New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 52 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 52 vendég :: 3 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Winiefred Poole
tollából
Ma 01:52-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:56-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:51-kor
Jay Harrison
tollából
Tegnap 22:37-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Tegnap 22:14-kor
Tyra Greene
tollából
Tegnap 22:10-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:04-kor
Evangeline Ward
tollából
Tegnap 21:46-kor
Evangeline Ward
tollából
Tegnap 21:44-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Sydney Ortega
TémanyitásSydney Ortega
Sydney Ortega  EmptyCsüt. Május 31 2018, 17:56

Sydney Ainhoa Ortega

The mentality and behavior of drug addicts and alcoholics is wholly irrational


Karakter típusa: saját
Teljes név: Sydney Ainhoa Ruiz-Ortega
Becenevek: Syd, Sydney
Születési hely, idő:1988. május 3., Miami, Little Havana
Kor: 30
Lakhely: Brooklyn
Szexuális beállítottság: Hetero
Családi állapot: elvált
Csoport: Bűnüldözés
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem: FBI Academy
Ha dolgozik//Munkabeosztás: DEA ügynök
Ha dolgozik// Munkahely: DEA New York Division
Hobbi: Hegymászás, gaming, versírás; bár az utóbbi nagyjából egy évben mindegyikkel felhagytam
Még mindig labilis.
Kiszámíthatatlan. Gyakran agresszív, forrófejű. Nehezn uralkodik az indulatain. Az antiszociális viselkedés jeleit mutatja. Szabadszájú, képtelen követni a szabályokat. Rendbontó.
De végre tiszta.
Javasoljuk továbbá a beteg pszichiátriai kezelését. - véleményezés a 90 napos rehabilitáció után.


Amúgy régen nem ilyen voltam, régen normális voltam. Szerető anya, szerető feleség, ambíciózus ügynök. Voltak hobbijaim. Családi programokat szerveztünk. Voltak barátaim. Imádtam emberek között lenni, az valahogy mindig feldobott. Folyamatosan viccelődtem, mindig mosolyogtam. Szerettem saját magamat. Aztán minden megváltozott. Mintha átkapcsoltak volna valamit. Az egyik eset, amikor beépültem, mindent megváltoztatott. De leginkább engem.


until you understand that they are completely powerless over their addiction (...)

Van az az érzés, amikor sikeres vagy a munkádban, egy rohadt jó ügynök vagy, annyira, hogy ha osztogatnának hónap dolgozója díjat, akkor minden hónapban a te fjeed éktelenkedne az iroda falán, van egy férjed, gyereked, biztonságban érzed magad mind anyagilag, mind bármilyen más szempontból, aztán egyszer csak rád bíznak egy fontos ügyet – mert hát ugye kurva jó vagy –, amit természetesen elcseszel. Ezzel együtt pedig mindent elcseszel, elindulsz lefelé azon a bizonyos úton, és úgy érzed, nincs visszaút. Jön a válás, a bíróság elveszi tőled a gyereked, ráadásul még egy távoltaltásival el is intézik, hogy ne láthasd, mondván „A gyermek megfelelő lelki és szellemi fejlődését akadályozod”, aztán a főnököd felfüggeszt és elküld egy 90 napos rehabra. Na, pont így csúszhat ki minden egy pillanat alatt a kezedből. Ilyenre szokták mondani, hogy otthon ne próbáld ki, nem?
Jó életem volt, még egyetemen találkoztam Shaun-nal, akivel fiatalon összeházasodtunk. Lett egy gyerekünk, Sadie, aki most hat éves. Tegnap lett hat éves. Ez az első születésnapja, amit nélkülem töltött. Talán ő még nem is fogja fel ezt, de nekem olyan érzés, mintha kést döfnének a szívembe, amit aztán meg is forgatnak, hogy szenvedjek még egy kicsit. Szóval, hol is tartottam? Ja, igen. Gyereket vállaltunk, amit nem bántunk meg. Mindig is Shaun volt a visszafogottabb kettőnk közül. Ő egy egyszerű áruházi eladó volt, de szerette a munkáját, mert sosem stresszelte magát semmin. Velem ellentétben. Az én munkám stresszes. Sokszor kockáztatunk szinte mindent, ami miatt a viselkedésünk gyakran szélsőséges, kiszámíthatatlan, megmagyarázhatatlan, ezt pedig még a hozzánk legközelebb állók is nehezen fogják fel ép ésszel. „Az agyadra megy a munka.” „Nincs rád jó hatással a foglalkozásod.” „Bele fogsz őrülni a melóba.” Már beleőrültem, asszem.
Szóval Shaun egyszerű volt. És nekem pont erre az egyszerűségre volt szükségem a sok őrület mellett. Én szerettem ezt az egyszerűséget. Szerettem a férjemet.
Egy drogkartell lebuktatásán dolgoztunk. Már hosszú hónapok óta. De valahogy mindig egy lépéssel előttünk jártak. Nem akartuk meghozni ezt a döntést, de végül valakinek be kellett épülnie. Hát ki épült be, ha nem a legfaszább ügynök? Természetesen én. Hitelesnek kellett lennem. Ebbe pedig beletartozott a dorgfogyasztás. Folyamatosan hitegettem magam azzal, hogy minden rendben, nem vagyok függő, ez csak alkalmi dolog. A nagy büdös francokat! Egy idő után azon kaptam magam, hogy a gondolataim a cucc körül járnak folyamatosan. Kokainfüggő lettem. Ha nem szívhattam, pánikoltam. Persze, mindezt otthon. Nyolc hónapig voltam beépülve. Aztán sikerült elkapnunk őket. De ez a nyolc hónap pont elég volt ahhoz, hogy minden elcsesződjön körülöttem. Shaun beadta a válópert. Magával vitte Sadie-t. Magával vitte a lányunkat, akit nem láthatok. Nem elég, hogy nem láthatom, Oregonba költöztek! A felettesem felfüggesztett. Nem tudtam sokáig titkolni a problémáimat. Addig süllyedtem, hogy az irodában rendezgettem a kis csíkokat az asztalomon. Rehabra küldtek. Kilencven kurva napot szenvedtem azon az istenverte helyen...

- Sydney... Sydney Ruiz-Ortega – szólít meg a szemüveges nő a papírjára meredve, majd a keret fölött rám néz és erőltetett mosolyra húzza ajkait. Utálja a munkáját, de próbálja titkolni.
- Csak Ortega – válaszolom foghegyről odavetve.
- De itt az áll...
- Igen, az áll, mert rohadt up to date a maguk rendszere – vágom rá szinte azonnal. Ruiz a volt férjem neve. Hónapok óta nem használom. Már a személyimen sem szerepel.
- Szóval... Miss Ortega. Meséljen egy kicsit magáról. Miért van itt köztünk, mit szeretne elérni?
- Maga szerint miért vagyok itt? Miért jön bárki rehabra? Nem azért, mert porcukorral szórtam meg a krémes tetejét. Azért, mert unatkoztam? Nem, nem azért. Azért, mert kokainfüggő vagyok. Azért, mert kurvára függő vagyok. És jó érzés annak lenni. Jó érzés, amikor kiborítom a port az asztalra, a bankkártyámmal szépen elrendezgetem, egy egy dollárost összetekerek és felszívom a cuccot. Hogy mit szeretnék elérni? Soroljam?


Pokoli 90 nap volt. Miután kijöttem, közölte a főnököm, hogy áthelyeznek egy másik divízióhoz.
- New York-ban számítanak rád.
Ja, képzelem. Pont egy (ex)-drogosra számítanak a legjobban. Főleg a papírmunkánál, mert néhány hétig, hónapig tuti aktatologató leszek. Sydney, a papírmunka hőse. Legalább San Francisco-ba küldenének, hogy közelebb legyek a lányomhoz. Nincs ekkora szerencsém. Nagyon mérges vagyok Shaun-ra. Egy darabig csalódott voltam inkább, de már mérges. Álmodoztam róla, milyen jó lenne megmenteni a kapcsolatunkat, de már nem is akarom. Ráadásul azt csiripelték a madarak, hogy felszedett valami nőt. Csak azt remélem, Sadie kedveli őt, és jól bánik az új nő a lányommal...

Három hete vagyok csak itt. Az első hetet még tök jól bírtam, az emberek nem idegesítettek annyira, kerültem a konfliktusokat. A második héten megint kezdett minden szar lenni. Ha köszönnöm kellett valakinek, ingerült lettem. Rájöttem, hogy borzalmasan utálom az embereket. Naponta legalább egyszer szóváltásba kerültem valakivel.
Ez a harmadik hét. Legalább ugyanolyan fos volt, mint a második. Ráadásul a gondolataim megint folyamatosan a cucc körül járnak. Pánikolok, hogy nem bírom ki nélküle. Már amúgy sincs mit veszítenem. A lányomat nem láthatom, a férjem már csak az ex férjem. Már elvettek mindent, ami miatt még lett volna motivációm változtatni. Van nálam cucc. A konyhaszekrényben van az egyik kis dobozban. Három gramm. Félek kibontani. De ki akarom. Nagyon. Ebbe fogok beleőrülni, nem a munkába. Sőt, talán már kicsit bele is őrültem. Vagy nagyon.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Sydney Ortega
Sydney Ortega  EmptyPént. Jún. 01 2018, 12:09

Gratulálok, üdv nálunk!

Kedves Sydney! Sydney Ortega  2624752903

Már amikor megláttam a készülő karakteredet, éreztem, hogy valami nagyon izgalmas van kialakulóban. Tetszett a neved, a play by-od, és a tény, hogy FBI-os leszel, és főleg ez így együtt. Egy okos, magabiztos, céltudatos hölgyeményt képzeltem el azonnal magam előtt, és nem is csalódtam, mert ez mind ott van a karakteredben... Azonban amikor elkészültél a többivel is, és elkezdtem olvasni a jellemedet, az volt az első reakcióm, hogy wow! Erre egyáltalán nem számítottam. Még egy pillanatra meg is győztem magam arról, a dőlt, idézett rész miatt, hogy ezt talán te állítod másról, akár egy gyanusítottról... és újra végig kellett olvasnom, hogy meggyőződjek róla, bizony te magad vagy a pszichiátriai eset. És ahogy haladtam tovább az előtöridben, még néhányszor újraéltem ezt a "Wow!" érzést. Nagyon tetszetős karakterlap, izgalmas, fordulatos, és egy picit bele is sajdult a szívem, hisz édesanyaként kicsit együtt tudtam érezni, mennyire fájdalmas lehet ilyen módon elveszíteni a gyermekedet.
Borzasztó lehet a munkádnak, a hazádnak szentelni a fél életedet, és azt kapni cserébe, hogy mindent elveszítesz. Már túl vagy talán a nehezén, a  90 napos rehabon, de valljuk be, még nem vagy kinn a gödörből. Épp hogy csak leértél az aljára, de innen elvileg már nincs lejjebb, már csak felfelé haladhatsz tovább. Én hiszem, hogy még nincs minden veszve, hogy eljön az idő, amikor újra megmutathatod, mire vagy képes, hogy jó vagy a munkádban, és ha ez segít visszatalálni a régi önmagadhoz, visszakaphatod a családodat is. Egy a lényeg: ne add fel a harcot!
Nem koptatom tovább az ujjaimat! Foglald le amit kell, aztán nyomás játszani, mert én már izgatottan várom, merre alakul tovább a karaktered sorsa! Very Happy






mind álarcot viselünk
Nora Weston
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Sydney Ortega  Tumblr_nfkkaiiFiV1r7rw99o8_250
Sydney Ortega  Tumblr_nk01vqCszl1r7rw99o2_250
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
“Here's to strong women.
May we know them.
May we be them.
May we raise them.”

- Hey, it's me, Elle Johnson. -
♫ :
get up and try
★ lakhely ★ :
✧ Lewisburg, West Virginia
★ :
Sydney Ortega  Tumblr_mwlkeb6QHD1r7rw99o4_250
★ idézet ★ :
Take it day by day, don't stress
too much about tomorrow.
★ foglalkozás ★ :
✧ boutique owner - Elle Fashion Boutique
★ play by ★ :
✧ Katie Cassidy
★ szükségem van rád ★ :
"Be strong enough to stand alone,
smart enough to know
when you need help,
and brave enough to ask for it."
★ hozzászólások száma ★ :
613
★ :
Sydney Ortega  Tumblr_inline_nlzygwvyha1ssflgq
 
Sydney Ortega
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Petula Ortega
» Bonita Ortega
» Sydney Basford
» Sydney Hayes
» Set fire to my soul: Welcome to Sydney!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: