New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 14 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
Rafaela Garza
tollából
Tegnap 20:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
TémanyitásFor all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington EmptyCsüt. Aug. 17 2023, 18:46

"I know it's hard to tell how mixed up you feel
Hoping what you need is behind every door
Each time you get hurt, I don't want you to change
Because everyone has hopes, you're human after all
The feeling sometimes, wishing you were someone else
Feeling as though you never belong
This feeling is not sadness, this feeling is not joy
I truly understand, please, don't cry now."


Azt mondják, ha hűségre vágysz, tarts kutyát, és ne nagy naivan az alkalmazottaktól várd. Persze. Ezek tények. Ez csak üzlet, ezt mindig szem előtt tartom. De mondani könnyű. Amikor mindent megpróbálsz megtenni azért, hogy megbecsülve érezzék magukat, és próbálod emberi oldalról megközelíteni a munkakörüket, a problémáikat. Figyelembe veszed, hogy nem valami lelketlen gépek, hanem nekik is van saját életük, lehetnek fáradtak, lehet rossz napjuk, de tőled mégis mindig mindenki elvárja, hogy a toppon legyél. Mindig legyél jó fej, legyél kedves, vidám, motivált, lelkes, türelmes, elérhető, és folyton minden kérdésre tudd a választ, mindent oldj meg, de azonnal. Fordítva viszont nem kapsz meg ezekből semmit, sőőőőt, még jól hátba is szúrnak, akkor az egy idő után már rohadt idegesítő. Ha valaki felmond, az egy dolog. Szíve joga. Ez nem barátság, hanem csak egy munkahely. Élje a saját életét, hajrá, a legjobbakat neki. De aki marad és folyton csak a szart keveri, hergeli a többit ellened, mert egy féltékeny, életképtelen, jellemtelen, undorító kis rohadék... elég lehangoló tud lenni. A munkát el lehet végezni, még ha baromi sok is. A számok fix pontok az életben, vagy kijön a matek, vagy nem. De az emberi tényezővel, az örök elégedetlenséggel nehéz mit kezdeni. Nem jó érzés olyanokban csalódni, akikre építeni kellene...

"Please don't go, I want you to stay
I'm begging you please, please don't leave here
I don't want you to hate
For all the hurt that you feel
The world is just illusion, trying to change you."


Mennyire kibaszottul idegesítő tud lenni, amikor valaminek az életedet szenteled, minden szabadidődet, idegszáladat feláldozod érte, mert azt gondolod, megéri. Neked ez a legfontosabb és megdöglenél érte. Aztán a semmiből jön valami, amire nincs befolyásod, amit nem te irányítasz, és így nem láthatod a végét sem. Minél többet dolgozol, minél jobban kiköpöd a beledet, annál többet mész hátra, és az egész annál értelmetlenebbnek tűnik. Nehéz úgy jó képet vágni mindenhez, hogy közben a körülmények a kést forgatják a hátadban, és nem hogy javulna a helyzet, még mindig rá tud tenni a sors egy lapáttal, ahogy aztán szép lassan maga alá temet. A reménytelenség, a kilátástalanság, a bizonytalanság szörnyen nyomasztó tud lenni.

"Being like you are
Well this is something else, who would comprehend?
But some that do, lay claim
Divine purpose blesses them
That's not what I believe, and it doesn't matter anyway
A part of your soul ties you to the next world
Or maybe to the last, but I'm still not sure
But what I do know, is to us the world is different
As we are to the world but I guess you would know that."


De ha már időnként ritka szar, idegörlő, fárasztó és kikészítő a munka, legalább cserébe a magánélet lehetne fényévekkel jobb. Imádom a családomat, de néha ugyanúgy az agyamra mennek, mint minden más. Támogatniuk kellene vagy nem is tudom, de ők is csak a hülyeségeiket hajtják. Alap, hogy mindenkinek a saját dolgai a fontosak, hogy mindenkinek a saját munkája a legrosszabb, de néha igazából is meghallgathatnánk egymást, nem csak felszínesen, és nem mindig a saját nyomorukkal kellene túllicitálni a másikat, mintha annak az ég egy adta világon semmi gondja nem lehetne. Jó neked. Te szerencsés vagy. Mások ennyi idősen bezzeg... blablabla. Tessék! Ki lehet próbálni. Szívesen átadom a helyemet, lehet utánam csinálni. Nekem sem az ölembe hullik minden. Nem kevés órám, évem van benne. "De akkor meg minek csinálod, ha utálod?" Ez az, amit soha senki sem fog megérteni, időnként még én magam sem. Egyszerűen csak... nem bírok leállni.
Az meg, hogy valaki elfogadja, hogy ez az életforma veled együtt jár, olyan esélytelen, hogy inkább hagyjuk is. Mintha a hétvégén kívül nem lehetne programokat szervezni. Vagy azért mert ideges merészelek lenni valami miatt, akkor azt ő már kivetítve érzi magára és szimpátiaidegessége lesz tőle. Mi van!??? Na ne basszál már ki velem...

"Please don't go, I want you to stay
I'm begging you please, please don't leave here
I don't want you to hate for all the hurt that you feel
The world is just illusion trying to change you
Please don't go, I want you to stay
I'm begging you please, oh please don't leave here
I don't want you to change
For all the hurt that you feel
This world is just illusion, always trying to change you."


Pierre & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Ezgif-6-f58735b2f6
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
258
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington EmptyCsüt. Aug. 24 2023, 20:06

Remington & Pierre
"There are wounds that never show on the body
that are deeper and more hurtful than anything that bleeds."



- Sajnálatos módon ma nem érek rá, nagyon fontos elintéznivalóm van. Épp úton vagyok, úgyhogy most sajnos el kell köszönnöm. - s egy jól irányzott mozdulattal kinyomom a vonal túlsó végét, és zsebre csúsztatom a telefonom, miután rábökök a repülő üzemmódra. New York sokkal hatalmasabb annál, mint amire álmaimban számítottam. Nem mintha nem jártam volna már itt, de teljesen más látogatóba érkezni valahova, mint ott élni. Most tudatosul igazán, hogy itt is mennyi ismerőst tudhatok magaménak, akik igényt tartanak a társaságomra, legyen az egy baráti csevej, egy mély eszmefuttatás, esetleg egy művészi diskurzus. S bár szeretem a társaságot, szeretek elmerülni másokban, de meg kell húzni egy határt, hiszen érzem magamban, hogy már kezd nyűggé válni ez a sok ismerős, és kell egy leheletnyi szünet.  
Az a nagyon fontos elintéznivaló, amire már kétszer hivatkoztam a mai napon, igazából egy tervtelen éjszaka. Csak menni akarok arra, amerre a sugallataim visznek, anélkül, hogy bármit előre megrendeznék magamban. Erre az alkalomra egy mellkas alatt kigombolt fehér inget öltöttem magamra, ahol az első begombolt gombig egy medál kapaszkodik lefelé. Ez alá egy fekete nadrág kapott helyett, s ezek párosával tűnök egyrészt elegánsnak, másrészt lazának. Tökéletes párosítás.  
New York éjszaka él igazán, de talán csak a főutcák és a nagyobb mellékutak azok, amikre ez igaz. Először kezdem a legzsúfoltabbal, halovány mosollyal az arcomon kerülgetem az embereket, hallgatom a beszédüket, keresem a pillantásokat. Sorban állok egy hotdogosnál, élvezem az illatokat, s egy szobor takarásában pár gördeszkázó tinédzser mellett befalom a zsírban tocsogó finomságot. Iszok egy kortyot az ívókútból, rágyújtok egy mézédes cigarettára, s elirányítok egy kisebb, fiatalokból álló turistacsoportot a mozi irányába. Ezután elsétálok a mellékutak felé, elidőzök egy szökőkútnál, meglesem kívülről az operaházat, végül lábaim gyökeret vetnek egy igazán szűk kis sikátor előtt. Ott már sehol sem lézeng egy ember sem, hiszen még a lámpák is alig pislognak, leginkább kintről szűrődik be némi fény a kis utcába. Teszek pár lépést előre, s mintha hirtelen a külső világ megszűnt volna létezni, úgy tompulnak el a hangok, s alakulnak át egy monoton masszává. Ez talán harminc méteren át tarthat így, megsimítom a felettem bánatosan kandikáló tűzlétra alját, megborzolom egy kóbor macska fejét, odébb rúgok egy zsákot egy bűzlő konténer mellől. Aztán érkezik egy különleges dallam valahonnan lentről. Lehajolok, s fülem közelebb tapasztom egy kisebb ablakhoz, mely valami pincehelyiségből nyílhat kifelé, s hallgatózok egy ideig. Túl sok zaj nem szűrődik ki onnan, de egy bús énekhang megtalálja párját a gitárhúrok között. S egyben az utat is megnyitja köztem és a különleges idegen között. Elhajolok hát, s megkeresem az odavezető utat, ami igazából pár méterre nyilvánvaló is lesz, hiszen egy retro neontábla jelzi, hogy itt bizony egy kocsma van az alagsorban. Bár az első gondolatom az volt, hogy egész egyszerűen átpréselem magam az ablakon... De az talán túl drasztikus lépés lett volna. Úgyhogy arra megyek, amerre a normális emberek, s pár lépcsőfok után egy füstös kis helyiségbe érkezem, ahol csak páran ücsörögnek. Azok is inkább elmerülve magányukban, vagy épp egy mély beszélgetésben. Sehol egy hangos alak, sehol kicsapongó fiatalok... Ellenben a dallamok gazdáját egyből kiszúrom magamnak az egyik sarokban, amiről nem is tudom eldönteni, hogy egy kezdetleges színpad, vagy az antiszociálisok trónja? Letelepedek tőle nem messze, s egyelőre csak hagyom, hogy átjárja a porcikám a dallam, a szöveg, a hangszín, a kisugárzás. S mivel mindig akad a zsebemben egy kis papír arra az esetre, ha hirtelen rám törne az ihlet... Így amazt rögtön elő is kapom.
- Hozhatok valamit? - zavar meg egy hang, s ekkor kapcsolok, hogy igen, végül is egy kocsmában vagyok, valamit fogyasztani kellene...
- Két karamellés sört kérnék sok jéggel. - bólintok határozottan, aztán tekintetem visszamászik a papírra, s elkezdek egy egyszerű ceruzával rajzolni. Gyorsan. Egy kisebb karikatúrát, mellőzve a túlzott részleteket és méreteket. Így készül el tíz perc múlva egy vízköpő, melynek arca és testhelyzete pontosan ugyanolyan, mint az idegené. Ez jutott róla hirtelen eszembe, olyan magányosan és búsan üldögél ott, mint egy vízköpő. A kért sörök eddigre megérkeznek, s a két korsót ügyetlenül balomba fogom, míg jobb kezemben a lapot szorongatom, s megindulok az idegen irányába. Az átlagos leszólítások pedig sosem működtek nálam, valahogy sosem éltem ezeket... Ezért hátulról egész egyszerűen az orra elé csúsztatom a papírt, amin nyilvánvalóan saját magával néz farkasszemet.
- Vajon mire gondolhatott a költő... - eresztem el mosollyal a levegőbe, aztán kérdezés nélkül lehelyezem a mellette levő asztalra a két seritalt, amik közül az egyik természetesen kilöttyen. A rajzot pedig az idegennel szemben csúsztatom le az asztalra az egyik korsó társaságában.
- Mintha egy filmben lennék. Mármint a hangulat. - bökök az irányába elégedetten, bár így belegondolva eléggé idiótának tűnhetek itt a szövegelésemmel.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
116
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington EmptyCsüt. Aug. 24 2023, 21:51

Teljesen belemerültem a zenébe, a hülye érzésekbe és a gondolataimba. Az térített magamhoz, ahogy hirtelen a semmiből előttem "lebegett" egy darab papír, rajta valamiféle vidámabb napokat is látott másommal. WTF!? Annyira ledöbbentett a váratlan és nem kevésbé szokatlan felbukkanás, hogy még infarktust kapni is elfelejtettem, holott egyébként stílusosan illett volna. Micsoda drámai fordulat. Lehetett volna.
A tekintetem az asztalra pakolt két korsóra siklott, aztán ismét a már korábban megismert rajzra, amit az egyik itallal karöltve csúsztatott elém, majd végül az ismeretlen fazonra, aki mindezért az egész fura jelenetért felelős. Valahogy itt és most nem számítottam társaságra, így némi időbe telt, mire összekapartam a beszédkészségemet és a hangomat.
- Öhmm... Köszi? - mármint nem a filmbe illő hangulatos megjegyzést, hanem a sört. Célzás értékkel felé böktem a fejemmel, hogy neki is egyértelmű legyen.
- Bocsi. Nem akartam túl nyomasztó, hangulatgyilkos lenni. - super sadeness vízköpő Remy elég árulkodó, mit váltottam ki belőle.
A gitárt lepakoltam magam mellé. Mára talán ennyi elég lesz a lélekgyilkos zenélgetésből.
- Mentségemre szóljon, ez a hely nem csak miattam ennyire kriptás. Az introvertált, remetelelkű, faszomkivan alakok gyűjtőhelye. Általában. Itt is történnek vidám, pörgős balesetek. - nem a kedvenceim.
- Ezt te rajzoltad? - kérdeztem rá a teljesen nyilvánvalóra. Miért? Vajon ki más? Nem baszd meg, Remy, a húsvéti nyuszi, és ő a postás. Neeem. Egyértelműen nem postás alkat. De valamivel csak meg kellett törnöm a beállt, kínos csendet. Ami lehet, hogy nem volt az, sőt, de én hajlamos vagyok mindent is annak érezni.
- Jó tudni, hogy ennyire lehangoló vagyok. De amúgy tök jó lett. - néztem rá valamiféle elismerő mosollyal, ami aztán bocsánatkérőbe váltott.
- Még egyszer bocsi. Nem akartam lehúzni a kedvedet a saját hülyeségemmel. - csak egy újabb szar nap. De ha most engedem, hogy nagyon szar legyen, akkor holnap újult erővel kezdhetem elölről, mintha semmi gondom nem lenne az életben. Talán még én is elhiszem, nem csak a környezetem. Talán.
- Még sosem láttalak itt... - pedig jó a memóriám, és nem egyszer megfordultam már ezen a helyen. Imádom, hogy nyugalom van, nincs tömeg, és senki se rúg fel a gitárommal együtt.
Diplomatikus lassúsággal ittam bele a nekem szánt karamellás sörbe, hogy addig is ő beszélhessen.
- Amúgy... Remy vagyok. - nyújtottam felé a kezemet némi bizonytalansággal. De ha már vette a fáradtságot, hogy ide jöjjön, és még italt is hozott, ez a minimum.

Pierre & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Ezgif-6-f58735b2f6
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
258
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington EmptyVas. Szept. 03 2023, 09:18

Remington & Pierre
"There are wounds that never show on the body
that are deeper and more hurtful than anything that bleeds."



Élvezem azokat a különleges pillanatokat, amikor egy idegennel nem kell órákat átszenvedni ahhoz, hogy megtaláljunk egy bizonyos közös hangot, hanem amaz szinte a második mondatnál már kibukik mindkettőnkből. Amikor olyan könnyed a beszélgetés, mint egy finoman csordogáló patak, ahol a szavak szépen, erőltetés nélkül úszkálnak, mint a halak. Most is talán ilyesmiben reménykedek, mikor megközelítem ezt a melankolikus idegent, hiszen a dallamai nagyon is elértek hozzám.
- Én nem éreztem nyomasztónak, sőt, épp ellenkezőleg. Lehet, hogy most valami rohadtul bánt, de szerintem ez még mindig sokkal jobb, mintha nem éreznél semmit. Mintha nem hatna meg semmi. Nincs igazam? - és ezzel számomra szavak nélkül ki is mondja, hogy maradhatok, talán nem vagyok akkora teher ezekben a magánytól terhes percekben. Arcomon mosoly kunkorodik, hiszen ilyen helyzetekben azért célom a másik fél hangulatát javítani még akkor is, ha egy idegen vagyok, és lényegében semmi közöm a másik bánatához.
- Szerintem egészen hangulatos. Az átlagos kocsmák, ahol rohadt nagy a zaj és tele vannak részeggel, már halálunalmasak. Ennek legalább van egy jó kis feelingje. Bár tény, hogy a depresszió teszi különlegessé... - felnevetve nézek körbe az arcokon, akiken annyira látszik az életfájdalom. Mélykék tekintetem aztán visszakúszik a mellettem ülőre, s szabadkozva legyintek.
- Mármint ne értsd félre, biztosan rossz, hogy valami kiváltotta belőled ezt a hangulatot, de az viszont szerintem pozitív, hogy van egy olyan hely, ahova el tudsz vonulni, és nincs tele annyi gyökérrel. Ezért filmbe illő nekem, mert még sosem jártam ilyen helyen. - és még a karamellás sör aromája is rádob egyet a kellemes légkörre, ami esélyesen csak nekem számít annak. Hiába, szeretek beszívni magamba mindenféle impulzust.
- Köszönöm, én csináltam, és szerintem pont nem hangoló. - tolom hozzá közelebb a papírt. - Sokkal inkább misztikus, nem? - egy borús vízköpő és az ő különleges története. Vajon mi állhat emögött a kemény páncél mögött?
- Mert még sosem jártam itt. Csak nekiindultam New Yorknak így este, aztán csak mentem előre. Végül itt kötöttem ki, de ez meg neked köszönhető. Elég jó összhangban vagy azzal a gitárral. - biccentek a lábánál heverő hangszerre. - Régóta pengeted? - ez a megfelelő kifejezés? Bambán nézek magam elé, hogy megértette-e, amit mondtam, hiszen bár beszélem az angolt, de még egyáltalán nem tökéletes, és a francia akcentust képtelen vagyok kikaparni belőle.
- Én pedig Pierre. - nyújtom magam is ujjaimat egy kézfogásra. Újabb hűsítő korty következik a karamellás sörből, mely kellemesen gurul végig torkomon.
- Amúgy ha esetleg megzavartan egy fontos gondolatmenetet, szólj ám nyugodtan, és itt sem vagyok. - felelem őszinte mosollyal, hiszen tényleg nem zavarna, ha közölné, hogy belekotnyeleskedtem valamibe. A város előttem van még úgyis, millió rejtett és fura szegletével, így nem okozna problémát folytatni az éjjeli felfedezőutam. Azonban ha tényleg nem zavarok...
- Te figyelj, tudom, hogy idegen vagyok, meg minden, de tudod, hogy mi szokott sokszor segíteni az embereken? - vonom fel büszkén szemöldökeimet, mintha hatalmas bölcsességet készülnék mondani. - Ha ismeretlen embernek elpanaszolhatják a bajaikat. Mert hát egy idegen nem részrehajló, nem ismeri a hátteret, nem tudja a körülményeket, hanem úgy tud egy objektív véleményt megfogalmazni, hogy az esélyesen őszinte lesz és remélhetőleg használható. - remélem, nem érem el magamnál a pióca-effektust, amire annyira hajlamos vagyok, de hát sosem lehet tudni. Könnyen telepedek rá másokra, ha az érzékeim arra húznak. Mindenhonnan be kell gyűjtenem az ihlet apró cseppjeit, s ezeket nem szeretem elengedi a kezeim alól.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
116
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington EmptyVas. Szept. 03 2023, 12:03

- Aki azt mondja, nem érez semmit, az hazudik. - legfeljebb csak nem azt, amit kellene. Mindenkinek vannak érzelmei, a milyenségükben és az időzítésben van az eltérés. Emberek vagyunk nem gépek, emocionális lényeknek lettünk kitalálva csak más mértékben. Racionális típusnak tartom magam, mégis mindig az érzelmi oldal miatt jön a pofára esés.
- Ezt osztom. - lehet úgy is iszogatni, hogy nem leszel hulla részeg. Annak is megvan a maga helye és ideje, de a tipikus, életképtelen kocsmatöltelékektől hányingerem van, a zsúfolt helyektől pedig kiszaladok a világból is.
- Értem, hogy mire gondolsz, és igazad van. Ez egy jó hely, ha szar napod van. - ha vidám vagy, eszedbe sem jutna ide beülni lejönni az életről. Kellenek ilyen helyek is, hisz az élet sem mindig napsütés. Hmpfh, sőőőőt....
- Oké. Megvettél a misztikus jelzővel. - ha legközelebb valaki szóvá teszi, hogy mitől van világfájdalom képem, készségesen felhomályosítom, hogy nem búvalbaszott vagyok, hanem misztikus. Megnézném az illető fejét.
Felvont szemöldökkel, némiképp elismerően néztem rá, amikor kifejtette, hogy csak úgy itt kötött ki, egyáltalán nem volt előre eltervezve. Wow, haver. Hát én rohadtul nem ilyen vagyok. Néha irigylem is ezt a spontenaitást másoktól. Jelen esetben tőled.
- El se tudnám képzelni, hogy én csak úgy random nekiinduljak az estének konkrét úticél nélkül. - szeretek mindent alaposan megtervezni, és utálom a váratlan meglepetéseket. Jó... ő most speciális eset. De ezzel is csak erősíti a szabályt.
- Végül is igen. Már gyerekkorom óta. - azt nevezhetjük régnek. Nem tegnap volt, amikor bekattant nálam a zene imádat. És ezzel nem azt hiszem, hogy mennyi év rutinom van és mekkora profi vagyok.
- Szóval Pierre... akkor te francia vagy? - vizsgálgattam bizonytalanul. A neve és az akcentusa alapján. De sosem lehet tudni, lehet ez valami felvett dolog is. A csajok valamiért buknak az akcentusos férfiakra.
- Mióta laksz itt? - addig nem dicsérem meg az angolodat. A végén kiderül, hogy mindig is amerikai volt, csak túl sok depressziót lélegeztem, ami megölte az oxigént az agyamban. Nincs kedvem full hülyét csinálni magamból.
- Nem, dehogy. Egyáltalán nem zavarsz. Kell a jótékony szünet. - olyan mindegy, hogy most vagy mondjuk fél óra múlva sajnálom magam és utálom az életemet.
- Iiigen. Ezt a bölcsességet már többször hallottam. Biztosan van is benne valami, de... utálok lelkizni és panaszkodni. Nélkülem is mindenkinek pont megvan a maga baja. - de mivel furán, zavarbaejtően ellenállhatatlan a kisugárzásod, pláne ezekkel a kék szemekkel.... lehetsz kivétel. Nem igazán tudtam eldönteni róla, hogy: 1. Ő tényleg ilyen. 2. Az elmegyógyból szökött. Az őrültek ugyanis valahogy mindig megtalálnak maguknak. 3. Ideje felvennem a vallást, mert az élet a földre dobott egy random cheerin' up őrangyalt.
- Oké. Szóval... röviden. - hogy ne untassalak halálra. Nagylelkűség ide vagy oda, ez az én nyomorom.
- Beütött a sok munkahelyi szarság. Akárhogy törhetem magamat, próbálhatok igazságot tenni, hogy a cégnek és a dolgozóknak is jó legyen, de senkinek nem jó semmi, mindig megy a háborgás, az elégedetlenkedés, ami rohadtul fárasztó tud lenni. Időnként elegem lesz, akkor ilyen ramatyul érzem magam, de aztán elengedem és megy minden tovább. - nem kell aggódni, hogy eret vágok vagy ilyesmi.
- Utálom, amikor hoznak valami olyan rendelkezést a nagyokosok, ami odabasz a munkámnak, és ezekre nincs ráhatásom. - de még majdnem ez a legkisebb, ami zavarni szokott. Ezek tények, amikhez lehet és kell is alkalmazkodni. Ez kézzel fogható, nem mint az emberi természet.
- A családom baromi ellentmondásos. Egyszerre utálják és elismerik, amit csinálok. Nem tudok kiigazodni rajtuk. - mindegy.
- Énekelek egy bandában. Nem érdekes. A lényeg, hogy én ezt csak hobbinak akarom. Beérem annyival, hogy egy-két helyen ráérős napjainkon zenélgetünk családias létszámú közönségnek, ők viszont esélyes, hogy nem. - ez nyomasztó.
- A barátaim szerint őrült munka- és irányításmániás vagyok, holott ez nem igaz. Csak egész embert kíván, de attól még van életem azon túl is. - az egyéb kapcsolataimat inkább nem kommentálnám.
- Ennyi. Köszi, hogy meghallgattál. Egyszerre fura és rendes tőled. Most dobj be te valamit, hogy osztozz a nyavalygásomban. Uncsi egyedül szánalmaskodni. - ittam bele a karamellás sörbe.

Pierre & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Ezgif-6-f58735b2f6
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
258
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington EmptyVas. Szept. 10 2023, 08:33

Remington & Pierre
"There are wounds that never show on the body
that are deeper and more hurtful than anything that bleeds."



- Na és mi van a pszichiátriai esetekkel? Elvégre többen születnek karok nélkül, vakon, lábak nélkül... Szerintem biztosan van olyan ember, aki nem képes érezni, vagy bizonyos események sora kikapcsolt benne mindent, talán még pszichopata is lett. Bár ezt nekünk nehéz elképzelni, ahogy azt is, hogy nincs lábunk. - az én életem teljesen biztosan megszűnne létezni, ha nem kerülhetnék rezgésbe a világ dolgaival, s nem lennék képes magamba szívni ezt a sok ingert, melyekre érzésekkel reagál a testem és a lelkem. Nem véletlenül vonzottak ide ezek a melankolikus dallamok is, hiszen annyira megragadtak bennem valamiért, hogy kis híján az ablakon másztam be utánuk.
- Ohh, én nagyon is! Nem olyan régen költöztem New Yorkba, alig ismerem a várost, és rohadtul jó volt így nekivágni. Persze, ha valaki eleve ismerős már erre, akkor nem igazán fog random nekiindulni a nagyvilágnak, de nekem még minden új. Egyszer te is kipróbálhatnád egy ismeretlen helyen. Kilépsz a lakásból, és csak mész arra, amerre hirtelen kedved van... - mutatok el a távolba, mintha akkora nagy bölcsességet mondtam volna. Számomra az is, muszáj elengednünk olykor a terveket és a kötöttségeket, s csak az érzékeinkre hallgatnunk.
- A szüleim gyerekként nekem is próbáltak gitárt nyomni a kezembe, hogy inkább azzal foglalkozzak a festés helyett, aztán az lett a vége, hogy elszakítottam a húrokat és magam köré tekertem őket. - vonom meg a vállam mosolyogva. - Neked ez csak hobbi? Vagy maga az élet? - kérdezem tőle lelkesen egy bőséges korty után. Jó meglátni mások szemében azt a különleges csillogást, mint ami engem kerít hatalmába a festészet során. Annyi szürke ember létezik ezen a világon, akik semmiben sem képesek felfedezni az örömet és a rajongást. Elkeserítő.
- Jött egy sugallat pár hónapja, ami valamiért arra ösztönzött, hogy hagyjam el Párizst, és kezdjek itt egy új életet. Úgyhogy igen, francia vagyok, és még csak most ismerkedem New Yorkkal. Na és te? - így, hogy Remington nem szolgáltatja már a nótát, megszólal a háttérben valahonnan egy kellemes kis jazz, ami hirtelen visszarepít az időben pár évtizedet, mikor a rasszizmus a tetőpontján volt, s a feketék az ilyen helyekre vonultak vissza.
- Ezzel egyetértenék, ha nem saját magamról lenne szó. - felelem némi tettetett nagyképűséggel. - Sokan csak saját magukkal vannak elfoglalva, de én meg szeretek mindig másokból meríteni, hiszen érdekelnek az emberek. - adok némi magyarázatot arra, hogy miért nem vagyok az az idegen, akinek a sok baja felülírja mások problémáit. Aztán végül megtörik a jég, s én némán, apró bólogatásokkal és hümmögésekkel hallgatom végig Remington mondandóját. Tyű, itt aztán tényleg összecsaptak a hullámok!
- Na és neked mi lenne a jó? - kérdezek vissza hamarosan, hiszen egy dolog a cég, másik dolog a vendégsereg, na de mi van vele?  
- Hát nekem eléggé úgy tűnik, hogy neked nem elég a huszonnégy óra egy napból. És hogy mindenki csak téged akar. - mosolyodom el szélesen. - Ha most hirtelen megváltoztathatnád az életed, mi történne? Mit csinálnál? - próbálom elterelni a gondolatait kellemesebb vizek felé. A kérdésére pedig elnevetem magam.
- Ami engem illet... - gondolkodom el egy pillanatra. - Mindig is volt nagyon sok kritikusom, akik oldalakat voltak képesek írni arról, miért nem jó az, amit csinálok. Általában elengedem ezeket a fülem mellett, de néha azért rendesen oda tudnak szúrni. Akkor ott van az, hogy ugye költöztem, és nekem borzalmasan honvágyam van. Sokan mondták, hogy akkor mégis mi az istennek hagytam ott Párizst, ha ennyire hiányzik?! És amikor közlöm, hogy jött egy erős sugallat, amire muszáj volt hallgatnom, akkor a legtöbben hülyének néznek. - apróságok ezek, hiszen szerencsére nincs sok nyomorom, de együttérzésből most muszáj voltam kiemelni pár dolgot az életemből. Nem létezik a tökéletesség, valami szúrás mindig éri az embert, csak tudni kell a helyén kezelni a dolgokat.
- Nincs kedved megkóstolni egy eredeti, minőségi francia cigit? - húzok elő a zsebemből egy sárga kis dobozt, s meglengetem azt a másik előtt. - Nyugi, nem kevertem bele semmi más cuccot. Vagy mégis...? - nevetem el magam, hiszen ha már furának tart, miért ne játszanék rá?  

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
116
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington EmptyHétf. Szept. 11 2023, 16:21

- Ebben a témában nincs tapasztalatom. Érdekes dolog az emberi elme, az idegrendszerünk, szóval simán lehetséges, hogy valakinek az a fogyatékossága, hogy nincsenek érzelmei. Ami azért elég beteg és aggasztó. Ahogy te is mondod, rohadtul nehéz elképzelni. De ezek speciális esetek. Én úgy általában értettem. - lehet, hogy valaki nem egy érzelmes típus, nem igazán kötődik másokhoz, de a harag, a düh, az irigység is érzelem.
- Oké. Talán adhatok egy esélyt neki. - hogy csak úgy céltalanul, ösztönből bolyongjak. Mostanában úgy is beszippantott a komfortzóna feszegetés világa. Ez bőven kimeríti.
- Milyen típusú képeket festesz? Vagy... csak úgy összességében milyen a festészeted? - végül is nem kötelező vászonra pingálni, akár alkalmas lehet egy fal is. Nem mintha értenék hozzá.
- Hát ez egy elég összetett dolog. Csak hobbiból foglalkozom a zenéléssel, és egyáltalán nem célom pénzkeresésre használni. - vagyis... eddig nem volt. Már nem tudom, mi van.
- Viszont imádom minden értelemben, így bármikor kapásból rávágnám, hogy maga az élet. Folyton zenét hallgatok, és bárcsak a valóságban is mindig lenne valami találó aláfestés, mint a filmekben. Szeretek zenélgetni, dallamokkal kísérletezni, dalszöveget írni, és a fellépések mindig egy külön világ, egy olyan érzelmi állapot, amihez semmi más nem hasonlítható. A zene mindig itt van, akármi történik is. Mindig megtalálhatod a hangulatodnak tökéletesen megfelelőt. - nem tudnám elképzelni nélküle az életemet.
- És eddig hogy tetszik New York? - a franciák elég sajátos nép. Kevesen hajlandóak más nyelvet megtanulni és azon megszólalni. Nincs nagy tapasztalatom velük, csak annyi, amit a vendégek révén láttam. Nem tudom, milyen érzés lehet nekik egy idegen város.
- Evanston-ból jöttem eredetileg. Ez nem messze van Chicago-tól. - nem sokan tudják belőni enélkül a plusz infó nélkül.
- De már több, mint tíz éve itt ragadtam. És nem is tervezek visszatérni. - jó itt nekem.
- Ezzel én is így vagyok. Szívesen vagyok bárki hallgatósága, érdekelnek az emberek dolgai, érzései. Inkább, mint hogy magamról kelljen beszélnem. Ráadásul a dalszerzésben is hasznos. - nem egyformán élünk meg dolgokat, sokat tanulhatunk egymástól.
- Nekem? Ha mondjuk pár hétre megszűnhetnék létezni és az egész univerzum békén hagyna. - de az élet nem így működik.
- Ezt jól látod. -a huszonnégy óra semmire sem elég.
A következő kérdésére nagyon is megvolt a kész válaszom. A kelleténél sokkal többször szoktam ezen gondolkozni.
- Teljesen új életet kezdenék. Hagynám a munkámat, mindent és mindenkit. Szelektálnám az emberi kapcsolataimat. Sokkal... önzőbb lennék. Úgy élném onnantól az életemet, ahogy nekem jó, ahogy engem boldoggá tenne, és nem engedném, hogy a szükségesnél jobban mások határozzanak meg. Elég volt a túl sok elvárásból és megfelelésből. Nem rendelném alá magamat senkinek és semminek. De ez egy álom világ. Nem léphetek ki az életemből, égethetek fel mindent, és kezdhetem a nulláról. Ez annyira drasztikus lenne, és sokaknak árthatnék vele. - de ugye ettől kellene megszabadulnom, hogy ne törődjek jobban másokkal, mint magammal, amibe időnként belehülyülök. Magasról tennem kellene arra, hogy ki mit gondol rólam és a dolgaimról.
- Szóval lényegében még ha teljesen más területeken is, de hasonló a helyzetünk, csak te mertél kilépni ebből. Hogyan? Hogyan tudod kizárni ezeket a külső tényezőket? Hogyan vonatkoztatsz el másoktól? - én képtelen vagyok rá. Sok mindenben képes vagyok makacs és önfejű lenni, de pont azokban nem, amikben talán a legjobban kellene.
- Jöhet! - felőlem még akkor is, ha kevertél bele valamit. Most nem vagyok erkölcsös, válogatós hangulatomban.

Pierre & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Ezgif-6-f58735b2f6
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
258
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington EmptyVas. Szept. 17 2023, 17:21

Remington & Pierre
"There are wounds that never show on the body
that are deeper and more hurtful than anything that bleeds."



- Általánosságban teljesen igazad van. Nagyon sok olyan emberrel találkoztam már, akik felvették a kőkemény, komoly, megrendíthetetlen ember szerepét, és ezek mögött mindig valami komolyabb dolog volt. Mikor portrét festek, akkor például szeretem megismerni azt az embert, akit a vászonra öntök. - közben sajnálattal tapasztalom, hogy a sörünk vészesen fogyatkozik, így kicsit visszaveszek a tempóból. Bár nem szoktam olyan gyakran alkoholmámoros állapotba kerülni, de nincs kizárva, hogy ez a mai napon megtörténik. Úgyis mulasztja a gátlásokat, s Remingtonnak talán nem fog rosszat tenni, ha az alkohol és én kicsit elfeledtetjük vele a bánatát.
- Úgy sokkal mélyebbek az ecsetvonások, ha ismerek mögöttes tartalmat is az egyénről, és nem csak az arcát látom. Namármost volt olyan eset, amikor egy igen magas rangú család tagjairól kellett portrét készítenem, és képzeld, egy egész hónapig ott éltem náluk, így volt szerencsém megismerni egyesével a tagokat. Természetesen akadt köztük egy “érzelemmentes is”. - forgatom meg szemeimet. - A végén viszont fény derült mindenre, addig fúrtam őt, kíváncsiskodtam és érdeklődtem, amíg ki nem bökte, hogy a férfiakhoz vonzódik. - el kell nevetnem magam, bár nem a szexuális beállítottságán, hanem magán az egész helyzeten. - És ezért volt ez a nagy, komor külső, mert muszáj volt felvennie egy férfiasabb figurát azért, hogy senki se lásson belé mélyebben. Úgyhogy... Ha ilyennel találkozol, barátom, akkor gondolj arra, hogy valamit biztosan rejtegetnek ezek az emberek. - amúgy is sokat tudok beszélni, ha bejáratódik a nyelvem, de az ital még inkább ösztönzőleg hat rám, s örömmel tapasztalom, hogy újdonsült ivócimborám is a szavak embere.
- Én leginkább az impresszionizmust képviselem és szeretem, amikor a színek és az összhatás adja meg azt a borzongató hangulatot, ami lehatol a lelked mélyére, nem pedig a konkrét ecsetvonalak. Tehát szeretek megragadni egy érzést és egy hangulatot, és ezeket visszaadni a vásznon. Ezek mellett portrékat és egyedi kéréseket is szoktam vállalni. - az “egyedi” pedig lényegében mindenre kiterjed. És most nem csak a szép dolgokra gondolok...
- Na és te milyen stílust képviselsz a zenében? - kérdezek vissza érdeklődve, hiszen biztos vagyok benne, hogy nem ez a melankolikus vonal a fő szál, amit követ. Valami temperamentumosabb zenét könnyen el tudnék hozzá képzelni.
- Hű, nagyon tetszik a rajongásod! - nagy, azúrkék szemekkel pislogok felé, mint valami gyerek, aki épp egy csodát látott. Annyi szürke ember létezik, akiket semmi sem mozgat meg, viszont ahogy Remington beszél a zenéről... Élvezet hallgatni!
- Nagyon tetszik New York, annyi felfedezetlen hely van még itt, hogy az hihetetlen. Imádom ezt a zsongást, ami itt van. - a kortyok már a végüket járják, s a lelkem és a testem már most kezd el sikítani az utánpótlásért. - Nem tudsz ajánlani esetleg valami “különleges” helyet, amit nem sokan ismernek? Például tiltott rave partykat... - ekkor hirtelen bevillan valami, meg is ütöm a fejem a mutatóujjammal. - Azt hallottam, hogy itt a közelben valahol a föld alatt szoktak rendezni durva kis titkos bulikat, nem tudsz erről valamit, hol lehet a bejárata? - annyira adnám most, ha a szívem együtt verne azzal a beteg, drogmámoros ritmussal! Remingtont azonban nem hagyom magára semmiképp, viszont az érzéseim és a kíváncsiságom épp kezd szárnyra kelni.
- Ugyan, Remington, ezt te sem gondolhatod komolyan! - biztatásképp megveregetem a vállát. Nem jó hallani, hogy egy ilyen értékes művész legszívesebben megszűnne létezni. Ezen muszáj változtatni!
- Végleg talán nem léphetsz ki, de mi van, ha ezen az estén igen? - vonom fel sejtelmesen szemöldökeimet. - Felülnénk egy árra, és csak úsznánk vele, miközben telibeszarjuk a világot. - vetem fel neki lelkesen az ajánlatom, ennek fényében pedig legurítom az utolsó cseppeket is a pohár aljáról. Ideje lassan valami keményebbre váltani!
- Talán önző vagyok? - vetem fel a kérdést elgondolkozva. - Én mindig érzékenyebben reagáltam a világ dolgaira, sokkal jobban befogadtam az ingereket, és soha nem bírtam láncok között létezni, úgyhogy amit csak tudtam, levetettem magamról. Sokszor követtem a megérzéseimet és a sugallataimat, és igyekeztem az emberekhez is úgy állni, hogy jót is okozzak nekik, de én is nyerjek belőlük. Könnyebb volt így lépni mindig. Hogy kicsit önző az ember. Sajnos ha a boldogságról van szó, akkor muszáj annak lenni, mert amíg azon küzdesz, hogy más boldog legyen, elfelejted a sajátodat. - felelem bölcsen. - Kissé te is ezt teszed épp, nem igaz? - közben előkerül a cigaretta a zsebemből, amit szerencsére nem egyedül kell elfüstölnöm. S mivel egy sör nem sör, kettő azonban most hosszú lenne, fel is vetem újabb ötletem.
- Legurítunk pár rövidet? - kérdezem Remingtontól, miközben számba pattintom a cigit, s meggyújtom annak végét. Ha benne van ő is, akkor kikérek magunknak pár kupica rövidet a minőségibb italok közül, csak hogy még hamarabb fejbe tudjon verni minket.
- Na, akkor mit szólsz hozzá, ha itt hagyjuk ezt a helyet, és a mai estén elfelejtenél mindent, basznál a világra, és azt tennéd, amihez csak kedved van? Én támogatnálak benne! - adja az ég, hogy ismerje azt a rave partyt! Ott aztán adhatnánk a hangulatra! Ha ő is kiveszi a részét a rövidekből, akkor amazokat pillanatokon belül megkapjuk egy tálcán, mire én kapásból lehúzom az első adag brandyt.

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
116
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington EmptyVas. Szept. 17 2023, 21:52

- Nem csak egy szimpla, lelketlen képet festeni, hanem az érzelmeket is hozzá... ne az igazi varázslat. - néztem rá komolyan, de nem kevés elismeréssel.
- Mondom, tőlem már egy pálcikaember is hatalmas teljesítmény. Őszintén csodálok mindenkit, aki tud rajzolni, festeni, vagy hasonló. Nagyon durva fantázia, precizitás, megfigyelőképesség, kézügyesség, tehetség kell hozzá. - és még sorolhatnám.
- Nincs véletlenül képed néhány festményedről? - most már érdekelnek az alkotásai a vízköpő másomon túl is.
- Egy hónapig náluk laktál? - majdnem kiköptem azt a drága sört.
- És ezek valami vadidegenek voltak? - meredtem rá elhűlve. És a magasrangú vajon nálad is egyenlő a sznobokkal?
- Ki nem bírtam volna. Néhány óráig sem, nem hogy hetekig. Vagy egy elszánt hős vagy, Pierre, vagy totál őrült. - már bocs. Bár azt mondják, hogy a zsenit és az őrültet csak egy hajszál választja el egymástól. Talán ez nála sincs másképp.
- Ouh. - körülbelül nagy bölcsen ennyit tudtam hozzáfűzni a rejtélyes, érzelemmentest játszó meleg fickó történetéhez. Mindenkinek szíve joga.
- A rejtegetésben eddig is biztos voltam. Csak nem mindegy, hogy mit. - például, hogy a kedves ügyfél kikezdeni akar veled vagy sem.
- Ugyan lövésem sincs a festészethez, de a zenében ugyanilyen vagyok. Vagy... legalább is nagyon hasonló. - rám is a pillanatnyi benyomások, a kiragadott érzelmek jellemzők. Az impresszionizmus így elég találó. Már ami megmaradt a sosem vágyott művtöri órákról.
- A fő irányvonalam az indie, a pszichedelikus rock. Némi synth-pop és retro beütéssel. Enyhe gitárszóló fétissel. De szeretek kísérletezni, szóval elég sok stílus, dallamvilág hatással van rám. A Beatles-től, a Tame Impalán át egészen Charli XCX-ig. - de mondhattam volna tök másokat is, az is megállná a helyét.
- Köszi? - vakartam meg a tarkómat egy zavart mosollyal kísérve.
- Ha a zenéről van szó, eléggé el tudom ragadtatni magam. - szóval majd lőjj le, ha bármikor too much lennék.
- Fogalmam sincs. - ráztam meg a fejemet bocsánatkérőn.
- A föld alatti titkos bulik elég távol állnak tőlem, deeee... lehet, hogy tudok valakit, aki mindjárt megoldja neked ezt a rejtélyt. - dobtam is egy gyors üzenetet Azinak a témában.
- Öööö... nem tudom, nálad ez mit jelent. - hogy ma estére lépjek ki az életemből és csak üljek fel az árra. Mégis milyen árra? Menjek én is rave partizni??? Neeeheeem. Mondtam már, hogy nem vagyok oda a spontán, váratlan dolgokért? Ugye, hogy mondtam. Nekem szükségem van egy hét, de minimum egy nap meditálásra, hogy bevállalok-e valamit vagy sem.
- Kissé nagyon. Ahogy mondod. - lényegében feláldozom magam, a szabadidőm, a boldogságom, az idegrendszerem mások oltárán, és végül hiába a nagy jófejség és önzetlenség, én szívom a legnagyobbat. Hála meg kb. nulla. Szóval nem volt semmi értelme. Téged a sors küldött vagy mi!?
- Jöhet. De azt a kört én állom. - ha már ő talált meg azzal a karamellás sörrel, ez a minimum.
- Elméletben jól hangzik. Gyakorlatilag viszont nem tudom, hogy ehhez eleget ittam-e már a leszarom tablettákra. - bizonytalanul néztem rá, miközben én is lehúztam az elsőt a tálcáról.
Az asztalon hagyott telefon rezegni kezdett, ahogy megjött a válasz üzenet Aziel-től. Na... az égi jel.
- Tádáám! Itt a rave partid címe. - fordítottam felé a kijelzőt, bár a cím aligha mondott neki valamit, mivel nem igazán ismeri New York-ot.
- Innen tényleg nincs messze. Majd én elnavigállak. - várj! Mi!? Te se vagy magadnál, Remington.
- Gyakran jársz ilyen "különleges", tiltott bulikba? - vontam fel a szemöldököm kíváncsian. Legalább az egyikünk legyen rutinos. És nyilvánvalóan az nem én volnék.

Pierre & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Ezgif-6-f58735b2f6
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
258
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington EmptySzomb. Okt. 07 2023, 05:28

Remington & Pierre
"There are wounds that never show on the body
that are deeper and more hurtful than anything that bleeds."



- Valóban varázslat, amikor egy ember érzéseket és hangulatot tud átadni másoknak. Legyen ez akár egy festmény, vagy egy saját dallam. Te írtad amúgy azt, amit hallottam? - és ami olyan volt, mint egy melankolikus, mámoros mézesmadzag, muszáj voltam követni. Zenében sajnos nem olyan gyakori, amikor olyan kombinációt hallok, ami ennyire megragadna, úgyhogy az ilyen pillanatokat az égig magasztalom.
- Dehogynem! - gyorsan előkaparom nadrágom zsebéből a telefonom, pötyögök rajta párat, majd Remington arca elé tolom. Túlzásba nem szeretem már vinni az önreklámot, de azért pár fénykép még talán nem olyan egetrengetően unalmas. Például az elsőn egy hatalmas, sötét csarnokot láthat, monumentális, időrágta szobrokkal, amik mintha egy teljesen másik világ maradékai lennének. Mintha egy másik dimenzió, egy másik idősík jelenne meg a képen, melynek közepén, az egek felé kapaszkodó, s épp kinyíló kátszárnyú ajtó apró fényében ott sétál egy sötét alak. Nem tudni, hogy férfi vagy nő, idős vagy gyermek, de azt az érzetet kelti, hogy ez a világ sokkal több annál, mint aminek tűnik elsőre. Hogy sokkal több mindent őrzünk régről, s hogy sokkal több a misztikum, mint azt bárki gondolná. A második, s most egyben utolsó képen egy fülledt, nyári, aranyban úszó naplemente látható, csillogó vízparttal a kép szélén, lágyan ringatozó erdőséggel és fűtengerrel, melynek összessége olyan békességet és kellemes érzést áraszt, amire jó ránézni és nosztalgiázni egy borús téli napon.
- Eléggé a végletek embere vagyok, nem szeretek egyetlen témát és hangulatot megragadni. Elvégre mi sem vagyunk csak jók vagy csak rosszak, nem igaz? - kérdem tőle egy igazán sejtelmesen kanyarodó mosollyal, miközben visszacsúsztatom a telefonom a zsebem mélyére. Sokszor töprengek azon, ha megismerek egy új embert, hogy vajon milyen mocskokat titkol a világ elől? Vajon Remington milyen talányt őrizget magában?
- Bizony, egy hónapig maguk közé fogadtak. Szeretem a különleges tapasztalatokat, úgyhogy nem szoktam nemet mondani igazából egyik felkérésre sem. Még fiatalabb éveimben megesett, aztán a határaimat jó messzire kitoltam. Na és te? Mennyire vagy bevállalós, ha épp el tudod engedni magad? - így elsőre azt mondanám, ahogy még egyszer végigpillantok Remingtonon, hogy ő inkább a biztos alap mellett cövekel le, hiszen az élete annyira zsúfoltnak tűnik, hogy akár egy rossz lépés, és bukhat minden. Lehet azonban, hogy nagyon tévúton járok vele kapcsolatosan.
- Ez eléggé jól hangzik! Fel szoktál amúgy lépni valahol a bandával? - a magányos zenészek egyre ritkábbak manapság, sokan szeretnek csapatba verődve zenélni. Sajnos. Olyan borzalmakat hallottam már tehetségkutatókon, hogy inkább ólmot öntettem volna a fülembe...
- Pár hét múlva amúgy New Yorktól nem messze lesz egy tehetségkutató megrendezve az egyik marha nagy központban, aminek most nem mondom meg a nevét, de... - közben megint előkotrom a telefonom, s elétolva megmutatom neki a kiírást. - De én leszek az egyik zsűri. - bökök rá a hirdetés alján látható fejemre.- És még pár napig van lehetőség jelentkezni. Szólók, bandák, táncosok, bűvészek... Még a helyi tévé is közvetíteni fogja, illetve eléggé szép kis nyeremények vannak, úgyhogy gondold meg. - én is elhúzok előtte egy mézesmadzagot, ha már ilyen sikeresen idecsábított a dallamaival. Viszont úgy érzem, hogy ezt a kis magányos bárt kezdem kinőni, a lábaim el akarnak már vinni innen egy zajosabb helyre, ezért is gyújtok rá egy cigire, s vetem fel a rövidek ötletét, melyeket most Remington fizet.
- Na ez a beszéd, barátom! - csapok egy barátiasat a vállára, mikor végre kiderül, hogy nagyon is működik itt a mélyben egy rave party! Egyből lehúzok két kupicát a négyből, melyek egyetlen pillanatra azonnal fejbe csapnak.
- Tyű, az istenit! - pislogok és fintorgok bambán egy rövid ideig, majd megrázom a fejem, s hirtelen felpattanok a székről.
- Voltam pár ilyenen, igen. Rohadt jól le tudja szívni belőled azt a sok szart, ami felgyűlik a hétköznapokban. Próbálok én is a nyugalomra törekedni, de azért bőven kijut nekem is a stresszből, amit viszont nem hordozok magammal, hanem kiadok, amikor csak tudom. Úgyhogy, barátom... - megragadom vállait, s ha nem ellenkezik nagyon, akkor felhúzom a székről, ha még esetleg ülne. - Ma meg fogom neked mutatni, hogyan kapcsolj ki, és hogyan nyisd meg a fejedben azt a csapot, amin keresztül kiömölhet belőled a sok szar. Kár lenne, ha egy ilyen tehetség elveszne a sok stressz és feszültség miatt. Na, indulás! - nyújtom előre kezem, mint valami vezér, bár fogalmam sincs, hogy merre megyünk. Az ajtóig tudom az utat, addig én haladok elől, ám odakint már a szűkös, sötét, bűzzel és rekedt nyávogással teli utca közepén megtorpanok.
- Adja az ég, hogy valami lepukkant szar legyen! - csapom össze kezeimet, ha Remington átveszi a vezető szerepét, bár nálam a “lepukkant szar” nem negatív értelemben él, hanem gondolok itt egy elhagyatott gyárépületre, valami rohadt nagy dohos pincére, vagy bármi hasonlóra.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
116
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington EmptySzomb. Okt. 07 2023, 16:02

- Bárcsak. Deee nem. A VNV Nation Illusion-je volt. Viszont ez a gitár cover az eredeti nyomába sem érhet, szóval érdemes meghallgatnod. - ez a faszom kivan és a hagyjatok depresszióba esni dalom. Lelkileg meghalok tőle, aztán utána sokkal jobb. Azt nem garantálom, hogy másnál is beválna.
Nagy szemekkel vizsgálgattam a festményeit, amiket a mobilján mutatott. Művészet volt a javából. Sejtelmes és megannyi gondolatszálat elindító. Képes volt az egyikkel nyomasztó lenni, a másikkal nyugalmat árasztani.
- Ezek rohadt jók. Baromi tehetséges vagy. Adsz is el kész képeket valahol? - mondjuk a neten vagy valami galériában.
- Megrendelésre is készítesz? - lehet, hogy tudok valakiket, nem kizárt, hogy magamat is beleértve, akiket érdekelnének a képei. Vagy úgy Pierre összességében. Nagyon fura egy fazon. Jó fura.
- Ahogy mondod. - nem minden csak fekete vagy csak fehér. Mindkettő létezik, és vannak árnyalataik, a különféle színekről nem is beszélve. Te egy zseni vagy, Fellowes. Életed mákja, hogy telepaták és legilimentorok nem léteznek.
- Hát egy idegen családnál biztosan nem laknék egy hónapig. - pislogtam zavart mosollyal. Szerintem ezt már a hátralévő életemben nem fogom feldolgozni.
- A bevállalósságomnak is vannak határai. - érted, mondom ezt olyan nagyképűen, mintha a túlórán kívül mást is bevállalnék.
- Szeretem megtartani a kontrollt magam és a dolgaim felett. Továbbra sem szeretem a váratlan, komfort zónán kívüli helyzeteket. Vagy bármit, ami tudatmódosít. - szóóval ja. Ennek tükrében azóta sem igen értem, minek iszogatok veled.
- Talán maradjunk annál, hogy ez az érték valahol a mínusz végtelen és a nulla között tendál? - nálam az extrém sportok előbb jöhetnek, mint egy durva bebaszás. Inkább kiugrok ernyő nélkül egy repülőgépből, mint hogy ne tudjak magamról.
- Igen, de csak kicsiben. Az indie, pszichedelikus rock elég megosztó. Vannak fellépéseink pubokban, bárokban, specifikus rendezvényeken, ahol a vendégek, a közönség vevő a stílusra. Mindenki dolgozik, így más nem is nagyon férne bele. Ez csak egy hobbi, egész konkrétan egy szenvedély. - ami jobb, ha az is marad, nem valami kötelesség.
Magam sem tudom behatárolni, miféle vegyes érzelmű arckifejezéssel meredhettem rá, amikor bedobta a tehetségkutatót, ahol ő is zsűrizni fog. Helyi TV meg nyeremény meg ilyenek. Konkrétan megjelent a lelki szemeim előtt, ahogy az apám az egyik vállamon azt szajkózza, hogy a zenélgetésből nem lehet megélni, a másikon ott van Aziel, hogy deeee!!! Tehetségesek vagyunk, fogadd el.
- O-oké. Köszi a lehetőséget. Átgondolom. - küldtem neki cserébe egy hálás mosolyt. Remek. Ettől az infótól most megint hetvenkétezer újabb gondolatom lett. Tök jól hangzik, király lehetőség, de elvből rühellem a tehetségkutatós baromságokat. És amúgy sem akarunk híresek lenni, TV-ben szerepelni, és hasonlók. Amikor elkezdtük ezt az egészet, akkor is megmondtam, hogy ez mindig csak egy "béna", no name garázs zenekar marad. De a többiek talán agyonvernének, ha kihagynánk. Ami amúgy nem biztos, hogy olyan rossz lenne, hogy ne vállalnám be. Mindegy.
- Szóval a festés mellett még zsűrizel is? Van amit nem próbálsz ki? - durva. Az értelmező szótárakban biztosan Pierre neve szerepel az impulzív definíciója mellett. Ha csak fele ennyi spontaneitás jutott volna nekem, mint neki, már valószínűleg megváltottam volna a világot. Enyhe túlzással.
Csak pislogtam, ahogy két rövidet is gyors egymás utánban lehúzott, aztán úgy felpattant, mintha fizetnének érte. Említettem már, hogy előző életemben introvertált lajhár voltam!? És ami azt illeti, szerintem a mostaniban is. Magyarázott valamit a stresszről, felhúzott a székről, majd kijelentette, hogy ő megtanítja nekem, hogyan ne legyek olyan, amilyen egyébként vagyok. (lásd introvertált lajhár) Nem így fogalmazta meg, de kb. ez volt a lényeg Remington nyelvre lefordítva. Sok sikert a lehetetlenhez! Szívesen megjegyeztem volna még azt is- de nem akartam kiábrándítani magamból- hogy a fene nagy tehetségemet mindössze egyetlen, nem is saját, líraibb dalból sikerült leszűrnie, ami azért édes kevés ekkora belém vetett bizodalomhoz. Bár esélyes, hogy úgysem hallotta volna meg. Elkönyveltem hát az alkohol számlájára. Mindkettőnk részéről.
Búcsúból legurítottam a maradék piát, nehogy már kárba vesszen, pláne hogy még ki is lett fizetve, majd követtem a magabiztosan haladó Frenchman in New York-ot, ami úgy kb. a kijáratig tartott nála. Odakint átvettem tőle az idegenvezető szerepét, mint aki napi rendszerességgel jár vadidegen festő fazonokkal rave partykra. Ha Azi megtudja, hogy én mentem el a szóban forgó helyszínre, még a végén menten megtér.
- Oh, lepukkant szar lesz az! - vigyorogtam rá.
- Ez egy régi, több épületes art deco fürdőház. Talán még a harmincas évek környékén építhették. Miután bezárt, kb az enyészeté lett. Volt elképzelés, hogy újra nyitják, fürdővel, kávézókkal, üzletekkel, még az azbeszt eltávolításra is több millió dollárt elköltöttek, de azóta se lett belőle semmi. 2011. nyarán aztán az Irene hurrikán még jobban megtépázta. Szél, homok, amit csak akarsz. Azóta inkább valami kísértet járta helyre hasonlít. De ettől még látványos, az urbex rajongók is imádják. És ezek szerint nem csak ők, ha az egyik épületszárny alagsorában időnként top secret rave party-kat tartanak. - amiről nekem folyton a Penge Blood Rave jelenete ugrik be az ikonikus zenéjével. Plíízzz. Add, hogy itt ne random vérfürdő legyen.

Pierre & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Ezgif-6-f58735b2f6
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
258
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington EmptyHétf. Okt. 23 2023, 07:27

Remington & Pierre
"There are wounds that never show on the body
that are deeper and more hurtful than anything that bleeds."



- Mivel valamiből nekem is meg kell élnem, így igen, összekötöm a kellemeset a hasznossal, és megrendelésre is készítek, illetve a saját önálló alkotásaimból is adok el, plusz még aukcióra bocsátok. Az ilyen árveréseket az utóbbi időben mindig adománynak szoktam szánni. - ezt nagyon büszkén közlöm, hiszen sokakkal ellentétben bennem tényleg ott lapul az önzetlenség, amit bár nem tudok a nap minden pillanatában kibontakoztatni, de azért szeretem megragadni a lehetőségeket.
- Na és ti szoktatok pénzért fellépni? Vagy még olyan szakaszban vagytok, hogy az nem is érdekel, csak hívjanak valahova? - egyáltalán nem lenézésből kérdem ezt tőle, hiszen egy zenekar sem úgy kezdi, hogy hirtelen világhírűek lesznek. Nem olyan egyszerű a reklám, az pedig még nehezebb, hogy megtalálják azokat az embereket, akik vevők arra, amit csinálnak. Én már csak tudom.
- Mint például? Mi az, amit semmiképp sem tennél meg, még ha fizetnének is érte? - kapásból eléggé sok dolgot el tudnék képzelni, amibe Remington nem szívesen nyúlna bele talán, de inkább nem találgatok. Ez a sok teher, ami a vállát nyomja, szép lassan a szabadságát is el fogja szívni, ha nem lép hamarosan. Nem szeretnék beleavatkozni az életébe, hiszen biztosan akadnak olyanok, akik ezt megteszik, de azért pár tanácsot majd biztosan elejtek.
- El tudnád engedni a munkád, ha nagyobb hírnévre tennétek szert, és milliók imádnák a zenéiteket? - pár célzó kérdés azért nem árt, hiszen annál csodálatosabb nincs is, mikor a szenvedély válik “munkává”, s úgy keres pénzt az embert, hogy közben nem szenved meg érte, hanem minden pillanatát élvezi. Ezért is dobok be neki egy remek lehetőséget.
- Élek és halok a tehetségekért, úgyhogy nem ez az első, amikor elvállaltam egy zsűrizést. Tartok előadásokat fogyatékkal élőknek a művészetről, és arról, hogyan bontakoztassák ki magukat, s olyan is megesett, hogy tábort szerveztem gyerekeknek. Igazság szerint elég sok mindenbe szoktam belevágni, de leginkább olyanokba, amik nem annyira hosszútávúak. Nem tudnám tartani a tempót az életemben, ha nem tudnám rövid időn belül lezárni azokat, amikbe belekezdtem. - ami pedig a legfontosabb, hogy elfelejtenék élni. Erre is kell időt hagyni, nem is keveset, amikor csak úszunk a kellemes árral, és élvezzük a pillanatot.  
A mai estére is ezt terveztem, s tessék, Remingtont elém fújta a szél, aki épp készül megmutatni, hogy hol szokott mámorítóan dübörögni a zene. A kocsmai depresszív és melankolikus hangulat után - ami ugyan nem volt rossz - felüdülés kilépni az éjszaka enyhén csípős hűvösébe.
- Ez rohadt jól hangzik! Vannak itt a környéken még ilyen elhagyatott helyek amúgy? Az urbex eléggé menő. - szép kis töltetet tudnak adni az ilyen elhagyatott helyek, s leginkább a mögöttes gondolatok, hogy egyrészt milyen lehetett régen, mikor virágzott és pompázott, másrészt pedig hogy milyen mocskokat rejthetnek a sötét részek...  
Remélhetőleg nem kell órákat sétálnunk, hiszen már most hangtalanul is érzem magamban a dübörgést, de mikor közelítünk a helyhez, akkor aztán végképp elszabadul a jó kedvem. Ez mondjuk azért jelentősen az alkoholnak is köszönhető, a járásom már így is enyhén ingatag.
- Ezt én állom, barátom. - paskolom meg a vállát, mikor a romosabb ajtónál álló lengén öltözött nőszemélyre és a hippi kinézetű, hosszú, ősz hajú alakra pillantok, akik a jegyeket osztogatják.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
116
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington EmptyKedd Okt. 24 2023, 15:29

- Ezt észben tartom. Van egy nagyon jó... barátom, aki él-hal a festészetért. Az adományozós árverésekért pedig minden tiszteletem. - nem sokaknak jut eszébe, és főleg nem őszintén, mint neki. A legtöbben csak arra használják, hogy népszerűbbek legyenek tőle vagy ilyesmi.
- Elég erősen ebben a szakaszban vagyunk. Én sosem akartam többet. Soha nem akartam ezzel pénzt keresni, csak zenélni olyanoknak, akiknek jelent is valamit, nem csak felültek valami hülye hype vonatra. - de már tudom, hogy valójában egyedül voltam ezzel, és a többiek többet akarnak ennél, ha van ebben több. Én pedig... nem tudom.
- Alapból semmi olyat nem szeretek megtenni, amit én ne akarnék, így elég végtelen lenne a lista. Nem kell semmi extrémnek lennie. Hülye példa, de... Szóval ha mondjuk aznap nincs kedvem elmosogatni, a világ összes pénzéért sem fogok. - elég makacs tudok lenni, ha rám jön.
- Ez nálam nem erről szól. - ráztam meg a fejemet a kérdésére.
- El tudnám engedni a munkámat, ha tudnám, hogy azzal nem ártok másoknak. Felelős vagyok azokért, akikkel együtt dolgozom. Nem szállhatok ki, ha ezzel azt érem el, hogy nem találnak helyettem mást, bezár a hely, és az emberek munka nélkül maradnak. Becsődölhet egy cég, aminek ugyanez a végeredménye, de ott nem az én önzőségem okozná. Nálam ez inkább bűntudati kérdés, semmint hogy befutnánk-e. Nem féltem magamat, én bármikor találok másik munkát, de mások nem biztos. Mások kárára főleg nem akarnék híres és gazdag lenni, miközben ez sosem motivált. - tudom, nem vagyok egyszerű eset, és elég furán látom a világot, de nem egyedül élek benne.
- Ami amúgy vicces... Mert ha valaki felmond, mindig azt mondom neki, hogy jól tette. Soha ne csináljon ebből lelkiismereti kérdést, ez csak üzlet, ettől még nem kell utálnunk egymást. Mindenkinek a saját élete a legfontosabb, így ha találsz jobb lehetőséget, meg kell ragadnod és adnod kell neki esélyt. Nem kell egy helyen megöregedni. Nem tudom, miért nem vagyok képes magamnak is ezt mondani, aztán szépen megfogadni. A barátaim szerint csak szimplán munkamániás vagyok. - vontam meg a vállamat. Ezt ők nem érthetik.
- Biztos valódi vagy? - pislogtam rá hitetlenkedő szemekkel. Mármint elhiszem, hogy tényleg jótékonykodik, fogyatékkal élőknek tart előadásokat, gyerekeknek szervez táborokat, és beköltözik a cél érdekében valami fura családhoz. Csak... nem ilyen fazonokat szokott az utamba sodorni az élet.
- Nem vagyok nagy urbex szakértő, de elég sok elhagyatott hely van. Nem csak a környéken, hanem egész New York-ban. Bezárt gyárak, szállodák, kórházak, iskolák. Csak úgy pusztulnak kihasználatlanul. - vagyis hát ezek szerint van, ahol titkos bulik vannak.
Ahogy aztán közelebb érünk, még mindig nem hiszem el, hogy képes voltam vele eljönni ide. Egyáltalán nem vagyok party hangulatban, szóval fogalmam sincs, mit keresek itt egyáltalán.
- Köszi. - kapott egy mosolyt a meghívásért cserébe, de én még mindig nem voltam benne biztos, hogy nekem most komolyan erre van szükségem. Inkább le kellene feküdnöm és kialudnom az elmúlt időszak baromságait. Nem ez fog megmenteni az átmeneti faszomkivan életérzéstől. És még csak nem is az én stílusom.
Miután megkaptuk a karszalagokat, és a mellé járó ismeretlen eredetű welcome drinket is a kezünkbe nyomták, belépve aztán ez a "mit keresek én itt" érzés csak tovább erősödött. Volt itt minden, amit utálok. Csápoló tömeg. Hangos, monoton tuc-tuc zene, időnként megpörgetve valami Prodigy feelingű hangzásvilággal. Fülledt, fullasztó levegő. Füst. Pia szag. Erős, cikázó, vibráló, hülye fények, ami már most vakító és szédítő volt egyszerre. De legalább szerencsére senki se tűnik vámpírnak. Na jó... leszámítva egy csajt. Szerintem ő simán átharapná bármelyikünk torkát. A DJ páros meg még nála is furább szerzetek voltak.
- Nem tudom, hogy vettél rá erre. - főleg, hogy egyébként győzködnie sem kellett. A tekintetem aztán Pierre-ről a poharamban lévő királykék löttyre vándorolt némi zöldes árnyalattal, azt mérlegelve, hogy vajon minden mindegy alapon meg merjem-e inni.

Pierre & Remington



BEE



“Generally the best things in life are also the worst things in life. It’s just like how people’s best qualities are always their worst qualities. It’s also a little hard, too, but I’ll take it. In terms of hard things, the opportunities are worth it.” - J.K.


Pierre Duval imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Remington Fellowes
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Ezgif-6-f58735b2f6
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Eb85c9baf5ff83a912cdd8940270c649945bd0b3
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Everyone thinks they're
the
hero in their own story.
★ családi állapot ★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 902d47a0fb6caf74887b348f61474158c5fe3bfd
there should be a relationship status for
" i dont even know whats going on"
★ lakhely ★ :
Queens, NYC
★ idézet ★ :
“One good thing about music,
when it hits you, you feel no pain.”
★ foglalkozás ★ :
saxomuch énekese; wanderers' manager
★ play by ★ :
Joe 'Djo' Keery
★ hozzászólások száma ★ :
258
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington C6e288c62a5fdbc4110290198bf190418d884af3
TémanyitásRe: For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington EmptySzer. Nov. 01 2023, 04:32

Remington & Pierre
"There are wounds that never show on the body
that are deeper and more hurtful than anything that bleeds."



- És festeni is szokott ez az ismerősöd, vagy csak csodálni szereti a műveket? Ismerhetem talán? - még itt New Yorkban is számtalan nevesebb és kevésbé híres művészt ismerek, sosem lehet tudni, mennyire kicsi a világ, s hol futnak össze váratlanul a szálak.
- Meglepődnél amúgy, hogy milyen sokan lehetnek azok, akiket tényleg megérint a zenétek. Például én mikor tizenéves voltam, nem gondoltam volna, hogy egy mai festő túlságosan feltörhet. Azt hittem, hogy az én művészeti stílusom és fantáziám nem lesz olyan kelendő, de mikor egyre többekhez ért el, és egyre több olyan embert fedeztem fel, akit őszintén megérintett, akkor jöttem rá igazán, hogy milyen fontos a hírnév. Mert a sok felszínes ember ugyan el tudja takarni az igazi kincset, de minél jobban törekedsz arra, hogy sokakhoz elérj, annál inkább találod meg azokat, akiket igazán megérint az, amit csinálsz. - a szemeimben felbukkanó rajongó csillogást még a kocsma félhomálya, s az italok utáni enyhe, pillanatnyi tompaság sem tudja elfedni. Leírhatatlan érzés az, amikor a sok felszínes és divatember között találkozok egy olyannal, aki ha ránéz a festményemre, akkor látom a tekintetében azt az érzelmet, melyet elindítottam a színeim, a vonalaim, s azoknak összessége által.
- Bár én téged is megértelek. - bólogatok biztatóan a pohár felett. - Nem vagyunk egyformák, csak ezt sokan nehezen fogadják el. - elvégre a lelkesítésnek és a rábeszélésnek is van egy határa, ami fölé már teljesen felesleges elmenni, hiszen ezzel csak még egy kis megfelelési terhet tennék Remington hátára. Így is minden oldalról érik az elvárások, nem hiszem, hogy még egy idegentől is ezt kellene hallgatni, főleg, hogy most pont az a célom, hogy kicsit kizökkentsem a hétköznapok mókuskerekéből.
- Te vezeted amúgy a céget, hogy ennyire sokan függnek tőled, és ennyire rugalmatlannak tűnik a munkád? Amúgy én nem feltétlenül nevezném csak munkamániának a te felfogásod. Van, aki képtelen megmaradni egy munkahelyen, mert amint jön egy kisebb konfliktus, inkább kihátrál ahelyett, hogy megpróbálná megoldani. Kellenek a biztos pontok az ember életébe, és azért egy munkahelyváltás eléggé meg tud kavarni. - Remington álláspontja is teljesen érthető, s nekem inkább az az érzésem, hogy a munkája mellett még ezernyi terhet tett a vállára, amik egyre inkább húzzák őt lejjebb. Maximalista, nem is kérdés.
- Hát, néha már én is elgondolkodok ezen, hogy valódi vagyok-e. - elnevetem magam, bár szavaimat nem nagyképűségnek szántam, inkább úgy értettem, hogy néha annyira bele tudom ásni magam valamibe, hogy átkapcsolok robotüzemmódba, amikor is megszűnik körülöttem minden. Ez azonban most nagyon messze van, hiszen minél közelebb érünk a titkos partyhoz, annál inkább érzem, hogy most két lábbal állok a földön (még ha már kissé ingatagul is).
- Ne vágj már ilyen képet! - őszintén röhögnöm kell Remington arcán, miután már beértünk. Látszik rajta, hogy messze elkerülte eddig az ilyen helyeket.
- A negatív tapasztalat is tapasztalat! - kiáltom felé, hiszen a dübörgő zene mellett csak így bírok vele kommunikálni. S mivel még mindig úgy tartom, hogy nem vagyunk egyformák, így megint csak nem célom teljes mértékben ráerőltetni ezt az egészet, de azért azt sem akarom, hogy az első pár percben már feladja.
- Én most rád iszok, barátom! - erős kijelentés pár órányi ismeretség után, de hát egyrészt én mindig könnyen barátkozok, másrészt az egyre szaporodó alkoholmennyiség is rátesz erre.
- Igyunk arra, hogy lekerüljön a válladról a sok szar! Vagy arra, hogy te tudd inkább fejben elengedni a stresszforrásokat? - kérdem tőle sejtelmesen csillogó szemekkel, majd végül lehúzom a furcsa színű italt, ami istentelenül tömény, s egyből megszédülök tőle. Namármost én azért nem iszok minden héten úgy, mint valami alkoholista, úgyhogy hamarabb fejbe tud csapni.
- Na várj csak, mindjárt intézek én neked valamit! - megpaskolom a vállát, s anélkül, hogy közölném, mik a terveim, váratlanul eltűnök a tömegben nagyjából öt percre. Megjegyeztem, hogy milyen zenét játszik, s az ilyen helyeken sokszor lehet ajánlani fülbemászó dallamokat. Úgyhogy elmentem ahhoz, aki gondoskodik a dübörgésről, elmondtam neki a Remington által képviselt stílust, és megkértem, hogy ezt ötvözze a technoval. Meglepő módon tetszett az ötletem, pedig eleinte halott ügynek tartottam, de mikor stílusváltás költözik a dallamokba, egyből széles vigyorral lépek át a tömegen.
- Na, mit szólsz? - tárom szét kezeimet lelkesen, hiszen most meglelheti ő is a stílusát a zenében, aminek ötvözete még inkább belemászik az ember fejébe.  
- Csak engedd el magad! Hagyd, hogy ellazulj! - ennek fényében még a kezeit is megrázom, de én már eközben elkezdek táncolni. Tánc? Ezt inkább ne is nevezzük annak, inkább csak lötyögök ritmusra. Szerintem még a piánkba is kevertek valamit, hiszen a tarkóm elkezd bizseregni, s kissé letompul minden nagyon jó értelemben. Mintha a Niagara törne ki az agyamból, úgy kezd el kizúgni belőlem minden felgyülemlett trágya. Remélhetőleg Remingtonnak is hasonló tapasztalatai lesznek.

Remington Fellowes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Pierre Duval
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 5c5bd1954a35369c67d0b9777dc55c2a10e1670f
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Fc85fbe29db20f14974d350bb420c66af3e34be6
★ kor ★ :
31
★ családi állapot ★ :
Szabad, mint a madár
★ lakhely ★ :
Egy tetőtéri lakás New York szélén
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Ec92d963e07f7884ea37ea76b4dcb357383b6cf8
★ idézet ★ :
"It is both a blessing and a curse
To feel everything so very deeply."
★ foglalkozás ★ :
Festőművész
★ play by ★ :
Dacre Montgomery
★ hozzászólások száma ★ :
116
★ :
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f76327465516e506268396c5a65413d3d2d313031303930383733312e313635613366353034356165356230653330393737323132313539342e676966
TémanyitásRe: For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Always feel like somebody's watching...
» not evil, just hurt
» there was joy, there was hurt // romilda & shane
» Let's hurt tonight | Hayden & Liza
» I need to feel the pain

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: