New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 111 felhasználó van itt :: 18 regisztrált, 0 rejtett és 93 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Alfonso Deluca
tollából
Ma 9:09 pm-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 8:32 pm-kor
Maxim Wood
tollából
Ma 7:26 pm-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 7:06 pm-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 7:00 pm-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 6:48 pm-kor
Sonny Hirata
tollából
Ma 6:22 pm-kor
Luana Machado
tollából
Ma 6:00 pm-kor
Luana Machado
tollából
Ma 5:57 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

This must be some kind of fuckin' joke
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptySzomb. Május 04, 2024 2:45 pm
“There's nothing wrong with her except she's completely fucked up”

- Bazd meg Boby! – düh ott rezonált a hangomban és a megbánásnak nyoma se volt, amiért ez volt az első reakcióm a másikfélnek a szavaira. Sőt, kicsit még a tenyerem is viszketni kezdett, mint akit már tényleg csak egy hajszál választ el attól, hogy lekeverjen neki egy pofont, részben amiatt mert túlzottan felhúzott, másrészt meg annak reményében, hogy hátha végre helyre rázódnak odabent nála a dolgok és végre újra normálisan kezd el viselkedni, vagyis ahhoz hasonlóan, mint amilyennek megismertem hajdanán a kórházban, majd pedig a közös életünk során. – Azért nem ez a ház lett lefényképezve, hogy ne aggódjanak még jobban, mint eddig tették! Mit nem tudsz ezen felfogni?! Azért nincsenek itt, mert én nem akartam, hogy itt legyenek! – szavak továbbra is idegesen peregtek le ajkaimról, miközben a pillantásommal felnyársaltam őt, mert egyszerűen úgy éreztem, hogy egy idegen áll velem szemben. Fájtak a feltételezései és minden, amivel megtisztelt a mai nap folyamán. Csak legalább egy aprócska szeretetet, vagy kedvességet éreztem volna felőle, amivel netalán enyhíteni tudta volna a bennem lakozó sötétséget, de nem. Inkább olyan volt, mintha csak tökéletes tápanyagra lelt volna a bennem lakozó szörny a szavaiban és a tetteiben, az általa előcsalt érzéseimben, hiszen egyre inkább összetört, pedig hacsak egy részét ismertem volna a gondolatainak, az is talán erőt adhatott volna ahhoz, hogy felvegyem a harcot a belsőmet egyre inkább elnyelő sötétséggel szemben.
Grimaszát látva csak megingattam a fejemet, miközben a szomorúság csak még inkább átjárt. Annyira hihetetlennek tűnt ezekben a pillanatokban, hogy ő egyszer annyit jelentett számomra, ő volt csillag a sötétségben, vagy éppen a nappalban a napfény. Ő volt az, akinek a karjai között békességre és otthonra leltem egy-egy kiakasztó nap után, most pedig. Most pedig ő az, aki eltűnteti a csillagokat az éjszakai égboltról, a napot viharfelhőkkel fedi el, a békesség helyére pedig káoszt és fájdalmat hoz.
Sose hittem volna, hogy ennyire megváltozhatnak az emberek, vagy legalábbis az életünkben betöltött szerepük, hiszen azzal még én is tisztában voltak, hogy nem mindenki marad mellettünk örökre, hanem vannak, akik csak rövid ideig kísérnek minket az életünk útján, de attól még ez a változás merőben másabb volt. Idegen és ijesztő.
Lopva pillantottam a kutyája felé, aki szemmel láthatóan nagyon is érezte, hogy egy kibontakozó vihar veszi körbe és valami nagyon nincs rendben. Fáradt sóhaj bukott ki ajkaim között, közben megdörzsöltem arcomat is, majd a karkötőmbe akadó hajtincsemmel babráltam, amikor is a kérdését hallva meglepetten pislogtam rá és megakasztott pár pillanatra a ténykedésemben.
Hosszú percekig fürkésztem őt, mint aki azon vacillál, hogy hazudjon, vagy az igazad mondja, mert hiába tette fel a kérdést, hiába fonódott egymásba a pillantásunk, akkor is ott égette a belsőmet az, hogy eddig is szarnak adtam egy pofont, amikor próbáltam kicsit nyitni felé, amikor őszinte voltam. Mintha csak az őszinteség a jelen helyzetben inkább mérgező lett volna, mintsem fényhozó. Újabb sóhajt engedtem szabadjára, karomat összefontam a mellkasom előtt és az igazság mellett döntöttem, legyen bármennyire is fájdalmas.  
- Azt akartam, hogy ott legyél, azt akartam, hogy mellettem legyél. – könnycsepp megjelent a szemem sarkában, majd egyszerűen legördült az arcomon, hogy aztán a mélybe zuhanyon, pontosan úgy, ahogyan én szoktam a sötétségben zuhanni. Megköszörültem a torkomat, mit sem törődve azzal, hogy esetleg elhiszi vagy nem. – Most meg mit akarok? Nem tudom. Egyik pillanatban azt, hogy újra dolgozhassak, hogy újra azt érezzem, hogy valamire még jó vagyok, netalán élni akarok, újra látni és érezni a napot, nem csak tudomásul venni azt, hogy létezik. Azt érezni, hogy az elcseszettségem ellenére is még érek valamit, hogy fontos lehetek, vagy csak szerethető vagyok. Hogy érek annyit, hogy valaki harcolni akarjon velem együtt és ne hagyjon magamra, ha újra megbotlom és lezuhanok a sötétség poklába. – hangom olykor megremegett és kicsit néha megakadtam beszéd közben, de végig mondtam még ha nagyokat is nyeltem közben, mert egyáltalán nem volt könnyű mindezt kimondani. Esélyesen az is nehezített az egészet, hogy úgy éreztem, hogy mindegy mit mondok, nem fogja érdekelni, talán el se fogja hinni, pedig ismert annyira, hogy elegendő legyen rám néznie és tudhassa azt, hogy őszintén beszélek, a lelkem legmélyéről. Egy csepp hazugság se lappangott a szavaimra.
- Még is mit kellene hinnem azok után, ahogy viselkedsz?! – kétségbeesetten, ugyanakkor dühösen is csendült a hangom, miközben egyre inkább sírás közeli állapotba sodródtam. Gombóc gyűlt a torkomban, fojtogató volt ilyen távolságból is a közelsége, mígnem egy-két léptem közelebb vitt hozzá, mert legszívesebben megráztam volna, vagy lekevertem volna neki egy pofont, amiért megint rám akarja kenni azt, hogy én látom rosszul a helyzetet. Még is hogy kellene látnom? Abból tudok következtetéseket levonni, ahogy viselkedik velem. Végül aztán sietve kezdtem el hátrálni és legyűrtem azt, hogy neki essek. Nem emeltem rá kezet, egyszerűen csak megfordultam és elsétáltam a hozzám hasonlóan romos állapotban lévő házba, hogy egyszerűen összerogyjak és átadjam magam a sírásnak a falak rejtekében, miközben kezembe temettem az arcomat, majd idővel egyszerűen a poros és koszos földre csúsztam le. A lábamat felhúztam,  átöleltem azt és hagytam, hogy a sírás elmosson mindent, mint a folyók áradása.  


Robert & Leilani  
BEE



mind álarcot viselünk
Leilani Murdoch
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 88295e3ef383ae29e52920a18fe4407e25287825
This must be some kind of fuckin' joke Ac8ccc508f03e4b019606ea58612045a105cf44a
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
lone
★ lakhely ★ :
in the house next to the annoying guy's house
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 21e48ab325f24f7b6601cdd6069e669b53dcf5b3
★ idézet ★ :
“Any thought that I have right now isn't worth a shit because I'm totally fucked up.”
★ foglalkozás ★ :
ER doctor
★ play by ★ :
Amanda Michelle Seyfried
★ szükségem van rád ★ :
to the guy who dances on my nerves
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1c21d7ed72a0b3eef18267635f6c226b189623a9
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptyCsüt. Május 02, 2024 1:45 pm

To Leila
….



Csend és hallgatás jellemezte. Számára elég volt maga a gondolat is, hogy olyasvalaki lett a szomszédja, kit megpróbált elfelejteni. Olyasvalaki, akihez igaz fűzték érzelmek, bár az utóbbi időben valami még is megváltozott, mintha soha ott se lennének, mintha csak egy megfakulni látszó álomkép volna csupán.
Leila szavaira bólintással, és pofavágással felelt, hisz az arcának nem mindig tudott felelni, s bizony egy egész apró mozdulatsor választotta el attól, hogy karba fonja karjait.
-Persze hogy nem jönnek, ha rossz házat fotózol be hozzá!-szemforgatás, gúny... S meglehet ez volt mi ráragadt az eltelt időszakban. Gúny, mi égette a bensőjét, s egyre inkább éreztette vele, valamit tennie kell annak érdekében, hogy ez az egész véget érjen, és ne lappangjon benne.
Nem várt köszönetet. Bár a hetekig tartó aggodalom, és a nő ágya mellett való székben alvást, még mindig nem felejtette el. Ahogy nem felejtette azt sem, mennyire meg volt rémülve, mikor rátalált vérben úszva, sebektől tarkítva, teljesen romokban. Nem felejtette azt sem, mennyire megrémítette, hogy érzései mit sem változtak, s hogy csak az utolsó pillanatban győzedelmeskedett a rend éber őre, a sértett férfi felett.



Ahogy elevenen égett benne a tüske is, mit Leila családja vágott belé. Meglehet, nem a nőn kellene csattannia, és nem felé kivetíteni ezt a fajta ellenszenvet, de még sem ment a különbségtétel.
„Ha vele maradsz, ez nem történik meg! Megvédhetted volna!” és hasonló gyöngyszemek.
Jó persze nem várt el, és nem is fog sosem dicshimnuszok zengését, de egy halovány köszönöm, azért cirógatná kis lelkét.
Nem felelt, pusztán újabb grimasz futott át arcán, hisz számára lerágott csont volt az egész, mi körül keringtek, mintha csak egy nagy rakás szar lenne, mit légyként körbelengnek, pedig ha picit jobban odafókuszálna, ha meglelné az arany középutat, talán még kedves is lehetne.
Lehetne egy kedves mosoly, egy ölelés, hogy nem lesz semmi baj, hogy minden rendben lesz, csak kicsit még oda kell tennie magát, ám ebben valahogy bénának mutatkozott.
Ha belegondolna abba, hogy élete során a leghosszabb kapcsolata a társával volt, és hogy ez mennyire szar teljesítmény tőle, talán joggal gondolnánk arra, meglehet még sem képes arra, hogy valakivel kapcsolatban éljen, s az egész „elmegyek, mert veszélyt hoznék rád” dolog, a legegyszerűbb kibúvó volt mielőtt még komolyabbá válna minden.
Aztán csak nem tudott lakatot tenni a nyelvére, és kimondta mindazt amit gondolt, és meglehet élete egyik legrosszabb döntését hozta meg ezzel, mint valami érzelmi analfabéta, még sem érdekelte.
Nem nézte mennyire bántja meg a másikat, és a szavak továbbra sem akartak a torkáról kiugrani az ajkain, hogy aztán kimondásra kerüljenek, bár meglehet inkább a hallgatás a legtökéletesebb dolog, amit jelen helyzetben megtehet.
Még a kutyája is érezte, valami nincs rendben, hisz szűkölve kapart kifelé a kerítésen, igyekezve minél jobban odakerülni, ahol a gazdája foglalta el helyét.
-Tudod egyáltalán mit akarsz? - emelte rá végül tekintetét, s megtámaszkodott a kerítés lapján. Úgy érezte, ki kell mondania, s inkább emellett döntött, s másik gondolatát, miszerint más úgy is le van szarva, és csak az a lényeg, amit a nő akar, inkább megtartotta magának, és lehet, sokkal jobban járt ezen döntésével, mint sem kimondja, s esetleg még hangosabb szóváltás legyen belőle.
-Ringasd csak magad ebbe a hitbe Lei… gondold csak azt, hisz biztos így volt! - újabb grimasz suhant át az arcán, majd betette maga mögött a kertkaput, megdörgölte az ugráló kutya kobakját, és jobbnak látta, ha inkább bemegy a házba, mint sem tovább folytatódjon kettejük között ez a remek szóváltás.
Megdörzsölte arcát, majd rajta is felejtette tenyerét egy röpke időre, s úgy üldögélt néhány percen keresztül.
-Bassza meg….- morogta tenyerei alatt, miközben újfent megdörgölte arcát, s kicsit jobban elhelyezkedett. Ez a napja sem fogja megnyerni a jócselekedetek tárháza címet.
Nem érezte jobban magát attól, amiket kimondott. Nem könnyebbült meg a lelke, hisz az a hatalmas tüske még mindig ott volt, s nem volt képes elengedni. Akár csak egy pillanatragasztóval odafogatott műbajusz. Megragad, s nem ereszt. Akár csak a nő fejében a számláló, mi pörgeti egyre az eltelt napokat...

BEE

Leilani Murdoch imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Robert Benson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 7c34db41bb5a790a561f493923b3bb43
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Olvass el!
★ családi állapot ★ :
Egyedülálló
★ lakhely ★ :
New York
★ foglalkozás ★ :
Rendőr
★ play by ★ :
Will Smith
★ hozzászólások száma ★ :
9
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1-3
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptySzomb. Ápr. 06, 2024 8:24 pm
“There's nothing wrong with her except she's completely fucked up”

Szavaira kicsit bosszúsan vontam fel a szemöldökömet és még a számat is összepréseltem. Aprócska kezem ökölbe szorult és legszívesebben bemostam volna neki. Hogy jön ő ahhoz, hogy folyamatosan megmondja mit is kellene tennem? Fogalma sincs semmiről se, hogy pontosan mi is történik a felszín alatt, de ő is ugyanúgy ítéletet mond, mint mindenki más. Pedig alig pár perce találkoztunk.
- Mert szerinted nem próbáltam már kikapcsolni a fejemben kattogó órát? Szerinted tényleg én ragaszkodom ahhoz, hogy pontosan tudjam mennyi nap is telt el? Tényleg ennyire szánalmasnak vagy önmarcangolónak tartasz? – szavak keserűen csendültek, miközben arcomra kiült a düh és egy kisebb ellenszenv, amit irányába éreztem annak köszönhetően amit mondott, majd drámaian körbepillantottam, mintha csak kutatnám azokat, akik segítőkezet akarnának nyújtani, csak én vak voltam egészen eddig és nem vettem észre őket.– Várj, oh már látom is a sok embert, akik jöttek segíteni, csak én balga eddig vak voltam. Basszus, milyen sokan vannak, most hogy mondod. – persze, hogy csak gúnyolódtam rajta és azon, amit mondott. A családom azért nem volt itt, mert én nem akartam, hogy lássák ezt a romhalmazt, amibe költözni akartam. Nem pedig azért, mert rosszban voltunk. Mások meg miért is jöttek volna ide? – Vagy magadra értetted? – teszem fel a költőinek szánt kérdést. -  Mert ha igen, akkor remélem szórakozol, mert mióta egymásba botlottunk egyszer nem nyújtottál felém segítőkezet, sőt, inkább olyan, mintha csak azt keresnéd, hogy belém rúghass vagy fájdalmat okozhass. Bár okát nem értem, ha csak nem azért teszed, mert nem köszöntem meg azt, hogy megmentettél.  – tudtam előre, hogy nem fog egyetérteni, vagy esetleg semmit se fog felelni, de már leszartam. Elegem volt abból, hogy engem állít be folyamatosan rossznak, miközben nemhogy egyetlen egy kedves tette se volt az elmúlt percek alatt, hanem igazából még egyetlen kedves szava se. Mintha nem is ismertem volna igazán azt a férfit, akivel megannyi év után ismét egymás közelébe sodort az élet. Mintha nem is az a férfi állt volna előttem, akibe hajdanán beleszerettem vagy akihez hozzá akartam menni.
Végül lemondóan sóhajtottam és legyintettem is egyet, hogy hagyjuk és inkább menjen a francba! Persze utóbbit csak gondolatban tettem hozzá, jelét nem adtam. Esküszöm, még az is megfordult a fejemben, hogy ki se fogok csomagolni és inkább máshova költözöm, mintsem bármekkora mértékben is egy levegőt kelljen szívnom vele.
Az újabb megszólalására sietve kaptam fel a fejemet és hitetlenkedve elnevetettem magam.
- Menj a francba Robert! – elsőre csak ennyi bukott ki ajkaim között, miközben ismét darabokra törte a megtépázott szívemet. – Valóban nem az anyád voltam, hanem a menyasszonyod!! Az a nő, akivel össze akartad kötni az életedet, akivel családot terveztél! Akinek majdnem hűséget fogadtál, egy olyan esküt, amiben benne van, hogy jóban és rosszban! De helyette mit tettél?! Minden szó nélkül leléptél és most meg még nekem is támadsz, azért mert fáj az, amit tettél vagy másként látom a helyzetet, mint te?! – fájdalommal átitatott volt a hangom és már az se érdekelt volna, ha mások is meghallják ezt a beszélgetést. Tényleg csessze meg! Elegem volt belőle és az arrogáns képéből, mert jelenleg nagyon is annak éreztem, aki azt élvezi, ha a földön fekvőbe még inkább belerúghat, vagy csak azt élvezné, hogy még több sebet tud ejteni rajtam, mert a múltban elszenvedett sérülések nem lennének szerinte elegendőek.
Nem tudtam volna megmondani, hogy miért is avattam be abba, hogy neki köszönhetően maradtam életben, hogy vele álmodtam, míg öntudatlanul feküdtem a kórházban. Ostobán éreztem magam, amiért elárultam neki, de leginkább talán az fájt, hogy még mindig mennyire közönyös maradt, mintha tényleg soha nem jelentettem volna számára semmit se, ahogyan ez a megosztott emlék se. Sietve töröltem le a könnyeimet, amik időközben szabad utat leltek maguknak.  
Feszülten megdörzsöltem a halántékomat, mert kezdtem unni ezt az egészet, mintha csak egy folyó két partján állnánk, ami egyszerre volt fájdalmas és talán jó is, mert ha talán ugyanazon a parton ragadunk, akkor már rég megöltük volna a másikat, ugyanakkor fájt is, mert látva őt minden szarságra ellenére is valamennyire hiányzott. S talán ha nem is adtam ennek hangot, amikor megpillantottam őt, akkor reméltem azt, hogy ő talán meg fog érteni vagy segíthet ebből kikeveredni, mert sok szar dolgot élhetett már meg ő is, de valahogy minden egyes perccel ez az elmélet egyre távolabbra sodródott.  
- Miért az számított, hogy mások mit akarnak és nem az, hogy én mit akarnék? – halkan csendült a hangom, miközben őt fürkésztem szomorú és megtört pillantással. A testtartásom is arról árulkodott, hogy elfáradtam. Nem akarok még vele is csatázni, mert értelmetlennek látom. Elég az, hogy minden egyes nap a saját démonjaimmal kell, hogy életben tudjak maradni és ne vágyjak egy rohadt tetőperemre, mint a kezdetekkor.
- Látom, neked legalább könnyedén ment, mintha tényleg soha semmit se jelentettem volna számodra. –  bármennyire is fájt kiejtenem eme szavakat még is megtettem, mert valahogy ezt éreztem annak köszönhetően ahogy viselkedett velem. Lehet segíteni akarna, de helyette még is csak azt érzem, hogy belém mar és rúg minden egyes tettével és egy csepp kedvesség sincs benne, vagy segítőszándék. Vagy éppen megértés, hogy kicsit megértse azt, hogy min megyek keresztül, vagy mire is lenne szükségem. De talán az a legrosszabb az egészben, hogy fújja a maga kis véleményét, de valójában üresnek hatnak a szavai, mert a tettei teljesen mást súgnak, mint a szavai.
Végül inkább hátraarcot csinálok és elindulok a ház felé, hogy magára hagyjam a kutyájával. Nincs kedvem tovább folytatni ezt a beszélgetést, már ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni. A lakásban egy stabilnak tűnő dobozra rogyok le, hogy a kezembe temessem az arcomat és hagyjam, hogy a könnyeim szabad utat leljenek maguknak, a testem pedig rázkódjon a zokogásnak köszönhetően.
Kurvára elfáradtam, pedig még kicsit rendbe is kéne szedni ezt a lakást, hogy ne fulladjak bele ma éjszak a porba.





Robert & Leilani  
BEE



Robert Benson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Leilani Murdoch
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 88295e3ef383ae29e52920a18fe4407e25287825
This must be some kind of fuckin' joke Ac8ccc508f03e4b019606ea58612045a105cf44a
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
lone
★ lakhely ★ :
in the house next to the annoying guy's house
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 21e48ab325f24f7b6601cdd6069e669b53dcf5b3
★ idézet ★ :
“Any thought that I have right now isn't worth a shit because I'm totally fucked up.”
★ foglalkozás ★ :
ER doctor
★ play by ★ :
Amanda Michelle Seyfried
★ szükségem van rád ★ :
to the guy who dances on my nerves
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1c21d7ed72a0b3eef18267635f6c226b189623a9
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptyKedd Ápr. 02, 2024 12:32 pm

To Leila
….



Nem reagált szavakkal, pusztán vállát vonta meg, hisz ő már elengedte az egészet, bár puszta tényként lebegett az egész beszélgetés felett, hogy azért egy köszönöm, és nem pedig hálálkodás, mennyire jólesne neki.
Nem kellenek a hangzatos szavak, ahogy arra sincs semmi szüksége, hogy megmondják, mi a helyes, és mi nem. Nem kellenek a helyette meghozott döntések, sem az, hogy kardot törjenek a feje felett, csak mert egy akkor racionális döntést hozott, mely megmentette a másik életét, és az övét is megkímélte a komplikációktól.
-Arra még nem gondoltál, hogyha engednél a feléd nyitó embereknek, akkor talán lenne aki segít bevinni a nehéz vackaidat, és nem egyedül kellene szarakodnod? Hogy az önsajnálattal nem mész semmire, mert ugyan ott maradsz, ahol eddig is voltál, és életed hátralévő részében számolod majd a napokat, ami azóta eltelt? - meglehet túlságosan keményen fogalmazott, de úgy érezte, meg kell tennie. Meg kell tennie, hisz más úgy se tenné meg. Más nem mondaná azt, hogy emelje fel a fejét, próbáljon meg továbblépni, mert túl kedvesek ahhoz, hogy megtegyék, és kihúzzák azt a kibaszott tüskét a másikból.
Robert nem gondolta hibának az akkor hozott döntését, s ha kellene, mind a mai napig, ugyan azt a döntést hozná meg, s nem kérné senki engedélyét sem.
-Nem vagy, és nem is voltál az anyám, hogy az engedélyedet kérjem kislány! Nem megbeszélés tárgya volt.  Meg kellett tennem. Ez volt a helyes! - hangja határozottan csendült, tekintetében nem látszott megbánás. Hűen úgy vélte, akkor tette a leghelyesebben, hisz még önmaga sem gondolta, hogy megússza az egész akciót élve, ám mégis aképpen történt. Nem volt rajta fogás. Nincs hozzátartozó, kiről tudnának, így nincs esély arra sem, hogy visszarántsák, vagy épp lelepleződjön.
Persze voltak olyan pillanatok, mikor azt kívánta, bár ne az ő feladata lenne, bár más kerülne a helyére, ám végig kellett csinálni, s nem értette az egész szálkát, hisz ezer éve volt már, s talán igaz se volt.
Még a tulajdon anyja sem tudott az egészről. Titkos akció, ahogy a megnevezése is taglalta.
Aztán persze a vallomásra, a látogatásokról, is megérkezett a reakció, miszerint ő nem tudott az egészről, mi nem is meglepő, hisz aki altatásban fekszik, nem sűrűn szokott emlékezni semmire sem.
Nem emlékszik arra, hogy mi zajlott körülötte.
-Én… - mellkasára bökve vonta fel szemöldökét, s egy pillanatra hitetlenkedés költözött arcvonásaira. Karba fonta karjait, s úgy hallgatta a másikat immár a kerítés mellett álldogálva. Őt nem akasztotta meg a kis közjáték, mit Mrs Martinnal folytatott le, pusztán elkönyvelte, hogy lesz egy cipekedős délutánja, és kicsit beszélgetni fog az asszonysággal, és nyilván majd kajálni is maradnia kell, mi persze nem volt hatalmas hátrány.
-Voltam bent. Jó pár alkalommal, de ezt már elmondtam. Aztán nyomatékosan megkértek, ne menjek többet. Hát nem mentem. De ez már régen volt. Én tovább léptem. - vállát megvonva pillantott újfent a türelmetlen kutyájára, kinek fején simított végig, s kicsit megvakargatta füle tövét.
Egy pillanatra elgondolkodott, miszerint még akart mondani valamit mielőtt megakasztották, hát a szöszire emelte újra tekintetét, s úgy szólalt meg ismét.
-Semmit. - préselte össze ajkait, feje ingatása közben. Úgy gondolta, épp eleget mondott, s további magyarázatot nem kell hozzáfűznie miért is tette azt amit tett.


BEE
mind álarcot viselünk
Robert Benson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 7c34db41bb5a790a561f493923b3bb43
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Olvass el!
★ családi állapot ★ :
Egyedülálló
★ lakhely ★ :
New York
★ foglalkozás ★ :
Rendőr
★ play by ★ :
Will Smith
★ hozzászólások száma ★ :
9
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1-3
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptyHétf. Márc. 25, 2024 5:38 pm
“There's nothing wrong with her except she's completely fucked up”

Amikor szöszinek hív, akkor megforgatom a szememet, de nem mondok semmit se, csak egyszerűen összefonom a karomat a mellkasom előtt és úgy várok arra, hogy mit is akarhat mondani. De ha őszinte akarnék lenni, akkor az eddig hallottak alapján sok jóra nem számítok, még ha valóságban nagyon is vágynék egy kis kedvességre tőle, viszont kezdtem úgy érezni, hogy bármikor bármit is mondok, az valahogy inkább olaj a tűzre és talán több sértettség vagy utálat lakozik benne az irányomba, mint bennem irányába. Ami azért eléggé fura volt és nem is igazán értettem az okát.
- Lehet, hogy egyszer ki fogom tudni mondani azt, hogy köszönöm, de nem lesz jobb, ha akkor fogom megtenni, ha teljesen komolyan is gondolom és nem akarom majd félpercenként visszavonni, vagy újra kimondani? Tényleg hazugságra vágysz? – meglepetten csendül a hangom, mert ennél a történtek ellenére is őszintébbnek gondolom a kapcsolatunkat, vagy hát azt a romhalmazt, ami még maradt belőle, mert valahogy tényleg talán annak hatot. Egy háznak, ami egyszer csak összedőlt, csak a bentlakók még idejében szét tudtak más-más irányba széledni.  A kérdése második felére csak felvontam a szemöldökömet, de már nem pazaroltam arra szót, mert bármennyire is vágytam volna végre magyarázatra úgy éreztem, hogy valójában soha nem fogok kapni.
Csendesen hallgattam őt és egy kicsit össze is húztam a szemem, mert volt abban újdonság, ami elhagyta a száját. Mármint tudtam, hogy volt, amikor benézett, de az alapján ami most elhangzott nem egy-két alkalomról volt szó, ami viszont azt jelentette, hogy a családom is eltitkolta azt, hogy járt nálunk.
- Nem vágyom hazugságra, csak arra vágyom, hogy végre valaki mellettem álljon és ne egyből elrohanjon csak azért, mert most éppen nehéz velem, vagy túl sok szarság jár velem. Olyan nagy gond, hogy vágyom arra, hogy ne csak akkor legyek elég jó, amikor minden rendben volt, hanem így is? – tártam szét kicsit a kezeimet, majd nem csak lemondóan megingattam a fejemet, hanem sóhajtottam is egyet.  – Nem mindig én küldtelek el. – vallom be, mintha ez még számítana bármit is, de ha már igazságról beszél, akkor ideje, hogy ő meg ezzel legyen tisztában. – Valószínűleg elenyésző alkalomról tudok, hogy mikor is járhattál ott. – teszem még hozzá alig hallhatóan, ahogy visszagondolok a kezdeti hónapokra. Emiatt is fájt még inkább hajdanán látnom őt a tárgyalások során, emiatt kerültem őt a bíróság falain belül, mert azt hittem, hogy az 2-3 alkalom után tényleg egyszerűen elsétált és meg se próbált maradni, de már semmiben se voltam biztos…
Ajkamba haraptam, amikor a másik téma került szóba, miközben figyeltem miként is jött teljesen közel hozzám. Annyira egyszerű lett volna ismét kinyújtani a kezemet és megölelni őt, de még se tettem. Féltem attól, hogy hibát követnék el vele, mert őt a közelségem, a felbukkanásom egyszerűen csak zavarja, vagy talán utálattal gondol rám.
- Talán, ha megkérdezted volna, hogy én mit akarok, vagy ha elmondod, akkor lehet megértettem volna. Lehet azt mondtam volna, hogy térj haza épségben, hiszen egyszer mindennek vége lesz és vártam volna rád, de egyszerűen helyettem döntöttél. – hangom szomorúan csendül, majd lesütöm a pillantásomat. Remegő kézzel söpröm a fülem mögé szőke tincseimet, amikor is ő még mondana valamit, de egy ismeretlen nőihang közbeszól az egész beszélgetésnek. Kíváncsian pillantottam a nő irányába, és ha volt lehetőségem rá, akkor kicsit sután integettem neki és még köszöntem is úgy, ahogy az illem diktálja. Aztán egyszerűen csöndben várakoztam, miközben őket hallgattam, vagyis úgy tűntehetett, hogy azt teszem, de valójában Boby szavai jártak elmémben.
Mire pedig észbe kaphattam volna ismét távolabb lépett és megint ott volt a kerítésnél.
Egyszerre éreztem feszültséget és elveszettséget a kialakult helyzet miatt, meg a hallottak miatt. Idegesen dörzsöltem meg az arcomat és talán hagynom kellett volna az egészet a francba, de míg az elmúlt hónapok alatt inkább csendes voltam, most még is azt éreztem, hogy beszélni akarok.
- Amikor a kórházban feküdtem és nem észleltem semmit se a környezetemből, akkor tudod mi tartott részben életben? – halkan csendül a hangom, ahogy ismét ráemeltem a pillantásomat. – Te. – elhúztam a számat és keserűen elnevettem magam. – Veled álmodtam. Azt álmodtam, hogy ott vagy velem és vigyázol rám, beszélsz hozzám. Hogy melletted többé nem érhet baj és egyszer még minden rendben lehet, aztán magamhoz tértem, de hiába a te nevedet ejtettem ki elsőnek, mert sehol se voltál… - éreztem, ahogy egy könnycsepp megjelent a szemem sarkában, amit sietve letöröltem és arról fogalmam sem volt, hogy nem csak álmodtam az egészet, hanem akkoriban tényleg ott volt és beszélt is hozzám.
- Az előbb még mondani akartál valamit, vagy újra éveket kell várnom arra, hogy mindent kimondj az évekkel ezelőtt történtekkel kapcsolatban? – nem volt gúnyos a hangom, inkább csak megfáradt, de elegendő volt csak rám néznie, hogy tudja én nem fogom ismét szóba hozni. Ha akarja, akkor most még elmondhatja, ha nem, akkor így jártam és talán kicsit átkozni fogom az ismeretlen nőt, hogy pont akkor kellett a beszélgetésbe belekotyognia.


Robert & Leilani  
BEE

mind álarcot viselünk
Leilani Murdoch
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 88295e3ef383ae29e52920a18fe4407e25287825
This must be some kind of fuckin' joke Ac8ccc508f03e4b019606ea58612045a105cf44a
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
lone
★ lakhely ★ :
in the house next to the annoying guy's house
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 21e48ab325f24f7b6601cdd6069e669b53dcf5b3
★ idézet ★ :
“Any thought that I have right now isn't worth a shit because I'm totally fucked up.”
★ foglalkozás ★ :
ER doctor
★ play by ★ :
Amanda Michelle Seyfried
★ szükségem van rád ★ :
to the guy who dances on my nerves
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1c21d7ed72a0b3eef18267635f6c226b189623a9
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptyHétf. Márc. 25, 2024 12:29 pm

To Leila
….



Robert nem értette tisztán a helyzetet. Meglehet, ebben sosem volt olyan jó, ahogy az is lehetséges, hogy egyáltalán nem volt tehetséges abban, mit is gondolnak a nők valójában, s miért is mutatják olykor az érzéseiknek pont az ellentétét.
Szemöldöke összeszaladt, ahogy a karja is egymásba kulcsolódott, s egyik lábáról másikra helyezte a testsúlyát, miközben próbálta kikövetkeztetni, vajon mi is lehetne erre a megfelelő válasz.
-Ühüm...Persze… - még bólintott is egyet, s a legyintés gondolatát inkább elvetette, elvégre nem találta helyénvalónak. Na nem mintha attól tartana, hogy a másik esetleg megcsapkodja, vagy hozzá vág valamit, egyszerűen csak nem akart belemenni egy olyan vitába, amiből nem tudna anélkül kikecmeregni, hogy meg ne bántsa a nőt, vagy éppen önmagának ne legyen semmi baja.
Maga sem tudta miért is ment be a házba, és vitte be azt a nehéz dobozt a konyhába, s miért kémlelt körbe odabent, az érzéseivel küszködve, hisz megannyi emlék kötötte már ahhoz a helyhez, tekintve a régi kedves szomszédot, kinek annyi mindent segített.



Persze azt is tisztán tudta, ha most a nő ellen megy, és látványosan teszi, s fejezi ki nemtetszését azzal kapcsolatban, hogy ott van, nos akkor a környékbeliek is hasonló érzésekkel fognak viszonyulni hozzá, amiből hamar közutálat, és elüldözés lenne. Olyan rosszat meg a nőnek sem akart.
Annak ellenére sem, hogy az életmentésért egyetlen árva köszönetet sem kapott, csupán vádló, becsmérlő szavakat, amiért megmert menteni az életét, és elkapta a pasast, aki azokat a borzalmakat tette vele.
Oké, meglehet le is lőhette volna, de a munkaköri leírásában nem az szerepelt, hogy a gonosztevők kiiktatása. Ő nem egy maszkos igazságszolgáltató volt, mint Batman, és nem is hordott olyan testhez feszülő köpönyeges rucit, mint Superman, így a rosszfiúk elfogása volt az, amire szakosodott, s nem a kiiktatásuk, eltörlésük.
Már épp távozni akart, visszatérni a kutyájához, mikor Leila ismét megszólalt, s vékony vonallá préselt ajkakkal fordult felé, alkarját megtámasztva a kerítésen.
-Most akkor tisztázzunk valamit Szöszi! - pár lépést közelebb ment, de tisztes távolságban megállva mutatott a nőre, majd saját magára. - Most arról akarsz beszélni, hogy vannak érzéseid, és nem direkt vagy egy hálátlan fúria, vagy arról, hogy pár éve leléptem, és nem hagytam magam után mást csak a hűlt helyemet?
És kimondta! Nem bírta tovább magában tartani, pedig Isten látja lelkét, mindent megpróbált, hogy az a bizonyos kérdés ne üthesse fel a fejét, még is megtörtént. Előkerült, s visszavonhatatlanul ki is mondta, mint valami rémes rontást, mire már nem léteznek gyógyító szavak.
-Hiszed vagy sem, de engem érdekelt. Elmentem hozzád, megnéztem mi van veled, nem is egy alkalommal… aztán a tárgyaláson úgyszintén ott voltam, leraktam a vallomásom, és elítélték a fószert. Jó néhány évet ráhúztak arra a szemétládára! Hogy érzem e mit érzel, és feltudom e fogni? Nem. Bár mondhatnám, hogy tudom min mész keresztül, de nem így van. Ha jobb szeretnél hangzatos hazugságokat, akkor kopogtass más ajtón. Próbáltam érdeklődni de… - széttárta karjait, majd visszaejtette teste mellé, s közben kutyája kidugta orrát a kerítés alatt, hisz nagyon érdekelte, mi is ez az egész, s ő miért nem mehet ki végre szimatolni, hogy megnézhesse kivel is folytat diskurzust az embere.
-Ami pedig a másik dolgot illeti… igen leléptem. Leléptem, és szó nélkül otthagytalak, mert ezt kellett tennem. A munkám így kívánta. Nem engedhettem meg magamnak egy gyenge pontot, amit ha megragadnak, könnyen a földbe döngölhetnének. - ismét tett pár lépést a nő felé, s ezúttal közvetlen előtte állt meg. - Olykor meg kell tenni olyat is, amihez egyáltalán nincs kedved. Amit abszolút nem akarnál, és beleroppansz, de megteszed, mert a másik így lesz biztonságban. Titkos akció, fedett munka… -megvonta a vállát, s már épp készült mondani még valamit, mikor meghallotta egyik idős szomszédjának hangját.
-Boby szívem, minden rendben van?- ő odakapta tekintetét, s villantott egy mosolyt, intve egyet az idős hölgynek.
-Persze Mrs Martin! Csak beszélgetünk az Új szomszéddal!
-Oh! Akkor rendben Kedveském! Később átjöhetnél! Van pár nehéz doboz, amit felkellene vinni a padlásra! A kisunokám nem ér rá! Tudod az egyetem miatt!!
-Tanuljon is, mert szétrúgom a seggét ha nem! - emelte fel a hangját, az idős hölgy pedig nevetve lépett vissza az ajtóhoz. - Átmegyek hamarosan!! - erre már nem is érkezett válasz, helyette, csak intett egyet, miközben becsukta maga mögött az ajtót.
Mrs Martin, egy nagyobb darab, dauerolt hajú kedves idős asszony volt, ki világéletében védelmezőkét viszonyult a környékbeli fiatalok iránt, s szerette a rendet a környékükön. Ha tehette, mindenkihez volt egy jó szava, még akkor is, hogyha nem ismerte az adott illetőt. Az a fajta ember, ki mindenkivel figyelmes, ám olykor olyanba is ütötte az orrát, amibe nem kellene, de ártani senkinek sem ártott.
Boby messzebb lépett a nőtől, s visszasétált a kerítéshez, de még nem ment be mögé a kutyához, az bármennyire is nyúlkált kifelé a mancsával.

BEE

Leilani Murdoch imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Robert Benson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 7c34db41bb5a790a561f493923b3bb43
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Olvass el!
★ családi állapot ★ :
Egyedülálló
★ lakhely ★ :
New York
★ foglalkozás ★ :
Rendőr
★ play by ★ :
Will Smith
★ hozzászólások száma ★ :
9
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1-3
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptyCsüt. Márc. 21, 2024 1:29 pm
“There's nothing wrong with her except she's completely fucked up”

Szavainak köszönhetően idegesen dörzsöltem meg a halántékomat és erősen a nyelvemre haraptam, mielőtt még olyat mondanék, amit fél pillanat alatt megbánnék. Lehet nem voltam egy tündéri egyéniség, mint hajdanán és tele voltam megannyi tüskével, de eléggé nehéz úgy létezni, hogy valójában a legtöbb ember egyszerűen csak hatát fordít neked, ha a dolgok bonyolulttá válnak, de amíg nem voltak tüskéid addig viszont jó voltál nekik. Nem véletlen, hogy úgy tartják, hogy a nehéz helyzetben mutatkozik meg, hogy kik is azok, akikre igazán számíthatunk.
- Nem skatulyázlak be és nem képzelek bele semmit se, egyszerűen csak vannak érzéseim, még ha nem is olyan vidámak, mint hajdanán. – hangom halkan és fáradtan csendült, talán nem is hallotta az egész válaszomat, de nem is érdekelt már. Elfáradtam a csatározásban, vagy abba, hogy megpróbáljam az emberek tudtára adni azt, hogy valójában mit is érzek. Részben azért nem tettem, mert nem akartam őket megrémiszteni, nem akartam azt, hogy jobban aggódjanak, vagy éppen nem akartam összetörni az ábrándjukat, amibe részben saját magukat ringatták velem kapcsolatban. Így pedig egyedül maradtam a sötétségben, ami egyre inkább csak rám telepedett, míg nem olykor már egészen fullasztónak hatott, de valahogy még se tudtam azt, hogy miként is lelhetném meg újra a napfényt, mintha csak tényleg örökre beborult volna.
Miután megpillantottam őt a házam előtt, ahogy ott állt egyszerűen csak ösztönből cselekedtem. Annyira könnyű volt átölelni őt, a fejemet hátának dönteni, mintha csak soha nem is váltunk volna el, vagy éppen nem lenne annyira nehéz megmaradni a sok boldog, vagy legalábbis normálisnak tűnő ember közelében. Amint viszont rájövök, hogy mit is tettem, sietve hátrálok el, mert jelenleg képtelen lennék elviselni azt, hogy ő fejtené le a kezemet magáról, vagy csak egy újabb bántószót, amit a tettem vált ki belőle. Talán ezért is kezdek el bocsánatot kérni, nem csak egyszer, hanem háromszor is, mert magam sem értem, hogy mi történik és remélem azt, hogy talán ezzel képes lehetek belé fojtani mindent szót, amit a pár pillanatig tartó ölelésem hozna a felszínre. Mélyen legbelül viszont pontosan tudom, hogy egyetlen másodpercét se bántam meg a tettemnek. Végre pár pillanatig valami annyira ismerősnek hatott, mint oly régóta semmi se.
Nem kerüli el a figyelmem miként is fonja össze a karját, vagy vonja össze a szemöldökét, de inkább csak sietve lépek el mellette, hogy a dobozok felé vegyem az irányt. Ha rákérdezne miért is tettem, akkor magam sem tudnám megmondani. Egyszerűen csak zsigerből jött.
Hallom a gúnnyal átitatott kérdést, de nem felelek rá, inkább csak lehajolok és hagyom, hogy arcomba hulló hajam eltakarja a fájdalmas grimaszt. Szívesen a képébe mondanám azt, hogy nem szánszándékkal marom el az embereket, de miért csak bennem keresi a hibát, miért nem azokban is, akik egy-egy tüske után máris inkább odébb álltak? Miért minden csak az én hibám lenne? Hol marad az, hogy jóban és rosszban is kitartunk a másik mellett? Legfőképpen akkor is, amikor legkevésbé érdemli meg, de inkább csak sóhajtok egyet és elindulok befelé a dobozzal.
Újabb dobozért nyúlnék, miután visszajövök, amikor meglátom, hogy még mindig ott áll és bármennyire is inkább levegőnek kéne néznem mégis a lépteim közelebb visznek hozzá.
- Te tényleg azt hiszed, hogy nekem ez így jó, vagy hogy szánszándékkal marom el az embereket? – kérdőn csendül a hangom, mert rohadtul fájt a feltételezése. – Másrészről meg miért minden az én saram lenne? Hol marad az, hogy a másik se fusson el akkor, amikor minden szar és rossz? – nem kiabálok, de a hangom egyszerre feszült és megtört. Pár pillanat múlva megingatom a fejemet, hogy inkább felejtse el, mert nem igazán várom azt tőle, hogy megértse. Lassan elindulok az utolsó előtti dobozért, de félúton megtorpanok és visszapillantok rá. – Tudod, talán akkor is könnyebb lenne, ha az emberek nem csak a levegőbe beszélnének, hanem tényleg érdekelné őket az, hogy mi lappang a mosoly és a felszín alatt és csak utána jönnének a tanácsaikkal. Nem pedig azelőtt, hogy bármit is tudnának... – hangom határozottan csendül, mert soha nem vártam el azt, hogy valaki az én cipőmben sétáljon, de valahogy úgy éreztem, hogy igazán soha senkit se érdekelt az, hogy mit is érzek. Hajdanán szerintem még a dokimat se, ha így lett volna, akkor észrevette volna azt is, hogy a tárgyalás rohadtul nem tett jót, csak még inkább a lelkembe ivódott mindaz, ami történt. Újabb sóhaj bukik ki ajkaim között, majd megemelem a dobozt, vagy legalábbis megemelném, ha mozdulna. Rohadt életbe, miért kell ennek is még nehéznek lennie. Dühösen rúgok bele, mire fájdalmas nyikkanás szökik ki ajkaim között, mert nekem jobban fáj a tettem, mint a dobozban megbúvó féltve őrzött könyveimnek.



Robert & Leilani  
BEE

mind álarcot viselünk
Leilani Murdoch
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 88295e3ef383ae29e52920a18fe4407e25287825
This must be some kind of fuckin' joke Ac8ccc508f03e4b019606ea58612045a105cf44a
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
lone
★ lakhely ★ :
in the house next to the annoying guy's house
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 21e48ab325f24f7b6601cdd6069e669b53dcf5b3
★ idézet ★ :
“Any thought that I have right now isn't worth a shit because I'm totally fucked up.”
★ foglalkozás ★ :
ER doctor
★ play by ★ :
Amanda Michelle Seyfried
★ szükségem van rád ★ :
to the guy who dances on my nerves
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1c21d7ed72a0b3eef18267635f6c226b189623a9
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptyCsüt. Márc. 21, 2024 12:23 pm

To Leila
….



Készen állt, hogy elmondja miért is lépett le, és tett pontot a kapcsolatuk végére. Készen állt, hogy elmondja, mi történt igazán, s nem arról volt szó, hogy berezelt, vagy épp nem akarta azt a kapcsolatot.
Olvasata szerint, akkor a szüleinek sem mutatja be, ha nem gondolja komolyan, ám az már más kérdés, hogy az ő lakásáig sosem jutottak el.



Legszívesebben az egészet megvétózza, és tovább bizonygat, ám egy hang a fejében arra ösztökélte, inkább engedje el az egész szarságot, és foglalkozzon a saját dolgával.
A segítséget, és a terápiát ő nem épp így képzelte el. Sokkal inkább úgy, miképpen segítenek feldolgozni mindazt a szarságot, mi vele történt, s nem engedik elhatalmasodni, és nem arra az álláspontra juttatni a másikat, hogy ez bizony nem jött össze.
-Jó… skatujázz be bátran! Képzeld bele a szarságaidat! - csattant fel újfent, s maga sem képzelte, de néhány pillanat múlva még is odabent találta magát egy dobozzal, mit aztán le is pakolt, s megindult kifelé, némi álldogálás után.
Még emlékezett rá, mikor ebben a házban egy kedves öreg hölgy lakott, ki sosem érte fel a magasabb polcokat, és Robert mindig segítőkészen vállalkozott a feladatra, és nem azért, mert a hölgy készítette a legjobb sültet a környéken!
Emberségből! Kedvességből! Főleg, ha az asszony gyermekei erre nem voltak képesek.
Lelki szemei elé villant a pillanat, mikor egy napon megtalálta a verandán üldögélve, kezében a reggeli újsággal. Mintha csak aludt volna… meghalt. Csendesen, nyugalmasan, ő pedig szegényebb lett egy kedves baráttal, s maradt a ház, mi szép lassan az enyészeté lett.
Olykor lenyírta előtte a füvet, s elhessegette a kölyköket, kik össze akarták firkálni a falat, vagy épp beköltözni, s hívatlan vendégként birtokolni az épületet. Köszönetet persze akkor sem kapott.
Épp végigfuttatta magában, mihez is kellene kezdenie, mikor megérezte a karokat megérezte magán, s lepillantva bizony tényleg ott voltak az apró kezek, mik oly sietve engedték el, mintha csak realizálódna tulajdonosukban, hogy épp egy kolerást ölelgetnek.
Felé fordulva szaladt össze szemöldöke, s fonta karba karjait, mellé bólintva még párat, mit feje ingatása követett, s egy apró csücsörítés, mi arra adott tanúságot, hogy gondolkodott, mit is kellene mindezekre reagálnia.
-Meglehet kicsit könnyebben menne, ha nem marnál el magad mellől mindenkit. Nem gondolod? - hangjában enyhe gúny bujkált, s tett néhány lépést hátrafelé. Szívesen a fejéhez vágna rengeteg sérelmet, rengeteg szitokszót, ám minduntalan visszakanyarodott oda, hogy a nő nárcisztikus, és csak a saját baja érdekli, s beletemetkezett abba ami történt, annak a fogságában élve. A zsarukat ilyenkor szokták vagy elküldeni terápiára, vagy nyugdíjaztatják, hisz az efféle sokkot, segítség nélkül elég nehezen tudja feldolgozni az ember.
Minden esetre még is sikerült a nyelvére harapnia, és csendben megtartani magának a felgyülemlett véleményét.
-Felejsd el! Fátylat rá! - emelte maga elé kezét, majd tett pár lépést hátra, s megindult a kerítés felé, hol a kutya elégedetlen mormogások közepette kaparászott kifelé, kinek aztán odahajolva érintette meg mancsát, s mégis inkább a postaládához lépett, hogy kiszedje leveleit.

BEE
mind álarcot viselünk
Robert Benson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 7c34db41bb5a790a561f493923b3bb43
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Olvass el!
★ családi állapot ★ :
Egyedülálló
★ lakhely ★ :
New York
★ foglalkozás ★ :
Rendőr
★ play by ★ :
Will Smith
★ hozzászólások száma ★ :
9
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1-3
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptySzer. Márc. 20, 2024 7:33 pm
“There's nothing wrong with her except she's completely fucked up”

- Talán, de az is lehet, hogy nem. Ha meg se próbálod, akkor sose fog kiderülni. – hangom meglepően barátságosan csendül az eddigiekhez képest és őt fürkészem, majd lemondóan sóhajtok, mert esélyesen úgyse fog beavatni. Ő már eldöntötte ezt, így kár is reménykedni, hogy végre legalább így ennyi év távlatából valamiféle magyarázatot azért kapni fogok bizonyos téren.
Sose hittem volna, hogy a hazugság maszkját mennyire könnyű magunkra ölteni, egészen addig, amíg én is pontosan így nem cselekedtem. Egészen jól elevickéltem eddig, még ha ez nagy hazugság is volt, de még levegő jutott a tüdőmbe, a szívem vert, olykor még egy őszinte mosolyra is futotta, még ha többségében hamis is volt.  Aztán ide sodort az élet, ahova józangondolkodású ember biztosan nem érkezett volna meg. Szükségem volt arra, hogy valamivel lefoglaljam magam, hogy végre úgy érezzem, hogy hasznos vagyok és képes vagyok valamit elérni. Képes vagyok még szépet alkotni. Ez a ház talán a reményt hordozta magával, nem csak azt, aminek eddig hittem. Aztán jött ő a semmiből és a maszk megrepedt és az özönvíz mindent romba döntött, ami még talán ép volt, vagy lehetett volna kapaszkodni. Egy részem felfogta, hogy elbasztam, de a nagyobbik fele abban a kiakadt állapotban nem igazán.
Fellélegeztem? Nem. Jobban éreztem magam, miután minden szart rázúdítottam? Nem. Egy kis megértést reméltem? Nem. Igen. Nem. Talán. Gyűlöltem magam a kimondott szavakért és elkövetett tettekért? Igen.
Ha valaki egy éve azt mondja, hogy ennyire a peremre fogok sodródni, hogy ennyire nem fogok önmagamra hasonlítani, akkor egyszerűen kinevettem volna.
A kérdését hallva majdnem beintettem neki, de nem tettem. Inkább csak hátat fordítottam neki, hogy elinduljak vissza a házba. Ne erőlködj, csak játszd a szereped. Valami miatt ezt az érzést keltette bennem a reakciója, még ha nem is vártam tőle, hogy megoldja a problémámat, de talán kicsit reméltem valahol mélyen legbelül, hogy egy mentőövet tőle kaphatok, hogy ő talán kicsit meg fog érteni…  
- Megtettem. Részben amiatt kötöttem ki a tárgyaláson. – hangom megtörten csendül. Emiatt jelentem meg az első napon is, amikor egyszerűen elájultam, mert a doki szerint segíthetett volna az egész procedúra a feldolgozásban, de valahogy nem így lett, helyette megtanultam hazuggá válni. Akár ezt is lehet sikernek nevezni, minden csak nézőpont kérdése. – Te kérdezted, hogy mi a fene bajom van, máskor tedd hozzá, hogy nem érdekel az igazság vagy csak költői a kérdés. – honnan is tudhatta volna, hogy most először mondtam ki mindazt, amit éreztem? Most először ejtettem ki hangosan a szavakat és ez mit is jelentett, még akkor is, ha süket fülekre talált. Végül eltűntem a házban nem számítva arra, hogy tényleg be fogja hozni a dobozt. A konyhába sétáltam, ami nagyon nem hasonlított a régire. Ujjamat végighúztam a poros pulton, miközben a sírás a torkomat fojtogatta.
Minden rendben lesz. Ígérem.  
Magamnak ígértem meg, vagy a háznak. Ki tudja abban az állapotban.
Talán inkább hotelbe kellene mennem az estére, vagy egész este is takaríthatok, mivel nagy eséllyel nem igazán fogok tudni elaludni a történtek után. Sóhajtottam, majd letöröltem a könnyeimet, mély levegőt vettem, hogy behordjam a maradék 2-3 dobozt, ami még kint várt rám, de az ajtóban megtorpantam, amikor megláttam az alakját.
Nem értettem, hogy mit keres még itt, de legfőképpen önmagam nem értettem.
Pillanatok alatt léptem közelebb hozzá és hátulról egyszerűen átöleltem őt, mint a régi szép időkben, amikor szomorú voltam. Agyam zárlatot kapott, de pillanatok alatt rájöttem mit is tettem és sietve hátráltam el, mintha csak a képzelet szüleménye lett volna az ölelés.
- Sajnálom… sajnálom… sajnálom… - mit sajnáltam a tettemet, vagy az egész elbaszott helyzetet? Mind a kettőt. Fülem mögé simítottam a hajamat, majd elsétáltam mellette a maradék dobozért. – Köszönöm a segítséget. – őszintén csendült a hangom.
Nagyot sóhajtottam a doboz mellett állva.
- Néha csak szeretnénk önmagam lenni, nem maszkot hordani, de az emberek elfutnak, ha egy megtört embert látnak. - hangom komoran csendül, majd megingatom a fejemet. - Mindegy felejtsd el. - lehajolok a dobozért, miközben háttal állok neki. - Sajnálom, hogy elbasztam a napodat! - felemeltem a dobozt és elindultam vissza házba.


Robert & Leilani  
BEE

mind álarcot viselünk
Leilani Murdoch
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 88295e3ef383ae29e52920a18fe4407e25287825
This must be some kind of fuckin' joke Ac8ccc508f03e4b019606ea58612045a105cf44a
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
lone
★ lakhely ★ :
in the house next to the annoying guy's house
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 21e48ab325f24f7b6601cdd6069e669b53dcf5b3
★ idézet ★ :
“Any thought that I have right now isn't worth a shit because I'm totally fucked up.”
★ foglalkozás ★ :
ER doctor
★ play by ★ :
Amanda Michelle Seyfried
★ szükségem van rád ★ :
to the guy who dances on my nerves
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1c21d7ed72a0b3eef18267635f6c226b189623a9
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptySzer. Márc. 20, 2024 6:21 pm

To Leila
….



-Nem. De hiába mondok bármit, úgy is süket fülekre talál. - grimaszolt, hisz csak ennyire futotta.
Tudta milyen érzés benne ragadni a mókuskerékben, és rettegve tölteni a mindennapokat, hisz az ő életében is akadt olyan pont, amit nem osztott meg mással, s ha tehetné, örökre titokban tartaná.



Titokban, amire még csak rágondolni sem kell. Mélyen elásva, egy gödörben, mire aztán több tonnányi betont öntene, csak azért, hogy örökre leplezve maradjon.
Ezer meg egy dolgot vághatna a nő fejéhez, még is csendben tűrte a rágalmazó szavakat, s igyekezett helytállni, és megmaradni hidegvérénél, hogy ne az legyen a környezete reakciója, hogy ezt a nőt jobb lesz elüldözni, ha már az első látogatót sem tisztelte annyira, hogy rendesen kommunikáljon vele.
Mikor a házról volt szó, néhány pillantást szentelt neki, de nem tudott attól elkövetkeztetni, hogy Leila megragadt a múltnak azon pillanatában, mikor az a barom nekiesett, és vágóhídi disznónak nézte, amit ki kellett belezni, s kivéreztetni. Megrekedt abban a borzalmas pillanatban, mi a férfinek is rengeteg álmatlan éjszakát okozott, de mégsem tudott visszatérni, és a másik mellett maradni, hűen, mintha mi sem történne éppen.
-Befejezted? - karba fonta karjait, miután több alkalommal is meglökte a mellkasánál, mire persze meg sem rezdült. Ahhoz sem a magasság, sem a testi erő nem volt meg a nőben, hogy ezzel kárt tudjon okozni benne. Nem a haragot, sokkal inkább a kétségbeesést látta lélektükreiben, s azt, hogy talán végleg megrekedt azon a ponton, hol a támadója- vagy talán jogosan lehetne gyilkosának nevezni- hagyta.
-Neked segítség kell! Bent ragadtál abban a szarban, és nem tudod elengedni! Ehelyett, mindenkinek nekiesel, aki próbálna egy kicsit is segíteni rajtad! - csattant fel, s meglehet kicsit hangosabban beszélt a kelleténél, de egyre nehezebben volt képes türtőztetni magát. -Magasról teszek rá, mikor fogsz mosolyogni, és hogy a picsába leszel képes arra, hogy ezt az egész szart végre lerántsd magadról! Csak ne Én legyek az, akin az egészet le akarod verni! - tovább folytatta a mondatot, miközben megragadta a konyha feliratú dobozt, s maga sem tudta miért is indult meg vele befelé. Egyszerűen csak vitte magával a lába, és talán a tudat, hogy nem akar alulmaradni egy ilyen nyakatekert vitában, ahol legszívesebben nem is akarna résztvevő lenni.
Odabent aztán letette egy szabad helyre, majd körbekémlelt a rengeteg por, és romhalmaz között, s elkönyvelte magában, hogy erre aztán a nő minden megtakarítása rámegy majd, mire tökéletes otthont varázsol belőle, főleg, hogy évek óta nem lakta senki.
Annyira ott égett benne a késztetés, hogy a fejére olvassa, milyen beteg állat az, aki ennyire fejben tartja, pontosan hány nap is telt el azóta, hogy majdnem megölték, és nem képes rajta tovább lendülni, s meg sem akarja próbálni.
Meglehet nem értette meg, és meglehet, sosem élt át hasonlót, de azzal még is teljesen tisztán látónak tartotta magát, hogy sürgősen terápiára kellene mennie a nőnek, és ő volt a legnagyobb marha, amiért betette a lábát ebbe a házba, szóval ki is ballagott, hogy aztán odakint megdörgölje tarkóját, s tekintetét az égre szegezze. Menj haza Robert! Lába még is mozdulatlan maradt, s nem indult meg hazafelé, kutyája hiába hangoztatta, mennyire unatkozik odabent egymaga.

BEE
mind álarcot viselünk
Robert Benson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 7c34db41bb5a790a561f493923b3bb43
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Olvass el!
★ családi állapot ★ :
Egyedülálló
★ lakhely ★ :
New York
★ foglalkozás ★ :
Rendőr
★ play by ★ :
Will Smith
★ hozzászólások száma ★ :
9
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1-3
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptySzer. Márc. 20, 2024 5:38 pm
“There's nothing wrong with her except she's completely fucked up”

Esélyesen nem volt fair, hogy minden dühömet rázúdítottam. Talán nem volt jogom mindezt a fejéhez vágni, de olykor, ha fáj, akkor azt akarjuk, hogy másnak is fájjon, vagy legalábbis dögöljön meg a szomszéd tehene is. Azt akartam, hogy végre fájjon neki is, legalább egy kicsit, mielőtt végleg belefulladok az engem felemésztő tűzbe. Egyébként is könnyebb volt a világra dühösnek lennem, mint magamat még inkább gyűlölni, amiért egyetlen egy tettemmel magamra rántottam a szarlavinát. Bármennyire is menekültem eme gondolat elől, attól még volt benne igazság. Magamnak köszönhettem az egészet, de valami miatt még is úgy éreztem, ha ő még mindig mellettem lett volna, akkor ez az egész nem történt volna meg. Akkor a segítségét kértem volna, így pedig még ha tévesen is még egy okot felírtam arra a listára, amiért utálhattam őt.
Szavaira beledermedek a ruháim összeszedésébe és pár pillanatra meglepettség ül ki az arcomra, aztán ha elég szemfüles, akkor szomorúságra bukkanhat az őt fürkésző íriszeimben. – Szégyelltél, ezért nem hoztál el soha? Féltél attól, hogy mit fognak gondolni az itt élők? – hangom megremeg, alig hallhatóan csendül és nem is értem, hogy miért kérdezem, hiszen már nem számít. Ami hajdanán köztünk volt, az megannyi évvel ezelőtt lezárult, de akkor még is miért fáj úgy eme gondolat, mintha csak friss lenne a seb?
Sietve sütöm le a pillantásomat, mielőtt még kiszúrhatná azt, hogy miként lesz könnyes a pillantásom. Visszarobogok a dobozhoz, hogy megfordítsam és visszadobáljam bele a ruháimat. Ajkamba harapok és sikítanék, mert elfáradtam. Elfáradtam az elmúlt hetek, hónapok színjátékába és gyűlöltem, hogy senki se látja a néma segélykiáltást. Ha úgy is egy illúziót szeretnek, akkor miért akarják, hogy hús-vér valómban létezzem?  
- Megtetszett, olyan… - mint én, de ezt nem mondom ki hangosan. Torkomra forr az a két szó, mintha csak attól félnék, ha kiejtem, akkor túl nagy bepillantást enged a felszín alá, azt pedig esélyesen egyikünk se akarja. Én legalábbis nem akarom megkockáztatni, hogy ennek köszönhetően darabokra hulljak, mint egy összedőlt dzsengatorony. Testtartásom önkéntelenül változik meg, ami elveszettségről beszélhet annak, aki jártas ebben. Nekem már szinte fel se tűnik miként ereszkednek meg a vállaim. – Egyszer talán még szép lehet, mint a többi. Szeretem a kihívásokat. – szavaim mellé legyintek is egyet, miután ismét őt fürkészem. Reméltem, hogy így lesz és nem csak a ház lesz egyszer lakható állapotban, hanem sikerül újra életre keltenem a bennem lakozó fényt.  
Kaparászás hangjára önkéntelenül rezdülök össze, majd követtem a pillantását. Ha látható volt a kutya, akkor pár pillanat erejéig elmosolyodtam, de amilyen hirtelen megjelent a mosoly, olyan sebesen is tűnt el.
- Nem én mondtam, hanem te. – hanyagul megrántottam a vállaimat, mert ő következtetett erre, még ha igaza is volt, de ez bonyolultabb volt ennél. Hibáztattam érte, igen, de még is milyen élet az, ha egy kísértetházban ragadunk? Én pontosan ezt éreztem, hogy egy kísértetjárta helyen ragadtam és fogalmam sem volt arról, hogy miként is juthatnék ki.
Undorodtam magamtól, amiért így viselkedtem vele, de mindennek ellenére se tudtam volna őszintén azt mondani, hogy megbántam a kiejtett szavakat. Talán részben így volt, de nem teljesen. Szemétláda vagyok!
Figyeltem a reakcióját, láttam miként lép közelebb, és ha nem a lépcső lett volna mögöttem, akkor sietve hátráltam volna meg.  
- Más süteményt hoz, ha üdvözli az új szomszédot!  – vágok vissza, mintha csak ez az egy dolog lenne probléma és kicsit megemelem a hangomat is. Elvesztem az önuralmamat a tetteim és az érzéseim felett. Nem tudom már pórázon tartani őket, mielőtt észbe kaphatnék már mellkason lököm őt, mintha esélyem lenne arrébb taszajtani. – Mi a fene bajom van?!  - dühösen csendül a hangom, mint aki képtelen elhinni azt, hogy tényleg senki nem érti ebben a nyomorult világban azt, hogy mit is érzek. – Ez a kibaszott ház én vagyok!! – kezemmel idegesen söpröm ki arcomból a hajamat, és időm sincs a nyelvemre harapni, a pillanat hevében mégis kicsúszik az igazság. Nincs hatalmam többé az érzéseim felett, mintha csak most én lennék Caesar, a bennem eltemetett érzések pedig Brutus, akik végre rájöttek arra miként is szúrjanak hátba és vegyék át a hatalmat. – Majdnem meghaltam! Egy őrült megkínzott és az elmúlt 327. napban újra és újra átélem! A legviccesebb pedig az, hogy ezt senki se látja… - kezem újra mellkasán landol, miközben könnyeim utat törnek és meg se fordul a fejemben, hogy netalán milyen elbaszott dolog az, hogy pontosan tudom hány napja történt az egész. – Van fogalmad arról, hogy milyen rettegni nem csak a sötéttől, de a fénytől is, mert egy rohadt rémálomban ragadtál, ami elől nem tudsz elrejtőzni sehova se?! Közben pedig mindenki azt várja, hogy jól legyél és mosolyogj!!   – pillantásom övébe fúrom, majd elhúzom a számat és keserűen elnevetem magam, miközben megingatom a fejemet. – Honnan is tudnád. - lehet rendőr volt, de akkor se hittem azt, hogy a környezetemben bárki is tudná azt, hogy milyen az, amikor már a nappal se jelent biztonságot és nem csak az éjszakától kell félni. Kezem remeg, ahogy az egész testem. Idegesen túrok a hajamba, majd letörlöm a könnyeimet, és ha tudtam, akkor egyszerűen elléptem tőle, mert nem számítottam volna arra, hogy megért, vagyis hogy akár csak meg akarna ölelni, vagy arra vágyna, hogy még a közelében maradjak. Hamarabb fordult meg a fejemben, hogy csak hisztérika leszek a szemében, vagy pont leszarja valójában, hogy vagyok, mert a színjáték által mutatott énemet egyszerűbb elfogadni, mint a darabokban heverőt.
Ha nem tartott a közelében, akkor lassan indultam el a lépcsőn, miközben forgott velem a világ. Felérve a tornácra megtorpantam és ajkamba haraptam. Haboztam, de ha még itt volt, akkor megszólaltam.
- Ha szeretnél segíteni, akkor ha behoznád a konyha feliratú dobozt, azt megköszönném. – biztos voltam abban, hogy az egy nehezebb doboz lehet. Valahogy korábban elkerülte a figyelmünket a tesómmal. Aztán egyszerűen besétáltam a poros és undorító otthonomba.


Robert & Leilani  
BEE

mind álarcot viselünk
Leilani Murdoch
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 88295e3ef383ae29e52920a18fe4407e25287825
This must be some kind of fuckin' joke Ac8ccc508f03e4b019606ea58612045a105cf44a
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
lone
★ lakhely ★ :
in the house next to the annoying guy's house
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 21e48ab325f24f7b6601cdd6069e669b53dcf5b3
★ idézet ★ :
“Any thought that I have right now isn't worth a shit because I'm totally fucked up.”
★ foglalkozás ★ :
ER doctor
★ play by ★ :
Amanda Michelle Seyfried
★ szükségem van rád ★ :
to the guy who dances on my nerves
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1c21d7ed72a0b3eef18267635f6c226b189623a9
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptySzer. Márc. 20, 2024 4:23 pm

To Leila
….



Megrekedve egy olyan pillanatban, mikor minden maga alá temet, a legrémesebb büntetés az ember számára.
Nem tudta elképzelni, s belegondolni magát abba, amin végigment a nő, de azt a pillanatot, mikor megtalálta, és szembeszállt a támadójával, sosem fogja elfelejteni. Minden mozzanatára tisztán emlékezett, és ott égett emlékei eldugott képeiként, s igyekezett nem előszedni ezeket a képeket, miközben a nőt újfent maga előtt látta.
Sosem mondta, s talán nem is fogja, hogy mennyi időt töltött el a kórházban, míg a másikat műtötték, s mekkora aggodalom töltötte el, mikor közölték akadtak komplikációk, ahogy azt is megtartotta magának, mennyit ült az ágya mellett, míg a nő nem volt magánál.
A legtöbb időt a munkán kívül a másik ágya mellett töltötte, de meglehet férfiúi büszkeségből az egészet inkább megtartotta magának.

Körbeforgatta szemeit a fröcsögő szavakra, s vágott egy grimaszt, aztán végignézte, miképp szedi össze a cuccait, s egyik lábáról másikra helyezte testsúlyát.
-Nem. Már vagy 10 éve boldogítom a környék lakóit az egyetlen zsaruként az utcában. - körbetekintett, intett egyet az egyik szomszéd asszonynak, ki kíváncsian nyújtogatta nyakát feléjük, hisz a lány, a fehér bőrével elég érdekes színfoltot adott a környéknek.
Robert nem vallaná be sosem, de elkönyvelte magának, hogy elhíreszteli, a lány az ő védelmét élvezi, és egyetlen baromarcú se merészeljen kekeckedni vele, vagy piszkálni, mert vele gyűlik meg a baja.
-Te vetted meg a környék legrozogább épületét. Senki sem tartott pisztolyt a fejedhez, hogy megtedd. - vonta meg a vállát, s közben a kapu kaparászás hangjának irányába emelte pillantását rövid ideig.
A kutya akarta közelebbről megszemlélni a környéket, ám Robert nem szerette ha a kutya kimászkál, révén kisgyerekek is elég sűrűn rohangálnak az utcában, labdákkal, biciklikkel, s nem tudta, az eb miképpen reagálna rájuk.
Valóban nem volt törvénybe ütköző, hisz akkor a rend ébernek nevezett őrei sem tehetnének hasonlót, még is fura érzéssel töltötte el, hogy inkább az ő házát fotózták, bár valahol meg is értette.
-Régóta megszegett ígéretem? Már bocs Szöszi… de most felrovod nekem amiért megmentettelek? -grimasz költözött képére, s vonásai összeszaladtak pár pillanatra, míg hallgatta a vádló szavakat.
Magyarázhatná, mit miért is tett egykor, ám tudta, úgy is süket fülekre találna.
Lezárta azt a szakaszt az életében, és nem akarta bolygatni, még akkor sem, hogyha megannyi fejfáját, és lelkiismeret-furdalást okozott a számára, akkori cselekedete.
A süteményre tett megjegyzést szó nélkül hagyta, s nem rótta fel a másiknak, hogy nem emlékszik rá, nem az a süteményfaló fajta.
Sosem szerette, s nem is rajongott a süteményekért, s meglehetősen ritkán fogyasztott olyasmit, de a sok katyvasz közepette, még is meglelte a fontos információt, és nem akarta elengedni. Hasonlóképp mint a vadászkutya, aki elkapta a zsákmányt, vagy az a bizonyos kutya, és a lábtörlő.
-Álljon meg a menet!- emelte fel kezét maga elé, s pár lépést közelebb lépett az aprócska termetű nőhöz. - Bocs, hogy reagáltam egy hívásra, és Én voltam a legközelebb! Mi a fene bajod van neked?! Más nem így üdvözli a szomszédságot!
Mérge nem is annak szólt, amilyen hangnemben a másik kommunikált vele, sokkal inkább a szavai súlya, miszerint a nő, jobb szeretne halottnak lenni, és nem egy levegőt szívni az élőkkel.
Persze egy része megértette miért is gondolhatott ilyesmit a másik, hisz megannyi szenvedésen mehetett keresztül. Még is lelke mélyén bántónak érezte, és legszívesebben elküldené a büdös francba, csak azért, mert egy szemernyi hálát sem mutat, s abban a pillanatban nem is értette miért vette a fáradságot, hogy idejöjjön megnézni, mennyire ütötte meg magát Leila.
Bár meglehet ez egy szép szomszédi iszony kezdete.


BEE

Leilani Murdoch imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Robert Benson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 7c34db41bb5a790a561f493923b3bb43
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Olvass el!
★ családi állapot ★ :
Egyedülálló
★ lakhely ★ :
New York
★ foglalkozás ★ :
Rendőr
★ play by ★ :
Will Smith
★ hozzászólások száma ★ :
9
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1-3
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptySzer. Márc. 20, 2024 3:24 pm
“There's nothing wrong with her except she's completely fucked up”

Fáradtan és megtörten sóhajtottam, miközben a fájdalom átjárta a testemet. Mostanra talán meg is szokhattam volna, de az elmúlt hónapok után úgy éreztem, hogy képtelenség hozzászokni, mintha csak minden egyes alkalommal dicsekedni akarna, hogy milyen sokféleképpen képes lecsapni rám. Idegesen fújtattam, miközben próbáltam a lehető legmesszebbre hessegetni az emlékeimet arról, hogy mennyiszer estem pofára gyógyulás közben, vagy milyen érzés is volt az, amikor még mozdulni se bírtam. Sose fogom elfelejteni azt az érzést, amikor azt hittem, hogy lebénultam és hiába akartam mozdulni, akkor se engedelmeskedett a testem, csak maradt a mindent átjáró fájdalom. Abban a pillanatban kívántam életem során másodszor azt, hogy bárcsak inkább meghaltam volna.
Fogalmam sem volt arról, hogy Fortuna miért hagyott el, vagy kiírta az én történetemet, már ha tényleg létezik valami felsőhatalom, de vagy valaki megbántotta és rajtam tölti ki a dühét, vagy csak túlzottan imád a pohárfenekére nézni és a lehető legelcseszettebb helyzetekbe sodor ennek köszönhetően.
Nagyon reméltem, hogy senkit se érdekel az új jövevény, vagy legalábbis előtte lesz lehetőségem még összeszedni az elhagyott ruhadarabjaimat. Először is nem így akartam bemutatkozni, valójában sehogy, még akkor se, ha tudtam eléggé kitűnök ebből a közegből. Másodszor rohadtul nem vágytam arra, hogy bárki is lássa fehérneműimet, bár inkább így, mint rajtam. Utóbbinak még a gondolatától is elfogott a hányinger, így csak dühösen nyúltam a legközelebbi darabért, hogy aztán sietve összeszedjem a többit is, de az ő betoppanása megzavart.
A párkák végre nem szentelnének valaki másnak figyelmet? Az én fonalamat inkább vágják el, ha csak ennyire elbaszottat tudnak fonni. Könyörgöm.
- Örülök, hogy téged legalább szórakoztatott. – megforgattam a szememet és ellöktem a kezét, mert tőle aztán semmi se kellett. Dühös voltam rá. Gyűlöltem őt. – Ha kimosolyogtad magad, akkor akár vissza is mehetsz arra, amerről jöttél. – hangom csöpögött az iránta érzett rajongástól. Tudom, más nők hálásak lennének, amiért megmentették őket, de én valahogy nem éreztem így, hiszen ha ő nincs, akkor nem kellett volna ezerszer is átélnem minden egyes pillanatát annak, ami velem történt. Vajon az elmúlt időben eszébe jutottam? Belegondolt abba, hogy miként lehetek, vagy ő is könnyedén elhitte, mint mindenki más, hogy jól vagyok, mint ahogy mutattam a tárgyalás utolsó időszakában? Vagy meg se érintette a történtek, vagy hidegen hagytam teljesen őt a múltunk ellenére is?
- Ugye most csak szórakozol, hogy ott laksz? – hitetlenkedve csendül a hangom, miközben idegesen böktem az említett épület felé, majd idegesen dörzsöltem meg a halántékomat. -  Több mint 8 millióan élnek ebben a rohadt városban, de persze, hogy pont téged kaplak a nyakamba. - Keserűen elnevettem magam és majdnem hozzávágtam a fehérneműt, de még idejében kapcsoltam. Bassza meg! Talán inkább hallgatnom kellett volna a családomra. - Tudomásom szerint az nem ütközik törvénybe, mert ha így lenne, akkor az emberek folyamatosan egymást perelnék. – hangom negédesen csendült és egy hozzá illőmosolyt is kapott. Elég csak a megannyi videóra és képre gondolni, ami a közösségi felületeken keringenek. –  Legalább egy szívességet megtehetnél, ha már rohadtul nem kérdezted meg, hogy én mit is akarok és pontosan azon a napon döntöttél úgy, hogy egy régóta megszegett ígéreted betartod.  Legalább ennyivel jössz amiatt, hogy miattad újra, meg újra át kellett élnem mindent… – nem mintha akkor olyan állapotban lettem volna, de pont leszarom.  Szúrni akartam és fájdalmat okozni, mert úgy éreztem, hogy én már több szúrást és fájdalmat nem bírok elviselni, így a világra akartam borítani egy részét hátha akkor könnyebb lesz. – Ha anyám becsöngetne hozzád, akkor tégy úgy, mintha otthon se lennél. Biztosan menni fog, hiszen már megesett, hogy szellemet játszottál, mintha soha nem is léteztél volna. - persze, hogy arra gondoltam, amikor úgy döntött, hogy lelép. - Felőlem a tornácodon hagyott sütit megeheted, csak a tálat ad vissza.- tettem még hozzá, majd megtapogattam a sajgó oldalamat és hasamat. Grimaszom elárulta, hogy fájdalmam van, ami szavainak köszönhetően dühös pillantássá változott. Izzott a pillantásom.
- Csak nem félsz, hogy jobb rémálmot találok, mint amiben neked köszönhetően ragadtam? – vádlón csendült a hangom, pontosan úgy, mint amikor számon kértem rajta, hogy miért nem lőtte fejbe azon az estén a támadómat. Ha a pillantásunk találkozott, akkor farkaszemet néztem vele és még az államat is kicsit felszegtem. – Ha vágyom is valamire, akkor se hiszem, hogy pont veled kéne megosztanom. – hangom barátságtalanul csendült,  miközben a hányinger újra rám tört, de igyekeztem leplezni. Sietve léptem el mellette, ha tudtam, hogy összeszedjem az elhagyott ruhadarabokat, mielőtt még mást is idevonzana.


Robert & Leilani  
BEE

mind álarcot viselünk
Leilani Murdoch
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 88295e3ef383ae29e52920a18fe4407e25287825
This must be some kind of fuckin' joke Ac8ccc508f03e4b019606ea58612045a105cf44a
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
lone
★ lakhely ★ :
in the house next to the annoying guy's house
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 21e48ab325f24f7b6601cdd6069e669b53dcf5b3
★ idézet ★ :
“Any thought that I have right now isn't worth a shit because I'm totally fucked up.”
★ foglalkozás ★ :
ER doctor
★ play by ★ :
Amanda Michelle Seyfried
★ szükségem van rád ★ :
to the guy who dances on my nerves
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1c21d7ed72a0b3eef18267635f6c226b189623a9
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptySzer. Márc. 20, 2024 2:08 pm

To Leila
….



Korán kelés, vagy le se fekvés. Ez volt a választási lehetőség az elmúlt napokban, s meglehet valahogy úgy érezte, ez az egész lassan kezd a nyakára nőni, s nem találja az egyensúlyt, mit egykor olyan tökéletesen felépített.
Álmatag módon dörgölte meg arcát, s vetette hátra fejét a kanapén üldögélve, miközben kutyája hanyag eleganciával, lábait az égnek emelve, hasát mutogatva csóválta farkát, képén elégedett ábrázattal.
-Örülök, hogy jól vagy haver… de komolyan… -megingatta fejét, oldalvást pillantva az eb felé, aztán morgolódva kelt fel, s lépett az ablakhoz, átemelve lábát a kutya fekhelye felett, mi valami úton módon, újfent visszakeveredett oda,ahonnan már vagy egy tucatszor elköltöztette. -Öregem… lassan megszokhatnád már az új helyed… nem? - körbeforgatta szemeit, ám azért csak nem bírta megállni, és lenyúlt az öregfiúhoz, s megdörgölte füle tövét.
Sikeresen épp abban a pillanatban nézett ki az ablakon, mikor két nő ácsorgott a háza előtt, s fotót készített az épületről.

Szemöldöke az egekbe szökött egy pillanatra, aztán megvonta a vállát, hisz nem tűntek olyanoknak, kik bármi rosszban sántikálnának, így vállat vonva lépet vissza, s tett meg pár lépést a konyha irányába, hogy végre egyen is valamit, és ne csak a kávé legyen az, mi életben tartja.
Vetett még egy futó pillantást a kutyájára, aztán egy tál müzli társaságában tért vissza a kanapéra a tévével szemben, hogy tovább bámulhassa a teleshopot, miben ismét valami hiperszuper edénykészletet próbáltak rásózni a nagyérdeműre.
Akár moroghatna is, hogy ennek miért kell minden egyes nap eljátszódnia, és miért nem tud végre valami olyat nézni, amiben talál némi rációt, ám rá kellett döbbennie, ez a rengeteg marhaság, és felesleges információ, képes annyira kikapcsolni, hogy ne a munkájával legyen elfoglalva.
A kései reggeli elfogyasztása után eltette a mosogatóba az edényt, majd kinyitva a hátsó ajtót, füttyentett a kutyának, ki villám sebességgel...na jó...talán nem annyira gyorsan, de megindult kifelé, miközben „hősünk” komótos álmatagsággal ballagott kifelé utána, hogy aztán a kerítés mellett elhaladva, a labda kipottyanjon a kezéből, és belefagyjon a mozdulatba.
Ha épp nem azt próbálja összerakni, hogy az a nő mit is keres épp ezen a környéken, akkor még értékelni is tudná a helyzet komikusságát, ám még is gépiesen indult meg kifelé, hogyha nem is a fehérneműt, de segítsen összekaparni magát a másiknak.
Tett pár lépést felé, s mire észszerűen gondolhatná az egészet végig, kezében már ott fityegett egy fehérnemű, mit a másik felé nyújtott, a lehető legkomolyabb ábrázattal.
-Komikus jelenet volt...de nem gondolnám viccnek. - jegyezte meg fa arccal, miközben egy mosolyt próbált lenyelni, s kiengedte kezéből az apró ruhaneműt.
-Adhatok pár telefonszámot, bár engem sem érdekelt egész eddig, hogy az én kérómat fotózgattátok… - jegyezte meg enyhe éllel hangjában, miközben még is segítő kezet nyújtott a földön fetrengőnek, ám a keze ellökésre került, így aztán felegyenesedve emelte tekintetét a szőkeségre, majd a romhalmazra, hova igyekezett.
-Rémálmokat gyűjteni jöttél, vagy szimplán vágytál valami piszkos dologra az életedben? - vágta zsebre kezeit, végighordozva tekintetét a háznak jóindulattal sem nevezhető valamin.


BEE

Leilani Murdoch imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Robert Benson
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 7c34db41bb5a790a561f493923b3bb43
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
Olvass el!
★ családi állapot ★ :
Egyedülálló
★ lakhely ★ :
New York
★ foglalkozás ★ :
Rendőr
★ play by ★ :
Will Smith
★ hozzászólások száma ★ :
9
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1-3
TémanyitásThis must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke EmptySzer. Márc. 20, 2024 1:16 pm
“There's nothing wrong with her except she's completely fucked up”

Lemondóan sóhajtottam, ahogy az új otthonomat fürkésztem és kisebb fintor ült ki az arcomra, mert ez egy nagyon elbaszott döntés volt. Kétség se fért hozzá. Ezt a házat egy nagyobb szél biztosan ripityára fogja törni – túlzás -, de tényleg úgy festett, mint amit csak a Szentlélek tart egyben, pedig nem voltam vallásos. Nem is értem, hogy a szomszédság miért nem küzdött azért, hogy bontásra kerüljön, mert borzalmas volt... Gondolataimból végül Hannah rántott ki azzal, ahogy meglökött a csípőjével és mosolyogva fürkészett, miközben a kezével arcom előtt hadonászott.
- Igazán megtaníthatnád már, hogy miként zárod ki teljesen a külvilágot, de most hogy visszatértél közénk esetleg segítenél a cipekedésben? – játékosan csípőre tette a kezét és durcásan nézett rám, mire elmosolyodtam. Imádtam a testvéremet és hálás voltam azért, ha nem is fogadta el, de ő legalább tiszteletben tartotta a döntésemet.
- Ez az én különleges képességem, ezt nem lehet megtanulni, ezzel együtt kell születni. – ugrattam őt, hiszen majdnem egy évem volt arra, hogy tökéletesre fejlesszem, különben biztosan megbolondultam volna a tárgyalás közben. 327 nap telt el, de még is olyan volt, mintha csak tegnap történt volna a támadás. Egyszerűen nem eresztett, újra és újra a legkülönfélébb módokon kísértett, pedig tudtam jól, hogy helyesen cselekedtem. Egy nő és a gyereke remélhetőleg valahol biztonságban vannak, többé nem kell rettegniük.
Sietve nyúltam a dobozért, amit Hannah próbált felemelni. Rohadt nehéz volt, de legalább ketten megbírtuk mozdítani. Lassú léptekkel haladtunk, majd a nappaliban leejtettük, aminek köszönhetően felkavarodott a por és köhögésbe törtünk ki.
- Azért  reggel csörögj már rám, hogy túlélted ezt a helyet és nem falt fel valami kísértet, vagy a por nem csinált ki. – láttam, hogy milyen borzalommal nézett végig a házon, amit meg tudtam érteni. Nem csak romos volt, hanem mindent vastagon fedett a por. Ma még egy kibaszott takarítás is várni fog rám. Legalább áram és víz volt, a többit meg majd valahogy megoldom. Figyeltem a málló tapétát, aztán a testvéremre siklott a pillantásom a megannyi pityegést hallva. Mosolyát látva sejtettem, hogy miről is lehet szó.
- Úgy hallom a lovagod már türelmetlen. Menj csak, a maradék pár dobozt megoldom, elméletben azok már nem nehezek. – vagy legalábbis nem annyira, mint ez volt. Aggódva fürkészett, mire csak közelvontam magamhoz és elindultam kifelé. – Minden rendben lesz, majd kipofozom és ez lesz az utca legszebb háza. – hazugság, de még is úgy ejtettem ki mindent szót, mintha tényleg ebben reménykednék. Megöleltük egymást, puszit váltottunk és már majdnem beszállt a kocsiba, amikor megtorpant.
- A fénykép. – láttam, hogy mennyire kényelmetlenül érinti, mire megingattam a fejemet. – Tudod, hogy nem fognak addig az ősök békén hagyni minket. Mi lenne, ha azt fényképezném le. Az elég normálisnak tűnik.- bökött a szomszéd háza felé, mire felvontam a szemöldökömet. Egyáltalán nem tartottam jó ötletnek, de még is bólintottam. Reméltem, hogy senki se látja azt, hogy egy idegen csaj a házat fényképezni, ahogyan azt is csak remélni tudtam, hogy a szüleim nem oda fognak becsöngetni, hogy hoztak egy kis süteményt.
Miután elköszöntünk elindultam vissza az omladozó ház szerűséghez és próbáltam nem átkozni magam azért, hogy ennyire vadbarom voltam. Ebbe tuti bele fog törni a bicskám. Még is mit gondoltam? Lemondóan sóhajtottam, majd felkaptam az egyik dobozt és elindultam befelé, csak arra nem számítottam, hogy ki fog nyílni és szép lassan a fehérneműin úgy fognak vezetni a házam felé, mint valami útjelző. Egészen addig fel se tűnt, amíg véletlen az egyiken el nem csúsztam ama pár lépcsőfok egyikén, ami a tornáchoz vezetett. Kisebb sikolyt követően egy fájdalmas nyögés keretében ismerkedtem meg újra a földdel. Dühösen fújtattam, majd amikor realizáltam, hogy miben is botlottam meg, akkor felpillantottam az égre. Remélem te legalább jól szórakozol, de végre igazán foglalkozhatnál mással is! Sietve nyúltam a piros csipkés bugyiért, majd éppen felpattantam volna, hogy a fájdalom ellenére is lehető leggyorsabban összeszedjem a melltartóimat és bugyijaimat, amikor is egy kéz siklott be a látómezőmben.
- Még is mit képzeeee?! – ingerülten csendült a hangom, ahogy kikaptam a férfi kezéből a fehérneműt, de ahogy arcára siklott a pillantásom belém fagyott a szó. Ő mit keres itt? –  Ez most valami elbaszott vicc? – bukott ki ajkaim között, mert én egyáltalán nem találtam poénosnak a helyzetet. Egykoron minden joga megvolt ahhoz, hogy ilyen csodákban lásson, de azt a jogát akkor elvesztette, amikor úgy döntött, hogy összepakol és magamra hagy. Ezt a szokását meg megtarthatta volna 327 nappal ezelőtt is. Minek is sietett az ismerős címre, amikor érkezett a bejelentés? – Saját magadat is lecsukhatod birtokháborításért, vagy ahhoz inkább másik zsarut hívjak? – kérdőn pillantottam rá, és ha a szavaim nem lettek volna beszédesek, akkor a hangom eléggé kifejező volt, hogy hova is kívánom őt. Ha esetleg a kezét nyújtotta, akkor csak ellöktem és egy fájdalmas grimasz keretében feltápászkodtam, magamhoz ölelve az eddig visszaszerzett fehérneműimet.  
Robert & Leilani  
BEE

mind álarcot viselünk
Leilani Murdoch
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 88295e3ef383ae29e52920a18fe4407e25287825
This must be some kind of fuckin' joke Ac8ccc508f03e4b019606ea58612045a105cf44a
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
lone
★ lakhely ★ :
in the house next to the annoying guy's house
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 21e48ab325f24f7b6601cdd6069e669b53dcf5b3
★ idézet ★ :
“Any thought that I have right now isn't worth a shit because I'm totally fucked up.”
★ foglalkozás ★ :
ER doctor
★ play by ★ :
Amanda Michelle Seyfried
★ szükségem van rád ★ :
to the guy who dances on my nerves
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
This must be some kind of fuckin' joke 1c21d7ed72a0b3eef18267635f6c226b189623a9
TémanyitásRe: This must be some kind of fuckin' joke
This must be some kind of fuckin' joke Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
This must be some kind of fuckin' joke
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» she was a storm not the kind you run from the kind you chase
» It's not a joke. I need your help - Julian & Cherry
» Laney & Brett - A little joke never killed nobody!
» the world is indeed comic, but the joke is on mankind
» It's a kind of magic

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Bronx :: Lakóhelyek :: Házak-
Ugrás: