New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 21:07-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 20:45-kor
Dok Min-Joon
tollából
Ma 20:26-kor
Qadir Abbar
tollából
Ma 20:16-kor
Rosina Calloway
tollából
Ma 20:06-kor
Sonny Hirata
tollából
Ma 19:47-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 19:46-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Ma 19:42-kor
Cosette Delgado
tollából
Ma 19:38-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

No time to die
TémanyitásNo time to die
No time to die EmptySzer. Jan. 04 2023, 11:26
To Catherine
"Man is not what he thinks he is, he is what he hides."

A titokzatos C.L. és a Szent Patrik-katedrális esete. Akár egy nyolcvanas évek krimi történetéhez is remekül illene ez a cím. Talán maga C. is illene a rejtélyességével és különleges bájával, de hát egy arctalan és névtelen társkeresőn milyen legyen az ember? Sokan mégis felfedik magukat hamar, hiszen nem akarnak csalódni, s tartanak is attól, hogy ők okoznak csalódást a másik félnek. Ám én sosem estem bele ebbe a hiába. Engem pontosan ez az áthatolhatatlan köd vonzott mindig is, hiszen sosem görcsöltem rá arra, hogy hosszútávú kapcsolatért kapaszkodjak. Én elfogadtam, hogy nekem a munkám az első, s hiába vagyok már benne a korban, egyáltalán nem hiányzik a házasság és a gyermek. Miért álljak be magam is a társadalmi normák sorába, ha tudom jól, hogy nem lennék boldog? Néha mégis szükség van arra, hogy visszatoljuk mélyre a magány csíráit, hiszen el kell fogadni, hogy társas lénynek születtünk, még ha ez ellen sokáig küzdöttem is. Már nem küzdök. Igyekszem megtalálni az aranyközéputat.
Ez az út most egy igazán különleges helyre vezet engem. Nem voltam még a katedrálisban gyertyafényes körúton, hiába élek itt már évtizedek óta. A látványosságok inkább a turistáknak csillognak, aki pedig helyi, s minden nap ott sétál el az épületek előtt, annak már nem okoz olyan nagy ragyogást. Én mindenesetre bizakodok. Jó lesz kicsit kikapcsolni az agyam a titokzatos C. társaságában.
A hidegebb idő már beköszöntött egy ideje, ami számomra nagyon kedvező. Hiába származom melegebb éghajlatról, valahogy sosem voltam kibékülve a forrósággal. Annak is megvan a maga helye és ideje, s számomra ez csak a sivatagban töltődik meg jó érzéssel. Itt New York városában azonban jobban szeretem magamra ölteni a szövetkabátomat, ami jelenleg a sötétszürke árnyalatait hordozza magán. Vékonyabb, fekete sállal van áttekerve a nyakam, míg alant fekete nadrág s cipő borít, mikor beülök az autómba.  
Enyhe izgalom azért ott kering a gondolataimban, de ez csak C. kilétének köszönhető. Az ilyen vakrandikon mindig is szerettem azt a pillanatot, mikor a hosszas arctalan beszélgetések hirtelen testet öltenek. Nem ítélek ugyan külső alapján, de mindig jó érzés hozzátársítani a jellemet egy archoz. Ha pedig megvan a kölcsönös szimpátia, akkor úszhatunk tovább a felszínen. Ismétlem, a felszínen. Nálam nagyon nehéz mélyebbre hatolni, hiszen olyan vagyok, mint a jéghegy csúcsa. A többi mélyen a sötétségben rejtőzik. Nem csupán az, amit dolgozok, az, hány ember élete szárad kezeimen, hanem én magam is. A jellemem ugyanis elsőre lehet csábító. Ezt aláírom. Ha valaki azonban jobban megismer, s képes elérni azt, hogy előjöjjön a valódi énem... Nos, az sosem szokott jól végződni. Ám mind álarcot viselünk. Kell ez ahhoz, hogy boldoguljunk az életben.
A megbeszélt találkozónk előtt nagyjából tíz perccel érkezhetem meg a katedrális elé. Egy villanyoszlop társaságát rögtön ki is nézem magamnak, hiszen senki sem áll körülöttem olyan, kinek hasonlítana az öltözéke az enyémhez. Adtam egy kis leírást arról, mit öltök ma magamra, hogy ne kelljen órákig keringenünk itt egymás után kutatva. Várom, hogy felbukkanjon C. Egy intelligens nőnek tűnik, kissé talán elveszettnek is... De itt vagyok én, hogy felkaroljam ebben a hatalmas városban. Vagy hogy még nagyobbat taszítsak rajta? Ezt sosem lehet tudni. Meglátjuk, mit hoz a jövő.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: No time to die
No time to die EmptySzer. Jan. 04 2023, 22:57
Az elmúlt fél évemben összességében több minden történt velem, mint előtte évekig. Szerettem dolgozni, szerettem a munkámat, de a férjem tett arról, hogy igazán mégsem élvezzem az életet. New York úgy robbant bele a mindennapjaimba, hogy minden egyes napomat szerettem. Nem csüggesztett, ha csúnyán nézett rám egy ember, mert helyette hat amerikai mosolygott rám vadul, integetve és megkérdezve, hogy vagyok. Nem csak annyit válaszoltam nekik, hogy jól, és nem csak visszakérdeztem az udvariassági formákat betartva, hanem komolyan is gondoltam az érdeklődést. Nem érdekelt az, hogy már megint szirénázva húzott el az ablakom alatt egy mentő, mert legalább azt jelentette, hogy élek - jobb esetben mások is. Ha csak tehettem, a Central Park felé vettem az irányt, hogy minden egyes nap eljövetelével mást lássak a hatalmas területből és aztán meg minimálisan engedjem magam eltévedni, hogy azt lezárva nem feltétlenül a telefonomat vettem elő tájékozódás gyanánt, hanem inkább emberektől kérdeztem meg. Nem tökéletes angolsággal, játszva a francia akcentusommal, hogy ha meghallják, lehetőségük legyen váltani az én anyanyelvemre. Nem számító jelleggel, egyszerűen csak hagytam, hogy a bolondos énem olykor szabaddá váljon és másokat is bevonjak a szabadságomba.
Nem kellett amiatt aggódnom, hogy a férjem éppen melyik szavamra húzza fel magát és kezd bele a mindennapos terrorba és befolyásolási hadműveletbe. Nem kellett attól tartanom, hogyha neki volt kedve a szexhez én pedig fejfájásra hivatkozom, akkor vajon elhiszi-e nekem. Szabad voltam, végre egyedül azt tehettem, ami nekem jó. Ami érdekelt és annak ellenére, hogy itt minden új volt, a tegnap megkapott hír, miszerint dolgozhattam, kipróbálhattam magam egy új területen, felvillanyozott és nem is vártam meg, hogy a telefon túloldalán a férfi kérdezzen rá, akarok-e vele találkozni, én tettem fel a nagy kérdést. Ahelyett, hogy biztonsági játékot űztem volna, pillanatok alatt jutottam el a döntésig: meg akarom lépni. Tapasztalni akarok, megismerni másokat anélkül, hogy bűntudatom lenne.
Kétszer mostam le magamról a kipróbált sminkeket a zuhanyzás után, csak hogy a harmadik maradjon fenn a találkozóra. Randira. Emlékeztetnem kellett magam, hogy nem feltétlenül üzleti megbeszélésre vagyok hivatalos, nem kell, hogy korlátok közé szorítsam a gondolataim. A természetes hatást keltő smink nude színeit enyhe pinkkel dobtam fel, egyedül a cicaszemekké kihúzott szemeim hirdették az esti döntésem, na meg a hat szett, amit felpróbáltam, hogy végül a barna nadrág, fekete felső mellett tegyem le a voksomat. A beige puha, vastag sál egészítette ki a tevebarna bélelt szövetkabátomat, a fekete kesztyű pedig csak olyan kiegészítő volt, ami a magassarkú csizmámhoz is illett. A lakásomat magam után bezárva sietősen hagytam el, mert már így is késésben voltam. Egy üzenetet még a liftbe szállva megírtam a férfinek, hogy előfordulhat, hogy kések.. a forgalomra hivatkoztam, pedig nekem nem sikerült időben elindulnom. Szinte úgy robbantam be a metrókocsiba, ahogy átcsusszantam két hevesen vitázó férfi közt és ahelyett, hogy leültem volna a szélső, üresen hagyott székre, a kapaszkodó rúdnak dőlve hallgattam zenét menet közben, csak hogy eljussak a katedrálisig. A megfelelő megállónál leszálltam, csak hogy a tűsarkak úgy koppanjanak a kövezeten, mint egy csata puskaropogása, a mozglépcső helyett pedig a sima lépcsőfokokat használtam, azzal is gyorsabban jutva A-ból B pontba. Fehér pamacsot leheltem ki ajkaim közül a katedrális elé érve, hátraejtve a fejemet is, hogy az épület nagyságát képes legyek teljes mértékben befogadni és csak azután vettem elő a telefonom, hogy kifújtam az orrom a nagy sietség miatt. Összedörzsölve a tenyereimet fordultam körbe, mert tudtam, hogy hozzávetőlegesen tíz percet késtem a megbeszélt időponthoz képest. Összeszűkítettem a szemeimet, ahogy a villanyoszlop mellett a figura kiegyenesedett. Tökéletesen ráillett az általa leírt kinézet, amiért hálás voltam. Bárkit képes lettem volna leszólítani. Megszaporázva a lépteimet, szinte meg sem nézve először őt tényleg, léptem egészen közel hozzá.
- Szia! Bocsánat, hogy késtem, én csak.. - a kezemet felé nyújtottam, miközben az arcára lestem fel. Jóval magasabb volt nálam, de a pánik azonnal eluralkodott a vonásaimon. - Ca...therine. Cat.. - nyeltem egyet és mielőtt megfoghatta volna a kezem, zavartan hátráltam el tőle, mindenre is nézve, csak a két nap múlva főnökömnek szólított férfire sem. - Ez így.. elég.. kínos - csusszant ki az igazság, segítségkérőn néztem fel a szemeibe.. az istenit már, hogy ennyire zöldek voltak. Miért kellett így néznie?
- Cat.. Cat vagyok - ismételtem meg, magamra is mutatva hirtelen. Jobb ötletem nem volt. Összébb húztam magamon a kabátomat, mintha bármit is felfedtem volna alatte előtte. - Bocsánat, hogy letegeztem.. - fújtam ki megint egy pamacsot a hideg levegő miatt, ami Khaled nyaka felé igyekezett, amit hirtelen mozdulattal kezdtem el hessegetni, de annyira ügyetlen voltam, hogy sikerült mellkason csapni a jvendőbeli főnököm, amire megmerevedve pislogtam fel rá. - Jajjj! Jézusom!
Catacombs
C y a l a n a


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
No time to die
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Long time since the last time - Levi & JJ
» there won't be a second time
» Min & Ced - Bro time
» one more time with feeling
» The first time...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: