New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 53 felhasználó van itt :: 6 regisztrált, 0 rejtett és 47 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kiara Hernández
tollából
Ma 01:26-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 00:55-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 00:53-kor
Joseph Brewster
tollából
Ma 00:52-kor
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 23:04-kor
Lora Spencer
tollából
Tegnap 21:16-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 20:59-kor
Meghan Montilio
tollából
Tegnap 20:51-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Dante & Ansel | Dumb and Dumber
TémanyitásDante & Ansel | Dumb and Dumber
Dante & Ansel | Dumb and Dumber EmptyVas. Márc. 03 2019, 16:51

Dante & Ansel
Charlie Puth olyan intenzitással ordítja a fülemben, hogy „You just want attention”, hogy lassan már magam is elhiszem, hogy azért járok-kelek olyan légiesen, de fennhordott orral az utcákon, mert magamra kívánom vonni az átlag ember figyelmét ezen cselekedetemmel. Vagy csak azért néznek rám, mert van valami az arcomon?! Lehetetlen, az én arcom mindig tökéletes! Esetleg hangosan dúdoltam volna? Nem ez lenne az első eset… minden esetre az ismerős kapualj alá húzódva török be az egykoron sokan látott ajtón. Megnyugtató, hogy ebben a folyton rohanó városban van, ami soha nem változik: az épület aulája legalábbis pontosan ilyen. Minden tökéletesen ugyanolyan, mint legutolsó ittlétemkor. Merem feltételezni, hogy még az a növény se volt odébb tolva egy centivel se, hogy alatta is feltakarítsanak… bár, ha már a takarításnál tartunk, lehet, hogy a nosztalgiám megőrzése végett még felmosót se ragadott senki a kezébe, hogy a portigrisek üdvözlésképp rám tudjanak morranni, amikor eloldalazok a liftig. Sok mindenről tudnának mesélni ezek a falak… a hajnali hazaérkezésemkor leművelt szégyenmenetről, amit soha, senki ember fia nem láthatott meg, ellenben a koszos, poros, mocskos falak annál inkább. A lift, amibe belépek, szintúgy őriz kedves emlékeket… egy-két felhozott aranyifjú csókjainak emléke még most is ott izzik a számon, amikor felrémlenek azon pillanatok, amiket ebben a vaskalitkában éltünk meg. Majd természetesen a másikat gyorsabb tempóra biztatva csipkedtük a formásabb tagokat, hogy elérjünk a számunkra szükséges ajtóig… most úgy vonszolom magamat végig ezen a távon, mintha egy volnék a The Walking Dead legújabb évadából szalasztott zombik közül. Pedig aztán igazán nem lehetne panaszom, mert röpke tíz órát horpasztottam az ágyban, nem is volt szerencsém összefutni Zeke-kel, aki olyan sietősen távozott a házból, hogy csak a reggeli ajtócsapódásra ébredtem fel hat óra körül. De persze aztán még alsó hangon négy órát sikerült beleszuszognom a párnába, hogy jobb álomra szenderülhessek, és sokkalta kifinomultabban indíthassam a napomat. Momentán ez csak egy terv maradt, de majd a kávé úgyis megdobja az energiaszintemet! Úgyis azt hallottam, hogy Tina felettébb jól végzi a munkáját, én pedig, mint minőségellenőr mindenképp felelősségemnek érzem azt, hogy leteszteljem, legjobb haverkáim –avagy legkitartóbb áldozataim- a lehető legjobb üzemanyagot töltik magukba nap-nap után.
Meg se kísérlem a kopogást, hogy jelét adjam annak, vendégként szeretnék közreműködni a lakás életében. Nem, mert ez a légtér pont annyira az enyém, mint az övék. Jó, talán kicsit kevésbé annyira, de majdnem egy szinten mozgunk! Így a kulccsal igyekezve javítani a lyukérzékemet karistolom egy kicsit a vasat, majd fordítva a záron már be is toppanok; mintha csak hazaérkeztem volna! Persze, vannak árulkodó jelek, amik azt hivatottak jelezni, hogy minden ember pótolható, így én is (jó vicc!), elvégre megannyi ismeretlen pár cipő sorakozik az ajtó mellett. Egyet leszámítva… ugyanis Watt minden egyes lábbelijével tisztában vagyok –hogy ne volnék? Ki más hozná tudtára, hogy pocsék az ízlése, ha nem én?-, és minden férfidarabnak mondható csuka az övé. Ezek szerint az új üdvöske, Dante eddig bírta volna, nem tovább? Bár nem mondom, vannak itt egész csinos női példányok… most vagy Mac fogadta meg a tanácsaimat, vagy valamely hölgy lakótársnak piszok jó ízlése van. Inkább az utóbbi…
A lejátszási listám közben ugrik egyet, Sam Smith I’m not the only one kerít meglehetősen drámai hangulatba. Érdekes, hogy a pop számok túlnyomó része szerelmes tematikájú, ellenben ezen darabok nagy százalékban a szakítást, a „régi szép idők” felemlegetését tűzi ki céljául. Bár nyilván, a legjobb célközönség a szakításon átesett fiatalok, akik ettől várják a megváltást, mintha bármi is jobb lenne tőle. Én mondom, semmi nem lesz tőle jobb…  mert hiába az erősen megfogalmazott kritika, én is sokszor nyúltam hasonló számok után, hogy a mellkasomra szorított párnámat ölelgetve, zsepibe trombitálva heverjem ki az aktuális veszteséget. Most viszont csak azért szól ez a fülemben, mert túl azon, hogy Sam Smith látványra is piszkosul lehengerlő, a hangjától libabőrös leszek. Hangosan hümmögve a csak borosta formájában létező bajuszom alatt a dallamot izzítom be Tinát, hogy egy jóféle kávét állítson nekem elő, amíg kikapkodom a reggelimhez szükséges alapanyagokat: banánt, zabot, tojást. Mert olyan fasza kis zabpalacsintát fogok összerittyenteni, hogy a késő délután, avagy este hazatámolygó házlakók egymást marva fognak könyörögni a maradékért! Mert ha valóban vigyázni akarok az alakomra –mert ugyebár nem előnyös, ha nem sétálva, hanem gurulva közlekedek a színpadon-, akkor nem lapátolhatom be az összest, bármennyire is ingerenciám lenne rá.
A fülemben ordító zene végett olyan hangerővel művelem le a palacsinták sütését, mintha egy elefántcsorda ügyködne a konyhában. Hat kisebb darabot kitéve egy tányérra teszem azt oldalra, amíg kisütöm a maradékot. A szagelszívót természetesen sokáig hagyom működni, mert a sütött olaj nem feltétlenül eredményez kellemes illatokat. Mézet csurgatva a palacsintákra teszem azt az asztalhoz, bögrébe töltve dupla adagnyi kávét térülök-fordulok, majd villát ragadva cuppanok rá a reggeli étekre. A fülemből csak akkor veszem ki a fülhallgatót, amikor idegen, nem általam elkövetett hangok szűrődnek a lakás túlsó végéből… érdeklődve nyújtogatom a nyakamat, hátha megpillanthatom a neszek forrását, de végül uralkodva a kíváncsiságomon csak hátradőlök és egy újabb falatot gyűrök a számba, míg elő nem kerül az aktuális lakó.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dante & Ansel | Dumb and Dumber
Dante & Ansel | Dumb and Dumber EmptyHétf. Márc. 04 2019, 00:33


Dumb & Dumber


A takaró susog, ahogy én fújtatva vergődöm benne, fülemre párnát szorítva. Ez semmit sem tompít a konyhából átszűrődő edénykoncertből, és mivel jó szokásomhoz híven a parkettán (pontosabban Mac jógaszőnyegén) aludtam el, érzékelek minden cipőben tett lépést a padló rezgéseiben. A vérnyomásom már amúgy is túl magas ahhoz, hogy vissza tudjak aludni, úgyhogy vetődöm még párat, aztán előbb-utóbb feladom. A hátamra fordulok, és két tenyeremet végighúzom elnyúzott arcomon, mintha ezzel letörölhetném a szemeim alól az ott sötétlő lila karikákat.
Mivel az NYPD-nél magasról tesznek a szépítő alvásra, és ördögien kacarászva zsonglőrködnek a nappali meg az éjszakai műszakokkal, időnként engem is meglepnek egy éjféltől nyolcig tartó bulival. Egy kicsit tényleg úgy érzem magam, mintha egy csúnyán félresikerült éjszaka után hevernék az ágyban, minimum kéttizedes véralkohollal. Hirtelen csak annyit tudok felidézni az elmúlt pár órából, hogy kihívtak minket egy negyvenes pasasra, aki beszállt egy liftbe, és meztelenre vetkőzött, mert zuhanyzónak nézte... A liftet. Vagy lehet, hogy ezt álmodtam? Nem, nem álmodtam, Seth-nek hívták, és nagyon udvarias volt.
Ülőhelyzetbe tolom magam, és immár készen állok véres vendettát venni az egyetlen emberen, aki ebben a háztartásban – vagy úgy egyáltalán ebben a városban –, bajlódik még olyan formaságokkal, mint a főzés. Ez nem más, mint Jasmine Mackenzie, aki mindig pont annyira pirítja meg a bacont, amennyire szeretem: kellően vörösre süti, de ügyel rá, hogy ne ropogjon az ember foga alatt. A szalonna ígéretére már kezd is elpárologni a felháborodásom, mert egy ilyen éjszaka után nem csak hullafáradt vagyok, hanem farkaséhes is.
Ahogy a torzonborz fejemmel és karikás szemeimmel, fehér pólóban és szürke melegítőben kilépek a hálószoba ajtaján, úgy festek, akár egy hat láb és két hüvelyk magas mosómedve, aki a kajaszagra bújt elő a bokorból. Mióta nincs barátnőm (elég régóta), menzákról hazahozott és újramelegített, olajban kisütött mindenféleségeken élek, de Mac megjelenése jelentős változást hozott az étrendemben. Ő maga is többnyire büdzsé-alapanyagokból gazdálkodott, de valahogy így is ki tudta hozni belőlük a legtöbbet. Hazudnék, ha tagadnám, hogy az elmúlt időben túlságosan hozzászoktam a jó kajához, és már nem elégszem meg teljesen a saját szénízű omlettemmel. Gondolom, ezért okítják mindig a gyerekeket, hogy ne etessenek mosómedvét, mert az odaszokik hozzájuk, és onnantól kezdve nem lehet majd lerázni. Be kell fogadnod és a sajátodként felnevelned, ahogy Mac is tette velem.
Lehunyt szemekkel masszírozom a tarkóm, és már bőven a nappali közepénél tartok, amikor felnézek, és egy Thyfault-szerű selyemfiúval találom szembe magam. Hozzászoktam már az itteni forgalomhoz, úgyhogy még annyira sem lepődöm meg, hogy megtorpanjak útközben. A srác úgy néz ki, mint egy SoHo laboratóriumban tömeggyártott klón, úgyhogy elsőre nem tudom eldönteni, melyik lakótársam ágyából pattanhatott ki, mert tudtommal többen is a fehér bájgúnárokra buknak közülük. Még jó, hogy nem érdekel.
– ’Reggelt – vetem oda, miközben elcsoszogok az ebédlőasztal mellett. Az egyéjszakás kalandorok általában nem kíváncsiak rám, és én sem rájuk, úgyhogy természetesnek veszem, hogy élni hagyjuk majd egymást. Még mindig nem vagyok hozzászokva ahhoz, hogy az ideiglenes otthonom egy MTV-s bangbus-megálló, de igazából amúgy is csak összeroskadni járok vissza a műszak végén, szóval tőlem aztán az kufircol azzal, akivel akar.
Szemügyre veszem a gondosan az asztalra készített felhozatalt, és az egészséges választék láttán egy kicsit ódzkodom, de épp ez a jó a palacsintában: a lehetőségek tárháza végtelen. Azt tesz rá az ember, amit akar – és én máris tudom, mivel fogom megkoronázni. Az egyik konyhaszekrény mögül előveszek egy tányért, a fiókokból meg kést-villát, majd a tűzhelyhez oldalgok, ahol egy régi sült szalonnával teli serpenyőt találok. Ez az adag nyilván nem mostanság készült, valószínűleg a többiek hagyták hátra még kora reggel, de én a kiszáradt maradékokkal is beérem, szóval a tányéromra kaparom az egészet. Olajozatlan, álomittas mozdulataim valóban egy mosómedve matatására hasonlítanak. Hasam vakargatva a hűtőhöz ballagok, és felnyitom az ajtaját, hogy a reggeli rutinom első lépéseként kivegyek belőle egy üveg Guiness-t.
Sörömmel és baconmaradékaimmal az ebédlőasztalhoz sétálok, és levetem magam a vendégtől legtávolabb eső széken, anélkül, hogy egyszer is ránéznék.
– Ebből kaphatok? Köszi. – Meg sem várom a választ: mire ezt elmormolom, már a tányéromon van az első palacsinta. Aztán a második, aztán a harmadik, aztán a negyedik, az ötödiken még gondolkozom. A számhoz emelem az üvegem, a kupak pedig felszisszen, ahogy rutinszerűen lepattintom a fogaimmal. Ha az nem volna önmagában elég szentségtörő, hogy kiszáradt szalonnával párosítom a palacsintát, mindennek tetejébe még a számomra teljesen természetes hagyománynak is hódolok: a Guiness-palacsintának. Ha tehetném, sajtos makarónival szórnám meg, de az most nincs itthon.
Jól nyakon öntöm a négy emeletes reggelit, azzal neki is látok. Lereszelek egy sörben ázó falatot, mellé felszúrok egy darabnyi őszi falevélként ropogó szalonnát, és a számba tömöm ezt az istentelen kombót. Úgy ropog a fogam alatt, mintha Doritos volna. Amint megízlelem és felfogom, miféle reform anyuka-recepttel mérgeztek meg, két szemöldököm középen összetalálkozik, és úgy pillantok fel a tőlem átlósan elhelyezkedő idegenre, mintha személyes sértés ért volna a részéről. Ezek a kaukázusiak mindig meg tudnak lepni. Igazából nem is olyan rossz – igaz, nálam már a félnapos bacon is megugrotta a lécet –, úgyhogy vállat vonok, és táplálkozom tovább.
Megkérdezném a vendégtől, hogy a göndör srác vagy mexikói lány hozta ide – valószínűleg nevekre nem emlékszik, én legalábbis nem szoktam –, de közben az is eszembe jut, hogy konyhatündérünk az imént zabból csinált palacsintát, úgyhogy a válasz magától értetődő. Reméljük, nem élte bele magát túlságosan, tekintve, hogy Thyfault tagadásban él, úgyhogy aligha állhat készen bármi komolyra.
Három részletben be is vágok egy egész palacsintát. A második adagot megkezdve újabb falatot szúrok a villámra, és az asztalon könyökölve, udvariasan a srác felé bökök vele.
– Hé, nem valami craiglistes fétis-valaki vagy, akinek fizetni kell ezért, ugye? – Elröhögöm magam, azzal lapátolom is a következő falatot a számba, pedig még meg sem rágtam az előzőt. Hallottam már egyet s mást emberekről, akik fizetnek idegeneknek, hogy törjenek be hozzájuk és rakják őket seggbe, meg ilyenek. Ha ő is ilyesféle, hát, nem én rendeltem, úgyhogy nem fizetek. – Ha igen, akkor bocs, de nem vagy az esetem.



. •  Dante & Ansel | Dumb and Dumber 3874598021
[/size]
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dante & Ansel | Dumb and Dumber
Dante & Ansel | Dumb and Dumber EmptyVas. Márc. 17 2019, 13:41

Dante & Ansel
Azt vallják, hogy aki kíváncsi, hamar megöregszik. Hát, én mondom, piszkosul szexik azok a negyven feletti pasik, akiknek már tisztesen őszes a halántékuk, és egy-két mélyebb ránc barázdálja az arcukat, főként a mosolygásuk révén elterpeszkedő szarkalábak a szemük körül. Nos, ezen az alapon elindulva, mivel valljuk be egy 10/?-es skálán elég előkelő helyet foglalnék el –kérem, alsó hangon egy kilenc, és akkor „frissen és üdén” keltem ki az ágyból szerteágazó hajjal, nyálfoltos szájjal!-, le merem fogadni, hogy baromi jól fogok kinézni ezekkel az idősödést igazoló fizikai jegyekkel, így semmi se gátol meg abban, hogy jóformán elnyúljak az asztalon, míg nyújtogatom a nyakamat a hangok forrása felé. Mert ki más lenne ennyire baromi kíváncsi, ha nem én?! Mac semmi különösebb részletet nem osztott meg az újdonsült választottja kilétéről, a nevét is csak a költő Dante Alighieri által tudtam megjegyezni, és jogos, hogy úgy ácsingózok a látványra, mint egy jól nevelt kutya a jutalomfalatra. Sokak szerint valahogy mindig túl sok energiát összpontosítok abba, hogy lemeózzam a kedves barátaim újdonsült párjait… és ez természetesen nem csak a közeli barátokat érintik, gond nélkül formálok véleményt bármely jött-mentről, aki társként szegődik olyan személyek mellé, akikkel életemben legalább egy szót is váltottam. Bár nem titok, hogy a hozzám közelállók sokkal nagyobb intenzitással élhetik meg azt, hogy rácuppanok egy-egy pasijukra… na persze nem úgy! Csak tisztes távolból, szolidan felvont szemöldököm alól grimaszolok, vagy éppen helyeslőn bólogatok. Legalábbis, amíg ott van a szóban forgó illető… ha lelécel, olyan cifrán fogalmazok véleményt, hogy a firkászok is megirigyelnék azt a választékosságot, amivel forgatom a szavakat! Sokakat rémített már meg ez a közvetlenség, és nem titkolt véleményformálás, holott ha bármi pozitív, vagy éppen negatív kritika éri az én Zeke-emet, úgy ugrok, mint valami vérmes kutya, és szétcincálom az adott illetőt… fogalmam sincs, honnan ez a sok kutyás hasonlat.
Egy szónak is száz a vége, államat összefűzött ujjaimra ejtve, magasba szökkent szemöldökkel nézem végig, ahogy valaki a jetire emlékeztető nagy léptekkel elővánszorog a ház rejtekéből. Na persze nem csak a súlyos léptek emlékeztetnek a jetire… mégis mi ez a borzalmas madárfészek a fején, amit mások, megjegyzem, kedvesebb személyek hajnak neveznének?! Nézett ma már tükörbe, és tudja, hogy ágaskodik az a rőzse a különböző égtájak felé? Bár ami rosszabb lehet… egyáltalán foglalkozik hajformálással a nap többi részén, vagy ez az alapállapot? Ha ebben rejlik az igazság, haladéktalanul fel kell hívnom Mac figyelmét az ápolatlanságára…
Mondjuk, bárhonnan is nézzem, testfelépítésre nem utolsó, és ha úgy vesszük, az arcának azon része, ami látható a bozontos fürtöktől, egész helyes, még annak ellenére is, hogy olyan gyűrött, mint egy szottyadt szilva.
- Szép reggelt neked is! –meglehetősen élesen artikulálom a szavakat, továbbra is szemmel tartva minden egyes léptét. Ha lenne bennem egy kis szégyenérzet valószínűleg rosszul érezném magamat, amiért úgy stírölöm, mint egy kifutóra állított modellt… mázli, hogy belém egy fikarcnyi se szorult ebből, így minden további nélkül megtehetem, hogy minden apró szegletét kielemezzem. Nem mondom, azok a farpofák kellően kerekek… milyen lehetne egy feszülős farmerban…
Arcomon azonban egyhamar fintort képeznek a látványként beszívott mozdulatai. Komolyan… most tényleg… amikor már kezdtem volna megbékélni vele, fogja magát, és egy tányérra kotorja az ezer éve ott álldogáló bacont, és sört vesz ki a hűtőből? Sört?! Sört… Most őszintén, mit láthat benne Mac, amikor egy olyan pasi él még velük egy fedél alatt, mint Watt?...
- Szolgáld ki magad –széles karmozdulattal mutatok végig a választékon, majd magam is villát ragadok, hogy egy falattal közelebb jussak az étel eltakarításához. Persze egy pillanatig se vetem el annak lehetőségét, hogy megállás nélkül áttekintsek az átellenes házlakóra. Bár nem mondom, nála is érvényes az „úgy néz, ahogy más nem tud nézni” jelige. Legalábbis mikor a rosszallóan ráncolódó szemöldökei alól vet felém egy telipofás pillantást, egy pillanatra még én is elveszek a szemében, függetlenül attól, hogy ha az én csapatomban játszana, biztosan egy bottal se bökdösném meg… de hát, ízlések és pofonok- mázli, hogy az ízlés nálam van.
Elegánsan, apró falatokban törekszek előre a palacsintákkal, majd megborzadással konstatálhatom a tényt, hogy amíg én békésen, megfontoltan elnyammogtam egyet, addig a lakó fogta magát, és betömte a tányérján tornyozódó kaja felét. Na, az étvágya kétségtelenül férfias, mintha az apámat látnám, aki képes egészben elpusztítani egy fél disznót, míg a családja többi tagja késsel-villával eszi még a hamburgert is. Köztük én is, természetesen. Nem vagyunk barbárok, hogy kézzel-lábbal együnk!
- Ugyan, kérlek! –már-már felháborodva emelem mellkasomhoz a tenyeremet, pont, mintha mélyen a szívembe mártott volna egy tőrt a szavai által. Bár lehet csak maga a tény bánt ennyire, hogy nem részletezték, ki is volt pontosan az az Ansel Jeremiah Hewitt, aki tősgyökeres lakója volt -és ami azt illeti, most is az ennek- a háznak.
- Ansel vagyok –és, mint olyan, nem is kívánom tovább feszegetni ezt a témakört, mert merem feltételezni, hogy innen tovább már magától értetődő lesz, hogy tudja, ki vagyok. – Kérsz kávét? –hogyne kérne? Ki nem iszik kávét ebben a világban?
Felpattanva a székemről magamhoz ragadva a bögrémet töltök egy újabb adagot, majd levadászva egyet a dizájner étkészlet tartozékból (értsd: egy ütött-kopott, de legalább tiszta mekis bögre) töltök egyet Danténak is, és visszatérve olyan közel rakom hozzá, hogy előbb kívánja meg azt magához ragadni, mint a sört. Sört reggelire… még mindig nem tértem magamhoz.
- Nagy öröm, hogy végre megismerhetem azt, aki elragadta az én Jasmine-em szívét –jegyzem meg kellemes csevejként, holott nem titkoltan rosszalló pillantásokkal mérem újból végig a fehér pólós-szürke mackós mivoltát.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dante & Ansel | Dumb and Dumber
Dante & Ansel | Dumb and Dumber EmptyPént. Ápr. 05 2019, 00:03


Dumb & Dumber


Ugyan, kérlek! – hangzik az asztal túlsó oldaláról, és teletömött pofazacskóim akaratlanul is mosolyra húzódnak. Persze csak a tányéromnak mosolygok, és nem egyenesen a srácra nézek közben, hiszen most már egészen biztos vagyok benne, hogy Thyfault barátjáról van szó. Még csak az hiányozna a mi – így is zötyögős – lakótársi kapcsolatunknak, hogy még az egyéjszakás kalandjait is lecsapjam a kezéről, márpedig az én ellenállhatatlan karizmámmal ez a veszély nyilván folyamatosan fennáll. Sőt, felmerül a kérdés, hogy maga W.F.T. mégis hogy nem habarodott még belém, mikor minden reggel teljes tökvakargató pompámban tűnök fel a konyhában. Ezen akár meg is sértődhetnék, de helyette inkább elfogadom újabb cáfolhatatlan bizonyítékként arra, hogy Thyfault valójában hetero. Általánosságban véve elmondható rólam, hogy ha valami magyarázható egy összeesküvés-elmélettel is, akkor én azzal fogom magyarázni.
Mióta beköltöztem, kisebb mellékprojektemmé vált kideríteni, hogy a vádlott mégis miért tündöklik egy ártalmatlan homoszexuális szerepében, mikor számtalan szemtanú alátámaszthatja, hogy volt már korábban ellenkező nemű partnere – méghozzá az én barátnőm, vagyis az én tettetett barátnőm személyében, aki csak egyike a három nőnek, akiket W.T.F. baráti kedvezménnyel elszállásol. Véletlen volna? Kétlem.
Főleg, mivel most még a SoHo-klónról is kiderül, hogy nem az ő ágyából ugrott ki, és nem is a Craigslistről hozott análgolyót. A név említésére először végig kell pörgetnem a mentális telefonkönyvem ahhoz, hogy végre kiüljön a megvilágosodás az arcomra: ő Mac meleg BFF-je, vagy mije. Valami azt súgja, hogy ha a srác nem ódzkodna a vagináktól, már rég volna minimum két gyerekük, mert ezekkel a palacsintákkal aligha lehet felvenni a versenyt. Még jó, hogy az anyatermészet úgy keverte a lapokat, hogy nem lehet valaki egyszerre tökéletes és hetero is, úgyhogy Macnek be kell érnie velem. Már nem mintha ez a srác képes volna elrettenteni a mániákus expasit, aki miatt engem megtűrnek itt – mit csinálna, megdobálná zabpalacsintával? Megtámadná egy ollóval, és trendibb frizurát vágna neki?
Mellesleg nagyon remélem, Mac nem azért küldte ide, hogy velem is így járjon el. Igazából azért hordom így a hajam, mert a seregben a többiek fallikus motívumokat tetováltak a homlokomra, míg aludtam, és nincs pénzem lelézereztetni. Ha szolgáltál volna már a tengerészgyalogságban, akkor simán el tudnád képzelni, hogy igazat mondok, de sosem fogod biztosra megtudni. Még senki nem látta a homlokomat, talán nincs is homlokom.
A bemutatkozását először egy bárgyú pillantással veszem tudomásul, majd visszatérek a palacsintához. PacMant megszégyenítő tempóban be tudok burkolni szinte bármit, bár az indiai néha kifog rajtam. Sok helyen úgy reklámozzák a garam masalát, hogy azt egyenesen Punjabból hozzák, de szerintem inkább valami aktív vulkán mélyéről szerzett parázzsal szórják meg a curryt – azóta az ominózus chilis naan óta csak sanda gyanúval fogadok el ételt sejtelmesen mosolygó Rajivoktól, Guptáktól vagy Chiragoktól. A Connoroktól, Lucasoktól és Anselektől persze nem kell óvakodni, ők még a halálos mérgekből is ízetlent és szagtalant használnak, úgyhogy ha ez a srác meg akarna mérgezni, az életben nem jönnék rá, legfeljebb a halálban. Valahogy így működhet a Trump-kormány is.
– Kösz – felelem a lehető legkurtább módon az ajánlatára. Ha simek volnánk, most valószínűleg feltűnne egy zöld pluszjel a fejem felett, ami azt mutatná, hogy most egy fokkal jobban kedvelem ezt a srácot, mint a kávé előtt. Igazából nálam elég könnyen kimaxolható a kapcsolatmutató, csupán addig kell etetni, amíg be nem telik a sáv. Mac is valahogy így csinálta.
Bár ellátott koffeinnel, mégis olyan Bajos csajokba illő módon méreget, hogy így, pár perc elteltével már nekem is feltűnik. Az őszintétlen kijelentésre nem válaszolok, helyette ugyanúgy vizslatom, ahogy ő is engem, majd egy idő után megjegyzem: – Kezdek megsértődni. Tudod, több vagyok, mint egy darab hús.
Azzal fel is hörpintem az eszpresszót. Nem tudom eldönteni, hogy ez most akar-e valamit tőlem, vagy hogy csak alapból ilyen az arca, de bizonytalanság esetén általában az előbbi lehetőséget feltételezem. Szokványos körülmények között ez egy horogütésben nyilvánul meg, de valamiért kétlem, hogy ez a srác most benne volna egy bunyóban. Én ellenben mindig benne vagyok, akármit is akarnak kiprovokálni belőlem, úgyhogy alkalmazkodom, és felveszem az alapállást. Esetünkben ez most nem a kisterpesz és az arc elé emelt öklök, hanem ez a hetyke, kissé lesajnáló fej, amivel Ansel engem vizsgálgat. Igaz, lehet, hogy rajtam nem áll olyan jól, mert állam elfordított vonalával egy kicsit felnagyítom; és az is lehet, hogy ez csak azoknak a fehér ficsúroknak az arcberendezésével működik igazán, akik valami görög betűkből kirakott nevű, exkluzív diákklub elnökeinek nevezik magukat. Akik Halloweenkor beöltöznek cholónak vagy mariachinak, és mikor meglátnak, kijelentik, hogy „lo siento, amigo, nem ellened szól!”
...Pedig még csak nem is vagy mexikói.
Függetlenül attól, hogy a srác reagált-e a kifigurázásomra, vagy sem; előbb-utóbb megunom, és inkább kézhez veszem a dobozos söröm.
– A legendás Ansel, mi? Kezdhetek félni. – A szám egyik sarkában bujkál egy mosoly, miközben hátradőlök a székemben. – Úgy nézel ki, mint aki tud dolgokat. Nem tudod, hová tettem a kulcsaimat? – Úgy forgatom a kezemben a sört, mintha legalábbis vörösbor volna, majd utoljára meghúzom. Ezzel ki is végeztem ezt a dobozt, úgyhogy összegyűröm a markomban, ahogy szoktam. – Vagy mondjuk, hogy Thyfault mióta... Tudod. – Felvont szemöldökökkel és fanyar mosollyal biccentek egyet, utalásképp.
– Amúgy mondd már, te hogy is kerülsz ide? Tuti nem a Craigslisten találtak? – vetem fel még a kérdést egy zavart szemöldökráncolás alól. Igaz, hogy a többiek sokat beszélnek róla, de az agyam egyszerűen kikapcsol, amikor idegenekről esik szó, mivel engem normál esetben semmi sem érdekel kevésbé, mint az, hogy mások mit csinálnak, mivel foglalkoznak, élnek-e vagy halnak. Ha Ansel ismerne, láthatná, hogy Mac kezd egy kicsit kiforgatni az alaptermészetemből, mivel egyébként soha senki sem szokott annyira érdekelni, hogy nyomozzak utána, de esküszöm, ez az egész „meleg ex” dolog messziről bűzlik. Ha Ansel valóban olyan mindentudó, mint amilyennek a lányok beállítják, akkor talán az aggodalmamat is megérti. Főleg, mivel azt hiszi, hogy én és Mac tényleg járunk.



. •  Dante & Ansel | Dumb and Dumber 3874598021
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dante & Ansel | Dumb and Dumber
Dante & Ansel | Dumb and Dumber EmptyVas. Május 05 2019, 19:42

Dante & Ansel
Bűnös élvezettel tudnék viseltetni az iránt, hogy latba vegyek mindent, ami most a szemem elé tárul, mint eddig még nem tapasztalt látvány. Már kezdve azzal, hogy biztos vagyok-e abban, hogy nyugtatja a szememet, és megvagyok-e elégedve a loboncos, nyúzott képű lovaggal, aki hivatott volt meghódítani az én Mac-em szívét. Nos… bár voltak jó húzásai a lánykámnak az évek során, kezdve például Watt-tal, de be kell vallanom, ezen a ponton megrendült a belé vetett hitem. Mert, noha magamnak is be kell látnom, hogy megvan benne a potenciál, hogy jó pasi legyen, mégis annyi ellene irányuló érvet tudnék mondani, hogy fél percnyi körmölés után be tudnék teríteni a gondolataimmal egy A4-es lapot. Pedig jól néz ki… tagadnám, legszívesebben, de az arca kifejezetten megkapó- már ami látszik belőle. Mert ugyebár a haj… az a fránya haj. Meg kellett élnem azt a kort így a XXI. században, hogy az emberek összevesztek a fodrászukkal. Pedig valljuk be, az arc alapján fogalmazott benyomás túlnyomó része az alapján dől el, hogy kinek milyen frizura ékesíti a csodás, avagy éppenséggel kevésbé csodás arcát. Márpedig ez a régi lakásomba betelepült… hát, szeretném mondani, hogy félisten, de inkább úgy fogalmaznék, hogy posztjáról letaszított, magát elhanyagolt félisten –az ég szerelmére! Kora reggel sörrel indít!- olyan kicsattanó sármról tesz tanúbizonyságot, már ha a hajként emlegetett kócot nem emlegetjük. Ha nem akarnám még magamat is becsapni, azt is mondhatnám, hogy egy normális öltözetben, rendezetten beállított frizurával a kelleténél talán tovább legeltetném rajta a szememet. Ki tudja, talán még bűnös gondolataim is támadhatnának, hogyha nem viseltetnék meglehetősen nagy vonzalommal Zeke irányába.
Bár kit akarok becsapni? Most is úgy méregetem, mintha az kötelező volna, és mindeközben egy pillanatnyi megbánást se érzek irányába. Mert, noha nem ezért érkeztem –bár reménykedtem benne, hogy szószátyár társaságra lelek egy kellemes reggeli felett-, hogy szemrevételezzem Jasmine újdonsült lovagját, ezt a helyzetet mondhatjuk annak, hogy „kellemeset a hasznossal”. Márpedig, ha tálcán kínálkozik a lehetőség, és itt van előttem teljes valójában, nem pedig a képzelőerőmet kell izzítanom, ha magam elé akarom festeni a látványát, akkor úgy megbámulom, mint egyes hetero férfiemberek a miniben vonagló nőket az úton. Annyi különbséggel, hogy engem nem hengerel le annyira a látvány, hogy egy elismerő füttyögéssel jutalmazzam az out fit-et. Pedig én nagyon reménykedtem. Tényleg. Nagyon… De úgy néz ki, hogy Mac-nek tagadhatatlanul is ez a zsánere. A barna szem, marcona arckifejezés, és a messy hair, ami már-már hallhatóan ollóért kiált. És ha rajtam múlna, megmenteném a szenvedéstől mind Dante, mind Watson hajkoronáját… Talán még a fodrász is elmorzsolna egy könnycseppet, ha látná, miféle zsákmánnyal érkeztem hozzá.
Gunyorosan horkantok a megjegyzése hallatán, lesütve szemeimet meredek a tányérban árválkodó egy szem palacsintára, de ahelyett, hogy villát ragadnék, hogy elpusztítsam azt a maradékot, inkább a kávém felé nyúlok.
- Persze. Csupa kellem és báj –mormogom a bögrém pereme felett mielőtt letessékelek egy kortyot a feketéből. Ha pontos akartam volna lenni, akár úgy is mondhattam volna, hogy abban az emlegetett darab húsban is több a kellem és báj, mint benne. De hát ismerjük azt a kifejezést, hogy „balladai homály”… van, amikor a részletek elfedése bölcsebb döntés, mint a valós véleménynyilvánítás. Legalábbis, mostanság ezt tanultam az élettől… pedig huszonhét évet éltem le boldogan felelőtlen őszinteségben, de hát idomulni kell az emberiség léptékéhez.
Nem kívánom különösebben lereagálni a testtartásom kifigurázását, egyszerűen csak egy emelettel emelkedik jobb szemöldököm nézve elnagyolt mimikáját. Nos, ezen a ponton megállapíthattam, hogy baromi rossz meleg lenne. Ez sokunkra nézve egy szomorú tény, de azt hiszem van, aki örülhet ennek, és az a gyengébbik nem képviseletében áll.
Hozzá hasonlóan vetem hátamat a szék támlájának, jobb kezem ujjai továbbra is a sötétkék bögrén pihennek, lassan hullámszó ujjaim dobolnak annak felszínén. Leheletnyit billentem oldalra a fejemet, mikor újonnan magához veszi a szó jogát. Úgy értesültem, hogy Dante kifejezetten a szűkszavúság képviseletében áll… most mégis mi ez a kitárulkozás?
- Mint aki tud dolgokat… -visszhangzom elismerően bólintva. – A kulcsaid?... Nos, ha rám hallgatsz, megnézed abban a szarkafészekben ott a fejed tetején. Borítékolható a siker –épp, hogy nem kacsintok felé, de magamnak is meg kell húznom egy határt, még ha nehezemre esik is. Így csak egy halovány, leginkább arrogánsnak tetsző hivalkodó mosoly jelenik meg a szám szélében. Azt hiszem ezt a beszélgetést hallva Mac elnézőbb magaviseletre intene… szerencse, hogy nincs itt, és egy az egyben magamat adhatom. Már ha máskor nem lenne meg erre minden okom.
- Ó, nem, neeem… -kezemmel is elhessegetem azt a rágalmat, ami Watsont éri. – Tudom, számomra is kellően sokkoló volt a felismerés, de Watson a „társadalom által is elismert ligában” játszik… -szavaimnak a kellően drámaira sikerült sóhaj ad nyomatékot. Igen, való igaz, én magam is kis híján a kardomba dőltem, mikor több heti terepszemle után, míg a beköltözésem után kiismertem Wat személyét fogta magát és hazaállított egy hetyke leányzóval, és azzal a lendülettel el is tűntek a szobaajtó mögött. Akkor sajnos el kellett ismernem, hogy a dörömbölő hangok nem a szoba belsőterének kialakítását hivatott jelezni…
Hamiskás mosollyal ajkaimon emelem újfent a poharamat, hogy az utolsó kortyig kiigyam annak teljes tartalmát.
- Most, vagy úgy alapvetően? –kérdezek vissza a bögrét meglehetősen precízen helyezve vissza annak előbbi helyére. – Mondjuk úgy, hogy Jasmine meghozta azt a feltehetőleg könnyelmű döntést, hogy a kiköltözésem alkalmával nem kérte vissza a lakás kulcsát. Már kezdem azt hinni, hogy mindezt azért, hogy ha összeszed valamilyen pasit, az ne haljon éhen, hogyha jövök megdézsmálni az éléskamrát –nem akarok konkrét célzással élni, de nem tudom megállni, hogy ne bökjek felé, és a tányérja, valamint a pohara és… nos, sörös doboza felé. Mert valljuk be, ha én nem jövök, emberünk most a tökét vakargatva terpeszkedne a kanapén, és egyedüli élelemként a folyékony kenyeret fogyasztaná.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dante & Ansel | Dumb and Dumber
Dante & Ansel | Dumb and Dumber EmptySzer. Júl. 10 2019, 14:22


Dumb & Dumber


A frizurámra tett megjegyzés hallatán meglepetésemben először a hajvonalamba szöknek a szemöldökeim, mígnem végül kitör belőlem egy otromba röhögés. A korábbi tapasztalataim alapján nem gondoltam volna, hogy Macnek vannak vicces barátai is, de úgy tűnik, Hewitt hű a hírnevéhez, mint helyi meleg megmondóember. Íme egy ok, amiért nem szabad bedőlni a sztereotípiáknak. Lehet, hogy Thyfault száját egy hónap alatt sem hagyta még el semmi szórakoztató, de ettől még létezhet a humorérzék és a homoszexualitás metszete. Élő példának itt van erre Hans, vagy ki – ezek a fehér nevek egy idő után összemosódnak az ember fejében, főleg az újhullámosabbak. Bentley, Bennett, Beckett, Omlett, meg a rák tudja, még mi. Ötven éve még beérték a John-Paul-George triásszal meg időnként egy Ringóval; ezt mára felváltotta a Khaleesi-Arya-Cersei.
Miután alábbhagyott a nevethetnékem, még somolygok magamban egy sort, hiszen nekem is hűnek kell maradnom a hírnevemhez, mint helyi eszelős verőember. Sokan értetlenül állnak a látszólag véletlenszerű humorérzékem előtt, de igazából nem olyan nehéz kiigazodni rajta: amikor mások hüledeznek vagy sikítoznak, akkor én nevetek. Velem horrorfilmet nézni egyenesen sértő.
Uff. Ez hazatalált – ironizálok. Mellkasomra tapasztom egyik tenyeremet, de sajnálkozó arckifejezésemet megmérgezi egy fölényes mosoly. – Te nem is vagy olyan unalmas, mint amilyennek kinézel. A végén még jóban leszünk.
A mosolyom láthatóan az arcomra fagy a Watsont illető válasz hallatán. Az egyik legrosszabb tulajdonságom, hogy minden gondolatom azonnal kiül az arcomra, a bosszúság meg pláne, mint elsődleges alapérzelmem. Első hallásra még megfordul a fejemben, hogy Hans talán csak baszakodik velem, csakhogy a hadseregben kalibrált melegradarom már régóta Thyfault heteroszexualitása felé mutat. Szokásomhoz híven a legrosszabbra gondoltam, amikor először meghallottam, hogy a lakásán négy lányt szállásol el kedvezményesen – beleértve a „barátnőmet”, aki ráadásul az ő volt barátnője. A nap rejtélye, hogy ezek után miért kajáltam meg mégis a meleg-mesét, és hogy Macnek egyáltalán honnan jött ez. Nem úgy ismerem, mint aki szándékosan félrevezetne, de mégse ringat végtelen nyugalomba a tudat, hogy az exe mégsem olyan homoszexuális, mint állította. Akkor mégis minek terjeszti az ellenkezőjét? Miért bérel lakást az exétől? Miért főz még mindig az exére? Mi a rák folyik itt?
Már nem mintha érdekelne, elvégre Mac igazából nem a barátnőm. Tőlem aztán azt csinál, ami neki jól esik. Csak tudni akartam az igazat, és most, hogy tudom, megnyugodhatok. És meg is vagyok nyugodva, nyugodt vagyok, soha nem voltam nyugodtabb.
Csak a gondolatmenet végén ébredek rá, hogy időközben a lelket is kiszorítottam az eleve laposra préselt sörösdobozomból. Gyengéden visszahelyezem az asztalra, eleget szenvedett. Hans épp most ér egy mondat végére, de az agyamig már nem jutnak el a szavai. Ha annyira izgatna, fejben talán összeillesztgethetném és értelmezhetném az utoljára elhangzott szavait, de jelen pillanatban csak egyetlen dolog van, ami érdekelni tud:
– Oké, te most szívatsz? Thyfault nem is meleg? – Némi fáziskéséssel bököm csak ki, mivel igen, az előbb hazudtam, nem vagyok nyugodt, és igazából nem is voltam felkészülve erre. Egészen idáig tagadásban éltem. Az arcomra kiül a felháborodás, ahogy ültömben széttárom a karjaimat, majd az asztalra könyökölve a hajamba túrok, és inkább magamban morgolódom tovább, mintsem a betörőnknek: – ¿Me estás jodiendo? Lo voy a matar, lo juro.
Némi őrlődést követően elengedem a fejem, és hanyag módon Hans irányába gesztikulálok.
– De te meleg vagy, nem? Vagy már te sem vagy az? – vonom kérdőre fásult hangon. A lelki nyugalmam érdekében meg kell bizonyosodnom róla, hogy nem hazugság minden, amit eddig igaznak hittem.
Miután efelől megnyugtat, bősz sóhajjal dőlök hátra a székemben, és a mellkasomon egymásba fonom a karjaimat. Ezidáig az a gondolat vigasztalt, hogy Thyfault hiába jobb nálam minden szempontból, az csak azért van, mert meleg, és ők már csak ilyenek. A trópusi esküvőjükön beidomított galambok hozzák a gyűrűiket, és megható, költői bókok jutnak az eszükbe, míg neked kong a fejed az ürességtől. Igen, ők már csak ilyenek, és szerencsére pont nem érdekli őket a csajod, akinek így nincs más választása, be kell érnie veled. Így működik a világ rendje, és nem ér úgy kijátszani a szabályokat, ahogyan Thyfault teszi, azzal a samponreklámmal a fején.
Egy pillanatra megfordul a fejemben az a vad gondolat, hogy mostantól talán nekem sem ártana néha megfésülködnöm. Töprengő tekintetem visszatalál az asztal túloldalán trónoló Ken-babára; illetlenül serceg a reggeli borostám, ahogy megvakarom az állam. Az egészet le szoktam borotválni, mielőtt elhagyom a házat, mert az minimális odafigyelést igényel, ellentétben egyesek egyenesre formázott arcszőrzetével. Ezen a tagon is látszik, hogy minden reggel vonalzó mentén farag le belőle.
– Tudod, mit? Ha már akkora stylist vagy – kezdem, utalva a frizurámra tett korábbi megjegyzésére –, elárulhatnád, mi a titkotok. Neked, meg a Thyfault-féléknek. Aftershave? GQ-előfizetés? Milyen sampont használsz? – Gúnyos mosolyra rándul a szám egyik sarka. Abból, ahogy kibontom karjaimat a fonatjukból, és felállok, úgy látszik, minta tényleg nem érdekelne a válasz; magamnak viszont be kell vallanom, hogy egy kicsit azért mégis. Pedig általában magasról teszek a szépségápolás témájára, úgyhogy gőzöm sincs, micsoda (vagy inkább kicsoda) ütött belém.
Nem szeretném, ha komolyan venne, ezért az asztal fölé hajolok, és mutatóujjamat fenyegetően a srác irányába bököm. – Hé, csak hogy tudd, ez poén volt. – Egy pillanatra megtorpanok: így utólag belegondolva szükségét érzem még inkább hangsúlyozni, hogy mennyire nagyon nem érdekelnek az ilyen hülyeségek. – És ha elmondod valakinek, hogy megkérdeztelek, kinyírlak. Vágod? Kinyírlak.
Ezután megragadom a tányéromat, kirúgom magam alól a széket, és elindulok visszaköltözni a vackomba. Mogorva, mély hangon még odavetem: – Kösz a reggelit.




. •  Dante & Ansel | Dumb and Dumber 3874598021
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Dante & Ansel | Dumb and Dumber
Dante & Ansel | Dumb and Dumber Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Dante & Ansel | Dumb and Dumber
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 99th St, Rego Park | young dumb & broke
» Dante & Callie
» mac & ansel & watt | cheap thrills
» Dante Ramos
» Ansel J. Hewitt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: