New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 72 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 71 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lambert Schultz
tollából
Ma 00:10-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 23:11-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 22:48-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 22:48-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 22:45-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:33-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 22:13-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Tegnap 22:05-kor
Tiger Kareem Abbar
tollából
Tegnap 22:00-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Yuna & Sets - airport
TémanyitásYuna & Sets - airport
Yuna & Sets - airport EmptyHétf. Aug. 29 2022, 11:31
Yuna & Seth
finally at home

chapter 1

Két órás repülőúttal számoltam a telefonálás után. Persze hogy említettem apám tesójának, hogy mi a helyzet apámmal. És hogy nem lehetek egyedül. Szerencsére ő ezt tudja, így felajánlotta, hogy befogad, hogy lakhatok náluk, hogy ha apám felépül és új nevelőtisztet is kapok, akkor visszatérhetek. Vagy maradhatok náluk is New Yorkban. Ha az ottani környezet megtetszik. Talán két évvel ezelőtt voltam utoljára Manhattanban, de nem azért, hogy a családommal legyek, más célok vezéreltek, de az a múlt. Egy barátomat látogattam meg, egy hétig dekkoltam new yorkban, de aztán vissza is tértem a tanulmányaimhoz. Most van a tizenegyhete annak, hogy tiszta vagyok. 91 napja nem ittam és nem szedtem tablettát, nem drogoztam. A munka megköveteli a józanságot, ám van hogy nem tudom megállni a dolgot, így rágóznom kell. A családommal 10 éve nem töltöttem el 1 órás időt, nem láttam őket, nem beszéltem velük személyesen, csak telefonon időközönként. Így pár ruhát  összeszedtem, amik az első pár napban szükségesek lehetnek, de majd bevásárolok úgy is. És remélem lesz időm mindenre is mielőtt az új tűzoltóságra bevonulok melózni. Egy kicsit azért aggódok, de nem fogok azért cucchoz nyúlni... apám állapota miatt már igen. De tartom magam. Kilépek a gépből, megkeresem a poggyászom. A hajam, ahogy kilépek a széles folyosóról a hatalmas térre, ahol emberek százai fordulnak meg, hirtelen égnek mered a tarkómon, és a fogaim megcsikordulnak az erőfeszítéstől, hogy megakadályozzam magam abban, hogy valami ostobaságot tegyek. Apám sűrűbben beszélt a család ezen részével, így a problémámról is tudnak. Ezért ez az óvintézkedés. Ők vigyázni fognak rám.  
Tudom, hogy ha a figyelmem egyszer is lankad, nagyon rosszul járhatok. Amit nem akarok. Testem kockás, ránctalan, frissen mosott ing fedi, meg egy farmernadrág. A pulcsimat magamra öltöm, pirosas szín, nagyon megy a légkondi. Hűvös van. Tekintetem fürkésző, táblát keresem Heats címmel. Éhes vagyok, dohányozni akarok, hamar legyünk meg. Végre. Látok névtáblákat kiket keresnek. Egyik sem én vagyok, ám kicsit odébb máris találok egy Heats névtáblát. Régóta nem láttuk egymást a nővel, így elsőre nem is biztos hog felismer. Miért ő jött ki? Miért nem Ő? Megvakarom a fejem, a kérdéseket majd felteszem máskor, így a táskámon igazítva elé lépek.
- Szia. Yuna. Megismersz még? Seth vagyok, engem keresel... - mosolyodom el, ahogy végzek a szavaimmal, végig pillantok rajta, aztán ha felismer, hát széttárom a karjaimat, hogy ölelésembe zárhassam.


Öltözet

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Yuna & Sets - airport
Yuna & Sets - airport EmptyKedd Aug. 30 2022, 22:35
Seth & Yuna


Zavarodottan állok a szekrény előtt és a ruhákat válogatom. Még mindig csak egy fehérnemű rajtam, nagyjából egy órája igyekszem megtalálni a tökéletes darabot. Mosolyogva ott ülsz az ágyon, két kezeddel a hátad mögött megtámaszkodva, félig fekvő helyzetben. A tükörben összenézünk, majd hangosan elnevetem magam.
- Rémes vagyok, igaz? Végülis csak Seth jön, akit ezer éve nem láttunk, és akire jó benyomást akarok tenni.-nézek rád még mindig a tükrön keresztül miközben egy csodás cseresznye virág motívumokkal díszített ruhát emelek ki a szekrényből és magam elé próbálom a vállfával együtt. Nem jó, túlságosan világos, túlságosan fiatalkodni akaró. Pedig nevetséges, hiszen nem érzem magam többnek mint harminc. A lelkem legalábbis ott ragadt azokban az években. Vagy lehet még korábban. Lehet a húszas éveiben járok, képtelen vagyok elszakadni azoktól az időktől, amikor még reményt láttam egy tökéletes életre. Hazugságok nélkül. És bár megbeszéltük, és tovább léptünk, az árnyéka örökkön ott lesz közöttünk. Szeretlek. Hálás vagyok neked. Nem csupán a társam lettél évtizedekkel ezelőtt, hanem a legjobb barátom is. Az ember, akire az életem rábíznám, és aki nélkül azt hiszem nem tudtam volna túllépni életem leghatalmasabb tévedésén. Jóvátehetetlen, én mégis küzdök érte. Hiszen feladni képtelenül kutattam utána, az én édes napsugaram után.És miközben rátaláltam újabb titkokkal szennyeztem a házasságunkat. Menthetetlenül ostoba vagyok, mondtam már? Egy dolog azonban nem változik: létem múlhatatlan letéteményese lettél, érzéseim kincstárnoka, vágyaim rendíthetetlen őre, az örök és megismételhetetlen. A férfi aki miatt nem csupán megszületni, hanem élni volt érdemes. És várni. Még akár újabb életeket is.
- Talán azt a pirosat megnézhetnéd…-bizonytalanul mutatsz a szekrény felé, és kell egy kis idő, amíg felfogom melyiket szeretnéd.
- Ez pasztell rózsaszín.- jegyzem meg nevetve, miközben az általad említett darabot kiemelem és magam elé próbálom. Tökéletes a választásod, mint mindig. Egyszerű, könnyű, praktikus, és még valamennyire elegáns is. Nem mintha ez most lényegében fontos lenne, de mégis szeretném ha a hosszú idő óta tett első benyomás számítana valamit.
Seth Heats. A pisze orrú, álmodozó, lázadó tekintetű kisfiú, aki hat évesen közölte, hogy ő már nem iszik kakaót, mert azt a kis pisisek szoktak csak. Seth Heats, aki néha lelopott egy-két könyvet a polcomról, hogy azokat olvasgassa, majd visszacsempészte, azt gondolva, hogy nem vettem észre. Dehogynem. Csak szóvá soha nem tettem. Seth Heats, akiben hitt az apja, hittél te is, és én is, hogy bár örökkön igyekszik dacolni a világgal, mégis megállja majd a helyét az életben.Aztán valahol elesett, és bár szerettünk volna mind segíteni neki - mi innen a távolból- mintha nem találtuk volna többé hozzá az utat.Többször elutaztam Oklahomába a sógoromhoz, néha csupán csak azért, hogy megpróbáljuk megbeszélni a dolgokat, megoldást találni a helyzetre, noha többször is figyelmeztettél, hogy ez már nem az én dolgom. Ne akarjak anyja helyett anyja lenni. Én állítottam, hogy nem akarok, pedig tudom, hogy az igazság ettől sokkal összetettebb.
Nem lett közös gyermekünk. Tudom, én akartam. Én hoztam meg ezt a döntést, te pedig elfogadtad, pedig akkor még az okát sem tudtad. Később, mikor már ismerted, azt hiszem nem voltál ennyire megbocsátó. Legalábbis hónapok kellettek hozzá, hogy újra őszintén tudjunk a másikra nézni, őszintén tudjunk beszélni.Vihartépte házasságunk már olyan sokszor megrogyott, mégis stabil alapokra épült, épp ezért kikezdhetetlen. Hisszük mi a mai napig. Ugye így van?
Seth valóban nem az én fiam, mégis valahogy nem tudok arról az érzésről lemondani, hogy gondoskodnom kell róla. Figyelnem kell rá…mindig így éreztem, noha egy évtizede már felénk sem néz. Mintha kitörölt volna a múltjából, az emlékeiből, vagy úgy alapvetően az életéből bennünket. Remélem nem én voltam túl sok, nem az történt, amitől mindig is féltettél, hogy talán úgy érzi az anyja helyét és szerepét akarom átvenni, mert ez közel sincs így. Vagy nem olyan formában ahogyan te is gondolod. Csak talán érzem, hogy ennek a fiúnak az életéből hiányzik valami, egy apró részlet, amitől képtelen egésszé összerakni magát.
A kényszer szülte helyzet, hogy most egy jó időre, talán jó hosszú időre hozzánk költözik majd, és nem egyszerűen csak nálunk fog lakni. Hosszú ideje tudjuk, hogy nagy a baj, és bár próbálunk segíteni, a sógorom valahogy mindig igyekezett megnyugtatni bennünket, hogy képes uralni a helyzetet, és képes lesz a helyes irányba terelni a fiát. Csakhogy nem vette észre, ami már egykor is nyilvánvaló volt, hogy Seth jó ideje egy olyan úton halad, amelyben képes a külvilággal elhitetni a tökéletesség látszatát. Honnan tudom? Mert egy időben én is éppen így tettem, csak én egészen más okból. Nekem is megvoltak árva gyerekként a magam viharai, kivált Mamácska halálát követően.
Minden készen áll.A közepesebb méretű szoba a földszinten neki berendezve, legalábbis alapvető dolgokkal, pár apróság még rá vár. Nem akartam, hogy azt érezze bármit is rá akarok kényszeríteni. Nem ezt akarom. Tudom, hogy egy ideig még szüksége van térre, levegőre, hogy megszokja az életében a változást. Sokan úgy hiszik, hogy csupán gyerekkorban visel meg bennünket ha markáns változás áll be az életünkben, pedig ez koránt sincs így. Negyed századot megélve is éppen úgy megszenvedjük, csak van akinél ez másképp csapódik le. Seth pedig érzékeny lelkű fiú, ezt mindig is tudtam. Mégsem hiszem, hogy az iránta táplált szeretetet és aggodalmat a jelenlegi helyzete befolyásolná.Valakinek hinnie kell benne, hogy ez a fiú ne csupán talpon maradjon, hanem el is tudja hinni magáról, hogy van helye az életben. Hogy hasznos tagja a társadalomnak.
- Ugye nem baj, hogy neked kell kimenni érte? Nashville nem a szomszédban van, de már két hete nem bírnak az ottani tűzesetekkel, úgyhogy nyolc állam is felajánlotta a segítségét. Ismersz….- vonod meg a vállad mint egy tékozló kisfiú, és cinkos mosollyal figyelsz. Igen, ismerlek. A legjobb ember vagy, aki ilyen helyzetben elsőként teszi oda magát.Nem tudom mikor fogsz visszajönni. Előreláthatólag három hét. De lehet egy hónap is.Addig meg kell próbálnom segíteni Seth-nek az első időkben. Nem jelent gondot, nekem biztosan nem. Remélem Seth sem fog haragudni, hogy egy ideig be kell érnie csupán az én társaságommal. Kedvelt téged. Régen legalábbis így volt. Az apjára emlékeztetted. De hiszen egyformák vagytok.
Negyed órával a landolás előtt érkeztem meg a terminálhoz, mert legalább fél órát bolyongtam, mire rendes parkolóhelyet találtam. Rémes a forgalom ebben az időszakban. Mintha mindenki New York reptereire tartana, de legalábbis a világnak minimum a fele.Hónom alatt szorongatom a “Seth Heats” feliratú táblát. Hiszen tíz éve semmit nem tudunk róla.Azt sem, hogy most hogy néz ki, és nem hiszem, hogy a nyúlánk, kamasz fiút látnám viszont, akit utoljára volt alkalmam átölelni.Jobbnak láttam, ha tehát így készülök, mint körülöttem sokan mások. Mikor a tömeg özönleni kezd az alig tíz perce földet ért gép felől, én is magam elé tartom a táblámat, és a tömeget fürkészem.Ide-oda nézve  nyakam nyújtogatva próbálom kitalálni melyik fiú lehet Seth.Az egyik határozottan felém igyekszik, még mosolygom is rá, majd elhaladva mellettem egy másik ember karjában landol. Oh, roppant kellemetlen. Talán jobb lenne nem mosolyogni mindenkire és megvárni amíg valóban felbukkan az akire a táblám szerint várok. Ő vajon megismer még? Mondjuk nem sokat változtam, talán annyiban, hogy a korábbi mézszőke hajamat most egészen hamvas barnára cseréltem.Festeni muszáj, különben teljesen fehér lenne a hajam, és azt jelenleg teljesen illúziórombolónak érezném.
Végül megáll előttem egy piros pulóveres fiú, bizonytalanul vakarva meg a fejét, majd elmosolyodva emeli rám a tekintetét. Meg sem kell szólalnia: a pillantása még mindig a régi. Ott van benne a kisfiú, aki órákon át nézte hogyan készítem a palacsintát. Juharsziruppal. Mi mással?És esténként, mert az olyan lázadó dolog.
Mikor megszólít, leengedem a táblát, még le is ejtem a lábam elé, de azt hiszem már jelentőségét veszítette. Széttáruló karjára, hasonlóan felelek, és ölelésre invitálom. Vannak mozdulatok, amelyekben nem számít pontosan mennyi idő telt el.Azok éppen olyan elevenek és megismétlésre várnak, ahogyan régen is.Magasabb nálam, mégis én vagyok, aki magához húzza. Mint régen, pedig már inkább én veszek el az ő ölelésében. Egy fél fejjel így is magasabb nálam. Igaz lapos szandál van csupán rajtam.
- Egek! Elég az embernek rád néznie, hogy tudatosuljon benne, mennyire öregszik.Te viszont! Hatalmasra nőttél.Örülök, hogy itt vagy, Seth!- tolom el egy picit magam tőle, hogy jobban megnézzem magamnak.
- Jó utad volt? Mennyire vagy fáradt?Gyere elintézzük a csomagjaidat, aztán indulhatunk!- vonom magammal, és ha nem érzek tiltakozást, akkor nagyjából negyed óra alatt végzünk a formaságokkal, és ha volt még poggyásza, akkor intézkedem arról, hogy még az este folyamán kiszállítsák hozzánk. Végül belekarolok, és a kijárat felé navigálom.
- Gondolom éhes vagy. Hazafelé megállunk egy mexikói étteremnél. Pablo étkezdéjében egészen érdekesen készítik a tortillát.Viszont nagyon gazdagon. Sajnos volt két hosszúra nyúlt beültetésem tegnap, így ma későn keltem, nem volt időm főzni, holnap kárpótollak érte.- magyarázok neki lelkesen, miközben kifelé tartunk a reptérről a parkoló felé haladva, ahol megálltam. Legalább tíz percet mindenképp menni kell.
Oldalra sandítok. Meg akarnám kérdezni hogy van, de azt hiszem a világ legostobább kérdése lenne. Hogyan lehetne? Az apja kórházban van, neki pedig el kellett jönnie sok száz mérfölddel odébb, mert képtelen önállóan kézben tartani a saját életét. Mégis hogy lehetne?
- Jó újra látni téged, bár sajnálom, hogy ilyen apropóból kellett megtörténnie.- kockáztatom meg mégis óvatosan, oldalra pillantva fürkészem arcának határozott és megkeményedő élét.
- A bácsikád sajnos nem tudott kijönni. Három hétre Nashville-be vezényelték az ottani erdőtüzek miatt, de ha tud, akkor hamarabb hazajön, és kéri, hogy ne haragudj!Hogy van az édesapád?- teszem fel végül mégis a kérdést, mert ezáltal talán azt is megtudom ő hogy van.Óvatos vagyok.Elsősorban miatta.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Yuna & Sets - airport
Yuna & Sets - airport EmptyCsüt. Szept. 01 2022, 09:52
Yuna & Seth
finally at home

chapter 1

A nővel való találkozás felüdülés. Végre egy ismerős arc, egy ismerős alak az ismeretlen tömegben. És ahogy ő is felismer, úgy von bele az ölelésébe. Szeretem. Az ölelés semmit sem változott, emlékszem az erőre és az illatra, a szívverése is megegyező. Végül jobban megnéz magának. Szemeim csillognak, mosolyom lassan kiszélesedik. Szavait hallva még egy apró nevetésre is futja.  
- Köszönöm, jó itt lenni végre. Jól nézel ki. - felelem halkan, de úgy, hogy azért ő is hallja ebben a tömegben. Kissé gyorsan ver a szívem, nem nagyon szeretem a repülőtereket, főleg a szolgáltatások miatt... a biztonsági őr és társai. Megindulunk.  
- Öhm... nincs sok csomagom. Gondoltam, majd itt beszerzem az apróságokat. Nem volt sok időm gondolkodni hogy mit pakoljak össze. Amúgy az utazás alatt gyomorgörcsöm volt...régóta nem repültem. De vártam már a találkozót. Egy hátitáskám van, azt hamar kiadják úgyis...ne aggódj. Jobban aggódsz mint én... - nevetem el magam végül, majd meg is indulunk, hogy a tatyómat kiadják. Legalább arra nem kell sokat várni, így visszatekintek arra, amerről kijöttem. Szusszanva lépdelek újra Yuna mellett és megigazítva a táskámat pillantok rá. Nem voltam Wc-n, nem hiszem hogy kibirom hazáig. De hogy ide elnem megyek az is biztos.  
- Nem vagyok éhes. De ha nem kötelező a helyben fogyasztás, lehet elvitelre kérni, akkor otthon jó lesz holnapra...vagy holnap oda menjünk enni. Nem kell főznöd rám Yuna, megleszek. - nem akarom letörni a lelkesedését, de azt sem akarom, hogy miattam álljon a konyhában órákat. Felejtse el, nem ezért jöttem. Vagyis hát, jah, nem csak ezért. De nem nyaralni jöttem, ahogy gyerekként tettem.  
- Inkább töltsük pihenéssel a napot. Mikor mész dolgozni? - kifelé menet változik a hőmérséklet, elég nagyot ugrik. Meg is állom egy röpke pillanatra, de inkább visszahátrálok, hogy ne kelljen a friss levegőn lennem. Az hogy ilyen dolog miatt kellett újra találkoznunk, szusszanva lépek Yuna után.  
- Igen, azt én is, nem így kellett volna történnie. - húzom el a számat, miközben félre pillantok, hogy rálássak a többi járókelőre. Érzem a pillantását a nőnek, ahogy rám néz, ahogy engem figyel. Nem akarok ránézni, szégyellem a pofámat, hogy nem jelentkeztem, de nyilván tudnak rólam ezt azt, így nem magyarázkodok. Így is sokszor olyan érzelmek jönnek rám, amikkel nem tudok sok mindent kezdeni. És idegesítő. Ami pedig a bácsikámat és a távollétét illeti...meglepő arckifejezéssel pillantok a nő felé vissza.
- Óh, oly’ sokáig távol lesz? Nem gond, szerintem elleszünk ketten is elég klaszul. - mosolyodom el rá, de amint apára kerül a sor, a mosolyom lekonyul és lepillantok a földre, majd előre pillantok.
- Apára vár egy műtét. Meg egy hosszadalmas felépülés. 50-50% esélye van, hogy nem hal meg a műtőasztalon. Daganatot találtak az agyában... - szóval jah, elég szarul van, rólam meg inkább ne is ejtsünk szót, hiszen elég ha belegondolok a dologba, mi van ha apám nem éli túl a műtétet? Mi van ha műtét után nem tud figyelni? Hónapok kellenek ahhoz, hogy rendben legyen mentálisan és testileg. Mi van ha én nem tudok megbírkózni az érzelmeimmel addig? Lesújtó volt a hír, mikor az orvosa közölte, hogy mit is találtak...főleg hogy hónapok óta fejfájással küzködött.
- Ez miatt is gyomorgörcsöm van, mert nem tudni mikor műtik... lehet hogy holnap, vagy egy hét múlva. Nem kaptam részletes információt... ami bosszant kicsit. - túrok a hajamba, kicsit idegessé tesz a dolog, de nem Yuna irányába fogok dühöngeni, nem ő tehet erről, nem neki fogok kifakadni, pedig egyszer megtörténik.




Öltözet

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Yuna & Sets - airport
Yuna & Sets - airport Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Yuna & Sets - airport
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Nia & Joseph; airport astonishment
» Yuna Keats
» Yuna Heats
» Captivity - Yuna × Amelia
» Blumberg - Yuna & Lemon

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: