New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 86 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 1 rejtett és 70 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Emmalynn Larson
tollából
Ma 13:25-kor
Qadir Abbar
tollából
Ma 13:10-kor
Qadir Abbar
tollából
Ma 12:50-kor
Qadir Abbar
tollából
Ma 12:40-kor
Qadir Abbar
tollából
Ma 12:36-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 12:11-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 10:12-kor
Owen Grady
tollából
Ma 09:49-kor
Owen Grady
tollából
Ma 09:24-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

there was joy, there was hurt // romilda & shane
Témanyitásthere was joy, there was hurt // romilda & shane
there was joy, there was hurt // romilda & shane EmptyCsüt. Dec. 10 2020, 21:23


ROMILDA & SHANE
I'd like to get to know you, I'd like to take you out We'll go to the Hail Mary, and afterwards make out Instead I'm typing you a message that I know I'll never send Rewriting old excuses, delete the kisses at the end
Mentségemül szolgáljon, hogy most tényleg dolgoztam. Nem fogom tagadni, kár is lenne ilyen módszerekhez folyamodni, hogy bizony, nem egyszer megesett már életem során, hogy előadtam fáradt sóhajok közepette, azért késtem, mert dolgoztam, és elhúzódott a munka, nagyon sajnálom, a legjobbakkal is megesik. Most azonban tényleg elhúzódott a munka. Eleve, az egyik ügyfél, aki elég nagy pénzt fizet, csak késő este ért rá jönni egyeztetni, utána pedig még a papírmunkát nyögtem, mivel napközben elmaradtam amiatt, hogy mehettem a bíróságra, és igazából nagyon sokáig tudnám taglalni, mégis mi történt, mitől maradtam el, miért is vagyok fáradt, de egyrészt senki sem kérte számon, hála az égnek, valamint jelenleg nem kívánom a saját agyamat fárasztani ezekkel a részletekkel tovább. Épp elég, hogyha az ember átéli, hát még ha utána tételszerűen listát vezet róla, azzal csak a baj van. Jelenleg csak szeretnék hazaérni, inni egy pohár whiskyt, lezuhanyozni, majd befeküdni az ágyba, és kikapcsolni az agyamat, amivel akaratlanul is folyamatosan eszembe jut, hogy sajnos a holnapi nap sem lesz sokkal jobb. Ha legalább hétvége lenne, avagy jönne, akkor ezt a kis iszogatást egy bárban tölteném, lehet felkeresnék valakit, hogy iszogasson velem, ha ráér. Ha nem, keresnék mást.
Így viszont… marad az, hogy hazamegyek, és mindezt otthon teszem, remélhetőleg nem felkeltve senkit. A gyerekeknek már régen ágyban a helyük, és nem akarnám felzargatni őket. A feleségem meg… nos, őt csak szimplán nem zargatnám, mert azt, hogy ágyban van-e már a helye, megszabni éppenséggel nem fogom tudni, meg nem is akarom. Ellenben tudom, mi a véleménye arról, amikor későn érek haza. Szavak nem társulnak hozzá, de elég egy tekintete, amiből mindent leolvashatok, mit is gondol. Hogy az a tényleges gondolata, vagy pedig az, amit én társítok hozzá, már egy jobb kérdés, de kétlem, hogy nagyon messze állnék a valóságtól, ennyire már ismerem őt. Az évek és a rutin, még ha az utóbbi időben nem is mondhatni, hogy sokat alkalmaztuk ezt a tudást.
Beülök a kocsiba, és kissé pozitívabban konstatálom, hogy ennek az egész sokáig dolgozásnak is megvan az előnye: a new yorki délutáni-kora esti forgalomnak már nyoma sincsen. Ha a lámpák nem tartanának fel, igazából nevetségesen hamar haza is érnék, amit meg tudnék szokni, de tekintve, hogy a hátránya viszont ennek az, hogy az alvási időm jelentősen leredukálom, nem mondhatni, hogy megéri a dolog. Megtehetném éppenséggel, hogy azt csinálom, mint alkalmanként egy-két kollégám, és bent aludhatnék, de kevés szánalmasabb dolgot tudok ennél elképzelni, minthogy az irodámat elsötétítve öltözzek, mossam meg a fogam, mossam meg az arcom, vagy ne adj isten, az alig pár ember által használt zuhanyzót használjam. Edzés után is sokszor azon kapom magam, hogy izzadtan indulok haza. Ha lábgombát szeretnék, vagy bármilyen egyéb, nyilvános zuhanyzóban szerezhető betegséget, akkor majd kipróbálom, de a közeljövőben nem tervezek hasonló dolgot szerezni. Elég csak végignézni az embereken, akik ott megfordulnak néha. Inkább ki is törlöm ezt a gondolatmenetet a fejemben, mert jelenleg csak fintorogni és hányni van kedvem egyszerre, amik közül utóbbi nem valami szerencsés a volán mögött ülve, forgalom ide vagy oda. Az épületek, lámpaoszlopok sajnos még mindig útban vannak, ha esetleg a reflex lehúzná a fejem, és arra koncentrálnék, hogy azt a pár falatot kiadjam magamból, amit elfogyasztottam a mai nap folyamán.
Lepakolok, összeszedem a táskám, kiszállok a kocsiból, reflexszerűen kezdem el igazítani magamon az öltönyt, meg a nyakkendőt, mint valami berögzült mechanizmus részét, mintha még számítana, hogy pontosan hogyan is festek most éppen. Ahhoz képest, milyen magnetikus erővel vonz az ágy, olyan lassú, komótos, megfontolt lépésekkel haladok a lakásba. Egy ideig eltart, mire meglelem a kulcsom, ami persze a táska legaljára keveredett, mint minden alkalommal, végül csak kinyitom az ajtót, és az előbb emlegetett reflex részeként veszem le magamról a nyakkendőt, majd a zakót is, és a karomra terítem, amint megszabadulok a táskától az előtérben. Elindulok befelé, és már ekkor feltűnik, mintha a nappali felől fényt látnék, de jelenleg fáradtsági státuszomnak tudom be, biztos káprázik a szemem. Ránézek az órára, amit gyanúsan jól látok, ahhoz képest, én magam villanyt nem kapcsoltam, kivédve a család felriasztását, ebből is sejtem, nemcsak képzelem az egészet. Valóban ég. De ahelyett, hogy azt konstatálnám, csak égve hagyta valaki, Romilda üldögél a kanapén, és nagyon is ébernek tűnik. Vagy legalább, ébren van, azt elég nehéz ennyiből behatárolni, pontosan mennyire is van magánál. – Te még ébren vagy? – teszem fel a költői kérdést. Nyilvánvalóan ébren van. – Remélem nem azért, mert engem vártál, szóltam, hogy sokáig fogok ma dolgozni – érdeklődöm tovább, miközben közelítek a bárszekrény felé, és kiveszek onnan egy már megbontott whiskyt, és most kivételesen jég nélkül szervírozom magamnak. – Kérsz valamit? – kérdezek rá, mikor rájövök, mekkora faragatlanság lenne részemről, ha nem kínálnám meg. Ha akarna inni, persze biztos már régen kiszolgálta volna magát, vagy meg is tette, de ebből a szögből nem sikerül pontosan megállapítanom, hogy így történt-e. Fáradtan huppanok le mellé a kanapén, kinyújtom a lábam, és kigombolom az ing felső két gombját. Így máris kevésbé akarok megfulladni.

<333 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: there was joy, there was hurt // romilda & shane
there was joy, there was hurt // romilda & shane EmptyKedd Dec. 15 2020, 00:47

Experiences have a lasting impression but words once spoken don't mean a lot now. Belief is the way, the way of the innocent and when I say innocent I should say naive. So lie to me but do it with sincerity, make me listen just for a minute.
Make me think
There's some truth in it

Shane ma este sem ért haza a gyerekek lefekvésidejére. Jelenleg ez fél kilenc és kilenc közé esett, mert Michael egy pár hónapja a létező összes érvet, kérést, óhaj-sóhajt, ígéretet, és mind a nyolc kemény életévét bevetve kiharcolta magának ezt a privilégiumot, ez viszont azt is jelentette, hogy Amy megmakacsolta magát és nem volt hajlandó a bátyja előtt ágyba menni, úgyhogy effektíve egyik gyerek sem bújt ágyba másodpercre pontosan kilenc óra előtt a régi nyolc órás takarodó helyett. Önmagában ezzel nem volt probléma; meglepő, de egy óra nem osztott vagy szorzott különösebben semmin. Persze, az idegeim jobban díjazták volna, ha korábbi időponttól lélegezhettek volna fel a gyerekeim terhe nélkül, de alapvetően úgy voltam vele, hogyha ők ettől úgy érzik, komolyan vannak véve és van beleszólásuk az itthoni szabályokba – mellesleg nincs, de nekik ezt nem kell tudniuk -, ennyi engedményt tehetek a kedvükért.
Valahol azt reméltem, talán a család előnyére is válik. Ha a gyerekek tovább vannak fent, Shane nagyobb eséllyel érhet haza olyan időben, amikor még ébren vannak, hogy esetleg a reggeli köszönéseken túl valami érdemlegesebb kommunikáció is végbemehessen köztük a hétköznapok alatt is. Nem állítom, hogy Shane soha nem jött korán, de bőven elégszer maradt ki ahhoz, hogy a gyerekek a távollétéhez szokjanak hozzá az ittléte helyett, és ez mindent elmondott, amit tudni érdemes.
Ma este egy kicsit kirúgtunk a hámból, és palacsintát sütöttünk vacsorára, mert Michael A-s matekdolgozatot hozott haza (nem az első alkalom, de elég ritka), Amy pedig lassan két hete nem volt beteg (nem rekordidő, de majdnem), és mivel együtt kevertük ki a tésztát (cukormentesen, mert Amynek nem tett jót), kissé elhúzódott az időt. Végül negyed tíz körül tudtam őket lefektetni, de Shane még mindig sehol.  
A késés ténye nem üt már úgy szíven, mint ahogy azt az első néhány évben tette, amikor rászokott erre, nem lep meg, nem okoz csalódást. Nem voltam elégedett a helyzettel, hogy is lehetnék, de beletörődtem. A bosszúságom sem annak szól igazán, hogy nem jön haza hozzám, hanem hogy nem jön haza a gyerekeihez. Én fel tudom fogni, hogy miért érzi úgy, hogy erre szükség van, még ha a magam részéről nem is tartom indokoltnak ezt a mértékű… túlórát és távolságtartást, de Michael és Amy még messze nem volt abban a korban, hogy hasonló elnézéssel álljanak az apjuk hiányához. Nem az én elvárásaimat ássa alá, hanem az övéiket.
A nappaliban olvasok, amikor meghallom a zár hangját. Régebben vadul szelte volna a tekintetem a szobát, hogy a legközelebbi órára pillantsak, és percre pontosan megjegyezzem az időt, ma már meg se rezzenek. Lustán a könyvjelzőm után nyúlok, Amy legújabb alkotásáért, ami vagy egy albínó nyulat ábrázol, vagy egy albínó egeret, esetleg egy macskát, mindegy, az albínó részben biztos vagyok, és becsukom Miranda Popkey „Topics of Conversation” című könyvét.
- Szia neked is – köszönök kettőnk helyett is a belépő Shane láttán, és az üres borospoharam mellé helyezem a könyvet a dohányzóasztalon. Nem kommentálom, hogy sokáig dolgozott. Azt jegyezném meg, ha nem így tett volna. – Csirke van a sütőben – biccentek a fejemmel a konyha felé. A levegőben már érezni a sülő hús és a fűszerek illatát. – Még úgy… húsz percig. Arra várok.
Még a home office alatt szoktam rá, hogy este főzzem meg a másnapi vacsorát, tekintve, hogy akkortájt erre sem délelőtt, sem délután nem volt elég időm, az egyiket a munka és Amy felügyelete emésztette fel, a másikat pedig Amy, Michael, illetve az utóbbi házija, és ezt a szokást néha manapság is felidéztem. Jól jött, ha Amy lebetegedett, és jól esett a felszabaduló idő, ha nem.
- Nem kérek. Már van bennem egy pohárral – intek a poharam felé, lassan felhúzva magam alá a lábaimat a kanapén. A legtöbb estém ezzel zárult; egy pohár borral, egy könyvvel, és a gondolataim társaságával. Nem úgy, mint a házasságunk első éveiben, amikor együtt borozgattunk nevetgélve, miközben Michaelt fürdettük, aki a mi jókedvünket érezve velünk kacarászott.
Nem számítok rá, hogy az emlék megérint, manapság ritkán teszi. Nem önt el hirtelen fájdalom a nosztalgiától kedves emlék hatására, nem kezdek utána elkeseredetten sóvárogni. Nem tagadom, hogy könnyebben telnének a napok, ha ahhoz hasonló szellemiségben telnének, de nem érzem a késztetést, hogy küzdjek vagy sírjak érte. A közömbösségem akár ijesztő is lehetne, ha nem szoktam volna már úgy meg.
Valahol kíváncsi vagyok, hogy Shane is így éli-e meg kettőnk kapcsolatát a jelenben, ekkora közönnyel. Nem annyira, hogy rákérdezzek, és megbolygassam vele a békés vízfelszínt. Túlságosan könnyű elfogadni az érzést, és természetesnek venni, hogy úgy ülünk egymás mellett a férjemmel, a gyerekeim apjával, hogy nem bánt az idegen csend, ami körülölel minket.
- Most épp mennyire bonyolult ügyön dolgozol? – kérdezem meg végül. Nem azért, mert érdekel, hanem mert tudom, hogy ez a normális, vagy az azt megközelítő. Ha teljesen rendben lenne minden, valószínűleg tudnám erre a kérdésre a választ, és helyette az érdekelne, hogy halad vele. Ehelyett az utolsó ki tudja hány ügyéről egy szót se tudnék mondani. – Fáradtnak tűnsz.
Összekulcsolva helyezem a térdemre a kezeimet, a jobb kisujjammal a bal gyűrűsujjamon pihenő gyűrűt simogatva. Az évek múltával reflexszerűvé vált a mozdulat; eleinte csak alkalomadtán csináltam, hogy emlékeztessem rá magam, hogy igen, ez a férfi az én férjem, aztán a legtöbb Shane-nel való beszélgetés során rászoktam.
- Jut eszembe, ha éhes vagy, még maradt néhány palacsinta vacsoráról – jegyzem meg, a kanapénak vetve a fejem. Halványan elmosolyodok. – Michael A-s matekdogát hozott haza, Amy pedig majdnem két hete teljesen jól van. Az ünneplésről lemaradtál, de ragaszkodtak hozzá, hogy félrerakjunk neked pár darabot.
896 át nem olvasott, de szeretettel küldött szó <3 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: there was joy, there was hurt // romilda & shane
there was joy, there was hurt // romilda & shane EmptyPént. Dec. 25 2020, 18:45


ROMILDA & SHANE
I'd like to get to know you, I'd like to take you out We'll go to the Hail Mary, and afterwards make out Instead I'm typing you a message that I know I'll never send Rewriting old excuses, delete the kisses at the end
Néha elgondolkodom, vajon én érzem így, vagy tényleg minden alkalommal, amikor hazaérek, akkor olyan, mintha késsel lehetne vágni a feszültséget. Nem tudom megmondani, mikor éreztem életemben először ezt, pontosan biztosan nem, de valószínűleg elég közeli lehet az időpont ahhoz, amikor először félreléptem. Akkor minden bizonnyal a bűntudat vezérelt, és a gondolatok mérgezték meg a hangulatom, melyek szerint vajon feltűnik-e neki. Vajon érzi-e rajtam a másik illatot? Mindig gondoskodom róla, hogy a legkisebb jelét is eltüntessem hűtlenségemnek. A maximális diszkréció egy dolog, de attól még sajnos ott vannak egyéb tényezők is, minthogy egy magára valamit adó nő azért használ parfümöt, amikor úgy hozza a helyzet. Vagy egyszerűen csak ziháltnak tűnhetek, amelyet az ülőmunka, amit végzek nem magyaráz meg. Volt már, hogy úgy érkeztem haza, hogy nem volt semmi időm tusolni, de olyankor mindig behazudtam, hogy edzeni voltam. Láttam mindig is a nejem tekintetén, hogy mennyire elégedetlen, hogy én az edzést választottam a gyerekek helyett. Mit ne mondjak, még én magam is duplán bűntudatot éreztem, hogy mást választottam a gyerekek helyett. Hamar le is tettem erről a hazugságról, és ha öt perccel később is érkeztem haza, de akkor is gondoskodtam a szex utáni higiéniáról. Végtére is, nagy hazugságot nem mondtam ezzel sem: végül is edzettem, csak nem olyan módon, ahogyan egy házasembernek más nőkkel illik.
Vajon ő is érzi ezt a feszültséget, vajon az ő vállát is nyomasztják a ki nem mondott szavak súlya? Nem áltatom magam, tisztában vagyok vele, hogy vannak gondjaink. Nem kevés. Nem fogom tagadni, hogy ezen gondok egy igen jelentős, el nem feledhető része bizony miattam van így. Azzal is tisztában vagyok, és nem fogom magam áltatni, hogy nem boldog mellettem. Én sem vagyok. A sok évnyi együttélés és a két gyerek, akik közül az egyik ráadásul nem is mindennapi jelenség, olyan összekötő kapocs, ami mellett a mi problémáink eltörpülnek. Vagy csak nem szeretnénk róluk tudomást venni, így már egy elefánt méretű problémahalom van a szőnyeg alá seperve, amit gondos mozdulattal kerülgetünk folyamatosan. Sajnos, tekintve, hogy mekkora méretű, és mi valahogy mindig a két különböző végén állunk, nem is látjuk.
Nem mondom, alkalmanként vannak napok, amikor jobb. Néha hetek is. Sőt, volt már olyan is, hogy hónapokig tudtunk harmonikus viszonyban élni, amikor nem éreztük a problémákat. De sajnos valami mindig és mindig közbejött, ami ezt az idillt elrontotta. Egy-egy apró szócsata, ami után a hangulat egyből elromlott, és sajnos nemcsak aznapra, de a későbbi napokra is. Sajnos azonban a szép időszakok egyre ritkábbak, és amikor vannak is, egyre rövidebb terjedelműek. Eddig fejezeteket lehetett volna megtölteni a boldog pillanatainkkal egy könyvben, most már csak sorok jutnak neki. Vajon mikor látjuk be, mikor jön el az a pont, amikor ezt már nem fogjuk tolerálni? Amikor már csak szavak jutnak nekünk? Félreértés ne essék, tisztában vagyok vele, hogy a nagyobb ludas én vagyok, és mint férfi, a kezdőlépést illik nekem megtenni. Nevetséges elvárás, ami talán kimondatlan, és nincs is ennyire egyértelműen megfogalmazva az etikakönyvekben, de attól még érzem a súlyát. Mégis, olyan nehéz magam rávenni. A kényelmes semlegesség, ami körülvesz minket még mindig egy sokkal jobb állapot, mint a feltételezett gyűlölet, ajtócsapkodás, ami minden bizonnyal vár ránk, ha színt vallok. Az egészben pedig az a legszörnyűbb, hogy én úgy érzem – és nem tudom, hogy ezzel csak áltatom magam, vagy tényleg így van -, de valahol még mindig szeretem. Nem akarom megbántani. Nem akarok neki fájdalmat okozni. Ellenben a szeretet már régen nem elég a boldogsághoz. Már régen nem elég ahhoz, hogy azt a látszatot tudjam kelteni, hogy minden rendben, és nekem ez elég.
Egyből veszem a lapot, hogy mit is ért a köszönés mellé szőtt megjegyzés alatt, de igyekszem nem felvenni, nem magamra venni, és tüntetőleg sem köszönök vissza. – Áh. Az jól hangzik. Holnapi ebéd? – kérdezem meg, érdeklődve. Nem szeretem a hülye, egyértelmű válasszal járó kérdéseket, de ahhoz, hogy fenn tudjam tartani a beszélgetést, most muszáj elfogadnom, hogy ilyet kell kérdeznem. Nem kérte, hogy csináljam ezt, éppenséggel, de már becsukta a könyvet, és tudom, hogy kötelességem megkérdezni, mi történt, hogyan történt. Az a része, hogy a gyerekekkel mi volt, még érdekel is. Az is, hogy vele, csak sajnos már nem olyan intenzitással, mint első éveinkben, amikor összejöttünk, és minden apróságot meg kellett osztanunk a másikkal.
- Merem remélni, hogy bort ittál, és nem whiskyt borospohárból – mondom viccelődve. Félig. Nem szeretem, amikor keverve vannak a poharak, mindennek megvan a funkciója, és megtehetjük, hogy minden italhoz való poharat tartsunk a lakásban. Lehet azt mondani rám, hogy ez egy olyan fokú kényszeresség, aminek semmi értelme, és van is benne igazság, sajnos, de a java része szerintem szimpla igényesség, ami a mostani világból amúgy is úgy érzem, veszendőben van, hát azért mi tartsuk meg ezt a jó szokásunkat.
Érzem, hogy az ő kérdése is csak egy szokásos illemkör. Már régóta érzem ezt, hogy a kérdéseink a másik napjáról, még ha érdekel is, csak illemkörként van betudva. Nem véletlen futott át ugyanez az előbb az agyamon. Fáradtan sóhajtok egyet, miközben próbálom összeszedni a gondolataimat, hogy válaszolni tudjak. Úgy érzem, az agytekervényeim, amikre annyira büszke vagyok, jelenleg olajozást igényelnek, mert nem forognak úgy, mint rendeltetésszerűen kellene nekik. – Nemcsak annak tűnök, annak is érzem magam. Elég bonyolult, vagy hát, nem is bonyolult, de szívós a másik fél, jó ügyvéddel, és nem egy szép válásról van szó. Jelenleg nem látom, hogyan tudnám elérni azt a minimumot, amit az ügyfelem szeretne elérni, az ütőkártyákat nem érzem a mi kezünkben, sokkal inkább a másikéban, és… megoldom majd valahogy, remélem, de leszív teljesen, hogy keressem a fogózkodókat, amikbe kapaszkodhatok – beszélek rébuszokban, mert az illemkérdéshez az dukál, ha konkrétumokat nem mondok. Amúgy is köt a titoktartás, amivel régen ennyire nem foglalkoztam, mert hát, Romilda mégiscsak a feleségem, és név nélkül mondhatok, mint precedensteremtő ügyet. Hivatalosan csak zárás után etikus, de a nejének, férjének minden ügyvéd beszél, gond sosincs belőle, mert nem derül erre fény. Ellenben tudom, hogy ennyire részletesen nem érdekli a dolog. Ha újra nagyon elkezdene érdeklődni az ügyeim részleteiről, a módokról, amiket alkalmazok, vagy az ellenfél használ, gyanakodnék, hogy valamit tervez. Nem szeretek gyanakodni a magánéletemben.
- Ez nagyon jól hangzik. Akartam is kérdezni, mi újság a gyerekekkel, csak gondoltam kifújom magam – mondom mosolyogva, majd kortyolok egyet a saját italomból. Szabad kezemmel megvakarom kicsit a halántékom, majd közelebb ülök hozzá, hogy alaposan megnézzem, mit is olvas éppen. Nem méltatom szavakkal, de jó tudni. Szeretek tudni dolgokat, még ha hasznát nem is feltétlenül veszem. Ellenben nem tudok elmenni amellett, hogy vajon mennyi megvetéssel közölte velem ezt. Ha nincs is benne, de akkor is kihallom a „mi ünnepeltünk, már megint nélküled, mint szinte mindig” hangsúlyt. – Sajnálom, hogy nem voltam itt. Ha írtál volna, biztos dobom a munkát, és nem érdekel, hazajövök egyből. Szívesen itt lettem volna – mondom neki, miközben finoman átvezetem a háta mögött a karomat, és közelebb húzom magamhoz. Amolyan idilli pillanat teremtése céljából, elvéve az élét a kijelentésemnek, mely mögött ő pedig azt érzékelheti, hogy számon kérem, miért nem szólt. Kicsit pontosan ez történik. Nehéz visszafognom magam, ösztönből jön. – És te, hogy vagy? A nagy főzésen, ünneplésen kívül. Jól telt a napod? – kérdezem meg, miközben megpuszilom a feje búbját, amit éppen érek.

<333 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: there was joy, there was hurt // romilda & shane
there was joy, there was hurt // romilda & shane EmptyKedd Jan. 05 2021, 20:18

Experiences have a lasting impression but words once spoken don't mean a lot now. Belief is the way, the way of the innocent and when I say innocent I should say naive. So lie to me but do it with sincerity, make me listen just for a minute.
Make me think
There's some truth in it

Különös dolog ez a házasság. Sokan alapból az intézmény számlájára írják az elhidegülő viszonyokat, megromló kapcsolatokat, ellenségessé váló közegeket, de ha jobban belegondolunk, ostobaság lenne nem beismerni, hogy önmagában egy fogadalom, egy gyűrű, egy papír, nem változtat semmin. A probléma nem a házasság gondolatával van, hanem az abba lépőkkel; velünk. Mi ruházzuk fel azzal a hatalommal, a vakon belé vetett hittel és dédelgetett jövőképek ábrándjaival a házasságot, amivel embereket és családokat tehet tönkre.
Akad, akik alapvetően rossz szándékkal, vagy pusztán csak diszharmonikusan vetik bele magukat a házas életbe; azok, akik előnyöket remélnek tőle, akik felkészületlenek, netalántán túlságosan önzők, hogy felismerjék, a házasság ugyanolyan csapatmunka, mint összeülni a munkatársaiddal és megbeszélni a prezentáció utolsó simításait. Vannak azonban azok az esetek, amikor minden adott lenne a „boldog véghez”; amikor két ember egymást szeretve, egymásra odafigyelve, kétszemélyes csapatként fogadják a kihívást. Egy pár évig boldogok, jönnek a gyerekek, aztán valami… megtörik. Hiába a jó kezdet, mégsem boldogok.
Úgy éreztem, Shane és én az utóbbi kategóriába estünk. Nem vagyok egy romantikus lélek, általában egy szelíd mosollyal reagálok azokra, akik magába a szerelembe szerelmesek igazán, és hisznek az igaziban, az elnagyolt gesztusok varázsában, de tudom, mit éreztem, amikor hozzámentem. Talán nem én ütemeztem így, talán egy kicsit utáltam érte az egész herce-hurcát (vagy anélkül is utáltam volna, egy esküvő szervezése minden, csak nem pihentető), de szerettem őt, máshogy, mint előtte bárkit. Felnőtt módjára – el tudtam mellette képzelni a jövőmet, és amikor ebbe belekalkuláltam annak lehetőségét is, hogy egy szép napon talán csak a szeretet és a megszokás tart majd minket össze a szerelem és a szenvedély helyett, úgy véltem, nem fogom megbánni a döntésemet, mert Shane Shane volt, én pedig én voltam. Egy csapat - akik egykoron minden bizonnyal képesek voltak kommunikálni, különben nem juthattunk volna ennyire messzire.
Ha akarnék, biztosan rá tudnék mutatni azon elemekre, rögökre a kapcsolatunk útján, amik a megtörténésük pillanatában nem tűntek nagynak, de retrospektív egy-egy ásónyi földet ástak ki a kapcsolatunk sírjához. A túl hamar érkező második gyerek. Az ADHD és az immungyengeség. A munkám elvesztése. Shane éjszakázásai. A hiánya a gyerekek életében. A hiánya az én életemben. A tény, hogy mindketten jobbnak láttuk minden nagyobb döccenőnél félrefordítani az arcunkat, ahelyett, hogy megbeszéltük volna őket. Talán az idő maga is, elvégre valamelyest természetes, hogy eltávolodna egymástól az emberek, és ha nem tesznek ellene, ez így is marad. Ahogy az velünk történt.
Egy szép napon biztos megbánjuk még mindketten, hogy nap nap után a könnyebb utat választjuk. Tisztában vagyok vele, hogy nem helyes, ha másért nem is, hát a gyerekekért. De nem érzem magamban az elhivatottságot valami többre, legyen az próbálkozás a javulásra, vagy elválás.
- Ühüm. Csomagoljak neked? – kérdezek vissza hasonló könnyedséggel véve fel a small talk fonalát, mint Shane. Valamilyen formában, de mindkettőnk hivatásához szorosan kapcsolódott a semmiről való szüntelen magyarázás, nem csoda hát, hogy jók voltunk benne.
Ahogy az ő kérdésének sem volt sok értelme, ha a felszínnél mélyebbre tekintünk, úgy az enyémnek sem. Mindig csomagolok neki, aztán ha elviszi magával, elviszi, ha nem, nem. Ilyen egyszerű.
- Ki tudja – rántok vállat egy apró, alig-mosollyal. – Lehet, hogy lázadok a poharak rezsimje ellen. Sose tudod meg.
Nem mintha ne nézném ki Shane-ből, hogy az orrához az emeli a poharat, amiben valóban bor volt néhány perccel ezelőtt. Shane már csak ilyen volt. Ha az egyik könyv kilógott a könyvespolcon, ő beljebb tolta. Ha egy két oldalról dísztárgyakkal közrefogott váza nem pontosan középen volt, megigazította. Önmagában ezt a tulajdonságát szerettem, hasonlóan működtem én is. Azért nem voltam oda, ha a neki nem tetsző apróságok kapcsán számon kért. Nem durván, de kellő célzással, hogy félreérthetetlen legyen, mit akar. Nem vettem őket magamra, de éreztem ilyenkor a bőröm alatt mocorgó „csakazértsem” érzést, mint ideális megoldást egy elegáns beintés formájának.
- Biztos találsz rá megoldást. Mindig találsz – jelentem ki, ahogy egy odaadó feleségtől illik. Eszembe sem jutna kételkedni Shane-ben, de ha őszinte akarok lenni, nem mondhatnám azt, hogy különösebben érdekel az ügy végkimenetele. Valaki nyer, valaki veszít, mint mindig. Shane többször nyer, mint ahányszor veszít, semmi szüksége az én hitemre is.
Nem nehézség hagynom, hogy közelebb vonjon magához, nem teher a vállára hajtanom a fejem és a lábai közé tuszkolni a felhúzott lábfejemet, mint régen tettem mindig, de nem is jár át melegség a közelségétől, nem érzem az intimitást, amit ekkor kellene. A vágy is hasonló csónakban evezik, de az valahogy más, azt el tudjuk érni, ha akarjuk. Nem élsz együtt valakivel kilenc évig, és nem ismered meg úgy a testüket, mint egy térképet. Az intimitást viszont nem lehet kényszeríteni, az vagy van, vagy nincs. És jelen pillanatban nincs, hiába akarjuk imitálni.
- Nem akartalak zavarni. Azt mondtad, sokáig dolgozol, az ünneplés pedig impulzív döntés volt – magyarázom. Nem mentegetőzök, nincs rá okom. Csak a tényeket sorolom. – De biztosan nem ellenkeznek, ha hétvégén megszeretnéd ismételni – simítom meg az orrommal a nyakát, inkább reflexből, mint tudatosan. Ha jól emlékszek, régen csiklandós volt ezen a ponton.
- Esetleg elmehetnénk valahova vacsorázni. Vagy meglátogathatnánk apámat. Amit szeretnél, igazából – nyújtok békejobbot, ha Shane esetleg hegyi beszédet szeretne arról tartani, hogyha máskor ilyen van, szóljak nyugodtan, és megpróbál eljönni. Az első néhány évben megtettem, és eleinte haza is érkezett. Aztán ezek az alkalmak ritkulni kezdtek, végül pedig teljesen megszűntek. Nincs ahhoz elég energiám, hogy olyan busz után szaladjak, ami nem vesz fel.
- Megvagyok, köszönöm – erőltetek egy újabb, szélesebb mosolyt az arcomra. – Nem történt semmi szokatlan. Tegnap elkezdtem kötni, amíg a gyerekek sértetten ültek és néztek rám, amiért nemet mondtam egy kiskutyára, és még ma is folytatni akartam, úgyhogy ki tudja, talán találtam egy hobbit. Lehet, hogy nemsokára egy csúnya sál büszke tulajdonosa lehetsz.
Sose venné fel, tudom. Nem is várnám el.
932 | <3 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: there was joy, there was hurt // romilda & shane
there was joy, there was hurt // romilda & shane EmptySzomb. Jan. 16 2021, 23:28


ROMILDA & SHANE
I'd like to get to know you, I'd like to take you out We'll go to the Hail Mary, and afterwards make out Instead I'm typing you a message that I know I'll never send Rewriting old excuses, delete the kisses at the end
Elgondolkozom, mit is kellene felelnem. Nem mintha amúgy nem csomagolni minden alkalommal nekem ebédet, akkor kivéve, mikor külön felhívom a figyelmét, hogy most ne tegye, mert megyünk valahová a kollégákkal, vagy pedig olyan fontos ebéd lesz, hogy felesleges lenne. Nem szeretek pazarolni. Legalábbis, az ételekkel semmiképpen sem, mert egyéb dolgokkal kapcsolatban sajnos már beleestem a hibába párszor, vagy éppenséggel sokszor. Megszámolni sem tudom, hogy mennyi olyan kacat van otthon, amire amúgy semmi szükségem nincs az életben, de mégis megvettem, mert akkor nagyon okos dolognak tűnt. Most viszont nem jut eszembe semmi sem, amiért ne csomagolhatna, nem lesz semmi olyan jellegű programom hála istennek.
- Megköszönöm, ha megteszed – válaszolok formálisan a kérdésére, és még egy halvány mosolyt is az arcomra erőltetek. Nem mintha nem lenne alapvetően kedves gesztus tőle. Tisztában vagyok az erényeimmel, de sajnos ugyanúgy tisztában vagyok a hátrányaimmal is. Igaz, hogy nem vagyok egy odaadó férj. Tudom magamról, hogy apaként is lehetnék sokkal több és jobb, de sajnos, az időm nem mindig engedi meg, hogy minden létező apró pillanatban itthon lehessek. Nagyon boldog lennék, ha több időm lenne a gyermekeimre. Imádom őket és tűzbe mennék értük, de ettől függetlenül, sajnos nem engedhetem meg magamnak. Az, hogy szép és jó gyermekkoruk legyen, amiből nem kell nélkülözniük igazából semmit, nemcsak annyiból áll, hogy itt vagyok folyamatosan, még ha alapvetően ez is a látványos része. Idővel majd meglátják ők is. Szerencsére nem sokszor van a fejemhez vágva semmi sem, ezzel kapcsolatban, de azért a feleségem részéről érzem az elítélést érte. Sajnos, ez rengeteg munkával is jár, hogy az anyagi hátteret ehhez meg tudjam valósítani. Valamint, ahhoz is, és bár ezt sosem vágtam a fejéhez, és sosem fogom, mivel a helyzetünk a kis Amy miatt elég speciális, de attól még… bizony, ahhoz is eleget kell dolgoznom, hogy az a jövedelem is meglegyen, amit amúgy Romilda keresne meg. Mindezektől függetlenül szeretem, hogy ezek az apró kis figyelmességek még megmaradtak a kapcsolatunkban.
Nagyon sok minden parttalan, és csak hánykódik a vad vizeken, de attól még, vannak olyan dolgok, amik megmaradtak, és ezért hálás is vagyok. Néha úgy is érzem, ha csak ezek az apróságok lennének az alapvető, egyéb problémákon kívül, akkor még megmenthetők is lehetnénk. Sajnos azonban nemcsak ennyiből áll az életünk, és bár még mindig hiszek abban, hogy menthető a kapcsolatunk, attól még sajnos vannak rosszabb napok, amikor érzem, hogy ez csak egy hiú ábránd. Ma éppen olyan napomat élem, amikor látom a fényt az alagút végén, hogy ez is elrendeződik majd. Ehhez mondjuk magam részéről is egy alapos lelkiismerettisztításra lenne szükség, amihez nem vettem még fáradtságot, de majd kiderül, mikor borul minden, amikor már nem tudom tovább áltatni magam, hogy ez így tartható.
- Szegény pohártervezők pedig mindenhez kitalálják a tökéletes formát, amit abból ildomos inni, és valaki meg lázadozik ezellen – forgatom a szemem, de halványan azért elmosolyodom, mert viccelek. Egy kicsit. Amúgy pedig tényleg nem szeretem, amikor valaki keveri ezeket a dolgokat. Nem fogok miatta kardomba dőlni, nem fogom nyilvánosan megalázni, pláne, mivel tisztában vagyok vele, hogy Romilda, nevezetesen ismeri a szokásokat. Ettől függetlenül azért egyértelműen tudtára adom, hogy azt bizony nem abból kellene fogyasztani. Aztán vagy megfogadja ezt a tanácsot, vagy nem. Nem mindenki olyan kényszeres személyiség, mint én vagyok, ezzel teljesen képben vagyok. Nem is zaklat fel már régen, hogy a világ nem úgy működik, ahogyan én szeretném, pedig jobb hely lenne.
- Nem is félek tőle, hogy ne találnék. Meg néha jól is esik a sok egykaptafa munka után, amikor van egy kis kihívás – vonom meg a vállaimat nemtörődően, de nem tudom átverni. Mindennek ellenére a feleségem nagyon is jól ismer. A nemtörődömség nagyon távol áll tőlem, egyszerűen, ha nem tudok, nem értek, vagy csak szimplán nem megy valami, addig töröm magam, amíg nem lesz valami eredménye, nem értem meg a dolgot.
Nem akart zavarni. Régen emlékszem, minden aprósággal felhívott, ami történt. Akkor még minden rendben volt. Amikor pedig nem tudtam felvenni, első dolgom volt egy ráérős percben visszahívni, hogy mosollyal az arcomon hallgassam végig a mondandóját. Manapság már észrevettem magamon, nem ez az első dolgom, sajnos. De a hívások is ugyanúgy elmaradtak. Amikor valami fontos, vagy sürgető, úgyis többször megpróbál felhívni, és olyankor nekem is prioritássá válik a dolog. Akár egy megbeszélést is félbeszakítok, mert érzékelem, hogy nagyobb gond van annál, minthogy Michael megint kettes hozott haza matekból, mert nem volt idő felkészíteni őt. Se neki, mert Amyvel volt elfoglalva, se nekem, mert én meg dolgoztam. Persze, ezeket az utóbbiakat nem mondja ki sosem hangosan, de attól még érzem, szinte kihallom a hangsúlyából, hogy szeretné hozzátenni, egy megvetéssel, hogy akár én is lehettem volna ott, hogy segítsek neki szorozni-osztani.
- Szerintem sem fogják visszautasítani a lehetőséget. Meg igen, akár el is mehetünk valamerre, ha úgy akarja az időjárás is. Akár valamerre kirándulni is, vagy vidámparkba, ilyesmi helyre. Nem tudom, nyitva vannak-e most – gondolom végig, mik a lehetőségeink. Persze, elmehetünk az apjához is, de most a gyerekek ünnepléséről van szó, nem egy rokonlátogatásról. Meg amúgy sincsen nagy kedvem oda menni, mit ne mondjak, valahogy nem érzem magam abban a hangulatban, hogy családdal foglalkozzak, tágabb értelemben. – Jövő héten pedig elmehetünk akár oda is. De ha te most szeretnél inkább menni, akkor mehetünk most is – teszem hozzá. Össze tudom magam szedni, de jövő hétre még jobban.
- Ez eléggé fenyegetően hangzott, mi ne mondjak – nevetek fel. – Esetleg láthatom az előzetes prototípust, vagy meglepetés lesz teljesen? – kérdezem meg tőle, most először az este folyamán őszintén vigyorogva. Természetesen, ha nagyon ronda lenne, akkor nem hordanám, maximum előtte, tiszteletből, de amúgy, amint nem lát, első dolgom lenne elrejteni. Ezek olyan dolgok, amiket ő is sejt, tud, de attól még nem mondjuk ki. Ennyi titok még elég és tartható is lenne egy házasságban. A többi, amit hordozok, az már annyira nem, sajnos. – Kiskutyát? Megint szóba került a téma? Mike valamelyik osztálytársának van, hogy ez folyamatosan visszatérő téma? – kérdezem meg akkor már, mert ez kevésbé kellemes téma. Nem tudom, nem vagyok a kutyák ellen, de szerintem nem valók egy lakásba. A munkám miatt márpedig célszerű, hogy itt éljünk, és ne egy külvárosi részben, és csak ezért nem fogok többet utazni a kelleténél munkába, hogy legyen egy kutyánk. Amúgy sem tudom, hogyan reagálna egy ilyenre Amy szervezete, és nem akarok kísérletezni. Van éppen így is elég gondunk.
<333 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: there was joy, there was hurt // romilda & shane
there was joy, there was hurt // romilda & shane EmptyPént. Feb. 05 2021, 17:51

Experiences have a lasting impression but words once spoken don't mean a lot now. Belief is the way, the way of the innocent and when I say innocent I should say naive. So lie to me but do it with sincerity, make me listen just for a minute.
Make me think
There's some truth in it

Idővel az ember bármihez hozzászokik; ez a túlélésünk egyik legértékesebb záloga. Nem jutottunk volna el idáig, túlélve a saját magunk elé helyezett aknáinkat, ha nem lennénk készek feláldozni az ismert biztonságát az ismeretlen kérdőjeleiért, hogy aztán minden erőnket bevetve megszokjuk, ismertté téve azt is.
Ha elmesélném egy külső szemlélőnek, hogy az egyetlen érzelem, ami átjár a beszélgetésünk során a férjemmel, az az érdektelenség – már ha azt lehet egyáltalán érzelemnek nevezni -, minden bizonnyal furcsállná. Arra számítana, hogy frusztrál, amiért a szavak nem jönnek olyan természetesen, mint egykoron, vagy hogy elszomorít a tény, hogy valami, méghozzá valami fontos, nincs rendben. Jogos feltételezés lenne, elvégre egykoron pontosan így történt. Azóta viszont évek álltak a rendelkezésemre, hogy megszokjam a kialakult helyzetet, és mint ahogy az emberiség is új formát öltött, ha a szükség megkövetelte, én is beletanultam az új szerepembe. Ez lett az új norma, és ki vagyok én, hogy tiltakozzak ellene? Megszoksz, vagy megszöksz, én pedig még abban sem voltam biztos, hogy vágyok-e egyáltalán az utóbbira, tenni pedig végképp nem akartam érte. Talán egyáltalán nem szerepet a terveim között, hogy meglépjem ezt a döntést. Talán tudat alatt Shane-re akartam hárítani. Nem tudom.
Az átlaghoz képest viszont a mostani beszélgetésünk még egészen tartható, minimális energia és lelkesedés befektetésével is. Kellemes meglepetés.
- A kirándulás jól hangzik – értek egyet egy apró mosollyal. A vidámparkot inkább meghagynám opcionális b tervnek, mert nem tartom Amyt elég idősnek és felkészültnek hozzá. Úgy érzem, az ADHD, az izgalom, az adrenalin és a cukor összessége egy kicsit sok lenne, és inkább elkerülném, hogy erőszakkal kelljen bepakolni a kocsiba, míg ő veszettül rúgkapál, mert nem akar hazajönni. – Arra úgysincs sok lehetőségünk, és Mike szereti magát felfedezőnek érezni. Majd keresek valami úticélt. Ez egy jó ötlet, szívem. – Szívem. Annyira egyszerű szó, olyan könnyen használható, egy átlagos becézés a hozzánk legközelebb állók felé. Senki nem tudja meg, ha nem gondoljuk komolyan.
- Örülnék annak is, ha jövő héten beleférne egy családi látogatás – folytatom zavartalanul. – De nem kötelező. Nem akarlak beleerőszakolni, ha inkább pihenni szeretnél. Megérdemled.
Ugyan apa sosem volt az puskaragadó, védelmező típus, ha rólam volt szó, és rendszeresen a tudtomra hozta, hogy tisztában van vele, mennyire értelmes vagyok, és bízik a választásaimban, és tette ezt még olyankor is, amikor éreztem rajta, hogy mennyire meg kell ehhez emberelnie magát, valahogy mégis az volt a benyomásom, hogyha beleszólhatna, nem Shane-t szánná mellém. Sose mondta ki, és sose éreztette vele, hogy nem kedveli, amennyire tudom, talán nem is erről van szó, de volt valami különös a levegőben, ha együtt látott minket, valami, ami elég erős volt ahhoz, hogy én is megérezzem, én, akit általában hidegen hagynak az ilyenek. Eleinte különösnek találtam, mára már úgy hiszem, talán apa jobban ismer engem, mint én saját magam.
- Ó, meglepetés lesz – veszem fel újra a beszélgetés fonalát. – Nem csak azért, mert úgy az igazi, hanem mert egyelőre nekem sincs róla fogalmam, hogy mi lesz belőle. Majd igyekszek olyan színeket használni, amik kiemelik a szemed – ígérem meg tiszteletteljesen, de nem sokkal a kijelentés után elmosolyodok. Egy rosszul öltözött Shane látványánál már csak a fájdalmasan belekényszerített arckifejezése lenne a szórakoztatóbb. Mindig is úgy gondoltam, hogy szeretem az igényes, magukra adó férfiakat – ki nem? -, de a férjem egy egészen új szintnek mutatott be. Nem akarom azt mondani, hogy néha több időt töltött a fürdőszobában, mint én, ha közösen voltunk hivatalosak valahová, de azt sem, hogy nem. Nem mintha lenne ebben bármi megvetendő. Inkább ez a véglet, mint a másik.
Akaratlanul is kiszökik egy fáradt sóhaj a számon, minek hallatán bosszúsan összevonom a szemöldököm. Nem szeretem a reflexreakciókat. Átkozott kiskutyák. Átkozott gyerekek, a saját kiskutyaszemeikkel.
- Talán? Nem tudom, szerintem egyszerűen csak abban a korban vannak, amikor kisállatot akarnak, mert aranyos, és felelősség, és ezáltal nagyobbnak érezhetik magukat. Gondolom én – vonok vállat gyorsan. Természetesen megfordult a kezemben egy-két gyermekpszichológiával foglalkozó könyv, amióta anya lettem, de ezzel a konkrét példával még nem találkoztam. Miért akarnak a gyerekek mindenáron nagy mozgásigényű házi kedvencet, amikor egy New York-i apartmanban laknak, és az épület kapujáig lejutni tíz perc?
- Egyelőre reménykedek, hogy előbb-utóbb elfogadják a nemet. Ha idősebbek lennének, akkor sem örülnék az ötletnek, szerintem s kutya nem lakásba való, de így egyáltalán nem tartom okosnak. Nem fogják fel, hogy mivel jár, megígérnének fűt-fát, csak azért, hogy aztán egyedül én sétáltassam – forgatok szemet. Szeretem a kutyákat, mindenki szereti őket, akikre gyerekként nem hozták a frászt, de nem nehezíteném értük az életemet. Így is van két és fél gyerekem, plusz kettő grátisz, ha az öcséimet is beleszámolom, a legkevésbé sincs szükségem még egyre, ami esetleg még be is piszkít. – Ha hajlandóak lennének kompromisszumra, talán belemennék egy hörcsögbe, vagy valami ilyesmibe, de nem, szög egyenesen csak a kutyát látják. Golden retrievert, ráadásul.
Miért is akarnának kistestű kutyát, ugye?
- Te mit gondolsz? – kérdezem meg, miután vettem egy mély levegőt. Ez a kutyatéma kihoz a sodromból, és ez nagy szó. Fennáll a veszélye, hogyha Shane is kutyát akar, hozzávágom valamelyik drága poharát. Pezsgőset, mert whiskyt iszik, az biztosan bosszantaná.
Nem tenné meg. De megfontolnám.  
815 | <3 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: there was joy, there was hurt // romilda & shane
there was joy, there was hurt // romilda & shane Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
there was joy, there was hurt // romilda & shane
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Shane and Lottie - I'm dying, Shane...
» For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
» nothing to love about love -- leta & romilda
» lea & shane
» never gone break their chains || liam & romilda

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: