New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 27 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 23 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Josephine F. Moreau
tollából
Ma 00:07-kor
Josephine F. Moreau
tollából
Ma 00:03-kor
Alastair Carver
tollából
Tegnap 22:27-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 22:15-kor
Marco Reilly
tollából
Tegnap 20:59-kor
Leilani Murdoch
tollából
Tegnap 19:58-kor
Emmalynn Larson
tollából
Tegnap 19:50-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 19:29-kor
Dr. Sylvanus Arvenson
tollából
Tegnap 18:48-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira
TémanyitásRe: If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira
If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira EmptyVas. Ápr. 28 2024, 20:55

Ira & Saffie
Azt hiszem nem vagyok túl messze a valóságtól, ha azt mondom, hogy minden huszonéves egyetemista küzd azzal a gondolattal néha, hogy talán rosszul választott szakot, hogy az egyetem nem teljesen ugyanolyan, mint amilyennek a középiskolában beállították és hogy a felnőtté válás egész folyamata valójában csak egy csapda. Azt várják tőlünk, hogy valami olyannak szenteljük az életünket és az időnket, amiről csak közben derül majd ki, hogy tényleg életünk hivatása lesz-e, esetleg egyáltalán nem passzolunk egymáshoz. Azt hiszem az, hogy valaki mivel akar foglalkozni, pontosan olyan, mint a párválasztás, de az embernek nincs annyi lehetősége megváltoztatnia a döntését és valami újat kipróbálni, mint a randipartnerekkel. Legalábbis a szüleink és a családjaink idősebb tagjai biztosan némi kíváncsisággal, de leginkább nehezteléssel fordulnak ilyenkor hozzánk, amiért ők egészen más életkörülmények között egészen más döntéseket hoztak.
Szerintem a világ sokkal jobban kinyílt ahhoz képest, amiben a szüleim felnőttek, valójában több szempontból is. Nem tudnám letagadni azt, hogy a családom tulajdonképpen bevándorolt Amerikába, mert hittek abban, hogy itt teljesülhet az a bizonyos amerikai álom és olyan életet tudnak majd teremteni nekünk, amiben nem kell olyan dolgok miatt izgulnunk, mint hogy akadnak-e munkalehetőségek a városban, hogy ki tudjuk-e fizetni a számláinkat, vagy hogy olyan iskolába járhatunk-e, ahol megkapjuk a megfelelő oktatást. Mások generációs jómódját persze nem olyan könnyű elérni és hiába a szüleim kemény munkája, nem hasonlítanám magamat az újgazdag ismerőseimhez, sem azokhoz, akiknek a pénz és az azzal való gazdálkodás fogalma mondhatni ismeretlen. Nem érzem magamat féltékenynek senkire, hiszen a szüleim mindig arra tanítottak, hogy az apró dolgok is okozzanak örömet és hogy az a pénz, amiért az ember megdolgozik sokkal többet ér, mintha másokon akarnánk nyerészkedni. Az öcsém és én is megkaptuk az iránymutatást és azzal nőttünk fel, hogy a saját csatáinkat magunknak kell egyrészt kiválasztanunk, másrészt megvívnunk, még ha van is akihez fordulhatunk tanácsért, vagy lelki támogatásért. De mégsem várhatjuk el a családunktól, hogy ők oldjanak meg helyettünk mindent. Saját magunknak is tudnunk kell két lábon állni a földön.
Tisztában vagyok vele, hogy egyesek szerint én azzal az elképzelésemmel is jó nagy csatát választottam magamnak, ami alapján segíteni szeretnék másokon. Ah In és közöttem kezdettől fogva volt némi bizonyítási vágy azzal kapcsolatban, hogy megértessük egymással, miért fontosak a saját álmaink. Utólag nevetségesnek tűnik, hogy mennyire vakok voltunk és hogy miért csak a saját orrunkig néztünk, hiszen van, ami nagyon is közös bennünk. Például az, hogy mennyire élvezzük, amit csinálunk. Az ő zenéléshez és zene készítéshez való érzéke lenyűgöző volt és bár nem volt, akit megkérdezhettem volna arról, hogy mit gondolnak, mennyire leszek jó abban, amit csinálni akarok majd az egyetem után, azt hiszem igyekeztem mindent beleadni abba, hogy az egyetemi éveim mind megérjék a pénzt és energiát, amit belefektetek ebbe az egészbe. Egész pontosan mindent plusz egy évet adtam eddig bele az egészbe.
De tényleg szeretem amit csinálok, érdekesnek tartom és újra meg újra kihívást találok benne, ami motivál arra, hogy jól akarjak teljesíteni, igazán meg akarjam érteni amit az oktatók próbálnak átadni nekem és valami igazán átgondoltat és fontosat tegyek le az asztalra a szakdolgozatommal. Már amennyire egy diák a sok ezer közül megteheti ezt.
A csúszás miatt több időm volt gondolkodni a témámon és azon, hogy ha már választhatunk magunknak témavezetőt, pontosan kivel dolgoznék szívesen együtt a tanári karból. A választásomnak semmi köze nem volt a férfi megjelenéséhez, hiába beszélt mindenki róla, amikor először futott vele össze tantermi körülmények között - és hiába járultam hozzá én magam is ehhez a beszélgetéshez hallgatói pályafutásom alatt. Ha valaki tudná mi mindent beszélnek meg a HÖK tagjai egymással, akkor azt hiszem, hogy igazán meg lenne lepődve. Mindenesetre tudtam, hogy ez pontosan olyan helyzet, mint az életben bármi más - nem lehet megítélni semmit és senkit első pillantásra, annak, hogy tudunk-e majd együtt dolgozni, valójában legalább egy konzultáció után kell kiderülnie. A bizalmam ugyanakkor tényleg ebben a fiatal professzorban volt, ezért is volt bennem jócskán izgatottság és némi idegesség is, amikor bekopogtam az ajtaján.
- Jó napot! - Mosolyogva köszöntem neki, miközben a pillantásom végigsiklott a helyiségen. - Köszönöm - tettem hozzá halkan, amikor én magam is regisztráltam, hogy nincs épp más nála megbeszélés céljával, vagy épp nem zavartam őt meg semmiben. Az invitálására pedig tettem is néhány lépést befelé a helyiségben.
- Elfogadom, köszönöm szépen! - Jókedvűen bólintottam és fogadtam el az ajánlatát. Alap esetben nem sok időt töltöttem más oktatók irodáiban, ez a mostani is pusztán egyike volt annak a kevés alkalomnak, de tetszett a helyiség hangulata és az, amit alapvetően Mr. Castro-Lee is sugárzott. Már az óráin is érzékelhető volt, hogy mennyire lelkes a feldolgozott témái iránt és ez azoknak, akik szintén érdeklődtek ezek iránt, nagy motiváció tudott lenni. Valójában nem is volt csoda, hogy a hallgatói kérdőíveken olyan jó értékeléseket ért el minden félévben.
- Hű.. A választék alapján igazi tea-rajongónak tűnik. - Mosolyogva intettem a kezemmel a teatasakok felé, amelyek közül rövid tanulmányozás után egy vadalma-fahéj ízesítésűt választottam ki. - Nagyon kedves, köszönöm. - Nem számítottam rá, hogy egy egész teabár kerül az asztalra, de ettől csak még kényelmesebben éreztem magamat, amitől múlni kezdett a kezdeti idegességem.
- Csak egy óra múlva kell elindulnom a munkahelyemre, szóval van időm. - Valójában megmondtam a kávézóban, hogy talán még késni is fogok kicsit, de mindig elég támogatóak voltak azokkal, akik munka mellett még a tanulmányaikat folytatták, ezért nem számítottam rá, hogy ha elhúzódik a beszélgetés esetleg felírnak miatta.
- Igen, több óránk is volt már együtt. Kötelező és választható is. - Nem volt elvárható, hogy minden tanár tisztában legyen az összes diákjával. Ami azt illeti én néha a gólyáimat sem tudtam hova tenni, ha a nevük mellé nem láttam képet, amíg még a tanév elején voltunk. - Szociológia a főszakom. - Feleltem végül a kérdésre, majd bólogatva pillantottam fel rá, miután a teafiltert a forró vízbe ügyeskedtem. - Persze! Egyáltalán nincs ellenemre. - Ez volt az a rész, amitől valószínűleg jobban izgultam, mint amennyire kellett volna. Ha most nem találjuk meg azokat a közös témákat, amikben együtt dolgozhatnánk, nézhetek új konzulens után, ami a Mr. Castro-Lee óráin való részvétel után valószínűleg elszomorítana. De attól még nem adnám fel, mert a családom nem erre tanított.

sosem félek If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira 2122324058 || 1002 || ruha  ||


You follow what you feel inside
It's all your own and I can tell You are the thunder and I am the lightning I love the way you know who you are, to me it's exciting When you know it's meant to be Everything comes naturally
mind álarcot viselünk
Saffron Jeong
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira F408c048b09a025b29cb42ace2865deee74e958c
If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira 3bbab92ad1208cf57b8daf3ae95f03f007d52a5e
★ kor ★ :
24
★ elõtörténet ★ :
I thought I was hard to love
'Til you made it seem so easy, seem so easy Touch me 'til I find myself, in a feeling Tell me with your hands that you're never leaving · ·
♫ :
Rare · · LMLY · · Good Years
★ családi állapot ★ :
If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira 06d950abb552abec375529875abcc8575915f2da
I can still smell you on my clothes
Always hoping things would change But we went right back to your games Long nights, daydreams Sugar and smoke rings, I've been a fool · ·
★ lakhely ★ :
Fort Greene, Brooklyn
★ :
If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira 422f6af206ca0ab4a5f2bb39968708e1b0f7be18
★ idézet ★ :
We must use time creatively, in the knowledge that the time is always right to do right · ·
Martin Luther King, Jr.
★ foglalkozás ★ :
NYU student
★ play by ★ :
Selena Gomez
★ hozzászólások száma ★ :
68
★ :
If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira 92ae85158a056b9c2e4e60cfefbc476045fa2861
TémanyitásIf somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira
If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira EmptyHétf. Márc. 27 2023, 23:10

Saffron & Ira
Minden életszakaszban vannak olyan akadályok, amikkel meg kell küzdenünk. Hittem benne, hogy az edukáció egyik legfontosabb része az lenne, hogy ezeket megtanuljuk kezelni, majd idővel megugrani a saját határainkat is. A lányom, Veronica nem túl boldog ezektől a helyzetektől, ugyanakkor mivel Hazie és én is bőven kivesszük a részünket az oktatásból, eddig a lányunk nagyon is ügyesen vette azokat a vizsgahelyzeteket, ami elé állították őt. Most már folyamatosan arról beszél nekünk a vacsoránál, hogy mennyire gáz volt az oviban izgulni azon, hogy visszatarthatják, amiért nem tud cipőt kötni rendesen és milyen ügyesen megtanítottuk rá. Ő az évfolyamán egy olyan diák volt, aki a legtöbb diáknál fiatalabb, mivel nem fogták vissza annak idején. Talán azért is lehet ez, mert a lányunk makacs és annyit érzékel az általunk végzett munkából, hogy anya és apa okos, emiatt pedig neki is annak kell lennie.
Most Ronnie általános iskolába jár, ami annyit jelentett, hogy komoly első osztályosként fel fogják mérni azt, hogy mik a készségei és azokat fogják továbbfejleszteni. Az utóbbi időben több matekfeladatot oldottam meg, mint életem folyamán bármikor, mivel a gyerek éppenséggel azt találta ki, hogy ő a legjobb eredményt akarja elérni. Amikor ezt elpanaszoltam a feleségemnek és feltettem neki a kérdést, hogy szerinte kire üthetett az a lány, ő csak sejtelmesen mosolygott. Talán én is olyan diák voltam, aki mindig jó eredményeket akart hazavinni.
Mindenesetre boldoggá tett a tény, hogy a lányom még messze van az érettségitől, ellenben a végzős egyetemisták is már-már a gyerekeimmé váltak, mivel folyamatosan azt tapasztaltam velük kapcsolatban, hogy ugyanúgy izgulnak a vizsgák előtt, a szigorlatokon és a szakdolgozat leadása előtt, mint ahogyan a lányom görcsöl egy-egy nyitott mondat felett. El tudtam képzelni, hogy ők is képesek sírni a tanulástól, nekem pedig tanárként az volt a dolgom, hogy ezt a görcsöt feloldjam. Nem szerettem azokat az oktató társaimat, akik a diákok érdekei felett szemet hunyva döntöttek arról, hogy ki milyen tudást kell, hogy elsajátítson. Voltak olyan órák, amiken szigorúan kellett az anyagot számon kérni, de összességében nem hittem benne, hogy ez azt jelenti, hogy a fiatal felnőtteknek el kellene venni egy-egy területtől a kedvét. Szükség volt a tudásra, ugyanakkor arra a gyakorlatias látásmódra is, amit én sokkal inkább szerettem átadni az egyetemre járóknak, mint könyvek közé küldeni őket. Főleg, hogy az antropológia és a szociológia is nagyon gyakorlati dolog.
Örültem neki, hogy már szakdolgozókat is vállalhattam, emiatt a másodéves diákokkal egyeztettem a konzultációkról. Ez azt jelentette, hogy a fogadóórám heti egy napról ötre jelentkezett, kiadó helyek pedig már nem akadtak a dolgozatokra. Túl sok mindennel foglalkoztam az egyetemen, ami miatt hét főnél többet sosem vállaltam, általában az időrendiség volt a döntő szempont. Ha valaki hamar felkért, azt vállaltam, a többiekkel pedig nem tudtam mit kezdeni, mivel a mesterképzésen is voltak témáim, emellett pedig szerveztem a nyári gyakorlatokat, a diákok számára lehetőséget biztosítottam a kutatásra és nyilvánvalóan időt akartam szánni a családomra is… És itt nem csak arra gondolok, amit én magam alapítottam.
Rendszerető vagyok, gondosan odafigyelek a részletekre, így tudtam, hogy Saffronnal az első konzultációm ma lesz. Mivel két szakon is tanítottam igyekeztem valamennyire felkészülni a hallgatóimból, de ez nem kifejezetten volt könnyű feladat, hiszen túlságosan is sokan jártak hozzám. A lány esetében is akadtak kétségeim, hiszen lehetett volna minoros hallgató, főszakos, de akár az is lehet, hogy egy bizonyos tárgyat nem én tanítottam neki és egy szabadon választható kurzuson találkoztunk. Emiatt nem próbáltam meg kitalálni, hogy mi a helyzet vele, egyszerűbb volt előkészíteni a bőrkötéses jegyzetfüzetemet és meginvitálni őt egy teára, amíg beszélgetünk. Talán az is kiderülhet, hogy nem én leszek számára a tökéletes témavezető, igazán nem fogok megsértődni abban az esetben sem.
A kopogásra felkaptam a fejem, kiszóltam a lánynak, hogy jöjjön nyugodtan, miközben igyekeztem rendet rakni az asztalomon. Megszokás, az igényes környezet nagyon is fontos még akkor is, ha nem igazán van mit pakolgatni.
- Jó napot Saffron, kerüljön beljebb! – ahelyett, hogy tovább basáskodtam volna az íróasztalom mögött, egy golyóstollat kivettem a ceruzatartóból és a társalgónak kialakított rész felé intettem – Foglaljon helyet. Elfogad tőlem egy teát amíg beszélgetünk? Még választhat is.
Kifejezetten kedveltem az italt, a délutánokon szívesebben fogyasztottam a kávénál. A hallgatók meg bőven isznak eleget ahhoz, hogy ne akarjak még egyet letuszkolni a torkukon. Az irodámban elhelyezett gépből két pohárnyi forró vizet engedtem le, majd több ízesítővel – cukor, édesítő, tej, citrom – együtt helyeztem a dohányzóasztalra a poharakat. Magamnak egy hibiszkusszal készült teát választottam, aztán helyet foglaltam a bőrkanapén.
- Mennyi ideje van a konzultációra? – első sorban ezt szerettem volna megtudni, aztán tettem fel a következő kérdést – Milyen szakon hallgat? Tudom, hogy találkoztunk már korábban. Érdemes lenne a legelején kezdeni a dolgokat, ezért szeretnék egy kicsit beszélgetni Önnel, ha nincs ellenére.

Дeva - Fa lenni - 767 - öltözék - nem kell félni If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira 2624752903  - I.


Ain't gotta be somebody, be anybody
Rather be anybody than live in a dead body, if you can't see me then find a helicopter, in the night sky, shine like a star, remember, the man told me that this life is a party, yeah, all the glory's so short you should put away the garbages, normal ain't normal, ordinary is a luxury, people say "Woo, pessimism" what the other mean?

Saffron Jeong imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ira Castro-Lee
Kutatás
ranggal rendelkezem
★ :
If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira ZYhp4ku
If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira RG9Y9xG
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Have you ever felt how hard it is to be an anybody
To be living, to be breathing, not choosing a dead body, remember, the man told me that this life is a party, yeah, all the glory's so short you should put away the garbages, normal ain't normal, ordinary is a luxury
★ családi állapot ★ :
If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira ThslBiI
Listen carefully, winter, You made me bloom
I never forget your warmth, I'll be the winter flower be the dancing star, I'll be by your side, I'm with you, I will take it away before you stumble, I will stay by your side until you survive, I hope you bloom
★ lakhely ★ :
Staten Island
★ :
If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira XLoJzpc
★ foglalkozás ★ :
antropológus | szociológus | egyetemi oktató
★ play by ★ :
Kim Nam Joon
★ hozzászólások száma ★ :
12
★ :
If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira KFM8Acv
 
If somebody gotta be then I'mma be the messenger | Saffron & Ira
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Saffron Lavin
» - don't know what to do _ Saffron & India
» it's a match ~ Saffron & Louis
» where we belong •• Timothy & Saffron
» Saffron & Pavel | Summer paradise

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Kórházak és hivatalos helyszínek-
Ugrás: