New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 108 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 91 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 12:43-kor
Benjamin Stanford
tollából
Ma 12:42-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 12:36-kor
Dr. Sylvanus Arvenson
tollából
Ma 12:26-kor
Reagan Moore
tollából
Ma 12:24-kor
Joe Weaver
tollából
Ma 12:13-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 12:06-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 11:38-kor
Dr. Sylvanus Arvenson
tollából
Ma 11:33-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Ira Castro-Lee
TémanyitásIra Castro-Lee
Ira Castro-Lee EmptyVas. Feb. 27 2022, 10:42
Dr. Ira Castro-Lee
I know, Every life’s a movie, We got different stars and stories, We got different nights and mornings, Our scenarios ain’t just boring

Karakterinformációk

Karakter típusa
NJK-ból előléptetett
Teljes Név
Dr. Ira Dominic Castro-Lee
Becenév
Ira (hallgat az eeh-ra, illetve az eye-ra kiejtésre is, szóval általában odabízza a másik félnek, hogy melyik tetszik jobban neki), Mr. Castro-Lee, Tanár Úr, Apu( szívecske )
Születési hely
Rio de Janeiro, Brazília
Születési idõ
1991. április 13.
Kor
31
Lakhely
Staten Island
Szexuális beállítottság
heteroszexuális
Családi állapot
házas
Tanulmányok
University of Edinburgh; - Sociology & Social Anthropology MA
University of Edinburgh; - Social Anthropology MsC
New York University; - Sociocultural Anthropology PhD
Foglalkozás
Kutató, szociológus, tanár; antropológia tanszék, szociológia tanszék
Hobbi
edzőterembe jár | sokat biciklizik | fut | szeret olvasni | kutatásokat vezet | heti egyszer randizik a feleségével | gyűjti a kislányának a rózsaszín üveggolyókat | hobbikertész | szeret barkácsolni | fest
Moodboard

Kutatás és oktatás
csoporthoz tartozom

Jellem

Reflection: 'Trivia 承 : Love' I live so I love

Mély érzésű, merengő típus aki kevesebbet mutat magából kifelé, mint ami benne van. Kifejezetten gondolkodó alkat, szeret a kávéjába meredve az életen agyalni. Cselekvő típus, ugyanakkor megfontolt, felelősségteljes és komoly. Hisz a spiritualitás és a realitás közti harmóniában. Nem tesz dolgokat puszta kíváncsiságból, két lábbal áll a földön, mégis lenyűgözik azok az egzotikus dolgok, amik színessé teszik a világunkat. Érdekli a vallás, hogy honnan ered, hogy az emberek miért hozták létre azt. Boldog, de összességében mégse az. Elégedett az életével, de úgy gondolja, hogy az emberi léthez hozzátartozik a szenvedés. Filozofikus alkat. Nehéz formálni a gondolkodását és kevesen értik meg igazán.

Tokyo: 4o'clock I wrote a long, long letter to the moon
Megtartja a véleményét saját magának, mivel nem szeret másokat bántani. Nem gondolja magát többnek és jobbnak a legutolsó hajléktalannál sem, mivel hisz abban, hogy az életünk felett bár befolyással vagyunk, ettől függetlenül mind egyenlőek vagyunk sok szempontból. Pesszimista típus, keresi az élet értelmét, igazi választ még nem kapott a kérdéseire. Depresszív, amit nem igazán mutat ki, mert erős akar maradni. Sosem rakná a terheit más nyakába. Tiszteli a tudást, ugyanakkor édesnek tartja a tudatlanságot. Hisz abban, hogy azért szenvedünk, hogy egyszer boldogabbak legyünk.

Seoul: forever rain. When it rains, it pours
Nem akkor menekül a természethez, amikor már kimerült, hanem folyamatosan ott van, amikor szereti. Szeret a nedves fűben ülve javítani, a hallgatói beadandóit olvasgatni. Többet játszik a szabadban a kislányával, mint a lakásban. Állandóan kirándulásokat szervez, hogy a családjával minőségi időt tölthessen együtt. Ha valakit szeret, azt örökké, megmásíthatatlanul szereti. Szkeptikus alkat, viszont könnyen kialakít másokkal kapcsolatot. Nehezen viseli, miután már nem  találkozik a hallgatóival, de a későbbiekben is a rendelkezésükre áll. Huszonhat évesen döntötte el, hogy az ő feladata az életben az, hogy a bizonytalan embereknek segítsen utat mutatni. Jelenleg annyi pénze van, amennyit elkölteni sem tudna, ezért inkább olyanokra fordítja, akik rászorulnak. Gyakran adományoznak a feleségével, illetve minden évben egy beteg kisgyerek kezelését teljes egészében finanszírozzák. Ha kutatóként megy egy adott helyre, akkor igyekszik megismerni a területi problémákat, majd a későbbiek folyamán segítséget nyújtani.

everythinggoes: Winter flower I will stay by your side until you survive
Hűséges. Szereti a megszokott dolgokat, hiába nyitott az újdonságokra is. Öt éve ugyanazt a borotvahabot használja, mert jó tapasztalata volt vele. Általában akkor változtat valamin az életében, ha az egy logikus döntésnek tűnik. Ha egyszer valakit beenged a saját világába, mindent megtesz azért, hogy meg tudja tartani maga mellett. Nehezen múlnak el az érzései, az emberek iránt. Extrovertáltnak tűnik, de valójában introvertált. Neki nem teher a magány, szeret egyedül lenni, ugyanakkor jobban tiszteli azokat a perceket, amikor emlékeket szerezhet. Néha kissé kaotikus tud lenni, amikor minden egyszerre a nyakába szakad. Emiatt a legtöbb diákja már találkozott a kislányával, akit nem mindig tudnak hova tenni. Úgy érzi, hogy a felesége és a gyereke mentette meg az életét, emiatt törődő férj és családapa. Képtelen lenne más nő iránt érzéseket táplálni.

ohgood: moonchild Moonchild, don't cry, when moon rise, it's your time
Tiszteli és szereti a művészetet. Fontosnak tartja a művészeti ágakban történő kommunikációt, ezért galériákat tekint meg, érdeklődik az építészet iránt, ugyanakkor zeneileg is nyitott, bármilyen műfajban szeret zenét hallgatni. Segít a Slam poetry versenyek lebonyolításában, mivel egyetemistaként ő is próbálkozott a műfajjal. Jelenleg próbál küzdeni a papírhiány ellen. Tiszteli a művészeket és azt az elbeszélésmódot, ahogyan a saját szemszögükből mutatják be a világot. Feminista férfi. A haladó gondolkodásban hisz, viszont szerinte nem léteznek fekete és fehér utak, emiatt fontosnak tartja a hagyományok őrzését. Multikulturális családból származik. Nyugodt, összeszedett. Annak ellenére, hogy sokszor negatívan gondolkodik az életről, nagyon mosolygós. Hisz abban, hogy a kedvesség többet ér bármilyen hatalomnál, amivel az ember rendelkezhet. Tanárként az empátia híve, szeretne inkább jóban lenni a hallgatóival, mint hatalmat gyakorolni felettük. A beszélgetős, gyakorlati órákat jobban szereti az egyoldali tanításnál. Soha nem ismerné be, de keresi a hallgatóinak a pontokat, hogy jobb eredményeik legyenek. Az ő életének célja az, hogy sikeres, gondolkodni tudó, jóravaló emberek neveléséhez járuljon hozzá. Másokat segítve szeretne nyomot hagyni a világban.

Kim Nam Joon
arcát viselem

Múlt

A Supplementary Story:
A külső labirintus a benned lévő kivetülése, a benned lévő belsőt pedig a kinti vetíti beléd. Ezért azután gyakran a saját belsőd útvesztőjébe lépsz, amikor beteszed a lábad a külső labirintusba. Ez a legtöbb esetben komoly veszéllyel jár.

*

- Gyere – először a felém nyújtott, apró kézre meredtem, aztán a szemüvegemet feljebb toltam az orromon és a gazdájára kezdtem el meredni. Valójába nem is viseltem szemüveget, ez pedig csak a reflex volt. Szemüveges vagyok, általában az iskolában hordom, mert nem látnám enélkül a táblát, szimplán pár elmosódott, zöldes árnyalatú pacára firkált fehér dolgot tudnék kivenni. Mintha angolórán ülnék, de valójában a leírt szavak olyan nyelven lennének, amit nem igazán értek.
A szüleim ragaszkodtak ahhoz, hogy kontaktlencsét használjak ma, nekem pedig nem volt szívem megbántani őket. Engedelmes gyerek vagyok: cserébe ők pedig békén hagynak. A nővérem ballagása most épp eléggé leköti minden gondolatukat ahhoz, hogy szabadidejükbe a hisztiző öcsémmel foglalkozzanak. Én nem igényeltem sok törődést, szimplán elég volt nekem, ha nem szóltak hozzám.
A családom viszont aggódott, amiért nehezen jöttem ki az emberekkel. Általánosságban véve voltak barátaim, de nem olyanok, akiket hazavittem volna bemutatni. Elvoltam a magam kis világába, ők pedig aggódtak, hogy mit rejtegethetek belül. Pszichológushoz akartak vinni. Nem állítom, hogy nem volt szükségem rá, viszont az én helyzetem más volt, mint a többi tinédzseré. Olyannyira megrémítettem a családom, hogy ők már inkább azért imádkoztak, hogy nőzzek, vagy drogozzak. Mert akkor nem tűnnék mindig túl nyugodtnak, túl érzéketlennek. Nem kellene attól félniük, hogy valamit bezártam magamba, amit nem tudok elengedni.
Nem vagyok problémás fiú. A könyveim birodalmába temetem magam, így a mai alkalommal hiába ünnepeljük a végzősöket a bálon, én kinyitottam a szekrényem, oda ültem be és egy zseblámpával olvastam azt a könyvet, amit születésnapomra kértem a családomtól. Pont ez a dolog volt az, ami miatt a szüleim nagyon aggódtak értem. Otthon is tudnék olvasni, de én egy társasági eseményen is magamba fordulok. Valójában már lassan én sem tudtam azt, hogy pontosan mi a baj velem vagy az életemmel, de szerettem elvegyülni egy olyan világban, aminek soha nem lehettem a részese. Azért szeretek olvasni, mert bármilyen érzést, jelenetet, kellemetlenséget, örömöt bánatot meg tudok tapasztalni anélkül, hogy az én lelkem sérülne. Valójában féltem.
- Hova? – már ezer és egy éve ismertem a lányt, aki furcsa hatással volt rám mindig. Soha senki nem értette, hogy miért zökkentett ki könnyen az én kis világomból, a választ pedig bármennyire kutattam, egyszerűen én sem találtam meg. Ahelyett, hogy a fülembe dugott vezetékkel játszottam volna el, hogy zenét hallgatok és nem hallom, amit mond, most rá figyeltem.
- Menjünk fel a tetőre. Mutatok valamit, ami tetszeni fog.

*

Szája sarkában halvány mosoly bujkál. Nem tudom pontosan megmondani, miért, de nekem tökéletesnek tűnik ez a mosoly. Kicsiny, napsütötte helyet juttat eszembe, mert csak csendes, eldugott zugba tűz be így a derűs napsugár.

*

- Biztos jól meggondoltad? – édesanyám hangját hallottam, aki egyáltalán nem vette figyelembe a tényt, miszerint olvasok és nem az érdekel most, hogy ő mennyire bízik bennem és a menyasszonyomban, vagy éppenséggel abban, hogy mennyire erős a kapcsolatunk. 23 vagyok, jelenleg Skóciában élek. Az ujjaim között tartok egy olyan könyvet, ami keménykötésű, de kaptam hozzá egy mintás, sima felületű védőborítót is. Ez a könyv jelenlegi időszámítás szerint nyolc éve van nálam, emiatt a borítás széle már több helyen felkunkorodik, annak a fényes felülete megkopott, karcossá vált. A gerinc meggyengült a sok nyitogatás miatt, a lapok ropognak minden fordítás után. Évente kétszer olvasom el a könyvet, tehát huszonhárom évesen már több, mint tízen hatszor rágtam át magam a sorokon és még mindig nem unom benne. Ahányszor újra a kezembe veszem, tanulok belőle valamit.
- Te is erre vágysz, nem? – a kérdésem csak a lényeget tartalmazta és arra is voltam kíváncsi. A családom szereti Hazelt, bár valószínűleg nem érzik azt, amit én. Mondhatnám azt, hogy mindenki más érzelmi világgal van megáldva, de ettől függetlenül szerintem fogalmuk sem volt arról, ami most bennem ment végbe. Amikor valamiről egyszerűen csak tudom, hogy meg akarom tenni. Érzem, hogy meg kell tennem, mert ez az egyetlen módja annak, hogy tovább éljem az életem. Mindezt nem tudtam volna szavakba önteni anyám előtt, mivel zavarba jövök attól, hogy a családom előtt egyáltalán szóba hozzam a szerelmemet.
- Ez most rólad szól, Ira – először emeltem rá a pillantásom, miközben az orromon lecsúszott szemüvegemet feljebb toltam, hogy tökéletesen láthassam őt. Amióta kontaktlencsét viselek, sokkal kényelmetlenebb az életem. Fáj a szemem, nem merem dörzsölni, emiatt házon belül kiveszem őket minden alkalommal. Talán ilyen érzés lehet megszabadulni egy nőnek a melltartójától. Szegény szemüveges nők… És akkor még nem mentünk bele abba, hogy mennyire kényelmetlen lehet annak a szemüveges, tinédzser lánynak, aki délután kiveszi a lencséit, ledobja a melltartóját, aztán be kell raknia az éjszakai fogszabályzót, hogy ne legyen hiábavaló az a szenvedés, amit a fogszabályzóval élt át éveken keresztül. Erről szól az egész életünk.
Anyám arca mégis derűs volt, ahogy már ötödjére simított végig azon az öltönyön, amit holnap fogok viselni az esküvőnkön. Nem állítom, hogy késő lenne most már visszatáncolni. Maga a gondolat, hogy elveszíthetem ezt a nőt egyenlő volt azzal, hogy én is elveszek, ha már ő nem lesz mellettem.

*

A saját történetemet keresem, és, mélyen a felszín alá ásva, megtalálom a lelkemet.

*

- Apa – a térdemen éreztem Ronnie pici ujjait, én pedig anélkül néztem rá, hogy megigazítottam volna az orromon a szemüvegem. Tudtam, hogy viccesnek találja, amikor ezt csinálnom, viszont ezúttal a kezemben tartott könyv lapjai kicsúsztak a gerincből és darabokban landoltak a földön. Harminc éves vagyok. Kétszer annyi idős, mint amikor megkaptam ezt a könyvet. Huszonhárom éves korom után évente négyszer olvastam el. Még mindig találtam benne olyan dolgokat, amik miatt új színben láttam a világot. Amióta megvan ez a könyv, összesen negyvennégy alkalommal olvastam el. Közben lett egy kislányom, aki immáron hatéves és ő is nagyon szeret olvasni. Mondanám, hogy rám ütött, de ez nem volt igaz. Legalább olyan gyönyörű volt, mint az édesanyja, meg ugyanennyire okos is. Minden alkalommal elcsodálkoztam azon, hogy ilyen gyermekem született. Mintha nem is igazán vettem volna részt a nevelésében, a közös játékot illetően. Annyira jól megértettük egymást Veronicával, mintha nem csak hat, hanem harminc éve lett volna velem. Ha a szüleim megkérdezték tőlem azt, hogy mit jelent nekem a családom, egyetlen szóban tudtam ezt kifejezni: mindent És ezt mosolyogva mondtam nekik.
- Mondjad, baba – úgy vettem a kezembe a kis, párnás ujjait, mintha egy porcelánbabát fognék meg. Túl nagy és erős vagyok hozzá, mindig féltem, hogy egyetlen mozdulattal fájdalmat tudok neki okozni. Pont ezért, óvatos mozdulatokkal tereltem arrébb a kis kincsemet, hogy fel tudjak állni és összeszedhessem a könyvem széthullott darabjait.
- Miért olvasod mindig ugyanazt a könyvet? – a hangjában szemrehányás volt, éppen úgy próbált megszidni engem, mint amikor mi tesszük ezt vele, ha ebéd előtt eszik jégkrémet. Nem tudjuk örökké dugdosni előle, mert mindig rájön arra, hogy éppenséggel hol tartjuk – a külső fagyasztónkban, vagy bent az otthonunkban.
- Mert szeretem – óvatosan csíptem meg a gyerekem arcát, közben pedig az összekeveredett lapokra néztem – Nem hiszem, hogy el tudom olvasni még egyszer, szóval nem lehetsz rám mérges emiatt. Sorba kell raknom a lapokat, hogy olvashassam újra.
Szomorú voltam, hogy ez történt, ugyanakkor már lassan kívülről fújtam Kafka minden kalandját. Vehettem volna új könyvet, de az sosem lett volna olyan, mint ez. A számomra egyik legkedvesebb tárgyam.
- Nagyon helyes! – magam sem tudom miért nevetgéltem ennyire, amikor a saját kislányom szidott meg, de a legaranyosabb dolognak tartottam. Mint ahogy azt is, hogy a keze túl kicsi volt ahhoz, hogy az enyémet csak úgy megfogja. Három ujjamra markolt rá és indult el, nekem pedig követnem kellett azért, hogy ne essen el.
- Ha még egyszer meglátom nálad azt a könyvet, akkor nem adom oda a születésnapi ajándékod! – ezen a ponton már közel jártam ahhoz, hogy a könnyeimet kezdjem el törölgetni, viszont amikor megpillantottam a feleségem, a vonásaim még jobban ellágyultak.
- Boldog születésnapot. Ronnie választotta neked – a szelíd hang, amivel hozzám szólt, minden alkalommal csak azt érte el nálam, hogy jobban és jobban szerettem őt. Az alakjából nem volt nehéz kikövetkeztetni azt, hogy mit kapok, mégis meglepődtem, mikor megpillantottam az ajándékom: Murakami Haruki regényét. Képtelen voltam levakarni az arcomról a mosolyt, aztán éreztem, ahogyan lassan könnyek gyűlnek a szemembe és azok legördülnek az arcomon. Ez volt a pillanat, amikor elszabadult a Pokol otthon, mivel a lányunk azt hitte, hogy nem tetszik az ajándékunk, a feleségem pedig azért kezdett el sírni, mert én is sírtam. Mégis, mikor magamhoz öleltem őket, nem éreztem semmit, csak azt, amit olvasás közben tapasztaltam: meghittséget, miközben elveszek a pillanatban. Biztonságot úgy, hogy mellette meg tudom élni az érzéseim.
- You never walk alone

livin' in new york



Ain't gotta be somebody, be anybody
Rather be anybody than live in a dead body, if you can't see me then find a helicopter, in the night sky, shine like a star, remember, the man told me that this life is a party, yeah, all the glory's so short you should put away the garbages, normal ain't normal, ordinary is a luxury, people say "Woo, pessimism" what the other mean?

Dorian J. Lester, Janni Bjelke and Hazel Castro-Lee imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Ira Castro-Lee
Kutatás
ranggal rendelkezem
★ :
Ira Castro-Lee ZYhp4ku
Ira Castro-Lee RG9Y9xG
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Have you ever felt how hard it is to be an anybody
To be living, to be breathing, not choosing a dead body, remember, the man told me that this life is a party, yeah, all the glory's so short you should put away the garbages, normal ain't normal, ordinary is a luxury
★ családi állapot ★ :
Ira Castro-Lee ThslBiI
Listen carefully, winter, You made me bloom
I never forget your warmth, I'll be the winter flower be the dancing star, I'll be by your side, I'm with you, I will take it away before you stumble, I will stay by your side until you survive, I hope you bloom
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
Ira Castro-Lee XLoJzpc
★ foglalkozás ★ :
antropológus | szociológus | egyetemi oktató
★ play by ★ :
Kim Nam Joon
★ hozzászólások száma ★ :
12
★ :
Ira Castro-Lee KFM8Acv
TémanyitásRe: Ira Castro-Lee
Ira Castro-Lee EmptyCsüt. Május 26 2022, 22:38
Gratulálunk, elfogadva!
Livin' in New York új lakosa

Kedves Ira!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Mindannyian kutatjuk azokat a dolgokat ahova a hétköznapok káoszából menekülhetünk. Ezek amiket a nyugalommal társítunk, olykor meg a boldogsággal is, hiszen különleges helyet foglal el az életünkbe. Számodra az olvasás ezt a külön világot hozta el, aminek fontosságát annyira nehéz elmagyarázni olyannak, aki nem érzi át, amit te magad. Mások mindig is furcsán fogják méregetni a döntésedet és keresik, hogy mihez köthetik hozzá amit talán értenek is. Szerintem azonban jó dolog, hogy ennyire kíváncsian szemléled a környezeted és mindig próbálsz több tudást magadhoz venni, miközben nem félsz másokkal is törődni és ahogyan lehetőségeid engedik, segíteni is nekik. Ezek és a tudásvágyad formálja a gondolkozásodat, a hozzáállásodat és olyannak tűnsz, aki szeret elveszni a részletekbe ahelyett, hogy beérné egy felszínes válasszal.
A történeted folytatása közben viszont bebizonyosodott, hogy semmi probléma nincs veled, egyszerűen a megfelelő személyre volt szükséged ahhoz, hogy megnyílj egy kicsit a külvilág felé. Olyanra, aki megérti és elfogadja azt amit szeretsz és az ilyen személyt nem egyszerű fellelni.  Ira Castro-Lee 4146035580 Mindenesetre jó volt olvasni a kiragadott jeleneteidet és azt ahogyan idővel másban is meglelted a boldogságot. Annyira aranyos kis család vagytok és alig várom hogy megtudjam miképpen alakul tovább az életetek.  Ira Castro-Lee 3874598021 Nagyon tetszett a történeted és örülök, hogy olvashattam.  Ira Castro-Lee 2624752903

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!




livin' in new york





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Ira Castro-Lee A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Ira Castro-Lee D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Ira Castro-Lee 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1696
 
Ira Castro-Lee
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Zeno Lo Castro
» Hazel Castro-Lee
» Gabriel Castro-Vega

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Ahol minden kezdõdik :: Karakterrészleg :: Kutatás és oktatás-
Ugrás: