New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 45 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Luana Machado
tollából
Ma 07:05-kor
Melody Sharp
tollából
Tegnap 23:54-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:32-kor
Levi Thatcher
tollából
Tegnap 22:31-kor
Sebastian Nolan
tollából
Tegnap 22:22-kor
Marcia Elif Clements
tollából
Tegnap 22:20-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:59-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 21:50-kor
Elodie C. Harland
tollából
Tegnap 21:48-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

caught in a trap - - cece & colin
Témanyitáscaught in a trap - - cece & colin
caught in a trap  - - cece & colin EmptySzer. Okt. 28 2020, 13:37
You move through the room Like breathing was easy

- Ne, ne, ne, ne, lécci ne csináld, ne halj meg, lécci, lécci, lécci...!
Már egészen sírásba görbülő hanggal könyörgök a saját ajtómnak, amiben hiába fordítottam el a kulcsot, egyszerűen semmi sem történik. Alig fordul el, nem hallom a fordulással járó halk kattanást, miszerint a zárnyelv megmozdult, rángatom, csapkodom, egy ponton igazság szerint már rúgdalom, de nem történik semmi, ami egyetlen nyilvánvaló dolgot jelenthet – hogy kész, vége, ennyi volt, a kilincsem és ezzel együtt az ajtó zárja végérvényesen megadta magát. Nem nagyon értek hozzá, de arra tippelek, hogy leginkább az egész zár szétesett és/vagy beletörött az ajtóba, és mondhatnám, hogy nem láttam ennek jeleit közeledni, de úgy voltam vele, hogy nem mehet tönkre még ez is, vagy ha tönkre is megy, majd úgy veszem észre, hogy épp nyitva van az ajtó, vagy legalábbis én odabenn vagyok, nem pedig ezen az istenverte sokadik emeleten, amerre rajtam kívül többnyire a madár sem jár, és nem zárom ki magam.
Az egész tényleg tök nyilvánvaló, de én még percekig nem vagyok hajlandó erről tudomást sem venni. Mintha az, hogy nem adom fel, hanem tovább rángatom a kulcsot, két kézzel kapaszkodva belé próbálom elfordítani, csapkodok mindent, amit érek, miközben a szemembe lóg a hajam, a táskámat már rég a földhöz vágtam, és úgy egyáltalán, erőmön felül igyekszem nyílásra bírni a bejárati ajtót, változtatna bármin is.

De egy ponton túl azért már elég nehéz hinni ebben, én pedig elcsigázottan elengedem a kilincset, az ajtólapnak döntöm a homlokomat, szinte úgy lapulok az ajtóhoz, mintha azt hinném hirtelen szupererőm lesz és át tudok menni a falon, vagy legalább eltűnhetek a világ szeme elől, de semmi sem történik, naná hogy semmi, épp csak annyi, hogy a kétségbeesés hullámokban átcsap a fejem felett, majd szépen leterít úgy öt percig, amíg azon merengek, fel kellene-e hívnom Pault, hogy csináltassa meg, mégis csak az ő lakásuk, meg akkor már kezdhetnének valamit azzal is, hogy a zuhany folyton eldugul, de semmi késztetést nem érzek arra, hogy felhívjam Pault. Mert akkor Paul megkérdezi, miért nem futunk össze, ha azt mondom nem, arról akar beszélgetni, hogy vagyok és nekem nincs kedvem azt hazudni, hogy jól, Paul, tényleg, minden marhára jól alakul az életemben, miközben semmi sem alakul sehogy, de leginkább jól nem.

Az mégis elkerülhetetlennek tűnik, hogy valakit felhívjak, nyilvánvalóan nem fog varázsütésre kinyílni az ajtóm, és hacsak nem akarok valakinek a kanapéján csövezni beláthatatlan ideig, akkor nem nagyon van hova halogatni a dolgot. Mondjuk perpillanat elég jó ötletlenk tűnik hátat fordítani ennek a problémának (is, mint egy csomó másiknak), biztosan van valaki, aki nem bánja, ha elkezdek nála aludni nap nap után, de közben meg nem ártana, ha hozzá tudnék férni például a saját ruháimhoz, úgyhogy egy öt perces gyász szünet után felmarkolom a táskámat, előkeresem a telefonomat, és csak azért indulok el lefele, hogy ne egy helyben tipródjak, ami most elviselhetetlennek tűnik.
Gondolom, felhívom a tudakozódót, hogy adják meg a legközelebbi zárosok, ajtósok, nem is tudom, hogyan hívják ezt, számát Brooklynban, és lehetőleg egy olyanét, akik ki is tudnak jönni belátható időn belül, de alig magyarázom el, mire van szükségem, a hívás váratlanul megszakad, én meg állok egy fél lépcsőfokkal feljebb, mint a második emelet, és bámulom a telefonom teljesen sötét képernyőjét.
Nyilván a legjobbkor merül le.

Mint valami utolsó, megsemmisítő csapás, úgy fogadom az újabb balszerencsés fordulatot. Lezuttyanok a lépcsőfokra, kicsit ledobom a telefonomat, direkt, de azért nem annyira erősen, hogy végleg meghaljon, amúgy meg már nem nagyon számít neki, mert úgyis legalább két helyen törtem be a kijelzőjét, szóval ennek már mindegy. Nekem is mindegy. Nyilván nem lehetetlen megoldani a helyzetet így sem, nem vagyok hülye, én is tudom, épp csak erősen demotiváló, hogy a körülmények mostanában mintha folyton összeesküdnének ellenem, úgyhogy csak ülök, összefonom magam előtt a karjaimat, nekidőlök az oldalammal a falnak, és azon gondolkodom, vajon minek kell még történnie ahhoz, hogy esetleg tényleg eltűnhessek a földnek még a színéről is.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: caught in a trap - - cece & colin
caught in a trap  - - cece & colin EmptyVas. Nov. 08 2020, 17:23
Cece & Colin

You're caught in a trap - Let me help you get free

A kerékpárral lassan manőverezek be a lakóház bejárati ajtaján, ügyelve, hogy véletlenül se tegyek kárt az ajtóban, amely valahogy mindig kisebbnek tűnt, hogyha a kétkerekűt próbáltam áttolni az ajtóküszöböm, avagy, ha dobozokat, bútorokat kellett cipekedni. De sikerült megoldanom, hogy pont addig maradjon nyitva, míg erre szükségem volt és már haladtam is tovább vele.
A földszinten elhelyezett postaládáknál aztán erős késztetést érzek arra, hogy megálljak és megnézzem, hogy a postás a mai nap hagyott-e benne valami küldeményt. A barna, bőrből készült oldaltáskámból előhalászom a kulcscsomómat és a következő pillanatban már nyitom is ki azt a ládát, amelyik a lakásomhoz tartozik. A postaláda, csak úgy, mint a lépcsőházban lévő összes többi, kissé régebbi fajta, a külső fémlapja egy kissé már össze is van karistolva, ideje lenne újra lefesteni. Talán felvetem majd az ötletet a lakótársaimnak, egy világosabb zöld színű úgy vélem jól mutatna a többnyire fekete és szürke, illetve pár fehér, láda között.
Néhány pillanattal később a kulcsot elfordítóban a zárban, egy kattanás hallatszik és kinyitom. Nem csalt a megérzésem, néhány levél valóban ott lapult a fémlap mögött. Kiveszem őket és gyorsam leolvasom a küldő neveit, meg persze a címzett nevét. Két számla az albérlet fenntartásának érdekében és egy kicsit nagyobb levél nekem, egyenesen a tengerentúlról, Európa keleti feléből. Az egyik levelezőtársam küldte, kinek, ha jól emlékszem alig egy hónapja adtam fel levelet, melyre a választ most a kezeim között tartottam. Vidáman elmosolyodok e ténytől és izgatottan teszem a táskámba a leveleket. Miután felértem a lakásba első dolgom lesz elolvasni.
A ládát becsukom és a kulcsot újra elfordítom a zárban, ezt egy újabb kattanás jelzi is. Majd a biciklit tolom tovább. Igazából az lenne a helyes, hogyha felvinném az emelten és a lakásban tárolnám, de bármennyire is van hely hozzá, kikerülni már picit marcerás lenne és féltem, hogy Waffles még eljátszadozna a gumikerekekkel, valamint bár nem volt nehéz versenykerékpár, csak egy egyszerűbb fajtájú, maga a lépcsőn való fel-le hordása volt időigényes. Legalábbis reggelenként vagy amikor más lakók is közlekedtek a lépcsőházban. Hétköznapokon a kerékpárral szoktam közlekedni, azon utazok el az iskolába, ahol nem is olyan régen, még az idén, kezdtem el tanítani. Haza is azzal jövök, mint most és néha hétvégenként a környéken, Brooklynban is tekertem vele erre-arra.
Így mindig inkább hagytam a földszinten, zárral ellátva. Nem volt rendes kerékpár tartója a lépcsőháznak, csak egy szertár volt a földszinten, amely ilyesmire is alkalmas volt. Rendszerint oda toltam be, miután a földszinten élő kedves Mrs. Hall-al még régebben megbeszéltem a dolgot. Azóta cserébe gyakran vásárolok be neki, néha meg is lepem egy-egy váratlan bevásárlószatyorral az ajtaja előtt. Tudom, hogy idős és gyakran fájlalja a lábát vagy a derekát, nem is fáradság megtennem ezt, főleg, ha tudom, hogy ezzel a kis gesztussal mosolyt csalhatok az arcára és kicsit szebbé tehetem a napjait.
Miután a kerékpárt betolom a szertárba, aminek ajtaját gondosan bezártam utána, végre felfelé vezet az utam. Éppen, hogy elindultam a lépcsőn, el se értem a lakás ajtaját, mikor meghallom, hogy a lépcsőházban valaki leejtett valamit. Néhány lépcsőfok után észreveszem, hogy mi is az a tárgy, egy mobiltelefon árválkodik a következő lépcsőfokon, a lábam előtt. Lehajolok felvenni és aztán amikor újra felegyenesedek, előre nézek, pár lépcsőfokkal feljebb, a falnak dőlve megpillantok egy lányt is, gondolom a telefon tulajdonosát.
Ismerősnek tűnik. Valójában tudom is, hogy az egyik szomszédom, mert párszor már összefutottam vele a lépcsőházban. Igaz, eddig egyser sem tűnt ilyen letörtnek, mint most.
– Azt hiszem, hogy ez a tiéd – nyújtom feléje a mobilt, hogy átvegye és közben kedvesen rámosolygok.
Talán akad olyan személy, aki ezután őt kikerülve csak tovább menne, mígnem eléri a lakása ajtaját és végre tényleg haza ér, de én nem tudtam csak így hagyni, ahogy kuporog a lépcsőn. Miért akarna bárki is egyedül ülni a lépcsőházában?
– Jól vagy? – érdeklődök, aggódó pillantást vetve rá. – Történt valami? Szívesen segítek, hogyha tudok. Tudod, én is itt lakok a lépcsőházban, úgy emlékszek, hogy már néhányszor összefutottunk – teszem hozzá, röviden bemutatkozva, hogy teljes vadidegen, akinek semmi keresnivalója nincsen itt (és emiatt a segítségnyújtásom netán kétséges lehet), mégsem lennék. – Amúgy Colinnak hívnak.

Szószám: 666 Megjegyzés: remélem tetszik  caught in a trap  - - cece & colin 2624752903 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: caught in a trap - - cece & colin
caught in a trap  - - cece & colin EmptyVas. Nov. 15 2020, 15:08
You move through the room Like breathing was easy

Nyilván hallom a mozgolódást a lépcsőházban, de nem különösebben kapom fel rá a fejemet. Többnyire azt remélem, idáig épp most nem jön fel senki, vagy ha mégis, hát jó (értsd, megszokott) New York-iként majd csak továbbmegy, mondjuk anélkül, hogy köszönne, vagy bármilyen módon észrevenne. Nem tartom ezt udvarias viselkedésnek, de sokszor éreztem már úgy a városban, hogy szeretem ezt a fajta láthatatlanságot - egészen biztosan rémesen érezném magam egy olyasfajta kisvárosban, ahol kávéért sem tudsz leugrani úgy, hogy ne kérdezzék meg öten, felgyógyultál-e már az influenzából. Az emberek itt nem különösebben kedvesek, ami persze, szomorú, de én szeretem a nagyvárosi léttel járó anonimitást, azt hogy eltűnhetek, ha úgy tartja kedvem és nem kell másokkal beszélgetnem, ha nincs kedvem.

Nem tudom, hogy szerencsésnek érezzem-e magam, amiért a hangokból ítélve mégis csak erre jön valaki. Mint sokszor máskor, most épp megint olyan a hangulatom, hogy nem igazán tudom eldönteni, mit akarok, mit nem, és bármelyik eshetőségért mit vagyok hajlandó megtenni… vagy épp mire van erőm és motivációm. Most mondjuk azt hiszem, elég egyértelmű, hogy semmire, és a kedvem sem feltétlenül a lehető legszociálisabb, szóval amikor az egyik szomszédom felbukkan a látóteremben, és láthatóan észreveszi a földre hajított telefonomat, az első gondolatom az, hogy hogy fel ne vedd, de komolyan, mert akkor meg kell köszönnöm, nem ártana kedvesen megköszönnöm, és a végén még meg is kéne magyaráznom, miért volt a telefonom eleve a földön, szóval a hangulatom azt hiszem, tényleg afelé hajlik, hogy hadd legyek láthatatlan. Pedig lehet, valójában pont az kéne most nekem, hogy beszélgessek valakivel és eltereljem a figyelmemet a bejárati ajtómat ért kis balesetről, de most épp mindenhez is fáradtnak és nyűgösnek érzem magam.

- Aha, köszi - azért a helyzethez mérten megpróbálok egy borongós mosolyt varázsolni az egyébként valószínűleg eléggé lehangolt arcomra, ahogy leengedem a magam előtt összefont karjaimat és kinyúlok a saját, félhalott telefonomért, hogy elvegyem a szomszéd sráctól.
Mármint, ha valakire illik a “szomszéd srác” kifejezés, az pont ez a fiú, láttam már párszor jönni-menni a legtöbb szomszédomhoz hasonlóan, és olyan kimondottan ártatlan ábrázata van. Meg biciklije és kutyája, vagyis biztosan környezettudatos és állatbarát, szóval ismeretlenül is azt kell gondolnia az embernek róla, hogy biztos “jó gyerek” volt egész életében, sosem zárta ki magát a lakásából és bizonyára nem szenved semmiféle önértékelési zavarban. Velem ellentétben, mert a fentiek közül maximum a környezettudatos és állatbarát dobozokat pipálhatnám ki, de például nem hiszem, hogy mostanában képes lennék rendesen gondoskodni egy állatról, és hát környezettudatósnak lenni egész egyszerű, ha egyébként is az az életcélod, hogy a lehető legkisebb helyet se foglald el ezen a bolygón.
Ezeket a következtetéseket levonva nem tudom, miért csodálkozom azon, ami jön, de csodálkozom, és egyszerre akarom elsírni magam, meg elszaladni, és csak azért nem teszem egyiket sem, mert ciki és/vagy goromba lenne. Pedig többnyire nem vagyok ekkkkora nyomorék, mint ma, ennél azért pár fokkal normálisabban szoktam hozzáállni embertársaimhoz, meg kimondottan kommunikatív és kedves vagyok, csak… csak. Ez a nap haljon meg.

- Igen, összefutottunk már párszor. Meg a kutyáddal is. Cece - mondjuk nem hiszem, hogy megijednék attól, ha amúgy nem itt lakna, perpillanat nem sok olyan dolgot tudok elképzelni, ami ronthatna a helyzetemen, vagy akár általánosságba véve az életemen, szóval felőlem akár erre jöhetne egy sorozatgyilkos is, tenne nekem egy szívességet… jó, ezt amúgy természetesen nem gondolom teljesen komolyan, itt még nem tartunk, de a lényeg, hogy ettől sem választ el túl sok.
Ahogy attól sem, hogy őszintén válaszoljak Colin természetellenesen (mármint egy tisztességes New York-ihoz mérve természetellenesen) kedves és őszintének ható érdeklődésére, miközben nagyon-nagyon-nagyon utálok panaszkodni és legalább ennyire utálok másokra utalva lenni, meg segítséget kérni. Képes vagyok rá, de nem szeretem, úgy vagyok vele, hogy az ember épp csak annyit érdemel mindenből, amiért hajlandó maga megküzdeni, szóval majd akkor fogok felállni erről a lépcsőfokról, ha összeszedem magam és elindulok keresni egy nyilvános telefont, és kihívni valakit, hogy megcsinálja az ajtót.
Ebben a folyamatban nem kimondottan van helye egy ilyen Colin-féle kedvességnek, aztán mégis úgy érzem, hogy nem nagyon tudok annyira bunkó lenni, hogy ne mondjak semmit, meg szándékosan elkergessem, hogy legyen dolga máshol.

Halkan, röviden sóhajtok, vagy sokkal inkább szusszanok egyet - Semmi különös, csak ez nem az én napom. Azt hiszem, meghalt a bejárati ajtóm zára, mert nem tudom kinyitni, és még a telefonom is lemerült - bánatosan megbillentem felé a kissé meggyötört készüléket, de ettől függetlenül nem sok hajlandóságot mutatok arra, hogy bármilyen más mozdulatot tegyek. Beleértve azt is, hogy mondjuk akár fel is állhatnék innen, alátámasztva, hogy ez a helyzet tényleg csak egy szokásos “semmi különös” és véletlenül sem katasztrofális a helyzet, annak ellenére, hogy naná, hogy annak érzem.
- De amúgy semmi különös, tényleg, mindjárt felkerekedek intézni valamit - majdnem hozzáteszem, hogy “csak röviden megpihentem itt, mint egy átlagos rakás szerencsétlenség”, de azt hiszem, az valami akaratlan cry for help lenne, és remélem, ott még nem tartok.
Lécci, ne tartsak még ott…!
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: caught in a trap - - cece & colin
caught in a trap  - - cece & colin EmptyPént. Dec. 04 2020, 12:25
Cece & Colin

You're caught in a trap - Let me help you get free

Egy árválkodó mobiltelefon az egyik lépcsőfokon… Relatívan apró tárgy, lehet valaki észre se venné, nem törődően csak tovább sétálna felfelé, amíg el nem éri a lakása ajtaját. Tudom, hogy Mr. Baker legalábbis így tenne, de ő már nagyon idős, egyik szemét hályog fedi, bottal is jár fel a második emeletre, így talán a legutolsó, ami eszébe jutna, hogy felegyen valamit a lépcsőről. Vele ellentétben Mrs. Stewart a harmadikról talán felvenné, hogy aztán megőrizze a következő lakógyűlésig, ahol szemrehányóan megmutatná mindenkinek és felhasználná, hogy valami reformot eszközöljön ki a segítségével. Úgy emlékszek, hogy legutóbb sikertelenül lobbizott a bejárti ajtó megváltoztatásában… Talán kék színűre akarta átfesteni? Nem, nem, azt valaki más ötlete volt… Á, megvan! Ő új kódos beléptető rendszert akart felszereltetni a lépcsőház bejáratához, amit valami kis csipogó kártyával is lehetne használni, hogy ne keljen mindig előhalásznia a kulcsot a táskája mélyéről, mely elmondása szerint túl sok női holmi tartalmaz ahhoz, hogy hatékonyan megtalálja az alján lévő kulcsait.
Lehet olyan is akadna itt, aki felvenné a készüléket majd megpróbálna valamennyit profitálni rajta, bár ezt nem tudom biztosan. Mindenesetre csak nem hagyhatom, hogy a felsoroltak közül akár csak az egyik is a sorsa legyen, továbbá nem ilyen srácnak neveltek. Így felveszem, hogy később kiderítsem és visszaadjam a tulajdonosának, akit aztán a következő pillanatban úgy vélem, meg is találtam.
– Szívesen – mosolygok rá kedvesen, miután visszaszolgáltattam neki. Közben a szemeibe pillantok, melyekben kis bánatot vélek felfedezni. Az arcvonásaiban pedig az egyik lakót, bár az előbbi tényező jobban megragad. Miért ül a lépcsőfokon ilyen bánatosan? Persze, nem mintha ez tilos lenne, mert legjobb tudásom szerint ilyet még nem szavaztattak meg egyik lakógyűlésen sem, hogy a lépcsőn nem szabad szomorúan ülni.
A következő pillanatban rákérdezek a hogylétére, amely tényleg érdekel. Még a segítségemet is felajánlom neki, hogyha ezzel feltudom őt vidítani. Elvégre úgy neveltek, hogy segítsek másokon. De nem is akarom ezzel megijeszteni őt, hiszen csak látásból ismerhetjük egymást, így a nevemet is elmondom neki.
Meghallgatom a magyarázatát, hogy miért is gubbaszt is a lépcsőn szomorúan, mely után még mindig az az álláspontom, hogy Cece segítségre szorul. Valamint talán tudok is rajta segíteni, jut eszembe a gondolat, feltéve, ha hagyja is.
– Á, értem. Nem tudsz bejutni a lakásodba, a telefonod pedig nem tudod feltölteni, hogy hívj egy zárszerelőt, aki megoldja az első problémádat – ismétlem meg kicsit másképpen a szavait mialatt a kezében lévő, törött képernyőjű telefonjára pillanatok. Tényleg úgy hangzik, mint akinek egy kis segítségre nagy szüksége lenne.
– Nos, bár nem tudom, hogy neked milyen napjaid lehetnek, Cece, de én nem mindennap rekedek ki a lakásomból, hogy ne találjam különösnek – pillantok újra rá, kissé furcsállva a szóhasználatát. lehet, hogy ez neki egy átlagos történés, de… Csak bánatosnak és kissé elkeseredettnek látom, hogy azt gondoljam gyakori dolog ez nála és megtudja oldani egy kis segítség nélkül is.
Csatlakozok melléje, szintén helyet foglalva a lépcsőn. Jelen pillanatban más lakó nem közeledik a lépcsőházban, így nem hiszem, hogy baj lenne, ha elfoglaljuk. Eltelik így egy jó hosszú perc, mialatt némán ülünk a lépcsőn. Megelégelve aztán a némaságot és továbbra is megpróbálva segíteni a helyzeten, a zsebembe nyúlok, hogy elővegyem a saját okostelefonomat és feloldjam a kezdőképernyőjét.
– Tessék. Én ugyan nem értek a zárakhoz, de az én mobilom még elég sokáig bírja. Nyugodtan felhívhatsz rajta egy lakatost – bíztatóan rámosolyogva nyújtom feléje a mobilomat, melynek képernyője világít a lépcsőházban. Cece észreveheti, hogy a mobilom háttérképén egy corgi néz rá boldogan, kinyújtott nyelvvel. Az én kutyám, Waffles.

Szószám: 565 Megjegyzés: caught in a trap  - - cece & colin 2624752903 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: caught in a trap - - cece & colin
caught in a trap  - - cece & colin EmptySzomb. Dec. 12 2020, 15:55
You move through the room Like breathing was easy

Beleegyezés-szerűen félrehajtom a fejemet. Igen, elsorolva valójában ez a fő problémám, de azért ha jobban megvizsgáljuk a helyzetet, ezek nem is olyan nagy problémák. Mármint, az első gond megoldására elég lenne elmenni valami netkávézóba, biztosan fel tudnám tölteni a telefonomat. Vagy átugrani valakihez, akit ismerek ennyire, és töltőt kérni ott. Vagy ugye ott van a nyilvános fülkék lehetősége, és azt hiszem, egy hívásra még csak lenne is elég apróm, szóval ezek nem lehetetlen problémák, nem olyan rossz a helyzet, mintha mondjuk meghalt volna valaki, csak nyilván ezzel nem poénkodik az ember. Az meg nem is kérdés, hogy szerelőt kell hívnom, de ha van telefonom, akkor hívhatok szerelőt.
 Szóval nem olyan rossz ez - folyamatosan ezzel győzködöm magam és nem értem, hogy akkor mégis miért úgy érzem magam, mintha valaki tényleg meghalt volna. Mostanában a legkisebb dolgok is indokolatlanul ki tudnak akasztani és tudom, hogy ez nem oké, de mégis mit csináljak? Egyszer biztos elmúlik ez is, mint ahogy az ember meggyógyul egy kis megfázásból, vagy tudom is én.

- Hát, tudod, már vacakol az ajtóm egy ideje, szóval azt hiszem, ez elkerülhetetlen volt. Meg kellett volna csináltatnom már korábban - ami ugye felveti a kérdést, jogosan, hogy akkor miért nem csináltattam meg, de hát biztos nem csak az én életemben vannak olyan dolgok, amelyeket halogatok. Különösebb ok, vagy értelmes magyarázat nélkül, egyszerűen csak nem volt kedvem foglalkozni vele. Meg az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy nem vagyok itthon túl sokat, sőt, annyira kevés időt töltök ebben a lakásban, amennyit csak lehet, tekintetbe véve, hogy gyakorlatilag egy tetőtéri lyuk, elromlott a fűtés és huzatosak az ablakok, szóval folyton fázok, de ezek is olyan dolgok, amelyekkel nincs kedvem foglalkozni és nem akarom megoldani. Végtére is nem az én lakásom, Paulnak meg nem akarok panaszkodni, örülök, hogy van hol laknom, és alig kerül valamibe, szóval… közben meg tudom, hogy ezek _sem_ megoldhatatlan problémák, csak én nem bírok el az életemmel, mint mindig.

Biztos ezért van az, hogy gyakorlatilag képes lennék elsírni magam attól, hogy Colin leül mellém, aztán felém nyújtja a saját telefonját. Komolyan, kéne nekem valami idegerősítő, vagy valami. Legalább mondjuk egy feles, Vagy egy cigi. Nem is tudom azonnal rávenni magam, hogy elvegyem tőle a mobilt, csak nézek rá, aztán meg a telefon világító hátterére a cuki kiskutyával, és hirtelen elkezdek irigykedni, hogy lehetnék ilyen tisztességes ember is, biciklivel, kutyával, barátságos arckifejezéssel - pedig semmit sem tudok Colinról, az is lehet, hogy semmi irigyelnivaló nincs az életében, én most mégis irigylem kicsit, és némileg zavarban is vagyok a nem várt ajánlkozástól.

- Köszi - szusszanom aztán végül bátortalanul, mert azért még én is fel tudom mérni, hogy ez egy ilyen “most vagy soha” lehetőség, amivel legalább egy kicsit könnyíthetek magamon, még akkor is, ha úgy érzem, nem érdemlem meg egy ismeretlen kedvességét, úgyhogy megint tárcsázom a tudakozódót és megkérem, hogy kapcsoljanak nekem egy céget, aki tudna küldeni valakit zárakhoz. Ezt követi egy pár perces, kissé kínos beszélgetés egy férfival a vonal túlsó végén arról, hogy mi a probléma, milyen típusú a záram az ajtón, vagy legalább a kulcsom, mikor tudnának jönni, és akkor persze realizálom, hogy nem nagyon van kedvem sürgősségi felárat fizetni, szóval arra a remek megegyezésre jutunk, hogy majd holnap délután ötkor jönnek, úgyhogy bediktálom a nevemet, a címemet, meg a telefonszámomat, abban a tudatban, hogy most akkor el kéne másznom Queensbe, hogy Linánál aludjak, vagy előrukkoljak valaki mással, akinek felbukkanhatok a küszöbén, és lehetőleg nem dob ki. Ja, és le kellene vennem kápét. Minden oké, minden oké, minden oké…

- Köszönöm, ez most jól jött, mondjuk csak holnap fognak kijönni, de mindegy - nyújtom vissza a telefont Colinnak, pár fokkal életrevalóbban, mint eddig - Majd valamivel meghálálom, komolyan. Mit szeretsz? Kávét, sütit, bagelt…? - nem mintha majd én tudnék neki bármelyikből is királyat csinálni, de venni azért tudok, vagy nem tudom, hozok jutalom falatokat a kutyájának, vagy valami, hogy ne érezzem magam olyan haszontalannak.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: caught in a trap - - cece & colin
caught in a trap  - - cece & colin EmptyKedd Feb. 02 2021, 12:57
Cece & Colin

You're caught in a trap - Let me help you get free

Megértően bólintok a magyarázatára. Nem feltétlen a vacak ajtók ügyében, nekem szerencsére még nem volt bajom az enyémmel. Leszámítva, hogy itt-ott kicsit megkopott, főleg a keretbe illeszkedő széléről pergett le a festék. Ráfért volna egy újra festés, de úgy véltem ez a szépséghibája jellemet adott mind az ajtónak, mind a lakásnak. Utóbbi néhány szobáját szintén úja kellene már festeni. Talán majd tavasszal, esetleg nyáron.
– Nálunk a vízcsapokkal szokott olykor probléma lenni. Elég öregek az itteni csövek. Igazából… Minden elég régi ebben a lakóépületben – jut eszembe a tény. – Itt a lépcsőházban például az első lépcsősor harmadik és negyedik foka jobb oldalt kissé le van törve, szóval, ha biztonságosan akarsz lefelé menni, azt szorosan a fal mellett kell tenned, nem pedig a korlátnál. A vaskorlát amúgy is kicsit rozsdás. A postaládák előtt, ha szemben állsz velük, a második sor ötödik padlókője mozog, hogyha ráállsz és billegsz rajta egy kicsit – beszéd közben megpróbálok egyik kezemmel az említett dolgok felé mutatni, a lépcsőfokok irányába, a mellettünk lévő korlátra és a postaládák felé. – Észrevetted már? – kérdezem meg, újra rápillantva.
Persze ezek afféle kis hibák, lehet nem is vette őket észre, de ha mégis az se lenne nagyon meglepő. Régi lépcsőház ez. Az általam felsorolt hibák nem is képezik a teljes listát, de nem akarom nagyon untatni őt ilyen észrevételekkel vagy még jobban elszomorítani amiatt, hogy egy ilyen helyen kell élnie. Csak ráakartam mutatni, hogy nem feltétlen az ő hibája, hogy rossz az ajtaja. A házmester feladata lenne rendben tartani a panelházat.
– Mrs. Stewart, aki a harmadik emeleten lakik, szeret reformokkal előállni a lakógyűléseken. Talán megemlíthetnéd neki, hogy a lakások mostani típusú ajtóin a zárak eléggé silány minőségűek és kicseréltethetnék őket jobbra, a havonta fizetendő közös költségből. Lehet, hogy aztán ő felhozná ezt témának a következő lakógyűlésen és meggyőzne róla más lakókat vagy kitalálnának valami megoldást és történne változás – adok neki egy ötletet, mely talán megoldásul szolgálhat a problémájára és esetleg hasonló problémákra is.
Aztán más megoldási lehetőségeket is felvetek neki, látva, hogy tényleg segítségre szorul és én ezt nem nézhetem tétlenül. Leülök melléje a lépcsőfokra, átadom neki a mobiltelefonomat és ezt követően csendben várok, míg ő telefonál. Nem probléma, hogy néhány percet várnom kell, míg elintézi a hívást, semmiség ennyit várakozni. Avagy csak megedződtem már a várakozás terén, ezért tűnik úgy a következő pillanatban, hogy alig pislogtam egyet-kettőt és már visszakapom a kölcsönbe adott mobilt.
– Szívesen! Örülök, hogy tudtál szólni egy szerelőnek, hogy intézkedjenek a vacak ajtód ügyében – mondom mosolyogva mialatt elrakom a telefonomat. – Á, nem várok el ezért semmit – intek nemet a tettem meghálálásával kapcsolatban. Nem azért segítettem rajta, mert valamilyen ellenszolgáltatást, jutalmat vártam érte. Szívesen segítettem rajta, önzetlenül. – Amúgy én inkább az a teázós fajta vagyok, mintsem kávézós, de bagelt szívesen eszek melléje – adok aztán mégis választ a kérdésére, hogyha ragaszkodna meghálálni a hívást. Talán egy reggelimeghívás nem is hangzik olyan rosszul, hogy makacsul ragaszkodjak a visszautasításhoz, de tényleg nem akarom rákötelezni őt ilyesmire.
– Várj, a szerelő azt mondta, hogy csak holnap jönnek ki? – ismétlem meg a szavait, mikor újra eszembe jutott mit mondott azelőtt, hogy a szívességem meghálálására terelődött a téma.
– Addig mitévő leszel? Van valakid, akinél meghúzhatod magadat? Kérlek, ne mondd, hogy az éjszakát itt tervezed a lépcsőn tölteni és itt várni meg a lakatost! – nézek rá némi meglepettséggel és reménnyel, hogy ilyet ő se tervezhet.
– A lakótársam csak holnap délután jön vissza, de van egy szabad, kihúzható kanapénk… Ha nincs hová menned, nem lenne probléma, hogy átjössz hozzánk pár órára. Amúgy is, a lakásban lehet találunk neked egy töltőt, amivel feltudod tölteni a mobilodat és még Wafflet is megismerheted – ajánlom fel neki újra a segítségemet.
A lépcsőfokról mindenesetre felállok, nehogy a végén még Mr. Baker itt teremjen a botjával és ne tudjon tőlünk közlekedni a lépcsőn. Vagy másvalaki. Sose lehet tudni előre ki költözik be, avagy ki, esetleg ki visz fel-le bútorokat, melyekhez szükséges, hogy tudja használni a lépcsőt. Lassan el is indulok, az emeleten, a lakásom ajtaja felé. Az oldaltáskámból előszedem a lakáskulcsomat.
– Szóval? Hogy döntesz Cece? – pillantok hátra feléje mialatt kinyitom az ajtót. A lakás mindössze két ajtóval van arrébb a lépcsőtől.
Kattan a zár, az ajtó kinyílik. A lakás egyik szobájából, nagy eséllyel a nappaliból, Waffle ugatását lehet hallani. Még egyszer hátrapillantok. – Vagy ez a búcsú? Mindenesetre örültem, hogy összefutottunk és fel a fejjel, Cece, egy rossz nap után mindig jön egy jobb! – mondom kicsit hangosabban, vidáman, mosollyal az arcomon, hogyha látja a vidám tekintetemet, talán ezzel is egy kis boldogságot csempészhetek a napjába. Reményt, hogy történnek még jó dolgok is ebben a kegyetlen világban.

Szószám: 748 Megjegyzés: caught in a trap  - - cece & colin 4146035580 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: caught in a trap - - cece & colin
caught in a trap  - - cece & colin Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
caught in a trap - - cece & colin
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Rat Trap
» It's a Trap! ~ Ama & Nishi
» Annie & Damian ~ Rabbit in the Trap
» cece & lina
» on hold - kat & cece

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: