxo, de az ő jelenléte is tett azért, hogy dobjon valamennyit még az én követői bázisom számán is.
- Tizenkettő egy tucat – hang, kinézet, stílus és minden egyéb más értelemben. Nem véletlenül hirdetem, hogy nem óhajtok beállni a mai divat végeláthatatlanul hosszú sorába, hogy nekem is kiosszák ugyan azt a faszom haknianyagot, mint az összes többinek. Nem akarok egyenfrizurát, se egyenhangot, de egyenközönséget se. Nekem, nekünk megvan a saját ihletet adó korszakunk, azok a csapatok, akiktől meríteni tudtunk és tudunk mind a mai napig. Ők, amíg világ a világ ikonok lesznek, stílusteremtők és valódi különlegességek, nem olyanok, akinek, ha leáldozott a csillaga, jöhet a következő ugyan olyan. – Az a baj, hogy ezt soha nem fogod tudni kivédeni és lehet bármilyen jó vagy különleges a hangod, a rajongók fele nem azért és nem is a zenédért fog szeretni, hanem mert jól nézel ki. Ha pedig a csillagok is úgy állnak, akkor az egész bandára „jó ránézni”, ami beindítja a faszhiányos csajokat. Sokszor nem a zenei elhivatottság és a zenéhez való kötődés határozza meg a rajongók számát, hanem a Tik-tok, az Instagram és társai… a vizualitás, ahogy te is mondtad. Nem véletlenül építenek erre ma már mindent. Már mi is abból élünk, hogy állnak a metrón, buszon, tekergetik a telefont, beszippantja a hülye fejüket a képernyő, látnak egy csinos pofit vagy egy jóképű arcot és rányomják azt a kurva szívet… ha már sokadszorra jön szembe, akkor veszik a fáradtságot, hogy utána is nézzenek, mit tud. Zenél? Hát… elég menő. Énekel? De jó hangja van… és ez még a szerencsésebb forgatókönyv, mert egy jó hangot előbb fognak értékelni, mint azt, hogy valaki gitárklasszis. Ahhoz nem értenek a legtöbben, de egy fülüknek kellemes hang vonzza az embereket, mint szar a legyeket – darálok, mintha kötelező lenne. – Képmutató, ostoba világban élünk. Hirdetik az igét az elfogadásról, arról, hogy mindegy, hogy néz ki az ember, hány réteg háj redőzik a hasán, elől hordja a csöcseit vagy a hátán, akkor is gyönyörű. Lehet három szeme kettő helyett, meg állhatnak jobbra-balra a fogai… de mégis, nézd meg az ipart és mondj nekem olyan énekesnőt vagy színésznőt, aki nem szép, nincs tökéletes haja, sminkje, ruhája, alakja és utána az átlagembert, akik nem akarnak ilyenek lenni – nem kell általánosítani, ez nem csak a nőkkel van így. – Soha ne várd el ezektől a birkáktól Remington, hogy ne foglalkozzanak a külsőségekkel, mert te a zenével, a szöveggel akarsz hatni rájuk, azzal váltanád meg a világot. Kurvára nem fogja érdekelni őket, ha nincs valaki, vagy valami különlegesség abban, amit láthatnak a színpadon vagy a videókban. Aki miatt jobban elkaphatja a hype vonat a csapatot. Kurva nagyot fogsz csalódni, ha csak a zenédre és az elveidre alapozol – jelentem ki határozottan, hiszen én is tapasztalom. Nem vagyok ostoba, látom magamat és a csapat többi tagját is, kiváltképp Draket a maga egzotikus vonásaival. És nem vagyok hülye, hogy ne tudjam, a legtöbb színpad előtt tobzódó és nyáladzó kiscsajt ez érdekli, nem azt, hogy hogy zenélünk, vagy éneklek, hanem a gondolat, hogy mit tudnánk csinálni velük… a legtöbbel semmit, mert sárga zubbonyban élnénk le az életünk hátralevő részét és nem fogadnák el a kifogást, hogy "rocker életstílus". A hetvenes-nyolcvanas években ezzel még nem foglalkoztak úgy, mint manapság.
- De ti legalább kitartottatok – hümmentek elismerően Aziel és az ő közös múltjára. Hasonló a sztori, mint a miénk, csak mi hárman vagyunk lassan őskövületek a csapatban, míg a csecsemőkorú gitárvirtuózok – ja nem – egymás kezébe adogatják a hangszert, mi pedig csak reménykedni tudunk, hogy valaki egyszer megmarad közöttünk.
- Kíváncsi vagyok, hogy csak a mi korosztályunk küzd ezzel a „találd meg végre önmagad” problémával? Mi vagyunk ilyen kibaszott szerencsétlenek, vagy mindenki más is? – Meglehet, csak azért tudom a mi innen-onnan harmincas korosztályunkhoz társítani ezt a problémát, mert ilyenek között járok-kelek, de ez még nem jelenti azt, hogy másokat nem ver le ugyan ilyen gondok miatt a víz.
A továbbiakat csak egy mosollyal veszem tudomásul.
- Agyzsibbasztáshoz némelyik mosógépzene kifejezetten jó tud lenni – tapasztalatból mondom. Egyszer-kétszer kellett csak úgy beállnom, hogy onnantól kezdve bármilyen elektronikus, vagy egyéb csoda buliba becipelhető voltam.
- Daisyről, bár nem találkoztam vele sokszor, szerencsére nem az jött le, hogy a saját maga akaratát érvényesítené a tiétek felett, hogy nem kérné ki a véleményeteket, vagy magasról tenne rá, mert „ő a sztár, ahogy akarja és jónak látja az úgy lesz” – mindezt annak ellenére, hogy mekkora neve van és mennyi mindent tett már le az asztalra a fiatal kora ellenére. Alázatos, közvetlen és támogató. Tudja, hogy mi a jó a csapatnak, tudja, hogy kihez hogyan kell viszonyulnia ahhoz, hogy tökéletes legyen a kommunikáció. Ez pedig tiszteletreméltó és mindenekelőtt fontos szempontja a közös- és eredményes munkának.
Határozott bólintással értek egyet vele, de mielőtt bármit mondanék, kortyolok a sörből, majd vetek egy pillantást a színpad felé, mikor gerjedni kezd az egyik mikrofon.
- Nincs nekem bajom az arena-rock vagy a pop-rock műfajjal sem, amit amúgy a legtöbben vártak volna tőlünk… a popularitást is megértem, hogy a rock egy alternatívabb és könnyebb műfajával sokkal több embert tudnánk elérni és bevonzani: az arcotok, a zenei tudásotok és a hangod bőven meg van hozzá, hogy emberek milliói előtt lépjetek fel minden hétvégén, csak finomítani kell a zúzós hangzáson. Kortalannak kellene lennetek, könnyedebbnek… ne haragudjatok a világra – idézem annak a fazonnak a szavait, aki mellett ott ült Freddie is. Szerencsétlen faszimnak majd kiestek a szemei a szürreális elvárásokat hallva. – Mikor ezeket Freddie meghallotta, akkor döntött úgy, hogy a hátára vesz bennünket. Ő látta bennünk a régi nagy klasszikusokat és őket akarta a mai kornak adni. Azt az igazi hardrock, metal érzést… Mi pedig hittünk benne, az irányban, mert ugyan ezt akartuk mi is. Úgyhogy nem kell félni attól, hogy lemondok erről az álomról. Ha beledöglök is, ez a csapat így vagy úgy, de bármi áron sikeres lesz – beszélgetésünk során először keményedik meg igazán a hangom, ami valószínűleg sejteti, hogy nem viccelek, és ha a fene fenét eszik, ott leszünk, ahol a méltó helyünk van és ahova Freddie is várt bennünket.
- Megosztó vagyok én a zeném nélkül is – nem tudom visszafojtani a feltörő nevetésemet. – Vagy utálnak vagy szeretnek, valaki az álca mögé lát, valaki csak a maszkot akarja észrevenni és bele se gondol abba, ami mögötte van. Egyik szívtelennek és érzéketlennek gondol, a másik tudja, hogy valahogy és valamiért ezt a tüskés sündisznó természetet ki kellett alakítanom és magamra kellett húznom – vonok vállat. – Hogy erre mit tesz rá a zene, az egy másik kérdés. Dühöngök, hörgök és üvöltök a színpadon, ha kell, de a dalaim nagy része, ha ebbe a haragba és „a világ gyűlöletébe” is vannak burkolva, mégis mást rejtenek. Csak tudni kell értelmezni őket. Azt meg sokan nem is sejtik, hogy mennyi és hány ballada van a megírt dalszövegeim között, csak épp a közönségünk nincs meg ahhoz, hogy bárhol és bármikor játszhatóak legyenek. Egy-két kivétellel. Talán még én se állok készen, hogy elénekeljem valahányukat – mindennek eljön a maga ideje egyszer. Nekem is érnem és fejlődnöm kell hozzájuk, főleg azért, hogy érzelmileg a helyükön tudjam kezelni őket.
- Nem tartasz attól, hogy nem fog a kettő együtt működni? – Teszem fel a költői kérdést. - Ha eljön majd az ideje annak, hogy a menedzseri teendők mellett egy másik banda mellett egy perc időd se lesz a zenére? Hogy nem fogsz tudni a srácokkal játszani? Nem fogod úgy érezni, hogy végezetül, de cserben hagyod őket? – Rövid ismertségünk alatt kifejezetten érzékeny, érzelmes embernek ismertem meg, valahol biztosnak érzem, hogy meggyűlne a baja a lelkiismeretével. Viszont józan eszű és reális gondolkozású, nyilvánvaló, hogy a – számára – helyes utat választaná.
- Tudod… - szegem le az állam egy pillanatra, majd, talán túl nagy lendülettel veregetem őt hátba – én pedig el is tudom képzelni, hogy egymás oldalán érjük el a célunkat. Elismerem az utadat, azt, ahonnan eljutottál eddig. Azért is, amit a Saxoért teszel és hálás amiért bizalmat szavaztál nekem és tennéd ezt a srácaimért is - hangom épp olyan komolyan cseng, mintha egy végzetes ítéletemet osztanám meg vele.
- Hát akkor… - emelem felé a sörösüvegemet a végszó hallatán egy koccintásra. – Alakuljon bárhogy is, előlegezzünk meg egy koccintást erre. A közös munkára! – Ha pedig koccannak egymáson az üvegek, a maradékot is eltüntetem belőle. - Bárhogy is alakuljon, szeretném, ha mihamarabb megismernéd őket…



I am the Devil's smile
The one caught everyday. A hopeful hero's speech won't stop the years you bleed. I am a hurricane, An Army strong as one As they sit back and laugh; The one you left has just begun.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ricky Simmons
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Qlu9em9
Nothing left, now I'm feeling numb
And just like you, I couldn't love someone

Tere is no one, I can belong to

Born again | Ricky & Remy Cq8ZROp
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
i build my life of broken bones
not living for this anymore,

you want a fight I'll bring a war...

they laugh at me because i'm different; i laugh at them because they're all the same.
★ lakhely ★ :
Manhattan - East Village
★ :
Nothing in the cage of my ribcage
Emptiness is safe, keep it that way...
Born again | Ricky & Remy Kv9lzw7
★ foglalkozás ★ :
énekes II wanderers lead vocal
★ play by ★ :
Andy Biersack
★ hozzászólások száma ★ :
105
★ :
every sixty seconds you spend upset is a minute of happiness you'll never get back.

Born again | Ricky & Remy 6XMbPrS
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyVas. Feb. 04 2024, 09:20

- Teljesen megértem, amiről beszélsz. Anno elmondtam én is a srácoknak, hogy ezt kétféleképpen lehet csinálni. Vagy maradunk az olcsó örömzenélésnél, amit anno csináltunk egy bizonyos rétegnek, vagy magas szinten kell tolni, hogy pénzt is lehessen keresni vele, különben rámegy a gatyánk is. A felszerelés, a fellépések leszervezése, a merch cuccok, a promózás, a stúdiózás, lemezkiadás, próbaterem, mind nem olcsó mulatság, nem még megfizetni egy menedzsert, aki lehet hogy amúgy pont szarik ránk, semmit se ér a munkája, de jól lehúz minket. Erre bizony áldozni kell, nem keveset, és nem csak anyagilag. Az átlag munka rengeteg időt és energiát felemészt, ami mellett a zenéléssel töltött szabad esték és éjszakák nem egyszerűek, így el kell jutni arra a pontra, hogy ez legyen a megélhetésünk, különben kiégeti az embert. És ebben vagy partner az egész banda és egy lapra feltesz mindent, vagy akkor hagyjuk a faszba az egészet. Nekünk szerencsénk volt. A tagok nyitottak voltak rá, aki nem, annak a helyére pedig jöttél te, akivel lehetett számolni. Arról nem beszélve, hogy Daisy-vel megfogtuk az isten lábát, hogy velünk képzelte el az első zenei produceri munkáját. Neki már volt egy jól kiépített rajongótábora, közösségi platformos megjelenése, amiből mi is szépen profitálunk. Ez millióból egynek, ha megadatik. - tényleg meg kell kérnem, hogy lőjön le, mert ha belekezdek a zene témába, nem bírok leállni.
- Na... a kedvenc témám. - forgattam meg a szemeimet a "csinos pofi" hallatán.
- Utálom, amikor valakik csak a külsőségekre mennek rá, már pedig mostanában ez a divat. Kit érdekel, hogy az egész full autotune, hogy az illető tehetségtelen, hogy a dal nem szól semmiről, nincs értelmes, értékes mondanivalója, csak a szelfikről, verdákról, menő lépőkről, piálásról, drogokról, pénzről és hasonlókról, a lényeg, hogy az előadó, akit a színpadra löknek legyen "trendi". Nézzen ki jól, kövesse a divatot, legyen felszínes, hogy a tini, nyálcsorgató fanpicsáknak és a komplexusos, menőséget remélő fiatal srácoknak el lehessen adni. Az egész elment egy undorító irányba, és sajnos most valamiért erre is van igény. Simán bekajálják, hogy mennyire jók, miközben csak a vizuális ingert kapják, az összes többi valami ügyes agymosás. Nem a fülükkel hallgatnak zenét, hanem a szemükkel és a hormonjaikkal. Én személy szerint a saxo esetében tiltakoztam is ellene, hogy erre építsünk. Csak erre. Mert hülyeség lenne, ha azt állítanám, nem jó kiállásúak a srácok és nem vonzók a női szemeknek, de ne ezért szeressenek minket. A zenénkre, a szövegekre, az érzésekre figyeljenek, ne valamelyik zenész srácunkról ábrándozgassanak közben. Persze, ez is lóvét hoz, de az elveimet rohadtul zavarja. - és ezt is többet ragoztam a kelleténél, de tényleg rohadtul felbasz, amit mostanában látok. Mondvacsinált fiúkák, és mégis tini csajok ezrei olvadoznak tőlük és megélnek belőle. Még a TV-ben is műsorokat kapnak, miközben nulla végzettségük és tapasztalatuk van. Kiütik azokat, akik tényleg ezt tanulták és megdolgoztak a helyükért. De hát itt is érvényes az örök mondás: Az élet rohadt igazságtalan.
- Azival régóta ismerjük egymást. Még pincérként dolgoztam egy korábbi munkahelyemen, és oda járt egy srác, akivel folyton a zene volt a közös témánk. Volt egy garázs zenekaruk a haverjaival, többek között Aziellel. Rajta keresztül ismertem meg, és együtt alapítottuk a saxomuch-ot a közös indie/psych rock imádatunk jegyében. Aztán szép lassan lecserélődtek a tagok és csak mi ketten maradtunk. Velük is tartjuk a kapcsolatot, és sajnálom, hogy így alakult, de az az igazság, hogy nagyon jó cseréket csináltunk. Főleg így, hogy fel is akarunk törni, mint a gyógyvíz. - legalább sokszínűek vagyunk.
- Néha még én sem tudom, hogy ki vagyok, vagy milyen vagyok. Főleg mostanában, hogy felmerült, hogy tényleg foglalkozhatnék a zenével. Csak a zenével. Úgy érzem, hogy le kell zárnom egy fejezetet, hogy megtaláljam magam, és azt, hogy milyen irányba akarok menni én és az egész életem. Talán majd utána megmondom, hogy hány százalékban vagyok introvertált igazából. - az biztos, hogy jobban szeretek otthon lenni egyedül, mint társaságban. De ez talán csak a vendéglátás miatt van így, mert ott elegem lett az emberekből és a kamu jópofizásból. Majd kiderül, ha magam mögött hagyom ezt. Az a szakma felér egy komplett színészkedéssel.
- Ez is ismerős. Én is inkább régi klasszikusokat, retrót vagy rock-ot hallgattam és hallgatok a mai napig is, nem azt, ami ott és akkor menő volt. Nem állítom, hogy egy jó The Weeknd dal nem lehet inspiráló, de engem ez a modern tuc-tuc gépzene, idióta kántálós, rámondogatós szövegek nem vonzanak. - a legkevésbé sem. Nem is igen tudnám megmondani, hogy most kik mennek nagyot, mert nem hallgatom és nem is tartom számon.
Arra, hogy előbb képzelne el valami pszichodokinak, mert jól áll ez az egész helyzet, egy hitetlen nevetés volt minden reakcióm. Oh, tudnék mesélni, milyen tapasztalatom van az ilyen dokikkal. Egyszer engedtem a nyomásnak, és akkor is botrányosan rossz élményt szereztem. Pácíensnek is csapnivaló vagyok, nem még a kanapé másik oldalára.
- Nem is értem, miért baj, ha valaki egyedi, mer más lenni, pontosabban mer önmaga lenni. Mi is ezzel próbálkozunk, és talán van is rá kereslet, még ha nem is akkora, mint nem is tudom kikre. Anno amikor leültem tárgyalni Daisy-vel, neki is leszögeztem, hogy soha nem változunk meg, és nem fogunk elszakadni a gyökereinktől. Sem mint banda. Sem a tagok. Amint valaki elkurvul, el akar menni egy olyan irányba, amivel nem tudok azonosulni, akkor inkább kiszállok én. Nem vagyok hajlandó tucat lenni, mert ezt várják el. Ha bukunk, bukjunk el önmagunkért, és ne úgy végezzük, ahogy te is mondtad. Eladjuk a lelkünket, aztán mi leszünk a következő tiszavirágéletű "fiúbanda", aki pár kislányt elszórakoztatott, valaki meggazdagodott belőle, aztán le vagyunk szarva, mert már mégse ez a módi. - ez most nagyon megy. Persze tisztelet a kivételnek, de azért a többséget meg lehet nézni a kínálatban.
- Szerintem inkább képviseld a rock keményebb oldalát, és juss fel lassabban a csúcsra, mint hogy olyat csinálj, amiben kurvára nem leszel hiteles. Kiábrándító. Azt a közönség is érzi, hogy nem vagy felszabadult, a hátad közepére sem kívánod az egészet. Hiszem, hogy ők is érzik, hogy ki az, aki a zenét, a közönségét szereti, át akar adni valamit a zenéjével, és nem csak a dollármilliókat számolni, cserébe meg jól átveri őket, mert csak betanult szerepet játszik. Már azzal is tiszteled a közönségedet, ha egyszerűen önmagad vagy és kiteszed a lelkedet eléjük, akár mocskos, akár tiszta. Ez van, ezt szeressétek vagy ezt utáljátok. És te pont egy ilyen megosztó arc lehetnél, aki meg tudja mutatni, hogy lehet, hogy sötétnek és zordnak tűnsz, de a te szíved is ugyanúgy vérzik, mint bárkié. Neked is kisüt a nap, és neked is szembe fúj a szél. A rock egy életérzés, ami kurvára nem a bőrcuccokról meg a fekete színről szól. A legszebb sorok, rímek, metaforák szinte kivétel nélkül rock dalokban hangzottak el. A legkeményebb dal sokszor a legszomorúbb vagy a legnyálasabb. De ezt sokan nem látják. - igazából már azt se tudom, miről beszélek, vagy hogy a témához vág-e, csak egyszerűen utálom, hogy ilyenekről beszélgetünk egy ekkora tehetséggel, ahelyett, hogy már rég világhírű lenne. Mindene megvan hozzá. Tehetség, ambíció, lélek, és még a külsőség is.
- Igen. A saxomuch is így működik, lényegében az a kezdő lépésem. Daisy a zenei producer, én pedig a saját menedzserünk, aztán majd összehozunk valamit, ami mindenki számításainak megfelel. Daisy-től igyekszem rengeteget tanulni, és azokat a menedzseri képességeket is magammal hozni, amiket ügyvezetőként szereztem. - legalább is ez az elképzelés, a többit majd az idő és az eredmények igazolják.
- Iiigen, számoltam ezzel. - viszonoztam a vigyorát.
- Engem sosem zavart, ha akkor kell dolgozni, amikor mások alszanak, otthon vannak, szabadnaposak, ünnep van. Némi túlzással, de megszoktam, hogy a hét minden napján, és a nap minden órájában elérhetőnek kell lennem. Ezt most a zenére szeretném átfordítani az Aunt Marie's helyett. Nem gond, hogy végig kell kísérnem a turnékat és oda kell tennem magam, csak ne mint frontember kelljen ezt csinálnom. Az a szerep egészen más energiákat vesz ki belőlem, mint ha a háttérben maradhatok. Ettől még nem hanyagolom a saxomuch-ot sem, hisz mások is számítanak rám, de nem az a fő utam, amit elképzelek magamnak. - és ami fontos, hogy ezt a többiek is tudják, és maximálisan elfogadták. Nem lesznek belőle konfliktusok. Reményeim szerint persze.
- Én pedig a leghálásabb lennék, ha bizalmat szavaznátok nekem. A kudarctól nem félek, ahogy a kihívástól sem. Szeretem, ha a munkámnak van eredménye, de az oda vezető utat imádom a legjobban. És tarts őrültnek, de minél nehezebb, minél bonyolultabb valami, annál jobban élvezem, és annál jobban odateszem magam. Engem ezek csak tovább motiválnak, hogy akkor még jobban csináljam és még keményebben dolgozzak. Engem a hibák sem zavarnak, mert nincs olyan, amit ne lehetne megoldani vagy kijavítani. Csak meg kell találni a megoldást. Szeretem megtalálni a legjobb megoldást. Nem hiszem, hogy gondunk lenne egymással. Az Aunt Marie's-ből és annak a személyzetéből is kihoztam a maximumot, elég jól is megy a hely, pedig ez nem volt mindig így. Pincérből nőttem ki magam ügyvezetővé, így szerintem van tapasztalatom a fejlődésben. Ti sem fogtok megállni a hírnévig, amit reméltek. És nem szoktam üres ígéreteket tenni, amiket aztán nem tartok be.

Ricky & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Ricky Simmons imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Ezgif-6-f58735b2f6
Born again | Ricky & Remy Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Born again | Ricky & Remy 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Born again | Ricky & Remy C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptySzomb. Feb. 03 2024, 14:58

To: Remington

“Success comes from knowing that you did your best to become the best that you are capable of becoming.”

- Ha nagyon költőiek, akkor igen – mosolygok az üveg peremére és csak egy kisebb korty után folytatom. – Már csak az a kérdés, hogy mire megyek vele és meddig kell arra várnom vagy reménykednem egy segítő kézben, ami majd felkarol? Kezdek belefáradni, hogy csak küzdünk azért, hogy ennek hozanatja legyen, ne csak puszta szórakozás, amibe mindannyian beletesszük minden energiánkat, amivel grátiszként még mi is szórakoztatunk, ami amúgy kurva jó, félre ne érts. Csak épp meg nem élünk belőle, ellenben kidolgozzuk a belünket, a hangszerek tönkre mennek, újakat kell venni, márpedig a mi melónkból nem mindig futja például egy dobfelszerelésre – lesek Remingtonra kíváncsian, hátha látok valamit az arcán. Egy fintort, grimaszt, együttérzést, vagy akár megvetést, noha az nem rá vallana, de valamit...bármit. – Nem kifizetődő függetlenül attól, hogy jókat bulizunk, iszunk, és élvezzük azoknak a figyelmét, akik rendszerint eljönnek meghallgatni bennünket. De kezdem úgy érezni… és ezt csak neked mondom, hogy igaz, amit a nagykutyák mondtak, hogy kurvára nem érdekel senkit az, hogy ki milyen jó énekes, mennyire éli a zenét és az mennyire él benne, ha ma már egy negyed annyit nem tudó, de jól formálható, „csinos pofi”, „különös megjelenésű” embert ki tudnak emelni a tömegből – valahol én is mindig ebbe a kategóriába tartoztam, de a zeneválasztásom és stílusom mindig tiltólistássá tett. - Talán negyed annyi hangja nincs a delikvensnek, mint a mellette állónak, fele annyi tehetség se szorult belé, mint kellene és énekelni se tud, max jó a hangszíne, de tudják, hogy vér- és veríték árán majd a stúdióban belőle lesz a következő Lady Gaga vagy Whitney Houston. Csak tudni kell jól mókolni a kis csúszkákkal. Én már ebben a „korban” szocializálódtam és bevallom neked, hogy amerre tart a zeneipar, az nem tetszik – nem köntörfalazok és valahol jól esik, hogy végre kimondhatom ezeket a régóta bennem érlelődő gondolatokat. Nem sűrűn találok hozzá megfelelő embert, főleg nem olyat, aki meg is hallgat, vagy a természetéből eredően nem küld el a kurva anyámba. Ez persze még nem garancia arra, hogy egyet fog velem érteni, vagy bele tudja képzelni magát a helyzetembe.  
A pillanatnyi komolyságot követően szórakozott vigyorral bólintok.
- Én egyszerűen nem is értem az első perctől kezdve, hogy ti mégis, hogy a picsába keveredtetek már csak egy légtérbe, nemhogy egy csapatba – horkantva húzom meg ismét a sört. – Viszont – mutatok rá – nem tűnsz nekem olyan introvertáltnak, mint amilyennek gondolod magad. Jó, lehet, hogy ezt csak én látom így, vagy felém jobban nyitsz, talán kötelességből is… ami megjegyzem, megint fura lenne – sokan úgy kerülnek, mintha leprás lennék. Persze, mert jön a bőrszerkós, csatos, láncos rocker gyerek, lóbaszó magassággal, marcona kisugárzással, „látása gonosz” szemekkel, hát melyik szembejövő társaság ne rebbenne szét, ha találkoznak velem, hátvédemként a többi másik barommal? Valószínűleg a másik véglet, akikből inkább ellenkező hatást váltunk ki, és kihívásnak tekintik a puszta jelenlétünket is, úgy, mint bika a vörös posztót... és elkezdődik a jól ismert „mi van?” balhé.
- A természetemnél fogva képtelen lennék erre. Soha nem akartam egy adott körbe tartozni… ha már témánál vagyunk, ameddig mások Eminemet hallgattak, mint aktuális „menő zenét”, én Bon Jovit, AC/DC-t vagy Kiss-t. Viszont annyi szar volt már az életemben, annyi elrettentő példát láttam, hogy míg mindenki ment egyenesen arra mint egy kibaszott birkanyáj – mutatom az irányt bele a tömegbe - én inkább kerestem egy általám járhatóbbnak tűnő másik utat. Tudatosan, nem kértem más faszságaiból. Nem mindig volt egyszerűbb ez az út, de általában a megérzéseim jók, a munkamorálom pedig figyelemreméltó, mindig kihoztam belőlük valamit. És ezt a lehető legkomolyabban mondom – nevetek. Két bandában, egy állandó és több beugrós melóval New York szerte, több műszakban... néha még én is megemelem a kalapomat saját magam előtt. - Úgyhogy mit nekem az okosok által preferált egyetem, ha egyszer talán felléphetek a Wembley-ben? – Csak dolgozni kell érte. Kőkeményen… gondoltam én.  
- Az a baj, hogy nekem ez nem is a függetlenedésről szólt, vagy arról, hogy kurvára nem érdekel a végzettség. Jó, nyilván erről is. De inkább az a baj, hogy nem hiszek abban az irányban, ami nem szólít meg vagy amivel kapcsolatban tartózkodást érzek. Ez mindenre igaz. Emberekre, életformára, bármire. Nem hazudok, tetszett az irány, rengeteget tanultam, de egy-két év alatt rájöttem, hogy megy papír nélkül is, és azt hiszem, rövid időn belül ennél is jobban megőrülnék, ha bekerülnék egy darálóba...vagy mókuskerékbe, ami ezzel jár – az én életvitelem erről szól: kiugró energiacsúcsokról, amikor egy világot is képes lennék megváltani egymagam, máskor viszont örülök, ha lyuk van a seggemen és szelel, vagy képes vagyok még arra, hogy elvonszoljam magam a konyháig meginni egy kávét. Volt, hogy ez se ment és Jada lökte elém a lefőtt feketét... lakótársak gyöngye.
- Nem hazudok haver, lehet én is előbb képzelnélek el dokinak. Ez például egészen jól áll – biccentek felé és csak remélni tudom, hogy érti mire célzok. Jó beszélgető partner, jó hallgatóság és nem tagadom, hogy az elmúlt néhány napban nem beszéltem annyit, mint most pár perc leforgása alatt neki...ami mondjuk nem csoda, elég Odeyára gondolni és máris idegbe rak a csaj.
Bólintok, mikor igazolja, hogy tudja kiről beszélek. Freddie nagy ember volt a maga módján. Érdekes és furcsa, igazi rocksztár a műfajában, de kétségkívül értette a dolgát. Csupán nehéz volt kijönni vele, ami sok csapatnál a vesztét okozta.
- Az. Ezen a ponton pedig megfeneklettünk. Nem sok olyan menedzser volt rajta kívül, aki tényleg felakart bennünket karolni, csak jártatta mind a pofáját a fene nagy tervekről meg a megváltásról. Aki meg komolyan gondolta, az beállított volna bennünket a tucat közé, mert „ez megy most, ez a menő.” Nyilván, akkor legyünk mi a huszadik ugyan olyan, két év múlva meg lehúzhatjuk a rolót, mert jön a következő "fiúbanda". Nem tágítunk a gyökereinktől! Ez nem tetszett senkinek. Lehetnek ki-kitekintgetések, nem azt mondom. A Saxo stílusa is jól esik, de nekem ebben van az örömzenélés – lesek egy pillanatra a színpad irányába, ahol még mindig megy a szöszölés és a motoszkálás, hogy a következő csapat feltudjon állni. - Megakarom őrizni azt, akik vagyunk, ez megdöbbentett mindenkit. Mintha fingjuk nem lett volna arról, hogy mi fán terem a rock keményebb vonala, és pont emiatt, ahogy te is mondod, nem voltunk egy hullámhosszon - volt, aki próbálkozott legalább elhitetni velünk, hogy vele majd minden jó lesz, ő azt tudja nyújtani, amit várunk. De olyan is, aki a képünkbe röhögött, hogy „ti?” És még az előtt távozott, hogy leülhetett volna beszélgetni.
Remington szavai egy ponton viszont elgondolkodtatnak. Soha nem mentem bele a Saxomuch lelkisebb témáiba… a saját srácaimmal se sűrűn szoktam, nem jellemző rám, így az se volt tiszta egészen eddig, hogy ő messze más úton képzeli el magát, minthogy a „frontnál” ragadjon.
- Akkor ezt értsem úgy, hogy te… mint jelen állás szerinti frontember, szeretnéd kikövezni magadnak a menedzseri utat is – fordulok felé a bárszéken úgy, hogy a pulton igazán „elegáns” módon támasztani tudjam a fejemet. Fintorogva veszem tudomásul, hogy a következő remélt kortynál már csak az üres üveget emelem, így a pillanatra felénk forduló pultosnak jelzem, hogy jöhet még egy kör mindkettőnknek.
Hosszúra sikerült magyarázatát résnyire szűkített szemekkel, leheletnyi gyanakvással hallgatom végig, miközben aprókat biccentek. Értem én.
- De az ugye megvan, hogy menedzserként az esetek többségében, tavasszal-nyáron-ősszel-télen neked is tolnod kell ezerrel a turnékat és húznod az igát, csak más módon? – Teszem fel a költői kérdést vigyorogva, szemtelenül, hiszen nyilván tudja, nem véletlenül akar az lenni. Köszönetképpen biccentek, mikor elénk kerülnek a sörök. A ledöbbenésemet viszont nem tudom elrejteni előle. Egy pillanatra megakadok a mozdulatban, amivel a számhoz emelném az üveget, és ahelyett, hogy kortyolnék, visszateszem a pultra. – Remington… - komolyodik el a hangom és érzem, hogy a testbeszédem is megváltozik. - Én lennék neked a leghálásabb, főleg, ha tényleg úgy érzed, hogy azzal, amit mi képviselünk, be lehet futni, hogy elérhetünk ezzel valamit. Ha tudnál velünk valamit kezdeni. Viszont azzal tisztában vagy ugye, hogy egy évek óta küszködő bandát vennél málhádként a hátadra és semmi nem garantálja azt, hogy sikeres lesz a dolog? Én nem akarom, hogy velünk fuss már az elején vakvágányra, vagy eltántorítsunk bármitől…



I am the Devil's smile
The one caught everyday. A hopeful hero's speech won't stop the years you bleed. I am a hurricane, An Army strong as one As they sit back and laugh; The one you left has just begun.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ricky Simmons
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Qlu9em9
Nothing left, now I'm feeling numb
And just like you, I couldn't love someone

Tere is no one, I can belong to

Born again | Ricky & Remy Cq8ZROp
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
i build my life of broken bones
not living for this anymore,

you want a fight I'll bring a war...

they laugh at me because i'm different; i laugh at them because they're all the same.
★ lakhely ★ :
Manhattan - East Village
★ :
Nothing in the cage of my ribcage
Emptiness is safe, keep it that way...
Born again | Ricky & Remy Kv9lzw7
★ foglalkozás ★ :
énekes II wanderers lead vocal
★ play by ★ :
Andy Biersack
★ hozzászólások száma ★ :
105
★ :
every sixty seconds you spend upset is a minute of happiness you'll never get back.

Born again | Ricky & Remy 6XMbPrS
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyKedd Jan. 30 2024, 14:27

Csendben hallgattam Ricky sztoriját arról, hogy már a tanárok is felfigyeltek a muzikalitására, különösen az egyikük, aki ajánlotta is neki a pályát. A nevelőszüleinek is tetszett a dolog, így igyekezték támogatni benne, ami azért egy elég jó dolog. Szopás, ha az embernek a saját szüleivel is harcolnia kell, és ők azok, akik folyton próbálják darabokra törni az elképzeléseidet. Van tapasztalatom benne. Apám orvos barátja többet tett hozzá a zenei dolgaimhoz, mint ők együtt valaha is. A lényeg, hogy valahol a véletlen hozta úgy, hogy Ricky már gyerekkorától fogva a zene felé terelődött.
- Szóval mondhatnánk úgy is, hogy nem te választottad ezt, hanem a zene választott téged, ha nagyon költőiek akarunk lenni. - már pedig én szeretek az lenni. Az pedig csak a hab a tortán, hogy neki is bejött ez az egész. Őt nem zavarja, ha szerepelnie kell és mindenki rá figyel.
- Aziel is ilyen típus. Én meg a "csak zenélni akarok, nem muszáj ám figyelnetek" srác. Néha én sem értem magam, hogy ezzel a túlságosan is introvertált személyiséggel mégis mit keresek a vendéglátásban, nem még a zeneiparban. - forgattam meg a szemeimet, majd belekortyoltam a sörbe.
Egyetértéssel bólogattam arra, hogy a polgárpukkasztó stílus, a rock-metal és hasonló vonalak sokkal jobb eszközök arra, hogy felfigyeljenek rá, mintha egy sokadik no name akárki lenne egy kórusban, vagy valamilyen hangszerrel a kezében elbújna valaki más mögött.
- Nagy kár lett volna érted, ha csendben beállsz a sorba a birkák közé, és ezzel hagyod elkallódni a tehetségedet vagy az egyéniségedet. - szóval ha engem kérdez, szerintem nagyon is jól döntött, hogy a konzervatóriumos út helyett inkább a lázadást választotta.
- Nem buzdítok senkit arra, hogy hagyja ott az iskolát, hagyja abba a tanulmányait, de nem mindenki gondolja úgy, hogy attól lesz majd valaki, hogy egyetemi diplomát lobogtat szanaszét a szélben, aztán sokszor úgyis az a vége, hogy kitörölheted vele a seggedet. - miközben azok meg nem engedhetik meg maguknak, akiknek több szükségük lenne rá.
- Ez nem egy szakmában így van, és szerintem ez hatványozottan igaz a zenére is. Az én szüleim is azt akarták, hogy legyek orvos vagy valami tanár-professzor féle, de én csak szakmát akartam, dolgozni és minél előbb függetlenedni tőlük. Végül is mondhatjuk, hogy bejöttek a számításaim. - egy elég jó kis vendéglátóegység ügyvezetője lettem, és nem kellett hozzá több évet elbasznom az életemből olyasmivel, ami rohadtul nem érdekelt volna. És így utólag látva baromi felesleges is lett volna. Azt az időt inkább pénzkereséssel, zenéléssel töltöttem.
Érdeklődve pillantottam rá az üvegem mögül, amikor kijelentette, hogy kis szerencsével talán nem velem ücsörögne most itt. Kíváncsi voltam, mire gondol ezzel.
- Vágom Freddie Coleman-t. - a Disturbed például elég nagy kedvencem. Végül is Chicago mellől jöttem vagy mi a szösz.
- Basszus... sajnálom. Ez az egész az abszolút pofára esés tökéletes definíciója. - nem velem történt, de ha belegondolok, hogy micsoda lehetőség előtt álltak, már ott volt a kezükben, ami aztán egy pillanat alatt foszlott semmivé, már attól letargiába estem.
- Rohadt nehéz olyan menedzsert találni, aki létre akar hozni valamit, egy hullámhosszon rezeg a bandával, nem akarja megerőszakolni őket a saját faszságaival, és nem csak a pénzt akarja számolni a felhőkarcolós irodájában. Na én pont nem ilyen akarok lenni, egy újabb érzéketlen dögkeselyű a húspiacon. Nekem ez az egész tök mást jelent. - és ezért érzek már lassan fizikai fájdalmat attól, hogy még mindig nem sikerült magam mögött hagynom az Aunt Marie's mókuskerekét. Annyi tervem van, szeretném jól csinálni, így ideje lenne már belevágni ebbe. Egyikünk sem lesz fiatalabb, és ha dörzsölt vén róka akarok lenni a szakmában, akkor már az én felfogásom szerint tegnap neki kellett volna állnom. Türelmes vagyok, ha arról van szó, de van amire utálok várni.
- Hát a szerencsétlenségért nekem sem kell a szomszédba mennem. Nálam is folyton beüt valami szarság. - ezt át tudom érezni.
- Nem, nem! Tök jogos, amit mondasz. - meg sem fordult a fejemben, hogy hálátlanság lenne vagy valami.
- Szerintem sem arra vagy hivatott, hogy valaki más sikereihez asszisztálj a háttérben, miközben neked kellene a színpad közepén állnod. - ez olyan egyértelmű, mint hogy nekem már hó végére mindig vér helyett koffein folyik az ereimben.
- Te kihúztál minket a csávából azzal, hogy bevállaltad a basszeros pozíciót, és talán valahogy én is segíthetek rajtad és a te bandádon. Ugyan nem ismerjük még egymást annyira, de szerintem azt már leszűrhetted, hogy nem vagyok se nagyképű, és olyan se, aki segget csinálna a szájából. A saxomuch belekerült egy győztes spirálba, és már egyre nagyobb halak leszünk abban a bizonyos tengerben, ami egy alapnak jó, hogy ezt a hírverést felhasználhassuk. Vagy hogy én felhasználhassam kapcsolatépítéshez. - ezt most asszem jól túlbonyolítottam. Na várjál...
- A lényeg, hogy én viszont nem akarok ízig-vérig frontember lenni. - ha esetleg eddig még nem jött volna le valakinek.
- A zene az életem, és csak ezzel akarok foglalkozni, de nekem a saxo továbbra is "csak" egy hobbi. Szeretek énekelni, zenélgetni, imádom azt az érzést, amikor a közönségnek láthatóan jelent valamit az, amit csinálok... vagy csinálunk. Tök jó. Néha. De engem nem vonz az, hogy tavasszal-nyáron-ősszel-télen toljam ezerrel a turnékat, a koncerteken a világ kb. összes kontinensén. - bele is halnék. Nem ilyen se a személyiségem, se az energiáim.
- Én inkább dalszerzéssel, szövegírással, de főleg menedzseléssel szeretnék foglalkozni, és fogok is. Már van pár projekt ötlet a fejemben a saxón túl is, de ha esetleg ti is láttok fantáziát a közös munkában, akár a ti bandátok felfuttatása is egy lehetne közülük. Elég maximalista állat vagyok, és nem szeretem azt a szót, hogy lehetetlen. Én is elrugdosok bárkit a nagyobb hírnévig, ha beledöglök is. - az alap filozófiánk egyezik.
- Persze ez nálam még a jövő zenéje. Egyelőre minden ilyen tudásomat a saxomuch-ba ölöm. Viszont ha végre fel tudok mondani a munkahelyemen, akkor onnantól végtelen százalékig ezt akarom csinálni. - de ez csak egy ajánlat. Nem lesz belőle sértődés, ha nem kíván élni vele. Talán én sem tenném. Nem én vagyok a legtapasztaltabb hiéna. Mééég.

Ricky & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Ricky Simmons imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Ezgif-6-f58735b2f6
Born again | Ricky & Remy Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Born again | Ricky & Remy 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Born again | Ricky & Remy C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyVas. Jan. 28 2024, 16:49

To: Remington

“Success comes from knowing that you did your best to become the best that you are capable of becoming.”

Az Evelyn, mint informátor téma megmosolyogtat, de nem tudom kétségbe vonni a szavait. A végén még kiderül, hogy nem csak az az előnye van a tetoválói készségének, hogy a saját kenyerét keresi meg általa, hanem kapcsolatokat is épít vele. Nem csak magának, hanem a csapatnak… Én már nem is tudnám pontosan felidézni, hogy mikor találkoztunk először egymással, vagy, hogy ki ajánlotta őt, de azóta is tartjuk a kapcsolatot elsők között a testmódosítás miatt, másodszor pedig a haveri kapocs miatt. Talán nem is kell nagy számításokba bocsátkozni, pont elég az, hogy ismerjük egymást és az ő munkáján keresztül olyan emberekhez is eljuthatnak információk akár rólam is, mint Remy.
- Utólag belegondolva, és ha az életvitelemet vesszük alapul és belenézek a tükörbe, ma már nekem is furcsa – jelentem ki, és kortyolok egyet a kellemesen hideg, az elmúlt hosszú perceket követően egészen jól eső keserűből. – Már taknyos koromban feltűnt a tanároknak, hogy jó hallásom van a zenéhez. Könnyen tanulok, ha hangszerekről van szó. Úgyhogy egy tanárom valamiért ráizgult a témára és a fejébe vette, hogy talán jó lenne és segítene rajtam, hozzá adna a jellemfejlődésemhez, ha ezen a területen indulok el. Zenei pályán. Nancyék pedig… - egy pillanatra megakadok, az üveg halkan koppan a bárpulton. Mintha beragadna a szalag azzal, hogy olyan területre tévedtem a sztoriban, amiről nemcsak, hogy eddig nem beszéltem neki – mint ahogy a többieknek sem – hanem érzékenyen is érint. Valahol talán tényleg, de én tereltem ebbe az irányba a témát. Valószínűleg kurvára senkit nem lep meg a mai világban, hogy nem a saját családom kezei alatt nőttem fel, hanem egy nyomorult árvaházban indult az életem, így egy apró fejrázással, amolyan fejkitisztítás céljából, folytatom. – Ő a nevelőanyám – magyarázom meg gyorsan, hogy ki is az a Nancy, és ha már anyafigura, miért nevezem nevén? – Szóval Nancyék repestek az örömtől, hogy egy muzikális gyereket fogadtak örökbe, aki majd tudja és akarja is használni az ezeréves zongorát, amit még a nagyszülei hagytak rá, de csak porosodik az egyik sarokban, leterhelve könyvekkel és virágokkal… – megvonom a vállam ezzel is jelezve, hogy így volt. – Nem én választottam ezt az irányt, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem élveztem… szerettem szerepelni, szerettem, ha figyelnek rám – vallom be. – Talán ezért is kezdett ebbe a polgárpukkasztó stílusba elmenni az ízlésem is… a könnyedebb rocktól egészen a végletekig. Metal, bármi. Mert felfigyeltek rám, sokkal inkább, mintha beálltam volna az iskolai kórusba, vagy csak gitáron prüntyögtem volna, mint a többi másik. Asszem’ ez volt az előszobája annak, ami most vagyok, de a konzervatórium felé lökdöstek, mert „akit oda felvesznek, az…” – szeretem amit csinálok, de nem tagadom, azt is szerettem, amit ott csináltam, csupán Nancy szavaival élve szélütést kaptam, ami kifújta a fejemből az értelmet, mikor abbahagytam. „Ma már egyetemi végzettség nélkül nem mész semmire!” És az a szomorú, hogy jelen állás szerint az, hogy tengek-lengek és nem indult még el semmi, amibe tényleg kapaszkodhatnék és amivel számoltam, igaza is volt.
Megmosolyogtat a válasza, hát még a reakciója.
- Mindig ezen gondolkozunk. Főleg bandában… a srácok nélkül idáig se jutottam volna. Nem hazudok neked, Remington, kis szerencsével talán most nem itt ücsörögnénk egymás mellett – szívom be mélyen a levegőt, és kis kutakodás, tapogatás után előhúzok egy doboz cigit, amit felé tartok. Bárhogy dönt, én magamhoz veszek egyet. - Nem tudom, hallomásból vagy bárhonnan ismerted-e Freddie Colemant? Dolgozott együtt kisebb-nagyobb rockbandákkal…Disturbed, Mountain, Interpol és társai… egyikkel se hosszú ideig. Ennek a helynek is ő volt az egyik alapítója. Ő karolt fel minket és vállalta el a menedzselésünket abban a reményben, hogy mi leszünk az ő nagy dobása, "akivel majd megváltja a világot", ha már a többi nem az ő neve alatt futott be. Velünk akarta elérni azt, amit a többiekkel nem tudott. Akkor még nem is gondoltam bele abba, hogy miért nem járt soha senkivel sikerrel és miért váltották le néhány héten, hónapon belül? Nem is ez a lényeg, talán már nem is számít. Csak azt akarom mondani, hogy a lehetőségünk meg lett volna rá, ha nem viszi el a magas koleszterin. Az esélyeknek pedig így lőttek, főleg, hogy az ő nevével azonosítottak bennünket is… - hangomban inkább beletörődés csendül, mint szomorúság, düh vagy bármi más. Mit tudok tenni azzal, ami már lassan tíz éve történt? Coleman feldobta a talpát, az egyetlen, aki hitt bennünk – és aki a dollár jeleket látta mindannyiunk feje felett pörögni, mint egy vegasi szerencsegép kijelzőjén. Akik pedig nagyobb kutyák voltak a menedzserek között, megkérdőjelezték az ő véleményét és meglátásait, de főleg a menedzseri képességeit. Ők nem látták azt a fantáziát bennünk, mint Freddie, arról nem is beszélve, hogy a mai világban talán tényleg rizikós a rockra és a keményebb műfajokra építeni, mikor minden rózsaszín vattacukorban úszik, meg happy és boldogság, vagy egy kaptafára épül minden énekesnő, énekes és csapat is. Ha az egyik csillaga leáldozik, jön a következő. Ma már ritkaszámba mennek azok a felállások, akik hosszú-hosszú éveken át uralják a lejátszási listákat vagy egyáltalán ott vannak a köztudatban, vagy tényleg egyéniségnek számítanak.
- Egyszer ültem le azóta komolyabban beszélni erről valakivel, de nem hazudok, félelmet láttam az arcán... talán nem a hozzánk hasonló kaliberű és személyiségű srácokhoz szokott - egyikünk se egyszerű eset és biztos vagyok benne, bárki is vegyen egyszer a szárnyai alá bennünket, annak kőkeményen tartania kell majd a gyeplőt. De ez benne a szép, nem? A kihívás.
Felszólítására végig nézek rajta, majd horkantva elfojtok egy kikívánkozó nevetést.
- Én nem hiszem, hogy egy ilyen összehasonlítással bármit is elérnénk. Mások vagyunk, ezzel nem vitatkozok… azt nem tudom, hogy neked milyen háttered van, semmi közöm hozzá, engem viszont egész életemben elkerült a szerencse. Ehhez pedig az is kell. Az lett volna kész csoda, ha az, amit Freddie eltervezett velünk, tényleg be is jött volna. Viszont még így is nyertünk azzal, hogy legalább ezen a helyen otthon érezhetjük magunkat, és ezres nagyságrendű közönség előtt léphetünk fel úgy, hogy különösebben összetörnünk se kell magunkat a lehetőségekért. Ott vagyunk a fő táblán. De ahogy te is mondod, jó lenne, ha ez több lenne… Szeretem ezt. Nem – rázom meg a fejem. – Enélkül biztos vagyok benne, hogy megőrülnék… ez tart életben és talán nem lep meg, ha azt mondom, hogy nem érném be szimplán azzal, hogy valahol tolom a basszust. Félre ne érts – tartom fel a kezem, mintha megnyugtatni akarnám. – Megtiszteltetés, hogy bevettetek és amíg szükség van rám, mellettetek is leszek, segítek ahogy tudok. Viszont tisztában vagyok a valódi erősségemmel, a hangommal, a zenéimmel. Magammal – a muzikálisabb oldalammal legalábbis mindenképpen. - És nem, nem fogom ennyivel beérni. Gondom lesz rá, hogy a srácokat, ezt a csapatot elrugdossam a nagyobb hírnévig. Ha beledöglök is… csak még azt nem találtam ki, hogy ezt, hogy fogom kivitelezni…?



I am the Devil's smile
The one caught everyday. A hopeful hero's speech won't stop the years you bleed. I am a hurricane, An Army strong as one As they sit back and laugh; The one you left has just begun.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ricky Simmons
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Qlu9em9
Nothing left, now I'm feeling numb
And just like you, I couldn't love someone

Tere is no one, I can belong to

Born again | Ricky & Remy Cq8ZROp
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
i build my life of broken bones
not living for this anymore,

you want a fight I'll bring a war...

they laugh at me because i'm different; i laugh at them because they're all the same.
★ lakhely ★ :
Manhattan - East Village
★ :
Nothing in the cage of my ribcage
Emptiness is safe, keep it that way...
Born again | Ricky & Remy Kv9lzw7
★ foglalkozás ★ :
énekes II wanderers lead vocal
★ play by ★ :
Andy Biersack
★ hozzászólások száma ★ :
105
★ :
every sixty seconds you spend upset is a minute of happiness you'll never get back.

Born again | Ricky & Remy 6XMbPrS
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyVas. Jan. 28 2024, 10:58

- Hm-mhm. Evi a legjobb informátorom. - bólintottam a kérdésére. Ez szinte mindenben igaz. Hogy őszinte legyek, nélküle sokszor azt sem tudnám, milyen nap van, vagy hogy mik a legfrissebb hírek a nagyvilágban. Főleg bulvár témában.
- Majd legközelebb. - reményeim szerint lesz még alkalmunk rá, hogy ő hívjon meg engem egy italra.
Egy amolyan "fair enough" nézéssel, megadón ingattam a fejem arra, hogy nem volt jelentősége az énektudásának. Végül is a saxomuch szempontjából valóban nem. Basszerost kerestünk, az énekes pozíció pedig foglalt általam. Az emberek időnként paranoiásan hajlamosak többet belelátni dolgokba, mint a valóság. Ha azzal indított volna, hogy egyébként tud énekelni, és nem is rosszul, az úgy vehette volna ki magát, mintha a babérjaimra akart volna törni. És Ricky nem feltétlenül hallott arról a szenvedélyemről, hogy imádom, ha mások zeneileg tehetségesek, és szinte kényszert érzek arra, hogy kitörhessenek a névtelenség homályából és mindenki megismerhesse a tehetségüket. Talán mégis csak volt valami abban a sörben, amit anno Pierre megitatott velem, és tőle ragadhatott rám ez a felkarolási kényszer. Ami sajnos egyelőre még csak nagyon az álom fázisban van, amíg nem találom meg a tökéletes személyt, akinek lepasszolhatnám az Aunt Marie's-es munkámat.
A privát zenei konzervatórium említésére elismerően húztam el a számat.
- Nem is tudtam, hogy ilyen komoly szinten foglalkoztál annak idején a zenével. - ha be kellett volna tippelnem valamit Ricky-vel kapcsolatban, hát ez biztosan nem szerepelt volna köztük. Nekem már ahhoz is túl lázadó típusnak tűnt, hogy egyáltalán elkezdjen ilyesmit.
- Persze nem a papíroktól fogsz befutni, és az nem garancia a tehetségre sem. Ráadásul sokakat beskatulyáznak egy olyan szerepbe, ami valójában nem is fekszik neki, és nem mindenkinek tudnak megfelelő kapcsolatok biztosítani, hogy ténylegesen is a szakmában maradhasson. Az idő majd igazolja, hogy jó döntést hoztál-e. - mert elképzelhető, hogy ha a diplomát választja, egészen más útra sodorja az élet. A szimpla zeneszerzés nem biztos, hogy boldoggá tette volna annyira, mint mondjuk a színpadon állni. Nem mintha tisztában lennék az ezzel kapcsolatos érzéseivel, de nem úgy tűnt, mint aki szenved a színpadon és kényszerből csinálja.
- Van! Bőven! Sőt... a "van benne potenciál" enyhe kifejezés. - hatalmas lehetőség rejlik benne.
- Gondolkodtatok rajta, hogy ezt nagyobban csináljátok? Akár bandában, akár mondjuk te szólóban. - néztem rá kíváncsi érdeklődéssel.
- A te hangoddal és stílusoddal előbbre kellene tartanod, mint a saxomuch-nak valaha. Ami most így elég hülyén hangzik, és ezzel nem magunkat vagy magamat fikázom, egyszerűen csak nézz rám, aztán magadra. Inkább vagy sztár alkat, mint én. Aztán mégis úgy néz ki, hogy végre ez lehet a fő állásom, és csak azzal kell foglalkoznom, amit szeretek. - ha megint bele nem köp valaki a levesembe, mint a legutóbb. Bár tanultam belőle, így sokkal óvatosabb vagyok, hogy kinek a szavában bízom.
- Szóval csak azt akarom mondani ezzel, hogy talán okkal keveredtél a bandába a megüresedett helyre, és nekünk találkoznunk kellett. - mi most feltörekvő szériában vagyunk, így a saxomuch kapóra jöhet neki, mint ugródeszka az álmai felé. Már ha vannak neki olyanok.

Ricky & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Ricky Simmons imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Ezgif-6-f58735b2f6
Born again | Ricky & Remy Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Born again | Ricky & Remy 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Born again | Ricky & Remy C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptyPént. Jan. 26 2024, 12:34

To: Remington

“Success comes from knowing that you did your best to become the best that you are capable of becoming.”

Az éveleji őrület a vártnál valamelyest jobban magába szippantott; mintha mindenki ivászattal próbálná túltenni magát, vagy épp túlélni az évkezdést. Szerintem idén még nem találkoztam olyan emberrel, aki azt mondta volna, hogy „meglepően jól bekezdett a január… tele vannak energiával, pénzzel, imádják a munkájukat és az életüket.” Ellenben borongós, depressziós, önmarcangoló vagy elfojtott és felgyülemlett feszültségtől agresszív emberformákkal annál többet. Nem egyet én magam pakoltam ki az ajtón és állítottam irányba, hogy fröcsögjenek máshol, de ne nekem kelljen elviselni a faszságaikat. A kényszer szülte, hogy emiatt több órát, több napot vállaljak a pultok előnytelenebb oldalán egy-egy csaj mellett, mielőtt még őket veri szájba valamelyik idióta.
Fizikálisan és mentálisan talán többet kivesz belőlem a mindennapos robot, mint az ideális volna, mégis segít abban, hogy egy percem ne legyen azzal a kellemetlen kis plusszal foglalkozni, hogy Odeya felbukkant a semmiből. Ismerve magamat, a puszta látványán talán még túltettem volna magam, de az, hogy az irántam érzett érzelmeivel is megtisztelt - így ne hülyüljön meg teljesen az ember - melyek a korábbi faszságok ellenére változatlanok még három év elteltével is, már okozott némi gondot. Grátiszként pedig olyan kéretlen információkat is elcsepegtetett, amit köszöntem szépen, de a hátam közepére nem kívántam. És ennek tekintetében igyekszek így is kezelni: nem hallottam semmit, nem tudok semmiről, keressen olyan embert, akinek befolyása van az üggyel kapcsolatban. Nem akarok más szarjába belefulladni, van épp elég probléma a saját életemben nélkülük is. A javát mind a mai napig nyögöm és történetesen pont ők ketten voltak azok, akik beletaszítottak a jelenlegi helyzetemben, én meg csak toporgok ide-oda benne, mint kezdő buzi a gőzben. Hogy ezek után még én legyek az, aki segítő jobbot nyújt nekik? Hülye vagyok én? Talán, de ennyire nem.
Nem is értem, hogy én miért nem ülök soha a pult azon oldalán – ja, hát mert kurvára nincs rá időm, se pénzem - ahol az életközepi válságban szenvedő balfékek karózzák a tököt, miközben az alkoholtól egyre mélyülő hangjukkal, ábrándos holdvilág pofával osztják meg velem az életük legszánalmasabb részleteit. Ha tudnák milyen kibaszottul nem érdekel egyik se… ideje lenne beszereznem egy életvezetési tanácsadó telefonszámát, hogy legyen kit futtassak a rászorulók körében. Mikor lettem én Teréz anya?!
A gitár sír, visít mellettem, ahogy Drake még utoljára megcincálja a húrokat egy szóló erejéig. Ez maradt nekem kikapcsolódásként: a zene. Csak épp dühít is, hogy az, ami boldoggá tesz és ami látszólag a színpad előtt és még azon túl is messze ácsorgókat felvillanyozza, azzal még nem értem révbe. Egyelőre a saját szórakoztatásunkra és mások szórakoztatására űzzük párszáz ember előtt, de arra legalább tökéletes, hogy a mindennapos szart és feszkót levezessük és kiőrjöngjük magunkból mindahányan az élet szennyét…
Az utolsó dalok néhányából az se zökkent ki különösebben, hogy megakad a tekintetem Remington alakján a pultok egyikénél. Ha valahova, hát a Brisard közegébe nem tudtam őt elképzelni, nem véletlenül nem beszéltem neki róla azóta, hogy nekem is közöm lett a Saxohoz. Amúgy se rólam szólt a dolog és bár Evelyn biztos említett egy-két dolgot rólam azon túl is, hogy hangszeren játszok, mégse éreztem úgy, hogy azzal kellene roadshowzni, hogy „ja amúgy éneklek is”. Kit érdekel? Persze, az énemhez és a személyemhez ez is hozzátartozik. „Ez vagyok én!” mondhatnám, és talán szükséges is lenne ahhoz, hogy teljes mértékben megismerjenek az idő alatt, míg segítem őket. De mindennek eljön a maga ideje, és mindeddig nem volt olyan helyzet, hogy minden szennyesemet kiteregessem eléjük.
Ha volt is tervem a koncert után – a szokásos iszunk, szórakozunk és szívunk valamit, jelenleg nem feküdt – mostanra újat találtam magamnak, így nem sokkal azután, hogy az utolsó hangok is elülnek és a szokásos „kösz, hogy itt voltatok” tiszteletköröket lefutjuk, angolosan távozok.
- Ne várjatok meg – bököm oda Troynak miközben átveszem tőle a felém nyújtott cigit, ő pedig biccentve veszi tudomásul, hogy ez alkalommal – is – nélkülem kell folytatniuk az estét. Hát most biztos telesírják a párnáikat… Tudják jól, hogy nem „tilosban” vagyok Remingtonékkal sem, így minden különösebb fanyalgás vagy rosszallás nélkül engednek útnak hozzá. Nekik ugyan úgy megvolt a beleszólásuk ebbe a felállásba, és nem ellenezték.
Üzenet se kellett volna ahhoz, hogy hozzá vezessen az utam; valami már akkor azt súgta, hogy hozzám jött, mikor megpillantottam, így szimplán láttamon hagyom őt, míg néhány utamba akadóval váltva néhány „fasza volt” „kösz” jellegű szót, ki nem kötök nála.
- Evelyn mondta, hogy itt találsz? – Teszem fel üdvözlésképpen a kérdést és megpaskolom a hátát, majd biccentve átveszem tőle a felém nyújtott üveget. – Ennek nem úgy kellene kinéznie, hogy én mondom, hogy a ház vendége vagy? – Vigyorgok, és leteszem magam a mellette lévő üres helyre. – Egyáltalán nem. A srácok mennek a maguk dolgára, nekem pedig… - vonok vállat. – … nem sok ötletem volt, hogy innen merre. Valószínűleg ugyan ezt csinálnám csak mással – vagy nem, de ez lényegtelen. Itt vagyok, és jelen állás szerint akarva se találtam volna jobb társaságot.
- Kösz – mosolyodok el. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem esik jól, de ő is ismer már annyira, hogy tudja, nem fogok lobogós gatyát ölteni a dicséretektől. Nem szokásom. Tudomásul veszem, de nem verem nagy dobra. - Nem volt jelentősége. Idővel úgyis szóba jött volna, vagy… - legyintek felé a magam hanyag stílusában, jelezve, hogy itt van –... vagy győzött volna a kíváncsiság.
- Ahhh…
- arcomat és a szemeimet dörzsölve rázom meg a fejem. – Valamikor gimi végén kezdtük el. Drake találta ki. „Mi lenne, ha…?” Ő a szólógitáros… hakni banda voltunk, három másikkal az ő családjának a garázsában. Azóta. Együtt mentünk tovább a Manhattan School of Music-ra, ott szedtük össze Troyt is az első év közepén. Drake klasszikus zenét tanult, Troy jazz-t, én zeneszerzést. De ezzel nem hagytunk fel – biccentek a színpad felé, utalva a korábbi kis koncertre. Kortyolok egyet. – Drake befejezte, Troy és én otthagytuk még a diploma előtt. Ő családi okok miatt, én... szimplán lusta voltam, meg lázadtam.  A nevelőanyám szerint elszalasztottam egy jó lehetőséget. Részben talán igaza is van, bár a számok megvannak végzettség nélkül is. Én nem az egyetemben láttam az utamat... aztán, hogy a saját számításaim nem, vagy még nem jöttek be, az más tészta. Van benne potenciál mi? - Teszem fel vigyorogva a kérdést. Nem vagyok hülye, tudom, hogy a zenénk jó, a szövegeink szintén és egyénenként, de csapatként is megvan a tehetségünk. Csak épp a lehetőségeink korlátozottak még.



I am the Devil's smile
The one caught everyday. A hopeful hero's speech won't stop the years you bleed. I am a hurricane, An Army strong as one As they sit back and laugh; The one you left has just begun.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ricky Simmons
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Qlu9em9
Nothing left, now I'm feeling numb
And just like you, I couldn't love someone

Tere is no one, I can belong to

Born again | Ricky & Remy Cq8ZROp
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
i build my life of broken bones
not living for this anymore,

you want a fight I'll bring a war...

they laugh at me because i'm different; i laugh at them because they're all the same.
★ lakhely ★ :
Manhattan - East Village
★ :
Nothing in the cage of my ribcage
Emptiness is safe, keep it that way...
Born again | Ricky & Remy Kv9lzw7
★ foglalkozás ★ :
énekes II wanderers lead vocal
★ play by ★ :
Andy Biersack
★ hozzászólások száma ★ :
105
★ :
every sixty seconds you spend upset is a minute of happiness you'll never get back.

Born again | Ricky & Remy 6XMbPrS
TémanyitásBorn again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy EmptySzer. Jan. 24 2024, 16:24

Bár mostanában meghalni sincs időm, de a zene miatt hajlandó vagyok áldozatokat hozni. Például az alvás rovására. Volt ma egy "alapozós" találkozóm Aziellel, amit addig elhúztunk, amíg nem kezdődött Ricky bandájának a fellépése a Brisard-ban. Evi említette, hogy itt szoktak a leggyakrabban zenélni, és hogy nem csak hangszeren játszik, hanem énekel is. Szerettem volna hazai pályán csekkolni, hogy milyen is ő valójában. Ez jó alkalomnak tűnt arra, hogy őt is kicsit jobban megismerhessem. Azi-val a kezdetek, avagy az ős-saxomuch óta együtt zenélünk, Rafe-vel sem két napja találkoztunk először. Peter-rel pedig már azelőtt összehaverkodtunk, hogy egyáltalán beszerveztem volna a bandába. Szóval egyértelműen Ricky-n volt a sor. Jó arcnak tűnt, a próbákon is megjelent, nem vette félvállról, amiket kértem, de ettől még rejtélyes kérdőjel volt bennem. Rólam pedig köztudott, hogy utálom a bizonytalanságot.
Elég volt pár számnak lemennie, hogy leessen az állam. Baromi tehetséges srác. "Énekel is." Aha, kb profi szinten. Mert hogy ez minden, csak nem sima sufni énekelgetés. Elpazarolt tehetség a srác! Mármint tök jó, hogy kihúzta a bandánkat a csávából, mert nem volt basszerosunk. Nélküle nem tudtunk volna indulni a Pierre-féle tehetségkutató versenyen, nem még megnyerni azt. Illetve nyakunkon a folyamatos stúdiózás is, hogy a legjobbat adhassuk ki a kezünkből. Nem mondom, hogy Ricky nem profitálhat ebből a helyzetből. Ő is hírnevet, ismertséget szerezhet a többiekkel együtt Daisy szárnyai alatt, megismerhetik a nevét, az arcát, rákereshetnek a közösségi médiában. De... ugyanazt érzem nála is, mint Azinál. Hogy ez túl kevés. Hogy neki kellene a frontembernek lennie. Jó... nem egy indie/psych bandában, de a lényegen nem változtat. Többre hivatottak. A saját műfajukban elismerést kellene kapniuk. Csak baromi nehéz beindítani azt a bizonyos szekeret, és egyeseknek nem kis kezdő lökés kell, hogy ne a háttérben akarjanak ácsorogni. Ricky még nem tudom, hogy melyik típus...
Próbáltam olyan helyet találni magamnak, hogy kiszúrhasson a színpadról, de a biztonság kedvéért egy üzenetet is dobtam neki, hogy ha nincs más programja, akkor szívesen meginnék vele valamit az előadás után. Mert, hogy ugye itt volnék.
- Hey! - köszöntöttem lelkes mosollyal az érkezőt.
- Kösz, hogy jöttél. Remélem, tényleg nem tartalak fel. - nyújtottam át neki egy üveg sört.
- Baromi jók voltatok. Nem mondtad, hogy ilyen jól tudsz énekelni. Zseniális hangszíned van. Mióta csinálod? - lehet, hogy a basszusgitáros tudását kellene méltatnom, de jelenleg alaposan leragadtam ennél a nem elhanyagolható részletnél.

Ricky & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Ricky Simmons imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Born again | Ricky & Remy Ezgif-6-f58735b2f6
Born again | Ricky & Remy Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
Born again | Ricky & Remy 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
255
★ :
Born again | Ricky & Remy C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: Born again | Ricky & Remy
Born again | Ricky & Remy Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Born again | Ricky & Remy
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» We were born sick, you heard them say it
» enjoy the silence | Remy & Frey
» Chaos in town. Ev, Remy, Linnie
» One drink's what lead to the change ~Aziel&Remy
» The mirror's image, it tells me it's home time -Remy&Evelyn

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Szórakozó helyek-
Ugrás: