New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 82 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 72 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Marcia Elif Clements
tollából
Ma 10:42-kor
Marcia Elif Clements
tollából
Ma 10:34-kor
Marcia Elif Clements
tollából
Ma 10:03-kor
Lennox Walker
tollából
Ma 10:02-kor
Aleyna Poyraz
tollából
Ma 09:59-kor
William Archer
tollából
Ma 09:18-kor
William Archer
tollából
Ma 09:16-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 01:58-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin
TémanyitásQue la force soit avec toi - - Aicha & Yebin
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin EmptyPént. Okt. 25 2019, 21:00

Aicha & Yebin
"But sometimes you gotta do the stuff you don't want to do."

- Nem kellene esetleg bemennie, fiatalúr? - Fordul hátra hozzám a sofőr, jobb kezével az anyósülés fejtámlájába kapaszkodva, ahogyan akkor is szokott, amikor a példaértékű parkolásaiból végez éppen egyet. A különbség csak az, hogy ezúttal a bravúros mutatványt már legalább tíz perce befejezte. Azóta ülünk itt csendben a kocsiban. Szavai puhatolózók, nem akar utasítani, de még itt a hátsó ülésen is érzem benne a noszogatást.
Lesújtó pillantást vetek rá, karjaim között a hátizsákomat szorongatva, de mozdulni csak nem akarok. Nagyot sóhajtva irányítom hideg pillantásom az ablakra, amin túl a lakások egyikében a legújabb magántanárom vár éppen rám. Szemeimmel szinte rögtön aggodalmasan kezdem pásztázni a kocsi és a bejárat közötti távolságot, rövid ideig még azt is mérlegelve, hogy lenne-e esélyem egyszerűen elszaladni és hogy vajon az öltönyös fickó, akit valamilyen szinten még a barátomnak is tekintek, megpróbálna-e elkapni - és hogy ez pontosan hány méteren belül sikerülne neki.
A szüleim nem szarakodnak, amikor az alkalmazottaikról van szó, és úgy érzem a sofőröm sem lóg ki ebből a kategóriából. Ha kicsit jobban utánanéznék, tuti kiderülne róla, hogy valami különleges alakulat tagja volt a tengeren túl, plusz még pszichológiából is van diplomája, amiért képes bennem bűntudatot kelteni, mert tíz perccel tovább ülök az autóban, mint kellene.
- Majd bemegyek, ha akarok. - Felelem könnyedén, mintha valójában lenne lehetőségem. Anyám nem azért intézte el a magántanárt franciából, hogy tíz percet szenvedjek miatta a kocsiban, aztán megkérjem Elmot, hogy vigyen el máshová. Ha ő nem is, de a rám váró tanár biztosan szólna miatta a szüleimnek és csak felesleges bajba keverném magamat.
Soha nem élveztem, hogy franciát kell tanulnom, mert egyrészt nem én választottam magamnak, másrészt meg mi értelme van annak, hogy ha leírom, hogy bicikli, akkor úgy kell kiejtenem, hogy ház? Néha úgy érzem, hogy az európaiak nagyon különleges levegőt szívhatnak, ha így találják ki a nyelveiket. Ha valamit hajlandó lennék megköszönni a franciáknak, akkor az egyedül az lenne, hogy nekik köszönhetjük a béret sapkát.
- Nem illik megvárakoztatni egy hölgyet.
- Tudom. - Majdnem kibukik belőlem, hogy az emlegetett hölgy egyébként ki lesz fizetve a várakozásért is bőségesen, de eszembe jut, hogy itt nem Elmoval van bajom. Hanem azzal, hogy anya annyit szörnyülködik a francia jegyeimen. Na meg persze azzal, hogy megtalálta azt a hirdetést, ami miatt most itt vagyok. - Kaphatok egy jegeskávét ha végeztem?
- Még sütit is.
- Csokis legyen! - Vigyorgok rá a sofőrre, s közben a kilincs után nyúlok, hogy végre kiszálljak az autóból, ami szép lassan továbbhajt, amíg én az ajtóhoz sétálok, hogy becsengessek. Gondolatban már el is képzelem magamnak a rám váró szenvedést egy teljesen kiégett, a cigarettát levegőként szívó ötvenhez közelítő nővel, aki Párizsban tanult az egyetemen, és aki most rettentő mérges lesz rám, amiért nem érkeztem meg időben. Valószínűleg ezért is ér abszolút meglepetésként, amikor a legrosszabb rémálmaim ellentéte nyit nekem ajtót. - J... Jó napot. Öö.. izé, én a francia órára jöttem. Elnézést a késésért.

474 | szeress, de ne úgy, mint én a franciát Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin 3719483937 | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin CLZPYxm
TémanyitásRe: Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin EmptyHétf. Nov. 04 2019, 18:35


Yebin & Chacha

Szinte futva megy haza a másodállásából, pedig csak az utca sarkáról jön, alig 200 méterről, még is siet, hiszen késésben van. A virágüzletben kissé elkínlódta az időt, így majdnem szívrohamot kapott, mikor meglátta, hogy van másfél órája összeszednie magát és a házat. Na, nem randija lesz, nem azért rohan, csupán egy jó módú család fiát várja magához órára. Bár sejti, hogy az ő kis bérelt lakása, ha csillogni fog a tisztaságtól, akkor sem nyújt majd olyan kellemes látványt, mint amiben a fiú feltehetőleg él, de azért mégis nézzen már ki valahogy, nehogy emiatt váltsák le. Kissé fél is a találkozótól, hogy mi van, ha egy elkényeztetett kölyköt kap, aki mindenre húzza a száját? Mert az igaz, hogy eddig stewardessként is látott pár érdekes embert és tűrt is már meg egy fél napon át, de egy magánóra az teljesen más, mint ami ott volt. Jelenleg ez az egy lehetősége van a virágüzlet mellett, hogy megtudjon élni és mindent visszatudjon fizetni majd. Hiszen eddig is gyűjtögetett, de azért lássuk be, hogy Amerikában minden drágább, mint Franciaországban. A lakbértől kezdve a kórházi költségekig, főleg, ha az ő speciális kezeléseit nézzük.
Hazaérve azt sem tudja, hogy mihez nyúljon először. Sosem volt rendetlen, de azért kicsit szét csúszott az utóbbi napokban. Meg hát nem ártana készülődni az órára. Üres kézzel nem várhatja, kellenek feladatok is, amiket együtt gyakorolhatnak az órai munka mellett, vagy valami teszt szerűség, amivel felmérheti a tudását. Gyorsan rendbe vágja a konyhát, hiszen nem nagy valami az egész ház és egyedül csak ott van használható asztal, ahol nem kell gémberedve ülniük a foglalkozás alatt. Tesz ki pár rágcsálnivalót –csoki darabos kekszet, illetve egy kis sós ropogtatni valót, hogy hátha ösztönző hatással lesznek a tanoncra - az étkezőasztalra és egy füzetet, amiben ő is jegyzetelhet. Ezek után nekilát az interneten keresni valami jó kis szintfelmérőt, amit a másik megoldhatna.
Kissé idegesen rágcsálja a körmét az utolsó percekben várva a csengőt, de hiába nézi az órát, még mindig nem jön. Csak szóltak volna, ha tárgytalan a dolog, így reménykedik abban, hogy csak a nagy forgalom tartja fel kisdiákját. Szinte ugrik is az ajtóhoz mikor meghallja azt az éles kis csengést, és még tesz pár utolsó simítást mielőtt ajtót nyitna.  –Szia, semmi gond, gyere csak be! – mosolyog rá bájosan és nyitja is kijjebb az ajtót, hogy a másik befáradjon, majd zárja is vissza. Hát nem éppen a legmodernebb épület, de igyekezett legalább az illatokon javítani egy kis füstölővel. Nem is erőlteti a cipő levételt, mert férfi papucsa sajnos nincs, mezítláb meg csak hideg lenne, így egyből vezeti is a főhelyszínre. –Kérsz valamit? Kávét, teát, kakaót? Esetleg valami üdítőt? – sorolja is fel a kínálatot, mint egy jó házigazda, hiszen otthon belevertek, hogy egy kis rágcsával és innivalóval illik várni mindenkit. Eddig nem tűnik nagyképűnek, inkább aranyosnak, így a hangjából. Reméli, hogy ez így is marad. –Nem tudtam, hogy édes vagy sós szájú lennél, de azokat neked tettem ki, nyugodtan vehetsz belőlük. – mosolyogva int is a nassolni valók felé, majd leül vele szembe. – Mivel ez az első óra, így elnézem a késésedet és azt mondom, hogy bemelegítésként kezdjük egy kis ismerkedéssel, mit szólsz? Azért mégsem csaphatunk bele a tanagyagba egyből. – vigyorodik el és közben felköti a haját, hogy jobban láthatóvá váljon az arca a másik számára. Szeretné, ha nem csak muszájból járna hozzá, hanem örömmel, így igyekszik egy kicsit barátkozni is vele. –Én Aicha Dubois vagyok, de nyugodtan szólíthatsz Cha-nak is. S mivel nincs, nagy korkülönbség köztünk nyugodtan tegezhetsz, nem fogok harapni érte, ahogy neked jobban esik. Téged hogy szólíthatlak, hogy szereted? – kíváncsian billenti meg a fejét és minden figyelmét neki szenteli, hogy megfigyelhesse a mozdulatait, a mimikáit.

credit • Remélem tetszik  Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin 2624752903  • 600 • Ruha
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin EmptyHétf. Nov. 11 2019, 17:42

Aicha & Yebin
"But sometimes you gotta do the stuff you don't want to do."

Vannak dolgok, amelyekkel kapcsolatban minden embernek él valamilyen elképzelés a fejében. Mondjuk mindannyian félünk az első iskolai naptól, mert az nagyon más, nagyon új és tele van ismeretlen helyzetekkel meg emberekkel. Aztán ott vannak azok a helyzetek, amikor ismeretlen és fontos emberekkel kell találkoznunk, és mind a tizenhét évünk ellenére úgy kell tennünk, mintha sokkal érettebbek lennénk a korunknál és értenénk ahhoz, amit a másik fél már legalább húsz éve nap mint nap csinál. Vagy ott vannak azok az esetek, amikor a nővérünk bemutatja nekünk az aktuális barátját, mi pedig próbálunk jó képet vágni hozzá, mert mégiscsak a nővérünk, aki épp boldognak tűnik a döntésével, holott három perc alatt rájövünk, hogy a fickó egy vadbarom. De hogy ne csak a rossz dolgokat emlegessem, ott vannak mondjuk a karácsony reggelek, amikor ugyanúgy vannak bizonyos elvárásaink és elképzeléseink a napot illetően. Ajándékok, kedvesség és kellemes családi emlékek. Legtöbbször.
Aztán itt van a francia magánóra, amire anyánk kényszerített és amihez még annyi kedvünk sincs, mint reggelente felkelni, hogy a normális óráinkra beérjünk… Végig abban a hitben duzzogtam a kocsi hátsóülésén, hogy ez az egész egy rémálom lesz. Mert igen határozott véleménnyel vagyok a francia nyelvről, meg arról, hogy kevés olyan dolog van a világon, amit jobban utálok nála. Tudom, menő, ha valaki beszéli, mert mégiscsak sok mindent köszönhetünk a franciáknak, és ha egyszer valaha Franciaországba keveredek, akkor sokkal egyszerűbb lesz megértetnem magam, mintha angolul próbálnék activityzni a nacionalista csürhével. És hiába fog jól mutatni az önéletrajzomon, ami azt hiszem egyébként is csak anyámat fogja érdekelni, attól még nem sikerült bárminemű motivációt merítenem ahhoz, hogy kicsivel élvezetesebbnek találjam a nyelvet. Bár anya bízik benne, hogy majd a magántanár megszeretteti velem ezt a nyelvet is, én egyelőre bőszen tagadom ezt a lehetőséget. Hogy én meg a francia? Előbb halnék meg.
Ezért is lehet, hogy szinte rémálmaim voltak erről a napról, meg arról a személyről, aki az ajtó túloldalán engem vár, hogy tanítson. Egy boszorkát képzeltem el, akiből cigifüst szaga árad és aki le fogja harapni a fejem, amiért tíz percen át várakoztattam. Helyette kedves ázsiai arc fogad, én pedig annyira meglepődöm rajta, hogy majdnem szavakat formálni is elfelejtek. Dadogva sikerül csak kipréselnem magamból egy illedelmes köszönést is, de komolyabb bemutatkozásra nem futja, az teljesen kimegy a fejemből, hogy mi még soha nem találkoztunk. Nem tudom más hogyan szokott reagálni arra, ha az elvárásait klasszisokkal túlszárnyalja mindaz, ami végül fogadja, de az én fejemben még az is megfordul, hogy ez az egész csak egy álom, én pedig hamarosan fel fogok ébredni belőle.
Hamar beljebb leszek azonban tessékelve és akárhogy is nézem, a lakás a fiatal lakójával együtt igenis valóságosnak tűnik. Bennem pedig szűnni kezd az eddigi idegesség és nemakarás a kedves fogadtatás nyomán. Az italok ajánlgatására normál esetben rögtön rávágnám, hogy a kávé tökéletes lesz, de én magam is tudom, hogy épp az előbb beszéltem meg sofőrrel, hogy majd ő szerez nekem, amikor végeztem az órán. Ilyenkor a második opció mindig az lenne, hogy csak egy pohár vizet, vagy inkább semmit, de amikor elhangzik a kakaó szó, a könnyen befolyásolható és általában nevetségesen magasra pumpált vércukorszintem szinte azonnal betámadja az agyam és nem tudok másra gondolni, csak egy pohár finom kakaóra.
- A kakaónak nagyon örülnék – felelem egy kedves mosoly kíséretében, miközben a hátizsákom fogóját nyomorgatom a kezemben. Furcsa egy család vagyunk mi, mert valószínűleg Yena örökölte a Min családban örökölhető összes magabiztosságot és határozottságot. Nevetne rajtam, ha látná, hogy mennyire megijedek egy szimpla magánórától. – Köszönöm, nagyon kedves. – A korábbi mosolyból hirtelen egy gyermeki vigyor lesz, amikor felvetődik, hogy azt találgatta mit szeretek jobban, a sósat vagy az édeset. Ha ez a magánóra dolog jól fog működni, hamar rá fog jönni, hogy odáig vagyok az édességekért. Habár tény, hogy a testalkatom nem árulkodik erről túlságosan.
- Igazán sajnálom a késést. – Itt is vagyunk. Csak azt merem remélni, hogy anyának nem fog szólni erről, mert akkor talán kapok még egy tanárt a nyakamba, ami már igazán túlzás lenne. De ráfoghatnám arra is, hogy nagy volt a forgalom és nem szimplán tíz percet ültem a kocsiban odakint, tüntetőleg. – Rendben, nekem tetszik. – Mosollyal felelek a felvázolt tervre és kicsit talán még el is hiszen, hogy van választási lehetőségem. Az azonban biztos, hogy már nem is tűnik olyan vészesnek ez az egész, mint ahogy korábban gondoltam.
- Azt hiszem maradnék a tegeződésnél. És… köszönöm. – Rövid ideig zavar árnyéka szalad át az arcomon, hiába verték belém az illemet, sosem tudom pontosan, hogy is van ez a tegeződős dolog. Az biztos, hogy az idősebbnek kell felajánlania, szóval olyan nagyot nem is tévedtünk. De ahogy elnézem, nem fogunk ilyesmin feszengeni az órákon. – Az én nevem Min Ye Bin, általában Yebinnek, vagy Yebinek szólítanak, nekem megfelel mind a kettő.

775 | szeress, de ne úgy, mint én a franciát Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin 3719483937 | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin CLZPYxm
TémanyitásRe: Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin EmptyVas. Nov. 17 2019, 20:03


Yebin & Chacha

Izgatottan várta a mai napot, hiszen tény, hogy van már pár tanítványa, akit oktat valamilyen nyelven, de ilyen “különleges” vendége még sosem volt. Mármint, mikor kirakta a hirdetést, azt hitte, inkább csak a szegényebb diákok fordulnak majd hozzá. Teljesen meglepődött, amikor az a nő felhívta, hogy eltudná-e vállalni a fiát. Azt hitte, hogy a tehetősebb családok inkább hat diplomás embereket keresnek a gyerkőcük mellé. Persze, örül, hogy most mégis őt választották, de kicsit furcsállja is azért. De igyekszik mindent megtenni azért, hogy a srácnak jó véleménye legyen róla és hosszabb ideig járjon hozzá.
Teljesen kétségbe van esve mikor ránéz az órára, hiszen nem sok ideje maradt elkészülni. Először nem is tudta, hogy most akkor álljon neki valami normális ruhát keresni, meg sminkelni? De aztán arcon csapta magát, és rájött, hogy végül is, ez nem egy randi, nem a kinézetén fog múlni az óra, hanem azon, hogy mennyire hatékony és barátias. Vagyis, reménykedik benne, hogy nem egy elkényeztetett puffancsot kap, mert akkor nehezen fogja ezt kivitelezni. Készen áll ő a nevelésre is, tud kemény is lenni, de azért kényelmesebb, ha már az elejétől kezdve megtalálják a közöshangot.
Még épp időben öltözik át, -hiszen azért picit koszos lett a felsője a nagy virágozásban- de igyekszik nem túlzásba vinni. Egy csíkos felső, egy fekete térdnél szaggatott gatya és egy lila bokáig érő kardigán pont tökéletes is a tanórához. Szalad is ajtót nyitni és szinte elolvad, mikor szembekerül a klienssel. Ettől az ártatlan tündérbogyótól tartott végig? Nem lesz itt semmi gond, ha valaki már az elején így meg van szeppenve. Boldogan engedi is beljebb és tereli az étkezőasztalhoz, ahova kikészítette a szükséges anyagot és a rágcsát. A rágcs az jól jöhet mind az elmélkedéshez, mind a jutalmazáshoz. Meg hát, mégis jobban esik az embernek, mikor látja, hogy vártak rá és külön nasit is kap. Neki legalábbis ezt tanították, ahogy azt, hogy minden betévedőt meg kell kínálni valami innivalóval, így már sorolja is a kínálatot. Meglepetésére a kakaóra esik a választás, így gyorsan veszi is elő a tejet hozzá és a kakaóport. Igyekszik nem sok időt elszöszölni vele, hogy mihamarabb a fiú elé rakhassa azt a jó kis habos,pillecukros finomságot, aztán huppan is le vele szembe. -Ugyan, mindenkivel megesik... Suli után amúgy is kinek van kedve egy plusz nyelv órára, nem igaz? - neveti el magát, hiszen ő is volt diák, tudja milyen jó is, mikor az ember nem azt teszi, amihez éppen kedve van. -Nyugi, ez a mi titkunk marad, anyukádnak egy szót sem szólunk erről - teszi is a szája elé a mutatóujját, hogy mutassa, hogy rá számíthat. Aztán felvázolja, hogy mik a tervei első körben. -Szuper, kicsit meg is lennék sértődve, ha magáznál…. Nem vagyok én még olyan öreg, hogy kiérdemeljem. - huszonkét évesen még nagyon idegen tőle ez a dolog, de aranyosnak tartja a másikat, amiért ilyen módon próbálkozott. Ritkaság az ilyen illedelmes fiú manapság. -Yebi? Ez de cuki. Amerikai nevet nem is kaptál? Pedig nagy divat mostanában. - faggatja picit, persze nem kötelező mindenre válaszolni, de szeretné egy picit megismerni. - Egyébként hoztam neked egy tesztet. Tudom nem lehet kedvenced, főleg nem franciából, de így látnám, hogy miképpen megy neked… De nem kötelező kitölteni. Nem csinálunk kötelező dolgokat itt, oké? Nem kapsz házit sem, csak akkor, ha szeretnél gyakorolni és tényleg megcsinálod és utána visszahozod, de azt sem erőltetném. Viszont, ha gond van a sulis házival, akkor nyugodtan hozd el, azzal kezdjük az órát, hogy mihamarabb letudd. Utána meg beszélgetünk, vagy játszunk. - na, nem arról van szó, hogy hagyja lógni a másikat fizetésért cserébe, csak nem akar semmit sem ráerőltetni, mert úgy nem fog tanulni. A beszélgetések, meg a játékok úgysem angolul mennek majd, bár ezt egyelőre meg sem említi neki. De ő szentül hiszi, hogy játékos formában több minden ragad rá, mintha egy tananyagot próbálna rákényszeríteni nyersen. Először is megszerettetni szeretné vele a nyelvet és az órát, nem pedig elüldözni és még jobban megutáltatni, mert azzal nem mennek semmire.

[/color]
credit • Remélem tetszik  Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin 2624752903  • 645 • Ruha
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin EmptyCsüt. Dec. 26 2019, 00:15

Aicha & Yebin
"But sometimes you gotta do the stuff you don't want to do."

- Nos, igen. - Halvány mosoly jelenik meg az arcomon, miközben a kezeimmel babrálok, mert fogalmam sincs pontosan hogyan kellene viselkednem. A legtöbb magántanárom eddig mind nem csak hogy anya által volt felfogadva, de kifejezett meggyőződésem, hogy leadták neki a drótot, ha bármilyen ellenállást tanúsítottam az adott hangszer, vagy tantárgy iránt. Az ellenkezésem pedig aztán keményen számon lett kérve, mégpedig az adott dologban való teljesítéssel.
Szó sincs róla, hogy ne szeretnék tanulni. Egyszerűen csak a francia tanulással már betelt nálam az a bizonyos pohár, csak mert megint nem én voltam az, aki kiválasztotta a tanulnivalót. Nagyon szívesen megtanulnék például jelelni, mert azt ezerszer hasznosabbnak tartom, mint a franciát, de ha felhoznám anyának, biztosan azt mondanám, hogy csak felesleges időpocsékolás.
Mindent a korábbi tapasztalataimra alapozok, így amikor azt mondja nekem az újdonsült tanárom - aki ugye simán lehetne anya újabb ügynöke -, hogy nem fog szólni a késésről a szüleimnek, kis híján ténylegesen a földet súrolja az állam meglepetésemben. Az extrém reakció helyett azonban csak kikerekedett szemekkel pillogok a nőre. - Tényleg? - A szavaimból szinte csöpög a remény, ami egyetlen korábbi franciaórámon sem volt jellemző rám, legyen szó az iskolai órákról, vagy az eddigi kudarcba fulladt gyakorló órákról. - Igazából... - Magam sem hiszem el, hogy egyáltalán elkezdtem ezt a mondatot, de amikor egy olyan szép nagy pohár kakaót szorongatok a mancsaim között, mint amilyet most kaptam, a legkevesebb, hogy őszinte leszek mellé. - Az a helyzet, hogy nem nagyon szeretem a franciát. Valószínűleg ezért sem megy olyan jól. Pedig próbálkozom - teátrális sóhaj hagyja el a számat, mert lehet, hogy most nagyon elszúrtam a dolgot. Melyik tanár akarná azt hallani, hogy a diákja utálja a tárgyát? Egyik sem. - De nem értem miért van az, hogy ha leírom, hogy sapka, akkor helyette nagyjából úgy kell kiejteni, hogy ház. - A spanyolban bezzeg nincs így. Oké, gyakorlatilag nem ejtik ki a h betűt, annak ellenére, hogy leírni le szokták, de mégis sokkal egyszerűbb. Mert azt olvassa ki az ember, ami le van írva.
- Azt hiszem sokkal kényelmesebb a tegeződés. A suliban ugyan szokás, de így a különórán kicsit kényelmetlen lenne. - Megrántom az egyik vállamat, miközben lehalászok egy pillecukrot a kakaó tetejéről, hogy aztán a számba tudjam nyomni. Szívesen megkérdezném tőle, hogy mennyi idős, de mivel nőtől ilyesmit nem szokás kérdezni, csak elrágcsálom az édességet - ami valószínűleg az egekbe fogja röpíteni a vércukrom és az aktivitásom, de legalább lesz energiám a kis különórán. Nem úgy, mint lent a kocsiban. - Egyébként sokkal idősebb tanárra számítottam. - Jegyzem meg mosolyogva, habár azután, hogy vetek rá egy pillantást, rögtön átirányítom a szemeim az asztal lapjára.
- Igen. - A viszonylag szerény mosoly ezúttal teljes vigyorrá szélesedik. - A nővérem még Yebibabának is szokott hívni. A Micimackó karakter után... - a szemeimet forgatva magyarázok, csak hogy a hanghordozásom mellett a mimikámmal is érzékeltessem, hogy egyébként mennyire nem tetszik, amikor Yena becézget. Nem vagyok én már kisgyerek. - Nem, azt nem kaptam. Pedig én már itt születtem New Yorkban. - Megvonom a vállaimat, mert bár tényleg tele vagyok ismerősökkel, akik hozzám hasonlóan ugyan ázsiai gyökerekkel rendelkeznek, mégis kaptak amerikai nevet. De én sosem hiányoltam igazán, mert úgy gondolom, hogy az én nevemmel még meg lehet birkózni.
- Tényleg? - Úgy érzem már legalább ezredjére teszem fel ugyanazt a kérdést. De az a helyzet, hogy valamiért úgy érzem, veszély leselkedik rám és ha túlságosan beleélem magam abba, hogy élvezhető lesz ez az óra és az elkövetkezendők is, akkor hirtelen jön majd valami, ami elrontja ezt a lelkesedést. - Minden óra ilyen lesz? - Újra kikerekedett szemekkel pislogok rá, alig akarom elhinni mindazt, amit kiejt a száján, mert valóban egy álomnak tűnik. Nem kapnék házit? És csak beszélgetnénk, meg játszanánk, ahelyett, hogy sorra bújnánk az unalmas nyelvtankönyveket? Ez a legjobb magánóra, amire valaha betettem a lábam!
- Szívesen kitöltöm a tesztet. - Megvakarom a fejem, felborzolva a fülem mellett a hajamat, mert bár nem sok affinitásom van most a kakaóiváson kívül bármit is csinálni, de a magánóra mégiscsak azért van, hogy később eredményeket mutassunk fel és nem fog semmilyen eredmény születni, ha nem tudjuk meg előbb, hogy milyen szintről kell indulni. - De előre szólok, hogy szerintem írásban jobb vagyok, mint szóban. Mert ha nem is értem az egész mondatot, de nagyjából megértem a szavakat, a többit meg kikövetkeztetem... - Mocorgok kicsit a széken és pár pillanatig annyira dőlök rajta előre, hogy a a hátsó lábait a levegőben hintáztassam kicsit. - Olyat is csinálhatnánk, hogy mondjuk csak két hetente kapok leckét? Vagy mondjuk hogy mindig előre készülünk, ha dolgozatot írunk a suliban?

752 | szeress, de ne úgy, mint én a franciát Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin 3719483937 | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin CLZPYxm
TémanyitásRe: Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin EmptyCsüt. Szept. 03 2020, 16:13


Yebi & Aicha
"Tell me and I forget. Teach me and I remember.
Involve me and I learn."
Aicha tudja jól, hogy a tinédzserek miképp vélekednek az iskoláról és a magánórákról, hiszen nem is olyan régen még ő is ebbe a korcsoportba tartozott. Ilyenkor minden hülyeségnek tűnik, semmi sem felel meg és a szülők számítanak a legnagyobb ellenségnek. Bár Aicha kihagyta a lázadásos részt a kamaszkorából, azért tudja jól, hogy mi a dörgés. Kérdésére bólint is egy aprót és egy széles mosoly költözik a szájára. – A szülőknek nem kell mindig mindenről tudniuk. Úgyhogy bármi, ami ezen az órán elhangzik, az kettőnk között marad. Bármi probléma van, vagy ha közbejött valami akkor nyugodtan írj rám vagy hívj fel, nem haragszom meg érte. – biztatóan pillant is rá és reméli, hogy nem fogja kijátszani a kedvességét a másik, mert azt nagyon nem kedveli. Viszont, ha okos kölyökről van szó, aki nem csak lógni szeretne akkor nagyon jól kifognak jönni egymással. -Hm, hát ha muszájból tanulod akkor nem is csoda. Manapság mindent kérdezés nélkül erőltetnek ránk. Viszont, ha megtanulod… Hát nem mondom, hogy megszeretni, de elfogadni és nyitni felé akkor lehet könnyebb egy kicsit. – helyeslően bólogatok is. Nekem sem célom semmit sem ráerőltetni a diákjaimra, sokkal inkább rávezetni őket arra, hogy tegyék élvezhetőbbé a tanulást. – Mivel nekem az anyanyelvem, így nekem nyilván nem tűnik olyan bonyolultnak, joggal mondhatnád, hogy könnyen beszélek, de hidd el tapasztalatból mondom. Öt nyelven tudok jelenleg és még mindig tanulok újabb és újabbakat. Nincs két egyforma nyelv és nyelvtan, így nem is lehet ugyanúgy tanítani őket. Sajnos az iskolákban mindegyik nyelvet egy tematikára húzzák rá, ezért nem működik olyan jól az oktatásuk. Először nem franciául kell, hogy tudj beszélni, hanem gondolkodnod kell tudni franciául. Ha csak beszélsz, akkor nem érted a nyelvet. Ha gondolkodsz, akkor viszont azt is megérted, amit nem is tudsz. – magyarázza is egyre lelkesebben és reméli sikerült átadnia azt, amit már fejben jobban sikerült megfogalmaznia magában. Egyáltalán nem haragszik meg azért, ha valaki nem érdeklődik a francia iránt – hiszen mindenki más és mindenkinek más megy -, azt viszont nem szeretné, hogy valaki úgy írja le a nyelvet, hogy még bele sem nagyon lát. Az iskolákban pedig elég felszínesen veszik, így talán úgy tűnik, hogy nincs is semmi értelme az egésznek, pedig csak a tanítási módszerrel van a baj.
-Szerintem is, főleg, hogy azért mi sem vagyunk olyan nagyon eltérő korúak. 22 éves vagyok, szóval furcsán is érezném magam, ha ennyire udvariaskodnánk. Meg legyen ez egy barátságos óra, oda nem illik a magázás. – bár légiutas kísérőként hozzá van szokva az udvariaskodáshoz, ha teheti inkább mellőzi. Mármint, természetesen mindenkinek megadja a tiszteletet, de ha barátkozni akar az ember, akkor elég hülyén jönne ki. Tegezés mellett is lehet udvariasabban is a másikhoz szólni, de az már nem olyan távolságtartó. Mit idegenkedjenek ők most egymástól? Ez nem egy rendes sulis tanóra, itt most minden szabályt felrúgnak az élvezet kedvéért. – Akkor úgy tűnik, ez az óra mindkettőnknek pozitív csalódás volt eddig. – hiszen azért Cha sem egy ennyire édes lurkót várt egésznap, sokkal inkább valami elkényeztetett suhancot. De így számára is sokkal élvezhetőbb lesz így a tanítás. – Látom élvezed is. – kuncog fel a Micimackós megjegyzésre, de valahol meg is tudja érteni a srác nővérét. Hát egy ilyen gyereknek nem lehet nem édes becenevet adni. – Furcsa, azt hittem mindenki vesz fel külföldi nevet is az Államokban. Mostanában elég nagy divat lett, de persze az sem gond, ha nincs. Én úgy szólítalak, ahogy neked a legmegfelelőbb és te is úgy szólíthatsz engem, ahogy neked jól esik. – azt sem bánja, ha valami új becenevet kap, legalább még színesebb lesz a paletta. Aicha amúgy is előszeretettel kreál mindenki számára egyedi megszólításokat, hiszen sokkal személyesebbnek tartja őket.
-Nagyjából. Én nem szeretek száraz anyagokat más fejébe erőszakolni, szerintem azzal nem lehet semmire sem menni. – fintorodik is el egy kicsit, de aztán újra mosoly költözik az arcára, hogy látja is fellelkesülni a másikat. Biztos, hogy valamivel egyedibbek lesznek ezek az órák, de csak azért, mert nem használnak majd egy hatodik nyelvtankönyvet is, nem jelenti azt, hogy csak lazulás lesz végig. Persze, a másik ezt nem így fogja érezni, így nem tanulásnak fogja felfogni, ahová csak muszájból jár el. Teszi is a másik elé a laptopot, amint kikereste neki a megfelelő szintfelmérőt és már kíváncsian várja is, hogy mennyire szörnyű a helyzet. – Nem baj, most nem azért vagy itt, hogy tökéletes légy, hanem azért, hogy lássam hol akadtál el, hol tudok neked jobban segíteni. – bíztatja is, hiszen majd szóban később is ráér kifaggatni, de ettől függetlenül szeretné látni, hogy boldogul egyedül írásban. – Persze, sőt! Majd az óra elejére vesszük a kötelező sulis dolgokat és utána jönnek levezetésnek az általam eltervezettek. Nagyon szívesen segítek neked a dolgozatokban is, hiszen az a cél, hogy megértsd a nyelvet és javítsunk a jegyeiden. – még ilyenről sem nagyon hallott, hogy egy gyerek magától kérjen leckét, de ez már pozitívumként kell felfogni. Ezek szerint már most sikere van. - Egyébként akár hiszed akár nem, nekem mindig is nagy gondot jelentett angolul beszélni. Pedig már egészen kicsi korom óta tanultam, de sosem ment úgy ahogy szerettem volna. Most mégis itt beszélgetünk angolul. Szóval, semmi sem lehetetlen, csak lehet rossz módszerrel próbáljuk magunkba erőltetni a tudást. Akarom mondani, már ott kezdődik a baj, hogy erőltetjük, vagyis egy kötelező rossznak fogjuk fel, amit nem szeretünk, de muszáj. Ezt a muszáj érzést fogjuk most neked megszüntetni, hogy ne érezd annak, hanem kedvtelésből csináld.
Ruha ¦ 875 ¦ gyerünk bogaram Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin 1159569709  
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin EmptyPént. Szept. 18 2020, 23:41

Aicha & Yebin
"But sometimes you gotta do the stuff you don't want to do."

- Azta... - Ha akarnék sem tudnék már még inkább nagyra nyílt szemekkel pislogni a nőre, ugyanis csak olyasmi hangzott el eddig az alatt az idő alatt, mióta beengedett, amire egyáltalán nem számítottam. - Köszönöm szépen! És rendben, akkor majd szólni fogok, ha van valami... - Eddig minden különórámon muszáj volt tartani a megfelelő tiszteletteljes hangnemet és keményen oda kellett figyelni, ráadásul mindig a tanárok mondták meg, hogy mit csináljak, nem lehetett beleszólásom abba, hogy éppenséggel mit, vagy hogyan tanulunk. Anya mindig elintézte, hogy olyan tanárok kerüljenek mellém, akiknek jó a híre és akiknek köszönhetően tényleg fejlődhetek. De valahogy mind olyan karót nyelt volt, hogy egyszerűen nehéz volt róluk elhinni, hogy valóban jó emberek lennének. Mindegyikük értett ahhoz, amit tanított - nyilvánvalóan -, de az én ízlésemhez képest nem tudták eléggé élvezettel élni az életüket, vagy épp élvezhetővé tenni azt, ahogyan tanítanak.
- Igen, csak nekem az a bajom vele... - Megállok a mondat közepén és felfújom az arcomat, mert magam se tudom eldönteni most, hogy mondjam-e tovább és kezdjek-e bele a felsorolásba azzal kapcsolatban, hogy miért is nem akarok tanulni franciát egy franciaóra közepén... Vagy hagyjam az egészet és csak törődjek bele, hogy egyel több nyelvet fogok tudni, mint minden más kortársam. Végül óvatosságból mégis amellett döntök, hogy jobb lesz nem komolyabban felvázolni a viszonyomat a nyelvhez. - Szóval azt nem értem, hogy a franciák hogy tudnak csigát enni. - Elhúzom a számat, közben pedig igyekszem nem túlzottan a csigákra gondolni, mert felfordul tőle a gyomrom. Komolyan, ki képes azt különlegességnek venni?
- Szerintem ez nem feltétlenül igaz, a spanyol, meg a portugál és az olasz is nagyon hasonlóak, az igeragozásuk szinte teljesen ugyanaz - jelentem ki okoskodva, habár egyáltalán nem rossz szándékból. Csupán csak volt már időm eléggé utánanézni más nyelveknek is, hogy szenvedhessek, amiért nem azokat tanulom, hanem a hülye franciát. - De én nem tudok franciául gondolkodni! - Hevesen kezdem rázni a fejemet, miközben még az alsó ajkam is lebiggyesztem. Hogy is menne, ha egyszerűen nem is akarom megpróbálni?
- Rendben. Ezt azt hiszem mindenképpen el tudom fogadni - mosolyogva pillantok rá. Nem tippeltem volna jól, ha meg akarom mondani magam a korát, de őszintén szólva bárki, aki ázsiai génekkel rendelkezik, már előnnyel indul, mert nem igazán látszik rajtunk a korunk. Aztán persze ebből lehetnek még bajok, amikor huszonegy éves leszek és olyan dolgokat is kipróbálhatok, amiket Ye Na példáját látva igazából nem is akarok.
- Pff, hogyne. - Durcás sóhaj hagyja el a számat, közben pedig még a karjaimat is összefonom magam előtt. - Nem vagyok én már gyerek, hogy ilyen mesefigurákról legyek elnevezve és csak mert ő a nővérem még nem jelenti, hogy örökké megteheti, hogy ennyire kicsinek néz. - Egy szuszra szaladnak ki belőlem a szavak és a hadarás végeztével újfent csak fújok egyet. Szeretném megtanítani végre a nővéremnek, hogy igenis elég nagy vagyok már bizonyos dolgokhoz, de nem akar érteni a szép szóból. Pedig nem egy kínos helyzetből húztam már ki a szüleink előtt. Mit gondol, hogy egy gyerek képes lett volna olyanokra? Nem hiszem...
- Hát ezt tudom - bólogatva értek egyet, mikor a nevekről magyaráz, s közben megemelem a kezemet és a tarkómnál megborzolom valamelyest a hajamat, aztán a homlokomba lógó tincsekhez nyúlok, hogy arrébb seperjem őket a szememből. - Gondolom úgy voltak vele, hogy a páros nevünk aranyos, azokhoz meg nem igazán illik semmilyen nyugati név. Szóval maradtunk Ye Na és Ye Bin. - Megrántom a vállaimat, mielőtt a bögréért nyúlnék, hogy igyak belőle.
Már-már gyanúsnak találtam a tényt, hogy ilyen rugalmasak az óra kereti. Tegezhetem is a tanárnőt, meg olyan anyagokat veszünk, amik nem tök unalmasak és nem csak az igeragozást akarja itt a fejembe verni. Hát ez egészen elképesztő! De nem hiába mondják, hogy addig kell ütni a vasat, amíg meleg, szóval igyekszem kiharcolni magamnak annyi előnyt, amennyit csak lehet. - Hát szerintem úgy az egésszel.. - halvány mosoly bújik meg a szám sarkában, mert nyilván ez majd csak a teszt után derül ki, meg azután, hogy beszélgettünk is egy kicsit, már franciául. - Jó, ez így egész jól hangzik. - Határozott bólintásokkal adok még nagyobb nyomatékot azon megérzésemnek, hogy ez egyelőre nem is lesz olyan rossz. Nyilván nem az abc-ig meg a színekig fogunk visszamenni. De attól még reménykedhetek, hogy olyan dolgokkal fogunk kezdeni, ami nem okoz túl nagy fejtörést.
- De az hogy fog sikerülni? - Felvont szemöldökökkel, érdeklődő pillantással nézek a nőre. Jelenleg ugyanis akármekkora meglepetés az egész óra, a tanár, meg az, hogy hogyan fogunk közösen tanulni, attól még magát a nyelvet ki nem állhatom, feleslegesnek és értelmetlennek is tartom egyszerre. - Elvileg még van egy fél évem javítani a jegyeimen, szóval... - nagyot sóhajtok, miközben a kezembe veszek egy ceruzát. - Addig sikerülni fog, ugye? - Lehet, hogy ez inkább rajtam múlik, de azért jó lenne kapni valamilyen véleményt ezzel kapcsolatban. - Amúgy gondolom a te angolodhoz is csak az kellett, hogy gyakorold... De én azt sem tudom kivel tudnék franciául beszélgetni. Mert jó, az órán mindenképp, de azon kívül nincsenek francia ismerőseim és nem tudom gyakorolni. - Meg nem is feltétlenül akarom. De ha a nő igazat mond, akkor ez hamarosan meg fog változni, én pedig penge leszek franciából.

851 | szeress, de ne úgy, mint én a franciát Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin 3719483937 | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin CLZPYxm
TémanyitásRe: Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Que la force soit avec toi - - Aicha & Yebin
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Tag-out or force out?
» Nate & Aicha - You Never Know
» Aicha && Aida ~ reunion
» Marsh expedíció a plazában | Yebin & Henry
» Aicha && Jae | get you alone

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: