New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 70 felhasználó van itt :: 6 regisztrált, 0 rejtett és 64 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 23:43-kor
Richard Sullivan
tollából
Tegnap 22:37-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 22:02-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:51-kor
Marcello Serra
tollából
Tegnap 21:40-kor
Alfonso Deluca
tollából
Tegnap 21:09-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Tegnap 20:32-kor
Maxim Wood
tollából
Tegnap 19:26-kor
Deborah Winchester
tollából
Tegnap 19:00-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Lorenzo Vercotti
TémanyitásLorenzo Vercotti
Lorenzo Vercotti EmptyKedd Márc. 17 2020, 13:16
Lorenzo Vercotti

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Lorenzo Vercotti
Becenevek:
Enzo legfeljebb, ha már muszáj
Születési hely, idő:
Philadelphia, 1983. 06. 30.
Kor:
37
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
állapottalan
Csoport:
törvényen kívüli
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
University of New York Közgazdaságtan
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Pink Pitbull Bar tulaja (hivatalosan, a többit hagyjuk…)
Ha dolgozik//Munkahely:
Pink Pitbull Bar
Hobbi:
leginkább a motorozás. A bankrablás hobbinak számít? Wink
Play by:
Gabriel Aubry

Jellem
"Elszomorítasz Javier." biggyesztettem le az alsó ajkam, majd leütögettem a cigarettáról a hamut a tálkába. "Azt hittem, hogy értjük egymást és tisztában vagy vele, hogy én mindig megkapom, amit akarok." ezzel a csendes közléssel fogtam a hamvadó cigarettát s a pirosló parazsat a mexikói kézfejére nyomtam, aki felüvöltött, de arcizmom sem rándult. Bírom az ilyet. "Szóval, dalold el... hányan akartok lecsapni arra a pénzszállítóra és honnan?" erre válaszként felém köp, én pedig visszakézből kiosztok egy pofont, hogy az állkapcsa kimozdul a helyéről. Nyüszít, pláne amikor visszaigazítom kímélet nélkül. Ha van, amit nem tűrök, az ha ujjat húznak velem. Büszkeség. "Öten, a Rata Muerta-ból..." nyögi, mire megpaskolom az arcát és töltök egy pohár vizet. "És péntek este" bólintok, majd megitatom, ha már le van kötözve. "Jó fiú! Talán mégis egy darabban távozol ma!" állok fel, majd elnyomom végleg a cigarettát, majd becsukom magam mögött az ajtót és magamhoz intem az egyik biztonsági őröm, hogy gyorsan és határozottan intézkedjek, mint mindig. Nem szorulok rá annyira erre a munkára, de kell egy kis izgalom, szeretem az adrenalint és végső soron pénzből sosem lehet elég. Kapzsi lennék? Kicsit talán... De szeretem a jómódot és azt is, hogy a családom, főleg apám bármikor támogathatom idős korára, hogy a testvéremnek és mostohatestvéremnek nagylelkű ajándékot küldhetek születésnapra vagy karácsonyra, mert a család szent. Még akkor is, ha ők nem is tudnak arról mivel foglalkozom, vagy nincsenek az "üzletben". Nem akartam olyan falkát építeni a családomból mint régen tették. Ez nem maffia végső soron. Van egy profi csapatom, de végső soron magányos farkas vagyok.

Múlt
Annak idején, amikor a szüleim bevándoroltak az Egyesült Államok területére, a tipikus, 19. század végi olasz família volt, fagylalt árusítással kezdte az itteni pályafutást. Aztán az ide-oda gördülő, mozgó fagylaltárus elkezdett nem csak hideg élelmet szállítani, hanem egy-két kockázatosabb árut is, a többi pedig, nos, már történelem. Történelem, ami az én életemre egy kiépült, "becsületes" maffia hálózattá vált, New York területén egész jól lefedjük a saját kis piacunkat. Ez lett az aranykor és egész jól ment a Vercotti családnak is, szicíliai kapcsolatait is ápolta persze s a hangot is megtalálta a második világháború után megjelenő újabb olasz családokkal. Aztán az idők teltek, s ahogy a csillagok sem állnak egy helyben a látszat ellenére, úgy a mi szerencsénk sem tartott ki végig, a hetvenes évekre kiszorultunk New York alvilági életéből, hogy a szüleim kiköltözzenek Philadelphia-ba új, nyugodt életet kezdeni a meglévő tőkéből.
Ide születtem én is, de a vérem, a család múltja, amiről a nagy fater még mesélt jókat, másfelé hajtott: New York-ba vágytam vissza. Úgyhogy egy nagyjából átlagos gyerekkor után ide jelentkeztem egyetemre és tanultam közgazdásznak. Tanultam, nem is rosszul, de igazából az időm egy részét East Village-ben ütöttem el: a zűrös környékek krémje volt még akkoriban, bár az utolsókat rúgta a dzsentrifikáció előtt. Kerestem a bajt, összeismerkedtem a nehézfiúkkal és egyre több balhéba kerültem bele. Egy törvénytisztelő állampolgár nem is lenne büszke erre az egészre, a verekedésekre, késelésekre, az éjszaka sötétjében elkövetett bűncselekményekre: raktárakat, boltokat nyomtunk fel, kicsiben és közelről tanultam meg ezt az ipart is és olykor a saját bőrömön, amin rajta is veszthettem volna akár. De a legrosszabbat mindig elkerültem, ahogy a sittet is, bár nem egyszer szaladtunk a zsaruk elől. Egy év kihagyásom mondjuk volt, amíg ösztöndíjjal egy tanévet Rómában töltöttem, mert Olaszországra is kíváncsi voltam. És a zűrt persze itt is megtaláltam… első este a metrón a koli felé megpróbáltak kizsebelni, én pedig eltörtem a kis srác kezét, de nem hagytam futni: némi nehézkes kommunikáció után megértettük egymást és kapcsolatba kerültem ottani körökkel is. Megtanultam a gazdaságtan itteni órái mellett a zsebmetszést magasabb szinten, de a robogók, motorok kezelését is, hogyan lehet ezeket piti lopásoknál kihasználni, vagy épp jó menekülésekhez. Mikor visszatértem a Nagy Almába, az East-i srácok java részét még szabadon találtam, de mázlimra pont ként fontos srác: a Piranha tesók, a két kubai akik vezették a csoportot hűvösre kerültek. Én pedig átvettem a stafétát, megtanítottam az új trükköket és nappal továbbra is jól fésült egyetemista voltam aki jeles zh-kat ír, este pedig egy száguldó végzetet vezettem az utcákon: fürge kis motorokkal felszerelt tolvajok csapata, akik hamarost már védelmi pénzeket is szedtek. Aztán ezeket is meguntam mire diplomáztam: a diplomaátadó estéjén már egy takarék kifosztásával ünnepeltem és jöttek a nagyobb célpontok.
Friss diplomával megfogtam egy gazdaságis állást a Wall Street-en, de nem törtem magam benne halálra. Viszont megismertem vagyonos embereket, neveket, üzleteket, vállalatokat, újabb viselkedési kultúrát. És mellette szőttem a terveket. Bankok, ékszerüzletek, sokszor nem New York-ban, hanem inkább az agglomerációban, a környező településeken sporadikusan és véletlenszerűen elhelyezve, hogy ne adjanak mintát. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem szedtem meg magam ezen. Nem lettem az a hagyományos maffiózó akik az őseim voltak, de akkor is az alvilágban mozogtam és a nevem összeforrt a nagy balhékkal az évek alatt. Nem kaptak el és életben is maradtam. A negyvenhez közeledve ez már nagy szó. Ehhez persze az is kellett, hogy a lóvét nem szórtam el és ahogy az évek teltek egyre kevesebb balhéra volt szükség. Közben saját vállalkozásba is kezdtem, egy csinos éjszakai szórakozóhelyet nyitottam, ahol lányok vetkőznek leginkább, de az alvilág fontos találkahelyévé is kinőtte magát. Stabil és jó hely üzleti megbeszélésekre, kiközvetítek megfelelő embereket speciális munkákhoz is és persze az én kis privát csapatom is kapható egy-egy melóra… S hogy ez miként lehetséges úgy, hogy még mindig megúsztam szárazon? Ha arra gondolsz, hogy van még itt valami, hát igazad van: megvan az FBI-al is a magam kis alkuja… de ez már másik fejezet!

mind álarcot viselünk
Lorenzo Vercotti
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Lorenzo Vercotti Tumblr_m8d043kgVD1ql5muoo1_500
★ kor ★ :
40
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ foglalkozás ★ :
nightclub tulaj&bankrbló & minden egyéb jó...
★ play by ★ :
Christian Bale
★ hozzászólások száma ★ :
130
TémanyitásRe: Lorenzo Vercotti
Lorenzo Vercotti EmptySzer. Márc. 18 2020, 13:04
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Lorenzo!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Talán a 'kedves' jelző annyira mégsem illő, de személyeskedni nem szép dolog. Very Happy Bár talán mégis érthető az ódzkodás, ha valaki a jellemrajzát máris némi egészségtelen kínzással és veréssel kezdi. Mi is mutatna be jobban egy maffiózót – még ha nem is egészen vallod magad annak, legalábbis nem a szó régiesebb értelmében –, mint egy ilyen jelenet? Nehéz eldönteni, vajon a valódi tagok, akik ilyen méllyen benne vannak a szervezetben, vajon állnak-e másból is, hobbijuk-e épp az olvasás vagy a túrázás, bár valamiért mégis azt érzi az ember, hogy nem. Vagy csak reméli, hogy véletlenül sem sátorozik velük egy campingben.
Ha már Carina is az én kezeim alatt futott át, szinte illendő téged is nekem olvasnom, bár egészen másféle világot jelenít meg a két történet ahhoz képest, hogy itt-ott mégis összeérnek. Mond ez valamit a nyilvánvaló játékosi különbségeken kívül arról is, egy történetet mennyire másként lehet megélni más szemszögből.
Mondjuk olyat még New Yorkban is ritkán pipál az ember, hogy mondjuk egy piros Vespán menekülne a tolvaj a zsaruk elől, de mindig jönnek új dolgok, nem igaz? Very Happy A fagyiárus drogterjesztő családi múlt mellett ez már igazán elfér, végül is gyorsabb, mint gyalog, és a forgalmi dugók is kevésbé fognak ki az emberen. Mindig is tudtam, hogy megéri elmenni Rómába tanulni, csak azt nem, hogy ilyen tudást kell keresni. Mindenkinek megvan a maga története, és bevallom, ebbe a néhány bekezdésbe jelentősen szorult belőle, több, mint másoknak, de megnyugtató látni, hogy nem csak a rendőrök kezdenek kiöregedni a szakmából a harmincas éveik végére, de a maffiózók is. Ez amolyan quid pro quo, csúnya lenne, ha még hetven évesen is egymást kergetnénk teniszlabdás járókerettel – mert az öregek otthonának frissen lazúrozott tölgyfa padlóját mégse kéne karcolni –, és a nővérek se örülnének.
Mondjuk feltételezem, FBI-os kapcsolat nem mindenkinek jut, ez a szomorú része a dolognak, de kivételezett nem mindenki lehet, "újtípusú" maffia vagy sem. Az egész történetről a mostohahúgoddal mondjuk eszembe jut Sinatra, de... Ez már másik fejezet. Very Happy

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Lorenzo Vercotti
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
»  Crosses | Lorenzo & Freya
» impress me! - Lorenzo & Nova
» Lorenzo&Laura - night in a nightclub
» in a strange situation with a stranger - Lorenzo & Luana

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Ahol minden kezdõdik :: Karakterrészleg :: Törvényszegõk és munkanélküliek-
Ugrás: