New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 45 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:52-kor
Shelley Lane
tollából
Ma 08:09-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

David & Shane | Surprise!
TémanyitásDavid & Shane | Surprise!
David & Shane | Surprise! EmptySzomb. Feb. 04 2023, 21:35
That's not okay.
Kingsboro Psychiatric Center

Régi új eset, avagy David él
Távolról sem tartom magam a legjobbnak, noha ez tág fogalom, mely mindenkiben másként fogalmazódik meg. Ellenben merem állítani, hogy elkötelezettebb vagyok a legtöbbünknél, akiknél az évek kétségbe vont döntései, félelmei, veszteségei már sokszor megtépázta lelkük. Nem állítom, hogy egy-egy esetnél nem szokásom leragadni hetekre, vagy haza érve nem vágyom egy pohár búfelejtő borra, de a motivációm erősebbek annál, mint, hogy elmerüljek a rossz gondolatokban. Egyszerűen tisztában vagyok vele, hogy vannak életek, akikért, ha nyúlunk is már későn, akiket tudni kell elengedni - gondolok itt a túl idős gyógyíthatatlan mentális betegségekre -, mert valaki más még megmenthető, mert ott kell legyek a szomszédos szobában, hogy megértessem az egyedülálló szülővel, hogy a panaszkodás nem a gyengeség jele, hogy egy anya is elfáradhat a háztartást vezetve, és nem szégyen bevallani, hogy néha bizony nagyon elege van, hogy szüksége van egy kis pihenésre. De attól még persze vigaszt, pontosabban inkább kellemes utolsó perceket nyújthatunk egy halálos ágyán fekvő embernek, és motiválhatunk egy végtagját elvesztő fiatalt az életre, ha úgy is tűnik, hogy feladta. Így hát a pozitív gondolatokkal motiválom magam, azokkal, amikkel tudom, hogy képes vagyok ismét felkelni a földről. Talán a kitartásom végett tartanak jónak, talán emiatt kérik ki kollégáim a tanácsom, vagy hívnak különlegesebbnél különlegesebb ügyekhez. Olyanokhoz is, amiket már lezártam.
Amikor érkezik hozzám egy új beteg, függetlenül, hogy az ügyészség, hatóságok rendelték e ki hozzám, vagy magánszemélyként foglalt időpontot, egy külön kis jegyzet füzetet tartok fent róluk magamnak. Érkeztükkor egészen a végső búcsúig írok bele róluk, a változásokról, a gondolataikról, az én gondolataimról róluk és minden egyébről, amit fontosnak tartanak vagy tartok. Ez a jegyzet füzet általában nem titok előttük, de azt nem engedem, hogy elolvassák. Akadt fiatal betegem, aki a második alkalomra egy komplett matrica albummal érkezett, és kérte, tegyek minden oldal sarkába egyet. Ahogyan akadt olyan betegem is, mint David. Aki érkeztével talán túl sokat várt elsőre, majd az alkalmak során egyszer kétszer még megnyílnia is sikerült előttem, noha csak óvatosan, míg végül egy nap hiába vártam rá. Ő volt talán az első betegem, akinek a végső búcsúja nem pozitív változást hozott, és nem is kellemes emlékeket, hogy miképp is jutott el A-ból B-be, hanem lesújtó veszteségként lépett ki, nos... mondhatni az élet kapuján. Az okát nem hozták nyilvánosságra, s igazából mást se nagyon, én is csak azért tudtam, hogy meghalt, mert ezt az üzenetet kaptam a feletteseitől az utána érdeklődésemkor. Egy ilyen veszteség pedig nehezebben feldolgozható, hiszen nincsenek kérdésekre adott válaszok. Szoktam ugyan tévedni, de úgy tűnt jó irányba tartunk, és bár szívem szerint leszoktattam volna lassan az idő közben beállított gyógyszereiről, egyenlőre mellette kezeltem.
Sokszor eszembe jut, s félig üres füzete azóta is a fiókomban pihen, tucatnyi űrlap alatt. Nem kéne, hogy fontos legyen, de nem tudtam tőle ténylegesen megválni még, noha azzal tisztában voltam, hogy a halálból nem szokás visszatérni. Legalábbis két héttel ezelőtt óta, ugyanis az a hír járja, hogy valójában él, de a részletekbe most sem avattak be, így hát azt feltételezem, hogy az információik tévesek. A munkám viszont folytatódott, hiszen rengeteg ember szorult még segítségre, tanácsra, vagy csak valakire, aki meghallgatja őket, mielőtt fejükbe vennék az emeletről való kiugrást. Miután pedig sikerült elköszönöm Mrs. Garciatól, kicsit rendet raktam az íróasztalomon, és elpakoltam az őt érintő iratokat, jegyzeteket, hogy felkészülhessek egy újabb páciensre. Nem egyszerű az átállás, pláne, ha sokszor még 20 percnyi szünet sincs közte, de némi gyakorlattal meg lehet birkózni vele. Olyan ez, mint, amikor valaki a narancslé után kávét iszik. Fura, van egy fajta kellemetlen utóíze, de végül sikerül teljesen átadni magunk a koffeinnek. A szekrénybe rendezett kartonok után, vissza is léptem az irodaasztalhoz, hogy gyorsan még lecsekkolhassam az új páciensem nevét, korát, és persze panaszát. Általában ennyire van idő. Félre is rántottam szám szélét, mikor már is nyílt az ajtó, mert nem szerettem hanyagnak tűnni, csak hát az időbeosztás nem volt fair velem szemben. Egy pillantást vetettem csupán a belépőre, mert közben beszerettem volna zárni a gépen lévő mappát, amikor villámcsapásszerűen ért a felismerés. Fel is kaptam fejem újfent a régi új betegemre és nem kis meglepődöttséggel arcomon egyenesedtem fel. Okéé, ez nem oké.

livin' in new york




If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then brother that person is a piece of s***. And I’d like to get as many of them out in the open as possible.

Axel Pierce ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Roman W. Hemlock
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shane | Surprise! MerVMCi
You gotta give all this s*** a reason.
David & Shane | Surprise! EmG9UYM David & Shane | Surprise! LkC15oi David & Shane | Surprise! MIchhc5
Because I don’t wanna hold on to this forever.
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
David & Shane | Surprise! Uf7n9BZ
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ családi állapot ★ :
»-- ⚭ --«
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
David & Shane | Surprise! 1wvUwqJ David & Shane | Surprise! I5G5mou David & Shane | Surprise! C0W3gsO
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.

You become responsible, forever,
for what you, have tamed.

David & Shane | Surprise! PXz6QDz David & Shane | Surprise! 79pRgNo David & Shane | Surprise! UaHIrQt
But if you tame me, then we
shall need each other. To me, you will be unique in all the world. To you, I shall be unique in all the world.
★ lakhely ★ :
567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203
★ :
David & Shane | Surprise! ZtSpNhE
★ foglalkozás ★ :
Police Officer
★ play by ★ :
Luke Evans
★ hozzászólások száma ★ :
599
TémanyitásRe: David & Shane | Surprise!
David & Shane | Surprise! EmptyVas. Feb. 05 2023, 16:58
Shane & David

The Natural Heart
Look into the natural heart
Following the beat of the chemical
This isn’t human anymore
Tearing the connections apart
Crawling at the feet of our pedestals
Are you still human at the core?
Look into the natural heart don’t let it turn to stone


Mint púp a hátamra. Jó, lehetett volna rosszabb is, mint a havi egyszeri látogatás, de az, hogy ezt a kvázi szabadnapomból kellett elvenni, idegesített. A másik része az volt, hogy a problémáim legjavát Shay már a létezésével is megoldotta, így nem éreztem szükségét ennek. Még is elvárták a PTSD miatt, meg azért, hogy kiderüljön, mennyire vagyok beszámítható - minden nacionalista megkérdőjelezné az ép elmém, ha rájönne, hogy kit védtem, és kit vettem el... Nyilván megértettem ezeket az okokat, csak nem akartam velük szembe nézni. Nem akartam tudomásul venni, hogy Shay miatt én is "közellenség" lettem, mert hát ki tudja, mit mondok majd az izraeli "besúgónak". Nem akartam észrevenni és látni az értetlen és megvető tekinteteket. Ezért egyrészt örültem is, másrészt nem, hogy nem raktak vissza a MARSOC-ba. Persze, ez egy nagy hátralépés nekem, ahogy az is, hogy a ranglétrán se fogok soha előre haladni. Annyi szerencsém volt, hogy az új legénység nem ismert engem a nevemen kívül: azt is apám miatt, aki korábban is a USS Dwight-on szolgált. De az ismeretlennek való találkozásom szerencséje kifújt, amikor megkaptam az időpontot, hogy jelenjek meg a pszichológusomnál. Bizonyítani is akarok, és egyben nagyon idegenkedem ettől az egymásra találástól, de még is itt vagyok az ajtó előtt. Mi a fenét mondjak majd? Azt úgy is látni fogja rajtam, hogy sok dolgon mentem át, mióta utoljára látott. Az arcom baloldalán fekvő hegek a legfeltűnőbbek, amelyből látszik is, hogy egy centin múlt, hogy ne vakuljak meg. A fél oldalamat beterítő égési sérülés szerencsére takarható ruhákkal, de még is úgy érzem magam, mint aki meztelenül lép be. Mert Dr. Webster - meg szerintem az összes agyturkász - ilyen volt. Rád nézett és látott, ha akartad, ha nem. Ettől pedig egy kicsit féltem is. Mi lesz, ha rájön, hogy már nem vagyok az az emberbarát alak? Hogy elvesztettem az emberségem, jobban mondva feladtam valakiért? Hogy már eljutottam a nihil annak az állapotába, amikor már nem érdekel a tiszta halál és a más fájdalma? Nem akarom ezt az egészet, de még is muszáj. Úgy hogy két kopogás után már nyitok is be. A mozdulat óvatos, de nem különösen lassú: ismerem már ezt a helyet, ezért kényelmesen közlekedek benne. Belépve behajtom magam mögött az ajtót és mire kattan a zár, a tekintetem találkozik a férfiéval, aki úgy néz rám, mint aki szellemet látott.
- Helló, Doki... - üdvözlöm őt egy két másodperces kínos csend után. A kanapéra mutatok egy kérdő fejjel, de igazából meg se várom, hogy megkérjen, foglaljak helyet, megteszem ezt anélkül is. Fingom sincs, mit kéne mondanom. Arról sincs, hogy mit fog kérdezni. Csak abban vagyok biztos, hogy ez a viszontlátás mindkettőnknek váratlan, és lehet, hogy nem lesz elég a negyvenöt perc arra, hogy minden kérdésére válaszoljak, abban ugyan is biztos vagyok, hogy rengeteg lesz neki.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART
mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shane | Surprise! Cube
David & Shane | Surprise! Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
David & Shane | Surprise! 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
David & Shane | Surprise! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: David & Shane | Surprise!
David & Shane | Surprise! EmptyVas. Feb. 05 2023, 23:19
That's not okay.
Kingsboro Psychiatric Center

Régi új eset, avagy David él
Voltak már pácienseim, akik okoztak egy kisebb sokkot a kinézetükkel, jellemükkel, beszédükkel vagy szemléletükkel. Találkoztam már gyilkosokkal elég hajmeresztő indokokkal is, de még soha, egy elhunyt betegem sem tért be hozzám... élve, lényegében épen. Most azt kellene gondolnom az ajtóban állóról szóló rémhírekről, hogy téves és ízléstelen pletyka volt a halálra híre, de akkor viszont mire fel a "még is él" üzenet? Pár hosszadalmas másodpercig még biztosan a dolog hatása alatt, döbbenten állók a székem előtt, próbálva feldolgozni és értelmezni a hallottakat és látottakat. Azt tudtam, hogy ő egy igen különleges személye az államnak, rejtélyek és titkos övezik őt és a munkáját is, de... nos, erre határozottan nem számítottam.
- Mr. Weaver... - pillogok még néhány meglepettet, majd ahogy ő is helyet foglal a kanapén, én is így teszek az alattam lévő székemben. Nem tudom, mennyire volna illő megkérdeznem, hogy mi történt az elmúlt... hetekben, hónapokban, noha láthatóan eseménydús pillanatai lehettek, s akkor a személyiségét nem is sikerült még teljesen megvizsgálnom. Nem tűnik derűsebbnek, sőt... szemében a hozzám hasonló zavarodottságon kívül látok még bizonytalanságot, félelmet, de valami motivációfélét is. Nem hinném, hogy eme percek hozták volna ki belőle, de talán az elmúlt hónapok eseményei alatt történt vele valami, ami nagy lépés volt a számára. Azt még nem tudom, hogy előre vagy hátra. Túl sok a kérdés, s tudom, hogy bár ez volna a megfelelő módja annak, hogy felállíthassak egy gyors alap diagnózist, amivel majd folytathatjuk, de nem tudok eltekinteni attól, hogy emberek vagyunk, és lehet, hogy a mai napot elég volna rászánni egy nyugodt légkörű beszélgetésre. Az is sokat mondó volna.
- Azta...hát... szóhoz sem jutok... - mosolyodom el még kissé zavartan, ahogy ma már másodszor nézek végig rajta, de csak, mint aki egyszerűen nem hisz a szemének.
- Hogy van? - nézek végül rá, olykor akaratlan is elkalandozva a hegei felé. Azért ez nem túl fair. Eltűnik, mikor már a közepén tartunk valaminek, és így hozzák vissza? Panaszt nyújthatnék be, hogy veszélyeztetik a betegem. Csak sajnos... ez nem egy klinikai eset, és az állam az ilyeneket részemről és miatta, úgy se hallaná meg. Nehéz nyugton ülni, és nem is akarnék távolságtartónak tűnni, de egyenlőre nem foglalnám el az irodaasztal túlsó felében lévő széket.
- Azt hittem többé nem találkozunk. - jegyzem meg, de nem a halál hírére utalva, mármint, már nem, mert azon próbálok túllépni és úgy tenni, mintha meg sem történt volna. - Persze, gondolom, Önnek ez igazi öröm hír lett volna... - mosolyodom el újfent, mert lássuk be, nem sok beteg van, aki kedvelné az orvosát, független attól, hogy javult e az állapotuk.
- Szedi még a Fluoxetin-t? - érdeklődöm meg, mert sanszos a nemleges válasz, ami egyrészt jó, mert ezek szerint nélküle is tartani egy bizonyos állapotot, viszont rossz, mert az antidepresszáns szerek könnyen okoznak függőséget, ami önmagában sem jó, viszont a leszoktatásnak is meg van a maga módszere, aminek hiányában az elvonási tünetek igen embertpróbálóak tudnak lenni, lelkileg és testileg is.
Ha úgy látom, nem szívesen beszél most ezekről, még ha nekem fontosak is az egészségkárosító hatásaik miatt, inkább terelem a témát. Fejben kutakodnék, miről beszéljünk, ha esetleg ő hallgat, mint sok esetben az elején, amikor szemet szúr a kezén lévő karika gyűrű. Nem emlékszem, hogy az utolsó találkozásunkkor is rajta lett volna. A házasság pedig nagy dolog. Pláne egy depresszióban szenvedő embernek. Talán még is csak elkezdett kilábalni a betegségből.
- Megházasodott? - vonom fel szemöldökeim újfent meglepetten, de ezt követte egy kellemes megnyugvás és öröm is. Erről pedig érdemes beszélni.

livin' in new york




If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then brother that person is a piece of s***. And I’d like to get as many of them out in the open as possible.

Axel Pierce ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Roman W. Hemlock
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shane | Surprise! MerVMCi
You gotta give all this s*** a reason.
David & Shane | Surprise! EmG9UYM David & Shane | Surprise! LkC15oi David & Shane | Surprise! MIchhc5
Because I don’t wanna hold on to this forever.
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
David & Shane | Surprise! Uf7n9BZ
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ családi állapot ★ :
»-- ⚭ --«
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
David & Shane | Surprise! 1wvUwqJ David & Shane | Surprise! I5G5mou David & Shane | Surprise! C0W3gsO
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.

You become responsible, forever,
for what you, have tamed.

David & Shane | Surprise! PXz6QDz David & Shane | Surprise! 79pRgNo David & Shane | Surprise! UaHIrQt
But if you tame me, then we
shall need each other. To me, you will be unique in all the world. To you, I shall be unique in all the world.
★ lakhely ★ :
567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203
★ :
David & Shane | Surprise! ZtSpNhE
★ foglalkozás ★ :
Police Officer
★ play by ★ :
Luke Evans
★ hozzászólások száma ★ :
599
TémanyitásRe: David & Shane | Surprise!
David & Shane | Surprise! EmptyHétf. Feb. 06 2023, 17:15
Shane & David

The Natural Heart
Look into the natural heart
Following the beat of the chemical
This isn’t human anymore
Tearing the connections apart
Crawling at the feet of our pedestals
Are you still human at the core?
Look into the natural heart don’t let it turn to stone


Nem vagyunk barátok, de még csak közeli ismerősök sem, még is nehéz volt eljönni ide. Nem is azért, mert szégyellném magam, inkább azért, mert félek, hogy mi derül ki rólam. Belépve persze Dr. Webster köpni-nyelni nem tud és az első percben csak bámul rám, mint aki nem hisz a szemének. Leülök így ő is helyet foglal, én pedig csendben hagyom, hogy feldolgozza a látott információt: nagyon is élek.
- Sokkal jobban ahhoz képest, mióta utoljára találkoztunk. - mondom a férfit figyelve.
- És...maga..? - fingom sincs, illik e a saját orvosom hogylétéről érdeklődni, de azt hiszem csak bele fér ez anélkül, hogy különösebb haverkodásnak tűnne. Aztán felemlegeti azt, hogy nem számított rám - nyilván, mivel sokáig halottnak voltam nyilvánítva -.
- Volt pár hónap, amikor... én is ezt hittem, de mindenki másról is. - mondom, halványan elmosolyodva azon, hogy a feltehető hozzáállásom is megemlíti.
- Valóban tudnék jobb programot. - jegyzem meg az ablak felé pillantva, mintha csak kifelé vágyakoznék.
- Nem. - rázom meg aprón a fejemet a gyógyszerre adott kérdésre. Valószínűleg még mindig otthon van a háromnegyedéig használt kis doboz. Ami azt jelenti, hogy kevesebbet is szedtem, mint előírta nekem. De sose szerettem gyógyszerezni magam, és az alkohol kipótolta, szóval.... jó, tudom, szar döntések, de ez van.
- Már nem érzem magam olyan rosszul. Van itthon motivációm, rosszabb inkább kiküldetésen szokott lenni, de kezelhető. - fejtem ki egy picit, aztán jön hirtelen a kérdés, mire letekintek a kezemre, és a gyűrűt kezdem meleg mosollyal forgatni az ujjamon. Hát persze, hogy észre vette. Az örökké-szingli-macsó élet után egy gyűrű az ujjamon a legfeltűnőbb változás rajtam, nem egy heg az arcomon.
- Gondolta volna..? - morgom inkább magamnak, még mindig azzal a felhős mosollyal figyelve a gyűrűt, magam elé képzelve a párja tulajdonosát.
- Nagyon sok mindenről lemaradt, doki... - pillantok fel végül rá, aztán az előtte, az asztallappon fekvő dossziéra.
- Nem sokat mondtak akkor... pedig önt köti az orvosi titoktartás, nem igaz? - finom puhatolózás is ez a részemről, hogy tudjam, meddig mehetek el, mennyit árulhatok el. Persze, a szokásosnál nem sokkal többet, de az biztos, hogy neki talán nyíltabban beszélhetnék erről, mint mondjuk a kollégákkal.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART
mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shane | Surprise! Cube
David & Shane | Surprise! Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
David & Shane | Surprise! 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
David & Shane | Surprise! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: David & Shane | Surprise!
David & Shane | Surprise! EmptyKedd Feb. 07 2023, 11:49
That's not okay.
Kingsboro Psychiatric Center

Régi új eset, avagy David él
Nincs tipikus eset. Ha egymás után érkezne két bipoláris zavarral küzdő páciensem, akkor sem kezelném őket az első perctől fogva egyformán. Mert a diagnózis megerősítése vagy felállítása a beszélgetések alatt dől el, és ha meg is van a diagnózis, a betegem nem egy vírus, aminek évekkel korábban már nem csak neve, de gyógymódja is volt, hanem ember, akit akként is kell kezelni függetlenül attól, ő miként viszonyul hozzám. Nem hibáztathatom a demens betegem, mert nem ismer meg, és minden alkalommal finoman figyelmeztetem tettére a kleptomániás páciensem, amiért már megint megpróbálja lenyúlni a tollaimat.
David depresszióját sem úgy kezelem, mint irántam irányuló harag, s feltételeznem kell, hogy még csak nem is a szakmámmal van baja, mint inkább a tünetekkel, amikkel jó maga is tisztában van, még sem tud tenni ellenük. Legalábbis ezért kényszerítették a felkeresésemre, azonban most még is úgy érzem nem csak az élete változott meg mióta utoljára láttam, de az állapota is. Talán javulóban van.
- Ezt örömmel hallom, David. - biccentek felé, bár a mosolyom nem adja vissza, mennyire is örülök ennek a válasznak. Hazudhatna is, de úgy gondolom, ez most egy félvállról jött, igaz válasz.  Ami leginkább érdekelne, hogy vajon vagy kinek minek köszönhetően sikerül idáig eljutnia, mert, hogy nem az én beszélgetéseimmel az biztos. Ha jobban belegondolok, lényegtelen, ami fontos, hogy jobban van, ahogy ő fogalmazott: sokkal jobban. Viszont kérdésére elmosolyodom válasz előtt. Talán ilyesmire még nem is vetemedett. Esetleg az első alkalommal, de akkor sokkal gúnyosabb hangnemben.
- Köszönöm, meg vagyok. - válaszolom illően, és bízom benne, hogy belőle nem csak az udvariasság szólt, hanem ez is egy jele annak, hogy jobban van. Szavaiból azonban ténylegesen úgy veszem ki, hogy valóban történtek változások, jó irányba. Nem róttam fel neki az elmúlt időt, se azt, hogy akkoriban mennyivel ellenségesebb volt, mert örülök, hogy már nem az. Amiatt sem neheztelek rá, mert őszinte velem. Nyilván nem pihenni ment... akárhova is, és nem én vagyok az az ember, akivel a szabadidejét töltené, ezt is megértem. De a szabályok kötnek, így igyekszem valamelyest legalább kellemessé tenni ezt az egy-két órát. Noha vannak dolgok, amikről tudnom kell, mint kezelő orvosa. Az pedig némi aggodalommal tölt el, hogy bár jól van, a gyógyszerét ki tudja mióta nem szedi. Oka van a dózisnak és annak, hogy mennyi ideig kell szedni. Nem mindegy hogyan és mikor kezdjük a leszoktatást. A "helyettesítőszerek" pedig többet árthatnak, mint sem.
- Értem. - válaszolom tömören, de igyekszem nem traktálni előző gondolataimmal. Ma nem. Az elején biztosan nem. Ellenben arcomról lerítt, hogy mennyire nyugtalanít a dolog. Ezen azonban hamar túllendülünk.
- A kezelhető, az jó. - állapítom meg. Talán kissé szűkszavúnak tűnhetek most, de egyrészt nem tudom mi az, amit tudhatok róla mostanság, másrészt nem tudom, hogy most éppen mik azok a dolgok, amik nem okoznának nyugtalanságot. Ekkor szúr szemet a gyűrű. Emiatt sem kérdezek rá konkrétan arra az előbbi "motivációra". Ha nem a neje, akkor talán egy gyermek az oka. Az pedig nagyszerű. Természetesen, leginkább akkor, ha a tüneteivel nem veszélyezteti a környezetében lévőket.
- Őszintén szólva bíztam benne, igen. De ettől függetlenül, így hirtelen okozott némi meglepetést. - vallom be őszintén, és halkan el is nevetem magam a dolgok összességében lévő abszurditásán. Eltűnik, meghal, él, házas.
- Pontosan ezt érzem én is. - erősítem meg kijelentésében. Pedig nem évekről beszélünk, bár a meggyötörtség, a stressz meglátszik vonásain, mint minden háborúban harcolónak.
- É-és milyen? - kérdem, de csak hamar rájövök, hogy nem voltam túl egyértelmű, ami elég félreérthető kérdéssé változtathatja az egészet. - Úgy értem, a házas élet. Olyan... mint amire számított? - nézek rá kíváncsian, mert érdekelnek a gondolatai, érzései a dolgot illetően és minden mást illetően is. A következő témát érintve nem tudom, hogy azért kérdi, mert beakar avatni, vagy azért, mert azt gondolja, hogy már beavattak, csak titkolom, s esetleg tőle több információt várok. Az állam ilyen formájú dolgai nem tartoznak rám, és nem kötelezhetem őket, hogy avassanak be. De amíg David a betegem, tudnom kell, hogy milyen atrocitásokat szenvedett el, esetleg vett részt. Nem vagyok olyan naiv, hogy egy ekkora rejtélyt övező, különleges, katonai osztagról ne gondoljam, hogy olykor ilyen csúnya dolgokat művelnek, hiszen akkor nem volna ennyire nagy a titok. A fegyverrel együtt jár, hogy ölni is kell vele.
- Ami azt illeti, én az eltűnése óta szóló pletykákat is kétesen hallgattam, bár hihetően beszéltek a maga eltűnésének okáról. De nem, lényegében semmit sem mondtak, ami bevallom nem kicsit nehezíti meg a dolgom a terápiákat illetően. Mert, ha csak azt tudja az orvos, hogy a beteg lába fáj, de nem árulja el azt se, hogy mit csinált, hol volt, mióta tart, akkor lényegében esélytelen, hogy segítsen. Maximum még a gépekre hagyatkozhat vizsgálat során, itt viszont... erre sincs lehetőségem. De igen, valóban, ahogy eddig is, most is köt az orvosi titoktartás. Mint minden betegemnél. - válaszolom egy apró bólintás kíséretében. Nem azt várom el, hogy név szerint elmondja kit ölt meg, kit rabolt el és kínzott meg, ha csak nem tartja fontosnak, de tudnom kell, ha élve el is temetett valakit, mert ez nem csak, hogy súlyosbíthatja a tüneteket, még ha ez sokszor meg sem látszik eleinte, de lássuk be, egy bizonyos szinten, az, hogy az egyik ember egy másikat kínoz, s ne tán még élvezi is, sokat mondó és intő jel, amit jelentenem kell, hisz pont ezért vagyok itt.

livin' in new york




If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then brother that person is a piece of s***. And I’d like to get as many of them out in the open as possible.

Axel Pierce ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Roman W. Hemlock
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shane | Surprise! MerVMCi
You gotta give all this s*** a reason.
David & Shane | Surprise! EmG9UYM David & Shane | Surprise! LkC15oi David & Shane | Surprise! MIchhc5
Because I don’t wanna hold on to this forever.
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
David & Shane | Surprise! Uf7n9BZ
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ családi állapot ★ :
»-- ⚭ --«
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
David & Shane | Surprise! 1wvUwqJ David & Shane | Surprise! I5G5mou David & Shane | Surprise! C0W3gsO
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.

You become responsible, forever,
for what you, have tamed.

David & Shane | Surprise! PXz6QDz David & Shane | Surprise! 79pRgNo David & Shane | Surprise! UaHIrQt
But if you tame me, then we
shall need each other. To me, you will be unique in all the world. To you, I shall be unique in all the world.
★ lakhely ★ :
567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203
★ :
David & Shane | Surprise! ZtSpNhE
★ foglalkozás ★ :
Police Officer
★ play by ★ :
Luke Evans
★ hozzászólások száma ★ :
599
TémanyitásRe: David & Shane | Surprise!
David & Shane | Surprise! EmptyHétf. Feb. 13 2023, 13:43
Shane & David

The Natural Heart
Look into the natural heart
Following the beat of the chemical
This isn’t human anymore
Tearing the connections apart
Crawling at the feet of our pedestals
Are you still human at the core?
Look into the natural heart don’t let it turn to stone


Tényleg jobban érzem magamat. Korábban mélyrepülésben volt az életem és habár nem mondanám, hogy ma már felfelé szárnyalok a sikerek felé, abban biztos vagyok, hogy mindenem, amim van, azt Shaynek köszönhetem. Az ép elmémtől kezdve - ha lehet ezt annak mondani - a munkámig mindent. A mai találkozót talán pont ezért érzem feleslegesnek, de itt vagyok, mert megkövetelik. Ha pedig már kénytelen vagyok itt lenni, legalább lehetne értelme is, nem? Próbálok megbarátkozni a gondolattal és kedves lenni, közben pedig leolvasni bármit a doktor arcáról, bár egyelőre csak bizonytalanság és talán némi kételyt látok rajta, mást nem. Persze, próbálom nyugtatni, hogy jobban vagyok már és a rohamaim is kezelhetővé váltak, de olyan szűkszavúan felel, hogy fingom sincs, hogy ez most jó, vagy nem. Aztán rákérdez a gyűrűre, én pedig arra nézve kezdem azt piszkálni és közlöm az egyértelműt, miszerint sok dologról maradt le, pedig nem voltam el évekig. Mondjuk ennyit ő is észre vett, ezt meg is említi, aztán feltesz egy kérdést, amin elmerengek.
- Ha olyan lenne, nem vettem volna el. Őszintén.. nem tudom, hogy normális-e, de félek tőle még egy kicsit. A feleségem gyönyörű, okos és szellemes. Olyan, mint egy álom. Sokan szemet vetettek már rá korábban is, és habár az első igazi, hosszabb távollétem most volt csak tőle és az nem távolított el minket egymástól, tartok attól, hogy valaki más majd ráteszi a mancsát. Tudom, hogy magányos. Tudom, hogy ez általában nem zavarja, mert hasonlóan élt. Tudom, hogy soha nem csalna meg, mert szívből szeret. Tudom, hogy amit érzek, az nem logikus. De most én se vagyok ott, és távol van a családjától is. - minden szinten féltem őt. Félek attól, hogy nem leszek ott, amikor kéne, ennek pedig minden nappal nagyobb az esélye, minél többet tartózkodok a tengeren.
Aztán rákérdezek arra is, hogy amit mondok, az egyébként közöttünk marad-e, ő pedig ezúttal bővebben kifejti a gondolatait. Elmerengve fürkészem őt, és hátra dőlve ismét a gyűrűt kezdem figyelni, azon gondolkodva, hogy mennyire kockáztatom ezzel Shay épségét.
- Volt már halálosan szerelmes? - kérdezem, bár ez inkább költői kérdés. - Annyira, hogy minden másnál fontosabb lett, az illető? Mert én bele keveredtem ebbe. Az eltűnésem is ebből fakadt. - talán megbánást kellene éreznem, amiért a családom, a munkám, a hazám második meg sokad rangú kérdés lett nálam, és piedesztálra emeltem egy nőt, akit alig ismertem. Azonban ebből egy cseppnyit se érzek. Úgy gondolom, hogy minden, amit tettem azt okkal tettem és ha vissza lehetne fordítani az idő kerekét, akkor se változtatnék rajta.
- Igazából fogalmam sincs, honnan kezdjem, honnan lenne érdekes, de minden tettemnek ő lett a központja. - vallom be feltekintve a dokira, remélve, hogy néhány kérdéssel ki tud segíteni, ami érdekli őt. Fogalmam sincs, mi az, amire kíváncsi, mi az, amire nem, feleslegesen pedig nem fogok fecsegni mindent össze-vissza. Ez továbbra sem jellemző rám.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART
mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shane | Surprise! Cube
David & Shane | Surprise! Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
David & Shane | Surprise! 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
David & Shane | Surprise! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: David & Shane | Surprise!
David & Shane | Surprise! EmptyKedd Feb. 21 2023, 14:15
That's not okay.
Kingsboro Psychiatric Center

Régi új eset, avagy David él
Vannak helyzetek, emberek, amik és akik orvosi segítség nélkül is javulnak, gyógyulnak. Ez nem azt jelenti, hogy a munkánk felesleges, csupán azt, hogy ez az személy képes volt a zuhanást követően önmagától felismerni miként mászhat vissza. Akkor van ránk szükség, mikor ez nem történik meg, és az illető vagy látja, csak segítség nélkül képtelen elindulni, vagy nem is látja, és végül félholtan egy pszichiátrián végzi, ami után kényszerből rendelik el, hogy segítsünk neki.
Tudom, hogy David a legkevésbé sem szeretne most itt lenni velem, hogy volna jobb elfoglaltsága is, pláne, hogy mint kiderült új életet kezdett, hiszen házas. Én sem szívesen rángattam volna ki a komfort zónájából, onnan, ami jelenleg az egyetlen gyógymód lehet a számára, de vannak szabályok, amiknek eleget kell tennünk. Nem kérem, hogy nézze el nekem ezt, bár nem én vagyok a hibás, és abban sem gátolom, hogy nehezteljen a főnökeire, csak hogy ők is a munkájuk végzik és ez mindenki érdeke. Idővel pedig David is belátja. Pont mint mikor meg kell látogatni az anyóst és apóst. Általában nem fűlik hozzá a fogunk, sokszor még a saját szüleinkhez sem, de túl kell esni rajta havi egyszer.
- Ezzel nincs semmi baj, David. Aki ne félne legalább egy parányit ettől a hatalmas dologtól, az minden bizonnyal őrült, vagy már volt házas. - mosolyodom el haloványan, de csak félig viccnek szánva. Az, hogy halálos küldetéseket végző, magányos farkasból házas ember lett, nem kis változás, és ezt külső szemmel is látni. De minden bizonnyal okkal döntött e mellett és ez csodálatos dolog. Az pedig, hogy még a gyógyulás útján is elindult általa szinte hihetetlen.
Aggodalmát feltárva azonban úgy éreztem bolhából csinál elefántot, noha ez tekintve, hogy szerelmes előfordul és komolyan is kell venni.
- Az, hogy aggódik, bár az elmondottak alapján feleslegesnek tűnhet, valójában természetes és igen is jó dolog. Azt jelenti, hogyha tagadná itt előttem is, tudnám, hogy szereti. De maga bizalmat szavaz neki, emiatt úgy gondolom nem kell túl komplikálnia. A szavaiból úgy veszem ki, hogy a hölgy nem idevalósi, sőt talán nagyon is messziről jött. Nyilván mindkettejük tudta, hogyha két ember összeköti az életét az áldozatokkal jár, s általában fájdalmas áldozatokkal, de ezt az élet körforgása. Ha mindig csak kapnánk, de sosem áldoznánk fel semminket, nos, nem tudom, hogy képesek lennénk e a végtelen boldogságra, vagy éppen pont ez okozná az örök elégedettlenséget, de az biztos, hogy felborulna az egyensúly és az sosem jelent jót. S mivel, hogy a felesége hozta meg ez az áldozatot, így magának kell bebizonyítania, hogy nem hiába. Úgy gondolom, ez nem csak a mai megbeszélésre lesz igaz, de akkor is eszébe kell, hogy jussanak a most elhangzottak, ha esetleg ismét bevetésre küldik. - magyarázom a nyilvánvalót, amit talán ő is tud, de egészen más gondolni és mástól is hallani. Sokaknak ez jelenti a megerősítést.
- Sajnálom, hogy nem engedhetem el korábban. Úgy gondolom figyelnek erre annyira, hogy szóvá tegyék nekem, nekem pedig meg kell bizonyosodnom róla, hogy tényleg minden rendben. Mert ha most ki megy, és kétségbeesve lelő két civilt, az leginkább az én lelkemen szárad, plusz még el is ítélnek. - kérek tőle elnézést, amiért marasztalnom kell még egy kicsit, de megindoklom, mert szeretném, ha tényleg nem neheztelne rám. Az mindkettőnk dolgát megkeserítenénk.
Kérdését követően úgy érzem most egészen komoly titkokba fog beavatni, ami, ha elgondolkodtató is lesz, magamra hagyatkozhatok csak, lévén, hogy senki mással nem oszthatom meg.
Nem állítanám, hogy igennel tudnék felelni kérdésére, de azt hiszem tudom nagyjából mire akar kilyukadni. Az előző meglátásomat viszont, miszerint a hölgy egészen máshonnan való, egyből megerősíti válaszával. Ezek után pedig megmerném kockáztatni, hogy esetleg a hölgyet kellett megmentenie és ez válthatott ki ilyen heves érzelmeket idővel kettejük közt.
- Ha gondolja kezdje az elejénél... Aztán, ha úgy van, természetesen tudjuk folytatni legközelebb, mert úgy érzem, jelenleg nem létfontosságúak a tanácsaim vagy meglátásaim. - mosolyodom el. Ezzel persze nem elismerve, hogy munkám immáron felesleges és búcsút is vehetünk egymástól, csak azt, hogy jelen helyzetben nem én vagyok, aki leginkább javulást hozhat a számára. Már pedig hülye lennék ennek tudatában bele kotnyeleskedni.

livin' in new york




If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then brother that person is a piece of s***. And I’d like to get as many of them out in the open as possible.

Axel Pierce ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Roman W. Hemlock
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shane | Surprise! MerVMCi
You gotta give all this s*** a reason.
David & Shane | Surprise! EmG9UYM David & Shane | Surprise! LkC15oi David & Shane | Surprise! MIchhc5
Because I don’t wanna hold on to this forever.
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
David & Shane | Surprise! Uf7n9BZ
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ családi állapot ★ :
»-- ⚭ --«
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
David & Shane | Surprise! 1wvUwqJ David & Shane | Surprise! I5G5mou David & Shane | Surprise! C0W3gsO
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.

You become responsible, forever,
for what you, have tamed.

David & Shane | Surprise! PXz6QDz David & Shane | Surprise! 79pRgNo David & Shane | Surprise! UaHIrQt
But if you tame me, then we
shall need each other. To me, you will be unique in all the world. To you, I shall be unique in all the world.
★ lakhely ★ :
567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203
★ :
David & Shane | Surprise! ZtSpNhE
★ foglalkozás ★ :
Police Officer
★ play by ★ :
Luke Evans
★ hozzászólások száma ★ :
599
TémanyitásRe: David & Shane | Surprise!
David & Shane | Surprise! EmptyKedd Feb. 21 2023, 22:33
Shane & David

The Natural Heart
Look into the natural heart
Following the beat of the chemical
This isn’t human anymore
Tearing the connections apart
Crawling at the feet of our pedestals
Are you still human at the core?
Look into the natural heart don’t let it turn to stone


Se szerelmes, se házas nem voltam korábban. Az egész helyzet viszonylag új nekem, így fogalmam sincs, hogy amit érzek, az természetes, vagy jó-e. Félek egy kicsit ettől az újdonságtól, attól, hogy lecsapják a kezemről, amíg nem vagyok jelen. De aztán a doki, miután meghallgat, egy kis vicc után megosztja velem a gondolatait, én pedig először kisebb mosollyal, aztán pedig figyelve hallgatom. Habár a doki nem sokkal idősebb nálam, legalább is tippem szerint, azzal tisztában vagyok, hogy az elme és a lélek dolgaiban jobb, ha rá hagyatkozom. Jó, persze én is tanultam alap szinten pszichológiát, mert tudnom kell, hogy mi jár az ellenfelem agyában, vagy szükség esetén el kell csitítanom egy konfliktust, de az, hogy fel kell ismernem és kezelnem ezeket a dolgokat teljesen más, mint amit ő tud, még ha nem is teljesen ég és föld, én még is annak élem meg. Egyébként meg értem, mire akar kilyukadni. Shay bizonyított, és ideje nekem is ezt tennem, és ideje nekem is megmutatni, hogy bízom benne. Bár nem is igazán benne nem bízok... hanem a férfiakban. Elég csak az edzőtermi alakra gondolnom, aki rá tette a mancsát.
- Jövő hét hétfőn újra kihajózunk, bár akkor már csak tréningre. Ja igen, mert... áthelyeztek. A MARSOC helyett most a USS Dwight Eisenhower legénységét gyarapítom. - az, hogy marine-ból áttettet navy-be, egyszerre volt kellemes és kellemetlen. Legalább egy olyan hajóra tettek, amin apám szolgált korábban, de nyilván az egómnak nem tett jót, hogy nem mehettem vissza az elit egységhez. Megérteni megértem, de attól még bosszantó. Azon meglepődök, hogy el akarna engedni. Mármint tényleg meglep, hogy egyáltalán felhozta ezt a dolgot, mert én csak megjegyeztem, hogy nyilvánvalóan lenne jobb dolgom is, de ha muszáj, itt vagyok. Ő pedig ... elengedne. Ami jó hír, nem? Meg nem gyógyultam, ennyit magamtól is tudok, de talán pont ezért olyan furcsa... Igazából akarok is beszélni a dolgokról és nem is, mert nem tudom, mennyire biztonságos. De ha együtt működöm és proaktív leszek, az csak jól mutathat egy jelentésben.. nem? Mondjuk fingom sincs, hol kezdjem. Logikus lenne az elején, de annyira szövevényes az egész.
- Hát.. több, mint öt éve találkoztam vele először. - kezdek bele a gyűrűt nézve és forgatva az ujjamon.
- Igazából egy túszmentőakció keretein belül. Ki kellett őt hozni egy közel-keleti pöcegödörből. Nem tudtunk róla túl sokat, azt mondták haditudósító. Civilként kezeltük végig. Majdnem minden rendben is ment. - mondom, emlékeimben pedig felmerülnek a jelenetek, amikor versenyt futottunk az idővel és üldözőkkel a partig, ahol a kivonási pont volt. Eszembe jut a halott katona arca, hogy a testét nem hagytuk csak ott, vittük magunkkal. Hogy kisebb sérülésekkel megúsztuk a veszteségen kívül. Hogy a célpontnak egy haja szála se görbült. Sőt. Elmosolyodok, amikor eszembe jut, milyen harcias volt akkor is.
- Volt veszteség a részünkről, de sikeresen zárult a nap és elindultunk vele haza. Voltak jelek, amik a képzettségéről tanúskodtak. Segített nekünk a kimenekítés alatt. Láttam őt mást puszta kézzel ártalmatlanítani. Lőni. Kicsit többnek tűnt, mint sima haditudósító, de a kötelező katonasággal megmagyarázta a dolgot: a hölgy ugyan is izraeli. - mondom végül felpillantva a dokira.
- És az izraeli titkosszolgálat tagja volt. - nem akarom kimondani, hogy moszad. Az rettentő negatívan hangzik, Shay pedig nem érdemli meg azt, hogy egyből elítéljék.
- Tudja, milyen voltam. Szoknyapecér. Hímringyó, ha úgy tetszik. Ő is vonzott, de nem azért, mert csinos volt. Vele valahogy... jól el tudtam beszélgetni. Nem volt olyan ostoba, mint a legtöbb nő, aki ledobja a bugyiját egy egyenruha láttán. Ő se tette, de... egy pár perc erejéig még is átléptünk egy határt. Engem simán felfüggesztettek volna, ha rájönnek, hogy a célponttal smárolok a kabinjában, de erre ... khm... nem került sor. - mosolygom meg az emléket. Soha nem derült ki, de ennyi idő után már mindegy is, nem igaz? Simán bevallhatom a dokinak, hogy szabályt szegtem. Hiszen pont ez a lényeg... hogy érte nem csak most, de már akkor is képes voltam erre.
- Ezután nem beszéltünk és nem találkoztunk évekig. Őszintén, meg is feledkeztem róla. Más küldetések és végül a baleset bőven elég dolog volt, amire koncentrálhattam. Úgy se történt közöttünk semmi olyan. - dőlök hátra, továbbra is a gyűrűvel játszva, de most az ablak felé nézek elmerengve. Azon gondolkodom, hogy folytassam, hogy lenne egyszerűbb vázolni mindazt, ami végbe ment bennem.
- Ebben az időszakban volt a hajótörés is, amely a mai napig a rohamokkal kínoz. - mondom, mert ez végül is fontos tényező. Az, hogy olyan rottyon voltam, hogy álmatlanságba hajtottam magam, amitől aztán már hallucinációk jelentek meg, végül alkoholba próbáltam fojtani magam és a bánatom.
- Aztán újra találkoztunk. Igazából a véletlennek volt köszönhető. Valamiféle csapdába sétált bele szándékosan, én pedig követtem őt és igyekeztem kimenteni belőle. Habár úgy tűnt, hogy ura a helyzetnek, még sem tudtam csak úgy... végig nézni, ahogy három férfi elől szalad. Segíteni akartam. Aztán amikor megtettem, akkor szó szerint pánikba esve fogott fegyvert a fejemhez és próbált elkergetni. - mosolygok megint halványan az orrom alatt a gyűrűre nézve.
- Túl sok veszíteni valóm nem volt, de valahogy tudtam, hogy nem húzza meg a ravaszt. Láttam rajta a kétségbe esést és azt is értettem, hogy valamiféle háborúba csöppentem bele, de nem tudtam egyszerűen csak ott hagyni a sorsára, hogy .. oké, majd lesz vele valami. Se mint katona nem hagyhattam ott, se mint emberi lény. Úgy hogy... némi magyarázat reményében elvittem magammal, kvázi biztonságos helyre, haza. - itt egy kicsit elhallgatok, mert ha törvényesen jártam volna el, akkor igazoltatnom kellett volna, rendőrt hívni és megvárni vele őket, de nem ezt tettem. Újfent csak átléptem egy határt, amelyet nem lett volna szabad, még is úgy gondoltam, hogy nem bántok vele senkit... és úgy is volt. Nem éreztem rossznak, és most sem bánom, hogy azt tettem, amit.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART

Aviva Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shane | Surprise! Cube
David & Shane | Surprise! Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
David & Shane | Surprise! 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
David & Shane | Surprise! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: David & Shane | Surprise!
David & Shane | Surprise! EmptyVas. Feb. 26 2023, 17:26
That's not okay.
Kingsboro Psychiatric Center

Régi új eset, avagy David él
A mi szakmánkban - de gondolom sok másikban is - ritkaszámba megy a jó párkapcsolat. Az egészséges család pedig még annál is. Ez pedig nem azért van, mert tiltanák a törvénye, mert ciki vagy, mert akkora titok volna, egyszerűen nem teheti meg a legtöbbünk. Még egy pizzafutárnak is meg vannak a maga rizikói, és az irodai munkás is elhanyagolja a családját, ha hazaviszi a munkát, már pedig ez óhatatlanul is megtörténhet. De egy orvos mindig készenlétben kell, hogy legyen, még egy pszichológusnak is. Mert életmentő helyzetek bármikor adódhatnak, és mindegy, hogy éppen egy parkban sétálok a feleségemmel, vagy vásárlok a gyermekeimmel, a kialakul egy ilyen helyzet, egyszerre kell lennem apának, férjnek és orvosnak. Könnyebben tűnik a filmekben, mikor a zombik elől futva, valaki részben higgadtan szól, hogy ő orvos és eltudja látni a sérültet, de ez nem így működik. Nem gyávaság, ha egy stresszes helyzetben az ember csupán ember marad. Talán a hadseregnél, lévén, hogy erre kapnak pszichés kiképzést is, de még őket sem lehet megkövezni ezekért. Nem azt mondom, hogy teljesen lemondtam róla, mert próbálkozom, és keresgélek és igen, még talán időben vagyok, hogy gyermekem is rendjén felnevelhessem, de egyelőre nem megy. Hiába a hűség, ha a munkámat sem csalom meg. Szóval ezért vagyok még mindig szingli. A hadsereg piramisával csak nagyjából vagyok tisztában, így túl sok mindent nem tudok hozzáfűzni, csak a hangvételéből érzem, hogy lefokozták és ez kissé vagy éppen eléggé zavarja. De hát az imént beszéltünk az áldozatokról.
- Még mindig jobb, mintha hamburgereket készítene egy konyhán, nem? - kérdem elmosolyodva, de egy percig sem utalva rá, hogy egyébként ez rangon aluli munka volna. - Nem mintha ez olyan munka volna, ami szánni való lenne... Elvégre hamburger nélkül nem élet az élet... - mentegetőzöm viccelődve, bár nevetés híján csak tovább mosolygom.
Nem félek kifejezni mennyire bánom, hogy nem engedhetem útjára, akár csak a mai napra, mert tudom, hogy másutt most sokkal több pozitív energiát kapna és motivációt a gyógyulásához, mint jelenleg itt, ami őt is letöri. Olyan ez, mint, amikor a folyton játszó, életvidám kisgyerek bekerül az első osztályba, ahol órákat kell töltenie csendben üléssel. Igazi kínzás, bár ez idáig sokan túlélték. S bár a tanár tudja, főleg egy nyári szünet előtti utolsó órában, hogy legszívesebben elengedné a fejben már vízben pancsoló, kontroller rázó és otthon babázó kis nebulókat, nem teheti, még egy perccel sem, mert annak ők és ő is kárát látná. Ugyanezt érzem most én is. Elengedném, had töltse idejét feleségével, amíg szabadságát tölti, vagy éppen pihenő napja van. Tervezzék a jövőt, a családot, esetleg pótolják a kimaradt időket. De nem tehetem.
- Több, mint 5 év? - kérdek vissza, bár nem várok megerősítést sem igazán, inkább csak meglep, mert ez sok idő. Mármint ahhoz képest, amire számítottam. Arcán látom, hogy a mesélés közben ő maga is újra éli a pillanatokat, elsősorban a fájdalmasokat, ugyanis burkoltan is, de célzott rá, hogy volt, aki odaveszett. Nem állítom, hogy nem lepett meg a nő kilétével kapcsolatos kijelentésével, és ezt nem is tudtam titkolni, mert ennek hallatán fel is szöktek a magasba szemöldökeim, de az ítélkezés sosem volt részem. Bár az ismereteim tekintetében, igen, lelkem mélyén én is kissé tartok az ilyen veszélyes körökben mozgó emberektől, de bízom benne, hogy David tényleg tudja mit miért csinált.
- Így már is világos, miért is érzi ennyire egyedül magát. Vagy is, ahogy ön fogalmazott, magányosnak. Itt nem csupán arról van szó, hogy egy teljesen új világba csöppent s az egyetlen kapaszkodója ön, hanem arról, hogy ez az új világ lássuk be, nem kívánatos személyként kezelheti és nem lesz kihez futnia, csak is önre számíthat. Itt még önmagára sem nagyon, mert ez a terep minden bizonnyal... idegen neki. - állapítom meg, és értem meg mit értett család és áldozatok alatt. Más, ha az ember csak a szomszéd városba költözik, és megint, ha egy gyűlölt világból menekül egy nem feltétlenül befogadó másik világba.
Azt némileg sajnálattal hallom, hogy a világot kellett körbe utaznia egy ilyen nőért, de az biztos, hogy elmondása alapján egy igazi kincs. Az elmondottak alapján úgy érzem, hogy David még mindig ugyanúgy érez, mint 5 évvel ezelőtt, ami jó, mert a rózsaszín ködnek már fel kellett szállnia, így nincs, ami befolyásolja tetteit, ha csak a feltétlen szeretet és szerelem nem. Ebből kifolyólag viszont aggódom, hogy mi lesz, ha bekövetkezik egy esetleges szerelmi csalódás köztük. Nem vagyunk olyan naivak, hogy abba a hittbe dédelgessük magunk, hogy ez a világ a tündérmesékre épül és mindenki hűséges és örök boldogságot fogadd a másik mellett. A szerelem... elmúlhat. A hűség gyakorlatilag csak fogalomként létezik, alig akad rá kiemelkedő példa. David pedig elég labilis természetű, és ha a törést pont az a nő okozná számára, akiért mindent feláldozott, az akár végzetes is lehet. De most még bizakodó vagyok. A hölgyet ugyan nem ismerem, de azt hiszem David gyakorlott, felismeri, ha ráakarják szedni.
- A tragédiák sokféleképpen befolyásolhatják az embert, s ugyanúgy sokféleképpen próbálhatunk megküzdeni a démonjainkkal is. Kitartani nehéz, de idővel beérik a gyümölcse. A rohamok sem tartanak örökké. Maga erős ember, David, és őszintén úgy gondolom, hogy valójában az által kezdett jobban lenni, hogy a régi negatív emlékeit új, pozitívokkal kezdte helyettesíteni. Persze attól még megmaradnak az emlékek, de képesek változtatni az emberek gondolkodási módján, ami meghatározó lehet egy PTSD-s betegnél. Mint, amikor fogorvoshoz vagy oltásra viszik a gyerkőcöt. Persze fáj, félelmetes és igen, elég nagy trauma tud lenni, talán még a szüleire is megharagszik. Ám amikor a következő útjuk a vidámparkba vezet, és belép a zene, szín és vattacukor illat kavalkádjába, már is elfeledkezik róla, mennyire rossz is volt ott ülni és félni. Felfogja tudni idézni az orvos látogatást is, de az ezt követő jó emlékek lesznek rá a gyógyír. - mosolyodom el végül, hogy példával vezessem rá, mire lehet szüksége. A figyelem elvonás egy dolog, és az alkohol, a szex és a drogok nem hosszútávú megoldások. De egy jó emlék, örökké a szívünkben marad.
- Most azt gondolja, a házasságnál nem létezik örömtelibb dolog. De aztán megszületik első gyermekük és az, mindent felül fog írni. - mondom ezt úgy, hogy nekem nincs, de hallom, látom és folyton ezt tapasztalom.
- Bár más dolgába beleütni az orrunk nem okos dolog, pláne, ha megtiszteljük annyira a másikat, hogy bízzunk benne, de úgy gondolom ez esetben jól sültek el a dolgok. Ez jó. Viszont, ha legközelebb kétségbe vonja a hölgyet, azzal meginoghat a bizalma, szóval csak óvatosan. A folyamatos aggódás téves útra kényszerítheti az embert. - figyelmeztetem finoman, mielőtt hasonló hibába esne. Ezt nem én találtam ki, számos példát láthatunk rá nap, mint nap. Van, aki emiatt válik paranoiássá, vagy hiszi azt, hogy a felesége, férje megcsalja, míg végül... valóban be is következik a dolog, de főleg, mert ebbe hajszolják bele egymást.
Az, hogy minden második pillanatban a gyűrűjét babrálja, azt gondolom róla, azért teszi, mert valóban vele töltené most is minden idejét. Nem kell elpillantanom az órára, hogy lássam, hogy sajnos ez még kicsit odébb van. De eszembe jut egy kevésbé frusztráló, talán aranyközépútnak használható megoldás is ezáltal. S mert talán még mindig emészt a bűntudat, noha teljesen észszerűtlen, lévén, hogy a szabályokat nem én találtam ki.
- Tudja, David, én alapjáraton elég rugalmas orvos vagyok, akár még házhoz is járok alkalomadtán, sőt van betegem, aki külön kérte, hogy az óráinkat egy macska kávézóban tartsuk. Amíg pedig úgy látom, hogy ezen kérések valóban a betegeim gyógyulását, fejlődésért szolgálják, nem tiltakozom ellene, sőt, igazából pont ezért is jutott most ez eszembe, ami persze végső soron az ön döntése, ez nem kötelező, és nem is kényszer. Szóval arra gondoltam, hogy akár itt, akár másutt, de a feleségét sem zavarja, megtarthatjuk ezeket a beszélgetős órákat, akár vele együtt is. - ajánlom fel, mert a szerződésem, csak arra tér ki, hogy kezeljem és vizsgáljam David állapotát, arra nem, hogy ezt hol vagy miként tegyem. Ez is csak azért jutott eszembe, mert egyrészt David sem érezné frusztrálva magát, és esetleg még a hölgy is beszélgetésbe elegyedne velünk. Ez nem párkapcsolati terápia, de hasznos lehet mind hármunknak.
- Csak kérem... hegyeket és erdőket ne kelljen mászni. - emelem meg kézfejem kérő tiltakozással magam elé, finoman jelezvén, hogy az ilyesfajta dolgokért nem vagyok oda. Nem kell hivatalosnak lennie, sőt, a hölgy érdekében, a leadott aktákban meg sem említem, se azt, amiről kérik, hogy ne tegyem. Itt elsődlegesen David állapotának javulása a legfontosabb számomra.

livin' in new york




If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then brother that person is a piece of s***. And I’d like to get as many of them out in the open as possible.

Axel Pierce ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Roman W. Hemlock
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shane | Surprise! MerVMCi
You gotta give all this s*** a reason.
David & Shane | Surprise! EmG9UYM David & Shane | Surprise! LkC15oi David & Shane | Surprise! MIchhc5
Because I don’t wanna hold on to this forever.
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
David & Shane | Surprise! Uf7n9BZ
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ családi állapot ★ :
»-- ⚭ --«
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
David & Shane | Surprise! 1wvUwqJ David & Shane | Surprise! I5G5mou David & Shane | Surprise! C0W3gsO
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.

You become responsible, forever,
for what you, have tamed.

David & Shane | Surprise! PXz6QDz David & Shane | Surprise! 79pRgNo David & Shane | Surprise! UaHIrQt
But if you tame me, then we
shall need each other. To me, you will be unique in all the world. To you, I shall be unique in all the world.
★ lakhely ★ :
567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203
★ :
David & Shane | Surprise! ZtSpNhE
★ foglalkozás ★ :
Police Officer
★ play by ★ :
Luke Evans
★ hozzászólások száma ★ :
599
TémanyitásRe: David & Shane | Surprise!
David & Shane | Surprise! EmptyHétf. Márc. 06 2023, 12:33
Shane & David

The Natural Heart
Look into the natural heart
Following the beat of the chemical
This isn’t human anymore
Tearing the connections apart
Crawling at the feet of our pedestals
Are you still human at the core?
Look into the natural heart don’t let it turn to stone


Úgy döntök, hogy beszélek. Habár jobban esne Shayjel tölteni a szabadnapomat, amit megkövetelnek tőlem, azt megteszem, és ha hamarabb szabadulok majd ezektől a kötelező találkáktól azzal, hogy megnyílok, akkor megéri megtenni. Tudom, hogy még mindig vannak problémáim. Nem elhanyagolhatóak. Régebben a depresszió és a PTSD akár gyilkos kombinációját igyekeztük megoldani, és habár a depresszió ma már nem tűnik valós veszélynek, a PTSD-m még mindig kellemetlenségeket okoz nekem. Nem olyan nagyon gyakori, mint régen, de arra elég, hogy az ébredéseim legtöbbjét megkeserítse. A baj igazából csak azzal van, hogy ha nincs velem Shay, hogy visszahozzon a valóságba, akkor ez nagyban kihathat a munkámra - már pedig a hajón nincs ott Shay. Egy ideig a telefonos módszert alkalmaztuk, de ha távol vagyok a partoktól, akkor az sem működik, ez pedig azt jelenti, hogy a munkám nem lesz soha tökéletes. Ha már hajó, megemlítem azt is, hogy áthelyezésre kerültem, Dr. Webster pedig egész furán próbálja ennek a dolognak az élét venni.
- A jobb az... relatív. Fizetésben egész jó, de egy 100-120 fős legénység új része lenni egészen más, mint visszakerülni ahhoz a 10-20 fős csapathoz, akikkel eddig együtt dolgoztam, akiket ismerek és akikkel együtt éltünk át mindent. Tudja, a sereg különböző ágai mindig is inkább.. versengtek egymással. A Marine Corps tagjai, így én is inkább vagyok agyatlan gyilkológéppé avanzsálva mindenki szemében. Persze, szerintem nem tudnék a seregen kívül élni, és a navy még mindig jobb, mint a hamburger készítés, de nem érzem magam igazán komfortosan ott. Még úgy is, hogy apám korábban a hajón szolgált, szóval viszonylag ismerős vagyok a felső vezetésnek. - arról nem is beszélek, hogy ha Shay nincs, akkor nem hogy hamburgereket mehettem volna készíteni, hanem egyenesen börtönbe kerültem volna. Ezt én vállaltam fel mondjuk azzal, hogy visszatértem a régi életemhez, de itt még nem tartok az elbeszélésben. Szépen sorban haladok az időben, hogy Dr. Webster is végig tudja követni min mentem keresztül és hogy mit miért érzek Shanával kapcsolatban úgy, a hogy. A megismerkedésünk meglepettséggel tölti el őt, de nem szakítom meg a mesét, csak ha ki akar fejteni valamit. Mint például azt, hogy most már érti, miért féltem Shayt a magánytól, attól, hogy nem tud beilleszkedni. Aprót bólogatok a férfi szavaira, és halkan sóhajtok.
- De a családom elfogadta őt. Csak ő... nagyon nehezen bízik és nyílik meg és fél is megtenni. Én pedig tartok attól, hogy ez később problémák gyökere lehet. - mondom halkan. Én értem, hogy Shaynek titokban kellett leélnie eddig az életét és ehhez képest kitárni a karjait és azt mondani "ez vagyok én, itt vagyok" nagyon ellentétes és félelmetes... de ismeri a családom. Tudja, hogy minden szeretetem anyámtól jön és minden határozottságom apámtól. Szeretik őt, úgy is, hogy veszélybe sodortam magamat érte. Nem ítélik el, és ha valamit, legalább ezt használhatná kapaszkodónak a beilleszkedéshez. De ő ezt sem akarja, ami ... zavar. Ráerőltetni persze nem tudom - főleg úgy, hogy ott sem vagyok mellette -, de nem is tenném, mert attól csak még jobban elzárkózna.
Dr. Webster ezután ismét hozzá teszi a maga szempontjait a dologhoz. A javulást a jó emlékeknek köszöni, ami talán így van, talán nem. Nem tudom, de remélem, hogy igaza van.
- Shayjel vegyes emlékeim vannak. A legtöbbje jó ugyan, de még nagyon sokat tudnék mesélni, és volt egy nagyon... csúnya eset is, amikor egy időre szét is mentünk. - ez már tényleg nem kellemes emlék. Igazából az a majdnem három hónap maga volt a pokol és ha Shay nem rohan be a tárgyalás közepén megrekeszteni azt, nem tudom, mi történt volna velem utána. Mármint egy ideig a börtönben biztos békén hagytak volna: úgy fél napig, amíg ki nem derül, hogy ki vagyok. Aztán jöttek volna a belém kötések, a támadások, mint mikor a rendőröket pécézik ki a sitten. A legrosszabb, hogy nem tudom, akartam-e volna visszavágni. Védekezni. A családom motivált abban, hogy feladjam magam, de 20-30 év börtön a saját kondíciómmal azért elég durván hangzott már akkor is.
Aztán meglepetten vonom fel a szemöldökeimet, amikor Dr. Webster felhozza a lehetőséget, hogy Shanával együtt vegyek részt ezeken a beszélgetéseken, egy sokkal otthonosabb helyen, akár konkrétan otthon. Nem mondom, hogy először ne villanyozna fel az ötlet, de aztán bele gondolok és megrázom a fejem.
- Hálás vagyok a felajánlásért, de ezt ebben a formában el kell utasítanom. Erről beszélnem se lett volna szabad. Shay biztonsága érdekében, ugyan is egyezséget kötött a kormánnyal, most gyakorlatilag amolyan tanúvédelmi program alatt áll. Nem abban van, de hasonlóban. Az izraeli érdekeltségek túl messzire tudnak érni, nem kockáztathatom meg, hogy bárkin keresztül eljussanak hozzá, az pedig túlságosan feltűnő, ha együtt járunk ide, vagy ön jön hozzánk. Ő sem hiszem, hogy boldog lenne, ha megtudná, hogy beszéltem rólunk, róla. Szívesen viszem el ezeket a találkozókat akár kávézóba, vagy egy parkba, de akkor kizárólag a betegségemről leszek hajlandó értekezni. - komolyan örülök annak, hogy a doktor szívesen kivinné innen a beszélgetést, mert egy másik környezet lehet nekem is jobban esne, de vannak olyan témák, amelyek csak zárt ajtók mögé valóak, ha pedig azt akarja, hogy a bennem végbement folyamatokról beszéljek, arról, hogy Shana mit hozott ki belőlem, az olyan dolog, amelyet nem vihetek ki utcára. Így is sokat kockáztatok azzal, hogy bele fektetem a bizalmamat, mert a falnak is füle lehet, egyszerűen próbálok nem paranoiás lenni. A történtek miatt nehéz ugyan, de igyekszem nem tetézni a problémáimat még egy ilyennel is. Ahogy mondta, a túlzott aggodalom kártékony is lehet.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART
mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shane | Surprise! Cube
David & Shane | Surprise! Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
David & Shane | Surprise! 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
David & Shane | Surprise! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: David & Shane | Surprise!
David & Shane | Surprise! EmptySzomb. Márc. 11 2023, 13:25
That's not okay.
Kingsboro Psychiatric Center

Régi új eset, avagy David él
Megértem David aggályait és problémáit, noha ez jórészt inkább csak a kényelmetlenségről szól. Azt hiszem ennyinek minimum bele kell férnie az életébe, ha már a párja, hátra hagyta a saját világát. Tudom, hogy nem panaszkodik, ezért én sem úgy reagálok rá, mintha az tenné, bár lévén, hogy orvosként az a dolgom, hogy hallgassam mások panaszait és abból próbáljak valami jót összegyúrni, akkor sem ítélkeznék felette.
- Természetesen. - értek egyet vele aprót bólintva, miszerint kinél mit takar a jobb. - Bár úgy hiszem, ez alig motiválná, de ami bizonyos, hogy még mindig jobb a helyzet, mintha egy maga által jól ismert 100-120 fős legénységből tennék át egy 10-20 fős csapatba. Sokkal nagyobb stresszt okozhat, hiszen ott még inkább szemet szúr mindenkinek, még jobban oda kell tennie magát. - magyarázom meglátásaim szerint, amihez szerintem nagyon szakmai tudás sem kell, hiszen elég csak bele gondolni egy általános példába. Az osztályban mindenki jól teljesít matekból, ám az igazán jókat kiemelik egy 5 fős csoportra és versenyezni viszik. Az már nem ugyanaz, mintha a dolgozatoknak kellene megfelelni. Nagyobb a nyomás, több az elvárás. Az, hogy mind e mellett mit gondolnak róla, nos nem mondanám semmiségnek, de az emberek ítélkeznek, ezzel pedig mindenhol szembe nézünk. Nem túl nagy vígasz, ezért nem is mondom ki hangosan, de talán még mindig jobb felnőttek közt ilyesmivel szembe sülni, ahol azért a képzések is adnak pszichológiai tapasztalatot, illetve talán több bennünk az emberség, hisz életek múlthatnak rajta, hogyan teljesítenek, mint egy iskolában, ahol a kiközösített gyermek még csak megvédeni sem tudja magát, s lévén, hogy nem készül a világ megmentésére, valószínűleg pont annyi segítséget fog kapni a felnőttektől is. Már ha kér...
- Ez kis kényelmetlenség az ön részéről, ahhoz képest, hogy a felesége mekkora áldozatot hozott. Idővel megszokhatja. Ha nem, akkor pedig azt javaslom, hogy gondolkodjon el valami másban, hátha felfedez még valamit, amiben jól érzi magát. Idővel a felesége is ekképp fog majd megküzdeni azzal a belső vívódásával, ami most háborog benne. Ő nem megszokja, inkább alkalmazkodik a mi világunkhoz, s ezáltal, ha azt elfogadja, a háborgó lelke is felüdülhet. Ha nem, változtatnia kell valamiképp, hogy végül megtörténhessen. - világosítom fel a lehetséges jövőjüket érintőleges elképzelésekről, amelyekkel így vagy úgy, de szembe kell nézniük.
- Mert biztosan még mindig annyira friss neki ez az egész, hogy egyenlőre nem tud mit kezdeni a helyzettel. David... gondoljon csak bele, maga nem így érezne? De idővel, a párja oldalán megbékélhet vele. - azért fogalmazok feltételes módban, mert nem fogok abba a hitbe ringatni, hogy nem fordulhat elő az ellenkezője, mert  bizony erre is lehet példa. Ám ha túl aggódja, és ezt akaratlan is nyomásként fogja érezni a felesége, több, mint valószínű hogy probléma lesz belőle.
- Gondolom az eddigi életmódja sem igazán tette lehetővé, hogy bízzon másokban, ezt pedig elvárni egy teljesen új, és idegenkedő országban irracionális. Egyenlőre próbáljunk arra összpontosítani, hogy elkerüljük a lehetséges negatívumokat. A feleségének egyenlőre le kell vetkőznie a múltbeli traumák és életkörülmények okozta félelmeit, aztán jöhet a beilleszkedés. Ez akár évekbe is telhet, legyen türelemmel. - kérem rá, mert lehet az idő valamelyest gyógyír lehet a sebekre, noha azok hegekként örökké megmaradnak. Mondanám, hogy gondolja magát a helyébe, de teljesen egyikünk sem tudja.
Bólintok egy némát a kapcsolatuk megszakítására tett megjegyzésére, noha, ha csak be nem avat - amit én tiszteletben tartok - úgy én sem merészkedem benne messzebbre. De attól még a jó emlékeket sem szabad semmibe vennünk, amik lehetnek éppen olyan jók, mint maga a rossz, vagy talán még jobb is. Csak képesek vagyunk kissé túl kombinálni a rosszakat. Az viszont, hogy nem érzi magát komfortosan a felesége távolléte miatt és így talán kevesebbet mond, mint amit akkor mondana, némileg visszavethet minket a javulásban. De ez csak egy feltételezés, s éppen ezért adok alternatívát, s ajánlom fel, hogyha kell házhoz megyek. Nyilván ott is beszélgetnek, s sanszos, hogy mélyebb dolgokról is a múltat érintőlegesen, mint amit itt megengedhet magának, de nem kötelezem semmire. Visszautasítását, melyet csak részben utasít vissza, elfogadom.
- Rendben van. Én a maga egészségi állapotát kell, hogy figyelembe vegyem, így természetesen nem ragaszkodom semmihez, csupán egy opció volt. - válaszolom egy bólintást követően. Valóban nem volna jó veszélybe kerülni bárki miatt, azonban úgy gondolom, hogy ez kettejüktől függetlenül is megtörténhet. Bár való igaz, fogalmam sincs, hogy egy kínzás alatt miként reagálnék. Nem vágnám rá azonnal, hogy olyan könnyen megtörhetnek, de aztán ki tudja. Nekem is meg vannak a magam határai.
Ezen túllendülve pedig folytathatnánk is a beszélgetést, noha én voltam, aki kizökkentette, így én leszek, aki szépen vissza is rángatja.
- Hogy érzi, mióta ismét együtt vannak, szorosabb a kapcsolatuk? Vagy érez valamiképp változást az egészben? - érdeklődöm visszatérve a témához, aminek fő okát végülis nem indokolta meg, de ha a későbbiekben szeretné, úgy is megteszi.

livin' in new york




If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then brother that person is a piece of s***. And I’d like to get as many of them out in the open as possible.
mind álarcot viselünk
Roman W. Hemlock
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shane | Surprise! MerVMCi
You gotta give all this s*** a reason.
David & Shane | Surprise! EmG9UYM David & Shane | Surprise! LkC15oi David & Shane | Surprise! MIchhc5
Because I don’t wanna hold on to this forever.
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
David & Shane | Surprise! Uf7n9BZ
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ családi állapot ★ :
»-- ⚭ --«
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
David & Shane | Surprise! 1wvUwqJ David & Shane | Surprise! I5G5mou David & Shane | Surprise! C0W3gsO
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.

You become responsible, forever,
for what you, have tamed.

David & Shane | Surprise! PXz6QDz David & Shane | Surprise! 79pRgNo David & Shane | Surprise! UaHIrQt
But if you tame me, then we
shall need each other. To me, you will be unique in all the world. To you, I shall be unique in all the world.
★ lakhely ★ :
567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203
★ :
David & Shane | Surprise! ZtSpNhE
★ foglalkozás ★ :
Police Officer
★ play by ★ :
Luke Evans
★ hozzászólások száma ★ :
599
TémanyitásRe: David & Shane | Surprise!
David & Shane | Surprise! EmptyKedd Márc. 28 2023, 10:25
Shane & David

The Natural Heart
Look into the natural heart
Following the beat of the chemical
This isn’t human anymore
Tearing the connections apart
Crawling at the feet of our pedestals
Are you still human at the core?
Look into the natural heart don’t let it turn to stone


Sok dologról beszélek és mesélek, mert a doki sok mindenről lemaradt az elmúlt pár hónapban. Őszintén, nem tudom könnyen megfogni a dolgok fonalát és menetét, mert minden olyan gyorsan történt és olyan egymás utánban, amit ha rendesen és részletesen kifejtenék, akkor három napig itt ülnék.
Abban igaza van a dokinak, hogy sokkal jobb kisebb közegből nagyobba kerülni, mint fordítva, ha a megszokásokat nézzük. De azért így is hiányzik a régi munkám, a küldetések. Nincs bajom az Ike legénységével, de tény, hogy itt nem olyan családias a környezet, mint a Marine Corpsban. Pont ezért is tudom, hogy igazából csak kispadra vagyok ültetve, minden rangommal és plecsnimmel együtt: tudnék én többet is tenni, még is a tengeren lebegek egy úszó erődön, ahelyett, hogy elmehetnék külföldre titkos akciókra. Amikor a doki jelzi, hogy Shay óriási áldozatot hozott azért, hogy nekem csak ennyi kellemetlenségem legyen, akkor egyetértően bólogatok. Tudom. Majdnem az életét adta érte, aminek a gondolatától még mindig kicsit megfeszülök. Ez a kis akció, amit csinált, sokkal rosszabbul is elsülhetett volna.
- Tudom, és értékelem. Csak a sereg döntését nem. - mondom végül.
Aztán Shay integrálása is szóba kerül, és az, hogy mennyire aggódok azon, hogy nem fog sikerülni, mert nem látom a próbálkozást sem. A doki újra felveszi a kesztyűt Shay mellett, és én halkan sóhajtok egyet. Ő nem ismeri őt úgy, mint én, így persze teljesen átérezni sem tudja sem az én, se az ő helyzetét. Ez igaz a bizalomra is és arra, hogy Shaynek idő kell. A baj csak az, hogy időből van a legkevesebb.
- Tudom, hogy most kívülről nem tűnik ez olyan sürgető dolognak, de az az igazság, hogy... öhm... - vakarom meg a tarkómat. Hogy lehet ezt szépen mondani?
- Várunk egy... nem tervezett gyereket. - nem tudom, hogy elég szép-e ez a megfogalmazás, de azt hiszem, megteszi. Kicsit zavarba is jövök egyébként, mert nem akarom, hogy a doki elítéljen minket a hanyagságunk miatt.
- Nem csak önmaga miatt akarom, hogy minél hamarabb észre vegye a környezetében a jó embereket, hanem azért, mert azelőtt kell ezeket a szociális készségeket elsajátítania, mielőtt át kell adnia. - az még fél év... Fél év, és Shay nem csak magáról, de egy apró csecsemőről is gondoskodni fog, akit nevelni és szocializálni kell.
A doki felajánlja egyébként, hogy helyszínen is szívesen folytatja ezeket a beszélgetéseket, de Shana miatt el kell, hogy utasítsam. Az álcája lenne veszélyeztetve, meg a doki is közelebb kerülne a tűzhöz, mint kellemes volna. Nem, jobb, ha inkább csak ketten, itt találkozgatunk és beszélgetünk, mint korábban. Az nem szúr szemet senkinek sem, főleg, hogy kötelező. Hálásan biccentek, amikor a doki nem is akarja rám erőltetni ezt a dolgot, majd a kérdésére mély levegőt véve dőlök hátra és merengek el.
- Tudja doki... - kezdek bele, de aztán elhallgatok. Nem tudom, hogyan fogalmazzam meg a kavargó gondolataimat.
- Sokáig nem tudtam bízni benne. Shay nem csalt meg, vagy hasonlók. Amikor eltűntem a térképről, gyakorlatilag feláldoztam mindent az ő oltárán. Levetkőztem az emberségem. Disszidáltam. Emberek életét vettem el a biztonsága érdekében. Állóháborút folytattunk a moszaddal szemben. Veszélybe kerültem én is, és a családom is. Feláldoztam érte a személyiségem, mert amikor halottá lettem nyilvánítva, csak úsztam az árral, és hagytam. Alá rendeltem az életemet az övének, hogy biztonságban tudjam őt és a csapatmunka előnyeit is megtanítottam ezzel neki. De aztán, amikor a legnagyobb szükség lett volna arra, hogy észszerűen gondolkodjon, eldobott mindent. - szusszanok egyet halkan.
- Nem volt hajlandó megoldást keresni, egyszerűen beszűkült a tudata azzal, hogy engem fenyegettek: pedig előtte már hónapokon át veszélyben éltem mellette. Még be is drogozott, nehogy meg tudjam őt állítani, vagy keresni, amikor feladta magát a moszadnak... és ez fájt a legjobban. Hogy még az esélyt sem akarta megadni, hogy tegyek valamit. Pedig nekem már nem volt más fontos dolog, más motiváció, mint ő. Ő volt az életem központja, mozgató rugója, és nélküle csak egy üres, céltalan zombi lettem. Ő meg eljátszotta, hogy bele megy mindenbe, csak hogy nyugodt lélekkel igyam meg a mérget. - mondom a gyűrűmet szemlélve, de szenvtelen hangon.
- Sikerült végül kimentenem őt egy légiós csoport segítségével, de akkor annyira csalódott és dühös voltam, hogy faképnél hagytam, amint biztonságban tudtam. Pedig a legnagyobb szüksége akkor lett volna rám. Emiatt máig nem tudok magamnak megbocsátani. Mert utána heteken át csak kínoztam őt ezzel, még ha én sem voltam a toppon. Ekkor visszafordultam újra az italhoz, és végül feladtam magamat. Igazából még úgy éreztem, meg is érdemelném a börtönt, többszörösen is. - nevetek halkan, keserűen.
- Aztán megjelent egy tárgyalásomon, hogy itt is feladja magát. Értem. - masszírozom meg egy hitetlen, keserédes mosollyal az orrnyergem.
- Soha nem féltem úgy, mint azelőtt. Már csak azért is, mert egy ellenséges ország titkos ügynökei ellen védekezni egy dolog, de én házi őrizetben voltam katonai felügyelet alatt, szóval nem tudtam segíteni neki semmilyen szinten. Féltem, hogy soha többé nem látom, hogy kivégzik. - szusszanok egyet halkan, és felnézek a dokira.
- De aztán megegyezett a kormánnyal, én pedig lassan megbékéltem és feldolgoztam a döntéseit. Tudom, hogy értem tette őket. Csak a kivitelezés volt borzalmas. Úgy hogy eldöntöttem. Korábban is játszottunk már a gondolattal, hogy összekössük az életünket, de mindig csak vicc szintjén emlegettük. Én a valóságba emeltem, mert igen, úgy érzem, hogy sokkal szorosabb lett a viszonyunk ezek után. És sokkal közelebb is akarom magamhoz tudni őt. - válaszolom meg végül a kérdést. Lehet, hogy a korábbiakat nem kérdezte, de ahhoz, hogy érezze a mélységét ennek az újra összejövésnek, tudnia kellett azt is, hogy mi miatt mentünk szét eleve.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART
mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shane | Surprise! Cube
David & Shane | Surprise! Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
David & Shane | Surprise! 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
David & Shane | Surprise! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
TémanyitásRe: David & Shane | Surprise!
David & Shane | Surprise! EmptyKedd Ápr. 04 2023, 18:51
That's not okay.
Kingsboro Psychiatric Center

Régi új eset, avagy David él
Csak annyit tudok, amennyit megoszt velem, s én azokból tudok építkezni. Még is úgy érzem, hogy olykor mintha elutasítaná a megállapításom, noha szóban egy percig sem kételkedik ezekben. Mind ez azért fordulhat elő, mert nem mond el mindent. Talán nem is teheti. Így azonban elég nehéz belegondolnom, mit is érezhet, járhat a fejében. De próbálkozom, és látom, hogy ő is. Nem hiszem, hogy David rosszember volna, és bizonyos értelemben nem csak a munkájáért áldozza fel önmagát. Ám mikor nagy nehezen ki böki, hogy a felesége gyermeket vár, az nem csak új szintre emeli az eddig taglaltakat, de egészen másképp értelmezi az eddigieket. Nem ítélkezhetek, de néha pokoli nehéz, ha az ember nem csak a maga életét sodorja veszélybe, vagy kételyek közé, hanem azt, akiért meghalni is képes. A legsúlyosabb esetekben pedig egy olyan életet, aki még önmagát sem képes megvédeni, szót emelni. Nem mondom ki hangosan, de az ilyen "baleseteket" egyszerűen nem tudom jó érvként kezelni, mert ez önmagában sem olyan dolog, amire vállat vonhatunk. A felelőtlenség pedig nem olyasmi, ami lerázható, amiből kinő, mikor már úgy érzi. Ahhoz előbb fel is kell nőni, értelmezni. Elvárásai vannak a feleségével szemben, hogy a kisbaba egészségben és biztonságban születhessen meg, nevelődjön, hogy a feleség fellelőséget vállaljon, miközben David "hibázott". Nyilván ehhez is két ember kell, de ha megtörténik, már nem mutogathatunk ujjal a másikra. Ha a felesége nem tud időben felzárkózni, az sem az ő hibája lesz, ebbe ugyanis együtt vágtak bele. Oké, Shane, nyugalom. Ne ítélkezz. Mindketten elég bonyolult életet tudhatnak maguk mögött, hát még, ami majd vár rájuk. Azért vagy, hogy segítsd át a problémás időszakokon, nem azért, hogy fejmosást tarts neki.
- Öhm... - fordítom fejem az asztalon lévő papírok felé, mert még most is nehéz szavakba önteni bármit is, amiről nem süt, hogy mennyire felelőtlennek találom mindkettőjüket.
- Ha most a felesége teljesen egyedül volna, azt mondanám, ez valóban elég nagy dilemma. Ugyanakkor, elég sok, ennél is komplikáltabb helyzetben kellett már helytállniuk, így feltételezem, ha nem is lesz sétagalopp, és a felesége, ha nem is örökké, de éveken át tanulni fogja az itteni élet minden csínját-bínját, sikerülni fog. - kezdek bele, bár a gyerekneveléshez nem sokat tudok hozzászólni, ez pedig némileg visszavethet a pontos diagnózisban vagy az egész átlátásában, de úgy gondolom, valóban képesek lesznek megbirkózni ezzel az új... kihívással.
- 9 hónap csak kimondva tűnik soknak, de ennyi idő alatt nem fog tudni beilleszkednie a felesége ebbe a számára teljesen új és pörgös világba. Ez fontos, mert erre kell készülnie magának is. Sokkal jobban oda kell majd tennie magát, David, mint bármelyik más apának, mert a feleségét és a gyermekét is támogatnia kell, folyamatosan, maximálisan. Ha a felesége bizalmatlan lesz 3-4-5 hónap múlva is, vagy mikor a végre először láthatják a gyermeküket, nem neheztelhet rá, nem erőltetheti, mert ehhez idő kell. - magyarázom el, talán az egyik leginkább aggodalomra okot adható esetet. Ez azért sem lesz egyszerű, mert David-nek még a saját démonaival sem sikerült igazán megküzdenie, és amikor ott lesz már a baba, és a felesége összeomolni készül, nem pánikolhat be.
- Ne feledje, hogy a gyermek mindkettőjüké. Magának épp úgy ki kell vennie a részét azokból a dolgokból, melyből a feleségének is. Értem itt ezalatt a szociális készségeket. Is. - válaszolom, mert úgy érzem mintha kissé a feleségére akarná ezeket terhelni, bár meg lehet, mindössze még gőze sincs róla, hogyan kell közösen fel nevelni egy csöppséget. Ezért sem szeretem a felelőtlen szülőket, mert az fejetlenséget okoz. A felkészületlen szülő pedig azon túl, hogy a szokottnál is több és nagyobb hibát vét, mentálisan is rámehet egészsége, ha csak nem dönt úgy, hogy inkább elmenekül. Egyik sem jó opció, mert mindkét fél sérül. A magára hagyó és a magára hagyott is. Mindezek ellenére felajánlom, hogy tarthatjuk ezeket a beszélgetéseket máshol is, ha kényelmetlennek tartja a megnyílást előttem ebben az irodában. Megérteném, hiszen a magánirodám is egy kórházban van, mert itt volt hely, amit megtudtam akkoriban fizetni, és már nem is mennék el, mert itt azonnal segítséget kaphat a beteg, akkor is, amikor én már nem tudom támogatni. Kissé frusztráló lehet a váróban ülni, és azon idegeskedni, vajon figyelik e, vagy, hogy melyikük lehet őrültebb, ha nem én. A folyosó végi nem túl bizalom gerjesztő hangok sem épp arra sarkallják az embert, hogy kivárja sorát, mint inkább, hogy fusson amerre lát.
Azt hittem a necces részén az ülésünknek túl vagyunk, de igazából most avatott be igazán olyan dolgokba, amit érthetően magában kellett volna tartania. Talán a bizalom. Talán mert tényleg szeretne változni, és ehhez meg kell nyílnia. Mindenesetre, ha fejben számoltam is vele, miféléket fogok hallani, más ezt az ő szájából is hallani. Nem hiszem, hogy a mai nap után leakarnának majd vadászni, de ezek után lehet egy kis ideig paranoiás leszek, ha olyan emberekkel találkozom.
Őszintén megvallom, bár sejtettem, hogy a munkáját okkal hívják különlegesnek, még így is nehéz volt megemészteni az akciófilmekbe illő történéseket benne, pedig igazán még bele sem ment a részletekbe. Próbálok a lényegre összpontosítani, a kettejük kapcsolatára, nem pedig arra, hogy közben emberek életét oltották ki, s mindezt egy fél mondat erejéig megemlítve. Hogy nyakig úsztak a veszélyben és sokszor futottak versenyt a halállal, ami bármikor, de tényleg, bármikor utolérhette volna őket. Nem tudom, biztosan alkalmas vagyok én erre az ügyre?
Amit itt értelmeznem kell, hogy David beleszeretett ebbe a nőbe, aki viszonozta, s akiért feláldozta lényegében az életét. Bizalmat szavazott neki, s talán a nő is neki, különben szerintem a történetnek már az első felében vége kellett volna szakadnia. Amikor azonban szükség lett volna rá és a köztük lévő bizalomra, a felesége eldobta a lehetőséget, azért, hogy feláldozza magát, mindazt, amit David érte tett. Oké, itt kezd igazán bonyolulttá válni. Úgy érzem a bizalom ingatag köztük, bármennyire is az ellenkezőjét állítják. Ám szerelemből, még is állandóan áldozatokat hoznak egymásért, ezt pedig úgy tűnik egyikük sem tiszteli igazán a másikban. Nem fogom ezt mondani David-nek, de talán, az erős kapocs ellenére, a szerelmük ellenére, mégsem egymásnak szánta őket a sors. Ismételten keresem a szavakat, pár pillanat erejéig néma csendbe burkolózom, hogy összeszedjem gondolataim. A karfára könyöklöm és állam simogatva, a sötét monitort figyelve próbálom lecsillapítani az információktól túl csorduló, de most még elég zavart elmém.
- Én azt gondolom... - szólalok meg végül David-re pillantva, s közelebb hajolva az asztalhoz, hogy rákönyökölve, ujjaim összekulcsolva pihentessem rajta kezeim. - Hogy itt bizalmi problémákkal állunk szemben. A szerelem még nem feltétlenül jelenti azt, hogy képesek vagyunk bízni a másikban. Bizalom hiányában pedig szerethetjük halálosan a másikat, de, ha baj van, akkor arra fogunk hagyatkozni, akiben még igazán hiszünk. Általában magunkban, mint azt az ön példája is mutatja. - biccentettem oldalra fejem, majd folytattam tovább. - A feleségével való problémák talán nem is teljesen abból, gyökereznek, hogy minél előbb alkalmazkodjon a mi világunkhoz és még csak nem is az, hogy ön félti őt. Hanem az, hogy nem bíznak meg egymásban teljes mértékig. Ha nem így volna, a felesége nem küzdött volna maga ellen, annak ellenére, hogy önnek jót akart. Maga pedig nem neheztelt volna rá, és hagyta volna cserben akkor. Talán azért nem igyekszik a maga kérésére, mert még mindig nem bízik az ön szavában, hiszen gondoljon csak bele. Egy bekötött szemű ember, akit arra kér valaki, akiben teljesen megbízik, hogy dőljön hátra, ő majd elkapja, megteszi? Igen. Mert elfogja kapni. Persze hibázhat, és ez ronthat a bizalmukon, de bízik benne annyira, hogy zokszó nélkül eldőljön. Ha nem bízik meg teljesen a másikban, magára hagyatkozik, és bár hallja, hogy ott van mögötte a bizalmi partnere, nem fogja magát hanyatt vágni. Az ingadozó bizalmuk miatt nem érzi magát biztonságban. Nem tudom, hogy ez azért van, mert tett valamit, ami miatt kétségei támadhatnak, vagy már az első pillanatban is így volt, de ez okozza az egészet. - magyarázom neki és nem győzöm nyomatékosítani. Még ha nincs is teljesen igazam, be kell látnia, hogy van benne igazság.
- Mikor majd haza megy hozzá, és hát nem kívánom, hogy ilyesmi előforduljon, de mondjuk kialakul egy olyan vita, ahol az egyikük végül döntésre jut és a másik valóban, de tényleg, őszintén elfogadja azt, a mi esetünkben ön, tegye hozzá, éreztesse vele, hogy megbízik benne és tényleg, hagyja, hogy érvényesüljön mindez. És amikor a felesége döntése megvalósul, ismerje el, ami számára azon túl, hogy kellemes érzést fog nyújtani, megnyit egy ajtót, hogy a bizalmukat újra építhessék. Ha ez a döntése rosszul sül majd el, ne éreztesse vele, hogy hibázott és jobb lett volna, ha magára hallgatnak, hanem vigasztalja meg, öntsön belé erőt, motivációt. Tegye hozzá, hogy továbbra is töretlenül bízik benne. A felesége megfogja érteni, és tudatosul benne, hogy, bár hibázott, az nem azt jelenti, hogy legközelebb nem fog hibázni, de törekedni fog rá, hogy ne tegye, viszont kölcsönösen bízni fog magában és a döntéseiben. Látni fog rá egy példát, ami elindítja majd benne ezt a gondolat folyamatot. Menni fog? - kérdem a végén egy halovány mosollyal David-re nézve.

livin' in new york




If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then brother that person is a piece of s***. And I’d like to get as many of them out in the open as possible.
mind álarcot viselünk
Roman W. Hemlock
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shane | Surprise! MerVMCi
You gotta give all this s*** a reason.
David & Shane | Surprise! EmG9UYM David & Shane | Surprise! LkC15oi David & Shane | Surprise! MIchhc5
Because I don’t wanna hold on to this forever.
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
David & Shane | Surprise! Uf7n9BZ
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ családi állapot ★ :
»-- ⚭ --«
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
David & Shane | Surprise! 1wvUwqJ David & Shane | Surprise! I5G5mou David & Shane | Surprise! C0W3gsO
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.

You become responsible, forever,
for what you, have tamed.

David & Shane | Surprise! PXz6QDz David & Shane | Surprise! 79pRgNo David & Shane | Surprise! UaHIrQt
But if you tame me, then we
shall need each other. To me, you will be unique in all the world. To you, I shall be unique in all the world.
★ lakhely ★ :
567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203
★ :
David & Shane | Surprise! ZtSpNhE
★ foglalkozás ★ :
Police Officer
★ play by ★ :
Luke Evans
★ hozzászólások száma ★ :
599
TémanyitásRe: David & Shane | Surprise!
David & Shane | Surprise! Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
David & Shane | Surprise!
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Shayana & David | Suprise after surprise
» Shane and Lottie - I'm dying, Shane...
» David Byrne
» surprise visitor
» Do what you want.. except that! - Lazare & David

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: