New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 124 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 113 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 9:13-kor
Katniss Jimenes
tollából
Ma 7:04-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

somewhere only we know - Jada & Edward
TémanyitásRe: somewhere only we know - Jada & Edward
somewhere only we know - Jada & Edward EmptyHétf. 25 Márc. - 22:07
Valójában, ha kevésbé volnék intuitív, illetve nem ragaszkodnék annyira a saját szabályaimhoz: megfogadnám fiatalabb, önként fellépő életvezetési tanácsadóm javaslatát. No meg természetesen nem közölnék magamról átgondolatlan és kétértelmű dolgokat.
 – A csóróságom, vagy a titokzatos módszereim miatt? – egyértelmű viszont, hogy incselkedek vele. Féloldalas, beképzelt, sőt túlzó gunyorosság ül szám sarkába bizonyítása szándékául. Magam is meglepetten reagálok a felismerésre, mennyire és milyen gyorsasággal hozzászoktam a személyiségéhez; amit felém mutat belőle. Az öcsém játékos, időnként kötekedő jellemrajzával hasonlítgatom össze, tettem talán már az első élesebb megjegyzésnél, hiszen ez az egyetlen kommunikációs csatorna, ahol engedhettem magamnak hasonló replikát és stílust, mint most. Tanulópénz.
Mindezt a tenyerem nélkül is? – ha már előre festi a lekövezett jövőmet, legalább tegye - jogosan megkérdőjelezett, de - elismert módszerekkel. – Ha jó irányba formál, állok elébe – elnézek a feje fölött, hátha füstös tekintetem és a mellékelt mimikám komorsága színpadiast hatást keltenek –, de ha rossz irányba történik, téged okollak majd. És hozhatod az ügyvédeket meg azokat'csak', hogy tudja. Mikrogesztikulációm - több hely hiányában csak ennyire telik - leleplezi gyenge erőfeszítésem a mosolya előhívására. Kétlem, hogy az engem megformált, szétkapott, összetákolt életem még roncsolhatna bármit is azon, amivé összegyúrt végül a mindenség ügyetlen keze, de tegyen próbára!
Tudom, hogy korban sem passzol hozzám, ahogy a személyisége is élből üti az enyémet, ahogy azzal is tisztában vagyok a hibátlan boncolás kedvéért; hogy nem vidéken vagyunk és ő nem egy vidéki lotyó, akivel bárhogyan is lesz, majd csak lesz, tudom. Több sebből vérzik egy jelentéktelen, kérészéletű bók, vagy udvarlás a fémmonstrum gyomrában, de íme. El nem tántorít, hogy mosolyára függesztve tekintetem, folytassam...
Így sem ismertél fel, szóval jól csinálom – vállat rántok, bár tovább bugyog torkomról az öblös, halk kuncogásom –, ha a szuperhős motyóm elrejt teljesen, ilyenkor miért ne lehetnék hétköznapi viseletben? Legyőzhetetlen vagyok, nem kell rejtőzködnöm – észre veszem, hogyan figyeli nevetésemből eredő barázdáimat, ám ahelyett, hogy kimosolyognám érte, csak közelebb döntöm felső negyedét énem valójának, hogy közvetlenül a füle mellé búghassak, elébe-bele nevetve: – A kabátomat kellett volna kihajtogatnom hozzá, az a köpenyem, de egy vakmerő utastársam megrongálta – felszisszenve húzok hátrébb aztán.
Értékelem – biccentek sietve, kifelé hajtva kettesünket a témából. Eldöntöttem, komoly elhatározásra jutottam, hogy nincs több kaland, sem nő. Ha évekkel ezelőtt futunk össze, nem érdekelt volna, milyen károkat okozok majd később neki, őbenne, még a kora sem. Törtettem volna előre, a remény ígéretével ködösített fejemmel... Most? Most zsigerből építek fel láncokat, tudatosan tartom magamat kellően távol, egészséges flörtöléssel. Létezhet olyasmi az én számból?
Bók, bók volt – kivételesen ebben az elcseszett, felesleges erőlködésben, ahol a fizikával és ördögi technikával, a modernkorral vívunk szélmalom harcot, most először örülök, hogy hangzavar van. Rekedtes hangomat maga alá temeti az a zsibvásár, amit az én csendhez szokott füleimmel igen frusztálónak találok egyébként. Nyelvemmel végig szántom felső fogsorom külső élét, mielőtt lehajtott fejjel bámulnék bele a semmibe. Nincs nyüzsgéstől mentes pont, hiába kutatom.
A kontraszt, ahogy utánam kap hangjával: viszketős idegességgel tölt fel. A hanghordozása, a nyíltsága… Ismeretlen terep nekem, erről pedig enyhén elkerekedett pillantásom bőszen árulkodik. Ilyen lenne ő? Mindig ugrásra kész, feszült figyelemmel, a szoros ellenőrzés alatt tartott, tökéletesen kontrollált arckifejezése mögött meggondolást nem igénylő énkifejezésekkel, amelyeket nyilvánvalóan perpillanat az idegein való táncolásom követelt meg? Ha így van, vesszen oda minden, ami belőlem még megmaradt, de felfedezem az általa ébresztett vonzást mellkasomban. Mi fene?!
Hát ezt most nem tudom megmondani, mert amit most csinálsz, az legyen bármi is, de működik – habogok, mint valami iskolázatlan ostoba. Nem az általánosítás a célom, voltam én is, hosszú éveken át - szinte minden területen - analfabéta. Később, nem is olyan régen szereztem meg a megfelelő tudást és hozzáértést... A beszédem, mégis mintha visszamaradott volna a társaságában, a szellemi verseny, ez a csipkelődős játszma közöttünk egyértelműen az ő asztala inkább, kevésbé enyém. Az idétlen megnyilvánulásaimnál csak egy dolgot viselhetek nehezebben: a veszteséget.
Igen – hang mintha nem is távozna, csak egy tátogás részemről az összes reakció. Bődületes baromság a semmire alapozni, mégis olyan űrt hagy a mellkasomban a rideg lekezelése ennek a számomra nagyon is fontos témának; az ütésem erejének, a rá mért erőnek... Mintha fizikai erővel taszított volna a csontjaimba. És ennek semmi értelme, soha többé nem látjuk egymást, ha ez a föld alatti gebasz megoldódik, mégis kelletlenül rám tapad.
A döntés a kezemben, leszállunk. Végül is, nem ez az első eset, hogy látszólag leküzdhetetlen akadályokba ütközök. Az egyre növekvő nyomás a dobhártyámban emlékeztet rá, hogy nem kell beleborzonganom az emlékekbe, maradhatok a jelen rabja. Így is lesz - de a hangulatváltozást a hirtelen-megkoronázott királylánnyal érzékelem. Hiába vagyok csapnivaló érzelembúvár, időnként nekem is lehet helyes tippem, mint most.
Mondhatod, sőt rám is varrathatod valamilyen forró szutyokkal – nevetek, és a magas, sipító hang lyukat üt a feltámadt jókedvem törékeny szövetén körülöttünk. A fémkukac nem adja meg magát, zizeg, ropog, csörög, zörög. Emlékeztet rá, hogy hol vagyunk, mintha bármi elterelhetné a figyelmünket róla. Érzékelem, hogy megpróbál rést ütni a pajzson, engedem, feltárom helyét, közben pedig rámosolygok unottan. – Mióta mondhatom meg, hogy szabad e?! – kérdezem hasonlatos görbével a szám szélein. Szigorú szemeim összeszűkülnek, picsába, kezdi magát a bőröm alá fészkelni ez a Mérges-kishercegnő stílus, amivel mocorog körülöttem. Lehetne inkább hisztis, vagy tahó, ahogy javasolta - ehelyett valami más, új, és különleges. Idegesítő...
Szemöldökeim kis híján hajvonalamig felszaladnak őszinte véleményét hallva. Eltátott szájjal, de csak nyelvemmel csettintve replikázok, pár másodperc szünetet kérve magamnak, mintha fel kellene ébrednem egy pofon, vagy idegtépő álom után. – Tehát van benne tapasztalat? – ugratom. Egészen pontosan magam sem gondolom úgy, hogy ezt a témát tovább kell folytatnunk, mélyebbre ásnom magamat benne: miért nem feltételez rólam ilyesmit, hogy - és ez jobban foglalkoztat - ő miért tudja, milyen az, ha valaki olyan... Nemes egyszerűséggel inkább csak levegőben felejtem, ha a kérdésemre kapok választ.
Londonban.., ott élnek a királyok, vagy nem? – fogadom el a kézfogását, gyöngén megrázva övét. – Kiara – nem mond számomra semmit a név, így csak elismerő biccentéssel küldöm felé elfogadásom szándékát, no nem mintha kérte volna, vagy szüksége lenne rá. Nem kritizáljuk egymás választásait, döntéseit ebben a beszélgetésben. Kellemes határokat húztunk, ő neki nem kell tartania továbbra sem ártó, és vagy elrejtett hajlamoktól. Szokatlan törekvés egy ismerkedés során, hogy ismeretlenek lehessünk...
Próbálok tárgyilagos, távolságtartó és megértő lenni, amikor a frászt hozva rám függ karjaival - de csak döbbenten keresem okát, mitől kell védfalat emelnem köré. Az instant infarktus lavinát indít el kaotikus jelenetsorunk közben, belőlem előhozva soha nem látott, felfedezetlen közelharcos képességeim, vagy legalábbis beállásomat... Arra hajaz a magas féltérdemelés és kemény asszonyfogás oldalamon. Én próbáltam elég magabiztos pöcsként viselkedni, vagy legalábbis idegenként, ami vagyok... Mindez azonban meglepően kevésnek bizonyul ahhoz, hogy megakadályozzam, hogy Kiara egyre bátrabban keressen velem fizikai kontaktust...
A csatorna általában tele van... – tehát mégsem kéri, hogy mondjam, gyors javítás, miközben belefulladok az illatfelhőjébe –, kismacskákkal, szeretik a vizes helyeket – hát nem biztos, hogy ez életem bizonyítéka arra vonatkozóan, amiről korábban már elemzést csináltam fejben: az életiskolájának éltanulója voltam mindig is... vagy ilyesmi. Csak ritkán érzem szükségét magyarázkodásnak, ám ez most egy olyan alkalom, hiszen nem csak ő ugrott intimszférát brutálisan mellőzötten ismét a karomhoz, nekem is megrándult a vállam, ahogy magamhoz-magamra vontam.
Akkor talán nem gondolja senki azt, hogy büntethető ez – kétlábon járó paradoxonnak érzem magam, miközben nézek utána: naná, hogy saját magam válok a kettőnk között gomolygó feszültség élszurkolójává. Közben meg belefájdul a fejem, és egy pillanatra fontolóra veszem, hogy sarkon fordulok és némát játszok a későbbiekben, ha kérdezne, mondana bármit. – Mondtam már, hogy régi darab, de azt hiszem, hogy a legokosabb az lenne, ha nem mondanék semmit. Mert amit mondanék, az biztosan rács mögé tenne... Vagyunk még – páran kullognak előttünk, mögöttünk, ki tudja, ki gondolja, hogy el akarom rabolni. Bár az előbbi közös produkció után nehezményezem, hogy bárki azt gondolja, én vagyok, aki nyomul.
Manapság mondjuk a puszta létezés is elég ahhoz, hogy – na, nem éppen ebbe az irányba szeretném terelni a pillanatnyi szóváltást közöttünk... – Mi bajod a patkányokkal? – azt hiszem, néha vissza kellene fognom az ösztönlényt és helyette többször átgondolnom, kinyissam e a számat úgy egyáltalán... De nem göngyölíthetem tovább a vetkőztetésem-fonalát magunk előtt, mert már így is kellemetlenül belesüppedtem az érintése függőségébe.
 

“I'll use you as a warning sign; That if you talk enough sense then you'll lose your mind. And I'll use you as a focal point So I don't lose sight of what I want.”
to Jada

BEE




Edward Leneghan
There are times when I don't like myself I believe all the things that they say about me. I wanna love myself, just like everyone else, But there are times when I don't like myself. This life is beating me down But karma is coming around Tongue-tied, and you got the best of me: A nightmare that's filling my dreams.

K. Jada Thompson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Edward Leneghan
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward 78844c54c0bb6069fbf1c81dbb7a70e26c2197af
somewhere only we know - Jada & Edward 2e2527d271f7436c1904aa52094b37283d290df8
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
“Can you remember who you were, before the world told you
who you should be?
★ családi állapot ★ :
How about no?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward 31423ee2d31ad491436a1c16446e7ff3aaffa33d
★ idézet ★ :
I survived because the fire inside me burned brighter than the fire around me.
★ foglalkozás ★ :
pénzügyi szakértő
★ play by ★ :
Boyd Holbrook
★ hozzászólások száma ★ :
22
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward A26a743fe7f30ff44b696e02cf5e43d0b2c25b57
TémanyitásRe: somewhere only we know - Jada & Edward
somewhere only we know - Jada & Edward EmptyVas. 3 Márc. - 18:00


Edward & Jada
Lift me up, hold me down; keep me close, safe and sound.
@Edward Leneghan

Értőn, de legalábbis sokat sejtőn, néma, megvilágosult „á”-ra formálódó ajkakkal szegem fel az államat Mr. MegvannakAMagamMódszerei szavai nyomán. Finoman csücsörítek, mikor leejtve a fejemet bólintok.
– Ja vagy úgy! – tudálékos mosollyal pislogok fel rá. – Akkor nem mondtam semmit – nem, mintha az én dolgom lenne, de… vajon miként oldja meg egy hozzá hasonló figura a problémáit? A szavajárását, meg alapvetően a közlékenységét tapasztalva a közösen elköltött percekben, valószínűsítem, hogy nem a lehengerlő védőbeszédeivel. Nincs kétségem afelől, hogy a gorombán ráncolt szemöldöke alól kisandító, fagyosan kék szemek ne tudnának önerejükből is irányba állítani egy-két kevésbé domináns jellemű tagot, de… rásegít vajon? Vagy ne akarjak inkább filmes aggyal gondolkodni?... nem minden marcona-kaliber ember jár felhorzsolt bütykökkel, gondolom. Akkor miért akarom mégis lecsekkolni? – Nem kell – közönyösen húzom fel, és ejtem vissza vállaimat. – De meg fog – és veheti ezt egy önmagát beteljesítő jóslatnak – bár a szkeptikusságát látva nem fogja, de majd, ha évek múltán, valószínűleg egy késő esti, vagy már hajnali órában – mert ekkor váltjuk meg a világot, mindenki, kivétel nélkül, azt' mégis milyen szar helyen élünk – utoléri a felismerés, azért csak jussak majd az eszébe!
A zord fizimiska, a metsző tekintet azért mégis csak ellenpontot kap, mikor mosolyog – így valahogy már nem is érdekel annyira, hogy sebes-e az ökle, hirtelen átlagos emberi lénynek hat, mintsem egy filmvászonról leugrott pofonosztónak. Kacéran kunkorodik egy leheletnyit magasabb ívben a szemöldököm, pimasz mosoly játszik a szám sarkában. Igazán megkapó, hogy milyen bevállalós, ami felett, biztosan tudja ő is, ott lebeg a potenciál, hogy egy fintorral kezeljem – uszkve öt perces ismeretségünket nézve valószínűleg az is lenne az egyetlen és logikus reakció –, de… mi baj lehet egy ártatlan kis flörtből New York, állíthatom, jelenleg legnépesebb helyszínén?
– És mondd csak, ez a szolgálatban lévő szuperhős hacukád, vagy most éppen álcázod magad? Sehol egy fekete keretes szemüveg, egy baseball-sapka… – körültekintően, és még annál is lassabban nézek végig rajta – amennyire legalábbis a közelségünk lehetővé teszi –, mielőtt a nevetésével az arcára vonná a tekintetem. Elmosolyodok, talán pont egy pillanattal tovább elemezve a nevetőráncokat a szája szélén, a szemét barázdáló vonalakban, mint illene. – Meghagyom neked ezt az illúziót – mert voltaképpen arra irányult az utalás, hogy az ő szemszögéből lehet előnyös, de… nem akarnék hazudni, és azt állítani, hogy engem a kellemetlen, hideg borzongás környékez, mióta az aurámba simult. Sem akkor, amikor tenyere megtámogatva telepszik valahová a hátamra, mert hát horkanhattam volna, hogy „creep!”, és utat fúrva magamnak átszlalomozhattam volna a tömegen, ami egyértelműen a kicsi test előnye, én mégis a hátrányát élvezem – és a különös idegen még különösebb kisugárzását. Pont amennyire távoli és megfoghatatlan, annyira átlagos és valódi… Különös.
– De. De ettől függetlenül szerettem volna hallani – mintha lehetne még hová simogatni az egómat – lehetne, de többen is vallanák, hogy jobb volna nem. Én… mindegy. Az utólag átgondoltan talán túl őszintének ható kinyilatkoztatástól egy kirívó, hirtelen pillantással ferdítem a valóságot, ahhoz idomítom a mosolyomat is, vele együtt bukva alá a tömegnek a körülöttünk állók elégedetlenkedésének hangjaival kísérve. Nem, mintha nekünk sokkal jobb lenne itt a mélygarázs-szinten, nem értem, mire fel a nagy felháborodásuk...
Hasonló mordulásán kérdőn ütközök meg – mármint most komoly, hogy én, gyakorlatilag a sértett fél igyekszem viccel elütni a kellemetlen szitut, és még ő veszi zokon, hogy megpróbáltam?! Orromról lefejtve tárom szét kezeimet az arcom előtt, mert most így… mi van?
– Nem, igazából tényleg nem, de jobb lenne, ha elkezdenék bömbölni, mint egy hisztis picsa, vagy fennhangon szitkozódni, mint egy bunkó paraszt? – egészen nyugodtan bevallhatja, felhúzott szemöldökeim alól kérdőn rászegezett tekintettel még erre is kérem. Csak egy szavába kerül, megteszem bármelyiket, ha az ő savanyú hozzáállása ezt kívánná… – Ha ennyire mindegy, akkor vehetjük úgy is, hogy meg se történt – nem felajánlás, kijelentés. Igazságot szolgáltatni úgyse fogunk, sopánkodni meg jajongani pedig rohadtul felesleges, túl azon, hogy kedvem sincs hozzá. Neki, ha van, megteheti, de én nem fogok benne asszisztálni. Én már csak haza akarok érni, és beülve a kádba lemosni magamról a szinte biztos, hogy a bőrömbe ivódott emberszagot, ami most különösen gusztusosan vegyülhet a kifőzdében rám ragadt olaj- és kajaszaggal.
A válaszaitól hektikussá váló hangulatomon – mert azért egy kicsit tényleg rohadjon meg, hogy így leszarta, hogy tulajdonképpen őt akartam védeni – nem segít a karomat, úgy érzem, satuként szorító fogása. Lehet semmivel nem másabb, mint amilyen hévvel korábban is fogott, éppenséggel csak a hozzáállásom változott meg irányába. Érdekes, mennyire az első benyomás mentén tipizáljuk az embereket, és bármennyire is kérészéletű legyen az ismeretség, zokon vesszük, ha nem azt kapjuk, amire számítanánk… mert ha valamit, a visszakozását tényleg nem láttam előre. Hasonlóan kurtán bólintok a röpke bocsánatkérésére, feltéve, ha minősíthető annak. Lehet csak egy szimpla, udvarias reflex is tartalom nélkül.
Nem tudom, mit remélek tőle, azt se, hogy milyen választ adhat a kérdésekkel közbe tűzdelt meglátásokra, de… ő a férfi, a teremtés koronája, a gyengébbik nemet megszégyenítő értelmiségi réteg képviselője, az erő, az izom és az ész egy személyben, neki ezeket előbb kéne tudnia, mint nekem… nem? Nem…
– Aha… – húzom-nyújtom minden egyes hangzóját, felettébb meggyőzött – nem – arccal bólogatok, különösen a robbanós gesztikulálásra. Nem, mintha nekem lenne jobb ötletem, avagy kevésbé vészjósló véleményem, hogy ne fogadjam el a tényt, itt és ma metróalagutat fogok mászni. – Legyen így – sóhajtom –, de ha mégis rosszul járunk, a pokol tornácán állva majd mondhatom, hogy hülye ötlet volt? – utána lépek, egy pillanatra megállva az ajtóban nézek le rá, ahogy ő már a sínek mellett toporog. – Vagy ne viccelődjek? – felhánytorgatom, mert nyilván, hogy felhánytorgatom a korábbi szóváltásunkat – mégis csalfa mosollyal ejtem tenyeremet az enyémhez mérten hatalmas lapulevél-méretű kezébe, ahogy leszenvedem magamat mellé.
– Hm… – összeszaladó szemöldökkel nézek végig rajta, szemeim az arcán állapodnak meg, mikor megigazítva a vállamról csüngő táskát lecövekelek az oldalán. – Pedig nem tűnsz egy szerepjátékozós-típusnak… – még egy gyors, teljesalakos végigigmérés, és egy újbóli, magas hangon elrebegett „hm” kíséretében lépek tovább a megiramodott csorda diktálta irányba.
– Tehát Harry… – bólintom tudomásul véve az alteregóját. – Milyen szerencse, hogy mindig is a Harry fantábort erősítettem, mintsem a Vilmost. Kedvelem a polgárpukkasztó jellemeket. Mondd – nézek fel rá. Valóban fel, nagyon fel. Hol nőnek ekkorára az emberek?! –, az a névvel jár? Még ha kamu is, ugyebár… - felé billentem a kézfejem. – Kiara, egyébként – amire éppenséggel gondolhatna úgy is, mint az Oroszlánkirály második részének szereplője, de a kettőnk közt feltételezett age-gap tekintetében valami azt súgja, hogy nem fog. Ahogy arra se, hogy ez egy valid név, de ilyenek az én drága szüleim, szeretik az elbaszott neveket – kérdezzük csak Nevaeh-t. Nem véletlenül merem az orrára kötni.
– Na és Harry, vidékről… hányszor bántad már meg az elmúlt, fene se tudja, hány percben, hogy itt kötöttél ki? – kezdetben azt terveztem, hogy afelől faggatom, merről jött, de… minek raktározzak feleslegesen kamu-infókat? – Persze New Yorkban „itt”, nem a metróalagútban „itt” – mutatok körbe, szemem követi a kezem útjának vonalát, de sanszos a perifériámon mozduló akármit akkor is láttam volna, ha nem nézek konkrétan rá. – Baszd meg! – a hangos kurjantás hullámokban visszhangzik végig a beláthatatlan járatban. – Te is láttad?! – a néhány méterenként elhelyezett őrlámpák épp, hogy derengő fényében alig tudom kivenni az arcát, de anélkül is meg tudom állapítani, hogy a magasságkülönbség ellenére is rohadt közel van. Nem tudom, mikor csimpaszkodtam rá a karjára – lehet valamikor a „baszd” és a „meg” között. Lefejtem róla a kabátja anyagát markoló ujjaimat. – Bocsi… mondd, hogy csak egy patkány volt! Vagyis… ne! Inkább ne mondj semmit – hessegetem el a saját magam elindította gondolatot. Jobb, ha tüntetőlegesen nem tudok inkább semmiről. – Lehet jobb lenne elkezdeni sietni… a végén tényleg letépem rólad a kabátot.



Turn up the music, turn down the lights I got a feelin' I'm gon' be alright

• it's about damn time

Turn up the music, let's celebrate I got a feelin' I'm gon' be okay

Edward Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
K. Jada Thompson
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_psqyenpuGt1umf7b7_540
don't hide yourself in regret,
just
love yourself, and you're set

somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_pt1n45XIEc1umf7b7_540
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
i used to float, now i just fall down; i used to know, but I'm not sure now: what i was made for
what was i made for?
★ családi állapot ★ :
maybe my soulmate died

i don't know
maybe i don't have a soul
★ lakhely ★ :
East Village, Manhattan
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_pt1n408a1o1umf7b7_540
★ foglalkozás ★ :
egyetemista || felszolgáló
★ play by ★ :
Logan Browning
★ hozzászólások száma ★ :
10
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_pt1n4hsjWg1umf7b7_540
i'm on the right track,
baby, i was
born this way
TémanyitásRe: somewhere only we know - Jada & Edward
somewhere only we know - Jada & Edward EmptyVas. 11 Feb. - 12:55
Tudományos kísérletnek egyébként kiváló élethelyzetben találom magam. A komor, sötét hangulat, az ösztöneimben kigyúló vörös jelzőfény és a lány egy intellektualitás bölcsességével... Cifra szavak hagyják el a száját, hétköznapi közönnyel beszél, én pedig azon kapom magam, hogy elragadónak találom a nyers lazaságát, ami úgy árad belőle, mint a hőség a betonból egy forró, nyári nap után...
Nem hiszem, hogy valaha ügyvédhez folyamodnék. Meg vannak a magam módszerei, ha meg kell oldanom a problémáimat. Ráadásul megfizetni egy ilyen aktatáskást... – húzogatom a szám sarkát – Miért kellene megváltoztatnia? – kérdem, megnyalom az ajkamat és addig őt nézem, amíg a tömeg mocorgása megszakít fürkészésében. Vajon élt máshol is, hogy belső impresszió beszéljen belőle, vagy ez egy általános - előítéletességből felépített - minta szerinte? Különös késztetést érzek, hogy megtudjam rá a választ. Ha ez a környezet ilyen durván képes kifordítani önmagamból, tényleg a létező leggyorsabban megoldást kell találnom rá, hogy a hátam mögött hagyjam. Felmerülnek olyan egyéb kérdések is bennem, minthogy: változtathat e még egy hozzám hasonló elfuserált alakon bármit? Az idő megválaszolja, ha az előttem álló lánynak igaza van...
Szeretnék nevetni az arcára kiülő ábrázat láttán, de szorult belém - főleg az utóbbi időben - némi udvariasság, ezért csak egy hetyke, féloldalas mosollyal reagálok. Ő kért fel, bár lehet tudtán és akaratán kívül, de megtette. Micsoda ostoba lennék, ha nem pörgetném meg rendesen ebben a mi groteszk, idegen keringőnkben... Így hát a szavakat úgy vezetem, hogy megcirógassák, hassanak rá, elérjék és nyomot is hagyjanak.
Engem meg egyszerűen nem érdekel, ha így is van – vallom be őszintén, szám sarkán titokzatos görbét kanyarintva –, egy bajba jutott hölgy elég egy napra. Főleg, ha ennyire tetszik a mellkas tulajdonosának – rázom a fejem tudálékosan. Biztosan el tudna képzelni korban és egyéb tekintetben is kellemesebb, vonzóbb szuperhőst, talán van is a fejében kép róla, melyik színész által életre keltett képregényhőssel repülne ki ebből a vashernyóból, de be kell érnie velem. Egy minden tekintetben átlagos, hétköznapi fazonnal. Engem ez kifejezetten szórakoztat. – Csak remélhetem – éles replika, nevetek. Meglep, milyen kacagás szalad ki a számon, de nem fojtom le. Ha általánosságban beszélt a kettőnk között kialakult instant közelség előnyeiről, biztosan el kéne szégyellnem magam a pimaszságomért. Csakhogy ilyen érzékeny tulajdonságokkal elfelejtették feltölteni a személyiségjegyeimet. Marad a megjátszott bocsánatkérés, felhúzott áll és bánatos ábrázat. Le sem veszem róla a szemeimet, nem vagyok képes rá. Nem csak a levegőbe szórtam a kijelentést, hogy tetszik nekem... Kinek ne tetszene? Gyönyörű nő. Attól, hogy ezt kimondtam még nem születik egy előre megírt forgatókönyv, hogy életünk végén egy öreg, recsegő verandán ücsörögve várjuk az unokákat... A nyilvánvalót közöltem, ha csak ennyi pozitív és kellemes emlék marad ebből az abszurd állapotból, legyen ez. Úgy gondoljon vissza rá, hogy a random, vén faszi azt mondta, tetszik neki. A tartásomból és fogásomból remélem sejti, nem egy perverz pasas vagyok, aki ezután követi majd, amerre megy... Szó sincs erről. Érzékeltetem minden mozdulatommal, amikor kénytelen vagyok megérinteni, sosem vagyok intim-direkt. A tekintetem mögé képzelt gondolataimról persze már nem lehetek ennyire egyenes... Sem korrekt.
Tényleg nem volt egyértelmű? – a vállam fölül nézek le rá. Felsóhajtok, egy részem azt kívánja valami csoda folytán rendeződjön a masina alattunk, kerüljön helyére a félre csúszott alkatrész és menjen mindenki, ahova. Akkor nem kellene több időt töltenem a kishercegnővel... Menekülnék, ha tehetném. Megrémít, hogy semmi közünk egymáshoz, karakteridegenné tesz, mennyire segíteni akarom, óvni is. Semmi okom rá, mégis úgy matatok a megkérdőjelezhető foltok között, mintha az életem múlna rajta. Arról nem is beszélve, hogy a gusztustalankodás után, hogyan néz rám. Az ajkain uralkodik, de szemei nevetnek rám. Gúnyolódik, mégis vele együtt elmosolyodok én is. A feszültség körülöttünk pattog, vagy a bőröm alatt? I hate it here.
A rémület, hogy bántottam őt, úgy üli meg a gyomromat, mint hajóroncs az óceán feneként. Hiábavaló a gyors reflex, hogy a rendetlen utastársaktól megvédhessem, ha végül én vagyok az, aki miatt sérülést szenved... Körözök a nyakammal, kattognak az ízületeim, újabb lecke az élettől. Mintha sosem tanulnék, sikertelenül szorgoskodok a házifeladatokkal: távolságot tartok a nőktől... Hűha élmény, hogy megerőltetés nélkül is képes vagyok arcon vágni valakit.
 – Ez nem vicces – remélem, hogy a rám máskor jellemző rideg pillantásomat nem váltja fel érzékenységtől párálló tekintet és lesz súlya annak, ahogy lopva ránézek. Fenébe. Maradtam volna inkább a seggemen. Biztosan reagálhatnék jobban is, siralmas, hogy ennyire vagyok képes.
Mindegy hogy volt – mintha meg sem hallanám a mentségemre feltett kérdését. Az egyetlen szerencséje a sötét felhőkkel ködösített fejemnek, hogy akad nagyobb problémánk is, mint a velem járó balsors. Ki kell jutnunk innen, ami az ösztönlényt előrángatja mindenkiből, aki itt ragadt. Éppen ezért sikerül abba a bizonyos hátsó zugba száműznöm minden rossz érzést és emléket... Zug? Inkább mély kráter.
Lezuhan a tekintetem a szoros fogásra karján, vele együtt a szívem is a gyomromban köt ki. Érzem, hogy marja a sav. Észre sem vettem, milyen erővel húzom magamhoz, hátra, el. Bocsánatkérő, de ideges mosollyal engedem útjára. Észbe kellene kapnom, hogy a váratlan szövetségünk hamarosan véget ér, nekem pedig egyébként nem kötelességem vigyázni rá.
Khm, bocs – bökök állammal a kezére. Biztosra veszem, hogy emiatt a rideg mosolya. Lehet, hogy egyszerűen hagynom kellett volna, hogy elmossa az ember-ár és akkor talán ő kapaszkodik belém, nem ennyire erőszakos és szándékos érintés lett volna... Persze, ha egy nő lettem volna nem így reagál, vagy? Ne keverjek bele mindenféle mellékszálat ebbe az egyetlenbe, igaz? Hisz alig ismerjük egymást... Ismerjük? Találkoztunk. Kár előítéletre, első benyomásra alapozni bármit is. Feltételeztem hálás lesz majd a védelmemért, mégis az az érzésem támad, nem kér belőlem.
Sikerül megtalálni a telefonját, legalábbis élből azt feleli, hogy az övé. A kérdései elmossák a koncentrációmat, amikor egymás után érintem a telefonokat, egy, a megszokásra alapozottan ismerőset a zsebembe vágok. Felkelek a féltérdről és a nyakam nyújtogatva keresem a mellényes hősünket, csüggedten rántok vállat, amikor a koponya rengeteg között egyet sem lelnek szemeim. Nemleges irányba csóválom a fejem. Összegrimaszolom az arcizmaimat, kavargó örvényre emlékeztet ahogy egymás körül gyűrűznek a barázdáim. A feltett kérdése megkongatja a vészjelzőimet. Hízelgő, hogy az együtt megéltek után ad a véleményemre, de óhatatlan terhet helyez a vállamra. Ha rosszul döntök, a pokolban még az ő halálával is birkóznom kell abban a kénköves lázálomban...
Nem értek az ehhez hasonló monstrumokhoz, de inkább nem várnám meg, amíg a biztosítékok megadják magukat és esetleg – robbanást imitálok ökölbe zárt tenyereim egymáshoz koccantása után, szétfeszítem ujjaimat –, valamelyik faltörő biztosan megtalálja a vészkijáratot. Passzolom hány méterekként, de lenniük kell a járatokban – lazán megrántom a vállamat, de megvárom, egyetértünk e. Nem egy amerikai akció filmben vagyunk, hogy látványos hőstetteket hajtunk végre és a véletlenszerűen összeírt karakterek majd egymás karjaiban zárják a napot... A ropogó, sistergő hang a katalizátorként mozdítja meg végtagjaimat, hogy a birkák után lépjek.
 – Hogy hívnak? Nem kell a valódi nevedet elárulni, bárki lehetsz, sőt. Játsszuk azt, hogy bárki mások vagyunk... – kérdem, a kezemet nyújtva, ha szüksége van segítségre a lelépéshez. Nem tervezem az életéről faggatni, helyette furcsa játékot találok ki magunknak.
 – Harry vagyok – az idegesség beszéltet, vagy egyszerűen csak szívesebben hallgatnék mást is, mint a kiabáló, kétségbeesett üvöltéseket valahonnan előttünk, nem tudhatom. Mindenesetre megdörzsölöm a tarkómat, ahogy melankóliával átitatott mosollyal lepillantok az oldalamon lévő lányra.
 

“I'll use you as a warning sign; That if you talk enough sense then you'll lose your mind. And I'll use you as a focal point So I don't lose sight of what I want.”
to Jada

BEE


K. Jada Thompson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Edward Leneghan
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward 78844c54c0bb6069fbf1c81dbb7a70e26c2197af
somewhere only we know - Jada & Edward 2e2527d271f7436c1904aa52094b37283d290df8
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
“Can you remember who you were, before the world told you
who you should be?
★ családi állapot ★ :
How about no?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward 31423ee2d31ad491436a1c16446e7ff3aaffa33d
★ idézet ★ :
I survived because the fire inside me burned brighter than the fire around me.
★ foglalkozás ★ :
pénzügyi szakértő
★ play by ★ :
Boyd Holbrook
★ hozzászólások száma ★ :
22
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward A26a743fe7f30ff44b696e02cf5e43d0b2c25b57
TémanyitásRe: somewhere only we know - Jada & Edward
somewhere only we know - Jada & Edward EmptyVas. 28 Jan. - 15:54


Edward & Jada
Lift me up, hold me down; keep me close, safe and sound.
@Edward Leneghan

– Majd figyeld meg… – bizalmas mosollyal sandítok fel rá; nem államtitok, még mielőtt azt hinné, de ha valamit zsebre tesz a mai napból, ez legyen az –, itt, New Yorkban az opportunizmus jobban ragad, mint a kosz. Most még azt mondod, hogy nem baj. Ha bekebelez a város? – bölcselkedővé válik a tekintetem. – Gond esetén már előre fogod nyújtani nem csak a kiegyenlítésre szoruló számlát, de az ügyvéded névjegyét is – mert itt az emberek a tyúkszaros kis életüknél valahogy csak a hasonló kvalitásokkal bíró érték-, avagy értéktelen tárgyaikat tartják nagyobb becsben; és őszintén? Kinek a tisztje volna ezért bárkit is hibáztatni? Kivált’ manapság, ahol, tegyük a szívünkre a kezünket, a jelenlévők túlnyomó hányadát – count me in, shamefully – tönkre lehetne tenni csupán azzal, ha illetéktelenek végig pörgetnék a telefonunk galériáját. Ártatlan kis mozdulatnak tűnhet, de egy, a szakadék szélén lábujjhegyen egyensúlyozót is kibillent a balanszából egy váratlan fuvallat. Ki ne menne ölre, és mozgósítaná a lebefolyásosabb kapcsolatát? Oké, egy kabát megint más… azt, jóhírrel ellentétben még árulnak a boltokban.
Ha volna rá a hely adta lehetőségem, feltartott kézzel védekeznék a visszakérdezésére – most, összenyomorodva, csak a szemöldökeim mozdulnak hasonló elánnal, elkerekített szemeim céltalanul pásztázzák az arcát, hetykén kunkorodó ajkait. Alrighty then!
– Most, hogy mondod!... lehet, hogy a buszokon is akad egy-egy bajba jutott hölgy, akik szintén képesek a készségesen ott termő mellkasokba csapódni, csak azzal ritkán járok, hogy tudhatnám – tűnődve dobolok mutatóujjammal a számon, leginkább viszont mégis csak azért, hogy leplezni tudjam a rajta élcelődő mosolyomat. Amúgy meg, mint ahogy azt a filmek és sorozatok dús garmadájából már megtanulhattuk – véletlen se az ezeket sztereotipizáló mémekből –, a helyes csávók vagy melegek, vagy pszichopaták fura fétisekkel. Nem kizárt, hogy éppen a kedvenc sztriptízbárjából marasztalja a metró tékozlása, de hát... ki vagyok én, hogy ítélkezzek? – Úgy érzed, magamról beszéltem? – incselkedve az övéhez hasonló arckifejezést mímelek; mert hát, egyébként, ha úgy is érzi, nem érzi rosszul, de ahogy én lelkendezhetek, hogy nem a három óránál ácsingózó, széle-hossza egy úriemberrel osztozok egy talpalatnyi helyen – ha idáig elhallatszik a szuszogása, mi lenne velem, ha azt a nyakamba lihegné? –, addig ő is elduruzsolhat pár hálaimát, hogy nem egy klasszik nagyvárosi, a fiatalságát hiún őrizni próbáló vén banyát kapott ki a tömegből, aki már attól odavan, hogy egy nálánál ifjabb csávó hozzáért. Persze kényszerből, meg mert ízig-vérig gavallér, de still counts!
– Ez most bók vagy szemrehányás? – ezzel a mozdulattal meg akár az America’s Next Top Model válogatójáról is érkezhetett volna. Lehet, nem is sztriptíz, hanem drag queen barból maradozik el? Nem számít; amíg a segítségemre van, és helyettem nyúlkál bele a kétes eredetű, felmatricázott fenesetudjamikbe, felőlem maga RuPaul is lehet, személyesen. Mély együttérzést, de alsó hangon megbánást kéne tanúsítanom felé a méla undort látva az arcán; helyette ajkaimat befordítva tussolok el nem egy, már épp kibukni szándékozott nevetést. Így még a harag is, hogy a fülhallgató hiánya okozta plusz költségbe kell vetnem magamat, elviselhetőbbé válik – ez, természetesen, rajta nem segít, ellenben én nem vagyok ellene egy pillanatig se a szerencsétlenkedése okozta a kárörömnek.
Feltápászkodva nem számítok rá, de voltaképpen a „kapcsolatunk” ezen szintjén már magától értetődő lehetne, hogy úgy simul nekem, amibe egy valamirevaló night party-n is esélyes, hogy belepirulna az ember lánya. Épp, hogy gyűrű nincs még az ujjamon, és fátyol a hajamban, de ami késik... lehet, mire ezzel itt végzünk, már a nevét is felvettem – láttunk már erre példát. Persze az asszonyverés nem túl jó előtanulmány a kilátásba helyezett nászunknak, de New Yorkban bármely bokoraljból kiugorhat egy erre specializálódott terapeuta. Megleszünk...
– Ha csak nem direkt volt, nem foglak perelni. Bölcsen felelj! – kellő köpönyegforgatással a reciprokát is állíthatná, és meggyanúsíthatna rosszhírkeltéssel. Arcom elé vezetve tenyereimet „imádkozó-mozdulattal” gyömöszölöm át párszor a fájó csontot, annak sajgó lüktetése helyett mégis az útitársat figyelem. – Hé! Azért a kardodba ne dőlj – szólok oda finoman –, véletlen volt. Aztán meg ki tudja… Te voltál vagy az én kezem? – a válaszom egy nyegle vállrántás. Hasonlóan hanyagul rázom le magamról a feszítő, lüktető érzést, de az azzal való foglalkozást biztosan – hiába a kézrátétel, ha nem gyógyít. Akad még ezen felül más problémánk is.
Üveges szemmel fixírozom, hasonló tekintettel találkozok az ő kékjeiben. Magam se tudom, miféle hőstettben reménykedtem a részéről – már így is, sejtem, hogy túlszárnyalta a metrón lézengő bármely férfiember jótét lelkületét; még ha kissé az „elefánt a porcelánboltban"-effektus is előrongyolt belőle –, de nem követi őszinte mosoly a szavait, ellenben kényszeredett görbe íveli ajkaimat, mert oké, ne mozduljon, tök fair, az ő termetével én se tenném... de akkor?... A rajta látott „majd lesz valahogy” nem egészen összeegyeztethető a bennem támadó „legyen: most és azonnal” ellenponttal. Ha azt a szart is ripityára törve kapom vissza, már a lakbérrel való elúszást kockáztatom… avagy a családi-szeretetszolgálat havi igénybevételét. Már minden bizonnyal lehozták a különböző platformok, hogy megkezdődött az üzemzavar-elhárítás a metrórendszerben, de hiába hivatkoznék erre Mitchell előtt, ha szemforgatva nyomna rá az utalásra magában szajkózva, hogy „kifogás”. Ha annyira is tűnik sikeresnek az expedícióm végkimenetele, mint a Titan tengeralattjáró Titanic-nézője, én azért megpróbálkoznék vele – tyúkszaros kis értéktárgyak, ugyebár –, csak…
Kimarnám a tenyeréből a karomat, ha nem csak annyi hely, de annyi erő is állna a rendelkezésemre, amivel felül tudnám bírálni az ő fogását – nem szívlelem a korlátoltságot, márpedig a rongybabaként való ráncibálás mi más lehetne? Felegyenesedve, ha nem is vehemensen, de nyomatékosan tulajdonítom vissza a kezemet.
– Kösz?... – mit? Hogy nem hagyta, hogy az egy emberként mozduló tömeg maga alá tiporjon? Ezért történetesen, ha nem is látszik, tényleg hálás vagyok... Hogy azt feltételezi, majd’ egy fejjel az ő „szintje” alatt bármit is érzékelek abból, mi történik a bal végen? Mélyet sóhajtok, mégis mozdulok, ahogy érzem, hátra húz. – Várok, de… – szusszanok; a békés hangomat keresve ellentmondásos, hogy a mosolyom némileg erőszakosra sikerül –, értek ám a szóból is – jelzem, mégse söpröm le magamról az érintését, azt megvárom, hogy maga fejtse le rólam. Csendben simulok valahová az ajtó és a mögöttünk lévő ülés fémkorlátjának találkozásába, onnan szemlélve a fejleményeket – minden pillanattal, ahogy nyílik előttünk a tér, egyre egyértelműbben vagyok képes mély levegőt szuszakolni a tüdőmbe, ami hát, még mindig nem illatos, de legalább már nem teljesen a minket közrefogók kipárolgása. Kíváncsian nézek a felém tartott készülékre, elveszem. Már abból, ahogy a tenyerembe simul tudom, hogy az enyém.
– Aha, ez lesz az – nem foglalkozok a részletekkel, mikor lehúzom az értesítéspanelt, hogy kikapcsoljam rajta a zseblámpát. Ahogy elsötétül a vaku, rögtön a táskám mélyére hajítom, hasonló balesetek elkerülése végett. Elmormolok egy „köszi”-t; kihasználva a temérdekké vált helyet emberivé növelem magunk közt a távolságot azzal, hogy a kinyílt ajtók felé tipegek. – Kérdés… – vetem előre, a nyakamat a kereket oldott útitársak után nyújtogatva. – Láttál kintről bármiféle láthatósági mellényes, zseblámpás biztonsági fazont? Mert ha igen, és a séta a megoldás arra, hogy eljussunk a következő megállóig, akkor oké. Ha nem… – és itt fordulok vissza felé, mert abban, hogy ő tényleg végig figyelhette, mi is történt, még mindig több potenciál van, mint abban, hogy nekem lenne efelől bármi sejtésem –, ezek pedig csak meglódultak, mint a barmok, mert kinyíltak az ajtók, hát nem tudom… – mellkasom elé fonom karjaimat közte és a sötét alagút között váltogatva a tekintetem. – Ez se volt tervben, de az se, hogy nagyfeszültségű áram között kelljen cikáznom, szóval… Te mit mondasz? Megyünk vagy maradunk?



Turn up the music, turn down the lights I got a feelin' I'm gon' be alright

• it's about damn time

Turn up the music, let's celebrate I got a feelin' I'm gon' be okay

Edward Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
K. Jada Thompson
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_psqyenpuGt1umf7b7_540
don't hide yourself in regret,
just
love yourself, and you're set

somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_pt1n45XIEc1umf7b7_540
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
i used to float, now i just fall down; i used to know, but I'm not sure now: what i was made for
what was i made for?
★ családi állapot ★ :
maybe my soulmate died

i don't know
maybe i don't have a soul
★ lakhely ★ :
East Village, Manhattan
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_pt1n408a1o1umf7b7_540
★ foglalkozás ★ :
egyetemista || felszolgáló
★ play by ★ :
Logan Browning
★ hozzászólások száma ★ :
10
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_pt1n4hsjWg1umf7b7_540
i'm on the right track,
baby, i was
born this way
TémanyitásRe: somewhere only we know - Jada & Edward
somewhere only we know - Jada & Edward EmptySzer. 13 Dec. - 15:53
A filmek olykor túldramatizálnak egyes élethelyzeteket. Elég egy a hallásunknak kellemes soundtrack hozzá, meg egy valamire való vágás és máris kész a hangulat, az igazi elmerülés, beleélés, mindenki sír, még a cameraman is könnyeket potyogtak – szerencsére vele nem foglalkoznak. Ezzel szemben a való életben, - ha nincs a füledbe felejtett lejátszó eszköz - akkor zene sem szól a háttérben és oda a színpadiasság, marad a csupasz, külső szemmel érzelmektől mentesülő jelentsor, ami kínossá is válik egy igazán átélt érzelem miatt. Mert a valóságban mindenki anyáz és elküldi a másikat melegebb éghajlatra… Ami idén egyébként már azt jelenti, hogy nyugodtan maradhatunk is a picsánkon, mert jön a globális felmelegedés és egyéb melléktermékei… Nincs garancia rá, hogy a következő jelenet résztvevője is leszel, nem ugrik be egy piros pizsamás szuperhős, hogy megmentsen egy előre elsütött, néha nevetségesen silány megjegyzése után… Maximum azok, akik mindennapi viseletként hordják, bár ezzel a jelenséggel személy szerint én még barátkozom… Itt csak te vagy, a húsvér ember, akit a metró szörnye kénye-kedvére dobál, akivel az orvosok nem fognak foglalkozni, ha beveri valamelyik pánikbeteg az arcodat, és aki meg is baszhatja magát, mert azt szokták mondani, "Majd jönnek a jó napok is!", és ettől rögtön azt is kellene éreznünk, hogy így is lesz, mert valaki ezt mondta. Ha az életem egészét nézem, csak rossz és kevésbé rossz napok vannak mögöttem, ilyen háttértörténettel nincs meg a hirtelen lelkesedés a képeslapokra való motivációs beszédekkel kapcsolatosan. El fogok késni, éppen ma. Ez a nap most már biztosan nélkülem robog tovább…
A kedvemet csak a fiatal lány határozott kiállása tartja felszínen, aki nem rest megacélozott, erőteljes aurájával magához láncolni. Szó szerint is, mert belém csimpaszkodik, miután a mellkasomra kenődik, mint egy illatos, vonzó, meg persze élő matrica. Még egyszer-kétszer egymásba kényszerít bennünket az égi kezek láthatatlan, matató ujjainak jó? akarata, én meg ugyan nem bánom. Inkább vigyázok a testi épségünkre, mint foglalkozom azzal, mennyire jellemző az, hogy nem sikerül az első tömegközeledéssel való próbálkozásom… Beszélnem se. Átfut az agyamon, hogy siket, vagy nem beszéli a nyelvet, én nem beszélem a közös nyelvet… Aztán: helyeslő bólintással veszem tudomásul, hogy jól van. Ellenkező esetben sem lenne módomban tenni bármit, a kérdés mégis magától tört ki belőlem. Totál feleslegesen érdeklődik kabátom állapota felől, bár azt mondom, nem érdekel, a hátamon csüngő, kiálló szövetdarabokról vizionálok a továbbiakban. Kínosan mosolyogva oldalazok arrébb, félre értés ne essék, nem tőle, de miatta. Tenyérbemászóan perverz vigyorú idióták is vannak körülöttünk, akik élvezik, ha csinos hölgyek kerülnek elesett, kihasználható helyzetekbe, ezért feltételezem, ha számára kedvezőtlen is a társaságom, tudtán kívül felajánlom szolgálataimat. – Francba. – féloldalas, túljátszott mosollyal kontrázom. – Kár érte… - lenézek rá. Egy kőszobor állandó mimikája is több érzelmet mutat, mint amit nekem sikerül magamra aggatnom. Csak találgathatok, mennyire irritálja az, hogy ennyire szorosan van velem. Az eddigi bemutatkozása arra enged következtetni, jobb, ha nem is kérdezem...
A játszmát ellenben örömmel folytatom vele, ha csúfolhatjuk annak. Meg kell hagyni, jól végzem a dolgomat, ha az arckifejezése valóban… kifejező. Szűkösen vagyunk ahhoz, hogy nagyobb gondom legyen belőle, bár szerintem, ha akarna, simán felképelne. Sőt, bokán is rúghatna, vagy máshol… felérne egy égető, zsibbasztó pofonnal. Nem akarnék én okot adni rá, bízom abba távolságot tartó helyzetemből érzékeli és értékeli is, nyomulásom nem készakarva történik... Bár ellenvetésem sem akad.
- Azt látom… - helyeslek követve az ujjából kiinduló, láthatatlanul fodrozódó gyűrűk útvonalát... Szemem sarkából kezdem el őt méregetni, tehát akad némi pozitívum is az incidensben. – Biztos? – igyekszem nem sokat sejtetően mosolyogni, csak annyira, hogy érzékeltessem, ne legyen biztos abban, hogy nem adódik rá alkalmam. Haja fölött nézek keresztül a tömegen, nedvesítek cserepesre száradt alsóajkam vonalán. –  Előnyösnek érzed?– féloldalasra kapom szemöldökeim vonalát, ahogy egy alaposabb szemügyre vétel, szkennelés alá vetem őt. A fintoromból, ahogy elhúzom a szám sarkát, nehéz megállapítani, hogy sóvárgó, kíváncsi, bosszús vagy végtelenül elégedett. Elképzelhetően mind a négy egyszerre. Ez a legvalószínűbb…
A kétségbeesett massza közepén állva jobb partnert keresve sem találtam volna. A körülményekhez képest higgadt maradt, nem ugrál a nyakamba és nem érzi a késztetést, hogy akciófilmekbe illően megpróbáljon hőst játszani. Egyszerűen elfogadta a helyzetünket, abból pedig a nyugalom oltáráról próbál kievickélni, velem együtt. Megkönnyítené a dolgunkat, ha az embercsomó nem nyüzsögne ennyire, a hangzavar csökkenéséért is rendkívül hálás lennék, de here we are.
- Nem értem az okát… - legyintek egy lemondó csuklómozdulattal. Mintha nekem volna ilyen bensőséges kapcsolatom... bárkivel. Nevethetnékem támad, amiért a létő' világon egyetlen arc, vagy név sem villan fel előttem, mint barát… Bensőséges kapcsolat… Kapcsolat. Whats wrong with me? I know... but? A fogalom is idegen, keresnem kellene egy valamirevaló értelmező szótárat, hogy megértsem pontosan mit jelent. Ehelyett szolgálatba állok a törpe hercegnő rövid, egyszemélyre kiterjedő uralkodása alatt és hasznossá teszem magam. Ha meghalunk, legalább azzal a tudattal tegyük, hogy megpróbáltuk megkeresni Hamupipő elveszett fülesét…
Boldog mosolyom hamar szétmálik a képemen, mikor válasza végére felcsípi azt a bizonyos „nem”-et. Kedvem az lenne hasonló szarkazmussal felelni a bolondozására, de végig mártogatva az ujjamat ki tudja hány, mióta száradó rágógumiba és egy beazonosítatlan, forró foltba az egyik mamuttalpú mellett – elvette az erre vonatkozó lelkesedésem.
Az emberhullám fojtogató, bosszús és meggondolatlan… Én tényleg csak a frissen megalakult túlélő társam épségét próbálom menteni, mert ettől a pillanattól fogva ismét csak egy magas hatékonysággal működő problémamegoldó gépezetként funkcionálok. Ideggyenge vagyok én ahhoz, hogy elviseljem más, durva kezek matatását… Még ha csak kutakodnának! Két alkarommal támaszkodom a lány körvonala körül, kell egy bónusz perc, hogy képes legyek eltolni magam tőle.
- Mh-mh. – lehet, hogy meg sem hallja, mit morgok. Ingerülten kapom vállam fölött hátra a tekintetem, de az „áu”-val magára hívja azt. Rémülten figyelem, hol fáj neki, mi történt… Az orra? Fürkészem pár másodpercig, remegővé válik a tüdőm. Felsejlenek képek, szürke villanások, kiabálás és a zsibbasztó érzés a tenyeremen. Lepillantok annak irányába, talán… - Megütöttelek?... – a kapkodás, a vágy, hogy vigyázzak rá, kikapcsolta volna az összkép feletti uralmat és még azelőtt lendült a karom, hogy? Picsába. Harag, az ismerős önutálat villan a szemeimben, meg sem hallom, hogy még mindig hozzám beszél… Elfordulok tőle, amennyire emberileg lehetséges. Az Isten óvja azt, aki úgy dönt, megpróbál hozzám érni ezek után…
- A másik is… - utalok a lejátszó készülékre, de a következő szavaival elárulja, hogy a telefonja… Csak ekkor fedezem fel üressé vált tenyereimet. Ah, nagy levegő. Nem éri meg, hogy feldühítsem magam miatta, vagy emberek fognak meghalni… A fejem felé kapom, mikor kérdez, de már csak annyi lélekjelenlétem van, hogy nemleges irányba csóváljam. Ha kinyitom a számat, olyan cifra szavakkal fogom illetni a fennálló tragikomédiánkat, hogy még az is a pokolba kerül, aki csak hallja…
- Én meg nem mozdulok többet. – sejtette, látom rajta. Türelmesen nézem, mégis kissé sürgetőn. Nem kockáztatnám meg, hogy még egy sérülés miatt „hálálkodhasson”, ahogy Mózes, vagy melyik úttörő tette - sem vagyok, hogy ketté válasszam a csürhét magunk körül… Részemről ott egye meg a fene azt a fost. Az egyetlen bizodalmam, hogy rajta van a zseblámpa mód, elég a fények után kutakodnia. Bár, ha a sajátját meg is leli, kétlem, hogy bármiről felismerné az enyémet. – Hé! – az utolsó utáni pillanatban, mielőtt alá merülne, kapok a karja hajlatába. Nem mondok semmit, lehet nem is hallaná meg, csak állammal bökök valahová a túloldalra, tőlünk balra. Az egyik szárny kinyílt, az emberek pedig -  mert bizonyára véges az életünk idebenn!? – kifelé szállingóznak, egymást eltaposva. A kishercegnőnek semmi esélye sem lenne a padlón, ráadásul legalább nekünk legyen annyi eszünk, hogy megvárjuk, amíg tiszta a terep, vagy tisztább. Emberből. A mocsok nem tűnik el. – Várj még. – húzom hátrébb, de amint biztonságban találom magunkat, elengedem. A tér tágul, azzal együtt hatolok beljebb, hogy felfordítsam a pofára ejtett mindennapi-mechanikus-szolgáinkat. – Ez az? – valamiért emlékeztet rá, amit a kezemben tartok, fel is mutatom.
 

“I'll use you as a warning sign; That if you talk enough sense then you'll lose your mind. And I'll use you as a focal point So I don't lose sight of what I want.”
to Jada

BEE


K. Jada Thompson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Edward Leneghan
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward 78844c54c0bb6069fbf1c81dbb7a70e26c2197af
somewhere only we know - Jada & Edward 2e2527d271f7436c1904aa52094b37283d290df8
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
“Can you remember who you were, before the world told you
who you should be?
★ családi állapot ★ :
How about no?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward 31423ee2d31ad491436a1c16446e7ff3aaffa33d
★ idézet ★ :
I survived because the fire inside me burned brighter than the fire around me.
★ foglalkozás ★ :
pénzügyi szakértő
★ play by ★ :
Boyd Holbrook
★ hozzászólások száma ★ :
22
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward A26a743fe7f30ff44b696e02cf5e43d0b2c25b57
TémanyitásRe: somewhere only we know - Jada & Edward
somewhere only we know - Jada & Edward EmptyHétf. 27 Nov. - 10:57


Edward & Jada
Lift me up, hold me down; keep me close, safe and sound.
@Edward Leneghan

Tulajdonképpen New Yorkban metrózni olyan, mint egy különösen izgága hering-parti. A szerelvény lelketlen, rideg fémes színe tökéletes utánzója annak a konzervdoboz-szerű tákolmánynak, amibe a halakat sorjázzák rendezett egymásutánban; és bár mi nem vagyunk rendezettek, mert egy óvodás csoport is nagyobb fegyelmezettséggel bír, mint ez az összeszalasztott csürhe, azért valahol mégis egészen kísérteties a hasonlóság. Emberek simulnak emberekhez, már majdhogynem én is az előttem álló, tagbaszakadt csávóhoz, mintha egyébként más elképzelésem se volna egy kellemes, esti tömegközlekedés-élményről, mint az ő mellkasát használni párnának, de hé! Lehetne rosszabb is! Így csak szimplán igyekszem nem tudomásul venni, hogy ő is egy élő-lélegző létforma, hisz attól fogva akár kellemetlen is lehetne a szituáció -de mindeközben hátulról is tapasztalhatom a holdraszállás semmivel össze nem téveszthető kuriózumát, amint egy beazonosíthatatlan illetékes feneke az enyémhez ér, szóval… előre koncentrálok, mert a széles mellkas látványa -hisz feljebb nem nézek, attól túl valóságos volna- legalább nem riasztó.
Persze csak addig nem, amíg a ruhájának anyagát nem volt módom egész közelről lemeózni, ahogy valószerűen rácuppanva, mint a ráják az akvárium üvegére -bár azok mosolyognak, én meg legfeljebb alapozó-nyomokat hagyva felkenődtem-, várom, hogy egyrészt a lábam újból biztosan érje a talajt, másrészt, hogy több gondolatra fussa annál, minthogy mi a szar?! Merthogy oké, a New York-i metrórendszer néha direktebb ismerkedési lehetőség, mint a Tinderen küldött dickpic-ek, na de hogy ténylegesen beleessek valakibe… lehet ettől a hónaptól ez a szolgáltatás is jár a bérlettel? Vágyak villamosa metrója? I didn't signed up for this shit! Hiába kapom ki a fülest, hamar szembesülök a ténnyel, hogy nem csak emiatt nem sikerült érdemlegesen felvennie velem a kapcsolatot. Úgy hunyorítok rá a szájára, mint azok a nénik szoktak a kifőzdében az étlapra, akik már a fiatalságuk idején is oda jártak, és bár nem változott azóta a menü, azért becsülettel megpróbálják végigolvasni a kínálatot.
- Ja, persze! Jól… nagyszerűen… - a kezdeti intenzitás váratlan hirtelenséggel hagy alább, ahogy az utóbbi kettőt már csak az orrom alatt, fele annyi meggyőződéssel sikerül elmormognom; mégis rávisz a kényszer és a jóra neveltség -légy rám büszke, anyu!-, hogy igaz, nem felőle, de a megtépett ruhája kapcsán érdeklődve feltegyem a kérdésének párját. Úgy sejtem, ha magányos pillanataiban vágyálmai közé is foglalta, hogy egyszer csakugyan szaggassák le róla a felsőjét, nem feltétlen erre gondolt… - Nagyon jó! Akkor most már nem lobbizhatsz kárpótlásért! – szemtelen vigyorral, a hely szűkén valóban aprót rántva a vállamon mentesítem magamat. Hát ő mondta! Persze amúgy se ajánlottam volna fel, hogy egye fene, elviszem shoppingolni, mert hát nyilván nem, miután technikailag lehetett volna annyira úriember, hogy helyet cserél velem, hogy én kerüljek a fizikálisan általam könnyebben megragadható kapaszkodóhoz, míg ő épp csak a plafonnal nem tudja kitámasztani magát… De ha elég ideig akadékoskodott volna, talán meg tudott volna rövidíteni annyival, ami fedezni tudta volna az okozott veszteséget.
Ez nyilván nem jelenti azt, hogy idő múltán ne találkoznánk viszont a bíróságon pereskedni és "pénzbehajtani" a másikon, amilyen válogatott módokon sértem meg megint, és újból, és csakazértis a személyes terét. Lassan kijárna egy távoltartási végzés -bár itt azért megnézném a kivitelezést-, de helyette csak kurta, bár annál őszintébb választ kapok. Innen se rossz a látvány, láttatja az elismeréssel bólintott néma felelet, ahogy a legkonszolidáltabb side eye-jal, egészen visszafogottnak vélt -aztán lehet nem- csücsörítéssel nézek végig rajta. Már nagyjából homlokközéptől a mellkasa aljáig, mert több mozgásterem nincs ehhez a mozdulathoz, de igaz ami igaz, mutatós egy mellszobor lenne…
- Ne aggódj, birkák itt is vannak… - legyintek, mint valami elfuserált T-Rex, miután épp csak annyira van lehetőségem megemelni a karomat, majd ebből a mozdulatból mindössze mutatóujjammal legyezek félkörben magunk között, egyértelműsítve a körénk gyűlt publikumot. – De máshol biztos nem zúgnak ennyiszer a karjaidba, szóval… mindennek megvan a maga előnye – előny lenne? Mi más? Persze a magunk felszínes, sekélyes világában, ahol egy efféle körülményt is a külsőségek határoznak meg… That’s how we livin’ in New York, baby! Nyilván én is házsártos lennék, ha a szőke hercegem nem egy tényleges szőke herceg volna, de így... hát, nem panaszkodhatok.
Már amikor látom -például nem most. Kellemetlen a szememnek a hirtelen kontraszt, mégis alkalmazkodok, mert mi mást is tehetnék? Én is kezdjek el hisztizni, toporzékolni és ütlegelni valamit, valakit, mert attól úgyis jobb lesz? Várat még magára az a szint…
- Kollektív átok, fasza… - morgolódva keresek a telefonom után, - remélem ez nem valami „szeresd felebarátodat”-jellegű bullshit, mert akkor elég rossz úton halad ez az isteni közbeavatkozás… Már nem köztünk, nyilván! A legtöbb közeli barátommal nem ennyire bensőséges a kapcsolatom, mint most veled – és nevetnék, ha történetesen nem lenne igaz. Valahogy a szeretetnyelvek felhozatalából a testi érintés, mint olyan, nem foglal el előkelő helyet a ranglistán; ellenben a szívességek, így hát felborított sorrendben haladunk Prince Charming-al, de ha megtalálja a fülesem másik felét, apa biztos odaígéri neki a soha-nem-volt fele királyságát. Olyan ez, mint tűt keresni a szénakazalban -vidékről jött derék legény lévén csak tudja; mocskos dolog a sztereotípia, tudom…-, és ahogy látom, ő se egy kiemelkedő tehetség.
- Persze, hogy!... nem – felelem lelkes, az utolsó szóra mégis dacosan elfakuló hangon. Én voltam a naiv, hogy egyáltalán bármi reális esélyt láttam abban, hogy majd úgy, hogy a lábak sokaságától nem is látjuk a padlót, meg fogjuk találni. Kedvem volna hasonló fancsali stílusban replikázni, de azon túl, hogy elnyílnak ajkaim másra nincs lehetőségem…
Érzem, ahogy a hideg fém átsüt a vékony bőrdzsekin, ahogy a hátam nem, hogy a vártnál erősebben, hanem egyáltalán találkozik annak anyagával. Karjaimat ösztönösen kapom a fejem elé, behúzva a nyakamat védem magam, noha megmondani se tudnám, hogy pontosan mitől, azon túl, hogy mindentől. Nekem ütközik, a pillanat hevében azt se tudom, hogy az eddigi utastársam, vagy egy újabb a sok közül -lehunyt szemmel, csupán a fülsüketítő hangokból követem az eseményeket. A fékevesztett zakatolás, a szerelvény rázkódása, a lapockámat ért ütések, a fejem mellett csattanó tenyere, a kezeimnek feszülő test, az orromra mért csapás… mind-mind a pillanat tört része alatt történnek. Reszelős sóhajjal, kivárva, hogy zöttyenünk-e még tovább, vagy tényleg, végérvényesen megálltunk, felnézek rá… mert, mint kiderül, rá nézek fel, nem bárki másra.
- Oké, nyugi… nyugi… - mást aligha tudnék mondani; meglapogatom a mellkasát -mint ahogy egy fehér macskát hessegetünk el a fekete nadrágunk környékéről, de kellő óvatossággal ahhoz, hogy ne akarja letépni a karunkat-, ha már az van ott előttem, hátha azon túl, hogy csitítani tudom, eltávolodik, hogy levegőhöz jussak. Végül is, kit nem hatott még meg egy "nyugi"? A mélyen beszívott levegővel egyidejűleg szisszenek fel. – Áu… - elégedetlenül szaladnak ujjaim az orromra, aminek enyhe pulzálását aligha volt lehetőségem eddig felismerni. Ugye nem?... Megtörlöm, de vért nem látok, ami ugyan azt feltételezi, hogy el mondjuk nem tört, de nem jelenti kapásból azt, hogy ne zúzódott volna meg. – Ha ez nyolc napon túl gyógyul, végül te fogsz engem kárpótolni – orrhangon piszmogom, ahogy csupán a szememet mozdítva nézek fel rá, még mindig a csontot gyömöszölve -mert valamiért sokkal jobb, ha a kis nyomkodásoktól fáj, mintsem, hogy önmagától lüktessen. Jó, nem az ő hibája… nem csak az ő hibája, mert tulajdonképpen az én karom végezte el az ütést, de ő esett úgy nekem, mint részeg tehén az istállóajtónak. A vidéki fiú…
- Hol a… - kérdőn pásztázom az arcát, legalábbis, mintha azt várnám, ebből tudni fogja, hogy mi van a hol. Végül csak lenézek a földre. – Szóval most már telefont is keresünk a füleshez – körülöttünk sokan támolyognak még, próbálják biztos lábra kényszeríteni magukat. Egy utolsó, grimasszal kísért dörgölés az orromon, majd én is ellököm magam az ajtótól, épp csak bele nem fejelve a Hős Lovagom vállszirtjébe. A lehullott telefonok felfelé világította fényében -ilyen jó horrorfilmesen- próbálom kisilabizálni arcának vonásait. – A tiéd legalább megvan, vagy?... – gondolom inkább „vagy”, máskülönben nem ilyen Hitchcock portréban látnám, mint az öregről készült legismertebb képen, ahol a „Psycho” csapójával áll, és mered bele a kamerába. Magyarán én fogok a földön kúszni, és teperni két mobil után, mert hát… méreteiből adódóan ezt tőle nem várhatom. Szívem szerint felvetném, hogy „ötlet?”, mert őszintén megvallva, nekem sincs kedvem lábak közt szlalomozni, mint annak idején az asztal alatt, amikor a családi ebédet megunva elslisszoltam játszani, viszont kiengedni nem akartak, úgyhogy a soha el nem hangzó kérdést csak a felhúzott szemöldököm alól kíváncsian vizslató szemem közvetíti felé.



Turn up the music, turn down the lights I got a feelin' I'm gon' be alright

• it's about damn time

Turn up the music, let's celebrate I got a feelin' I'm gon' be okay

Edward Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
K. Jada Thompson
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_psqyenpuGt1umf7b7_540
don't hide yourself in regret,
just
love yourself, and you're set

somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_pt1n45XIEc1umf7b7_540
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
i used to float, now i just fall down; i used to know, but I'm not sure now: what i was made for
what was i made for?
★ családi állapot ★ :
maybe my soulmate died

i don't know
maybe i don't have a soul
★ lakhely ★ :
East Village, Manhattan
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_pt1n408a1o1umf7b7_540
★ foglalkozás ★ :
egyetemista || felszolgáló
★ play by ★ :
Logan Browning
★ hozzászólások száma ★ :
10
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_pt1n4hsjWg1umf7b7_540
i'm on the right track,
baby, i was
born this way
TémanyitásRe: somewhere only we know - Jada & Edward
somewhere only we know - Jada & Edward EmptyPént. 10 Nov. - 13:05
Hiába: Hello there. üzenik szemeim egy megadó somolygás keretén belül, nem úgy tűnik, mint akit azonnal zavarba hoz egy random idegen ilyen fokú közelsége - hát igyekszem viszonozni ezt a hozzáállást. Örülök, mert a későbbiek során - kivételesen - nem szeretnék egy áfonya színű monoklit a szemem alá, ha koccannának vonalaink. Elnézve a heringpartit, nem lenne nagyobb meglepetés az sem, ha még közelebb lenne hozzám... Erről a pofátlan és egyéb helyzetben pimasz közelségről nem tehetünk. Nincs is mit tenni, belenyugszom a pozícióba. Valahol a hajkoronája fölött keresek lehetőséget a bámészkodásra, hagyom az irdatlan monstrumnak alattunk, ringasson. Erősen koncentrálnom kell a célállomásra, ne felejtsem el, hol kell leszállnom, ami már önmagában kész produkció lesz, ha nem fogyatkozunk addig.
De vigyázz, mit kívánsz! A korábban nonverbális bőrbe bújtatott kommunikációnkat sikerül új szintre emelni. A néma egyezség, a "mit bánom én?" új szintre emelkedik. Belém kapaszkodik, érzem a tenyereinek melegét egy-egy ponton, míg' én hasonló heveséggel és odaadással kaptam alá. Megtámasztom őt, majd vele magamat, magunkat... Biztosan létezik egy logikusabb sorrendje az ellenőrzésnek ilyen helyzetben, én mégis vele kezdem. Fejem egy vonalba ejtem övével, oldalról keresem, kutatom arcát. Megütötte magát? Kisléte miatt törékenynek tartom. Addig masszívan vigyázok rá, amíg elég stabilnak látom.
- Azt kérdeztem, hogy jól... - kiabálnom kell, mert nem érti. Ennek több oka is lehet: az emberek félnek, üvöltöznek, innen-onnan hangos szó, kérdés, irányítás hallatszik, valahol még csörömpölés is, megkoronázza ezt a fémes csilingelés is ... Természetes reakciók. A száját figyelem, hátha leolvasással megértem, mit mond, vagy, hogy őt is erre buzdítom. Kiveszi a füléből a valódi okát a kettőnk közötti kommunikáció bukásának, arcizmaim ki is simulnak. Értőn csóválom a fejem nemleges irányba, szabadkozva, a szabad tenyerem közénk emelem védekezőn, "minden rendben." Szemöldökeim vonala egészen homlokom közepéig felfut, az említett anyag irányába kapom futólag pillantásom, majd csak sztoikus nevetéssel nézek tovább. - Ócska rongy, nem baj, ha igen. - vállat rántok közönyösen iránta. A munkahely az egyetlen, ahová - az iroda miatt - kiöltözöm, egyébként sosem hordtam márkás, vagy értéket képviselő göncöket. Nem vagyok sem divatkedvelő, sem márkarajongó. Ami jó rám, megtetszik, jöhet. Ez a kabát is egy ócskaság, mint minden anyagi tulajdonom...
Éppen csak nedvesíthetek torkomon, már megint a karomba kapom a lányt. Ezúttal hamarabb ütközik nekem, mint hogy én nyúlnék érte, utána. Reflexből jön a mozdulat, átölelem. Eltolja magát, én meg közben egyre türelmetlenebb hangulatomba kerülök. Ehhez hozzá jön az ő kiakadása is, ami más helyzetben szórakoztató lenne. Tényleg mindig a legalacsonyabb lányok mérge a legédesebb? Legaranyosabb? Ezzel viszont nincs időm foglalkozni, mert többen kapálózni, - vannak olyanok is, akik ugrálni, mászni egymáson - kezdenek. A következő szavai végett előbb az arcom fordítom felé, lefelé kissé, csak később szemeim. Ha más helyzetben lennék, kihasználnám a lehetőséget, hogy férfias humorral oldjam a feszültséget, de a körülöttünk duzzadó rémület kioltja ezt a vágyamat.
- Nincs ellenemre. - közlöm félmosollyal, a tőlem telhető legbarátságosabb hangszínnel, de nem sokáig tudok rá figyelni, vagy a hirtelen kialakult közelségére, mert a tömeg megbolondul. Tényleg nincs rajtunk kívül senki, aki felfogja ép ésszel, hogy mindegy mennyire kapar, kiabál, a metró nem fog engedelmes kiskutyaként viselkedni és lefeküdni, vagy épp a helyére menni!? A lány megjegyzése kivált belőlem egy rosszallást, egyértelműen nem az ő irányába. - Ja, maradtam volna vidéken... -  hogy magam narrátora vagyok, vagy vele osztom meg ezt az egyébként ránézve semmitmondó információt, én sem tudom. Mégis, ahogy rendezni igyekszem szétcsúszott helyzetünket, mintha felesküdne ellenünk az ég is... Sötétség, remek!
- Lehet, hogy most nem veled van baja... - közelebb vagyok hozzá, mint sejtem. A rángatás és a hirtelen jött vakság eredménye, hogy orrom hegyével végig simítok illatos fejtetőjén. Mit is érzek pontosan? Sietősen húzódok hátrébb, elég rendetlenül járnak a karjaim is, az elengedett kapaszkodót sem találom. A felragyogó fénypontok segítenek, hogy ne nyúljak ott és úgy a nő felé, ahogy - még jobban - bánjam a megszületésemet is... Magam is a farzsebemben matatok, előszedem a telefonom. A legközelebbi utastársam kérésére minden sejtem zsigerből jövő késztetést érez rá, hogy szolgálatba álljon. - Mire van szükséged? - aggódva mozdulok közelebb. Jelentős megkönnyebbülést érzek, hogy "csak" a fülesről van szó. Jól láthatóan bólintok, a zseblámpaként funkcionáló készüléket lefelé tartom, keresni kezdik szemeim az említett tárgyat. Leguggolni esélyem sincs a hullámzó emberfal miatt, de amennyire a helyzetünk megengedi, tartásomon görnyesztek, nyakam, állam nyújtogatom. Kedvezőbb fényviszonyok mellett hamarabb megtalálnánk... Még mindig nyekereg alattunk a fémkígyó, de legalább már van egy alap ritmus, amire sikerült beállnia. Azt hiszem, elhiszem, közben már a harmadik megszáradt rágóra bökök fellelkesülten, hogy megtaláltam. Fuck this shit.
- Megtaláltad? - fordulok vissza hozzá, bizakodva a szerencséjébe (pedig hol van már az, nézzünk szét...) - Ha visszaállítják a fényeket, meglesz az. - hatni próbálok rá, amikor újabb - utolsó - rántás, egy durva lökés. Nem foglalkozom a leejtett telefonnal, minden fénypont egyszerre játszik hullócsillagot. Arra figyelek, hogy - magam sem értem - megakadályozzam, hogy a lány beüsse a fejét a háta mögött lévő - sűrűn átkozott - ajtóba.
A pánik hozza végeredményben, hogy a testemmel borulok árnyékként rá, nem tudhatom... Azt viszont igen, hogy a mögöttünk (inkább mögöttem, szemben vagyunk) lévő kupac durva birkózásának köszönhetően, szerencse, hogy így alakul. El sem tudom képzelni, hogyha egy az oldalamba érzett gócpont az előttem védett kisebbet találja gyomorszájon, mi történik. Goromba hadviselés, késztetést érzek rá, hogy megforduljak és beleverjem az arcát minden látott és nem látott jelenlévőnek az ablakok egyikébe, de nem teszem. - Hihetetlen basszameg. - elfogyott a türelmem, mire megállunk. Megállunk? Feltolom magam az újonnan kialakult szituációba, és ide-oda forgatom a fejem. Biztos, hogy az ajtó mellett vagyunk a legnagyobb biztonságban, ha megálltunk?


“I'll use you as a warning sign; That if you talk enough sense then you'll lose your mind. And I'll use you as a focal point So I don't lose sight of what I want.”
to Jada

BEE


K. Jada Thompson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Edward Leneghan
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward 78844c54c0bb6069fbf1c81dbb7a70e26c2197af
somewhere only we know - Jada & Edward 2e2527d271f7436c1904aa52094b37283d290df8
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
“Can you remember who you were, before the world told you
who you should be?
★ családi állapot ★ :
How about no?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward 31423ee2d31ad491436a1c16446e7ff3aaffa33d
★ idézet ★ :
I survived because the fire inside me burned brighter than the fire around me.
★ foglalkozás ★ :
pénzügyi szakértő
★ play by ★ :
Boyd Holbrook
★ hozzászólások száma ★ :
22
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward A26a743fe7f30ff44b696e02cf5e43d0b2c25b57
TémanyitásRe: somewhere only we know - Jada & Edward
somewhere only we know - Jada & Edward EmptySzomb. 4 Nov. - 23:54


Edward & Jada
Lift me up, hold me down; keep me close, safe and sound.
@Edward Leneghan

Nagyjából fél órája el kellett volna indulnom ahhoz, hogy időben odaérjek, számolva a közlekedési gócpontokon engem fogadó irdatlan tömeggel -elvégre „a város, ami sose alszik” feltételezem ma se akarja az én könnyed A-ból B-be való eljutásom érdekében álomra hajtani a fejét-, az orrom előtt elhasító metróval -feltéve, hogy egyáltalán megtalálom azt a vonalat, amit érintve az Apple Maps létrehozta a „legideálisabb útvonaltervet"-, és, hogy nem tévedek el eközben legalább háromszor, de inkább többször -ebben volna a legkevesebb bizodalmam. A koszos oldaláról a tisztábbra -jobb kifejezés rá a „kevésbé gusztustalan”- fordítom az asztal lapján a már legalább háromszor újra mosott törlőrongyot, és a fél fülemben dübörgő zene monoton mérője szerint igyekszem ugyanazt az alkoholosfilc-feliratot felvakarni a vintage-retro stílus jegyében nyilván piros festésű műanyagról. Örülünk, JaCkIe, hogy megtanultál farkat száras cseresznyét rajzolni, épp csak senkit nem érdekelt ez az absztrakt expresszionizmus szellemiségében alkotott műremek… Mindenesetre a munkaközösségünk nevében szeretném kifejezni őszinte gratulációnkat ezért a csodás eredményért -legközelebb vendégünk vagy egy eperturmixra! Egyenest a képedbe, te kis gyökér…
- Carl, én mondom, hogy nem fog lejönni! – egyesével hangsúlyozom az utóbbi szavakat. Kezeim dacosan lendülnek, ahogy felegyenesedek, és meg se állnak a combjaimig -hisztis kislány módjára toporzékolnék is, de, mint megtudtam anyámék jóvoltából, már gyerekkoromban se állt jól.
- Ott viszont nem maradhat – jegyzi meg morgó hangon, ahogy a blokkokat egyezteti a pénztárgéppel és a napi tranzakciókkal. Kedvem lenne kitépni a hajam… vagy az övét.
- Mert így mire számítasz? Hogy kifárasztom és egyszer csak megadja magát? – kétkedőn ráncolom a szemöldököm -a bizalmatlanságom értelemszerűen nem a nyilvánvalóan viccnek szánt, a Hülye Tervek Tárházából csent ötleté, hanem, hogy Carl egyébként láthat benne rációt. A felém villanó pillantására csak elvigyorodok. – De akár fel is vehetjük a kesztyűt. Bizonyára van piros alkoholos filc ott, ahonnan a fekete is jött – rántom meg a vállamat, mégis megakadok a mozdulatban, amivel a végső leszámolásnak néznék elébe, miután fordultamban még sikerül elkapnom a főnököm tűnődését, aminek audio-aláfestőt is biztosít egy eldünnyögött „hm”-vel. – Carl ne idegelj… nem fogok éjnek idején non-stop kisboltot kajtatni! Üzenj a nyitósoknak, a munka oroszlánrészét már elvégeztem; ők is csináljanak már valamit – azzal pedig, mint aki elvégezte dolgát -történetesen el is végeztem, harmincnyolc perce- szétvetem karjaimat. A porrongy megadón, kezem meghosszabbításaként lendül a levegőben, majd a felmosóvödörben végzi, amit tökéletesen elegáns mozdulatokkal taszigálok és rugdosok a földön, meg se állva vele a személyzeti szobáig. A világ leggyorsabb átöltözését hajtom végre -rám se kell majd sokat várnia annak a szerencsétlennek, akinek egyszer megfordulna a fejében, hogy feleségül vesz-, hogy a tisztítószerek és a frissen magamra permetezett parfümöm illatfelhőjében úszva mihamarabb kitántorogjak a napközbeni rejtekünkből.
- Holnap, veled, ugyanitt! – költöm át a régi nagy klasszikus címét, mosolyogva formálva pisztolyt az ujjaimból Carl felé, aki, ahogy vártam, nem értékeli olyan nagyra ezt a gesztust -nem másért, mert úgy érzi, egy személyben kell lehoznia azt az elvárást, amit besavanyodottság szempontjából az X-generációtól várnak-, így magam is bontom a barátságos görbét, ahogy kilököm magam előtt az üvegajtót. Nem megyek többet két saroknál a legközelebbi metrómegállóig, és bár rezzenéstelenül válok egyé a lépcsőn lefelé hömpölygő embertömeggel, a zenével valamelyest mégis igyekszem szeparálódni tőlük -persze a lökdösődéstől, a tapintatlanságtól és az egymásra oda-nem-figyeléstől még ennek ellenére is nehéz eltekinteni. Igazán lenyűgöző, hogy mennyire lelketlen ez a város…
Begördül a szerelvény, és mindahányan szemtanúi lehetünk az „utolsókból elsők” jelenségnek -a legkésőbb érkezők agresszív dulakodása indítja el a masszív emberfalat, és szinte keni fel a szürke fémóriásra, ami igaz, meg se állt még igazán, de voltaképpen kit is érdekel ez, avagy a biztonsági előírások? Hiszen nem jön három perc múlva a következő… Magatehetetlenül hagyom, hogy felkapjon, és vigyen magával a hullám -épp csak a lábaimat kell nagyjából megfelelő ütemben mozgatnom, hogy a peronról a metróba kerüljek, jószerint tájolnom se kell merre és hogyan haladok. Egyrészt, mert esélyem se volna tiltakozni, másrészt amúgy se látok ki a százhatvan centimmel, melynek továbbá köszönhetem a kétségbeesett felismerését a kapaszkodó hiányának; egy pillanatig, de tényleg, csak egy kósza másodpercig megfordul a fejemben, hogy megkérdezem a velem szemközti pasast, hogy ugyan zavarná-e, ha a felkarját használnám erre a célra, de ehhez viszonyítva még az alkoholosfilc-felirat kifárasztása is értelmesebb elképzelésnek hangzott. Valahol a kapaszkodó keze alatt nyúlok el, hogy mutató- és hüvelykujjal megfogjam a mögötte lévő rúd egyetlen szabad centijét, egészen kínos pillantást vetve rá, ahogy összepréselt ajkakkal, felhúzott szemöldökkel sejtetem: it is what it is.
Meglep azonban, hogy nem én vagyok az egyetlen ezen a gondolaton -egy ponton túl a földalatti egyenetlen mozgása felér egy vidámparkbéli hullámvasút-élménynek; nem gondolkodok, mikor rámarkolok a kezem alatt kapaszkodó ember kézfejére, ám nem, hogy én, ő se tudja igazán feldolgozni a hirtelen nagyon bensőségessé vált kapcsolatunk mámorító érzését: rongybabaként zúgok bele annak a fickónak a karjaiba, akivel az elmúlt percekben nem túlzok, ha azt mondom, egymás levegőjét szívtuk. „Hát gyerekek… így ismertem meg apátokat.” A lapockája környékén sikerül belekapaszkodnom a kabátjába -és azzal egyidejűleg rántom is hátra-, míg másik kezem, amivel a táskám pántját tartottam, valahol a csípője felett az oldalán talál támaszra.
A villódzó fénytől vakultan nézek fel rá.
- Mi? – avagy „tessék?”, ahogy anyám szerint a kulturált hölgyek értekeznek -kimarom a fülemből a fülest egyértelműsítve, hogy nem vagyok süket, pusztán alkalmi. – Bocs… - szabadkozok, ahogy apránként lefejtem ujjaimat a dzsekije anyagáról, amit, mint kiderült, önkívületlen állapotban még mindig teljes erővel szorítottam. – Remélem nem szakadt el – végigsimítanék rajta, hogy meggyőződjek róla, nem, de úgy gondolom, ennyi kéretlen tipi-tapi elég volt. Megállva a lábaimon kotrom elő a vállamról csüngő táskám külső zsebéből a fülhallgató tokját, abba mégis csak az egyiket tudom épséggel behelyezni -a másik, mikor újabbat rúg a szerkezet, azzal pedig legalább három másik utastársam lendülete lök újból csóri pasinak, valahol elvész az éterben.
- Baszki! Hát álljatok már meg a lábatokon, de komolyan… Mint valami elcseszett emberi-dominó – pöffeszkedek, a férfi mellkasának feszítve tenyeremet, és arról véve lendületet, hogy egyenesbe hozzam magam. – Amúgy eskü nem direkt csinálom – pillantok fel rá szabadkozva címezve neki egy mosolyt; ekkor nézem meg először -de ha már így kellett történnie, hát így kellett történnie, nincs mit tenni! Minden további nélkül szánnék neki még pár másodpercet, ha nem érne utol a túlélőösztönnel vegyülő kíváncsiság az ütlegek hangja irányába. – Ez para… - suttogom magam elé, de hát itt, New Yorkban mi nem? Egy egészen egyértelmű „te is azt látod, amit én?” kérdéssel a szememben meredek legközelebbi utastársamra; érdeklődésére épp, csak elnyitom a szám, de hamarabb alszanak ki a lámpák, minthogy megszólalhatnék.
- Meg se várta, hogy kimondjam, hogy „ennél rosszabb már nem lehet” – elégedetlenkedek, és valószínűleg sokad magammal egyidejűleg kutatok a telefonom után, hogy előtúrva rögtön kapcsoljam is be rajta a zseblámpát. Riadt arcok… riadt arcok mindenhol, és gyanítom, az enyém se különb az övéknél. I hate it here. – Segítenél? – valahogy úgy igyekszem fordítani a készüléket, hogy bár lássam a másik arcát, azért a szeme világának épségét ne tiporjam porig -ha már a lábával valószínűleg megtettem, nem is egyszer. – Az előbb kiesett a kezemből ennek a párja… - óvatosan veszem elő, és tartom fel a megmaradt bluetooth füles egyetlen példányát, mint a kereséshez szükséges mintát. – Tudom, hogy reménytelen, de hátha – mert nincs újabbra pénzem, úgyhogy nem maradt más hátra, mint csuriban tartott ujjakkal radarozni.  



Turn up the music, turn down the lights I got a feelin' I'm gon' be alright

• it's about damn time

Turn up the music, let's celebrate I got a feelin' I'm gon' be okay

Edward Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
K. Jada Thompson
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_psqyenpuGt1umf7b7_540
don't hide yourself in regret,
just
love yourself, and you're set

somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_pt1n45XIEc1umf7b7_540
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
i used to float, now i just fall down; i used to know, but I'm not sure now: what i was made for
what was i made for?
★ családi állapot ★ :
maybe my soulmate died

i don't know
maybe i don't have a soul
★ lakhely ★ :
East Village, Manhattan
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_pt1n408a1o1umf7b7_540
★ foglalkozás ★ :
egyetemista || felszolgáló
★ play by ★ :
Logan Browning
★ hozzászólások száma ★ :
10
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward Tumblr_inline_pt1n4hsjWg1umf7b7_540
i'm on the right track,
baby, i was
born this way
Témanyitássomewhere only we know - Jada & Edward
somewhere only we know - Jada & Edward EmptyHétf. 30 Okt. - 22:25
Kiradírozott arcok, elfolyó alakok mindenhol. Kedvetlenül koválygok, elrontja a hangulatomat, hogy kétszer sikerült eltévednem. De miért is ne? Ha csapatépítésről van szó - a saját magam bedolgozásáról -, biztosan jól járok, előnyömre kovácsolhatok egy görbe estét mellettük. Igent mondtam az összejövetelre, naivitásom tornázta fel lelkesedésem a legyintéskor; "Á, oda fogok találni.. Cöh, szuperkütyük, beszédes táblák, talpraesett ember vagyok. Ha a vadonban nem tévedek el, akkor a betondzsungel sem lehet útvesztő." Ha tudom, hogy késő este is bolyongó kísértetként járom az utcákat, nemet mondok. New York fényei változnak körülöttem, összetiporva érzem magam tőlük, sehol a tanyasi gyerek... Kihunynak, felizzanak, hirdetések villognak, és a változó megvilágításban olyan könnyű elképzelni, hogy minden jól alakul: mesébe illően feltűnik egy átjáró, talán csíkos kapu, egy eddig észre nem vett névtábla, és ott is vagyok...
A gondosan őrzött (ócska) készüléknek és abba épített térképnek köszönhetően megtalálom a megfelelő lejárót a metróhoz. Igyekszem majd úgy tenni, mint aki elsőkörben meglelte, bármiféle segítség nélkül a megadott címet. Cipőm kopott éleivel játszadozom, amíg várom a mechanikus kígyót, hogy gyomrába lépve megnyugodhassak: alakul az a bizonyos péntek este. A peron mögött ácsorogva figyelem a gyülekező embereket. El- vagy megfáradt arcok néznek vissza rám, nem bélyegezhetem meg egyiküket sem. Nem vagyok hozzászokva ekkora tömeghez. Egyébként is a magányt preferálom...
Ha a hosszúra nyújtózott modernkori hintó előszele érződik, pár lépést teszek felé. Beszálláskor próbálok, tényleg próbálok udvariasságra törekedni, de még így is koccannak vállaim utastársaimmal. Nem szokás "Elnézést." kérni, belőlem mégis kifakad, amikor egy otromba másiknak köszönhetően, egy tőlem karcsúbb nőnek - talán inkább lánynak - csapódok. Bizonyára meg sem hallja. Vagy hallja, csak nem érdekli. Nem kísérem figyelemmel a helyzetünk alakulását, eleresztem tekintetemmel. A fémes nyikorgás, az induló rezgések elvonják figyelmem. Még annak ellenére is, hogy ugyanabban az ember-hézagban ragadunk. Fölötte simogatom ujjaimat a csőre, kapaszkodnom csak kell, nem árt. Állandóan az útvonaltervet bámulom a metró gyomrában, s a legbelső hangomon mantrázott megnevezésre koncentrálok. Véletlenül se utazzak tovább, pedig tudom, kevesen maradunk fenn a célállomásig.  
Ki tudja mennyi idő telik el, amikor durván kileng a kocsi. Százötvennégyezer egyedi alkatrész egyszerre ordít fémes hangján, borsódzik a hátam tőle. Számomra minden lengése idegen, a rémült, hirtelen felnéző arcokból tudom: baj van, nem szokványos dolog történik. Az egyensúlyérzékemmel minden rendben, ültem már meg zabolátlan hátasokat, de a durva taszigálás, erőszakos lökések következtében magam is pánikba esem. Az utasok egy része kiabálni kezd, mintha bármelyikünk tudná, mi a fene történik? Egy újabb dobbanás, mintha lassulnánk. Meg is állunk? Előtte azonban még ismét erőszakos rángatás, koppanások, csattanások zaja, sikolyok vegyülnek, a lámpa fejünk fölött pislákolni kezd, és egyszerűen nem tudom, hogyan, de a karomban találom a korábban perifériámon észlelt, finoman meglökött nőt. Erősen tartom hátán, másik karommal karöltve kapaszkodva az eddig közösen? fogott csővel.
- Jól vagy? - kisebb termete és a közeledő eszköz bitang erejétől egyáltalán nem csodálnám azt sem, ha megütötte volna magát, reflexem lassúsága miatt - vagy a hangos félelem körülöttünk rajta is jeleit mutatnák. Egy jó időre őt pásztázzák szemeim, megszűnik a külvilág, nem értem miért érdekel, talán csak az emberi bajtársiasság kel életre legbelül.
Feje fölött nézek el, kíváncsian, tekintetemmel másokét lekövetve, van-e egyirányú több, vagy mind csak értetlenül figyelünk és leginkább össze-vissza? Elengedem idő közben a nőt, de még egyet előre pöfékel a kocsink, vele együtt a többi is, mintha oldalba állna... Elég erőteljes a rángatása a benne lévőknek, nem csoda, ha a másik ismét a karomban köt ki. Gond nélkül magamhoz szorítom. - Ember?! - szólok egy mellettünk elhaladó után, aki szemmel láthatóan az egyik ajtót kezdi el durván ütni, ököllel természetesen. Bizonyára van kihelyezett eszköz rá, de felmerül bennem a kérdés, ha a kocsik egymás mellé, akár egymásra képesek valami oknál fogva zsúfolódni, nem itt vagyunk e a legnagyobb biztonságban? Jobbra-balra kapom a fejem, tanácstalanul kapva el mások értetlen, kétségbeeső pillantását.
- Minden rendben? - kérdezem a lánytól, mire a fények egyszerre kihunynak körülöttünk. Ekkor döntöm el, hogy többet nem szállok metróra...

“I'll use you as a warning sign; That if you talk enough sense then you'll lose your mind. And I'll use you as a focal point So I don't lose sight of what I want.”
to Jada

BEE


K. Jada Thompson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Edward Leneghan
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward 78844c54c0bb6069fbf1c81dbb7a70e26c2197af
somewhere only we know - Jada & Edward 2e2527d271f7436c1904aa52094b37283d290df8
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
“Can you remember who you were, before the world told you
who you should be?
★ családi állapot ★ :
How about no?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward 31423ee2d31ad491436a1c16446e7ff3aaffa33d
★ idézet ★ :
I survived because the fire inside me burned brighter than the fire around me.
★ foglalkozás ★ :
pénzügyi szakértő
★ play by ★ :
Boyd Holbrook
★ hozzászólások száma ★ :
22
★ :
somewhere only we know - Jada & Edward A26a743fe7f30ff44b696e02cf5e43d0b2c25b57
TémanyitásRe: somewhere only we know - Jada & Edward
somewhere only we know - Jada & Edward Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
somewhere only we know - Jada & Edward
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» K. Jada Thompson
» Hard... i know - Jada & Ricky
» 'with my sister - Jada & Nevaeh
» Edward & Carmen
» Edward Leneghan

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan-
Ugrás: