New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 70 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 70 vendég :: 3 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lambert Schultz
tollából
Ma 00:10-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 23:11-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 22:48-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 22:48-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 22:45-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:33-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 22:13-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Tegnap 22:05-kor
Tiger Kareem Abbar
tollából
Tegnap 22:00-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Adore You - Kevin & Emilia
TémanyitásAdore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyHétf. Szept. 07 2020, 08:28


Breathe me in, breathe me out
I don't know if I could ever go without
A toll fel-le fityeg a mutató – és a középsőujjam között. Türelmetlenül dobolok vele a papírokon, miközben hol az órát, hol az ajtót fürkészem. Én érkeztem túl korán. Hogyne? Alig tudtam aludni éjjel. A mai nap megváltoztathat mindent... Előfordulhat, hogy többé nem néz át rajtam! Mindent elterveztem, hogyha belép, már rögtön tudjam, mit fogok mondani. Akár egy forgatókönyv, de ahogy már azt előre sejthettem volna, nem úgy alakul, ahogy elképzeltem.  Sőt, a létező legrosszabb verziót írjuk meg együtt...
És így is lett. Belépett az ajtón dühösen bevágva azt, én pedig éreztem, ahogyan a lábaimba megdermed a vér és a hangom elcsuklik, ennek ellenére mégis felpattanok ültő helyemből.
Szinte megdermedve, arcomra fagyott mosollyal vártam a pillanatot, hogy ezúttal ne nézzen el mellettem, hanem egyenesen rám szegezze mélybarna tekintetét. Ha valaha is a gimnáziumi éveid során voltál szerelmes, vagy valami ahhoz hasonló áhítattal ódáztál valaki felé, akkor a fejedben minden bizonnyal rengetegféleképpen megtörtént a nagy találkozás, az első pillanat. És igen, biztos vagyok benne, hogy rózsaszín, vattacukros, mázas volt. Az enyém is! És most, amint megszólal, dagadni kezd a buborékom, pukkanásra készen.
- Ó, ehm! – beharapom ajkaim, morzsolgatom azokat egymáson. Lefojtok egy nevetést, kétségkívül zavaromban. - Igen-igen, így van! – bólogatok lelkesen, egyik kezemmel rá is mutatva, hogy kimondta a lényeget.
Lassan felemelkedem a helyemről, hogy a mellettem lévő széket kínáljam fel neki. A térdeim alig észrevehetően reszketnek közben.
- Az igazság az, hogy nem kaptam pontos információt arról, hogy melyik módszerben lenne rám szükséged. – ahogy beszélek, másra sem tudok gondolni, mennyire rossz ötlet volt magamhoz közel hívni az imént. A közelsége ugyanis nagyon is figyelemelterelő a számomra. - Ikonológia? Stílustörténet, vagy a művészetszociológia? – kíváncsiskodom, ahogy végül engedve meggyengült térdeimnek, leereszkedem a székemre. Tekintetem a füzeteim halmazára tapasztom, igyekszem minél inkább elfelejteni, hogy ki a diák, s elmerülni abban, amiért itt vagyunk...
- Ha tudom, hogy mi a pontos feladatom, esetleg a következő alkalmakra jobban feltudnék készülni. Nem mintha most rögtön ne tudnék mondani valamit... – zavartan beszélek, hogy végül megengedjem magamnak a kényeztetést, és megfigyeljem őt. Épp csak egy pillanat, épp csak egy rögtönzött szemkontaktus. Közelről sokkal vonzóbb! A fene!

szia  Adore You - Kevin & Emilia 2624752903 ((reflektáltam a lapodra)) olyancukivagymegeszlek
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyHétf. Szept. 07 2020, 22:16

Lia&Kev
♔ Adore you ♕
A "drámai belépőm" kis híján kiszakítja keretéből a vaskos, faragott ajtót magam mögött. Nem is csoda, hogy idegesen rontok be, hiszen nemrég abban a tudatban éltem, hogy a tantárgyam idén is be van biztosítva. De ezúttal túlságosan naív voltam. Lebuktam, kihagytam az előadásokat. De őszintén... Kit érdekel, hogy az első ember bogyókkal mammutokat pingált Gollam barlangjának falára?! Mindig is a tettek elvének éltem. Elmélet legfeljebb a szükséges építőanyag kiszámításához, az épület statikai tervezéséhez és az anyagok szakítószilárdságának kielemzéséhez kellhet. Minden más, amit tölcsérrel öntenek a gallérunk mögé, csupán felesleges maszlag. Persze meg kell magyarázni, mire gombolnak le újabb dollár ezreket a jópolgárról... "Teljesen idegbe jöttem."  
Mint egy durcás gyerek, úgy megyek egyre beljebb a terembe, ahol már bizonyára epekedve vár leendő mesterem. Azonban... nem is tudom... a csalódás igazán kellemes, amint megpillantom a lányt.
Igen, én vagyok az a srác, aki picit lemaradt. És nem restellem a bűnbánó orcámat mutatni felé, mikor személyem felől és jöttöm okáról kérdez.
Első, hozzá intézett mondatommal látványosan zavarba hozom a lányt. De hát én se vagyok a helyzet magaslatán.
- Köszi! - húzom magam alá a széket, de fordítva ülöm meg, így támláján támasztom súlyos kobakom karjaimmal.
- Nos, akkor jó helyen járok, Miss..iss..? Szóval Tanárnő, kinek bizonyosan neve is van, amit azóta meg akarok tudni, ahogy beléptem e falak közé. - Örülök, hogy nem Finchre sózott rá az öreg. Az a gyerek egy túlbuzgó kompót, és ha ő várt volna az ajtó túloldalán, bizonyosan orrba verem és már húzok is Joe műhelyébe. De így, hogy egy csinos, és látványosan félénk leány fog pesztrálni... hát... maradhatnékom van.
- Kevin vagyok, első ezen a néven. A Knight család sarja. - Szóval elhülyülöm, de ha már történelmet tanulunk, még ha a rosszabbik fajtából is, oldom a hangulatot. Kezem nyújtom, hogy végre megtörténjen az első fizikai kapcsolatfelvétel is. Ezzazzz!
- Módszer? Ja igen, a Fincsi Da Vincsi meg a négy tini nindzsa, ugye a Leonardó, Donatelló, Rafaelló, Michalangelló, meg ugye, akitől a mesterséget tanulták, Szecska... őket szívesen végighallgatnám. De egyébként a kérdést sem értem. Szóval ha van nullás szint, akkor írd fel a nevem mellé. - egy a lényeg, hogy görbüljön valahogy, és ez a szimpatikus leány ne érezze kényelmetlenül magát mellettem.
- A pontos feladatod, hogy elérjük a kettest az öreg óráján. A többi nem fontos. Tényleg! Mivel vett rá az öreg? Más egyébként... nem láttalak már valahol? - elmerülök tekintetében.. talán túlságosan is. De hát a fene egye meg, csini-a-tanárnéni!

~ Hellóóka! Adore You - Kevin & Emilia 3874598021  ~ És akkor ki tanít kit?  Adore You - Kevin & Emilia 1404455205  ~Are you with me ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyKedd Szept. 08 2020, 08:12


Breathe me in, breathe me out
I don't know if I could ever go without
Amíg elérhetetlen volt, addig egyszerűen lefestettem a mentális termemben, hogy személyiséget adjak neki és kettőnk történetét kiszínezhessem. Bizonyára minden - félénkebb - kamasz lány így tesz életének első szakaszaiban. Nem hittem volna, hogy egy nap majd a hőn szeretett intézménynek köszönhetem, hogy megismerkedhetünk, és azt sem, hogy az általam elképzelt, titokzatos, mindig kapucnis fiú ennyire hevesen kifejezi az érzelmeit. Megilletődve nézek rá, ahogy a széket megfordítva mellém heveredik, s próbálom leginkább eltüntetni zavarom tüneteit. Pótcselekvésekkel. Első sorban.
- Csak Emilia. – mutatkozom be rögvest, ahogy újabb pofátlanul szemérmetlen megjegyzéssel él felém. Nem tudom titkolni, valószínűleg a pír is arcomra költözik, ahogy a tincseim füleim mögé igazgatva mosolygok magam elé.
A bemutatkozására elnyílt ajkak mögül kezdek vigyorogni. Tetszik a humorérzéke, sikerül puhítania a merevségemen. - Attól tartok, hogy már csak a négyszögletes asztal lovagja lehetsz... – jegyzem meg, mintha az én vicceimen bárki tudna nevetni. A somolygásom lankad, ahogy kezét felém nyújtja. Sután nyúlok érte, hogy belecsúsztathassam kezébe az enyémet. Érzem, mennyi helyen érnek apró kisülések a bőreink találkozásakor. Lefojtok egy sóhajt, és hagyom, hogy pár függőleges rángatás után eleresszük egymást.
Előre fordulok, ha elengedtük egymás kezét és felcsapom a füzeteimet, mintha a megválaszolatlan kérdés után rögvest keresnem kellene valamit. Ahogy aztán felelni kezd, fejem felé fordítva, kuncogni kezdek a kijelentésén, az elemzésein.
- Szóval nullás szint... De legalább tisztában vagy négy meghatározó reneszánsz művész nevével, ez már haladás! – próbálok biztató lenni. Habár eléggé megnehezíti a dolgomat, ha valóban semmi más nem maradt meg a számára, de nem arról vagyok híres, hogy kétségbeesnék. Nincs vizsgaidőszak, úgyhogy belefér, hogy pár órát rá szenteljek.
A következő megjegyzésére bólogatni kezdek, túl sok időnk nem lesz, hogy évek anyagát megtanítsam, de a görbét elérhetjük. Aztán az első kérdésére fejem alig észrevehetően ingatni kezdem. Egy picit szégyellném bevallani, hogy csak az ajánló miatt teszem... Elnyitom a szám, hogy feleljek, miközben felé is fordulok, de a második kérdése olyan erővel hasít keresztül a szürke lelkemen, hogy szinte hallom, hogy megreped. És közben szüntelenül bámul is mellé, hogy biztosan úgy érezzem, megnyílik a föld alattam.
Megköszörülöm a torkom, elkapom a tekintetem és a füzet egyik szélével babrálok közben. - Rendben, akkor a kettesre fogunk törekedni, de nem bánjuk, ha fölé megy! – fűzöm hozzá, majd helyezkedem picit a széken, hogy valamelyest felé fordulhassak. - Igazából azt gondoltam, hogy jól mutat majd az ajánlásomban, ha szerepel benne, hogy korrepetáltam is ennyi tárgy mellett, kitűnővel a zsebemben... – máskor büszkén mondanám ezt, de így, itt, vele, valamiért szégyellem, hogy ilyen 'stréber' okom van rá. - És hát, hát igazából itt tanulok én is, úgyhogy-úgyhogy párszor elmehettünk egymás mellett... – amikről én mindig azt képzeltem, hogy varázslatos pillanatok, most kiderült, hogy Kevinnek semmit sem jelentettek. Ami igazából teljesen jogos. Kicsi, színtelen, okoska vagyok, ő bizonyára a bulis csajokhoz van szokva - ami szemlátomást én nem vagyok...
- Oké, akkor először is, meg kéne beszélni, hogy egy héten mennyi időt tudnál rászánni erre a plusz órára, ne legyen ütközés más óráinkkal. És a következő alkalomra én pedig előkészíteném neked az anyagot. – átlapozom az első éves füzetem, kopott, enyhén gyűrött és lerí róla, hogy agyonhasznált. - De azért, most se engedlek el egy kis tudás nélkül... – ha nem avatkozik közbe, akkor leegyszerűsítve elmesélem, hogy miről fogunk majd tanulni együtt.

az, aki gyorsabb  Adore You - Kevin & Emilia 2081954265  dallam
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyKedd Nov. 10 2020, 20:50

Lia&Kev
♔ Adore you ♕
Már megérte a világ egyik - de legalábbis számomra - talán legdrágább egyetemére beiratkozni évekkel ezelőtt. Na nem a gazdag apucik gazdag gyerekei miatt, kikből legalább néha egy kis hasznot látok, hanem, mert az ember mindig kellemes meglepetésekkel találkozik lépten-nyomon a campus területén. Ott van például büfés Dolly. Lerobbant a robogója az éjszaka közepén. A "garázs-járatból" hazafelé belebotlottam, és életet leheltem a gépjárműbe. Azóta előre csomagolt, ingyen pulykás szendvicset kapok minden áldott nap - ha akarom, ha nem. Ostoba, ki legalább egyszer nem kóstolja meg!
Vagy ott van portás Steve. Beléptetésnél mindig lehúzza a kártyámat reggel 8 órás, halálbiztos érkezésre... még akár délben is. Neki felújítottam a jó öreg Impalája motorját. Azóta is hasít a gép, bár nem tudja, de hamarosan fel fog keresni, mert rohadásnak indult a küszöbnél. És ha tovább tekintünk kicsit.. remélem "Csak Emíliának" is van egy gépjárműve, amit hamarosan szerelnem kell. Neki szívesség nélkül is megcsinálnám, mert így közelről, ahogy hasam a szék támlájának düllesztem... van a szemében valami... amolyan gyermeki ártatlanság, ami lehet, hogy vonz egy kicsit. Magam sem tudom megmagyarázni. Kíváncsian várom, mi lesz belőle. De.. szóval, a kis Szösszenet lett a tanárnőm. Sokadig pillantásra is impozáns, mosolygós lány. Nem számítottam arra, hogy a kijelölt börtönőröm társasága még kellemes is lehet. Persze, tudom, apám melósai már várnak, de hát, ha egyszer hív a Kötelesség...
- Csak Emília... Ez valami ősi családnévnek tűnik. Talán.. indián? - máris pirul. Azért, ha már izzik, teszünk rá még pár lapáttal, hátha lángra kap. Tetszik ez a helyzet. Meglehetősen közelről szemlélem mozgó ajkait, szemeim fel-alá ugrálnak, mert nem tudom eldönteni, hogy íriszei jobban vonzzák-e tekintetem előbbinél. De azért jó látni, hogy bohóckodásomnak hála oldódik a lány is.
- Ez jó! Ez tetszik! - nevetek fel hangosan ötletére. Amolyan szívből jövő kacaj hagyja el torkomat, amin magam is meglepődöm. No lám, némi humor is szorult ebbe az apró testbe! - Szeretem a szögletes dolgokat. A prof. egyik óráján, mintha mutatott volna szögletes fejű embereket a "kubikos" korból. Félig aludtam, lehet csak a szelfije villant fel egy másodpercre. - a professzor feje tényleg szögletes, amolyan amorf..forma, vagy csak nekem szabálytalan? Rá tudnék építeni egy Eiffel torony makettet spagetti tésztából, és tuti, hogy nem dőlne el!
- Akkor tehát "kubis" lovag lehetek még? Meghívjuk a takarítót meg a menzás nénit, és körbeüljük a tanári asztalt. Kész is a kubi lovagrend. Lehetsz a mesterünk! - soha nem voltam az a komoly srác, mint karótnyelt iskolatársaim, de talán első bemutatkozásra.. valószínűleg érti már, hogy kerültünk ebbe a helyzetbe.
Egyébként meglehetősen puha kézzel áldotta meg ama "felhők fölött tanyázó mester", és nem sok kell, hogy a másik kezemmel is belekezdjek egy kis tenyértapiba... de muszáj visszafogni magam, ha nem akarom, hogy leadjon és inkább a hajléktalan-konyhán jótékonykodjon az iskolai tenyér-szatírok okítása helyett!
A tini nindzsákra lelkesen bólogatok, de amikor azt mondja, hogy reneszánsz, olyan, mintha káromkodna, és elégült mosolyom kiegyenesedik, a bólogató kutya feje meg gellert kap. Szóval nem tudom, miről beszél, de jó tudni, hogy reneszánszok voltak a pizzaevő csatornalakó nindzsák.
Elhalmozom kérdésekkel, egy bizonyosra még válasz sem érkezik első körben, de talán nem is az volt a legfontosabb. Azonban, lehetséges, hogy megfenyegették, vagy elrabolták a szüleit, csakhogy elvállaljon... sakkban tartják. Biztos így van! Csak ez lehet az oka, hogy most itt van, s ezért nem adott választ.
- A kettes az egy szép, esztétikus szám. Páros.. és nem olyan csúnya és páratlan, mint az 5-ös. Jó az nekem! Szeretem, ha párban vannak a dolgok! Tényleg! Csak görbüljön! Ne stresszelj rá, Emilia! - mosolygok, nyugtatólag, hiszen tényleg nem várok tőle sokat. Nem is kérem, hogy többet hozzon ki belőlem, mert ingyen csinálja, valószínűleg szánalomból. Aztán megtörik minden féle tévképzetem, kiderül valódi indíttatása.  
- Kiegészítheted azzal is, hogy állatidomár szerepet is vállaltál, egy kismajommal is volt dolgod. Megtanítottad az r-betűs szóra. R, mint reneszánsz. F, mint festő tininindzsák. - mostantól nemes szándék vezérel, tisztára, mint egy lovagot. Legyen velem kerek az az ajánlás!  
- Tudod, mindig elvarázsolt vagyok. Hajnalig melózok, sokszor ellógom a sulit, és ha itt is vagyok, élőhalottként keresem a helyemet. Az öreg előtt is lebuktam. - Most röstellem magam, hogy egy iskolába járunk, és nem tudtam a nevét. Ezek szerint ő tudta ki vagyok. Bemutatjuk a Nagy égés című filmet.  Főszerepben Kevin, a reneszánsz nindzsa-tanonc.
- Idő.. na annak mindig híján vagyok. Apám melós, de mióta lebénult, nem úgy megy a szekér. Helyette.. neki is dolgozok. Nem tudja fizetni az iskolát. Nem is igazán tudják, mekkora tandíjat fizetek ki. A nagy részét iskola utáni melókból fizetem... de várj, nem is ez volt a kérdés. Most úgy tűnhetek, mint egy panaszkodó kisgyerek. De, mondd meg Te! Mennyi idő kell, hogy előhozd belőlem a Sárkány Harcost, aki egyeseket hajlít puszta kezével? Igazodok hozzád mindenben! - Végtére, ő van értem. Én majd megoldom valahogy. A panaszpercek után én kezdem feszélyezve érezni magam. Rajta kívül még senkinek sem mondtam a titkos életem. Ha fel is tűnök az éjszakai életben, akkor is leginkább munkáért megyek. Pl. este elhozni egy autót a házibuliról, a tulaj részege úgysem vezet, addig meg is bütykölöm, és mire kijózanodik, az autója a garázsban várja.
- Node, taníts mester! - kezeim állam alatt kulcsolom össze, s közelebb hajolva fürkészem tekintetét. Akkor tanuljunk. Hátha ragad rám a koszon kívül is valami.

~ Reneszenász kubimester! Adore You - Kevin & Emilia 3874598021  ~ Taníts!  Razz  Adore You - Kevin & Emilia 1404455205   ~Are you with me ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyCsüt. Dec. 10 2020, 17:16


Breathe me in, breathe me out
I don't know if I could ever go without
Hirtelen a rózsaszín felhőben élt világom leszűkül egy egészen aprócska tanteremre. Igen, igen, ábrándoztam arról, hogy ő és én egy esős délutánon együtt sétálunk haza, hogy romantikus körülmények között a tudtomra adja, minden diáktársunk előtt, hogy évek óta szeret, vagy hogy leveleket dobál a szekrényembe, meg hogy egyszerűen csak elém lép és elhív az év végi bálba. Elgondolkodtam ezerszer kettőnk lehetséges helyzetén, ezerféleképpen ábrázolva fejemben, milyen lehet, amikor hozzám beszél, és az én szemembe néz, amikor közel lép hozzám, és már szinte megérinthetném, ahogy az illata arcon csap és megrészegít. Igaz, hogy csak firkálgatva, de olyan sokszor megrajzoltam már kettőnk első alkalmát, hogy szinte nevetségesen érzem magam, ahogy a fülem mögé tűröm gondosan átfésült világos tincseim. Ha lenne egy kis eszem - ami nyilvánvalóan nincs -, meg se fordulna a fejembe, hogy ezt az órát arra használjam, hogy imponáljak, hogy lehengereljem, és hogy észrevetessem magam vele. Kicsit ironikus, miféle sablonosnak érzem a tini filmek drámái után a kissé lepukkant, rossz fiú és az okos, minden szempontból kitűnő lány szerelmi történetét. Ó, csak azt, ami nincs!
- Háhá! – nevetek fel a kijelentésén, miképpen reagál a kevésbé elmés bemutatkozásomra, ami után meg sem lepne, ha lelépne az óráról, gondolván, hogy ostoba vagyok, mert még csak bemutatkozni sem voltam képes. Megfeszülnek arcizmaim, kissé még el is fordulok tőle, ahogy ráeszmélek a nevetésem mennyire borzasztó, mint egy elkókadt boszorkány... - Indián... – ismétlem valamivel halkabban, magamba rángatva egy kis józanságot. Elképzelem, ahogy a mindig-öltönybe bújt apám hajában egy toll ágaskodik, és bemutatkozik, mint a fél lábon korcsolyázó rénszarvas totemállat hozzátartozója. Elég groteszk!
Mosolyogva lesek fel rá, amikor megdicséri a humormorzsát, amit visszahajítok reflektálva az ő viccére ezáltal. Aztán persze csak még jobban kiszélesedik a mosolyom, ahogy a Professzorról beszél. Nem helyes másokon nevetni, és ha ezt anyám látná, biztosan templomba vágna azonnal, de ettől még inkább tetszik a dolog.
- Igen, lehet... – felelem szűkszavúan, zavarommal hadilábon állva. Egy dolog elképzelni, más dolog megélni. És hiába lázad minden porcikám a jó kis lány matrica ellen, amit biztosan már a fejemre ragasztott a gondolataiban, mégsem vagyok képes belőle kitörni. Soha életemben nem volt még dolgom olyan fiúval, aki tetszett volna. Általában messziről néztem őket, és mindig csak fejben történt bármi is... Így aztán nem tudom, mit kéne mondanom, amikor viccelődik velem.
- Szívesen! – felelem a kijelentésére, hogy lehetnék a Mesterük. A humorérzéke nagyon a helyén van, habár ha engem kérdezne valaki, talán túlságosan kicsapongó is, már-már szélsőséges, mégis továbbra is szórakoztat. Lehetséges, hogy azon is nevetnék, ha csak azt mondaná, hogy "Alma"? Megeshet. A boldogsághormon teszi. Átkozott az emberi test!
Habár kissé szégyellem bevallani, hogy mi okból kifolyólag kerültünk mi ketten össze, egyre kevésbé bánom. És ahogy kimondja a nevem a nyugtató szavai után, egészen olyan érzésem támad, mintha tokától bokáig ellazulnék, és egy újfajta, eddig ismeretlen vibrálás kelne életre a sejtjeim között. Tényleg kimondta a nevem, így? Ilyen szelíden?
- Rendben Kevin. – mosolyom lágyul, talán túlságosan el is szelídül egy pillanat töredékére, amíg össze nem kaparom mimikám. - Khm, igazad van. Nincs miért stresszelni. Megoldjuk. Sima ügy! – mosolyom aztán leginkább már csak a füzetemnek szól, ahogy fölé hajolva lapozgatni kezdem.
És aztán ér egy kisebb pofon - ami egyáltalán nem meglepő -. Túl szürke voltam mindig is a sok okos diák között, semmivel sem tűntem ki. Egyáltalán nem meglepő, hogy mindenki - szinte mindenki - kitűnő errefelé. Mégis, a szívem egy darabkája mindig azt remélte, hogy ő is észrevett engem. És a korábban megrajzolt képeknek kettőnkről hirtelen már nem marad olyan rózsaszín színe bennem. Hirtelen minden szívecske, és figura csak arra emlékeztet, mekkora béna vagyok...
- Ehm, persze, semmi gond, ne magyarázkodj! Nem ismerhetünk mindenkit a suliban, dehogyis. – hogy őt mentem, vagy magamat, amiért elszóltam, hogy mennyire jól tudom, kicsoda ő, számomra sem egyértelmű. - Túl sokan járunk ide. – vállat rántok, mintha nem számítana, és csak abban bízom, hogy nem feltűnően teszem. Nem tudom, hogyan kell lazának lenni. Soha sem voltam még lezser... Főleg nem olyan mellett, aki olyan sokat jelentett volna, mint a róla alkotott fantomfiú a fejemben.
A hirtelen kifakadása és magyarázkodása után úgy érzem, hogy az én problémáim semmivé törpülnek az övéi mellett. Lehetséges, hogy ettől csak még inkább megkedvelhetem?
A vázam kissé leenged, és már szinte teljesen felé fordulok. Megpróbálok persze nem túl aggódó fejet vágni, hogy ne ijesszem meg az igazi, túl-aggódó személyiségemmel, mégis, képtelen lennék nem komolyan venni, amit megoszt velem. - Nem-ne, egyáltalán nem panaszkodtál... – fogalmam sincs, hogy mit kéne mondanom, de hiába vicceli el és int további folytatásra, egyszerűen megmerevednek az izmaim, és a testem nem hajlandó visszafordulni tőle a füzeteim felé. Mintha egy gátba ütköztem volna...
- Nagyon sajnálom, hogy ennyi teher szakadt rád. És apukádat is. Az itt flangáló hajlakk és insta bagázs el sem tudja képzelni, hogy milyen könnyű dolguk van igazából. És ez alól én sem vagyok igazán kivétel. – vállat rántva, szomorkásan rámosolygok. - De ne hibáztasd őket, egyszerűen így nevelik őket a családjaik. És bármilyen puccos is a kalitka, a madarak nem boldogok bennük. – lepillantok kettőnk közé, aztán amikor ráeszmélek, milyen ostobán beszélek, hirtelen felkapom a fejem, és megcsóválom azt, mintha elkergethetném a korábbi szavaimat.
- Csak azt szeretném mondani, hogy nem semmi, amit teszel. És ha, .. ha van olyan tárgy, vagy beadandó, amihez segítség kell, akkor én, én nagyon szívesen segítek. Igazából időm, mint a tenger, szóval még szívességet is tennél vele. – mosolyom ismét szélesedik. - Természetesen bármiféle viszonzás várása nélkül és persze, ez nem kerülne be az ajánlómba... –  végét elnevetem, majd kíváncsian fürkészem, hogy mit szólna hozzá.
A szívem egyre hangosabban dobog, vajon meghallhatja? És vajon hogy van ideje a saját életére, ha folyton robotol és alszik? És hogy képes ekkora terhekkel ilyen jókedvűen maradni? És én hogy lehetek percről percre szerelmesebb? És ő? Hogy képes túlszárnyalni a fantomfiút, akit a saját igényeimre szabtam a fejemben?!?!
- Szeretnél inkább most hazamenni pihenni? Úgyis össze kéne állítanom az anyagot neked! – mosolygok rá kedvesen, pakolva a füzetet a táskámba, jelezve, hogy végezhetünk, ha úgy gondolja, az állapotfelismeréssel elvégre elkészültünk.
megbűvölsz...  Adore You - Kevin & Emilia 2081954265  dallam
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyHétf. Dec. 28 2020, 00:28

Lia&Kev
♔ Adore you ♕
Láthatóam és hallhatóan lelombozom, amikor azt kell valljam, bamba módon nem emlékszem rá. Többnyire körülbelül 30 fokban látok előre, az iskola kijárata és a büfé között közlekedem, meg néha betérek 1-1 előadóba, de amikor csak tehetem, távol tartózkodom e helytől. A beszűkült látás oka továbbá a napi 18-20 óra munka, emiatt Jacko-zombi üzemmódban kullogom végig a kampusz folyosóit. Minden esetre a pofám ég, mert másegyébként, ha lenne időm a csajokat smúzolni, rajta szívesen legeltetném kocsányokon lógó, gülledt szemeim.
- Túl... sokan... De... mostmár figyelni foglak! És nyugodtan kurjants rám, ha rajtam a szemellenzőm! - tarkóm vakarászásával próbálom szégyenem kellőn leplezni, de azért mosolyt is erőltetek bamba képemre.
Ahhoz képest, hogy most először beszélünk, máris többet tud meg rólam néhány perc alatt, mint az iskola minden hallgatója együttvéve. Remélem, hogy ez azért jelzés értékkel bír felé. Jelen pillanattól már nem csak egy-tanuló-a-sok-közül. És ritkán élvezem valaki társaságát ennyire, mint az övét.
- Köszönöm.. a felajánásod. De vigyázz, mert nem kizárt, hogy élek vele a jövőben! - széles vigyorom valószínűleg felérhet egészen fültövemig, dehát örülök, mint majom a farkának. Épp most mondta - tudat alatt -, hogy szívesen töltene el velem még időt a kötelező feladatán kívül. Mert ugye új feladatok, új találkákat generálnak.
Természetesen nem ingázok fel- s alá önsajnálatom posványában, de látom rajta, hogy megérintette a vallomásom. Nem is szívesen beszélek erről, nem akarom, hogy bárki sajnáljon, de mától van legalább egy olyan ember, aki tudja, min megyek keresztül. És ez jó érzés.
- Haza? Dehogy! Végre jól érzem magam valaki társaságában! Viszont... ha ma már nem tanulunk, van kedved sétálni egyet? Végre nem elsétálnék melletted, hanem melletted sétálnék. És kiengesztelésképpen a bambaságomért, meghívnálak egy kávéra... teára... bármire. - A kampusz távolabbi kávézója néhány percnyi séta innen, hangulatos kis emeleti terasszal. Addig is a parki sétány lombos fái alatt haladva végre nem én leszek az a srác, aki csak elhalad mellette. Végig rajta tartom majd a szemem... persze, ha eljön, és nem elmenekül. Addig viszont én is pakolászásba kezdek. Széket az asztalra, táskába bepasszírozni a kicsúszott csavarkulcsot, betört kijelzős telefont...
- De, ha dolgod van - bár remélem nem - akkor csak engedd meg, hogy elkísérjelek egy darabon! Veszélyes alakokkal van tele a kampusz. Hallottál már a sötét alakról, aki nagy csavarkulccsal jár-kel, és azzal kábítja el a védtelen lányokat? Na persze nem ez a kulcs az! - mutatom széles vigyorral a táskámba imént becsúsztatott méretes darabot.
- Szóval leszek a testőröd, bárhova mész most. Ez a legkevesebb, miután időt szántál a suli legbénább művtörisére.

~ Már le is rázott volna..  Adore You - Kevin & Emilia 1199779969  szívecske   Még hogy pihenni?  Adore You - Kevin & Emilia 793122874   ~Are you with me ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyHétf. Dec. 28 2020, 15:59


Breathe me in, breathe me out
I don't know if I could ever go without
Megértőn bólogatok a kérésre. Sosem lennék olyan bátor, hogy úgy viselkedjek, mint a korombéli pompon csapat tagjai, s csak úgy, mint egy előre koreográfiált jelenetben elé lépjek és mindenféle ostobaságot ejtsek ki a számon. A flörtölés és én nagyon távol estünk egymástól, amikor a megalkotásunk megfogant.
- Nagyon szívesen! Csak bátran! Tényleg, nem ijedek meg a kihívásoktól... Szóval gondolj rám, ha szükséged van egy segítő tollra! – fejem oldalra billen, ahogy állammal szolidan felé biccentek. Egyáltalán nem tartok tőle, hogy megkeres. Sőt! Talán a magam szerény módján így próbálja elérni a tudatalattim, hogy több időt töltsön velem, és észre vegyen. Még mindig szokatlan belegondolni, hogy a plátói fele a dolognak most húsvérré alakul a szemem előtt, és úgy tűnik annak ellenére, hogy eddig nem volt túl sok közünk egymáshoz, most mintha olvadna a jég. Fogalmam sincs, hogy mit tudok, vagy mit akarok kezdeni ezzel a későbbiekben. Az biztos, hogy tudva, hogy ő mivel birkózik meg napi szinten, ez a legkevesebb, amit tehetek érte.
Pakolás közben megremeg a kezem, amikor elhív egy sétára. Engem? A füzetek a táska szájában megdermednek egy pillanatra, amikor összerakom a szavakat, amik hozzám szólnak. Meglepetten, de mosolyogva nézek fel rá, ahogy felegyenesedem a holmim mellől. Mielőtt még elnyithatnám a szám, hogy bármit reagáljak, feldobja a széket, és folytatja. Úgy érzem, ahogy itt ácsorgok előtte, mintha körbe falazná a lehetőségeimet, egyetlen kijáratot hagyva csak nekem, ami magába foglalja, hogy mindenképpen együtt megyünk. És ettől a görbe a számon csak még inkább ível. A tréfát értve, megcsóválom a fejem, további mosollyal az arcomon.
- Ez esetben muszáj elfogadnom a figyelmességet a négyszögletes asztal lovagjától! – orrom felhúzva grimaszolok picit, hogy emlékeztessem az óra elején elejtett tréfánkra. Eközben már a kabátommal és a sálammal babrálok. Ha pedig kész vagyok, megvárom az ajtóban.
- Különben mindig ilyen figyelmes vagy? – kíváncsiskodom, ha már a folyosóra léptünk és leoltottuk magunk mögött a villanyt a teremben. - Azt hiszem a kávéhoz késő van, de egy forró csokira nem tudnék nemet mondani. És ehetnénk mellé fánkot, amire pedig én hívnálak meg! Így oszlanának a költségeink. Mit szólsz? – fel-felpillantok rá a vállam fölött, mosolyogva, félig belebújva a sálamba. Fogalmam sincs, hogy az ő alkatával szokott-e ilyesmit enni, de bízom benne, hogy nem fogja elutasítani a lehetőségét.
Ahogy kilépünk az épületből, máris összefonom karjaim a mellkasom előtt, ettől még kisebbnek tűnhetek mellette.
- Szóval, mit kell még tudni a suli legbénább művtöriséről? – érzem, hogy a hidegtől zsibbad az orrom, emiatt folyton felhúzom. Persze eközben lesem a reakcióját, fejem lágyan oldalra billentve, és ha felém pillant, láthatja, hogy a sálam mögött nagyon is somolygok rá.

elnézést, hogy kedves akartam lenni!  Adore You - Kevin & Emilia 199984066 legközelebb nem kíméllek!  ours
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyVas. Feb. 07 2021, 15:14

Lia&Kev
♔ Adore you ♕
- Szavadon foglak! - bazsalygom borostás ábrázatommal a lány felé. Csak egy utolsó nyomatékosítás, hogy az efféle ajánlatokkal szokásom élni, s bár butának nem tartom magam, de vannak tárgyak, melyeket képtelen vagyok megemészteni. És ezidáig nem fordulhattam senkihez... de most végre van valaki, aki szívesen segít, minden ellenjuttatás, kérés nélkül. Kedvességből. Nem vagyok én ehhez hozzászokva, ezért is lovagoltam még egy kicsit a témán. És az sem elhanyagolandó, hogy a felajánlást egy kedves - és nem mellesleg igen szemet gyönyörködtető - jelenség intézte felém.
Látható módon meglepődik, amikor nem csak ki-ki megy a maga útján, hanem meginvitálom egy kis sétával egybekötött frissítőre, s végül rám is ijeszt, mert elodázza válaszát.
- Ezazzz... - piszmogom orrom alá, miután igent mond. Már azt hittem, hogy szeleburdi természetemmel elrémisztettem őt. Azért az a "kék-halál" pakolászás közben elérte, hogy az önbizalmam egy másodperc alatt padlót fogjon. De az is megfordult a fejemben, hogy talán az ábrázatom.. vagy ki tudja, a szagom talán taszítólag hat rá. Ezért, még mielőtt a válasza megérkezett, kabátom alá szippantottam. Azt hittem ez a habozás forrása, de még érezni a sziszegős szappant.
- Figyelmes? Ha az lennék... már régen elhívtalak volna... Minden esetre, ha valakivel jól érzem magam, szívesen töltök vele kicsit több időt. - Bár szívesen hozzácsatolnám szóban is, de nem akarok ragadósnak tűnni: azonban az az igazság, hogy rég nem éreztem magam ilyen felszabadultan valaki társaságában. Hallgató társéban pedig még egyáltalán nem.
- Forró csoki és fánk. Hmm... Benne vagyok! - zene füleimnek! Ő is édesszájú! Egyre szimpatikusabb ez a lány!
Ahogy sétálok mellette, nem tudom nem észrevenni, hogy szinte eltűnik abban a nagy sálban... és ez mosolygásra késztet. Pont, ahogyan ő bazsalyog alatta.
- És tényleg a legbénább! - mosolygok még inkább megjegyzésére. - Pontosan nem tudom megmagyarázni, mert a legtöbb tantárgy tanulás nélkül is megy. Talán egyre kevesebb időm van tanulni, talán nem az én világom, talán nem is érdekel. De a tantárggyal valahogy nem vagyunk kompatibilisek. - billegetem a fejem jobbra-balra, de magam sem értem, miért pont ebből a tárgyból szorulok korrepetálásra. Megbukni azért nem szeretnék, mert sem a pótvizsga, sem a tantárgy újra felvétele nem lenne olcsó mulatság. - Suli után dolgozom, motorokat és autókat szerelek, ráadásul apám a baleset óta egyre kevésbé bírja a vállalkozás alatti nyomást, muszáj oda is bedolgoznom. Szóval el vagyok veszve, folyton próbálom utolérni magamat. - ismét panaszkodó tinédzsernek tűnhetek, ezért amint tudom, átterelem a témát más vizekre.
- Szeretek itt sétálni. Legtöbbször rohanok a folyósókon, de itt mindig lelassítok, bármerre is igyekszem. Tudtad, hogy a park több, mint 130 éves? Némelyik fát még akkoriban ültették, a koptatóköveket is akkor helyezték a lábunk alá, amikor Charles Pratt az iskolát megalapította. Vajon hány hallgató tanult már a cseresznyefák árnyékában, vagy hány pár andalgott a kis sétány kövein? Sokan csak rohannak A-ból B-be keresztül hasítva itt, és észre sem veszik a múltat maguk körül. Ahh... megint hülyeségeket beszélek. Most biztosan túl szentimentálisnak gondolsz. - Rázom meg a fejem. Nem is értem miket beszélek. Lehet, hogy nemsokára lelassít, és sarkon fordul. Az efféle témákkal inkább csak untatnám a legtöbb embert. - Kérlek, bocsáss meg. Inkább mesélj magadról! Hol képzeled el magad 1 év múlva... 5 év múlva... vagy még később? Mi a kedvenc időtöltésed? Sokat bulizol vagy inkább a könyveket bújod? - Hirtelen megrohamozom kérdéseimmel.  
A hideg csípte fák alatt kellemes andalogni olyasvalakivel, mint Ő. Érdeklődve figyel minden szavamra, de ahogy életem egyre több szeletkéjét osztom meg vele, úgy vagyok én is egyre kíváncsibb őrá.  

~ Te úgyse tudnál gonosz lenni  Laughing  szívecske   ~Are you with me ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyVas. Feb. 14 2021, 10:03


Breathe me in, breathe me out
I don't know if I could ever go without
Aprót bólintok, alig észrevehetően. Libapettyesre festi a bőrömet a gondolata, hogy talán tényleg megkeres majd, az óráinkon kívül is. Nem kellene ennyire szentimentálisan viselkednem vele kapcsolatosan, de képtelen vagyok megálljt parancsolni a szívemnek. Főleg, mióta a szellemfiú a képzeleteimből húsvérré változott a szemeim előtt. És felülmúlva a számításaimat, sokkal, de sokkal szimpatikusabb a valóságban, mint bármelyik általam fejben lejátszott ábrándozásomban. Az pedig, hogy kettőnk számára megannyi lehetőség adódik a közel jövőben, hogy megismerhessük egymást, szinte megbűvöl.
Leblokkol egy pillanatra a kérésével. Nagyon is örülök neki, hogy együtt maradunk még egy picit, hiába zárjuk az órát az én kérésemre. Felpillantok rá elnyílt ajkakkal, melyekből vékonyka mosolyt varázsolok. "Ha az lennék... már régen elhívtalak volna..." A szívem olyan erővel kezdi el ébreszteni a belső zeg-zugomat, hogy a bordáim egyszerűen csak töredeznek tőle. Vajon hallja ő is?
- Ó! Hát akkor örülök, hogy nem csalódtál az ifjú korrepetálód személyében. – fülem mögé igazítom az egyik szőke hullámot, miközben lefelé tekintek. Nem csak a térdeim reszketnek, a kezeim is. Kiváló pótcselekvés lefoglalnom magam ilyen mozdulatokkal.
- Tudtam, hogy nem fogsz nemet mondani a fánkra. Arra senki sem tud! – nevetek rá, ahogy elégedetten felszegve állam bazsalygok magunk elé.
Nem sértésnek szánom a jelzőt, amivel megillettem, csupán őt igyekszem idézni a korábbi megjegyzésére reflektálva. Aztán csak a görbe karcsúsodik a számon, ahogy hallgatom őt. És miközben sétálunk hol előre, hol őrá nézek. Utóbbi látvány jobban tetszik, ezért azon kapom magam, hogy hosszú másodpercekig képes vagyok őt figyelni. A szavai hozzá láncolnak, esélyem sincs másra koncentrálni, és megint azt érzem, hogy tenni akarok valamit érte.
- Komolyan mondtam, hogy segítek, ha tudok. Akár beadandókkal, akár a leckével. Tényleg. Rengeteg időm van. – próbálom győzködni, észre sem véve, mikor tettem a közelebb eső kezem a vállára. Ahogy azonban leesik, rögtön visszahúzom. - Hacsak ennyit tudok... Megkérdezhetem, hogy mi történt apukáddal? Nem muszáj válaszolnod! – nézek föl rá kíváncsian. Talán nem kellett volna nyíltan rákérdeznem, de érdekel. Minden érdekel, ami veled kapcsolatos.
Aztán, ahogy elterei a témát és mesélni kezd a helyről körülöttünk, elbűvölten lassítok le. Körbe fut tekintetem a sétányon, miközben megpördülök a tengelyem körül, hogy végül mellette állapodjon meg apró termetem ismét.
- Nem! Nem! Egyáltalán nem. Nagyon tetszik, amit meséltél, fogalmam sem volt róla! Pedig minden nap elsétálok itt... Ez... Még a végén kiderül, hogy sokkal okosabb vagy nálam! Azt pedig zokon venném. – vigyorgok rá teljes csodálatommal íriszeimben, miközben még a fejem is szelíden oldalra billen. Aztán tovább lépek, ahogy hallom, hogy mire kíváncsi, hogy pontosabban rám kíváncsi.
- Ahgg, elég lehangoló rólam beszélgetni Charles Pratt után. – elnevetem magam a fejem csóválva. Biztos bénának fog tartani, ha elmondom, hogy könyvmoly vagyok. Láttam, milyen lányok szokták körbe rajongani, és a dekoltázsuk hasig ér...  - Könyveket bújok. Nagyon sok könyvet elolvastam már életem során, és azt hiszem, hogy még ötször ennyit el is fogok. Nem tudnám letagadni, hogy a legjobb barátaim a természetből születtek meg, és keményborításúak, vagy éppen puhák. Nem járok bulizni, nem tudom, hogy hogyan kell. Nem az én világom, azt hiszem. – és eddig tartott a szimpátiája, ez egészen biztos, de folytatom tovább. - Kedvenc időtöltés? Haha, hát ez egy remek kérdés. Szeretek kerékpározni, és filmeket nézni. Moziba járni. Általában egyedül... – elnevetem magam, ahogy összegzem milyen pocsék énképet nyújtok át éppen szívem hercegének. - A közel jövőben szerintem semmi sem változik, csak az intézmények váltják majd egymást körülöttem. – elég lehangoló. Felpillantok rá, miközben lelassítok. - Most biztosan egy stréber okostojásnak tűnök neked. Tudod, az én szüleim tökéletes kislányt szerettek volna mindig is, és emiatt addig nyúzzák le rólam a bőrt, amíg azzá nem válok. Egy karót nyelt, mérhetetlenül gazdag szókinccsel rendelkező vezérigazgatót valamelyik hírhedt vállalatuknál. Ha tudnád mennyire gyűlölöm ezt. Össze sem hasonlíthatóak a gondjaim a gondjaiddal, de neked vannak barátaid. Én pedig egyedül vagyok, mint a... – felmutatom a kisujjam, aztán erőltetett nevetéssel tovább indulok, hogy haladjunk.
- Ha késnék öt percet ma este, valószínűleg hívnák a rendőrséget, vagy eltemetnének. De jó lenne... – motyogom, ahogy aztán vállat rántok. - Ilyen történetre gondoltál? – mosolygok rá mindentudóan, bár kissé gyúnyosan magam miatt.
dehogyisnemtudnék  Adore You - Kevin & Emilia 3719483937  | boldog valentinót tökfej  szívecske  |Romeo & Juliet
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyVas. Aug. 15 2021, 02:54

Lia&Kev
♔ Adore you ♕
- Csalódást? Így is felül múltad minden várakozásomat. Szerintem a végtelen türelmednek köszönhetem, hogy az első találkozón nem hagytál itt egy perc után! Bár, ha úgy nézzük... azért mégis csalódtam!.... De csak kellemesen! - Az utolsó mondatom kibökését azért kicsit elnyújtom. Ezt az előbbiért, amiért váratott a válasszal. Tényleg nem értem, hogy miért vállalta el az okításom. Jó, igen, elhangzott a szájából már a válasz, de mégis, vajon végig kitart majd? Soha nem találkoztam még emberi önzetlenséggel, így nem vagyok hozzászokva. Mindennek van ára, eddig legalábbis ezt sulykolták belém. Szóval, ha Emilia tényleg komolyan gondolja, mindenképp viszonozni szeretném.

- Túl kedves vagy velem, tudod? De tényleg! Aztán majd azon kapod magad, hogy kénytelen vagy minden nap időt szánni rám! Ezt Te sem akarhatod! Hosszú távon az idegiedre fogok menni! - Óvatosan meghuzigálom a sálját, kissé kekeckedve vele, de még nem viszem túlzába, mert a végén sarkon fordul.
A fölénk tornyosuló fák alatt andalgok egy kis csodával az oldalamon, én meg ismét panasznapot tartok. Hát, ez vagyok én. Csak egy ember a sok közül, akinek van saját története. És végre találtam valakit, aki nyitott arra, hogy megosszam vele.    
- Erről tényleg nem meséltem senkinek... de valahogy veled más... mármint jó értelemben! És csak úgy kitör belőlem az őszinte oldalam. Ne haragudj! - kissé leszegem államat szánakozón magam felé. Normális esetben, ha lány van a közelemben, próbálom keménynek és távolinak mutatni magam. Nem is értem, mi történik! - Semmi gond! Tudod, az öregem, mióta eszemet tudom, az építőipaban dolgozik. Kisvállalkozó. Családi házaktól a toronyázakig mindent kiviteleztek, remek emberei voltak. Chicagoból költöztünk ide. Új élet, új megrendelések. Új ház, új autó. Szép lassan megvolt mindenünk. Aztán kaptak egy nagy munkát. Egy pénzes disznó felbérelte a cége központi épületének bővítésére. A szükséges biztonságtechnikai elemeken viszont spórolt, és kínaiakkal állványoztatta körbe. Gyenge rögzítés, hitvány anyag. Az állványzat apám és két másik melósa alatt hasadt ketté, és 20 métert zuhantak. "Szerencséjére" apám a másik két sráccal ellentétben nem halt szörnyet, azonban deréktól lefelé lebénult. A legdrágább ügyvédekkel szemben nem versenyezhettek, mégis abból a csekélyke kártérítésből, amit sikerült kiperelni, abból segíti a tanulmányaimat. Én meg cserébe melózok neki, már ha kap egyáltalán munkát. Azóta csak árnyéka önmagának, a vállalkozása a csőd szélére sodródott... - Na, megint az áldozat képében tetszelgek. Szóval gyorsan terelnem kell a témát... Tényleg nehéz időszakon vagyunk túl. El kellett adni a házat, az új autót, mindent, hogy a vállalkozás megmaradhasson és a munkásokat fizetni tudjuk. Kis ház, kis munkák, de eléldegélünk hármacskán. Azóta se láttam azt a szemétládát, aki a bíróságon a tolószékes apám arcába röhögött, de soha nem fogom elfelejteni.
- Szóval... lehet töriből én korrepetállak majd! Naná, hogy okos vagyok! Csak nem mindig arra használom azt a mérhetetlenül nagy agyamat, amire kellene. De... Ünnepélyesen esküszöm, hogy rosszban sántikálok! Mindig! - kacarászok a lány felé, miközben mintha jelentkeznék, magam elé tartom jobbomat, amolyan kis esküt téve a jelenlévők előtt. Végre ismét kellemesebb vizeken evezünk. Ezen azért én hajóm is biztonságosabban siklik. És jobb szeretném látni a mosolyra görbülő ajkait, mintsem netán a szánakazót.
Kíváncsian hallgatom az ő sztoriját. Látom az arcán, mintha szégyellne minden egyes szót, ami elhagyja száját, de mindvégig mosolygok, már-már zavarba ejtően, és lelkesen bólogatok minden mondatára, mindaddig, amíg a szüleihez nem ér. Nem is tudom elképzelni, milyen lehet neki a családjával, de a szülei jó úton haladnak, ha azt akarják, a lányuk megszökjön az első jött-ment fazonnal, akiben a kiutat látja a "családi jeges idillből". Ez a lány egy ritka kincs, amire jobban kellene vigyázniuk!
Az igaz, hogy sajnos ami régen a normális volt, mára már nem "trendi". A korosztályunk női egyedei buliznak, isznak, olvasni legfeljesebb a közösségi oldalakon megjelenő hírek főcímeit szokták, és az a normális, ha mindent kitesznek az "izgalmas" életükről az online világnak.
- Nos, nem voltak elvárásaim, de sokkal többet kaptam, mint amit el mertem képzelni. Köszönöm az őszinteséged! - Hirtelen nem is tudom, mit mondhatnék, de semmiképpen nem hagyom szó nélkül ezt az őszinte kitárulkozást. Csak összeszedem a gondolataim, mert kissé a felhők között is járok, és közben azt hajtogatom, hogy "Ezazz! Végre egy normlis csaj! Hol a francba volt eddig?!" ... de közben meg nem ítélkezhetek a családja felett, mert semmi jogom nincs rá. Kicsit most feltornászom az önbizalmát, mert ahogy elnézem, ráfér.
- Na ácsi! Szerinted az nem normális, ha valaki szereti a könyveket, és ahelyett, hogy hülyére inná magát valamelyik buliban, inkább olvas vagy kerékpározik, netán megenged magának egy filmet a moziban? Istenem, végre egy lány, aki nem olyan, mint a többi fruska! Annak ellenére, hogy... szőőőke... mégis talán az egyetlen normális tagja a női huszonéves "kolóniának"! Szóval ezek tök jó dolgok! És bárcsak több lenne belőled! - mutatok az egész lényére! Istenem, legyen már önbizamad, te drága lélek!
- Inkább rajzolgatós vagyok, nem egy nagy könyvmoly, de a Harry Potter könyveket többször kiolvastam már. A mozit meg imádom, csak soha nincs rá időm. A szuperhős filmekre azért mindig elmegyek... legtöbbször én is egyedül! Szóóóóval.... ha jól tudom, lesz egy új Pókember film, a hétvégén ráérek! - kacsintok felé, aztán remélem veszi a célzást.
- Ami a közeljövődet illeti... Először is ma késni fogsz! Már írhatsz is nekik! Másodszor... tudom nem könnyű, mert hát csak ők tartanak el, de ha cégigazgató is leszel, szerintem te leszel a legjobb a szakmában! És ha nem akarsz az lenni, még mindig jöhetsz hozzánk házat építeni, vagy ha nem félsz nyakig olajosnak lenni, jöhetsz velem fusizni... De a viccet félre téve... talpra esett vagy, szerintem nem lesz baj! A kérdés az: Mi van belül? Nem itt... - mutatok a buksijára, ujjbegyeim a homlokához érintve - ...hanem itt. - Na OTT már nem érintem meg, de a szívére mutatok a hatalmas sálja takarásában és kíváncsian bazsalygok.  

Időközben megérkezünk a park túloldalán fekvő kis kávézóba. Elöl megyek, a legtávolabbi, legnyugisabb kis asztalt nézem ki magunknak. Először is kihúzom az egyik széket, majd fejemmel és tekintetemmel rámutatva ülőhelyére invitálom, majd vele szemben én is helyet foglalok. Kibújok a kabátomból. Itt már azért jó idő van, nem akarok belesülni.
- Szóval akkor ki mit fizet? Hogy is állapodtunk meg? Mit iszunk? - intek a felszolgálónak, hogy rendelünk. Ha forró csokit innak, akkor én is azt iszok, de ha felöntene a garatra, követem.

~ Nagy szégyen vagyok, hogy eddig várattalak. Sad De remélem, azért kicsit szereccc még Adore You - Kevin & Emilia 1471401822  Embarassed    ~Are you with me ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyCsüt. Aug. 26 2021, 09:19


Breathe me in, breathe me out
I don't know if I could ever go without
Egyszerűen nem tudom, hogy mit művelek. Nem igazán beszélgettem még ilyen hosszú ideig olyan fiúval, akinek a személyiségébe már azelőtt plátóian beleestem volna, hogy megismertem volna. Miatta tarkítja a matematika füzetem sarkait szívecske, és ő az oka annak, hogy esténként kamu jelenetekkel altatom magam - mind miatta, róla szólnak. Egyszerűen hiába készültem fel rá, hogy -talán- adódik rá alkalmam, hogy négyszemközt lehessek vele, nem formáltam meg előre a mondataimat. És ő túlszárnyalta az összes elképzelésemet! A meghívással, ahogy társalog velem. Olyan gördülékeny a kettőnk közötti kommunikáció, hogy időnként elfelejtek idegeskedni a szavaimon.
Épp szóra nyitnám a szám, amikor közli velem a temérdek bók után, hogy csalódott. Lenyelem bátortalanságom, hogy kiálljak az esetleges érthető okai ellen, elvégre én is csak most kerültem tanító szerepbe - aztán kiderül a turpisság, hogy csak mókázik velem. Elnevetem magam, és megadón felé intek. Nonverbálisan üzenem: 'Oké, ezt megérdemeltem.'
- Jól van. – prüszkölöm csendesen válasz gyanánt. Nem várom, hogy erre feleljen. Fültől fülig érő mosolyomban benne van minden zavarodottságom, és őszinte jókedvem. Jobban megy az ismerkedésünk, mint álmaimban!

A szavai után tetőtől talpig körülölel a forróság! Biztosan elpirultam! Pocsék színész vagyok, hiába gondoltam eddig másként. Úgy tűnik a fiú iránt táplált érzelmek - amik annyiszor kimentettek már egy elképzelt valóságban - sokkal intenzívebben hatnak rám így, eleven helyzetekben. Lepillantok a sálamra, amivel játszik és ahelyett, hogy rácsapnék a kezére, vagy játékosan rászólnék, csak egyszerűen jobban belebújom annak a menedékébe.
- Ó, hát... – motyogom, aztán kihúzva magam ráemelem a tekintetem, ne tűnjek annyira szendének, hogy ne tudjon velem mit kezdeni. (Hiába vagyok az!) Tényleg túl kedves vagyok vele, de meg van rá a személyes, jó indokkal eltitkolt, elég béna, kamasz titkom. - Azt hiszem, hogy az idegeim bírni fogják a kiképzést. Legalábbis eddig még nem hagytak cserben. – ránevetek, érezze, igazi kihívásként fogadom a jelenlétét az életem elkövetkezendő szakaszában. Különben tényleg így van! Nehezemre fog esni, hogy ne ugráljak minden találkozásunk után, vagy hogy ne fürkésszem az arcát, amikor épp nem figyel rám. Pocsék vagyok ebben, ugye?
Miközben az éjszaka csillagjai megkezdik égi táncuk és fényükkel megpróbálnak szembe szállni az utcai lámpák ostromával, én csak őt nézem. Kevin olyan finom könnyedséggel nyílik meg nekem, mintha mindig is barátok lettünk volna. És ahogy ki is mondja ezt, hogy számára is érthetetlen, mi oka van rá, hogy meséljen nekem a magánéletéről, szomorkás mosollyal pillantok rá. Ha tudná, hogy az utóbbi években semmi más sem érdekelt, csak a sulin kívüli élete, a gesztusai, a hangja, az illata. Értené, hogy miért próbálom megérteni. Talán érzi is?
- Értékelem az őszinteséget! A mai világban az egyik, ha nem a legnagyobb erényünk, úgyhogy kérlek, emiatt ne kérj bocsánatot. És különben is én kérdezősködtem! Inkább akkor már nekem kéne bocsánatot kérnem tőled. – tényleg úgy gondolom, hogy én vagyok felelős azért, hogy megnyílt nekem. Én követeltem, még ha csak udvariasan is, de belőlem indult el ez az egész. Kellemetlen helyzetbe hozni nem szeretném, ha kell, leállítom a mesélésben. Igaz, hogy nehezemre esne nem végig hallgatni, hogyan él, mi történik vele valójában. Az iskola csak egy színtere a világainknak, és még csak nem is a legfontosabb. Ezért - és mert persze, ha kiderülne, hogy egy drogtanyán lakik - nem biztos, hogy ennyire küzdenék érte. (Valószínűleg akkor is. A szív választ, nem az ész!)
Hallgatva a történetét, a nyers, valódi történetét a családjának, egyre jobban összetörik a szívem. Sokan azt sem tudják, mihez kezdjenek a temérdek pénzükkel, még harminc évesen sem fogtak meg egy seprűt sem, ő pedig suli mellett dolgozik, hogy valahogy segítsen. Hol rá, hol előre fordítom a tekintetem, és egyre csak az jár a fejemben, hogy miféle hitvány, undorító és gusztustalan férget faragott a pénz abból, aki képes volt ezt megtenni velük.
- Nagyon sajnálom! Örülök, hogy édesapád túlélte. El sem tudom képzelni, hogy min mentetek keresztül annak a mocsoknak köszönhetően. – megrázom a fejem szelíden, hogy lerázzam a további szavakat, jelzőket, amikkel szívem szerint megilletném. Szeretném átölelni, vagy csak megfogni a kezét, de attól tartok olyan furán venné ki magát, mintha kihasználnám, hogy éppen egy gyengédebb pillanat történik, így inkább nem teszek semmi ilyesmit. Ráadásul hiába találkoztunk már - a fejemben - annyiszor, most beszélünk valódian először.
Kinevetem halkan és kedvesen, amikor megesküszik, hogy rosszban sántikál. Tetszik a humorérzéke, az is, ahogyan előadja magát nekem. Arról nem is beszélve, hogy nem rejti véka alá, milyen okos! Szomorú, hogy egy olyan eszes srác, mint ő - más gaz, és förtelmes vagyonos emberek miatt - képtelen minden idejét ebbe fektetni. A tudása kovácsolásába! - Mindig? Szóval éppen most is rosszban sántikálsz? – esküszöm nem terveztem ennyire flörtölőre a hangszínem, mégis olyan érzésem támad tőle, ahogy visszhangozni kezd a fejemben, mintha épp megpróbáltam volna. Lepillantok a cipőm orrára, miközben andalgunk egymás mellett. Bízom benne, nem vette észre!

És akkor jön a hitvány történetem, amitől azt érzem, hogyha volt is rá egy csekélyke esély, hogy felhívjam a figyelmét magamra - az eszem miatt? - na, ennek most is annyi, mert épp az ellenkezőjét teszem. Ahogy a sztori végére érek, úgy tűnik, hogy értékeli, hogy őszinte voltam és nem kamuztam magam buli királynőnek. Igazából a ruháim, és minden holmim árulkodó, nem is lett volna értelme belerángatni a hazugságok hálójába. Még akkor sem, ha esélytelenné váltam! A korabeli fiúk végül is csak egy bizonyos csoport után csorgatják a nyálukat, és az határozottan nem én vagyok!
- Ugyan! – vállat rántok és elpillantok az ellenkező irányba. Lehetséges, hogy most vágtam el minden érdeklődését irányomba? Jó eséllyel. Hiába, annyira nem vagyok izgalmas, mint amit -esetleg- remélhetett. És, hogy ennyivel letudta, elég üzenet a számomra. Legalábbis elég lehetne, de aztán megszólal, én pedig olyannyira meglepődöm a szavain, hogy még le is lassítok kicsit.
Ha eddig nem pirultam bele a beszélgetésünkbe, akkor most biztosan! Olyan lelkesedéssel vígasztal és érvel a személyiségem mellett, hogy azt érzem, tényleg valami jó sülhet ki abból, ami én vagyok, amit én jelenthetek. És ettől egész egyszerűen el tudnám sírni magam! Nyilván lefolytom a könnyeimet, és visszaküldöm a gombócot a torkomban, de egész életemben azt hallgattam, milyenné kéne lennem, és azt láttam, hogy milyen 'tökéletes' lányok vannak, nem gondoltam, hogy Kevinnek tetszhet az, ami én vagyok! El is felejtek reagálni, egyszerűen csak bazsalygok magamnak. Még a szőke megjegyzését is elengedem, ahogy a szívem feltöltődik színekkel és most először, mintha saját magam iránt is szimpátiát keltene bennem!
És azután következik a hidegzuhany! Mintha csak önmagát próbálná belesimítani a hobbijaimba. Ettől pedig az az érzésem támad, hogy tényleg szimpatikus vagyok neki. Vajon észreveszi, hogy ezt műveli a 'vigasztalás' közben? Fogalmam sincs, hogy mit kellene mondanom, olyannyira lelassítja a neuronjaimat, ami a szívemben történik. És csak mosolygok, mosolygok, és nézem őt, és mosolygok. - Én is szeretem a szuperhősöket! – szólok közbe halkan, hogy ha már felajánlotta a hétvégi mozit, élhessek vele. Ezt nem engedhetem semmivé lenni, ha ekkora szenvedéllyel támogatja azt, ami én vagyok!
És a felajánlásai, a szavai elhitetik velem, hogy lehet más jövőm, mint amit a szüleim kívánnak éltetni velem. Mosolyom karcsúsodik, ahogy hallgatom, és ahogy hozzám ér, lenyelem minden kikívánkozó feleletem. Zavartan pillantok le a mellkasomra, majd onnan rá. Megmosolyogtat, hogy a homlokomhoz hozzáért, de a sálamhoz sem mert, hogy ne lépjen át semmiféle határt!
- Hűha... Nem találom a szavakat. Írhatnál motivációs képeslapokat... – lepillantok kettőnk közé, aztán igyekszem visszavenni a korábbi tempónkat, ne miattam battyogjunk lassacskán. Egyszerűen ez a fiú olyan csodálatos, hogy ennél több már nem is lehetne! A szívem úgy kalapál a kabátom alatt, hogy attól félek, kiszaggatja azt. Létezik Kevin!? Mármint tényleg elhangoztak ezek a szavak a szájából? Azt hiszem, ha eddig ne lett volna biztos a számodra, totálisan belezúgtam!
- Köszönöm! – felelem tömören, röviden egy kedveskedő (szerelmes) mosollyal nézve fel rá.

A kávézóban jólesik a meleg, hát még ahogyan vezet bennünket. Az udvariassága, és a jelenléte meg annál inkább! Mosolyogva foglalok helyet. Lehámozom magamról a kabátom és a sálamat is belehajtogatom a táskámba, amit a székem háttámlájára rendezek gondosan.
- Tiéd a forró csoki, enyémek a fánkok! – emlékeztetem korábbi megállapodásunkra. Lepillantok az itallapra, és látom, hogy árulnak ám picit erősebb bátorságszérumokat is. Lefojtok egy sóhajt, majd rávezetem a tekintetem. - Én... én még nem igazán ittam ilyesmit. – bökök ujjammal a közöttünk lévő itallapnak arra az illusztrációjára, ami valamiféle whiskeys csokoládé akarna lenni. - De szívesen megkóstolnám! – talán lenne annyi merszem, hogy a nap végén kibökjem, hogy tetszik. Tovább nem mennék, mert még elmenekül, ha megtudja, hogy az én tekintetem követte őt a suli minden napjának eltérő szakaszaiban.
- Hazaszólok, hogy késem. – ezt már nem mondom akkora mosollyal, de a telefonom után kapok és a korábbi kérésének eleget téve, írok anyámnak, hogy ne várjanak időben. A reakció biztosan csúfos lesz, de tetszik, hogy tilosban járok. Az meg még inkább, hogy Kevinnel!
- Érted nem fognak aggódni? – kíváncsiskodom, ahogy elteszem a telefont és próbálok nem zavarba jönni (jobban) attól, hogy szemben ülünk egymással, és hogy minden figyelme az enyém.

én várok rád ezer évet is  Adore You - Kevin & Emilia 2081954265  | téged a legjobban szívecske  | Romeo & Juliet
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyVas. Nov. 28 2021, 22:11

Lia&Kev
♔ Adore you ♕
Tényleg nem sejthettem, hogy egy korrepetálásból már-már randiba fordul át a mai találka. Hiszen nem gondoltam, hogy a kijelölt iskolatársam pont az esetem. Nem tudom ezt szépíteni, máshogy körüljárni... egy szerény, mégis gyönyörű lányt küldött a prof. Lehet, behajítok az asztalára valami köszönő-csokit vagy egy üveg bort a nevemmel és egy csillogós szemű emojival felcimkézve. Aztán majd törheti a fejét, mire fel kapta.

Emilia...túl édes. De tényleg! Olyan, mint egy kedvességben úszó vattacukor felhő. Mindig elpirul, én pedig nem tudom nem észrevenni rajta. De létezik ilyen? Komolyan megtörténik? Alig ismerjük egymást, most meg nem győzünk betelni egymás társaságával. És érted?! Ez a lány nap mint nap elsuhant mellettem. Látszik, hogy magamba zárkóztam az öregem balesete óta. Nem létesítek emberi kapcsolatokat, csak a kis komfortzónámon belül mozgok a szürke kis világomban, és közben pedig elszalasztom az élet apró csodáit.
- Ámen! Ma este iszunk és eszünk, hogy az idegeid továbbra is épek maradjanak! - bazsalygom felé széles ábrázattal.
Aztán komolyabb témák felé terelődünk. Édesapám fizikai és lelki rokkantságáról, családunk korántsem fényes helyzetéről őszintén megnyilok ennek a kis ékszerdoboznak, s miután mindent kimondok, mintha egy mázsás teher gödülne végig a vállamon, megkönnyítve lelkem világát, belesüppedve az ingoványba. Tényleg nem beszéltem erről még senkinek, de az Isten szerelmére, neki olyan könnyű volt!
- Engem az bosszant a legjobban az egészbe, hogy pénzzel a mai világban mindent el lehet intézni. Megvehető bíró, ügyvéd, igazából mindenki. De három család apa nélkül maradt, egy tucatnyi melóst foglalkoztató jól menő vállakozás majdnem tönkrement. Az a mocsok pedig azóta is röhög a markába. Remélem, őszintén remélem, hogy tényleg soha az életbe nem kerül elém a testőrei nélkül... - megtorpanok egy pillanatra, ökölbe szorítom kezeim, és a legrosszabb képsorokat vetítem lelki szemeim előtt... ahogy beverem az arcát, talán meg sem állok, amíg mozog az a gazdag mocsok...
Megrázom fejem, elhesegetem a negatív gondolatokat, amelyek majdnem átfordítottak megint a búskomor Kevinbe. De most itt van mellettem egy kis csoda, aki akkora pozitív töltést ad, hogy képtelenség mellette nem mosolyogni, így hamar kirajzolódnak ismét mosolygödreim.
- Nos, talán ellopok ma valamit. Talán többet is, mint amire számítasz. Talán elrohanok, mert nem merem megtenni. Vagy épp azért, mert megtettem. Beszéljek még ilyen sejtelmesen? Amolyan Robin Hood leszek ma este. Vagy inkább Tapsi Hapsi. Vagy csak összevissza beszélek most, mert áthűltem... - elmosolyodom, tényleg össze-vissza halandzsázok. Milyen ciki vagyok! Természetesen, ami végig suhant lelki szemeim előtt, semmiképpen nem kötném senki orrára, talán még én magam sem tudom, mit akarok ebből kihozni. Talán pont ezért lett ennyie béna ez a Robin Hoodos makogás. Talán...
- Robin Hood egyébként szuperhős? Vagyis tudod... mint a Zöld íjjász a DC-s hősvilágban... van íjja, jó célért harcol? Mitől hős a hős? Jaj, ne haragudj, folyton filozofálok, de végre van valaki, aki ugyanúgy rajong Pókemberért és a többiekért... - ha tudná, hogy van egy vagány pókemberes pizsamám, tuti egyből belém szeretne. Kissé rövid a lábamnál, mert a gyerekosztályon vettem az "unokaöcsémnek", de ez volt a legnagyobb méret. Majdnem tökéletes és rendkívül csábos! Néha csak elképzelem, hogy fejjel lefelé lógok a plafonon és úgy szusszanok egy nehéz nap után. Olykor az autó alól megpróbálok kilőni a kint felejtett csavarkulcsért a nem létező hálóvetőmmel, "pjú pjú"... hát végül csak ki kell másznom a szerelőaknából... de... megpróbáltam.
Azért örülök, hogy nem lát bele a fejembe. Ennyi marhaság után biztosan sikítva rohanna hazáig.
Azért neki sem könnyű a helyzete. Zsémbes egy szülei lehetnek. Őszintén elmondom a véleményem róla. Úgy érzem, most épp vissza tudtam adni kicsit a pozitív túltöltésből, így lassan-lassan egálba leszünk. Csak ne lennének ilyen igéző őzike szemei... Hát komolyan leolvad a máz az arcomról és belepirulok!
- Legalább lepipálom a Hallmark lapokat is? Neked bármikor írok, csak szólj! - 'Ha egy kis mosolyt csalhatok a pironkodó orcádra, már megéri!'

A kávézó kellemes klímája, az andalító zene, a friss kávé illat, a duruzsoló emberek, a lágyan pulzáló fényfüzérek összessége sem képes annyira elvonni a figyelmem, hogy ne Őrá összpontosítsam minden rezdülésem.
- Áll az alku! Akkor már csak választanunk kell. - szemem az étlap és a lány között tornásztatom. Kerekre nyílnak a szemeim, amikor a kakaó helyett rumot kér. - Kis huncut! Szóval legbelül van egy kicsi Hulk, aki felbátorít dolgokra? Fogadjunk, hogy ha mérges vagy, átváltozol Amazonná és tombolsz! Tele vagy meglepetéssel! - nevetésem őszinte, kicsit szurkálódó, de kimondottan imponál, hogy a közelemben felbátorodik, és alkoholt fogyasztana. Nem akartam én javasolni, ne tűnjek idült alkoholistának de.... - A hideg után szerintem a legjobb választás! Felmelegszünk, melegen tart, és baromi finom lehet! Még én se kóstoltam. Benne vagyok! - nekem is kell a bátorság szérum. Eldöntöttem, hogy ma este küldetésre indulok és kelleni fog az önbizalom, aminek hiányában nem csak Emilia szenved. Nem is tudim, mikor voltam utoljára lánnyal kávézóban... Jesszus... most döbben rá az ember, hogy ennyi bénázás, a rutintalanság egyértelműen abból fakad, hogy elfelejtettem hogy kell magamat jól érezni egy nő közelében. Állandóan dolgozok, tanulok, dolgozok, tanulok, és ennek soha nincs vége, mint egy végtelen spirál..spirál..spirál... csak amikor ledőlök pár órára. Az de jól tud esni! A puha, pókemberes pizsiben meg főleg!
- Értem nem aggódnak, este alig vagyok otthon a munka miatt, a vacsit is reggel eszem meg általában. Ilyen ez a munkásélet. - tárom szét karjaim.
Közben megérkezik a kávéház felszolgálója, és kíváncsian várja a rendelést. Bátran felvállalom a válaszadó szerepét, mert a nők általában félnek a pincérfiúktól vagy attól, hogy nyilvános helyen beszélni kell. Nem is tudom, melyik inkább.
- Jó estét! Szeretnénk kérni két forró csokit nyakon öntve egy kis whiskeyvel. Nem baj, ha megborul az üveg! Rendesen átfagytunk odakint. Éééés, szeretnénk kérni két fánkot. Nekem csokis, a hölgynek pedig... - őőőő, lefagyok, mert azt nem beszéltük meg, hogy a fánk milyen legyen, helyette meg nem akarom eldönteni. Két tenyeremet az égnek tartva felé mutatok, és várom a válaszát.
- Bocsi. - somolygok magam elé, mert annyi eszem nem volt, hogy megkérdezzem, mielőtt a pincér ideér. Én csak nagyon beszélni akartam helyette, hogy ne neki kelljen, aztán itt bénázok.
Amíg szervírozzák a rendelésünk, ami legalább még tíz perc, fészkelődni kezdek a helyemen. Nem tudom, mivel nyissam a beszélgetést. Na nem azért, mert nem tudnék mit kérdezni. Mindenre kíváncsi vagyok, ami Ő! Csak nem tudom, hogy ez most randi vagy baráti csevely, meg amúgy is hogy illene most viselkedni? Legyek rámenős? Távolságtartó? Arany középút az meg hol van?
- Szóval... Te sűrűn jársz ide? Vagyis.. mit gondolsz? Hangulatos kis bisztró. Egyszer ettem náluk egy 6XL-es pizzát. Azt írják az étlapon, - mutatom ujjammal a pizzaválaszték legalján az apróbetűs részt - hogy aki egyedül megeszi, annak nem kell kifizetnie. 60 cm, gondolhatod... az asztalon alig fért el. Én épp munka után voltam. A pincér megkérdezte, hogy a többiek mikor érkeznek? Egyféle feltét legyen? Mondom igen, pepperoni sok sajttal. A többiek meg nem jönnek... A pincér csak nevetett. Még egy hülye, aki ájulásig zabálja magát és behány maga alá. Úgyis ki kell majd fizetnem, és szégyenemben jattolhatok majd. Hát.. nem tudták, hogy a gizda testbe több fér, mint amit kiadna a kerülete. A pincér kettőt fordult, már bepusztítottam az egészet, és kértem egy kis kólát leönteni. Te... úgy elsápadt korán reggel, hogy még este is holdvilágos volt az arca. Nekem meg ingyen volt a reggeli. - a lapos pocakomat simogatom végig elégedetten és büszkén konstatálva, hogy a kampusz legnagyobb zabagépével jött italozni.

~  Adore You - Kevin & Emilia 2624752903  Adore You - Kevin & Emilia 1471401822     ~Are you with me ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyVas. Dec. 05 2021, 23:28


I chose You
Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy ez most, itt, velem történik! A srác az ábrándokból, az álmaimból kilépett és húsvér valójában úton van velem egy nem randi(de randi)ra. Felfoghatatlan számomra, hogy a plátói pillanatból emlék születik és mindez a különösebb beavatkozásom nélkül. Nos lányok, talán tényleg megéri csak várni, hogy jöjjön a herceg! Lehetséges, hogy ennyire egyszerű lenne? Akkor mégis csak megérte tanulni, ha végül az eszemnek köszönhetem őt.
- Ámen! Az idegeimért bármit. – felelem határozottan, hasonló mosollyal, ami ott csüng az ő ajkain is. Elnézem egy pillanatra. Tanulmányozom a vonásait, bár csak szolidan teszem, lopva, minden másodpercben attól félek, hogy kéken-vörösen villogó fények bukkannak fel, hogy megbüntessenek érte. Vagy ő kap rajta! Talán inkább a bilincseket választanám, ha lehetne.
Keserű fájdalommal telítődik a szívem, miközben hallgatom. Szomorú története van. Szomorúbb, mint amit képzeltem. Sejtettem, hogy a folyton rohanó, kapucnis srácnak nem túl vidám az élete. Női megérzés, ha úgy tetszik! Ellenben felér a világgal számomra, hogy megosztja ezt velem. S, hogy nem fél tőle, miképpen gondolok rá, nem tart egynek a sznob, flegma iskolatársainkkal.
Ahogy felnyitja ezt a sebet - ami igazán sosem fog összeforrni - úgy érzem, hogy elönti a harag. Lelassít, és emiatt én is megtorpanok. A szomorú tekintetem eltűnik, felváltja az aggodalmam. S, ahogy együttérzőn leejtem pillantásom valahová a lábaim elé, meglátom az ökölbe szorított kezeit. Nem tudok másképpen tenni, nemes egyszerűséggel megérintem ujjaimmal. (És nem! Nem azért, hogy az érzelmeimet kielégítsem! Nekem is vannak elveim.)
- Nem érdemli meg, hogy miatta börtönbe kerülj. – ha nem rántja el a kezét, ha nem ugrik el, akkor belefúrom ujjaim a tenyerébe, és gyöngéden átölelem övéit. Kézfogást formálok. Puhán, és határozottan bizonytalanul. A tekintetem mást nem sejtet, csak az együttérzésem és odaadásomat iránta, a fájdalma iránt.
Amikor újra megjelenik mosolya az arcán, elengedem a kezét. Kíváncsian figyelek rá, többször nézem őt, mint az utat magam előtt. - Lopni? – végig pillantok magamon. Túl értékesnek egyetlen holmimat sem találom hozzá, hogy elvigye. Biztosra veszem, hogy a sálamról beszél! Nincs neki, és hűvös van. Végül csak elnevetem magam, ahogy nem csak, hogy ő maga, de én is elveszítem a fonalat, hogy végül is milyen szerepben kell majd elképzelnem őt. Miféle státuszra hajt? - Várj! – lemaradok tőle, ahogy letekerem a sálamat. Kissé habozva, de végül elé lépek és feltekerem a nyaka köré. Szipogást imitálva húzódom hátrébb, elégedetten bólogatva rá. Ez a kék jól megy a vékonyka kabátjához. - Hátha ettől jobb lesz kicsit... – vállat rántok. Az én kabátom egyértelműen melegebb, több benne a bélés is. Túlélem. Érted igazából bármit túlélek...
Nevetgélve hallgatom. Igazság szerint fel sem tűnik mellette, hogy létezik a külvilág is. Ki az a Robin Hood? Ki az a Zöld Íjász? Egyikük sem érdekes mellette. Nem gondoltam volna, hogy ez lehetséges - bár sejthettem volna, hisz egyértelmű - de úgy érzem, menthetetlenül beleszeretek. Percről percre jobban elvarázsol, és elképesztően élvezem a rózsaszín köd terjedését a fejemben. Köd? Hurrikán! Aki ködnek nevezte el, nem volt még igazán szerelmes!
- Nem tudom a nagy kérdéseidre a választ, sajnos nincs meg hozzá a képességem, hogy mindig tudjam, mit kell felelni egy ilyen filozófiai kérdésre, de azt gondolom, hogy a hősök alapvetően olyan személyek, akik mások érdekeit a sajátjuk elébe helyezik. Épp úgy, ahogy te is, amikor darabokra töröd az életed, hogy segíts a szüleidnek. – megköszörülöm a torkomat, hogy bátorságot merítsek valahonnan a legmélyebbről. - Te is egy hős vagy, Kevin. – a holtak nyugalmával mondom ki ezt, tudva, hogy valószínűleg amúgy sem én vagyok az esete. Bármit elmondhatok, kimondhatok hangosan, ami a fejemben van. - És Pókembernél nincs menőbb hős! Szóval bármikor beszélgethetünk róla. Kislány koromban beöltöztem egyszer farsangon Pókembernek. De kinevettek nem csak a gyerekek, a felnőttek is, és úgy megsértődtem, hogy megettem bosszúból az összes fánkot! – kuncogok a saját buta történetem, de amint észhez térek, megrázom magam. Lehetséges, hogy nem ezzel a sztorival fogom elcsavarni a fejét. De fogalmam sincs, hogyan kell csábítani! Nekem ilyen képességeket nem osztottak...
- A tanárod vagyok, velem nem levelezhetsz. – rákacsintok mindentudón. De amint ellentétes irányba fordulok, undorodva fintorgok. Komolyan rákacsintottam? Mi a fene volt ez?! Annyira égő vagyok!

Huncutnak nevezett? Miért kuncogok úgy ezen, mint aki a harmadik mámorító slukkját szívta éppen? Össze kéne szednem magam, de olyan jó érzés vele lenni, mintha nem lenne következménye semminek. Hogy a francba kérhetek én alkoholos italt? Teljesen elment az eszem! A maradék is, ami még a koponyám tarkította, amikor megjelent a teremben. - Hát tombolni azt tudok... – vállat rántok bazsalyogva, bújtatva a gondolataimat közben. Inkább nem fűzöm mellé, hogy micsoda veszekedéseim szoktak lenni a szüleimmel. Hisztisnek tűnnék, egy lázadó tinédzsernek, aki ezen élezi a konfliktus kezelési problémáit. Pedig valójában sokkal többről van szó. - Lehet, hogy el kell kísérned egy darabig. Hogy kell inni, hogy ne üssön ki? – kérdezem. Ha már beismertem őszintén, hogy nem ittam még ilyesmit, akkor talán nem vétek rákérdeznem, hogy mi a trükkje az első fogyasztásnak. Mintha számítana... Csak a hangját szeretném hallani. Újra. Felőlem arról is beszélhetne, hogy mit evett tegnap. Hasonló érdeklődéssel hallgatnám. Megszűnni képtelen csodálatom jegyeivel az arcomon!
Elszorul a torkom és levegőt is elfelejtek venni, amikor azt mondja, hogy érte nem aggódnak. Elnyílt ajkakkal nézem őt, belemerülve ezekbe a szavaiba, a jelentésükbe, abba, hogyan él igazából. Újra ostobának érzem magam, amiért megint engedtem a szívemnek, hogy irányítson, miközben ő ilyen helyzetben van. Észre sem veszem a felszolgálót, Kevinen ragad a tekintetem. Nem aggódnak érte? A vacsoráját reggel eszi meg? Ezen változtatnom kell! Egyre csak ezen rugózom, hogyan tehetném. Ha velem tanul, akkor tudok közben meleg ételt csempészni az orra alá. De máskor? És, hogy nem aggódnak érte?
- Bo-bocsánat, elkalandoztam! – nyögöm ki, ahogy magamon érzem Kevin és a pincér tekintetét is. - Ugyanazt. – mondom, épp csak felpillantva, de igazából fogalmam sincs, hogy mit kértem. Miből kértem ugyanazt. Nem is igazán érdekel. A gondolataimba merültem, és túlságosan mélyen ahhoz, hogy fontosabb legyen annál, mit fogok enni, vagy inni.
Érzem, hogy elnyílnak ajkaim, hol záródnak. Nem tudom, hogy mondjam ki, amit kérni akarok tőle. Van-e jogom kérni ilyesmit? Aztán ő kérdez valamit, amire elmosolyom és ismét azt érzem, hogy elolvadok. Folytatja a mesélést, én pedig hallom őt, figyelek is rá, de egyszerűen képtelen vagyok úgy igazán meghallani, mert csak az jár a fejembe, hogy milyen csodálatos fiú. És, hogy azelőtt nem is szerettem őt. Most? Most keresnék egy radioaktív pókot, ha azzal boldoggá tehetném...
- Fel kell hívnod. – nyögöm ki, miután elmesélte a történetét az evéssel. - Ha hazaértél ma. Vagy írnod. Valamit, bármit. – előveszem a telefonom és átnyújtom az asztal fölött, előtte tartva a levegőben a készüléket. - Mert aggódni fogok érted. – teszem hozzá. Igenis tudnia kell, hogy valaki aggódik érte. Valaki, aki eddig nem is létezett az ő világában...
szívecske  ohboy | ünneplős
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyVas. Márc. 20 2022, 20:54

Lia&Kev
♔ Adore you ♕
Miközben forrongok, hirtelen lágy ujjak fonják körbe kézfejem. S nem tagadom, hogy ilyen gyorsan képes vagyok lenyugodni, az most kizárólag Neki köszönhető. Elmerülök tekintetében, viszonozva érintését tenyeremen. Bőre puhaságába már-már beleborzongok, a szó legjobb értelmében.
- Köszönöm. - suttogom felé, immáron a mosollyal, amit szívének melegsége görbített ajkaimra.
Tátott szájjal és a csodálkozástól felfelé ívelő szemöldökkel hagyom, hogy rám tekerje sálát, de a hirtelen megrökönyödéstől szóhoz sem tudok jutni... Hát... lefagytam. És most tényleg, mint a Windows. Kék halál, újraindítás szükséges. Korántsem erre gondoltam, de irtón jól esik, hogy nekem szánja a nyakát körbefonó, meleg sálat.
- Nagyon figyelmes. - nézek végig a kék kötött darabon, amit a nyakamba tekert. - Amikor elkezdted lehámozni magadról, azt hittem a szám elé tekered, hogy fogjam már be végre. - nevetek, ismét. És hát ennyi mosolyban és jókedvben hosszú évek óta nem volt részem. Mit váltasz ki belőlem, te lány?
- Azonban... - tekerem le a nyakamból - nem pont a sáladat lopnám el... - olyan közel lépek hozzá, hogy kishíjján összeér orrunk hegye, miközben mélyen a szemébe nézek. A testünket elhagyó levegő a hidegben szinte ködfátyolt fon arcunk köré. Elmélázok. Megcsókolnám. Milyen csodás lenne... - Ha megfázol, holnap már nem tudsz tanítani, és valaki mást rendelnek ki mellém. És nekem nem kell másik tanár. - Óvaton visszafonom nyaka köré a sál felét, a másikat az enyémen hagyom, majd megfogom puha kézfejét, és felkarom alá fonom. Alkarom és kézfejem pedig a hasamnál pihentetem, ahogy azt szokás ilyenkor. Fülig érő mosolllyal vezetem tovább célunk felé - ha hagyja. Ha ilyen közel vagyunk, a sál elég hosszú ahhoz, hogy tudjunk tovább sétálni, és mindkettőnk nyakában ottmaradhasson a ruhadarab. De mégsem kéz-a-kézben haladunk, az talán túl sok lett volna neki és így is rezeg a léc, hogy tolakodásnak tartja és kapok egy fülest. Bizonyosan, ha egy külső szemlélődő ránk néz most, andalgó párnak tűnnénk a szemében. Természetesen nem csodálkoznék, ha kezét kirántaná a felkarom alól, de... próba szerencse. Így is lehet sétálni és nem fázni egyszerre.
Amikor hősnek nevez, némileg elérzékenyülök, mert nem erre a válaszra számítottam. Hogy lehet valaki ennyire JÓ? Ajkaim fogaimmal összenyomom, és mantrázom magamban, hogy "Ne könnyezz, ne könnyezz, vér ciki vagy Kevin!"
Talán egy kis fátyol így is kiül szemem sarkába, annyira meghat, hogy nem egyből Vasember hőstetteit hozza fel, hanem ilyen szavakkal illet engem, amit meg sem érdemlek tőle.
Tényleg nem tudok mit mondani, csak billegtetem a fejem, balra.. jobbra.. balra.. jobbra, összeharapdált ajkakkal. Hű!
- Aztaa! De menő vagy! Én tuti összeálltam volna Veled egy multiverzumos pókbandának! Együtt nyomtuk volna be azokat a fánkokat! Én is annak öltöztem be oviba, de az idős óvónők azt hitték, hogy ufó jelmezem van. Nem voltak túl nagy műkedvelők. - még jó, hogy nem látták az arcom a maszk alatt, amikor leufóztak. Azóta se tudják, hogy én pisiltem bele a csizmájukba, amikor mosdóba kikérdeckedtem a farsangi ovibuliról.
Mikor kijelenti, hogy neki nem írhatok képeslapot, és rám kacsint, sírást imitálva rebegtetem alsó ajkaim, miután pironkodva visszafordul. De ál-bánatosan bólogatva konstatálom neki, hogy megértettem kegyetlen ítéletét.

Amikor látótávolságba kerül a kávézó, a sálról nem feledkezem meg, visszatekerem vékonyka nyakára teljes egészében. - Köszönöm.. - sustorgom mosolyogva.
A kávézóban alkoholt rendel a forrócsokiba, amin meglepődök, és elsütök egy She-Hulkos poént. Meglepően válaszol. - Helyes, remélem egyszer kikelsz magadból, és láthatom az átváltozást. - Amilyen szerencsecsomag vagyok, még ma valami hülyeséget teszek vagy mondok, aztán lesz nekem nemulass. Inkább, mielőtt hülyeséget mondanék legközelebb, elszámolok majd háromig magamba. Egy ilyen aprócska lány tombol... Ahogy lepörög a szemem előtt, mosolyogva elkalandozok. Majd a fejem rázva visszatérek.
- Szóval, hogy ne üssön ki? Na nem mintha az ivászat szakértője lennék. Engem is ki tud ütni, ha hirtelen sokat legördítek, de talán az tényleg segít, ha nem ües a gyomrod, eszel mellé valamit és nem kevered más italokkal. Mondjuk egy ilyen forrácsokira ha sok sört iszol, lenne baj másnap. És ha egyszer mégis kiütöd magad, olyan emberek mellett legyél, akiknek nem szokásuk visszaélni a helyzettel. A magamfajtát csak kirabolják, de... tudod, sokan kihasználnák, ha egy lány védtelen.
De ha becsiccsent, nem hagyom magára. És talán jó is lenne kikapcsolni nekem is egy kicsit a gondolataim, amik folyton azt suttogják, hogy "Vár a munka." vagy hogy "Úgy sem fog sikerülni..!" Szóval talán ma sikerül kicsit kikapcsolnom. Hiszen maga a társasága is ezt teszi velem. Kikapcsol. Elfeledkezem a kinti világról. Az esetek 1%-ában lehetünk kicsit önzők, és elengedhetjük a sulit meg minden más problémát.
Láthatóan nagyon koncentrál, miközben beszélek, pedig alapvetően alig szoktam beszélni, de mellette olyan könnyű az egész.
- Hú, kisanyám, nekem ez túl gyors. - komorodom el..., természetesen csak színészkedve kicsit. - Máris számot cserélünk? Háááát... - Még mielőtt meggondolná magát és visszavenné a telefont, kikapom a kezéből, és belepötyögöm a számom, lementem "Kevin tanonc"-ként, majd megcsörgetem magam, hogy az övé is meglegyen.. - Megvagy! És az előbb csak vicceltem! - nyújtom vissza a készüléket széles vigyorral. Aztán a saját telefonom kezembe véve gyors lementem a nem fogadott hívás tulajdonosát "Little sensei" néven.
- Nagyon jól esik, hogy valaki aggódik értem. Nem vagyok ehhez hozzászokva. Hívni foglak, ha egyben hazaértem. És ugyanezt elvárom, ha netán hamarabb otthon leszel! - bazsalygom felé, és talán észre sem veszi, hogy közben ujjbegyeivel babrálok, amíg szavaimra figyel. Pár másodpercig rajta is pihentetem enyéim, amikor a pincér kihozza a rendelésünk, én pedig elkapom balom és magam mellé teszem, mintha mis sem történt volna.
- A rendelésük. - szervírozza elénk a két fánkot és a gőzölgő alkoholos italokat. Hozhatok még valamit?
Néhány másodperc gondolkodás után gondolok egy nagyot:
- Tudja mit? Hozzon még két Jack Daniels-t és két kólát. - meleg után megkóstoljuk az adalékanyagot hidegen is. Whiskey-kóla, így nem keverjük a szeszes italokat, de azt senki nem mondta, hogy nem ihatunk kicsit többet ma, mint egy egy csésze meleg whikey-s ital. Legalábbis az eddigi jelek erről árulkodtak.
Balomba fánk, jobbomba whiskey-s forrócsoki. Poharam magam elé emelem, és tósztot mondok, megkoronázva az első közös szeszes italunk.
- Nos, Kedves Emilia Tanárnő... Igyunk az új ismeretségre, és legfőképpen Rád. Arra a lányra, aki nem tudja, mit vállalt azzal, hogy tanítani kezdett, és arra a lányra, aki hosszú idő óta a legkellemesebb társaságnak bizonyult. Csirió! - nyújtom koccintásra a csészét, és várom reakcióját.
Közben azért minden végigpereg előttem. Az is, hogy nyakon önt, de az is, hogy viszonozza a köszöntést.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia EmptyVas. Márc. 20 2022, 22:17


I chose You
Reszketnek az ujjaim, miután a nyaka köré tekerem a sálamat, és elhúzom a kezem tőle. Nem csak a kezeim, igazság szerint a térdeim és a gyomrom is, mintha újra és újra bukfencezne. Nedvesítenem kell a torkomon, hogy ne adjak ki mindenféle hangokat magamból.
- Nehogy megfázz nekem! – somolygok rá, fültől fülig érő görbével az ajkaimon. Tényleg nem venném a lelkemre, ha ezen múlna az egészsége. Talán túlaggódom ezt az egészet... Biztosan. Az ő világában még csak pár órája létezek. Én meg már a sálam is odaadtam neki. Szörnyen ciki vagyok! Ezzel a gondolattal lépnék is tovább, mentálisan is, csakhogy ő nem mozdul, és ez egyszerre szörnyen zavarttá és izgatottá tesz. A nevetésével persze enyhít az állapotomon. - Nem rossz ötlet! Majd az óráinkon bevetem, ha sokszor félbeszakítasz... Fogom és a szád köré tekerem. – nevetek vele együtt. Szörnyen idiótának érzem magam, ahogy a sötétben itt ácsorgok vele és vigyorgok, mint a vadalma (sosem értettem, hogyan vigyoroghat egy vadalma?), mégis iszonyatosan jól esik.
Esett. Eddig. Eddig és nem tovább. Letekeri a sálam, ami miatt még maradna is a mosolyom, csakhogy közel lép hozzám. És nem csak közel, irtó közel. Olyan közel, amennyire még a kamu ábrándozásaimban sem mertem álmodni őt. Ajkaim résnyire elnyílnak, a szemeim övéiben kutatnak válasz után, majd lezuhannak a letekert sál végére, ismét fel rá. Kérdőn, kíváncsian fürkészem. - Nem? – nem hittem volna, hogy képes vagyok ilyen vékonyka hangon is megszólalni. Megszeppentem fürkészem, hogy mit csinál. Csendben figyelem, ahogy közel hajol hozzám. Olyan közel van hozzám, hogy az illata arcon csap. Olyan erős, fűszeres... Életem végéig szeretném érezni. Annyira édes! Tekintetem hol a sálra esik, hol a szemeire, hol az ajkaira. Már szinte hálát érzek, amikor elhajol tőlem. - Nem-nem fáztam volna meg! Annyira-annyira, öhm, annyira nincs is messze. Csak azt hittem, hogy a sál megtetszett neked és... – de elhallgatok. Elfordítom a fejem, és próbálok nem arra koncentrálni, hogy éppen egy sálba tekert kettőnket. Észre sem veszem, hogy mikor öleli magához a kezem, és melyik az a pillanat, amikor együtt elindulunk. Ajkaim összepréselve kapkodom a tekintetem körülöttünk, és próbálok meggyőzni magam, hogy nem történik ilyen gyorsan globális felmelegedés, szóval nem amiatt van tűz az egész testemben...
Nem tudom, hogy mi ütött belém mellette. Annyi butaságot összehordok hirtelen, hogy én sem tudom, hogy valóságban sétálunk, vagy álomvilágban járunk. Összemosódik a valóság a képzelt világommal, ahogy magához húzva sétálunk, én pedig épp azt taglalom neki, hogy a szememben egy hős. Ha tudná, mióta fantáziálok róla, hogy megment engem mindenféle nyálas, lányos sztorikban...
Őszintén elnevetem magam, amikor arról mesél, hogy ő is pókember volt, és őt sem értékelték gyerekként.
- Ha még a tanárod leszek halloweenkor, és van kedved, beöltözhetünk. Süthetnénk fánkokat, és bulizhatnánk együtt. – vállat rántok, miközben fantáziálok róla, de rá sem merek nézni. - Mindig kihagyom az iskolai bulikat... De miattad kivételt tennék. És persze, mert a szuper jelmez nagy felelősséggel is jár! – mosolyogva közlöm. Igazság szerint el sem tudok képzelni jobb pókembert nála. Valamiért nagyon is illene hozzá a jelmez. Megnézném benne... Épp csak lopva pillantok rá, hogy vajon ő hogyan gondol az ötletre?

*

A kávézóban a sál az asztal szélére kerül. A tekintetem pedig újra és újra visszakalandozik rá. Sosem fogom kimosni belőle az illatodat...
A beszélgetésünket nagyon élvezem. Igazság szerint bármiről is mesélne, kérdezne, azt hiszem ugyanolyan állapotban lennék, mindegy a téma. A lényeg számomra ő. Hosszú ideje ő a legfontosabb nekem - pedig eddig nem is ismertem igazán. Csak a kapucnis srác vagy, aki kilépett az álmaimból...
- Igen, egy lánynak rosszabb a helyzete, mint egy fiúnak. Biztosan ezért is tiltották nekem annyira, hogy igyak. Valaha is... De talán nem lesz baj, ha egy kicsit szabályt szegünk. Szegek... Én szegek szabályt. – zavarban vagyok. Ezt nem tudom jól leplezni. Hiába vagyok elég okos az oktatási rendszerben, a saját érzéseim fegyelmezésében béna vagyok. Főleg mellette. - Most jó társaságban vagyok, igaz? – ő nem élne vissza a helyzettel. Ebben biztos vagyok. Hiába ismerem - igazán - csak pár órája, az előtörténete és szavai, gondolkodása után, ez egyértelmű nekem.
Bár, ha nem viszi túlzásba, nem biztos, hogy ágálnék az ellen, hogy kihasználja a helyzetünket.
Boldogan ajánlom fel, sőt, inkább követelem, hogy írjon, hívjon fel, ha hazaért. Ez részemről már nem csak a csacska érzéseimről szól, már túl nő azon, amikor közli velem, hogy nem aggódnak érte. Szeretnék az lenni, hacsak egy estére is, aki aggódhat érte. Ha engedi. Éppen ezért kerül elő a telefonom, de a szavaival megijeszt. Rögvest megváltozik a mimikám, és azonnal rendezem arcizmaim, hogy arra kérjem, ne értsen félre. - Bocsánat! Nem úgy értettem, én csak... Igen, ez furán hangzott. Ezt elismerem. Én csak úgy értettem, hogy csak ma este. Mert nem akartam, hogy úgy menj haza majd, hogy... Csak azt akartam mondani, hogy... Én csak... – és már dugnám is a helyére a telefont a zsebem mélyére, de hirtelen át nyúl az asztal fölött és elveszi tőlem azt. Én pedig értetlenül nézek rá, teljes zavaromban, sűrűn pislogva. Beledermedve a helyzetbe, ahogy kikapta a kezemből a telefonomat.
A szívemről egy mázsa súlyt lök le, amikor azt mondja, hogy csak viccelt. Leereszkednek vállaim, de az arcom is megváltozik egy pillanat alatt. A fejem csóválva nézek el az étterem egy másik sarkába, talán egy kicsit mérges is vagyok rá, hogy ilyen helyzetbe hozott.
A tekintem a visszaadott telefonra vezetem, majd a szemébe. Nem mondok semmit, csak nézem őt. Talán duzzognék tovább, ha nem bontaná ki egy kicsit újra ezt az egész történetet. - Rendben! Én is írok majd neked. – újabb, haloványka mosoly jelenik meg az arcomon. Lesütöm a tekintetem a kezére, ami az enyémen hever. Mégis mióta cirógatja tenyere melege a kézfejemet? Őszintén szólva, szerintem életemben sosem átkoztam meg senkit, de most a pincér közbeavatkozása miatt szimpátiát érzek azok iránt, akik ilyesmi hatalommal képesek bírni.
- Köszönjük! – szólalok meg, majd amikor azt kérdi, kérünk-e még bármit, én már a fejem ráznám, csakhogy Kevin helyettem is másképp dönt. Ez pedig meghozza a kedvem. A fejem csóválva nevetek némán rá.
Lemásolom a mozdulatát, és a tósztra kihúzom magam kissé. Természetesen zavarba hoz vele, de nem adom tudtára. Helyette csak somolyogva megköszörülöm a torkom, hogy én is mondhassak pár szót. - És a hétköznapi hősökre, akik nem viselnek köpenyt. Rád! – felszegem állam picit, majd az orrom is felhúzom, hogy úgy grimaszoljak rá. Ha nem volna egyértelmű, én rá iszom. A forrócsoki nagyon meleg, ezért leteszem egy korty után, de a fánk hamar elfogy... - Ó, hé! – próbálom mutatni neki, hogy egy apró bajuszt kapott a csoki habjától. Végül ahelyett, hogy megvárnám, hogy megtalálja, átnyúlok az asztal fölött, és én törlöm le az ajkai szegletéről. Széles mosollyal az arcomon. Egy kis törlesztés az előbbiért, még ha ő nem is tud erről a játszmáról, ami a fejemben zajlik. - Így ni. – mosolygok rá, majd aztán eltekintek az étterem távolabbi sarka felé, csak onnan rá, ismét.
- Csak hogy tudd, az előbbi viccedért még duzzogok egy kicsit. És gondolkodás nélkül osztogatok intőket... – lefojtok egy nevetést. Ő is tudja, valószínűnek tartom, hogy nem vagyok ennyire sértődékeny, nem tartok egy életen át haragot, de azért rendesen megijesztett az imént. És mielőtt reagálhatna, a pincér már meg is érkezik a rendeléseinkkel. És amíg ő lepakol, addig én egy játékos pillantással jelzem Kevinnek, hogy nincs harag. Ha távozik a kiszolgálónk, végig nézek a teli poharakon.
- És most mire iszunk? – kérdezem kíváncsian.
te is hiányzol nekem... | to the moon
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adore You - Kevin & Emilia
Adore You - Kevin & Emilia Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Adore You - Kevin & Emilia
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» enchanted; Kevin & Emilia ꕥ
» Emilia Johansson
» Alyson & Kevin
»  drinks bring back all the memories | arthur & emilia
» St. Margreth Party On - Kevin & Serenay

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: