New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 117 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 107 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Harry Porterfield
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:45-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:39-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 10:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 10:19-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 09:46-kor
Zaide Moran
tollából
Ma 09:46-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 09:43-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 09:13-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Always feel like somebody's watching...
TémanyitásAlways feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptyVas. Feb. 18 2024, 14:31

Joseph

Vivienne

Mióta beköltöztem, a szembe szomszédomon tartottam a szemeimet. Órák hosszát álltam a lekapcsolt villanyok rejtekében, hátha felfedi nekem a titkait az a ház, és a benne lakó férfi. Akiről idő közben megtudtam, hogy orvos, méghozzá pszichiáter. A csengőre írt név elég egyértelmű volt, így hamar sikerült ráakadnom. Végiggörgettem az instagram profilján, és megtetszettek az ételek, amiket felrakott. Tényleg idézték azt a tipikus, sorozatos Hannibal hangulatot, ahogy gyönyörűen megcsinált, beállított képek készültek róla. Voltak még fotók a férfiról egyedül, illetve barátokkal, és volt egy nő is, aki feltűnt pár fotón. Az egyiknél meg is volt jelölve, így lecsekkoltak, ki ő. Szépnek tűnt, de annyira nem foglalkoztatott, mint maga a lakó.
Az ablakból való figyelés aztán egy idő után már nem volt elég. A lakás előtt dohányoztam, vagy épp valami kifogást találtam, hogy miért állhassak ott, és bámulhassam az ablakon át. Próbáltam rájönni, mikor van otthon, mikor lehet egyedül, hogy gondolkozik. Mikor megy munkába, ha épp elmegy, mikor érkezik haza, mikor fekszik le. Mikor kel fel, hová jár boltba, és próbáltam összerakni a darabkákat. Végül arra a következtetésre jutottam, hogy a csukott ajtó a legnagyobb ellenségem. A függönyöket fellebbenti egy könnyed, óvatos szellő, de a tömör fa olyasmi, amin sajnos nem látok át. Megfogadva Emmalynn, talán nem igazán tanácsnak szánt tanácsát, arra jutottam, hogy ma felszámolom a közöttünk lévő, áthidalhatatlannak tűnő távolságot, ami elválasztott engem az igazságtól. A jegyzeteimet összecsukva hagytam magam mögött a lakást, hogy lesétálhassak az utcára.
Pár másodpercig csendesen meredtem az előttem tornyosuló épületre, míg végül átsétáltam az út szemközti oldalára. Megnyomtam a csengőt, illetve párszor kopogtattam az ajtón is, hogy biztosan észrevegyen ez a bizonyos Dr. Brewster. A nyakamban lévő ékszert birizgáltam, amíg végül ki nem nyitotta nekem az ajtót a magas, szőke hajú, kék szemű férfi. Alaposan végigmértem őt, hogy kiszúrhassam, ha van rajta valami szokatlan, nem odavaló, de a külsője tökéletesen rendezettnek tűnt.
-Jó estét! Elnézést a zavarásért, és rögtön a pofátlanságomért, amiért csak úgy zavartam... Vivienne vagyok, az új szembe szomszéd. –néztem fel rá, előhúzva a legbizonytalanabb nézés, plusz legszebb mosoly kombómat, a hátam mögé mutatva a szemközti épületre.
-Öhm… ki tudna segíteni egy kicsit? Az a helyzet, hogy pont sütöttem, és elfogyott a cukor. Tudna nekem kölcsönözni? Ha… nem gond persze. Hálám jeléül szívesen meghívom az elkészült fánkokra, nekem egyébként is túl sok lenne egyedül. –döntöttem oldalra enyhén a fejemet, érdeklődve figyelve a férfi minden rezdülését, az alsó ajkamba harapva várva a választ.
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptyVas. Feb. 18 2024, 17:21

Red Riding Hood
“We construct fairy tales and we accept them. Our minds concoct all sorts of fantasies when we don’t want to believe something.”

Hónapok teltek el, hogy Terryt megleckézettem a modortalansága miatt, és főleg, mert szemtől szembe kezdte uszítani Killiant és Horatiot. De a tervem egy része - tulajdonképpen a lényege - kisiklott, mikor a megbízottam se vele, se magával nem végezett. Mikor leadták a hírekben mi történt majd felrobbantam a dühtől. Nem csak azért, mert nem tudtam kiiktatni az FBI nyomozót, de amiatt is, mert bár személyesen sosem találkoztunk Oakleyval, biztos vagyok benne, hogy valamilyen úton módon, előbb vagy utóbb rám fogja tudni bizonyítani, hogy én küldtem rá, mint bérgyilkost. Aztán elkezdtem kutakodni, nyomozni, s mint pszichiáter, érdeklődni a skizofrén nő kiléte és hogy léte felől. Mint kiderült, a nyomoz elszállíttatta, még ha nem is éppen a legideálisabb módon, ám onnantól senki sem tudott semmit. Se a kórházba nem érkezett meg, se a rendőrségre. Még csak a börtönig se jutott el. Óvatosan érdeklődtem, hisz még is csak egy ügy gyanúsítottja vagyok, de a rendőrségen azt mondták ez nem az ő hatáskörük, a kórházban pedig, hogy jelenleg is az FBI dolgozik rajta, ezért nincs náluk a lány. Na persze... Gyenge mentségek, lusta dolgozók. Ennyi az egész. Nem kellett a háza közelében járnom, hogy tudjam, Terry nem csak átlépte hatáskörét, de igen súlyos törvényt szegett. Dehogy volt Oakley az FBI-nál, csak egynél, és nem éppen olyan körülmények közt. Ha nem tudnám, hogy Terry milyen gyámoltalan, azt hinném megölte a lányt. Szerencsémre viszont tökéletes lehetőséget adott ahhoz, hogy most olyan támadást indítsak ellene, amiből nem fog kikerülni egy hamar, és jól is jár, ha csak a munkájától fosztják meg. Már csak egy manipulálható vagy valamiképp bármire is megfizethető ügyvédre van szükségem, aki elintéz egy házkutatást.

Így hát ma már nem aggódom, sőt már azokra a pillanatokra is felkészültem, mikor majd bilincsben vezetik el Terryt a háttérben tettei miatt, engem pedig meginterjúztatnak, amiben teljes átéléssel, némi együttérzéssel és elborzadva, de mégis tárgyilagosan közlöm a tényeket, hogy voltak sejtéseim már az elejétől fogva, de bíztam benne, hogy tévedek. Talán még egy-két megrettent könny cseppet is elmorzsolok majd közben, hogy azokra is hatást gyakoroljak, akiket sikeresen rá szedett már, hogy gyanakodjanak bennem.
Éppen az e heti vacsora est menüjét állítgattam össze, mikor felkaptam a fejem a csengő szóra, majd a kopogásra. Kíváncsian pillogtam irányába a konyhából, bár annak merész lehetőségét egyből elvetem, hogy Terry az. Mostanában nem igazán zaklat. Kicsit furcsa, nem? Csak nem elfoglalt? Viszont ilyenkor már a postás sem jár, és ami azt illeti, legyen bármilyen sürgős, még Horatio sem zaklatna, anélkül, hogy ne telefonált volna előtte. Autumn...? Még nem tartunk ott, hogy keressen, egyenlőre éppenséggel még én keresem őt, de azt is csak óvatoskodva, hogy éreztessem vele, szüksége van rám. Jobban, mint oxigénre. Leteszem az éppen kezem ügyében lévő receptet, és lehajtom a doboz fedelét, majd még mindig kíváncsian elindulok az ajtóhoz. A bejárati részben üveges, mégha homályosítva is van, de elsőre látom, hogy egy nálam alacsonyabb, szőke hölgy áll odakint. A ház kinti fénye megvilágítja vonalait, így könnyebb behatárolni. Nos, így válok még kíváncsibbá. Egy gyors zár nyitás, elfordítom a kilincset és már nyitom is. Egy fiatal lány, nő. Szép arca van, titokzatosságról árulkodó tekintete, még sem ismerős, így hát felvont szemöldökkel és egy aprócska mosollyal üdvözlöm.
- Jó estét! - köszönök vissza még első ízben, mert a formaságok számomra elengedhetetlenek. - Áh, igen! - nem mondom, hogy azonnal esik le, de valóban volt itt némi herce-hurca a szembe szomszédságban, teherautók, és már az előző emberek sem hozták a formájukat. Nem mindenki ismeri az este nyugalmának fogalmát. - Nagyon örvendek. Dr. Joseph Brewster vagyok. - mutatkozom be, és mellé kezem is nyújtom, amit vagy elfogad vagy nem. Nőknél ebből nem szoktam problémát csinálni. De a neve érdekesen hangzik, főleg a jelentése nyomán, főleg, ha tudnám milyen még különlegesebb hobbit űz, mely teljes kontrasztba van vele. Miközben hallgattam nem csak szavait elemezgettem, de külső alapján és azt a benyomást keltette, hogy valóban csak a szemben szomszédom, noha bizonyosan nem hátsó szándék nélkül. Több van itt annál, mint egy bögre cukor. Nem tűnik bérgyilkosnak, nem azt mondom, de a ki nem mondott indok egyre érdekesebbé teszi őt a számomra. Nem gyakran - tulajdonképpen soha - nem jönnek át a szomszédok ezért azért, pláne nem este. Nem azért, mert félnek, hanem, mert ez a környék nem igazán olyan környék. Na meg a legtöbben a vacsora estek miatt és a puccos kocsikkal járó "barátaim" miatt elég nagyképűnek találnak. Megjegyzem, még egyik szomszédom sem került levesbe, szóval panaszra nem lehetne okuk. Mutatására pedig egy pillanatra a mögötte lévő házra néztem, mint egy megbizonyosodva, hogy ennek a lakásának az új gazdájával beszélgetek. Megmosolyogtat mondandója, s ahogy előadja. Hát még a meghívása. Nem vagyok oda túlzottan a túlzottan hizlaló édességekért, bár a fahéjas tekercsből akármennyit megbírok enni. Viszont elég merésznek találom meghívását, hogy egyből nemet mondjak rá. Röpke pár mondattal olyan sok mindent árul el magáról, hogyha meglátom, hogy az előző szomszédokhoz hasonlóan ő is az üres kuka mellé teszi a szemetes zsákot, már alapanyagokért sem kell nagyon mennem a henteshez a vacsora est végett. Egyedül él. Azért ez furcsa az ő korában, az ő küllemével. De ismerjük a mondást. Ha az alma kívül csodaszép, belül még rághatják a férgek. Egyre izgalmasabb. És a barátok? Talán kevés van errefelé. Én szívesen leszek a barátod, Vivinne, ha cserébe te is nekem áldozod minden bizalmad. Nem váratom a válasszal, csupán gondolatban tűnhet soknak.
- Hát öhm... - töprengek színlelve, mert furcsa is volna, ha egyből rávágnám az igent. - ...Persze, jól van. - bólintok egy mosolygósat, majd még jobban kitárva az ajtót, vissza is lépek és intek kezemmel, hogy nyugodtan jöjjön be addig. Számított rá? Ezt akarta? Ebben nem lehetek biztos, de majd óvatos leszek. Eleinte...
- Gyere csak beljebb, addig kerítek neki valami tartót vagy dobozt. - mert azért még nyirkos az idő, bögrével szaladgálni meg nem éppen okos dolog. A ház hulla mentes. Részben. Mert a feldolgozott húsok a fagyasztóban és hűtőben, de csak annyi mennyiségben, mint egy átlagos háztartásban. Nem félek attól, hogy olyasmit talál, amit nem kellene, mivel nincsenek rejtett szobák, melyek tele volnának csontfűrésszel vagy titkos ajtók, amik mögött fejjel lefelé lógnak a hullák, mint a disznók a hentesnél. Bár stílusban nem összeegyeztethető a mostani designel és meg lehet, tényleg a nagyképűség jellemzi a sok drága holmi, festmény, szobor, és a megannyi antik holmi, de ahogy mondják, az én házam, az én váram. Egyedül a konyha volt modern.
- Csak cukor kell...? - kérdem a konyhába lépve, hangosabban, ha esetleg nem követne. A válaszától függően kezdem el összepakolni a holmikat, vagy csak a cukrot és akkora mennyiségben, mint amennyire szükség van.
- Na és hogy érzed magad a környéken...? - érdeklődöm, és igen, jobb, ha mostantól maradok a tegezésnél, fiatalnak tűnik, biztos, hogy az is, plusz idővel - mert biztosan fogjuk még látni egymást - én is megengedem neki, hogy tegezzen. Nem azért, mert annyira elfogadott dolog, és szeretem, ha megtisztelnek a magázással, de a bizalom és szimpátia növelhető, ha bizonyos dolgokban engedékenyebbek vagyunk. Ha kicsit jobban megismerem majd, könnyebben tudok válhatok majd szimpatikussá, de egyenlőre beérem ezzel. Amint összeszedtem, ami kellett, át is nyújtom neki egy mosoly kíséretében.
- Kell hozzá segítség? Csak mert éppen ráérek, és én is szívesen sütök és főzök.
Nem nyomulók, hangszínem is inkább amolyan szívesen segítek, de a nemleges választ is elfogadom féle. Ha jelen is lennék az elkészítésében, akkor sem tudnám csendben végig nézni, ahogy csinálja. Nem azért, mert ne lehetne profi pék vagy cukrász, de magam ismerve, ha egy apró hibát is ejt, biztos, hogy belenyúlnék a munkájába. A konyhai dolgok mindig is érzékenyen érintenek, ezért is veszem jobban, ha az ételeim dicsérik, mintha mondjuk a munkám.



BEE




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Always feel like somebody's watching... Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

Always feel like somebody's watching... IUcsxkc
Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
136
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptyHétf. Feb. 19 2024, 10:03

Joseph

Vivienne

-Én is örülök, Dr. Brewster. –fogadtam el a felém nyújtott kezét, továbbra is várakozó érdeklődéssel vizsgálgatva az arcát. Nem telt bele olyan túl sok időbe, amíg végül szabad utat adott nekem, illetve a kérésemnek a cukorral kapcsolatban. A mosolygós bólintására viszonzásul én is elmosolyodtam, ahogy egy hálás pillantás és szóbeli megköszönés után át is léptem a küszöbét, akár egy vámpír, akit meginvitált a vacsorája. A tekintetemet visszafogottan, de alaposan végigfuttattam a falakon, ahogy egyre beljebb haladtunk a házában. Kívülről is hatalmasnak tűnt, de ez belül sem változott semmit, ráadásul eléggé érdekes, megigéző, stílusos és a maga módján régimódinak tűnő volt a berendezés. Festmények, antik és értékesnek tűnő szobrok, berendezési tárgyak tarkították az egészet. Lenyűgözve vezettem végig a tekintetemet a különféle ecsetvonásokkal megalkotott képeken.
-Nagyon szép otthona van, Dr. Brewster. Igazán figyelemre méltó gyűjteménye van. Alkot is, vagy csak műgyűjtő? –pillantottam a férfi hátára, aztán vissza a falakra. Én is nagyon szeretem a festményeket, a különféle alkotásokat. Nem vagyok az a családot a falra akasztós típus, legalábbis… nem ilyen értelemben, szóval a személyes tárgyaim inkább tőlem távolinak tűnőek. Egyetlen egy kép van az apámról a lakásomban, az is az ágyam melletti éjjeliszekrényen állt. Egyszer régen egy közös, családi fotó volt, de az anyám aligha kellett rá, így néhány egyszerű mozdulattal levágtam róla. Nem szerettem volna eltépni, mert féltem, hogy a papír máshol is megszakad, ráadásul így egyenesebb is, és fel sem tűnik senkinek, hogy valaki hiányzik róla.
-Igen, köszönöm. Valamennyi még van otthon, de sajnos húsz deka nincs meg, szóval… –válaszoltam meg a kérdését kissé hangosabban, majd végül elsétáltam a konyhája irányába, hogy az egyik vállammal finoman nekitámaszkodhassak az ajtófélfának. A konyha sokkal modernebb volt, mint a többi helyiség együttvéve, de nagyon tetszett. Tágas volt, és bőven volt benne hely, hogy akár komolyabb ételeket is elkészíthessen. Az Instagram képei alapján mondjuk valahogy pont így képzeltem. Aki ennyire művészien készít ételeket, annak a teremtés helyszíne sem lehet akármilyen.
-Egész jó. Igazából sokat még nem láttam belőle, de a szomszédok elég csendesek, szóval nem kell minden nap seprűvel kopácsolnom, hogy hallgassanak már. Szeretem a csendet, és azt, ha békén hagynak a saját otthonomban. A hátrány, hogy nem igazán akadnak ismerőseim Manhattan-ben, hogy csak úgy sétafikáljak velük. De az mindenképp pozitívum, hogy az egyetem elég közel van, sokkal közelebb, mint ahol eddig laktam. Gyalog is csak alig több, mint fél óra, szóval főnyeremény. –bólógattam párat a mondandóm megerősítéseképp, hogy aztán végül elgondolkozva nézhessek rá.
-Azt mondta, vagyis… úgy mutatkozott be, hogy „Doktor.” Fizikai értelemben vett orvos, vagy lelki? Mert ha utóbbi, akkor a vizsgaidőszakban lehet átkopogtatok pár idegösszeroppanás közepette. –mosolyogtam egy jót a dolgon, próbálva eladni ezt az egészet elég vicces, ártatlan megjegyzésnek. Szerencsémre elég jól meg tudom játszani magam, szóval ezzel nincs gond. A felajánlására aztán elgondolkozva beharaptam az alsó ajkamat, enyhén összehúzott szemekkel figyelve a vonásait.
-Az nagyon jó lenne. De az én konyhám nem ennyire felszerelt, szóval készüljön fel, hogy ekkora magassággal lefejel majd valamit. –ráztam meg a fejemet szórakozottan.
-De ugye nem valami fura sorozatgyilkos, aki így akar eltenni láb alól, amiért lopom a cukrát? –néztem fel rá enyhén félredöntött fejjel, a számat rágcsálva egy elfojtott vigyor kíséretében. Az ember reakcióiból elég sok dolog kiszűrhető…
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptyHétf. Feb. 19 2024, 21:04

Red Riding Hood
“We construct fairy tales and we accept them. Our minds concoct all sorts of fantasies when we don’t want to believe something.”

Kíváncsiságom a szembe szomszédomat illetően egyre csak nőtt s nőtt, ahogy ugyanígy fordítva is, noha én ezt maximum csak sejtettem. Nem tűnik nyomozónak, se olyasvalakinek, aki gyanakodna és már bizonyítékot keresne. Bár elképesztően szórakoztató volna a gondolat, hogy egyszerre három irányból, három teljesen különböző módszerrel próbál sarokba szorítani három egészen különös ember, kik nem is ismerik egymást. Vagy négy, ha a féltestvéremet is hozzáveszem, bár neki nem szánok sok időt. Egy orrát mindenbe beleütő nyomozó már fűbe harapott elhamarkodott cselekedeti  lévén, így nem tartom lehetetlennek, hogy hamarosan kövesse egy másik FBI nyomozó is. De Vivienne egyenlőre csupán még egy nagy kérdőjel a számomra. Sosem árt az óvatosság, de valahogy nem érzem veszélyben magam tőle. Ki vagy te mond?
Beinvitálom, s magam is visszalépkedek, hogy kisegíthessem, s közben akkor már meghallgathassam.
- Köszönöm. - felelem elmosolyodva a dicséretre, noha ő ebből aligha láthat valamit, hisz éppen a cukor tárolására alkalmas edényt keresem. - Egyenlőre csak grafittal, ha időm engedi, de mostanában elég elfoglalt vagyok. - válaszolom még hozzátéve.
- Két féle ember létezik a földön. Az építő és romboló. Noha előbbiből van manapság több, de szükség van a negatívra, hogy észrevegyük a pozitívat. Szeretek alkotni az élet minden területén, engem ez tesz boldoggá. De szavaidból úgy érzem ki, hasonlóan érezhetsz a művészettel kapcsolatosan. - jegyzem meg, ha nem is nagy bölcselkedve, a magam orvosi módján szakszerűen és még is közérthetően. Bármilyen hihetetlen is, én a gyilkosságok alatt sem rombolok, mint inkább építek. Ha az emberek nem volnának ennyire szűk látókörűek, még kiállítást is lehetne készíteni a bábjaim alkotásaiból.
Az elidőzését betudhatom annak is, hogy elég sok a látnivaló, a szokatlan berendezés végett, és annak is, hogy terepszemlét tart. Olyasmit, amilyet én is szoktam. Legtöbbször sokkal árulkodóbb egy ház bensője, mint maga az ember. Apró részleteiben rejlenek a legnagyobb titkok. Közben szépen ki is adagolom a kristály cukrot egy légmentesen lezárható dobozkába, s ha már úgy elmerültünk a beszélgetésbe, én is megérdeklődöm - persze nem kevesebb hátsó szándékkal -, hogy is érzi magát itt. Bólogatok is közben párat, noha a cukorral foglalatoskodva még nem nézek fel rá.
- Igen, igen. Ez egy csendes, tiszta környék. - erősítem meg, hogy efelől kétségei se legyenek, hisz a legtöbb helyen nagy a zsivaj, a családi problémák, amiket két házzal odébb is hallani. Igaz, talán azért ilyen ez a környék, mert a közelben se park, se játszótér, családosok sem nagyon laknak erre, és bár buszmegálló van az utca végén, itt szinte mindenki kocsival közlekedik. Nem egy luxus környék, de messziről sem egy lepukkant kertváros. A csendet én is szeretem, és igen, teljesen megértem őt, főleg mióta Terry elkezdett járni hozzám, igaz az incidens óta nem láttam. Biztos megrémült. Nagyon helyes.
- Fiatal vagy, és elég nyitott, szerintem nem lesz gondod az ismerkedéssel. - mosolygom, miközben a lezárt dobozkát még pluszban be is zacskózom, biztos, ami biztos, s csak az elpakolás után fordulok felé. - Jön a jó idő. Szerezz biciklit. Gyorsabb leszel vele, és mégsem kell a tömegközlekedési eszközökön nyomorognod. Manapság úgy is egyre nagyobb divatja van a biciklizésnek. - nyújtom át végül a dobozkát, mire szavaira kérdőn pillantok fel arról róla, míg nem újfent elmosolyodom. Sőt, tán el is nevetem magam halkan.
- Igen, pszichiáter vagyok. - bólintok egy aprót. - A rendelőm kicsit odébb van ugyan, de ha már ilyen nagylelkűen felajánlod a fánkok egy részét, azt hiszem kivételt tehetek egy-egy alkalommal. - forgatom szemeim mosolyogva.
Nem akartam túlzottan ragadósnak tűnni, de tettem felé egy ajánlatot, amit még ennek ellenére is, nagy meglepetésemre elfogadott. Pedig már a mondat felénél megbántam, hogy egyáltalán eszembe jutott. Nem kellene a feltűnés, és talán nem ártana kicsit óvatosabbnak lennem, felkészülnöm belőle, mielőtt akár baráti viszonyba kerülnénk, ami már némi bizalommal kell, hogy járjon. Kellenek a titkai, álmai, bűnei, hogy fogást találhassak rajta és nem csak, hogy manipulálhassam, hanem, hogy időben sarokba szorítsam, ha rosszban sántikálna. A lényeg, hogy belemegy, így pedig már elég furcsa volna visszakozni.
- Annyi baj legyen. - legyintek jókedvűen, bár szívem szerint maradnék a saját konyhámban, ahol már érthető okokból otthonosan mozgok, tudom mi hol van, és hogy egyáltalán mennyi. Másrészt vinném magammal a holmijaim, kötény, gépek, hogy biztosan jó munkát végezzünk, de erre itt most nincs lehetőség. És ezt magamnak okoztam. Kérdése viszont meglep, bár mutatni nem mutatom, ennél azért gyakorlottabb sorozatgyilkos vagyok.
- Tulajdonképpen egy részét vissza adod, deee most, hogy mondod... - illegetem ide-oda fejem, viccelődve azon, amire egyébként nyílegyenesen ráhibázott. Azon kívül, hogy tervezném eltenni láb alól. Nos emiatt biztosan nem.
- Nem az nem vagyok, de előre szólok, mint pszichiáter, minden apró kis mozdulatodból tudni fogom mi jár a fejedben. Pláne mikor beleteszed a csipet sót. - viccelődöm és még rá is játszom a mozdulatra, ahogy Salt Bae. A látszat ellenére - s hogy nincs is igazán ínyemre - ismerem a fiatalok nyelvét, stílusát, és úgy érzem Viviennél erre is szükség lesz.
- Remélem kötényed azért van. Csak a biztonságkedvéért. - szólalok meg kicsivel később, mikor már úton vagyunk kifelé. - Csináltál már fánkot, ugye?



BEE




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Always feel like somebody's watching... Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

Always feel like somebody's watching... IUcsxkc
Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
136
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptySzer. Feb. 21 2024, 08:40

Joseph

Vivienne

-Igen, én is imádok ilyesmikkel foglalatoskodni, habár engem inkább a fényképészet vonz. Szeretek és tudok is rajzolni, de a fotózás valahogy sokkal... megnyugtatóbb a számomra. Egy festmény, egy rajz hosszú órákig készül, és az idő alatt lehetséges, hogy elveszíti a művész az érdeklődést, vagy a megörökíteni kívánt dolgok állapotában áll be változás. -bólintottam rá a megjegyzésére.
-De ami valakinek romboló, az másnak akár építő is lehet. Sőt. Sokszor tönkre kell tennünk valamit, hogy a helyére valami igazán különleges kerüljön. -legalábbis szerintem, de ez inkább csak mellékes, halk megjegyzés volt.
-Igen, nekem is így tűnt. -nem szerettem volna olyan helyre költözni, ahol gyerekek berúgják az ablakomat labdával, kiabálnak, családok veszekednek, nők drámáznak a férjeikkel. Nekem kell, hogy nyugalom vegyen körül, és az is, hogy az emberek annyira ne foglalkozzanak egymással, de közben mégis meglegyen az illedelmes biccentés és intés keveréke. Egy tökéletes, nyugodt szomszédság az, amit ez a környék kínálni tudott. És Ő, a megmagyarázhatatlan szomszéd.
-Remélem, igaza lesz. -a legközelebbi ismerősöm Staten Island-en lakik, szóval nem ártana legalább egy-két felszínes ismerőst szerezni.
-Erre még nem is gondoltam, de igaza lehet. A biciklizés egyébként is egészséges, jót tesz, kikapcsol, és lehet közben zenét is hallgatni. Van valahol a közelben egy jó bolt, vagy piac, ahol kifoghatok valami értelmeset? -néztem fel rá, finoman döntve oldalra a fejemet, egy hálás mosollyal véve át tőle a gondosan elcsomagolt cukrot. Egy fél pillanatra elidőzött a tekintetem a kezein, aztán visszavezettem az arcára a szemeimet. Tiszta, ápolt. Nem találtam rajta semmiféle nyomot, jelet, vagy kiváltképp érdekes, egyedi dolgot, ami utalhatna bármire.
-Aw, örök hálám érte ebben az esetben. Most nagyon megbecsülöm magam. -bólintottam egy hozzá hasonló mosollyal.
A felajánlása amennyire kapóra jött, annyira bosszantott is, tekintve, hogy én itt szerettem volna maradni, mivel engem Ő érdekelt, és a dolgai. Nem az, hogy mennyire jó a fánkok készítésében, hanem az, hogy mit rejt a háza, a gondosan felépített, patikának tűnő máz.
Jót mosolyogtam azon, ahogy utánozta azt a tipikus, szánalmas sózós mozdulatot, míg csak a fejemet ráztam.
-Akkor elég sótlan lesz az étel, ha erre hagyatkozunk. -forgattam meg a szemeimet egy sóhajjal, majd végül megtorpantam, mielőtt még túlságosan kiértünk volna.
-Tudja... most jutott eszembe... az a helyzet, hogy a legtöbb dolgom még dobozokban van, vagy itt sincs. Ugyan már csináltam fánkot, de a kötényem fogalmam sincs, melyik karton mélyén van... -pislogtam fel rá kissé bizonytalanul, teljes, tökéletesen előadott kétségbeeséssel.
-Nem szeretnék kellemetlenséget okozni, tényleg! De ha már ráér, és szívesen segítene nekem... nem lehetne, hogy itt ejtjük meg a dolgot? A maga konyhája jóval felszereltebbnek tűnt, és biztosan nem ütköznénk össze, mint mondjuk nálam. De persze, csak ha nem probléma... -emeltem meg a kezeimet "védekezőn", egy bizonytalan, kíváncsi, ártatlan mosollyal.
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptySzomb. Feb. 24 2024, 14:00

Red Riding Hood
“We construct fairy tales and we accept them. Our minds concoct all sorts of fantasies when we don’t want to believe something.”

A fényképészetnek is meg van a maga előnye és hátránya, mint minden művészetnek, de abban igazat kell adjak, hogy az alkotás "régi módi" része idő igényes. Ugyanakkor, a fényképészet bizonyos témái is lehetnek igen embert próbálóak, bár szavaidból úgy veszem ki, te nem élsz ilyesmikkel, mint a hosszú éjszakázás, hogy egy remek pillanatában lencse végre kapd a holdat. Esetleg egy fárasztó hegymászás, aminek csúcsáról örökítheted meg a percet, és ezekhez hasonló. Persze nem azt mondom, hogy az apró és egyszerű dolgokban nem lehet meg az a varázs, de azért egy versenyen lehet tennének köztük különbséget. - felelem elgondolkodva, akaratlan is boncolgatva magamban ezt a modern hobbit, amivel manapság mindenki él. Nem mondom, hogy nem jó, ha foglalkozik vele az ember, de ahogy bizonyos dolgokhoz, úgy a fotózáshoz sem árt némi érzék. Bár manapság... Érdekes műfajai akadnak, és akadtak már korábban is, noha mára már ezen technikák igencsak kihaltak.
- Így van. - bólogatok. - Mind nézőpont kérdése. - s ezt kellene megértenie sok embernek is, legfőképpen Terrynek. - A vég egyben kezdet is. - teszem hozzá, miközben összekészítem, amit kell, legalábbis annak tudatában, hogy odaát csak cukorra van szüksége.
- A különbség eme két emberféle közt, hogy az alkotó képes rombolni, mert tudatában van annak, hogy így fog tudni alkotni. De a romboló nem fogja venni a fáradságot, hogy alkosson is a helyére valamit. - fejezem ki meglátásaim halk megjegyzése nyomán, ami lévén, hogy elég nagy a csend most a házban - zene se szól - nem nehéz meghallanom. Tulajdonképpen örülök is, hogy Vivienne vált a szomszédommá, mert így beszélgetés alapján már is érettebbnek érzem a korabeliekhez. Legalább is értelmesebbnek, mert manapság divat elég súlyos problémák ütötték fel fejüket a korhoz illő viselkedésben, még a férfiak körében is, akik közt sokan úgy viselkednek, mint az eltartandó gyerekek, és ilyesfajta elvárásaik is vannak. Ahogy a nők köreiben is szép számmal akad ilyen. Nem véletlen léteznek ezek a mai "trendek", mint a cukros bácsik.
Ösztönösen igyekszem optimistán hozzáállni meglátásaihoz, és ön jelölten segítséget nyújtani, noha bizonyos dolgok rajtam is kifoghatnak.
- Nem, nem igazán. De körbekérdezhetek majd, ha gondolod. Sokan járnak erre biciklivel jobb időkben. - jegyzem meg, akkor már előtte, átnyújtva a dobozt is. Nem a legkörnyezetbarátabb megoldás, de én autóval járok. Szépen is néznénk ki, ahogy a bicikli hátsó részére kötözöm a hullákat, meg az eszközöket, amikkel feldolgozom őket.
Pillanatokra elidőző tekintete, csendesebb pillanataiban érzem folyamatos fürkészését, kutakodását, még ha csak szemmel vagy épp gondolataival is teszi. Vajon sejt valamit? Vagy egyszerűen csak kíváncsi? Ennyire? Filmekben látni ilyen elszánt kis kalandort. Horror filmekben pedig tudjuk jól milyen végük szokott lenni.
Hogy valaki manipulál-e könnyű észrevenni, annak, akit már manipuláltak vagy bepróbálkoztak nála. Ez is olyan, mint az éneklés. Tanulható, de kell hozzá érzék. Elég egy parányi is, de szükséges, hogy megadja a kezdő lökést. Vivienne pedig hozzám képest haladó szinten viszi az eseményeket, noha sokszor én adom alá a lovat. Egy manipulátort is lehet manipulálni. Így ejthetjük csapdába. Bár eleinte enyhén túlzónak találtam a meghívásom hozzá, ő ügyesen talált kiutat és intézte mindezt úgy, hogy még jól is jöjjön ki belőle. Szerencséje, mert egyrészt én is szívesebben sütök-főzök magamnál, mint másnál - amire nem is nagyon volt példa -, másrészt - és legfőbb részt -, mert érdekel ki ő és, hogy mit akar. Ha pedig mindezekre megtudom a választ, viszonzásul majd eldöntöm milyen helyet szánok neki magamnál. Mert azt gondolom nem mindegy, hogy valami az asztalnál foglal helyet, vagy az asztalon, mondjuk a tepsiben.
Félre biccentett fejjel vonom össze szemöldökeim, játszott zavartságot mímelve arc vonásaimmal.
- Azért ez elég kemény. Először még attól félsz, hogy gyilkos vagyok, most meg inkább maradnál a sárkány barlangjában, mint sem olyan terepen, ahol te lehetsz előnyben? Merész. - viccelődöm. Legalább is látszatra. Még nevetek is hozzá kicsit, aztán bólintok. - Egyáltalán nincs ellenemre. Sőt... ami azt illeti, a fánkokon túl, talán te is lehetnél az én segítségemre. - mosolyodom el lassan, de szélesen. Be avatom dolgokban, hogy láthassam a reakcióját. De még nem most.
- Na gyere. - biccentek fejemmel vissza a konyha felé. - Kerítek neked is kötényt. - felelem, de egyenlőre nem is ejtve több szót a viszonozó segítségéről. Kétlem, hogy nemet mondana, másrészt pedig talán még jobban is alakul majd a dolog, mint ahogy én elképzelem. A kötény előkerítése nem okoz gondot. Ahogy Horatio is mondaná, rend a lelke mindennek. Így hamarosan, ha már a konyhában van ő is, az egyik szekrényből előhúzva a szépen összehajtott, patyolat fehér kötényt, át is nyújtom neki. Még csak az kéne, hogy összekoszolja magát.
- Szóval halljam, melyik fajta fánkra gondoltál. - kezdem el előkészíteni a tálakat. Alapanyag? Nem aggódom, nálam mindig minden van. Hústermék is jobbára frissen. És nem csak emberi. Ha pedig kellően elmerültünk már a készítendő péksütemény megvalósításába, újabb, kicsit személyesebb témába kezdek. Kíváncsi vagyok a határaira és persze a válaszára.
- Na és mi a helyzet a szüleiddel? Támogatják az életutad? - kíváncsiskodom, bár egy normális gyermek normális szülei miért ne tennék? Na de itt a bökkenő, mert egy nemleges válasz esetén, el kell gondolkodnunk hol lehet a hiba. Az, hogy van egy jó hobbija és suliba jár, plusz nem tűnik túl elveszettnek, mindenképpen példamutató. De meg lehet, mindez csupán álca, és a menekülés késztette idáig. Az sem biztos, hogy élnek még a szülei.



BEE




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Always feel like somebody's watching... Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

Always feel like somebody's watching... IUcsxkc
Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
136
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptyVas. Feb. 25 2024, 13:39

Joseph

Vivienne

-Miből gondolja, hogy nem? Azért, mert a fotózás egyszerűségét emeltem ki? A technikai részére gondoltam, nem pedig arra, hogy sokkal egyszerűbb képeket lövök, mint egy-egy nehezen összeállított festmény. -vontam fel a szemöldökömet kérdőn, de végül csak legyintettem.
-Egyébként tényleg nem vagyok az ilyen hegymászós-holdat fotózós típus. Főleg... embereket fényképezek, főleg érdekes, művészien beállított környezetben. Vagy mondjuk olyasmiket, amik az emberek többségének nem szokványosak, vagy nem jelentenek semmit. Az egyik kedvenc fotómat egy fáról lőttem, ami úgy néz ki, mint egy megfeszített ember. -a természet is tud produkálni érdekességeket, és anélkül, hogy kiköpném a tüdőmet egy magasabb helyre való felmászás során.
-Igen, szerintem is. De ezt sokan nem így látják, sőt. A vég az mindenkinek olyan... végleges. -pedig senki sem tudja, mi történik akkor, amikor valaminek vége, meg aztán, ha nem lenne soha vége semminek, akkor sosem jöhetne a helyére semmi új, vagy épp jobb.
-De az alkotó fel tudja használni a rombolót, hogy ne feltétlenül neki kelljen elpusztítania azt, ami még egyben van. -tettem még hozzá szintén halkan, kissé meglepődve azon, hogy reagált a halk megjegyzésemre. Tetszett ez a hozzáállás, mivel hasonlított arra, ahogy én áltam a halál és a mávészetek kapcsolatához.
-Nagyszerű, köszönöm szépen, Dr. Brewster. Fura lenne random odamenni valakihez, hogy hol vette a biciklijét, miközben nem is ismerjük egymást. -kapott is érte cserébe egy hálásnak szánt mosolyt, míg végül áttértünk a fánkok készítéséhez, pontosabban ahhoz, hogy akkor ő is becsatlakozik hozzám. Örültem annak, hogy ez lehetőség a további beszélgetésre, de annak már kevésbé, hogy az én lakásom lenne ennek a helyszíne. Engem ő érdekelt, a háza, ez a hely, ami elrejtette előlem mindazt, amit tudni szerettem volna. Eddig ugyan minden szimplának tűnt, de mivel egy agyturkásszal álltam szemben, nem akartam hagyni, hogy lankadjon a figyelmem vele kapcsolatban.
-Hát... ha fel akar darabolni, azt nálam is meg tudja tenni, nem? Így meg legalább kéznél van minden eszköz hozzá. -pislogtam fel rá ártatlanul, egy angyali mosollyal kísérve.
-A segítségére? Miben? -döntöttem egy finom mozdulattal oldalra a fejemet, hogy aztán végül egy kissé türelmetlen fintorral követhessem őt. Csak bólintottam egy halk "köszönöm" kíséretében a kötényre. A konyhájába érve aztán ledobtam magamról az ingemet, hogy csak a fehér trikóm maradjon. Nem félek attól, hogy összemaszatolnám magam, de sokkal kényelmesebb így, és nem is fogok bemelegedni annyira.
-Egy hagyományos, olasz cukros fánkra gondoltam. Az elég egyszerű, és nem lett volna kedvem már este annyira sokat bajlódni a sütikkel. -osztottam meg az elképzeléseimet vele is, hogy aztán magamra köthessem a kötényemet.
Lepakoltam a cukros dobozt a pultra, majd kissé belefagyva a mozdulatba egyenesedtem fel, hogy rá emelhessem a tekintetemet.
-Az anyám már nagyon régen meghalt, még középiskolás voltam. Az orvosok szerint egymás után leálltak a szervei. Pontosabban a mája, illetve a veséje. Szóval valahol jó is volt így, már nem szenved tovább. -sosem adtak konrkét okot, hogy ez mitől lehetett. Szerencsére.
-Az apám pedig Kaliforniában él, és nem kifejezetten keres, szóval fogalmazhatunk úgy is, hogy nem, nem támogatja ezt az egészet, mivel nem is tud rólam semmit. -vontam meg a vállamat egyszerűen.
-Gondolom a maga szülei büszkék arra, hogy a gyerekük pszichiáter lett, aki segít mások mentális bajain. -néztem rá némileg azért kérdőn, megerősítést várva.
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptyKedd Feb. 27 2024, 22:44

Red Riding Hood
“We construct fairy tales and we accept them. Our minds concoct all sorts of fantasies when we don’t want to believe something.”

Állítólag akkor a legjobban megismerhető az ember igazi énje, ha hatalmat vagy pénzt kap. És ha eléggé felhúzzák. Erre ugyan most nincs lehetőség, és nem szeretnék keríteni rá, de a félreértések nyomán kialakuló feszültséget is remekül lehet analizálni. Értelmezni, miként vélekedik rólunk a másik, akár a kezdetektől. Itt most egy kis félreértés történt, de nem változik irányomban túlzottan viselkedése. Nem ellenséges, tehát vagy továbbra is próbálja fenntartani a látszatot, vagy egyszerűen csak ismerkedik mindenféle előítélet nélkül, miket eddig tapasztalt.
Számomra különös, hogy modell helyett az emberek szót használja. Ennek bizonyosan oka lehet.
Pláne, ha nem egy szimpla, hanem, ahogy ő fogalmaz "művészien beállított" képeket készít velük.
- Megfeszített ember? - ámulok el kissé, bár nem is igazán a természet különös ízlésén, hanem avégett, hogy éppenséggel ezt favorizálja. Ez elééég... nos groteszk. Ugyanakkor, azt hiszem az én általam motivált gyilkosaim alkotásai nagyon tetszenének neki. S bár szívesen hallanék bókokat, nincs meg az a luxusom, hogy akárcsak a Hasfelmetsző gúnynevem is bedobjam. Az már-már öngyilkos merénylet volna. Még akkor is, ha Vivienne fiatal és minden bizonnyal ártalmatlan.
- Vannak dolgok, amiket nehezen értünk meg, vagy félünk megérteni. Kinek éppen mit. De éppen ettől vagyunk annyira különbözőek. Már csak az előítéletességgel kellene kezdeni valamit. - vonok vállat finoman, mert azt hiszem sok esetben ezen dolgok fajulnak el a leginkább. A meg nem értettség. Az építő és romboló személyiségre tett további megjegyzésére is bólogattam finoman, noha addigra már a csomagolással foglalatoskodva. Végre valaki, akivel értelmesen is el lehet beszélgetni ilyen dolgokról, anélkül, hogy érezném felőle, hogy csak nyűg neki a téma.
- Ugyan... Egy apró kérdés nem kerül semmibe, ha esetleg látok rá lehetőséget. - értem itt ez alatt, hogy igazán nem probléma a számomra rákérdezni erre, ha épp olyan ismerőssel találkozom, akiről tudom, hogy biciklizik vagy sportol. Vivienne jelenlegi magányosságát viszont memorizálom. Ez bizonyos esetekben nagyon hasznos lehet a számomra, s lévén, hogy még mindig rendkívül érdekes nőnek tartom, nem kizárt, hogy élek is majd eme lehetőséggel. Hiszen ki ne volna kiszolgáltatottabb, mint egy idegen helyen lévő ember, aki tán még a barátaival, se családjával sem igazán tartja a kapcsolatot.
Végül visszájára esik a lehetőség, hogy ezúttal hozzámenjünk át, ami ugyan bánt egy kicsit, a házikó ugyanis sokat elárulhat róla, viszont mivel ténylegesen elég kényes vagyok a konyhákra és azok felszereltségére és tisztaságára, nem mondhatok nemet. A sorozatgyilkosos dologról viszont nem tett le egy könnyen. Kénytelen leszek kicsit lazábbra venni majd a hozzáállásom és kedvére tenni, mert még csak azt hiányzik, hogy egy nap akkor jelenjen meg Terry is, mikor épp ilyesmikkel poénkodunk. Illegetem ide-oda fejem meglátására.
- Gondolod, hogy akad nálam ehhez eszköz? - viccelődöm még ezen a vonalon. Bár az igazán vicces az, hogy igen, akad, bizony. Sőt a test eltüntetéséhez is, ami azt illeti, ahhoz még más éhes szájak is hozzá segítenek.
- Azzal ráérünk a végén foglalkozni... - legyintek válasz közben, ahogy a kötényes szekrényhez lépek. Nem nagy dolog, de választása árulkodó lehet, nekem pedig mielőbb ki kell ismernem. Pláne, hogy ő maga is hajlamos a manipulációra. Közben én is levetem zakóm, leginkább, hogy kényelmesebben mozoghassak majd. Leterítem az egyik szék támlájára, és én is felveszem a magam kötényét, majd szépen feltűröm ingem ujját, hogy nekilássak előszedni a tálakat, gépeket és a hozzávalókat. S akkor már rákérdeztem a támogató szülők jelenlétére. Nem árt tudni róluk, mégha barátok nagyon nincsenek is a közelben. Fontos, hiszen, ha eltűnne, nem mindegy kik keresnék, vagy keresnék egyáltalán. Vagy ha mélypontra kerülne, még akadhat, aki visszarántja, annak ellenére, hogy én azért küzdenék, hogy ne tudja.
- Oh, őszinte részvétem. - fejezem ki részvétem kissé kelletlenül, hogy így beletrafáltam egy fájó emlékbe, hiába ezer éves. Noha úgy tűnik, már alig-alig érzi a gyász ránehezedő súlyát. Mintha az évek homályosítanák a pillanatot. Talán így is van. Talán csak próbál erős maradni. Nem lehet túl idős, és kétlem, hogy olyan régen hagyta volna maga mögött a középiskolát. Tán nincs is az olyan régen. De nem faggatózom. Nem illő, és csak rontanék a benyomásomon. Bár éppenséggel az apjával lévő kapcsolata sem hívható rózsásnak. Vállat von, talán tényleg nem zavarja. Talán megszokta, hogy magányosabb a kelleténél. De talán csak fél belevágni a tényleges ismerkedésbe. Mert egyedül érkezett, így hát feltételezem nagyon fiúja sincs. Furcsa... Szép is és okos is, vajon ennyire meggátolják a szüleivel való kapcsolat?
- Sajnálom, hogy ennyire távol álltok egymással az apáddal. - felelem kissé szomorkásan, de inkább elmerengően. Bizonyosan meg van rá az oka, de attól még, nem ez a normális. Egy szülőnek támogatnia kell gyermekét, pláne, ha ilyen céltudatos. Mert a szülőtlenség tévútra viheti a fiatal szívet és elmét.
- Ó, nem. - csóválom meg mosolyogva fejem, felidézve szüleim vénülő arcát, melyet utoljára láttam. Bár biztos már én sem vagyok benne. - Édesapám katona volt. Szerette volna, ha én is az lennék, és nem kifejezetten hitt ebben a szakmában. Háborúban is esett el. Édesanyám pedig idős korában ment el, bár ő örült neki, hogy olyan szakmát választottam, amit szeretek is. - mosolyodom el a kikészített alapanyagokra nézve. Az már más kérdés, hogyha valóban látnak minket, vajon most is büszke e rám? Vagy érti-e mit akarok mindezzel. Anyaként szemet tud e hunyni a hibáim felett.
Nos, azt hiszem a családi dolgokat ki is veséztük. Magányos lány, akinek nem csak barátra, de talán egy pótszülőre is szüksége van. Miután kikészítem a Bombolonehoz való alapanyagokat, elsőkörben megmosom a narancsot, aminek majd a héját használjuk fel.
- Milyen töltelékre gondoltál? - érdeklődöm, bár nem kizárt, hogy az egyszerű alatt, töltelék nélkülire gondolt. Viszont most hogy itt vagyok neki segítségül, ezt könnyen orvosolhatjuk.
- Sokat szoktál sütni? - lépek vissza mellé, megtörölgetve a narancsot és a reszelő mellé helyezve, hogy kötényemben kezeim is megtörölhessem. Azt gondolnám igen. Vagy csak édesszájú, mert nem sokan állnának neki késő este fánkot csinálni. Kivéve, ha nem is állt szándékában, csupán a szembe szomszéd érdekelte annyira.



BEE




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Always feel like somebody's watching... Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

Always feel like somebody's watching... IUcsxkc
Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
136
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptyCsüt. Feb. 29 2024, 11:57

Joseph

Vivienne

-Öhm... igen. Nekem ez volt az első dolog, ami eszembe jutott róla. Szeretem, amikor a fák "embert" játszanak, és arcuk van, vagy olyan maga a törzs, mintha egy emberi testtartást akarna leutánozni. -ráztam meg a fejemet végül, jelezve, hogy hagyjuk is. Sokaknak már ez is elég furcsának és félelmetesnek tűnhet, pedig rengeteg fotós használja ki a természet adta lehetőségeket egy-egy képhez, amit még csak megszerkeszteni sem kellett.
-Az előítéletesség soha sem fog "kimenni a divatból", ha engem kérdez. És nem feltétlenül azért, mert az ember kizárólag rosszindulatú, de emellé még szörnyen féltékeny természet is. A vékony lány anorexiás, akkor is, ha amúgy tök jól néz ki, és a férfiaknak akar megfelelni. A kövér, vagy mondjuk teltebb ember pedig igénytelen disznó, pedig vannak, akiknek tényleg valamiféle betegség az oka, és azzal, hogy kordában tartják is lesz rajtuk pár kiló felesleg, ami már nem menő. Persze ennek a túlzott "fogadd el magad" dolognak sem vagyok a híve. Fogadd el, amin nem tudsz változtatni, de amin igen, azon dolgozz. -vontam meg a vállamat egy zavart mosolyt varázsolva az ajkaimra, hogy ártatlan külsőt kölcsönözzek magamnak ez által.
-Az emberek ma már nem szoktak csak úgy jó arcok lenni, szóval akkor maga a kivétel. -döntöttem enyhén oldalra a fejemet, az alsó ajkamba harapva figyelve a férfit.
-Hát... amilyen felszereltnek tűnik a konyhája, simán lehet, hogy egy egész mészárszéket üzemeltet a pincében. -ráztam meg a fejemet nevetve, jelezve ezzel, hogy nem gondoltam komolyan a dolgot. Vagy talán mégis? Továbbra is van valami furcsa ebben a férfiban, és a háza berendezési tárgyai nagyon különbözőek. A régies stílus, a különféle festmények és díszek, valamint ez a túlságosan is modern konyha elég érdekes. Persze szerethet valaki enni, de azért ez... túlzás. Mégis csak te vagy Hannibal Lecter, szomszéd?
-Most felcsigázott. -kíváncsi lennék, mégis miben lehetnék éppen én a segítségére? Nem tudom cipelgetni az esetleges hulláit jobbról balra, mivel nem bírom el őket. Bár... talán csak túl élénk lenne a fantáziám, és igazából egy sima, kajákhoz kapcsolódó kérése lenne? Vagy zavarja valaki a szemközti házban a nyugalmát, akivel beszélnem kéne, ha már ott élek? Őszintén remélem, hogy nem csak ennyiről lenne szó...
-Köszönöm. De ne érezze rosszul magát emiatt, nem tudhatta. -és egyébként sem egy kifejezetten fájó emlék maga a halála. Az élete már annál inkább. A kiteljesedés, a boldogság útjában állt. Állítólag valaha szerették egymást, de a terhesség alatt és után ellustult, és nem csinált semmit, csak otthon ült. Vajon depressziós volt, vagy csak szimplán nem bírta feldolgozni, hogy már nem csak ő van az apám életében?
-Mindenkinek megvannak a maga szarjai, nem? Csak nekem kicsit több van. Szerintem ő jobban örült volna egy fiúnak, vagy ilyesmi. Nem rossz ember, tényleg! Azért... tud kedves is lenni, csak... ha nem keres, akkor én miért tenném? -nem mondhatom, hogy nem hiányzik, hogy nem vágyom arra, hogy halljam a hangját, hogy láthassam a szokásos, fotelben ülős-sörözős estéin. Bárhogy is... senki sem lehet olyan, mint ő.
-Sajnálom. Mármint azt, hogy elveszítette a szüleit. De én az anyjával értek egyet. A pszichológiai pálya nagyon menő és klassz. -sok előnye van ennek, amit akár ő is bevethet a mindennapjaiban. Már csak az a kérdés, hogy jelenleg én is ennek az áldozata vagyok-e, vagy pedig ő akadt bele az én hálómba. A végeredmény végül is ugyanaz. Most itt vagyunk.
Amíg a naranccsal volt elfoglalva, magamhoz vettem a vaníliarudat, hogy félbevághassam, hogy majd kikaparhassam a belsejét. Közben elkevertem egy tálkában az élesztőt a tejjel, és félreraktam.
-Töltelék nélkülire gondoltam, de maga a szaki a konyhában. Kellene bele raknunk valamit? -néztem fel rá őszinte kíváncsisággal. Az ízlésünk sok dolgot elárul rólunk.
-Igen, eléggé. Imádok sütni-főzni, de főleg magamnak, vagy esetleg az egyik nagyon jó barátnőmnek szoktam ilyesmiket csinálni. Szeretem az édességet, szóval nálam ez ilyen alap. -bólintottam rá a kérdésére.
-Bár most van egy új célom. Tudja, hogy mi az az Aunt Marie's? Ott most elvileg lehet reggelire palacsintát kapni, és állítólag szuper finom. Szóval majd azt akarom becélozni.
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptySzer. Márc. 13 2024, 11:52

Red Riding Hood
“We construct fairy tales and we accept them. Our minds concoct all sorts of fantasies when we don’t want to believe something.”

Állítólag egy-egy különös észrevétel, valami meglátása valamiben remekül tükrözi az ember legbenső énjét. S ha ez igaz, akkor Vivienne még annál is érdekesebb, mint gondoltam. Arról nem is beszélve, hogy ez megdöntené azon elgondolásom, hogy köze lehet valamelyik rám irányuló gyilkossági nyomozáshoz, noha ennek eddig is csekély esélyét láttam nála.
- Érdekesen hangzik. - teszem még hozzá, összevont szemöldökkel, mintha még mindig furcsálnám, de elítélni semmiképp sem ítélem. Pláne, hogy kezdem azt hinni, akadnak szép közös vonásaink. Talán kissé elhamarkodottan ítélem meg jelen helyzetünk, de Jeremy után a kisasszonyban kezdem látni az új és gyümölcsöző barátság lehetőségét. Már ebből a mondatából leszűrtem, hogy vannak titkai. Olyanok, melyeket talán a hozzá legközelebb állók sem tudnak. De meglátásai is tetszenek, mert tudok velük azonosulni. Mégha fájó is bevallani, de igen, a féltékenység olykor engem is bekebelez, mint mindenkit.
- A régi időkben az emberek valamivel jobban kerülték a hét főbűnt, mint manapság, ahogy szinte büszkék rá. Mások kárára persze... De a világ láthatóan se a szavakból nem ért már, se a tettekből... - sóhajtom lemondóan, mert lehet akár millió olyan jó pszichiáter, mint én, vagy munkáját rendesen végző rendőr, láthatóan már ez is kevés ide. Olyan, mintha a világ, vagy annak teljes értelme megbotlott volna, s azt várja, hogy valaki segítő kezet nyújtson neki, noha azt sem fogadja aztán el. Gondolok itt ezekre a nagy felhajtásokra az elfogadást illetően, a felvonulásokra, melyek az elvárt pozitív hatáshoz képest még nagyobb tüzet szít. Vagy a jogokra, melyek elvileg az emberek létét szolgálja, mégis, mintha mindegyik az eltiprásról szólna.
- Annak viszont örülök, hogy te legalább tisztán látod ezeket a dolgokat. A mai fiatalok közül sokan még most sem képesek meglátni a fától az erdőt. Az igazi gondokat, hol ott már szinte mind felnőttként viselkedik, és az elvárásaik is pont ilyenek. - csóválom fejem kissé szám húzva. Még az én rendelőmben is jár olyan fiatal felnőtt, már majdnem felnőtt, aki sokáig játssza az érett felnőttet, aki csak egy kis vállveregetésre vágyik, hol ott olyasfajta gondjai vannak, melyeket gyerek fejjel is megtudna oldani, ahelyett, hogy észrevenni, sokkal súlyosabb az a probléma, hogy mindezekhez nekem kell elvezetni. Viszont könnyebb is őket manipulálni, én pedig sokszor élek eme lehetőséggel.
Vivienne sem azt mutatja, aki valójában, ami nem meglepő, hiszen a legtöbbünk álarcot visel már ebben a világban. Ugyanakkor rám nézve kissé aggasztó, mert mindig nehezebb megfejteni egy titkolózó embert, főleg, ha a biztonságom kockáztatom. Már pedig lebukni előtte se szeretnék. A bókra viszont enyhe zavartságot mímelve mosolyodom el.
- Ó, akkor csak még nem találkoztál velük, de hidd el, akadnak azért. Még az én ismerőseim körében. - forgatom szemeim somolyogva, s egyúttal őszintén, mert igen, itt speciel arra az ostoba kollégámra utalok, Killianre, aki, ha jól hallottam, a seregnyi állata mellé nem olyan régen pár napra még egy "alig" ismerőse kislányát is magához vette... gondolom Horatio nagy örömére. Szerintem Killian sosem mond nemet senkinek, ha kérnek tőle valamit, pedig kizárt, hogy legbelül is mindig olyan kis jó szívű és lelkes volna. Kizárt, mert ilyen embert tényleg nincs. Ha most ő volna itt a helyemben, valószínűleg már rég a pincéjében matatna bicikli után, vagy már aznap ráírnak az összes ismerősére és hadjáratot indítana, hogy szerezzen egy klassz bicót az alig néhány perce megismert szomszédjának. De tényleg... Talán jobb is, hogy nincsenek szomszédai.
- Ó, igen! Most, hogy mondod! - nevetem a pince felé bökve fejemmel. - És tele van formalinnal töltött befőttes üvegekkel az összes polcom, amiben állati testrészek... fenéket, emberi testrészeket tartósítok. - bólogatok nagyokat, de még mindig nevető szemekkel, ahogy előadom, magam. Na azért nem... Én ennél igényesebb vagyok. Valóban vannak, össze szerelhető eszközeim, ami a feldolgozáshoz használok, és ami alapvetően megtalálható egy hentes húzüzemben is vagy egy híres szakács konyhájában. A kolbásztöltő rendszerint szét sincs szerelve, hanem bent pihen az egyik szekrényben. Az áldozatok - mert, hogy jelenleg is több akad a házban - pedig szépen lefagyasztva, emberi mivoltuktól megszabadulva várnak a fagyasztómban, hogy a közeli vacsorára elkészítsem őket.
Na de ma, nem a több fogásos vacsorával kell foglalatoskodnom, hanem új szomszédommal fánkot sütni és persze... megismerni, így neki is látok közben előkészülni hozzá, kezdve a tálakkal, majd azt követően a hozzávalókkal. S közben élek a lehetőséggel, hogy én is hasznot húzzak itt létéből. Nem várok tőle nagy dolgot, lényegében a kreativitására hagyatkoznék, meglátásaira lennék kíváncsi, de az még várat magára. Majd ha már végeztünk a fánkokkal esetleg.
A megismerésére is kitérek közben, noha szinte egyből sikerül kihúznom az első negatív kártyát. A szülő halála, és a másik eltűnése. Pech. Neki és nekem is. De örülök, hogy túlságosan nem rázza már meg. Vagy csak nem mutatja... Mindenesetre kifejezem részvétem. Modortalanság lenne nem így tenni, noha ez a gesztus is értelmét vesztette már manapság.
Hogy lenne már kedves? Még a feltételezésre is összevonom kissé szemöldököm, ahogy rosszallóan elmélyedek magamban a mondottakban. Felé sem néz, azt sem tudja tán, hogy él-e még a lánya? Egyáltalán apa az ilyen? Felelősséget vállalt - mindegy, hogy egyedül vagy a feleségével - a gyermekükért, és most azt sem tudja merre tart? Bezzeg a gyerek hibáztatás biztos megy. Én felnéztem a szüleimre, mégha apám nem is örvendezett a szakmám hallatán. Ám miután kiderült, hogy van egy féltestvérem, okkal fordultam el tőlük. Az egyiktől, mert hűtlen volt, s mert inkább máshol kezdett családot alapítani, a másikat, mert mindezt hagyta. Házasságuk sosem bomlott fel. Gyűrűvel az ujjukon haltak meg.
- Nem ítélkezem, félre ne érts, de olykor még a rokonok közt is akadhat mérgező ember, akit jobb elkerülni. - megszabadulni-t, akartam volna mondani, de szeretném mielőbb elcsitítani a viccelődő gyanakvását is. Abel, a féltestvérem is ebbe a csoportba tartozik. Küldtem is neki jószívűségből egy cián kapszulát, miután meghívott magához, hogy megismerkedjünk, dehát csak nem értett a szép szóból. Így kénytelen voltam elvenni a családját. Erre tessék, most itt járja New Yorkot és utat keress, hogy bosszút állhasson. Még szerencse, hogy neki még odáig sem ér el a keze, mint Terrynek.
Az újabb bókra, avagy az őszinte véleményére, ismét felmosolyogtam rá a kikészített tálakból. Végre valaki, aki elismeri a szakmát és annak lehetőségeit. Biztos többen is így tennének, ha elárulnám, hogy eme gyakorlattal mennyi minden értem már el, de ugye ezt nem tehetem. Esetleg, ha elkapnának... de ez pedig ugye nem fordulhat elő.
Ami a fánkot illette, nem ártott rákérdeznem milyen elképzelései vannak ez ügyben, s ha már itt készítettük el nálam, miért ne dobhatnánk meg még egy kicsit. A lekvár legalább elősegítené a könnyebb elfogyasztását, ha netán kissé fojtósra sikerülne, mint úgy általában a legtöbb ilyesfajta fánk tészta.
- Ami azt illeti... - emelem fel ujjam, jelezvén, hogy van ám még itt a tarsolyomban egy s más. Majd visszasétáltam a felső szekrények egyikéhez kotorászni benne kicsit. Mondjuk nem éppen azt sikerült megtalálnom, amit szerettem volna - minden bizonnyal kifogytam a legutóbbi sütéskor a rózsalekvárból -, de akadt még különleges íz a szekrény mélyén.
- Nem saját. Egy jó barát ajándékozta nekem, de úgy sem találtam még hozzá megfelelő süteményt, ami méltón viselhette volna ezt a különleges ízt. - csuktam be a szekrény ajtót és visszasétálva mellé, letettem a házi készítésű, bontatlan mangó lekvárt.
- Valahogy pont ezt néztem volna ki belőled. - vetek rá egy pillantást mosolyogva, miközben azért készítgetjük a fánkot is. - De ez nagyon jó. Végre érdemben is tudok majd beszélgetni valakivel a főzésről, sütésről. - nevetek, de amúgy nem viccnek szánom. Az itteniek többsége inkább enni szeret. A vendégeim is jobbára azért nyüstölnek mindig, mert jókat esznek, ráadásul ingyen, akkor meg miért ne tennék, ugye? Az, hogy amúgy olykor egy korábbi kollégát vagy épp egy ügyvédet falatoznak, részlet kérdés.
Kérdésére fejem csóválom, hiszen nem ismerem a helyet, de érdeklődve hallgatom. Palacsinta? Sütök én olyan palacsintát, hogy mind a tíz ujjad megnyalod után. Ez nem féltékenység, ez kihívás. Mosolyogva bólintok.
- Egyszer talán én is benézek oda, bár ritkán járok máshova enni, de néha magam sem tudok ellenállni neki. - mosolygom. A vendégségről pedig eszembe is jut milyen udvariatlan voltam. Oké, hogy először csak cukorért kopogott át, de már itt van, és mégis csak a vendégem.
- Ó, milyen udvariatlan vagyok. Annyira lefoglalt minden, hogy el is felejtettelek megkínálni valamivel... - kerítek gyorsan egy konyha rongyot, amibe beletörölhetem kezeim. Könnyebb volna belőle információkat kicsalni, ha leitatnám, de tekintve, hogy ő egy fiatal lány, én pedig egyenlőre egy idegen férfi, inkább nem kerülnék kényelmetlen helyzetbe.
- Van buborékos és mentes vizem, hűtött, házi alma levem ééés készíthetek teát is, abból pedig szinte bármilyet. A kávét már nem ajánlanám fel ilyenkor, ha nem gond. Nem rontanám el annak lehetőségét, hogy ki tudd magad aludni holnapra. - felelem a hűtőbe pillantva, és a választásától függően veszem ki azt, vagy készítem el.
- Így "látogatóba" ritkán jönnek hozzám vendégek, bár még a rendelőmben is akad némi folyadék pótló, mert szükség lehet rá olykor. De itthon megszoktam már, hogy csak vacsora vendégekhez készülök és akkor ugye mindig van az asztalon néhány üveg bor, pezsgő, valami kevésbé alkoholos az ételek mellé... - mentegetőzöm kicsit, mert hát hisz így van. Terry szokott régebben csak úgy betoppanni, de a legutóbbi húzásommal kellően hathattam rá, mert azóta nem láttam. Remélem elvették az engedélyét, kirúgták és le is csukták mondjuk úúgy... örökre. Ha így volna... persze, jó orvosként és ismerősként - a barát elég erős szó volna azért... - elmennék meglátogatni, hogy a rácsokon túl mosolyogjak rá.



BEE




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Always feel like somebody's watching... Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

Always feel like somebody's watching... IUcsxkc
Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
136
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptySzer. Márc. 13 2024, 17:42

Joseph

Vivienne

-Persze, ez egyértelmű. De már elég nagy vagyok ahhoz, hogy nélküle is boldoguljak és ahhoz, hogy toxikusan hasson, itt kéne lennie, vagy foglalkoznom kellene vele, de egyik sem áll fenn. -ráztam meg a fejemet. Az apám egy olyasfajta személy, aki elég erőskezű, mindig tudja, hogy mit akar, és ezt nem lehet csak úgy megmásítani. Ha fel akarna keresni, úgy is felkeresne, ha azt én nem feltétlenül akarnám. És tényleg nem olyan szörnyű. Ráadásul, ha az anyám nem lustul el annyira, mint amennyire megtette, akkor engem sem értékelt volna úgy, mint valamit, ami tönkretette aházas életét. Senki sem pótolhatja őt, tekintve, hogy nincs még egy olyan férfi, mint az apám. Legyen szó bármiről.
Hamar áttértünk aztán a fánkokra és azok milyenségére. Nem igazán gondoltam át a dolgot, amikor ide jöttem, mivel nem kifejezetten tudtam, hogy fog rám reagálni, ha felbukkanok az ajtójában, de pozitív csalódás volt, hogy itt tartózkodhattam, és hajlandó volt beszállni az édességkészítésembe is.
-Azta! Még sosem láttam ilyesmit. Mármint... mangót igen, és ettem is már, de a mangólekvár még sosem került a repertoáromba. -pislogtam nagyokat az üvegre, majd vissza rá.
-Azt nem mondom, hogy mindig itt leszek egy jó recept cserére, mert az egyetem és az azzal járó gyakorlat mellett azért annyira nem érek rá, de ha bármikor kellene egy társ, nyugodtan csöngessen át. A másodikon lakom, harmadik ajtó, vagyis a 203-as lakás az enyém. -osztottam meg vele a tényt, hátha élni kíván vele. Nekem csak jó lenne, ha a későbbiekben is interakcióba kerülnénk egymással.
-Szerintem nagyon kellemes hely, és minden évben tartanak farsangi mulatságot, bár idén lesz először, hogy megyek. Az egyik ismerősöm nővére lett az új ügyvezető, így mondhatni alap, hogy elmegyünk mi is. Ha van kedve, akár be is ugorhatna. Legalább egy ismerős arc lenne még ott. -jegyeztem meg félig nevetve, hogy elüssem a dolog élét. Kíváncsi vagyok, hogy megjegyzi-e, és a kíváncsisága miatt felbukkan-e majd.
-Egy epres teát szeretnék kérni, ha van. Köszönöm. -pillantottam a férfira egy hálásnak szánt mosollyal, csendben dolgozva tovább a fánkokon, közben hallgatva azt, amit mesélt.
-Csak vacsora vendégei vannak? Nem járnak össze random sörözni, vagy... házi almalét inni? -döntöttem oldalra a fejemet, kérdő tekintettel meredve rá.
-Pedig azt hinné az ember, hogy egy magafajta emberhez sokan jönnek látogatóba. Főleg a nők. -tettem hozzá a dolgot egy tökéletes, zavart mosollyal.
-De akkor ebben hasonlítunk. Én sem fogadok túl sok vendéget. Gyakran költözöm New York-on belül, így ritkák a tartós kapcsolatok, amiket nem győz le a tömegközlekedés okozta távolság. -ráztam meg a fejemet egy megjátszott, de tökéletesen hiteles, rosszalló ciccegéssel.
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptyCsüt. Márc. 14 2024, 22:19

Red Riding Hood
“We construct fairy tales and we accept them. Our minds concoct all sorts of fantasies when we don’t want to believe something.”

Ahhoz képest, hogy eddig attól féltem nem lesz miből építkeznem a manipulációt tekintve, egyre több lehetőséget oszt meg velem. A szülők sehol, s bár apu igen csak leszarom stílusban nyomja, Vivienne még is megvédi. Szereti, csak épp távolról. Ergo, egy apára van szüksége. Legalábbis egy apa formára ide a városba. De legalább a hangulatot nem öltük meg vele. Hála a mangó lekvárnak.
Finoman elnevetem magam meglepettségén, s róla az üvegre, majd arról vissza rá pillantok.
- Szeretem a különlegességeket, és lekvárt szinte bármiből tudunk készíteni. Az ilyen kis apróságokkal pedig könnyen levesznek a lábamról a barátaim. Előbb, mint egy drága itallal vagy szivarral. - mosolygom, és ezúttal tényleg teljesen őszintén. Nem kell mindig hazugságra alapozni, ez pedig egy olyan dolog, amivel bajba sem sodorhatom magam. Szeretek főzni és sütni, és ami azt illeti enni is, bár akármit azért nem. S azt hiszem, akadnak majd még közös vonásaink ezen kívül.
- Jaj félre ne érts, nem szándékoztam éjjel nappal ezzel nyaggatni téged. De ha alkalom adtán összefutunk éppen, nem félek majd attól, hogyha rákérdezek mi jót főztél, akkor olyasmi választ kapok, hogy zacskós levest vaagy... mikrós muffint. - viccelődöm, mert na ezekre viszont allergiás vagyok. Autumnot is igyekszem mielőbb leszoktatni ezekről a dolgokról. Pláne, hogy a kislányát is ilyesmikkel eteti. Csak ahhoz el kéne érnem, hogy ne csak akkor legyek jelen nála, amikor épp hallucinál. De a fontos információkat - melyekre amúgy is rákerestem volna - azért megjegyzem. Függetlenül attól is, hogy egyébként sokan biztos furcsának tartanák eme gyümölcsöző barátságot és azt, hogy fel-fel mászkálunk egymáshoz. De ahogy korábban is beszéltük, ő tudja a legjobban, hogy baromság első látásra ítélkezni.
Különös milyen nagy léptékben képes haladni olykor az ismeretség, a beszélgetések alatt. Már az sem rossz, hogy együtt sütünk, így, hogy életünkben nem láttuk egymást. Aztán olyan dolgokat is elárul, amit nem biztos, hogy első alkalommal bárkinek elárulna, noha nincs ebben semmi szégyellni vagy titkolni való. Erre jön ez a meghívás. Ha nem tudnám, hogy sokkal, de sokkal különlegesebb lány, azt hinném, hogy szimplán csak tetszem neki. Ha nem is olyan borzalmas nagy, de akad némi kor különbség, ami miatt meglehetősen furcsa, még nekem is, hogy elhív egy... mit mondott... farsangi buliba? Háát... ilyesmire se gyakran hívnak, és még annál is ritkábban járok. De ezúttal bolond lennék kihagyni.
- Azt hiszem tudok neki szorítani helyet a naptáramban. - mosolygok rá a fánk készítése közben, ami alatt a tésztája el is készül lassan. - Mehetnénk együtt is, akár... - ajánlom fel készségesen, hiszen szembe szomszéd, nekem pedig van autóm. Kellemest a hasznossal. Bár a jelmezekért nem vagyok oda, így előre tudom, hogy keresek majd valami kifogást, ha kötelező volna.
Arra viszont már nem igen lehet mentségem, hogy meg sem kínálom semmivel, ha már így be invitáltam magamhoz, mégha ez szükségszerű is volt részünkről. A tea idő igényesebb - nem granulátumból készítem, olyasmi nálam nem is létezik - ezért addig is felhagyok a fánk készítéssel, de talán nem is akkora baj, mert a tészta már kész.
- Fogadó óra a betegeimnek. Mindig nyitott konyha a barátaimnak. - felelem rá mosolyogva, majd finoman meg is rázom fejem. - Ritkán jövünk össze más alkalmakkor itt, nálam. Akadnak összejövetelek, de inkább kifinomultabbak, mint egy szimpla sörözés, ha érted, mire gondolok. - mosolygom rá, ahogy közben felteszem a vizet forralni és kikészítem a tea filtert.
- Nyitott vagyok rájuk, de azt hiszem, én valamivel másképpen látom a világot, amire ők bizonyosan már kevésbé nyitottak. - teszem hozzá, s bár nagyon nem térünk ki rá, érzem én, hogy pontosan tudja miről beszélek. Titkos közös vonások.
- De mint emberekre nyitott és munkájában előszeretettel elmerülő szakember, igyekszem megértően hozzáállni. Megérteni a miértjeiket, és esetleg kerülni az megítélésüket, amiért esetleg megítélnek. Érted? - pillantok fel rá, miközben lassan fel is forr a víz, így leöntöm vele a filtert. - Példának okáért, mi ketten tudjuk, hogy milyen szándékkal töltjük egymás mellett az időnket, este. De azt gondolom, ha meg látott volna minket egy szomszéd, nem biztos, hogy a fánk készítés jutna először eszébe. Sőt... Ugyanakkor, nem ítélhetem el, hiszen ki tudja, hogy az ő fejében miért és miként áll össze a gondolat. Bonyolulté s fárasztó, sőt sokszor kicsit túl gondoljuk, de tudnunk kell a dolgok mögé látni. A rossz nem mindig rossz, a jó pedig olykor még rosszabb. - magyarázom, bár talán kissé el is térünk a témától és megint csak azon kapom magam, hogy lassan terápiába torkollik az egész sütögetés. Be is fogom, és mosolyogva teszem neki a csészét a hozzáillő tányérra, majd azzal együtt egy ezüst tálcára, amin van cukor és citromlé. Van édesítőm is, ha vendégeim közt akadna cukorbeteg, de jómagam nem használom. Arról pedig most nem is kezdenék áradozni, hogy ezek a vacsorák nem csak vacsorák, de egy komplett előadás, egy mű remek, amibe rengeteg energiát, időt és pénzt ölök általában. Majd egyszer talán ő is részese lehet egy ilyennek. Megjegyzése nyomán viszont elnevetem magam. Részben, mert jól esik és zavarba is hoz, részben pedig, mert távol álljon tőlem, hogy ilyesmikre vetemedjek. Nem arról van szó, hogy nem használom ki az embereket, de ezeknek szükséglete végett biztos nem élnék vissza nők bizalmával. Persze, nem azt mondom, hogy mindig elutasítom a lehetőségét, de példának okáért, a volt páciensemhez képest, Romanhoz, én ilyen szempontból elég szende vagyok.
- Neeem... Én nem kifejezetten az ilyen társaságokat szeretem, mint inkább a beszélgetős, elmélkedőset. - arról nem is beszélve, hogy beállítottság terén is elég rugalmas vagyok. Épp úgy képes volnék élvezni egy férfi ilyesfajta társaságát is.
- Ebben a rohanó világban temérdek akadálya lehet egy jó baráti viszonynak vagy kapcsolatnak, de... - s itt felém közelebb eső vállára simítom kezem, miközben megértően rámosolygok. - Vannak, akikért megéri küzdeni. A többit pedig tudni kell elengedni... - bólintok egy aprót. S közben lassan mehetnek is az idővel kör alakúra kiszaggatott nyers fánk tészták a forró olajba. Tölteni ráérünk majd utána. Amíg pedig sülnek, eltudom mosogatni a maszatos edényeket.



BEE




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Always feel like somebody's watching... Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

Always feel like somebody's watching... IUcsxkc
Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
136
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptyVas. Márc. 17 2024, 08:17

Joseph

Vivienne

-Ha csak nem valami különleges vodkával vagy gyümölcsös borral toppannak be az ajtómon, akkor nem kifejezetten tud meghatni engem sem az alkohol, mint ajándék. Nagyon szeretek enni, szóval én is jobban örülök, ha valami ehhez valót kapok. –viszonoztam a mosolyát egy tőlem szokatlan, de azért őszinte lelkes verzióval. Örülök, hogy legalább ez is olyasmi, ami miatt később még beszélhetnénk. Minél többet tudok róla, annál jobb.
-Na azt biztosan nem. A zacskós leves mű ízű, a mikrós muffin pedig egy halálos bűn. A süti legyen igazi. –ráztam meg a fejemet a szemeimet meregetve.
-De egyébként nem zavarna, ha ezekkel nyaggatna a napom egy részében. Egyelőre úgy sem ismerek itt mást. –erősítettem meg benne a tényt, hogy jelenleg egyedül vagyok. egyedül élek, és a legközelebbi elérhetőségem Staten Island-en lakik. Nem kifejezetten szoktunk csak úgy összefutni vásárolgatni vagy valami. A kettőnk viszonya elég speciális, de nekünk így van jól.
Kíváncsian figyeltem őt, ahogy felhoztam az Aunt Marie’s és a farsangi buli/bál témáját. Reméltem, hogy a kíváncsisága, vagy az, hogy jó benyomást tegyen rám, erősebb lesz, mint a tény, hogy ma találkoztunk először, és belemegy abba, hogy eljöjjön. Akár velem, akár nélkülem, de ha ott összefutnánk, az sokat elárulna. Próbálkozhatnánk egy nem ennyire „biztonságos” közegben is, és megláthatnám, hogy viselkedik a csigaházán kívüli világban. Vajon akkor lazább lenne, mint most? Hajlandó lenne akkor is eljönni, ha be kellene öltöznie? Elvégre a farsang mindenkinek a beöltözős bulit jelenti, nem pedig egy kiöltözősebb verziót. Nagy szemekkel, egy hálás mosollyal néztem fel rá.
-Komolyan?! Az nagyon klassz lenne! És ne izguljon, ez nem ilyen beöltözős baromság. Ha csak nem szeretne, mert akkor persze nyugodtan. De mi alapvetően a barátnőmmel kicsit csinosabban kiöltözve megyünk, nem pedig jelmezben. És… szívesen megyek magával, ha nem probléma. –bólintottam rá a felajánlásra lelkesen. Ez egy jó hír. Így legalább egyszer még biztosan találkozhatunk és tovább puhatolózhatok, hogy pontosan ki ő és mit csinál azon túl, hogy szeret főzni, a háza ellentmondásos a régiesebb, kifinomultabb berendezések és a modern konyha miatt, valamint pszichiáterként dolgozik.
-Az emberek sokszor feltételeznek olyasmit, ami ott sincs. Én ezeket nem szeretem. Nem kell ahhoz akarnom magától valamit, hogy átcsöngessen ilyentájt. Mármint… akartam. A cukrot. De érti, hogy mire gondolok. Nem szeretem, amikor valaki azt gondolja, hogy csak azért jöhetek át ide, mert a szembe szomszéd meglepően jól néz ki, szóval majd rávetem magam. Ez nem így működik. –ráztam meg a fejemet határozottan. Én másfajta elméleteket gyártok, de csak azokról, akik elég érdekesek a számomra. A szürke, hétköznapi emberek nem érdekelnek, ahogy a problémáik sem. Dr. Brewster azért érdekelt, mert érdekes a szakmája, a vacsoravendégei, a kisugárzása, és az, ahogy utána néztem, ő az ételkészítésben és azok fotózásában éli ki a művészi hajlamait. Már csak arra szeretném megkapni a válaszomat, hogy a különféle húsételek a vendégeiből készülnek-e, vagy ez csupán egy újabb képzelgés, amit mások nem érthetnek, hisz ők nem élnek a gondolataim között.
-Köszönöm. –pillantottam rá hálásan mosolyogva a teáért cserébe, amit ízesítettem is némi cukorral, amit gondosan elkevertem benne.
-Áh, értem. Elnézést, csak… valamiért azt gondoltam, hogy sorban állnak magánál a jelentkezők. –bár lehet, hogy így van, épp csak ő nem veszi őket elég komolyan, és valóban nincs szüksége rájuk. A lelki társunk lehet egy azonos nemű is, ezt nem korlátozza az, hogy férfiak vagy nők vagyunk-e. A szerelem, a testi vonzalom már más kérdés. Mindenkinek vannak szükségletei és ösztönei, amiket vagy megél, vagy nem, de elnyomni semmiképp sem érdemes őket. Számomra az is lenyűgöző, hogy míg nekem volt már nem egy kapcsolatom, arra nem emlékszem, hogy Emmalynn mesélt volna valaha arról, hogy van egy férfi az életében, akiért oda és vissza van. Vajon őt is ennyire hidegen hagyják az ilyesfajta kapcsolatok, vagy még nem találkozott olyannal, akit amellett, hogy intelligens, magához méltó beszélgetőpartnernek tart, a külsője is képes felkelteni benne a fizikai vonzalmat?
-Igen, igaza lehet. –néztem előbb a vállamra helyezett kezére, aztán fel rá.
-Segítek elmosogatni. Mármint… ezt szívesen megcsinálom én. Jobb lenne, ha maga figyelne a kis kelt gyerekeinkre, mielőtt még odaégnek. –kár lenne értük. Egészen beleéltem magam ezekbe a mangó lekvárral töltött finomságokba.
-Egyébként maga régóta lakik már itt, vagy hozzám hasonlóan mindig mozgásban van?
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptyVas. Márc. 17 2024, 19:26

Red Riding Hood
“We construct fairy tales and we accept them. Our minds concoct all sorts of fantasies when we don’t want to believe something.”

Finoman elnevetem magam válaszán, noha ebben azt hiszem egyetértünk. A különlegességek is épp oly árulkodóak, mint annak reakciója, aki kapja. Akármit én sem fogadok el, és nem is ok nélkül főzök inkább magamra, semmint, hogy rendszeresen járjak éttermekbe. Szerintem nagyon is megéri a fáradozást a konyhában való munka. Én pedig még kifejezetten élvezem is. Kezdem azt hinni, hogy a hátsó szándékok ellenére is lehetünk mi jó barátok, kortól, nemtől függetlenül. De nem is kell nagy dobra verni.
- Pontosan! - bólogatok megerősítésképp, persze a végére a komoly téma ellenére is elmosolyodom. Már csak Autumnot kell letéríteni erről az útról. Meg egy egészen másikról is. Viviennet legalább nem kell győzködni. Talán még is van még némi remény a fiatalságban.
- Ó, nem hiszem, hogy az olyan soká fog tartani. Bekopogsz még néhány ajtón, felajánlod a süteményeid felét és hidd el nekem, nem győzöd majd levakarni magadról az embereket. - viccelődöm, főleg ami az elejét illeti. Nem hiszem, hogy mindenkivel így kezdi a találkozást, de ötletnek, még ha kissé elcsépelt is, láthatóan teljesen jó.
Ha a terve az volt, hogy tényleg elszánjam magam és elmenjek a buliba, nos bejött neki. Mégha ezzel nekem is van némi hátsó szándékom. Azért ez elég mókás dolog. Macska egér játék. A különbség az, hogy míg én ténylegesen tudom mi vagyok, s mire képes, ő csak azt hiszi, hogy ő a macska.
- Hála égnek. - nevetem. - Nem szívesen csináltam volna magamból bolondot, és igazán nincs mit. Ha probléma volna, nem ajánlottam volna fel. - felelem mosolyogva, miközben lassan neki is látok a mosogatásnak. - Kellemest a hasznossal. Legalább elmondhatom majd, hogy én is eljárok bulizni. Már ha esetleg valaki piszkálódna vele... - forgatom szemeim, mert erre példa még nem volt, maximum vacsoránál jött szóba, hogy bizonyos dolgokban nem veszek részt és ez úgy hat, mintha kihúzó lennék. Pedig nem. Csak nekem is meg vannak a határaim.
- Nem bizony. - bólogatok ismételten csak egyetértően, miközben előkészítem a teáját is. - De sajnos az emberek többsége puszta unalomból, de előszeretettel fúrja magát mások magánéletébe és gyárt kegyetlen pletykákat, amik sajnos manapság is elég nagy nyomott tudnak hagyni a világban. Nem egy betegem jött el teljesen magába roskadva, csak, mert elindult valami hazugság róluk és egyszerűen képtelenek voltak megálljt parancsolni. Az, hogy ne foglalkozzon vele, nem jó tanács, hiszen akarva akaratlan is belefog futni és a környezetére is kihat, legyen az egy állásinterjú, vagy párkapcsolat. - és ha elég merész lennék felhoznám Terry példáját is - ami ugyan teljesen mértékben igaz -, hogy léptem nyomon mindenkinek azt mondogatja, hogy egy szörnyeteg sorozatgyilkos vagyok. De egyenlőre erről még nem beszélgethetünk. Arra se sok esélyt látok, hogy elkerüljék egymást. Bár a város nem olyan kicsi, Terry mindig megtalálja a módját, hogy borsot törjön az orrom alá. Cserébe én is így teszek vele, mint legutóbb is azzal a temérdek halottal.
Ami a sorban állókat illeti, csak nevetve legyintek.
- Nem, nincs semmi baj. Tulajdonképpen bármilyen meglepő, ha randizni is megyek, akkor is előbbre való a foglalkozásom, mint a kinézetem. Mármint a másik számára. Mint, amikor vakrandizik valaki, és kiderül, hogy a másik orvos, onnantól pedig el is dőlt, miről fognak egész nap beszélgetni. De emiatt nem lehet senkit sem hibáztatni. Kényszeresen keressük a közös vonásokat és ez olykor félre mehet egy-egy beszélgetés alatt. Én sem tehetek róla, hogy sokszor akaratlanul is pszichoanalizálom azokat, akikkel épp beszélgetek. Nem kényszer, inkább munkából adódó jó hobbi. Mert mindig tanulhat az ember belőle... - térek el egy kicsit a témától és igen, enyhe utalást teszek rá is. Nem baj, ha tudja, hogy nem egy fapados dokival van dolga. Amit pedig nem tudok meg tőle, meg tudom mástól vagy más honnan. Bár van olyan sejtésem, hogy ő is ekképpen játszik. Aztán lehet már kezdek paranoiás lenni Terry miatt, és igazából teljesen ártatlan... Na persze...
Bólintok egy apró mosolygósat és átadom neki a terepet a mosogatónál, bár sok dolog már nincs a mosatlanokkal. Megtörlöm kezem és a sült fánkokra fordítom figyelmem, nehogy odaégjenek ezek a "közös gyermekek", miközben tovább folytatjuk a beszélgetést.
- Neeem, az bizony luxus volna az én szakmámban. Jó ideje már, hogy itt lakom, igen. - ellenőrizgetem közben csipesszel a sülő fánkokat. - Amíg frissen itt lakó vagyok a kihívást a betegeim fogadása, rendszerezése és megtartása jelenti. Ha pedig kialakul egy kör, egy jó vélemény, már nem állhatok odébb csak úgy. A legtöbb betegem, amúgy is olyasfajta gondokkal küzd, melyeket nagyon megzavarna, ha új helyre kellene menniük a megszokottól. Ugyanez vonatkozik a barátaimra is. Na meg, így a legkényelmesebb a rendelő és a házam távolságát nézve. - pillantok rá sütés közben, egy-egy fánkot ki is szedve a serpenyőből, amiket egy szalvétával kibélelt tálba teszek. Kicsit hűlnek és mehet is beléjük a lekvár. Az már egészen más, hogy míg menekültem, gyakrabban váltogattam helyem, mint bárki más. De az szükségszerű volt.
- Szerintem ha megismered a környéket, te sem fogsz már innen elköltözni. Jók az árak, a szomszédok és lényegében minden elég közel van. Nehéz kifogni az ehhez hasonló helyeket. - teszem még hozzá, és hiszem is, hogy maradni fog. Mindenki jól járhat vele.
Ahogy lassan minden fánk szép színűre pirul, kiszedem őket az olajból, majd előkészítve a habzsákot - mással jelenleg ugyanis nehéz volna betölteni őket - megtöltöm egy kevés lekvárral. De nem töltöm be egyből, hanem kerítek egy kávés kanalat, és ha végzett a mosogatással átnyújtom neki a még nyitva lévő lekváros üveg fölött.
- Mint minden lekvárnak, vagy gyümölcsnek, a mangónak is meg van a maga íz stílusa, intenzitása, különlegessége, ami azzá teszi, ami. Ezek még lekváronként is különbözőek. Egy jó cukrász pedig sosem veszi félvállról ezeket a pontokat. Nem véletlenül híznak meg olyan sokan. - mosolygom, rákönyökölve a pultra és onnan figyelve őt és a befőttes üveget. - Ahhoz, hogy tudd, mennyi kellhet a tésztába, előbb meg kell kóstolnod. Ki tudja, még a végén az is kiderül, hogy nem is megy a fánkhoz ez a fajta lekvár... - pillogok rá nagyokat, noha ebben kételkedem, de ki tudja. Ebben nincs semmi ördögi. Csupán ellátom olyan tanácsokkal, amiket én is úgy tanultam vagy tapasztaltam, és esetleg ő még nem. A tudás átadása mindig is felemelő érzés volt a számomra. Már csak emiatt is képtelenség, hogy pszichopatának nyilvánítsanak.



BEE




In love, you take leave of your senses,

but in hatred, you must be present to calculate your actions.

mind álarcot viselünk
Joseph Brewster
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_o6z94yiQ5Q1safg2o_250
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opte1nzUQY1txm9sv_400
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Passion’s good.
Gets blood pumping.
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opxfl95LSb1txm9sv_400
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Always feel like somebody's watching... Tumblr_inline_opuvrstw8X1txm9sv_400

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

God can’t save any of us because it’s inelegant. Elegance is more important than suffering. That’s His design.

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
I’ve always found the idea of death comforting. The thought that my life could end at any moment frees me to fully appreciate the beauty, and art, and horror of everything this world has to offer.
Always feel like somebody's watching... Iie5YWj
I'm not a
monster
I am the
artistic soul

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

Always feel like somebody's watching... IUcsxkc
Always feel like somebody's watching... H1kQKRA

The mirrors in your mind can reflect the best of yourself, not the worst of someone else.

Always feel like somebody's watching... H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter
★ play by ★ :
Daniel Jonathan Stevens
★ hozzászólások száma ★ :
136
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... EmptyKedd Márc. 19 2024, 11:53

Joseph

Vivienne

-Na, akkor épp itt az ideje, hogy kikapcsolódjon egy kicsit, és nem a vacsorapartis értelemben! Ígérem, nem kell olyasmit csinálnia, ami kívül esik a komfortzónáján. -pillantottam fel rá egy tökéletesen előadott, bíztató mosollyal. Tényleg örültem, hogy eljön velem, mert így megfigyelhetem őt egy olyan közegben, ahol nem a négy fal között vagyunk, valamelyikünk otthonában.
Ahogy beszélni kezdett, érdeklődve figyeltem hol őt, hol a készülő fánkjainkat, elgondolkozva hallgatva azt, hogy a pletykák mennyire károsak tudnak lenni. Ebben igaza volt. Elég, ha csak felröppen mondjuk egy hír, hogy összeszűrted a levet egy pácienssel, hozzátartozóval, vagy valakivel a munkahelyeden. Az emberek imádnak összehozni másokat, főleg, ha az illetők ellenkező neműek, attraktívak valamiféle szempontból és megvan köztük a kellemesnek is mondható dinamika. Elég sok olyat ismerek, akikre rá lehetne húzni ezt a fajta állítást, de még sosem hallottam róluk ehhez hasonlót. Már csak az a kérdés, hogy Dr. Brewster személyes tapasztalatból beszélt-e erről, vagy tényleg a betegeiből kiindulva.
-A legtöbb ember nem is gondol bele, mennyit árthat ezekkel. Meg aztán... szerintem ez mindig egyén függő, hogy ki mit lát olyasminek, ami miatt hitelrontásba kezd. -lehet, hogy valakit elítélünk, mert mondjuk illegális dolgokat csinál, de esetleg a családjáért, vagy a közjóért teszi.
-Hát... ja. Meg azért a pszichológia olyasmi, ami ilyen-olyan mértékben, de mindenkit érdekel. Mármint... én is bírom ezt a témát, és ha okosabb lennék, lehet, hogy ezt választottam volna. Az embereket megismerni elég klassz dolog, főleg, ha nem kell attól tartaniuk, hogy felhasználjuk ellenük a megszerzett infókat. -mivel ugye a legtöbb pszichológus tényleg segíteni akar másokon. Nyilván akadnak manipulatívak is közöttük, de én például nem lennék jó doki, mert folyton elméleteket gyártanék, hogy a másik mitől lett ilyen, vagy valami hasonlóról. Mi volt a gyerekkorában, milyen most az élete? Vajon azért olyan, amilyen, mert a szülei nem szerették, vagy csak ő érezte így, stb. Az emberek amilyen gyarlóak és sokan amilyen unalmasak, mások legalább annyira érdekesek és izgalmasak.
Csendben hallgattam azt is, ahogy előadta az állandó lakhelyhez való kötődését, miközben igyekeztem minden edényt makulátlanul elmosni és felhelyezni a csepegtetőre. Persze majd idővel eltörlöm őket, de jó, ha nem lesz minden csurom víz, beleértve a konyharuhákat is.
-Igen, lehetséges, hogy a legtöbb betegnek nem tenne jót, ha ilyen értelemben érné környezetváltozás. Mint ahogy sokan nem tudnak új helyen aludni első alkalmakkor, biztos van, aki új helyen képtelen lenne megnyílni. -ráztam meg a fejemet néhány egyetértő hümmögéssel.
-Igen, de nálam elég sok befolyásoló tényező lehet. Az előző lakhelyemről azért költöztem, mert szétmentem az barátommal, és tulajdonképpen nála laktam. De ez a lakás tényleg elég otthonos, szóval örülnék a hosszú távnak. -közel az egyetem, itt van a szembe szomszéd is, és egyébként tényleg jól frekventált helyen vagyunk.
Átvettem tőle a kávéskanalat, majd érdeklődve pislogtam hol rá, hol a lekváros üvegre. Némi gondolkodás után ki is vettem egy keveset, hogy aztán a kanalat lenyalva megkóstolhassam. Lelkesen, csukott szájjal mosolyogva bólogattam párat.
-Elég intenzív íze van, de nagyon-nagyon finom. Túlzásba ne vigyük a töltést, de szerintem tökéletesen passzol a fánkhoz és hozzánk is.
“Death is the mother of beauty. Only the perishable can be beautiful, which is why we are unmoved by artificial flowers.”


BEE
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Always feel like somebody's watching...
Always feel like somebody's watching... Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Always feel like somebody's watching...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» and everybody's watching her, but she's looking at you
» For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
» Terry & Joseph || I am watching you
» I need to feel the pain
» Natalie & Blake // do you ever feel out of place?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: