New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 134 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 120 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Melody Sharp
tollából
Ma 12:19-kor
Maxwell O'Connor
tollából
Ma 11:57-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 11:23-kor
Harry Porterfield
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:45-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:39-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 10:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 10:19-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 09:46-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

i can feel the rush of adrenaline
Témanyitási can feel the rush of adrenaline
i can feel the rush of adrenaline EmptyVas. Jan. 31 2021, 22:22

Caught in the moment, not even thinkin' twice Everything's frozen, nothing but you and I; Can't stop my heart from beating, Why do I love this feeling? If I'm bein' honest, I don't know where this leads; But that's the only question, baby, don't keep me guessin'
i can feel the
rush of adrenaline

A gép pontban, helyi idő szerint 14 órakor landol a Wichita-i Dwight D. Eisenhower Nemzetközi Repülőtéren, pontosan két óra időeltolódással Los Angeleshez mérten.
Kochék tudvalévő, hogy nem szarral gurigáznak -ezt még anyám is tudja, aki egy jóízű vodka narancsot se tud bekeverni. Drága lelke, aki a vodkára is úgy tekint, mint az emberi test tökéletességét megrontó méregre, nem érti, hogy a helyes módja a valaha volt legegyszerűbb koktél elkészítésének az egy ujjnyi vodka (függőlegesen), és egy ujjnyi narancs (vízszintesen). Ő ezt a gusztusához mérten fordítva eszközöli, mert úgy még hajlandó is elfogyasztani a Cambridge-i asszonyklub társaságában, cserébe viszont odahaza kétszer annyit esedezik térdre borulva, és még az al-ghuszl is dupla annyi időt vesz igénybe. Javaslatomra, miszerint a mosdási rituálét művelje alkohollal, mert az jobban fertőtlenít, csak fültövön vágott, holott szavamra mondom, bölcs meglátás volt.
Viszont, még ha Kochéknak meg is van rakva a pénztárcájuk, azt, hogy a saját pénzükön, a magánrepülőjükkel hozatnak a kansasi nagyvárosba, nem gondoltam. Bár meglehet, mindez nekik aprópénz, amit meg se éreznek, mert amíg egyet pislognak, vissza is szállingózik az összeg a családi vagyonba.
A pilóta a maga C3PO-san robotikus hangján köszöni meg, hogy vele utaztam -mintha lett volna más választásom-, és azzal kiadja az utamat. Szinte érzem a fennköltséget: vidám arccal integet! Lehetne a mottó, szégyenszemre azonban se madagaszkári pingvin, se brit királyi fenség nem vagyok, hogy azt feltételezzem, bárkinek is magasztos karlengetéssel kell meghálálnom az érkezésemet övező figyelmességet. Egyedül a repülő lépcsőjének alján váró, fekete szövetkabátos lakáj az, ki felettébb nagy áhítattal követi minden léptemet, de távolról is úgy fest, hogy nem az a fajta fazon, aki igényelné az úri köszöntést, így, mikor elsőnek megvetem a lábamat a Wichita-i aszfalton -kis lépés egy embernek, nagy lépés az emberiségnek, és a leendő World of Dance nézőknek-, csak a kezemet nyújtom felé, ő viszont csupán tiszteletteljesen bólint -gondolom, hogy úgy, erre ezelőtt még nem volt példa-, és a tenyerét ahelyett, hogy az enyémbe csapná, kitartja, hogy arra, a reptér épületéig elvivő autóig fáradjak. Még a végén kiderül, hogy én vagyok a paraszt a gazdagok normáihoz mérten.
Gépből ki, kocsiba be. Kocsiból ki, hangárba be. Hangárból ki, kocsiba be.
A hátitáskám enerváltan rogyadozik mellettem, a hátsóülés és az anyós közé beillesztett bőröndöm (a többi nem fért az utastérbe) pedig egyre ugrándozik, ahogy a kerekek egy-egy kőre tévednek. Mertem remélni, hogy egy fiatal virtustól dagadó, beszédesebb tagot küldenek értem, nem olyat, aki hatvan és a halál között van, csoda, hogy szemüveg nélkül látja még az utat, a szórakozását pedig nem másban, mint a helyi klasszikus zenei rádió örömeiben leli. Az talán már túl sok lett volna az amúgy jelenleg méltatlanul kijáró luxusból. Elvégre idegenül szegődök egy neves család birtokára, a minimum az, ha a fülem-farkam behúzva elszenvedem azt, hogy a megbecsült személyzeti tagjuk a Nibelung gyűrűjében, a ciklus közül is a Siegfriedben látja a fenenagy élvezetet -ha engem kérdeznek, inkább Verdi, mint Wagner. De nem kérdeznek, egy árva szót nem kíván hozzám szólni, úgyhogy az ablakon kimeredve átkozom a zsebemben a tokjukban lapuló airpodsokat, amiért bemondták az unalmast, és amik nélkül az út egy örökkévalóság.
A sofőr hangja még azelőtt üt át az aktuális árián, hogy kitaláltam volna, mi az a kellően jól szúró, vágó eszköz, ami alkalmas arra, hogy felszabdaljam az ereimet -iránnyal párhuzamosan, nem merőlegesen, hogy biztos legyek a dolgomban.
- Megérkeztünk, Mr. Rahal! -morran a hangja, a birtok kúriájának főbejárata előtt parkolja le az autót, és ahogy leveszi a gyújtást, ideje sincs, hogy ő tegye meg, már nyitják az ajtót, én meg úgy toppanok ki a murvás talajra, mintha lennék valaki. A vállamra penderítem a táskámat, biccentek -ahogy eltanultam az opera-experttől-, és a navigálásra, ami az ajtó felől fogad, a hang irányába indulok.
- Kövessen kérem, Mr. Rahal!
- Mondja, maguk közül még mennyivel kell találkoznom, hogy végre egy Koch fogadjon? -szemöldököm kíváncsian nyújtózkodik feljebb a homlokomon, ahogy a korában már jócskán fiatalabb taghoz lépek, aki a kérdésre csak megköszörüli a torkát, talán még egy „ehm” is kikúszik szelíden eltartott ajkai közül, és jobbnak látja, hogy a bárgyú mosolynál maradjon a válasz helyett. Nem vagyok kisegítve.
Na persze nem, mintha megvetném a társaságukat, de nem gondoltam, hogy a hét próbát kell kiállnom, mielőtt nyélbe ütöm a nyereségem. Igen, láttam képeket Ella Johnson-Kochról, és elmondhatom, az ő társaságában még a négy órás Siegfried általam elkapott második fele is élvezetesebbnek tűnt volna.
Az eddigi fogadtatásokhoz mérten elcsüggeszt, hogy nem fogad a ház apraja-nagyja, takarítóktól a minden bizonnyal az állam legjobb séfjeiig, de visszafogom a heveny elégedetlenséggel vegyülő szomorúságot, és felhúzva az orrom szipogok egyet megmutatkozó sértettségem jeleként.
Kárpótol azonban valaki: egy valaki. Ella Johnson-Koch, személyesen, ahogy előtipeg, én pedig már azt is a személye ellen irányuló sértésnek veszem, hogy legeltetni merem rajta a szememet. Viszont olyan bűn ez, ami értelmében bármikor, szívesen vétkezek…
here we come <3 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can feel the rush of adrenaline
i can feel the rush of adrenaline EmptyHétf. Feb. 01 2021, 00:55

Rahal & Koch
Wichita


Ha nem kisebb intézményt látogatsz meg, mint a nagyságos Charlotte Grace Koch otthona, nem árt néhány dolgot tudnod róla - a házról és a nőről egyaránt.
Az apja Ernest sebészorvos, az anyja Mary sokgenerációs prédikátorcsalád sarja - jó módba, kereszténységbe de ami a legfontosabb Délre, az udvarias, kiskalapos-csipkekesztyűs, csésze tea kilenc cukorral, emberhez vezeték- keresztnév együttesével szólós, rasszista Délre született, Kansas államban.
Charlotte Grace Koch soha életében egy napot nem dolgozott.
Házassága révén jómódúból a gusztustalanul gazdaggá vált amire a rendelkezésére álló rengeteg szabadidővel együtt kurva veszélyes párosítás bárki számára - ha négy gyereke közül legalább egy lánynak születik, rajta kiélhette volna magát, kiélhette volna mindazt amiben őt és nővéreit részeltette az anyja, de így.. Pá selyemkeszkenőbe bugyolált álmok, elsőbálozás és selyemgatyás gavallérok, pá Bridgerton szellemiség aki nem tudod, hogy nem 1800at írunk!
Még mielőtt bárki megsajnálná ne feledjük Délen vagyunk, a hagyományőrző nőegyletek és a vérfertőzés melegágyában - nem múlt el év protezsált nélkül, nem múlt ki protezsált előnyös házasság nélkül és ha valamelyik túlélte? Az jobban járt ha elhagyta Wichitat, különben a megfelelési kényszer - amit Charlotte Grace Koch egyetlen pillantással képes kiváltani bárkiből akit anya szült - második árnyékként forrt rá a lelkére.
Ha akarná, nagyanyám irányíthatná az egész világot.
Nyolc unokája van, ebből három lány - kettő már házas, a harmadik meg anyátlan árvaként cseperedett az apja fiává, mely kezelhetetlen károkat okozott a személyiségében: jobb lett volna, ha a megboldogult David Koch Charlottera bízza a gyereket és annak nevelését, de az konokul ellenállt;
Irányíthatná az egész világot, csak engem nem tud.

- Elizabeth, mondd meg a fenevadnak hogy ez gusztustalan szokás!
- Jézus, ez gusztustalan szokás! - A saját lábát átszellemülten nyalogató pitbull ezen a ponton felnéz rám, megcsóválja a kis csonkot amit meghagytak a farkából és visszatér a saját dolgához. Nagyanyám ajkai vékony vonallá préselődnek az elégedetlenségtől, de ahogy én őt, úgy ő is ismerni véli ezt az oldalamat és nem veszi fel a kesztyűt. Megint.
Nem hajlandó a Megváltó nevének angol verziójával illetni a kutyát, akinek mindegy egyébként hogy [Jézus] vagy [Heszusz], magára ismer - és felugrik, és odahozza a nyálas teniszlabdát, és belehempereg mindenbe ami kutyaorr számára arra érdemes lehet, és mindegy hogy a cseléd mennyit kozmetikázza, valahogy nem akar törpe pincserré változni.
Márpedig egy harci kutya - ez lenne a pit - nem való egy déli hölgyhöz - ez lennék én.
Két hét alatt négyszer vagy ötször rágtuk át a témát, és mind a négyszer vagy ötször az lett a vége, hogy beköltözöm inkább a Holiday Inn-be, ha ennyire sérti az eb látványa - azt persze nem hagyhatja, hát mit szólnának a country klubban?!

Ez a ház - az eredeti farmház legalábbis - több mint száz évvel ezelőtt épült, ebben nőtt fel; A gyarapodó család gyarapodó házat eredményezett, a fel-felbukkanó tornádó ami elvitte az épületet részben vagy egészben, igazán apró része ennek a történetnek. Ma már joggal nevezhetjük villának, természeti csapásnak ellenálló kőből - frontoldalon az eredeti házat idéző formával, míg hátul szárnyakkal, azok pedig emeletekkel bővültek. Úgy a legegyszerűbb elképzelni, mint a nagysikerű HomeEscape játékban a házat - csak ez nincs lelakva - rengeteg szoba, rengeteg kihasználatlan tér mindez hatalmas birtokon; Medence, szauna, jacuzzi, vendégház, kocsiszín, kertészlak, üvegház, madárodú.. a kert viszont a világ sokadik csodája. Míg a pázsitot körömollóvá igazítják, minden más szemlátomást kedvére és zabolátlanul nőhet - a kertész érti a dolgát, a káosz nagyon is szervezett.

- Mikor érkezik a táncpartnered? - Kérdezi megtörve így a hosszúra nyúlt csendet de nem néz rám, helyette a sokadik orchideát teszi új közegbe - nem néz rám, mert mindketten pontosan tudjuk, hogy tisztában van vele mikor érkezik Rahal, én meg elfogadom a felém nyújtott békejobbot.
- Bármelyik percben. A vendégházat előkészítették? - Most bezzeg rám néz, de úgy mintha lapáttal vertem volna pépesre a kedvenc rózsatövét. Majd pont Charlotte Grace Koch udvartartásában basszák el a vendégvárást, mi?
- Elő. És szóltam a szakácsnak, hogy ne főzzön kecskét.
- Kecskét?
- Kecskét.
- Milyen megfontolásból?
- Egyiptomi származású, muzulmán..
- És köztudott tény, hogy amelyik arab nem terrorista, az kecskepásztor. A koreográfusunk egy afroamerikai férfi lesz, az ő kedvéért nem kerülhetne ki néhány dohánycserje? Hátha kedve szottyan kapálgatni félmeztelenül, este pedig megkapja amit a kutya meghagyott, hm?
- Elizabeth ne merd, ne merj beállítani úgy mint valami rasszistát!
- Mit szólsz az előítéleteshez?
- Elizabeth! - Az üvegházban szinte visszhangot ver a nevem, de nem ezért teszem le a kéziásót és hámozom le magamról a földes kesztyűt - a fél kilométeresre álmodott behajtón felbukkan az autó, benne meg a férfi akivel nem éreztem szükségét eddig telefonos kapcsolatot létesíteni: az az asszisztens dolga.
- Majd csatlakozom hozzátok. - Küldi hangját a tarkómnak nagyanyám, és ez a laikus számára egyszerű három szó haditervnek beillő mögöttes tartalommal bír. Lefordítva: eszembe ne jusson Rahalt idehozni, vagy Charlotteot szólongatni hogy bemutathassam - ha úgy látja jónak megjelenik, olyan antréval amilyennel ő akar.
Esküszöm jobban izgul az öregasszony az érkező miatt mint én - ő ugye a híres-neves művészt látja benne, én meg azon drukkolok, hogy ne egy öntelt köcsöggel legyek összezárva három hónapig a World of Dance - Special Edition keretein belül.
Mivel emancipunci vagyok - akkor is ha hétvégi - nem teszem meg a tornác és a köríves kocsibeálló közti távolságot jelentő néhány lépcsőfokot, nem szaladok elé, hogy üdvözöljem: farzsebbe csúsztatott kezekkel állok, várok, öregszem.
- Mr Rahal, végre itt van! - Mondatja velem a rutin amikor kiszáll, és nyújtatja a kezem amikor mellém ér, mert az agyam közbe azt a kérdést járja újra és újra körül, hogy férfiember hogy a kurva anyjában lehet ennyire gyönyörű?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can feel the rush of adrenaline
i can feel the rush of adrenaline EmptyHétf. Feb. 01 2021, 10:34

Caught in the moment, not even thinkin' twice Everything's frozen, nothing but you and I; Can't stop my heart from beating, Why do I love this feeling? If I'm bein' honest, I don't know where this leads; But that's the only question, baby, don't keep me guessin'
i can feel the
rush of adrenaline

A magángép nyújtotta látvány után nem kellett volna meglepődnöm, hogy a Koch birtok nem olyan, mint három másik azokból, amiket eddig volt szerencsém látni -egykori megbecsült tagjaként a színi életnek alkalmasint helyt álltam puccos rendezvényeken, de túlzás nélkül mondhatom, egyik kacsalábon forgó kastély se ért fel a pompához, ami itt fogad. És még, a magam szégyenére állíthatom, hogy a repülő belső elrendezése is látványosabb volt, mint a lakásom LA-ben, pedig dacos meggyőződéssel kötöttem az ebet a karóhoz, miszerint magasabb nívójú otthon a sajátom a középosztály átlagkeresetének megengedhető házhoz mérten. A minimalista, modern építészet remeke, hittem ez idáig. Talán, ha nem fogna el az ösztönös irigység, reálisan szemlélve az eltérő színvonalat még mindig ezt vallanám; de Ella Johnsson-Koch, ha látná az életkörülményeimet, szánakozva vágna hozzám egy kis aprópénzt -az ő pénztárcájához mérten aprót, nem az enyémhez.
Kedvem volna egy újabb kérdéssel zaklatni a tisztességesen csak a munkáját végző fiatal tagot, de felteszem, ha tudná, milyen entitásnak kell eladnia a lelkét ahhoz, hogy egy erre alkalmas vagyonra tegyen szert, már idejekorán megtette volna, és nem mellettem kéne idegenvezetősdit játszania, átvéve a megtisztelő feladatot a vén trotlitól, aki szusszanásokkal kísérve pakolássza a bőröndjeimet. Pedig elkérném a receptet, mert szó se róla, túlontúl tetszik, ami kisült belőle. Vajon, ha csak levegőt veszek is fizetnem kéne érte, vagy ezt az előjogot még nem ez a család bitorolja?
Akár megalázó is lehetne -és csak azért a feltételes mód, hogy ne érezzem magam kényelmetlenül-, hogy míg én ábrándos, méla képpel kapargatom fel az államat az enteriőr láttán, más megengedheti magának, hogy itt éljen. A némileg előttem tartó, majd hátra forduló srác tudja, hogy mi zajlik a fejemben: nem véletlen mosolyog sokat sejtető pofával. Vajon alapesetben is ez az egyetlen arckifejezése, vagy a szerződésében írva volt, hogy így kell fixíroznia minden vendéget: Mindkét esetben bosszantó a lenyalt hajú kis görcs képembe mászó érdeklődése, de szeretném a neve mellé írni plusznak, hogy a munkáltatója rendelte el így.
A munkáltatója, aki jön, lát, győz, és sikert arat. Számomra kellemetlen a tolakodásom, ő minden bizonnyal hozzá van szokva az érdeklődő férfipillantásokkal kísért catwalkhoz, ezen felbuzdulva engedem szabadjára a lehetőséget, hogy amíg felénk tart, végignézzek rajta. És, mivel mindez túl gyorsan esett meg, jogot formálok arra -ki tudja, milyen alapon?-, hogy ezt még egyszer megtegyem. Lehetetlenség volna betelni vele, de minden bizonnyal tudja ő is -már csak azért is gondolom, mert elképzelhetetlennek tartom, hogy ne lenne itt, valahol a ház falai között elrejtve egy replika a Versailles-i kastély tükörterméből, ahol unásig tudja magát nézni. Bár én ezt a látványt sose tudnám megunni…
A felém nyújtott kézre téved a tekintetem, de csak egy pillanatra, hogy utána újból az arcát tarthassam foglyul; elfogadom a gesztust, és anélkül, hogy túl finomkodó volna a mozdulat, a tenyerébe simítom a sajátom. Üzleti körülmények közt nevelkedett, nem gondolnám, hogy idegen volna tőle egy határozott kézfogás, vagy vágyná, hogy valaki alábecsülve a tekintélyét, a neme iránti elvárt, kötelező visszafogottságból ne merje határozottan megragadni.
- És enyém az öröm, hogy a házában fogad, Ms. Koch! -az elidegenült kultúrbeszéd kelletlensége hidegen futkos a hátamon, de nem hagy annyi bosszúságot, hogy ne ejtenék meg az irányába egy jólnevelt, lágy, de pont semmit nem jelentő mosolyt. Az illem ezt diktálja, márpedig. ha errefelé ez a nyelvezet dívik, hát leporolom a polcra tett kéziszótárt, és megpróbálok alkalmazkodni az elvárásokhoz, mindaddig, amíg ő nem mentesít alóla.
Nincs túlöltözve az alkalomhoz, mégis alulöltözöttnek érzem magam mellette -ő otthon van, neki alanyi jogon megengedett a természeténél fogva lezserebb viselet, nekem viszont, a hely tekintélyelvűségéhez idomulva minimum frakkban kellett volna megjelennem. Mégis, a vállamra aggatott táska pántjába akasztva a hüvelykujjam legkevésbé se hatok professzionálisnak; vagy csak mondjuk azt, mint enyhítő körülmény, hogy nem akarom túl komolyan venni magam.
A hátam mögüli tompa puffanás vonja magára a figyelmemet -pedig azt hittem, hogy innentől fogva nem is leszek képes másra, csak Ms. Kochra nézni. Tagadhatatlan, hiányában mágnesként vonzza a tekintetemet, és fáj, hogy nem őt, hanem a nemrég hátrahagyott sofőrt kell látnom, de csak végignézem, ahogy a két bőrönd súlya alatt megrogyva azokat lehelyezi az ajtóban, és fújva egyet, háta mögé font karokkal keresi a ház úrnőjének szempárját. Mögötte, az idő közben eltávozott londiner -felteszem, Ella Johnsson-Koch aurája olyan vakító, hogy annak hatása alá kerülve észre se vettem, hogy háromból csak ketten maradtunk- a kisebbik utazótáskát hozza, peckesen, boldogan. Igazságos munkamegosztás: az öreg végezze a nehezét.
- Ms. Koch! Elnézést, ha megzavarok valamit. Mr. Rahal poggyászát rögtön a vendégházba vigyük? -kérdezi, én pedig, bár már nem kéne -mert miért is kéne meglepődnöm, hogy vendégház is dukál ehhez a monstrumhoz?-, megütközök a hallottakon. Épp csak egy leheletnyivel emelkedik feljebb a szemöldököm, fogaimat alig mutató mosollyal fordulok vissza.
– A magamfajtának a vendégszoba az ismerős fogalom -ismerem be szinte még azt is, hogy a szerződésíráskor, mikor szóban ismertették annak tartalmát, a precizitásom elhagyott, és sürgettem a kínkeservet, hogy az utolsó laphoz érve felkarmoljam az aláírásomat.
- Remélem, ha nem túl merész a kérés, megtisztel azzal, hogy maga fog körbenavigálni -bizakodó, elszánt arccal tanulmányozom az övét, a bennem feszülő kényszerrel vágyva, hogy mihamarabb söpörjük odébb az effajta formalitást. Nem, mintha nehezemre esne, de jobb előbb hozzászokni a kötetlenséghez, minthogy elvárja, a próbák alatt is hajbókoljak előtte, és barokkos körmondatokban fogalmazzak véleményt. – Persze nem kétlem, hogy az urak felettébb kellemes társaság, de én mégis az ön vendégszeretetét élvezném, ha van rá mód.
here we come <3 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can feel the rush of adrenaline
i can feel the rush of adrenaline EmptyHétf. Feb. 01 2021, 14:45

Rahal & Koch
Wichita


Ingerküszöb alatt marad a mód, ahogy megbámul. Azért van a szeme, hogy nézzen vele - amíg ugyanezt megtehetem én is a kölcsönös kíváncsiság jegyében, addig nem is származik belőle semmi probléma. Ha pár óra, pár nap múlva még mindig csinálja akkor majd elgondolkozom, hogy nem valami szociopatát látunk-e éppen vendégül, aki éjszakánként talán besurran majd a fürdőszobámba és összenyalogatja a fogkefémet... Tartja a mondás hogy ha úgy néz ki, mint egy kacsa és úgy is beszél, mint egy kacsa akkor az egy kacsa - én úgy nézek ki és úgy is beszélek, mint egy lány, ettől függetlenül nem vagyok az. Nem fogok zavarba jönni a tekintetétől, ezen zavart nem álcázom közönnyel - hogy csinálja vagy nem, az egyedül az ő döntése. Nem várom el és nem is hiányolom.
A kézfogása határozott, a tenyere nem izzad, testközelből pedig nem érzek rajta bántó testszagot vagy túlzásba vitt illatosítószert, és nem él a lehetőséggel amit a saját neme biztosít számára, hogy felajánlja a tegeződést mint opciót. Nekem nem jelent gondot, magázódva is ugyanolyan kiborító tudok lenni, mintha közvetlenebb hangon szólnánk egymáshoz.
- Nagyon kedves, de én New York-i vagyok. Ez Mrs Koch háza, aki egyszer majd csatlakozik hozzánk, ha kötelezettségei lehetővé teszik ezt számára, de ha minden kötél szakad, akkor a vacsoraasztal fehér abroszára rajzolunk egy pentagrammát krumplipürével, és akkor jön mint a füst... - Blazírt arccal megejtett, mintegy tényszerű közléssel utalok nagyanyámra démoni teremtményként, pedig egyedül ott sántít a sztori, hogy nem kell ötágú csillagot rajzolni, elég simán leenni a terítőt. Itt szól közbe Charlotte Grace Koch ügyeletes személyzete, én pedig Rahalnál sokkal látványosabb arcjátékkal ütközök meg a kérdésen. Hát mégis hova a bús picsába vinné ez az ember a csomagokat?
- Azt javasolnám, hogy ezt a tulajdonossal vitassa meg, Carter. De ha Mr Rahal nem bánja, úgy vélem nincs egyéb természetes akadálya annak, hogy moziba menjen a bőröndökkel. - Ráfagy az udvarias mosoly az arcára, pár másodpercig nézzük még egymást mire leesik neki a tantusz - ezt követően már sietős a vendéghez fordulnia ugyanezen kérdéssel: már azzal, hogy mehet-e rögtön a vendégházba a cucc és nem azzal, hogy viheti-e randira a cekkert.
- Vendégszobánk is van, de igyekszünk a lehetőségekhez mérten tiszteletben tartani a privát szférát. - Úgy bánunk másokkal, ahogy szeretnénk, hogy velünk bánjanak. Nincs dagályos forgalma a birtokra látogatóknak általában, de nem rendhagyó dolog az utolsó pillanatban összehozott jótékonysági vacsoraparti sem - van aki számára ez terhet jelent.
- Nem tegeződhetnénk? Azt hiszem még soha senki nem beszélt hozzám ennyire körülményesen, mint te. - Amúgy is, barokkos pfuj! Én a rokokóval cirádázott szavakat szeretem - viccelek - azt viszont hazugság lenne állítani, hogy nem szaladtam már bele ilyen társalgásba. Nem volt ennyire körülményes ugyan, de hasonló módon kényelmetlen igen; Az emberek hajlamosak elsiklani afelett, hogy az anyagi helyzetünk milyensége nem emel minket az arisztokraták közé - a dédapám bevándorló nyomdász volt, azt isten szerelmére. Visszafogott intéssel invitálom a házat félkörívben ölelő tornácon végig ahelyett, hogy simán keresztülmennénk a házon - mindent a maga idejében - és nem annyira a wow faktor kedvéért, hanem a tudatalattinak engedelmeskedve. Charlotte Grace Koch szeret büszkélkedni a házával, kertjével, ami ilyen megközelítéssel követelheti meg magának legjobban a csodálatot; És a berögződés mit sem törődik azzal, hogy január van.
Utunk első állomása a vendégház - nagyon szívesen csevegek, fűtött helyen.
- A személyzet bármit képes beszerezni prostikon és kemény drogokon kívül, szóval sose habozz kérni.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can feel the rush of adrenaline
i can feel the rush of adrenaline EmptyHétf. Feb. 01 2021, 16:25

Caught in the moment, not even thinkin' twice Everything's frozen, nothing but you and I; Can't stop my heart from beating, Why do I love this feeling? If I'm bein' honest, I don't know where this leads; But that's the only question, baby, don't keep me guessin'
i can feel the
rush of adrenaline

Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy Ella Johnson-Koch már hároméves korában többet kapott zsebpénz gyanánt, mint ami nekem jelenleg az éves keresetemet jelenti -mellette oktatók, egyéb piszlicsáré ügyeket intéző futárok dongták körbe, és lesték minden kívánságát a leendő örökösnek, aki természetes, hogy nem szenvedhetett semmiben se hiányt. Elképzelésemben egy vétek a dolgozó részéről, máris házon kívül találta magát, és örülhetett, ha kapott végkielégítést -gyakorlatban fogalmam sincs, miként zajlhatott egy felmondatás: az én kedvemben anyám járt, aki, bár gyakran borzolta apám idegeit a minden lében két kanál, túl hangos mivoltában, soha nem zárta ki a házból, még csak az erkélyre se, hogy majd jobb híján ott megtanul viselkedni.
Ez a háztartás azonban nem az, amiről egy futottak még kategóriás, sehonnai egyiptomi család valaha is álmodni mert volna; volt pénzünk, különösen, amikor a csodabogár gyerek -én- megbízatásokból, projektekből és fellépésekből megtömte a megcsappant szülői vagyonkincstárt, de nem vittem többre annál, mint hogy egy, a brit életszínvonalhoz mérten talán egy hajszálnyival jobb lakhatást biztosítottam a Rahal családnak (persze apám is keresett, ne vegyük el tőle az érdemet, még ha csorba is esett a büszkeségén, amiért a tizenéves fia többet tejelt nála). Feltételezem itt egy szobára való bútor összértéke kenterbe veri nem csak a Cambridge-i házunk berendezésének becsült értékét, de magát az építményt is meg lehetne belőle venni -és még maradna is belőle.
Úgy fogom meg a kezét, hogy érezze, nem kívánok finomkodni -anyám különösen büszke, hogy hímsoviniszta apa mellett felnőve nem gondolom, hogy az agyam a lábam közé nőtt, ezáltal felhatalmazást nyerve arra, hogy különbnek tekintsem magam azoknál, akik a nadrágjukban mást őrizgetnek-, de az általa indítványozott szofisztikált beszédre kénytelen vagyok ráfanyalodni.
- Bizonyára nagyon kellemes természetű asszony lehet -bizonyára; és igyekszem ezt olyan hangszínen tálalni, ami nem támasztja alá a maró szarkazmust, sem a szám sarkába költözött halványan kaján mosolyt. Nem az én replikámra, az ő véleményére. – Várom, hogy megismerhessem -már amennyire az ember vágyja a patás ördögöt: mást nehéz volna feltételezni az ismertetése nyomán, de nem akarom a tiszteletlenségre fogni, hogy válasz nélkül hagynám. A szavaim közönnyel teltek, nyilván nem vágyok családi pereputtyos társaságot. A hangom egybeszól a korábban már hallott, -noha nem volt túl beszédes kedvében, ezzel a kérdésével szerintem túl is lépte az ötéves tervet- ércesen búgó orgánummal. A rám szegeződő, a megereszkedett szemhéja alól épp, hogy kilátszó pillantás nyomán fordulók nem csak nyakból, némileg teljes testből is a Carter néven nevezett öregúrhoz.
- Felteszem nem ez az első eset, hogy hasonló helyzetben találja magát, úgyhogy kérem, csak tegyen úgy, ahogy máskor szokott -hatalmazom fel, mire bólint -megint, ahelyett, hogy összecsapná a két sarkát-, és nekifeszül, hogy újból felnyalábolja a bőröndöket. A másik nem segít, csak a háttérből veszi az infót, és elnézi, ahogy megküzd a feladattal. Nem foglalkozok a szükségesnél tovább kettőjükkel, se nem tanácsot nem adok, hogy a csoportmunka mindennek az alapja -hol érdekelt engem valaha is a csordaszellem?-, ahelyett Kochra összpontosítom a figyelmem.
- Én megtettem, amit a köz várt és megkövetelt -válaszolom meg a kérdését, de bólintok a felajánlásra. – Van, aki nem tűri az egalizálást. Az egykori támogatóink úri passziójuk mellett velük született kiváltságnak tartották, hogy úgy beszéljünk hozzájuk, ahogy az még II. Erzsébet nyelvezetének is túlzó lett volna, pénzember létükre: ha ők teszik az asztalomra a kaját, fel kell mutatni némi agilityt, hogy ne zárják el a csapot -úgy vezettek minket az orrunknál fogva, ahogy a fellendülőben lévő sportág keretein belül az állatokat szokás. Ha emberi nyelvet hangoztatva fordultam feléjük, szikrákat szórt a szemük; hiába, ne kezdjen senki balettba járó gazdag kultúrcsürhével.
Trágárul vágom zsebre a kezemet, de felmentő körülmény, hogy a házban fűtés volt, míg kint veszettül tél van.
- Protokoll szerinti a tárlatvezetés? -érdeklődöm a szükségesnél nem tovább bámészkodva; nem múzeum, még ha feltehetőleg több pénzt is öltek bele, mint amit ésszel képes vagyok felfogni. – Részemről inkább francia udvar, mint angolkert, de majd Mrs. Kochnak nem ezt mondom -ejtek a látottakkal szembemenő véleményt. Természetesen az elszállásolást, ha más nem, bókokkal érdemes honorálni, márpedig az, hogy betekintést nyerhetek a csodás, ám a hónapra és az évszakra jellemzően kopár botanikába, feltehetőleg nem véletlen. Ennek kapcsán kívántam nyomatékkal élni.
A vendégház nyilván nem marad el nagyban a főépület tematikájától, és az is afféle, amibe, ha egy nyaralás alkalmával tenném a lábam, nem pedig szerződési kötelesség fogná satuba a Koch család fejét a fogadásom gyanánt, a fél vagyonom bánná.
- A könnyű drogokat nem tiltja a házirend? -nézek rá negédes mosollyal, ahogy ellépek mellette -gondolom az lett volna a következő pont, hogy „érezd magad otthon”, ha nem, saját magam alkotta véleményként teszek így-, és az előszobával egybevont nagyszabású nappali hasonlóan monumentális kanapéjához lépek. Mellette a bőröndök Carter közbenjárásával szépen, katonás rendben sorakoznak, a párnák halmai közé pedig nagyvonalúan helyezem le a táskám.
- Miért pont Todrick Hall? -eleinte úgy indult volna, hogy „próbálni hol fogunk?”, de van még, ami tisztázatlanul maradt. Érdekel az indok a választására, ami remélem, hogy nem úgy fog hangozni, hogy: ha jó volt Beyoncénak és Taylor Swiftnek, akkor jó lesz nekünk is.
here we come <3 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can feel the rush of adrenaline
i can feel the rush of adrenaline EmptySzer. Feb. 03 2021, 12:29

Rahal & Koch
Wichita


Ha kihallanám a gondolatait, azután ő az enyémet, hamar kiábrándulna - minden adott a tipik forgatókönyvhöz a csilliárdos örökség várományosáról, luxus, világmárkák és vad bulik.. Biztosan hoznám az ehhez elvárt értelmi szintet, ha Kaliforniában agyamra ment volna a napsütés - de engem túlnyomó részt az apám, kismértékben Melody Bradford, néha Charlotte Grace Koch és szórványosan Lara Johnson nevelt fel. Ők négyen ha másban nem is, abban egyetértettek, hogy nem lehet életcél a  minden faszra való rárepülés és a pénzherdálás - pedig ha valakinek, akkor nekem tényleg aprópénz százezer dollár; Ráadásul én nem vagyont, nem csak a vagyont, a világ összes pénzének felét voltam hivatott megörökölni, hanem David Koch székét a Koch Industriesnál - a mi cégünk nem olyan mint a Hilton szállodák, hogy a zéró tudással bíró, csivavakínzó-puncivillantó örökösnő kezébe csak úgy odaadnák majd a királyság kulcsát; A minimum elvárás errefelé az, hogy nemcsak tudod mit csinálsz, de piszkosul jó is vagy benne - hat év felsőoktatás, gyakorlat és egy év tényleges munka után is úgy ülök Charles Koch mellett a reggeli meetingek során, hogy félek soha nem leszek jó, igazán jó ebben.
Pont ezért leszünk itt, próbálunk itt a cég székhelyén - három hónapot kihagyni megfizethetetlen luxus, ráadásul utálom Los Angelest.
- Nagy rajongója a balettnak, így biztosan a bájos oldalát veszi elő. - És még ha a rajongás tárgya okot is ad a csalódásra, Charlotte akkor sem fog rosszul bánni vele, csak a közös étkezéseket tagadja meg - bizonyos körökben ez még annál is beszédesebb gesztus, mintha szemen köpné a másikat. A ház délnyugati oldalára kerülve tekintetem az üvegházra irányul - se nagyi, se kutya - utána már csak furcsállva hallgatom Rahal szavait.
- Az kifejezetten szar lehetett. Én itt, mi itt a házigazda címkéjét tettük magunka és nem a mecénásét, ráadásul nem vagyunk nemesek semmiféle formában, legfeljebb udvariasak. - legyintek csak - Megszokás inkább, mint protokoll és jó ötlet: Mrs Koch feltétel nélkül szereti a kertjét. Nem egy kriptonit, de ha ehhez hozzávesszük a balettot, két-három napra tuti nyert ügyed van. - És ha nem okoz csalódást, akkor három hónapig végig - már ha versenyben maradunk - mert a nagyanyámnak igenis fontos, hogy mit gondol róla a környezete. A morgós vénasszony helyett meg minden körülmények közt jobb a jégkirálynő. Beengedem magunkat a vendégház ajtaján - nem kunszt, mióta megépült nem volt bezárva egyszer sem. Örülök, hogy nem szégyenlősködik hanem felfedezi magának a terepet, mert házigazdának jelentkeztem és nem bébiszitternek - ehhez képest megállok egy adott ponton és őt figyelem: a ruházata alapján senki nem mondaná meg, hogy táncos, nem is akármilyen táncos ráadásul, a mozgása viszont árulkodó. Magas, szerintem pont olyan magas mint Nate ami harminc centi különbséget fog jelenteni mezítláb.
- Ez nem börtön, Rahal, ez csak Wichita. - megvonom a vállam - Wifijelszó a router mellett, szívesen látunk a nagy házban is, mert gyanítom az itteni hűtőben egyelőre csak ásványvíz van: a nagyanyám privát szféráját a keleti szárny jelenti, a kutya ok nélkül nem harap, a country klubba való vendégkártyádat pedig még vacsora előtt elintézik, hátha golfozni vagy wellnessezni támad kedved azokban az órákban amikor nem próbálunk. - Szerintem mindent tud amit feltétlenül kell neki, ami persze nem jelenti a tárlatvezetés végét, csak túl akarok esni a kötelező körökön.
- Az eredetileg nekünk szánt koreográfus politikai nézetei kibékíthetetlen ellentétet jelentettek volna közte és köztem... és nagy rajongója vagyok Hallnak, aki lehetőséget látott a dologban csak úgy, mint Lula Washington. - Akárki akármit mond, igenis van az a pénz. - Úgy voltam vele, hogy az életben egyszer van ilyen, akkor már legyen jó buli. - Mondjuk akkor lenne a világom igazán kerek, ha Casey Nicholaw és Camille Brown az egyenlet részesei lennének, de hát mindent nem lehet, még nekem sem.
Halk kopogtatást ajtónyitás követ, azt Charlotte Koch életnagyságban - ha valaki hát ő biztos nem az otthonkás típus, vagy a kiskosztümös tömzsi, mint második Erzsébet. Kirittyentette magát alig öt perc alatt, pedig erre a helyre kár a tűsarkút pazarolni - a déli szívélyesség pedig csak úgy árad belőle. Engem is szívélyesen küld ki, ellentmondást mégsem tűrve - nem azért, mert annyira kettecskén akarna maradni Mr Rahallal, de a kutyát nem tudják kiimádkozni az autóból, amely a vendégünket hozta, a nyakörvét megragadni pedig félnek.
Segond, úgysem vagyok egy csacsogós jellem, én szeretem három-négy napig megfigyelni az új arcokat és csak utána oldódok fel. Rahal persze nem barátkozni jött, hanem hogy együtt dolgozzunk.
Három percig hagyom egyedül nagyanyámmal, ezt a három percet a vendégház tornácának korlátján ülve töltöm - tudom, hogy nem látnak ide a nappaliból - és a telefonomat nyomkodom. Két hét telt el - nem a honvágy gyötör, csak a szeretteim hiánya. Három perccel később rájuk nyitok, félbeszakítom azt aki éppen beszél, hogy Malikhoz intézzek egy kérésbe burkolt utasítást.
- Segítségre van szükségem, velem tudsz jönni, ugye?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can feel the rush of adrenaline
i can feel the rush of adrenaline EmptyVas. Feb. 14 2021, 23:03

Caught in the moment, not even thinkin' twice Everything's frozen, nothing but you and I; Can't stop my heart from beating, Why do I love this feeling? If I'm bein' honest, I don't know where this leads; But that's the only question, baby, don't keep me guessin'
i can feel the
rush of adrenaline

Nagy rajongója a balettnak -megmosolyogtat, de nem lep meg. Hogyan is lephetne, hogyha mindenki, aki számít, már csak a fennkölt puccparádé miatt is notórius műkedvelő? Legtöbbjük nem az afelé érzett tényleges elkötelezettségből és a művészeti ág valós élvezetéből, hanem mert a sznobság hatalom, a death metal koncert pedig nem dívik. Pontosabban egészen addig nem, míg az amerikai szórakoztató- és filmipar meg nem jelenteti a következő, a gazdagok életét és mindennapjait hűen dokumentáló sorozatot, ahol a fiatal, még kutacstól lágy hígagyú fel nem lázad apuci ellen -és ezen indíttatásból apuci pénzén Hattyúk tava helyett Rammsteinre megy.
Bár természetesen kétlem, hogy Mrs. Koch csak ezen okokból nem headbangel Rammsteinre, és végezetül egészen más indíttatásból irányzott a klasszikus műfajok felé az ízlése az erkölcsi iránytűje nyomán.
"Kifejezetten szar" és mégis "udvarias". Nem szofisztikált, de kellően lényegre törő -végtére is, a tehetősek se nyeltek le irodalmi enciklopédiát. Hümmögök, saját részről a szóhasználat kettősségén, kifelé valószínűleg a komplett hozzászólásának replikájaként értelmezendőn.
- Pedig azt hinnénk, hogy a művészekről valóban levetették a feudalizmussal rájuk nyomott hűbéri viszonyt, de a patronálók még most is úgy ülnek a mentoráltjuk felett a nekik ítélt maréknyi jutalom jegyében, mint a saját érdemeiken -nem érdekes, de ténynek tény, amire Ella, ha úgy tartja kedve, egy újabbat legyinthet közömbösen, én pedig, mivel udvariasságból teszi, nem felettem ítélő mecénás szerepében, nem fogom magamra venni.
- El vagyok ragadtatva -nyilván attól, hogy egy, az úrasszony által méltatott foglalkozás, pár, az amúgy is tudott érdemeit legyezgető szó, és kikiáltott idővel bezárólag a kegyeiben tart. Hangom sztoikus, rosszindulatot nem feltételező nyugalmán átüt a halvány közöny. Van, aki a kezét törné, hogy elmondhassa magáról, Mrs. Koch a keblére vette, és két napig azon dédelgette, engem mégse hat könnyekig a jóindulat -csak kétségtelen apátiát ébreszt. Legrosszabb esetben is emberöltőnyi időre kitiltanak Wichita-ból -vagy az államból- hálátlanságomat torolva vele; bár van az a név, ami romba dönt egy karriert, és legyen akárhányad rangú Koch, felteszem ez egy a listáról. – Kettőnk közül legalább őt érdekli a balett -folytatása lehet akár az imént mondottnak, de mint tényközlés is egyenrangú. Hogy a balettban elvesztettem volna az érdeklődésemet, nem volna helytálló kimondani -egyszerűen csak a gyomrom forog, ha rágondolok, visszaidézve a Royal Ballet lesújtó emlékeit, mint hullócsillagom utolsó, virító fénypontját.
Elmosolyodom, ahogy visszafordulva felé vállrántással tett kijelentését hallom. Nem tudom, hogy milyen ember lehet Ella Koch. Legalábbis, hogy a küllemen túl, ami önmagában vonzó, mit rejthetnek a magvas gondolatok. Merthogy ez nem börtön, csak Wichita; én pedig csak táncos, nem marionett-bábú, akit az ő beosztása miatt citáltak Kansas állam legnépesebb városába. Gyönyörű nő, és kétség se fér hozzá, hogy okos. Valószínűleg a hímsoviniszta férfi ideákhoz mérten, ami a szakmájának berkeit jelenti, túl okos is. Veszélyes, és megmagyarázhatatlanul hívogató párosítás. Izgalmas, mondhatni.
Hallgatom, és megjegyzem a csőstül zúduló információ-lavinát. Egy kis szeletét biztosan, aminek elraktározását feltétlen szükségessel élem meg.
- Köszönöm! -egy szó nem sok, mindössze ennyi bukik ki a számon; hálával biccentek, és nem időzök a részleteken. Ez az, amit ők felajánlottak szerződésbe foglalva, én pedig elfogadtam -innentől kezdve talán nem szükségeltetik aranyba foglalni a nevüket, amiért teljesítik a feltételt. Ellenben, ha arra utaló jelt ad, hogy vágyná a jelen, vegytiszta hálánál többet ígérő köszönetet, úgy majd megadom, elégtételként, hogy nem rögvest azzal indítottam.
- A művészetekre nem kéne, hogy hatással legyen, ki kit priorizál a politikai életben -hacsak nem pont annak kíván intrikát adni, de feltételezem, a műsor lelkülete nem éppen ezt jegyzi, ahogy kifejezőeszközében is a táncművészet az, ami ezt talán legkevésbé tudja megtenni -vallom meg. Nem kell a figyelmeztetése, anélkül is tudom, hogy elsőkörön üzletasszony, csak azon tisztjének betöltése után hobbitáncos -de azt is, hogy van, amire egy párt se tehetné rá a kezét, legyen épp hatalmon, vagy annak várományosa, és ezek egyike a szabadművészet és annak gyakorlása. Egy műsorban nem barátot, hanem szakembert vár az ember, a hovatartozás vajmi keveset nyom abban, hogy mekkora értékkel bír a szakmamisága. – Nem bírállak, mielőtt azt hinnéd. De az, hogy ki demokrata vagy ki republikánus, még soha nem látszott meg a színpadon; ahogy a szakmai nyelv és tudás se változik attól, hogy hova mentek a voksok a választáson -de ha rontott volna a saját üzletének hírén, családjának nevén, vagy a nagyok játszmájában kivívott helyén, úgy mondhatni megértem, hogy nem kívánt identitásválságba bonyolódni; mert felteszem, Ella Johnson-Koch a színpadon is inkább Ella Johnson-Koch, mint avatatlan művész. – Mindazonáltal Hall is jó a műfajában, elégedetlen nem vagyok vele -arra, amit Ella vár, miszerint „jó buli” legyen, azt hiszem, a drag queen-ek egykori mestere jónak bizonyulhat. Meglátjuk.
Ahogy meglátjuk Mrs. Koch-t, teljes életnagyságban. Sejtethette volna az őt körbelengő parfüm a jöttét, de hatásosabb az antré annál -a meglepetés erejével hat az érkezése, a kellemesen rúzsolt ajkain játszó mosolyt hasonlóan vagyok kénytelen viszonozni; pech, hogy az én szememet nem takarja napszemüveg, hogy ne láthatná, a szememet nem éri el a maníros öröm, amire hivatkozok, mikor bemutatkozok neki. Az ő kasztján már úgy olvashatják az embereket, mint a nyitott könyvet, márpedig a szem a lélek tükre -klisé-, az enyém pedig teregeti a szennyest, még ha csak egyet is akarok láttatni -fáradt vagyok, hagyjon békén.
Elpillantok a magasra tupírozott hajkorona mellett, hiába szólnak még hozzám a szavai -az unoka kérdése -és nyilván az egész lénye- jobban foglalkoztat. Bólintok, kékjeim pedig visszatalálnak Mrs. Koch szemére, mert idővel megvált a légyszemétől.
- Remélem megbocsájt! Abban különösen bízok, hogy lesz alkalom, hogy tudjuk folytatni a beszélgetést! -bizakodó a mosolyom, még ha a kimondott szavaktól eltérő is a véleményem; csak aztán, hogy beleegyezését adja, és kezével ellegyint, mint udvari szolgát a feljebbvalója, lépek Ella-hoz, vagy megyek utána, ha kivezetne a vendégházból, hátrahagyva a Mrs.-t.
here we come <3 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can feel the rush of adrenaline
i can feel the rush of adrenaline EmptyKedd Feb. 16 2021, 23:46

Rahal & Koch
Wichita


Tűnödve nézem egy keveset - az arcát, a vonásait, a szemeit - közben szavainak utóízén gondolkozom. Keveset tudok róla, csak amennyit elmondtak, a róla készített aktába bele sem pillantottam: a nagyanyám nyilván nem fogadta volna a fedele alá ha a büntetésvégrehajtási adatbázisból valami olyat kaparnak elő Rahalról, nekem meg egyelőre elég volt annyi is, hogy nem az a fajta muzulmán aki haszonállatnál is kevesebbre tartja a nőket és még pletyka szinten sem merül fel vele kapcsolatban, hogy verte volna az exeit.
A balettot meg nem szeretem - lenyűgöz, amire a testükkel képesek a táncosok, de talán a karácsonyi szezonban műsorra tűzött Diótörő az egyetlen olyan előadás amin nem szoktam halálra unni magam; Helyesebben múlt idő, mert egy ideje nem járok balettelőadásokra és ez alól a Diótörő sem volt kivétel karácsonykor - ez David Kochhal volt közös programunk, de David Koch ugyebár halott, nekem meg szerencsére nincs időm a szentimentalizmusra. A munka mindig, minden körülmények között terápia.
- Te tényleg utálod a gazdagokat. - Nem vádolom meg, nincs a hangomban sértettség, egyszerű ténymegállapítással élek, mindezt szélesen mosolyogva - a beszédstílusa alapján viszont el tudja magát adni a mi közegünknek és a francia királyi udvarnak egyaránt; Nem gondolom, hogy valaha is beleharapott volna az enni adó kézbe, az viszont érdekelne, hogy
- Miért egyeztél bele, hogy velem legyél párban? - Vagy rajtam kívül másnak nem jutott eszébe a szerződés feltételeiről tárgyalni? Nem rágódok soká a témán, a köszönömöt meg zajként szűri a fülem - errefelé az a természetes, ha a vendég kényelméről gondoskodik a házigazda akkor is, ha idegen - a folytatás viszont mint cápa agyát a vér: tekintetem nem kóborol mindenfelé, azonnal Malikra fókuszálok.
- Nem is a színpadon van jelentősége a nyílt elutasításnak. - Ha más nem, majd a LA bulvár foglalkozik vele, és mivel én nem szoktam a sajtónak nyilatkozni egyáltalán - a lövöldözéses esetet leszámítva, akkor is az általunk választott lapnak és kifejezett kérésemre nő volt riporter - és kikaparják maguknak az egyébként temetetlen gesztenyét. - Nem vállalok közösséget olyan emberrel, aki fizikai nyomatékkal beszélte le a feleségét a karrierépítésről, amíg műtéti úton nem kasztrálják. - A tesztoszteron ugyebár méreg, az ondóagyúság meg nemzeti probléma - és akkor még fennhangon magyarázta, hogy nők helye a háztartásban van, idejüket gyermekneveléssel töltsék. Elmúltak azok az idők, te faszarcú.

Charlotte Grace Koch jön, lát, győz, három perc bőven elég neki megítélni Rahalt és nem kardoskodik amikor elkérem a vendéget - lesz elég közös vacsora a három hónap alatt (már ha versenyben maradunk) és az étkezőasztal mellől nekem sem szokásom ukmukfuk felugrálni. Malik Rahal még nem tudja, de sokkal jobban járna azzal ha most maradna beszélgetni, mintsem a vacsora során kell majd megtennie - és a country klubban nem csak mi leszünk az asztaltársasága.
Szörnyű lesz neki a gazdagok közt.

- A nagyi szükségtelenül megigazít majd néhány díszpárnát a kanapén, aztán elhagyja az objektumot, szóval ne érezd hogy velem kell tartanod. Max öt perc, és tiszta lesz a levegő. - Közel három óra repülés persze nem veszi ki úgy az embert mint egy NY-LA távolság tenné, de ki vagyok én hogy megítéljem Malik teherbírását? Lehet egész éjszaka kurvázott, hogy nő vagy férfipartnerrel az mindegy és másra sem vágyik csak aludni - udvariasan megértést tanúsítok, ha felveszi a nyúlcipőt.
A sétánk ellenben tényleg a garázshoz vezet, ahol az állat tényleg az anyósülésen várja küszöbig lógó nyelvvel az indulást - látszólag kurva boldog, hogy kocsiban lehet, én meg elkönyvelem azon dolgok közé ezt is, amik menet közben derülnek ki a menhelyi kutyáról. Szívem szerint mennék egy kört vele, de egészségtelen precedenst teremtene - nem érvényesülhet az akarata csak azért, mert aranyos. Még a végén a fejemre nő.
- Csak hagyják nyitva az ajtót, majd kimászik ha megunja. - Részemről megoldottnak tekintem a problémát, úgyhogy Carteréket magukra hagyva visszafelé indulhatunk - ezúttal másik útvonalon, a tárlatvezetés jegyében. A kűr végén a hátsó terasz felől érkezünk meg a nagy ház konyhájába, ahol rögtön szerelmet vallok a kávéfőzőnek.
- Kérsz? Nem csak kávét, bármit. - Válasznak megfelelően intézkedem - a saját két kezemmel meg minden, hogy utána a konyhaszigethez telepedjek a párnázott bárszékek egyikére.
- Mi lenne ha este elmennénk inni és táncolni? Ihatsz egyáltalán?


[/quote]
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i can feel the rush of adrenaline
i can feel the rush of adrenaline Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
i can feel the rush of adrenaline
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» I need to feel the pain
» Always feel like somebody's watching...
» For all the hurt that you feel | Pierre&Remington
» Never apologize for saying what you feel, it's like apologizing being you -- Theo & Vio
» Natalie & Blake // do you ever feel out of place?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: