New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 72 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 72 vendég :: 3 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lambert Schultz
tollából
Ma 00:10-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 23:11-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 22:48-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 22:48-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 22:45-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:33-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 22:13-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Tegnap 22:05-kor
Tiger Kareem Abbar
tollából
Tegnap 22:00-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

mother & daughter | just an average day
Témanyitásmother & daughter | just an average day
mother & daughter | just an average day EmptySzer. Jún. 21 2017, 14:00

Charlie and mom
just an average day




Úgy volt, hogy a fotózásnak már délre vége lesz, és marad idő hazamenni, átöltözni, aztán bevásárolni, és elmenni Charlie-ért az iskolába, elvinni ebédelni, hogy aztán együtt tölthessük a délutánt. Tegnap előre elterveztem az egész napot, ezzel szemben már reggel óta káosz minden. Azt hittem, a hét végéig enyém lesz a kocsi, a szüleim gyakran kölcsön adják a sajátjukat, mert már nemigen járnak el sehová, pláne hosszabb utakra nem, anyukám betegsége miatt. Nekem meg néha nagyon jól jön, időt és pénzt tudok spórolni vele. Aztán ma reggel, ahogy kitettem a lányomat a sulinál, jelezték, hogy mégis kell nekik a jármű a hétvégére, hát maradt a tömegközlekedés. Mivel a munka elhúzódott, hogy még időben odaérhessek Charlie-ért, kihagytam a hazautat és az átöltözést, így az egy üzleti magazinnak készült fotósorozathoz összeállított külsővel most úgy festek, mint a manhattani, jól menő üzletasszonyok. Mondanom sem kell, a szerényebb dolgokhoz szokott helyiek úgy néznek rám a buszon, mintha ufó lépett volna közéjük. Legszívesebben rájuk szólnék, hogy mi van, nem láttatok még elfoglalt, egyedülálló anyukát? De nem az ő hibájuk, hogy felborult a napom, és frusztrált vagyok.
Valójában a dolgok azóta borultak fel kicsit, hogy Charlotte-ot felvették az elit iskolába, amiért büszkébb már nem is lehetnék rá, de tény, hogy emiatt történt itthon néhány változás. Először is az anyagiak... Igaz, hogy ösztöndíjas, ami természetesen nagyon jó. Máshogy nem is tudnám odajáratni. De be kellett szerezni így is néhány új dolgot, tankönyveket, tanszereket, egyenruhát, egyszerre több váltást is, majd rászabatni, aztán itt a közlekedés is. A régi iskolája csupán két saroknyira volt tőlünk, ami azt jelenti, hogy gyalog minden gond nélkül elkísérhettem minden nap, nem volt gondom az utaztatásra, és időben sem volt messze. Most minden nap át kell ugranom érte Manhattanbe, és az elég változatos munkám mellett ezt nem mindig egyszerű megoldani. De persze nem panaszkodom, mert mindennek ellenére örülök, azt meg végképp nem akarom, hogy bármit is megérezzen a helyzet hátrányából. Neki egyedül az a dolga, hogy jól tanuljon, hiszen okos kislány, és bár ez még nagyon messze van, de minden esélye megvan rá, hogy bejusson valamelyik borostyán ligás egyetemre. Hiszen mi másért jók ezek a flancos elit iskolák, ha nem ezért?
- Bocsánat, elnézést, itt leszállnék – nyomakodok előre a tömött buszon a kijárat felé. Szerencsére a visszaút már nem lesz ilyen forgalmas, ami már csak azért is jó, mert a bevásárlás után felpakolva kell majd megtennünk. Az idő és pénz kérdést is figyelembe véve úgy döntöttem, a legjobb, ha ma hagyjuk a drága éttermet, és otthon készítek valamit kettőnknek. Remélem, Charlie nem lesz nagyon csalódott. A spagettim szerintem egész jó szokott lenni, tudtommal ő is szereti, és van egy süteményrecept, amit már hetek óta ki akarok próbálni, hát most itt az alkalom. Talán segítségem is lesz a sütés-főzésnél, ha Charlotte nem akarja inkább a jégrevüt nézni a tévében.
- Charlie – integetek a gyereknek egy fa árnyékából, amikor kilépnek a társaival az épületből. - Van egy rossz hírem, kicsim: ma mégsem megyünk étterembe – közlöm vele azonnal a rossz hírt, amint közelebb ér, és nyomok egy puszit a feje búbjára.




mind álarcot viselünk
Nora Weston
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
mother & daughter | just an average day Tumblr_nfkkaiiFiV1r7rw99o8_250
mother & daughter | just an average day Tumblr_nk01vqCszl1r7rw99o2_250
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
“Here's to strong women.
May we know them.
May we be them.
May we raise them.”

- Hey, it's me, Elle Johnson. -
♫ :
get up and try
★ lakhely ★ :
✧ Lewisburg, West Virginia
★ :
mother & daughter | just an average day Tumblr_mwlkeb6QHD1r7rw99o4_250
★ idézet ★ :
Take it day by day, don't stress
too much about tomorrow.
★ foglalkozás ★ :
✧ boutique owner - Elle Fashion Boutique
★ play by ★ :
✧ Katie Cassidy
★ szükségem van rád ★ :
"Be strong enough to stand alone,
smart enough to know
when you need help,
and brave enough to ask for it."
★ hozzászólások száma ★ :
613
★ :
mother & daughter | just an average day Tumblr_inline_nlzygwvyha1ssflgq
TémanyitásRe: mother & daughter | just an average day
mother & daughter | just an average day EmptyCsüt. Júl. 06 2017, 12:52

• • •

Amikor anyu reggel az iskolában hagyott, alig vártam a tanórákat, ugyanis a tesi tanár néni tegnap megígérte, hogy a ma csak játszani fogunk. Nem mintha bánom, ha gyakorlatokat kell csinálnunk, de a különböző játékok mindig sokkal izgalmasabbak, mint például többször körbefutni az udvart.
Matekon dolgozatot írtunk, amire tegnap délután két órán keresztül készülődtem. A tanárnő még egy mosolygós arcocskát is rajzolt a hibátlan eredményem mellett, így biztos, hogy anyu szája is ilyen ívbe fog görbülni, ha meglátja a csillagos ötöst. Az olvasás egyre jobban megy, viszont az írás annyira nem. Pedig még az osztályfőnökünk is megdicsér, akárhányszor szépen kimásolok egy szöveget.
- Hé, Charlie! – szólít le Tim a szünetben a folyosón. – Apukád tud a helyesírásodról? – kérdi kicsit rosszmájúan, mire én csak megforgatom a szemem.
- Ugh, Tiiiim… - kezdek bele a válaszomba. – Már hogy ne tudna? Téged apukád nem kérdezget az iskoláról? – teszek fel egy kérdést, amire egyértelműen tudom a választ. – De nyilván, ha nem teszi, nem mondom el és anyu sem, mert nem akarjuk, hogy erre gondoljon, ha például bevetésre megy. – hencegek a szerencsés helyzettel, a szám pedig fülig ér. Ekkor Stephanie mellém lép és vállamra helyezi a tenyerét.
- Nem akarunk bántani, Charlie… - arca kissé eltorzul, tanácstalanul összepréseli az ajkait.
- De? – kérdem kicsit türelmetlenül, tekintetem a barátaim arcai között ugrál.
- Jen szerint nincs is apukád… - böki ki végül, én pedig ijedtségemben hirtelenül köpni, nyelni nem tudok.
- És ti hisztek neki? – kérdem csalódottan, és noha jól esne, ha nemmel válaszolnának, igyekszem titokban tartani, mennyire bánt, hogy jobban hisznek Jennynek, mint nekem. Az én barátaim, és nem az övéi... Végül inkább ott hagyom őket a kínos csendben és a tanterem felé veszem az irányt.
Valahol legbelül tudtam, hogy egyszer kiderül az igazság, de nem gondoltam volna, hogy még a saját barátaim sem hisznek majd nekem. És mi van, ha apukám tényleg titkos ügynök? Nem tudhatják igazából, hisz anyu még nekem sem mesélt róla.
Amint kicsengetnek, a lehetőleg leggyorsabb módon bedobom a hátizsákomba a cuccaimat és a sor legelején állok meg, indulásra készen. Amikor Rora mellém áll, Lizara tekintek, aki látszólag nem érti, ezúttal miért nem vele álltam párba. Noha a szünetben semmit nem mondott apukám ellen, mellém sem állt, így a többiekhez képest is csak egy sértett pillantást érdemel.
Immár az iskola épületén kívül az előttem álló teret fürkészem anya után kutatva. Végül meglátom az egyik fa közelében, így mosolyogva odaszaladok.
- Anyuuu! – ölelem meg szorosan és pár másodpercig nem is engedem el. Amikor azonban elmondja, hogy van egy rossz híre, felszegem államat és az arcára pillantok.
- Ó! – engedem el, majd kisöpröm az arcomból a hajam. – Akkor hol fogunk enni? – kérdem értetlenül, majd a tenyerébe csúsztatom az enyémet. Igazából nem is vagyok annyira éhes, így eszembe jut egy alku, amibe anya talán belemegy. – Mami… - szólítom meg végül rövid elmélkedés után. – Haaaa… mesélsz nekem apuról, akkor nem is kell kajcsiznunk. Úgyis megettem mindent, mindent, mindent ebédkor, szóval kibírom holnap reggelig. – mosolyodom el szélesen, és bár tudom, hogy később valószínűleg meg fogok éhezni, nem foglalkozom ezzel a gondolattal. Az majd csak később lesz gond.
- Tehááát… mi apu pontos neve? – vágok bele a kérdezősködésbe.




Anyunak  :mother & daughter | just an average day 1471401822:  és bocsánat, hogy megvárakoztattalak
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: mother & daughter | just an average day
mother & daughter | just an average day EmptySzer. Júl. 19 2017, 00:24

Charlie and mom
just an average day




Már attól sokkal jobb lesz ez a félresiklott nap, hogy végre megpillantom a lányomat. Az a boldog mosoly az arcán, ahogy megörül nekem, amint a látómezejébe kerülök, ahogy hozzám szalad, ahogy szorosan átölel az apró karjaival... ezek azok az apró dolgok, amelyek képesek mindent megszépíteni. A csalódottság kihallatszik a hangjából, amikor közlöm vele, hogy változott a terv, és mégsem megyünk étterembe. Pedig igazából jobb lesz így. Amit mondani akarok neki, amiről beszélnünk kell, az bőven megérdemli, hogy kicsit kettesben maradjunk, és nyugodtabb körülmények között tudjunk társalogni.
- Úgy gondoltam, ehetnénk otthon. Csinálok spagettit. Azt szereted, nem? - És nem is tart sokáig elkészíteni, túl sok hozzávaló sem kell hozzá, egyszerű, de nagyszerű. Az még nekem is megy. - Segíthetsz is, ha szeretnél. Mit szólsz? Főzünk együtt? - simítok végig lágyan arcán a kézfejemmel. Aztán megfogom a kezét, hogy megindulhassunk végre.
- Ma buszozni fogunk. Nincs kocsi – közlöm vele is, csak hogy ne keresse feleslegesen a szüleim járművét, amivel néha érte szoktam jönni. A buszváró szerencsére nincs túl messze, néhány lépés után már lehet is látni. Épp azt próbálom kisilabizálni ebből a távolságból, hogy vajon hányan várnak már ott, mennyire lesz zsúfolt, amikor Charlie előhozakodik a kérésével. A meglepettségtől olyan váratlanul torpanok meg, hogy mögöttünk majdnem belénk ütközik valaki.
- Az apukádról akarsz hallani? - kérdezek vissza döbbenten. Létezhet ekkora véletlen? Hogy a hétvégén, ennyi év után, ismét találkoztam Becks-szel, arra készülök, hogy hamarosan összehozzam őket a lányommal, és erre Charlie éppen most érdeklődik felőle? Kétlem, hogy Becks megkerült volna engem, és meglátogatta volna őt az iskolánál. Nem tenne ilyet, mi értelme lenne? És ha valaki látott bennünket együtt...? Az egésznek nincs értelme, biztos tényleg csak véletlen. Nem túl rég volt apák napja is. A gyerekek pedig kíváncsiak. - Történt valami, amiről nem tudok, Charlotte? - kérdezek azért mégiscsak rá, mielőtt bármi konkrétat mondanék. Nem terveztem az utcán előhozakodni neki a témával, inkább majd otthon, nyugodtabb körülmények között.
- Tudod, hogy nem igazán ismertem apukádat, ugye? - A kérdést akaratlanul is múlt időben fogalmaztam, pedig az, hogy ismét összehozott bennünket a sors, még nem jelenti azt, hogy sikerült valóban közelebbről megismernem. - De persze beszélhetünk róla, ha szeretnéd. És ez nem zárja ki, hogy ebédeljünk. Sőt! Ebédelni kell. Fogadni mernék, hogy már akkor éhes leszel, amikor hazaérünk – teszem még hozzá elmosolyodva. Egy hét éveshez képest kiváló étvágya van, annyi biztos. De ez normális, főleg amikor valaki annyira élénk és energiával teli, mint őt. Időközben meg is érkezünk a buszváróhoz, az érkező jármű azonban, már messziről látszik, hogy igen-igen tele van.




mind álarcot viselünk
Nora Weston
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
mother & daughter | just an average day Tumblr_nfkkaiiFiV1r7rw99o8_250
mother & daughter | just an average day Tumblr_nk01vqCszl1r7rw99o2_250
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
“Here's to strong women.
May we know them.
May we be them.
May we raise them.”

- Hey, it's me, Elle Johnson. -
♫ :
get up and try
★ lakhely ★ :
✧ Lewisburg, West Virginia
★ :
mother & daughter | just an average day Tumblr_mwlkeb6QHD1r7rw99o4_250
★ idézet ★ :
Take it day by day, don't stress
too much about tomorrow.
★ foglalkozás ★ :
✧ boutique owner - Elle Fashion Boutique
★ play by ★ :
✧ Katie Cassidy
★ szükségem van rád ★ :
"Be strong enough to stand alone,
smart enough to know
when you need help,
and brave enough to ask for it."
★ hozzászólások száma ★ :
613
★ :
mother & daughter | just an average day Tumblr_inline_nlzygwvyha1ssflgq
TémanyitásRe: mother & daughter | just an average day
mother & daughter | just an average day Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
mother & daughter | just an average day
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» how i met your mother | lilia & bell
» Josie & Jess - Mother & Daughter Cake Time
» bad mother
» you know more about my daughter than I do, right? [Camilla & Jenn]
» Clyde & Conrad ~ mother sent me

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: