New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Manuel Valderrama
tollából
Ma 22:36-kor
Gleeson Byrne
tollából
Ma 22:32-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 22:25-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 22:14-kor
Ricky Simmons
tollából
Ma 22:09-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 21:50-kor
Ezra Wallace
tollából
Ma 21:48-kor
Admin
tollából
Ma 21:22-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 21:17-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

A kitty and a tree
TémanyitásA kitty and a tree
A kitty and a tree EmptyHétf. Júl. 05 2021, 17:27

Marion & Aldrich
Forgatom a születésnapi meghívót. Közel áll a társasági körömben a meghívó fél, Adriana mosolya és tudása sokaknak jobb napot ad. Mégis gondolkodva forgatom a meghívót. Nem vagyok egy túlzottan társasági ember, de megtanultam, hogy a társasági események fontosak, és a meghívón sem véletlenül szerepel a nevem. Adrianának fontos szerepet töltök be az életében, vagy, ha másban nem, akkor a társasági életében. Szeretném ezt hinni, a helyett, hogy kötelezőnek érezte, hiszen sokat találkozunk munka közben, nap, mint nap.
Fogalmam sincs, mit vegyek neki a születésnapjára. Nem egy megszokott esemény lesz, pár barát, ahol egy személyesebb ajándékot tudnék átadni. Tanácstalanul teszem államat a tenyerembe, s körbenézek. A következő másodpercben el is feledkezem az ajándékról, megpillantva egy hirdetést, a közösségi falra téve. Állatmenhely, rajta egy kismacska képével.
Egyrészt, nem vagyok macskás.
Másrészt, albérletbe, ahol egy szoba a világom, nem biztos, hogy macska a legjobb megoldás.
Sóhajtok egyet, leteszem a lapot az asztalra, s felállva az asztaltól, a teás csészét elmosom, s száraz kézzel nyúlok csak újfent a meghívóhoz.
A zuhany mindig a veszélyes zóna részemről munka után, képes vagyok belealudni, ezért hozzászoktattam magam a hideg vízhez, legalább fel is frissít. Ma is ismét gyalog vagyok, sokkal könnyebb így bevásárolni, a tömegközt is kiiktatom, hazafelé menet mindent be tudok vásárolni, ami szükséges. Tömeg sincs, kényelmes ritmusban tudom megvenni, ami kell. Az egyik pirosnál ácsorogva azonban egy furcsa hang üti meg a fülemet. Megállok, hagyom a tömeget, hogy néha-néha nekem lökődve, érvényüket adva haladási szándékukat, menjenek, amerre akarnak.
Keresem a hangot, s azonosítom is be. Ez egy macska nyávogás, méghozzá egy kismacskáé. Kilépek az újfent felgyűlő, várakozó tömegből, udvarias mosollyal, s a hang irányába eredek. Az egyik fa alatt hangosabban hallom, megállok, s felnézek rá.
- Mondd csak, kishaver, neked levegőzni támadt kedved? Éppen így? Hogy kerültél ide? Merre vagy? - Nézek még jobban felfelé, igazítom a szemüveget is, mire meglátom, ahogy kétségbeesetten nyávog, lefelé nézve, rám, mert rájött, észrevettem.
- Ezer szerencséd, hogy gyerekkoromban famászás volt az egyik kedvencem. De ne mocorogj! - Leteszem a két szatyrot a fa melletti padra, isten ments, hogy a földre, s felkpaszkodok a törzsön, még nincs akkora, hogy ne tudjam úgy átérni, és van már olyan idős, hogy a rücskein megakad a cipőm talpa, amíg fel nem jutok legaláb a legalsó ágra.
Ahogy kapom el az alsó ágat, a szemüvegem lecsúszik rólam, s nem igazán akarok azzal foglalkozni, hogy elkapjam, helyette inkább elszólom magam.
- Vigyázat, szemüveg! - Végül feltolom magam az ágra, s onnan már tudok tovább mászni, de előtte megnézem merre van a kis négylábú, mert mintha máshonnan jönne a hangja.
- Mondtam, hogy ne mászkálj! Nem vagyok madár, hogy csak röppenjek a másik ágra - kérlelés van a hangomban, korholás helyett. Így is meg van ijedve, azzal még jobban megijesztem.
Már csak három ág. Kettő.
- Feléd nyújtom a kezem, ne ugrálj, jó? - Erre megindul hátrafelé, már amennyire látom a szemüveg nélkül. - Nézd, itt a kezem, eléd tartom, rendben? - Kicsit magasabbra teszem a hangom. Lassan nyújtom ki a kezem, de így is eltelik pár perc mire szaglászni kezdi, csak nyávog és nyávog. Alányúlok a kezemmel, hiába hátrál, már vagyok annyira előre, hogy a kezemmel utána tudok nyúlni, s leveszem az ágról, nem tud belekpaszkodni a kezembe, hogy kiugorjon.
- Minden rendben van, nyugi - állok az ágon, törzsemmel nekidőlve, átkarolva a már vékonyabb főtörzset, az egyikkel tartom, a másikkal simogatom a kis reszkető szőrcsomót.
- Nincs rajtam kabát, de bírd ki, míg lemászok, a kezemben, rendben?
Lefelé már nehezebb, mint feljebb, s nem csak a macska miatt. Leülök az alsó ágra. Most vagyok ugrok és kitöröm mind a két bokám, vagy segítséget kérek.
- Volna valaki kedves és elvenni, inkább elkapni a macskát? - Elfeledkezem arról, hogy nem véletlenül vannak feljebb vágva az ágak.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: A kitty and a tree
A kitty and a tree EmptyKedd Júl. 13 2021, 00:50

Aldrich & Marion


Az anyám érdekes helyet választott a találkozónkhoz. Akárhányszor New Yorkban jártunk régebben, Manhattanből sosem tette ki a lábát. Mindig azt állította, a többi városrész nem az ő világa. És tényleg nem. Anyám a kifinomultság megtestesítője, akinek mindig mindene tökéletes, a ruhája és a haja is kifogástalanul áll, enyhe, kellemes parfümfelhő öleli körbe, és méltóságteljes testtartása tiszteletet követel. Mindig Manhattan szerelmese volt, egy cukrászda Brooklynban az egyik utolsó hely, ahol el tudtam volna képzelni. Mint mindig, most is kilóg a tömegből, ami miatt sokan meg is nézik. Krémszínű Valentino szoknyáját simítgatja a combján, amikor belépek a szerintem túlklimatizált helyiségbe. Ez az egyetlen, amit Amerikában nem tudok megszokni; ha bejön a nyár, minden beltéri helyet Szibériává hűtenek. Az ország híres a túlzásairól, de ez a fajta túlzás kifejezetten zavaró számomra. Ha nem néznének teljesen bolondnak, pulóvert cipelnék magammal nyáron is mindenhova, hogy ne fagyjak meg öt percen belül, amint belépek valahova.
- Olyan slampos vagy - csóválja a fejét anyám, mikor már halló távon belül vagyok. - Mintha nem is az én lányom lennél…
Az egyszerű kék ruha, A vonalú szoknyarésszel valóban nem tervezői darab, de nem is olyan drámai.
- Szia, anya - köszöntöm jelzésértékű grimasszal az arcomon. - Remélem, neked is szép napod van.
- Szebb lenne, ha legalább ilyenkor felvennél valami normálisat.
- Majd legközelebb.
Remélhetőleg évek múlva.
- Mi szél hozott erre? - kérdezem helyet foglalva vele szemben.
- Apádnak dolga van, és arra gondoltam…
Szóval az egész család itt van, remek.
- Mármint Brooklynba. Azt hittem, az nem a te világod - idézem a korábban rendszeresen elhangzott szavakat. Magam elé húzom az itallapot és a kávékhoz lapozok azonnal.
- Tudtad, hogy itt a legjobb mille-feuille-t kapni a városban? - kérdezi olyan lelkesen, mintha világmegváltó felfedezésre jött volna rá. - Elvileg...

Anyám, ha nem a munkájával foglalkozik, akkor könnyen le tudja szívni az embert a maga “tyúkanyó” stílusával, de ezt leszámítva imádom. Miután végighallgattam, hogy otthon éppen ki, kivel, mit, hogyan és mikor csinált, vagy fog csinálni, vagy állítólag csinált - anyám imád pletykálni -, mielőtt hazamennék úgy döntök, hogy veszek pár dolgot a legközelebbi boltban. Nem vagyok ismerős errefelé, ezért a telefonomon keresek rá a lehetőségekre, de hamar többet is találok a közelben. Találomra kiválasztok egyet és a térkép által javasolt útvonalon indulok el gyalog. Az egyik gyalogátkelőnél egy kisebb tömegre leszek figyelmes, akik nagyon néznek valamit. Közelebb érve látom az attrakciót; egy férfi mászik az egyik fán. A közönség soraiból látom csak, hogy az egyik kollégám próbál egy macskát lehozni az ágakról. Jót mosolygok a kedves jeleneten. Amikor Aldrich segítséget kér az egybegyűltektől, mindenki habozik és nézelődik, hátha más megindul. A bámészkodó, kíváncsi tekintetek inkább a telefon képernyőjén keresztül figyelik az eseményeket, miközben gondosan ügyelnek rá, hogy mindenképp rögzítsék a mentést, így hát közelebb lépek, felajánlva ezzel segítségemet a kollégámnak, aki ha jól látom, a szemüvege hiányában egyelőre nem fog felismerni, legfeljebb a hangomról.
- Engedd csak el nyugodtan, elkapom - biztosítom, gyorsan megigazítom a táskámat a vállamon, hogy az ne legyen útban, a karomat pedig felfelé kinyújton, pontosan a valószínűleg hamarosan Instagram, TikTok, Youtube, Facebook, Snapchat és még ki tudja milyen videók főszereplői alatt állva. Felkészülten várom a kismacska érkezését egészen addig, amíg végül Aldrich meg nem győződik róla, hogy jó szívvel elengedheti a négylábút. Amennyiben végre elengedi, könnyedén elkapom, és mielőtt valamilyen kár érné a szemüvegét, gyorsan felveszem a földről. A karomban tartom a nyávogó kis cirmost, aki minden bizonnyal halálra rémült a hatalmas fán eltöltött percektől. Igyekszem megnyugtatni az apró állatot, aki egyre csak nyávog és nyávog. Nem tudom, hogy ez személyesen nekem szól, vagy a helyzet hozza elő belőle. Lehet, érzi a kis bestia, hogy a szívem mélyén inkább kutyás típus vagyok.
- Helló, Dzsungel George - köszöntöm mosolyogva a kollégámat, ha már lekészálódott valahogy a fáról, közben felé nyújtom az eltévedt cipőtalpaktól megmentett szemüvegét. - Szabadidődben szuperhősködsz és cicákat mentesz? - kérdezem egyre szélesebb mosollyal az arcomon, közben a kiscica füle tövét kezdem vakargatni, aminek hatására alábbhagy az énekléssel. - Azok, gondolom a te cuccaid lesznek - bökök a padon heverő szatyrokra és el is indulok feléjük, mielőtt valaki idegen közelebbről megnézné a tartalmukat.








--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
A kitty and a tree 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
A kitty and a tree A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
A kitty and a tree Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
A kitty and a tree 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
A kitty and a tree 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: A kitty and a tree
A kitty and a tree EmptySzomb. Júl. 17 2021, 23:13

Marion & Aldrich
Még mindig keservesen nyávog, pedig már tudhatná, biztonságban van. Valahol együttérzek vele, hiszen elszakították a családjától. Vagy éppen ő mászkált el, s már nem fognak összetalálkozni. Azért reménykedem.
A kérdesemre nagy csend, legalábbis a város zaján túl.
- Nem a bengáli tigrist tartom a kezemben, akkor valószínű, fordítva lenne, és nem a mancsában lennék - derült nevetés, de egy vállalkozó sincs. Végre mégis valaki jelentkezik! Rámosolygok, s leülök az ágra, hogy ne veszítsem el hirtelen az egyensúlyom, ha esne a macsek.
- Rendben - megfogom a kis nyávogi tarkóján, a megfelelő helyen a bundáját és eltartom, úgy, hogy ha esik, alá tudjon állni Marion. - Macskalift, földszint, rendel.
Látom a landolást, szélesen elmosolyodom. Belémkódolódott az életek mentése, de tűzoltónak csapnivaló lennék, nem bírja az agyam a hőséget, teljesen leáll. Megvárom, míg arrébb mennek, s belövöm a megfelelő távot.
Az ugrás meglesz, sikerül elkerülnöm, hogy a fa öntözésére szolgáló négyeztnek pont a szélére érkezzek, akkor garantált a bokatörés. Hány ilyen esetet láttam már el, te jó ég!
A tömegre nem is nézek, egy kicsit mérges vagyok rájuk, hogy ha Marion nincs, akkor most palacsintaként lapulna alattam a macska, mert kénytelen lettem volna vele ugrani, és azt tudom, elbénáznám. Hogy honnan? Mert megtörtént. Igaz, én kenődtem el, a macska meg megúszta.
Először a szemüvegre nézek, elveszem.
- Dzsungel George? Köszönöm. A szemüveget - mosolyodom el, s felteszem a szemüveget. A tömeg lassan oszlani kezd, ahogy úgy teszek, teszünk, nem is léteznének. Úgy érzem, jobb is. Inkább felveszik a balesetet, de nem segítenének. Rengeteg ilyen jegyzőkönyvi bejegyzés történt, s ebből fakadó késés, mi meg futhatunk versenyt a halállal, mert inkább felveszik. Előbb, aztán vagy hívják a mentőket. Vagy nem. Mert filmezni kell.
- Ilyen hangosan még a szomszéd sem nyivákol, hat üveg sör után sem - ránézek a macskára. - Tessék, már nem is akar. Nem karmolt meg, vagy harapott meg? - Mert akkor tetanusz jár, minél előbb.
- Hogy? - amennyire tudom követni a munkában a témaváltást, a valós életben jóval nehezebben megy. - Igen - pillantok a padra, követve Marion tekintetét, s a padhoz sétálok. De még mielőtt még elvenném a szatyrokat, amikről simán elfeledkeztem volna, két egyenruhás jelenik meg a pad mögött.
- Uram, azzal tisztában van, ugye, hogy fára mászni tilos?
Meghökkenve tolom fel a szemüvegem az orromra, úgy nézek a kérdezőre.
- Most már... igen? - Figyelem, ahogy előveszi a büntetőcsekkeket jelentő tömböt, s elkezd rá írni.
- Amennyiben ezt befizeti... - a macskára figyel, újfent írni kezd, aztán megáll a keze és sóhajt egyet.
- Tudja mit? - Letépi a cetlit, s már nyúlnék érte, de összegyűri.
- Költse inkább rá - néz a macskára, majd vissza rám.
- Szép napot, uram - biccent, majd Marionra néz. - Hölgyem - és eltűnnek.
Én még mindig nem tudom követni az eseményt, felmutatom rájuk a kezem, de már csak a hátuknak tudom.
- Ez... - inkább beletúrok a hajamba, Marionra nézek. - Még életemben nem kaptam büntetőcetlit. Köszönöm a segítséget.
A macsek felé nyúlok, megcirógatom a füle tövét.
- Most mi legyen veled? - azok a szemek már az elején megfogtak. - Ismersz a környéken állatorvost? - Marionra nézek, nagy reménnyel.
A szatyrok füleit megfogom, s a macsek felé nyúlnék, de a zörgő műanyagtól megijed, és szinte bebújik Marion kezei mögé, onnan néz ki, nyávogva. Nagyon kérlelő szemekkel kezdek Marionra nézni.
- És el is kísérsz?




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: A kitty and a tree
A kitty and a tree EmptyVas. Júl. 25 2021, 23:34

Aldrich & Marion


Anyám egyetlen kedves megjegyzése a Givenchy parfümömre irányult az egész találkozónk alatt, amin javarészt ő beszélt, én pedig hallgattam. Ha beleszólok, csak a saját szenvedésemet hosszabbítom meg az ilyen alkalmakkor, ezt már jó rég megtanultam. Régebben nem ilyen volt anyám, vagy csak én változtam az elmúlt években sokat. Egy ideje sokkal fárasztóbbnak tartom, mint amikor még otthon éltem, de az is lehetséges, hogy Amerika van hatással rám. Kezdem megszokni az itteni életet, az itteni embereket, a város ütemét. Már egészen otthonosan mozgok a belvárosban is, egy kezemen meg tudom számolni, idén hányszor tévedtem el - igen, ez már fejlődés! -, és az itten élet minden velejárója a megszokott hétköznapok részévé vált. Párizsban elképzelhetetlennek tartottam volna, hogy ne kocsival közlekedjek a városon belül (még akkor is, ha nem én vezettem), itt pedig éppen az ellenekezőjét gondolom; hiába tettem le az első hónapok alatt a jogosítványt, mondván úgyis hasznos lesz, főleg miután Pierre-rel elég csúfondárosan eltávolodtunk egymástól, azóta alig ültem autóba. Képtelenség a városban kocsival közlekedni. Türelmem lenne hozzá, de időm nincs. A metróhálózat viszont annyira szerteágazó, és tényleg mindent el lehet érni vele, hogy inkább megveszem a harmincnapos metrókártyának nevezett bérletet. Kezdem magam valóban otthon érezni ebben a folyton nyüzsgő, sokszor büdös és koszos, de mégis varázslatos és megannyi lehetőséget magában rejtő városban. Talán ezért is állok már másképp anyámhoz, mint régebben. Elszoktam mindentől, ami párizsi; még az anyámtól is.
Nem csak egy boltot szeretnék útba ejteni hazafelé, de a fejemet is próbálom kiszellőztetni. Az elmúlt egy óra pont elég indok ahhoz, hogy a következő legalább hetvenkét órát egyedül töltsem. Ha a munkám engedné, meg is tenném, de erre sajnos nem lesz lehetőségem, szóval marad a bolt és a fejkiszellőztetés.
Menet közben az egyik zebránál összegyűlt tömeg felhívja a figyelmem és én is csatlakozom a bámészkodókhoz, amíg a fán egyensúlyozó kollégám segítséget nem kér. Senki nem pattan a kérésére, a többség még mindig a filmezéssel van elfoglalva, ezért kilépek a kupacból és a fához sétálok. Páran pánikszerűen felszisszennek a tömegben, amikor Aldrich elengedi a cicát, de könnyedén elkapom a kis négylábút, akinek láthatóan az ijedtségen kívül nincs baja.
Mosolyogva köszöntöm a kollégámat a hőstett után és átnyújtom neki a szemüvegét, mielőtt még elveszik. - Igazad van, nem volt jó hasonlít, ő jóval primitívebb nálad - értékelem át a Dzsungel George megjegyzést, de még mindig megbújik egy kis mosoly az ajkaim szélén.
- Nem, dehogy - csóválom meg a fejem. - Csak a szája jár - vakargatom a macska füle tövét, hátha attól megnyugszik. Kétségkívül halkul a kis szőrmók, de azért még egy-két halkabb nyávogást elenged. A padon lévő szatyrok felé indulok, mielőtt valaki megfújná őket, a padnál viszont két rendőrtiszt vár minket. Mindketten a kollégámat veszik célba, rám csak futólag pillantanak. Amikor az egyik előveszi a zsebéből a papír tömböt, amiről meg vagyok győzve, hogy büntető cetli akar lenni, erős francia akcentussal szólok a férfihoz.
- Biztos úr… biztos úr… mon ami csak megmentette le pauvre chat - mutogatok a kiscicára, aki a fejecskéjét ide-oda kapkodva nézelődik, nem igazán érti, mi történik vele. A rendőr ahelyett, hogy átnyújtaná a cetlit, egyszerűen összegyűri, és amilyen gyorsan jöttek, úgy mennek is. Még az egyenruhások szíve is vajból van, ha egy ártatlan kis életről van szó. Szegény cica fent a fán nem sokáig maradt volna meg, az biztos.
- Hát, még én sem - csóválom a fejem, immár elhagyva a szinte zavaróan erős akcentust. - Nem, ezen a környéken nem, de szerintem hamar találunk egyet. - Ha máshogy nem, akkor telefonos segítséggel biztos. Az idáig viszonylag nyugodt kisállat zizegni kezd, amikor meghallja a zacskók csörgését. A karmaival belekapaszkodik a felsőmbe olyan erősen, hogy akár el is engedhetném, akkor sem esne le. - Az hiszem, nincs is más választásom most - mutatok a cicára, akit próbaképp, óvatosan és lassan tényleg elengedek. Tényleg jó erősen belekapaszkodott a pólómba, mintha csak oda ragasztották volna. Néhány pillanatnál tovább nem hagyom lógni szegényt, egyik kezemmel megtartom, a másikkal a telefonomat keresem elő és a legközelebbi állatorvosi rendelőt próbálom megtalálni. - Van itt egy pár utcányira, de az elvileg zárva… - olvasom fel hangosan, amit látok a kijelzőn. - Viszont itt van még egy, azt írja, hogy húsz perc séta - Aldrich felé fordítom a mobilt, amint megtervezi a térkép az útvonalat.








--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
A kitty and a tree 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
A kitty and a tree A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
A kitty and a tree Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
A kitty and a tree 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
A kitty and a tree 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: A kitty and a tree
A kitty and a tree EmptySzer. Aug. 04 2021, 21:01

Marion & Aldrich
A kiegészítésre elgondolkodok, majd vágok egy arcot, ami kétkedéssel teli.
- Mondjuk inkább úgy, hogy a frontális lebenye egy kicsit alulfejlettebb - halvány mosoly jelenik meg a szám sarkában, s a mutató-, és hüvelykujjam közötti, igazán apró részt mutatok. A szakmai ártalom néha furán üt vissza.
- Az járhat - még nem nyúlok hozzá, hagyom, hogy az izgalom alább hagyjon benne, elvégre éppen repült, macska létére. - Csak tudnám, hogy tudtál te felmászni olyan magasra.
Lesek a rendőrre, mert már tudom, hogy büntetést kell fizetnem, amit eddig soha az életemben nem kellett. De ezért a kis szőrmókért megéri, majd a megjegyzésbe beleírom, hadd díszelegjen nekik ott, hogy mennyire fafejűek.
Az akcentusra előbb csak feltolom a szemüvegem, meglepődök, aztán csak bólogatok, mert valóban így van.
Ahogy elmennek, néma ajakcsücsörítéssel fújom ki a levegőt.
- Köszönöm a megmentést a fakabátok karmaiból - még csak suttogom, mert ha még ultrahallásuk is van, akkor mégis ki kell majd fizetnem a büntetést.
- Ó - észreveszem, ahogy megijed a szatyor hangjától, így gyorsan leengedem, úgy kevésbé zizeg. - Amilyen bátran fára mászunk, annyira félünk egy kis szatyortól? - de a mosolyom jelzi, hogy cseppet sem haragszom a kis szőrmókra.
Azért, ahogy kormányozza magát Marionon, aki pedig közben próbál címet keresni, az egyik kezembe veszem az összes szatyrot, ha kamikaze mutatványra vetemedne a kiskoma, akkor elkapjam.
- Életmentő vagy - nézek Marionra hálásan. - Valószínű, nem a macskát hagynám a padon, ha ennyire félne a szatyroktól - és nem is zavarna, hiszen a szatyrok tartalma pótolható, és akármennyi kiscica is van a világon, csak orvos vagyok. Aki életek megmentésére tette fel az esküjét. És abba egy kis mitugrász, falramászós, vagyis fára mászós is beletartozik.
- Akkor valószínű, nem is abba a rendelőbe várnak téged - a félelem és a nyávogás még megvan, de hogy nem bántjuk, azért már nyugodtabb. Valamennyivel.
- Húsz perc séta? Addigra belőled egy falat nem lesz, megesz - mosolyodom el, s lépek ki a járda szélére, felemelve a szabad kezem, hogy taxit intsek. Nincs akkora dugó, s Mariont sem akarom feltartani.
- Elvihetem Önöket, Hölgyeim? - Aztán a macskára nézek. - Már, ha te is hölgy vagy, pöttöm. Abban az esetben Hölgyem és Uram.
Az első taxis elhajt, ahogy meglátja a macskát, mire kicsit értetlen, kidülledt szemekkel nézek Marionra.
- Biztos bolhásak vagyunk neki.
A következő viszont már megáll, s már az első megjegyzéséből ítélve, nem csak a szíve, de a dumaládája is nagy. Erre már csak gondolatban tudok szemeket mereszteni, nem vagyok egy nagy beszélőkés.
Kinyitom az ajtót nekik, s utána beülök én is.
- A... hova is? - Pillantok Marionra, mert az előbb, ahogy közelebb hajoltam felé, hogy elolvassam a címet, jobban rázendített a kiskoma. Túl hirtelen mozdultam.
- Oda, legyen szíves.
A szatyrot magam mellé teszem, az ajtó felé, mert még mindig nem kedveli a zörgő zajt.
- Nézd, ide letettem - mutatok a szatyorra, a lábamhoz.
- Volt már macskád? - Nézek Marionra. Egyre inkább azon gondolkodom, hogy nincs szívem menhelyre vinni, akkor nem gondolkodtam volna állatorvosnál sem. Majd legfeljebb a főbérlőmre is nagyon esdeklően nézek, hátha megenyhül a szíve. Ha nem, akkor bevetem őmacskaságát.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: A kitty and a tree
A kitty and a tree EmptyVas. Aug. 15 2021, 16:09

Aldrich & Marion


Jókedvűen kuncogok a szakmai megjegyzésen, amivel ha akarnék sem tudnék vitatkozni, ezért inkább annyiban is hagyom a témát. Figyelmemet a kiscicára fordítom, aki szerencsésen megúszta az esetet. Ha Aldrich nem jelenik meg az adott pillanatban, akár valami rossz is kisülhetett volna a fáramászásból. Egy nagyobb macska már talán magabiztosabban megtalálta volna a lefele vezető utat, de egy ilyen kicsi jószág még nem képes felmérni a terepet. Nem vagyok egy macskás típus, de úgy gondolom, sokban hasonlítanak ilyen szempontból ránk, emberekre.
A megpróbáltatásra rá lehet fogni a nyávogás királyának – vagy éppen királynőjének – koncertjét, ami fokozatosan kezd a végéhez érni. Lassacskán megnyugszik a kisállat, amint kezdi magát biztonságban érezni és rájön, hogy jó kezekben van. Mielőtt akárcsak pislogni tudnánk, két rendőr jelenik meg a padoknál. Kérdőre vonják a nap hősét, készek lennének meg is büntetni a magánakcióért, de nem hagyhatom annyiban. Erős francia akcentussal előadom a naiv külföldit, közben hangsúlyosan a cicusra mutogatok. Nehogy már ezért kiosszanak egy büntetést?! Az egyenruhás meggondolja magát, a büntetés helyett inkább tanáccsal lát el minket – nem is rosszal, mert valóban nem ártana, ha látná egy állatorvos a szőrmókot.
- Ugyan, bármikor szívesen eljátszom a buta szőkét a kedvedért – nevetgélek halkan, nehogy lebukjunk a rend éber őrei előtt. Még a végén mégis átnyújtanák azt a csekket, és gondolom akkor nagyobb összeggel.
Egyikünk sem tűnik jártasnak a környék állatorvosi rendelőit illetően, ezért a legegyszerűbb megoldáshoz folyamodom és az interneten keresgélek, amíg végül találok egyet, ami nyitva is van. Nincs túl messze, de közelinek sem mondanám ennyi cuccal plusz egy állattal a kezemben.
- Nem ellenkezem – mosolygok az ajánlatra. Felemelem a cicát, hogy be tudjak kukkantani a hasa alá és meg tudjam nézni a… a megnéznivalót. – Pasi. Egyértelműen pasi. – Kétséget kizáróan egy kandúrral van dolgunk, ami nyilvánvaló magyarázat a hisztijére; mindig is sejtettem, hogy a pasik hisztisebbek, még egy sima megfázásnál is képesek drámázni. A járda szélére sétálok én is, figyelem az elhaladó autókat. Meglepetten követem a tekintetemmel az elhaladó taxist, aki lelassít, de amint meglátja a karjaim között a macskát tovább is hajt.
- Igen, biztos mi vagyunk a probléma – válaszolom ironikusan, a számat elhúzva. Sok állat normálisabban viselkedik bizonyos embereknél, de azért egyrészről érhető, hogy nem mindenki szívesen szállít állatot a kocsijában. Pláne, ha az a munkaeszköze is. A következő taxissal szerencsénk van, őt nem riasztja vissza a négylábú fenevad.
- Aaaaa…. – gyorsan feloldom a telefonomat, nekem is meg kell néznem a címet, mert nem jegyeztem meg természetesen. – Fulton Street 775 – olvasom fel a címet a térképről. Úgy látszik, képben van a sofőr a címmel, mert azonnal el is indulunk. Ami gyalog húsz perc, kocsival nem lehet több ötnél, ha a forgalom is úgy akarja.
- Nem, még nem volt – csóválom meg a fejem. – Inkább kutyás vagyok – árulom el ezzel kimondatlanul is, hogy akármennyire is édes a kis kandúr, nem tervezem megtartani. A kaotikus beosztásom sem lenne ideális állattartás szempontjából. – Ugye nem akarod valami menhelyre beadni, ahol ki tudja, milyen körülmények között fog tengődni szerencsétlen állatka? – kérdezem reménykedve valami biztató válaszban. Akármennyire is nem szeretném hazavinni, nem tudnék jó szívvel megválni tőle úgy, hogy valahova le kell adni, mint egy tárgyat, ami senkinek sem kell. Ha nem is Aldrich tartja meg, valamit ki kell találnunk. Jó kezekbe kell kerülnie a cicusnak.








--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
A kitty and a tree 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
A kitty and a tree A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
A kitty and a tree Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
A kitty and a tree 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
A kitty and a tree 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: A kitty and a tree
A kitty and a tree EmptySzomb. Aug. 21 2021, 12:15

Marion & Aldrich
Először egy érdekes arcot vágok, majd rásandítok, és felrántom a szemöldököm.
- Ha úgy vesszük, lefelé mindig könnyebb adni - csak azért nem kacsintok, mert azt mindig is degradálónak tartottam, márpedig éppen, hogy nagyon is pozitívat állapítottam meg Marionról. - Megtaníthatnál rá. Sajnos a brit akcentussal csak a furi jelzőt kaptam meg eddig.
- Szóval kissrác vagy - hunyorítok egyet, s felé hajolok kicsit. - Tudd meg, a szemétdomb az enyém, nem osztozkodom - de a hangom is csak művi, azután meg a fülénél megvakarom, jelezve, mindez csak móka volt. - Megmutatod, honnan tudom megállapítani, hogy fiú vagy csajszi? - Azt már láttam, hogy mindig a hasát nézik nekik, de fogalmam sincs, mitől fiú, meg mitől lány valaki? Nagy, esdeklő szemekkel tekintek Marionra.
- Ühüm - bólogatok meggyőzően, tovább kapcsolódva az iróniába, ahogy elhajt a taxis.
Nem veszem el tőle a kissrácot, annyira lelkesen csak ő létezik a számára, hogy inkább hagyom. Tőlem lehet, fél, hogy csak levettem a fáról, és még reptettem is.
- Fulton Street 775 - mondom magamnak én is. Ha beválik a doki, hozzá hoznám vissza... vajon Maisy kinyír, ha beállítok egy macskával? Nem tudom eldönteni, melyikkel járna jobban kiscicasága, hiszen sokat nem vagyunk otthon. És egy vadállat lesz a lakásban...
- Volt kutyád? Vagy van? - Érdeklődöm. - Nekünk otthon mind a kettő volt, bármelyik jöhet. Igaz, a macska inkább apát szerette. Még a műhelybe is ment neki segíteni - néha tényleg azon viccelődtünk, hogy egyszer csak a macsek nyújtja neki a kért szerszámot.
A kérdése éppen eltalál, elgondolkodom.
- Nem tudom, kivel járna jobban. Lehet, a főbérlőm nem is engedné a macskát - beletúrok a hajamba, a zavar jele. - És nagyon sokat nem vagyunk otthon - sóhajtok. - De talán nem véletlen, hogy én nem csak meghallottam a nyávogását, de még le is hoztam.
És tudom, hogy szakítanék rá pénzt, hogy dokihoz vihessem, meg rendes ételt kaphasson, annyira nem vet fel a pénz, hogy egy állatot befogadjak. De ez lesz a legkisebb gond részemről.
- Megérkeztünk - kilesek az üvegen keresztül, egészen bizalomgerjesztően néz ki az előtér része a dokinak.
Az összegre egy adag jattot is teszek, hiszen megállt nekünk, és nem is fintorgott, hogy állattal vagyunk. Abszolút jó pont.
A szatyorral továbbra sincs barátságban, de azért kinyitom nekik az ajtót, majd a bejárati ajtót is. És meglepődöm a sok tiritarkaságon, akik a váróteremben várnak. Nem emberi értelemben.
- Elnézést, krokodil van? - Suttogom Marion fülébe, nehogy bárkit megsértsek.
A pulthoz megyünk, s noha egyértelmű, ki is a nap témája, azért kedves mosollyal nézek a fogadó ... nővérre? Gondolom gyakornok. Az üdvözlés után egyből a tárgyra térek.
- Ezt a kis bundást a fáról szedtem le, és ... - Marionra pillantok, majd vissza. - Szeretnénk megvizsgáltatni, hogy minden rendben van-e vele.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: A kitty and a tree
A kitty and a tree Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
A kitty and a tree
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Are you coming to the tree
» Marcel & Zander - the apple and the tree
» Becks & Nora | midnight in the hanging tree

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: