New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 115 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 104 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Katniss Jimenes
tollából
Ma 07:04-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Gyda & Travis // Kick-box meeting
TémanyitásGyda & Travis // Kick-box meeting
Gyda & Travis // Kick-box meeting EmptySzer. Ápr. 05 2023, 17:37


Travis / Gyda


Csak egy szokásos csütörtök este volt. Idézőjelesen este, mert olyan délután hat, hét óra felé járhatott az idő. Úgy döntöttem edzek egy kicsit, így elmentem Nataniel Johnson kick-box edzőtermébe, aki még évekkel ezelőtt a Japán Vanatanabe Hirojuki kick-box mester tanítványa volt. Mikor mester lett ő is, akkor nyitotta meg itt a New York-i edzőtermét. Tehát lejöttem kicsit harcolni és partnerem is volt, egy nem is olyan friss tanítvány képében, akivel egy thai box meccset igyekeztünk lenyomni. Nem kellett a legjobb formámat mutatnom, de igyekeztem tudtára adni, hogy nem vagyok már kezdő, volt néhány nagyon szép ütésem, ám neki is sikerült benyomnia nekem egyet-egyet. De hát ez ezzel járt.
Őszintén, annyira belefeledkeztünk a harcba, hogy észre sem vettem, ahogy frissen megérkezik az edzőterembe Gyda, pedig magamon érezhettem volna fürkésző szemeit. Lényegesen könnyebb volt így harcolni, hogy nem öltönyben voltam, hanem, csak egy rövid nadrágban és bokszkesztyűben, ám nem féltettem magam, hiszen az öltönyeimben, egyéb ruháimban mindig van annyi elasztát, hogy kényelmes legyen abban is a harc. Okosnak kell lenni.
A minket szemlélő Gydához lépett az egyik edző egyike. Egy harmincas férfi, aki szintén csak egy rövid nadrágot viselt, hiszen az volt a legalkalmasabb a harchoz.
-Üdv, Timothy Ross, a terem edzője vagyok. Miben segíthetek?-Kérdezte a harcot szemlélő lányt, majd szemeit ő is felénk emelte.-Ááá. A tetovált férfi Travis Avery. Tudja, annak a számtech vállalatnak a tulaja. A terem egyik legígéretesebb mester jelöltje; jó pár éve ide jár már. A partnere pedig Zack Tooms. Pár hónapja jár ide képezni magát. Gondolom ön is azért jött ide, hogy megtanuljon így harcolni.
Sikerült a férfit egy kereszt ütéssel padlóra küldeni, bár reméltem hamar fel fog kelni, mert igyekeztem nem valami túl komoly ütést bemérni, de úgy éreztem felesleges a rá szánt időm, így már ki kellett valahogy ütnöm egy K.O.-val. Túl sokat pattogott már nekem a ringben.
Szemeim ekkor tévedtek a lányra és a vele csevegő edzőre. Mégis mekkora volt az esélye, hogy ő is a Kick-box termet válassza? 50%, hiszen a másik a box volt. És, hogy pont egy időben fogjuk itt tölteni a képzési időt"? Na azt számolja ki nekem valaki. 24 órából állt egy nap, de mind a ketten pont ezt a fél hetes időt választottuk? Érdekes és humoros egybe esés volt. Én már jól ismertem őt, tudtam ki ő, de neki alig lehetett róla fogalma, hogy én ki vagyok. Egy cseppnyit sem mutattam ki, hogy ismerem őt, igyekeztem úgy tenni, mintha most látnám őt életemben először.
-Nocsak, Tim! Egy új arc a teremben?-Oda szökkeltem hozzájuk, megtörölgettem veritékes arcom, aztán folytattam is a szövegem.-Travis Avery.-Mutatkoztam be elhagyva a doktor jelzőt, hiszen senki nem volt rá kíváncsi, hogy én bármiből is ledoktoráltam, nem volt jelentősége a kapcsolatunk szempontjából. Elég, ha a nevemet tudja. Úgy sem tudna mit kezdeni az információval, semmi jelentősége nincs, csak egy cím. Amúgysem akartam vele éreztetni, hogy "felette" állok titulusban, vagy társadalmi rangban.-Örülök, hogy ide jött, ez a legjobb terem az államokban. Tapasztalatból mondom.-Mosolyogtam biztatóan.-Látom Timet már ismeri. A további edzőink.-Mutattam rájuk egyesével és bemutattam őket.-Mike Fall, Robert Long és Clara Field. Jelenleg az egyetlen női edzőnk.-Vettem szemügyre a vöröshajú hölgyet, aki női sport egyenruhát viselt. Jó kondiban lévő nő volt, de nem vesztette el nőiességét az izmossága mellett sem.
-Remélem tetszett a harci bemutató. Igaz, én már tíz éve járok ide, de nem kell aggódni, pár hét és már ön is ki fog tudni ütni egy kellemetlenkedő pojácát.-Nevettem fel. Igaz, amit látott azért nem tíz év munkája, ezeket már az első pár év után rutinból fogja ütni-rúgni..


A PB. (Jonny L. Miller) kick-box közben
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Travis // Kick-box meeting
Gyda & Travis // Kick-box meeting EmptySzer. Ápr. 05 2023, 20:50
Travis & Gyda
Manhattan kick-boxing club

A nyakláncom hiánya máig letört, de abban bíztam, hogy a fickó vagy nem találta meg, és még mindig a kocsija ülése alatt pihen békében, vagy megtalálta, de ahelyett, hogy mondjuk eldobta volna vagy értékesítette volna, a kincstárába hajította. Egyik sem túl jó kilátás, de inkább, mint bármi más. Ha nála van, akkor talán még van esélyem visszaszerezni. Valamikor...valahogy. De ha már nála sincs, akkor bizony felakasztom magam. Mindenesetre próbáltam nem hagyni, hogy ez nyomott hagyjon a napjaimon. A sérülést illetően megúsztam a szent beszédet, bár nem kellett hazudnom Lazare-nak. Tény, hogy arról nem számoltam be, hogy a fickó, aki megmentett róka jelmezben volt és elcipelt valami denevérbarlangba, de azt elárultam, hogy megmentett valaki, és hogy sokat köszönhetek neki, mert itt nem csak az értékeimről volt szó. És hogy mi lett a pénzzel? Lazare-nak nem mutattam meg, mert azt gondolom félreértette volna a helyzetet. Így a biztos. De tartottam a szavam, és tényleg felkerestem az egyik edzőtermet. Egy petákot sem költöttem el belőle, max. a kondibérletre, amit majd rendszeresen használok is.
Már a következő nap jöttem volna, csak nehezebb volt összeegyeztetni a munkával, viszont szerencsémre kevesebb kerülővel jár, mert közelebb van a macska klubhoz. Szóval késni maximum akkor fogok, ha kicsit el időzőm a műszak végén, ami nem valószínű. Alapból meg a nappalom szabad, szóval... Nem voltak nagy elvárásaim, de azért bíztam benne, hogy többet érek ezzel a hellyel, mint az eddigiekkel.
Fejemen fejhallgatóval érkezem az edzőterembe, ahová belépve rögtön megcsap a szokásos izzadság, fülledtség és mindenféle dezodor keveréke. Itt nincs annyi edző gép, eszköz, ez egyből feltűnik. Még mielőtt a pulthoz lépnék, lejjebb veszem a hangerőt Mulan - Erős légy című daláról, amit mostanság jobban kedvelek Peyton Parrish feldolgozásában, mint a Disney-ben. Ahogy hátra tolom fejemről a fejhallgatót és benézek az elülsőn túli helyiségbe, akkor tűnik fel, hogy ez teljesen más, mint az eddigi edző termek. Nem csak küllemre, de... hé, hol vannak itt a csajszik? Elsőre ki sem szúrom azt az egy néhányat, mikor pedig megtörténik, amiatt aggódom, hogy talán túl nagy fába vágtam bele a fejszém, mert már ezek a nők is kezdenek testileg jobban hajazni egy férfira. Én azért nem szeretnék így kinézni, de, ha valaki megtanítaná, hogy ugorjak egy hozzám képest magasabb fickó nyakába és törjem el neki, azzal, köszönöm, már meg volnék elégedve. Szám ide oda húzogatva, kezemben a múltkori támadás során kissé meggyötört telefonommal nézelődtem ki lehet itt a főnök, vagy edző, akivel beszélhetnék arról, miért is vagyok itt. Úgy tűnt már javában mentek az edzések, ami jó, mert őszintén szólva azt hittem felkarolnak egy csomó kezdőt, haladót és ki épp hol tart, azt tanulják, amit épp leadnak. Oké, talán kissé alább adtam elvárásaimból, de már félek sokat remélni bármitől is. Az biztos, hogy ha ismét megtámadnak az utcán, már nem akarom, hogy bárki is megmentsen, mert én fogom megvédeni saját magam. Ahogy a többiekéhez képest alacsonyt termetem miatt kissé félénken beljebb léptem a fal mentén, nehogy bárkinek is útba legyek, az éppen egymást püffölőket kezdtem nézni. Egyszerűnek tűnt egymást ütni, rúgni, de minden bizonnyal okkal vannak még talpon, és vannak tele kék, zöld foltokkal. Ahogy pedig elmém szinte lassított felvételként láttatja velem az ütések mozdulatát, és célba találását, nekem meg eltéved tekintetem az egyik küzdő felé belém hasít egy különös érzés. Mint, amikor a koponyád mélyén ott bujkál egy gondolat, egy emlék, egy felismerés, de egyszerűen képtelen vagy előkotorni. Ismernem kéne? Valahogy nem tudom beazonosítani, de még is az az érzésem, hogy tudnom kellene. Jó az arc memóriám, ez az egyetlen, amiben mindig biztos vagyok, de az ő arca nem ismerős. Nem azt mondom, hogy nem jóképű, csak azt, hogy minden bizonnyal nem emiatt furdal a kíváncsiság. Nem izmosabb az átlagnál, pedig akkor könnyebben leszűkíthetném a kört. Aztán, ahogy kiüti a fickót, mintha az a rejtett felismerés egy pillanatra megvillanna. De miért pont a mozdulata tűnik fel? Nyilván meg van a maga sajátossága, de egy hozzánk járó törzsvendégnek sem a járását szokásom megjegyezni. Ki a fene lehetsz...? Nem terveztem oda menni hozzá, de el agyaltam volna még, ha nem szólít meg közben valaki más. Oda is kapom fejem és lassan a férfi felé fordulok.
- Helló! Gyda Soverall és csatlakoznék a csapathoz. - válaszolom egy pontosan olyan zavart mosollyal, mint akit éppen most zavartak meg egy komoly magában folytatott vitában. Igazából gőzöm sincs, hogy miként kellett volna fogalmaznom. Az sem biztos, hogy itt használna kondibérletet és nem csak az órák előtt vagy után kell fizetni. De lényegtelen is. Csak amiatt próbáltam odafigyelni, hogy külsöm végett nehogy azt higgye, hogy divatból érkeztem, hogy csak a fontosnak tűnő selfiek miatt volnék itt, mert rohadtul nem. Az se érdekel, ha férfi ellenfelet kapok és az akar laposra verni. Csak tanítsanak meg csontot törni. Mikor felhozza a fickót, aki épp félájultra verte a cimboráját, elpirulva kapom rá vissza a fejem. Oké, talán túl szembetűnően bámultam, de nem azért, amiért itt ezt most biztos sokan gondolnák. De magyarázkodni sem akarok, mert senki nem tartozik. Travis Avery. Emésztgetem, de a nevem semmit sem mond. Akkor még is miért érzem úgy, hogy már találkoztunk, Travis?
- Nem, nem tudtam. - rázom meg fejem, ahogy Tim-ről Travis-re nézek. Emiatt kellene, hogy ismerős légy, meg egy számítástechnikai cég népszerű vállalkozója vagy? Kizárt. Alapjáraton sem érdekelnek a kütyük, újságot sem olvasok. Rádióban is csak a zene szól, ami meg a tévét illeti, azt is csak Lazare nézi, nekem sosem volt, és nem is kell. Pillantásom egyre gyanakvóbb, miért nem ismerlek fel? Te titkolsz előlem valamit, Travis. Nem Tim hibája, egyszerűen csak könnyebben leragadok a gondolataimnál, így a szövegelése nagy része homályba vész, mintha egyre jobban távolodna tőlem, egészen addig, míg a gyanús férfi ott nem hagyja partnerét. Nem akarok feltűnést kelteni, azzal, hogy őt bámulom, mintha valami ellenséget látnék benne, de nehéz lesz ezek után nem minden másodpercben ezen agyalnom edzés közben.
- Öhm, hm? - kérdek vissza Tim-re pillantva ismét elmosolyodva. - Ja, igen. Lehetőleg puszta kezes harcokat tanulva, hogy az utcán bármikor megvédhessem magam. - ha ez a másik megölését is jelenti...
- Gyda. - mutatkozom be, kezem egyenlőre nem nyújtom, csak mosolygok rá. Az sem egyszerű, mikor belülről a hajam tépném, mert tudom, hogy a megfejtés itt áll az orrom előtt, mégsem vagyok képes meglátni. Apropó számtech vállalkozó. A fickó az odúban nem viccelt, ide tényleg gazdag emberek járnak. Figyelem a személyeket, akikre mutat, és őszintén nem vagyok túlzottan elragadtatva, hogy a sok pali közt, egyetlen egy nő van. Meg lehet nagyobb kihívás lesz, mint gondoltam, de... állok elébe.
- Nem volt rossz. - vonok vállat, mert szerintem nagy durranásnak sem mondhatnánk. Kicsit sokáig tartott. Lehet csak a könyvekben tűnik egyszerűnek, de én nem szeretnék órákig szökdécselni. Az se érdekel, ha belehal. - Bármilyen semmiségnek is hangzott ez, tapasztalatból mondom, manapság a pojácák sem egyszerű esetek, pláne, ha nem egyedül járnak. - pillantok fel rá a tőlünk távol lévő edzőktől, és ahogy ránéznek, akkor villan be a pillanat. Az a pillanat, mikor az odúban ültünk egymással szemben, és a sérülésem látta el, amíg engem a maszkja leszedése foglalkoztatott. Mikor elkapta a kezem és egymás szemébe néztünk. Nem tudhattam biztosan, hogy így van e, hogy nem csak túl gondolom, többet képzelek. De a felismerés okozta kételyből fakadó kellemetlenérzés megszűnt. Ő lenne az? Azt mondták elismert, hogy tapasztalt, mert már 10 éve ide jár, a fenti akciója még sem tükrözte azt, amit az utcán láttam tőle. Nem, biztosan nem ő. Vagy nem tudom. És ha még is? Nem árulhatom el senkinek. Mit is kezdhetnék vele? Ha pedig meg tudja, hogy tudom, lehet bajba keveredem, ami tekintve, hogy még egy órát sem töltöttem edzéssel, elég... problémás lenne. Próbálom figyelmen kívül hagyni ezt a felismerésem, és Tim-re pillantok.
- Szóval...? Hogyan kezdjük?

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Travis // Kick-box meeting
Gyda & Travis // Kick-box meeting EmptySzer. Ápr. 05 2023, 21:37


Travis / Gyda


Valami nem stimmelt. Nem tudtam volna megmondani mi, de láttam Gydán, hogy valami megváltozott benne. Nem foglalkoztam vele, hiszen nem az én dolgom volt. Nekem más dolgom volt. Edzeni. Bár most méltó ellenfelem nem akadt, így inkább elindultam gyakorlatozni, mondjuk a lógást. A lány láthatóan úgy sem velem volt elfoglalva, hanem azzal, hogy megfelelő edzéshez jusson. A duma, amit én már hallottam tőle. De persze nem lehettem benne biztos, hogy nem rajtam kattog, talán edzést is szerencsésebb, ha nem velem törődik. Én is edzek, ő is edz kellő távolsággal, hogy lehetőleg ne tudjon még jobban elmerülni a konspirációiban. Már ígyis gyanakvásra ad okot, hogy ennyire bámult, hogy ennyire szugerált. Valami apró gyanú lehet benne, de elképzelni sem tudtam mégis mi vezethette nyomra.
Felakaszkodtam egy korlátra és fejjel lefelé kezdtem lógni rajta, akár a vámpírok a rajzfilmekben, de fél szemem rajta tartottam. Láttam, ahogy Timmel beszélget és hallottam beszédfoszlányokat arról, miképp érdeklődik nála az edző és ad neki tanácsokat.
Minden esetre megnyugtatott a gondolat, hogy hallgatott rám. Jó edző termet választott és talán abban is biztos lehettem ennél fogva, hogy azt az ezer dolcsit sem herdálta csak úgy el felelőtlenül. De valami furcsa volt akkor is. Hát persze, nem láttam a nyakéke láncát. Amikor utoljára láttam mintha láttam volna láncot, de most nem láttam. Miközben lógtam, azon gondolkodtam miért vette le. Már ha ő vette le. Aki nyakláncot hord, nem hobbiból teszi. Ráadásul, ha munkában is viselte és utcán is, itt is viselnie kéne. Biztos nem munkás nyaklánc, az furcsa lenne. Elgondolkodtam. Talán megint megtámadták és ellopták? Nem, fura lenne, ha ilyen sűrűn megtámadnák. Talán elvesztette, vagy valamiért mégis csak levette.
Egy idő után elkezdtem haspréseket csinálni lógás közben. Hátam mögé tettem a kezeim, majd elkezdtem a haspréseket. Mintha földön feküdnék, csak éppen lógtam egy korlátról.
Füleim ettől független nyitva voltak.
-Szóval, akkor azt mondja önvédelemhez kell. Jár most valahová?-Kérdezte, majd mikor választ kapott folytatta.-Értem, nos az erőnlétet itt is tudjuk fejleszteni annyira, mint ott és itt megkapja a harcművészeti képzését is. Ráadásul mi úgy fejlesztjük az erőt és az állóképességet, hogy pontosan olyan edzéstervet rakunk össze, ami a kick-boxhoz kell. Összehangoljuk a fizikai és a harcművészeti edzést, így minden mindennel összefügg, nem lesznek felesleges körök.-Mondta Tim büszke mosollyal.-Nem baj, ha tegeződünk? Itt mindenki mindenkivel tegeződik, aki ide jár edzeni.-Mondta és egy ring felé kísérte. Felléptek rá, Tim megállt vele szemben.-A kick-box alapja, ahogy a neve is mutatja a láb és a kartechnika. Rúgás-ütés kombináció.-Be is mutatott egyet-egyet, de nem úgy, hogy hozzá ért volna a lányhoz.-Most viszont te jössz. Én rúgni fogok, te tedd ki a karod, hogy kivédd, majd azonnal kapd is el és tekerd a lábam köré és rögtön már mikor ezt a mozdulatot végzed próbálj meg a földre küldeni. Letekerni engem a szőnyegre. Ha ez megvan, akkor üss mellkasba, amikor a földre kerültem.-Kérte, de előtte bemutatta rajta a mozdulatot, hogy mit kell majd elismételnie úgy, hogy akkor már ő lesz a támadó.

.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Travis // Kick-box meeting
Gyda & Travis // Kick-box meeting EmptySzer. Ápr. 05 2023, 22:25
Travis & Gyda
Manhattan kick-boxing club

Amit megtanultam a városba költözésemkor, és már sejtettem előtte is, hogy semmi sem az, aminek látszik. Csodaországban sem, de ott valahogy mindig látszódott, ha valami nem stimmelt. Itt nem. Amire most támaszkodhattam, az a megérzésem. Volt már, hogy félrevezettek, de általában híhettem benne. Ezért is volt nehéz csillapítani gondolataim, melyek szinte ordítottak, hogy vegyem észre a jeleket és utána se tegyek úgy, mintha nem látnám őket. Nem akartam állandóan őt bámulni, több okból kifolyólag sem, még is nehéz volt megállni, pedig nem féltem, hogy bántana. Nem is volna rá oka.
- Java részt. - bólintok Tim-re pillantva. - Öhm... nem. - sandítottam el Travis felé, majd vissza a jövendőbeli edzőmre. - Igazából az előző helyek nem feleltek meg az elvárásaimnak és ezt a helyet javasolták helyette. Edzőtermek népszerűségére nem adok, mert tudom, hogy nekem mi kell, viszont saját szememmel láthattam, hogy ő mire ment vele és szükségem van arra a tudásra. Dee... nevet nem mondhatok, külön kérte, had maradjon névtelen. - neem, ez nem igaz, csak álnevet használt, amivel itt sokra úgy se mennék. Mindenesetre próbáltam kicsit hatni Tim-re, hogy érezze, komoly lány vagyok, komoly célokkal, nem csak feszes popsiból és szép mellekből állok.
- Na ez már is jobban hangzik, mint az ott ígértek. - ismertem el Tim szavait, mert ha igaz, amit mond, akkor otthon is tudok gyakorolni. Ha pedig otthon is tudok gyakorolni, gyorsabban fejlődöm. Majd még lehet kikunyerálom Lazare-tól, hogy tanítson pár fogást ő is nekem.
- Nem, dehogy... - vonok vállat mosolyogva a tegeződésre. Mikor pedig elindul a ring felé, bevallom kicsit megijedek, hogy már is próbára tesz, de mivel én magam jöttem ide, nem fogok visszakozni, csupán hamar lekapom magamról a fejhallgatóm és a földre dobott hátizsákomra teszem, ahogy a rajtam lévő, hideg idő elleni pulóverem is, és már nyúlnék a nyakamon lévő lánchoz is, hogy mint minden ilyen tevékenységnél a zsebembe tehessem a biztonságkedvéért, ám annak hűlt helye. Francba. Vissza kell szereznem, mert belefogok őrülni, hogy már se nyaklánc, se kés. Mindenesetre nyelek egy nagyot és túltéve magam a kezdeti, de elnyelt dührohamon, odalibbenek a ringhez és felmásztam rá.
- Küldjelek... a földre? - kérdek vissza kissé kételkedve szakmai tudásában. Kétszer akkora, mint én, legalábbis közel. Erősebb. Még is hogy tudnám ezt mind megtenni. Hajlékony vagyok oké, és egy bizonyos pózból megtanultam, hogy kell könyökkel eltörni valaki orrát, de 10-ből 9-nél sosem érjük el azt a pózt. Némi idegességgel figyeltem minden bemutatott mozdulatát, mert tartottam tőle, hogy elhibázom, béna leszek. De kizártam a külvilágot, az általa mutatott mozdulatok, haloványabb formában, de megjelentek mellettem, és így könnyebb volt csak rá összpontosítani. Talán a harag táplált, de a próba, meglepő módon elsőre sikerült. Annyira, hogy a végén a mellkasa helyett majdnem a torkára ütöttem. Végül köztes helyre kapta a közepesen gyenge ütést. De ha a Hóhérral kerülök szembe, őt nem fogom megkímélni. Szerzek kést, viperát és ha tudok pisztolyt is, és rohadtul megölöm az ipsét.
- Kérdés. Ha kitanulom ezt az egészet és egy támadás során... ki tudja, teljesen véletlenül ezeket alkalmazva... esetleg, tudom is én, meghal az illető. Akkor is engem büntetnek meg? Én kerülök börtönbe, mert megvédtem magam? - érdeklődöm, csak a mihez tartás végett. Mert, ha azt mondja nem büntetnek meg miatta, akkor a megölése után nem kezdek el azon rettegni, hova rejtsem a hulláját. Csak azt mondom önvédelem volt és viszlát. Ha megválaszolta, bármilyen választ is kapjak, lelkesen ugrom fel és kérem, hogy mutasson többet, jobbat, veszélyesebbet.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Travis // Kick-box meeting
Gyda & Travis // Kick-box meeting EmptyCsüt. Ápr. 06 2023, 14:14


Travis / Gyda


-Igen. És sikerülni fog, ha ügyes vagy. Egy ellenség, aki rúg, nagyon sebezhető. Egy lábon áll, teste súlypontja könnyen kimozdítható. Ez nem függ attól, hogy benned mekkora erő van és az sem befolyásolja hány kilós az ellenfél. Jó, hazudok, egy kicsit azért számít, de egy felnőtt nőben van akkora erő, hogy meg tudja csinálni. Nyilván egy tizennégy éves lány nem tudná. A lényeg, hogy egy rúgással támadó ellenfél rúgó lábát el kell kapni és kimozdítani a súlypontból, hogy földre kerüljön.
Mikor sikerült, az ütés helyét simogatva kelt fel. Kapott már rosszabbat is, de ez sem volt kellemes.
-A mozdulat jó volt, de az ütés pontossága... ezen még csiszolni kell.
Az edző a kérdésen filózott kicsit.
-Hát ez igazán kétélű kérdés. Igazából bírótól függ. Ha tudod bizonyítani, hogy önvédelemből tetted, mert a testi épséged súlyos veszélyben volt, vagy ne adj isten az életed múlt rajta, akkor nem lesz gond, ártatlannak fognak ítélni. De ha nem tudod bizonyítani, akkor bizony gondatlanságból elkövetett emberölésért börtön jár. Tehát ezeket a technikákat fokozott óvatossággal kell használni.
Tim szavait hallva azért megnyugodtam. Kinéztem belőle, hogy akkora gyökér legyen, hogy minden további nélkül biztatja majd, hogy "nem gond, öld csak meg, csak legyen bevétel". Figyeltem Tim szavait, Gyda szavait. Nem mondtam volna azt, hogy teljesen bolond. Tudtam, Tim csak gyerekesnek ítéli meg, de én éreztem, hogy valami fejben nem stimmelt nála. Nem tudtam mi, de valami nem volt teljesen oké. Ez nem gyerekesség, de nem is arról szól a fáma, hogy őrült pszichopata lenne. Inkább tévképzetesnek és mániákusnak ítéltem meg.
Hát Timothynak is lehetnek bajok a fejében, hogy nem veszi észre, hogy a lány kicsit kettyós. Szinte magam előtt látom, ahogy elnézően Gydára mosolyog, magában legyintve, hogy nem gond, megtartja az órát, aztán beszedi a pénzt és már tovább is lép. Kedveltem Timet, de tudtam, hogy jobban érdekli a bevétel, mint az, hogy elgondolkodjon azon, hogy egy félig-meddig sérült elméjű, lelkű nőt biztat és oktat. Mert ha nem is tudatosan, de éppen most magyarázta el neki, biztatta fel, hogy nyugodtan megölhet egy embert, mert önvédelem és nem kap érte semmit. Pedig ez nem így van. Tény, nem fogják elítélni, de akkor is arra kéne törekedni, hogy mindenki életben maradjon. Senkinek nem lenne szabad mások és saját élete ellenségévé válnia.
De mégis mi lehet ez a nagy "öldöklési vágy"? Ki lehet az a zsaru? Ha itt végeztem, hazamegyek és utána kell néznem. Nagyon fontos mihamarabb elkezdenem foglalkozni vele, mielőtt még Gyda végezne vele. Már ha tényleg komolyak ezen szándékai és képes is lenne rá.
És mi van a késsel? Lehet már több embert is megölt, most pedig új módszereket keres rá, aminek nem marad nyoma. Egy késelés után le tudnak foglalni egy kést, de ha testünk segítségével végzünk valakivel, akkor nincs tárgyi bizonyíték, a rendőrségnek sokkal nehezebb dolga van, hogy a tettes nyomára bukkanjon. Nincs fegyver, nincs ujjlenyomat. Semmi.
Nem. Ennyire csak nem lehet elvetemült, nem ezt nézem ki belőle. Pedig mégis a jelek erre utalnak. De ez csak az én gondolatvilágom, az én következtetéseim. Mindenki mást lát bele. De vajon mi lehet az indíték. Milyen gondolatai, képzetei lehetnek?
Timothy hangja csendült fel.
-Első szabály: Az első ütés mindig szegycsontot érje. Ez azért fontos, mert rövid ideig tartó sokkot és oxigénhiányt, oxigén utáni szomjat tud okozni az ellenségnek.-Egy gumi harcibábúhoz kísérte és megmutatta rajta a pontot.-Ide. Ezzel sikerülhet annyi időt nyerned, hogy utána még több ütést, rúgást tudj bevinni. Egy ügyes harcos akár ki is tudja ütni így az ellenfelét anélkül, hogy ő maga megsérülne. Nyilván egy képzett harcost nem, de valaki, aki nem járatos a harcokban be tudja szívni. A második szabály: Ütést lábbal nem védünk. Nem lehet, meg se próbáljuk. Talán van egy-két leborultabb lehetőség, tízből kilenc alkalommal esélytelen. Nagyon minimális a lehetőségek tábora. Ütést csak kézzel védünk. Rúgást lehet védeni kézzel is és lábbal is, de azt mondom neked kézzel érdemes. Tételezzük fel, megtámadnak az utcán. A fickó jól verekszik, de nem olyan képzett, sima utcai bunyós. Ez a legvalószínűbb, az esetek nagy részében ilyenek támadnak meg embereket, nem harcművészek. Meg akar ütni. Neked már az első ütésnél ügyesnek kell lenned. Csinálj úgy, mintha meg akarnál ütni.
Mikor ez megtörtént, markával elkapta a lány öklét.
-Védd ki. Lehetőleg marokkal, mert akkor le tudod fogni, egy rövid ideig nem tud vele támadni, amíg leszorítod neki. Vezesd félre. Csinálj úgy, mintha rúgni akarnál.-Tett egy rúgó mozdulatot a lány lábai közé, de nem rúgta meg.-Erre reflexből önkénytelenül is de másik kezével oda fog nyúlni, hogy kivédje, vagy megugrik kicsit valamerre. Ezt az önfeledt pillanatot kell kihasználni. Amennyire csak tudsz, juss közel hozzá és üsd meg a szegycsontnál amilyen erősen csak tudod. Ettől meg fog zavarodni, leblokkol egy időre. Csak fél percre, kb. A fejre kell célozni. Mondjuk a halántékra, hogy megszédüljön. Aztán, ami ráfér, az érzékeny pontokra.-Ezt el is játszották. Gyda volt a támadó, Tim pedig a védekező. De Tim csak a mozdulatsort mutatta meg, nem bántotta.
-Ha elég erős vagy és gyors, a támadó pedig nem annyira erős, izmos, akkor megragadod az ütő kezét és mögé csavarod. Ha kell két kézzel teszed. Mögötte állsz. Lábad beékeled a lábai közé és kisodrod alóla.-Mondta és demonstrálta is, de csak óvatosan.
-Hová kell rúgni? Mondanám, hogy ágyékra, de az nem sportszerű és nem is küzdősport elem. Térd hajlatba, ide oldalra a csont mellé. Ahol a reflexet is vizsgálják.-Mutatta meg térdén a pontot.-Vagy, ha tudsz olyan magasra rúgni, akkor a homlok oldalsó részére a lábfejed elülső részével, vagy halántékra. A könyék oldalsó részére. Ujjakra. Vagy megragadod a vállainál, ha van elég erőd lerántod hajló ember pózba és a térdeddel szegycsonton térdeled.-A gumibábún be is mutatta ezeket.-Ha közel állsz hozzá, vagy rád mászik, akkor a térded használd. Felesleges karral-lábbal próbálkozni, az ellenség túl közel van, nem érsz vele célt. Ha csak centikre vagy tőle, karjait már köréd fonta, megragadott, stb., akkor már csak térdelés vagy fejelés jöhet szóba, de a fejelés azért kockázatos, mert az visszafelé is elsülhet. Nincs elég tér a harchoz, hogy mással próbálkozz. Nem tudsz rúgni, nem tudsz ütni. Ilyenkor gyomron kell térdelni, ha elég alacsonyan van, szegycsontba, ha minden kötél szakad tökön térdelni. De tehetsz arra is próbát, hogy tenyered élével oldalborda közeibe ütsz. Ha elég erős vagy tudsz akkora fájdalmat okozni, hogy utána le tudod magadról hámozni.

.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Travis // Kick-box meeting
Gyda & Travis // Kick-box meeting EmptyCsüt. Ápr. 06 2023, 19:39
Travis & Gyda
Manhattan kick-boxing club

Bár nem Tim az, aki a figyelemközéppontjában lesz számomra, de hallgatva rájövök, hogy tényleg nem mond hülyeségeket. Hasznos információkkal lát el, aminél csak azt bánom, hogy nincs időm, se lehetőségem jegyzetelni. Ha igaz, amit mond, már pedig nagy valószínűséggel igaz, akkor pusztán ennyivel is földre küldhetném a Hóhért. Ha pedig földre kerül, nem kell itt az ütés és rugdosás. Szép nyugodtan torkon szúrom, és onnan nincs az az isten, aki visszahozná.
- Bocsánat... - kérek elnézést, bár távol áll tőlem, hogy bevalljam, pusztán a figyelmem kalandozott el és túl nagy hévvel akartam odaütni. Nem Gyda, te már most vért akarsz ontani. Elterelem a figyelmem és az övét is az ütésről, egy olyan kérdéssel, aminek válasza szintén sors fordító lehet, ha eljön az idő. Miközben magyaráz, elgondolkodom válaszán. Bizonyítani? Még is hogy bizonyítsam, hogy véletlenül törtem ki a nyakát?
- Persze, nyilván. Csak ugye balesetek mindig fordulhatnak elő, és mikor megtámadják az embert, nem az fog járni a fejében, milyen kicsit üssön. - válaszolom közben vállat vonva, mosolyogva, sima, átlagos kérdésnek szánva. Meg van, a pisztolyt utána a kezébe adom ujj lenyomatok nélkül, és azt mondom leakart lőni. Lehet, hogy őrültnek tartanak, de a fegyver a kezében elég figyelemelterelő volna az én megkérdőjelezhető mentális állapotomról.
Idővel rá kell jönnöm, hogy Timothy egy zseni. Anélkül, hogy tudná, remek tanácsokkal lát el, miként kellene nyom nélkül kinyírnom valakit. Sokk és oxigénhiány? Maga a mennyország. Ha úgy vesszük, mindkettőnknek, csak más értelemben. Ha elájul, még amiatt sem kell aggódnom, hogy összevérzem a földet, vagy magunkat. Egyszerűen elintézem, hogy saját maga fulladjon meg. Szinte iszom a srác szavait, de, hogy gyakorlatban is lássam mi szükséges ehhez, figyelek is. És ekkor böki ki, hogy ez akárkin nem alkalmazható. Hát persze, hogy nem... Idegesen dörzsölöm meg pisze orrom, ahogy az egész eddigi fantáziálgatásom a megöléséről összedől. Nyilván képzett, valamilyen technikában biztosan. Ki fogja tudni védeni ezeket az alap ütéseket. Vagy még rosszabb helyzetben rajtam alkalmazza majd. Bassza meg. Ahj, Tim, szedd össze magad, nekem ennél több kell. Gyakorlatba visszük az elméletet. Magamtól elég bénákat ütök, de az utasításokkal jobban megy, noha ettől függetlenül, de teljesen érthető okokból, mindent ki tudja védeni. Akkor bizonyára a faszinak sem jelent majd gondot. Gáncsolás, ez tetszik. De vajon itt fontos a súly, az erő? Mi van, ha csak bokán rúgom? Gyakorolnom kell, sokat. Bár minden technikát ki is próbálunk, amiket elárul és megmutat. Nem mindegyik megy tökéletesen, sőt, sokat bénázom, ha a figyelmem elterelődik bármerre is, de igyekszem. Egy kitartó, jó háromnegyed óra után viszont muszáj szünetet kérnem. Csak néhány percet, mert ez így elsőre, elméletben és gyakorlatban is sok volt. Nem vagyok gyenge lány. Orosz vagyok, sokat verekedtem másokkal is... de régen. Egyszerűen csak be kell melegítenem az izmaim, a reflexeim, és menni fog. Ha kapok egy kis időt, kisétálok a gyakorlót térről és a falmentén leülve, kortyolok néhányat a táskámból előkotort Kubu-ból. Ne ítélkezz, szerintem finom. Az üveget a felhúzott térdeim közt lóbálva döntöm hátra fejem a falnak koppanásig, miközben sóhajtok egy fáradtat, majd visszaemelve a tekintetem újfent körbenézek. Látszatra olyan könnyűnek tűnik, bár szerintem jó ideje én vagyok itt az egyetlen új. Akkor akad meg szemem Travis-en. Már majdnem el is feledkeztem róla a nagy küzdelmek alatt. Majd hazafelé rákeresek a neten, csak a beigazolás végett. Bár tudtommal minden gazdag emberke szokott adományozni, de azt tuti, hogy a sok önző szarrágó közt is akad, aki ebben is túl teljesít puszta jószívűségből. Nem sok, és ez is igen csak leszűkítené a dolgot. Dehogy. Az pontosan pontot tenne az ügy végére. Nem bujkálhatsz örökké, Travis. Kiderítem, hogy ki vagy. Nem vagyok lusta ember, sőt, kifejezetten élvezem, ha mozoghatok, de bántó, hogy néhány évvel ezelőtt ennél jobb is voltam. Újfent körbenézek, ahogy eszembe jutnak a pillanatok, mikor Csodaországban háborúztunk a Vörös királynővel, mikor harcba szálltunk a szörnyeivel meg a kártya paklijával, amit én seregnek nem hívnék, ugyan már! Akkor ott, nem esett nehezemre kardot forgatni, páncélt hordani, noha arra csak ritkán volt lehetőségem. A saját ruhámban voltam, könnyebben mozogtam. A nyaklánc energiát adott, a kés erőt. Levélről levélre ugráltam, esernyővel repültem és hatalmas, rozsdás fogaskerekeken másztam. Harcoltam puszta kézzel is, de volt hobbi lovam, és persze ne felejtsük el a gigantikus borsszórót is, ami jó volt, ha ki kellett lőni valakit. Időzített gránát nyuszikat dobáltam, és még a Brombolóval is megküzdöttem. Itt csak egy Csodaországból szökött ember bőrbe bújt szörnnyel kéne megküzdenem, és még is úgy érzem minden erőm elhagyott. Ha most volna olyan trükkös sütim, megoldanám egyedül, de így, újra ki kell képeznem magam. Van motivációm, csak nem elég. Úgy érzem, a nyakláncom nélkül még sebezhetőbb vagyok.
- Szedd össze magad...! - ütögetem homlokom ökölbe szorított kezem belsejével, halkan morgolódva, majd felkelek, hogy visszatérjek a ringbe. Ha Csodaországban elbírtam néhány igen komoly technikát ismerő, repülő Szamuráj darázzsal, akkor az itteni edzések gyerekjátékok lesznek.
- Oké, mostmár tudom mi kell tennem, ha egy spicces esik nekem. De mi van akkor, ha pisztolya is van...? - lépek Tim-hez. - Vagy viperája... - pillantok fel rá komolyan. Nem akarok a Róka ellenségévé válni, de fel kell készülnöm rá, hogy lehet, ha nem is ma, talán nem is holnap, de összefogunk ütközni. A királynő okos, ravasz és borzasztó kegyetlen. Kalaposékat nem tudja megfűzni, de a Hóhér is jó játékosa, és előfordulhat, hogy ők ketten maguk mellé állítják a Kitsune-t.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Travis // Kick-box meeting
Gyda & Travis // Kick-box meeting EmptyCsüt. Ápr. 06 2023, 20:54


Travis / Gyda


Míg a két jómadár edzése tartott, én végeztem a magaméval, utána elmentem letusolni és felöltözni. Elvégre alaposan leizzadtam. Mikor visszatértem, szüneteltek, én pedig megittam közben egy edzés utáni turmixot. Magamon éreztem Gyda szempárját, majd mikor odapillantottam, kiderült, hogy jól éreztem. Valóban engem nézett, közben meg egy kubut ringatott ujjai között.
Mikor visszamentek a ringbe én is odamentem hozzájuk, de csak ringen kívül állva szemléltem az eseményeket. Terveztem hazamenni, de ezt még megvártam. Tim alaposan belelendült a lány kiképzésébe. Nem is igazán a kick-box harcművészetre tanította, hanem jól alkalmazható önvédelmi fogásokra. Igaz, hogy egy sima átlagos támadót le tud majd vele szerelni, ha szerencséje van, de ha az ellenfele kicsit is jártas a harcművészetekben lehet nem lesz szerencséje. Én kapásból négy módszert is tudnék, amivel ki tudnám cselezni ezeket az alapfogásokat és még ötöt is tudnék, ha gondolkodnék. Bárki, aki tanult harcolni, az fel fogja ismerni, hogy Gyda mivel próbálkozik és ha jók a reakciói, akkor fel is készül ellenük. Persze mindig vannak kivételek, így a lány is lehet jó passzban, lehetnek szerencsés napjai, de még ha ki is fog olyan ellenfeleket. Egyet még lehet le tudna szedni, de ha ketten támadnak rá? Mire az egyiket leszedi, a másik laposra veri. Tim. Ezt nem mondtad neki?
Eszem ágában sem volt ilyesmiket megjegyezni nekik.
Vipera? Csak nem ellenem? Ugyan kis csillagom, ellenem esélyed sincs. Annyi mindent tudok, annyi fogást ismerek. Tanultam kung-fut kínában, taekwondot koreában, bokszot idehaza, judot japánban. Ráadásul annyi féle eszköz van a tarsolyomban mellette, hogy te csak ámulnál, ha meglátnád.
Pisztoly? Ha valaki meg akar vele ölni, azelőtt lelő, hogy kinyújtsd a karod ütésre. Ne viccelj velem. Aki pedig nem teszi meg, az nem is akar bántani, csak humoros gyereknek hiszi magát, ha üresen fenyeget vele.
Tim megmutatta neki, hogyan kell egy pisztolyt szorongató kezet elkapni és úgy fordítani a kezét, hogy a pisztoly csöve az ég felé nézzen. Igen, ez szép és jó, de lelki szemeim előtt láttam a jelenetet, ahogy a pisztolyt átdobja megfogott kezéből a másikba és már át is lőtte a mellkasodat. Hacsak nem egy piti bűnöző, mondjuk egy rabló, akinek nincs fogalma az ilyesmiről még működhet is, de aki profi és van benne reflex az tudja hogy passzolja át a pisztolyt a másik kezébe. Valahogy ez lemaradt Tim oldalából.
-Állj csak félre kislány.-Kértem Gydát, majd felmentem a ringbe. Elővettem egy pisztolyt, amiből kiszedtem a töltényeket, hogy véletlen se lőjjek le senkit.-Gyerünk, Tim. Mutasd be a hölgynek.
-Mi? Mit beszélsz?
-Gyerünk. Szerelj le.
Tim állt elébe. Fegyvert rántottam, Tim gyorsan reagált rá és már el is kapta csuklónál a bal kezem, amiben a pisztoly volt, égnek emelete, ám én ebben a szent percben ledobtam a fegyvert a szabad jobb kezembe, amivel elkaptam azt és mellkasának tartva kattintottam is a ravaszon.
-Bumm! Ennyit erről.-Mondtam nevetve.-Na most mutasd meg ezt, hogy játszod ki.
Ismét megtörtént a rutin fogás, a fegyvert át is dobtam a másik kezembe, ezt látva Tim másik kezének könyökével a fegyvert fogó csuklómat ütötte meg, amit kicsit meg is éreztem, de nem ejtettem el annak ellenére sem, hogy sikeresen félre könyökölte a karomat. De tudtam miért könyökölt, az ív pont olyan volt, hogy a szegycsontomba tudjon ütni öklével, amíg én nekem újra be kell céloznom őt a pisztollyal. Gyorsan kellett reagálnom, tudtam, hogy már nem fejt ki elég erőt a legelsőnek elmart csuklómra, így csavartam is egyet fenn. Csuklóm kiszabadult, elmartam az övét, így mikor lendült az ökle a mellkasom felé sikeresen háttal fordultam neki, rántottam a karján és a hátamra húztam, majd előre hajoltam és vállam felett átdobtam őt. A földre került, aztán már lőttem is.
-Megint meghaltál Tim.-Jegyeztem meg kissé öntelten, fölényesen, picit gunyorosan. Ennyit a profizmusról.-Tudod mit cseszel el? Ne a kezére fogj rá. Ne ezt tanítsd neki. Egy profi azonnal reagál ezekre az amatőr fogásokra. A pisztolycsőre fogjon rá. Ha ráfogott a pisztoly csövére, kifordítja oldalra és megcsavarja. A támadó ujjai eltörnek. A ravaszt ugyan meghúzza ezáltal, de mivel a fegyvert az elején elfordítottuk, eltekertük más felé, a csöve oldalra, vagy lefelé néz, senkit nem talál el a golyó. Gydát és a támadót biztosan nem. Ezek után már meg tudja szerezni a pisztolyt is a törött ujjú marokból. Amit te tanítasz öt éve sem volt már divatban. Talán még a fekete fehér krimik idején volt népszerű.
Tim elvörösödve kelt fel. Minden bizonnyal megsértve érezte magát.
-Mit szólsz bele? Miért okoskodsz? Nem te vagy a tanára, hanem én!
-Ha rád hallgat az első pisztolyos kis buzi átlyukassza a mellkasát. Gondolkozz.
-Megtanítottam volna neki mindent, nem kell rögtön kritizálni. Ez az első óra, az alapoktól indulok. Kis millió fogás van még, nem lehet mindent öt perc alatt.
-Miért kéne neki megtanítani két-három használhatatlant, hogy eljuss egy hasznos fogásig? Nem értelek, de nem is az én bajom. A te dolgod.-A pisztoly visszaejtettem a táskába és elindultam a ring széle felé.
-Hé, most meg hová mész?-Szólt utánam.
-Haza. Millió egy dolgom van még. Én mára végeztem.
Tim egy ideig nézett felém, én pedig kimentem az edzőterem ajtaján. Tudtam, hogy sértett és mérges is egyszerre, de azt gondoltam jogos volt az a minimális megalázás, amit kapott. Rászolgált.

.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Travis // Kick-box meeting
Gyda & Travis // Kick-box meeting EmptyCsüt. Ápr. 06 2023, 23:04
Travis & Gyda
Manhattan kick-boxing club

Egy idő tájt már az sem zavart, ha láttam, hogy nézem. Tekintetem sem arról árulkodott, hogy a megnyerő stílusa volt annyira figyelemre méltó, mint inkább, hogy ismerőst leltem benne, aki okozott némi fejtörést. Ezt előtte sem tagadnám, de nyilván mindenféle részlet nélkül. Aztán a szünet végéhez ért és visszacsatlakoztam Tim-hez. Őszintén szólva, majdnem teljesen meg voltam győződve arról, hogy ez kell nekem, mármint, amit ő tud nyújtani. Itt ugyan nem tudok óriási óra mutatókon egyensúlyozni, karddal vívni és kalapáccsal harcolni, de megtanulhatok rúgni, ütni, úgy, hogy az ne csak fájjon, de sérülést, eszméletvesztést okozzon. Mivel én hozzászólni sem nagyon tudtam ezekhez a fogásokhoz, nyilván elhittem, hogy mindez így működik, pláne, hogy ez sem tűnt egyszerűnek. Eltekerni egy az én karomhoz képest izmos kart kb. olyan, mint kihúzni egy kutya szájából a lábad. Nem lehetetlen, de azért... valószínűleg letépi a lábad. Próbáltam fejben rögzíteni a mozdulatait, míg nem egy ma már elég jól ismert hang terelte el figyelmünk. Kislány?! Na ezért majd még kapsz. Némi kételkedést követően, szemeim forgatva léptem le a ringből és fordultam meg, hogy lentről figyeljem, ahogy kardot méregetnek, vagy megejti a fiús kézfogásukat, esetleg smacizzanak. Amikor viszont előkerült a fegyver, kíváncsian vontam fel szemöldököm. Vajon mi a célja? Vér fog folyni?
Hamar nyilvánvalóvá vált, hogy Tim mégse akkora ász, mint azt korábban mutatta. Az első próbálkozás után forgattam meg szemeim ismét, leginkább Tim bénázása miatt. Most komolyan? És ezt akarta volna velem kifizettetni? Még is, hogy válogatják meg itt a "mestereket" vagy edzőket? Nem akartam minden rosszat Tim-re hárítani, de ilyen hozzáállással az első óra után kinyírnának az utcán. Annyival volt jobb edző, hogy nem nyúlt a hátsómhoz. És megválaszolta a problémás kérdéseket. Bár, már abban sem vagyok biztos, hogy ez valóban így is van. Igaz, eddig is sikerült megúsznom. Valahogy eztán is menne szerintem. Csendben elhallgattam a vitájukat, amiben fájó, de Travis-nek kell igazat adjak. Picsába, Tim, ha megtudom, hogy te is csak a farkaddal gondolkozol, lehet nem árt majd rövidebbre nyírni. Az olló pedig legálisan beszerezhető, olcsó cucc. Őszintén szólva hagytam, hogy a felvágós pali elhagyja a termet, de rá kellett döbbennem, hogy ez a bemutató Tim-től nyilvánvalóvá tette, hogy nem ő az én emberem.
- Azért... bemelegítésnek jól jöttél... - paskoltam meg vállát egy erőltetett mosollyal, miután kiszállt a ringből, majd vettem egy mély levegőt az ajtó felé fordulva és kifújva sietve kiléptem. Bazd meg Tim, ez is a te hibád! Hirtelen azt hittem már fel is szívódott. Őszintén ki is néztem volna belőle, de örültem, hogy még nem lőtt kötelet az egyik tetőre és húzta fel magát rajta. Viccelek. Az is lehet, hogy csak agyamra ment már a Hóhér legyőzése és mindenkiben valaki mást látok.
- Várj... várj már... - lépek utána, s hogy biztosan megállítsam, ha netán azt gondolná nem neki szólok, mert simán lehet, elkapom hátulról a kezét. Pontosabban ruhájának ujját, és amint megfordul, el is engedem. - Nézd. - kezdek bele, bár hamar rájövök, hogy nincs miért magyarázkodnom, mert nem szóltam be neki, nem bántottam, maximum... néha rá néztem. - Én nem azért jöttem ide, hogy az első lecke után kinyírjanak hazafelé a munkából. És az előző pár percben nyilvánvalóvá vált, hogy rossz helyre menne az a sok pénz, ha most hagynám, hogy Tim tanítson. - próbálok utalgatni finoman, de már közben azon agyalok, mivel győzzem meg, ha simán rávágja, hogy nem. - Szóval én öhm... hálás volnék, ha te... - mutatok itt rá, éppen csak érintve mellkasánál a felsőjét - tanítanál. Nem kell mindent, csak az alapokat. Annak is nagyon fogok örülni. És... és... kifizetem... - teszem még hozzá, bár ez alapból is megtörtént volna.
- Egy mesternek tanítványra van szüksége, és neked már lesz egy. - tukmálom magam rá továbbra is. - Ráadásul én nem olyan vagyok, mint a többi lány, én kitartó vagyok, mert célom van vele. Mármint persze az önvédelem, mi más... - forgatom szemeim mosolyogva. Enyhe füllentés, hát ebbe még nem halt bele senki. Általam senki.
- Naaa, léécciii... Hagynád, hogy egy ilyen ártatlan kislányt kinyírjon valami őrült állat? - karoltam át karjait is lefogva, mert annyira azért még nem vagyunk jóban, hogy csak úgy odabújjak hozzá. És éppen ahogy oldalra tekerem fejem, hogy felnézzek rá nagy boci szemekkel, meglátom a túl oldalon egy házak közötti rész a Hóhért. Tudtam, hogy követ néha, hogy felszokott bukkanni, de arra nem számítottam, hogy ilyen könnyen megtalál megint és azt, hogy új helyre jöttem kondizni. Még a vér is megfagyott az ereimben, ahogy elkerekedett szemekkel láttam, hogy még csak meg sem próbál elbújni, sőt elő is lépett. Neeem, ez tuti nem hallucináció.
- Úristen...! - bukott ki belőlem, aztán gyorsan próbáltam improvizálni valamit. - Úristen... deee... hideg van...! Folytassuk inkább odabent... - nevettem zavartan, és elkapja a felsőjét visszahátráltam vele az edzőteremig és belökve magam mögött az ajtót, oda is behúztam. Csak azután engedtem el.
- Na itt mennyivel jobb... - vakartam zavartan a tarkóm, mert közben meg úgy vert a szívem, majd meghülyültem. Minden porcikám remegett, mert bár azt mondogattam magamban, hogy úgy sem merne bejönni, azért ebben nem voltam biztos. - Sz-szóval mit szólsz? - mosolyogtam rá, mintha siettetném vele.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Travis // Kick-box meeting
Gyda & Travis // Kick-box meeting EmptyPént. Ápr. 07 2023, 08:52


Travis / Gyda


Mikor megszólított és megállított nem tehettem mást, mint megálltam és felé fordultam, hogy lehetősége legyen elmondani mit akar tőlem. Igaz, tudtam, de biztosra akartam menni, hogy nem csalnak a megérzéseim. Igaz, nem értettem egyet azzal, hogy Timothy annyira rossz tanár lenne, hiszen sok jó és hasznos fogást megtanított neki, de egy fegyveres ellen azért sokkalta több kell, mint, amit ő tud. Már csak azért is tudom ezt ennyire jól, mert én magam is fegyveres, ravasz ember vagyok és életem során már számtalan fegyveres, okos gazemberrel kellett már megharcolnom. Persze ezt ők aligha tudhatták. Tim biztos nem, bár Gyda már tisztában lehetett vele, hogy a Rókának elég nagy tapasztalata van a rosszfiúk leverésében is.
Legyek a mestere? Én nem voltam edző, de legalább visszafizeti nekem a neki ajándékozott pénz egy részét. A gondolat annyira mókás volt, hogy majdnem elnevettem magam, de végül inkább csak egy sima mosoly lett belőle.
-Ez bizonyára így van, de én nem vagyok mester, sem edző, nem is voltak még tanítványaim.-Feleltem az igazságnak majdnem megfelelően, mivel azért az nem volt teljesen igaz, hogy nem vagyok mester. Itt ebben a klubban nem, attól még harci mester lettem a régi keleti mesterek szemében. De azért egy hangyányit eljátszottam a gondolattal, hogy vajon mi lenne, ha mégis tanítványomul fogadnám.
Nem, egyáltalán nem hagynám, hogy kinyírja "valami őrült állat". Lehet tolvaj vagyok, de nem szörnyeteg. De akaratlanul is elgondolkoztam azon, hogy vajon tényleg akkora életveszélyben van, mint azt előadja? Vagy csak beképzeli, hogy valaki meg akarja ölni? Csak egy módon tudhattam meg, bele kell mennem a játékába.
Már éppen felelni akartam volna, amikor meghallottam a kiáltását. A pillanatnyi sokk és a magához térése között volt annyi időm, hogy egy rövid pillantást küldjek a férfi felé, akin akarata ellenére is de egy kis időre ott felejtette pillantásait. Kicsit hasonlított Harry Hole nyomozóra a Hóember című filmből. Ezek szerint ez a férfi lenne az, aki meg akarja ölni, akitől annyira fél? Aki ellen fel kell készíteni? Szó mi szó, jó erőben lévő, intelligens férfinek tűnt az alapján a rövidke pillantás alapján, amit sikerült rászánnom, hogy megnézzem magamnak. Bizonyára volt harci tudása is, ha hihettem a lánynak és a férfi valóban nyomozó volt. Mert kinéztem belőle, hogy nyomozó legyen.
A lány már hiába próbált improvizálni, én már mindent tudtam, amit tudnom kellett. Hagytam magam visszatessékelni az edző terembe, ahol Tim már nem volt sehol. Bizonyára felszívódott a kudarca után.
A lány felé pillantottam, aki már mindent bevetett. Kellően kikönyörögte magát már-már a hozzám is bújt, ráadásul a rémült kislány kártyát is sikerült bedobnia akarata ellenére is.
-Jó, legyen. Leszek a tanárod, megpróbálok átadni néhány fogást, amikkel jó eséllyel le tudsz szerelni egyes fegyvereket. Nem ígérem, hogy ezek a fogások a te kezedben is olyan hatékonyak lesznek, mint nálam, mivel azért ez sok dologtól függ. Erő, gyorsaság, stb. Ráadásul a bűnözők is okosak, lehet találnak megoldást egyes szituációkra. Mint láthattad, én magam is, amikor Timmel harcoltam, elég változatos módon tudtam elérni, hogy minden próbálkozása ellenére használni tudjam a fegyverem. De ha edzed a fizikai erődet, kitanulod, amiket tanítok és növeled a pontosságod, sebességed, akkor drasztikusan növelheted a túlélési esélyeidet. Biztos vagyok benne, hogy vannak, akik engem is meg tudnának fogni, meg tudnának ölni, hiszen mindenkinél vannak jobbak, de tanítok neked annyit, hogy alaposan meg tudd fogni azokat, akik meg akarnának ölni. A világban nincs száz százalék, de megteszek mindent, hogy a leghasznosabb technikákat tanítsam meg.

.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Travis // Kick-box meeting
Gyda & Travis // Kick-box meeting EmptyPént. Ápr. 07 2023, 17:06
Travis & Gyda
Manhattan kick-boxing club

Mikor elég idős voltam a saját lakáshoz és ott hagytam a szüleim, megismerhettem a szomszédból a vén Kalapost, akivel az első találkozás után szorossá vált a kapcsolatunk. Sokat beszélgetünk, és minél többet próbált átadni tudásából, lévén, hogy mindketten tudtuk, hogy hamarosan meg fog halni. A kék hernyó szerint létezik a reinkarnáció, és nem kell új szülött babákat örökbe fogadnom, hogy viszont láthassam Csodaország azon lakóit, akik idő közben eltávoznak közülünk, mert visszatérnek valaki másban. Ez egy másik fajta reinkarnáció. Ő ezt a lepkék életciklusával magyarázta meg. Kalapos lelke nem tért vissza tényleges otthonába, ezért új testet ölt majd, de hogy kiben, azt előre sosem tudni. Egyszerűen fel kel ismerni. Ők is bujkálnak, ők is félnek, mert a Vörös királynő is köztünk jár a katonáival és harcosaival együtt, és tudjuk jól, miként végzik azok, akiket megtalál. Szóval halála előtt Kalapos beszélt a Hóhérról, akit akkor csupán egy erősebb ellenfélnek tekintettem, akit a királynő zsinórjain keresztül mozgat, de később kiderült, ő ennél jóval több helyet foglal e történetben. Ebben a városban nincsenek unikornisok, repülő malacok, nem beszélnek az állatok és nem potyog az égből édesség, mikor rózsaszín vattapamacsok lepik el az eget, sötét gomolygó felhők helyett. Itt másként működnek a dolgok, és talán pont emiatt ragaszkodom a holmijaimhoz is. A nyakláncomhoz és a késemhez, amiket elhoztam Csodaországból, most még sincsenek nálam. Kalapos árulta el, hogy a kés ennél a Hóhérnak hívott valakinél van. Egy részt szerencsés vagyok, mert ebben a világban nincs akkora, mint egy emeletes épület, nincsenek karmai, hegyes fogai, de én sem vagyok az lány, aki könnyen fedezékbe ugrott, ha kellett vagy rántott fegyvert a másik ellen. Azt hiszem ugyanolyanok az erőviszonyok, mint ott. Ő már alkalmazkodott, most én jövök.
Jelenléte azonban váratlanul ért, és nem kicsit megijesztett. Neki van fegyvere, én pedig még felkészületlen vagyok. Hogy is tudnék felzárkózni régi önmagamhoz, ha állandóan a nyomomban jár? De tudtam, hogy úrrá kell válnom félelmeimen, mert, ha hagyom, hogy ezek a lelket szorongató démonok eluralkodjanak rajtam, belefogok őrülni és egyszerűen feladom a harcot.
- Komolyan? - kérdek vissza, bár inkább örülnöm kéne, semmint, hogy meglepődjek, hogy ahhoz képest milyen könnyen ment. Talán az ölelés már túlzás volt, de biztosra akartam menni. Azok után, ami... pontosabban aki kint vár rám meg pláne. Nem hiszem, hogy bejönne, mert nyilvános helyeken nem szokása megközelíteni, mint inkább azt várja, hogy én eredjek a nyomába. Egyszer megpróbáltam, mikor megláttam a kezében lévő zacskót, amiben a késem is volt. Hirtelen felindulás volt és oltári kétségbeesett voltam, de az még a legelején volt. Nem bántott, de így is mázlim volt, hogy sikerült elmenekülnöm. Esélyem sem volt megkaparintani a kést.
Bár elég jól hangzottak, amiket mondott, két órával ezelőtt Tim-nél is ez volt az érzésem. Nem tudom, hogy nem e tér be egy harmadik valaki, aki őt is megtudná verni, de amíg nem, addig ő lesz a tanárom.
- Ó, én jó tanítvány leszek. Szorgalmas, türelmes... - na jó, az utóbbiban nem vagyok biztos, de majd igyekszem. Viszont mivel nem volt igazán opcionális, hogy most lelépjek, gondoltam őt sem zavarja, ha már is elkezdjük.
- A mai napra tanultakat már sztornóztam is, szóval totál vevő vagyok az új dolgokra. - sétáltam vissza a holmijaimhoz, mert honnan is tudhatnám, hol kezdjük az egészet.
- Legalább bemelegítenem nem kell. Ez is valami. - kaptam elő egy hajgumit, és össze is gumiztam közbe a hajam. Úgy tűnt az edzőterem immáron csak a miénk, ami talán jobb is.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Gyda & Travis // Kick-box meeting
Gyda & Travis // Kick-box meeting Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Gyda & Travis // Kick-box meeting
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Travis & Gyda || Just a necklace
» Travis & Gyda || The truth
» Travis & Gyda - Not good, but not tragical.
» Travis & Gyda || Time to say goodbye
» Gyda & Travis // Burn Burn Burn

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: