New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 20:47-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 20:10-kor
Balázs Csíkszentmihályi
tollából
Ma 19:59-kor
Sonny Hirata
tollából
Ma 19:30-kor
Dean Calver
tollából
Ma 19:21-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 18:22-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 18:20-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 17:42-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 17:00-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Dulcia Silva
TémanyitásDulcia Silva
Dulcia Silva EmptyKedd Márc. 21 2023, 13:26
Dulcia Silva

She's known sadness, and it has made her kind.

Karakter típusa
saját
Teljes Név
Dulcia Silva
Becenév
nincs
Születési hely
Miami, USA
Születési idõ
1988. augusztus 20.
Kor
35
Lakhely
New York City
Szexuális beállítottság
heteroszexuális
Családi állapot
elvált
Tanulmányok
Cal State LA, Criminalistics, M.S. (kriminalisztika); Rendőrakadémia
Foglalkozás
nyomozó
Munkahely
New York City Police Department
(gyilkossági osztály)
Hobbi
motorozás, gym

Csoportom:
Bűnüldözés

Jellem
Azt mondják rólam, hogy munkamániás vagyok, és voltaképpen ez volna a legfőbb jellemzőm. Szenvedélyesen szeretem a szakmámat, izgalommal tölt el, és valósággal felvillanyoz a bűnözőelmék színfalai mögé bepillantani, üldözni és levadászni őket. Még akkor is, ha mindez kialvatlansággal, és a nullával egyenlő magánélettel jár. A maga nemében kellemetlen, ugyanakkor vitathatatlan tény, hogy a munkám az életem. Nekem a munka körül forog minden. A terapeutám szerint a házasságomnak is ez vetett véget, hogy jobban lelkesedtem a bűnüldözés iránt, mint a férjem iránt, akinek igent mondtam az oltár előtt. Mondják, hogy a szerelem idővel elmúlik, utána pedig nehezen lelkesedik már az ember lánya. Ilyen vagyok én, hamar ráunok mindenre; talán ezért is választottam ezt a hivatást, mert sokrétű és izgalmas, váratlan fordulatokat ígér, sosem lehet megunni, mert sosem történik ugyanaz.
Maximalista vagyok, a precizitás a mindenem, és sosem alszom ki magam, mert az agyam állandóan pörög, akár egy nyughatatlan ragadozóállat. Heti öt napot töltök az edzőterembe, ha nem hatot, de vasárnap azért megpihenek; olyankor lovagolni járok. Szeretem magamat testileg és szellemileg is lefárasztani. Amennyiben marad egy kis extra szabadidőm, akkor állatmenhelyen végzek önkéntes munkát. Rendkívül szeretem az állatokat, és ha megtehetném, akkor magam is tartanék, már amennyiben nem laknék szinte a rendőrsőrsön. Szerintem az ember számára az állat a tökéletes társ. Sokan kérdezik persze, többek közt az anyám, ha évente egyszer méltóztatok hazalátogatni, hogy miért nincs gyerekem. Valószínűleg ugyanazért, amiért háziállatom sem lehet – nincsen rá időm és alig tartózkodom otthon. Megváltozhattam volna, valóban, ám gyerek helyett inkább úgy döntöttünk a férjemmel, hogy elválunk. Így aztán teljes egészében átadhatom magamat a legnagyobb szenvedélyemnek: a munkámnak.

Avataron:
Kate Siegel

Múlt


két hónappal ezelőtt;

New York fagyosabb, mint amihez eddig hozzászokhattam; bár a gondolataimban elevenen élt a kép erről a jeges pokolról, ahová száműztek. Száműzetésbe kényszerültem, amikor a felettesem, a hadnagy úgy döntött, hogy áthelyeztet egy másik város gyilkossági osztályára, ahol éppenséggel pont most üresedett meg egy pozíció. Az elődöm nyugdíjba vonult, és neki rám esett a választása, lévén, hogy az elődömmel ellentétben az én partnerem nem nyugdíjazás miatt került ki az állományból. Meghalt. Megölték. Szolgálat közben érte a vég, én ott voltam vele, de semmit sem tehettem. És azt mondják, hogy ez engem megviselt – legalábbis a kötelező terápiás ülések után így nyilatkoztak az okosok. A szakértők. A hadnagyom, miután az konzultált a rendőrök számára kihelyezett pszichológussal. Vagy pszichiáter? Igazából lényegtelen, szerencsére pirulákat nem írt fel; nem tudom, hogy azért, mert a doktori cím nélkül ezt nem teheti meg, vagy mert annyira rémes állapotban meglátása szerint azért mégsem vagyok. Mindenesetre az áthelyezésem ellen mit sem tehettem.
New York egy hideg, istenverte jégverem Los Angeles és Miami után, ahol az életem nagy részét leéltem, de nem panaszkodom, minden bizonnyal itt még izgalmasabb ügyek kerülnek majd elém. A jégveremben sokkalta nagyobb a mocsok, azt mondják, persze rossz alakok, gyilkosok mindenütt akadnak. Amit pedig magam mögött hagyok a szeretett városomban, lássuk be… a nagy semmi. Egyedül a várost hagyom hátra, még ha szeretem is, de semmi egyéb nem fűz oda. Ami valahol nagyon, nagyon szomorú. Úgyhogy lényegében mindegy hol élek, hol dolgozom, hol oldok meg gyilkossági ügyeket, leszámítva azt, hogy közben megfagyok. Majd megszokom. Legalább most kiderül, amit mindig előszeretettel hangoztattam ezidáig, hogy a jég hátán is megélek-e.
Teleszívom a tüdőmet, majd bekopogok az új hadnagyom irodájának ajtaján. Rövid de határozott kopogás, amelyet egy „szabad” címszóval ellátott beinvitálás követ.
Belépek hát az ajtón, ahol szemben találhatom magamat az új társammal. Új város, új hadnagy, új társ. Majd megszokom őt is, ahogyan a várost, és ezt az újonnan kialakult szituációt is. A férfi magasabb, mint az előző társam volt, pedig az előző – az, akit eltemettem és meggyászoltam – is hímnemű egyed volt. Nőket nem igen kapok társnak, azt mondta az előző hadnagyom, hogy túl nyers a stílusom, ez a férfiak mellé való. Ráadásul kevés nő dolgozott a gyilkossági osztályon rajtam kívül, ők is inkább az irodai részlegen voltak, és a back office teendőket látták el. Itt mondjuk egyelőre nem tudom, hogy áll a fáma, mindenesetre nem is mérvadó; valószínűleg leadta a drótot az előző hadnagyom, hogy milyen habitussal rendelkezem, és női társat mellém aztán ne rakjanak. Vagy egészen egyszerűen csak ennek a férfinek ment nyugdíjba a társa, és mellette szabadult fel a hely. Ennyire egyszerű ez, csak én látok bele mindenféle egyebet. Fejben azért nagyon is nő vagyok, és amit csak lehet, azt tovább gondolok.
Nem várom meg, míg az új – friss és ropogós – hadnagy bemutat minket, célirányosan a magas férfi felé nyújtom jobbomat, miután egy határozott mozdulattal kisimítottam szőke tincseimet a szemem elől.
- Silva nyomozó. Örvendek. – Kézfogásom erős és határozott, pont olyan, mint amilyen egy férfinak lenne. Ebben a férfiak uralta szakmában férfivá kell válni, még ha gondolkodásban nem is, de viselkedésben és erőben mindenképp. Ugye? Itt a válasz a soha fel nem tett kérdésre, hogy miért járok heti öt napot gyúrni.

napjainkban;

- Két rossz hírem is van számodra – jelentem ki, sőt egyenesen belemondom a képedbe. Meglehet, hogy nem régóta vagyunk társak, de a nyers stílusomat a kezdetektől nem titkoltam. Én nyílt lapokkal játszom, még ha az kellemetlen mások számárra, vagy sokszor fájdalmas és sebeket tép fel. Mint ahogyan most is…
- Exhumálnunk kell a holttestet, és elrendelni egy boncolást, amit már akkor meg kellett volna tenni, amikor megtalálták. Olyan mintha túl gyorsan, kapkodva akarták volna lezárni ezt a hosszan elhúzódó ügyet, és kapva kaptak a lehetőségen, hogy egy ismeretlen, korban és testfelépítésben hasonló kisfiú holttestére bukkantak, akit fogak és ujjlenyomat híján nem tudtak azonosítani, a kis arca pedig felismerhetetlenségig roncsolódott, hogy a szülők se tudják beazonosítani. A szülők, akik eleve sokkos állapotban voltak.
Még mielőtt feltennéd a kérdést, hogy mégis honnan jött nekem az isteni szikra egy eltemetett kisfiú testét előásatni, valósággal beléd folytom a szót és folytatom a monológomat.
- Kedves kollégáink nem csak ebben jártak el hanyagul, ugyanis picivel később jelezték egy hasonló korú fiú eltűnését Kansas Cityben, miután a testre ráakadtak itt. A kisfiú azóta sem került elő, de ami különös, hogy nem a szülei jelezték az eltűnését, hanem távoli rokonok, miután a kisfiú sosem volt velük, mindig találtak valami kifogást rá, hogy éppen merre van. Barátnál, iskolában, táborban… Tehát a szülők az elsőszámú gyanúsítottak ebben az ügyben, ugyanakkor ez az ügy a kansasi kollégáké. Viszont a test itt került elő, és nem kizárt, hogy nem a mi, hanem az ő ügyükkel áll összefüggésben. Szerencsére ezt könnyedén kideríthetjük a boncolással, a kansasi kisfiú rokonai szerint a fiúnak született szívrendellenessége volt. És ha a holttesten ugyanezt meg tudják állapítani, kizárja azt, hogy a mi városunkban eltűnt fiút találták meg akkor, ugyanis neki nem volt ilyen jellegű betegsége. Makk egészséges volt a szülei és az orvosa szerint is. A rossz hír ebben az, hogy a szülőktől engedélyt kell kérni ahhoz, hogy a testet exhumálhassuk. Miután végre elkezdték elfogadni és feldolgozni a traumát, most újra fel fogjuk tépni a sebeket, és ha ne adj isten mégis beigazolódik, hogy tényleg az ő gyerekük teste fekszik a boncasztalon, akkor csak egy felesleges tortúra lesz az egész. Hogy győzzük meg őket, hogy szükségszerű ez? Nem hiszem, hogy okos volna elhinteni a reményt, hogy talán a fiuk mégis életben van valahol.
Hosszas tépelődés és egymással folytatott szájkarate után végül kinyögöd a leglényegesebb kérdést.
- És mi a másik rossz hír?
- Az, hogyha a fiú még életben van, mert tegyük fel, hogy így van, belegondoltál már abba, hogy három év alatt mi mindent tehettek vele és miket élhetett át? Az ilyen traumák lelki töréseket okoznak, mentális sérüléseket, amire egy élet sem elég, hogy rehabilitálják belőle. És… – (…) így születnek a sorozatgyilkosok is. Azok, akiket már jól ismerek, mert szenvedélyesen tanulmányoztam őket az egyetemista éveimben, azzal az elszánt céllal, hogy majd egyszer a karrierem során lesz szerencsém szemtől szemben is találkozni egy ilyen példánnyal.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Dulcia Silva
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Dulcia Silva C2c19ada6e7ea2b65403d56b2ca7b6c6fd01b852
★ családi állapot ★ :
happy endings are for pussies
★ lakhely ★ :
NYC
★ :
Dulcia Silva A282aec6bd1bf7fbb9d88cbb80029403b2693c45
★ foglalkozás ★ :
homicide detective
★ play by ★ :
Kate Siegel
★ hozzászólások száma ★ :
3
★ :
Dulcia Silva 0cc51510e59b690b1214f378a558657145d1e82e
TémanyitásRe: Dulcia Silva
Dulcia Silva EmptyHétf. Ápr. 17 2023, 20:04
Gratulálunk, elfogadva!
Livin' in New York új lakosa

Kedves Dulcia!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Bevallom, nagyon tetszik a név, amit választottál, a Dulcia szóról nekem az "édes" jelző jut eszembe, de a lapodat olvasva rájöttem, hogy sokkal inkább a magabiztos és céltudatos jelző áll a személyiségedhez a legközelebb. Én pontosan tudom, hogy mennyire fantasztikus, ha valaki abban a szakmában dolgozhat, ami igazán a szenvedélye, olyankor nem is tűnik igazán munkának a dolog, ezért sokszor előfordulhat, hogy elszalad velünk az idő és észre sem vesszük. Milyen könnyű rá aggatni valakire a munkamániás kifejezést, pedig a háttérben azért ennél sokkal több van. Elhivatottság, vakmerőség, önfeláldozás. Mindezek keveréke pedig igazán jó nyomozót alkot belőled.
Nem tagadom, hogy az előtörténet részt olvasva végigszaladt hátamon a borzongás, de nagyon nagyon imádtam, hogy a nyomozó élet ezen sötét és cseppet sem kellemes oldalát mutattad meg nekünk. Biztosan nagy erőt igényel az, hogy ilyen nyomozásban részt vegyél, nőként talán még érzékenyebben is érint a téma Sad
Nagyon tetszett ahogyan felépítetted a karaktert és a történetet, nagyon szemléletes és igazán élvezhető olvasmányt írtál nekünk, köszönöm az élményt amit a szavaid által nyújtottál Dulcia Silva 4146035580

Nem is szaporítom tovább a szót, foglalózz és fedezd fel ennek a jeges pokolnak a szépségeit, mert a hideget leszámítva akad az is bőven Dulcia Silva 4146035580
Színt és rangot admin ad majd, én már csak jó játékot kívánok neked Smile


Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!




livin' in new york




Being a working mom
The fastest way to break the cycle of perfectionism & become fearless mother is
to give up the idea of doing it perfectly
- indeed to embrace uncertainty
and imperfection.
mind álarcot viselünk
Diane N. Miles
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Dulcia Silva 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f77577475684c776f6d4c2d3761513d3d2d3431323237343338332e313462656230303965353931363265343839313235353037363634372e676966

Dulcia Silva 86245eae6ae77845395fd009e9a3e0c3d0c0cf82
★ kor ★ :
31
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Dulcia Silva 04ec46b0f19f14646089b117e57c4b304e57b998
★ foglalkozás ★ :
Ügyvéd
★ play by ★ :
Courtney Eaton
★ hozzászólások száma ★ :
428
★ :
Dulcia Silva 214765f45a4244040ab5cbe1a3710e1a065c71ed
 
Dulcia Silva
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Dulcia & Cain

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: