New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 44 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 35 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 6:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Manuel Valderrama
tollából
Ma 9:58 am-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 9:13 am-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 7:57 am-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 7:51 am-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 7:15 am-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 6:55 am-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 6:55 am-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 6:55 am-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 6:52 am-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Allen & Gyda - My New Neighbor
TémanyitásAllen & Gyda - My New Neighbor
Allen & Gyda - My New Neighbor EmptyPént. Márc. 31, 2023 8:54 pm


Gyda és Allen


Remek előadás volt. Legalábbis én kifejezetten élveztem, ahogy Zackhary Rajmond professzor arról beszélt, hogy a Higgs-bozon miként képez közvetítő szerepet a Higgs-tér számára. A Higgs-bozon tulajdonképpen egy olyan részecske, ami az összes többi részecske számára tömeget biztosít, de befolyásolni is képes a nyugalmi tömeget. Az említett részecske, a Higgs nem egy kvantált tényező, így a speciális relativitás elméletekben könnyedén leírható és ún. Négyes skalárt kapunk. Végtére is egy négy komponensű függvényt feltételez és mintha a fermionok ilyen térben mozognának, ez a skalár hozzáadódik a fermion függvényhez.
Sokat lehetne erről beszélni, különösen érdekes téma.
A szuperszimmetria pedig már önmagában megért volna egy misét.
Rajmond professzor tartotta nekem a nap utolsó előadását, így mikor vége lett a szekrényemet céloztam meg, hogy elpakoljak mindent, amire otthon nem lesz szükségem, így oldal táskám máris megkönnyebbült. Igaz, annyi mindenem nem volt. A táskámban egy laptop maradt, két füzet, két könyv. Iratos táskámban tollak, nyomtatványok és jegyzetek voltak, nameg persze egy szöveg kiemelő is. Hiba javító azért nem volt benne, mert sosem volt rá szükség, nem szoktam hibázni, ha pedig hibázok is valami megmagyarázhatatlan oknál fogva, akkor kidobom az egész oldalt és újra kezdem. Nem férhet bele, hogy hibás oldalt, javított oldalt tartsak meg. Ha valaki elront valamit, előlről kell kezdenie. Nem folytathatja úgy, hogy hiba volt benne, mert akkor az egész egy hibának minősül, a hibák pedig elfogadhatatlanok.
Miután minden nálam volt megindultam az egyetem bejárata felé, ahol mellém szegődött szaktársam, Richard Forge. A nálam egy évvel fiatalabb Richard végig futtatta ujjait szőke hajában és somolyogva nézett felém.
-Jövőhét kedden lesz egy előadás a Harrington Magánkönyvtárban. Brian Greene fog beszélni. El kéne rá menni. Csak azért szólok, mert tudom, hogy az egyik kedvenc fizikusod. Íród.
-El fogunk rá menni. Szeretném meghallgatni, amit beszél. Valóban ő az egyik kedvencem.-Feleltem kissé gépies, de a magam lágy hangján.
-Remek. 13:45-kor kezdődik, szerintem érted megyek kocsival.
-Rendben, köszönöm. Az jól fog esni.
-Hazavigyelek?
-Busszal megyek. Mindig busszal megyek. Ma is busszal kell mennem.
-Értem. A rutin.
-A rutin határozza meg életünk biztos pontjait Richard. A rutin azért van, hogy az életünk zökkenőmentesen, flottul és biztonságosan tudjon működni.
-Rendben. Akkor buszozz. Én nem szólok bele.-Felelte Richard kedves mosollyal, majd a parkolóban elváltak útjaink. Elmentem a megállóba és felszálltam a megszokott buszra, ami szinte a lakótömb előtt tett le. Két utcát kellett csak gyalogolnom, mikor leszálltam.
Kabátom zsebéből elővettem egy 150 ml-es fertőtlenítő spricnit, amivel lefújtam a busz ülését, csak utána tettem le a fenekemet. Táskáimat magam mellé tettem, kezeimet pedig ölembe ejtettem, nem akartam semmit sem megfogni, érinteni és senkihez nem is akartam hozzá érni. Miközben a busz haladt az úton néha kinéztem az ablakon, egyszer-egyszer pedig szétnéztem a buszban is.
Mikor leszálltam elindultam a panel felé. Szemeim erre-arra jártak, vagy éppen leszegtem a tekintetemet. Nem akartam, hogy bárkivel is fel kelljen vennem a szemkontaktust még véletlenül sem. Inkább ne találkozzon a tekintetem senkiével sem, az a biztos.
Elértem a panelt, majd bementem az ajtón és megindultam felfelé a lépcsőn. Mikor elértem a szintemet, akkor lettem figyelmes rá, hogy egy fiatal hölgy éppen a csomagjait vitte be a velem szembeni lakásba. Eszem ágában sem volt neki segíteni-legalábbis önként nem. Nem akartam megfogni a csomagjait, ha nem muszáj. Ki tudja mit kaphatok el.
Köszönni persze illik, ha már szomszédok leszünk. Felé fordultam, elnéztem feje felett, kezeimet összekulcsoltam magam előtt, hogy ne akarjon velem kezet fogni és köszöntem.
-Szia. Allen Ford vagyok és én lakom a szomszédságodban. Örülök, hogy ide költöztél. Ez egy nyugodt panel.-Üdvözöltem őt semleges arccal, gépies, érzelemmentes, de mégis lágy hangon.
Olyasféle kisugárzást áraszthattam, mint az angyalok, akiktől megfosztották az érzelmeiket.


credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Allen & Gyda - My New Neighbor
Allen & Gyda - My New Neighbor EmptyPént. Márc. 31, 2023 10:54 pm
Allen & Gyda
Brooklyn apartment

"Different denotes neither bad nor good,
but it certainly means not the same."
Bevallom pocsék éjszaka volt, mikor kitették a szűröm, lényegében ön hibámon kívül. Az pedig, hogy meg is támadtak teljes mértékben áthúzta a napom. Ha nem jelenik meg a Fehér király, biztosan kinyírnak, Vagy ha más nem, akkor elveszik a nyakláncom és akkor... én nyírom ki magam. De ott volt, és úgy lerendezte a két fickót, mint annak a rendje. Ki tudja mit tett volna a királynő katonáival, ha még kardja is lett volna...? Bár úgy nézem, ebben a világban egészen másként élik meg valaki kivégzését vagy önvédelemből tett emberölését, mint Csodaországban. Mindenesetre tényleg hálás voltam Lazare-nak. S nem csak, mert elkergette a fickókat és még fuvarozott is, hanem, mert befogadott. Őszintén szólva az alattvalói jobb királyt nem is kívánhatnának. Viszont azóta történtek dolgok. Olyan dolgok, amiknek nem kellett volna megtörténnie. Mindegy is. Amúgy sem akartam volna ott maradni, mert nem lett volna helyes, hiszen én nem királyi vérből való vagyok. Egy szóval örültem neki, hogy vissza hívtak, hogy kaptam egy új lehetőséget. Kicsivel ugyan többe kerül, mint az előző lakásom, és sajnos a balga nyuszit is ott kellett hagyjam, de tudtam merre találom, így nem aggódtam, hogy utoljára láttam volna.
Túl sok holmim ugyan nem volt, de a félig bútorozatlan lakás megkívánta, hogy ezt azt még beszerezzek, szóval egy-két dobozzal több holmival érkeztem, mint mondjuk Lazare-hoz, akihez egy hátizsáknyi holmit vittem. Igazából úgy terveztem, hogy bepakolok, elrendezem, amit el kell, aztán szétnézek a környéken, mert innen megint másképp kell majd bejárnom. Bár a nagy főnöktől eljöttem, azért a munkám szeretem, és igazából vele sem vagyok rosszban. Ugyanakkor vannak dolgok, amik meggátolhatnak abban, hogy végtére is megküzdjek a királynővel és visszajuttassam őket Csodaországba. Most még úgy sem értené, de ha majd már ott leszünk, hálás lesz.
Miközben a súlyuk miatt jobbára a földön toltam a dobozokat, szemem sarkából feltűnt egy srác. Először nem akartam különösebb figyelmet szentelni neki, mert biztos voltam benne, hogy ő sem nekem, hiszen akkor udvariasan felajánlotta volna segítségét vagy tudtomra adta volna, hogy segít behordani a holmikat. Ehhez képest végül még is megszólított. Legalább is... bemutatkozott. Mikor megszólalt, akkor egyenesedtem csak fel és néztem fel rá. Legalább egy fejjel magasabb volt, ha nem másféllel, ami alapból is kellemetlen, de az, hogy még arra sem fárad, hogy a szemeimbe nézzen. Felvontam egyik szemöldököm.
- Hahóó, itt vagyok! - tettem néhány integető kar lendítést arca előtt, majd rögtön utána karba is tettem kezeim oly módon, hogy kezeimmel könyököm fogtam meg.
- Nem tűnsz boldognak. - állapítom meg a nyilvánvalót. Nem hiszem, hogy hazudik, szerintem inkább csak... nem tudja, hogy kell mosolyogni. Mindenesetre nem ítélem el, ez lehet valami csúf betegség is.
- Gyda Soverall vagyok. - mutatkozom be végül én is, s bár reakcióiból nem veszem ki, hogy szándékosan kerüli az érintkezést, én kezet nyújtok. Ha pedig elidőzik, vagy nem hajlandó megfogni lassan leengedem egy sóhajt követően. - Tudod, udvariatlan elutasítani egy kézfogást. Ez még ebben a világban is nagy hibának számít. - jegyzem meg halkan tovább kínlódva a dobozokkal, majd gondolva egyet, ismételten felegyenesedve felnézek rá. - Segíthetnél, ha már örülsz neki, hogy ideköltöztem. Cserébe, adok neked valamit. - ajánlom fel, bár tudom jól, az ajándék, amit adhatok, nem ér fel több kilónyi holmi behordásával, de attól még kedves gesztus lehet.
- Te mióta laksz itt?

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Allen & Gyda - My New Neighbor
Allen & Gyda - My New Neighbor EmptySzomb. Ápr. 01, 2023 9:59 am


Gyda és Allen


Követtem szemeimmel a lány... nő karlendítéseit. Értettem az utalásokból, szavaiból, de nem néztem a szemeibe, ám testére igen. Hol a vállaira néztem, hol a hasára, hol a lábaira, tekintetem mindig vándorolt, nem állapodott meg, ám ha netán fel akarta volna venni velem a szemkontaktust nem engedtem, elkaptam a pillantásom.
A boldogságra utaló megjegyzésére nem válaszoltam. Nem volt rá semmi mondanivalóm. Amúgysem igazán tudtam volna megmondani, hogy boldog vagyok-e.
Nem fogadtam el a kezét. Nem csak azért nem akartam kezet fogni, mert féltem, hogy elkapok valamit. Ki tudja mit fogott meg előtte, mikor mosott utoljára kezet. Azért sem fogtam kezet vele, mert nem éreztem jól magam, ha idegenekhez kellett hozzáérnem, rosszul éreztem tőle magam. Mintha észre sem vettem volna, hogy kezet akar fogni, elpillantottam mindig más felé. A folyosó sarkaiba, a falakra, ajtófélfára, a metlakira.
-Nem szeretek hozzá érni másokhoz.-Mondtam neki a mentségem.-Nem szeretek másokkal érintkezni. Nem szeretem.
A fogalmazása viszont érdekes volt számomra.
-Miért, milyen más világok vannak még? Jártál már azokban a más világokban?
A dobozokra pillantottam. Nem éreztem azt, hogy sokkal erősebb lennék nála, majdhogynem egy súlycsoportok lehettünk. Talán én erősebb lehettem valamivel, így megpróbálkoztam megemelni egy egy dobozt, miután fertőtlenítőt fújtam a kezeimre. Már első pillanatban felmértem, hogy fel kéne ajánlanom. Sokszor hallottam már, hogy illik a nők válláról levenni a terhet, meg nem egyszer láttam, hogy jó kondiban lévő férfiak íly módon a nők segítségére keltek.
Bevittem lakásomba a táskáim és úgy döntöttem segítek neki, miután lepakoltam.
Mindenféle mosoly nélkül mentem oda, közben a fertőtlenítőt dolgoztam el a kezeimen, de nekem is nehezemre esett elbírni a súlyos terheket. Be tudtam volna vinni mindent egy magam is, de ha nem muszáj, akkor nem akarok egyedül cipekedni.
-Vigyük ketten. Segítek, de egyedül nekem is nagy teher. Ha ketten visszük, akkor a csomagok össztömege megfeleződik, eloszlik köztünk.-Kértem és ha belement, akkor ketten vittük be a holmikat oda, ahová kérte, ha nem, akkor pedig egyedül vittem őket be, de utána alaposan elfáradva döntöttem hátam a lakása falának.
-Én három éve lakom itt. Te pedig most költözöl be.-Mondtam és tettem egy nyilvánvaló megállapítást is, mintha akkora nagy dolgot jelentettem volna ki vele.-Jó hely, szeretni fogod.-Mondtam és végig néztem a lakásán és a cuccain.-Jó sok holmid van. A filmekben mindig a ruhákból van sok a nőknek. Jó nehéz ruháid vannak, ha ezek ruhák.-Mondtam, bár nem néztem a szemeibe, hanem a feje felett néztem el.
Igazából csak egy vicces mondat akart lenni. Azt hallottam, hogy a humor segít a kellemes beszélgetések és a jó légkör eléréshez, de nem tudtam, hogy vajon ez vicces-e. Én legalábbis nem nevettem.


credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Allen & Gyda - My New Neighbor
Allen & Gyda - My New Neighbor EmptySzomb. Ápr. 01, 2023 8:29 pm
Allen & Gyda
Brooklyn apartment

"Different denotes neither bad nor good,
but it certainly means not the same."
Az már az első néhány mondatából nyilvánvalóvá vált számomra, hogy más, mint akikkel eddig találkoztam. A viselkedése, a beszéd stílusa. Nem gondolnám, hogy egykor ő is Csodaország lakosa lett volna, de kizártnak sem tartom. Az a hely, éppen a furcsaságokról és a furcsa lényekről volt híres. Semmi sem az volt, aminek tűnt, a normális pedig igen csak abnormálisnak hatott. Az is lehet, hogy ide született, de oda tartozik. Legalábbis jobban érezné magát. Eme gondolatra pedig megsajnálom, bármennyire is volt unszimpatikus elsőre. Én sem vagyok őrült, de tudom, hogy az, amiket én gondolok vagy mondok itt, nem elfogadhatóak, legalább is nem értékelhetőek azon a skálán, amit még normálisnak lehetne nevezni. De nem is akarok alkalmazkodni, hozzászokni, mert tudom, hogy egy nap úgy is visszatérek oda, ahonnét jöttem. Az sem kizárt, hogy ő maga az Álteknős, aki maga is bizonytalan abban, hogy ki is ő valójában. Talán mégse véletlen az egész, talán a sors keze terelgetett ide, hogy a Bolond Kalapos után, ismét olyan szomszédra leljek, aki valójában a mi világunk részese. Nem tudom biztosan, de kiderítem.
Az némileg rosszul eset, hogy kezem nyújtván, azt sem fogadja el. Viszont hamar magyarázatot kapok ennek okára, ami ugyan nem feltétlenül elég mentség erre, de én elfogadom. Én se szeretem, mikor a vendégek közt sétálva megérintik akár a derekam, de amíg klubon belül történik nem félek. Ha pedig azon kívül, nos hamarosan megtanulok egy-két fogást, hogy bárki kezét eltörhessem, szóval, amiatt sem aggódom.
- Jól van. - sóhajtom, és közben kezem is leengedem, mert ha nem, hát nem, nincs harag. - Én a kávét nem szeretem. - jegyzem meg még hozzá téve, bár igazából nem egy és ugyanaz, de gondoltam, ha már ő is megosztja velem eme információt, nem hagyom kétségek nélkül, hogy én mindent szeretek e. De láttam, hogy nem csak az érintéssel van problémája. Némileg kellemetlen volt a számomra, meg még csak alul se vagyok öltözve, de próbálok efelett is szemet hunyni.
- Ou, öhm... Ami azt illeti igen. - válaszolom, bár most én érzem magam zavarban a meggondolatlan kijelentésem nyomán. - Tulajdonképpen én ott éltem, csak nem tudok visszamenni, mert... - nem akartam hazudni, de megtanultam, hogy az igazság sem feltétlen jó, ha az embert bolondnak nézik. - ...már nem megy vissza vonat. Gyalog kell majd neki vágnom, de ahhoz még szükségem van néhány dologra. - magyarázom és a vonatot leszámítva, igazából őszintén felelek. Viszont bízom benne, hogy nem kérdezősködik tovább, mert még képes volnék a saját füllentésembe keveredni. Ellenben a segítsége jól jött volna, így próba szerencse alapon megkérdeztem segít e. A válaszának pedig örültem.
- Segítek. - bólintok, bár ez nyilvánvaló. Sőt, igazából pont ő az, aki segít, de próbáltam felvenni vele a fonalat beszéd stílus terén, hogy könnyebben megértsük egymást. Olyan ez, mint a váróban lévő nő, aki állítása szerint hangokat hall. Némileg nehezteltem azokra a hangokra, amiért bántó szavakkal illeték a nőt, de idővel sikerült vele és a hangokkal is szót értenem. Bár csak egyszer találkoztunk.
Együtt becipeltük azokat a jó néhány kilós dobozokat, amiknek bepakolása így fele annyi idő lett végül. Persze fárasztó volt, és olykor akaratlan is összeért néha a kezünk, mikor együtt megfogtunk egy dobozt, mert én speciel nem arra figyeltem, hogy ne érjek hozzá, hanem, hogy úgy fogjam meg a dobozt, hogy ne hulljon ki belőle semmi.
- Köszönöm. - szólaltam meg, miután minden doboz bekerült a lakásba.
- 3 éve? Az jó sok idő. - állapítom meg, mert számomra az rengeteg, lévén, hogy én eddig egyik lakásomban sem maradtam huzamosabb ideig. Félek. A megbélyegzéstől, a királynő katonáitól és a Hóhértól. Lazare-nál biztonságos volt, de jó okkal jöttem el. Megjegyzésére a dobozok súlyát és lehetséges tartalmát illetően elmosolyodtam. Különös a stílusa, ahhoz képest, hogy ezek szerint filmeket azért szokott nézni. Én is azokból próbáltam tanulni, hogy elvegyülhessek a tömegben.
- Ó, én nem nézek filmeket. Tévém sincs. Más hobbikkal foglalom le magam, ha van időm. - jegyzem meg, de ezzel sem negatív visszajelzést szerettem volna adni felé, mert, hogy szerinte sok a ruhám. Amúgy sincs így. - Nem, őőő... ruhám alig van... Elhagytam őket, mikor költöztem. A dobozokba kis konyhai gépek vannak, mint a víz forraló, popcorn készítő gép, fagyigép, mikró... - sorolok fel néhányat közülük. Oké, lehet hogy ezeknek nagy része nem volna szükséges, de olcsók voltak, mert használtam szereztem be, és tapasztalatból mondom, hogy kis kísérletezés után jobb fagyit csinálok, mint a bolti.
Nehéz volt bármit is kezdeni a helyzettel, noha értékeltem ki nem mutatott, de próbálkozó lelkesedését, mint jó szomszéd, és igazából szívesen vendégül láttam volna, csak hát... egyenlőre semmi sincs kicsomagolva, így megkínálni is nehéz volna bármivel. Bár ki tudja, talán el se fogadná.
- Ó! Majd elfelejtettem! - jutott eszembe az ígéretem, noha tényleg csak aprósággal tudok szolgálni, abból, amim van. Sietve keresgéltem a dobozokban a hátizsákom, amit miután megtaláltam, kinyitottam és belekotorva kihúztam egy zöld A4-es lapot. Idő kellett a munkálatokhoz, ezért addig le is ültem a dobozok közé.
- Jársz valahova iskolába? - kérdeztem a munkálatok közben, mert fiatalnak tűnt, de az öltönyéből kiindulva nem voltam benne biztos, hogy nem e felnőtt már, aki inkább a munka világában próbál szerencsét. - Remélem tényleg jó hely, mert manapság nehéz jó szomszédokat találni. - teszem hozzá még a jóval előbbi kijelentéséhez. Egy 4-5 percbe bele telik, míg sikerül életre keltenem a papírlapot, mert nem a legegyszerűbb formát hajtogattam ki, de végül azért ki lehetett venni belőle mit is akar ábrázolni.
- Meg is van. - keltem fel a helyemről és kinyújtva felé a tenyerem, oda nyújtottam neki a hála ajándékom. - Tessék.
- Ha pedig legközelebb jössz segíteni esetleg, akkor készíthetek neked fagylaltot is. - mosolyodtam fel rá, függetlenül attól, hogy a szemebe nézett e vagy sem. Nem mondom, hogy nem lett volna furcsa, ha nem fogadja el az ajándékot, de nem veszem zokon. A mi világunkban ez nem szokatlan, ahogy az ellenkezője sem.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Allen & Gyda - My New Neighbor
Allen & Gyda - My New Neighbor EmptyVas. Ápr. 02, 2023 12:23 pm


Gyda és Allen


-Én nem iszok kávét. Nem egészséges. Én teát iszok.-Feleltem neki változatlan hangon.
A más világokra adott válaszát hallva értetlenség fogott el. Viszont nem feszegettem a témát. Azt hittem valami tudományos téma lesz, ahol tényleg galaxisokról és bolygó rendszerekről beszélgethetek majd, hiszen Stephen Hawking is gyakran beszélt más univerzumokról, civilizált galaxisok létezéséről, de úgy tűnt Gyda más fajta módon értelmezi ezt a más világ dolgot.
Közös erővel berámoltunk minden csomagot a lakásba, igaz, néha hozzá ért kezeimhez. Kellemetlen volt az érintkezés, de legalább a baktériumoktól nem kellett félnem, hisz fertőtlenítő védett. De maga az érintés akkor is különös, kissé kellemetlen volt. Nem szoktam hozzá. Beszélgetésünket pedig onnan folytattuk, hogy már éve ebben a panelban laktam. Nem gondoltam azt, hogy sok idő, hiszen ahhoz a huszonegy évhez képest, amit a családi házban éltem le ez édes kevés volt. De nyilván relatív, hogy kinek mi a sok. A világban minden relatív volt, csak attól függtek a dolgok honnan nézzük.
-Nem sok. Nyilván a te első napodhoz képest sok, de kinek mi a sok, ugye? Én is csak akkor nézek filmet, ha anya és apa itt vannak és szeretnének családias programot. Akkor néha megnézünk egy filmet, de én ha tehetem, akkor inkább olvasok valami jó könyvet. Kinek mi a jó.
Ezt tisztáztuk, akkor rátértünk a csomagokra. Bár tekintetem ugyanolyan semleges volt, érzelmektől mentes, legbelül nem így volt. Fel nem tudtam fogni ezek miért kellenek egy háztartásba. Akkor ezért volt minden csomag olyan nehéz. Gépeket kellett becipelni.
Vízforralóm és mikróm nekem is volt, de fagyi gép és popcorn gép? Igaz, a mikróba is lehetett forralni.
-Ezek miért kellenek egy háztartásba? Popcorn gép és fagyi gép? Nem értem. Fagyit lehet kapni. Igaz, hogy szezonális, de télen amúgysem szokás a fogyasztása.
Tekintetem nem igazán követte, hogy mit művel, csak futólag pillantottam origamizó kezeire.
-A Columbia egyetem fizikus növendéke vagyok. Jó szomszéd vagyok. A többiek is jó szomszédok. Csendesek és békések.
Az ajándék békára néztem és bár le akartam fújni fertőtlenítővel, tudtam, hogy kezem már le van fújva és az védelmet fog nyújtani bármi ellen is. Kinyújtottam tenyerem, hogy tegye át és megszemléltem.
-Ez igazán ügyes munka lett. Tehetséges papírhajtogató vagy.-Dicsértem meg továbbra sem nézve a szemeibe.-Legközelebb vásárolja könnyebb gépeket. De segítek ettől függetlenül is. Ketten el boldogulunk.



credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Allen & Gyda - My New Neighbor
Allen & Gyda - My New Neighbor EmptyVas. Ápr. 02, 2023 4:30 pm
Allen & Gyda
Brooklyn apartment

"Different denotes neither bad nor good,
but it certainly means not the same."
Komolyan? - kérdem kissé, mintha meg volnék lepve. Valóban így is van, de nem azért, mert nem nézném ki belőle, hanem, mert én is a teát favorizálom. Naná, hiszen Kalaposékkal is folyton azt szürcsöltük. El is mosolyodom. - Én is. Mármint, hogy szeretem a teát. - válaszolom, noha őt ez nem is kérdezte, de nem baj, most már ennek ellenére is tudja. Annak is örültem, hogy nem boncolgattuk a Csodaországot érintő témát. Amíg nem vagyok benne biztos, hogy ő is onnan való, amíg nem kapok felőle visszajelzést, hogy tudja ki ő maga, addig nem árulhatom el, mert félek, hogy csalódnék. Hogy valahogy rossz fülekbe jutna. Hogy rám találnak és elkapnak.
Hála neki, szépen bepakoltuk a dobozokat, mindenféle probléma nélkül, így már csak annyi lesz a dolgom, hogy mindent a helyére tegyek, bedugjam a konnektorba és már is otthon érezhetem magam. Addig viszont nem hagytam kérdések nélkül, mert függetlenül attól, hogy fura egy srác volt, vagy attól, hogy a szomszédom, szerettem volna megismerni. Ha kiderülne, hogy nem is egy világból származunk, az sem hátrány, csupán tudni fogom a határainkat és tisztában leszek vele, hogy egy nap örökbúcsút kell intenünk egymásnak. Addig viszont, ha élvezhetjük is egymás társaságát, hát miért ne?
- Ott a pont. - bólintok egyetértően. - Családias programot? - vonom fel egyik szemöldököm kérdőn, s bár nem szándékosan, kérdésemmel meg kell vetnem ezen válaszát. - Még is mióta családi program, egy világító doboz előtt ülni és a benne lévő emberkékkel foglalkozni? A családi programokban általában egymással foglalkoznak a családtagok, pontosan azért, hogy szorosabb legyen a kapcsolatuk. Tévét nézni egyedül is lehet, de például családi piknikezni nem. - oktatom ki, bár hangszínem nem üti meg a flegmázó hangot, se a szigorút. Inkább a közötti. De az sem szándékosan. Végül rátértünk a dobozok tartalmára, amik nekem fontosak, ellenben úgy tűnt tőle távol állnak ezek a dolgok.
- Egy részt, mert olcsók voltak. Más részt, popcorn ugyan lehet csinálni a mikróban, de ha nem figyelsz oda, füstölni fog, és akár ki is gyulladhat. De egy popcorn gép nem csak odafigyel arra, hogy ne égjen oda a pattogatott kukorica, de különféle ízesítőket is tudsz hozzáadni. Édes vagy karamellás popcornt, frissen pattogtatva pedig általában csak a cirkuszban lehet venni. - válaszoltam neki, már ami a kukorica pattogtató gépet illette.
- Ami pedig a fagyigépet illeti. Saját ízeket kreálhatsz általa, jobbakat is, mind, amiket a városban kapni. Ha te készíted, tudod, hogy mi kerül bele, és nem kell attól tartanod, hogy az epres fagyi készítésekor az eperrel apró bogárkák is belekerülhetnek. Arról nem is beszélve, hogy abban ugyan igazad van, hogy fagyit valóban nem szokás télen vagy ősszel enni, de ha késő este megkívánod, nem kell azért boltba futkoznod, hogy készíthess... - vonok vállat mosolyogva az alapos magyarázat közben. Talán tényleg feleslegesek, sőt, ha azt vesszük, valóban azok, de anyám mindig azt mondta, hogyha folyton mindent megvonok magamtól, amire vágyom, csak azért, hogy gyűjtögethessek valami nagyobbra, drágábbra, amit ki tudja akarok e majd ha már ott vagyok, akkor nem éltem és bánni fogom, hogy lemondtam dolgokról. Nyilván nem veszek millió dolláros ékszereket, de ha megkívánok egy tábla fehér milka csokit, akkor azt megveszem és önző módon, de annál nagyobb örömmel harapok a nagy táblába.
Közben már a teknősbékával ügyködöm, mert nem a legegyszerűbb forma, de annál mutatósabb, és mivel pénzem nincs annyi, hogy csak úgy szórogassam, pláne, hogy felesben dolgoztunk, így próbálom meghálálni kedvességét. Többnyire mindenkiét. Ha már gazdagabb leszek, majd pénzt is adok, de míg azt hamar tovább adják, kézről kézre jár, egy ilyen apróság akár jó ideig egy szekrényen pihenhet, emlékeztetve arra az illetőt, hogy miért kapta.
- Hű, akkor te nagyon okos fiú vagy. - állapítom meg, olykor-olykor felnézve rá, bár igazából teljesen feleslegesen. Nem hiszem, hogy zokon venné, ha nem tenném. - Én is csendes és békés vagyok, szóval akkor biztos jó helyen járok. - mosolyodom el a békát igazgatva. - A többi szomszéddal is szoktál beszélgetni? - pillantok fel rá újfent, már csak megszokásból. Közben pedig el is készült a remekmű, ami után fel is állok és átnyújtom neki.
- Köszönöm. - mosolygom a furcsa bókra, bár ilyen dicséretet sem kaptam még.
- Ó, nem, több gépre már nincs szükségem. - nevetem el magam halkan. - Bár egy csellónak örülnék, de egyenlőre nincs rá keret. Viszont azt már, ha nehezen is, de egyedül is elbírom. - tűröm hátra hajam, majd el is kezdek nekilátni kipakolni.
- Na és... milyen könyveket szoktál olvasni? - érdeklődtem tovább. Minél inkább többet tudok róla, annál jobban fog menni az alkalmazkodás, ami alap, hogy jó kapcsolatot ápolhassunk.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Allen & Gyda - My New Neighbor
Allen & Gyda - My New Neighbor EmptyVas. Ápr. 02, 2023 6:06 pm


Gyda és Allen


-Komolyan.-Feleltem neki tömören. De most már azt is tudtam, hogy ő is teás típus.
-A filmnézés is lehet családias. Mindig mást csinálunk. Szoktunk társasozni is. Piknikezni nem szeretek. Nem ülők le a fűbe, akkor sem, ha le van terítve valami. Ott sok a bogár, kullancs, odapisilnek a kutyák és még lehetne sorolni. Ha el is megyünk itthonról enni, vendéglőbe megyünk.
A gépeket érintő kérdésekben egyet kellett vele értenem. Valóban, ha tényleg olcsók voltak és tényleg ennyire hasznosak, akkor lehet jó vásár volt. Viszont ez a befektetés csak akkor éri meg, ha ezeket elég sűrűn fogyasztja, különben lehet csak pénzkidobás volt.
-Nem hiszem, hogy igazad lenne. A fagylaltozóknak, fagylalt gyáraknak elég komoly egészségügyi és higiéniai előírásoknak kell megfelelni. Nem hiszem, hogy bármilyen bogár, vagy szennyeződés belekerülne az élelmiszerbe. Rendszeresen ellenőrzik az üzemeket, üzleteket a hivatalokból, le kell tenni évente a tanúsítványokat, belső auditok és külső ISO auditokon kell részt venni. Bizonyos esetekben a gyártási szám alapján bevizsgálnak termékeket.-Magyaráztam neki, hogy hogyan is működnek ezek a dolgok. Miért nem hiszem, hogy bármi is igaz lenne a bogárból.-Ráadásul a beszállítókra is vonatkoznak előírások.
Jól esett az elismerés, hogy okos vagyok, pedig csak egy iskoláról esett szó, bár érzelmeket ekkor sem mutattam.
-Már korábban is tanultam fizikát. A New York Egyetemre jártam akkor, csak abba hagytam, mert átmentem a Princetonra, hogy matematikát tanuljak. De most újra fizikát tanulok. Eredetileg kémikus szerettem volna lenni, de végül nem úgy lett.-Mondtam el neki, hogy milyen kalandos kis története van annak, hogy most a Columbián kötöttem ki.
-De most már nem fogok másik egyetemre menni. Itt maradok és le fogok doktorálni.
A tenyeremben lévő békát szemléltem, miközben a lány arról beszélt nekem, hogy már nem tervez több gépet venni, ellenben csellót igen.
-Főleg fizika könyveket. A kedvenc íróm, aki fizika könyveket ír, Brian Greene. Jövőhét kedden a Harrington Magánkönyvtárban fog előadást tartani. A barátommal, Richarddal el fogunk menni és meghallgatjuk. Majd alá szeretném vele irattatni az Elegáns Univerzum című könyvét. De Michio Kaku könyveit. Remek fizikus ő is. Olvastam már Hawkingot is. Te szoktál olvasni?-Kérdeztem, közben a békát beleejtettem a kissé túlméretes öltönyöm zsebébe. Nem volt annyira nagy, de mondták már páran, hogy vehettem volna egy-két számmal kisebbet, ám ezeket a nagyobb öltönyöket jobban szerettem. Kényelmesebbek voltak, még ha sokak szerint az öltöny csak akkor jó, ha méret pontos. Richard mindig méretpontos öltönyöket hord, ahogy Dr. Greene is, akinek a könyvéről az előbb beszéltem.



credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Allen & Gyda - My New Neighbor
Allen & Gyda - My New Neighbor EmptyKedd Ápr. 04, 2023 8:32 pm
Allen & Gyda
Brooklyn apartment

"Different denotes neither bad nor good,
but it certainly means not the same."
Azt hittem manapság nem divat a teázás, mert mikor félig poénból felvetődött Lazare-ban a víz forraló, eltöprengtem, hogy vajon eddig miért nem volt rá szükség. Aztán megkérdeztem az ott dolgozó fiúkat és lányokat és kiderült, hogy jószerével kávét is alig isznak, teát meg senki sem szívesen fogyaszt ott. Szóval az, hogy a srác kedveli ezt az italt, jó, nagyon jó. Még akár, alkalom adtán át is jöhetne teázni, sütizni és kibeszélni az élet nagy problémáit, mint minden szomszéd, aki nem zenél a saját kuckójában.
- A vendéglő jól hangzik, de legyek speciel ott is lehetnek és ki tudja nem e szállnak rá a kajára, mielőtt kihozzák neked...? - vonok vállat, csak úgy figyelmeztetve, hogy az sem veszélytelen. Anno nekem is volt kollégám, akinek a volt főnöke mindig hozzánk járt kávéért és előszeretettel cukkolta őt. Csak azt nem tudta, hogy a csávó rendszeresen beleköpött a kávéjába, attól volt olyan kis habos.
Aztán elmagyaráztam neki, hogy miért van szükségem olyan gépekre, amik alapvetően nincsenek benne egy konyha felszerelésben. Igaz, inkább csak kimagyaráztam. Amíg nem kezdtem el Lazare-nal dolgozni, eszembe sem jutott ilyesmiket vásárolni. Nem is nézegettem őket. De miután lett pénzem, valahogy észrevehetővé váltak, és kellettek.
- Ha kicsit kutakodsz a neten, találsz rá példát. Nem egyet, nem kettőt. Manapság a hitelességet meg lehet venni, nem kell, hogy bizonyítsák. Hidd el, láttam. - válaszolom, mert ugyan hallottam ilyen olyan ellenőrzésekről, de még a kávézóban sem volt ennek akkora nagy hangja. Bejött valaki, eltűnt a főnökkel az irodában, beszélgettek és ennyi. Ránk se nézett, ellenben kapott egy ingyen frappuccinot.
Azt viszont elismerem, hogy okos srác, sokat tud, és szerintem még annál is többet, mint amennyit eddig mondott. Kicsit olyan, mint Csodaország álteknőse. Álcázza magát, hogy milyen átlagos, hogy az aki, közben pedig teljesen más. Ki tudja, talán ő is egy zseni.
- Miért? Miért mentél át, ha azt szeretted? - kérdeztem, mert az világos volt, hogy bizonytalanság is lehetett a háttérben, de elég bonyolult szakoknak hangzik, hogy csak úgy hip-hop átlépjen egyikből a másikba. - És most? Végül mi lett belőled? - kíváncsiskodom, bár fogalmam sincs, hogy végül aztán lett e eredménye, vagy várni kell rá, míg befejezi. Vannak, akik gyakorlat alatt el is helyezkednek, szóval gondoltam... ő is ilyen. De nem ragadtunk le ezen témánál hosszabb időre. Igaz, őszintén szólva alig értettem abból, amit mondott. Nem a túl sok információ, inkább az, hogy egyes pontok meghaladják az én tudásom. Nehéz követni.
- Igen, de nem ilyeneket. Én mese könyveket olvasok. És azért azt, mert... lehet, hogy túl sokat nem tanulok belőle, viszont érdekesek és jó hangulatom lesz tőlük. - magyarázom, hát nem épp olyan részletbemenően, mint ő, de igyekszem tartani a fonalat.
- És ha ledoktoráltál? Mi lesz a munkád? Családot nem is szeretnél? Mármint... feleséget, meg gyereket? - érdekelt miként vélekedik ezekről, mert úgy tűnt, ezek azok a dolgok, amik távol állnak tőle, még is tudja, hogy ez is az élet része. S bár említette, hogy van egy barátja, őszintén abban sem vagyok biztos, hogy szereti e az embereket.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Allen & Gyda - My New Neighbor
Allen & Gyda - My New Neighbor EmptySzer. Ápr. 05, 2023 4:56 pm


Gyda és Allen


Úgy éreztem, Gyda minden létező módon bele akarja magyarázni a vendéglőkbe, fagyizókban és ki tudja még milyen helyekbe, hogy fertőzött, szennyezett ételeket szervíroznak, ám engem ez nem tudott meghatni. Valahogy nem hittem ebben, főleg, hogy én is étteremben dolgoztam pincérként és ott, ahol én dolgoztam, tudtam, hogy a legalaposabb tisztaságot tartják és minden létező egészségügyi előírást betartanak. Sosem volt semmi negatív tapasztalatom, ezért is ettem bátran mindent, amit csomagoltak nekem.
Két lehetőség volt. Vagy tényleg nagyon rossz tapasztalatai voltak, vagy csak engem akart ijesztegetni, hogy én is vegyek gépeket otthonra. Nem tudtam, de nem is nagyon foglalkoztatott, távol állt tőlem, hogy vitát nyissak ebből. Érdekesebb téma volt az eddigi tanulmányaim kérdése.
-Változott az ízlésem. Mindenbe bele akartam kóstolni, mindent gyorsan és egyszerre szerettem volna megtanulni. De volt olyan is, hogy azért jöttem el, mert nagyon rossz volt a viszonyom az ottaniakkal. Bántottak, én pedig nem akartam ott maradni.-Mondtam enyhén visszagondolva arra, ami a Princeton Egyetemen volt. Bizony nagyon sok rossz élményem volt az utolsó ott töltött évemben, nem is akartam rá emlékezni, igyekeztem mihamarabb elhesegetni a rossz emlékeket.
-Még semmi, még tanulok. Van még két évem az egyetemen ezen a szakon, csak utána lesz meg a doktorim. Hétvégente dolgozok csak. Pincér vagyok.-Feleltem neki a kérdésére.
Azzal az információval, hogy ő a mesekönyveket kedvelte, olvasta nem tudtam mit kezdeni. Sosem olvastam mese könyveket és a szüleim sem olvastak nekem meséket, de őszintén, soha nem is érdekeltek, nem láttam bennük semmit, amiért érdemes lenne belefognom csak egynek is. Semmi valóság alapjuk nem volt, többségük pedig szembe ment minden fizikai, valóságbéli törvénnyel. Sárkányok nem léteztek, sem átkok, amiktől valaki száz évig aludna és nem létezett olyan, hogy valaki kilógatja a több méter hosszú haját egy torony legfelső szintjéből, a hercege pedig felmászik rajta. A rajzfilmekről pedig ne is beszéljünk. Beszélő nyulak, robbanást túlélő prérifarkasok, stb.
-Nem gondoltam rá soha. Egy feleséghez hozzá is kell érni. Nem akarok hozzá érni senkihez. Hozzám se nyúljon senki. Nem akarom. Nem szeretem az embereket. Kevés ember szeret engem is. Nem vagyok szerelmes, nem is voltam soha. Szerintem nem is leszek. Nem akarok gyereket. Nem kell család.-Lopva rápillantottam, de csak néhány pillanatig hagytam rajta a szemem, de akkor sem néztem a szemeibe.
-Fizikus leszek. Kutató. A fekete lyukakkal és a relativitással szeretnék foglalkozni. A Bozonok kutatásával.




credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Allen & Gyda - My New Neighbor
Allen & Gyda - My New Neighbor EmptySzer. Ápr. 05, 2023 7:50 pm
Allen & Gyda
Brooklyn apartment

"Different denotes neither bad nor good,
but it certainly means not the same."
Vannak emberek, akiket nem nehéz megérteni, csak észre kell venni őket. Vannak, akiket, ha észre is veszel, nehéz megérteni őket. És vannak, akiknél mindegy, hogy mennyire próbálkozol, sosem fogod megérteni. Nem azért, mert úgy álltok egymáshoz, hanem azért, mert a világ, amiből jött, te valószínűleg sosem ismered meg, így pedig azt sem, aki onnan jött. Nos, nem hiszem, hogy Allen ilyen ember volna, de minden bizonnyal másik utat kell találnom a megismeréséhez, mint, amilyenen most vagyok. Azt látom, hogy szívesen beszélget, talán szeret is, de mint ember, tartózkodik tőlem. Nála a kedveskedő gesztusok, a vállra tett kéz, a mosoly, az ölelés nem, hogy pozitív érzést kiváltó, de talán még meg is rémíti. legjobb esetben is figyelmen kívül hagyja. Ez valahol... sértő, de ha az ember nem abból indul ki, hogy az a másik pont olyan, mint ő, vagy mint, amilyen a többi másik, már is másként tekint az előtte állóra.
- Bántottak? - kérdeztem vissza meglepődve. Okos, magas és kicsit sem nagyképű. Nos van, akinek pont az ilyen ember a célpontja. Így jobban belegondolva, hülyeség is volt megkérdezni okát, hiszen saját bőrömön tapasztalhattam, hogy milyen másnak lenni. Engem is bántottak eleget a sulikban, abban a gyerek börtönben, azért, mert másképp láttam a világot. Viszont akkoriban harciasabb voltam. Csendesebb, de harciasabb. Most viszont már törvények kötik a kezem. Nem kell hozzá megölnöm valakit, hogy börtönbe jussak.
Látva arca apró rezdülésein, mennyire rossz is volt akár csak fejben felidézni, nem is firtattam tovább, inkább eltereltem a témát.
- Oh, akkor még van időd. - állapítom meg mosolyogva, majd újfent elfog a meglepettség. - Pincér? - kérdek vissza, mert valahogy ezt néztem volna kibelőle a legkevésbé, tekintve mennyire nem tud mit kezdeni az emberekkel. - Én is... olyasféle vagyok... - jegyzem meg elmosolyodva, bár bizonyosan teljesen más helyen. Jól lehet, onnan tudtam, hogy mi az, ami nem érdekelte vagy nem ismerte, hogy egyszerűen mintha meg sem hallotta volna. Mindegy. Ő más, mint a többi. Ezek után talán a család téma sem kéne, hogy meglepjen. Még is így van.
- De... a családod sem él örökké és azok, akik most szeretnek, ők is megfognak halni. Akkor pedig egyedül, teljesen egyedül maradsz olyanok közt, akik nem ismernek. Akik pedig nem ismernek... bántani fognak. - ebbe belekötni sem lehet, hiszen így van. Én is tudom. Ezért is akarok visszajutni Csodaországba, mert ott az idő másként működik. A szeretteinket pedig maximum a háború veheti el, vagy a végleges kiégés, ami után jókedv s öröm már nem marad az emberben. Még ha akartam volna sem tudtam volna figyelmen kívül hagyni, hogy tekintete megmozdult. Nem nézett a szemeimbe, de már sokkalta közelebb jártunk a normális társalgáshoz. Mármint... külső szemmel nézve, mert amiről beszélt... őszintén gőzöm sincs.
- Öhm... érdekesen hangzik. - jegyzem meg, bár igazából azt sem tudom ezt melyik részére vagy mire érthettem. De ha ő ebben találja meg örömét...
- Akkor gondolom... háziállatod sincs, még... halad sem, ha jól sejtem... - dobok fel egy újabb témát, amihez még valamennyire hozzá tudok a szólni az előzökhöz képest.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Allen & Gyda - My New Neighbor
Allen & Gyda - My New Neighbor EmptyCsüt. Ápr. 06, 2023 4:34 pm


Gyda és Allen


Nem feleltem semmit. Végtére is az előbb mondtam el, hogy bántottak, miért ismételtem volna magam? Biztosan csak véletlenül kérdezett vissza. De végül mégis csak feleltem egy igennel.
-Igen.-Feleltem, de nem fejtettem neki ki, hogy mi történt. A pincér témára is vissza kérdezett, talán arra volt kíváncsi, hogy hol dolgozom, csak nem jól fejezte ki magát.-A Gordon Poole étteremben dolgozom.
A család... Gyda szavai ugyan nyugtalanítóak voltak, igazság is volt benne, de nem foglalkoztam vele. Megvolt a magam véleménye, a magam világa, nem akartam tudomást venni azokról a dolgokról, amiket a lány nekem mondott. Túlontúl baljóslatú volt ahhoz, hogy elfogadjam.
-Nincsenek állataim. Növényeim vannak. Egy kevés.-Mondtam, majd az órámra néztem.-Nekem mennem kell. Eljött az ideje, hogy átnézzem a tananyagot, utána pedig vacsora és olvasás idő. Örültem a találkozásnak. Bizonyára még látjuk egymást, hiszen egy helyen lakunk. Tudod, én itt lakom a szomszédban.-Mondtam, majd bólintottam egyet.-Akkor szia.
Tovább álltam a saját lakásomba, hogy megkezdhessem az egyetem utáni rutinomat. Nem akartam kiesni a mindennapi ritmusból.



credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Allen & Gyda - My New Neighbor
Allen & Gyda - My New Neighbor Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Allen & Gyda - My New Neighbor
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
» Laurel & Lucas - neighbor time
» The new neighbor // Sonny & Vivi
» Hello, Neighbor! ~ Virginia&Rick
» Neighbor affair - Crystal & Sebastian

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: