New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 102 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 87 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Remington Fellowes
tollából
Ma 20:41-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 20:26-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 19:56-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 19:14-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 19:11-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 18:38-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 18:33-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 17:53-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 17:50-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Emilia Johansson
TémanyitásEmilia Johansson
Emilia Johansson EmptyVas. Aug. 30 2020, 21:37
Emilia Johansson

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Emilia Johansson
Becenevek:
Emily, Emma, Lia
Születési hely, idő:
NY, Brooklyn 1998. Június 23.
Kor:
22
Lakhely:
Brooklyn
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
akaratlanul a függeléke
Csoport:
tanuló
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Pratt Insitute - Department of Digital Arts (Digitális művészet) - még tanul
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
-
Ha dolgozik//Munkahely:
-
Hobbi:
az alkotótevékenységek (írni, festeni, rajzolni), olvasni (gusztustalanul romantikus regényeket), táncolni (leginkább csak magában/hat évig járt balettozni/), énekelni (ha nem hallhatja senki) és korcsolyázni (a jégen és a betonon egyaránt), továbbá bútoráruházakban nézelődni és persze zenét hallgatni (nincsen nap zene nélkül!!)
Play by:
Emma Stone/Emily Jean Stone

Jellem

Adott egy lenyalt hajú, milliomos, puccos férfi és egy minden lében kanál, 'A körmöm a legfontosabb' nő. Mit gondolsz, milyen gyerekek születnek egy ilyen családban? Mondd ki nyugodtan, hallottam már mindenféle verziót arra, hogy "aranyvérűek".

Ízig-vérig a politika hálójába tekeredett, úri emberekről van szó. Tea délután, és hófehér falak mindenhol. Dédanyó festménye a nappaliba, és dédpapa hamvai a kandalló fölött. Minden kislány álma, hogy hat évesen azt tanítsák, hogyan fogja úgy a csészét, hogy minél kevesebb helyen érjen hozzá, igaz? Ennél fogva minden bizonnyal kaptál egy képet egy tökéletesen művelt, szorgos, erős, de hisztis lánykáról. Igaz?

Nem egészen.
Elismerem, hogy akadnak példák, ahol az alma nem esik messzire a fájától, esetemben azonban elmondható, hogy a legtávolabb sikerült gurulnom attól a bizonyos kérgestől. Sem apámmal, sem anyámmal nem ápolok jó viszonyt, de még a bátyám és az öcsém sem.
A családunk egy rideg katlan, aminek rengeteg ága van, így aztán fel sem tudnám sorolni, hol és hányféle rokonnal áldott meg az ég.
A nevelésemtől vezérelve már vénáimba kódolták a kitartást, a szófogadást, és a tenni akarást. A növekedésemmel azonban olyan nem vágyott melléktermékek is csatlakoztak a tulajdonságaim családjába, mint a makacsság, a hevesség és a düh kezelésének teljes hiánya. Az évek formáltak és magam neveltem.
Szerencsére sikerült időben észrevennem, hogy a két felmenőm árnyékában nem fogom sokra vinni. Ami a vagyont illeti, hogyne. De, az esetek 14%-ában van rá némi esély, hogy a gyermek időben feltérképezi szülei érzelmi intelligenciájának a hiányosságait, és megtanulja a hézagokat maga feltöltögetni. Ez történt velem, és a testvéreimmel is.
Még nem is sejtem - de felkészültem rá -, hogy szembe nézzek a legnagyobb katasztrófával, ami érhet, és szerelembe essek valakivel, akitől a vérem tilt, s aki végső soron bárki mással szívesebben lenne, mint velem...

Van rosszabb a viszonzatlan szerelemnél?
Múlt

A célorientált személyiségemhez hozzátartoznak olyan mellékhatások, mint a jéghideg merevség, vagy az állandó búskomorság megléte. Ha ennyire szilárd távolságtartás áll fenn, meglehetősen nehéz feladat az emberekkel való kommunikáció, ha empátiára is szükség van. Márpedig szükség van rá, ha arra ítélnek, hogy korrepetáld a lustákat. Mondhatnál nemet, hogyne mondhatnál, de mégiscsak jól mutatna az ajánlásodba, hogy még erre is képes voltál ennyi tárgy és a kitűnő jegyeid mellett, igaz? Hát éppenséggel elfogadható érvnek mondanám, így nem ellenkezem egy percre sem. Az pedig határozottan nagy segítségül szolgál, hogy mindössze egyetlen diákról van szó. Nem kell tömeg elé állni, nincs szükség a szakirodalmi beszédre, és a megjelenésre sem kell fokozottan ügyelni. Egyetlen egy diák…

*

- Kevint? – szinte hallom, ahogy egyetlen másodperc alatt szárazzá válik a torka és kicserepesednek ajkai az izgalomtól.
- Igen, Kevint. – elismétlem, hátha csak a nap melegének csókja szívja ennyire a hallását.
- És? – olyan erővel mar a könyökhajlatomba, hogy a folyosó szélére sodorjon, mintha valami emberfeletti erővel felruházott harcos amazon lenne. Pedig esküdnék, hogy kettőnk erőfitogtatásából én jönnék ki jobban!
- Nem értelek… - viaskodok az aktuális viselkedésével szemben, miközben leutánzom sürgető, ám mérsékelten bosszús ábrázatát, ami jelezhet némi türelmetlenséget is felém.
- Hogy nem érted? Ő az a srác, Kevin, tudod… Az a srác! Ő az, aki nem járt be, mert... Jaj, ne értetlenkedj már!– nos, olvastam egy tanulmányt a kommunikáció nehézségeiről, és bizony külön fejezetet szántak az olyan feleslegesen elhordott mondatoknak, amik
- Fogalmam sincs melyik ’letojom’ gyereket nyertem meg… - forgatom meg a szemeim, és még levegővel is tele telítem a képem, hogy úgy fessek, mint egy mogyorót raktározó mókus.
- Bocsáss meg, hogy ezt mondom, de nálad szőkébbet nem ismerek! – úgy nevet, hogy hallom, ahogy horkantgat közben és ettől nekem is nevethetnékem támad, annak ellenére, hogy azt nem tudom, pontosan min nevetünk.
- Oké, oké, ha kinevetted magad, akkor aztán nekem is elmondhatnád, hogy ki… - és aztán jön a felismerés pillanata. Nem azért, mert egy zseni vagyok és magam is kitalálom, hogy kihez tartozik ez a név (ami amúgy több srácé is lehetne, de ezt már nem közlöm Yaraval). Ahogy az udvar másik oldalán keresztül gázolva igyekszik egyik épületből a másikba, a mindig vállairól lecsúszott pulcsijában és a kócos, égig nyújtózó barna hajával. Hogyne fordulnék utána? És persze akkor már végre leesik. Yara nevetéséből pedig előre élek a vád gyanújával, hogy az arcom vörösen villogva mutatja irányába, hogy tudom, ki Az a srác.
- Szóval kettecskén-kettecskén… - kuncogva eloldalaz mellettem, megpödörve az egyik leomló tincsem végét. Én pedig ahelyett, hogy utána fordulva mennék vele, még mindig azt a fiút nézem, aki minden utóbbi évem Naplójának főhőse – és akivel még egyébként soha nem sikerült többet beszélnem két szónál. Nem mintha annyira tepertem volna érte, vagy mintha annyira oda lettem volna. (Ha senki sem nézi meg a lesi fotókról kivágott képeket a falamon, meg a béna rajzokat...)
- Jaj, hallgass már! – szólok utána, amikor Kevin háta eltűnik a fal mögött. – Mintha észrevett volna valaha is… - lepillantok magam elé. Ahhoz túl okos vagyok, hogy ne tudjam, a korombéli fiúk mire vágynak, milyen lányok vannak a listák élén, és így tovább. És ha a tanulmányaiban tényleg nem magaslik ki túlságosan, nem nehéz tovább gondolni, hogy vajon mivel tölti a szabad idejét. Így hát rosszallóan nedvesítek alsó ajkamon, majd Yara után nézek kissé lemaradva tőle.
- Itt az alkalom, hogy meghódítsd az álomfiút. Habár nem tudom, hogy apádék mit szólnának hozzá, ha egy ilyen kis csavargóval állítanál haza. Anyád tuti elájulna! – látom, hogy tényleg szórakoztatja a dolog. Ha nem lenne a legrégebbi barátom – és az egyetlen barátom – akkor bizonyára megfojtanám egy kanálvízben, amiért az életemen szórakozik.
- Ha-ha, örülök, hogy ennyire szórakoztat a családom. – csóválom meg a fejem, a fülem mögé utasítva a kósza szálakat.
- Tiszta Trónok harca… - tovább somolyog, mire csak nemlegesen megrázom a fejem.
- Ha az lenne, most az egyik gyíkom leégetné a fejed. – bököm oldalba.

*

A toll fel-le fityeg a mutató – és a középsőujjam között. Türelmetlenül dobolok vele a papírokon, miközben hol az órát, hol az ajtót fürkészem. Én érkeztem túl korán. Hogyne? Alig tudtam aludni éjjel. A mai nap megváltoztathat mindent. Előfordulhat, hogy többé nem néz át rajtam.
Mindent elterveztem, hogyha belép, már rögtön tudjam, mit fogok mondani. Akár egy forgatókönyv, de ahogy már azt előre sejthettem volna, nem úgy alakul, ahogy elképzeltem.  Sőt, a létező legrosszabb verziót írjuk meg együtt.
És így is lett. Belépett az ajtón, én pedig éreztem, ahogyan a lábaimba megdermed a vér és a hangom elcsuklik. Kihúztam magam a széken, majd visszazuhantam, ezt eljátszva úgy háromszor, mire sikerült egy szinte érthetetlen 'Szia!'-t kierőlködnöm. Rögtön éreztem, hogy kínos, de nem javítottam ki, úgy gondoltam még ostobábbnak láttatna, ami kész abszurd, ha azt veszem alapul, hogy épp tanulni érkezik hozzám.
- Te vagy a srác, aki picit lemaradt, ugye? Kevin, igaz? - kérdezem kíváncsian, javítja a hangomon. És aztán a délutáni napsütés utolsó sugaraiba nyúlóan beszélgetünk, én pedig elhiszem, tényleg elhiszem, hogy valami csodálatos van születőben. Ekkor még csak nem is sejtem, mennyire mélyről fakadó a gyűlölet, ami a kettőnk köteléke köré tekeredik.



Tudtad, hogy a szerelem serkenti a kreativitást?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Emilia Johansson
Emilia Johansson EmptyHétf. Aug. 31 2020, 12:23
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Emilia!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Soha nem volt ellenemre egy jó kis modern kori Romeo és Júlia történet, a származások és családok közötti vita bonyodalma, különösen olyan feltételek mellett, mint ez a mostani is, amikor van esély arra, hogy a történet vége másképp is alakulhat - sőt, akár happy end-el is végződhet, nem úgy, mint az eredeti műben. Laughing Sajnos sok esetben jobban meghatároz bennünket a családunk és az, ahová születtünk, mint az, amit individuumként képviselünk és amiben hiszünk. Talán számodra nem az antik csészékből való tea iszogatás és a nagypapa kandallón álló hamvainak a bámulása a világod, miközben savanyú képpel kritizálod valakinek a legutóbbi partin viselt ruháit. A lapodból sokkal inkább az derült ki számomra, hogy életvidám és tipikusan az a bubbly személyiség vagy, akivel mindenki jóban van, mert képtelenség nem szeretni téged.
Ha pedig épp arról van szó, hogy ki kit szeret...  Emilia Johansson 3673325056 Biztos vagyok benne, hogy a sors is úgy akarta, hogy a Te és a kiszemelted útjai találkozzanak és nem csak néhány elmotyogott szóra, meg távolból való lopott pillantásra. Talán eddig a naplódba írtál arról a fiúról, akin elkalandozik a pillantásod, most viszont szó szerint az öledbe hullott a lehetőség, hogy több lehessen ez puszta ábrándnál. Kíváncsian várom a történet másik főszereplője hogyan viszonyul a frissen rátok tukmált kapcsolatra, na meg hogy ha ténylegesen is ti lesztek a mi modern kori Romeo és Júliánk, mit fog szólni hozzá a család és le tudjátok-e küzdeni a környezetetek okozta akadályokat, közösen.  Emilia Johansson 1404455205
Színt hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Emilia Johansson Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Emilia Johansson Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Emilia Johansson 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Emilia Johansson 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
950
★ :
Emilia Johansson 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Emilia Johansson
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Emilia Tate
» Adore You - Kevin & Emilia
» enchanted; Kevin & Emilia ꕥ
»  drinks bring back all the memories | arthur & emilia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: