New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 113 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 96 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Michel O'Connor
tollából
Ma 17:04-kor
Tiger Kareem Abbar
tollából
Ma 17:00-kor
Dr. Anthony Crine
tollából
Ma 16:58-kor
Dok Min-Joon
tollából
Ma 16:53-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 16:45-kor
Owen Grady
tollából
Ma 16:43-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Ma 16:33-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 16:27-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 16:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Like mother like daughter
TémanyitásRe: Like mother like daughter
Like mother like daughter EmptyPént. 16 Dec. - 13:36


Esther&Gia

“When mama say that it was okay. Mama said that it was quite alright, our kind of people had a bed for the night and it was okay.”


-Na azt megvárom! - Pimaszkodom tovább, ám annál komolytalanabbul. Esther nagyon is jól tudja, hogy nem kell komolyan venni. Akkor legalábbis biztosan nem, amikor az ő kárából gúnyt űzök. Ettől függetlenül ő számomra még mindig a példaképet jelentő katona anya, akit bálványozni és imádni kell, noha soha nem voltam túl jó az érzelmeim egyértelmű kimutatásában.
Kettőnk kapcsolata nem épp az a nyálas, szokványos, vattacukor illatú anya-lánya ömlengésről szól.
Az egymás iránt táplált érzéseinket, a közöttünk lévő köteléket soha nem szoktuk a nagyérdemű elé tárni, azt hiszem nyugodtan mondhatom, hogy ez egy olyan intim, bensőséges dolog ami másokra nem tartozik.
Akárhányszor a katona éveiről beszélünk, s becsukom a szemem, tisztán látom magam előtt a huszas éveinek elején járó, szinte még kamasz, ám felelősségteljes Esthert, ahogy leszáll arról a bizonyos buszról. Khaki színű, hosszúujjú overál van rajta, USA Army-t jelző váll lapokkal, haja hátra copfozva, súlyos bakancsai csak úgy kavarják maga mögött az út porát, ahogy szaladva felém tart. Az őszinte boldogságot az arcán még sapkájának shieldje se volt képes eltakarni.
Ma már fordított a helyzet. Ő az aki körömrágva várja, hogy épen és egészségesen hazaérjek, én pedig örömmel rohanok a karjaiba -még ha nem is szó szerint-, mert még egy néhány hetes kiküldetés alatt is kínzó honvágyam szokott lenni.
-Fel a fa...khmm... - Felháborodásomat, és kitörni kívánkozó szitkozódásom egy korty melangeval küldöm vissza oda ahonnan jöttek.
-Ő nem néz fel rám. Ha már itt tartunk, senkire. Aaliyah egy egomán, nárcisztikus, elkényeztetett hülye kis liba, aki játssza a felnőttet, tegnap meg még pelenkába sza...khmm...érted? - Drágalátos húgom említése másodpercek alatt képes kibaszni nálam a biztosítékot. Annyira, hogy még az őrületesen kívánt palacsintától is elmegy a maradék étvágyam. Halkan, csupán csak az orrom alatt motyogva, szitkozódva ejtem a tányérba villámat, majd öblítem le az utolsó falatot némi vízzel, s törlöm meg végül a szám a szalvétába, amit aztán egy galacsinná gyűrve csapok az asztalra. A tervezettnél valamivel indulatosabban. Bár ilyen helyen ez nem illik, mérgemben mégis felkönyökölök az asztalra, fejemet kezeimbe ejtve, így túrva át ujjaimmal a hajam, némi megnyugvást, józanságot remélve a mozdulattól.
-Bocsáss meg anya, elvetettem a sulykot. - Nagyon is tisztában vagyok vele, hogy mikor viselkedem abszolút seggfejként, és ez most épp egy olyan pillanat volt. De legalább nem vagyok rest bocsánatot kérni.
-Aaliyahról csak annyit, hogy tuti nem tesz jót neki a válás, az hogy a mindenben engedékeny apjánál maradt, és a jelenlegi, ki tudja már hogy hányadik pasija. - Ennél többet nem is vagyok hajlandó ragozni a témát. Már csak az idegeim épségének érdekében sem. Na és persze az se lenne egy hátrány, ha nem vesznénk össze az első itthon töltött napomon. Ráérünk arra később is.
-Az tuti! Az irodában maximum valaki a fejedre borítja a papír galacsinokkal teli kukát, vagy rácsukod a műkörmödre a fénymásolót. - Cinizmusom határtalan. De örülök neki, hogy megtalálta a számításait, legalábbis úgy vélem. Büszke, és valahol talán egy kicsit irígy is vagyok rá amiért annyi év házasság, és egy közös gyerek után lépni mert. Bárcsak nekem is lenne elég merszem hozzá! Az igazság az, hogy csak a szám nagy. Az is akkor, amikor nem Leoval szembe vagyok.
-Jééézusom, Esther! Menj már a pi... - Épp időben harapom el a mondat végét. Sóhajtva megforgatom a szemeimet, majd vetem neki hátamat a szék támlájának.
-Olyan vén csotrogányok is használják a társkeresőket, hogy el se hinnéd! Ne becsüld már ennyire alá magad! Jó nő vagy még mindig. - És ezt most a lehető legőszintébben gondolom. Remélem ennyi idősen én is így fogok majd kinézni. Bár gyanítom, én inkább a szar géneket örököltem. Egyre több ősz hajszálat találok, amiket szemöldökcsipesszel kell kibányásznom, a homlokomon olykor kirajzolódó ráncokról meg inkább ne is beszéljünk! Bár Daniel szerint azok azért vannak, mert állandóan vicsorgok, mint egy dobbermann. Rohadj meg Dickens!
Igazán hálás vagyok neki amiért nem akar további kellemetlen témákat feszegetni. A fegyverbolt hallatán azonban felcsillannak a szemeim. Joggal! Sokkal jobban hangzik, mint egy kényelmetlen plázázás a karácsony előtti őrült tömegnyomorban. Ott garantált az agyfasz.
-És ezt eddig miért nem mondtad? Na, öltöny felső, fényes lépő, húzzunk ebből az elit kuplerájból! - Mint aki újult erőre kapott, csapom is össze tenyereimet.
-Hogy működik ez itt? A szobádhoz írják a fogyasztást? Nem bánnám, ha meghívnál. - Élcelődöm vele még egy kicsit, ám ekkor már a pénztárcámban turkálok. Kezem megáll egy pillanatra, mikor is népes, elég sokszínű családunkról tesz említést. Hiányoznak az otthoni karácsonyok, de mióta a nagypapi nincs, már semmi sem olyan.
-Szerintem már milliószor mondtuk nekik, hogy mi is várjuk őket itt New Yorkban. Még soha nem látogattak meg minket, pedig nem most költöztünk el otthonról. Hjajj de hát jó, legyen! Idén talán veled tartok. De akkor Aaliyahnak is jönnie kell! - Nem szívesen, de csak beadom a derekam a végére, nyilván azért feltételekhez kötve a dolgot. Ne csak nekem legyen már szar az ünnep.
Amennyiben Esther is indulásra kész, úgy már pattanok is fel a helyemről, alig várva, hogy meglátogassuk azt az üzletet. Talán még a lőtérre is kimerészkedik velem. Ez már csak tőle függ.

Esther Selassie imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gianna Selassie
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Like mother like daughter D7c38555e12da8fcf8f33f41c2e097fd17af6cf0
Like mother like daughter Tumblr_inline_obdoefbEhs1rfmocr_250
★ kor ★ :
30
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_obdodvsSd11rfmocr_250
★ idézet ★ :
You played me like nobody, when you were everything for me...
★ foglalkozás ★ :
Önvédelem oktató, főképp gyerekeknek
★ play by ★ :
Antonia Thomas
★ hozzászólások száma ★ :
26
★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_obdof6a92Y1rfmocr_250
TémanyitásRe: Like mother like daughter
Like mother like daughter EmptySzer. 9 Nov. - 20:05
Gia & Esther
“I Don't Want My Children to Walk in my Shoes. I Want them to Follow in My Footsteps and Go further than I Could Have Imagined

Ha én irányítanám a dolgokat, akkor mindenképp több időt töltenék a lányaimmal, hiszen olyan keveset tudunk együtt lenni és nekem, mint az anyjuknak néha hiányzik, az, hogy tartalmas időt tültsünk el közösen. De felnőttek, más utakon járnak, nem mindig kérnek az érzelgős anyjuk társaságából és ez így is van jól. Az időt amit rám szánnak maximálisan kihasználom.
- Kettesben? Jó anyádat kihagynád belőle? még mit nem! Elfogadom, hogy felnőtt nő, saját élettel, de azért azt már nem nyelném le, hogy a saját esküvőjéről kihagy. Számomra fontos a család, úgy nevelkedtem, hogy a családi értékek mindig előtérben voltak az életemben. Igen, éppen egy válás közepén vagyok, mert azt gondolom, hogy az önbecsülésem is legalább annyira fontos mint a család. Nem voltam szerencsés a szerelemben sem a házasságban, de a gyerekeimet mindennél és mindenkinél jobban szeretem. Róluk nem mondtam le.
Sóhajtva forgatom körbe a tekintetem cinikus bocsánatkérését hallva. Határozott elvekkel és mintával próbáltam őket nevelni, amibe a káromkodás és a csúnya beszéd nem fér bele, de Gia már felnőtt nő, nem fogok a szájára csapni, ha néha elhagyja ajkait néhány nekem nem tetsző szó. Annál is inkább mivel én is szolgáltam a seregben, férfiak között, ennél sokkal cifrább és tartalmasabb káromkodásokat is hallottam már. A jelenleg még férjem is elg gyakran használt ehhez hasonló kifejezéseket, nem igazán érdekelte, hogy engem zavar.
Felnevetek. Azt szeretem legjobban a kapcsolatunkban, hogy nincs bekorlátozva a tipikus anya-lánya keretek közé, sokkal inkább vagyunk egymás barátnői, ami azt hiszem, hogy ebben a rohanó világban nagyon fontos. Nem is akartam soha ráerőltetni, hogy szigorúan csak anyaként tekintsen rám. Szó mi szó, néha azért a csipkelődésével képes túllépni azt a bizonyos képzletbeli határt, de ez most nem az a szituáció.
- Számelemző nagyasszony? szinte nevetve ismétlem a szavait. - Vigyázz mit kívánsz csillagom, még ezzel a rossz csípővel is magam mögé utasítlak persze ez nem igaz. Nem vagyok már olyan fitt mint mondjuk tíz évvel ezelőtt, a sérülésem is egyre gyakrabban sajog, de azért egy laza kocogást még megbírok. Most, hogy így szóba került fel is írom a képzeletbeli listámra, hogy el kell kezdeni újra sportolni. Tényleg kezdek ellustulni.
Az utolsó korty kávémat is eltűntetem a csészéből, majd a gőzölgő palacsintámra koncentrálok. Ha ezt a hatalmas adagot eltűntetem tényleg el kell mennem szaladni a parkba. A hiúság azért ott motoszkál a fejemben, nem engedhetem meg magamnak, hogy elhízzak vagy slampos legyek. Nekem igenis fontos, hogy hogy nézek ki, kövezzen meg érte bárki.
Aaliyah miatt ismételten lehervad a mosoly az arcomról. Mindig összeszorul a szívem, ha rá gondolok, nem tudom, hogy mit ronthattam el annyira, hogy nemkívánatos személy vagyok az életében. Egy kötelesség, akivel néha szóba áll, főleg ha szüksége van valamire. Lehet, hogy Gia azért lett ennyire talpraesett és ennyire más, mint az ifjabbik lányom, mert őt a családom segítségével neveltem. Csúfosan elbuktam, mint anya. Egy nagyobb darabb palacsintát tömök be a számba, hogy valamivel lefoglaljam magam és ne fakadjak sírva.
- Olyan, mint az apja ez vitathatatlan, de felnéz rád. Fontos neki a véleményed. szólalok meg  miután sikerül lenyelnem a kaját. Komolyan is gondolom a szavakat. Aaliyah már egész kiskora óta felnéz a nővérére, mindig próbálta utánozni, mindig kereste a társaságát. Azt hiszem van egy kis esély arra, hogy meghallgatja őt és hajlik a szavára. Legalábbis annyira, amennyire egy lázadó kamasz képes erre.
- Köszi Gia... simítok végig kézfején hálásan. Minden lehetőséget ki kell használnom, hogy Aaliyah fejébe értelmet magyarázzunk. Nem tudom pontosan, hogy mi, de érzem, hogy valami nincs renben vele. Látom. És elmondhatatlanul zavar, hogy ennyire kihagy az életéből, hogy nem hagyja segítsek neki. Mintha csak egy nemkívánatos szomszéd lennék.
- Ez a munka tökéletes nekem, hidd el. Nyugodtan elvégzem a dolgom, és a napom hátralévő része szabad. Van idpm önmagamra. És...az irodában ülve nem robbant fel senki. ami nem hátrány az életben azt hiszem. Nem azért tanultam éveket a főiskolán, két gyerek mellett, hogy ne azt csináljam amihez értek és szeretek.
- Remek ötlet! helyeslek boldogan a felvetésre két villa pilacsinta között. Minél több időt tülthetek vele ebben a két hétben annál jobb nekem. - Szétnézek az ingatlan piacon a napokban. Beszélek a főnökömmel is, hátha akad valami kis apartman a zég közelében. mégiscsak egy ingatlanokkal foglalkozó cégnek dolgozom, akkor már ki kell használni a lehetőséget. Töltök egy-egy pohár vizet magunkank az asztalon álló kancsóból. Én bele is kortyolok a sajátomba. Az édes szirup kéri a hűsítő italt.
- Semmi köze hozzá, hidd el. Most csak olyan jó egyedül. Ennyi az egész. spkáig voltam gúzsba kötve a házasság által. Meglepetten nézek rá. Néha nem tudom eldönteni, hogy komolyan beszél vagy csak viccel. - Társkereső oldalra? Komolyan? soha nem voltam az ilyen jellegű dolgok híve. - Nem köszi, inkább kihagyom ezt a szuper lehetőséget, öreg vagyok már ehhez. Soha nem hittem az ilyen jellegű társkerersési legetőség sikerében. Online mindenki azt mond magáról amit akar, én jobban hiszek a személyes találkozásokban. Régimódi vagyok. Hátradőlök a székben. Olyan jól laktam, hogy úgy érzem menten szétrobbanok.
- Milyen harapós vagy ma kisasszony. mérem végig jelentőségteljesen. - De nem bánom, ha nincs kedved beszélni róla, akkor nem hozom szóba. Nem kötelező az anyáddal megbeszélni. újra kortyolok a vízből.
- A séta jól hangzik. Ezután az édes reggeli után ránk is fér egy kis mozgás azt hiszem. Aztán megnézhetnénk az új fegyverüzletet, három saroknyira innen. Úgy hallottam, hogy igazi különlegességeket is tartanak ott. teljesen belelkesedem az ötlettől. Ez a téma szerintem örökké közös pont lesz az életünkben.
- Karácsonykor tervezek hazautazni a farmra, rég nem láttam anyát, úgy hallottam, hogy egyre gyengébb. Ha akartok gyertek velem. nem is tudom, hogy mikor volt már együtt a család utoljára. - A nénikéid üzenik, hogy szeretnék látni végre a pofidat.






Hypothesis

When love hurts you, dare to love again.
When a friend falls, dare to be the first to extend a hand. When there is darkness, dare to be the first to shine a light. When there is injustice, dare to be the first to condemn it.

Gianna Selassie imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Esther Selassie
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Like mother like daughter Tumblr_n97yr1DWgl1sgzu21o6_250

Like mother like daughter Tumblr_inline_nq7o51kPre1rjsuj6_250
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_nq7o4fPPRo1rjsuj6_250
Shine bright like a diamond
♫ :

Sweet home Alabama

Where the skies are so blue
Sweet home Alabama
★ családi állapot ★ :
Elvált
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_nq7o4mvaor1rjsuj6_250
★ idézet ★ :
“Other times, I look at my scars and see something else: a girl who was trying to cope with something horrible that she should never have had to live through at all. My scars show pain and suffering, but they also show my will to survive. They're part of my history that'll always be there.
★ foglalkozás ★ :
Pénzügyi elemző
★ play by ★ :
Zoe Saldana
★ szükségem van rád ★ :
Jason
Sebastian, my ex
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_nq7o4uJ45Q1rjsuj6_250
TémanyitásRe: Like mother like daughter
Like mother like daughter EmptySzomb. 22 Okt. - 14:32


Esther&Gia

“When mama say that it was okay. Mama said that it was quite alright, our kind of people had a bed for the night and it was okay.”


Felemelőbb, számomra mindenféleképp örömtelibb lenne ez a beszélgetés, ha Leot kihagyhatnánk belőle, de azt a bizonyos látszatot ugye fent kell tartani, úgyhogy inkább essünk is túl rajta. Bár jó lenne, ha Esther háta mögött valaki tartana elém egy tükröt, hogy közben profi módon befolyásolni tudjam az arcvonásaimat. Az arc, a szem igen csak beszédes részei az embernek, és ez koránt sem jó a jelenlegi helyzetemben. Na, szóval Leo...
-Még nincs meg a pontos dátum. Én jobban szeretném, ha csak elmennénk kettesben egyet vacsorázni, de ő ragaszkodik a nagy csinnadrattához. - Forgatom meg elégedetlenkedve szemeimet.
-Nem tudom kinek akar bizonyítani. De lehet az egész megint csak a szokásos pasik közötti faszméregetésről szól. - Alig hogy kimondom, már harapok is nyelvem hegyére. Papiék konzervatív, szerény értékrendben nevelték Esthert, nem meglepő hát, hogy ő is ugyanezeket igyekezett a lányainak tovább adni. Egy ideig én is betartottam a szabályokat a káromkodásról. Aztán beléptem a U.S. Armyba, és ma már úgy szitkozódom, mintha kocsmában lennék. Valahogy be kellett illeszkednem.
-Bocs, nincs káromkodás! - Kezdek hadarva szabadkozni még mielőtt a fejemre olvashatna miatta. Felejtsük is el. Leoval és az eljegyzési bulival együtt. Ha van valami amit szívből, őszintén gyűlölök, az a száz felülés korán reggel, éhgyomorra. De még azt is szívesebben letolom, minthogy a Leoval való, rózsaszín, habos-babos szarba csomagolt kapcsolatomról áradozzak.
-Én már többször is ajánlatot tettem, hogy reggelente fussunk együtt a Central Parkban, de mióta ilyen számelemző nagyasszony lettél, és ágyba kapod a reggeli kávéd, teljesen eltunyultál. - Hamar feloldódom, és már kezdem is a szokásos piszkálódást amivel tudom, hogy húzhatom kicsit Esther agyát. Persze, mindezt szigorúan csak normális, amolyan visszafogott keretek között.
Mióta ennek a cégnek dolgozik, van hogy éjszakákat tölt még munka után is a laptop előtt. Nem várhatom el tőle, hogy hajnali hatkor kipihenten és üdén kocogni járjon velem.
Egyetlen egy személy árnyékolja be csupán a melengető koffeinem békés elfogyasztását. Hát persze hogy a húgocskám! De nem hibáztathatom érte Esthert, végülis én tettem róla említést, ő meg csak, mint aggódó anya, megragadja az alkalmat, hogy jobb belátásra bírjam. Persze, mert ez egy kamasz, lázadó kis csitri esetében olyan pofonegyszerű.
-Aaliyah egy az egyben olyan, mint az apja. Már bocs, de tényleg így van. Lehet tudnék valamennyit finomítani ezen az egész tinédzser lázadásán, de az alaptermészetét nem fogod tudni megváltoztatni. Hagyni kell, hogy elkövesse a hibákat és tanuljon belőlük. - Vonok vállat, mindvégig a poharat markolászva, elmélázva bámulva kifele közben az éledező utcákra.
-Nyilván normális keretek között. - Teszem még hozzá gyorsan, némi bűnbánással. Ha arra gondolok, hogy én mennyi hibát követtem már el eddigi életem során, kezdve az abortusszal amiről senki nem tud, kivéve Leot, hát... jobb ha inkább nem török pálcát Aaliyah feje fölött.
-De azért majd próbálkozom. Úgyis mondott valamit tegnap, hogy ma este skypeolni akar. Majd akkor beszélek azzal az okos kis buksijával. - Mert az nem járja, hogy az anyját kihagyja az életéből. Nagyon nem.
Elcsendesedem, miközben a beszámolóját hallgatom a munkáról, az életéről. Néha kortyolok egyet kettőt a Melangeból.
-Esther, őszinte leszek veled. Ez a meló totál nem neked való. El se tudnám képzelni, hogy egy olyan hely után, mint a sereg is volt, megelégedjek egy csomó számmal és végtelenbe nyúló papírmunkákkal. - Ami a szívemen, az a számon. Volt kitől örökölnöm. Khmm... Persze tisztában vagyok azzal, hogy a sérülésével nem engedik többé terepre, de annyira bosszantó, hogy az anyámnak be kell érnie ennyivel. Számol, bérszámfejt és néha kávét főz valami felkapaszkodott, lusta üzletembernek. Rohadt dühítő!
-A lakásbérlés jól hangzik, a lőtér még jobban! - Buzgón helyeslem ötletét.
-Ameddig itthon vagyok, ha gondolod, szívesen elmegyek veled lakásokat nézni. - Tudom, hogy majd' kicsattan az ötlet hallatán. Igazából én is örülnék neki ha magával vinne. Szeretnék minél több időt vele tölteni. Még ha nem is tűnök egy érzelgős típusnak, néha rohadtul hiányzik az anyukám.
Feddésére harsányan felnevetek, s csak akkor csendesedem el, amikor a pincér megérkezik az egymásra tornyozott palacsintákkal. Mennyei manna!
-Remélem nem azért, mert még mindig az ex-férjed bűvkörében élsz! Mármint, nincs vele semmi bajom, a hibbant lányához hasonlóan engem is a sajátjaként nevelt, de a végére már tényleg elszaladt vele a ló. - Már ha a hálójukból olykor-olykor kiszűrődő veszekedésekre, ordibálásokra gondolok.
-Nem akarsz regisztrálni valami társkeresőre? Ott van a Tinder. Ezek már nem olyanok, mint régen is voltak. - Igazából nem tudom miért erőltetem ennyire ezt az egészet. Annyi év házasság után lehet hogy csak egyszerűen élvezni akarja a szingliséget. Néha én is vágyom rá.
Izgatottan pakolok a tányéromra néhány palacsintát, és öntöm nyakon a juharsziruppal. Ám amennyire vágytam erre a kalória bombára, legalább olyan gyorsan el is megy tőle a kedvem mikor Esther az esküvőt említi. A tervezettnél hangosabban csattan tányéromon a villám, felszúrva rá egy falat a palacsintából.
-Lehetne, hogy ne beszéljünk most az esküvőről meg Leoról?! - Emelem szám elé a bordűr szalvétát, majd újra megpróbálkozom a reggeli elfogyasztásával.
-Így is eléggé izgulok miatta. - Teszem még hozzá mielőtt szagot foghatna.
-Jó étvágyat! - Kontrázok rá. Előbbi feszültségem csak akkor kezd feloldani amikor papit és a palacsintáját említi.
-Papi mindenben verhetetlen volt! - Nosztalgikus, ám egy kissé mégis szomorkás mosolyra húzódik a szám, így szemlélgetve a következő falatot.
-Reggeli után még terveztél valamit? Elmehetnénk körülnézni valamelyik plázába vagy csak sétálhatnánk egyet a Central Parkban, ha van kedved. - Állok elő az ötlettel. Azt se tudom már mikor voltam utoljára egy kiadós plázázáson.

Esther Selassie imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gianna Selassie
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Like mother like daughter D7c38555e12da8fcf8f33f41c2e097fd17af6cf0
Like mother like daughter Tumblr_inline_obdoefbEhs1rfmocr_250
★ kor ★ :
30
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_obdodvsSd11rfmocr_250
★ idézet ★ :
You played me like nobody, when you were everything for me...
★ foglalkozás ★ :
Önvédelem oktató, főképp gyerekeknek
★ play by ★ :
Antonia Thomas
★ hozzászólások száma ★ :
26
★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_obdof6a92Y1rfmocr_250
TémanyitásRe: Like mother like daughter
Like mother like daughter EmptyKedd 18 Okt. - 9:37
Gia & Esther
“I Don't Want My Children to Walk in my Shoes. I Want them to Follow in My Footsteps and Go further than I Could Have Imagined

Az élet folyton változó kuszaságában egyetlen stabil pont van az életemben és az a lányaim. Bár nem voltam mindig olyan anya, amilyent érdemeltek volna, de minden hibámmal együtt teljes szívemből szeretem őket. Néha távolságtartó vagyok, máskor túlságosan kemény, máskor meg már idegesítően ragaszkodó. Vannak szituációk amiket ennyi idősen sem sikerült megtanulnom normálisan kezelni, talán egyszer sikerülni fog. Az én anyám keménykezű, szigorú elveket valló nő volt, aki úgy szeretett, hogy közben nem kényeztetett el, amikor kellett gyengéd volt, máskor pedig kitartó. Azt hiszem, hogy ezen tulajdonságomat tőle örököltem. Apa vajszívű volt. Neki is voltak ugyan szabályai, de mindannyian képesek voltunk az orránál fogva vezetni mert nem volt olyan, amit nem tett volna meg értünk. Talán emiatt a gyengédség miatt álltam hozzá sokkal közelebb, mint anyámhoz.
Gianna sokkal jobban hasonlít rám, mint azt szeretné azt hiszem. Az akarata, a távolságtartó viselkedése, a mosolya, az ambíciói. Néha magamat látom visszatükröződni a szemében. Sosem vallaná be azt hiszem, de biztosan ő is látja azokat a tulajdonságokat amik olyanná teszik őt mint én. Az elmúlt közel harminc évben sokszor gondoltam arra, hogy az apja méltán lehetne büszke arra, hogy milyen klassz lánya van, vajon felismerné magát benne? A tekintetét, a göndör fürtöket.
Tudom, hogy milyen veszélyes a szakmája, hogy mennyi félelem és kétely lehet benne minen egyes bevetés alkalmával, én is rettegek. Szeretném itthon tartani őt, biztonságban tudni, de nem akarom letörni a szárnyait. Csak reménykedni tudok abban, hogy hamarosan eljön az idő amikor visszavonul.
Szorosan ölelem magamhoz, kihasználva a pillanatot, hogy megtehetem, talán egy kicsit hosszabb ideig is, mint az már kényelmes. Boldog vagyok, hogy végre itt van velem, hogy láthatom, és első látásra minden rendben van vele.
- Mikor lesz a buli? Remélem anyádat nem felejtitek le a listáról. kedvelem Leot. Első benyomásra voltak vele kétségeim, de látva, hogy Gia szereti elfogadtam én is. Ha a lányom őt választotta rossz ember nem lehet. - Minden rendben veletek? Izgultok nagyon? érdeklődöm tovább miután ebelekortyolok a kávémba.
- Nem túl hosszú idő. Mielőtt vissza utazol még szeretnélek látni. ezt már most leszögezem, mert legutóbb is hirtelen ment vissza a seregbe, engem csak akkor hívott telefonon amikor már a bázison volt. Jó lenne, ha ezt nem játszaná el ismét.
Aaliyah neve hallatán görcsbe rándul a gyomrom. Nem tudom, hogy mit ronthattam el vele kapcsolatban, hogy ennyire távolságtartü velem. Nem kívánja a társaságom, nem akar evlem élni, alig kommunikálunk. Minden szavam támadásnak veszi. Felsóhajtok.
- Nem tudom mihez kezdjek vele. Egyszerűen nem hajlandó normálisan beszélni velem. Minden szavam támadás számára, engem hibáztat a válás miatt. Már mindent próbáltam, de semmi nem hatékony vele szemben. Néha felhív, általában akkor ha pénzt szeretne, két hetente egyszer hajlandó találkozni is velem és ennyi. Teljesen az apja hatása alatt van. úgy gondolom, hogy anyaként is jogom van a boldogságra, arra, hogy úgy éljem az életem ahogyan akarom anélkül, hogy a lányom emiatt ki kiállt örök ellenségnek. Az apja mellett már nem voltam boldog, de a válással nem róla mondok le, hanem az apjával közös életemről.
- Örülnék, ha megpróbálnál beszélni vele és leszervezni egy találkozót, hátha ketten jobb belátásra tudjuk már bírni. kapaszkodok minden szalmaszálba.
- A palacsinta tényleg finom. helyeslek beleegyezően és a melletünk álldogáló pincértől rendelek két adag palacsintát extra adag sziruppal. Ha már lúd legyen kövér.
- Hát velem csak a szokványos dolgok történnek. A meló mindig ugyanaz, számok és számok. Néha kicsit besokkalok, de jelenleg csak ez tölti ki az életem. Ja, jó kis hely, közel van a melóhelyhez és a lőtér is csak pár saroknyira van busszal, de őszintén, már kezdem unni kicsit. Gondolkodom azon, hogy bérelnék egy kis lakást valahol a közelben. Mit gondolsz? már másfél éve szállodákban élek, hol itt hol ott. Bár eleinte volt benne egy kis izgalom, mostanra már unom.
- Giaaaa! kapom fel fejem a kérdését hallva és hogy zavart mosolyomat leplezzem belekortyolok az italomba. Mindig is szabad kommunikáció volt köztünk, olyan ő, mint a legjobb barátom, de azért mégiscsak a lányom, ezt a tényt pedig van amikor jobb szem előtt tartani.
- Nincs semmi komoly, vagy senki említésre méltó. Élvezem a függetlenséget. Egy-két futó kis kalandom volt, de senki olyan, aki említést érdemelne. Nem ismerkedem, nem tervezek kapcsolatot kezdeni senkivel, az elmúlt évben tényleg csak magamra koncentráltam, de azt besimerem, hogy volt egy-két férfi aki közelebb került hozzám, de ennyi. És ez most elég is.
- Mondd csak, mikor tervezitek az esküvőt? fordítom vissza a témát rá, miközben a pincér az asztalra pakolja a gőzölgő palacsintákat. Illatuk betölti az egész teret.
- Jó étvágyat. pakolok át két darabot a tányéromra és jol nyakon öntöm a sziruppal. - Emlékszel papa palacsintáira? Nála jobban senki nem csinálja.





Hypothesis

When love hurts you, dare to love again.
When a friend falls, dare to be the first to extend a hand. When there is darkness, dare to be the first to shine a light. When there is injustice, dare to be the first to condemn it.

Gianna Selassie imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Esther Selassie
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Like mother like daughter Tumblr_n97yr1DWgl1sgzu21o6_250

Like mother like daughter Tumblr_inline_nq7o51kPre1rjsuj6_250
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_nq7o4fPPRo1rjsuj6_250
Shine bright like a diamond
♫ :

Sweet home Alabama

Where the skies are so blue
Sweet home Alabama
★ családi állapot ★ :
Elvált
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_nq7o4mvaor1rjsuj6_250
★ idézet ★ :
“Other times, I look at my scars and see something else: a girl who was trying to cope with something horrible that she should never have had to live through at all. My scars show pain and suffering, but they also show my will to survive. They're part of my history that'll always be there.
★ foglalkozás ★ :
Pénzügyi elemző
★ play by ★ :
Zoe Saldana
★ szükségem van rád ★ :
Jason
Sebastian, my ex
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_nq7o4uJ45Q1rjsuj6_250
TémanyitásRe: Like mother like daughter
Like mother like daughter EmptyCsüt. 22 Szept. - 11:49


Esther&Gia

“When mama say that it was okay. Mama said that it was quite alright, our kind of people had a bed for the night and it was okay.”


Leo ma kifejezetten korán kelt. Volt valami papírmunkája bent a kirendeltségen. Szeret korán elindulni, hogy még a reggeli észvesztő dugó előtt beérjen. Na meg, hogy minél hamarabb letudhassa a munkát, és száguldhasson haza, ellenőrizni, a kedves menyasszonya nem-e lépett le. Már megint. Úgy kábé fél éve volt egy kudarcba fulladt próbálkozásom. Amint kitette a lábát a házból, és a kocsija legurult a felhajtónkról, már fordítottam is rá a bejáratiajtóra a zárat. Mindenemet besuvasztottam egy bőröndbe és a katonai hátizsákomba. Nem hajtogattam élére a ruhákat, nem értem rá ilyen apróságokkal vesztegetni az időmet. Hátborzongató volt látni, hogy az ember igenis képes két táskába bepakolni az egész életét, ha a mindenkori menekülés a cél. Aztán kattant a kulcs a zárban. Otthon hagyta a mobilját. Halál nyugodtan járatta sátáni tekintetét a táskák, és köztem. Félelmetes volt. Ennél a lelkiterrornál az is jobb lett volna, ha inkább beépít a gipszkarton falba, de ő csak mosolygott. És nem ment vissza. A nap hátra lévő részét, sőt, azt a néhány hetet, ami az újabb kiküldetésünkig még hátra volt, otthon töltötte home officeban. Mert milyen szomorú, hogy ő a szárazföldi erőknél szolgál és megint nem fogunk találkozni hónapokig...
Egész testem megfeszül, mikor a fürdőszoba tükrében meglátom őt az ajtófélfának támaszkodva. Az a kibaszottul gusztustalan, khaki színű polár pulcsi van rajta. Szóval lehűlt odakint. Ez azt jelenti, már el is intézte amit kellett. Úgy teszek, mint aki nem vesz róla tudomást, s csak a gyors, igazán egyszerű, semmi csicsa sminkelés befejeztével fordulok felé. Hajam beszárítva, félhosszú, sűrű, bongyor fürtökben keretezi arcom. Egy világoskék, hosszúujjú ing van rajtam szürke színű, koptatott csőfarmerral.
-Hideg van kint. - Gondoskodóan közelebb lép, és begombolja a három legfelső gombot is a ingemen. Feszültség gerjed bennem. Legszívesebben újra bemosnék neki, mint legutóbb is tettem.
-Hová mész?
-Csak Estherrel találkozom. Nem látott az utolsó vezénylésem óta. Tudod mennyire aggódik.
-Miért nem skypeoltok? - A kurva szádért!
-Leo, ő az anyám. Tudod, hogy addig nem nyugszik meg ameddig két saját szemével, élőben nem látja, hogy minden oké.
-Na jó... Kettőre azért érj haza! Foglaltam asztalt abban az étteremben ahova az eljegyzési bulit szervezzük. Egy kis előkóstolás. Ne edd degeszre magad! - Érezheti, hogy valamennyire ellenállok, de ő nem tágít, tarkómnál fogva közelebb von és egy csókot nyom a homlokomra. Magamra öltöm a szokásos erőltetett mosolyomat, és már itt se vagyok. Kezem-lábam remeg egy ki szabadságért.
Az itthon töltött idő sokkal stresszesebb, mint egy-egy felderítés.
Viszonylag gyorsan lezavarom az utat a motelig ahol épp lakik Esther. A reggeli csúcs után indultam el jóval. Jól láthatóan megforgatom szemeimet, mikor épp csak kiszállva a Jipp-ből, meglátom Esthert hevesen kalimpálni az ablak mögött. Igazából örülök neki, hiányzott. Csupán csak szeretem bosszantani.
-Szia! Te is hiányoztál. - Mondom némi játékos gúnyolódással hangomban, de tudja jól, hogy csak ugratom az ilyen és hasonló érzéketlen megnyilvánulásaimmal. Igazából ez egyfajta védekező mechanizmus amivel próbálom palástolni az érzéseimet. Ha nem is mondja, biztos vagyok benne, hogy ezt ő nagyon is jól tudja.
-Mmm... jól, kösz! Leoval tervezzük a naaagy eljegyzési bulit, vagyis inkább ő tervezi. Nagyon rá van pörögve a témára. Tudod... - Játszi könnyedséggel beszélek Leoról és az egész, habos-babos szarság mögé bújtatott rémálomról ami a jövőben rám vár.
-Őőő... két hét. Azt hiszem. Igen, annyi. - Még két hét ebben a valóságos földi pokolban.
Mialatt ő a húgomat említi, én leintem az épp körülöttünk legyeskedő pincért egy jó forró Melange reményében. Utána szólalok csak meg.
-Aaliyah szerintem megint valami szar...khm... valami gebaszba keverte magát. Tegnap skypeoltunk és láttam egy zúzódást a nyakán. - Tudom, hogy ez most rosszul érinti Esthert, de jobb ha tud róla, és mint az anyja, időben közbelép. Ha már nálam nem tette meg. Bár nagy színész vagyok, Leonard pedig kiváló manipulátor. Nem hibáztathatom érte.
-Mit eszünk? Most valahogy olyan juharszirupos palacsinta hangulatom van. Nem tudom. Talán az időjárás miatt. És már herótom van a tojásos kajáktól. - Fintorogva megborzongok, és mikor megkapom végre a hőn áhított kávémat, két tenyerem közé fogom a poharat némi felmelegedés reményében, bokáimat a szék alatt keresztezem egymással.
-Na és veled mizu? Milyen a meló? Meg ez a hely. Elég puccosnak tűnik. - Vezetem körbe tekintetem az ebédlőn, majd a poharam mellé kapott hosszú szárú teáskanálért nyúlok, hogy lekanalazhassam kávém tetejéről a tejhabot. A seregben csak presszó kávé van tejjel. Ki kell élveznem most az utolsó cseppig!
-Na és van valaki, akivel együtt szoktatok hemperegni a szobádban? - Ki tudja? Érhetnek még meglepetések. Estherrel a kapcsolatunk sokkal inkább barátibb, mint a szokványos anya-lánya izék. Talán azért, mert fiatalon szült, de lehet, hogy akkor sem lenne más, ha harminc évesen hozott volna a világra.

Esther Selassie imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gianna Selassie
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Like mother like daughter D7c38555e12da8fcf8f33f41c2e097fd17af6cf0
Like mother like daughter Tumblr_inline_obdoefbEhs1rfmocr_250
★ kor ★ :
30
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_obdodvsSd11rfmocr_250
★ idézet ★ :
You played me like nobody, when you were everything for me...
★ foglalkozás ★ :
Önvédelem oktató, főképp gyerekeknek
★ play by ★ :
Antonia Thomas
★ hozzászólások száma ★ :
26
★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_obdof6a92Y1rfmocr_250
TémanyitásLike mother like daughter
Like mother like daughter EmptySzer. 21 Szept. - 21:38
Gia & Esther
“I Don't Want My Children to Walk in my Shoes. I Want them to Follow in My Footsteps and Go further than I Could Have Imagined

Négy hónapja nem láttam már a lányomat, úgyhogy a ma reggeli kávézással egybekötött villásreggelinek nagyon örülök. Sokkal boldogabb lennék, ha Aaliyah is velünk tartana, de tegnap este írt egy üzenetet, hogy mégsem ér rá. Gondolom az apja megint lebeszélte róla, nehezen tudom elképzelni, hogy a kislányomnak milyen más programja lehet szombaton délelőtt. A kényelem kedvéért a mostani lakóhelyemül szolgáló kis hotel éttermébe hívtam Gianát. Egész jó kis reggelit szolgálnak fel és a kávéjuk kifejezetten finom.
Későn ébredtem fel a reggel, az előző nap éjszakába nyúlóan dolgoztam. Néha itthon is folytatom a bent felébehagyott munkát. Nem lenne kötelező, de szeretem csinálni és társaság híjján nincs mivel eltöltenem az időmet. Izgatott vagyok, hogy végre találkozhatok a gyerekemmel. Mindegy hány éves, mindegy mennyire önálló és felnőtt mindig a kislányom marad. Iszonyatosan büszke vagyok rá, bár ugyanannyira féltem is őt. Az én katonai karrierem bár nagyon gyorsan véget ért, pontosan tudom, hogy mivel jár a munkája, milyen veszélyeget rejt magában és ezért minden alkalommal összeszorul a szívem amikor elköszönünk egymástól. Mai napig nyoma van rajtam a katonaságban eltöltött éveknek, fizikálisan, szellemileg és lelkileg is, valószínűleg amíg élek nem fogom elfelejteni.
Melegítő nadrágban és mályvaszínű pulcsiban trappolok le az étkezőbe, hogy elfoglaljak kettőnknek egy asztalt. Az odaérkező picértől kérek két étlapot és egy kávét, amíg várakozok. Hirtelen köszöntött be az ősz, szinte egyik pillanatról a másikra lett hideg. Alabama után nehezen szoktam hozzá a New Yorki időhöz. Az átlagosnál is csendesebb a forgalom, a gőzölgő fekete szinte pilalnatokon belül az asztalomhoz ér. Imádom a forró kávét. Két kézzel, óvatosan markolok rá a csészére és kortyolok bele az italba. Élvezem a kávé zamatos ízét, imádom ahogy az ízek összeérnek a számban. Szórakozottan játszom az egyik szalvéta sarkával, amikor az ablakon keresztül megpillantom az én gyönyörű lányom. Lelkes integetésbe kezedek, hogy észrevegyen. Ha tehetném bezárnám egy szobába és nem engedném vissza abba a földi pokolba ahol idejének nagy részét tölti.
Felállva intek neki ismét, ezúttal akkor, amikor belép a hotel hangulatos kis éttermébe.
- Na végre. ölelem magamhoz jó szorosan meg sem várva, hogy legalább a kabátot levegye. - Nagyon örülök, hogy végre láthatlak. Ülj le kérlek. intek az üres szék irányába és én is elfoglalom a sajátom. Szemem le sem veszem róla egy pillanatra se, tekintetemmel megvizsgálom, hogy megfigyelem, biztos akarok lenni abban, hogy nincs rajta egyetlen karcolás sem.
- Mesélj, hogy vagy? Meddig leszel itthon? mindig tudni akarok mindenrők, de azt hiszem ez az anyák betegsége és ennyi még talán megbocsétható.
- A húgod sajnos nem tudott eljönni. próbálom rövidre zárni ezt a témát.  





Hypothesis

When love hurts you, dare to love again.
When a friend falls, dare to be the first to extend a hand. When there is darkness, dare to be the first to shine a light. When there is injustice, dare to be the first to condemn it.

Gianna Selassie imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Esther Selassie
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Like mother like daughter Tumblr_n97yr1DWgl1sgzu21o6_250

Like mother like daughter Tumblr_inline_nq7o51kPre1rjsuj6_250
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_nq7o4fPPRo1rjsuj6_250
Shine bright like a diamond
♫ :

Sweet home Alabama

Where the skies are so blue
Sweet home Alabama
★ családi állapot ★ :
Elvált
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_nq7o4mvaor1rjsuj6_250
★ idézet ★ :
“Other times, I look at my scars and see something else: a girl who was trying to cope with something horrible that she should never have had to live through at all. My scars show pain and suffering, but they also show my will to survive. They're part of my history that'll always be there.
★ foglalkozás ★ :
Pénzügyi elemző
★ play by ★ :
Zoe Saldana
★ szükségem van rád ★ :
Jason
Sebastian, my ex
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
Like mother like daughter Tumblr_inline_nq7o4uJ45Q1rjsuj6_250
TémanyitásRe: Like mother like daughter
Like mother like daughter Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Like mother like daughter
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» mother & daughter | just an average day
» Josie & Jess - Mother & Daughter Cake Time
» bad mother
» mother of the year
» Clyde & Conrad ~ mother sent me

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Brooklyn :: Ettermek, cukrászdák, kávézók-
Ugrás: