New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 52 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 51 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Cora Fraser
tollából
Tegnap 23:03-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 23:00-kor
Dr. Anthony Crine
tollából
Tegnap 22:39-kor
Sophie L. Collins
tollából
Tegnap 22:30-kor
Jayda Winters
tollából
Tegnap 21:59-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:50-kor
Dr. Bianca Bishop
tollából
Tegnap 21:05-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 20:55-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 20:07-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
TémanyitásDoppelganger-Crush-Killian&Blanche
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche EmptySzomb. Jún. 17 2023, 20:37


Killian & Blanche




Szókimondó szövegezés

Megvan az érzés, amikor magadban ezerszer lejátszod, visszahallva a saját hangodon, tökéletes pátosszal, még tökéletesebb dramaturgiával azt, hogy mennyire kurvára jól vagy, és nincs neked semmi bajod? Megvan, hogy ez csak számodra tűnik hitelesnek, mindenki más pontosan látja rajtad, hogy legbelül rohadtul szenvedsz. Attól, hogy nem sikerült, hogy te voltál valószínű, aki elbaszott valamit, és még csak azt sem tudod, hogy kezdheted el beismerni mindezt. Persze lapozgatok én is a fejemben, keresem az okokat, vagy éppen azt, hogy melyik volt az a momentum ahol nem vettem észre mi az ami túl sok, vagy éppen ellenkezőleg: túl kevés. Amit adok magamból. Vagy amit éppen nem adok.Őszinteséget mímelve. Aztán persze vállat vonok, mintha mi sem történt volna, megrázom magam, mosolyt vakarok az arcomra, tökéletes sminket a még tökéletesebb külsőhöz, amit csak varázsolni tudok, és ott folytatom, ahol előzőleg abba akartam hagyni. Változtatni akartam, én tényleg.Ő is akarta. Tudom. De mintha mindig ugyanazon a kavicson csúsztunk volna meg, ugyanazon a ponton megrekedve, nem találva a megoldást.Meg akartam ígérni neki, hogy változok majd. Meg is ígértem. Végül mégsem sikerült. Valahogy visszarántott a múlt, azok a hibák amelyeket többé nem akartam elkövetni, mégis megtettem.Újra és újra.Szerettem, ó istenem, perszehogy szerettem, beledöglöttem, annyira odáig voltam már magáért a gondolatért is, hogy egyáltalán merem mindezt megélni. De úgy tűnik kevés volt. Nem neki, hanem nekem. Képtelen voltam arra, hogy parancsoljak a vágyaimnak, vagy éppen annak, hogy a testem tökéletesen mást akar időnként mint az agyam.Nem tettem meg….de kibaszottul akartam. És ez volt a gond. Innen pedig már csak egy pöccintés, egyetlen billenés, hogy egy adott pillanatban végül mégis elgyengülnék. Őszinte akartam lenni, hát elmondtam neki.Végzetes hiba volt.A házasság amelyért olyan nagy árat fizettünk, amelyet hónapokon át érleltünk, amely miatt szétmartuk egymás lelkét, és vérrel csókoltuk bele a másik gondolataiba a testünk hűségét, többé nem létezett. Romjai felett az elmúlás kacagott, mint lidérces mementója egy olyan kapcsolatnak, amely gyönyörűségében rohadt szét.
Hosszú időbe telt elfogadnom, vagy inkább csak beletörődnöm, hogy nem lesz többé aznap, másnap, nem lesznek komor veszekedések, vagy éppen viharos nevetések. Ostoba flörtök, fülledt vágyakban lángoló éjjelek. Nem lesz semmi.Ürességet éreztem, és hetekig azon gondolkodtam merre vezessen tovább az az út amely eddig minden irányból hozzá vitt engem. A munkába temetkeztem, és szépen lassan megpróbáltam talpra állni. De még mélyebbre süllyedtem. Újra visszatértek a régi szenvedélyek, visszatértek az egyéjszakák, a sokéjszakák, a névtelen férfiak, vagy éppen azok akiknek még csak az arcát sem akartam látni soha, csupán belefürdettem arcomat fekete tincseik tengerébe, a víztől göndörödő fürtökbe, és azt akartam, olyan kurvára akartam magamba szívni a lényükből áradó érzést, illatot, amellyel ŐT akartam pótolni. ŐT, akit semmivel sem lehet.Zokogva tudtam volna üvölteni az ártatlanokkal, hogy takarodjanak az ágyamból, a fejemből, tűnjenek el, nem kellenek, hiszen még csak minimálisan sem képesek kárpótolni érte.Barátaim lettek az üvegek, esténként pedig egy szál cigarettát szorongatva álltam az erkélyemen, és a parazsat lassan pöckölve le a járdára azon gondolkodtam miért nem tudok sírni, dühöngeni, vagy éppen ordítani mint máskor. Miért fordulok megint befelé, miért kínlódok, mikor egész egyszerűen csak onnan kellene folytatnom ahol az egészet abbahagytam. Nem ment. Még nem. De mocskosul rajta voltam.
Kellett egy hónap, aztán kettő és végre visszataláltam magamhoz. Az érzelmek felszívódtak, mint valami hatásos drog, ami nem ürül ki a szervezetemből, ott kering, de nem érzékelek belőle semmit.Voltak a hétköznapok, amelyekben a munka tette ki az időm nagy részét, meg persze az, hogy bevállaltam néhány előadást erre a félévre a Columbián. Nem vagyok professzor, tanárnak pedig végképp csapnivaló, de Dr Petroworszky-nak elég nehéz lett volna nemet mondani, amikor felkért, hogy legyek a segédelőadója a szájbetegségek és belső szájfertőzések kapcsán tartott előadássorozatának néhány alkalmán.Együtt végeztünk egykor a Harvardon, és bár mostanság elegáns ezüsthímzéses szürke öltönyöket, joviális nyakkendőket hord, és még fazonra nyírt szakállat is növesztett, én még emlékszem a beszívott, hosszú hajú srácra, aki hetente fürdött, hajat pedig még ritkábban mosott, és minden bulit úgy kezdett, hogy lesmárolta az első lányt, aki az útjába került. Engem akkor is, ha nem én voltam az a lány aki elsőként az útjába került.Fun-Fact.
Két hetente Vegasban vagy Renoban kötöttem ki, attól függően, hogy a feldobott pénzérme melyiket jelölte meg, vagy éppen melyiknél éreztem nagyobb lehetőséget arra, hogy bankot fogok robbantani. Soha nem jött össze, de néha előfordult, hogy nyerőszériába kerültem.Élvezni persze nem tudtam. Valamiért nem volt olyan hangulata. Talán csak úgy vagyok vele, mint a láncdohányos, aki azért nem tudja letenni, mert hiányozna neki a mozdulat.
Nem volt hobbim, nem volt semmi ami lekötötte volna a figyelmemet a kaszinókon meg a faszikon kívül, akiket úgy váltogattam mintha muszáj lenne. Muszáj is volt, hogy eltompítsák az agyamban a Lucian okozta hiányt.
Két napja hívott Hazel, hogy néhány dolgot összepakolt a Sinnerben, jó lenne elugranom érte. Vagy ha akarom akkor ő is elhozhatja. Finom lehetőséget adva arra, hogy ne kelljen odamennem. Hónapok óta nem jártam ott valóban, pedig tudtam, hogy az utóbbi időkben még felkapottabb lett a hely, mint korábban.Lucian minden idejét, és minden vagyonát beleölte, hogy tökéletessé varázsolja. Sikerült neki.
Mondtam Hazelnek, hogy nem gond, csak készítse össze dobozba, és elhozom, úgyis útba esik az egyetem felé. Ha nem esne útba akkor is beugranék. Talán csak az illat miatt, talán csak pofán akarom baszni magam az érzéssel, amikor belépek, és rám ömlik a múlt tengernyi emléke. Talán csak tudni akarom, hogy mit veszítettem el….hogy kit veszítettem el a gyávaságom okán. Vagy mert nem tudok úrrá lenni azon, amilyen soha nem voltam.
Hazel ott állt a pult mögött, éppen a nyitáshoz készülődtek. Lucian nem volt ott.Tudtam, hogy nem lesz, hiszen Hazel elmondta, igaz azt sem kérdeztem merre jár. Pedig érdekelt. Nagyon is.Mégis inkább hallgattam és elvettem a dobozt. Hazel azt mondta dumálhatnánk valamikor. Hiányoznak a csajos estéink, én meg azt mondtam, hogy nekem is, ami igaz. Csak az érzés nem hiányzik, hogy valahányszor ránézek, eszembe jut milyenek voltunk Lucian meg én….hogy milyenek lehettünk volna, ha másképp alakul. Kár a múlt felett rágódni, ha már nincs lehetőségem változtatni rajta, igaz? Megkérdezte hogy vagyok. Én meg azt mondtam, hogy kicseszettül jól…és még mosolyogtam is hozzá, hátha talán hitelesebb leszek. És én el is hittem, mert nem láttam a saját arcomat.Megígértem neki, hogy valamikor majd hívom. És persze ezt is komolyan gondoltam, csak éppen a valamikor az jelen esetben elég tág fogalom.Lehet holnap, vagy egy év múlva, vagy talán akkor amikor már késő lesz, és elúszik egy olyan barátság, amire vigyáznom kellett volna.
Két órát ültem a dugóban, és újabb fél óra volt, mire rendes parkolóhelyet találtam, de ott meg jobbnak láttam, ha nem hagyom a dobozt a kocsiban, így aztán magam előtt átölelve azt indultam meg az egyetem főépülete felé.Gondoltam majd odabent lerakom valahol a dobozt és felhívom Petro-t, hova is kell pontosan mennem, mert azt persze elfelejtettem, mint mostanában elég sok dolgot kiszelektál az agyam. Van még körülbelül húsz percem abba még belefér egy gyors kávé is a kantinban. Az automata szóba sem jöhet.Akkor inkább tikkelek a koffein hiánytól. Talán még egy cigire is futja….jobb ha Petro nem látja. Fogorvos és a dohányzás, legalább annyira hiteltelen kombináció mint a dietetikus és az elhízás.
Befelé haladtam a dobozzal, és kerestem egy helyet ahol letehetném….és akkor….a könyvtár mellett megpillantottam azt a kis pultot, a szélén valami fikuszra emlékeztető növénnyel, melynek takarásában állt valaki.Háttal nekem, éppen búcsúzott valakitől.Két lépés, még két lépés, és még három, az utolsónál, már egy karnyújtásnyira állok a pulttól amikor a férfi megfordul. Én meg majdnem eldobom a kezemből a dobozt.
Mosolyog amikor összeakad a tekintetünk, de olyan mintha átnézne rajtam, vagy legalábbis…mintha most mérne végig először. Ugyanaz a kíváncsi szempár, ugyanolyan intenzíven, ahogyan akkor. Kihagy a szívem egy ütemet, és azon gondolkodom, hogy milyen párhuzamos dimenzióba kerültem alig egy tized másodperc alatt?
- Lucian…- formálják ajkaim hangtalanul és lassan a betűket, és a lépteimet újra megindítom.A pulthoz lépek és a fikusz mellé lerakom a dobozt.Kikandikál belőle egy cserép orchidea, fehér virágja vidáman mosolyog kettőnk közé. Egy apró karácsonyfa teteje, rajta egy papírmasé kanárisárga csillag, és a doboz szélén egy világoskék szatén tanga egyik fele, ami éppen az ő irányában van. A döbbenet letaglóz, és jelenleg a helyzet feldolgozásával vagyok elfoglalva, és annak lehetetlenségének kielemzésével, semmint észrevenném, hogy mi van a dobozommal. Lassan nyolc hete, hogy utoljára láttam, és akkor is csak futólag és meglehetősen fagyos hangulatban váltunk el.Most viszont úgy mosolyog, amint észreveszi, hogy kitartóan őt figyelem, mintha mi sem történt volna. Mintha azon a napon lennénk, négy évvel ezelőtt, amikor először találkoztunk a Sinnerben.
- Hello bébi…- motyogom neki, amikor közelebb lépek hozzá, és állok meg pontosan mellette. Valami furcsa rajta….lehetetlenül furcsa, de nem tudom megmagyarázni mi az. Az öltözéke. Talán annak szokatlan volta. Más a kisugárzása, az arcvize….de a pillantása, a semmivel össze nem téveszthető, ami tizedmásodpercek alatt vetkőztet és repít a mennyekbe az örvénylő mélysötét, az a régi.Felsóhajtok. Mennyire hiányzott.Elmondhatatlan.
- Hazel hívott….elhoztam végre a cuccaimat amik még nálad voltak. Azt hittem nem vagy New York-ban.- mi a francot balfaszkodok és motyogok itt? Elvégre csak elválni készülünk nincs ebben semmi különös, másokkal is megesik.
- Remélem legalább olyan kurvajól telnek a mindennapjaid mint nekem. Elvégre most már nekem kell magammal élnem és nem neked.És igen! Már megint hozom a formámat, elvégre ugyanaz maradtam aki korábban, nem igaz? - szarkasztikus vagyok, és mindamellett, hogy legszívesebben az utolsó levegőt is ki tudnám csókolni belőle, éppen úgy pofán is tudnám verni azért mert nem adott több esélyt. Mert hagyott kisétálni a közös életünkből.
- Amúgy mióta fordulsz meg te az egyetemen? Tudtommal korábban csak akkor jöttél ide, ha valami dögös kis irodistát akartál megdöngetni….vagy lehet még akkor sem.- könnyed vagyok és próbálok még vigyorogni is. Ejjnye Blan, legalább megpróbálhatnád elrejteni mennyire rohadtul szar érzés így beszélgetni vele. Hát ja, az….




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche EmptySzer. Jún. 21 2023, 20:01
Blanche & Killian
I’ve met your type before, so desperate to control their lives, they forget to enjoy it

Szeretem a pörgős napokat, mert inkább iszom meg a kávém útfélen a rendőrségtől az egyetemig, mint sem, hogy még le is üljek és bár volna min pörgetni agytekervényeim, valahogy nem volna túl kielégítő az érzés, mert tudom, hogy ennél hasznosabban is tölthetem az üres járatokat. Ám egy huzamban 3 ilyen nap, telis-tele nagyobbnál nagyobb problémákkal, melyek megoldásra várnak, már inkább frusztráló. Új ügyet kaptam, gyilkossági eset. Már 3 kerek napja dobolok az akta felett és járok rendőrségről bíróságra és fordítva, még mindig nem sikerült időpontot egyeztetnem Rexel, hogy neki láthassunk a közös munkának is. Az egyetemen persze minden rendben is lehetne, ha Romina nem járna saját utakon, ami alapvetően büszkeséggel töltene el, hiszen sikereket sikerekre halmoz, csak éppen illegális tevékenységgel. Nem mondanám, hogy önkéntesen vállaltam a bűntárs szerepét, de egyenlőre kénytelen vagyok tartani a hátam miatta. S ha ez még nem volna elég Billyt, az idős tacskó keverékünket állatorvoshoz kéne vinni, de a leányzóra egyedül nem merem bízni még, arról nem is beszélve, hogy néhány hete látványosan megállt a fejlődésben. Egyszerűen nem hajlandó ismerkedni, én pedig képtelen vagyok megfejteni az okát. Ennyi gonddal a hátamon pedig nem is mostanában fogom. De ha rá hagyom, cserben hagyom, viszont az erőltetése sem megoldás. Attól tartok, ahogy halad az idő teljesen elzárkózik még a lehetőségtől is, hogy ismerkedjen, és már nem fogom tudni megmenteni a magánytól, amit mai napig úgy szorít magához, mint egy árva kislány az egyetlen plüss mackóját. Elsőre talán nem tűnik túl égető problémának, de ha azt vesszük, hogy mióta nálam van, vendégeink sem voltak, bizony-bizony kiül arcunkra az aggodalom. Ő ugyanis nem egyszerűen begubózik, de pánikrohamot kap az idegenek láttán, pedig hetekkel előtte már elkezdtem felkészíteni rá. Nem volt több 2 óránál, és aznap este nem csak a lámpát kellett égve hagynom, de mellette kellett aludnom. Ez abból a szempontból nem szokatlan, hogy hatalmas trauma érte, illetve volt neki kitéve évekig abban a korban, mikor a legtörékenyebb és formálhatóbb volt a személyisége. Nem, hogy torzultak a legalapvetőbb jellemvonásai, de igazán ki sem alakultak. Éppen ezért amellett, hogy segítem a beilleszkedését a társadalomban, igyekszem fejleszteni személyiségét, hogy bármilyen csúnyán is hangzik, mielőbb beérje a korának megfelelő viselkedési formákat, mert ezek nélkül soha nem fog tudni boldogulni egy maga. Szóval elég összetett a dolog otthon és a munkahelyen is, talán ezért vetemedek rá óra után az automatás kávéra.
- Azzal, hogy megszeged a szabályokat, még nem ismerem a munkád. - korholtam tanítványom, miközben az automata választékát tanulmányoztam előre hajolva, mert, hogy ezek a gépek, mintha nem is felnőttekre lennének méretezve. Vagy csak az én 191 centim okozza itt a problémát.
- Nem az elismerésére van szükségem, hanem a tanácsára. - közölte a kisasszony nem éppen tanárhoz méltó hangsúllyal. Nem tudom, hogy Romina tisztában volt vele, de az első szemeszterben, mikor először láttam meg, azt hittem gondjai vannak a társadalomba való beilleszkedésével, hogy esetleg aspergeres. Teljesen máig sem vetem el, és abban sem tévedtem nagyot, hogy ő és a társadalom nem egy szinten mozognak, a különbség annyi, hogy nem is akar megfelelni az elvárásoknak. Nem az a baj, hogy lázad, és mindezt valahol teljesen logikusan teszi, hanem, hogy a csupa jó szándék mögött igen komolyan felfedezhető benne az antiszociális személyiségzavar bizonyos tünetei. Nem a szorgalmával van bajom, hanem azzal, hogy nagy fába vágja a fejszéjét és ha hibázik, az felérne egy katasztrófával. Ha megvárná míg levizsgázik, míg megkapja a papírokat és útjára bocsájtják nem akadályoznám egy percig sem, de ezzel magát és mindenki mást is veszélybe sodor. Arról nem is beszélve, hogy szeretek tanítani.
- Nem, nem a tanácsom, az engedélyem kéred egy olyan művelethez, amivel kockáztatnám a te jövőd és az én munkahelyem. - na meg szabadságot, de ez részlet kérdése, mert egyik sem igazán hatja meg. - A válaszom nem, és ha meg tudom, hogy az őrsön jártál én magam teszek feljelentést. - fenyegetőzöm, persze ő is tudja jól, hogy nincs semmi a kezemben, ha pedig lenne, akkor sem tenném meg. Láthatóan morcos arcot vág, ami azért ijeszt meg kicsit lelkem mélyén, mert alapvetően semmilyen érzelmet nem szokás felfedezni arcán. Attól tartok végleg elástam magam nála.
- Kösz a nagy semmit, Grimwald tanár úr. - elégedetlenkedett, és bosszúból benyomta nekem a Tiramisut, ahogy távozott mellőlem.
- Hé,hé, hé! - fordultam utána, de addigra a gép már munkához is látott. Fene egye meg! - Nem baj! Úgy is szeretem a tiramisut! - szóltam utána, bár a folyosón föl-alá mászkálók közt már nem láttam sehol. Tényleg szeretem, csak némi aggodalommal tölt el a gondolat, hogy ezt nem kell előtte megrágni. Sosem voltam oda az ilyen itallá vagy másféle fogyasztható dologgá alakított ételekért, mint az almáspite ízű joghurt vagy a hamburger ízű chips. Némi rettegéssel figyeltem, ahogy ledobta a poharat, majd valami zötykölődést követően elkezdte adagolni a... színben éppen nem tiramisura emlékeztető, sűrű, itt-ott darabos, habos főzetet. Abban sem voltam biztos, hogy én azt elakarom-e venni, nem, hogy még meg is igyam. Lefagyva állok ott még azt követően is, hogy a gép elcsendesül, és elvehetném már a forró italt. Végül is senki sem tolong mögöttem, szóval elmondhatok még egy gyors imát. Félve veszem el, majd ott helyben bele is kortyolok óvatosan, le sem ellenőrizve, hogy tiramisu illata van-e.
- Bleh... ez borzasztó... - állapítom meg hangot is adva gondolataimnak, még ha csak halkan. A hideg is kiráz, ahogy az utolsó cseppek is lefolynak torkomon. Még a forrósága sem veszi el azt a kellemetlen utóízt, amit vagy az előző adagolt kávé, vagy egy ezer éve vásárolt forró csoki okoz. Én hülye teszek még egy próbát, de a második kortynál sem érzem azt, hogy ezt erőltetni kellene. Ezek után meg még is, hogy nézek majd rá a tiramisura?! Szép óvatosan körbe is tekintek a kuka mellett állva, hogy lát-e valaki, mert igazából gőzöm sincs, hogy szabad-e így kidobni poharat, de most azért nem fogok el csoszogni egy mosdóba, hogy kiöntsem az amúgy is kétes színű - és eredetű - kotyvalékot egy wc-be. Mert hogy a mosdó szerintem azonnal eldugulna tőle. Elpillantva a folyosó felé mozdítom lefelé kezem, hogy nemes egyszerűséggel a szemét halom tetejére tegyem, majd ahogy végzem vele, előre kapom a fejem, hogy megnézzem nem-e borult ki és akkor találkozik tekintetem a tőlem fél méterre, felmosóval ácsorgó takarítónővel, aki olyan idegesen figyeli már üres kezem, és azt, ahogyan felegyenesedem, mintha egy felbőszült bika volna, akit jobb nem felidegesíteni a váratlan, gyors mozdulatokkal. Szóra nyílnak ajkaim, de az utolsó pillanatban jobbnak érzem nem rontani vele a helyzetem. Így inkább csak odabiccentek mosolyogva, és odébb is állok. Legszívesebben elmenekülnék a tett helyszínről, de kifele menet a pultnál még leszólít a fiatal, helyes, és szemüvegében igazán elhivatottnak tűnő portás hölgy, hogy megtalálták a pendriveom, amit múltkor elhagytam az előadó teremben.
- Ó, köszönöm! Azóta már befogtam egy másikat munkára, de örülök, hogy megvan. - vettem át a kis kütyüt és el is tettem fekete vászon táskámba, majd újfent nyúl cipőt húzva, elköszöntem a szemüveges hölgytől és már fordultam is sarkon, hogy kifelé vegyem az irányt, de másodszorra sem jutok egyről a kettőre, mert utamat állja egy ismeretlen ismerős. Legalábbis fürkésző tekintete úgy vizslat, mintha legalább évek óta ismernénk egymást, s még is, mintha némi megvetés csillogna szemében. Összezavar. Nekem nem rémlik az arca, pedig szép, mosolygós, és kifejezetten csinos, ahogy a barna frufru keretezi zöldes-kékes, most éppen kissé sértett tekintetét. Elkövettem valamit?
Tekintetem ösztönösen előbb a lerakott dobozra szegeződik, melynek tartalma igen csak megragadja figyelmem, és nem csak az enyém, mert a pult mögött álló, az eseményeket nézőként figyelő hölgynek is szemet szúr a fácska melletti fehérnemű. Felé is vetek egy pillantást, ám bár ő nem nagyon szeretne belefolyni, én pedig hirtelen nem is tudom hová tenni az érkező közeledését. Bébi? Oké, nos, nem ez volna az első alkalom, hogy itt tanuló vagy dolgozó próbál flörtölni velem, de valahogy még is azt érzem ki hangsúlyából, hogy ez most sokkalta inkább egy jó nagy pofon kezdete, semmint, hogy egy baráti csevej közepette elhívjuk egymást kávézni.
Még mindig mosolygok, bár őt hallgatva egyre inkább zavartabban, mert a mondandóját nem tudom hová tenni. Ki az a Hazel és még is mikor hagyta nálam ezeket? Csak egy apró, kissé megrémült, kapkodó pillantást veszek újra a bugyira. Véletlenül pont oda, miután a hölgyet figyelve szinte rám fagy a mosoly. Mi történik itt kérem szépen?! Az igen hamar nyilvánvalóvá válik, hogy egy exbarátnőről van szó. A kérdés már csak az, hogy kiéről? Layla óta nem igazán akadtak se komolyabb, se komolytalanabb partnerek sem az életemben, így biztosra veszem, hogy most épp valaki más pofonját fogom kapni. Most már biztos, hogy ez nem az én napom. Annyira letaglóznak az információk, a nálam egy fejjel legalább alacsonyabb hölgy heves vérmérséklete, hogy jó ideig szóhoz sem jutok. Arra várni pedig őrültség, hátha a pult mögötti, idő közben elbújó kolléganő kisegít, aki az " irodista és döngetés" szóra félig végül, kíváncsian előmerészkedik. Gyerünk Killian, pszichológia első tananyag, hogyan kezeljük a félreértéseket. Mosolyomba visszaszáll az őszinteség, amint szóra nyitom ajkaim.
- Kisasszony, azt hiszem összekever valakivel. - bököm ki az első dolgot, ami nyilvánvaló és amit szeretnék tudatosítani a fültanúk számára is, ugyanis nem szokásom bárkit is "megdöngetni" az egyetemen. Szinte érzem, hogy ez ide még kevés lesz, mert az elmondottak alapján az alteregóm elég lazán veszi az életet, és pont olyan lazán rázza le az őt ért vádakat is, szóval hátsó zsebembe nyúlok a tárcámért és felmutatom a rendőrségen kiállított beléptető kártyám, hogy mind profilozóként, mind pszichológusként szabadon járkálhassak ki be, és hozzáférhessek dolgokhoz, amikhez például egy civil nem. Addigra táskám is leteszem magam mellé, így felszabadult kezem nyújtom oda neki.
- Dr. Killian Grimwald. - mutatkozom be neki, igyekezvén mielőbb csillapítani a kedélyeket és tisztázni magunk. Mosolyom mind e közben töretlen, és egy percig sem azért, hogy képtelesen szólva egy tükröt tartsak elé, mert a helyzet most még akár visszafelé is elsülhet, hanem, mert pontosan arról szeretném biztosítani, hogy elég nagy vagyok már ahhoz, hogy ne csináljak belőle ekkora ügyet. Mondjuk az durva, hogy így szemtől szemben, hosszú perceken keresztül sem tűnt fel neki, hogy egy ártalmatlan embert fojtogat tündéri tekintetével. Basszus, lehet van egy ikertestvérem?! Az a parányi zavartságom is csupán a férfiasságomnak szól, amiért tudat alatt még mindig piszkálja a fantáziám a dobozból kilógó bugyi, amire próbálok ügyet sem vetni, nulla sikerrel. Ezért, mint akinek keze önálló életet él, mosolygósan megcsípem a kis huncutot és teljesen a doboz rejtekébe ejtem.
mind álarcot viselünk
Killian B. Grimwald
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche KmPZ3Ko
Most adorable couple
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche UWsXRjh Doppelganger-Crush-Killian&Blanche JSG1BtR Doppelganger-Crush-Killian&Blanche BpXh6aX
- Horian -
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche F109b2c1d79690c108af653f801ae8c3c94242f1
We construct fairy tales and we accept them.
Our minds concoct all sorts of fantasies when we don’t want to believe something.
♫ :
- Can't Help Falling in -
Love
★ családi állapot ★ :
Sometimes we need to lose something before we can understand its value.
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche G1WMy4J
"Desire Shouldn't Be Contained, It's Unnatural."
★ lakhely ★ :
☾ Manhattan
★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
The mind is not a book, to be opened at will and examined at leisure. Thoughts are not etched on the inside of skulls, to be perused by any invader. The mind is a complex and many-layered thing.
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche Iie5YWj
We’re all human,
aren’t we?
Every human life
is worth the same,
and worth saving.

Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche VCnhtsy
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
☾ Egyetemi tanár
★ play by ★ :
☾ Tom Ellis
★ hozzászólások száma ★ :
170
TémanyitásRe: Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche EmptyVas. Jún. 25 2023, 21:06


Killian & Blanche




Szókimondó szövegezés

A félreértéseknek is vannak fokozatai. Amikor eljutunk a “Bébi ezt most nagyon félreérted, nem az aminek látszik…” kezdetű örökbecsű, balfaszkodós mondattól, a nagyon komoly “Na és, te is megtetted, nekem talán nem szabad?” hangzatú nagyigazsághoz. A kettő között meg ott vannak azok a helyzetek, amelyeket ha filmen látnánk, valószínű el sem hinnénk. Vagy ha mégis, akkor biztosak lennénk benne, hogy nem velünk történik.Volt ilyen nem is egy az életem során, és a legtöbb esetben boldog lennék, ha a felejtés jótékonyan fedné el tőlem, soha többé ne kelljen gondolni rá.
Csak állni, leforrázottan, megsemmisülten egy adott helyzetben, bámulni bele a másik képébe,és röhögni, meg zokogni hisztérikusan egyszerre.Komolyan ennyire barom vagyok, hogy nem veszek észre alapvető különbségeket? Úgy tűnik, hogy mostanság igen. Valahogy nem megy nekem ez az egész. Megrekedtem egy ponton, és hiába kapálózom eszeveszetten, mintha újra és újra a saját életem ostoba hibáit ismételném. Persze nem ismerném be soha, hogy ebben éppen olyan felelősségem van, mint neki, aki olyan kétségbeesetten próbálta velem egykor elhitetni, hogy még ha agyon is verjük egymást, még ha tőrt is forgatunk a másik szívében, és még ha kicsit újra és újra beledöglünk a másik érzelmi hullája felett szambázva, akkor is kellünk egymásnak. Kellünk, mintha a holnapban nem létezne többé levegő a másik nélkül. Mintha a reggelek fakótlan hajnallal ömlenének a világba.Mintha nem lenne többé semmi. Bassza meg, miért nem?
De élni kell tovább, nem igaz? Ahogy egykor Rosemary nénikém is tette a harmadik, a negyedik, a sokadik válása után is. Elegánsan, tökéletes vigyorral a képén, szobahőmérsékletű, pisa színű, minőségtől a leginkább távoli whiskey-vel a kezében, elegánsan mutatta a középső, gyémántoktól ragyogó ujját az ég felé, és azt mondta, hogy azért is boldog lesz. Újra és újra. Mert a pénzben fürdeni minden. Tartotta ő. A pénz tökéletes búfelejtő. Meg persze a faszik forró ölében megmártózva, akár egy luxuskánaán leggyönyörűbb lugasában. A szex akkor is jó mindenre, ha egyébként utána megint üres és kurvaszar lesz minden. Neki is az volt. Örökké voltak körülötte, örökké mosolygott és élcelődött, örökké flörtölt, de valahogy mégis olyan veszett magányos maradt egész életére. Csoda, hogy megölték? Ha nem vigyázok, akkor talán egy napon én is úgy végzem: egy vegasi szálloda szökőkútjában zuhanva, részegen, mámorittas utolsó pillantással, felakadt szemekkel….ezer ékszerrel a testemen.
Szabadulni akarok mindentől ami Lucian-re emlékeztet, és újra akarom kezdeni. Bárhogyan és bármilyen módon, még ha hosszú időbe is telik. Mégis újra és újra rá kell döbbennem, hogy veszettül hiányzik. Tulajdonképpen bármi, ami hozzá köthető. Egyetlen szakításom sem volt ilyen pokoli, mint ez most. Mégis tudom, legbelül tökéletesen tudom, hogy talpra fogok állni belőle, de addig még milliószor fogom felnyalni a földet a lelkemmel, és lehelem ki belőle utolsó sóhajjal is, hogy visszavágyom hozzá. Hogy bármit megadnék azért, hogy visszacsináljam azt az egy kibaszott mondatot és érzést. Most már meg tudnék változni….mert már tudom mit veszítettem a bizonytalanságommal. Őt veszítettem el.
Kerüli a találkozásokat, noha eleinte telepofáztam az összes rögzítőjét, arra kérve, hogy legalább beszéljük meg. Később már egész egyszerűen csak részegen, értelmetlenül zokogtam, aztán már nem hívtam többé.Végül, amikor Hazel felhívott, beláttam, hogy az utolsó dobozokkal végleg lezárjuk. Majd egyszer talán papíron is. Nem fontos. Ahogyan nem volt fontos előtte az esküvő, most éppen annyira nem fontos a válás. Talán mert igazából sosem váltunk el. Csak egyszerűen megváltozott minden. Hiszen tudtuk is, hogy meg fog változni. Nyilvánvaló volt. Összekapaszkodtunk, hogy együtt szárnyaljunk, de végül magával ragadott a szél, amiben nem tudtunk megkapaszkodni.Fájdalmas földetérés volt.Kijózanító.
Sok ideje nem láttam. Egy ideje már nem is keresem a lehetőségét ennek. Kívülről úgy tűnik minden rendben. Talán valahol azt akarom, hogy minden rendben legyen. Újra a régi vagyok, még ha gyűlölöm is az érzést. Izgalomba hoznak a sötét szemű faszik, izgalomba hoznak az éjszín fürtök, izgalomba hoznak az öblösen rekedten kimondott szavak.Kerek, csodaszép, könyvbe illő akcentussal.Izgat a gondolat, hogy bármelyik ő lehetne, és egyszerűen letaglóz, hogy mégsem ő az.
Egészen mostanáig…..
Lehetetlen szituációban találkozunk újra, én pedig az első másodpercekben megakadok. Annyi mindent mondani akartam neki az elmúlt hónapokban, hogy most szinte egyszerre dörömbölnek az agyamban a gondolatok, hogy szavakká válva egy szusszra elmondhassam:”Szeretlekbébinecsináldeztkezdjükújrabasszameg!”
Figyelem a tekintetét, amikor megszólítom, és szeretném megkérdezni, hogy miért így néz rám? Hát tényleg ennyire idegen lettem neki? Vagy ennyire el akar mindent felejteni, hogy szerepet játszik?Az mindig ment neki, még a nevetése, az a szokatlan és kisfiúsan zavarodott is….ahw istenem, szivi, kicsinálsz!Aztán lerázom magamról a megsebzett, fájdalmas feleség, egykori szerető túlsúlyos álcáját és fölényeskedek. Ahogy szoktam. Amúgy Blanche-módra próbálok odaszúrni.Támadok, hogy onnan aztán könnyebben védekezhessek. De az ég szerelmére, miért?
A pult mögött árnyék jelenik meg, az utolsó mondatom után nézője is akad hirtelen a szokatlan, és kissé talán nevetséges újra találkozásunknak. A mosolya, az a szelíd és megnyugtató, amit esős reggeleken kaptam tőle.Paplanba burkolózva, két kihűlt kávéscsészével a kis éjjeli szekrényen, meg egy megrágcsált édes keksz…zavarodottan pislogok, ahogy megszólal. A hangja simogat, azonban a szavak idegenül, és szinte dermesztően ismeretlenül csendülnek.Felszalad a szemöldököm, és bár szeretnék hátrálni egy lépést, nem teszem. Közel akarom tudni, csak még egy kicsit.Még akkor is, ha jelenleg arról beszél, hogy nem ismer. MIért gyűlölsz, bébi?
Killian….ki a faszom az a Killian? Ezek a gondolatok jutnak először az eszembe, amikor ott állva bemutatkozik egy számomra teljesen idegen néven.Zavarodottan rázom meg a fejem, és nevetgélek kínos hevességgel, hitetlenül cöccögve.
- Hehe…máskor is használtál álnevet….-figyelem amint a táskájával szöszmötöl, és belémfagy a szó, mikor egy igazolványt villant elém.Tökéletesen megegyezik azzal amit mond.
Ekkor válik immáron visszavonhatatlanul világossá, hogy akit én megszólítottam, akivel szemben lekezelően és fájdalmasan kegyetlen voltam nem a férjem.
Ő nem Lucian….
Miért nem?
- Mondja, mi a picsát mosolyog?- mordulok rá hirtelen, mert ahogy máskor, úgy most is az első reakcióm, hogy elfedjem mennyire rohadtul fáj a nyilvánvaló igazság, hogy bunkó vagyok.Pedig nem akarok az lenni. Tekintetem azonban tökéletesen ellentéte a szavaim éles és szinte már sértő színének. Szinte végigtapogatom az arcának ismerős vonásait a pillantásommal. Magamba szívom az ismeretlen, mégis olyan ismerős kisugárzást, illatot. Elidőzöm az arcának csontján, az orrának ívén, az ajkainak lankáin, amelyek most is olyan kitartóan és kedvesen görbülnek vidámságba, ahogyan mindig is.Odáig voltam ezért a mosolyért, amellyel most egy vadidegen ajándékoz meg.
A pillantásom simogat, a hangom azonban odacsap.Aztán a kezére vezetem a tekintetem, amikor megcsippenti a doboz szélén lógó szatén tangát, és egy laza mozdulattal beledobja.
- Kínai selyem. Elvileg. Sőt valószínű gyakorlatilag is, mert a bóvlitól rendszerint kiütést kapok, és napokig vakargatom a hátsófelem.- érdekes nyitány lehet egy selyemtangáról való diskurzus, de sosem voltam híve az egyszerű beszélgetéseknek. Nem most fogom elkezdeni.Némiképp azonban az előbbihez képest valamennyire enyhül a hangom. Hiszen nem tehet róla, hogy egy olyan fizimiskát visel, amelyért éveken át küzdöttem, amelybe beleszerettem, amelyhez hozzámentem, és amit jó szokásomhoz hűen elbasztam.Én azonban nem tudok ezzel mit kezdeni, és valószínű nehéz lesz.
- Szóval Killian….Killian…mi is a családneve? Grimwald? Mint egy skót mesemondó.Blanche….mármint a nevem. Ne is mondja, mint egy középkategóriás intimlemosó márka.- forgatom meg a szemeimet. Magamban azon gondolkodom, hogy miért mentem bele ebbe az egész beszélgetésbe? Elvégre összekevertem valakivel. Csak simán elnézést kellene kérnem tőle, hagyni, hogy menjen a dolgára. De nem tudom. Még a szemeimet sem tudom levenni róla, és miközben beszélek pofátlanul bámulom. Nem tudok betelni ezzel a hasonlósággal.
- Tudja, a dobozom és én éppen azon gondolkodtunk, hogy bedobunk egy kávét a kantinban.Ha emlékeim nem csalnak akkor ma Momette van bent. Az a testes, középkorú francia nő, akinek nagyon helyes akcentusa van, és ezt leginkább nem a származása okozza, sokkal inkább a fogszabályzás teljes hiánya, és olyanok a hátsó őrlő fogai, mintha csak beledobálták volna a szájába. De a kávéja….na az mennyei!- magyarázom, tökéletesen figyelmen kívül hagyva, hogy nemrég még éppen más valakinek néztem. Próbálom oldani valahogy a kínos helyzetet.
A pult mögött a hívatlan közönségünk láthatóan szájtátva próbálja megfejteni, hogy éppen mi történik a szemei előtt. Elnézek az irányába.
- Mondja, magának nincsenek pult alatt olyan pár centes ponyvaregényei, hogy a jelenlegi helyzetet kukkolja, olyan mocsok módon kitartóan?- észbe kap, és valamit motyogva visszasomfordál a helyére, én meg Killian felé fordulok.Kezdek nagyjából visszatalálni önmagamhoz, ugyanakkor még mindig képtelen vagyok felfogni ezt a hasonlóságot.
- Szóval? Ha nem éppen rohanásban van, akkor belefér az a kávé. Legalább kiengesztelem, hogy azt feltételeztem magáról ismeretlenül, hogy a fél egyetemi irodaállományt megfektette. - nevetem el magam, aztán közelebb hajolok, és halálosan komolyan meredek a szemei közé.
- Vagy mégis?- aztán megint nevetek.Meredek tréfáim vannak, és néha csak én találom őket viccesnek, de alapvetően közvetlen ember vagyok.
- Közben elmondom, hogy kivel….óhogybassza meg!- az utolsó káromkodás annak szólt, hogy a nagy magyarázás közben felborítottam a dobozomat a pulton, és néhány holmi kizuhant belőle, majd a földre esett. Egy része meg ott maradt a pulton. Két kis mécses tartó, rémesen giccses, de mi imádtuk a sok szivecskét rajta, a nászutunkról hoztuk a Maldív szigetekről.Pár plüss ördög és angyal figura….ne menjünk bele, hogy ezt miféle játékoknál használtuk.Két apró, vörös selyem borítású könyv.” Egy kapcsolat buktatói” és egy kevésbé ismert indiai költő verseinek gyűjteménye ami az “Enyém lettél mielőtt ismertelek volna” címet viselte. Mindkettőt egy antikváriumban vette nekem. Érdekes gondolatokkal volt tele. És kiesett az a bizonyos kék selyemtanga is, amelyről korábban értekeztünk Killian meg én. Sietősen kezdtem összekapkodni őket, és visszarejteni a dobozba. A múlt egy szelete a jelenben egy különös és szokatlan találkozást generált.
-....szóval elmondom, hogy kivel kevertem össze. Ha érdekli. Amúgy maga milyen doktor? Én is az vagyok….bár nem feltétlenül így szoktam bemutatkozni.Jobb szeretem a Blanche megszólítást….vagy a bébit.- tettem hozzá nevetve, amivel kicsit talán oldani akartam a helyzetet. Meg elérni, hogy eljöjjön velem a kantinba kávézni. Azok a mosolygós sötét szemek….


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche EmptyCsüt. Jún. 29 2023, 18:18
Blanche & Killian
I’ve met your type before, so desperate to control their lives, they forget to enjoy it

Alapvetően elég optimista embernek tartom magam, még úgy is, hogy ma már megkockáztattam egy gyomorrontást és azelőtt is egy diákom magamra haragítását. Viszont nem vagyok olyan naiv, hogy azt higgyem nincs lejjebb, mert bizony-bizony igen csak megtudnak lepni az égiek, ha arról van szó. Az pedig, hogy egy nem is nekem szánt kereszttűzbe kerülök, ami ellen igazándiból még védekezni sem tudok a heves villámok szórásától azon túl, hogy nem egy jó ómen, 3 dolgot jelenthet. Az egyik - és talán a legvitatottabb - hogy valahol, nem is oly messze itt New Yorkban akad egy alteregóm, amolyan klónom, aki az indulatos hölgy által elmondottak alapján teljes mértékben az ellentétem. A másik, hogy az előttem álló, igen csak szókimondó nőszemély komoly neurológiai gondoktól szenved, és meg lehet, édes mindegy volna éppen ki áll előtte, a lényeg, hogy áldozatául esik. A harmadik és a szituációt tekintve leghihetőbb, hogy vagy a nyári nagy meleg sütötte meg a buksiját, vagy lentebb lévő női problémák és hormonok egyvelege indított bosszú hadjáratot mindenki ellen, aki él és mozog. Talán nem is igazán a felmutatott, fényes kis kártya által bizonyosodik meg arról, hogy tévedett, hanem éppen, hogy a bizonygatásom miatt. Leginkább ajkairól leolvadó mosolyán látom a felismerést, s csak utána a tekintetében, amiben mintha újabb láng lobbanna. Vagy ki sem hunyt teljesen az előző? Megszeppenek rám förmedésén, de annyira nem, hogy teljesen alább hagyjon mosolyom, mert e mögött nem gúny lapul, így nem érzem okát titkolni. Őt is megértem, valamiképp még is csak le kell reagálni a kínos pillanatot, és nyilvánvalóan ő nem az a fajta, aki pironkodva tömegével zúdítsa rám sajnálatát. Bár megjegyzem, általában ez szokott történni, így most nekem is másként kell majd hozzáállnom a helyzethez. Nem, nem fogok mogorván odébb állni, vagy morogni, amiért nem az elvárt reakciót kapom, csupán alkalmazkodom. Nem jövök zavarba, de többet időzik arcomon keresve talán azt a néhány vonásnyi különbséget, mint, hogy kezet rázzon velem, szóval mint meg sem próbálkoztam vele, szépen le is engedem. Csak az a kínos, amit észreveszünk és többet foglalkozunk vele, mint kellene. Mint például a dobozából kilógó ruhanemű, aminek jelenléte felvett némi kérdést tekintve, hogy egy egyetemen járunk, de, hogy ne kösse le jobban figyelmem - még is csak férfiból vagyok -, így szabad kezemmel, melyet előtte neki nyújtotta inkább szellemüzemmódban megpróbálom a doboz rejtekébe ejteni. Persze észre veszi, ami kínos, lévén, hogy nőként sem nyúlhatnék más igen csak intim holmijaihoz, de férfiként meg pláne. Azonban azt gondolom, ha szót ejtettem volna róla még kínosabb élménnyé vált volna ez a mai mindkettőnk számára. Utólag kiderült, tévedtem.
Úgy pillogok rá, mintha életemben először hallanám ezen szavakat, pedig csak igyekszem felvenni a fonalat. Hogy miért, magam sem tudom. Talán nem kellene ilyesmikről beszélgetnünk, pláne, hogy ugyan már majdnem teljesen el is feledkezünk róla, akadnak fül- és szemtanúk.
- Nem tudom, hogy örüljek-e annak, hogy ezt így most megtudhattam, de annak örülök, hogy ezek szerint nincsenek most problémái. - ami a tangát illeti, mert minden mást tekintve viszont biztosan akad. Na most kezdek igazán zavarba jönni, mert bár igyekszem alkalmazkodni, ahogy a nagy könyv is írja, talán kereshetnénk kevésbé intimebb témát. A különös nyitány ugyanakkor csupán a kezdett volt, mert kiderül, az előzőek nem csupán egy megjátszott bátorság színdarabja, ő valóban, de úgy igazán azon ritka emberek közé tartozik, akikre azt mondják, ami szívén, az a száján. Nem gondolkodik, vagy aggódik azon mi lesz, ha kimondja, ami először eszébe jut, és olyan gyakorlatiasan pörgeti a dolgokat, hogy még engem egy pszichológust is meglep. Nem tartom manipulatívnak, csupán ügyesen játszik. Őt hallgatva emelkedik meg olykor mindkét szemöldököm, jelezvén, hogy nagyon is figyelek arra, amit mond, s közben mosolygok is, mert érdekesnek találom mind a beszélgetőpartnerem, mind magát a beszélgetést is. Hirtelen nem tudom eldönteni, hogy láthatatlan zavarát próbálja palástolni vagy tényleg próbál megbántani. Olyan, mint egy édes harlekinkatica bogár. Aranyos, első ránézésre barátságos és melyik gyerek ne volna érte oda, aztán kiderül, hogy bizony harap és nem elég, hogy áldozatául esel még órákkal később is azon töprengsz, hogy ez még is hogy történhetett? Mintha a mindenség, aki létrehozta telefonált volna közben és véletlen két olyan ellentétes dolgot keresztezett, ami teljesen összezavarja az embert.
Helyettem is megválaszolja kérdését, amin persze jót mosolygok, és csak egy leheletnyit vonom össze szemöldökeim a hasonlatra. Kezet már nem nyújtok, arról bizony lecsúszott, de az feltűnik, hogy a legtöbb nővel ellentétben, kik zavarukban nem, hogy a szemembe, de még az arcomra is csak elvétve tekintenek, ő aztán nem fél. Pedig egy fejjel magasabb vagyok. Megjegyzem nincs ezzel baj, sőt, sokkal szimpatikusabbnak találom az alacsonyabb nőket, ami tekintve a magasságom jobb is.
- Ugyan, inkább egy könnyed, virágillatú női parfümé, amit a borsos ára miatt maximum nézegetni tudnak a legtöbben. - mosolygom válaszul, mert az egy dolog, hogy az én nevemet illetően ennyire rossz(?) véleménnyel van, de azt gondolom, miattam csak ne rombolja önbizalmát, amitől csak látszólag van csurig.
Azt gondolnánk még egy-két ilyen téma, aztán szépen mindenki megy a dolgára, hisz a doboza azt mondatja nekem, hogy bizony ő is fontos elintéznivaló céllal érkezett, én pedig... huh, már nem is tudom hová készültem. De a kezdeti nehézségek ellenére - ami valljuk be nem is igazán volt - igen hamar átlépünk egy komolyabb szintre. Eddig is volt egy gyanúm, hogy oka van annak, amiért még nem suhantunk el egymás mellett, mint két rossz napját élő idegen, de most kezd igazán bebizonyosodni, hogy talán mindez nem véletlenül alakult így. Kivéve azt, hogy összekevert valakivel.
Nehéz még fel vennem vele a tempót gondolatai mentén, pedig esküszöm nincsenek ilyesfajta problémáim, de egyszerre kétfelé figyelni nem könnyű egy férfinak. Először is, az érthető, hogy kávézni invitál, de mintha most először érezném ki hangjából, hogy nincs irányomban egy cseppnyi ellenszenve sem. Másodszor pedig az sem kerüli figyelmem, hogy miről beszél, ami által viszont felmerül a kérdés, honnan tudja mindezt a hölgyről? Egy dolog, hogy magam is szeretem alaposan szemügyre venni, akivel épp beszélgetek, de ennyire... mélyrehatóan azért nem szoktam őket vizslatni. Kegyed tán fogorvos? Nem támadom le a teljesen ártatlan kérdéssel, de ha tippelnem kéne bizony... Csak azért feltételezem, mert óhatatlan is aktivizálódik bennünk a szakmánk, ha a helyzet úgy hozza. Én is szeretem analizálni a másikat. Ami bizonyos viszont, hogy nem fél leinteni azt a figyelmet, amire nem vágyik. Még én is meglepődök, válaszolni is elfelejtek, amikor kicsit sem finomkodóan elhessenti a fiatal hölgyet. Nem szeretnék cicaharcot, bár láthatóan nem is fajulnak odáig a dolgok, én még is megköszörülöm a torkom, hogy ismét felkeltsem figyelmét, ezúttal szándékosan.
- Blanche. - szólítom meg, igyekezvén egérutat adni a másiknak, gyilkos tekintete elől, így finoman meg is érintem a pult felőli felkarját, ha esetleg az előzőkkel még nem sikerült magamra vonnom figyelmét.
- Ami azt illeti ráérek. - válaszolom mosolyogva, de ha nem értem volna rá is kiment már a fejemből, hogy hová indultam, szóval ugyanott vagyunk, ráérek. Számomra kissé hajmeresztő tréfáján azonban zavaromban szemeim forgattam. Na nem azért, mert igaz volna belőle bármi is!
- Abban még is hol volna a kihívás...? - kérdem én, de egy percig sem kacér mosollyal, mert a végén még ténylegesen elültetem benne ennek gondolatát, hogy én még az egyetem...
- Ha megígéri, hogy tekintetével nem fojtogat meg ma már több ártatlant, egye-fene, magával tartok. - teszem hozzá mosolyogva, míg ő jóízűt kacag viccén, amin én inkább csak mosolygok, mert még felbátorítanám vele a végén és már így is épp elég pimasz a természete. Még igazán túl sem vagyunk az egyik "tragédián", mintha csak szándékosan - és még is teljesen öntudatlanul - keresné a bajt. Vagy az találja meg? Kész kalandregény lehet vele az élet. Akarom mondani... az élete. Sietve guggolok le segíteni, hát még sem fogom tétlenül nézni, ahogy előttem hajolgat és pakolászik. Akaratlan is elolvasom az egyik kis könyv címét, mielőtt a dobozába tenném, sőt még felé is fordítom.
- Ki gondolná, hogy ennyire érzékeny volna...? - szúrok oda aprón, elvégre láthatóan minden keménysége ellenére, ami csupán azoknak dukál kik idegenek, vagy épp utálja őket, azt gondolom legbelül milliószor érzékenyebb lelkivilággal rendelkezik, mint a legtöbb ember. Mert még is, minek ennyi falat felhúzni, ha nincs is mit óvni? A cím azonban nem csupán ezt árulja el, ahogy a doboz tartalma sem. Lassan körvonalazódik is bennem, hogy ezek nem elhagyott tárgyak, és még csak nem is egy kolesz szobából szerzett gyűjtemény. Ezek olyan holmik, amiket együtt szerzünk be valakivel, akitől miután elválnak útjaink csupán ennyi marad emlékbe. Meg a sok rossz, ami a jó pillanatokat valahogy elnyomja, mintha sosem lettek volna. Csupán annak a valakinek a hiánya emlékeztet rá, hogy akadtak azért szép emlékek is. Laylanaval nekünk is van félretéve emlékbe egy formáját még mindig egész jól tartó, szívecskét ölelő kis medve marcipán a szekrényen. Persze nem a szerelemjegyében lett véve, de aznap hagyhatta el a rehabilitációs központot és költözött be hozzám, amit illő módon meg is ünnepeltünk, és mivel a cukrászdában jobbára marcipánból készült babacipők és egymást faló házaspárok voltak, így a medve tűnt a legideálisabbnak a torta tetején, ami tekintve, hogy mindketten elég édesszájúak vagyunk el is fogyott.
A tanga valahogy már nem is tűnik olyan szembetűnőnek ezek után, így könnyebben túl lendülünk a kis baleseten.
- Persze. Igazából már mióta kis híján kitekerte a nyakam, érdekel ki mérgesítette fel kegyed ilyen nagyon. - felelem, a doboz fel pakolását már rábízva, mielőtt lefejelnénk egymást.
- Bébi...? - ismétlem el némi meglepettséggel, milyen könnyedén legyinti oda nekem az apró információk morzsákat, és ami azt illeti, most már bizonyos, hogyha szaván fognám sem tudnám vele zavarba hozni. Ez tetszik. Egy megfejtésre egyáltalán nem váró rejtély ez a nő, aki csak úgy tesz, mintha nem volna rejtegetni valója, és pontosan ezzel csalja közelebb azokat, akik kiszúrják szemei csillogása mögött a megfejteni való igazságot.
- Pszichológus vagyok. - válaszolom elmosolyodva, majd egyből kérdőn tekintve rá várom, hogy ő is elárulja, vajon jól tippeltem-e. - Kegyed pedig...?
Nem szándékoztam sokat tétlenkedni, de hagytam, hogy ő vezessen, én csak magamhoz vettem újfent a táskám, és hátra arccal követtem az étkezde felé.
- Na és mondja, Blanche, régóta tanít itt? Csak, mert még nem találkoztunk, ami tekintve a mait elég... különös. - állapítom meg, így feltételeznem kell, hogy mostanság kezdett vagy... nem is tanít, csak szimplán... erre járt?
mind álarcot viselünk
Killian B. Grimwald
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche KmPZ3Ko
Most adorable couple
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche UWsXRjh Doppelganger-Crush-Killian&Blanche JSG1BtR Doppelganger-Crush-Killian&Blanche BpXh6aX
- Horian -
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche F109b2c1d79690c108af653f801ae8c3c94242f1
We construct fairy tales and we accept them.
Our minds concoct all sorts of fantasies when we don’t want to believe something.
♫ :
- Can't Help Falling in -
Love
★ családi állapot ★ :
Sometimes we need to lose something before we can understand its value.
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche G1WMy4J
"Desire Shouldn't Be Contained, It's Unnatural."
★ lakhely ★ :
☾ Manhattan
★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
The mind is not a book, to be opened at will and examined at leisure. Thoughts are not etched on the inside of skulls, to be perused by any invader. The mind is a complex and many-layered thing.
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche Iie5YWj
We’re all human,
aren’t we?
Every human life
is worth the same,
and worth saving.

Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche VCnhtsy
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
☾ Egyetemi tanár
★ play by ★ :
☾ Tom Ellis
★ hozzászólások száma ★ :
170
TémanyitásRe: Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche EmptyKedd Júl. 11 2023, 22:10


Killian & Blanche




Szókimondó szövegezés

Jelen állás szerint elmondható rólam, hogy egy elúszott házasság utolsó korhadt deszkáiba kapaszkodom, amelyet a lelkem mélyén még mindig valami nagyon fasza és erős fregattnak képzelek. Elmondható, hogy hónapok óta képtelen vagyok felvakarni magam az önsajnálatból, amely hovatovább kezd olyan mértékben szánalmas méreteket ölteni, hogy lassan a fél metropolisszal meg kell farkaltatnom magam, hogy elhiggyem még mindig szerethető vagyok…vagy legalábbis remélem, hogy a látszatát sikerül elérnem. Mert alapvetően az állandó pökkhendi, és egomán viselkedésemmel eddig tökéletesen leplezni tudtam azt a mérhetetlen kisebbrendűséget, amely mindig is bennem tombolt magamat és a képességeimet illetően. Egyszerűbb volt a nőket csak letorkollni, megszégyeníteni, vagy bepofázni nekik, a faszikat meg ágyba rángatni, mert ezzel tökéletes álcát húztam magam elé. Ha férfi lennék, akkor lazán faszfejnek titulálnának, így simán csak bunkó vagyok időnként.Még akkor is, ha olyan helyzetbe keveredem, ami egyértelműen az én balfaszságom eredménye, és ahelyett, hogy sűrűn bocsánatot kérve odébb állnék, még pofázok. Természetesen magas lóról. Honnan máshonnan?
Mert hát mégis, hogyan nézhettem az előttem magasodó pasast a férjemnek? Pedig minden vonásuk, minden mozdulat, az a lassú, kitartó mosoly is éppen úgy mindkettejük sajátja, hogy az már fájdalmasan őrjítő. A dobozban néhány apró emlék, előttem pedig a valóság, amely nyakon csap, és ébresztőt fúj. Nem vonulok vissza, egyszerűen nem tehetem, mégis fogalmam sincs miképpen reagáljak, így egyszerűen a szokásos metódust alkalmazom, és visszazárok az elefántcsont toronyba, onnan pedig adom a magabiztos picsát, mintha ugyan valóban az lennék. Mondjuk ha eleget iszom, van az a helyzet, hogy még magam is elhiszem.Az agyamban bekapcsol ugyan egy vészcsengő, amely arra figyelmeztet, hogy talán ideje lenne visszavonulnom, talán egy gyors bocsánatkérés, amolyan elhadart….vagy mondhatnám, hogy félvak vagyok, és azért kevertem össze valakivel. Egy fogyatékost csak nem basztatna, nem igaz? De valahogy nem megy…..Lucian hiánya szinte felemészt belülről, a hónapok óta tartó üresség, és szégyenérzet, a bennrekedt és ki nem mondott szavak szinte égetik a nyelvem.Csak még egy percet, még ötöt, talán egy fél órát, csak egy kávét, egy cigit…akármint csak maradjon meg ez a kis félreértés, és tehessek úgy, mintha a férjem nem akarna megismerni. Előttem lóbál valami igazolványt, ami hamis…és nem Killian, csak ő állítja azt. Ó igen, még egy kis hazugság buborékban lebegni, és nem tudomást venni a valóságról. De ha a homokba dugod a fejed, akkor nem csak az ég felé meredő segged lesz orbitálisan idétlen látvány, de még levegőt sem fogsz kapni és beledöglesz. Érdemes hát, bármennyire is mocsok mód szar, és bármennyire is nevetséges magamra nézve, egyszerűen belebámulni a valóság képébe.Történetesen abba a Killian Grimwald-éba, aki merészel az én imádott és jelenleg a franc tudja merre kódorgó férjem ábrázatával velem szemben állni és még ugyanazokkal az arcrezdülésekkel, azokkal a hangsúlyokkal, mélyülő, csodásan kerek akcentussal szólni hozzám, ahogyan ő tenné. Persze ha kicsit reálisabban vizsgálnám a dolgot, ha egy kicsit józanabb és kevésbé elfogultabb lennék, akkor igenis észrevenném a különbséget, de lehet nem is akarom észrevenni? Lehet. Talán ez valamiféle apró, lehetetlen bohózatba illő jelenet, egy kis idő, amíg rádöbbenek arra, hogy Lucian miért is vetett véget ennek az egésznek.Mert nem tudok parancsolni a véremnek. Hogy ez bűn lenne? Nem, egyáltalán nem az amíg valakivel el nem hiteted, hogy csak ő létezik és senki más. Én akkor hinni akartam ebben, a testem azonban még képtelen volt erre. Mostanra ez megváltozott, de késő bánat, ha már magad vágtál léket a hajóra, és most ordibálsz kétségbeesetten, hogy segítség süllyedünk….
- Látom megragadta a lényeget, és a hátsó felem viszketésére fókuszált, a kínai selyem helyett. Normál esetben az emberek visszakérdeztek volna, hogy valóban kínai selyem? Maga azonban nem. Őszintén szólva hízelgő rám nézve, hogy a seggem viszketésmentessége jobban megnyugtatja, mint a jó minőségű kínai selyem alapvető gondolata.- húzom egy apró mosolyra az ajkaimat. Amolyan cinkos és huncut mosoly ez, amely annak szól, hogy lám édesem, belesétáltál egy ősrégi és alapvető női trükkbe.Mindez azonban sokkal inkább szórakoztató és imponáló, semmint kellemetlenül ciki lenne.
Kellemes hangzása van a nevének, és valóban első nekifutásra valamiféle mesemondóra asszociálok róla, és nehéz megállnom, hogy ne szólítsam még mindig Lucian-nek.Noha már a beszélgetésünk első perceiben nyilvánvalóvá válik, hogy a külső hasonlóságon kívül minden bizonnyal semmiféle más hasonlóság nem fedezhető fel bennük. A rajta lévő ruházat az elsődleges. A férjem ilyesmit sosem viselne, maximum akkor, ha a tanár-diák féle kissé néha a végletekig fajuló őrült, többnyire hétköznap estékre tartogatott játékunkat űzzük.Hozzá kell tenni nála őrjítő a kontraszt.Szexinek is mondanám, bár jelen helyzetben inkább a szokatlan a megfelelő kifejezés. Mondjuk ettől még így is szexi.Azt sem igazán feltételezem róla, hogy rendelkezik olyan vagyonnal, ami Lucian-nek van, azt még kevésbé, hogy éjszakai szórakozóhelyet üzemeltet.Mindezeken túl végképp nem nézek ki belőle semmiféle perverziót. Persze a kötött kardigános faszik agyament dolgairól egy második doktorit simán össze lehetne hozni.
- Borsos női parfüm? - hm….ilyen burkoltan sem kurváztak még le, bár jól tudom, hogy nem erre célzott, mégis megjelenik az arcomon valami jóleső, beismerő derültség, egy perverz asszociációt felvillantó, pár másodperces vigyor.
- Szubjektív kinek mi a borsos, és mi a kellemes.De abban azért nem vagyok biztos, hogy sokan csak nézegetni szeretik. Igaz, a legtöbben beérik a kisebb kiszereléssel.- húzom el az ajkaimat, mert valóban így van. Sokan beérik azzal, hogy megdugnak. Igaz, aki meg nem éri be ezzel, azt én vágom haza érzelmileg. Szóval ja, van abban valami amit mond. Lehet jobb ha engem valóban inkább csak nézegetnek, akiknek igazán tetszik az a borsos áru kurvafinom illatú parfüm.
Végül csak nem tudom simán elengedni. Nem megy. Még akarok belőle. Még akkor is, ha nem valódi….úgy értem nem az akinek én gondoltam. Még töltekezni akarok a látványával, egy kis időre, amíg elvonulok órát tartani. A kéretlen közönségünket éppenolyan kéretlen szavakkal hajtom el, és nem elsősorban a sértettségem okán, hanem mert hé! Ez nem valami ingyenes, random szappanopera részlet.Szúrós pillantásom még követi a hölgyet a pult mögé, a nevem említésére azonban sietősen, arcom alapos átrendezése után, a szemmelverő tekintet mellőzését követően pillantok vissza rá.
- Óóóóó! Oh…Ohmm…- ezerféleképpen lehet kiejteni ezt az apró csodálkozó szót, és nekem azt hiszem sikerül is ezerféleképpen.
- Nos….megígérni nem tudom, bár remélem ettől függetlenül velem tart,de igyekszem minimálisra csökkenteni az efféle konfrontációt. Lássa be, ez tőlem a lehető legnagyobb erény. És látja, a mai napra a maga jelenléte hozza ezt ki belőlem. Szóval mondhatjuk, hogy akár még tettestárs is válhat magából, ha visszautasít.- forgatom vissza felé az érveit, és még vigyorogva hunyorítok is mellé, kidugva a nyelvem ajkaimon, finoman megnyalva annak alsó ívét.Hogy ez valamiféle apró, jelentéktelen flört lenne? Nem tudom….az lenne?
Aztán mindezt tökéletesen agyonbaszom azzal, hogy sikerül azt a rohadt dobozt felborítani. Miért nem hagytam a kocsiban? Elvégre sokkal inkább személyes tárgyak vannak benne, amely másoknak értéktelenek, inkább nekem van jelentősége. Hogy mindezektől Lucian megszabadul, és elküldte nekem, az tökéletes bizonyítéka annak, hogy elkezdte lezárni az egészet….hogy mi fáj a legjobban? Nem a tárgyak, nem a cuccok, nem az, hogy visszaküldte, sokkal inkább az, hogy meg sem kérdezte nekem ehhez mennyi idő kell.
Killian segít a cuccokat összeszedegetni, és rémesen idétlen látvány lehetünk, ahogy néhány szétgurult, látszólag jelentéktelen tárgyat rámolunk vissza a dobozba.Neki mindegyik idegen, számomra az életem legboldogabb öt évének emlékei.Kurvára fáj látni, hogy ilyen kis helyen elférnek.
- Ennyire előítéletes, hogy ki sem nézné belőlem? Mi volt az ami leginkább erre a gondolatra ösztökélte? Hogy magának ugrottam, hogy bizalmas dolgokat osztottam meg magával laza öt perc után, vagy az, hogy felnyársaltam a pillantásommal a recepcióst?Ha ismerne, akkor tökéletesen tudná, hogy ez éppen úgy hozzám tartozik, mint a szarrá égetett lasagne, vagy a Wild Turkey, kizárólag jégbe hűtve, az epres jégkása, vagy éppen az, hogy imádok köztéri kutakban fürödni hajnal egy után, még akkor is, ha ezért cserébe olyan bírságot kapok, hogy a fal adja a másikat.- nevetem el, magam, és a másik könyvet én magam ejtem a dobozba. Ujjaimmal megtámaszkodom a doboz peremén, és közelebb hajolok hozzá. Egyszerűen és minden gondolkodás, vagy engedély nélkül mászok bele a személyes terébe.Lássuk hogyan reagál.Mondjuk nem töltök sok időt ennyire közel, épp csak annyit, hogy a gondolataimat megosszam vele.
- A könyv egyébként arról szól, hogy egy nő hogyan és hányféleképpen képes elbaszni és helyrehozni egy kapcsolatot. A másik pedig arról, hogy egy fickó hogyan és hányféleképpen képes kielégíteni egy nőt, pusztán a szavaival, azzal ahogy duruzsol neki, amiket mond, anélkül, hogy hozzáérne.Ez ilyen tantrális dolog.Na jöjjön!- állok fel vele együtt még mindig derülten és indulunk meg a kantin felé, én magam előtt egyensúlyozva a dobozomat. Kicsit vicces, mert a Bébi említésre, eszembe jut az ikonikus Dirty Dancing jelenet, amiben Jennifer Grey egy ordenáré nagy dinnyét cipel.
- Felmérgesíteni? Magának az jött át, hogy mérges vagyok? Húbassza meg! Akkor valamit nagyon rosszul csináltam.- rázom meg a fejem, fel-fel pillantva rá, keresve a szemkomtaktust, és elmerülök néhány másodpercig a sötét íriszekben.
- Nem mérges voltam….sokkal inkább…csalódott és dühös, és a keserűség időnként elég ambivalens érzéseket vált ki az emberből.- magyarázom, bár konkrétumot még nem mondok.
A kérdésemre a válasza meglep, és az ajkaim elkerekednek, egy halk sikkantás is kiszalad a csodálkozásom jeleként.
- Mondjuk az ahogyan hallgatni tud sokat elárulhatott volna a szakmájáról.Kérem azért igérje meg, hogy ha fejben nyit is rólam egy kartont magában, és a kis gondolati elemzéseit oda felfirkálja, akkor maximum annyi marad meg, hogy a nő, aki képes szemmel verni, nem feltétlenül normális, kínai selyem tangabugyit hord, és van egy doboza tele minden jelentéktelen szarral.- a nevetésem őszinte, de van benne egy csöppnyi keserű él, mert hát egyszerűbb tréfálkozni nem?
- Fogász és szájsebész vagyok.És nem…nem régóta tanítok itt. Jobban mondva csak kontárkodom. Egy régi egyetemista barátom kért fel néhány óra megtartására a szájsebészettel kapcsolatban. Nem vagyok feltétlenül egy tanár tipus, de a hallgatók azért elviselnek, azt hiszem.Általában délután vannak az óráim, de a mai napom másképp alakult….minden bizonnyal ezért kerültük el eddig egymást. Megfogná egy pillanatra?- nyomom a kezébe a dobozomat, én pedig megtorpanok, ezzel őt is megállásra késztetve.Remélem nem fogja elejteni hozzám hasonlóan, én pedig a táskámért nyúlok, hogy elővegyem belőle a mobilomat.És a galériát megnyitva a képek között kotorászok.Számtalan emlék zuhan most rám, és az arcomon tengernyi érzelem cikázik át. A képeink között nézelődve eszembe jut, hogy mennyi boldog pillanatunk volt, és ezért örökké hálás leszek a férjemnek….és mindez eszembe juttatja azt is, hogy ennek elmúltában mekkora szerepem is volt.
- Hogy megérthesse a viselkedésemet, elsősorban látnia kell, és utána beszélni róla. Mondjuk ez jó lesz!- bökök az egyik képre,és nagyobb verzióba megnyitva emelem fel egészen az arcáig, a szemei elé, hogy maga is láthassa. A kép a Maldív szigeteken készült, a nászutunkon, valamikor január körül az időbélyeg szerint. Ettől régebbi képeink nem nagyon vannak, tekintve, hogy a visszaérkezésünk után nem sokkal kezdődtek a gondok. A képen az óceán mellett ábrázol egy férfit amint hátulról boldogan, önfeledten nevetve ölel át egy nőt, és a hajába lehel csókot. A szemei ragyognak, a nő pedig nevetve kacag bele az azúr égboltba, és látszik rajta, hogy nála boldogabb ember jelenleg nem létezik az egész univerzumban.
Ha bárki látna bennünket és a képet együtt, szent meggyőződése lenne, hogy Killian és én vagyunk rajta.
- Ő a férjem. Lucian.A félig volt férjem, vagy az egész világmindenségem…valaki, aki…hát…mondjuk úgy, a kép már csak egy szép mementó, ahogy a tárgyak is, amik abban a dobozban vannak.Hónapok óta nem láttam őt és akkor maga ott állt a pultnál, olyan lehetetlenül valóságosan, én meg nem tudtam eldönteni, hogy képen nyomjam amiért nem veszi fel nekem a telefont, vagy tapadjak magára, és úgy csókoljam, hogy még levegőt is elfelejtene venni.Ez van!- vontam meg a vállam, majd a mobilom visszacsúsztattam a táskámba, és a dobozt elkértem tőle, hogy újra én cipeljem.
Közben a kantinhoz érünk, és amint belépünk, a jelenleg kissé kihalt helyre, Momette a megszokott pösze akcentusával, derült mosolyával fogad.
- Blanche….Comment vous sentez-vous?....- és itt belekezd a szokásos francia szövegbe, aminek nemhogy a felét, de a negyedét sem értem.
- Nyugi, mindjárt visszavált angolra, csak az érzelmeit rendszerint az anyanyelvén fejezi ki.- súgom oda foghegyről Killian-nek, majd én magam is szélesen elmosolyodom, és derűsen közeledek a nőhöz.
- Mamette életem drágavirágszálam….két életmentő kávé kellene nekem és a jóképű kollégámnak.Szabad a dohányzó terasz?- bólogat, és mosolyog, majd már nyúl is rutinosan a kávéscsészékért, én pedig Killian felé fordulok, a dobozomat végre letéve a pult sarkára, itt biztonságban lesz.
- Mondja, hogy nem sokkoltam nagyon.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche EmptySzer. Júl. 19 2023, 19:19
Blanche & Killian
I’ve met your type before, so desperate to control their lives, they forget to enjoy it

Nem állítanám, hogy sok olyan ismerősöm volna, mint az előttem álló, zavarát jól leplező és a kellemetlen szitukból kicsit sem kihátráló hölgyemény. Volt már aki okozott némi fejtörést, sőt olyan is, aki alaposan meglepett, de olyan talán még egyszer sem, aki mindezt egyszerre okozta volna. Nem szándékozom kielemezni minden apró mozdulatát, arcának rezdülését, amin még csak nem is rejtegeti éppen mi járhat a fejében, sőt előszeretettel hangoztatja is. Őszintén bevallom, kissé összezavar elsőre nyomulósnak tűnő majd lepattintó szövegével. Nem mintha szándékomban állna a bugyijában matatni, függetlenül attól, hogy már az ismerkedésünk első pár percében témává válik a fehérnemű. Kicsit olyan, mint egy gyógyszerét feledékenységből nem szedő bipoláris. Most fent... nagyon is fent, aztán valamikor talán olyan mélyen, hogy még zuhanása közben el kell kapni a kezét, mert önmaga aligha fog tudni kimászni abból a szakadékból. Ami először eszembe jut róla, hogy jobb nem újat húzni vele, mert láthatóan nem kegyelmezne, noha úgy tűnik sokszor maga a világ is ellene van. Talán emiatt ez a tüzes nyilakat köpködő, méteres fal körülötte. Vigyázni kell, nehogy megégessen, de azért csábít annyira, hogy mindig egy kicsit közelebb merészkedj, mert tudni szeretném mit rejtenek ezek az erős falak.
Zavarba hoz, pedig jól láthatóan szándékosan terel mindig olyan helyzetekben, ahol jót szórakozhat rajtam. Vagy ahol éppen tesztek alá vethet.
- Nem értek a fehérneműkhöz. Ennyire biztosan nem. De mivel az előbb bizonygatta a valódiságának valószínűségét, miért is kételkednék szavaiban. Hát még, hogy bizonyítéka is akad arra, mennyire valódi. - mosolyodom el lágyan, de távolról sem a kikosarazásából, csupán próbálom felvenni azokat a bizonyos kesztyűket, mégha már előre látom is, hogy ellene esélyem sincs. Nyitott és barátságos fickó vagyok, de a mostani sűrű napok nem teszik lehetővé azt, mire korábban könnyebben szakítottam időt, mint a bárok a barátokkal vagy egy fincsi kávé valamelyik kollégával abba a bájos kis kávézóban, ahol a baristák már mályvacukor figurákkal gazdagítják a kávékat.
- Egyébként meg... Normál esetben ilyesmikről nem is szokás beszélgetni egy vadidegen fickóval, nem gondolja? - biccentem oldalra fejem, visszább véve a normál hangerőből is, mert bár mindenki a közelben jól hallhatta éppen miről csevegünk, én most még is diszkréten közlöm vele, még ha csak puszta humorból is, melyet széles mosolyommal jelzek, hogy van téma, amit nem illő felhozni ilyen szemtelenül bizonyos társaságokban. Ami meg a hasonlítgatást illeti, tekintetéből érzem, hogy bár a lehető legfinomabban fogalmazok, és akkor sem rossz szándékkal a háttérben, huncut mosolya arra ad következtetni, hogy akaratlan vagy akarva, de már megint pimaszságokat lát bele. Vajon mit reagálna, ha hirtelenjében felvenném ezt a szemtelen stílusát? Mondjuk egy másik univerzumban... de akkor is.
- Nem mindenki teheti meg, aki pedig igen, és mégis a kisebb kiszerelést választja épp elég sokat elárul róla. - ez pedig lehet pont annyira jó vagy rossz is, attól függ ő éppen mire gondolt. Kíváncsi is volnék rá, de ekkora közönséggel magunk körül félnék megkérdezni, mert a végén még egy gondolatával is a földbe döngölné a maradék önbecsülésem.
- Meg amúgy is, ki ne szeretné a virágillatot? Akkor meg már lehet jobban megéri a nagyobb üveg, nem? - vonok aprón vállat mosolygó szemekkel fürkészve az övét. S bár biztos vagyok benne, hogy mindkettőnknek meg volna a maga programja, ahová éppen siet vagy legalább is hamarosan mennie kell, végül csak nem válunk szét egy gyors, baráti elköszönéssel. Igaz, csak is az ő jó voltából, mert bennem még nem fogant meg a gondolat miként kéne kezelnem, vagy akár folytatnom ezt a szituációt. Ő helyettem is dönt, pedig nem vagyok egy tökölős fickó, csak hát most... hirtelen megtorpanok a heves hangulatingadozása előtt. Ezen kívül pedig talán azt is elérem, hogy újabb áldozatokat szedjen míg élvezhetjük egymás társaságát.
- Ó! Ebből még is hogy tudnék kihátrálni ártatlanul? - pillogok hozzá bevetve leggyámoltalanabb, kiskutya szemeimet, de megránduló ajkaim sarka, melyek hamar mosolyra kúsznak egyből elárulják, hogy nincs ellenemre a pimaszkodó társasága. Szokni kell, ez tény, de aranyosnak találom, hogy még a legkellemetlenebb helyzetekből is humoros szituációt varázsol. Nem próbál, hanem csinálja is. Még úgy is, hogy a sors láthatóan, ahol tud keresztbe tesz neki és ő hősiesen állja a botlásokat a maga stílusában. Nem ismerem még, de azt gondolom, nem a túl szép, csak kevésbé okos hölgyemények sorát gyarapítja, mint inkább azon ritka személyekét, aki kötél és alkoholizmus helyett inkább box kesztyűt húznak és felveszik a harcot az eléjük kerülő démonokkal, majd fél kézzel dobva egyet hajukon, lazán odébb is állnak. A dobozból kihullott tárgyak is ezt sugallják, bár hátterük nélkül aligha fogom meg tudni a bizonyosat. Az egyik könyv viszont így is megragad a kezemben. Csak úgy szórja magáról az információkat, amikről azt gondolom véletlenszerűségéből fakadóan, bizonyosan helytállóak. Már csak az a kérdés, hogy azért teszi, mert szándéka van vele, vagy mert alapvetően is egy rendkívül extrovertált. Szerintem előbbi, ám ezt azért is tartom különösnek, mert ha valóban az exférjére emlékeztetem, akinek jobb híján - mint kiderül - letépné a nőcsábász fejét, miért flörtölne vele? Miért akarna megismerni? Egy percig sem látom rajta a félelmet, hogy a hasonló külső, hasonló jellemmel járna általam, bár meg lehet már réges-rég rá is cáfoltam megjegyzéseimmel. Mosolyom persze töretlen, de némileg letaglózznak a felsorolt dolgok, és nem, nem az epres jégkása.
- Köztéri kutakban? Manapság a jakuzzi és nagy fürdő kádak már nem divatosak? - kérdek vissza megjátszott értetlenkedéssel, újfent félre biccentett fejjel, majd némi aggodalommal és csak félig humorosan megjegyzem. - Azt hiszem nem az olcsó fehérnemű okozza önnél azokat a bizonyos kellemetlenségeket, mint inkább... - mit szépítsünk...? - a galamb ürülék és a sok kicsit sem bőrbarát vegyszer azokban a kutakban. - állapítom meg, még szám is kicsit félre húzom, mintha ez most ilyen új felfedezésszerűség lenne.
- Gondolom a tengerpart már túl romantikus volna egy átbulizott éjszaka után... - illegetem fejem. - Nagy kár, de hé! Ha egy nap randira hívnám, legalább már tudom, hogy tengerpart helyett egy mekibe kell vinnem, el sem feledkezve a gyerekmenüről. Vagy egy vidámparkba. - ötletelgetek, s talán mondhatom, hogy a jövőre tekintve. Vagy nem tudom. Nem biztos, hogy jó ötlet. Laylana miatt és amúgy is sok a dolgom. Bár így nyáron jár a szabadság. Ah, győzködhetem magam már előre, de végül úgy is az lesz, amit hoz a holnap. Már éppen ejtem a könyvet a dobozba, mikor tőle talán nem is feltétlenül merészen közelebb hajol és azzal a hussal a nyakára vagy hajára permetezett parfüm illat is megüti orrom, bár nem mondanám, hogy erőteljesen. Nem húzódom el, annyira azért nem vagyok zavarban már, de tény, hogy közelsége kellemes érzéseket kelt bennem, mint egy fárasztó nap után elfeküdni a naptól kellemesen meleg pléden, hogy süttessünk hasunk és végre kiélvezzük a pillanat apró örömeit. Vagy egy esős napon az ablakban ülve valami érdekes könyvet olvasva, csak úgy. Mindegyiknél eltölt valami kellemes érzés, és valahogy megjegyzi magának az ember, milyen jó is volt. El is feledteti, hogy néhány perccel ezelőtt milyen borzasztó löttyel kísérleteztem, és hogy majdnem ártatlanul estem áldozatául.
- Ki hitte volna? Pedig azt gondoltam titokban csak egy zsebkönyve a Micimackónak, és verses kötetnek van álcázva. - ejtem végül a könyvet a dobozába, miközben állom tekintetét, ami éppen csak akkor kalandozik el egy-egy röpke pillanatra, mikor formás ajkaira tévednek. Nem értek a rúzsokhoz, de kizárt, hogy ne volna olyan szín, ami ne állna jól ezeken a szépen telt ajkakon, pedig a túlzóan világos pirosért oda sem vagyok.
Egyszerre állunk fel, majd indulunk meg az ebédlő felé.
- Talán kereshetne új hobbit, mint az ex utáni sóvárgás. - jegyzem meg, bár a legkisebb mértékben sem a gúny beszél belőlem, és tisztában vagyok vele, hogy az elején sem akképp viselkedett, de lássuk be, ez is egy fajta sóvár olyasmi vagy olyas valaki után, aki már nem lehet a miénk. Ahogy a másik, nekünk is tudnunk kell tovább lépni, még ha nehéz is, még ha azt is érezzük, hogy több idő kell. Meg kell tenni, mert mire észbe kapunk már a magunk csapdájába esünk.
- Ó, még mit nem! Egy karton kevés lesz, és minimum az kerül az első oldalra, hogy kegyed még mindig az epres jégkásánál tart, hol ott már annál jóval finomabb ízek is léteznek. Ráadásul a kékmálna még a nyelvet is megszínezi, ami tekintve, hogy szereti öltögetni a nyelvét, még jól is állna... - mosolyodom el, mikor épp rá pillantok, fejem is oldalra biccentem. Nem a labdák sorozatának leütése a célom, szerintem esélyem sem lenne, de attól még "udvariasan" néha visszapiszkálhatok, még ha ezek tőlem aligha nevezhetőek annak is. A szelídebb nőkhöz vagyok szokva, nem azokhoz, akik már az első pillanatban a fejembe húznák az általuk hozott dobozukat.
- Orvosként nem ítélkezhetem. Legalábbis kezdetekben. Mindenkit úgy kell kezelnem, még akkor is, ha nem a betegem, mintha nem is ismerném a bűneit. Bár van egy olyan érzésem, hogy akadhat még meglepetés a tarsolyában... - vonom fel egyik szemöldököm a homlokomig, részben aggodalmasan, részben viccelődve és persze mosolyogva.
Ami az ő foglalkozását illeti nem lövök mellé, sőt, jól megtippelem. Bizonyogásom mellett pedig akaratlan is elkezdek rajta kattogni, hogy vajon benne is él az a bizonyos "szakártalom", és esetleg mindenki fogát nézi meg először? Neem... nem hiszem, mert úgy érzem inkább a szemkontaktust keresi. Bár lehet csak a különös szituációnk miatt. De arra legalább választ kapok, miért beszélt az előbb úgy az eladó hölgyről, mintha olyan régóta ismernék egymást, hogy már a szájüregi dolgokat is kiveséznék egy-egy tea mellett. Megszeppenve tartom meg a kezembe nyomott dobozt, és állok meg mellette, majd felé fordulva várakozóan mi lehet olyan fontos, hogy felhagyjunk a kávé felé vezető úttal. A választ hamar megkapom és nem csak szóban, így jobban megnézve az alteregóm arcát még hunyorgok is kicsit, míg nem elkerekedett szemekkel pillantok a telefon képernyőjéről ő rá.
- A mindenit! - csattanok fel, mint, akit most ért csak a letaglózás érzése, hogy bizony-bizony tényleg van mindenkinek egy alteregója, és az enyém éppenséggel eddig ebben a városban lebzselt. Igazán összetehetem a kezem, hogy különböző személyiségünk egyikünk kárára sem ment, mert bizony most választ kaphatnék arra a temérdek pofonra, mit ismeretlen nőktől kaptam volna. - Ezek szerint még is csak odavan a tengerpartokért... - teszem hozzá hüledezve, s mosolyom már-már vigyorossá válik a vicc gyanánt, mert persze nyilván a pasast is megnéztem, és igen, döbbenetes a hasonlóság. Ezzel viszont sikerül azt is alátámasztania, hogy igazam volt, még mindig sóvárog utána. Biztos, hogy én ennek részese akarok lenni? Valakinek a pár pótlója?
- A csók talán kevésbé lett volna kellemetlenebb, mint egy váratlan pofon, vagy egy tangabugyival integetni. - jegyzem meg csak úgy félvállról. Vagy éppen nekem kellemesebb? Mi tagadás Layla óta és a gyilkossági ügyek miatt nem sok időm volt rádöbbenni, hogy esetleg ismerkednem sem ártana, ha még szeretnék valami... családfélét. Ám tekintve, hogy az életem már így is egészen más tengeren hajókázik, nem tudom érdemes-e ilyen teljesen normális dolgokra vágynom. Már maga a gondolat, hogy akár vacsorára meghívjak valakit magamhoz, olyan, mintha egy tigrissel érkeznék haza. A sok kutya sem biztos, hogy jól viselné a sok éves nyugalom után, és fogalmam sincs Layla miként reagálna egy idegenre. Pedig lassan szoktatni kell majd, hogy idővel könnyebbé váljon az idegenekkel való ismerkedés, közeledés, és aztán képes legyen saját lábakon állni, mert ha nálam is lakik míg világ a világ, egyszer én is meghalok, és akkor minden tekintetben magára lesz hagyva.
Blanche nem viccelt a hölggyel kapcsolatosan, bár én magam nem a fogazatát figyeltem, hanem különös szokását hallgattam először meglepődően összevont szemöldökkel, majd a sutyorgás közepette lassan szélesedő mosollyal. Minden alkalommal, mikor ez a csípős nyelvű kis tündér próbál diszkrétebb lenni, le kell kicsit hajolnom, legalább is görnyednem hozzá, mert olyan kis picike hozzám képest. Így meg aztán biztos nem tűnünk ki a tömegből - pláne, hogy nem is volt ott szinte senki - miközben a pultosról témázgatunk.
- Mármint mire gondol? A tangára? Háát való igaz, hogy nem éppen szokványos indítása az ismerkedésnek, de ugye kinek mi, nem? - játszom a hülyét, de azt is jó kedélyűen mosolyogva. - Elég indiszkrét kérdés, de tudhatom, hogy mi volt az oka az elválásuknak? - kérdem kíváncsian, mert jól kiérezhető, hogy ő még távolról sem mondott le a másik, ellenben a férfivel. Azt gyanítom megcsalás lehetett a fő ok, de nem tudom mennyire volna illetlen ezt gondolnom róla. Arról nem is beszélve, hogyha igazán szeretünk valakit, hogy férne be egy harmadik.
mind álarcot viselünk
Killian B. Grimwald
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche KmPZ3Ko
Most adorable couple
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche UWsXRjh Doppelganger-Crush-Killian&Blanche JSG1BtR Doppelganger-Crush-Killian&Blanche BpXh6aX
- Horian -
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche F109b2c1d79690c108af653f801ae8c3c94242f1
We construct fairy tales and we accept them.
Our minds concoct all sorts of fantasies when we don’t want to believe something.
♫ :
- Can't Help Falling in -
Love
★ családi állapot ★ :
Sometimes we need to lose something before we can understand its value.
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche G1WMy4J
"Desire Shouldn't Be Contained, It's Unnatural."
★ lakhely ★ :
☾ Manhattan
★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
The mind is not a book, to be opened at will and examined at leisure. Thoughts are not etched on the inside of skulls, to be perused by any invader. The mind is a complex and many-layered thing.
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche Iie5YWj
We’re all human,
aren’t we?
Every human life
is worth the same,
and worth saving.

Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche VCnhtsy
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
☾ Egyetemi tanár
★ play by ★ :
☾ Tom Ellis
★ hozzászólások száma ★ :
170
TémanyitásRe: Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche EmptySzer. Júl. 26 2023, 21:58


Killian & Blanche




Szókimondó szövegezés

Valahol a beszélgetés közepén, amikor nagyjából nyilvánvalóvá és tisztává válik számomra, hogy egyrészt óriási balfaszt csináltam magamból, másrészt pedig ez a férfi nem a férjem, felteszem magamnak a kérdést: mégis mi a picsát szerencsétlenkedek még itt? Miért nem zárom az egészet rövidre? Miért teszek fel újabb és újabb kérdéseket? A válasz azonban nem feltétlenül csupán a külső hasonlóságban rejlik, bár tény, hogy az első pillanat óta teljesen letaglózott maga a tudat, hogy bár számomra Lucian egyetlen és megismételhetetlen, mégis úgy tűnik a genetika számára abszolút nem az.Nem tudok elszakadni a szemeitől, vagy attól, hogy újra meg újra úgy bámuljam, mint valami szent tehenet, akit nem győzök csodálni pusztán azért, mert létezik.
Szavaim azonban tökéletesen ellentmondva a bennem kavargó érzésviharnak, olyanok akár a vitriolba mártott penna.Kiszámíthatatlanul rohanom le az egyik másodpercben, majd a másikban óvatosan kompenzálok.Szeretném megérteni a saját viselkedésemet, de azt hiszem hónapok óta csak árnyéka vagyok önmagamnak, és azon túlmenően, hogy még mindig képes vagyok a dupla orgazmusra, és arra, hogy elverjek kétszázezer dollárt a Golden Nugetts-ben cirka negyed óra alatt, túl sokat nem teszek hozzá a saját életemhez. Talán csak a munkám az, amelyben legújjabban lelem valami örömöm, de csak azért, mert Petro megszervezte számomra az előadásokat itt az egyetemen.Jót tesz nekem, hogy igyekszem elterelni a gondolataim, a magánéletemről, vagy éppen annak tökéletes hiányáról.
- Miért nem ért, talán meleg? Vagy egyszerűen csak pucéran libbennek maga elé a nők? Ugyan kérem.A pasik többsége jobban kiismeri magát egy Estelle üzletben mint a nők nagy százaléka. Bár meglepne, ha maga kifejezetten a csipkés habos babos darabokat választaná saját részre. Olyan elasztikus, kényelmes pamutos fazonnak tűnik.Hátul hetyke kis tollboácskával.- kuncogok, miközben már a szemeim is mosolyognak, mert láthatóan egyetlen pillanatra azért sikerült zavarba hoznom, és ez kifejezetten szórakoztat. Még ha tiszavirág életű is az a diadal, és nem rest számomra visszavágót prezentálni.Való igaz. Idegenekkel normál esetben ilyenekről nem beszél az ember. Csakhogy sosem arról voltam híres, hogy bármilyen formában is követni akartam volna a konvenciókat.Legalábbis elég erőteljesen feszegetni szoktam a határaimat, és kifejezetten szórakoztat, ha valakit megbotránkoztatok, vagy sikerül elérnem, hogy kíváncsivá teszem magamat illetően. Elvégre erről szól alapvetően az élet is nem? Feledhetetlennek lenni.
- Tudom a nevét. Bemutatkozott nekem. Azt is tudom, hogy itt tanít. Maga már tisztában van a fehérnemű ideálommal, azzal mire vagyok érzékeny, és azzal, hogy képes vagyok fél másodpercen belül szemmel verni ha szükséges. Így aztán nem idegen a számomra. Innentől azt hiszem a témák érintése, és annak ütemezése már részletkérdés. Frusztrálja talán?Vagy egyszerűen csak zavarja, hogy időnként fel kell vennie azt a képzeletbeli kesztyűt?- teszem még hozzá, bár azt hiszem csak félig gondolom komolyan. Aztán nevetve megrázom a fejemet és hitetlenkedve cöccögök. Megemelem a kezem és a mutatóujjam huncutul ingatom meg felé, miközben hunyorítok a szemeimmel, mintha nem akarnám elhinni, hogy valóban ne lenne képes velem szemben valamiféle tökéletes replikára. Nem….van egy olyan érzésem, hogy ahogyan én igyekszem Mr Grimwald-al tréfát űzni, ő maga is ugyanezt teszi velem. Kifejezetten kellemes benyomást tesz rám az efféle tulajdonság. A szemei fogva tartanak néhány másodpercig, és még a szavakat is belém fojtja, amikor a parfümös hasonlatomat tovább gondolja. Beharapom az alsó ajkam és halkan hümmögök néhányat, a fejem ide-oda billeg, láthatóan keresem a szavakat amelyekkel remek viszonyt ápolok alaphelyzetben, de most mégis cserben hagynak.
- Ezek szerint időnként megéri kockáztatni, nem igaz? - ő vajon az a fajta aki hajlandó erre, vagy biztonsági játékos, aki inkább visszamenekül a komfortzónájába, és onnan szemléli, amint a lehetőségek könnyedén és röhögve sétálnak el előtte?Ó nem, abban szinte teljesen biztos vagyok, hogy Killian az a tipus, akinek pusztán idő és némi katalizátor kell ahhoz, hogy feloldódjon.Persze kérdés, hogy mire elég egy kávényi idő, egy elfüstölgő cigaretta, pár könnyed flörtökkel megtűzdelt fél óra előadás előtt, és vajon van ennek folytatása bármilyen módon? Néha az életben a lehetőségek olyan egyszerűen és váratlanul jönnek, csak persze adott esetben olyan kurvamód balfaszok vagyunk kezdeni velük bármit is, hogy az már egyszerűen siralmas.Az életben már olyan sokszor szalasztottam el a számomra tökéletes lehetőségeket, azokat az esélyeket, amelyekről azt hittem, hogy nem jönnek el újra. Persze az élet vagy kegyel engem, vagy egyszerűen rohadtul szeret szivatni, és nagy szadista módjára újra és újra kifacsarja a szívem.Tulajdonképpen ugyanez történik most velem és a házasságommal.
Azt szokták mondani, hogy akiről azt gondolod mindent tudsz róla, csak mert sokat beszél magáról, és sok dolgot megtudsz róla, azt valójában még csak nyomokban sem ismered. Ez rám hatványozottan igaz. A jelentéktelen információkat könnyed, szórakoztató poénbombává szokásom gyúrni és megállás nélkül dobálni. Mert amíg ilyesmin csámcsog valaki, addig sem azzal vagyunk elfoglalva, hogy éppen mennyire szar minden körülöttem, legalábbis ami az érzelmi életemet illeti. Illetve, ez esetben újfent annak hiányát.
- Most komolyan…komolyan erről maga erre asszociál? Semmi izgalmas gondolat, legalább egy kicsit, a fantázia szintjén? Szökőkút egyenlő vírusok és bacilusok?- vonom össze a szemöldököm hitetlenkedve, bár nem vált komorrá az arckifejezésem, mert szerintem nagyon is képes lenne másféle gondolatokra, csak éppen nem mer vagy nem akar.
- Na látja ebben tökéletesen téved. - emelem meg a kezem, lendül egy picit előre, és csettintek is a levegőbe, amolyan megerősítéseként az elhangzó szavaimnak.
- A vidámpark kifejezetten olyan hely, amivel le lehet venni a lábamról. Szó szerint is. Még akkor is ha kisebb infarktust kapok a hullámvasúton, és szentimentálisan röhögcsélek vattacukrot nyammogva a körhintán, és felőlem olyankor a háttérben még az “Ájvílólvéjszlávjú” is szólhatna. Esküszöm magának felszínre hozná az én mélyen rejlő romantikus oldalamat is. Szóval ha legközelebb randira akar hívni, akkor legyen mondjuk péntek, Coney Island kifejezetten szórakoztató. Isteni a medvecukros, gyümölcsös fagyikehely bűnös mennyiségű színes cukorral megszórva, és adnak mellé helyes színes pici napernyőt, csillogó kis pálcikadíszt is a bejárat mellett közvetlenül.- csacsogok neki szinte vég nélkül, de láthatóan mindketten remekül szórakozunk, ide-oda dobálva a mondatokat, amíg elérünk a kantinba.Viszont többet elárulunk egymásról a másiknak. Még azt is, hogy miben rejlett a félreértésem oka. Hogy Lucian és a közötte lévő hasonlóság kísérteties és még azt az apróságot is megosztom vele, hogy tulajdonképpen másodperceken múlott, hogy nem vetettem hirtelen felindulásból magam a karjai közé. Talán jobb is, hogy ez alkalommal sikerült a józan észnek felülkerekednie a hullámzó érzéseimen. Mióta nem találkoztunk a férjemmel, kezdek úgy viselkedni, mint egy korai klimaxos nő, akit alaposan megborítanak az állandóan változó hormonok.
- És nem csak a tengerpartokért….- vonom meg a vállam, és a találkozásunk óta először látszik még ha egy ideig is, némi érzelem az arcomon, ami nem a véget nem érő pimasz tréfálkozás, hanem őszinte és minden szempontból valódi keserűség.Csupán néhány másodpercig tart, mert máris elnevetem magam, és visszaveszem a korábbi stílust, amolyan Blanche stílusban.
- Nem, az valóban nem lett volna kellemetlen.- teszem hozzá én is, hozzá hasonlóan csupán mellékesen, bár tudom, hogy ez esetben nem neki szólt volna az a csók, hanem annak, hogy másnak gondoltam. Már nem keverem össze őket, bár a külsőségektől elég nehéz elvonatkoztatni, ahogyan abban sem vagyok biztos, hogy ha nem lenne ilyen kegyetlenül olyan mint Lucian, akkor bármilyen módon feltűnt volna nekem. Kifejezetten nem az a tipus így első nekifutásra, akik fel szokták kelteni az érdeklődésem. Igaz, tíz évig éltem együtt egy olyan faszival, akinek gyakorlatilag ez idő alatt összesen talán nyolc alkalommal sikerült felkeltenie maga iránt az érdeklődésem, és minden más esetben a vagyona és az egzisztenciája volt a mérvadó és minden ami ezzel járt.Ahhoz képest Killian a maga harminc percével elég komoly hendikeppel indul.
Időközben a kantinhoz érünk, ahol Mamette a maga szokásos stílusában fogad. Nem tudom Killian-nek volt már hozzá szerencséje vagy sem, mert a hölgy alapvetően csak kiszolgálja az embereket, de nem nagyon beszélget velük. Nekem sem szokásom a felesleges fecsegés, de amikor van cirka két órám, és itt ragadok a kantinban, mert ide beszéltem meg találkozót, csak az illető késik, a szükség törvényt bont. Így lettünk traccspartnerek a francia anyanyelvű nő meg én.Miközben készíteni kezdi mosolyogva a két kávét, és sziszegve enged a gépkar a mozdulatainak, a pultra támaszkodva fürkészem Killiant. Próbálok rájönni mennyire sikerült meglepnem őt a felbukkanásommal és annak valódi okával.
Nevetve rázom meg a fejem, és még hátra is vetem, ahogy láthatóan remekül szórakozok a visszakérdezésén.A hajam a hátam veri, jobb kezemmel a tarkómnál alá nyúlok, és megrázom a fürtöket, majd átsimítom ujjaim legyezőjével, ahogy megint ránézek a szemeim még mindig csillognak a korábbi jóízű nevetéstől.
- Úgy látom a tanga témát már nem leszünk képesek levetkőzni magunkról.Tudja mit? Elrakom emlékbe. Magával kapcsolatban ez lesz az én kabalám. Más mozijegyeket rak el egy találkozó után, vagy egy koncert plakátot, színházi fotókat…nekünk a tangabugyi jutott. Lássuk be ez sem túl szokványos.Egyébként nem erre gondoltam, hanem a hasonlóságukra. Külsőségekben. Bár a férjem mindig azt mondta nincsenek rokonai.Illetve nem tudott róla.A nagybátyja nevelte fel.- folytatnám még, de Mamette leteszi a pultra elénk a két kávét. Némi cukrot és tejet is. Én három cukorral iszom újabban és feketén. Úgy talán hat is valamit. Keserű mint a bűn, de ébren tart.Szemöldököm emelgetve közelebb tolom Killian felé a cukortartót, meg a tejkiöntőt, hogy szolgálja ki magát. Amíg megteszi, a táskámból előveszek egy ezüst cigaretta tárcát meg egy zippót és biccentek a jobb oldal irányába, ahol egy kijárattal a hátsó udvarra lehet jutni, a kijelölt dohányzó helyre.Felmarkolom a poharat és elindulok, két lépés után a vállam felett hátrapillantva kacéran mosolyodom el.
- Megválaszolom az indiszkrét kérdését, de ahhoz velem kell jönnie. Ha már eddig hajtotta velem a kíváncsiság remélem nem most fog megfutamodni. Ugye nem?- kacsintottam még egyet, végül elindultam, remélve, hogy ott jön utánam, egészen az apró, padokkal és pici filagóriákkal pettyezett hátsó pihenő részig, amit kifejezetten dohányzó pihenésre alakítottak ki.
Kiválasztottam egy lila akáccal befuttatott filagóriát és a padjára leültem, majd megpaskoltam magam mellett a fát, jelezve neki, hogy csüccsenjen mellém.Aprókat fújtam a kávéba, de még nem kortyoltam bele, tekintettel arra, hogy a felső ajkaimmal érzékeltem, hogy ihatatlanul forró.Magam mellé raktam a poharat, hogy egy szálat halásszak ki a dobozból őt is megkínálva.
-  Ha tippelnem kellene, azt mondanám nem dohányzik.Alaphelyzetben én sem. Csak mostanság…- mondjuk ez részben igaz. A durva szerencsejáték függőségem időszakában a válásom után úgy pöfékeltem mint egy gyárkémény.Mondjuk most is válás előtt vagyok, és újra előszeretettel hódolok a kurva Fortuna-nak.Végülis hasonló a szitu.
Megkínáltam ettől függetlenül, és ha elfogadta azzal alaposan meglepett volna. Ha nem, úgy beigazolódott volna az elgondolásom.Mindenesetre először az enyémet gyújtottam meg, és ha úgy alakult az övét. Vagy sem. Ez előbbi esetben a kezeimet meg kellett volna fognia, hogy a gyenge szelet, ami keletkezett körülöttünk felfogja a láng útjából. És ez esetben az érintés letaglózott volna, egyetlen másodperc alatt rohantak volna le az emlékek, mindaz ami olyan kibaszottul hiányzott az utóbbi hónapokban. Igazságtalan lenne valaki olyannal helyettesíteni, aki csupán fél órára lesz az ismerősöm, és komplett baromság lenne többet belegondolni.Éppen olyan idegenek leszünk egymás számára mint korábban. Vagy annyira mégsem. Hiszen a köszönőviszonyt hagy maga után. Részemről biztosan.
Egy slukkot engedtem meg magamnak a halálrúdból majd félrefújtam a füstöt, és felé fordultam féloldalasan.Bal lábam keresztül raktam a jobb lábamon, a térdhajlatom a térdkalácson pihent.Alkaromon megtámaszkodtam, és a tekintetébe fúrtam a sajátomat. A vonásait fürkésztem.
- Tudja….tényleg kurvára hasonlít rá. És nem akarom, hogy ezt a továbbiakban félreértse, csak kell az agyamnak egy kis idő, hogy ezt feldolgozza. Meg fogom oldani.És, hogy válaszoljak a kérdésére, hogy miért lett vége?- lebiggyedt az ajkam, egy másodpercre elnéztem a válla felett, miközben a sajátomat egyszerűen és láthatóan tengernyi megbánással vontam meg.
- Mert elbasztam.- ilyen egyszerű kimondani a tényt.Valóban ez történt. Íriszeim újra az övéit kutatták.
- Az ember nehezen vetkőzik ki önmagából, nehezen hazudtolja meg azt aki valójában. De…amikor olyan sokáig elhiteti magával, hogy ő az akinek mutatja magát, hirtelen lehetetlennek tűnik, hogy valaki mégis meglátja azt aki legbelül próbál rejtőzködni.Éppen ezért megpróbál újra a falak mögé bújni és egyik szarabb döntést hozni a másik után. De mert felébredt benne valami…valami érzés kupac, vagy nem is tudom…szóval őszinte akar lenni a másikkal.- újabb slukk a cigibe, és ennyi idő alatt elfordultam.Komoly dolgok ezek, én mégis, még most is igyekszem könnyedén megragadni. Elvégre nem állt meg az élet nem igaz? Csak éppen rohadtul értelmét vesztette és még nem találok benne mást amiért érdemes lenne küzdeni újra. A hangsúly azon van, hogy még.
- Bántott már meg valakit….- keserűen elnevettem magam, lehajtottam a fejem és megráztam azt.Nem jól fejeztem ki magam. Legalábbis ami az érzés leírását illeti.
- Okozott valaha fájdalmat valakinek, akit a világon mindennél jobban szeretett? Aki a világot jelentette a maga számára, aztán pákk! Ennyi?- pöcköltem le a cigiről egy hamudarabot, mintegy ezzel is prezentálandó az egész lelkiállapotomat.Innen lentről néztem vissza rá.Talán vártam is a választ, hogy tudjam nem vagyok egyedül azzal, hogy ilyen kicseszettül szerencsétlen vagyok.
- Szóval idő kell ezen túllendülni, de meg fogom csinálni. Gyakorlott vagyok már abban, hogy elkúrok valamit, aztán igyekszem helyrehozni. - nyúltam oldalra a kávéért és néhányszor belefújtam, majd kortyoltam egy aprót belőle. Már nem volt olyan forró, a szél picit hűtött rajta.
- Árulja már el, ne csigázzon tovább! Van valakije? Férfi? Nő? Mindkettő?- csaptam bele a közepébe, remélve, hogy picit túlszaladunk a korábbi témán. Persze vissza is kanyarodhatunk, de mindig menekülni fogok belőle, legalábbis egy ideig biztosan. Ahhoz még nem ismerjük egymást eléggé, hogy tartósan és mélyen hagyjam a lelkem mélyén kutakodni. A tangámban…..na az már egy más kérdés…



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche EmptyPént. Júl. 28 2023, 17:32
Blanche & Killian
I’ve met your type before, so desperate to control their lives, they forget to enjoy it

Mind ezidáig azt gondoltam elfoglalt ember vagyok, de a napjait teljesen betáblázott embereknek nem csak a kávészünet ritka pillanat, de az azon való eltöprengés is lehetetlen számára, mint az, hogy magánéletbeli kapcsolatát bővítgesse, esetleg a másik felét kiegészítve. Vagy csak meggondolatlanul többet akarok, mint amennyivel elbírnék? Nem jellemző rám. Vagy még is? Emberből vagyok, én is véthetek hibákat. Bár az is igaz, hogy pszichológusi szakmával talán én tudom a legjobban, hogy egy ilyen hanyagul vállat vonó hiba mekkora törés lehet más életében. Ennek ellenére még sem csak kérdőre vonom saját magam elképzeléseit, de még fontolóra is veszem, ha nem is nyíltan. Pedig egyikünknek sem volna jó, ha én most valaki más helyébe akarnék lépni. Pláne olyanéba, aki, mint kiderült, teljes ellentétem. Egy ideig óráig biztos jót mulatnánk, talán még őszintén élveznénk is a pillanatokat, de idővel ráébrednénk, hogy ez csupán halogatás. Az ő részéről biztosan, én pedig asszisztáltam hozzá, ráadásul előre látva a viszony sorsát. Akkor én ezt? Ő akarja? Hát tekintve, néha milyen kellemetlenül sokáig ábrándozik, talán csak a semmiről, talán erotikusabbnál erotikusabb fantázia képekről, nos, igen, azt hiszem nem tiltakozna, ha olyasmit tennék, amit... maximum egy párhuzamos világban, de én ugye nem vagyok olyan, mint az exe. Nem ereszt, és én sem nagyon töröm magam, pedig csupán egy megkomolyodott legyintésbe kerülne, egy sietős elköszönésbe. És nem! Csak állok előtte, hallgatom, és próbálom megfejteni, hogy az őszintesége mögött mennyire igazak a szavai, vagy, hogy még is milyen múlt állhat mögötte, hogy őszülni sem kezdett, de már akkora élettapasztalattal csacsog az élet kemény dolgairól, mintha már minden mindegy lenne. Vagy ezek volnának részéről a segélykiáltások? Nem mindig egyértelmű, ki miként próbálja jelezni a másik felé, amit még egy hozzám hasonló szakavatott is nehezen fejt meg, hát még egy mezei hallgatóság.
- Hogy meleg? Komolyan ezt szűrte le a válaszomból? - ugranak magasba kérdőn az eddig értetlenségemre összevont szemöldökeim, de őszintén nem tudom eldönteni, hogy most viccel vagy tényleg ezt következtette ki. Utóbbi problémás, mert így akaratlan is ezen fog majd járni az agyam, pedig alapvetően egyáltalán nem találom helytállónak ezt az elgondolást. Mosolyom azonban csak egy pillanatra halványodik a döbbenet végett, mert a másik kérdés akaratlan is szélesebbé vonja ajkaim.
- Ez tényleg annyira meglepné? - kérdek vissza hiúbb fél mosoly kíséretében, bár részben viccnek szánom, részben pedig saját magam is képes vagyok vele zavarba hozni, noha késő bánat, így nem is nagyon mutatom ennek jelét. De mi tagadás, férfiból vagyok, ráadásul az a típus, akinél annyira nem oszt nem szoroz, ha egy hölgyeményen van vagy nincs fehérnemű, mert hát... mert hát úgy is lekerül róla, nem? Vannak kedvencek, persze, de ez is nagyban függ attól ki hordja.
Igazán nem is kell, hogy ő zavarba hozzon, bár bizonyosan arról is csak ő tehet, ha saját magam hozom helyzetbe. Noha az őszinteségem végett nem szokásom szabadkozni. Csak, ha nagyon muszáj. Még a témán felül is - ami ugye nagyon is érdekfeszítő, csak ne itt ennyi emberrel körül véve kéne ezt kivesézni - csodálkozom, hogy nem akad minden percében valami barát, régi ismerős, aki élvezi a társaságát, mert kizárt, hogy ne volna minimum egy millió olyan facebook ismerőse, akit nem csak visszajelölt a csak mertek végett, hanem minimum ismeri őket annyira, hogy a családtagok nevén kívül még a kedvenc üzleteiket is tudja. Ad, vesz és megtart. Bár a mérték nem mindig egyenlő, és ez részben neki köszönhető, mert én magam is csak alig kapok észbe, olyan gyorsan csavarja a dolgokat afelé, ami felé ő akarja. Manipulatív, és ez nem sértés.
Válasz híján somolygok helyette, miközben ujját ingatja felém. Lehet, hogy eleinte bátortalan vagyok, de ha sikerül ki ismernem a terepet, már magam is feltalálom. Ez néha több időbe telik, ő pedig igen komoly kihívás a számomra. Ami viszont itt és most szöget üt a fejembe, az a zavarba hozó témák feszegetésén túli magázódás, aminek úgy érzem ideje volna véget vetni, ha már ilyen jó ismerősökké váltunk, és megkímélt egy amúgy tökre nem is nekem járó pofontól.
- Mennyire zavarná, ha tegeződnénk? Végtére is lassan már jobban ismerjük egymást, mint a szomszédainkat... - nem mintha nekünk volnának, de ez csupán részletkérdés. A nemleges választ is elfogadtam volna, elvégre csupán ajánlat a kényelmünk szempontjából és mert valahogy annyira szokatlan magázódva a fehérneműkről és a beállítottságokról beszélgetni. De mint kiderül, ellenére ugyan nincs - meg is lepett volna vele -, de ezek a bugyis, fehérneműs gondolatai... Mintha szándékosan arra hajtana, hogy idővel csillagok helyett apró kis tangák és francia bugyik körözzenek a fejem felett és a nap további részében másfelé már ne is járhassanak gondolataim. Vagy csak én gondolom kicsit túl? Lehet tényleg nem ártana valamilyen kevésbé komfortosabb módon kieresztenem a gőzt, bár most valahogy nem vágyom a fiataloktól hangos és néhány óra alatt leamortizált pubbokra. Mondjuk este felé jól fog esni egy-két nagyobb bólintás Morgan kapitánnyal.
- Nos, az attól függ... - vonok aprót vállamon, mindezt továbbra is mosolyogva. Nem állítanám, hogy élek-halok a veszélyes dolgokért, így, ha a rosszabbik lehetőség a halál, nyilván nem kockáztatok, de azt gondolom bármi másban nem éri meg sokat agyalni rajta. Egy-két élesben lévő akció, néhány fejünk mellett eldörrenő pisztoly és az ember valahogy újra átértékeli a kockázatok felmérésének fontosságát. Igaz, a mostani helyzetet illetően is vannak aggályaim, mert ez a jónak tűnő dolog, lehet többet rontana, mint sem, és azt gondolom kettőnk közt én lennék a leginkább hibás.
- Azt állítod inkább megkockáztatsz egy csúnya fertőzést csak azért, hogy késő éjjel, mikor a részegségtől alig látnak mások, vizes póló versenyeset játssz? - kérdek vissza hasonló hangsúllyal, ahogyan azt korábban ő tette, szintén összevont szemöldökkel, de utána szinte egyből el is mosolyodom. Vigyorognék én, már csak a puszta elképzeléstől, de az nagyon nem volna illő. Most még biztosan nem.
Tévedésemre felhívva figyelmem megjátszott hitetlenkedéssel hallgatom, s bár letaglózz milyen lazán hívatja meg magát a nevemben, én meg majd vakarhatom odahaza fejem, hogy még is hogy jutottam el idáig, azért jót mosolygok. A legviccesebb ebben az egészben pedig, hogy egyikünkben sem merül fel annak lehetősége, hogy minderről úgy beszélünk, mintha biztosan mindkettőnk szabad préda volna. Persze így van ez, de most vagy sokat mondó a korom és az üres gyűrűs ujjam, vagy egy percig sem zavarná, ha volna már valakim. Azt sem tartom kizártnak, hogy nála ne sorakoznának a hozzá hasonló extrovertált személyek, vagy az annál komolyabb, benne kihívást látó idősebb férfiak, akik azt hiszik, majd jól pórázra köthetik. Nem vagyok egy túl gyakorlatias pasi, de bennem fel sem merülne ily módon lefogni.
- Még mit nem! A végén még azt hinnék, hogy valami bizarr páros vagyunk, vagy a gazdag sugar daddyd. Azt viszont kétlem, hogy az a bizonyos romantikus oldalad olyan mélyen volna... - somolygom, csak egy hangyányit félre biccentve fejem, ahogy egy kicsit közelebb hajolva, mutató ujjammal éppen csak, hogy megnyomom pisze orrának hegyét. Bár alapvetően nem volna ellenemre a vele töltött, kicsit sem gyerekes - á, nem, dehogy - program.
- Pedig előbb kinéztem volna belőled egy... western bárt? Mondjuk egy mechanikus bikán? Vaagy annyira azért nem megy a gyeplő erősen fogása? - ingatom kicsit fejem, szélesedő, csupán egy cseppet csipkelődő vigyorral, szinte már várva, hogy reflektáljon rá valami ennél is csípősebbet, de csak azért sem hagyom. Mielőtt még szóra nyitná ajkait vissza egyenesedem és legyintek egyet.
- Megértem én, semmi gond. Azért oda kell egy kis kurázsi is, nem úgy, mint a gyerekjátékokhoz. - vallom be sóhajtva, mintha már le is mondott volna a lehetőségről. Aztán tudja fene, lehet a végén még kanyarít annyit a dolgon, hogy kereshetek rá bárra mikor és hogyan van nyitva. Mármint... ha tényleg randira adnánk fejünk, mert hát talán még sem kéne. Vagy még is? Belehalni még nem halt bele senki egy újabb találkozóba. Azért menet közben, kivehető némi komolyság is, ha nem is stílusában, hangjában, főleg, mikor tisztázódik, miért is akarta a fejembe húzni a dobozt. Így aztán pláne kemény dolog volna csak úgy belemenni valamibe, ami számára még igazán véget sem ért. Olyan érzést keltene, mintha kiakarnám használni. Pedig eszem ágában sincs.
Nem gyakran élek az étkezdék nyújtotta lehetőségeivel, ha tehetem otthonról hozok valamit, vagy még munka előtt beszerzem a napit, semmint, hogy beüljek bárhova is. Tudván, hogy dolgom van, nem tudnék nyugodtan megülni az amúgy manapság egész pofás kis helyeken. Éppen ezért számomra a francia hölgy is teljesen idegen, és bár előtte Miss Harris felvilágosított a kiszolgáló szokatlan viselkedéséről, azért így teljes valójában kicsit így is meglepetést okoz a nő. Pedig aztán dolgoztam egy rövid ideig pszichiátrián, hogy gyakorlatot szerezzek, de alapjába véve nem is olyan gyakoriak a látványosan különcök. Nem mintha most leőrülteztem volna a hölgyet, csupán idegenszerűnek találom hirtelenjében. Ugyanakkor mosolyogva hallgatom csilingelő nevetését, ami aztán újfent eszembe jutattja, hogy mindezek valószínűleg nem is nekem szólnak, mint a fájó pillanatoknak és annak a valakinek, aki ezeket az akkoriban még jó pillanatokat megélhette. Lucian, ha jól emlékszem. Még, jó, hogy nem valami Lucifer becézéssel hozakodott elő. Az hiányzik még, hogy valaki a sátánhoz hasonlítson. Maga lenne a kabaré az őrsön: Lucifer és Rex felügyelő akcióban!
- Igen, minden bizonnyal igazán édes volna egy szekrényen hagyott tanga, hát még egy a falra felszegezve. Maradjon csak a fiókban, jó helye lesz. Aztán, ha felveszed, jusson róla eszedbe, hogy... hm... hát igazából talán jobb volna, ha semmi nem jutna az eszedbe. Ki tudja merre kalandoznál el velük... - jegyzem meg vicceskedve, de amúgy őszintén ki is nézném szeszélyességéből, hogy olyasmit tegyen, amire ha most rá gondolnék előbb én, aztán ő is kellemetlen helyzetbe kerülne. Nem itt még nem tartunk.
- Ó! - esik le a tantusz, bár különösebben nem érzem magam kényelmetlenül miatta, kezdek hozzászokni a tanga témához. - Én sem tudok ennyire hasonló testvérről vagy rokonról. Szóval maradjunk annyiban, hogy ez... creepy. Viszont hálát adok az égnek, hogy ez idáig egy neki szánt pofon sem rajtam csattant. Igaz, ilyen módon talán kalandoknak sem örvendeztem, de nem is baj. Legalább tudom, hogyha legközelebb gyanús szemöldök emelgetéssel közelít felém egy nő, az lesz az első, hogy felrakom kezeim és: Nem én vagyok Lucian! - improvizálok, csak épp halkabb felkiáltással, aztán finoman el is nevetem magam röviden. A gyors kiszolgálást egy néma mosollyal nyugtázom a francia hölgy felé, míg Blanche éppen csak túl nem cukrozza a kávéját. Én magam max két cukor, plusz egy kis tejjel iszom, és elejét véve annak, hogy a végén sietve rohanunk a dolgunkra elfeledkezve a számláról, előre kifizetem némi borravalóval, aztán megyek a kisasszony után ki a levegőre a csésze kávéval, amitől már most összefut a nyál a számba, ha arra gondolok, hogy előtte milyen rémes volt az a trutyi a gépben.
- Most már nem visszakozok. - mosolygom utána, de tényleg érdekelne, hogy mi okán váltak meg egymástól. Lehet valami nagyon bonyolult dologba tenyereltem, de az is lehet, hogy semmiség, vagy éppen olyasfajta dolog, ami minden második házasságnál benne van a pakliban. Amit kiléptemkor elsőre megtudtam állapítani, hogy jó idő van, és ha nem érek haza túl későn, illetve Laylat is otthon találom, elmehetnénk bicajozni. A leányzóról pedig egyből az jutott eszembe, hogy milyen kellemetlen szituációba keverednénk, ha el kéne magyaráznom az újonnan szerzett társaságomnak, hogy miért él együtt egy szingli negyvenes felnőtt férfi egy húszas éveiben járó lánnyal egy fedél alatt. Az a baj, hogy elég sok példa van rá, csak az többnyire mind bizarr és rossz. Leülök mellé, de még mielőtt én magam is belekóstolnék a gőzölgő koffein bombába - oké, ez utóbbi enyhe túlzás volt... - elpillantok a kínált cigaretta felé, amit bizony... igen, el is fogadok. Legalább is szándékomban áll, de félúton viccből megállok a mozdulatban.
- Ó, basszus, akkor most tegyek úgy, mintha nem is akartam volna...? - sajnálkozom elkapkodott döntésemen, persze nem kevés színjátékkal, majd kihúzva megköszönöm, ahogy a meggyújtását is és miután jómagam is beleszívok, ellenkező irányba kifújva a füstöt belekortyolok a kávéba is, miközben hallgatom... tömör válaszát. Nyelek is egy nagyot, bár különösebben nem érzem olyan forrónak a torkomon, mint ajkaimon az első pillanatban. Meg amúgy sem szeretem a langyos kávét. Meg is lep aztán a már-már filozofikus elgondolásával, amit épp olyan megszeppenő és komoly arccal hallgatok, letéve közben a már félig üres kávés csészét. Fájó nevetését hallva, s ahogy keresi a sebektől nehezen található kifejezéseket döbbenek rá, hogy jóval több érzés van benne, mint amennyit mutat. Úgy értem sokkal intenzívebben éli meg odabent, mint amilyennek mutatja idekint. Ez alapvetően nem is szokatlan, az viszont már inkább, hogy egy néhány perce megismert fickó előtt ilyen szinten engedjen mutatni magából. Mint amikor a csupa díszes, kacifántos mintás, vízzel és virágokkal teli váza egyszer csak ereszteni kezd. Addig fel sem tűnik, hogy az évek alatt valahogy megannyi kis repedés keletkezett rajta, és bizony hamarosan már nem bírja majd egyben tartani magát. A különbség csupán az, hogy az emberi lélek nincs se sebtapasz, se ragasztó, hogy legalább ideiglenesen megoldást találjunk rá. Kérdése nyomán arcáról a földre hullt hamura, onnan pedig vissza pillantottam fel rá. Válaszképp pedig csak megcsóváltam fejem. Mintha így kevésbé koppanna az ember, ha az ellenkező választ várja. De azt hiszem ez azért is lehet így, mert teljesen más életmódot folytatunk mi ketten. A szerelem vagy párkapcsolat valahogy eddig nem tűnt opciónak, minden más lefoglalt, de Laylana jelenleg fontosabb mindenkinél és mindennél a számomra, noha pontosan tudom, hogy eljön az idő, mikor el fog menni. Persze utána is tartjuk majd a kapcsolatot - hát legalább is ebben bízom -, de nem lesz már ugyanaz. Azt hiszem jelen helyzetünkben olyan vagyok, mintha az őrangyala lennék, hagyom, hogy felfedezze a világot, hogy érezhesse lábai alatt a talajt, de minden mástól megóvom. Nos.. már csak emiatt sem örülnék neki, ha valamiképp megkapnám a Lucifer címet.
Nem tudom eldönteni, hogy a téma váltás azért van csupán, mert nem igazán tud még mit mondani, ami releváns volna a számunkra a dolgokat illetően vagy, azért, mert még mindig oly mértékben fáj neki, hogy jobb szeretne inkább rá se gondolni, csak én akaratlanul is felhoztam belőle ezeket a fájó gondolatokat. A kávéba töltött cukor mennyiséget tekintve boldogtalan. Boldogtalanabb, mint amennyire mutatja. Nem szabadna, mert rossz vége lehet, még is megsajnálom.
- Ami azt illeti nincs... Munka mellett, odahaza is van elég dolgom, így aztán maximum a randikig jutok el. De lehet nem is baj. Nem mindenkinek kell megházasodnia és családot alapítania, van, aki jobban boldogul, ha csak szimplán élhet, utazhat, maga ütemezi be a napját... mármint a munkán kívül persze... - válaszolom végére elmosolyodva a szálba szívva, hiszen manapság örül az ember, ha munka mellett magára is van ideje, ez pedig nem önzőség, ha csak úgy nem dönt, hogy közben lemond erről és családot alapít. Mert utána viszont nem volna túl helyénvaló, ha előbbre helyezné magát minden alkalommal a gyerekei elé.
- A tanításon túl, ugye még a rendőrségen is beszoktam segíteni, mint profilozó, szóval, hé, a látszat ellenére igen veszélyes életet élek... - biccentek felé egy színlelt "jobb, ha tudod" nézéssel, amire el is mosolyodom egyből.
mind álarcot viselünk
Killian B. Grimwald
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche KmPZ3Ko
Most adorable couple
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche UWsXRjh Doppelganger-Crush-Killian&Blanche JSG1BtR Doppelganger-Crush-Killian&Blanche BpXh6aX
- Horian -
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche F109b2c1d79690c108af653f801ae8c3c94242f1
We construct fairy tales and we accept them.
Our minds concoct all sorts of fantasies when we don’t want to believe something.
♫ :
- Can't Help Falling in -
Love
★ családi állapot ★ :
Sometimes we need to lose something before we can understand its value.
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche G1WMy4J
"Desire Shouldn't Be Contained, It's Unnatural."
★ lakhely ★ :
☾ Manhattan
★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
The mind is not a book, to be opened at will and examined at leisure. Thoughts are not etched on the inside of skulls, to be perused by any invader. The mind is a complex and many-layered thing.
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche Iie5YWj
We’re all human,
aren’t we?
Every human life
is worth the same,
and worth saving.

Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche VCnhtsy
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
☾ Egyetemi tanár
★ play by ★ :
☾ Tom Ellis
★ hozzászólások száma ★ :
170
TémanyitásRe: Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche EmptyVas. Aug. 06 2023, 00:00


Killian & Blanche




Szókimondó szövegezés

Átlagon felüli intelligenciával, meglehetősen erős érzelmi intelligenciával megáldott gyerek voltam. Aki tele volt szorongással, és kisebbségi komplexussal. Mindez persze nem mondható, hogy már a múlté, elvégre ott legbelül az ember nem változik, talán csak idővel megtanulja kezelni önmagát és persze a hiányosságait is.Számtalan lelki pofon, meg persze ugyanúgy elkövetett ostoba botlás, temérdek rosszul meghozott döntés erősítette bennem azt, hogy az önmagamba vetett hitemet elsősorban a szókimondással, a szabadszájúsággal és a vehemenciával pótoljam. Az is én voltam. Meg ez is én vagyok.
Én, aki még mindig nem lépett túl egy olyan házasságon, amely alapvetően meg sem kellett volna, hogy történjen. Tudom hol rontottuk el. Ott, hogy szabad utat engedtünk az érzelmeknek, amelyeket aztán képtelenek voltunk kezelni.Mindig itt hibázunk úgy hiszem. Vagy ez pusztán általánosítás? Nem is tudom. Túl sokat kattogok mostanság ezen, és talán ez az oka, hogy kezdek kicsit befordulni. Talán a megengedettnél többet picsogni, és rinyálni olyan dolgokon, amelyeken jó esetben korábban egyszerűen átléptem volna. De hé! Ideje valóban átlépni, továbblépni, kilépni ebből az egész rinyatengerből, és elfogadni végre azt amit nem lehet megváltoztatni. Ha az olyan könnyű lenne.
Persze nem is az én életem lenne, ha a gondviselés - hogy rohadna meg- az utamba nem baszna egy olyan akadályt, amelyet sem megkerülni, sem átlépni nem tudok. Annak okán, hogy van egy arc, egy sötét, és bosszantóan vonzó szempár, egy olyan mosoly amelytől az összes vibrátor elszégyelli magát a polcon, nagyjából a világ minden táján, és egy olyan hanglejtés, amelyre minden reggel ébredni szerettem volna életem végéig. Elvonatkoztatni pedig pokoli nehéz, de erőteljesen dolgozom rajta. Szabadulni tőle egyelőre nem megy. De hát ismerős a mondás, nem? Ha nem tudod legyőzni, állj az élére! Én is ezt teszem most Killian esetében, és inkább elindulok vele meginni egy kávét, elszívni egy cigit, amely nem sokat fog segíteni a fogaim épségén, vagy éppen a tüdőm tökéletes állapotban tartásán - amit már amúgy is alaposan leamortizált a csodás new york-i szmog- de az agyamat és az össze-vissza kócolódott józan eszemet mindenképp helyrerázza majd kicsit.
Nem, nem nézem melegnek.Nem vagyok előítéletes, de az ahogyan rám néz, vagy alapvetően ahogy megáll mellettem, vagy éppen elmosolyodik arra enged következtetni, hogy ha nem is sűrűn, de azért előszeretettel látogatja a nők forró és igen csábító ölét.Legalábbis erre mernék tenni minimum egy tizest.Tétre, helyre, befutóra.
Tetszik, hogy egyre bátrabban, és egyre nyíltabban veszi a magas labdákat, és néha nem csak lecsapja, de bizony vissza is dobja. Ó édes, csak azt a mosolyt ne! Azzal kirúgod a lábam alól a talajt, és belém fojtod a szót.Csitítani kell magam még azért rendesen, hogy a mellettem visszafogott, hozzám igazított léptekkel haladó faszi továbbra sem Lucian, és bármennyire is ezt akarja elhitetni velem az érzelmi libidóm, kap egy alapos pofáncsapást a valóságban tíz körömmel ragaszkodó józanságomtól. Csitt már, bazdmeg!
- Ha nem ajánlottad volna fel, akkor valószínű két percen belül magam teszem. Kezdtem kicsit kényelmetlenül érezni tőle magam, mint hangyák a söröshordóban csaprészegen úszkálva. És tekintve milyen témákat boncolgatunk, és gyakorlatilag többet tudunk valóban egymásról ennyi idő alatt, mint másról két hét alatt, azt hiszem teljesen jogos az a tegeződés.- bólintok az ajánlatra, mert egyértelmű, hogy elfogadom.Elnevetem magam a megjegyzésén a szökőkutat illetően, és finoman csak megcsóválom a fejem, hümmögve kuncogok majd néhányat.
- Te komolyan ennyire földhöz ragadt vagy?Ebben kételkedem. Tudod, szerintem ott basszuk el a dolgokat, hogy túlkomplikálunk mindent. És nem merünk olyan helyzetben kockáztatni, amikor vagy nincs veszítenivalónk, vagy annyira minimális, hogy megéri érte rizikózni. Magasról leszarom, hogy két hétig viszket majd a seggem, és a patikák teljes kenőcskészletét használnom kell, ha volt egy olyan estém, amikor elmondhattam magamról: azt csináltam, amitől akkor és ott jól éreztem magam.Belehaltam? Nem. Belehalhattam volna? Ugyan!- vonom meg a vállam, hetykén lebiggyedő ajkakkal adom tudtára, hogy ez valami olyasmi, ami úgy hiszem igazán nem nagy dolog. Nekem legalábbis.
Coney Island valóban jó ötlet lenne, és meglóduló fantáziával valahogy lelki szemeim előtt van az az istenverte péntek, amikor belépünk a kapunk, és tíz perc múlva már ott van a kezünkben a sohasem volt ízű és lehetetlen színű ragacsos vattacukor, egy célbadobós apró teddy mackó.És irány a hullámvasút!Már éppen válaszolnék, amikor közelebb hajol, és az orrom hegyére koppint. Ösztönösen nyújtom ki a nyelvem, és nyalom meg a hegyével a felső ajkam, szemeim behunyva, összeszorítva, a nyakam behúzva gyerekesen mosolyodom el, majd egy nagy szusszanással engedem ki a levegőt.Belém fojtotta a szót, ezzel az apró érintéssel. Hékás, ezt nem ér!
- Pedig mélyen van….nagyon mélyen…- szakad ki belőlem rekedten, noha fogalmam sincs már róla, hogy a romantikus oldalamról van éppen szó, vagy a fasz tudja megint merre kódorog az idióta fantáziám.Blanche, már komolyan kezdesz nevetséges lenni!
- HOGY MIIIII???!- horkanook fel kissé magasabb tartományba engedve a hangom, aztán ez a horkanás nevetésbe fullad.
- Mechanikus bika? Western bár?- a legyintésére megemelem a kezem és tiltakozás gyanánt intagom meg felé a mutatóujjam.
- Héééé! Nem ám levonunk messzemenő következtetéseket abból, hogy odáig vagyok a vidámparkokért! Egy bikát bármikor megülök. -és ha már itt tartunk, nem csak egy bikát, de ezt egyelőre gondolatban teszem hozzá. Noha a párszor felfelé ugró, vonogatott szemöldök árulkodik, ahogy a kacér pillantás is. Ó szivi, ez öngól lesz!
-Több másodpercig bírom. Csak alaposan össze kell szorítani az embernek a combjait, és tartani szorosan, hogy ne  tudjon mozogni.- menet közben egy pillanatra megállva, valóban csak pár másodpercre még imitálom is a mozdulatot, amely sokkal inkább hasonlít az élvezet előtti másodpercekre, semmint egy bika megülésére.Úgy indulok meg újra, finom, leheletnyi mosollyal, oldalról sandítva rá. Teljesen biztos vagyok benne, hogy érti, a metakommunikácó nyelvén én már régen nem az eredeti témát karcolgatom.A hangom duruzsoló mélysége is erre enged következtetni, ahogy az időnként szaggatottabb levegővel tett hangképzés, és a kitartott sóhaj is néha.
- Nem szabad belevágni a sarkat, mert azzal elég komoly fájdalmat lehet okozni.Finoman kell mozogni, felvenni a megfelelő, hullámzó ritmust.Hogy aztán addig maradjunk így….amíg a bika….le nem vet magáról.- az utolsó gondolatfoszlánynál visszaengedem a hangom a normál tartományba és egy kacsintással zárom le azt a síkot, amelyre párhuzamosan átmerészkedtem.
- Most már csak az a kérdés: te vajon ki mernéd próbálni?- hogy mit?Nyilván a western bar mechanikus bikáját.Háááát perszeeeeee….
- Vagy neked talán ehhez kell kurázsi, Killian?- hajolok egy másodpercre most én közelebb hozzá, és ahogyan nemrég ő, most én koppintok az orra hegyére. Megvagy, szivi!
A kávé illata mennyei, és biztos vagyok benne, hogy az íze nem különben.Bár alapvetően feketén iszom, de csak akkor, ha nem az élvezet vele a célom,sokkal inkább az ébren maradás.Most azonban inkább csak a megszokás hajt, és mert az automata szörnyedvényét nem igazán akarom meginni. Meg egy cigi jól jön levezetésként még előadás előtt. Valahogy bennem van még a feszültség, mert hát nem vagyok oktató, sokkal inkább az aki elvégzi a gyakorlatban.Van aki tanítja, van aki csinálja. Van aki mindkettőt. Én inkább  második csoportba tartozom.
- Nekem mondod, hogy creepy? Egy vadidegen faszit akartam lesmárolni alig fél órája.Ha valami, hát ez elég creepy.- jegyzem meg erőteljesen bólogatva, és jelezve, hogy még mindig rettentően idétlenül érzem ettől az egésztől magam.
- Ami a tangát illeti….tudod mi az amit az előbb csináltál? Fordított pszichológia. Ha azt mondod ne jusson semmi eszedbe valamiről, akkor azt sugalmazod, hogy pontosan az jusson eszembe, amiről azt mondtad ne. Ami pedig a többit illeti…bújtatott sugalmazás.- mosolyodom el szelíd huncutsággal, összeszűkülő szemekkel vizslatva az arcát.
- Az egyetemen volt egy pszichológus faszim. Egy egész szemeszteren át jártunk. Aztán rájöttem, hogy a könyvében külön fejezetet szánt nekem a “Fehérmájú, szexista, nemtörődöm, pasikihasználó Blanche” címszó alatt, úgyhogy kipicsáztam az életemből. Előtte még chilliport raktam a fogkrémjébe, és viszketőporral szórtam be az alsónadrágjait. Gyerekes bosszú, de amikor látod, hogy a az egyik előadáson veszettül próbálja leplezni, hogy legszívesebben megvakarná a tökeit, de mégsem teszi több mint ötven szempár előtt, akkor azért édes tud lenni a dolog. És még megúszta ép bőrrel.- próbálok rávilágítani arra, hogy honnan tudok pár apró, inkább csak konyhanyelvi szinten megfogalmazott dolgot a pszichológia egyes részeiről.
- Egyébként ha jófiú leszel kapsz a következő alkalommal egy kitűzőt: “Egyáltalán nem vagyok Lucian Harris” felirattal.Akkor talán megúszol jó pár pofont az életedben. Csoda, hogy még nem jutott belőle neked. A férjem nagyjából fél New Yorkot megdugta egykor. Viccesen egyszer azt hiszem meg is jegyeztem neki, hogy a másik felét azért nem, mert még nem találkozott velük. Ha jól gondolom, te nem törsz efféle dicsőségre.- könnyedén beszélek erről a témáról, hogy amikor Lucian megkérte a kezem és igent mondtam, tökéletesen tisztában voltam a múltjával. Ahogy ő is az enyémmel. Azt hittük a jövő közös lesz, és készek voltunk lemondani arról akik egykor voltunk. Neki sikerült. Nekem vajon miért nem?
A pihenő ilyenkor meglehetősen kihalt. A diákok nagy része nem jár ide fel. Tudják, hogy az oktatók szokták használni. Egyetemista koromban én is előszeretettel kerültem azokat a helyeket, ahol összefuthattam az oktatóimmal. Nem volt ebben semmi, inkább csak elég volt belőlük annyi ami muszáj volt.A cigi kinálásra és az arra adott apró megingásra csak mosolygok, és közelebb tolom hozzá a tárcát.
- Mindketten tudjuk, hogy nagyon is akartad….- súgom kicsit közelebb hajolva és kuncogva. A cigire gondolok? Persze, hogy arra.Tüzet adok neki, majd hagyom magunkat elmerülni néhány másodpercig a jótékony füstfelhőben.Kitárulkozom. Egy kicsit. Épp csak annyira, hogy úgy érezzem még nem mondok túl sokat ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket vonjon le rólam, de annyit mindenképpen érzékeljen, hogy az életem egy kibaszottul nehéz időszakát élem, és elég keményen dolgozom azon, hogy ez változzon.Szeretem még a férjem, ez nem kétséges, de kész vagyok továbblépni. Csak még nem tudom hova. És azt sem tudom, hogy még egyszer mernék kockáztatni azért, hogy valakit közelebb engedjek magamhoz? Legalábbis közelebb azon kívül, hogy az ágyamat melengeti néha. Meg engem.Erre a válasz nehezebb mint gondoltam.Tanultam a hibáimból. És remélem elég nagy pofon volt ez ahhoz, hogy legközelebb óvatosabb legyek. Lesz legközelebb?
- Óhó! Én egyszerű kapcsolatra gondoltam. Nem feltételeztem volna rólad, hogy egy komplett családdal büszkélkedsz. Egy csini feleség, amolyan lilaakácközi, aki bitang módon csinálja az almáspitét, és leveszi a lábáról a szomszédaszonyokat a legújabb tupperware edényekkel, meg a trendi púderárnyalatú sminkekkel, szigorúan hamis gyöngysorral, és csodás mosollyal integetve a munkába induló férjének. Két gyerek, kétszer négy kerék, valami labradorféle a hátsó kertben, minden második héten nyírt pázsit, és grill parti július negyedikén a baráti családokkal.Elég elkeserítő és elég cukormázas módon hamis, nem?- fordulok felé, és a cigarettából egy hosszút szívok, majd ahogy ő is kifújja a füstöt, azok keverednek közöttünk. Összemosódnak az ajkaink közül kiengedett, gomolygó karikák, mely mögül egymást nézzük néhány másodpercig, ő pedig folytatja azzal, hogy mivel foglalkozik még.Meg talán magyarázat arra miért nincs ideje a magánéletre.
- Profilozó…mint valami krimisorozat? Gyilkos elmék vagy mi? Mivel foglalkozik egy profilozó és mit értesz azon, hogy besegítesz?- érdeklődöm, mert valóban kíváncsivá tesz, és végre el tudom kezdeni aprókat kortyolva meginni a kávémat.
- Veszélyes….ühhüm. Hát gondolom az aktákból kiugrálnak ilyen mini, uzival hadonászó kis apró bűnözők, akiket le kell vadászni. Vagy mi a szösz…..Vagy esetleg terepre is ki kell menned?Mert az mondjuk veszélyes.Ezek szerint a lőfegyverrel is remekül tudsz bánni és hm…tudod Killian benned tényleg van kurázsi. Előjössz ezzel a kardigános, kispolgári imázzsal és a végén kiderül rólad, hogy te vagy a rendőrség Mrs Doubtfire-e, akiről senki nem sejti mekkora macsó valójában.Sőt ha nagyon megkapirgálnám a felszínt, akkor az ing alatt ott lapulna egy hatalmas piros “S” betű, nem igaz?- emelem meg a kezem felé, amelyben a cigarettát tartom kecsesen az ujjaim között, és a mellkasa felé nyúlva, de azt nem megérintve, egy képzeletbeli “S” betűt rajzolok oda, majd az ajkaimhoz emelem a szálat és beleszívok.A kifújt füst mögött megbújva a kávéspoharam után nyúlok, hogy kortyoljak belőle.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche EmptyCsüt. Aug. 10 2023, 15:34
Blanche & Killian
I’ve met your type before, so desperate to control their lives, they forget to enjoy it

Tán nincs is lélekfacsaróbb dolog a múltba visszatekintve, mint elengedni azt és tovább lépni mielőbb. Mindketten tisztában vagyunk vele, hogy a sors csúfondáros fintora, hogy egymásba botlottunk, és ha bár tovább kellene lépnünk mindkettőnk érdekében, még sem tesszük. Sőt, ahogy éppen ő, úgy azt hiszem én is hasonlóképp keresem a társaságát. Bolond volnék? Minden bizonnyal. Míg ő a tisztázások ellenére sem tud tovább állni, bízva talán egy teljesen lehetetlen és neki nagyon is ártó fantázia képben, míg én, tudván, amit tudok, s tisztában léve azzal, hogy ezzel ártok, képtelen vagyok odébb állni, hiszen érezhetően olyan, mint egy sebzett kis madár, akinek szüksége van valakire. Már pedig nem hiszem, hogy képes volnék a tükörbe nézni, ha magára hagyom. Nem tudom mivel ártok jobban. Vagy ha igen, nem szeretnék róla tudomást venni. De elnézve Blanchet, ő se nagyon. A zavarodott találkozásból beszélgetés lett, a beszélgetésből, ha nem is egy elmélyült eszmecsere, de érdekes témákat boncolgató csevely, s már a kávénál tartunk.
- Különös szemlélet. - állapítom meg, bár cseppet sem rosszallóan, mint inkább nyugtázva, hogy mást ki se néznék belőle, ám e tekintetben ezek szerint, igen, valóban elég földhöz ragadt ember vagyok. Talán mert nem csak magamért felelek, de a létem mások miatt is fontos. De az is lehet, hogy szimplán másként éljük meg a dolgokat.
Gyermeteg reakcióján jót mosolygok, noha nem fokozom inkább a dolgot, nem merem. Ki tudja, meddig fajulna a dolog. Legalább is óvva intettem magam az effajta mozdulatoktól a továbbiakban, bár, ha egy kicsit előre gondolok, magam is rájöhettem volna, hogy a bika felhozatala rosszabb ötlet, mint a vidámpark vagy a tengerpart.
- Ó, hát persze! - nevetem el magam, mert még ha valóban olyan bevállalós is, azért ezek a "játékok" nem kis kihívással szolgálnak. Ezért is kételkedtem benne, egészen addig, míg az egész dolgot el nem viszi valami egészen másfelé. Vagy én gondolom rosszul? De biztosan nem, ugyanis a közben mellettünk elhaladó emberek zöme, ki éppen elcsípi a leginkább félreérthető, kicsit sem félreérthetetlen orgánummal kiejtett szavakat, mind összevont szemöldökkel fordítja fejét felénk, de még a távolból is visszatekingetve. Én jobbára homlokom magasába szökött szemöldökkel, pislogás nélküli, elkerekedett szemekkel, és alaposan összeszorít ajkakkal, félre biccentett fejjel hallgatom. Idegességemben még a szám sem merem harapdálni, mert félő, hogy a fél fültanúk félreértenék az én reakcióm is, és akkor aztán az életben nem mosom le a pletykákat magamról. Még cifrázza is. Megköszörülöm torkom, bár, ha finoman illegetnem oldalra fejem sem hiszem, hogy tovább zavartatná magát, szerintem még élvezi is.
- Jól van, jól van... Elhiszem! - fogok rá hozzám közelebb álló vállára, kérve, hogy fejezze be. Nem arról van szó, hogy prűd lennék, de még, ha még ha félvállról is veszi, ennek akkor is hosszútávú következménye lehet. Annak se örülnék, ha az exének tekintenének, de annak se, ha holnaptól az a pletyka járná az egyetemet - onnantól pedig idő kérdése, hogy a közösségi médiát is -, hogy igyekszem a helyébe lépni.
- Igen... vagy is nem! Nem tudom. Őszintén szólva teljesen összezavartál a gyakorlatiasságod kifejtésével... - sóhajtom ujjaim közé csípve orrnyergem, ahogy már magam sem tudom éppen miről is beszéltünk az előbb. Ráadásul válaszolni is félek, mert ki tudja hová lyukadnánk ki. De miután orron bök, ha nem is őrült módjára, de elkapom éppen ott lévő kezemmel csuklóját - nem szorongatva, éppen csak tartva - és kacér félmosolyra húzom ajkaim.
- Kihívás elfogadva. - meg még mit nem! Felét se gondolom komolyan, s azt gondolom, amilyen gyorsan ugrunk egyik témáról a másikra, nem is kell félnem, hogy valóra válna ez a rémálom. Ki tudja fogunk e még valaha találkozni, hisz más beszélni róla és akarni valamennyire, illetve megint más végül hagyni beteljesedni.
Kellemeset a hasznossal, és ha már így alakult, legalább kipróbálhatom a kávézót, és elfeledtethetem vele az automatás borzadályt. Ha sikeres lesz a dolog, talán még a későbbiekben is be-be nézegetek alkalomadtán, ha épp nem rohanok vagy találkozom valakivel és nem szívesen ácsorognánk órákat. A cigaretta pedig - azon túl, hogy hozzájárul a tüdőm kinyírásához - pompásan megkoronázza az egész pillanatot, és a benne lévő, olykor elég fájó dolgokat felidéző témákat. Döbbenetén azonban el kell, hogy mosolyodjak, noha valóban minden kétséget kizáróan elég félelmetes a hasonlóság. Akár még egy petéjű ikrek is lehetnénk azzal, akit életemben nem láttam.
- Megcsókolni egy idegent? Szóval ez már nem fér bele abba a bizonyos "azt csináltam, amitől akkor és ott jól éreztem magam" kifejezésbe? Pedig a szökőkutas kockázatvállalásod után merészebbnek gondoltalak volna... - sandítok rá enyhén hunyorogva, majd, mint, akit már is kevésbé érdekelne a társasága ajkaim összeszorítva, egyet még sóhajtva is fordulok a kávém felé, amit magamhoz véve szabad kezemmel meg is kóstolok. Felveszem én azokat a kesztyűket, csak még keresem a megfelelőt.
Hallgatva őt azonban sikerül meglepnie az elemzésünkkel, noha mielőtt letudnám a kortyot és rákérdeznék, honnan ez az okos gondolat, elárulja magát.
- Gyerekes? Inkább kegyetlen! - csattanok fel komolytalanul. - Nem állítom, hogy férfi társam mellé állok, pláne, mert a sok zöldfülű a sebzett hölgyekre vadászik ezzel a szakmával, legalább is ez élteti őket az egyetemen, de azon nem töprengtél el, hogy vajon mi okán gondolhatta ezt? - nem utalgatok én semmire, még ha úgy is tűnik, de, ha csak nem ártott már neki előtte is azzal a fránya viszketőporral - ami szerintem még árulni is bűn - talán tett valami olyasmit, amivel kivívta a haragját. Nem következtetek én le semmit két sikertelen párkapcsolatból, de ha ez már sorozatos, nem ártana kielemezni a hibákat, hogy javíthassunk rajta. Én is agyaltam rajta, hogy leadom a profilozói szakmát, mert azon túl, hogy veszélyes, kiszámíthatatlan munkarenddel szolgál, és nélküle kicsivel több szabadidőm lenne, amit beoszthatnék Laylanara és akár még randizhatnék is néha napján, hogy azért az én életem se csupán egy mókuskerékből álljon. De nem tehetem. Mert, ha leadom a rendőri munkám, nem tudok segíteni a másik barátomra, aki hozzám fordult a maradék bizalmával.
- Tőlem távol állt az ilyen bosszú, de hé, közös vonás. Nekem is volt egy pszichológus barátnőm. Vagy is azt hittem, hogy barátnő, mert kiderül, hogy rajtam kívül neki is akad egy barátja... - vonok vállat, hiszen fiatalság, bolondság, és máig nem vedlettem le teljesen a naivitásom, így aztán nem véletlen, hogy bele esek olykor egy-egy csapdába.
- Ugye? Engem is ez döbbent le leginkább, azon túl, hogy ki tudja mi történt volna, ha egy nap egymásnak ütközünk a férjeddel. - csóválom fejem még mindig hitetlenkedve a gondolatra, hogy egyáltalán létezik egy ilyen alteregóm. Nem azt mondom, hogy tűz és víz, de azért... az elmondottak alapján eléggé különbözünk.
- Egyenlőre nem, de lehet egy-két nem nekem szánt pofon után visszaélek majd ezen információkkal... és a helyes pofimmal, míg még lehet... - viccelődöm egy széles mosoly kíséretében, immáron ismét felé fordulva, már amennyire egymás mellett ülve ez lehetséges. Noha így első hallásra valóban kissé abszurdnak hangzik ez az őszinteség, azt gondolom, pláne egy házasságnál, hogy ezek alapozzák meg kellően a bizalmat, amit aztán vagy eljátszunk vagy nem. Kis titkokból nem lehet építkezni, de a féltett kincsekre már kellően lehet alapozni, hisz miért hazudna kínos dolgokról a másik, ha le is tagadhatná, vagy el is titkolhatná?
- Ez a te hibád, rossz hatással vagy rám... - szugerálom pimaszul, de hasonlóan halkan suttogva, mintha meghallana bárki is, majd visszadől a háttámlának bele is szippantok. Aztán valahogy felnövünk a komolyabb témákhoz, anélkül, hogy nagyon kifiguráznánk az egészet, csupán őszinteséggel tölti meg mondandóját, én pedig egy pillanatra felpillantva közben a tiszta égre elképzelem, hogy még akár itt is tarthatnék, vagy vehettem volna lazábbra is az életet, és élhettem volna olyan - minden bizonnyal örömöket habzsoló - életet, mint az alteregóm, de nem, mert én inkább bújtam a könyveket, jegyzeteltem és nagyjából annyi időt szántam bulikra, mint más a tanulásra. És mit értem el vele? Nos, ha azt nézzük azért felmutatható sikereket, valahogy most mégsem érzem az a kellő büszkeséget irántuk, pedig tudom, hogy sokat küzdöttem értük.
- Még is sokan erre vágynak. - pillantok rá, miután a füstöt már másfele kifújtam. - De akkor meg mi számít egyszerű kapcsolatnak? - kérdek vissza, inkább elképzelésére kíváncsian, semmint rajta számonkérően. Manapság ténylegesen minden teljesen összekutyulódott, és a legszomorúbb, hogy a legtöbben megindokolni sem tudjuk ténylegesen. Néhány évvel ezelőtt még tragédia volt már, ha valaki 10 évvel fiatalabb vagy idősebb párt választott magának - akár rövid kapcsolatokra is -, ma már 5-ből legalább 2-3-an így élnek, és igazából semmi kivetnivaló nincs benne, csak hát... még is. Úgy érzem túl sok irányba szalad a világ, és végül ez lesz a vesztünk is. Próbálom a normális, elfogadott úton terelgetni Laylanat, de nehéz, mikor még én magam sem vagyok benne biztos, hogy jó-e ez az irány.
- De azért majdnem teli találat. Csak egy kocsi, feleség nincs, gyerek, hát az bonyolult ügy, ami pedig a négylábút illeti... lassan övék az egész nappali. Vagy is miket beszélek... azon túl már a konyha és kezdik kisajátítani a hálókat is... - nevetem el magam, azt meg sem említve, hogy Reggie macskaként mindezt nyíltan meg is teheti, elvégre még sem alhat a kutyák közt. Nem azért, mert bántanák, de legtöbbjük még szándékosan rá is ül a másik fejére. Na már most kiakarna kutyahátsóval az arcán ébredni? A munka viszont mindezt az elképzelést abszolúte bonyolulttá teszi. Talán nem is baj, hogy feleségem nincs, időt se tudnék rá szakítani, arról nem is beszélve, hogy akkor mi lenne Laylaval és a nyomozó hölgyeménnyel. A másik munka iránti érdeklődése azonban meglep, ezt pedig magasba szökött szemöldökkel le is reagálom, két korty közepette a kávéból, aminek több, mint felét le is tudtam már.
- Körülbelül azt, igen. - bólintok egy aprót, mert fogalmam sincs a sorozatról, de minden bizonnyal ott sem állhat távol a valóságtól a szakma. - Valójában nem nagy ügy, igazából csak jelen vagyok, figyelek és megosztom gondolataim a nyomozóval, aki mellé kirendelnek. Olyan vagyok... hmm... mint egyszerre egy kis angyal és egy kisördög a vállon, aki igyekszik mindenre felhívni a figyelmet, legyen az jó vagy rossz. Illetve az elkövetők profilján dolgozom. Megpróbálom segíteni az elképzelést, amíg még nem kaptuk el, és megfejteni a személyt, ha már bilincsben van. Izgalmas, és kimerítő is egyszerre. De folyton tanulunk az újabb esetekből, és mindig kellően ráébreszt az emberi gonoszságra, mielőtt félvállról kezdeném venni azt. - válaszolom kicsit kibővítve a személyes tapasztalatokkal, noha példákat inkább nem hozok fel. Nem is lehetne, azt hiszem. - Igen, a terepszemle is általános, de azért nem veszem el a helyszínelők munkáját és jobb esetben akkor megyek a helyszínre, ha az elkövető már nincs ott. Ugyanis, nem, nincs fegyverem, és lőni sem tudok annyira jól szerinte, bár tény, hogy többen is jelezték, hogy nem ártana megtanulnom, ugyanis mindig benne van a pakliban, hogy nyomozás közben előugrik a gyilkos egy kanapé mögül fegyverrel a kezében, de nem vagyok oda a fegyverekért. - vallom be fejem csóválva. Még ha van is hozzá engedély, bárki kezében veszélyes, sőt mi több, halálos eszköz, a hirtelen feltörő érzelmek pedig könnyen meghuzatják velünk a ravaszt. Ki tudja Laylana nem-e próbálná meg használni, akár maga ellen fordítani egy igazán rossz napján. Épp elég, hogy a nyomozónőnél is van fegyver, ami jobb napjaiban is kész élet veszély a kezében. A komolytalanságát hallva ugyanakkor tova szállnak a kellemetlen gondolatok és elnevetem magam rajtuk.
- Minden bizonnyal. Bár én Supermannel ellentétben sajnálnám csak úgy letépni magamról a drága inget. - somolygom felé, majd még utoljára szentelek annyi figyelmet a kávénak, hogy még melegében letudjam az utolsó kortyokat, aztán ciccentve egy jólesőt beleszippantok a szálba.
- Ha most lenne rá lehetőséged, hogy kibékülj a pároddal, tudatában annak, hogy lássuk be, már szinte biztosan nem volna meg az a varázs, ami még a háborútok előtt, akkor összejönnél vele? Vagy inkább belátnád, hogy ami volt, elmúlt és ha most újra belekezdenétek, nagy eséllyel már csak kínlódnátok. - pillantok rá kérdőn, majd előrébb dőlve, a cigarettát a tálca fölé nyújtom és leütögetem a felesleges hamut róla ujjammal. - Megérne ennyi kockázatot, ha nagy eséllyel a szép emlékeket is tönkreteszed vele? - dőlök hátra újfent, arcát vizslatva a komoly kérdésre őszinte válaszát várva.
mind álarcot viselünk
Killian B. Grimwald
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche KmPZ3Ko
Most adorable couple
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche UWsXRjh Doppelganger-Crush-Killian&Blanche JSG1BtR Doppelganger-Crush-Killian&Blanche BpXh6aX
- Horian -
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche F109b2c1d79690c108af653f801ae8c3c94242f1
We construct fairy tales and we accept them.
Our minds concoct all sorts of fantasies when we don’t want to believe something.
♫ :
- Can't Help Falling in -
Love
★ családi állapot ★ :
Sometimes we need to lose something before we can understand its value.
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche G1WMy4J
"Desire Shouldn't Be Contained, It's Unnatural."
★ lakhely ★ :
☾ Manhattan
★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
The mind is not a book, to be opened at will and examined at leisure. Thoughts are not etched on the inside of skulls, to be perused by any invader. The mind is a complex and many-layered thing.
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche Iie5YWj
We’re all human,
aren’t we?
Every human life
is worth the same,
and worth saving.

Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche VCnhtsy
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
☾ Egyetemi tanár
★ play by ★ :
☾ Tom Ellis
★ hozzászólások száma ★ :
170
TémanyitásRe: Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche EmptyCsüt. Aug. 17 2023, 21:49


Killian & Blanche




Szókimondó szövegezés

Gomolyog a cigarettafüst, jótékony köd mögött születő gondolatok egész tárháza. Vajon csak azért találom vonzónak ezt az alig ideje megismert faszit, mert olyan kurvára hasonlít arra akit képtelen vagyok kipicsázni a szívemből? Nem mintha olyan sokat tettem volna eddig annak érdekében, hogy ez mégis megvalósuljon. Mert lássuk csak mi mindent próbáltam meg. Azon kívül persze, hogy hónapok óta csak az önsajnálat igencsak erőteljes mocsarában vergődöm….gyakorlatilag semmit. Az első értelmes húzásom, hogy végre elhoztam a cuccaimat.A doboz jelenleg ott hever a kantin pultjának túloldalán, benne a közös életünk apró lenyomataival, amelyek fontosak a számomra. Fontosak voltak…talán egy napon majd képes leszek úgy nézni rájuk, ahogy alapvetően az emberek szoktak: jóleső nosztalgiával. Most ez még nem megy. Most még valószínű hazaviszem majd őket, bevágom a gardrób aljába, és azt is elfelejtem, hogy egyáltalán ott vannak. Pedig mindegyiknek fontos és kiemelt helye volt valahol, valamikor, valakivel.
Úgy tűnik azonban, hogy számomra végzetes erővel hatnak a sötét szemek, vagy éppen a komisz nevetés, az a fajta amely szinte csak a szemekben születik meg. Mondhatnám, hogy ilyen elbaszott a természetem, de fáj beismerni, hogy már nem vagyok a régi…hogyan is lehetnék az Lucian után? Új fejezetet nyitott az életemben, és bár megpróbálok részeg egykedvűséggel visszacsámpázni abba a régibe, mégsem megy teljesen. Tudod ez olyan mint a kinőtt, középsulis báli ruhád, amibe sikerül talán húsz év múlva belepaszírozni magad, de még ha jól is áll, meglehetősen nevetségesen festesz benne. Elvégre régen elmúltál már tizenhat.Változni kezdtem a házasságunk előtt is, a hatása leírhatatlan volt, de végül mégsem sikerült teljesen. A félelem volt. Amelynek ellenkezőjéről éppen korábban papoltam Killian-nek, hogy engem aztán nem érdekelnek a konvenciók, vagy éppen mások telibebaszott véleménye, megyek a saját fejem után.Anyám szerint a vesztembe rohanok, apám szerint csökönyös vagyok és nem vagyok hajlandó beismerni a tévedésem, de abban mindketten megegyeznek, hogy mindezek egyértelműen és erőteljesen Rosemary nénikém hatásai.Pedig egyszerűen csak egész életemben figyelemre vágytam. Hogy ne múljak el nyomtalanul, hogy emlékezzenek rám, legyen az bármennyire rossz vagy bármennyire felháborító.
“Drágám! Inkább irigyeljenek azért ami a lábaid között van, és amit adott esetben jól tudsz használni, semmint azt se tudják rólad, hogy mégis ki a fészkes fene vagy?”
Rosemary hitvallása tökéletesen egyszerű volt: maradandót alkotni. Persze neki sem jutott sok, a temérdek férjen kívül akiket elfogyasztott, meg persze a drága ékszereken, és a tengernyi helyén a világnak, ahol megfordult. Mégis sokszor eszembe jut, hogy talán akkor is megbánás nélkül tudott meghalni, amikor végül üveges tekintettel az ég felé meredve rátaláltak a vegasi hajnalban a szálloda londínerei.
Killian-t azóta próbálom kibillenteni a komfortzónájából, hogy végül úgy döntött, velem tart egy kávéra, meg egy gondolatébresztő cigarettára.Vagy levezetés, ki minek nevezi. Próbálok rajta fogást találni, próbálom abból a bizonytalan, ámde kényelmes, és némi humorral fűszerezett állapotból kicsapni, amivel mellettem lépked. Erre pedig a legtökéletesebb alapnak a szókimondást, az exhibicionizmus verbális megnyilvánulását, a szemérmetlen viselkedést, vagy éppen azt a fajta humort látom, amelyet egy idő után már nem elég csupán érteni, a részesének is kell lenni. Biztos voltam benne, egyszerűen éreztem, hogy benne is ott rejtőzik az az apróság, az a piciny lélekszeletke, amely hajlamos az efféle minimális kontrollt igénylő csipkelődésre.
Néha megérint, néha hozzámér, és őszintén szólva fából kellene lennem, hogy ne legyen rám hatással. Hiába más az illat, hiába más szavak, hiába ez a kissé pikírt módon visszafogott viselkedés, a bőrének pórusaiból szinte felém zuhan az a suta vágy: akarom még!
Végül, immáron a pihenőben üldögélve a kávéba aprókat kortyolva,sikerül! Sikerül rést csapnom az eddig pajzsnak hitt olcsó kis láncingen. Nem csupán magára talál, nem csupán felveszi a sokadszor elévágott kesztyűt, de egyenesen az arcomba vágja a korábbi szavaimat, és szembesít valamivel amit jóval korábban éppen én mondtam neki.
- A kurázsi megvan….óóóó ne kételkedj bennem balga botor, ki utadon eltévelyedve követsz idegen fáklyákat, és azt hiszed meleg otthonba vezetnek, holott csupán csapdád felé viszik lépteid!- ez utóbbit szinte szónokolva, megjátszott patetikus, öblös hangon mondom. Még fejem is felszegem, az ég felé pillantva akár egy csapnivaló, pojáca off-broadway színész, majd nevető tekintettel visszasandítok rá, végül nem csak a tekintetem nevet, hanem magam is elröhögöm.
- Tudod, nem a mersz hiányzott, sokkal inkább a fűszer…hmmm….hogy is szokták mondani…nem mindegy, hogy egy ételbe melyik fűszert melyik követi, mert ha összecseréled, akkor a végén baszhatod.- vonom meg a vállaim, nem mintha az arcomra lenne írva mekkora egy konyha-analafabéta vagyok.Mindezt sokkal inkább attól a helyes, roppant módon vonzó, és fogsorát tekintve leginkább egy igazgyöngyből álló csodadarabra hasonlító mesterszakácstól tudom, akit legtöbbször este tizenegy után fogadtam. Nem a rendelőmben, hanem egy ajtóval odébb: a lakásomon. És ez esetben a kezelést immáron ő adta. A fogaimnak is.
Beharapom az alsó ajkam, legyűrve azt az őrült késztetést, hogy a tekintetének rabul esve, gyakorlatilag meg merjem lépni mindazt, amit olyan pimasz és fennkölt vigyorral nem feltételezne rólam. Ami késik nem múlik bébi, hosszú még az a nap, még ha az élet olyan kibaszottul rövid is.
Elnevetem magam azon, amit az egyetemi barátnőjéről mondott.Leginkább az mulattat, hogy ilyenkor az ember mennyire naív tud lenni. Hogy mennyire meg tudják sebezni annyira, hogy már nem akar hinni a hűségben vagy a ragaszkodásban, vagy abban, hogy valakinek feltétlen bizalmat szavazzon. És közben szépen lassan olyanná válik majd évekkel későbbi amilyen embert nem akart volna látni a saját közelében.Hagyja elfutni a kapcsolatok lehetőségét, hagyja kisétálni az életéből a lehetőségeket, holott a sors számtalan alkalommal adta jelét annak, hogy “Bazdmeg, hé, boldognak akarlak látni, csak éppen vak vagy észrevenni!”
- Na igen. Ilyenkor mindig eszembe jut az a régi példamese, vagy mi a picsa, amit egy ilyen előadáson hallottam, ahol kivénhedt buzi lélekbúvár próbálta elmagyarázni az élet fontos lelki dolgait…de volt egy sztori ami szerintem nagyon igaz. Amikor a pap repülőgépe zuhan, és odamegy hozzá a stewie egy ejtőernyővel, odamegy a másodtiszt, maga a kapitány is, hogy vegye fel, és ugorjon ki. De a pap csak imádkozik, hogy majd Isten megsegít, nem kell neki ejtőernyő. Persze a repülő lezuhan, a faszi meghal és felkerül a mennybe. Ott meg óbégat Istennek, hogy de hát miért nem mentette meg őt, mikor annyira imádkozott? Mire Isten felvonja dús szemöldökét….tudod mindig ilyen morózus, dús szemöldökű alaknak képzelem el az öreg fószert, és azt válaszolja: “De hát küldtem neked a stewiet, a másodtisztet, a pilótát is….szóval ja. Ott vannak mindig a lehetőségek, csak éppen annyira be vagyunk fordulva a saját kis világunkba, hogy nem vesszük észre. Ahogy te sem vetted észre, hogy más varrogatja az agytágító barátnődet, meg én sem, hogy elemez a pasi….és nem csak a farkával belülről. Ez van.- vonom meg én is a vállaim, és újabb füstfelhőbe temetkezve, amely az övé után fut. Messze viszi a langyos szél, és az ő halk szavai szöget ütnek a fejembe. Vajon tényleg mindenki ilyen kispolgári életre vágyik? Talán én is azért űzök belőle gúnyt, azért fogalmazok meg mindent ezzel kapcsolatban szarkasztikusan, mert valójában én nagyon is ezt akarom? Nem tudom. Valahogy elképzelhetetlennek tűnt mindig is….igaz az is elképzelhetetlennek tűnt, hogy valaha újra hajlandó leszek bárkihez hozzámenni, és az is, hogy alig pár hónap leforgása alatt minden álmom és lehetőségem úgy illan el, ahogy a papírhajó olvad el a szélfútta hullámok között.
- A gyerek bonyolult ügy? Úgy érted van valahol, csak nem tartod vele a kapcsolatot, vagy nem lehet gyereked, esetleg nem is akarsz épp ezért vazektómiának vetetted alá magad?- kapom fel a fejem a különös megjegyzésre, amely szokatlanul bizonytalan. Mintha mondaná is, meg nem is. Lehet érzékeny terület, úgyhogy a hangsúlyban benne van, hogy persze ha nem akar ne válaszoljon.
Nem szoktam alapvetően ennyire belemenni senki megismerésébe, főleg nem annyira, hogy a munkájáról kérdezzem, de valahogy a belső késztetést elég nehéz lenyomni, ami ebbe az irányba terel.Azon kapom magam, amikor végül beszélni kezd és én kitartóan figyelem, anélkül, hogy közbevágnék - esetemben ez elég nagy szó, mert előszeretettel szúrok közbe bárkinél és bármikor szarkasztikus vagy éppen perverz módon pikírt megjegyzéseket- , hogy valóban érdekel amit magáról mesél. Önmagamat azonban nem meghazudtolva egy idő után a tekintetem ösztönösen elkalandozik az ajkaira. Ahogy formálja a szavakat, ahogy néha elmosolyodik, ahogy lebiggyed a felső ajka, ahogy a levegő kiiramlik, ahogy lélegzik, majd tovább beszélve fűzi egymásba a mondanivalóját. És bár figyelek, és esküszöm minden szó eljut hozzám, még akkor is ha nagyon távoli, akárha a túlpartról érkezne, de egyszerűen nem vagyok képes lenyomni magamban a késztetést erre az egészre. Hogy észreveszi vagy sem, nem tudom, de őszintén nem is érdekel. A cigaretta az ujjaim között hetykén billen kissé előre, a hamu már nagyobb mint amit az ember leverés nélkül meg szokott hagyni, és csupán akkor kapok észbe, amikor egy lassú lejtéssel a mondanivalója végére ér. Supermant emlegetve vele együtt kuncogok.Ugyanakkor nem tudom megállni, hogy ne csapjak le az utolsó, elém kínált lehetőségre, így a fogaim között aprót ciccentve, félig tréfásan, félig lelki szemeimmel elképzelve nagyon is komolyan hozzáteszem.
- Ó én nem is úgy értettem, hogy neked kellene letépni….- inkább csak rekedt suttogás ami tőlem hallatszik, aztán odébb rakom az időközben tökéletesen kiürült kávéspoharat, amit majd visszafelé leadok Momette pultjánál.Csak remélem, hogy az időközben legurított kortyot nem sikerül ezzel a torkán akasztanom.
Ugyanakkor ő sikeresen megakaszt engem a feltett kérdéssel, mert ez olyasmi, amin el kellett volna talán eddig már gondolkodnom, de valahogy sosem tettem meg.Tudom a választ. Már akkor tudtam, amikor azon a bizonyos napon kisétált az életemből. Már akkor tudtam, amikor heteken át nem vette fel nekem a telefont, amikor letagadta azt is, hogy egyáltalán létezik a számomra. Akkor is, amikor Hazel szerint a világ legostobább ribanca vagyok, aki meg sem érdemelte őt…és egyáltalán…ha már nem tudok magamnak parancsolni miért nem hagytuk meg ezt az egészet annak ami volt? Kötöttségek nélküli kapcsolatnak. Azért nem, mert ez nem az volt. Már akkor nem az volt, amikor belekezdtünk.
- Nem.A varázs adta meg a dolgok igazi lényegét. Ha az nincs akkor az pusztán szex. Pontosan az ahogy kezdődött. Azt meg már mindketten ismertük és tovább akartunk lépni belőle.Ő kész volt bármit feladni érte. Én azt hittem, hogy szintén kész vagyok erre…csak nekem még egy kicsit több idő kellett volna.- kicsit oldalra fordulok, karomat átvetem a padon. A kézfejem a vállához ér. Szórakozottan kezdek firkálni apró köröket a kerek vállra. Ujjaim alatt néha morzsolom a kardigán kötött mintáit.Őszinte vagyok vele, de nem tudom mivel érte el. A hasonlóságuk az kevés lenne…van ez a kisugárzás, amely éppen annyira hasonló, amennyire különbözik egyszersmind.
- Dugni bárkivel lehet, aki vevő rá. De szeretni? Na az az igazi kockázat. Mert ott már nem csak a tested adod bele a játékba, hanem a lelked is.Azt pedig könnyen eltiporhatják. Vagy te magad leszel az, aki porrá zúzza.Hazudnám, ha azt mondanám, hogy már nem szeretem….szeretem.Szétszakad az egész tudatom annyira.De ez egy idő után kevés….túl késő már….mert semmi nem lesz ugyanolyan.A fűszer nélkül….tudod….nem volt jó a sorrend.Hamar került bele, aminek később kellett volna. És ez az oka, hogy akkor, abban a pillanatban téged sem csókoltalak meg. Talán hiányzott valami…talán valahol tudtam, hogy nem te vagy Ő….és ahogy ez az első pillanatban zavart, most éppen annyira jólesik. Meg ne kérdezd miért…- halkulok el a végére, és bár a szavaim valamiféle tréfás fenyegetésnek hatnak, valójában komolyan gondolom.
A cigarettám lassan csonkig ég, a kávém elfogyott, nekem pedig lassan mennem kell. Pedig maradnék….bassza meg, de még mennyire! Érdekel ez a faszi, többet akarok tudni róla, mi rejlik a méregdrága ing alatt, ki rejlik a jólfésült külső mögött? Vajon neki is begöndörödik a haja ha víz éri? Úgy beletúrnék. Ujjaim ökölbe szorítva fojtom el a késztetést. Aztán eszembe jut, hogy lehet nem lesz folytatás….lehet nem látom többet. Lehet egyszerűen ez a kis idő maradt beszélgetni, aztán ahogy keresztezték egymást az útjaink annyira el is válnak egymástól.Végülis mit veszíthetek? Előre hajolok, a cigarettám elnyomom….aztán felé fordulva meglépem.
Hiszen én mondtam:akkor és ott azt csináltam amit akartam, amit akkor és ott úgy éreztem később hiányozna ha nem tenném meg.
Ott volt a fűszer. Éppen akkor és éppen jókor. És ha nem viszonozza? Ha meglepem? Ugyan mit számít? Ha mégis? Na az engem lep meg.
Hirtelen mozdulok közelebb hozzá,jobb kezemmel a tarkójánál kapaszkodva meg. Ha volt nála bármi, az borult, a cigarettát félre kellett rántania, hogy ne ütközzek a parázsba, ha időközben el nem nyomta….de nem számított. Ajkaimat nem vadul, sokkal inkább határozottan simítottam az ajkaira.Nem volt ez mély csók, nem is lehetett, ha ő tiltakozott volna…mélyebbé a viszonzás teszi…tenné.
Az őrület édes határán táncoltam, de kimondottan élveztem. Már biztosan nem lesz semmi ebben a helyzetben, amit megbánnék.





mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche EmptyCsüt. Aug. 31 2023, 19:48
Blanche & Killian
I’ve met your type before, so desperate to control their lives, they forget to enjoy it

Vicces dolog ez a sors, amibe elvétve hiszek tán, akkor is leginkább azért, mert éppen olyan szituációba keveredem, amit egyszerűen nem tudok hová tenni. De azt sosem állítottam, hogy az ellentétek vonzanák egymást. Vannak rá ellen példáim, bőven. Most még is azt érzem, hogy az a csekély hasonlóság az, ami hátráltató volna, és a meghatározó különbségek, melyek helyettünk is eldöntötték, hogy az egymásba való botlás után, igen is megisszuk azt a kávét, közelebbről is... akarom mondani... jobban megismerve a másikat. Én is tudom, ő is tudja, hogy egy katasztrófára építkezünk, hogy, amibe most oly izgatottan vágunk bele - még ha az valójában semmiségnek is tűnik így első látszatra - hatalmas nagy hiba. És még is itt vagyunk, és nem féltve magunk a további önmegkárosítástól, még egy cigarettás doboz is előkerül. Most mondhatnánk, hogy a sors próba elé állított minket, de ebben a minutumban igyekszem azt gondolni, nincs ez így. És azért, mert így kényelmes. Szépen elhessenteni annak gondolatát, hogy mekkora baromságot csinálunk. Lényegében - ha ez tényleg több lesz, mint ami, erre pedig mindig van esély - tudatosan kihasználjuk a másikat. Vagy a kölcsönös kihasználás nem is kihasználás? Szabadna egyáltalán ilyesmit feltennie egy magamfajta doktornak?
Ahelyett, hogy azon aggódnék hová fajulhatnak a dolgok, azon kapom magam, hogy próbálom felvenni ezt a számomra szokatlan és gyors vonalat, sőt mi több, néha még a kesztyűt is felvenni, ami azt gondolom idáig egészen pocsékul ment. Csodálom, hogy még nem mondott le rólam. Teljesen... Látom rajta, hogy ő is folyamatosan őrlődik. De vajon ugyanazon dolog miatt rágjuk gondolatban véresre ajkunk?
Színpadias előadásán, először csupán elmosolyodom, majd a végére el is nevetem magam.
- Ez most komoly...? - nevetek vele együtt.
A párkapcsolati dolgok sosem egyszerűek, és még a legtökéletesebbnek hitt pár között is megannyi feszültség lehet, hiába a műmosoly. Éppen ezért tanácsot is nehéz adni, hiába tanítják az egyetemen merre s hogyan tovább. Egy eset sem ugyanaz, egy szív és lélek sem hasonlít a másikhoz, és ez teszi igazán bonyolulttá, szinte kibogozhatatlanná az egészet. Kicsit sem finomított megnyilvánulását először összevont szemöldökkel mosolyogtam, aztán kibukott belőlem a nevetés két korty között.
- Természetesen vak voltam, de ahogy az előbb mondtad a lehetőségeket illetően, én nem a bosszú után nyúltam. Sőt...! Kiderült, hogy a barátja is palira lett véve, így mindenki kellemetlenül érezte magát, még a lány is, de mivel végül senki sem akart semmi komolyat a másiktól, úgy voltunk vele, akkor miért ne lehetne hármasban? - vonok aprón vállat, ahogy szélesedik az mosolyom, mert azt sem a kézfogós, hármas sétára értettem ám. - Lehetőségek, Blanche. Lehetőségek. - kortyolok bele a fogó kávéba, leginkább, hogy rejtegessem enyhén felbukkanó zavarom a történetet illetően. Nem azért, mert füllentettem a múltamat illetően, hanem pont ellenkezőleg. A suliban nem csak a tanórákon lehet tanulni, de azon kívül is bőven van mit felfedezni, én pedig nyitott voltam rá. Nos... mindkettejükre. Mindenesetre a csésze letétele után igyekszem nem rugózni a témán, bár tőle ezt már nem várhatom el, viszont, jó játéknak tartom, hogy az őszinteség oltárán én is csak annyit vagyok hajlandó beáldozni, amennyit ő. A megismerés alapja, így pedig még számára sem lesz olyan, mintha faggatóznék. Finoman rá is térünk egy kicsit komolyabb témára, amiben akaratlan is kissé feszélyezve érzem magam az otthoniakat illetően. Bár semmi titkolni valóm nincs, szokatlanságából kiindulva tudom, hogy kevesen értik meg - még a szakmán belül is -, hogy még is mit szeretnék ezzel elérni. Lehetetlenebbnél lehetetlenebb dolgokat sorol fel a javamra, amit azt gondolom csak viccből tesz, hogy kíváncsiságát fedje velük. Lehet, hogy nem vagyok egy tökéletes fél, akár mint párkapcsolatban, akár mint kolléga, bár az utóbbi időben azt hiszem inkább pozitív irányt vett a kapcsolatunk Rex felügyelővel is, mint sem negatívat,  de pláne egy semmiről sem tehető gyereket, még ha nem is az enyém, akkor sem hagynám cserben. S bár lehet, hogy jó magam nem tervezek a közel jövőben sem családot alapítani, nem azért mert nem szeretnék, hanem, mert egyszerűen így jöttek ki a dolgok.
- Nem, izé... ami azt illeti... Hm, hogy is fogalmazzak... - szorítom össze ajkaim, kulcsolom össze kezeim térdeimen, e végett kicsit előre dőlve, figyelve, hogy a cigivel se égessem meg magam, miközben morfondírozok, hogy is magyarázzam el, hogy orvos-beteg kapcsolatot ápolva, magamhoz vettem egy fiatal hölgyet. Nos ez, őszintén nem hangzik túl... hát... valljuk be őszintén senkinek sem a segítség nyújtás jutna erről elsőnek eszébe.
- Nincs gyerekem, dee ez nem az jelenti, hogy nem is szeretnék. - válaszolom, miközben még őrlődöm rajta hogy ne adjam át az egész dolgot úgy, mintha valami perverz fickó lennék. Pláne, hogy közöltem vele előzőleg, hogy az édes hármas sem áll tőlem távol. Legalább is, anno. Meg most sem, csak... ahh... - Néhány évvel ezelőtt mondhatni munkán kívül belecsöppentem egy gyilkossági ügybe, aminek egyetlen egy túlélője volt. A szülők kamaszlánya. Borzalmas dolgokon ment keresztül és őszintén, ha nem hajt a kíváncsiság egy nyitva hagyott ajtó láttán, ő sem élte volna túl. Szóval testileg visszahozták az életbe, deee... úgy tűnt lelkileg éppen csak itt van. A hosszas, rehabilitációs kezelésekkel sem sikerült elérni nagyobb áttörést, ami által esetleg az mertük volna állítani, hogy kontrollok mellett képes volna élni életét, mert nem volt rá képes. Azt gondolom, soha senki, én és orvos társaim biztosan nem fogjuk teljesen átérezni milyen érzés egy fejlődő, még nagyon is a szüleire szoruló fiatalnak egyik percről a másik elveszítenie mindent. A szüleit, az emberekbe vetett bizalmát, a hitet, mindent. Az pedig ilyen esetekben senkit sem vigasztalhat, hogy "minden rendben lesz" vagy, hogy "elfog múlni, idővel, jobb lesz", mert azt hiszem ez már azon sebek közé tartozik, ami lépten-nyomon ott lesz benne örökké. Elvégre a szüleit a szeme láttára kínozták és ölték meg. Ezért hát arra a következtetésre jutottam, hogy a lánynak szüksége van egy segítséget nyújtó kézre vagy... ha nagyon leakarnám egyszerűsíteni egy pótapára, de soha nem állítanám, hogy a helyébe akarnék lépni, azt meg pláne nem, hogy kihasználnám ezáltal a nem rokoni kapcsolatunk tényezőit, dee... szóval ő most így... nálam lakik, mint egy... lakótárs vaagy... mintha az otthonunk lenne a kórház és ő pedig ott a... - a végére kellemetlenül nehezen megy a hasonlítgatás anélkül, hogy ne érezném sehogyan sem sértőnek a dolgot, mert ugyan ő a betegem, még sem érezném helyesnek most így neveznem. Egészen addig, míg mondadóm végére nem érek, csak fel-fel pillantok rá néhány mondatnál, de inkább a cigarettám vagy az asztal egy pontját figyelem, esetleg a rajta lévő díszeket. A holttestek felidézése már nem okoz akkora feszültséget, és igyekszem a padláson heverő haldokló lány keserves sírását is kiverni a fejemből, legalább most, mielőtt véglegesen elvesznénk a témába, ami igen hangulat romboló volna e pillanatban, de ha úgy érzékelem, úgy látom rajta, hogy még mindig nem teljesen érthető, mit miért tettem, akkor tovább magyarázok. Ha tudtomra adja, hogy tiszta sor, hogy nem sugar daddyt játszom, úgy nyilván hagyom a túl ragozását.
- Ez olyan, mint, amikor egy kis állat, aki még az anyjára szorul, elveszti azt. És vannak esetek, amikor a kicsi a teljes-körű orvosi ellátás és táplálás ellenére sem fejlődik, sőt... tulajdonképpen elkezdi feladni. Ilyen esetekben keresnek neki egy pótszülőt, aki mellett még is csak nagyobb biztonságban érezheti magát, és képes kialakítani vele egy olyan kapcsolatot, ami újra életet lehel a pici testébe. Lévén, hogy az ember fejlettebb lény, ez valamivel bonyolultabb, de vannak, esetek, amikor a kórház, a magasan képzett szakemberek sem képesek segíteni. Nekem viszont megnyílt, aminek örültem, és akkor jutott eszembe, hogy talán... esetleg segíthetnénk neki átjutni ezen a kemény szakaszon. Szóval most kicsit olyan, mintha lenne is egy lányom, meg nem is... - fejezem be végül és egy elégedettet sóhajtok, mert azt érzem, így igazán sikerülhetett minden fel nem tett kérdésre válaszolnom, azontúl, hogy a kényes témát illetően, valahogy könnyebbnek érzem az egészet, most, hogy ezt letisztáztuk. Máshol másokkal azért nem ilyen egyszerű, sokszor fel se jön, mint téma, ami nem baj, viszont így mindig ott van bennem az a félelem, hogy vajon mit szólna hozzá a másik. Volt már, hogy valaki félreértette, végig se akarta hallgatni, de azt hiszem ezt nem csak feltétlenül magamnak köszönhetem, mint inkább - most már így tisztában léve vele - annak, aki bár külsőleg kiköpött én vagyok, belsőleg már nem egészen. Meg lehet, még is csak kaptam néhány pofont miatta, ha nem is a szó legszorosabb értelmében.
Az előzőek után egy ilyen erősen egyértelmű utalással már nem is nagyon tud zavarba hozni. Csupán egyik szemöldököm vonom lassan a magasba, miközben finom kacér mosollyal reagálok rá. Merész kijelentés így az első néhány órába, bár igaz, eddig sem nagyon fogta vissza magát az effajta kijelentésekkel. Nehéz is így eldönteni, hogy most akkor mikor is gondolja teljesen komolyan. Hm, talán mindent. De lehet csak erősebbnek mutatja magát, mint amilyen. De ha már bonyolult kapcsolatok, én is kíváncsiskodom egy kicsit, mert érdekel ő miként látja valójában az elmúlt időket, a köztük lévő kapcsolatot. Az ember ugyanis csak akkor képes tisztán látni, mikor elveszíti azt, amiért ugyan akkor még nem küzdött eléggé, már bánja. Ebből fakad a bűntudat és a hiány érzet, ami azt gondolom egy fajta büntetés azért, amiért hagyjuk kicsúszni kezeinkből az adott lehetőségeket. Érdekesen fogalmazza meg a választ, bár világossá teszi azt, amit a kérdésem is tartalmazott. De szavaiban most mégsem érzem a sértések tömkelegét, a bántó szándékot, mellyel eddig oly lelkesen illette a férfit, aki végett majdnem én is kaptam egy pofont tőle. Követem a gondolat menetét s meglepően könnyen megy már, ahogy megnyílik előtte mondatot mondat követve. Igazat is adok neki, a két dolog teljesen más, és olykor akarva akaratlan pont belőlünk lesz az, aki fájdalmat okoz a másiknak, de azt hiszem erre is rá lehetne húzni az élet körforgását. Néha így jövünk rá, hogy valójában nem is egymásnak lettünk teremtve, hogy ami jó, az lehetne jobb is valaki mással, akire még nem bukkantunk rá.
- Bár ez azt gondolom, nem túl nagy vigasz a számodra, de minél nagyobb hibát vétünk, annál többet tanulhatunk. Emlékezetesebbek a többinél, és időben óvva intenek a veszélyes lépésektől, mikor közeledsz feléjük. Az, hogy végül miként döntesz, hogy újra elvéted vagy képes leszel ellenállni, csak is a te döntésed lesz. Viszont bármilyen klisés is, minden kapcsolat a bizalmon és az őszinteségen alapszik. Tudni kell megnyílni az előtt, akit közel érzel magadhoz. Merni kell beszélni, még a legpitibbnek tűnő dolgokról is, mert ezek az apróságok okozzák végül a bajt. - sóhajtom, mert nem sanyargatásnak szántam ezt, inkább tudatosítani benne, hogy amik történtek megtörténtek, viszont tanulhat belőle, hogy ezt legközelebb megakadályozza. És nem, nem hagytam figyelmen kívül, ahogy a beszélgetésbe mélyedve a vállamnál babrál a ruha anyagával, és már csak azért sem utalgatok felé, még szememmel sem, mert nem akarom kizökkenteni. Azt gondolom eddig nem sok emberrel volt ilyen őszinte, szóval értékelem, hogy nálam meglépte ezt a szintet. El is mosolyodom.
- Egyébként meg... vakmerő nőnek talállak, azt gondolom, hogy még ha olykor piszkosul nehéz is a másik szemébe mondani azt, amit, még ha olykor nehéz is meg lépni helyzeteket, te tudhatod a legjobban, hogy a spontaneitás igen is jó dolog tud lenni. - mosolygom, s nem csak azért, hogy újra felderítsem, ha esetleg nagyon alább hagyna hangulata, hanem, mert ténylegesen így is látom. Kevés az igazán őszinte ember, és bár sokszor félünk őszintének lenni, ahhoz, akit ezáltal elveszíthetünk, meg lehet pont ez végett kell elengednünk.
- Tehááát... nem akarsz már le pofozni? - kérdem viccelődve, bár kinézem belőle, hogy most tréfából meglegyinti arcomhoz közelebb eső kezét és ad egy kisebb pofont a borostás képemre, már csak azért is. Ehhez képest...
Már a sokadik frissen meghúzott határ vonalat lépjük át, mintha csak ugróiskoláznánk a tettek mezején, s bár érzem azt a különös szikrát, mely figyelmeztet valamire, nem tudom eldönteni, nem-e vaklárma. Még ismerkedem vele, a szokásaival, a stílusával. Még nem sikerült megfejtenem a legalapvetőbb dolgokat sem felőle, így nem tudok rá miként reagálni, ahogy felém fordul. Annyira egyértelmű, hogy a személye miatt teljesen összezavar. Talán épp úgy, mint akkor én őt a pultnál. Kissé talán hitetlenkedve is pillantok vissza hol szemeibe, hol a pillanat adta jelekből ajkaira, miközben megérzem tarkómon kezét, hogy még ha akarnám se vonjam ki magam, legalább az elején ne. Jó, nyilván ez sem tartott volna vissza, mint inkább a sokk, hogy hát igen, nem a szökőkút a legmerészebb húzása, ez bizony tény. Ahogy pedig közeledni kezd felém, úgy kapom el a rövidke kis szálat, ami ezáltal ki is csúszik ujjaim közül, nos véletlenül pont a kávés pohárban landolva, egy halk pisszenéssel el is aludva. A váratlansága és különlegessége miatt, az egészben a legszomorúbb, hogy nem az jut elsőnek eszembe, hogy ez tán még mindig az exének szól, semmint a tovább lépésének, hanem, hogy hű, ez most itt tényleg megtörténik? Tán az első két másodperc az, ami lesokkolva hat rám, szemöldökeim összevonva pillantok vissza rá, még az asztal fölött is úgy mered a kezem, mintha még mindig a csikket fognám, de végül megtörik a sokk okozta fagyott érzés, lehunyom a szemem és kezeim arcára simítva két oldalt viszonozom a csókot, bár távolról sem vadul. Egyszerre érzem ezt helyesnek és helytelennek, önzőnek és önzetlennek. De még igazán időm sincs belegondolni pontosan mi is az, amit mi itt és most teszünk - mert egy csóknak is megannyi tartalma van -, mikor hallhatóan rezzen meg a hátsó zsebemben a telefon, ami épp elég, hogy ráébresszen a jelenre, így kipattanó szemekkel engedem végül el.
Hogy zavarban vagyok-e? Nos... nem tudom pontosan miként tudnám leírni azt, ami épp bennem zajlik, de ahhoz is elég rémült arcot vágok. Nem érzem logikusnak, még is elkezdek szabadkozni.
- E-ez.. sajnálom... - hebegek, miközben magam sem tudom mit tegyek, azon kívül, hogy gyáván meg is futamodva próbálok eliszkolni. Annyira ügyetlenül, hogy miközben felugrom, kis híján az asztal is felborítom, a csészék épp, hogy nem borulnak fel, de a kanalak így is rendetlenül csilingelnek bennük, ahogy odébb ugranak a poharak az asztalon. Még mindig türelmetlenül rezeg a telefon, és hazudnék, ha azt mondanám, nem zavar, hogy mindezt a hátsó felemnél teszi, de annyira letaglózz ez a pár perc, hogy hirtelen azt sem tudnám megmondani, hogy hívnak.
- Mennem kell... - kapom fel holmim, pedig nem vágyok felhúzni kilométeres falakat magam köré, bár meg lehet, most még is úgy tűnhet. Talán nem kellene ennek ekkora ügyet keríteni, én viszont nem tudom figyelmen kívül hagyni, és szokásomhoz híven megállás nélkül elemezgetem majd olyasmiket belegondolva, amik talán nincsenek is. Nagy eséllyel, kapkodva és még a csészém is illetlenül hátra hagyva igyekszem elhagyni a kávézót, ha csak nincs, ami vagy, aki megakadályozzon benne.
mind álarcot viselünk
Killian B. Grimwald
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche KmPZ3Ko
Most adorable couple
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche UWsXRjh Doppelganger-Crush-Killian&Blanche JSG1BtR Doppelganger-Crush-Killian&Blanche BpXh6aX
- Horian -
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche F109b2c1d79690c108af653f801ae8c3c94242f1
We construct fairy tales and we accept them.
Our minds concoct all sorts of fantasies when we don’t want to believe something.
♫ :
- Can't Help Falling in -
Love
★ családi állapot ★ :
Sometimes we need to lose something before we can understand its value.
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche G1WMy4J
"Desire Shouldn't Be Contained, It's Unnatural."
★ lakhely ★ :
☾ Manhattan
★ :
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
The mind is not a book, to be opened at will and examined at leisure. Thoughts are not etched on the inside of skulls, to be perused by any invader. The mind is a complex and many-layered thing.
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche Iie5YWj
We’re all human,
aren’t we?
Every human life
is worth the same,
and worth saving.

Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche VCnhtsy
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche H1kQKRA
★ foglalkozás ★ :
☾ Egyetemi tanár
★ play by ★ :
☾ Tom Ellis
★ hozzászólások száma ★ :
170
TémanyitásRe: Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche EmptyHétf. Szept. 04 2023, 21:05


Killian & Blanche




Szókimondó szövegezés

Ne agyalj…ne akard, hogy ez legyen életed legjobb napja, ne akarj kurva tökéletes lenni…ne akard megismételhetetlenné tenni. Mert mindez azt jelentené, hogy valami véglegesen lezárul. Éppen úgy mint a házasságom, éppen úgy mint minden rohadt kapcsolatom, amibe csak belefogtam és amelyet akkor és ott csupán pár órára éltem meg.
Benton alapvetően jóvágású férfi volt. Tökéletesre igazított pofaszőrzettel, tökéletesre pomádézott bogárfekete hajjal, tökéletes, méregdrága, egyedi öltönyökben, luxus mandzsetta gombokkal, és órával kiegészítve. Benton Rosewood elegáns volt és roppant nagyvonalú, nem mellesleg a maga nemében még jóképű is. Nekem mégsem ez volt ami elsőként szemet szúrt. Sokkal inkább a társadalomban betöltött szerepe.Hogy mennyire jóképű az engem soha nem érdekelt, mert nem voltam szerelmes. Sem akkor, sem később. A vagyona azonban még inkább vonzó volt, mert lehetőséget láttam benne. Lehetőséget, hogy kiemelkedhessek a középszerűségből. Miért volt ez olyan fontos? Mert nem akartam szürke lenni, nekem muszáj volt ragyognom, akartam, hogy észrevegyenek, hogy ne felejtsenek el. Éppen ezért átalakultam. A korábbi visszahúzódó kislányból valaki mássá. Egy idő után pedig, ha már olyan jól játszol egy szerepet, magad is eggyé válsz vele. Totál mindegy ki voltál korábban. Vagy ki akartál lenni. Igazából már arra sem emlékszem én ki akartam lenni.
Lucian Harris, a maga hedonista, istenverte világával azonban tökéletesen megmutatta ki is vagyok. Előhozta Blanche Prestint, a középosztály édes üdvöskéjét, aki a feldhetetlenségért feláldozta volna akár a lelkét is, az önbecsülésén és a függetlenségén kívül. Tíz évet voltam képes vergődni egy olyan házasságban amiben még csak minimálisan sem voltam képes érzéseket kialakítani, és amikor berobbant az életembe a tökéletes, gyakorlatilag hónapok alatt tékozoltam el, akár egy kibaszott rulettasztalnál az utolsó dollárokat. Lucian Harris lett volna az én megváltásom, de úgy basztam el az egészet mintha azt gondoltam volna, hogy vissza lehet csinálni, újra lehet kezdeni. Elvégre hozzá voltam szokva, hogy én vagyok aki mindig dobbant egy kapcsolatból. Én vagyok aki először rávágja a másikra az ajtót, aki nem veszi fel a telefont….én vagyok, aki fájdalmat okoz másoknak, és nem szoktam meg, hogy mindez fordítva történik.Azt hittem majd helyrehozhatom. Hogy elég lesz hozzásimulnom,mindenféle mocskosságot duruzsolnom a fülébe…azt gondoltam, hogy a szex majd mindent megold, ahogyan eddig.Ó igen, a szex valóban mindent képes megoldani! A felszínen. De legbelül már darabokban volt. Most én voltam aki nyüszített az önsajnálatban fuldokolva, én voltam aki szeretett volna visszacsinálni mindent, aki azt gondolta, hogy elég lesz egy “ugyanmár béjb, csak szórakoztam!” mondattal majd túllendülünk az egészen. De ez nem ilyen egyszerű. Az érzelmekkel játszadozni olyan mintha vakon zsonglőrködnénk borotvaéles késekkel.
És most itt volt ez a pasas….mellettem ülve az egyetemi pihenőben, aki a külsejével egész egyszerűen olyan szinten összezavar, hogy talán holnap is még álmatlanul forgolódom majd az ágyamban, azon morfondítozva, hogy mihez kezdjek ezzel az egésszel? Véletlen lett volna ez az egész? Ó nem, a sors bolond, a sors egy olcsó ribanc, a sors egy komédiás, nagypofájú, pojáca nevettető aki minden bizonnyal remekül szórakozik azon, hogy szenvedem. Leginkább azon, hogy eldöntsem mikor lenne jó tovább indulni….mikor lenne jó megszakítani a beszélgetést, felállni, elnyomni a cigarettát, felmarkolni a kávéscsészéket, és menni a dolgára mindenkinek. De ez nem ilyen egyszerű, de nem ám!Mert nem tudom ilyen könnyen elengedni. Emlékeket akarok felmarkolni belőle. Legalább a jelenlétével kicsit visszahozni valamit egy olyan találkozásból amelyért már hónapok óta ácsorgok, és amely nem fog megtörténni soha többé. Még bele akarok szédülni azokba a kibaszottul vonzó, sötét szemekbe, még bámulni akarom tompa mélasággal, rajongón és pofátlanul. Még érezni akarom az idegen illatot, amelyet össze akarok kapcsolni azzal amelyet még mindig az orromban érzek, ennyi idő után is.
Magam is meglepődöm mennyire könnyen jön egy idő után beszélgetni vele. Bár egy idő után a mondandó majdhogynem lényegtelenné válik, mégis figyelek minden szavára. Egyrészt mert hajt a kíváncsiság, hogy hasonló fizimiskával hogyan lehet két ennyire ellentétes ember ugyanabban a városban? És mennyi volt a valószínűsége annak, hogy mi itt és most találkozunk? Másodsorban felkapom a fejem a mondanivalójának lényegére. No lám! Lehet mégsem olyan óriási kráter méretű a két ember között a távolság. A szemöldököm kíváncsian szalad feljebb majd még feljebb a mondandójára, a szemeim elkerekednek és lassú, széles rókavigyor jelenik meg az arcomon, összeszűkülő szemeim  nem a füstgomolyagnak szólnak, sokkal inkább az ajkai közül kiszökő huncut utalásoknak.Nyelvemmel ösztönből nyalom végig az alsó ajkam, és minimum valami elcseszett harmincas szűzlánynak kellene lennem, aki farkat eddig csak formalinban látott valamelyik orvosi vizsgáján, hogy ne képzeljem el mindazt, amire olyan egyszerűen és nagyon egyértelműen utalgatott.
- Hoppá! Ezek szerint nem a másik srác varrogatta, hanem ti együtt….- mutatok rá, majd előtte egy kört rajzolva le, és legyezgetve a levegőben, valahova távolra a két ismeretlen szereplőre utalva, két ujjam közé csippentett cigarettával.
- Egy komplett varrószakkört működtettetek! Baszki!Faszom, hogy én mindig rosszkor vagyok, rossz helyen!- sziszegem kuncogva a fogaim között, és a fejem csóválva, mintha hitetlenkednék. Bár jobban belegondolva a kis kötött kardigános imidzs mindig megtévesztő. Már a sorozatgyilkosoknál is. Killian egy egész komoly meglepetést okozott ezzel nekem, de nem állítanám, hogy kibillentett a korábbi édesen keserű kedvemből. Olyan lehetek jelenleg mint egy megzavarodott, mágneses viharba keveredett iránytű, amelyik nem ismeri fel a helyes irányt, vagy mint egy bipoláris, aki valahogy egyik személyiségét sem találja.
- Lehetőségek….na ja! Ezekre a lehetőségekre még visszatérünk, te kis mocsok!- fenyegetem meg sokkal inkább tréfásan semmint komolyan. Látom ám hogyan rejteget el valamit a kávésbögrébe kortyolva, látom az arcának rezdülését….csak még nem tudom minek is szól pontosan: annak, hogy a múltjának cseppet sem makulátlan szegmenséből éppen most fedett fel egyet, vagy annak, hogy talán akaratlanul árulta el mindezt nekem. Szeretném hinni, hogy az én szókimondó pikírt viselkedésem váltotta ki belőle. Ha efféle vallomásokra tudnám sarkallni, esküszöm lennék én még ennél is nyíltabb. Feltéve ha mindez a nyitottsága nem csak az egyetemi éveire korlátozódott.
Nos, ami azt illeti az őszinteségi dolog odavissza működik nálunk, hiszen ha én adok valami ilyesmit magamból, akkor ő is hasonlóan reagál. És noha a gyerekkérdést félig viccnek szántam, egy elég komoly választ kapok rá, amely ismét valamiféle meglepettséget vált ki belőle. Olyan ez a faszi mint egy easter egg, aki egyik meglepetésből a másikba ejt. Ó szivi, mennyi minden lehet még mögötted, és hogy a picsába fejthetnélek meg? Merthogy elemezgetném még annyi szent
Csodálkozva, hunyorogva, majd elkerekedő szemekkel nézem, de azt hiszem a tekintetemben tökéletes megértés tanyázik. Még ha nem is feltétlen értem mit és miért csinál, azt hiszem tudom mi rejlik mögötte.
- Nem mondom, hogy pontosan értem az egész helyzetet, de nézd, szivi! A mai világ túlságosan és egyértelműen túlérzékenyített. Ha meglátnak egy idősebb faszit amint egy kislányt ölel át halál őszintén, akkor azonnal valami cukrosbácsival azonosítják. Ha egy idősebb nő szeret egy fiatal faszit, akkor az ribanc, a fiatal faszinak meg csak a lóvé kell. Nem mondom, hogy nincs így sok esetben, de mindegyikben!Úgyhogy ne aggódd túl! Van egy lányka aki veled él, akiről gondoskodni akarsz, nincs ebben semmi, ha ez valóban csak erről szól. És hát miért feltételezném első hallásra, hogy ne erről szólna? Slussz.Amúgy meg….nem is tudom, az első ami eszembe jut erről, és ez ritkaság, mert efféle dolgot ritkán szoktam mondani, vagy érezni, de megható.Komolyan.- az jut eszembe, hogy néha, amikor gyerek voltam, és elegem volt a szüleimből, azt kívántam lenne valaki, aki egyszerűen eljön és örökbefogad. Csak úgy.Nem tudom miért voltak ilyen gondolataim. Talán mert sokszor éreztem azt, hogy bármit csinálok nem jó. Mondjuk tény, hogy sokszor bármit csináltam, tényleg nem volt jó.
Végül én is megnyílok neki újra, és talán jobban mint korábban. Tényleg őszinte vagyok. Arról mit gondolok a férjemről jelenleg, hogy mit érzek, hogy miképpen látom vele a kapcsolatunkat. Halott. Egyértelmű. Talán csak képtelen vagyok beismerni magamnak, hogy nem lehet megmenteni. Mert én akartam, akarom. De akárhogy kapálózom értelmetlen. Olyan, mint azelőtt soha nem lesz. Az elmúlt idő teszi ilyenné.
- Elbaszottul vakmerő. És spontán….jah.- bólogatok a szavaira egyetértően, mert valóban ez a két legtalálóbb szó rám, és egyszersmind a vesztem is.
- És látod mire mentem vele. Itt cipelgetek két kurva dobozt magammal, a múltam egy szeletével. Normális ember az ilyet kivágja, vagy jó mélyre süllyeszti, én meg hurcolom mint a véres kendőt, lássa a világ milyen barom vagyok. És magamat ismerve majd lepakolom az ágyam elé, napokig kerülgetve, és nem visz majd rá a lélek jó ideig, hogy elrakjam. Mintha külön szenvednék….mint azok a szerzetesek aki vezeklésül tüskés korbáccsal püfölik magukat.Fasza!- állapítom meg egyszerűen, és két hatalmas slukkot fújok a cigiből. A pár másodperces csend, mintha újabb ajtót nyitott volna meg előttem. A közelgő távozás lehetőségének fátyla libben. Én meg észbe kapok és úgy ellenkezem akárha az életem múlna rajta.
Sercen a cigaretta. Kihúny a parázs, az én tettem és akarásom viszont ezer tűzzel lobban fel. Őrült dolgot tesz, ki úgy érzi egy helyzetből tette nélkül vesztesen távozna. Akárcsak én.Mozdulok. Megcsap a közelség szédítő varázsa. Tudom, hogy még van időm, még elnevethetem,még játszhatnám, hogy viccelek, még foghatnám arra, hogy megbolondultam….bármi lehetne, de tisztán és egyszerűen hajolok közelebb, hogy megragadjam. Fel vagyok készülve az ellenállásra, mégis lelkem legmélyén olyan elementáris erővel utasítom el a lehetőséget is, hogy abba belesajdulok. Kihullik kezéből a cigaretta, a kávésbögrében végzi. Elhal, ahogyan az utolsó szikrája is annak, hogy bármilyen módon még visszavonulót fújjon. Belelélegzik a csókomba. Érzem ahogy beszippant a viszonzás mámora.Két keze az arcomra simul, halkan nyögök fel ahogy megérzem. Behunyom a szemeim és igyekszem az ő kezeit érzeni….az övét…Killian kezét.Ezt a pillanatot akarom megélni.Erre akarok emlékezni. Talán, hogy elnyomja azt a másik utáni örökös vágyódást.
A zörrenő hang úgy zavar meg bennünket, mint az őzet a téli erdőben a kopaszon roppanó fagyott ág. Éppen elég ahhoz, hogy a varázs tizedmásodperc alatt elillanjon, nyomában csak zavarodott szétrebbenést hagyjon. Felpattannak a szemeim, ám én még előre billenek utána, ahogy ő hátrébb húzódik. Majdnem leborulok. Ajkaimba még az ott maradt utolsó korty csókkal, amit nem tudtam megadni. Csak még ízlelni…bassza meg még egy kicsit!
Ő felugrik, én ülve maradok. Zörögnek a csészék, majdnem borul az asztal is, a kibaszott telefon meg csak türelmetlenül ciripel, mint valami beszívott tücsök.
Hebegve menekül. Én a kezem nyújtom utána, de nem tudom, hogy vissza akarom tartani, vagy csak megérinteni.Lehet, hogy utoljára.
- Várj…- szólalok meg, bár nem tudom miért akarom, hogy várjon. Egyértelműen menni akar. A telefon azt hiszem csak kifogás.
- Én nem…vagy nem úgy…nem miatta…picsába már!- szűröm a káromkodást a fogaim között, de hasztalan. Nem tudom visszatartani. Azt hiszem elbasztam. Lehet azt gondolja, hogy Lucian miatt volt, hogy miatta csókoltam meg. Most hazudjak? Van benne része, nem tagadom. De abbak a pillanatban, hogy megtettem, ahogy megérintette az arcom, tökéletesen tisztában voltam a különbséggel.Onnantól neki szólt. De ezt mégis hogyan tudnám megmagyarázni?
Maga után hagyja a csészéket, a cigaretták elkavargó füstjét, és egy elúszott lehetőséget. Mennyire nem lep meg, hogy az utóbbi időben már csak elcseszni vagyok képes mindent. Ezt is.
- Pompás!- álltam fel végül sóhajtva, összerendezve mindent, a csészéket egyensúlyozva visszatértem Mamette-hez, hogy rendezzem a számlát, és a dobozaimmal együtt távozzak.
Azon morfondíroztam, hogy akarjam szándékosan keresni, vagy bízzam megint a véletlenre a találkozásunkat? Vajon létezik ennyi véletlen? Ugye igen?


(Köszönöm Édes, egy csoda vagy!  Doppelganger-Crush-Killian&Blanche 3874598021  Doppelganger-Crush-Killian&Blanche 108800823 )


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Doppelganger-Crush-Killian&Blanche
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: