New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 149 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 136 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Maxwell O'Connor
tollából
Ma 11:57-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 11:23-kor
Harry Porterfield
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:45-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:39-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 10:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 10:19-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 09:46-kor
Zaide Moran
tollából
Ma 09:46-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Isaiah Silvera
TémanyitásIsaiah Silvera
Isaiah Silvera EmptySzer. Júl. 15 2020, 19:30
Isaiah F. Silvera
I don't know where you are, but I still see your face. When the stars collide, I'll pray the rest of my life

Karakterinformációk

Karakter típusa
Saját
Teljes Név
Isaiah Fadil Silvera
Becenév
Zai, Zade, Isi - csak az anyukájának
Születési hely
Staten Island, New York USA
Születési idõ
1993. 10. 01.
Kor
29
Lakhely
Brooklyn
Szexuális beállítottság
Ide
Családi állapot
egyedülálló
Tanulmányok
nem fejezte be őket
Foglalkozás
nem dolgozik
Hobbi
különböző küzdősportok, íjászat, falmászás, kirándulás, lovaglás, állatokkal foglalkozik, non-stop edzésben tartja magát, kocogni jár, szeret billiárdozni, kóbor macskákat fogad be
Moodboard

Törvényszegõk és munkanélküliek
csoporthoz tartozom

Jellem

Kisfiúként
- A család egyetlen kishercegeként nőtt fel. Van egy nővére, illetve kettő fiatalabb unokatestvére, akik szintén lányok.
- Már egészen pici korában megmutatkozott az, hogy ő igazi férfi akar lenni, ennek ellenére minden alkalommal ordítva bömbölt az apja után, amikor a lányok kisminkelték és rózsaszín csatokat tettek a hajába.
- Természetesen hullámos, fekete tincsei voltak, ami mára már egyenesebbek és rövidre vágva viseli a haját. Ez és a hosszú, sűrű szempillái miatt, minden anyuka megcsodálta.
- Akaratos, döjfös, és nagyon öntörvényű gyerekként élte a mindennapjait. Túlságosan elevennek is találták az óvónők, aminek néha a társai itták meg a levét.
- Iszonyatosan féltékeny volt a nővérére kiskorában, ami miatt csak Rosalie-nak volt hajlandó szólítani. Ez később megszokássá vált, szinte sosem becézte a tesóját.
- Sokszor csúfolták a nevei jelentése, illetve a félig arab származása miatt az óvodában. Ő pedig rendszerint összeverekedett a gúnyolódó gyerekekkel.
- A szüleinek sok problémája volt vele. Mindig el kellett magyarázni neki, hogy pontosan miért nem megfelelelő a viselkedése, de ő ezt sokáig képtelen volt megérteni.

Tinédzserként
- Az íjászat és a lovaglás mellett, harcművészeteket is elkezdett tanulni az egyik barátjával. Ennek hatására önfegyelmet sajátított el.
- Ahogy egyre idősebb lett, úgy növesztette az egoját nagyobbra, ugyanakkor a szűk családi körével szemben melegszívűbb lett. Összességében így sem mondható egy kedves egyénnek.
- Akármennyire a társaságok középpontjának tűnik, gyakran kioktatta az embereket, és egy kiálhatatlan pukkancs módjára viselkedett.
- Szórakoztatta a másik nem rajongása; mindig megvárta, hogy az iskolabálba elhívják a lányok, ő pedig azt választotta, aki nem tette meg ezt.
- Sokáig nem voltak céljai és nagyon rosszul tanult. Elsőre nem tűnik túl műveltnek, azonban megvan a magához való esze. Az utolsó évben kapta össze magát és döntötte el, hogy egyetemre szeretne menni. Végül mégsem ment.
- Hiába rendelkezett erős önfegyelemmel, ettől függetlenül nagyon makacs. Képtelen elviselni azt, ha valaki megmondja neki, hogy mit csináljon.
- Vakmerő volt, aki keveset tudott a világról. Ettől függetlenül az egész életet nagykanállal habzsolta és túlságosan is könnyelmű.
- Sosem gondolta, hogy a tetteinek következményei lesznek.
- És sosem gondolta volna, hogy mennyire ragaszkodik azokhoz az emberekhez, akiket valóban szeret.

Felnőttként
- Nehezen enged magához közel másokat.  
- Elveszettnek és céltalannak érzi magát.
- A rossz döntései következményeit cipeli a vállán.
- Mindent, amit a szülei és a környezete által magába szívott, egyszerűen csak próbálja teljes mértékben hátrahagyni.
- Igyekszik kiölni az érzéseit.
- Seggfejként viselkedik kivétel nélkül mindenkivel.
- Nincs családja.
- Nincsenek barátai.
- Egyedül van és ezt gyűlöli.
- Megtanult hazudni, pedig korábban nagyon őszinte volt.

A fent kiemelt tulajdonságok máig igazak rá.

Matthew Daddario
arcát viselem

Múlt
- Nincs más teendőd – nyomta a kezembe a terjedelmes tasakot a férfi, ami tele volt olyan kapszulákkal, amiket lányoknak szoktak adni a bulikban. Én magam is tudtam, hogy határozatlan voltam és ez a tekintetemből is áradt. Miattam most az összes itt tartózkodó fiatal lány célpont lehet, ami miatt szörnyű dolgok történhetnek velük. Apu viszont rákkal küzd. Ha nem lesz pénze a családomnak rá, akkor minden bizonnyal meg fog halni. Lennék annyira önző, hogy egy ember érdekében feláldozzak legalább százat? Rossz ember vagyok, ha ezt teszem?
- Oda kell adnom a pultosnak – alig halhatóan ejtettem ki a szavakat, mert Amerikában sokan beszélnek spanyolul. Én pedig késsel a párnám alatt alszom már hetek óta. Biztos ezt akarom? Nem. De ezt kell tennem. Nem maradt más választásom.

*

- Itt a fizettséged – a tetovált nyakú férfi úgy nyomott ötven dollárt a kezembe, mintha attól félne, hogy elkap tőlem valami gyógyíthatatlan betegséget. Én természetesen nem voltam elégdedett az összeggel, mivel ennek a többszörösét beszéltük meg. Nekem pedig határozottan lelkiismeret-furdalásom volt a dolog miatt, amit tettem... Szimplán csak igyekeztem úgy élni, mint akit ez nem érdekel.
- Nem ennyiről volt szó – talán más azt gondolná, hogy nem én vagyok a legélesebb kés a fiókban, amiért olyan emberrel állok le vitatkozni, aki egyetlen pisztolylövéssel átrepítene a másvilágra. Én mégis igyekeztem állni a férfi tekintetét, aki még arra sem vette a fáradtságot, hogy legalább megpróbáljon megleckézetetni.
- Kiszállhatsz most, Isaiah – a hangja jóval lesajnálóbb volt, mint amit eltűrtem volna. A kezem ökölbe szorult, ő ezt észrevette és határozottan szórakoztatta is – De akkor nem kapod meg a többi pénzt.

*

- Megjöttem – kiabáltam be a konyhába, ahol életem három kedvenc nője tartózkodott. Ahogy beléptem, először a barátnőm feje búbjára nyomtam egy puszit, majd Rosalie haját borzoltam össze, végül pedig édesanyámat zártam a karjaimba és hajtottam a vállára a fejem. Jóval túlnőttem már az egész családon, így ez kifejezetten gerincpróbáló feladat volt.
- Illetve hoztam pénzt – minden héten hazaadtam azt, amit a drogcsempészéssel kerestem. Egyre inkább kezdtem hozzászokni a dologhoz, így ügyesebb is voltam már benne. Anya kezébe most száz dollárt hoztam, ő pedig összevont szemöldökkel számolta le azt. Tudtam, hogy sántít neki a sztorim, hiszen annyit tudott, hogy építkezéseken segítek suli után. Szerencsémre bízott bennem, ezért nem nézett utána annak, hogy pontosan mit művelek,d e nagyon félt attól, hogy átvernek, lehúznak s az egész még az iskola rovására is megy.
- Fáradtnak tűnsz, Isi – lábujjhegyre kellett állnia ahhoz, hogy megpróbálja az arcomra simítani a kezét. Én hátrahúzódtam, mivel a családomtól sem szerettem, ha az engedélyem nélkül nyúltak hozzám – Nem kellene ezt csinálnod.
- De kellene – összevont szemöldökkel néztem rá – Rosie csak a jövő hónapban kap fizetést. Apának pedig nem biztos, hogy lesz jövő hónap.
Talán keményebben szóltam vissza anyának, mert néha úgy éreztem, hogy én vagyok az egyetlen, aki tényleg azt akarja, hogy apa meggyógyuljon. Én nem tudok beletörődni abba, hogy tizenhét évesen elveszítem az apámat. Képtelen vagyok arra, hogy elveszítsem az apámat.

*

- Apádnak nincs már sok hátra – összerezzentem, miközben a kórház mosdójában mostam meg a kezem. Újabban már a saját szüleimtől is kivert a frász és bár sokan viccelődtek körülöttem azzal, hogy rossz a lelkiismeretem... Valóban az volt. Nem tudtam kiszállni ebből az üzletből annyira egyszerűen, mint ahogyan azt hittem. Talán butaság volt olyan embertől segítséget kérnem, aki határozotan a törvényt igyekszik kijátszani, ugyanakkor nem volt más választásom.
- Ezért vállaltam több munkát – büszkeséggel töltött el, hogy ilyen diplomatikus választ tudtam adni neki – Ha eleget dolgozom, akkor jövő hétre meg lehet a pénz, és apa megkaphatja a kezeléseket. Talán még meg tudjuk menteni.
Ez volt az első pillanat, amikor a férfi szemében mintha büszkeséget láttam volna. Én legalábbis akkor még azthittem, hogy azt látom.
- Megkapod az egész összeget ebben a pillanatban – kíváncsian vártam a folytatást. Tudtam, hogy ára lesz ennek a szívességnek – De le kell törlesztened az adósságodat. A lehetőség adott. Bármikor kiszállhatsz, viszont akkor több pénzt nem tudunk neked biztosítani.
- Legyen így – ekkor már hezitálás nélkül fogtam kezet az ördöggel. Nem gondoltam bele abba, hogy milyen következményekkel járhat a döntésem. Azon a ponton már túl voltam, hogy másoknak ártottam. Csak az lebegett a szemem előtt, hogy apa meggyógyulhasson.

***

Tíz év. Tíz év szenvedés, tíz év tapasztalat. Tíz év érzéketlenség. Tíz évig én magam is szedtem bizonyos gyógyszereket annak érdekében, hogy józan tudjak maradni az őrületben, amit saját magamnak kreáltam. Máig tisztán csengett a füleimben anyám utolsó szavai, amiket hozzám intézett. Hogy nem láttam a nővéremet. Nem engedett be apához. A barátnőmmel pedig szakítani sem tudtam tisztességesen, egyszerűen csak el kellett tűnnöm. Mindenki keresett, értesültema hírekből erről, de a személyazonosságomat már rég eldobtam magamtól, pár hónap múlva pedig egyszerűen halottnak lettem nyilvánítva.
Tudom, hogy a családom nem volt álhatatos, ami engem illetett, ezért pedig hálás voltam neki. Örültem volna, ha egyszerűen csak feldolgozzák az eltűnésem és elfelejtenek... Legalábbis évekig ebbe a hitbe ringattam magam.
Én a magam részéről folyamatosan a szökésemen gondolkoztam. Hónapok óta terveztem, hogy miként fogok emigrálni az Államokba, ami miatt súlyosan eluralkodott rajtam a paranoia. Több embercsempésszel is üzleteltem, lényegében az összes pénzemet odaadtam nekik annak érdekében, hogy biztonságban – vagy legalább egyben – hazajuthassak. A második menettel elkaptak és menekülnöm kellett. A harmadik turnus volt a leginkább idegőrlő, de sikeresen bejutott a kocsi Dallasban. Folyamatosan úgy mentem végig az utcákon, hogy a hátam mögé néztem és mélyen az arcomba húztam a sapkámat. Az utolsó centjeimet pedig arra áldoztam, hogy az otthoni telefonunk számát felcsörgethessem, miközben mindenféle istenséghez imádkoztam azért, hogy valaki felvegye... Még ha nem is a családom az. Egy pillanatra megállt bennem az ütő, amikor meghallottam a nővérem hangját. A könnyeim ekkor már szúrták a szememet, legszívesebben kifakadtam volna, de egyetlen hívást mertem magamnak megengedni, tehát gyorsnak kellett lennem.
- Rosie – talán életemben először hívtam őt így – Zai vagyok... Könyörgöm, hinned kell nekem. Nem teheted le most. Itt vagy még? Nem is számít tulajdonképpen, csak beszélnem kellett valakivel.
Nagyot nyeltem, miközben gyorsan körbetekintettem az üres utcán, aztán újra a fülemhez emeltem a kagylót, hogy a következő szavakat angolul suttogjam bele – Folyót kell keresnem, különben ki fognak nyírni. Dallasban nem lehet csak úgy mászkálni az utcákon, tehát vigyázz magadra, ha ott vagy, jó?
Nem vártam meg a válaszát, egyszerűen csak lecsaptam a telefont és mindenféle tájékozódást segítő eszközt mellőzve indultam vissza a városba pénz és étel nélkül. Közben pedig csak reménykedni mertem abban, hogy értette az utalásokat és elküld valakit értem.

livin' in new york



overthinking the past, where'd it slip away?
It's safe to say that the new me's here to stay, can I catch the way the sickness came? Stole my pain, novocaine, I succumb, it keeps me numb, it's not alright, it's not alright, it's not okay, trying to feel like I'm alive, how many times have I survived? But I won't change, trying to feel like I'm alive, but you know, you know, I know you couldn't change me anyway

Rosalie A. Silvera and Athena V. Cruz imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Isaiah F. Silvera
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Isaiah Silvera JkEQdS2
Isaiah Silvera JkEQzcQ
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Cut off my wings and come lock me up
Just pull the plug, yeah, I've had enough, tear me to pieces, sell me for parts, you're all vampires, so here, you can have my heart, you can have my heart, you can have my heart
★ családi állapot ★ :
Isaiah Silvera JkGF5Ml
So you can drag me through hell
If it meant I could hold your hand, I will follow you 'cause I'm under your spell, and you can throw me to the flames, I will follow you, I will follow you
★ lakhely ★ :
mozgásban van
★ :
Isaiah Silvera JkGrMWx
★ idézet ★ :
“I just wanted to say that you don't always have to be all right. I asked you to be my parabatai because I needed you, but you're allowed to need me, too. This means you are the better, other half of me, and I care about you more than I care about myself. Remember that. I'm sorry I didn't realize how much you were hurting. I didn't see it then, but I see it now.”
- Alec Lightwood
★ foglalkozás ★ :
no one cares
★ play by ★ :
Matthew Quincy Daddario
★ szükségem van rád ★ :
Isaiah Silvera JkGsiDF
There's not another way, don't let me go
Don't dig another grave today, I'll make the same mistakes, I'll never know, who I was before I faded away into the grey
★ hozzászólások száma ★ :
33
★ :
Isaiah Silvera JkGQl4f
TémanyitásRe: Isaiah Silvera
Isaiah Silvera EmptyCsüt. Júl. 16 2020, 16:36
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Isaiah!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Első körben muszáj megjegyeznem, hogy igazán különleges választásnak tartom a nevedet, korábban sehol nem találkoztam még vele, nagyon egyedi hangzása van, mint ahogyan egy  szokványos húszas éveiben járó fiatalhoz képest egészen megdöbbentő és szívfacsaró múltat tártál elénk. Isaiah Silvera 1556694851
Azt hiszem senkinek nem egyszerű megbarátkoznia azzal a gondolattal, hogy azok az emberek, akik körülveszik - különösen a szüleink -, egyszer távozni fognak, nem nyújtanak majd segítséget, nem tudnak több tanácsot adni és nem lesznek mellettünk. Téged pedig talán épp az öntörvényűséged és makacsságod akadályozott meg abban, hogy elfogadd az apád betegségét, vagy tovább megyek: azt, hogy egyáltalán tényleg meglegyen az esélye, hogy elveszítsd. Helyette olyan útra tértél, ami talán több hátránnyal járt, mint amennyi hasznod származott belőle... Sosem érdekelt, megérte-e 'eladni a lelkedet', apád meggyógyult-e vajon? Vagy hogy a családod mennyire aggódott, mit okozott számukra az eltűnésed? Isaiah Silvera 2624752903
A múltad rövid részletei igazán érdekessé tették ezt a történetet, olyan volt, mintha egy akciófilm legjelentősebb pillanatait mutattad volna be nekünk, a kezdetektől, a bűnbeesésen át egészen addig, amikor már úgy tűnik jóra kezdenek fordulni a dolgaid... Ugyanakkor nagyon sok részletet hallgattál el és tartottál meg magadnak, amit a múltad miatt azt hiszem meg is értek. Nem bízhatsz meg mindenkiben. De a családod akkor is ott lesz neked, még ha igyekeztél is elhitetni magaddal, hogy túllépnek majd az elvesztéseden. Ki gondolta volna, hogy egy telefonhívás felkavarja majd azt a tíz évet, amelyet valószínűleg a te hiányodban, rád emlékezve töltöttek? Isaiah Silvera 2122324058 És ki gondolta volna, hogy egyszer végre befogom és elindulhatsz majd a foglalók, na meg a játéktér felé, ha már van, aki vár rád?  Isaiah Silvera 3673325056
Színt hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·

Isaiah F. Silvera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Isaiah Silvera Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Isaiah Silvera Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Isaiah Silvera 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Isaiah Silvera 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
947
★ :
Isaiah Silvera 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Isaiah Silvera
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Rosalie Silvera
» it's me - Rhea & Isaiah
» All of us are haunted ; Isaiah & Rosie
» filthy - Daniel & Isaiah
» Misbehave [ Athi & Isaiah ]

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Ahol minden kezdõdik :: Karakterrészleg :: Törvényszegõk és munkanélküliek-
Ugrás: