New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 72 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 63 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Karin Bjorge
tollából
Ma 5:46-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 23:06-kor
Freya Kensington
tollából
Tegnap 22:58-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 22:44-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Tegnap 21:27-kor
Seraphine Murphy
tollából
Tegnap 21:18-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Tegnap 21:18-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 20:41-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Tegnap 20:26-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Emily Abernathy
TémanyitásEmily Abernathy
Emily Abernathy EmptySzomb. 24 Aug. - 12:19
Dr. Emily Abernathy


Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Dr. Emily Abernathy
Becenevek:
Nem szeretem, ha becéznek
Születési hely, idő:
Abernathy birtok, 1992. február 3.
Kor:
27 év
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Heteroszexuális
Családi állapot:
Jegyben jár
Csoport:
Kutatás és oktatás
Egyetem:
Columbia University, nyelvészet, már végzett
Hobbi:
Nyelvtanulás, hegedülés, lovagolás, főzés
Play by:
Elle Fanning

Jellem
Amikor gyerek voltam, volt egy kis piros füzetem, amibe a kedvenc szavaimat gyűjtöttem. Szótárakban, lexikonokban kutattam utánuk és úgy babusgattam mindegyiket, mintha nem is szavak, hanem játékbabák lettek volna, vagy kisgyermekek. Hat éves koromban elalél, susog, felleg, elillan, mandulaolaj és csillan voltak a kedvenceim. Ekkor még csak hangzás alapján gyűjtöttem őket, azonban ahogy idősebb lettem, egyre inkább jelentés alapján. Szinte kívánságok lettek ezekből a kis listákból. Nyolc éves koromban a szabadság, repülés, testvér, ló, menekülés, tündérpor szavak kerültek be a kis piros füzetbe. Így folytatódott tovább éveken át. Az utolsó listámat tizenegy éves koromban készítettem, s az egyetlen szó, amire emlékszem belőle az a seggfej. A házvezetőnőnk mondta ezt apukámra, amikor azt hitte, hogy nem hallom. Nem voltam benne teljesen biztos, hogy mit jelent, de biztos voltam benne, hogy valami szépet. Elvégre mi mást is lehetne mondani az én apukámról, mint szép dolgokat? Bár az is lehet, hogy nem voltam ennyire naiv, csupán nem volt körülöttem senki, akitől megtanulhattam volna káromkodni, így igazán nem is tudtam az ilyen szavak létezéséről. Már elfelejtettem. Amikor megmutattam apukámnak a listát elkomorodott, rábökött a seggfej szóra és megkérdezte hol tanultam. Megmondtam neki, hogy a házvezetőnőtől hallottam. Még aznap kirúgta az asszonyt, én pedig összetéptem a füzetet.
Most már gyermetegnek tartom ezeket a listákat, azonban mégis néha azon kapom magamat, hogy újból szavakat gyűjtök. Kicsit olyan, mint amikor az ember a hullócsillagnál kíván. Tudja, hogy nem válik valóra, azonban nem tud megszabadulni a primitív reménytől. Úgyhogy az idei szavaim, arra ez esetre ha valaki mégis figyel rám odafent: melegség, fecske, ragasztó, ölelés, eső, szabadság.

Múlt
Emlékszem, amikor először másztam fára. A bátyáim azt mondták, hogy úgysem tudom megcsinálni, s csak nevettek az eltökéltségemen, ahogy dühödten esküdöztem, hogy igen is meg tudom érinteni a legfelső ágat. A fa göcsörtös kérge lehorzsolta a térdemet, ahogy egyre feljebb küzdöttem magam, a fehér ruhám beleakadt az ágakba, s hamarosan a bátyáim gúnyos nevetését könyörgés váltotta fel, hogy másszak le. Azonban én már alig vettem tudomást róluk. Megrészegültem a saját vakmerőségemtől, s csak önfeledten kacagtam az aggódásukon, hiszen mitől kellene félnem, amikor ilyen csodálatos idefent. Meg voltam győződve róla, hogy tündérek laknak a lombkoronában, mert ennél szebb lakhelyet el sem tudtam volna képzelni egy tündérnek. A leveleken átszűrődő napfény mintákat rajzolt a bőrömre, a madarak éneke pedig olyan hangos volt, hogy még a szívem izgatott dobolását is felülmúlta. Olyan volt, mint valami aprócska Csodaország. Hamarosan megláttam magam előtt a legfelső ágat, s felnevettem. Ez volt a nagy kihívás? Szinte már túl könnyű volt. El is képzeltem, ahogy a testvéreimnek leesik az álla, ahogy lemászom majd a fáról. Michael mindig is különösen mulatságosan nézett ki, amikor csodálkozott. Diadalittasan az ág felé nyújtottam a kezemet, azonban a napfény hirtelen elvakított és az ujjaim a semmibe markoltak.
Csak a zuhanásra emlékszem, az érkezésre nem.
Legközelebb egy kórteremben ébredtem, iszonyatos, lüktető fájdalommal a hátamban és sínbe tett lábakkal. Apa azt mondta, hogy kis híja volt, hogy nem bénultam le egy életre. Olyannyira leszidott, hogy a kezdeti halk hüppögésem zokogásba torkollott. Azonban mielőtt elment volna megfogta az arcomat és kényszerített, hogy ránézzek. Azt mondta, hogy ne akarjak olyan lenni, mint a bátyáim. Én nem vagyok olyan erős, vagy kemény. Azt mondta, hogy olyan vagyok, mint a finom porcelán. Ha nem vigyázok, akkor apró darabokra török és sosem lehet összeragasztani.
Az esés után apa ügyelt rá, hogy a legfinomabb bársonyba csomagoljon, hogy még repedés se essen rajtam. Megtiltotta, hogy egyedül menjek a kertbe és, hogy ne hiányozzon az anyafigura az életemből nevelőnőket fogadott mellém, akik szalagokat fontak a hajamba és hercegnőkről meséltek nekem éjszakánként. Arcuk elmosódik az évek távlatából, mintha csak meleg karokból és halk beszédből álltak volna. Furcsa, hogy mennyi mindent elfelejtettem. Az összes emlékem homályos a baleset utáni évekről, csak a dacra és a szökéseimre emlékszem, meg arra, hogy egyre kevesebbet láthattam a testvéreimet. Úgy éreztem elraboltak tőlem mindent.
Azonban szépen lassan belenyugodtam.
Megtanultam örülni a kis dolgoknak, nyelveket tanultam, hangszereken játszottam és lovagoltam. A birtok lett az én kis országom, ahol én voltam a hercegnő. A kertész mindig nekem tartogatta a legszebb rózsákat, a szakácsnő sütiket csempészett be a szobámba, a tanáraim azt mondták, hogy én vagyok a legtehetségesebb diák, akivel valaha volt dolguk. Azonban hiába minden igyekezet, hogy boldoggá tegyenek, magányos maradtam. Csak ritkán láttam a bátyáimat, akik bentlakásos iskolákba jártak, apámat pedig lekötötte a munka. Azzal magyarázta mindezt, hogy távol akar tartani a szenátori munkájából adódó rivaldafénytől. Azt mondta meg akar óvni attól, hogy én is a média árnyékában nőjek fel, mint a testvéreim. Azt hiszem megértettem az okait, de ezek csak üres szavak voltak egy kislánynak. Kétségbeesetten vágytam rá, hogy valaki kiszabadítson a birtokról, azonban szépen lassan felnőttem és nem jött senki. Amikor nem tudtam visszafojtani a sírásomat éjszakánként, akkor csak arra tudtam gondolni, hogy apának igaza volt, tényleg olyan vagyok, mint a porcelán.
Már egészen kiskoromban beleszerettem a nyelvekbe, elvarázsolt, hogy mennyi más módon lehet kimondani egyetlen dolgot, így apám tanárokat hívatott nekem, hogy kielégítsék kíváncsiságom. Mire az egyetemre kerültem már folyékonyan beszéltem franciául, spanyolul, németül, és meg tudtam értetni magam oroszul, úgyhogy elég nyilvánvaló volt, hogy nyelvésznek fogok tanulni. Pont olyan foglalkozás volt mint, amit apa szeretett volna nekem. Biztonságos és nyugodt, nem olyasmi, amiért csorbát szenvedhetne a karrierje, ha felkapják a pletykalapok.
Végre elmenekülhettem otthonról és azt csinálhattam, amire mindig is vágytam, azonban hiába próbáltam kétségbeesetten megtalálni a helyemet a többi hallgató között mindig is kívülálló maradtam. Én voltam a naiv, butuska kislány, drága ruhákban, aki még tizenötnek is alig nézett ki és nem ismerte a való világot. Így utólag visszatekintve nem meglepő, hogy senki sem vett komolyan. Azt hitték, hogy csak a pénzemnek köszönhetem a jó jegyeimet, hiába tettem meg mindent, hogy bebizonyítsam, hogy igenis kiérdemeltem a helyemet, mint mindenki más. Lassan az évek folyamán inkább felhagytam a barátkozással, megtanultam, hogy úgysem fognak elfogadni. Felesleges volt hagyni, hogy a repedések elérjék a szívemet. A tanulmányaimba fektettem minden energiámat, megtanultam kínaiul s a diáktársaim helyett a tanárokkal kávéztam. Az egyetemet maga volt a megváltás és a pokol egyszerre.
Huszonhét éves koromra megszereztem a doktori címet. Mint utólag kiderült, teljesen feleslegesen. Apa kétségbeesett, mert kezdte elveszíteni a szavazói támogatását, s belenyúlt egy pár kényes ügybe, amelyből csakis rosszul jöhetett ki, úgyhogy hamarosan nem teljesen tisztességes utakon próbálta biztosítani a győzelmét a szenátori választásokon. Nekem erről tudomásom sem volt, amíg egy nap hívatlanul be nem állított az albérletembe és ki nem jelentette, hogy férjhez kell mennem. Először azt hittem csak viccel. Elmagyarázta, hogy Patrick Hightower a new yorki üzletember, akiről egyfajta nyílt titok, hogy a vagyonának nem törvényes módokon jutott birtokába, a kezemért cserébe megszerzi neki a kellő támogatást, hogy megnyerje a választást. Mentegetőzött, hogy ő leendő vőlegényem fiának ajánlott először menyasszonynak, hiszen a férfi olyan idős, hogy akár a lánya is lehetnék, de Patrick maga akart elvenni. Patricknek nevezte, mintha legalábbis régi barátok lennének.
Amikor nemet mondtam, akkor ütött meg életemben először.
Megfenyegetett, hogy többé nem segít fizetni a költségeimet, ha nem teszem azt, amit mond. Ami azt jelentette, hogy itt maradok pénz nélkül, fedél nélkül a fejem felett, mert a doktori cím megszerzése mellett magamra alig maradt időm, nemhogy dolgozni. Apa fizetett mindent.
Miután elment, hánytam. Addig hánytam, amíg úgy éreztem, hogy a beszélgetés minden szennyét kiöklendeztem magamból, minden mocskos dolog a fürdőszobám krémszínű csempéjén landolt. Azonban sem Patrick Hightower gondolatától nem tudtam szabadulni, sem a vörös kéznyomtól az arcomon.
Nevettem az irónián, hogy pont az tört össze végül, aki a legjobban vigyázott rám.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Emily Abernathy
Emily Abernathy EmptySzomb. 24 Aug. - 21:55
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Emily!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Valahol mindannyian rabjai vagyunk egy megszokásnak, amely rengeteg formában érkezhet az életünkbe és amelynek jelentőségét leginkább csak azok érthetik, akik megtapasztalják azt. Számodra a szavak összeírása volt tekinthető ennek, melyek egyfajta nyugalmat csempésztek a napjaidba és amelyek az évek elteltével még inkább fontossá váltak, habár most már sokkal több értelmet nyertek a kezdetnél.
Mindig is egy olyan védelmi burok alatt álltál, amely miatt csak nehezen tudtál kibontakozni vagy éppen megértetni a te felfogásodat a környezeteddel. Lehet édesapád jót szeretett volna elérni azzal, hogy távol tart a világban történő bajforrásoktól, de ezzel csak elvett tőled egy olyan lehetőséget, mely során a saját bőrödön tapasztalhattad volna meg a dolgokat és a testvéreid közelében sosem kellett volna szembesülnöd az egyedüllét fogalmával. Utólag belegondolva és amilyen helyzetbe kényszerítettek téged, úgy gondolom sokkal nagyobb veszély fenyeget, mint korábban történhetett volna veled. Nem érdemled, hogy pusztán egy kellék legyél valakinek az életében. Remélem hamarosan lehetőséged nyílik majd valamilyen módon elszabadulni ez alól az élet alól, hogy aztán úgy alakítsd a világodat, ahogyan azt te elképzelted. Lehet nem olyan módon mint a bátyáid, de sokkal erősebb vagy te annál, mint amilyennek hisznek, így hiszek benne, hogy összejön. Egy valami viszont biztos: a házvezetőnő annak idején sokat nem tévedett édesapáddal kapcsolatban. Very Happy

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Emily Abernathy A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Emily Abernathy D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Emily Abernathy 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
 
Emily Abernathy
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Sara Abernathy
» Maxine Abernathy
» Emily Peterson
» Emily Watters
» Emily & Chris

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: