New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 11 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 11 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
Rafaela Garza
tollából
Tegnap 20:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

please fix my mistakes - Dr. Easton & Miss Dermot
Témanyitásplease fix my mistakes - Dr. Easton & Miss Dermot
please fix my mistakes - Dr. Easton & Miss Dermot EmptySzer. Nov. 11 2020, 11:20


not often that i ask for help but
now please, pretty please fix my mistakes

Ophi és köztem a viszony mostanság mondhatni… feszült. Mióta voltam olyan gonosz, hogy anélkül vállaltam állást, hogy vele egyeztettem volna, nem állunk a legjobban. Pedig én tényleg azzal költöztem haza, hogy majd most mindent jobban csinálok, vele is, de eddig látványos kudarcba fulladt a próbálkozás. Mikor Connort meglátogatom, fagyosan fensőbbséges velem, ami nem újdonság, de mégis rosszul esik, mert most tudom, mi az oka rá. Még mindig nem teljesen érzem magam hibásnak az egészben, így marad a feszült hangulat. Legalább az unokaöcsém láthatom, nem? Sőt! Megkaptam egész szombatra, mert Ophi valami beszélgetős műsorban vendég, és készülődik… egész nap…? Ha jól értem annyiból, amennyit hozzám szólt. Mindenesetre a dada nem ért rá, így nyertem!!!

Nem mintha értenék a gyerekekhez, de azért mostanra átrágtam magam vagy három könyvön a gyereknevelésről, meg a gyerekek optimális fejlődéséről, és pénteken, mikor megtudtam, hogy nálam lesz Connor, az irodából egy bevásárlóközpontba taxizva pánik-bevásároltam kicsit. A cápa plüssömön kívül előtte semmi gyereknek való nem volt a lakásban. Na bezzeg most… Még egy játszós szőnyeget is vettem, külön neki, nagyon vastag, nagyon puha, semmihez nem illik a lakásban, olyan színes és vidám, de teljesen megérte. Két órája ücsörgünk, és nyomkodunk gombokat egy gomba alakú tornyon, amitől különféle állathangok töltik meg a nappalit, merőben más, mint a szokásos a komolyzene. De Connor nevetésével együtt eléggé imádom.

Egészen addig, míg a hangos nevetés éktelen ordításba nem csap át, amit hirtelen nem is értek, de aztán odamászok gyorsan a hanyatt fekvő Connorhoz, és majdnem rá is ájulok a vér láttán a feje körül. Ijedten nézek szét, és az üveg dohányzóasztalom sarkán akad meg a tekintetem. Ami szintén véres. Aztán nem sok mindent látok a saját könnyeimtől, és hirtelen nem tudom, mit is tegyek. Connor az oldalára hemperedik, és a tarkója felé nyúlkál, amit próbálok megakadályozni, megfogva a kicsi kezét, amitől csak még jobban zokog, hatalmas könnycseppek gördülnek le az elvörösödött arcocskáján, én meg… fogom gyorsan a törölközőt, amivel a banán után kicsit megtörölgettem, összegyűröm, és a tarkójára szorítom, ahonnan a vér csorog. Nem akarok belegondolni, mit láttam abban a pár pillanatban, míg odanéztem…

A kezembe emelem, és ringatom, próbálva megnyugtatni, de csak ordít és zokog, szóval így megyünk a telefon felé, ahol még mindig pánikban hívom a mentőt. Mire ideér, a hangos ordítás szívfacsaró, el-elhaló zokogó hüppögésbe fordul, engem meg leszidnak, amiért megmozdítottam, és hiába mondom, hogy nem én mozdítottam meg, hanem ő mozdult meg, csak még jobban leszidnak. Mindeközben valami gallért raknak az unokaöcsém kis nyaka köré, és megpróbálják lefejteni rólam, de kapaszkodik, mintha az élete múlna rajta, és csak megint ordítani kezd, a törölköző meg lassan átázik a vértől, szóval végül erőszakkal leszedik rólam, gézt szorítanak a törölköző helyére, és rohanunk le a mentőkocsihoz.

Az úton Connor végig sír és utánam nyúlkál, szóval én is sírok, a mentős srácon látom, hogy le szeretne ütni, de próbálja meg, és átharapom a torkát! A nő egy fokkal empatikusabb, felajánl egy nyugtatót, de elutasítom, mert csak eltompulnék tőle. A sürgősségin aztán betolják Connort egy kis vizsgálóba, és egy kedves nővér próbál minket kényelembe helyezni, esküdözve, hogy mindjárt jön az orvos, és próbál megnyugtatni, hogy a vérzés már szinte elállt. Szinte! Mit ne mondjak, nem nyugszom meg. Attól sem, hogy a nővér Connor sebét tisztítgatva csak „úgy látja” a bőr repedt fel. Tíz perce várunk, már épp ott tartok, hogy megyek, és hisztériás ámokfutást rendezek, mikor egy fiatal srác, fehér orvosi köpenyben berobog. Olyan korú lehet, mint én, bár ezt inkább abból gondolom, hogy itt van, és nem abból, ahogy kinéz, mert az tényleg… fiatal. Ugyanakkor megnyugtatóan nyúzottnak tűnik. Mindig a nyúzott orvosok a legjobb orvosok. – Ön orvos, nem gyakornok, ugye? – kérdezem, kicsit bizalmatlanul, egyik kezemmel Connor homlokát, a másik kezemmel a pociját simogatva, ahogy fáradtan, nyűgösen sírdogál a kényelmetlen vizsgálóasztalon. – Kérem ne vegye sértésnek, Dr…. – kicsit ráfókuszálok a névtáblájára – Easton, csak… - Elhallgatok, mert nem tudom, mi csak. Csak a legjobbat akarom az unokaöcsémnek? Így van. - … csak olyan sok volt a vér, és olyan kicsi – mondom végül, és megint a sírás kerülget, ahogy lenézek Connorra. A nővér ezt a pillanatot választja, hogy megpróbáljon félrehívni papírokat kitölteni, de nincs az az isten, hogy én innen elmozduljak, és ezt a tudomására is hozom, maximum annyira vagyok hajlandó kartávolságon kívül elhúzódni, míg megvizsgálják.


words: 700 | tag: here we go please fix my mistakes - Dr. Easton & Miss Dermot 1471401822 | outfit: link


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: please fix my mistakes - Dr. Easton & Miss Dermot
please fix my mistakes - Dr. Easton & Miss Dermot EmptySzer. Feb. 03 2021, 17:58

Doctor to the rescue!

Brie & Perci

A műszakom alatt néha a karórámra pillantok, megfigyelve hogyan is telnek a percek, mennyi van még hátra. Egy probléma van vele: régi, az a számlapos fajta. Így mikor észreveszem, hogy már több mint nyolc órája vagyok bent a kórházban, először megörülök, hogy lejárt a munkaidőm. Aha, csak aztán kapcsol az agyam, hogy amúgy hosszú műszakom van, a nyolc órához legalább plusz négyet hozzá kell adnom és még örülhetek, hogyha annál tovább nem fognak marasztalni. Ez a héten a második… Nem, harmadik ilyen műszakom? Nem tudom pontosan, de valaki tuti jó mókának gondolta, mikor a beosztást összeírta.
Ráadásul ügyeletes voltam a gyerekosztályon. Ez persze az első pár órában még nem volt olyan vészes. Akkor még a nővérpultnál érdeklődtem helyzetjelentésért, szigorúan tőmondatokban és a lényeget kérdezve, nehogy még félreértsenek. Múlt héten elég volt az egyik raktárhelyiséget átpakolni, nem kérek belőle ráadást. A hét elején meg sikerült elaludnom a nyakamat és úgy dolgoztam le egy műszakot, hogy nem is tudtam rendesen balra fordítani a fejemet, így elég „viccesen” néztem ki mikor vizsgáltam meg a pácienseket. Volt néhány csibész kölyök, aki megpróbált gúnyt űzni ebből.
Ők vizsgálat befejeztével aznap nem kaptak sajtot.
Általában minden gyereknek adok, mikor végzünk a vizsgálattal. Ha véletlenül mégsem lenne annyi, ha kifogyok belőle, akkor maradnak a színes matricák, melyek egérkések és sajtosak. De a rossz gyerekek nem érdemelnek jutalmat. A mai vizsgálatoknál is felkészültem, igaz a sajtkészleteim fogytán voltak, főleg, hogy a hosszabb ideig bent lakó gyerekeket is meglátogattam. Néha, tényleg csak néha, ha a szabadidőm engedi, akkor szórakoztatás miatt lógok a gyerekosztályon. Akadnak gyerekek, akik szeretik a verseimet, sőt, még illusztrációkat is rajzolnak hozzá, a kisebbek pedig a rögtönzött, ingyenes bábjáték előadásaimért vannak oda.
Olykor még a nővérek is csatlakoznak a közönséghez és sugdolóznak maguk között. Lehet kibeszélnek és kritikával illetnek, de a főorvosnál még nem jelentettek fel. A késési szokásaimról szerintem már mindegyik felettesem tud, még az apám is, pedig ő nem is a gyerekosztályon dolgozik. De a dolgaimat rendszerint becsületesen végzem el és nem sumákolok el dolgokat.

Most az elmúlt másfél órát a sürgősségin töltöttem. Egyik vizsgálógól alig búcsúztam el az egyik pácienstől, a folyosóra kilépve rögtön megtalált egy nővér és értesített, hogy érkezett hozzánk egy újabb kis beteg, fejsérüléssel és egy eléggé hisztérikus nővel, mint kisérő. Időm se volt megkérdezni, hogy pontosan mit is ért fejsérülés, avagy hisztéria alatt, csak azt mondta meg, hogy merre találom őket és már ment is tovább az ellenkező irányba.
Jó, Perci, menni fog csak koncentrálj a munkádra! Odamész, szépen kivizsgálod a gyereket, megnyugtatod a nőt és majd utána iszol egy kávét és eszel egy kockasajtot. Nyugatom magamat, véve egy mély levegőt miközben gyorsan az említett vizsgáló felé veszem az irányt.
– Rezidens vagyok – válaszolok a kérdésre, mely akkor fogad, mikor belépek a vizsgálóba. Az állítólagos hisztériás nő tette fel a kérdést, melyet talán egy másik pillanatban kicsit sértően gondoltam volna, de látom a tekintetén, hogy volt nyugodtabb napja is, mint ez és kicsit idegesnek tűnik, mely miatt nem is tudom hibáztatni.
– Nem vettem sértésnek – rázom meg a fejemet és miután látom, hogy erősen a köpenyemen lévő névtáblára nézz, észbe kapok, hogy talán illendő lenne kezet nyújtanom neki és rendesen bemutatkozni.
– Elnézést, Doktor Yosef Percival Eastonnak hívnak – nyújtom feléje a jobb kezemet és mutatkozok be a teljes nevem, melyet csak hivatalos ügyek intézésekor és a munkám során szoktam.– De röviden persze Doktor Easton – bólintok. Amúgy meg Percinek szólítanak, nem hivatalos körökben, mert az rövid, könnyen megjegyezhető és kiejthető, főleg a gyerekeknek. De ugyanilyen az Easton név is, még ha ahhoz egyesek alaptalanul is negatív előítéleteket és érzelmeket kötnek.
– Önt hogy hívják? Gondolom, hogy ön a kisfiú… – pillantok le a síró kisfiúra, majd újra a nőre. Azt hiszem látom kettőjük közöttük a hasonlóságot, de nem tudom belőni a pontos rokoni kapcsolatot.
– Rokona? – kérdezek rá. Nem merem az anyjának nevezni, bár a legjobb tippem ez lenne. De lehet a nénikéje is. Esetleg a bébiszitter, hogyha mégsem rokonok.
Látom, hogy a sírás kerülgeti, így azt se merem neki mondani, hogy nyugodjon meg. Tudom, hogy ilyen és hasonló helyzetekben nem szabad azt mondani egy nőnek, hogy „Nyugodj meg!”, hiszen három lánytestvér között nőttem fel. Azt is észreveszem, hogy a nővér, aki eddig itt volt papírokat akar kitöltetni a nővel. Protokol. Még ha valljuk is be, szar az időzítése. Mérgesen ránézek, üzenve neki ezzel, hogy várjon néhány percet. Aztán vagy leesik neki a tantusz, vagy nem.
– Mindjárt megvizsgálom – mondom a nőnek címezve, próbálva megnyugtatni őt. – Hogy is hívják a kisfiút? – érdeklődök az ő neve iránt is, mikor a kisfiúra nézek és ezúttal már közelebb lépek hozzá, hogy észrevegyen.
Nem sok olyan kisgyerekkel volt itt már dolgom, aki akkora lett volna, mint ő, de remélem, hogy megtudok birkózni a feladattal. Kedvesen rámosolygok a tipegőre, hogy lássa nem kell tőlem félnie és egyúttal remélem, hogy a sírást is hamarosan abbahagyja. A köpenyem mellzsebéből előhúzom a toll lámpámat, ekkor véve észre, hogy az egér ujjbábomat a toll végén hagytam.
– Szia Connor! Én Perci vagyok! – szólítom meg vidáman a kisfiút, miután megtudtam a nevét és bemutatkozok neki is. – Nézd, ő meg itt Egérlovag! – mutatom be a bábot neki, az arcához kicsit közelebb tartva, hogy felfigyeljen a játékra. Mikor ez sikerül, kicsit jobbra, aztán balra mozgatom a bábos tollat, figyelve, hogy követi e a tekintetével. Követi, klassz.
– Akarsz vigyázni rá nekem egy kicsit, míg megvizsgállak? Jó, csak előtte még a lámpámat is nézd… – használom a toll lámpámat, hogy megbizonyosodjak arról, hogy a látásával nincsen baj. Oké, ennél se látok problémát. – Tessék, most már vigyázhatsz rá – veszem le a bábut a tollról, melyet visszarakok a zsebembe, a bábut pedig a kisfiú kezébe adom.
Ezek után gyorsan a térdreflexét is megvizsgálom, majd a fejét is, kicsit úgy fordítva őt, hogy a tarkóját is lássam. A tarkójánál észreveszek egy kis vágást, felületit, inkább horzsolásnak mondanám. A nővér már letisztíthatta a sebet, mert már nem látom, hogy nagyon vérezne. De azért egy kis gézt én odaragasztanék rá.
A vizsgálóasztal melletti toló kocsi egyik fiókjából egy tiszta gumikesztyűt húzok a kezemre. Először is letisztítom a kisfiú sebét, majd egy másik fiókból steril vattát veszek elő, melyből egy kis pamacsot a sebre teszek és sebtapasz csíkkal odarögzítem. Ez még arra az esetre is jó lenne, hogyha újra elindulna a vér a sebből. A ragtapaszban annyira nem bízok.
– Oké. Megvizsgáltam és úgy tűnik számomra, hogy a reflexei rendben vannak és a seb nem olyan mély, hogy össze keljen varrni. Egy kis vattát azért a biztonság kedvéért odaragasztottam – tájékoztatom a nőt a vizsgálat eredményéről és a véleményemről mialatt a gumikesztyűt leszedem a kezemről és közelben lévő fém kukába dobom.
– Ha gondolja, a kisfiú bent maradhat mára megfigyelésre, de én nekem a vizsgálat alapján úgy tűnik, hogy nincsen agyrázkódása – folytatom lassan, közölve vele a véleményemet.

Szószám: 1105 Megjegyzés: please fix my mistakes - Dr. Easton & Miss Dermot 96JVPJZ Remélem, hogy tetszik és bocsi, hogy ennyit kellett rá várnod please fix my mistakes - Dr. Easton & Miss Dermot 2624752903  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
please fix my mistakes - Dr. Easton & Miss Dermot
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ophelia C. Dermot
» Cory & Jamie - Mistakes and consequences
» Different Mistakes
» The grave of your mistakes
» i'm king of my castle // Schneiders & Dermot

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: