New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 62 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 48 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Remington Fellowes
tollából
Ma 12:38 pm-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 11:39 am-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 11:30 am-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 10:56 am-kor
Anabel Marquina
tollából
Ma 10:11 am-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 8:47 am-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 8:45 am-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 8:44 am-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 7:53 am-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

still life ~ Noah & Ira
Témanyitásstill life ~ Noah & Ira
still life ~ Noah & Ira EmptyVas. Jan. 07, 2024 5:30 am

Noah & Ira
Ahogy összecsomagoltam a laptopom meg a tabletem, hirtelen úgy éreztem magam, mintha dolgozni mennék, pedig valójában épp arra készültem, hogy kikapcsolódjak egy kedves barátommal. Ennek ellenére volt nálam ebook olvasó, meg az összes eszközöm, amit a munkához használok. Olyan hobbikkal, amikkel én magam rendelkeztem, mondjuk maximum az edzőterembe tudtam volna lemenni anélkül, hogy az ember rögtön a foglalkozásom kezdje el találgatni. Nyilvánvalóan senkire sincs ráírva az, hogy hány diplomával rendelkezik, esetemben a fokozatnövelés miatt a papírjaimért töltött évek nem feltétlenül mutatják azt, hogy mennyit tanultam. Tekintve, hogy egy karrierutat köveztem ki lehetőség szerint a legmagasabb szinten – bár ennek ellenére sem gondolom, hogy megérkeztem volna, mert bőven voltak olyan területek, amivel nem foglalkoztam, vagy tártam fel eléggé a kutatásaim során – szóval lényegében egyetlen papírral rendelkezem, de azt legalább igyekeztem teljes mértékben végigcsinálni. Nyilvánvalóan eljuthatnék professzori szintig, azonban most szimplán csak nagyon élvezem a tanítást és a kutatások vezetését, meg a hallgatókkal történő kommunikációt, hiszen a társadalmunkról sosem tanultam annyit, mint amióta tanítással foglalkozom. Mindig észreveszem, hogy az összes évfolyam más, és mivel különböző korú egyetemi polgárokkal ismerkedhettem meg – egy-egy évfolyamon belül is – ezért láttam, hogy mennyire színes társaság teszi ki a mai Z generációt. Pont emiatt a különbözőség miatt rengeteg vita és egyéb említésre méltó pillanat volt, amikor megtapasztalhattam azt, hogy mi emberek mennyire különbözőek vagyunk, de mégis teljes mértékben hasonló dolgok hajtanak minket.
Szerettem karriertanácsadással foglalkozni, aminek a keretein belül többször hirdettem a New York Egyetem Szociológiai vagy Antropológiai tanszékét, de leginkább az előbbi megszerettetése volt a célom a diákokkal. Mivel az antropológia már elég specifikus terület és kevés fiatalt érdekel – legalábbis a gimnazista korban – én is megfigyeltem, hogy teljesen máshogy lehet megfogni a mai gyerekeket a társadalomtudományokat illetően. A kommunikáció szakos kollégák dolga viszonylag könnyebb, mert sokkal vonzóbb lehet elsőre mondjuk a média világa, de összességében kevesen vannak, akik ténylegesen el tudnak helyezkedni szakmán belül. Emiatt próbáltam szerencsét minden alkalommal, mert nekem is az volt a célom, hogy ha a saját területemre nem is, de legalább az egyetemre el tudjam csábítani a lehetséges hallgatókat.
Pont emiatt vettem fel a kapcsolatot annak idején Noahval is, aki még akkor volt a diákom, mikor csak óraadóként nagyon általános tárgyakat oktattam hallgatóknak. Nem túl nagy a kettőnk között húzódó korkülönbség, emiatt jól megértettük egymást és azóta ő is tanárként dolgozik, ami miatt nem egy alkalommal futottunk össze az iskolában, ahol jelenleg helyettesít… Ugye a karriertanácsadás miatt. Most viszont szimplán csak egy jó kávét akartunk együtt elfogyasztani, mert tartottam magam ahhoz, hogy egy kapcsolat csak akkor maradhat fenn, ha közösen dolgozunk valamin. A komoly felszerelésnek mindössze az volt az oka, mert szerettem volna pár könyvet, filmet és sorozatot ajánlani azokra az időkre, amikor ő is kikapcsolódni akar. Mivel már egy ideje nem volt szerencsém találkozni vele, a mások dolog, ami hajtott az volt, hogy tudjunk végre értelmesen beszélgetni egymással, amit nem korlátoz le egy chat applikáció. Nem voltam jó az üzenetes kommunikációban, szimplán munkára és a feleségemmel, és Ronnieval folytattam beszélgetéseket a messengeren. Olykor egyes barátaimmal felvettem rajta újra a kapcsolatot, de alapvetően nem volt jellemző az, hogy ott kommunikálnék bárkivel.
Valószínűleg, amiért én amúgy is Manhattanben lakom, könnyebb volt odaérni a helyre, pontosan ez volt az oka annak is, hogy a kabátomat lepakolva választottam ki a kedvenc asztalunkat, majd nyitottam meg a laptopom, hogy néhány emailre válaszolni tudjak. Mindig merültek fel kérdések a hallgatókban, vagy a kollégáimban, ami miatt igyekeztem a szabadnapjaimon is korlátozottan ugyan, de elérhetővé tenni magam. A gépet pont akkor csuktam le, amikor a férfi alakját észleltem közeledni.
- Szia – mosolyodtam el, miközben rápillantottam és felálltam a helyemről, hogy üdvözölni tudjam – Brutális, amit el kell szenvednünk a közlekedés miatt. Anyukádtól jöttél? Hogy van?
Nem tettem hozzá, hogy a rendeléssel megvártam őt, mert addig sikerült elfoglaltságot találni, az üres asztalom épp eléggé árulkodó volt erről. Pont ezért is pakoltam kicsit összébb a cuccaim majd csúsztam beljebb a boxban, hogy helyet csinálhassak neki. Hajlamos voltam szétpakolni, ha otthon éreztem magam valahol.
- Lefoglaltam az asztalt, szóval addig maradunk, amíg jólesik – nem tudom milyen dolga van a mai napra, nyilván a nyitvatartási időn belül kell megoldani a kávézást – Vannak szezonális italaik, ha most kipróbálnál valami újdonságot.

683 szó öltözék gyere, foglalj helyet  still life ~ Noah & Ira 1987965242    rm ft. parkjiyoon - no.2 D.


Ain't gotta be somebody, be anybody
Rather be anybody than live in a dead body, if you can't see me then find a helicopter, in the night sky, shine like a star, remember, the man told me that this life is a party, yeah, all the glory's so short you should put away the garbages, normal ain't normal, ordinary is a luxury, people say "Woo, pessimism" what the other mean?
mind álarcot viselünk
Ira Castro-Lee
Kutatás
ranggal rendelkezem
★ :
still life ~ Noah & Ira ZYhp4ku
still life ~ Noah & Ira RG9Y9xG
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Have you ever felt how hard it is to be an anybody
To be living, to be breathing, not choosing a dead body, remember, the man told me that this life is a party, yeah, all the glory's so short you should put away the garbages, normal ain't normal, ordinary is a luxury
★ családi állapot ★ :
still life ~ Noah & Ira ThslBiI
Listen carefully, winter, You made me bloom
I never forget your warmth, I'll be the winter flower be the dancing star, I'll be by your side, I'm with you, I will take it away before you stumble, I will stay by your side until you survive, I hope you bloom
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
still life ~ Noah & Ira XLoJzpc
★ foglalkozás ★ :
antropológus | szociológus | egyetemi oktató
★ play by ★ :
Kim Nam Joon
★ hozzászólások száma ★ :
12
★ :
still life ~ Noah & Ira KFM8Acv
 
still life ~ Noah & Ira
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Noah & Aimee
» Noah Dupont
» can't you see me ♛ Noah & Cleo
» Noah Prinster
» Noah & Matt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Ettermek, cukrászdák, kávézók-
Ugrás: