New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 85 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 76 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Alynne Russel
tollából
Ma 14:56-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 14:21-kor
Tyra Greene
tollából
Ma 13:36-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 12:57-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 12:34-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 12:33-kor
Harvey Wilkins
tollából
Ma 12:03-kor
Harvey Wilkins
tollából
Ma 12:03-kor
Harvey Wilkins
tollából
Ma 12:03-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

99th St, Rego Park | young dumb & broke
Témanyitás99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptyVas. Feb. 10 2019, 14:15


A lakás nagyjai
Somehow this shit turned into Freaky Friday
Ines, ahhoz képest, hogy tudomásunk szerint semmiféle vérségi kapcsolat nem volt köztünk, majdnem jobban hasonlított rám, mint a tulajdon nővérem, aki gyakran hisztis toporzékolással reagálta le, ha valaki azt mondta, ugyanúgy nézünk ki. Így csak feltételezhetem, hogy az arcomra kiülő elhatározottság az övét tükrözte. – Érett, okos, felnőtt nők vagyunk, egyszerre csodás a hajunk és van stabil négyes GPA-nk, ráadásul túléltük a biokémia szigorlatot és két órát vártunk a múltkor a brunch miatt, ami talán nem a praktikusságunkat igazolja, legalábbis azt, hogy rá tudlak venni hülyeségekre, de a lényeg az, hogy bármit meg tudunk oldani. Egyedül. Férfisegítség nélkül. – Úgy bólintok a rögtönzött peptalk végén, mintha egy elemet húznék le a hosszú listámról. Rögtön utána fel is emelem a kezemben tartott szerszámot, és összeakadó szemekkel próbálok rájönni, egyáltalán jól fogom-e. – Szóval hogy működik a fúrógép…?
Az elmélet persze egyszerű volt, van egy gomb, megnyomod, fúr. Ollé! De mikor elmentem megvenni ezt a szerszámosládát (amit több Buzzfeed cikkben is must-haveként emlegettek, mondjuk az is igaz, hogy ugyanilyen rendszerességgel futottam bele újra meg újra a női szexuális segédeszközök látszólag kimeríthetetlen tárházába a cápa-alakú teafilterek és a fiók-felosztó kütyük között), arról nem volt szó, hogy itt nem csak egy fej van. Vagy nem csak egy beállítás. Hogy nem egy gombja van, hanem egyből öt, és igazából nem látom, hogy bármilyen különbség is lenne közöttük.
Ezért ülök olyan tanácstalanul az újonnan Inesnek adományozott szoba padlóján Rambo-felszerelésben (bandana meg minden), és úgy vizslatom-nyomogatom kísérletszerűen a fúró gombjait, mintha tizenkét évesek lennénk és véletlenül mixer helyett a fentebb emlegetett segédeszközt rendeltük volna. (Minden bizonnyal Buzzfeed hatására.)
Várj, ez így megy erre…? Aha. Akkor a másik gombbal biztos ellentétesen… Ja, hát nem, ez ugyanarra tekeri. Akkor mi értelme van? – sóhajtok fel, és inkább átadom az eszközt Inesnek. A lakásban mindig is én voltam a pók-felelős (bár Watt igen erőszakosan kinyilatkoztatta, hogy nem tarthatom meg őket), és annak idején apám légpuskájával olyan sokat lőttünk üres konzervdobozokra unalmunkban, hogy száz méterről kigombolnám bárki ingét, ráadásul egyszerre huszonhét pillecukrot tudok a számba tömni… De a szerelés valahogy pont kimaradt a fiúsnak titulált szórakozási módok közül. Ines újonnan vásárolt ágya pedig egyelőre igencsak lapraszerelt állapotban foglalja el az egész szoba padlóját.
Megkérdezem Tayt, mikor ér vissza. Különben a végén még ágy nélkül maradsz – veszem elő a mobilomat, hogy megdobjam egy üzenettel. A műszakjának elvileg már vége volt, úgyhogy nem lehetett olyan messze, de azért meglepődöm, mikor a válasza szerint már a háztömb lépcsőjén jön felfelé. Azon méginkább, mikor kiderül, hogy Wattal együtt. Egyszerre nevetek fel és horkantok félelmemben. – Oké, hát szerintem attól függ, hány évet kap emberölésért… – Megmutatom Inesnek is a képernyőt, hogy láthassa az üzenetet. A néminemű aggodalom ellenére a mozdulat közben is ültőhelyemben táncikálok a hangszórókból szóló zene ritmusára. – Mondjuk Wattot sem írnám le. Jó, nem feketeöves kickboxos, meg ilyenek, de egyszer rárepült egy sáska mikor azon a jótékonysági táboroztatáson voltunk, és egészen meggyőző kungfumozdulatokat produkált. – Összeráncolom az orrom, és inkább leejtem a telefonom. Ha valamelyikük üzenetet küldene azzal, hogy megölte a másikat, azt inkább utólag akarom megtudni, az errefelé tartó szirénák hangjából. – Ez aztán Freaky Friday, mi? Csak várd ki a Tacokeddet. Volt egy srác még Ansel előtt, aki megpróbálta bevezetni a meztelencsütörtököt, de igazából máig nem tudom, ránk akart-e nyomulni, vagy Wattra... Se ő nem maradt meg, sem a hagyomány.

™️ •  99th St, Rego Park | young dumb & broke 3874598021
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptyVas. Feb. 10 2019, 18:17

lakótársak & Ines


Alig pár napja csak, hogy nincs bennem a félsz, járókerettel hogy leszek majd képes megmászni a kollégiumi lépcsőket, meg talán kénytelen leszek a liftet használni, ami ilyen helyeken azért sosem egy életbiztosítás. És a botommal egyáltalán elérem-e majd a lift minden elérésre szánt gombját?
Akárhogyan is, a Founders Hallban való megöregedésem rémképei lassan, de töretlenül hagyják el koponyám csontfalait, azokkal a gondolatban felállított bevásárlólistáimmal együtt, melyeken állandó cikkelyként szerepelnek az új zoknik és tollkészlet, meg a hosszú lejáratú élelmiszerek, amik ágy alatt is tarthatóak (valójában rejthetőek), és nem muszáj őket bepolcolni a közös hűtőbe, ahonnan úgyis eltűnnének.
Helyette van hely akkumulátoros fúró- és csavarbehajtó gépek használati utasításának gyors bemagolására, meg egyéb hasznos dolgokra.
- Mondjuk a brunch tényleg hülyeség - motyogom egészen elmerülve a kis olvasmányban, ami egyébként az eddig olvasott használati utasításaim közül majdnem az egyik legrosszabb. Pedig nem vagyok új a műfajban. Mindenesetre az elektromos gyümölcsfacsaróé tényleg rosszabb volt. - Majdnem olyan hülyeség, mint ez itt, figyelj. Khm. 28-as pont. Tilos használni az elektromos kisgépet, ha kapcsolója nem képes be- és kikapcsolni. A kapcsolójával nem vezérelhető elektromos kisgép használata veszélyes, ezért az ilyen kisgépet meg kell javíttatni - meredek megütközve barátnőmre. - ¡Qué mierda! Hogyan használnám már a gépet, ha nem működik, és NEM TUDOM BEKAPCSOLNI - ráng a szemhéjam érhetetlenségemben, aztán visszatemetem magam az utasításba. - Azt persze még nem írták le, hogy használjam, ha valami csoda folytán esetleg mégis működne.
Szétvetett lábaimat összezárom, egyiket a másikra csapom, ahogy hátamat a falnak vetve ülök a földön, és igyekszem megszokni a légnyomást idelent, hátha mától fogva itt is alszom. Mint kiderült, a kantáros nadrág is átverés. Csak úgy néz ki benne az ember, mint aki ért a bútorok összeszereléséhez, de valójában csak egy átlagos ember marad, kantáros gatyában. Elég nyomasztó.
- Add csak. - Bár még hátra van a fele, azért hozzáértőn szemrevételezem a kezembe kapott eszközt, és nagyjából ugyanazokat a funkciókat ellenőrzöm rajta, melyeket Mac az imént már végigpróbált. De olyan arccal, mintha legalábbis irodaházat készülnék felépíteni vele.
- Nem, biztos nem, én ezt... megfejtem - berregtetem a pofámba a masinát, hogy bizonyosan megfejtsem, de azért nem ellenkezek, küldjön csak egy sms-t a másik nem képviselőinek. Lesz ki körbeugrálja megfejtőképességeimet. Horkantására kizökkenek, lejjebb emelem a gyilkos fegyvert, és gyorsan felzárkózom hozzá gondolatban az üzenet elolvasásával. Majdnem éppen ugyanolyan reakciót hallatok, mint az imént ő. - Ellenben akkor erre az ágyra nem is lesz szükség - biccentek a farakás felé, és vigyorogva hallgatom, ahogy magyarázza, hogyan viselkedne Watt egy esetleges sáskajárás bekövetkeztével. - Ja, apám a pókokkal ilyen. Meglát egy két centiset lógni a plafonon, olyan mozdulatokat tesz, csodálom anyám nem vált el tőle, már csak ezért. De különben tagadja, hogy félne tőlük, állítása szerint: az ÉN házamban senki nem lakik csak úgy ingyen. Aha, érdekes, azért amikor a nagybátyám kerül hozzánk, valamiért nem perdül táncra - magyarázom közben fél tekintetemmel a füzetke további pontjain végigszántva.
- Haha! Egyébként... most, hogy mondod. Nem költözött aztán NYU koliba? Mintha hallottam volna hasonlókat a hatodikról. Mondjuk ott sok is volt az elmebeteg. Mindenesetre a szobatársam szerint ennek a figurának három heréje volt, legalábbis olyan volt mintha, innen volt ismeretes. Aztán kirúgták. Meg ekkora anyajegy volt a bal farpofáján... Vagy a jobbon? - kutakodok emlékeimben, s közben ismét lepillantok, és a földre helyezem a könyvet. Zárt öklömmel párszor végigsimítok a gerincén, hogy ne akarjon rögvest becsukódni, és két kezembe veszem a szerkentyűt. - Azt mondja, hogy... Illessze a csavarbehajtó szerszám hegyét a csavarfejbe... Milyen hegyeket kaptunk hozzá, muti - nyújtom felé a kezemet, és azt vizsgálgatom, melyik hegy illik az ágy mellé kapott csavar fejébe.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptyHétf. Feb. 11 2019, 00:06

Aprajafalva lakóinak
"I run on cuddles, chaos, and coffee."
Már nem tudom, hanyadszor fordulok meg a másik oldalamra, ezúttal a párnát is a fejemre húzva, de egyszerűen reménytelennek tűnik a küldetés, hogy egy kicsit még elszundítsak, mikor a szomszéd szobában épp a gépek lázadása zajlik. Éjjel embertelen ideig bent kellett maradnom Rachellel az irodában, hogy segítsek neki a kutatásban a legújabb cikkéhez, és az sem olvasztotta meg túlzottan a fagyos szívét, hogy reggel nekem még órára is mennem kellett. Szóval amint suli után befutottam, szinte zuhantam is az ágyba. Másfél órányi forgolódás és meditálás azonban nem úgy tűnik, mintha elég lett volna ahhoz, hogy újjászülessek. Mindegy, egyébként sem reméltem, hogy szépre alszom majd magam. Valószínűleg az új hely is szokatlan még, bár a Bronx-i lakásban sem maradtam elég sokáig ahhoz, hogy azt igazán meg tudjam szokni. Mindenesetre azt már három-négy nap után is bátran ki merem jelenteni, hogy itt vagy ezerszer jobb, mint ott volt. Mázli, hogy anyám végül elnapolta a látogatását. Ha abban a kecóban kellett volna megvizsgálnia a „természetes élőhelyemen”, tuti pillanatok alatt sikítófrászt kapott volna. Néha én is majdnem azt kaptam, elsősorban a környék miatt, főképp esténként. Itt legalább jófej, normális emberek vesznek körül, nem kell tizenöt lakattal zárni a bejárati ajtót, és a szobám is nagyobb egy cipős doboznál. Az már más kérdés, hogy az amúgy sem túl sok holmim nagy része még mindig dobozokban van. Mondjuk lehetne egy kis időm most is pakolászni, és pár dolognak helyet találni, de a kíváncsiság hamar előcsalogat a kuckómból, hogy átkukkoljak a szomszédos szobába.
- Valaki taco-t emlegetett? - dugom be a fejem a csajokhoz. Nem is én lennék, ha nem egyedül a kajával kapcsolatos mondatfoszlányra figyelnék fel.
- Ó, ma költözöl be, Ines? Üdv itt! Mondom ezt úgy, a nagyjából két másodperces előnyömmel, mintha egész életemben itt éltem volna – nevetem el magam. Aztán meglátom, mi is van a legújabb lakó kezében. - Szóval az volt az a hang! Arra ébredtem, hogy éppen kétségbeesetten próbálom meggyőzni a fogorvosomat, hogy nincs egy rossz fogam sem – vigyorodom el. Nekem szerencsére nem kellett egy egész új ágyat összeszerelnem, mert a váz megvolt, gondolom a szoba előző lakója hagyta hátra, csak egy új matracot kellett hozzá szerválnom. Viszont van egy-két polc, amihez nekem is jól jönne a szakértői segítség majd valamikor. Annyira nem sürgős. Legfeljebb minden holmimat felsorakoztatom a fal mellett. Az is egy lehetőség. És még mindig otthonosabb lesz, mint Bronxban. Vajon sikerült már elégszer megköszönnöm Mac-nek, amiért szólt pár szót az érdekemben, hogy idejöhessek?
- Szívesen segítek én is valamit, ha tudok. Bár a fúróhoz nem értek, de ha lelki támogatásra lenne szükség, vagy mondjuk... Éhesek vagytok? Mert én igen – azzal sarkon is fordulok. Igazából bevásárolni sem igen volt még alkalmam, de van popcorn, annyi biztos. A készülő műsorhoz ideális. Egy-két perc, elkészülök vele hamar, aztán érkezem is vissza a tállal.
- Most csak ezzel tudok szolgálni – teszem le azt közénk, és én bele is markolok, hogy a továbbiakat már rágcsálva figyelhessem.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptyHétf. Feb. 11 2019, 20:27

törpék a diszkóban
Nem tudom, melyik opció rosszabb. Az, hogy nyomás alatt élek immáron öt éve – egész pontosan azóta, hogy felvettek az egyetemre -, vagy az, hogy a lakásomat újabb idegenekkel kell megosztanom. Félreértés ne essék, társasági lény vagyok, szeretem az embereket meg minden, igazából egyedül bújócskázhatnék a lakásban, csak a szokásos bemutatkozós köröket nem tudom hova tenni. Mondjuk ez is hülyeség, mert nem engedek csak úgy bárkit be az otthonomba – ez de szarul hangzik -  hisz átmentek valami képzeletbeli teszten, rostán, vagy mi csodán, hogy beköltözhessenek. Csupán azt remélem, hogy normális, szobatiszta, rendszerető lányokról van szó és akkor minden a legnagyobb rendben lesz. Azt is remélem, hogy tudnak főzni, bár igazából azt Mac is tud a maga módján. Sosem mondtam neki, de néhány kajája ehetetlen volt. Csupán lovagiasságomnak köszönhető, hogy nem öklendeztem vissza. De tényleg...
Útközben futok össze Dantéval, lustán méregetem a szemüvegem mögül, én vagyok a gyorsabb, így az én ujjam landol elsőként a lift hívógombján. Avatatlan szemeknek biztos feltűnik a köztünk feszülő láthatatlan ellentét, de szó sincs itt semmilyen ellentétről. Vagy ki hugyozik messzebbre párbajoktól. Egyszerűen próbálok kiigazodni rajta, felvenni vele a tempót – ami egyelőre rohadtul nem sikerül – és igyekszem elhitetni magammal, hogy igazából nem engem gyűlöl, csak a világot, aminek én is része vagyok. Savanyú cukorkát rágcsálok, amíg várjuk a lift érkezését, olykor ránt egyet arcizmomon a fanyar ízvilág, de tömöm magamba legalább addig, míg nem találok egy témát, amivel elüthetjük azt a három percet, míg a lift ideér, elindul és megérkezik az emeletre, ahol a lakásom található.
-Savanyú cukrot? – Kérdezem teli szájjal és Dante elé tolom a zacskót. A savanykás íztől a nyáltermelődésem megtriplázódik, egy aprócska buborék jelenik meg a szám sarkában, ahogy próbálok egyszerre beszélni és táplálkozni. A mai energia bevitelem egyelőre ennyi, éhes vagyok, ha a lányok nem vigyáznak, megrágom a lábaikat, szóval remélem valami kajával várnak haza.
Ha Dante vett belőle, ha nem, az utolsó két szálat egyszerre gyűrtem a számba. Anyám megtanított az alapvető emberi dolgokra, de ahogy öregszem, egyre trehányabb leszek e téren. Az már más kérdés, hogy a cuccaim katonás sorrendben állnak a szobámban és a ruháimat nagyjából szín szerint hajtogattam össze és tettem a gardróbba, de ha evésről van szó, nem ismerek semmiféle szabályt.
A lift csilingel, én pedig előre engedem Dantét és ha már bent van, követem én is. A falnak dőlve, bal vállammal támaszkodva figyelem a mellettem álló srácot és kikívánkozik belőlem valami beszédtéma, de inkább elvetem az ötletet. Jobb lesz, ha figyelem a számokat, amik egyre magasabbra ugranak a kijelzőn. De még mindig nem akkora tempóban, hogy ne kelljen kínos csöndben álldogálnom a lakótársammal.
-Mit gondolsz, milyenek lesznek az új lakók? – Mégsem lehetünk némák egész úton?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptyHétf. Feb. 11 2019, 22:51


Thyfault & Co.
Guess we're BFFS now

Útban hazafelé – pontosan Mac állítólag meleg ex-barátjának a lakása felé – végre maradt egy kis időm átértékelni a döntéseimet. Úgy... általában az összeset. Ilyet elég ritkán csinálok, ami meg is látszik az életminőségemen, de a mai nap megkövetelte az önreflexiót.
Miután reggel kikászálódtam az ágyból, szokás szerint bevonszoltam magam az őrsre életjelet adni, aztán mehettem meghatározatlan ideig parkolósdit játszani a szolgálati kocsiban Cohennal, a partneremmel. Azóta minden nap új kitalált szex-sztorival áll elő, hogy letért a judaizmusról, úgyhogy már olyan dolgokat is tudok róla, amik miatt legszívesebben már én térnék meg. És ez elég nagy szó.
Már azt hittem, megmenekülök tőle, mert a műszak csak fél órája tartott, amikor a diszpécser kihívott minket egy hármas fontosságú 204-eshez, azaz lopáshoz – de ami a címen fogadott, az legfeljebb az időnket lopta. Egy spanyolul berregő idős nénit találtunk a megadott lakásban, mondván, hogy egy szellem repked az otthonában, és el akarja lopni az antik teáskészletét. El lehet képzelni, milyen nehezemre esett összerakni az elhadart meséjét, aztán lefordítani Cohennak, aztán megmagyarázni neki, hogy nem, most az egyszer nem csak baszakodom vele, hanem tényleg egy szenilis öreg hölgy van a kezünkön, aki az Istenért sem akarja nekem elhinni, hogy szellemek nem léteznek. Szóval mit csináltunk?
Letartóztattuk a szellemet. Mrs Sanchez összességében elégedett volt velünk.
Szóval, mire hazaérek sötétkék egyen-széldzsekimben, kezemben egy rejtélyes nejlonzacskóval, érthető módon nem marad túl sok energiám jópofizni. Már nem mintha arra nekem bármikor lenne energiám, vagy egyáltalán szándékom – de így jobban hangzott. Mindenesetre amikor a hallba érek, és az épület túlsó ajtaján meg épp Thyfault lép be (mint két cowboy valami spagettiwesternben, amikor berontanak a kocsma két lengőajtaján), tudom, hogy túl késő eljátszani a klasszikus „lassított felvételben sétálok a lifthez, hogy megvárhassam a következőt” trükköt. Mivelhogy már meglátott, és nem hiszem, hogy ez így beválna.
Szóval a másik logikus stratégiát választom, miszerint a lifthez sétálok, megnyomom a gombot, és csak ott veszem tudomásul a jelenlétét. A terv második fázisa nem megy végbe, mert úgy tűnik, neki ugyanez az ötlete támad, és bár egyszerre nyúlunk a gombhoz, ő hamarabb lecsap rá. Elhúzom a kezem, mert a hiába kérdőjelezi meg az identitását a bennem élő paranoiás (négy évnyi hadsereg után több bizonyíték kell nekem ehhez, mint egy agyonápolt sörény), azért nyilván mégsem akarnám, hogy összeérjen a kezünk. Sose lehet tudni.
Egy hónapja ismerem a csávót, és még mindig nem teljesen tiszta a fejemben a kép, hogy Mac miért lakik nála, és hogy miért mondja őt melegnek, ha egyszer az exe. Ha a Szeplős nem kérlelne folyamatosan, hogy lehetnék kedvesebb az exével, már régen rákérdeztem volna nála mindenre, ami érdekel.
– Thyfault – köszöntöm emelkedő, ugyanakkor közönyös hangsúllyal, és azzal annyiban is hagyom. Mindketten a lift felé fordulunk, nem egymás felé, és engem ez nem is zavar; így álldogálunk ott addig, amíg ő meg nem szólal.
Ránézek, és amint feldolgozom a kérdését, beletúrok a zacskóba.
– Kösz – vetem oda, majd hátracsapom a fejem, hogy kulturáltan a számba tömjem a cukrot. Ha ezt Mac látná, szerintem sikoltozna örömében, hogy Thyfaulttal végre egymásra találtunk, de ennyire azért ne szaladjunk előre.
Ellenállok a késztetésnek, hogy kommentáljam azt az úrias udvariasságot, amivel előre enged, mivel Jas hangja visszhangzik a fejemben – Lehetnél kedvesebb is vele.
Ugyanúgy előrefelé nézve szállunk be, ahogy a liftet is vártuk. A szájfalamba tolom a nyelvem, és unottan nézek magam elé. Amikor úgy érzem, hogy Thyfault épp másfelé néz, akkor a szemem sarkából végigmérem. Mi ketten ég és föld vagyunk: neki van pénze, nem is kevés; és úgy vettem észre, a nagy részét samponra költi. Szinte már az is idegesít, hogy ő túl udvarias megadni magát a kínos csendnek, pedig ezzel megkönnyítette volna a „kedvesebbnek lenni Thyfaulttal”-projektemet.
A kérdésére már majdnem a szokásos stílusomban válaszolok, de az utolsó pillanatban sikerül elharapni a nyelvemet. Honnan kéne tudnom, ember? Még nem találkoztam velük.
– Biztos... kedvesek – nyögöm ki a legpozitívabb dolgot, amit abban a pillanatban ki tudtam találni. Rögtön meg is bánom, mert rohadt idegenül hangzik tőlem. Tudom, hogy Mac büszke lenne rám, de úgy érzem magam, mintha épp a lelkemet adtam volna el az imént.
Csend van. Thyfault nyilván nem tudja mire vélni ezt a semmiből jött változást. Az ajkaim hallható csattanással válnak szét, de beletelik egy kis időbe, míg kimondom:
– Ez kedves volt, ugye? – kérdem fapofával, de egyelőre nem nézek rá. Valóban érdekel a válasz, mert Mac kedvéért hajlandó vagyok kísérletezni.
Mindegy, hogy helyeslő választ kaptam-e, vagy nemlegeset, mert mindkettő okot adott rá, hogy mélyebb merészkedjek az udvariasság vizeiben. Lesütöttem a szemeimet, és ajkamat biggyesztve tűnődtem egy sort.
– Jó a cipőd – jelentem ki, de továbbra sem nézek rá, és az arcomon semmiféle érzelem jele nem mutatkozik. Sőt, már most unom ezt a sok kedveskedést.
Amikor a lift számlálója elér a mi szintünkhöz, aranyosan csilingel egyet, mert ennek az épületnek még csilingelő lifjte is van. Az utunk kezdete óta először Thyfault felé fordítom a fejem. – Mostantól öribarik vagyunk, gondolom.
Félig lehunyt szemeim nem vesznek részt a lagymatag mosolyban, amelyre a szám görbül, és azt is mindössze két másodperc erejéig. Eközben kinyílik a lift ajtaja, én pedig elengedem Thyafult tekintetét, és kilépek a folyosóra.


™️ •  99th St, Rego Park | young dumb & broke 3874598021
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptyKedd Feb. 12 2019, 00:43


A lakás nagyjai
Somehow this shit turned into Freaky Friday
Tutira egy férfi írta – sóhajtok fel, némileg csüggedten. Amikor a tévében mutatták, sokkal egyszerűbbnek tűnt, és teljesen biztos voltam benne, hogy nekem is menni fog, sőt, úgy érzem majd magam, mint valami amazon, legalább egy Gal Gadot-szintű (akinek egyszer tényleg beöltöztem, Watt kérésére elmentünk egy képregénybolt jelmezpartijára, ahonnét két óra múlva örökre ki is tiltottak, mert betörtem az egyik gyík arcát, aki megpróbálta megmagyarázni, a Csodanő miért nem lehet fekete). Ehhez képest legalább akkora csalódást lett az egész, mint a Ryan Reynolds féle Zöldlámpás film. Vagy a Ryan Reynolds féle Deadpool, még a Farkasban.
Tulajdonképpen a legegyszerűbb az lenne, hogy ahogy a fenti két filmről nem beszélünk, úgy ezt is magunk mögött hagyjuk, de Ines sokkal makrancosabb ennél, amit persze megértek, mert valahol aludnia kell, és úgy tűnik, igencsak heves érzelmek fűzik az ágyához. De legalábbis a nyereséghez. Ami pozitív, tekintve, hogy bár szívesen felajánlanám neki, hogy aludjon addig nálam, lehet, hogy Dante nem díjazná túlzottan, és jobban belegondolva, Inesben sem voltam biztos.
A nagybátyád nem valami zsaruszerű? – birizgálom meg a fülemben sorakozó karikákat. – Az apád meg… Egy kicsit… érted… – Lehet úgy elmutogatni a gengsztert, hogy ne legyen sértő? Ha lehet is, én még nem jöttem rá, és igazából abban sem vagyok biztos, hogy Ines apja pontosan mit is csinált régen, de annyit sikerült összeraknom, hogy valami olyat, amire Dante csak azt mondaná: ezt nem láttam. Szerencsére az ítélkezés nem kenyerem, legfeljebb az orrom beleártása, de azt puszta kíváncsiság vezérli, szeretet, és a szükség, hogy szükség legyen rám.
Épp Ines sztoriját hallgatom fülig érő szájjal, és már majdnem megkérdezem, mégis milyen szituációban fedte fel előtte a farpofáján lévő anyajegyet, amikor lépteket hallok kintről, aztán Torrie bozontos feje jelenik meg az ajtóban. – Sziaaa! Ugye nem ébresztettünk fel? – Egy egészen picit bűntudatom van, mert teljesen elfelejtettem, hogy Torrie hazajött aludni, én pedig a közös fal mellett találtam jónak felpolcolni a hordozható kis hangszórómat, amiért egészen pontosan háromszor tizenkét órás műszakot nyomtam.
De mosolyog. Úgyhogy akkor olyan nagy gond nem lehet, ugye? – Velünk két nap is felér egy egész élettel – tárom szét a karjaimat, mintha a riói Jézus imitátor posztjáért versengenék. – Mondjuk nem tudom, hogy ez bók-e vagy sem, de szerencsére se így, se úgy nem nő a lakbér. – Felállok, mert már kezd elmacskásodni a lábam; amint visszatér belé az érzés és elkezd hangyázni, valami fura sztepptáncot adok elő néma jajgatással. – Én mindig éhes vagyok – sóhajtok olyan tágra nyílt szemekkel, mintha legalábbis hetek óta nem ettem volna, és nem egy órája nyomtam volna be egy subwayt megszégyenítő itthon készített óriás szendvicset.
Vágyódó tekintettel követem Torrie mozgását, mintha már ott lebegne a feje felett a kaja szelleme, amikor valami a korábbiaktól eltérő hangot kezd kiadni a gép Ines kezében. – Ú, ez király! Hogy csináltad? – ülök vissza mellé, és én is tanulmányozni kezdem a fúróhoz kapott fém izéket, amiket úgy tűnik, szárnak hívnak. A kutatás azonban nem jár sikerrel. – Ez mind pont ugyanúgy néz ki. És nézd meg… Ez is jó bele. Meg ez is. Meg ez is – mutogatom végig, ahogy lényegében az összes fej illik a csavarokra. Ahogy Torrie megérkezik a popcornnal, aminek az illata már hosszú másodpercek óta leng a levegőben, rögtön bele is markolok. – Ez meg ide illik – közlöm ragyogó mosollyal, ahogy majdnem az egészet betömöm a számba. – Szinte úgy érzem, hogy kedvellek, tudod? – mondom Torrie-nak a tenyerem takarása mögül; vigyáznom kell, nehogy leköpjem őket egy kis nyálas popcornnal. – Amúgy… kaját egyikőtök se rendelt, ugye? – A szendvics jó volt, de a korgó gyomrot nem sokáig tölti meg, főleg, ha az folyton korog, mint az enyém. Már elfelejtettem, hogy szóltam-e Wattnak, hogy hozzon kínait. Amikor hallom, hogy valaki matat az ajtónál, egy pillanatra felcsillan a remény. – Kettő szállt be a liftbe, hány lépett ki? – trillázom leginkább magamnak, majd kihasználva a tényt, hogy Watt lakásának padlói nevetségesen simára vannak csiszolva, felállás helyett csak… kicsúsztatom a hátsóm a küszöbön, hogy rálássak az ajtóra. Eddigre sikerült lenyelnem a popcornt, úgyhogy gond nélkül engedhettem utat az arcomra kínálkozó, sokat mondó vigyornak. Watt és Dante is eldönthette, melyiküknek szántam. – Sziasztoook! Van fúrónk! Vagyis, Inesnek van. Torrie-nak popcornja, nekem meg… Nekem azt hiszem, szálka van az ujjamban – emelem közelebb meglepetten a szememhez az ujjamat. Nehéz eldönteni, hogy tényleg szálka, vagy csak nagyon vékony vágás. A szabad kezemet azért feltartom, egyértelműen (abszolút nem az) pacsira várva az első erre sétálótól. – Véletlenül nem hoztatok kaját?

™️ •  99th St, Rego Park | young dumb & broke 3874598021
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptyKedd Feb. 12 2019, 19:38

törpék a diszkóban
Utólag visszagondolva, elég bénának tűnt a biccentés, melyet azután műveltem, hogy meghallottam a nevem. Köszönnöm kellett volna, illedelmes ember lévén ezt már kiskorában beleverik az ember fejébe, nekem mégsem sikerült legalább egy sziát kinyögnöm. Nem baj, higgye csak azt, hogy szándékosan csináltam és nem azért nem üdvözöltem, mert épp megakadt a torkomon egy savanyú cukorka darabja.
Felér egy sikerélménnyel, hogy legalább az édesség az, amivel szóra lehet bírni. Olyan, mint az állatkerti állatok, akik bármire képesek, ha kajáról van szó. Ha van nálad csemege, konkrétan beszélgetni is lehet vele. Dante nem egy csimpánz – bár ha nagyon pontosak akarunk lenni, gyakorlatilag igen -, mégis úgy viselkedik, mint ők. És ezt nem rosszból mondom, csupán egy egyszerű hasonlatként. Bár lehet, hogy máshogy kellett volna megközelítenem a témát. Remélem, hangosan nem mondtam ki semmit se. – Szívesen. – Válaszolom kurtán, rövidre zárva a témát. Nem tudom, lehet e fokozni ezt a dolgot, nem hinném, inkább egyik lábamról a másikra állok. Karjaimat összefűzöm a mellkasom előtt, miután elraktam a maradék cukrot a farzsebembe.
Nem tudom eldönteni, hogy tömény szarkazmus a válasza, vagy tényleg igazat mond. Úgy érzem magam, mint Sheldon, jól jönne valaki, aki helyre igazítana. – Roppant mód. – A cipőm orrát bámulom, ideje lenne lecserélnem egy újra, de egyelőre nincs időm ezzel foglalkozni. Be kell idomítani az új lakókat. Nem mintha lenne bármilyen szabály a lakásban, de a rendet szeretem magam körül, örülnék, ha a lakótársaim sem egy disznóólban éreznék magukat.
-Köszi! – Térek magamhoz az éberkómából, amit a néhány szótlan perc okozott. A kínkeserves pillanatok után a lift végre csilingel, zöttyen egyet és megáll azon az emeleten, amin a lakás is van. Nem mozdulok, arra várok, hogy majd ő lépjen ki először, de nyilván nem így történik. Erőltetett mosollyal fordulok felé, tényleg ezt kell elviselnem hosszú heteken át?! – Már most imádom! – Kacsintanék, de az túl buzis lenne, így inkább csak ott hagyom és néhány lépés után kinyitom a bejárati ajtót.
Meglepetésemre Mac-et találom a padlón, tenyeret felém fordítva. Belecsapok, nyilván arra vár – elsőként amigo, vedd az adást – és beljebb lépek anélkül, hogy rálépnék bármelyik kilógó testrészére.
-Tök jó, hogy van fúrónk, de hol van Torrie és Ines? – Nézek körbe. – Nem kamuztál ugye, mikor azt mondtad, hogy beköltöznek hozzánk? – Sandítok le rá, felsegíteném, de meghagyom a lehetőséget újdonsült BFF-emnek.
-A kajáról meg annyit, hogy nincs. – Ledobom a kabátom a kanapén landol, a szüleim ócska, de még jó állapotú bútorán. - Azt hittem főzöl valamit. – A kanapéra karfáján pihenek meg, lerúgom a cipőmet. Kissé fáradt vagyok, az egyetem végeztével egyre több dolog szakad a nyakamba és vasárnapra végeznem kell a képregényem első változatával, ha azt akarom, hogy kézzel fogható dolog legyen belőle. Már pedig, marhára akarom, hogy megvalósuljon az álmom. – Tojásrántottát tudok csinálni. – Ajánlom fel főzőtudományom, orrnyergemet masszírozva.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptyKedd Feb. 12 2019, 22:14
 

lakótársak & Ines



Magam is el kell merengjek rajta, hogyan is fér meg ez a két dudás egy csárdában, de azt hiszem a mi családunkban egytől egyig mind dudások vagyunk a magunk módján. Valahogy rém összeférhetetlenek, s mégis úgy működünk néha, mint a karikacsapás, néha meg egyáltalán nem működünk sehogy sem. Tanácstalanul rázom a fejem Mac felé.
- Nem tudom, ez a felállás innen bentről sem világosabb. - Mármint bentről, a családi körből. De a családom sok tekintetben nem volt világos soha. És most nem kifejezetten a bőrszín kérdésre mutogatok giga nagy baseball-lelátós szurkoló mutatóujjal, de ja, ha jobban megnézi az ember, többek között az sem. Aztán itt van a kérdéses Bellamy nagybátyám, echte hófehér, télen rejtőzködő üzemmód, nyáron meg rákvörös már ha csak rápattan egy visszavert napsugár a tükörből az árnyékban ácsorogva, aztán mégis, még Mac is érzi, hogy ő "valami zsaruszerű". Én is erre gyanakszom néha, hogy zsaruszerű, aztán mégsem olyan zsarus a feje meg semmije, tán csak beépült a rendőrséghez, amúgy meg a legnagyobb alvilági arc. Bronxi Eminem.
- Torrie! Szia! Aha, ma, hivatalosan is - berregtetem a fegyvert a fejem mellett, aztán Mac második szólamaként én is hozzáteszem: - Tényleg bocsi, hogy erre keltél. De... legalább nem vagyok fogorvos? - berregek vele tovább, aztán visszadugom a fejem újdonsült kedvenc olvasmányomba, hogy tovább fejtegessem a megfejthetetlennek tűnőt. - Én is tudnék enni, nem mondom, de most nem zökkenhetek ki. Érzem, hogy forró nyomon járok lányok! - Mert hát megvárhatnám, míg felér a segítség, már ha valaha felér a segítség, de egy részem (egy egészen nagy, és tagadhatatlan részem) magától akarja megoldani a problémát, vagy legalábbis hozzáértő segítség nélkül. A lányok segítsége ezesetben nem számolandó. - Mmm... nem tudom - motyogom a kérdésre, hogyan és mit csináltam, és tovább operálom a kütyüt, miközben az orrom alá dugja a szárakat a csavarral együtt. - Életemben nem volt még ennyi minden jó egyszerre. És lám, hogy utálom - motyogom, miközben Mac végigpróbálja a szárakat, és csodás módon minden passzol mindenbe. Csakhogy ez építkezés esetén egyáltalán nem olyan jó hír, mint minden más esetben volna. - Nézzük csak... - motyogom ezt is, meg motyogok mindent, néhány mondatot félhangosan felolvasok, hogy magamban folytassam, és fordítva, mire arra ocsúdok fel, hogy Mac már a küszöbön breakel, és az üres nappalihoz beszél, ami hagyján, de az üres nappali válaszol neki. Eltolom magam a faltól, kezemben a fegyverrel/fúróval/kütyüvel/szarral és kikukkantok a szobából, hogy felmérjem a kinti helyzetet.
Watt ismerős figura már, úgy-ahogy volt dolgunk egymással, vagy legalábbis annyira biztosan, hogy tudjam, szép a haja és homokos. Dante meg az, aki állandó jelleggel megeleveníti előttem az Isteni színjáték egy csak fejemben létező verzióját, melyben Vergilius Rambo. Őt egyébként nem ismerem különösebben, csak annyira, amennyit Mac szokott beszélni (visszavonom, eléggé ismerem), és amennyire az elmúlt egy hónapban összefutottunk a konyhában. Ez lehetett körülbelül  másfél alkalommal.
- Itt lennénk. Sőt, itt is vagyunk - intek ki, felkaparom a földről az utasítást, kantáros farmerem egyik zsebébe gyűröm - azért előtte megjegyzem, hogy hanyadik pontnál is hagytam abba - és kilépkedek a nappaliba. - ¡Hola! - köszönök, és a tojásrántotta említésére megköszörülöm a torkomat. - Nos, ha megengeditek, rendelek én egykettőnégy öt főre valamit percek alatt. Addig erre valamelyikőtök ránézne? - mutatok a kezemben lévő kütyüre, és választ sem várva odanyomom Dante Isteni Színjáték Rambo kezébe, olyan az arca, mint aki érti az ilyesmit, kiszedem a zsebemből a könyvecskét is. - Harmadik oldal, harminckilences pont... szóval szeretek zsonglőrködni a kuponokkal, megnyugtató rendszerezni őket és számolni a leárazásokat, és csomó helyről van olyan nyomdás kártyám, illetve gyorséttermes és szupermarketes kuponjaim, úgyhogy... - előkapom a bőröndöm tetejéből a kis füzetemet, és a kávézóasztalra terítem. - Van három ötvenszázalékos kuponom a Wendy's-be - lapozok a teletűzdelt füzetlapok között -, a Church's Chickennél pedig... húsz, húsz, negyven, plusz meg... Ha elfogadják az összevont kuponokat, amit elfogadnak, akkor kettő csirkemenüt is vehetünk egy fél áráért. Továbbá én őrzöm a kollégiumi emeletünk Dunkin’ Donuts pontgyűjtőjét is, úgyhogy... van egy kis dobozka fánkunk, amiben csak négy van, de én maximum nem kérek - emelem fel a fejemet büszkén, mint aki most nyert meg egy halálraítélt pert a bíróságon, és a beszéd közben asztalra helyezett kuponokon szépen sorjában ismét végigkoppintok mutatóujjam körmével. - Ó, és a csirkék mellé jár egy adag ingyen káposztasaláta, ha azt mondjuk, hogy a múltkor késtek a kiszállítással. - Csücsülök tovább tudálékos fejemmel, és kezemben már ott a telefonom, hogy ha azt mondják, megrendeljem.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptySzer. Feb. 13 2019, 20:56


Thyfault & Co.
Guess we're BFFS now

Szerencsére a lakás ajtaja éppen a lifttel szemben áll, így nem szükséges egész folyosókon korzóznom végig Thyfault társaságában. Úgy érzem, mára pont elég is volt annyi ismerkedés, amennyit a liftben összehoztunk. Egy piszoár melletti szabad pillanatomban mindenképpen át fogom értékelni, ahogy a barátságunkra tekintek, hiszen több megható élményen is osztoztunk együtt az elmúlt három percben. Még egymásra is vicsorogtunk, amit már majdnem mosolygásnak is lehet nevezni, ha lehunyja a szemét az ember. Kár is érte, hogy csak addig lakhatok nála, amíg az otthoni helyzetem rendeződik. Hiányozni fognak a reggelek, amikor nem tudok elkezdeni borotválkozni, mert épp a frizuráját zselézi, hátha aznap belebotlik Antonio Banderasba, és... És ki tudja, mi történne, de Thyfault nem járulhat a zselé királya elé zselézetlen hajjal.
Ma először látom Macet, és üdvözlésül legszívesebben összeborzolnám a sörényét, de épp időben eszembe jut, hogy valamiért a lakótársainak is azt mondta, hogy járunk. Sosem volt még egészségesen működő kapcsolatom, úgyhogy nem egy Oscar-jelölt az alakításom: odacsoszogok hozzá, és a homlokára nyomok egy szárazat. Ennél jobban nem viszem túlzásba, a jelenlévő három szemtanú úgysem érdekel különösebben, csak Mac kedvéért igyekszem fenntartani a látszatot.
– A seggedben lesz szálka, ha így fogsz közlekedni – vigyorgok rá, mert azt senki nem mondta, hogy a „barátjaként” már nem piszkálhatom.
Bakancsostul trappolok be a lakásba: nem fogok levetkőzni az előszobában, mert nem szeretem közös terekben tartani a cuccaimat. Főleg úgy, hogy ma kettővel bővül itt a populáció. Igaz, ártalmatlan lányoknak tűnnek – főleg a szőke –, de számomra akkor is csak idegenek, és ezen nem nagyon tervezek változtatni.
Mivel korán kelek és későn érkezem, Garciáról is csak annyit tudok, hogy elég jóban van Mackel, és hogy imád okoskodni. Amikor előkerül az épülő hálószobájából, és megdob minket egy ¡Hola!-val, magamban elnevezem Dora, a felfedező után. A tudálékos rajzfigurához tíz éve épp olyan ambivalens viszony fűzött, mint jelenleg Garciához: mindkettőjüket szerette vagy az öcsém, vagy Mac – én meg nem.
Amikor az ételrendeléssel kapcsolatos kijelentésére szóra nyitom a szám, ő meg a szavamba vág azzal, hogy a kezembe nyom egy fúrót, magamban felmondok egy béke-mantrát, amit az akadémia önkontroll-képzésén tanítottak nekünk. Ezt senki nem hiszi el nekem, de amúgy rendszerességgel használom – csak általában nem segít.
Ezúttal viszont moderálom magam, ugyanabból az okból, amiből a liftben a zselékirállyal is életre szóló barátságot kötöttem: holnap van Mac születésnapja. Úgy döntöttem, megpróbálok a kedvében járni, és erre akár az is alkalmas lehetne, hogy magamra húzok egy Thyfault-féle felhajtott szárú csőgatyát, de egyelőre még nem találtam ki, ebben hová mennek az ember golyói. Majd megkérdezem Thyfaultot, ő hova teszi őket, esetleg feldugja-e őket magának.
Szóval, mivel a csőgatya-terv kiesett, igyekszem előhozni a legkedvesebb oldalamat. Garcia monológja ezt jelentősen megnehezíti. Pitiáner seggfejségből hagyom, hogy végigmondja, és csak utána helyezem a konyhapultra a titokzatos nejlonzacskómat, amiről most végre elárulom, hogy igen, kínait rejtett. Valahogy éreztem, hogy Macnek ez lesz az első kérdése, amikor hazaérünk, vajon honnan?
Elkezdem kipakolni a négy főre elegendő ellátmányt, és remélem, senki nem tesz megjegyzést a tőlem szokatlan, szinte sokkoló, figyelmességre.
Cálmate, ExploraDora, yo me ocupo – intem le Garciát a spanyol takarása mögött. Igaz, a burzsoázia egyetlen jelenlévő képviselőjéből kinézem, hogy megért minket, de ő nem is érdekel különösebben: ha bárkinek is jelentősebb problémája akadna velem ebben a házban, az Garcia, a beszélő csilipaprika.
Megfordulok, és felveszem a pultról a fúrógépet, amit az imént félretettem. Az sem lepne meg, ha furcsálló hezitációval találnám szembe magam, elvégre nem minden nap hozok haza puszta jóindulatból ingyen ebédet.
– Én már ettem, szóval... – mondom, mert tőlem szokatlan módon szinte már meg vagyok illetődve, ami persze nem látszik közönyös arcomon. Nem tudom, miért, de egy kicsit érdekel, hogy mit fognak mondani. Nem is bírom megvárni, és azt sem tudom, mit mondjak, úgyhogy inkább fogom a fúrót, és elindulok vele a szobába, ahol a lányok eddig ténykedtek. – ...ne fogjátok vissza magatokat.



™️ •  99th St, Rego Park | young dumb & broke 3874598021
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptySzomb. Feb. 16 2019, 13:21


A lakás nagyjai
Somehow this shit turned into Freaky Friday

Már a legelején sejtettem, hogy Dante beköltöztetése nem lesz egyszerű feladat, habár azt hittem, az Ő meggyőzése nehezebb lesz, mint Watté. Szerencsére miután rátaláltam a neten, pont eleget fecsegtem-rajongtam róla Wattnak, hogy képben legyen, és elég hihetőnek tartsa a kitalált sztorit az éveken áthidaló gyerekszerelem fellángolásáról, meg hogy az én védelmemben bunyózott össze valakivel, ami tökre imponált, meg hát ezek után mégiscsak muszáj voltam ápolni, ha meg már úgyis itt volt, maradhatott is, ugye?
Dante mondjuk úgy tűnt, értetlenül állt (és talán áll még most is) az egész „együtt járunk” kitaláció előtt, ám én tudtam, hogy sokkal biztonságosabb ez a könnyen emészthető füllentés, mint a valóság, és jóval kevesebb kérdést is vet fel. Watt így is bizonytalan kissé az új férfi-konkurencia végett (gondolom, meg azért, mert Tay hajlamos megnehezíteni mindennemű emberi kontaktust, akár egy tarajos sül), ha még az egész kartelles-bandás-zsarolós sztorit is elmondtuk volna, a végén Dantéval együtt hajítana ki. Pedig már megszoktam a helyet.
Szóval lényegében nem is üdvözölni csúsztam ki a szobából, hanem katasztrófaturistáskodni.
Igen, igazából a hasadt személyiségem kitalációi. Van egy Roger nevű dragqueen is – forgatom meg a szemem, majd utána csapok, mikor elsétál mellettem, de nem segít fel. Ines és Torrie azonban ekkor már kisétál, úgyhogy Watt is meggyőződhet róluk.
Nem fogsz annyira nevetni, mikor megtörténik és neked kell kiszedegetned őket. – Nyelvet öltök rá, próbálva nem túl egyértelműen kimosolyogni őt a világból, amiért ennyire feszült igyekezettel, de tanácstalanul kezeli a közös helyzeteket egy hónap után is. A nyolc éves kisfiúkra jellemző „anya azt mondta, muszáj puszit adnom a húgomnak” homlokcsók még sértene is talán (ennél még Torrie is szenvedélyesebb cuppantósat kapott tőlem, mikor a beköltözés mellett döntött), ha nem róla lenne szó.
Végül utolsó mentsvárként Torrie felé nyújtom a kezem. Minek küzdd fel magad, ha vannak barátaid, akiket szerződés kötelez a maradásra? Miután talpra segít, gyanúsan megcsörren a farzsebe, úgyhogy feltételezem, hogy telefont kap, és elnézést kérve besiet a szobájába. Maradt tehát négy.
Némileg bűnbánóan pillantok fel Wattra az ujjam vizsgálásából. Biztos, hogy elvágtam, valószínűleg az egyik kartondobozzal, amiben Ines ágyának darabjai jöttek. – Akartam főzni, de nincs itthon semmi, csak borsó meg élesztő. Meg articsóka. És amúgy sem szereted a főztömet. – Mindig tagadja, hogy így lenne, és az sem lep meg, ha most is; igazából valahol tényleg aranyos. De arról egyikünk sem tehet, hogy egyszerűen máshogy szeretjük a fűszerezést, én például (számára) ehetetlenül csípősen. Dante mellett ilyen téren már Inesben is van némi hitem, elvégre, mégiscsak blaxican, vagy valami hasonló.
Bár ami a rendezettségét illeti, lehetne japán is. A sérülés felismerését követően hirtelen fájni kezdő ujjammal a számban állok meg mögötte, csillogó szemekkel vizslatva a füzetet a válla felett. – Milyen menő már! Mindig akartam ilyet, mint a Kuponzsonglőrökben. Olyan jó nézni azt a sok színes holmit, ingyen…
A fejemben már kezd körvonalazódni a terv, miszerint Inest valahogy beszervezzük beszerzési menedzsernek, amikor Dante elkezd az asztalra pakolni. Nem is próbálom leplezni a meglepettségem, főleg, mikor a harmadik doboz is előkerül. Alig másfél hete volt, mikor hozott haza indiait arról a helyről, ahová kajálni szokott járni – kettőnknek. Watt persze azt mondta, hogy egyébként sem szereti az indiait, amit a fűszerek miatt még el is hinnék, de szerintem azért rosszul esett neki. És Dante amúgy sem tudhatta; ő csak seggfej volt.
Úgyhogy jóformán félve lépek oda hozzá, mint egy feszült vad felé, nehogy elijesszem a hirtelen mozdulatokkal. Bár az ösztönömre hallgatva a nyakába kéne ugranom és megcsipkednem az arcát, hogy „milyen édi”, valami erősen azt súgja, hogy ezt még tőlem sem viselné jól, pláne mások előtt.
Ráadásul még mindig kicsit meghökkent vagyok, úgyhogy csak találomra belenézek az egyik dobozba. – Ú, csilis tészta! – Ezt ezennel magaménak is nyilvánítom, egy kis doboz húsos tekerccsel együtt. Már fordulnék felé, hogy tegyek valami szúrkálódó megjegyzést a szerencsesütik hiányára, mikor elviharzik mellettem, én pedig csak forogva tudom követni a mozgását. Így az arcomra költöző ragyogó mosolyt sem láthatja; Torrie valószínűleg semmit sem ért az egészből (bár annyira nem is látja, mivel gyanúsan megcsörren a farzsebe, aztán a telefonját előkapva beviharzik a szobájába), de talán még Ines és Watt sem fogja fel egészen a jelentőségét. Én igen. És hirtelen úgy érzem magam, mint egy jóllakott, elégedett ovis a délutáni szunyája után.
Ha szeretnétek, egyetek nyugodtan az asztalnál, de… – felkapok egy szalvétát meg a pár evőpálcikámat és a kisajátított kajámmal megindulok Ines szobája felé – én megyek a morgós medvém után!
Szerencsére a trappolás igen ösztönös mozdulatsor nálam idehaza, úgyhogy aligha ijesztem meg (fúróval a kezében nem szerencsés) mikor hirtelen megállok mögötte és odahajolok, hogy ha a többiek követnek is, ne halljanak. – Ez cuki volt. Úgy értem, roppant mód férfias. Büszke vagyok rád! – veregetem hátba jobb híján a könyökömmel. Ez nem tűnik túl személyesnek, úgyhogy kockáztatva, hogy kényelmetlenkedve reagál és/vagy kiöntöm a kajámat, gyors puszit nyomok az arcára. – Tudsz te kedves lenni. Csak nem akarsz.
Ezt követően pedig letelepedek az épülő ággyal szembeni fal mellé, összekeverve a kajámat. – Hé, valaki megdobna egy kis csípős szósszal…?

™️ •  99th St, Rego Park | young dumb & broke 3874598021
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptySzomb. Feb. 23 2019, 11:09

törpék a diszkóban
Mindjárt gondoltam, hogy nem kell megcsillogtatnom a tehetségem, már ami a konyhai mutatványokat illeti. Valahogy sejtettem, hogy Dante megmenti a helyzetet és ezáltal valamiféle hősként tündökölve, nem engedi, hogy a lányok éhen haljanak. Mondjuk, még mindig jobban hangzik az utcasarki kifőzdei kaja, mint az a rántotta, amit én dobtam volna összes. Meg az a sok, zsíros cucc, amit Ines hadovált össze. A nyálam is megsokszorozódik, ahogy az étel kerül középpontba és bár először hevesen tiltakoztam az ellen, hogy abból egyek, amit Dante az imént az asztalra csapott, most mégis mélyen belenyúlok a táskába és valami szószos, húsos tésztát kapok ki belőle, mielőtt bárki lecsapna rá.
-Azért nem mondanám kifejezetten. Néha tényleg ehetetlen, de legtöbbször életmentő. – Mondom, közben villa után kutatok a fiókban. Megeszem én minden ország konyhájából a legjobbat, de kizárólag kanállal vagy villával. Pálcikával éhen halnék, tehát szükségem van egy evőeszközre, de úgy látom, az összes koszos. Elöblítek párat, lehet csak én vagyok annyira balfék, hogy képtelen vagyok evőpálcikával a számba pakolni az ételt.
-Egyébként Ines, ezek a kuponok bármeddig felhasználhatóak? – Kérdezem érdeklődve, épp a villákat törölgetve. Remélem, hogy a lányokban kódolva van a tisztaság iránti vágy és nem nekem kell majd minden nap rendet tartanom. – Csak mert érik már egy bevásárlás. – A hűtő nagyjából üres, csak néhány kajás doboz van benne, de egyiket se merem kinyitni, mert attól tartok, kimászik belőle valami. Mellesleg allergiás vagyok a szagokra, biztos vagyok benne, ha valamelyik teteje úgy döntene, hogy ő bizony nyit a világ felé, én kidobnám a taccsot. A padlóra, a cipőmre, de még a hűtőbe is, ha túlságosan közel állok hozzá.
Nem vagyok ezermester - de nem ijedek meg egy sráctól fúróval a kezében - mégis jobb, ha nem az én közelemben van. Hajlamos vagyok eszement ötleteket kipróbálni. Mint a fúróra erősített főtt kukorica, ami elsőre jónak tűnt, ám amikor megláttam a youtube-on, hogy néhány embernek a foga bánta, inkább meggondoltam magam. De az ágyam én raktam össze, tök egyedül, mert Ansel inkább a seggemet bámulta, ahogy négykézláb görnyedek a parkettán.
A kanapén találok magamnak kényelmet – azért elhajlik a derekam, ahogy követem Mac-et a szobája felé - törökülésben dőlök hátra az ősrégi bútorzaton, még a szüleim ajándékozták nekem, spórolás gyanánt, de igazából csak meg akartak szabadulni minden olyan tárgytól, ami valaha is emlékezteti őket anyai nagyanyámra. Bírtam az öreglányt, de nehezen barátkozott meg a tudattal, hogy a fehér seggű csóka – mert így hívott, ha dühös volt rám és ez sajnos többször fordult elő, minthogy levegőt vettem volna - betolakodott az ő fekete lelkületű családjukba.
-Hé Mac! – Szólok, mielőtt a falon landolna a gondosan műanyagba csomagolt csípős szósz. Nincs kedvem megint festeni, a legutóbb is rám maradt a feladat, igaz akkor csak egy kisebb darab fal várt rám. Néha a tojásrántotta sem sikerül…
-Nev tuvdom, hovgy vagytok vele, dev el kévne mevnni valahova evste. – Mondom két falat között, érthetetlenné folynak össze a szavak, de így legalább sikerült a figyelmüket kiérdemelnem.
-Nyílt egy új kocsma három utcával arrébb. - Úgy érzem, szükségem van egy kis alkoholra, mert a szüleim egy hét múlva meglátogatnak - tudom baszki, egy órányira lakunk egymástól kocsival - és ilyenkor olyan keresztkérdéseket tesznek fel, hogy arra jobb idejében felkészülni. Jelen esetben néhány pohárka röviddel, mondjuk a következő egy hétben mondjuk minden nap...

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptySzer. Márc. 06 2019, 00:14
 

lakótársak & Ines


Szűk szemekkel figyelem a babérok learatóját, miként a pultra penderíti az ellátmányt, s gyanakodva méregetem a titokzatos zacskót. Bizonyára magamtól csak bombaszakértővel közelíteném meg, elvégre ki tudja mi mindent rejt a valamiért mindig lilára vert srác szállítmánya, de mintha nem csak a spanyolunk lenne közös, hanem a gondolataimat is kihallaná, vagy csak lerí a pofámról, hát már pakolássza is ki a zacskó rejtette ebédet. Valószínűsítem, hogy leginkább sértettségből, de én azért továbbra sem vagyok hajlandó elhinni, hogy ő tényleg átment gondokoskodóba. Bár isteni a színjátéka. (És ezt a viccet most némán meghagyom magamnak.)
- Gracias... - motyogom azért ott szürkén a bajszom helyén, és azért ahogy közelebb merészkedem, mert az illatokra működésbe lépett ízlelőbimbóim úgy kezdik ontani magukból a nyálat, hogy mindjárt belefulladok, csípőre tett kézzel, bólogatva elismerem, hogy valóban túl sok kaja ez egy embernek. Talán tényleg nekünk hozta. Ki is kapok egy adaggal, lényegében majdnem mindegy, hogy mit, aztán kiszagolom, hogy valami mézes-szójás balhénak kell lennie, hússal, zöldséggel, rizstésztával, ahogy illik.
- Semmi sem használható fel bármeddig - jelentem ki, mint nyilvánvaló, ellenben cseppet sem elhanyagolható életvezetési tanácsot, és felkutatok magamnak egy pár pálcikát is a zacskó alján. - De persze beszéljünk majd össze és odaadom, ami kellhet. Ha pedig éjszaka mennél, el is kísérhetlek. - Nappal ugye más dolga akad az ember lányának, és különben is őrült mód ingerli az idegeket, ha egyfolytában viháncoló gyerekeket kell kerülgetni, akik a pékárunál halásszák a sajtot a bagettes kosár aljáról. Meg csak úgy ámblokk a kilométeres sorok és azok az egyébként elhanyagolható fél perc időhúzások, amikor a soron következő éppen nem találja a törzsvásárlói kártyáját. Mert nem készítik elő már a bevásárlást megelőzően!
Felzárkózom Mac medvéje, Mac, és végül Watt mögé, és jómagam is megtagadom az asztalnál való étkezés unalmas hagyományát. Különben is Dante után kell vinnem a használati kiskönyvet, kint felejtette az asztalon, nyilván szánt szándékkal, de én meg ugyanígy azért odacsúsztatom hozzá a földön, ahogy letelepedek a küszöbre hátamat nekitámasztva a félfának. Közben majdnem pofán csap az alacsony pályán repülő csípős szósz, de milliméterpontos a koreográfia és még éppen időben földet érek, hogy csak meglegyintve vékony kis babahajaimat elhúzzon felettem.
- Tilos használni az elektromos kisgépet, ha kapcsolója nem képes be- és kikapcsolni. A kapcsolójával nem vezérelhető elektromos kisgép használata veszélyes, ezért az ilyen kisgépet meg kell javíttatni. Solo digo - mantrázom az ácsok imáját és miután én is kellően összekavarászom a kezemben tartott kis dobozka tésztát a szokásos trutymákolós hangzásával, Watt felé pislogok.
- Hánykor mennénk el? - kérdezem rögvest a három sarokkal arrébb nyílt kocsmára, melynek említése nyomán egyébként önkéntelenül is Bellamy nagybátyám ugrik lelki szemeim elé (ez különben meglehetősen furcsa kép, Ő, ahogy ugrál). - Hánykor jönnénk haza? - kérdezem, ha választ kaptam az előzőre, jóllehet még el sem mentünk. Végül a tésztámon nyammogva számolom életem hátralévő szabad perceit. Összeépítem az ágyam, utána tanulnom kell egy keveset, hát végső soron este beleférhet egy kis lazítás. Tervem első pontja úgyis meglehetősen jól halad.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptyPént. Márc. 15 2019, 13:50


Thyfault & Co.
Guess we're BFFS now

Szabad kezemmel a tarkómat dörzsölve tűnök el az új lakó hálószobájában, hogy összebarkácsoljam az ágyát, pedig nem is ismerem. Egy ilyen munkanap után legszívesebben a saját ágyamba dőltem volna be, de közben meg olyan nincs, hogy én nemet mondjak a szerelésre. Nem azért, mert szeretem csinálni, hanem azért, mert ha megkérnek, hogy szerelj, akkor muszáj szerelni, különben még valakinek az a vad gondolata támad, hogy valójában csak képtelen vagy ellátni a feladatot. Ezt nyilván nem hagyhatom, úgyhogy belépek a szobába, és szemrevételezem a falapokat, csavarokat meg egyéb alkatrészeket. Úgy tűnik, a lányok már eljutottak odáig, hogy kivették a dobozokból a cuccokat, és szépen elhelyezték őket a padlón, aztán a jól végzett munka jutalmaként gondolom elkezdtek horoszkópot fejteni, vagy a franc tudja, mikről beszélnek ezek, amikor kettesben maradnak. Haladni viszont nem sokat haladtak, úgyhogy úgy tűnik, rám hárul ez a nemes feladat, míg a többiek egymást boldogítják. Nem is baj, mert a fúrás nekem egyébként is jobban megy a csevegésnél.
Másodperceken belül azonban kiderül, hogy mégsem maradhatok édeskettesben az ágygerendákkal, mert a hátam mögül meghallom Mac kijelentését, miszerint követni fog.
– Ne hívj így – üzenem ki a nappaliba dörmögve, megerősítve őt abban, hogy testhezálló nevet talált rám. Szinte már fenyegető határozottsággal, a tenyeremmel csapom hozzá az ágy keretének oldalsó gerendáját a feji gerendához – az a titkom, hogy odaképzelem a seregbéli kiképzőőrmester fejét, és akkor még kalapács se kell. A fejemben felharsan az életemet narráló Rodriguez őrmester hangja, aki egymás után tizenkétszer barmolta össze az általam megvetett ágyat, nekem meg tizenkétszer kellett sebtében visszaigazítanom. Közben persze osztott ezerrel azon az ordibálástól rekedt, monoton fejhangján, de úgy, hogy a dobhártyám is belerengett, amikor még feljebb tekerte a hangerőt. „A sarkát, A SARKÁT! Ez így maga szerint jó? Fogalma sincs, mit művel, katona! Ez így jó? Nem hallom!” – és erre, meg általában minden szavára reflexből az volt a válasz, hogy „Igenis, Uram!”. Persze aztán meg azért ordította le a fejemet, hogy ha kérdeznek, akkor az vagy „igen, Uram” vagy „nem, Uram”, de sosem „igenis, Uram”, mert azt a kijelentő mondataira kell mondani. Szóval pontosítottam, miszerint igen, Uram, ez így szerintem jó, úgyhogy kiküldött, hogy tíz percem van annyiszor körbefutni a bázist, ahányszor képtelen voltam rendesen bevetni az ágyat – tizenkétszer –, aztán jöjjek vissza, és vessem meg neki ezt az ágyat tökéletesen, különben azonnal tizenhárom újabb kört futok. Áh, azok a régi szép idők, amik akár szebbek is lehettek volna valamennyivel, ha én nem pofázom vissza mindig mindenkinek.
Már hangról is felismerem Mac lépteit, úgyhogy hiába vagyok elfoglalva a kézi csavarozással, fel vagyok készülve az érkeztére. Már előre felvértezem magam egy tiltakozó szemöldökráncolással, hogy a ritka jótettemre várható dicséretet nehogy látható enyhüléssel fogadjam. Lehet, hogy az (ideiglenes) ideköltözésem kezdete óta először tettem valami törődőt, de nehogy azt higgyék, hogy ebből a kedveskedés izéből rendszert csinálunk, és a végén még lesznek barátaim, meg egyéb ehhez hasonlatos gyomorforgató dolgok történnek, mondjuk elsöpri az egész keleti partot egy tájfun. Pff, még mit nem.
– Csak véletlen volt, Szeplős, ne éld bele magad. – Felpillantok rá a szám sarkában bujkáló mosolyommal, hiszen muszáj gyorsan elrontanom valamivel a pillanatot. Mondjuk azt nem tudom, hogy hogyan rendel és hoz haza valaki véletlenül öt adag kínai ebédet, de ez New York, tegyük fel, hogy megtörténhet. Pont úton voltam hazafelé, aztán megbotlottam egy katicabogárban, és egyenesen a kínai kifőzde kasszáját fejeltem le, ennek eredményéül meg a kezembe akadt egy kajával telerakott szatyor, amit csak akkor vettem észre, mikor már az itthoni konyhában voltam, és ha már így itt termett az ebédem, megosztottam ezzel a négy éhenkórásszal. Igen, pont így történt.
Arra mondjuk nem igazán számítottam, hogy Mac puszival jutalmaz majd, úgyhogy a homlokom is kisimul meglepetésemben. Most már a fejemet is mozdítom, ahogy felpillantok rá, és szemtelenül az arcába vigyorgok.
– Csak ennyit kapok? Hát, ezért kár volt törnöm magam. – Halkan röhögök egy sort, és mivel Mac jól ismer, tudhatja, hogy ez megint egy innuendo volt, ami mindig elengedhetetlen eleme volt a beszélgetéseinknek, persze anélkül, hogy bármi tartalommal is bírt volna.
Miután összeszedték a piknikhez valókat, Thyfault és Garcia is betoppannak. Utóbbi mellesleg odacsúsztat hozzám egy kézikönyvet, nekem meg ki kell tekernem a nyakam, hogy elolvassam a borítóját. Miután rájövök, hogy miféleképpen igyekszenek itt az elveimre és szakértelmemre is sértést tenni, visszaküldöm a padlón keresztül, a feladójához.
– Tartsd csak meg, Garcia, úgyis szeretsz olvasni – vetem oda a hátam mögé tenyérbemászó arroganciával, aztán feltápászkodom, mert el kell kezdenem az összecsavarozott ágykeretre fektetni a bordagerendákat. Ő időközben még tájékoztat is, hogy lehetőleg ne kezdjek kalapálásba vagy vésésbe egy működőképtelen fúróval, ¡no me digas! Tényleg Ivy-League-gyanús ez a lány.
Igazából lehet, hogy gyorsabban ment volna az egész, ha hajlandó volnék belepillantani a használati utasításba, de azért minden büszkeségemet nem fogom feláldozni ennek az átkozott ágynak az oltárán. Ehelyett a fúrót az arcomhoz közel tartva, hunyorogva igyekszem meg kisilabizálni az ikonméretű illusztrációkból, hogy melyikre kéne állítani a kapcsolót, ha fában akarok csavarni. Egy idő után eldöntöm, hogy a spirálos fúrószárra hajazó ikon lesz a nyerő, ami három fura kis strigulából áll. Lehet, hogy lesz egy-két lyuk majd a fagerendában, ahol véletlenül a betonfúró funkciót eszközöltem, de majd azt mondom, ez a dizájn – mint a tépett farmer, direkt ilyen elcseszett. Nyilván nem fogom mégis elkunyerálni a könyvet Garciától, miután olyan magabiztos fölénnyel utasítottam el a használatát.
Felteszem az adaptert és a fúrószárat, aztán próbát teszek, és kiderül, hogy jól tippeltem. Igaz, kívülről egy kicsit úgy tűnhet, mintha valami pszichopata módjára megbabonázott volna a fúró mozgása, és éppen azon törném a fejem, hogy kinek a koponyáját lékelhetném meg vele, de mindenki megnyugodhat, mert végül csak az ágykerethez megyek oda, és inkább a fabordákon élem ki a gyilkos hajlamaimat. De persze úgy, hogy lehetőleg mindig akkor kezdjen kerregésbe a fúró, amikor éppen Thyfault próbálna beszélni. Ha Mac egy idő után figyelmeztető pillantást lőne felém, vagy egyenesen megmondaná, hogy ne legyek seggfej, akkor szabadkozva az égnek emelem a tenyereimet, és dolgozom tovább.
Thyfault meghívását persze úgy veszem, hogy rám magától értetődő módon nem vonatkozik. Nem miatta vagy bárki más miatt, hanem kizárólag miattam. Egyszerűen nem szokásom a többiekkel tartani, amikor szórakozni mennek, úgyhogy most sem ütöm bele az orrom abba, hogy melyik kocsmába tartanak, és mikor. Mindig vagy dolgozom éppen, vagy húzom a lóbőrt, hogy másnap dolgozni tudjak. Amúgy is kétlem, hogy bárkinek hiányoznék onnan.
Miközben megy a diskurzus, leguggolok az összerakott fekvőkeret mellett, és ismét kipécézem magamnak a ház urát. Ezt a részt voltaképpen még egy ember is elvégezhetné, ha nagyon akarná, de előbb-utóbb úgyis a közreműködését kell majd kérnem a fekvőkeret mozgatásához – mivelhogy a lánynak kétszemélyes ágy kellett, mintha az egyszemélyesen nem volna elég hely elintézni, amit kell –, szóval nem szarozom tovább.
– Hé, Thyfault – szólok oda, és megdobom egy gázszivattyúval. Remélhetőleg jók a reflexei. – Tudod, ez micsoda, vagy kérjem meg a lányokat? – A segítségkérés élét szarkazmussal tompítom, de ettől függetlenül egyértelmű, hogy ezt invitálásnak szántam. Felállok, és miközben a fal mellé állítom az ágy fejvégét, a szemem sarkából Macre pillantok, bár lehet, hogy a következővel nem csak őt fogom cukkolni, mivel ők Garciával valami BFF lelkitársak, vagy mi. Meg erős, független nők, meg minden. – Igazából megtehetném, úgyis feminizmus van, nem?



™️ •  99th St, Rego Park | young dumb & broke 3874598021
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptySzomb. Márc. 30 2019, 22:52


A lakás nagyjai
Somehow this shit turned into Freaky Friday

Ha sok embert zárunk egy helyre, fenn áll a veszély, hogy az ellentétes energiák, amik addig annyira nem is tűntek ellentétesnek, önkénytelenül is egymásnak feszülnek, aztán vagy a harmadik világháború tör ki, vagy egy orgia, és jelenleg ebben a szituációban valahogy semelyikhez sem volt túl nagy kedvem. Meg amúgy is hatalmas fanja vagyok a Jóbarátoknak, igen vagy sem?! Szóval nyilvánvalóan mikor New Yorkba költöztem, ez is az egyik tétel volt álmaim listáján, egy hozzájuk hasonló banda kialakítása, és csak részben azért, mert egyébként is nagyon hiányoltam a régi bandát. Nem túlzás talán azt mondani, hogy én általában mindenkivel jól kijövök, főleg, mert ha kedvelek valakit, vagy látom benne a potenciált, hogy kedvelhetem, akkor elcsúszom minden rossz lépése felett, és hát ugye mindenkiről a legjobbat feltételezem… Na mindegy, szóval a lényeg az, hogy nem rajtam szoktak múlni az ilyesmik, de azt is belátom, hogy nem kényszeríthetek össze egy csapat embert csak azért, mert nekem ehhez van kedvem és várhatom el, hogy majd jól kijönnek egymással.
Szóval azt látni, hogy ezzel most nem lesz probléma, nagyon megnyugtat és majdnem akkora örömmel is eltölt, mint a meglepetés kínai kaja. Jó, persze, Dante egy kicsit mufurc, de ő mindig ilyen, nem lehet a számlájára írni. Az viszont, hogy Ines és Watt beszélgetnek amolyan büszke anyuka pillanat számomra, pedig hát abszolút rajtuk múlik, felnőtt, kommunikatív emberek, meg minden. – Hogy tudod használni, ha nem tudod ki és bekapcsolni? – csettintgetek a levegőben az evőpálcikákkal, tekintetem pedig úgy tapad a plafonra, mintha a költői kérdésemre odafirkantották volna a megoldást, összeráncolt szemöldököm sugallta koncentrációból ítélve minimum szanszkrit nyelven.
Épp lefoglal, hogy kombináljam a szemforgatást és a rötyörésző nevetést Dante fúróval való üzekedése láttán (nincs is férfiasabb annál, mintha egy férfi nem hajlandó elolvasni a használati útmutatót, mert pff, az kinek kell, aztán majd csak arra eszmélünk, hogy a tűzoltók szabadítanak ki minket az elektromos tűz után, de legalább senki férfiegója nem sérült, ugye?), amikor Watt megszólal. Vagyis, próbálna, ha Dante nem berregtetné a fúrót minden alkalommal épp akkor, amikor megszólalna;eszembe jut egy jelenet a Teen Wolfból, ahol Stiles-szal csinálta ugyanezt az Edző, úgyhogy egyszerre akarok nevetni meg nagyon morcosan összeráncolt szemöldökkel bámulni Tayre, amiért direkt szenya. Mikor elkapom a pillantását, ezt meg is üzenem neki, és mintegy megerősítésként felé rúgok valami OSB-lapból levágott darabkát, amivel minden bizonnyal a dobozban voltak kiékelve egymástól a részek.
Oké, igazából vicces volt, de azért muszáj kitartanom Watt mellett. – Hogy-hogy most így rád jött ez a késztetés? – kérdem tőle, egy szál tésztát szívva fel a számba. Tudom, hogy tiszta szósz lett tőle az állam, de úgysem olyan közegben vagyunk, ahol ez annyira kellemetlen volna. A gondolataim vadul kezdenek pörögni, mert bár nyilván mindenkire rájön néha a késztetés, azért mégis ritkán megyünk egy átdolgozott nap után bulizni, mert lássuk be, hogy a pia jót tesz, de minden másra használhatatlan mindenki, és ha pénteken kiütöd magad, akkor szombaton már nem leszel képes mindent beleadva bebaszni, pedig lássuk be, a szombatot az Úr is erre találta fel. Bár azt hiszem, ezzel a kijelentéssel a mélységesen vallásos Baptista anyám egy cseppet vitatkozna. És ettől be is ugrik. – Hé, nem jövő héten jönnek a szüleid? – mutatok rá a pálcikákkal, de igazából nem is kell válaszolnia. Emlékszem, hogy tegnap vagy tegnapelőtt este milyen hangosan kongott a koponyája, ahogy megfejelte a konyhapultot, a kezéből pedig jóformán kiesett a telefon. Watt szülei rendesek voltak, bírtam őket, de mint a legtöbb szülő, hajlamosak halálig pesztrálni bárkit. Bár afroamerikaiak, néha olyan érzésem volt, mintha tradícionális kínai szülők lennének: miért nem vagy még orvos?! És ez csak azért nem sztereotípia, mert igaz. Nevetve tömök magamba egy tavaszi tekercset. – Oké, akkor indokolt az alkoholizmus. Bár nem tudom, az a terved, hogy jövő hétvégéig folyamatosan részeg maradsz? R-e-s-p-e-c-t.
Végre odáig is eljutok, hogy kibontsam az extracsípős szószos zacskót, így épp azt öntöm a tésztára válasz közben. – Kíméletlenül őszinte leszek: imádom az extracsípős szószt, de az emésztőrendszerem ezzel nem mindig ért egyet. Szóval lehetőleg nem hagyatkoznék nyilvános mosdókra, főleg nem egy kocsma mosdójára – magyarázom abszolút mindennemű szégyenérzet nélkül, egy vállrántás kíséretében. Elvégre, az egészségügyben szégyennek helye nincs, csak a jóérzés végett figyelmeztettem őket előre. Ezzel párhuzamosan egy nagy adag tésztát tömök a számba. – De ihatunk itthon is. Jó egyetemista házvezetőnő lévén nincs itthon kaja, de kábé tíz féle pia tutira. A bartender képzésem meg kihasználatlan, csak mondom. – Hogy felhívjam a figyelmét magamra (és mert a szám ekkor amúgy is épp tele van kajával, szóval szólni nem tudok), a másik kipeckelő fadarabot is odarúgom Tay térdéhez. – Te iszol bármit sörön kívül?
Mert nincs apelláta, ha iszunk, akkor mind iszunk, nincs kibúvó; azt meg tudom, hogy Watt igazából iszik koktélt is, mert hé, a koktélok baromi finoman, bár kinézem belőle, hogy társaságban nem hajlandó ezt bevallani; mindenesetre, akkor is van tequila, vodka, sőt, talán még whisky is valamiért. Szerintem más hagyhatta itt, mert egyikünk sem whiskyzik. A páros számok amúgy is sokkal jobbak, és Torrie valószínűleg úgysem jön, ha eddig nem jött ki a szobájából, szóval Dante is jön, mindegy, mennyire beforduló kedve van.
Már ha addig se én, se Ines nem öljük meg a burkolt célzásai végett. – Ha nem lenne ennyire finom, most hozzád vágnám ezt a dobozt – jelentem ki, megemelve a kínai papírját, hogy értse, melyikre gondolok. – Nálad gyorsan megbánja az ember a szívességet, mi? Csak hogy tudjátok, Ineszel egyedül hoztuk fel a földszinti tárolóból, mert a futár csak addig hozta, a liftbe meg keresztbe sem fért be! – Megint úgy fogom a pálcikákat, mintha legalábbis ölni készülnék velük, aztán megeszem azt a húsdarabot, ami fel van rájuk szúrva, és félreteszem a zacskót. Odasétálok az Ikeás, illusztrációkkal gazdagon tarkított útmutatóhoz, hogy vessek rá egy pillantást. Dante egy kicsit megkavar, mert más sorrendben halad, de azért sikerül összeadnom egyet meg kettőt, úgyhogy odasétálok mellé és a térdemre támaszkodva lehajolok.  – Ez itt a keret hosszabbik része, éééés most meg kell emelni, ugye? És akkor összecsavarozod. Szóval fogjam. Oké. – Mielőtt magamévá tenném a fadarabot, szorosabbra húzom a fejem búbján összefogott copfot, aztán a csípőmmel meglököm Danteét. – De akkor menj arrébb. Ha leguggolok, leböföglek.
Közben mindegy, hogy Watt és Ines közben nekiáll-e közös erővel a keret másik oldalának, ahol a két darab még nem lett összepattintva derékszögbe a kis peckekkel, mert megkeresem őket a tekintetemmel. – Tudom, hogy még tökre csak február eleje van, de pont ezért kérdezem meg már most, hogy lehessen tervezni: nem lenne kedvetek elmenni valahová a Függetlenség Napján? Mármint, az úgyis mindenkinek szabadnap, de mégsem olyan, amit feltétlenül családban ünneplünk. Szóóval, mi lenne, ha elmennénk valahová? Vidékre gondoltam, mondjuk valamelyik nemzeti parkba… – Annak ellenére, hogy tényleg kerülget a böfögés, némileg álmodozva sóhajtok fel. Imádok tervezni, imádom az embereket és imádok kirándulni, szóval ez nekem eléggé win-win szituáció. – Na? Mit szóltok?

™️ •  99th St, Rego Park | young dumb & broke 3874598021
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptySzer. Május 08 2019, 14:47

törpék a diszkóban

Vajon azért is börtönbe csuknak, ha hivatalos személy ellen követek el testi sértést? Vagy csak megdorgálnak és pénzbírság ellenében szabadlábra engednek. Mert ha még egyszer rányom a fúró gombjára, kilököm a nyitott ablakon.
Nem is figyelek a szobában zajló beszélgetésre, totál ráfeledkezem a kajámban megbúvó, apró zöldségekre. Emlékszem, gyerekként erőszakkal tudtak csak rávenni, hogy akár egy falatot is megegyek belőlük. Anya próbált egészségesen nevelni, úgy gondolta, ha túl sok szemetet eszem – és itt inkább az édességekre és gyorskajákra célzott -, attól hiperaktív leszek, kezelhetetlen és végül a szívem visz a sírba. Igyekezett ő mindenféle pszichomókusos módszerrel belém diktálni néhány darabot, de nem tudott megtörni. Apa ezzel szemben szívesen alkalmazta a ha megeszed, elviszünk DisneyLand-be kezdetű mondatot és mint minden gyerek, azonnal belapátoltam, amit elém toltak. Most meg már nem is tudok létezni nélkülük. Amikor elkap az ihlet, vagy csak ki kell rajzolnom magamból a feszültséget, általában valami zöldséget rágcsálok közben. Egyelőre még nem jöttem, miféle zöld van az ételben, pedig sokadjára tűzöm villára.
-Elnézést kérek senorita, de ameddig be nem költöztél, azt se tudtam, mi az a kupon. – Rábökök a villámmal, mire lecsappan a földre a zöldség. Olyan istenesen, hangot és maszatot hagyva maga után. Mondjuk, nem hallottam még erről a kuponozásról, és nem azért, mert nem volt szükségem arra, hogy általuk olcsóbban jussak hozzá a termékekhez. Egyszerűen csak nem érdekelt a létezésük. – Este tízig van nyitva a képregény bolt, utána mehetünk. – Lovagiasan felajánlom magam, bár Mac-nek is mindig, de a legutóbbi veszekedésünk alkalmával, amikor konkrétan elszakította tőlem kedves bevásárlókocsimat, ritkábban megyünk együtt vásárolni. Vagy ha megyünk is, inkább kosarat viszünk, külön-külön.
A szüleim említése majdnem a halálomat okozza. A falat félrecsúszik, krákogni kezdek és csak egy nagy pohár vízzel sikerül leöblítenem. Még szerencse, hogy csak néhány lépés távolság a kanapé és a hűtő. Már majdnem megfeledkeztem arról, hogy megejtik a szokásos havi látogatásukat. Szeretem őket, mint minden gyerek a szüleit – én meg különösen, hiszen ha akkor nem fogadnak örökbe, valószínűleg követtem volna anyám útját -, de az, bőven elé lenne egy telefon. Félórányi autóútra lakunk egymástól, esélyem sem volt saját lakást választani, mert a markomba nyomták a kulcsokat meglepetéééés felkiáltással. Szóval előre el volt rendezve ez a havi mizéria, amihez nekem jópofát kell vágnom.
-Kellett neked emlegetni őket. – Az utolsó kortyomat iszom, megmaradok. – Nagyon vicces Mac, remélem még emlékszel a múltkori látogatásukra, amikor el akartak cibálni arra az orvosi bizbaszra. – Igen, élénken él az emlékeimben a pillanat, amikor mindketten mást hazudtunk csak azért, hogy ne kelljen velük menni. – És igen, ha kell, minden nap részegre iszom magam, csak hogy elfelejtsem a napot, amikor átlépik a küszöböt. – Még a gondolatától is kiráz a hideg. Már a kaját sem kívánom. Az egyetlen szerencsém, hogy ilyenkor csak pár órát boldogítanak és hazamennek, mert apám túlságosan fontos ember a kórházban, anyám meg imádja ezt úton-útfélen hangoztatni. Meg azt is, hogy mennyire büszke rám, amiért első körben felvételt nyertem az egyetemre. Arról azonban mélyen hallgat, hogy az egyetlen dolog, amihez tehetségem van, az a rajzolás.
-Hooogyne, a bartender tudásod. Az, hogy összeöntesz mindenfélét egy shakerbe, még nem jelenti azt, hogy értesz is hozzá. A legutóbbi is olyan volt, hogy előtte is hányni lehetett. – Nem túlzok, tényleg. Erős volt, még nekem is, aki megedződött apám rokonsága által. A nagyanyám, aki csak fehér csókának szólít, szerintem csak arra várt, hogy végre betöltsem a tizennyolcat. A születésnapomon totál beálltam, szegény anyám azt hitte, ott halok meg alkoholmérgezésben, apám meg már a kollégáit hívta, van e még hely a detoxikálóban. Nagyapa házi készítésű bora üt és nem hazudok. Bitang…
-Igen Ramos? – Ledobom a félig üres dobozt a konyhapultra, épp akkor szabadul fel a kezem, mikor felém dobja a szivattyút. Lesújtó pillantással sétálok oda hozzá, leguggolok mellé. – Csak mond, mit akarsz. – Életem legnehezebb küldetése az, hogy valahogy elviseljem Dante-t. Illetve, megszokjam azt, hogy ez a kis gesztus is – segítsek neki összeszerelni egy ágyat – felér azzal, hogy a mai naptól szent és törhetetlen kapocs alakult ki kettőnk között. Ami jobb esetben azonnal fel is bomlik, amint elkészül az ágy.  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke EmptyHétf. Május 20 2019, 09:14
 

lakótársak & Ines


- El van nézve, señor - legyintek, és nem javítom ki a kiejtését, señorita, nem senorita, egyáltalán kedves gesztusnak könyvelem el, hogy spanyol megszólítással próbálkozik. - Képregénybolt? - Nézek rá, mint az őrültre, mi a jóistent csinál ez az ember este tízig egy képregényboltban? Én meg ki vagyok röhögve, ha a könyvtárban vagyok zárásig. Ki a franc tanul könyvtárban, éjszaka?! Legközelebb elviszem ezt a srácot, bemutatom, hogy van nálam elrettentőbb példa.
Beletemetkezem a fehér, kínai mintás dobozkámba, és a küszöbön ücsörögve ficánkolok, mert egyáltalán nem olyan kényelmes ám itt ülni, nézni ahogy más dolgozik, mint hinné az ember. Kényelmetlen, na, ezt a szolidaritást vállalom Dantonért, aki míg én megebédelek, addig tisztességesen felépíti az életteremet. Talán nekem még rosszabb is. Hát üljön ide, tapogassa ki a saját fenekével milyen kényelmetlen ez a küszöb, én is a bútorépítést választanám inkább.
Mire ebédem egyik felét elpusztítom, meg is győzöm magamat, mennyire rendben van a dolog, meg hogy egyáltalán nem tartozom semmivel Mac medvéjének ezért a kedves gesztusért. Már-már arra jutok, hogy ő tartozik nekem, amikor a feminista énem meghúzza a vészharangot a fejemben és a barkácsmesterre sandítok szűk, gyanakvó tekintettel.
- Ha ezt így kérdezed meg, akkor az már nem feminizmus – szögezem le még gyorsan, és bőszen bólogatva igazolom Macet, bizony, kézben hoztuk fel, a lépcsőházban. – Mamuszban! – egészítem még ki és gyorsan hozzácsapom, bekapva egy falatot: - Amíg te kínai kajáldázgattál. – Hálátlan vagyok, egyszer pokolra jutok, de hát végülis ott nőttem fel, gondolom szarabb nem lesz.
Látva barátnőm, lelkitársam, egyetlen szövetségesem megmozdulását az egyelőre darabokban álló fekhely irányába, még két falatot sebtében benyomok, de én is felpattanok. Nyújtózkodok jobbra-balra, be ne álljon a gerincem, sérvet ne kapjak amiért megmozdítok egy olcsó, nagyjából húsz grammos falécet – ezt apámtól tanulhattam el –, összecsapom a tenyeremet, és csípőre tett kézzel odaállok a három (mert közben Aranyhaj is felzárkózott) muskétás elé. Lenézek a lábaim előtt használatlanul heverő ikea útmutatóhoz, alsó ajkamat beharapva, ráncolt homlokkal vizslatom, majd ciccegve megrázom a fejemet.
- Aha, ezt nem így kell. Nem ez a sorrend. Te sosem legóztál gyerekkorodban? Annak a lécnek kellene már összecsavarva lenni azzal... És az meg... Az meg csak a hárommal ezutáni lépésnél jön - mutogatok a lécekre jobbra-balra-fel-le, ahogy azt a nagy könyvben is megírták, itt hever előttem, az ikea munkásai mégsem véletlenül az ikea munkásai, mi átlag emberek honnan tudhatnánk hasraütésre mit hogyan kell. Hát erre valók az útmutatók, én meg viszketek, ha az útmutatók nincsenek betartva. - Csináljuk vissza. - jelentem ki, és körülbelül fél perc erejéig ragaszkodom ezen elhatározásomhoz, de igen hamar megfogalmazódik bennem egy lehetséges forgatókönyv az elkövetkezendő pár percre nézve, melyben egyedül kell összeraknom ezt a tehenet, úgyhogy magasba emelem a két kezem, megadva magam. - Vagy csináljuk, ahogy ti szeretnétek. - És odaállok a keret negyedik sarkához, a még betöltetlen pozícióba.
Mac ajánlatára lelkes bólogatásba kezdek, és fejben átgondolom egész pontosan milyen terveim lehetne aznapra. Ennyire előre mondjuk még én sem tervezek, a vizsgáim már csak az emlékezetemben léteznek majd, Finleyvel pedig... Hát nem hinném, hogy bármit akarna művelni a nyáron.
- Jó, tetszik az ötlet! Mehetnénk az Archesbe, arról olvastam egyszer egy könyvet. Lehet megkérdezem Finleyt, van-e kedve jönni - vetem fel. - Nyugi, valószínűleg nem lesz - teszem hozzá. - Srácok, nektek mi a véleményetek? Vagyis igazából mindegy, jöttök és kész - vigyorodok el, mint aki ma született. És bárány.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: 99th St, Rego Park | young dumb & broke
99th St, Rego Park | young dumb & broke Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
99th St, Rego Park | young dumb & broke
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» dead broke blues
» Dante & Ansel | Dumb and Dumber
» Lyn & Ben ~ when we were young
» Natalie Young
» young and wild and free

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: