New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 37 felhasználó van itt :: 8 regisztrált, 0 rejtett és 29 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
Rafaela Garza
tollából
Tegnap 20:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Laney & Brett - A little joke never killed nobody!
TémanyitásLaney & Brett - A little joke never killed nobody!
Laney & Brett - A little joke never killed nobody! EmptyCsüt. Júl. 25 2019, 17:05

Laney and Brett
In the city that never sleeps, a lot can happen in one night.




„Kedves Ms. Ward…”
Nem, ez nem lesz jó…
„Drága Laney…”
Ugyan, mégis ki kezdene így egy zsaroló levelet?
Megvan!
„Nálam van a drága határidőnaplód Ward, szóval, ha még épségben szeretnéd viszontlátni, gyere a megszokott helyre húsz percen belül, különben kénytelen leszek percenként három lapot kitépni belőle! B.”

- Már megint valami csínytevésben töröd a fejed, te Firkászok Ásza?
- Hogy én? Hát olyannak ismersz Smithy? – sunyi vigyor kúszott a képemre, miközben lenyomtam a telefonomon a küldés gombot, ezzel pedig nagy valószínűséggel alá is írtam a saját halálos ítéletemet. A férfi válaszul csak megforgatta a szemeit, miközben végzett egy korsó eltörölgetésével.
- Ne bajlódj a pakolással, inkább töltsd meg nekem, ez lesz talán az utolsó italom.
- Csak nem?
- Sosem lehet tudni cimbora.
- Hát akkor egészségedre! – tolta elém a habzó korsót, amit egy biccentés kíséretében vettem magamhoz.
- Na és Hermione Grangert ma este hol hagytad?
- Ne aggódj Smithy… hamarosan itt lesz. – böktem az előttem heverő kis fekete könyvecske tetejére, mire az idős férfiból kirobbant a nevetés.
- Te ma tényleg meg fogsz halni Brett, ugye tudsz róla?
- Meglátjuk öreg barátom, meglátjuk.

Tudom, hogy nem volt szép dolog tőlem efféle aljasságra vetemedni, de úgy éreztem, egyszerűen nincs más választásom. Laney ma egész nap furcsa volt, a kollégák nem is nagyon mertek hozzászólni, engem pedig mintha valahogy különösen került volna. Először azt hittem azért, mert szerinte már megint valami rossz fát tettem a tűzre és így akar „megbüntetni”, vagy épp kifejezni rosszallását, ám miután sikerült egy pillantást vetnem az íróasztalán felejtett mobiljára, és a rajta villogó huszonöt smsre és nem fogadott hívásra Morristól, egyből megvilágosodtam. Tudtam, hogy ha csak úgy simán bepróbálkoznék azzal, hogy üljünk be valahova egy sörre, valószínűleg kibújna a dolog alól, mivel egész nap szinte bujkált előlem, ami azt jelenti komoly lehet a baj, szóval kénytelen voltam egy kis csínytevésre. Így került hát hozzám az antiochiai szent kézigr… akarom mondani határidőnapló, amiről pontosan tudom, hogy ide fogja őt csalogatni. Hát persze, hiszen olyan szinten szokta magával cipelni mindenhová, hogy meg mernék esküdni, még a fürdőkádban is nála van. Kell hát jobb bizonyíték arra, hogy Laney ma szét van csúszva annál, hogy egyszerűen csak úgy az asztalán felejtette? Vetettem egy pillantást a telefonomra, mely dacosan hallgatott azóta, hogy elküldtem neki az smst, majd a zsebembe csúsztattam és belekortyoltam a sörömbe.

A hely meglehetősen csendes ma este, nem a szokványos zajos, füstös állapotában fogadott, mikor beléptem az ajtaján. Persze az élet azért most is ott vibrál a levegőben, itt-ott kisebb-nagyobb baráti társaságok beszélgetnek, nevetgélnek a nap történésein, miközben italaikat kortyolgatják, mellé némi sós-pörkölt mogyorót vagy perecet eszegetve. A biliárdasztalnál néhány koleszosnak tűnő srác bénázik, miközben két csajt próbálnak elkápráztatni, akik őket figyelve sugdolóznak a szemközti asztalnál. A darts tábla jelenleg kihasználatlanul áll a sarokban, ami néhány pillanatra el is gondolkodtat. Talán, ha Laney megérkezik és életben hagy, játszhatnánk pár kört, úgyis lógok még neki egy visszavágóval, miután a múltkor olyan csúnyán eltángáltam. Már persze, ha lesz kedve. Ahogy tekintetem tovább siklott a helyiségen, néhány másodpercre megakadt a televízión, amiben épp a híradó késő esti kiadása ment afféle háttérzajként. Ma a két kollégám, Harley Johnsson és Tim O’Riley voltak soron, ám holnap ismét nekem kell majd a híreket olvasnom, azt hiszem talán O’Donellel, de már a fene se tudja. Miközben átadták a szót Sarah Willkinsnek, a meteorológusunknak, elfordítottam a pillantásom a „dicsőségfal” irányába, ami épp a pulttal szemben foglalt helyet, az italos üvegek felett, de még a hatalmas tükör alatt.
„…Úgy néz ki a vihar elvonult. A New Yorkiak tegnap este rekord mennyiségű, több mint tizenöt centis esőt kaptak. Az esőzést viharos széllökések kísérték, a város külterületein több helyen is szabályos árvíz alakult ki…”
Elmerengve tanulmányoztam a képeket, egyiket a másik után, miközben egy kicsit előrébb dőltem és a pultra könyököltem. Nem gyakran szoktam a pultnál ülni, többnyire inkább valamelyik félreeső asztalnál szoktunk letelepedni a többiekkel, ám most valahogy mégis itt kötöttem ki. Furcsa belegondolni, hogy ez a bár már több, mint negyven éve itt áll, főleg mivel itt Manhattenben gyakorlatilag hetente építenek valami új klubot, pubot vagy ilyesmit. Mégis a többség ide jár, mert van a helynek valami különleges vonzása. A kényelmes bőrrel bevont bárszékek, a téglafalak, amik megannyi emlékezetes pillanatnak voltak tanúi és a tölgyfából készült bútorok egytől-egyig megadják azt a bizonyos, vérbeli kocsma feelinget. Talán ez foghatta meg éppenséggel az egyik képen vigyorgó Frank Siantrát is, aki a hely akkori tulajával, az öreg Jack Osbornnal pózolt, kezükben biliárd dákókkal, és az elmaradhatatlan égő szivarokkal. De lehet emiatt bukkant már fel itt a fal tanúsága szerint Donald Trump, Jack Black vagy épp Michael Jordan is. És talán emiatt szeretjük mi is annyira a szerkesztőség tagjaival. Az utolsó képen a falon ott mosolyog a híradó teljes stábja, a hat hírolvasóval, vágókkal, operatőrökkel, sminkesekkel, szerkesztőkkel, mindenkivel együtt. Talán egy-két éve készülhetett, egy esős őszi napon, mikor épp egy nyugdíjas kollégánk búcsúztatóját tartottuk itt. Emlékszem, kacérkodtam a gondolattal, hogy szamárfület mutassak az előttem álló Laneynek, mert akkor is épp az agyamra ment a papolásával, egy kis tréfám miatt, ám végül letettem róla, mert féltem, hogy cserébe még a végén orrba vágna.

Ez az apró kis emlék hatalmas mosolyra késztetett. Újra beleittam az italomba, közben pedig Smithy is felbukkant a raktárból.
- Azt hiszem nagyfiú, ütött az órád. Mond csak, mik az utolsó szavaid? – s ezzel a bár bejárata felé bökött, amin Laney Ward épp azokban a pillanatokban lépett be.
- Ne temess még! Igaz, nem túl sok, de van még rá esély, hogy életben hagy. Ha mégsem, fogadj helyettem a holnapi Bulls – Orlando Magic meccsre… mondjuk húsz dolcsival a Bullsra.
- Meglesz cimbi. – nevetett aztán a vállam felett a lányra mosolygott.
- Jó, hogy látlak Laney. Már nagyon vártunk, igaz Brett? – én erre csak nyeltem egy nagyot, majd drámai lassúsággal fordultam a lány felé, kezemben a naptárával, magamra öltve a halálos lelki nyugalom, és a pimasz zsaroló álarcát.
- Hát eljött Ms. Ward. Ezt keresi? – emeltem feljebb a könyvecskét, ám a tekintetét látva csakhamar lehullt rólam az álarc, helyét pedig a rajta kapott kisfiú ábrázata vetette át, aki fél az esetleges következményektől.
- Kérhetném…hogy csak az arcomat ne? Munkaeszköz!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Laney & Brett - A little joke never killed nobody!
Laney & Brett - A little joke never killed nobody! EmptyKedd Júl. 30 2019, 00:25


Brett&Laney

-Cindyyyyyy!- kétségbeesetten kiabáltam a másik irodában serényen fénymásoló aktakukac titkárnőnek, mert már ezredszer túrtam át az asztalom, és nem találtam sehol a kis fekete határidőnaplómat. Anélkül pedig halott vagyok. Ha halott vagyok nem veszek levegőt. Ha nem veszek levegőt még halottabb vagyok. Fokozzam?
A lényeg, hogy minden fontos információ, minden amire a napi munkámhoz szükségem volt, abban tárolódott, és nélküle képtelen vagyok bármit is elintézni. Mintha egy írótól elvennéd az írógépet, a klaviatúrát, a tollat, bármit, amivel a gondolatait papírra vetheti.
A vöröses szőke, tupírozott lobonc, egy rágógumi almás illatú lufiját elpukkantva jelent meg az ajtókeretben, csak úgy vállig látszódva, és egy hümmögéssel tudakolta, csöpp piros száján rémesen felkent vörös rúzzsal, hogy mit is szeretnék.
-Nem láttad valahol a határidő naplóm? Olyan fekete, kb A5-ös méretű, olyan vastag mint egy izmos férfikar, a sok mindentől ami benne van.
Ide-oda libegett a vöröses szőke hajzuhatag, a tudtomra hozva, hogy ő ugyan nem látta, és tulajdonképpen az egész testtartása azt sugározta, hogy úgy nagyjából annyira érdekli, mint a békákat a katicabogarak párzási szokásai.
Órákon át kerestem, mindenhova visszamentem, ahol napközben jártam, de egyszerűen nem bukkantam a nyomára, és kezdtem ideges lenni. Az egész napomat elszúrta a reggeli veszekedésem Morrissal, amit természetesen az öltözékem megválasztása robbantott ki. Életem jelenlegi, és minden bizonnyal hamarosan ex kategóriába átavanzsáló, párja leginkább a fejem búbjától a bokámig egy szál zsákvászonban látna szívesen, mindenki mást meg minimum félvakként, hogy észre se vegyenek. Még a nők sem. Ki látott már olyan férfit, aki még nőkre is féltékeny, pedig istenbizony az életben nem voltak olyan jellegű gondolataim, hogy...szóval nem voltak olyanok, na. Folytatódott azzal, hogy ráöntöttem a kávét a kedvenc ingére, és rázártam a kocsiajtót a fánkos tasakjára. Ilyen reggel után jött legalább nyolc hívás, és két üzenet tőle, amelyben azt tudakolta, hogy miképpen is telik a napom, és kikkel van ma találkozóm? Elég nekem fejben tartani a főnököm és a többi kolléga dolgait, nem állt szándékomban helyzetjelentéssel élni Morris felé. Végül befutott az érzelmi zsarolás, amely már lepereg rólam, mint az eső a viaszról. Az igazság az, hogy kezdek az egészbe belefáradni, és ez minden nap látszik is rajtam. Jó okés, én igyekszem tényleg kedves lenni mindenkivel, elvinni a balhét ha szükséges, és mindezeken túl semmi másra nem vágyom, csak egy biztonságos hátországra. Egy pasasra, aki időnként megjegyzi, hogy baromi jól nézek ki, még akkor is ha tíz óra munka után leginkább egy olyan csajra hasonlítok, mint akit kimostak egy főzőprogramon és valahol a második centrifugánál elromlott a gép.Aki megmaszírozza a talpam, miközben én Sex és New Yorkot bámulok, amitől gyakorlatilag az összes szőrszálam feláll, de kell az infó a csajok közé ha éppen beszélgetünk, és nem akarok a témában analfabétának tűnni.Aki nem bánja, ha este tízkor még csokis fagyit eszek, és nem nyaggat azért, mert rosszul passzintottam össze a zoknijait. Minden férfizokni fekete és szürke és ezek árnyalatai. Namost én az árnyalatokkal és kis bizbasz mintákkal nem szoktam foglalkozni.
Cserébe kapom még este is a nyaggatást, napközben az üzeneteket. Próbálok türelmes lenni, de már igazából azt sem tudom mi értelme. Szeretem még? Hát ez az a kérdés, amire a válaszon igazán el kellene gondolkodnom, és ez gond.
Szóval a határidő naplóm meg én távol kerültünk egymástól, és lassan három órája rohangáltam az épületben mint a mérgezett egér, próbálva felhajtani a könyvet, rájönni hol és mikor hagyhattam el.Kezemben a sokadik bögre kávét egyensúlyoztam, kifelé tartva az egyik tárgyalóból, amikor megzörrent a farmerem zsebében a telefonom. Óhogyazaaaaa! Magamban már nagyjából ezerfféle éghajlatra elküldtem Morrist, hogy miért nem lehet megérteni, még rengeteg a dolgom….de valami isteni sugallat azt gondoltatta velem, hogy ez nem Morris lesz.Valahogy másképp vibrált a hátsómnál az a telefon...nem is tévedtem ám olyan sokat. Bár ha jobban meggondolom, és olvasva az üzenetet most jobban örültem volna bárki másnak, semmint Brettnek és annak amit írt. Álltam ledermedve, a kávés bögre a kezemben és olvastam az üzenetet nagyjából ötödszörre. Az órámra néztem és abban a pillanatban szitkozódva rántottam félre a kezem. Ahogyan fordult a csuklóm, a bögre is fordult, és sikeresen telibe öntöttem a világoskék blúzomat. Csodaszép nonfiguratív világosbarna paca éktelenkedett melltájékon. Pompás! Már csak ez hiányzott. Húsz perc.
-Odamegyek Watson! Én odamegyek, de hogy a golyóidat lenyeletem veled az is biztos! Hát ez mégis mit képzel? Nem hiszem el! Tegnap mentem meg a hátsóját, tegnap rángatom ki a slamasztikából, erre mit csinál? Na mit? Ó hello Lenny!- vetettem oda az egyik fővilágosítónak, miközben az irodám felé haladtam, hogy a slusszkulcsomat magamhoz vegyem. Magamban beszélek...ez egyre jobb lesz. Mérges voltam, nem is kifejezés mennyire. Én komolyan kinyírom Brettet!

A megszokott hely húsz perc múlva sem fogadott magába valami nyugalmas hangulatban. Sőt igazán feldúlt állapotban léptem be. Ziláltan, a kávépacával a blúzomon, de ha valaki beszól állon vágom. Amilyen hangulatban voltam nem volt érdemes kipróbálni mennyire is gondolom ezt komolyan. A pult felől széles mosollyal és egy törlőkendőt lebegtetve a jó öreg Smithy üdvözölt, akivel szemben, nekem háttal ücsörgött az üzenet küldője, a naplóm pofátlan kis tolvaja, akit másodperceken belül ki fogok nyúvasztani. Ha nem imádnám a hülye fejét annyira, valószínű ez is történt volna.
-Vártatok? Tényleg? Áruló vagy Smithy!- robbantam be a köztudatba és a társalgásba pillanatokon belül, amikor halló és látótávolságba értem.
-Hé kislány, én csak védem a férfibecsületet. Különben is. Húsz dolcsit rakott a holnapi Bulls-Orlando meccsen a Bullsra. Hát normális az ilyen?
-Sose volt.
Brett ekkor fordult meg, a kezében ott virított az én mindenem, a határidőnaplóm, ami nélkül egyszerűen nem létezem.Álltam ott félrebillenő fejjel, és láthatóan cseppet volt megmondható, hogy mi lesz a következő lépésem. Csak az látszott, hogy rettentő pipa vagyok. Smithy ekkor tett a pultra egy pohár hideg vizet, mintegy békítés gyanánt, meg, hogy lehiggadjak kicsit.Nem gondolkodtam, egyszerűen felkaptam a poharat és a teljes tartalmát jégkockával, mindennel együtt Brett arcába zúdítottam.
- Ez kijárt neked. Holnapra képernyőképes lesz az arcod, és most ide a naplóval, különben…- ó igen, ez a különben olyan jól hangzott, csak éppen nem volt semmi értelme, hiszen tudta ő is, meg én is, mennyire szórakozás az egész. Mérges voltam, amiért lenyúlta a határidőnaplót, de valahol hálás is, mert kirángatott az irodából, és persze amíg ezzel voltam elfoglalva nem gondoltam arra, hogy ma este még haza kell mennem Morrishoz és valószínű minden folytatódik ott, ahol reggel félbemaradt.
-Brett nincs kedvem ehhez a hülyeséghez. Add ide a naplót. Haza kell mennem. Már így is késésben vagyok.Három órája kerestem...már rég otthon lehetnék.Smithy adj ennek a vizes banditának egy kendőt, mielőtt összecsöpög itt mindent. Nekem meg csapolj valami agyzsibbasztót. Bár ha ettől zsibbadtabb lennék, akkor már azt sem tudnám fiú vagyok vagy lány.Brett még egy ilyen húzás és legközelebb lemondhatsz a Laney féle mentőövről. Amúgy is...lassan be kellene már fejezni azt, hogy veszélyes riportokba ugrasz bele a főnök beleegyezése nélkül. Miért nem tudod úgy, mint más? Kérvény és engedély….és blaaaaa blaaa...ismered a dörgést, de most komolyan. Smithy add már azt a rongyot légyszives!- végre a kezembe került egy kockás anyag és Brettnek adtam át, hogy rendezze zilált külsejét. Elmosolyodva telepedtem mellé, és egy maroknyi mogyorót dobtam a számba, azt kezdtem rágcsálni és végre el is vigyorodtam.
- Passzolunk egymáshoz. Nekem kávé, neked víz.Basszus miért kértem sört? Mennem kéne…-de már mindegy volt. Smithy jókedvűen csapolta a kért italt, és tette elém. Megadom magam a helyzetnek. Watson ezért egyszer még tényleg kinyírlak!
~ Megjegyzés: Laney & Brett - A little joke never killed nobody! 3673325056  ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Laney & Brett - A little joke never killed nobody!
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Laney & Liv
» It's not a joke. I need your help - Julian & Cherry
» Brett&Erin ~ Cousin, we've got a Job to do
» Brett Watson
» Peace Fountain ~ Sid & Laney

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: