New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 105 felhasználó van itt :: 19 regisztrált, 0 rejtett és 86 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 7:09 pm-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 6:42 pm-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 5:45 pm-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 5:44 pm-kor
Gleeson Byrne
tollából
Ma 5:27 pm-kor
Nina McDonough
tollából
Ma 5:00 pm-kor
Tiger Kareem Abbar
tollából
Ma 3:55 pm-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 3:35 pm-kor
Fable Elizabeth Hart
tollából
Ma 3:09 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

#abraham lincoln high school || #baeandhermother
Témanyitás#abraham lincoln high school || #baeandhermother
#abraham lincoln high school ||  #baeandhermother EmptySzer. Május 08, 2019 4:27 pm


Már akkor eldöntöttem, hogy részt veszek az iskola által szervezett pályaválasztási napon, hogy arról tájékoztattam volna a lányomat. Mint minden rendes szülő, úgy én is szívemen viselem a gyermekem sorsát és szeretném, ha megtalálná a számára megfelelő életpályát. Nem szeretnék beleszólni, egyelőre arról sincs fogalmam, egyáltalán mi érdekli. Mivel a kapcsolatunk szépen fogalmazva egy csődtömeg, így jobbára csak elkapott félmondatokból, sustorgásokba halkuló telefonbeszélgetésekből csípem el, mi az, ami felvillanyozza legidősebb csemetém. Természetesen nekem is meg vannak az ötleteim, merre felé is tereljem Bailey-t, de nyilván én is tudom, hogy nem fog rám hallgatni. Számomra az ideális munkahely egy zárt irodaház legfelső emelete, ahová csak szigorú ellenőrzések útján lehet bejutni. Charlotte-ot is itt képzelem el, távol a város zajától, az apjuk által mesélt történetekről, a bűnüldözéstől. Mert félő, hogy mindketten aranyló istenségként aposztrofált apjuk nyomdokaiba lépnek. Akkor pedig elő kell rukkolnom egy B tervvel, amin még van mit csiszolni. Merthogy, nincs is.
Emlékszem anya mennyire izgatott volt, mikor felvázoltam neki, hogyan képzelem az életemet. Alig múltam tizenkettő, tele voltam tervekkel. Én akartam lenni az első női elnök, aztán be akartam költözni a pápai rezidenciára Vatikánba. Később űrhajósként akartam érvényesülni, de valahol, egész mélyen, mindig is segíteni szerettem volna másokon. Egyke gyerekként már hamar eldöntöttem, hogy legalább három gyerekem lesz, hogy sose kelljen unatkozniuk, ahogy nekem kellett, mikor anya lepasszolt a szomszédhoz. Majdnem bejött… Aztán megszületett Bailey és iszonyatosan nehéz volt a karrieremre koncentrálnom. A családunk összetartó volt és szebbet se kívánhattam volna, mert hihetetlen, de igaz. Bellamy rendes, odaadó apja volt a lányunknak. Még mindig úgy hiszem, hogy ha letenné a piát, a lányok sokkal több időt tölthetnének vele, mint az a négy nap, amikor elviszi őket.
Egyedül maradtam, a nyakamba szakadt a felelősség, Bae hallani sem akar rólam, Charlie az egyetlen mentsváram. Ő még igényli a társaságom, még hajlandó megosztani velem a titkait. Elviseli, ha nyűgös vagyok és jobbára ő a villámhárító köztem és a nővére között. Sajnálom érte és tizenkét évesen nem ezt az életet képzeltem a gyerekeimnek. De úgy tűnik, valamit mégis jól csinálok, mert még mindig velem élnek, még mindig engem szólítanak anyának.
Az utolsó beszélgetésünk alkalmával úgy egyeztünk meg – mert hogy végül beavattam Bailey-t a tervembe -, hogy az épületben találkozunk. Együtt feltérképezzük a lehetőségeket, érdeklődünk és megpróbáljuk egymás idegeit épségben tartani.
Bájosan mosolygok az intézménybe lépve, mindenhol szülők és diákok, ismerős arcok köszönnek rám, azt hiszem Bae osztálytársainak szülei lehetnek. Kiszúrom a tömegben, nyilván ő nem lesz annyira elragadtatva a látványomtól, de szeretnék itt lenni akkor, amikor felvillan az a bizonyos villanykörte a feje fölött és megtalálja azt a szakmát, amiben örömét leli majd.
-Szia! – Köszönök talál túl lelkesen is, a mellettem lévő anyuka – azt hiszem, az lehet – furcsán méregetni kezd. Nem tudom, hogy a viselkedésem az oka, vagy az elegáns megjelenésem, ami egy elhúzódó tárgyalásnak köszönhető. Megölelem, kit érdekel, mennyire ciki ez számára. - Annyira kíváncsi vagyok, mi tetszik. Tudod már, hogy hol kezdjük? – Nem szeretném egyből irányítani, jobbnak látom, hogy egyedül fedezi fel a helyet, én csak amolyan védőbástyaként szuperálnék a háta mögött. Ha esetleg kérdése vagy kétsége támadna. - Charlotte minden bizonnyal a sütemények felé venné az irányt. – Mutatok a gusztusosan feldíszített asztal felé, ahol krémes sütik szemeznek velem.



lesz ez még jobb is (:

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: #abraham lincoln high school || #baeandhermother
#abraham lincoln high school ||  #baeandhermother EmptyKedd Május 14, 2019 10:08 pm


to my mom

Mi akarsz lenni, ha nagy leszel? Az ominózus kérdés, amit mindenki megkapott már. Nem tudom, hogy mindenki úgy is érzi-e magát, mint én, de van egy olyan érzésem, hogy igen. Azt várják tőlem, hogy már rögtön a gimnázium elején kitaláljam, hogy mi az, amit csinálni szeretnék az életem hátralévő részében, ez pedig eléggé stresszel engem. Akkor is, ha ez nincs kőbe vésve, csak tanácsadás … viszont akkor miért veszi mindenki olyan komolyan? A szülőknek és tanároknak ez talán fontosabb is, mint nekünk. Hogy úgy érezzék van kézzel fogható eredménye annak, amit csinálnak. A szülők pedig okkal, vagy ok nélkül, de úgy érezhetik, hogy ambiciózus gyerekeket neveltek.
Megpróbáltam anyát lebeszélni arról, hogy itt legyen, azzal érvelve, hogy úgy is lesz majd még azelőtt is, hogy elvégezném a gimit, de esélyem sem volt. Az, hogy ő itt lesz, valószínűleg a születésem pillanatában eldőlt, úgyhogy beletörődtem és nem ellenkeztem. Fáradt voltam az utolsó órám végére, de akármennyire is korainak és ijesztőnek gondolom ezt hirtelen, azért izgatott is voltam miatta. Szórakoztató eljátszani a gondolattal, hogy mi lehetnék. Jobban belegondolni pedig utána ijesztő. Azt hiszem ezt hívják egyensúlynak.
Mikor kiléptünk az osztályteremből már minden tele volt szülőkkel, nagyszülőkkel és persze diákokkal a standok, szórólapok, ilyen-olyan szakmákat és egyetemeket hirdető plakátok sűrűje közepette. – Menj csak, én megvárom anyát – ráztam meg a fejem, mikor Nicole megpróbált a kijárat felé húzni. Ő pontosan tudta, hogy mi akar lenni, nem érezte, hogy szüksége van erre az egészre. Hogy emiatt irigyelnem kéne, vagy sajnálnom, azt nem tudtam eldönteni. – A jövőmről van szó, igazi anya-lánya program – magyaráztam mosolyogva, mikor a kissé értetlenkedő arcát láttam. Anyának és nekem mostanában nincs sok közös programunk, ezt Nicole is tudta.
Ide-oda lépegetve keringtem, odaköszönve néhány ismerősnek és a szüleiknek is, akik olyan elégedett és magabiztos mosollyal pásztázták a folyosót, hogy megsajnáltam a gyermekeiket. Szóval így néz ki, ha valakinek előre eldől a sorsa?
Már éppen azon gondolkodnék, hogy felhívom anyát, mikor széles mosollyal az arcán egyszer csak előbukkant a tömegből, ami a főkapun áramlott be. Még elcsíptem a mellettem álló anyuka rosszmájú pillantását, mielőtt anya közelebb ért volna és se szó, se beszéd, megölelt, mintha csak a játszótérre jött volna értem évekkel ezelőtt. – Szia – mosolyodtam el, amiből ő sokat így nem láthatott, mert viszonoztam az ölelést, habár nem azzal a hévvel, mint anya. – Kicsit túlöltöztél – jegyeztem meg, mikor elhúzódtam tőle és gyorsan végigpillantottam rajta. Én már hozzászoktam, a bíróságokon meg kell adni a módját, az itteni szülők többsége viszont, akárcsak a mellettünk álló anyuka is, inkább csak furcsállva nézte anyát. Vagy inkább irigykedve?
- Hááááát – nyújtottam el a szót bizonytalanul. Egyszerűbb lett volna simán csak nemet mondani. – Itt a művészeti blokk kezdődik, azt hiszem. Nem annyira az én világom – vontam meg a vállam. Ebben azért majdnem biztos voltam. Szerettem rajzolni, de annyira jól azért nem megy, hogy ebből is kockáztassam meg a megélhetésemet. – Tudod, oda mehetünk venni pár darabot, ha szeretnél – pillantottam anyára, megeresztve egy halovány mosolyt, ahogy megindultam a sütemények felé. Nem mondom, hogy menthetetlenül édesszájú vagyok, de szerencsés genetikát örököltem, hogy ne kelljen aggódnom miatta. Az egyöntetű vélemény az, hogy anya gyönyörű, apa pedig halhatatlan. Genetikai jackpot! – Mesélték, hogy pár éve titokban nem csak a színjátszást hirdették, hanem – na ezt próbáljam meg valahogy szépen megfogalmazni – a felnőtt filmes szakmát is. Kísérleti szaknak szánták, de nagy volt a túljelentkezés – meséltem, útban a sütemények felett, jót mosolyogva még most is a sztorin. Gabe mesélte, hogy szinte az egész iskola ott állt sorba. Még, hogy nem vagyunk elég haladószelleműek!
- Az orvosi blokkot is megnézhetnénk – vetettem fel az ötletet, harapva egyet az egyik süteményből – Mr. Dutsch is arra van. Megadhatnád neki a számod, akkor tuti nem kéne többet biológiai beadandókat írnom. Lacey anyja randizott vele, Lacey pedig azóta alig jár be. Mr. Dutsch téged is nagyon kedvel, nagyon szomorú volt, hogy múltkor a nagyi jött a fogadó órájára …   csóváltam meg a fejem, igyekezve elfojtani a vigyort, de nem jártam túl nagy sikerrel. Az tenne be nekem csak igazán, ha anya elkezdene randizni az egyik tanárommal, mint egy rossz szerelmi vígjátékban. De csak megadni a munkahelyi számát mondjuk, hogy a lánya mentesüljön néhány olyan dolog alól, mint a biológiából írt heti beszámoló, amit senki nem kíván a lányának … ez inkább hősiesnek hangzik, nem?
- Tudod mi a legújabb divat? Légiutaskísérők – mondtam, ellökve magam az asztaltól, megindulva a folyosón. – De akkor már inkább vezetnék repülőt. Ahhoz katonai akadémiára kell mennem? – pillantottam kíváncsian anyára. Inkább csak kicsit húzni szerettem volna, semmint komolyan gondoltam. Nem érzem valami jól magam a magasban, és van egy olyan érzésem, hogy ez nem túl szerencsés egy pilóta esetében. Habár, a repüléstől magától nem félek, csak a zuhanástól. – Oh, várj, ezt nézd! – torpantam meg hirtelen, az egyik falon lógó plakátra bökve. – Nem a Columbiára járt apa is? – döntöttem enyhén oldalra a fejem, anyára pillantva. Apa már megjegyezte párszor, hogy nyomozónak kéne mennem. Anya tuti infarktust kapna. – Nézzük majd meg a Columbiát is – vontam aztán meg a vállam, tovább indulva a tömeggel együtt, bevárva anyát.
- A nagyi azt mondta, hogy ne hagyjam magamra erőltetni, amit te és apa akartok – szólaltam aztán meg nézelődés közepette. A megbízhatatlan tuskó kifejezést használta, de ez bevett becenév, amivel apát szokta illetni. – Mi van akkor, ha … nem akarok egyetemre menni? – pillantottam rá, megállva Szent Péter Egyetem asztalánál, a kezembe véve az egyik prospektusukat az asztalról. – Nem azt mondom, hogy nem akarok – vontam meg a vállam, lapozgatva a kis füzetet. – Csakhogy mi lenne akkor. Erőltetnétek? – kérdeztem kíváncsian. Igazából nem tudom, hogy milyen válasszal lennék elégedett. Talán egyikkel se, talán bármelyikkel. Nem olyan könnyű azért velük. Anya ráadásul pszichiáter is, nem csak ügyvéd. Apa pedig a Columbusra jár előadásokat tartani, szóval néha megfordul a fejemben, hogy én hozzájuk képest ”csak” mi lehetek.

•   szuper lett #abraham lincoln high school ||  #baeandhermother 2624752903    • 950
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: #abraham lincoln high school || #baeandhermother
#abraham lincoln high school ||  #baeandhermother EmptySzer. Jún. 26, 2019 2:31 pm


Való igaz. Túlöltöztem. Kilógok a sorból és kezdem úgy érezni, hogy minden szem rám tapad. - Elhúzódott a tárgyalás, nem értem volna ide időben, ha még hazaugrok. – Magyarázom, le sem véve a szemem az előttem álldogáló, pocakos, félig kopasz férfiről. Sokszor elgondolkodom azon, hogy a volt férjem tartja ilyen jól magát, netán a szesz konzerválja az öregedés gátló sejtjeit, vagy egyszerűen a genetika az, aminek köszönheti a sármját. Talán a három egyvelege, de az biztos, hogy messze veri a korabeli pasikat. - Sétáljunk egy kicsit arrébb, kezdem kellemetlenül érezni magam. – Enyhén, de határozottan indítom útjára a karjánál fogva. Mindegy merre megyünk, csak vegyüljünk el a tömegben. Gondolhatná az ember, hogy az évek során hozzászoktam ahhoz, hogy minden szem rám szegeződik a bíróságon, de ahogy belépek a terembe, átszellemülök és nem érdekel, ha bámulnak, hogy összesúgnak a hátam mögött. De most a lányommal vagyok. Egész más a helyzet.
-A húgodnak vihetnénk haza néhányat. – Lépkedek mellette, szemügyre véve a sütemény kínálatot. Jómagam az émelyítő, ragacsos, krémes édességekért rajongok, szinte már érzem az ízét a számban. – Hogy érted, hogy a felnőtt filmes szakmát? – Kérdezek vissza, válogatok szememmel a sütik között, némelyik már a nevemet is skandálja, mire leesik az imént hallott kis monológ. - Ugye te nem jelentkeztél?! -  Sandítok rá, immáron kezemben a legkrémesebbel. - Egyáltalán, hogy juthat valakinek az eszébe az ilyet behozni egy iskolába. – Fortyogok magamban, a számban forgatva az első falatot. Mennyei az íze, citromos, vagy talán lime-os és valami egész különleges aroma, amit nem tudok hova tenni.
Megforgatom szemeimet Mr Dutsch neve hallatán. Amióta a lányok iskolába járnak, pontosabban, amióta tanítja Bailey-t, azóta szinte levakarhatatlanul próbál a kedvemre tenni. Az egész odáig fajult, hogy anyát küldöm fogadóórákra, mert nem bírok vele eltölteni egy percet sem. A szülői értekezlet más, ott rajtam kívül vannak még legalább tízen. De a fogadóóra… anya kedveli, szerinte értelmes fickó és jó meglátásai vannak a lányomról. Ezek szerint Bae nem így érzékeli. - Szerinted miért nagyanyád jár helyettem fogadóórára?! – Hüvelykujjamat ajkaim közé veszem és szolidan tisztára nyalom. - Légy tisztelettudó és talán leszáll rólad. Ha nem, apád elintézi. – Elnevetem magam, azóta először, hogy beléptem az épületbe. Szeretném, ha működne a kapcsolatunk. Én ennyi idősen tudtam, mivel akarok foglalkozni hátralevő életemben, de nem sürgetem. Nem irányítom egyik standtól a másikig.
Szép lassan követem a tömegben, óvatosan a kukába túrva a süteményt. Borzasztóan kellemetlen mellékízt hagyott a számban. A gyomromat hirtelen a torkomban érzem, nagy levegőt kell vegyek, nehogy kidobjam a taccsot a terem közepére. - Kislány korodban még a kocsit is összehánytad, ha nem kaptál abból a spéci tablettából. Vajon a repülést bírnád? Meg aztán, minden áldott nap aggódnék érted… – Ami nyilván az idő előrehaladtával elmúlna, de z elején biztos az idegeire mennék a túlzott féltésemmel. - Nem hiszem, hogy katonai iskola kell hozzá. Szerintem elég egy képzés, maximum két év és máris lehetsz légiutaskíséről. – Mély levegő Lilia, tegnap sikerült megúsznod a napot hányás nélkül. Meg az azelőttit is. Valami nem esett jól. Biztos Peter rákos tésztája, amit rám tukmált az irodában. Nem szeretnék semmiféle mérgezést kapni.
Megállok a plakát előtt. Egyik lábamról a másikra helyezem a testsúlyom. Bármit is választ majd, végtelenül büszke leszek rá. Erről biztosítani is fogom. Ha eljön az ideje. Bólogatok kérdésre, jobbnak látom, ha nem nyitom szóra a számat. Még nem szavak, hanem valami egész más hagyná el. Veszettül elfogyott a levegőm, elnyomok egy ásítást és megfogadom, hogy ha törik, ha szakad, ma időben lefekszem.
Kénytelen vagyok beszélgetni, nem játszhatom a némát, miközben a gyerekem a jövőjével kapcsolatos dilemmákat oszt meg velem. Repes a szívem, amiért kérdez és kíváncsi a véleményemre. Elmosolyodom, magamhoz ölelem – tudom mennyire nem szereti, ha nyilvánosan teszem -, szentimentális érzések törnek fel belőlem. A minap elsírtam magam egy mosópor reklámon. A bájosan megrajzolt figurák olyan édesek voltak. Nem bírtam ki könnyek nélkül. Most sem bírnám, ha nem pillantanék körbe. Tiszta hülye vagyok
-Nagyanyád sok mindent mond, de ebben igaza van. – Elengedem, érzem, hogy kínos számára ez a hirtelen jött összeborulás. Egy héttel ezelőtt még azzal fenyegetőzött, hogy az apjához költözik. Mérgemben az összes holmiját bezsákoltam és a bejárati ajtó mellé tettem. - Ha nem akarsz egyetemre menni, senki sem fogja erőltetni, de kérlek ne a felnőtt filmezés legyen az elsődleges terved. – Elmosolyodom, valószínűleg elsüllyednék szégyenemben, ha viszontlátnám egy „olyan” filmben. Ahhoz túlságosan is okos, intelligens és talpraesett.
-Azt válaszd, ami tetszik. Én szeretem a munkám, még ha néha ideges is vagyok miatta. – Olykor nehéz nem gondolni arra, mi zajlik a bíróság falai belül. Kívülről könnyű okosnak lenni, azt mondani, hogy ne vidd haza fájdalmat, a keserűséget, amit látsz.
-Az süti biztos romlott volt. - Jegyzem meg halkan, hogy csak ő hallja. Igaz, már elmúlt a hányingerem, de egy darabig egyetlen krémes, habos édességet sem akarok látni.
-Nézzünk szét arra hátrafelé is. Nem bírom ezt a tömeget. - Mindenki a nevesebb, ismertebb iskolák részlegénél érdeklődik, konkrétan egymás lábát tiporva. - El tudnálak képzelni gyerekek között. - Vetem fel az ötletet, ahogy közelebb érve, kirajzolódik szemem előtt egy óvoda bájos, színes, feldíszített standja.




végre itt vagyok #abraham lincoln high school ||  #baeandhermother 1404455205

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: #abraham lincoln high school || #baeandhermother
#abraham lincoln high school ||  #baeandhermother EmptyCsüt. Júl. 04, 2019 3:50 pm


to my mom

Hümmögve bólogattam. Nem voltam életemben még egyetlen tárgyaláson sem, de azt tudom, hogy mindegyik elszokott húzódni. A honnan kérdésre pedig a válasz egyszerű: anya szinte mindig túlórázott.
Nem ellenkezve, mikor anya húzni kezdett magával. Tudom, hogy anya szép, és a környezetemben ezt szinte folyton meg is erősítik, de ettől még megpróbálhatnának mások leplezni, hogy a magánéletük sivár, mint a sivatag. Legalább csukott szájjal nyáladzanának. Főleg egy iskolában, mikor ott áll az ember mellett a lánya.
-Jó ötlet – pillantottam anya felé, majd a pult szélén lévő kis dobozt magamhoz vettem, és mindegyik fajtából tettem el egyet. – Hát öhm … - kezdek bele, de itt el is akadok. Nehéz ezt a megfelelő szavakkal még jobban kifejteni, de úgy tűnik nem is kell, mert anya reakciója nehezen félreérthető. – Még nem jártam ide akkor – mosolyodtam el. Nem, mintha megfordult volna a fejemben, hogy egyébként jelentkeznék. De anya arcát látva megérte megemlíteni. – Pár száz évvel ezelőtt a pápa ugyanezt mondta, mikor fizikát, kémiát akartak tanítani … -  jegyeztem meg vigyorogva. Nem tudom elfojtani, úgyhogy inkább meg se próbálom.
- Mert azt szeretnéd, hogy a lányod biológia beadandókkal szenvedjen? – pislogtam felé ártatlanul. Csak vicceltem, de azért tényleg hálás lennék, ha örökre mentesülnék a gimnazista lét ezen kínja alól.  
Meglepve, de mosolyogva pillantottam anyára, mikor nevetni kezdett. Nem azt mondom, hogy az anyának nincs humorérzéke, de amennyit aggódik (plusz feleslegesen vitatkozik velem) és dolgozik, néha elfelejtem, hogy tényleg jó humora van. – Szegény Mr. Dutsch. Inkább kérnéd meg apát, hogy intézze el, minthogy randizz vele – jegyeztem meg, elég átlátszó kísérletet téve, hogy úgy tűnjön, mintha együtt éreznék a biológia tanárommal. Egyébként, tényleg elég jó esélyünk lenne megúszni egy gyilkosságot. Anya ügyvéd, apa rendőr, ha ilyen családi háttérrel nem tudnánk elsikálni egyet, az már szinte szégyenre adna okot.
- Az aggódás részéhez már most hozzá vagyok szokva – lopva pillantottam felé. Nem tettem hozzá, hogy ezt általában feleslegesen teszi, mert ez is felesleges lenne. Ebben eddig se jutottunk dűlőre. – De igazad van, begyógyszerezve aligha repülhetnék – csóváltam meg a fejem lemondón, de ez csak anyának szólt. Belül inkább megkönnyebbültem, hogy ténylegesen nulla az esély arra, hogy én repülőt, vagy bármi mást vezessek odafent. – Légiutaskísérőként sokat utazgathatnék, bár … -  hirtelen eszembe jutott, hogy itt is akad egy nem éppen könnyen kiküszöbölhető akadály. – szerintem nem ütöm meg a szintet – a kézfejemmel lifteztem a fejem felett, jelezve, hogy mire is gondoltam. Alacsony vagyok.
Még szerencse, hogy van legalább két évem eldönteni, hogy merre tovább. Persze, a nevesebb egyetemeket mindenki ismeri név szerint, és mindenki oda is szeretne menni, csakhogy a legtöbbeknek nem jön össze. Ráadásul sokan más államokba mennek inkább, de nekem még most elég furcsa a gondolat, hogy New Yorktól messze éljek és tanuljak. Itt nőttem fel, ha nem is az egész várost, de Brooklynt elég jól ismerem, néha elég idegennek is érzem magam a város más részeiben.
Nem vagyok felkészülve arra, hogy megint magához szorítson, ma már másodjára, úgyhogy szinte rongybaba módjára csüngök a kezei között. – Oké … mi van veled, anya? – kérdeztem kissé furcsállva, de kíváncsian az ölelésébe zárva még mindig. Már így is sokszorosan túlléptük a havi ölelések számát, úgyhogy valaminek állnia kell a háttérben.
Megköszörültem a torkom, és megigazítottam a blúzom, mikor elengedett. Csak egy gyors pillantást vetettem a körülöttünk állók felé, de mindenki inkább a saját dolgával volt elfoglalva, semmint anya meglepően erős és hirtelen érzelmi kitöréseivel.
- Csak vésztartaléknak gondoltam, ha sztriptíztáncosként nem jönne össze Las Vegas-ban – vontam meg a vállam, mosolyogva pillantva anyjára. A családi támogatásnak valószínűleg ez is a határán kívül esne, igaz?
- Na jó, de … kissé fura, tudod? Pár év gondolkodás után eldönteni, hogy mit akarok egész életemben csinálni, ez olyan … mint az orosz rulett – sóhajtottam fel a prospektust lapozva. Persze, vannak, akik tíz éves koruk óta tudják, hogy mik akarnak lenni, és nyolcévesen én is kitartottam amellett, hogy hercegnő leszek, de az álmok törékenyek. – Apát is szeretted, hiába voltál sokszor ideges rá – pillantottam fel rá a lapok mögül. Vagy a múlt időt felesleges használom? Úgy tűnik az emberek azokat a dolgokat és embereket szeretik a legjobban, amik miatt a leginkább idegeskednek. Ami azért ironikus.
- Rosszul vagy? – pillantottam kissé aggódva anyjára, majd megráztam a kezemben lévő dobozt, ami tömve volt süteménnyel. - Akkor ezt inkább tegyük vissza? – én csak pár harapást ettem, nem éreztem semmi furcsát utána, de ha anya igen, inkább hagyjuk itt, nem szeretném, ha Charlie ezek miatt lenne később rosszul.
- Ez semmi, rangadókon legalább kétszer ennyien vannak – jegyeztem meg, anya csuklója köré fonva az ujjaim, hogy vezessem őt a hátrébb sorolt egyetemek standjai felé, ahol kevesebb volt az ember. – Mindenki a Yalere, Princetonra, Harvardra, Columbiára, Stanfordra akar bejutni – sorolhattam volna még a nevesebb egyetemeket, de felesleges lett volna. – De nem fognak – láttam egy felmérést nem olyan rég a tavalyi statisztikákról és a jelentkezőnek csak a töredék része tudott bejutni ezek közül valamelyikre. Nem elég jónak lenni már, az kevés.
- Tényleg? Óvodában, vagy inkább iskolában? – kíváncsiskodtam, ahogy forogtam a tengelyem körül, nézelődve a plakátok és standok sűrűjében. Annyi alternatív jövő sorakozott fel hirtelen előttem, hogy kezdtem bepánikolni. Nyugi, Bae, végül is, csak az életed hátralévő részéről kell majd döntened…
- Ez is jól hangzik, nézd – mutattam az egyik stand melletti asztalra kihelyezett papírok felé. – Oknyomozó újságíró. Kicsit veszélyesnek hangzik – tettem aztán hozzá, ahogy tovább olvastam. Van egy olyan érzésem, hogy az átlagéletkor sem túl magas köztük, de ezt persze érthető okokból nem reklámozzák. – Mit szólsz az ápolóhoz? Tényleg olyan lehet, mint a sorozatokban? – kérdeztem mosolyogva. Van egy olyan érzésem, hogy a válasz erre a kérdésre is az, hogy nem. Pedig annyi Grace Klinikát néztem, hogy az egyetem egy részét is kihagyhatnám.
- Te honnan tudtad? Miért pont ügyvéd lett belőled? – pillantottam anyára, visszaejtve a szórólapot az asztalra. Végül is, anya szereti azt, amit csinál, és jó is benne. Infót gyűjteni pedig arról, hogy mi alapján érdemes dönteni, nem ártana. Van még időm, tudom, de lehet jobb lenne, ha tudatosan készülnék és nem az utolsó pillanatban jutnék döntésre, ugye? Nem, mintha mindent előre ki kéne találni, de most talán … jobb lenne előbb, mint később. Mégis mikor a legalkalmasabb az embernek a jövőjéről dönteni? Létezik egyáltalán jó időpont?

•   szuper lett #abraham lincoln high school ||  #baeandhermother 2624752903    • 1040
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: #abraham lincoln high school || #baeandhermother
#abraham lincoln high school ||  #baeandhermother EmptyHétf. Júl. 22, 2019 6:42 pm


Elmélázva figyelem a lányom, ahogy egyesével megtölti a kis dobozt süteményekkel. Nem azt mondom, hogy rossz testvérek lennének, mert nem azok, de Bailey pont abban a korban van, amikor már úgy érzi, a húga kullancsként tapad rá. Így jobbára csak estéként látom őket együtt, amikor jut egy kis időm arra, hogy leüljünk megnézni valamit a tévében. Azt is inkább a kisebbikkel, mert a nagyobbik el van foglalva a saját kis világában. És ez így van rendjén, igaz?
Meg kell változnom, engednem kell a szorításból, mert kezd elfáradni a kezem. Rossz irányba haladok és a végén ott kötünk ki, ahol nem akarok. A bíróságon, valami pitiáner bűntett kellős közepén, ahol azt kell bizonygatnom, hogy a gyerekem valóban rendes, tisztességes, kötelességtudó gyerek és csak rosszkor volt rossz helyen.  
-Ne így térképezd fel a biológiát. – Nyilván tudja, hogy viccelek és azt is, hogy számtalanszor figyeltem ki a konyha ablakból, kivel jön haza esténként. Minden anya tudni akar a lánya szerelméről, sértve érezném magam, ha netán nem mesélne róla. Akkor meg pláne, ha az apja előbb szerez róla tudomást és még csak hajlandóságot sem mutat afelé, hogy közölje velem.
-Tudod, hogy nem megy nekem a randizás. – Legalábbis az igazi, vacsorázós, beszélgetős randizás. Bell-el sem épp egy sznob helyen ismerkedtem meg és akkoriban még sokkal közvetlenebb és fesztelenebb voltam, könnyebben ment a flörtölgetés néhány korty alkohol után. Vad voltam és betörhetetlen, anyám mindig ezt mondta rólam. De anya lettem és feleség, átértékelődött minden.
-Mr Dutsch pedig egyáltalán nem a zsánerem, szóval jobban tennéd, ha odafigyelnél az óráira és nem kínoznád nagyanyád a fogadóórákkal. – Szélesebbre húzódik a mosolyom, ugyanakkor a parfüm és a sütemények illata felkavarja a gyomrom. Soha többet nem eszem annak a szerencsecsomagnak a főztjéből. Ha túlélem a mai napot, holnap esküszöm az lesz az első dolgom, hogy elveszem tőle a karácsonyra kapott receptkönyveket. Marhaság volt azt venni Peter-nek, azt hiszi magáról, ő a német Jamie Oliver.
Az aggódás részét nem kívánom kommentálni. Egyrészt, mert igaza van, másrészt pedig teljeséggel lehetetlen nem aggódni a gyerekedért. Ezt csak akkor fogja megérteni, ha már neki is lesz csemetéje. Remélem úgy tizenöt év múlva körülbelül, addigra felkészült leszek a nagymama szerepre. - Ne mondj ilyeneket Bailey. Tudod, jóból keveset adnak. – Eleanor Mainville sokszor nem állt a helyzet magaslatán, ha a nevelésemről volt szó és inkább hagyott sodródni az árral, hogy utána azt mondhassa, én megmondtam, hogy nem lesz jó ötlet. De soha, egy percre sem mondta, hogy értéktelen vagyok.
Bailey nagyon hasonlít rám, már ami a külsőségeket illeti, mert bizony ugyan olyan makacs és önfejű, mint az apja. Sosem hagynám, hogy úgy érezze, nem ér annyit, mint bárki más.
Minden bizonnyal a pokol kénköves bugyrába kíván, amiért megint ölelgetem, de az anyák már csak ilyenek. Még az sem számít, ha rajtunk kívül több tucat család nézelődik a zsúfolt épületszárnyban. -Semmi bajom, csak olyan régen öleltelek magamhoz. – Gyenge kifogás azzal takargatni a kitörő könnyeimet, hogy régen volt közöttünk bármilyen interakció is. - Mé egyszer ne említsd ezt a sztriptízes dolgot. Mintha csak apádat hallanám. – Égnek emelem a tekintetem, élénken él bennem a nap, amikor lebuktunk Bailey előtt. A beszélgetés a nyugdíjazásáról, meg a további terveiről. A sztripperkedés, mint családi vállalkozás nem fér bele a rólunk kialakult képbe.
-Nem beszélgetnek veletek az órákon erről? Úgy értem, biztos van olyan ember ebben az átkozott iskolában, akinek az a dolga, hogy feltérképezze a diákok igényeit. Ez mind szép és jó, ami itt van,… – Mutatok körbe, talán túl nagy vehemenciával, mert néhány arra sétálót sikerül jól mellkason vágnom. - …de nézd meg, az össze felsőoktatási intézmény gusztustalanul rámenősen ajánlja magát. Holott, szinte bármelyik egyetemre is mész, elismerik a diplomád. – A munkámból kifolyólag, sokszor nekem is negédesnek és bájosnak kell tűnnöm, de az itt eltöltött fél óra után konkrétan rosszul vagyok. Amihez hozzájárul az erős hányinger és fáradtság, de kitartok. Néhány mély, tisztító levegő és minden rendben lesz. - Szeretem apátokat, mert ha ő nem lenne, ti sem lennétek. – És ennyivel lezártnak tekintem az ex-férjemmel való kapcsolatomat. Nem a gyerekek dolga, hogy aggódjanak a szüleikért vagy tudjanak a köztük zajló eseményekről. Bár, miután tudomást szerzett rólunk, akár meg is beszélhetném vele.
-Már jól vagyok, semmi baj szívem. Azért elvisszük, nem biztos, hogy romlott. – Elképzelhető, hogy csupán az én gyomrom nem bírja. Az elmúlt napokban elég furcsán éreztem magam, lehet összeszedtem valami vírust az irodában. A minap Catherine panaszkodott, hogy az ikrei úgy lebetegedtek, hogy néhány napot a gyerekosztályon töltöttek a kórházban.
-Ennél is többen? – Szalad ráncba a homlokom. Nehezemre esik elviselni a bíróság előtt kialakult kisebb média tömeget, ha épp olyan ügyben dolgozom, ami nagyobb figyelmet kapott. Ami azt illeti, engem sem igazán csípnek az újságírók, az esetek többségében levegőnek nézem őket.
Igyekszem felvenni vele a tempót, ahogy átfurakodunk a tömegen, de nem túl könnyű tűsarkú cipőben masírozni. - Ühümm, szóval nem fognak bejutni. Miért is? – Szeretnék beszélni vele erről. Szeretem hallgatni az okfejtéseit, a logikus érveléseit. Annyira hasonlít rám…
-Óvodában. Inkább ott, az iskolában szerintem kinyírnád a kölyköket. – Elnevetem magam, emlékszem mennyire gyűlölte, amikor egy hosszúra sikeredett tárgyalás alkalmával megkértem, segítsen a húgának a házifeladat megírásában. Nem rángathattam mindig hozzánk anyát. - Megértettétek egymást Charlie-val, amikor még kicsi volt, most meg... háááát.
Hirtelen azt sem tudom, hol áll a fejem. Egymás után jönnek az ötletek,  egyik szakma a másik után és nehezemre esik értelmes választ adni a kérdéseire. - Az óvónő és az ápoló még egész közel áll egymáshoz, de az oknyomozó riporterrel már áteveztünk más vizekre. – Rossz beidegződés. Az évek alatt felgyülemlett szarságok miatt egyenesen megtiltanám neki, hogy az apja után menjen, de nyelek egyet és nem szólok semmit.
Könnyebb arról beszélni, miért lettem ügyvéd. Igaz, nem tündérmese és nincs benne happy end, de hátha segítek neki azzal, ha elmesélem a történetem. - A nagyapád nem volt igazi apa típus. Nem volt kedves és szerethető. Kicsi voltam és nem sokra emlékszem. Csak a veszekedésre, arra, hogy nagyanyád sír. – Mély levegő. - Szóval szerettem volna segíteni az olyan embereken, akik nem mernek kilépni egy rossz házasságból. A gyerekek motiváltak. Mert ők sínylik meg a legjobban. – Eltűrök egy kósza tincset a füle mögé. Csak remélni tudom, hogy ők nem törtek meg annyira lelkileg a válás után, mint én.
-Nem mondod komolyan, hogy egy komplett szülést nézek azon a tévén? – Jobbnak látom, ha témát váltok és nem lombozom le a gyereket. Oldalra billentett fejjel nézem a néma műsort…
Bassza meg, késik a menzeszem.



végre itt vagyok #abraham lincoln high school ||  #baeandhermother 1404455205

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: #abraham lincoln high school || #baeandhermother
#abraham lincoln high school ||  #baeandhermother EmptyKedd Júl. 30, 2019 2:26 pm


to my mom

A magánélet szentsége. Valami, amit anya biztos sokszor hall a bíróságon, otthon viszont lényegében semmi veszi azt. Kis túlzással nem léphetem át senkivel se anélkül a küszöböt, hogy ne kéne hosszasan kérdésekre válaszolnom, miután az illető elment. Nicole pont ezért nem is jön már át, mert belefáradtam abba, hogy anya első kérdése, miután kiengedtem őt, az, hogy: mire akart már megint rávenni?
- Ez már nem a középkor anya, nem kell nyakig begombolkozva feszengeni egy drága étteremben, ahol még csak jól sem laksz – magyaráztam neki mosolyogva. Valahogy így képzeltem el az idősebb korosztály randijait. Kicsit ironikus, hogy a randit idegennek érzi, de apával simán összejár a hátunk mögött, mintha csak kamasz lenne, aki titkolja a fiúját a szülei előtt. – A zsánered? – pillantottam rá meglepve, majd elmosolyodtam. -  Na és hol marad a belsőértékek fontossága? – csak húztam őt, tudtam, vagyis legalábbis sejtettem, hogy mire céloz. Csúnya ilyet mondani, de egy anyához hasonló nő megengedhette magának azt, hogy több elvárása legyen egy pasi felé, mint egy kevésbé vonzó, vagy kiszolgáltatottabb helyzetben lévőnek. Ez persze nem jelent semmit, mert anya elvált, és a zsánere a volt férje, úgyhogy … lényegében hiába engedhetné meg, hogy több elvárása legyen, nem igazán van. Már azt leszámítva, hogy apa kapja össze magát, de őszintén szólva, néha én se tudom eldönteni, hogy apa épp mennyire törekszik erre.
- És szerencsét hoz, ha madár tojik rád, tudom. De csak azért mondják, hogy ne érezd magad olyan rosszul miatta – sóhajtottam fel. A jóból keveset adnak is ilyesmi. Főleg annak fényében, hogy egész magas, és az átlagot nézve anya is, míg én elég alul méretezettre sikerültem. Persze, a suli orvos is mindig megjegyzi, mikor a magasságom méri, hogy ne aggódjak, fiatal vagyok és még van időm, de annyit hazudta már ezt, hogy könnyű átlátni a mosolyán, mert belefáradt már ennek a hamis bizonygatásába.
- Alig pár perce, anya – jegyeztem meg, továbbra is furcsállva a dolgot, de … talán ez a felkészítés a végzős évemre. Valószínűleg ki se fogok látni anya karjai közül, annyit fog ölelgetni majd. – Szóval ő támogatná? – cukkoltam tovább anyát vigyorogva, de aztán valamivel komolyabb képet vágtam, jelezve, hogy egyébként értettem a célzást.
- Több százan vagyunk anya. A jövőnk nem ugyanannyira érdekli a pályaválasztási tanácsadót – vontam meg a vállam beletörődve. Talán mérgesnek kellett volna lennem emiatt, de nem igazán ment. Elvégre, engem se egyformán érdekel mindaz, amit tanulunk. – Az igények is változnak. Dorothy Andrews például havonta változtatja a terveit, míg Oliver Brown azóta állatorvos szeretne lenni, hogy megszületett. Nem olyan könnyű a munkája, mint elsőre tűnik – ezt mondjuk egy szülő biztos nehezebben látja be, elvégre, az ő gyerekének jövőjéről van szó. – Sokan pedig úgyse mennek majd egyetemre – tettem még hozzá, aláhúzva a mondandóm. A tanárok többsége persze megjegyzi hébe-hóba, hogy megéri egyetemre járnunk, de ők is odajártak, és mire mentek vele, igaz? A fizetésük nem túl jó, cserébe az őrületbe kergetik őket minden nap és finoman szólva is kevés a tisztelet az irányukba. Kétlem, hogy egyetemre mennének, ha visszarepülhetnének az időben.
- Naná, a foci meg úgy a sport amúgy is több embert érdekel, mint a tanulás – nálunk szinte biztosan, de van egy olyan érzésem, hogy ez később sem változik. A folyosókon sétálva egész gyakran kapok el olyan beszélgetésfoszlányokat, ahol a tanárok valamilyen meccsnek az eredményéről beszélnek, vagy valamelyik játékost ajánlanák be a pokolba a rossz teljesítménye miatt.
- A szüleik nem tudják fizetni, vagy nem kapnak ösztöndíjat. Ha mindenkit felvennének, mindenki egyetemre járna, nem? – már csak a hatalmas bulik miatt is. Tippelek, sose voltam egyetemi bulin, de Nicole elbeszélése alapján elég durvának tűnnek.  Az elit egyetemek azért elit egyetemek, mert kevés ember kerül be oda – és még van pár tényező, de a leegyszerűsített verzióm így szól. Elég sokan jelentkeznek minden évben és meglepne, ha az elit egyetemekre bejutottak százalékos aránya kiugró lenne.
- Igazad van – vallottam be vigyorogva. – Könnyebb velük, mikor még a gondolataik tőmondatokból állnak – olyankor aranyosak, könnyű kitalálni, hogy mit szeretnének. Mikor azonban már tudnak összetetten gondolkodni és van saját akaratuk, akkor borzasztóan idegtépők tudnak lenni, és ez Charlie-ra is igaz, ahogy gondolom rám is az volt.
- Na és a hadi tudósító? – teszek rá még egy lapáttal. Persze, tudom, ha anyán múlna, akkor a világ legbiztonságosabb szobájában üldögélnék és semmi olyat nem csinálnék, amivel egy kis esélye is van annak, hogy veszélybe sodorhatnám magam.
Figyelmesen hallgatom anyát, miközben beszél. Nem igazán szokott az apjáról beszélni, ahogy a nagyi sem. Azt persze tudtam, hogy nem ők voltak a boldog házassági családmodell reklámarcai, ahogy apáék sem. – Ezért váltál el apától is? Miattunk? – kérdeztem egyet hirtelen, felé pillantva. Vajon, ha Charlie és én nem lennénk, akkor anya még mindig gyűrűt hordana az ujján és próbálná rávenni apát arra, hogy legyen jobb?
- Örülj neki, hogy nem egy gorilla vajúdik. Biológia órán végig néztük, ahogy egy ló szül – ha az volt Mr. Dutch terve, hogy már most megutáltatja velünk a szülés gondolatát, akkor sikerült neki. – Olyan volt, mint egy ördögűzés. Szülészeten biztosan nem fogok dolgozni – ezt teljesen egyértelműen kitudtam jelenteni, ahogy vetettem egy pillantást a tévé felé én is. Ha sok mindenben nem is, ebben egészen biztos vagyok. - Az ő PR részlegük nem épp a legjobb - mosolyodtam el, levonva a következtetést abból, hogy az emberek többsége anyával osztozott a reakciójában.
- Ha olyan helyre mennék, amit te nem akarnál, attól még ... tudod, támogatnál? Nem úgy értem, hogy pénzzel, hanem minden másban. Na jó talán anyagilag is - anélkül elég nehéz lenne, ösztöndíj ide, vagy oda. - Azt szeretném, ha ... tudod, nyomot hagyhatnék. Mint ti apával. Valami fontosat csinálni, amivel segíthetek másoknak és jobbá tehetem a dolgokat - szóval igen, szuperhős szeretnék lenni. Tudom, hogy ez milyen hülyén hangzik és azt is tudom, hogy mindenki valami ilyen munkáról álmodozik. Tudom. - Mit érzel, mikor megnyersz egy ügyet és lezárod vele mások életének a fájó részeit? Valami olyat akarok én is - anélkül, hogy tudnám milyen is az. Csak annyit tudok, hogy szeretnék nem a szürke hétköznapokban dolgozni. Igen, azt hiszem ezt akarom. Nem beleragadni az általános dolgokba, hanem épp ellenkezőleg.

•  #abraham lincoln high school ||  #baeandhermother 2624752903    • 1025
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: #abraham lincoln high school || #baeandhermother
#abraham lincoln high school ||  #baeandhermother EmptyVas. Okt. 06, 2019 6:28 pm


Sosem gondoltam volna, hogy a 16 éves lányom tart majd nekem rövid felvilágosítást a mai randizási tippekről. Nem mintha nem lennék tisztában azzal, hogy mennyire felgyorsult a világunk és hogy mostanában ciki, ha egy fiú udvarol a lánynak, de belegondolni is rossz, hogy hány olyan Bailey-vel egy idős lány mászkál itt körülöttünk, aki már túlesett az első abortuszán. Persze, nem tarthatom kalitkában – nemes egyszerűséggel simán kiszökik -, de talán nem esik bele abba a néhány százalékba.
-Zsánerem… vagy hogy mondjátok? – Nézek rá értetlenkedve. - Természetesen, a belső értékek a legfontosabbak, de nyilván te sem állsz szóba olyan sráccal, aki nem tetszik. – Tudok erről arról, hiába nem találkozunk minden nap, Bell azért finoman, megválogatva a szavait és olykor szerintem elhallgatva pár információt, azért csepegtet nekem ezt-azt a lányunkról. Csakis Bae-ről, mert Charlotte még abban a fázisban van, hogy mindent megoszt velem és kíváncsi a véleményemre. - Hülyeségnek tartom, hogy csak a belső értékek dominálnak abban, ki milyen párt választ magának. – És marhára nem érdekel az a sok tanulmány, amit brit tudósok végeztek el több száz férfin és nőn. Amióta világ a világ, mindenki a külső jegyek alapján választ párt. Nem fogok hazudni… én is és szerintem Bell-nek sem épp a cserfes, mindenen nevetgélő és az alkoholtól túl sokat beszélő énem volt a nyerő. Sokkal inkább a szűk felső és farmer.
-Nem baj kincsem, ez vár rád életed további éveiben. – Vajon a korral jár ez a mérhetetlen szentimentalizmus, vagy egyszerűen csak most jutott el az agyamig, hogy az első szülött hamarosan befejezi a gimnáziumot, egyetemre megy – ha akar – és kirepül a családi fészekből. Talán inkább ez okozza az egészet. Hogy attól félek, elköltözik és többet nem jön haza. Eleinte még hetente érkezik majd, aztán ahogy múlik az idő, telnek a hónapok, a látogatások is ritkulnak. Ha most ismételten megölelem, teljesen kiakad… - És nem, apád sem támogatná, hogy sztripper legyél. – Megrázom a fejem, elhessegetem a fejemben felvillanó képsorokat. Ennél azért többre hívatott, mint hogy vadidegen pasik előtt tekeregjen egy rúdon, miközben nyálat csorgatva, aprót gyömöszölnek falatnyi kis bugyijába.
-Értem én, csak azt hittem, van kifejezetten olyan órád, ahol ezekről tudtok beszélgetni. – Nehéz beismernem, de fogalmam sincs, hogyan telik egy napja az iskolában. Mármint, jár e valamilyen külön órára azokon kívül, amikről nekem is tudomásom van. Bár, már abban is kételkedem, hogy egyáltalán megjelenik e azokon az órákon. Tudom, tudom, nem szép dolog azt hinni, hogy a lányom sundabundázik és rajz szakkör helyett valami ügyefogyott fiúval járkál a városban, kétes helyeken. Arról tudnék. Bell elmondaná. Legalábbis ajánlom neki, hogy így tegyen…
-Nagyanyád hitelt vett fel, hogy egyetemre mehessek, mert nem volt elég a kiemelkedő tanulmányi eredményem. Bot lábam volt bármilyen sporthoz, szóval maradt ez a lehetőség. – Nem akartam anyámat adósságba verni, de más lehetőségem nem volt. Az, amit az alkalmi munkáimmal megkerestem, nem volt elég arra, hogy fedezze az iskolai tandíjat.
Az égnek emelem tekintetem, pontosabban a tornaterem gerendáira, amikor újabb hajmeresztő ötlettel áll elő. De nem szólok semmit sem, támogató édesanyaként inkább csak mosolygok. Vajon honnan jutnak eszébe ilyen munkalehetőségek?
-Azért váltam el apátoktól, mert azt hittem, ha elveszíti azt, ami számára a legfontosabb, majd észbe kap. És nem akartam, hogy úgy nőjetek fel, ahogy mi. – Szerencsémre, csak pár évet kellett elviselnem az apámból, de épp elég volt arra, hogy eldöntsem, az én gyerekeim sosem tapasztalhatják meg azt, amit én. Nos, többé kevésbé sikerült is, mert hiába váltunk el, a gyerekek sosem hallottak minket veszekedni.
-Ide figyelj Bailey. – A vállaimra helyezem tenyereimet. - Tudom, hogy néha úgy viselkedem veled, mint egy őrült. Azt hiszed, ellenséged vagyok, pedig nem így van. Nem akarlak belekényszeríteni egy rossz döntésbe, ha nem akarsz egyetemre menni, akkor ne menj. Azt csináld, amit szeretnél. Persze, azért azt úgysem bírom ki, hogy ne mondjam el a véleményem, de beszélgessünk. Őszintén. – Ne sírj Lilia, tartsd vissza az átkozott könnyeidet. Mély levegő és máris minden jobb lesz. Még a televízión felvillanó szülést is hajlandó vagyok végignézni, csak ne tűnjön fel a gyereknek, hogy könnyes lett a szemem.
-Először megkönnyebbülést, aztán végtelen nyugalmat. – Amikor pedig hazaérek, egy pohár bort kívánok, attól mindig sikerül ellazulnom. Nem tűnik fel senkinek sem, de rettenetesen ideges vagyok az első negyed órában. - Tudod, vannak olyanok, akik havonta jelentkeznek. Akár egy levél, egy messenger üzenet, de mindig tudatják velem, hogy jól vannak. Ettől pedig erőre kapok. – Most már tényleg nem bírok a könnyeimmel. Átkozott hormonok. Csakis ők a felelősek azért, hogy a lányom előtt bőgök, egy emberekkel telezsúfolt helyiségben.
-Ah kicsim, ne haragudj. – Hangosan trombitálok a zsebkendőbe, időközben egy behúzódtam az emberek elől a terem sarkába. Igaz, így is hárman pofátlankodnak be az aurámba, de legalább levegőhöz jutok. - Maradjunk vagy menjünk el valahova? Választhatsz… – Egy ilyen lehetőséget nem dobnék vissza…



végre itt vagyok #abraham lincoln high school ||  #baeandhermother 1404455205

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: #abraham lincoln high school || #baeandhermother
#abraham lincoln high school ||  #baeandhermother EmptyPént. Okt. 18, 2019 4:12 pm


to my mom

- Igen, a zsánered. Tudod, mondjuk kissé vöröses haj, durva, szúrós borosta, magas, de szálkás alkat, na meg egy enyhe ön-és közutálat, ami az arcán játszik mindig … - vonogattam a vállamat, adva apáról egy rövid, de tömör jellemzést. Merthogy ez anya zsánere. Olyanok ők ketten, mint egy pingvin pár, akiket messze sodort egymástól egy vihar. Képtelenek valaki máshoz elköteleződni. Pont úgy, ahogy egymáshoz se tudnak újra. A válásuk óta évek teltek el, ha tovább akarnának lépni, akkor nem járnának össze, mikor azt hiszik, hogy nem vagyunk otthon. Ők a tökéletes példája annak, hogy az ember nem az eszét használja, ha érzelmekről van szó.
- Szóval, csak a külseje miatt randiztál apával? – apa mostani állapotát elnézve azért ez elég lehetetlennek tűnik, mert jobb napjain is olyan, mint akiből egy láthatatlan erő szívja ki az életerőt. Azonban láttam róla képeket még azelőttről, hogy megszülettem volna, és valamennyire emlékszem azokra az időkre is, mikor még nem a közeli bárok egyikében indította és zárta a napjait. Jóképű fickó volt, és ha kitesz magáért, ebből valami még mindig meglátszik. Egyedül viszont anya látja ezt anélkül, hogy kitenne magáért.
- Pedig állítólag jól lehet finanszírozni vele az egyetemet – jegyeztem meg mosolyogva. Nem, mintha valaha is jártam volna sztriptízklubban, de ha minden második sorozatban és filmben ez a cél, ami szentesíti az eszközt, akkor kell legyen benne valami igazság.
- Nincs, az olyan ”fontos” órákat pedig, mint a kémia és matemk, nem áldozzák be miatta. Lehet, hogy munkanélküliek leszünk, de legalább megtudunk oldani majd exponenciális egyenleteket – a szavaimból könnyen kivehető volt az, hogy mit gondolok az exponenciális egyenletekről. Csak mert standokat állítanak fel és meghívják az egyetemeket, még nem oldják meg azt, ami a gimi után fog jönni. Egy évben egy ilyen nap pedig nem valami sok, hogy évekre szóló döntést hozzunk. A „gimnázium felkészít az életre” mantra, amit a tanárok szajkóznak így elég üresnek tűnik.
- Nekem se kiemelkedő. És pomponlány sem vagyok – vallottam be, párhuzamot húzva közöttünk, de ezt egyébként is tudta már. Már rég nem úgy értem haza, hogy elújságoltam miből milyen jegyet kaptam, de köszönhetően a technikának, anya bármikor rá tudott nézni, hogyan is állok. A bizalom nem egészen bizalom, ha azután kérdezünk, hogy tudjuk a helyes választ.
Pomponlány azonban lehettem volna, de épp Nicole-lal voltam, mikor a jelentkezőket nézték a csapatba, mi pedig lekéstük a meghallgatást. Ők pedig olyan komolyan veszik ezt az egészet, hogy nem osztogatnak második esélyt. Tulajdonképpen, ezért most már hálás vagyok. Nehezen tudom elképzelni magamat, ahogy a meccsek félidejében fel-alá szaltózom az egész suli előtt.
- És tévedtél? – pillantottam rá kíváncsian. A szavaiból úgy érződik, hogy igen. És tulajdonképpen … tényleg tévedett. Elvégre, apával nincsenek együtt. Összejárnak, kitudja hányszor, mert képtelenek végleg elszakadni egymástól és újrakezdeni. Ez viszont nem ugyanaz. Inkább, mint a függőség. Képtelen vagy elengedni valamit, amiről tudod, hogy nem jó neked.
Kicsit meglepve pillantottam fel anyára, mikor beszélni kezdett, és elnyomtam a késztetést, hogy kijavítsam őt. Néha. Végül is, csak attól függ, épp hány alkalmat veszünk semminek. – Őszintén – ismételtem meg anya utolsó szavát. – Nehéz úgy őszintének lenni, ha tudom, hogy … haragudni fogsz – vagy megbüntetni, vagy mindkettő. Általában ezért nem mondok semmit arról, hogy hova megyünk Nicole-lal, mikor anya annyit tud, hogy apánál vagyok. Mi értelme az őszinteségnek, ha csak a baj származik belőle?
- Anya, minden … minden rendben? – kérdeztem egyszerre aggódva és furcsállva lesve őt, miközben igyekeztem a lehető legkedvesebben megkérni a körülöttünk állókat, hogy biztosítsanak néhány szabad centimétert nekünk. – Hát … menjünk inkább. Ez úgy is lesz jövőre és … azután is – vontam meg a vállamat. Ráadásul, anyát láthatólag már most megviseli az, hogy a jövőmről beszélgetünk. Annak pedig semmi értelme, hogy könnyezve járja végig az összes egyetem standját.
– Tudod, mehetnénk … vásárolni – fordultam anya felé, a kijárat irányába törve utat magunknak. Őszinteség, ő mondta. Egy próbát megér. – Lesz egy … buli, majd másfél hét múlva és … szeretnék elmenni – talán ez az első alkalom, hogy elkéredzkedem tőle. Általában előre tudom, hogy anya mit fog mondani, és emiatt veszem elő a „szeretnék egy kis időt tölteni apával” kártyát. Ő pedig falaz nekem. Tulajdonképpen, ebből a szempontból olyan, mintha még mindig egy család lennénk. Egy normális család.
- Nem lesz olyan nagy a buli, csak … néhányan a suliból és talán még néhányan a körzeti gimikből – tettem hozzá, mert érzem, hogyha nem is kapok egyből elutasítást, akkor biztosan érdekelni fogja, hogy kinél, miféle buli és hányan lesznek. És majd utána mond nemet. – És utána … Nicole-nál aludnék. Ő a közelben lakik, szóval nem kéne éjszaka utaznom a városban, hanem majd reggel hazajövök – dobtam fel egy újabb logikus érvet, fellélegezve kissé, hogy az iskola kapuján kilépve anélkül kaptam levegőt, hogy bárki izzadt hónalját kéne szagoljam. A törpéket idéző termetem átka. - Hazajönnék - javítom ki magam, mert, ha valamit megtanultam az anyával való folytonos vitatkozásból az az, hogy jobb helyzetből indulok, ha minden egyes szavam feltételes módban hangzik el.  

•  #abraham lincoln high school ||  #baeandhermother 2624752903    • 777
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: #abraham lincoln high school || #baeandhermother
#abraham lincoln high school ||  #baeandhermother EmptySzer. Okt. 30, 2019 12:52 pm


Önkéntelenül is elnevetem magam, ezzel magamra vonva néhány pedáns szülő, szúrós tekintetét. Mindez nem okozna gondot, ha nem egy előadás kellős közepén visítottam volna fel, de ma valahogy, cseppet sem találom a helyem a világban. Talán azért, mert végre úgy beszélgetek a lányommal, hogy közben nem kiabálok, nem dagad az ér a homlokomon és ő nem vágja az orromra az ajtót, ha utána lépek és kérdőre vonom szemtelen viselkedése miatt. Igen, azt hiszem, egy teljesen új dimenzióba kerültem.
-Nem tehetek róla, bejönnek a vörös pasik. – Aprót rántok vállaimon, most már mosollyá szelídült a nevetésem. - Apád egy félisten volt, csak hogy tudd. – Aztán jöttek a gondok, egymásra halmozódtak és ahelyett, hogy sorba kipakoltuk volna őket az életünkből, elnyeltek bennünket. - Én sem vagyok már olyan fitt és fáj mindenem. Már nem tudom a lábaimat a nyakamba venni, pedig apád imá… – Túl sok információ a tizenöt éves lányomnak. Ezt minden bizonnyal nem akarta hallani. - Azt akartam mondani, hogy számítanak a belső értékek. Apád vicces, kedves és gondoskodó, csak marha mélyre ásta ezeket a tulajdonságait. Ezek mellett viszont, tizennyolc évesen, szívesen felejtettem rajta a szemem. – Elvégre arra kértem, legyen őszinte velem, akkor joggal várhatja el, hogy én is az legyek. - Mindkettő fontos, maradjunk ennyiben. – Igazam nyomatékosításaként bólintok egyet és a kijárat felé terelem Bailey-t, egy percig sem vagyok hajlandó több időt erre az egészre pazarolni. Jóval többre számítottam, így egy kicsit csalódott vagyok. A mi időnkben valahogy jobban kitettek magukért az egyetemek. Persze, akkoriban még kevés háztartás mondhatta el magáról, hogy számítógépe és internete van. Különösen a mi családunk. Nem volt egyszerű, hogy információt kapjak az intézményekről. Az iskolák gyakorlatilag egymást taposva versenyeztek a diákokért és nekem hiányzik ez a vehemencia.
Meg ne halljam még egyszer. – Ráncolom össze a homlokom, rémképek villannak fel előttem, beleborzongok a tudatba, hogy Bailey-t egy bárban lássam vonaglani, meglehetősen kevés ruhában, vén, kéjenc férfiak előtt. - Inkább több munkát vállalok. – Ez az ésszerű megoldás.
Legyintek egyet kijelentésén, már meg sem lepődöm az oktatás színvonalán. Régen minden másképp zajlott, most ez a modern világ a feje tetejére állít mindent. Nekem még végig kellett ülnöm néhány előadást arról, miért jó egyetemre járni és meg kellett hallgatnom pár gyötrelmesen unalmas órát, hogy rádöbbenjek, csak úgy szabadulhatok, ha valóban jelentkezem valamelyik felsőoktatási intézménybe. Akkortájt úgy gondoltam, Anyámmal kibírni még egy hónapot, maga a pokol. Most már tudom, inkább a Purgatórium volt, mint sem az ördög lakhelye. Az csak, azután köszöntött be az életembe, hogy elváltunk Bell-el. - Ugyan Bae, én sem tudlak elképzelni pom-pom lányként. – Utánozok pár mozdulatot és talán még bele is kezdenék valami ostoba szurkolói versbe, ha nem lépnénk ki az épületből a valóságba. Nem akarom leégetni a lányom.
-Inkább beszélgessünk valami vidámabb dologról. – Nem akarom az én bajomat az ő vállára helyezni. Még csak tizenöt éves, semmi köze ahhoz, mi történik a felnőttekkel. Bár, az igazat megvallva, olykor talán ésszerűbb tanácsokkal látna el, mint az anyám vagy Janice, a barátnőm.
Nem számítok arra, hogy tényleg beszélgetni fogunk. Ezt a légy őszinte velem dolgot egy tévéműsorban láttam, miután kétségbeesésemben már az összes tudományos könyvet kiolvasva sem leltem választ arra, hogyan közeledjek a lányomhoz anélkül, hogy támadásnak érezze. Pszichológusként kudarcot vallottam, az tény. Nehezemre esik nem közbe vágni, benyögni valami hatalmas nagy igazságot arról, hogy ennyi idősen nem kéne még ottalvós bulikba járnia, de ha belegondolok abba, hogy tizennyolc évesen ismertem meg Bell-t, hamis személyazonosságot használva, majd egy évvel később már terhes voltam Bailey-vel, akkor jobb, ha csendben maradok és visszanyelem a feltörő haragot, amit - ahogy a gyerek fogalmazott  - általában érzek, ha valami orbitálisan nagy butaságot készül művelni.
-A vásárlás nem rossz ötlet. – Kifelé menet azért a táskámba túrok, ellenőrizni a tárcám, meg a benne lapuló pénzköteget. Valamennyi azért van nálam. A kocsi elég ijesztő módon berreg, ahogy lenyomom a gombot a kulcson. El kell vinnem szerelőhöz, különben egyszer bent ragadunk. - Most gyűlölni fogom magam érte, de elmehetsz abba a fránya buliba. – Felsóhajtok, a hátsó ülésre dobom a táskám. - Egy valamit kérek. Ha baj történik, már pedig ne legyen, engem hívj. – A szemébe nézek, majd beszállok a kocsiba. Vennem kell egy üveg bort. Néhány pohárka még nem árthat. Örülnék, ha fiú lennél…




végre itt vagyok #abraham lincoln high school ||  #baeandhermother 1404455205

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: #abraham lincoln high school || #baeandhermother
#abraham lincoln high school ||  #baeandhermother Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
#abraham lincoln high school || #baeandhermother
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» charlie & bae┃new day, new school
» Bridget High School
» Brennan&Faith //Walton High School
» Joe & Abraham
» Joe & Abraham

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: