New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Qadir Abbar
tollából
Ma 21:03-kor
Breckin Garfield
tollából
Ma 20:53-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 20:44-kor
Pierre Duval
tollából
Ma 20:43-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 20:30-kor
Kalilah Evans
tollából
Ma 20:30-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 20:20-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 20:10-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 20:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

Mom & Manolo - let's mature our knowledge
TémanyitásMom & Manolo - let's mature our knowledge
Mom & Manolo - let's mature our knowledge EmptyVas. Nov. 20 2022, 17:58
Gabriela
━━━ "Live your life that the fear of death can never enter your heart."


A péntek esték általában úgy zajlanak, hogy Henryvel ps-ezünk. Jelenleg én voltam nála, colázgattunk, a csajokról beszéltünk, szidtuk a játékot, kibeszéltük anyáinkat. Meg hogy a hétvégét megint nálunk töltené...apa kajái szuperek. Szúrtam is felé, piszkálgattam az idegrendszerét...nem könnyű. Párnákkal püfölt meg, nevetve, felemelt kezekkel jeleztem megadásomat felé, eszem ágában sem volt tovább húzni a paprikás hangulatú agyát, ha már ennyire adná a keményet. Szerintem mondjuk inkább hogy szórakoztató volt a puffogása, semmint keménykedő, de csupán bujkál szám szegletében ezzel kapcsolatban egy mosoly. Tényleg nem volt szándékom a kelleténél jobban felhúzni. - Szexeltél-e az elmúlt egy évben szőkékkel, vagy sem? - kérdezi oly hirtelen szinte az arcomba hajolva. Mázlija, hogy képes vagyok a türelmes birka álcáját magamra ölteni, s higgadtan adni elő véleményemet; minden hazugságtól és ferdítéstől mentesen. Nem mindig vagyok ilyen, ma a szerencse napja van...neki mindig őszintén tolom.  
- Nem igazán foglalkozom a hajszínnel... - horkanok fel nevetősen kissé, sajnos a pletyka-rovat tényleg nem itt található, előrébb jutna, ha fogna magának egy csajt, azokból előbb kiszed ilyesmit. Az meg hogy voltam-e már csajjal...legyen az én titkom. Majd egyszer apa képébe tolom, hogy felcsináltam egy csajt, inkább ez, minthogy megbuktam valamiből. A terhességet lehet kétfélkeképpen kezelni, kaparsz vagy marad. Vagy védekezel...mondjuk anyám egyből agyon verne ha ilyen történne. Valószínűleg apám is, de azt a fejet kár lenne majd veszni hagyni. Persze hogy beszéltünk már erről az ősökkel, de poén.
Valamikor az éjszaka folyamán, olyan 23:00 magasságában értem haza. Megcsúsztam kicsit az idővel, de kit érdekel, ha egyszer megérte! Csak nem vetnek bitófa elé egy órányi késésért. Csendben, lopakodva...egyenesen a szobámba. Tulajdonképpen 22:00-re volt határidőm, de Henryről volt szó, nála voltam, nem pedig bulizni. A szüleim talán elnézik. Itthon már nem volt kedvem, hogy neki álljak bárminek is, lecuccoltam, levetkőztem, majd az ágyba dobtam magam. A mobilomat nyomkodtam, az internetet bújtam, majd eltettem magam holnapra. Nah nem mintha sokat aludtam volna, hiszen fél óránként fent voltam vagy hajnali kettőig. A telefonomat bújtam, az interneten bóklásztam, cheteltem Henryvel, valamit pedig kívánt a szervezetem...valami édeset. Valami csokoládésat...szuflét, browniet. Bármi ilyesmit. Akármit. Bár ha itthon összeütnénk valamit, akkor olcsóbb lenne és még boltba sem kellene elmenni érte...vagyis hát a cukrászdába. Lustaság. Ki sem akarok mozdulni otthonról reggel...majd este esetleg Henryvel. Vagy kilógok egyedül és elzúzok Bronxba, csak nem fognak el a zsaruk... apa kiakadna, anya meg...duplán kiakadna. Szóval majd kitalálok valamit, hogy eljussak. Hogy ne hozzanak haza ideje korán. Az alvás úgy ment, ahogy még sosem. Fogaskerekeim között a csokis édesség járt, folyt rá a nyálam, így a mély alvás sem sikerült túl jól. Reggel a nap sugarai bejutottak a függönyön túlra, megzavarva a pihenésben, így a telefonomhoz jutva kikeresgéltem pár receptet, amit hátha...egyedül is megcsinálhatnék. Felültem, magamra húztam egy szürke melegítőnadrágot, meg egy pólót, zoknit nem, azt leszartam, itthon tök mindegy... A mobilommal együtt léptem ki a szobámból, lapozgattam a csokis finomságok között, majd azzal a lendülettel a konyhába léptem, hogy a hűtőt feltárjam, egy tojással a kezemben csukjam azt be és vágódjak fel a konyhapultra. Az egyik kezemben a telefont lapozgattam, a másikkal pedig a tojást dobálgattam aprón.  
- A csokoládét törjük össze, olvasszuk meg gyöngyöző vízfürdő felett. Ha picit hűlt, keverjük hozzá a tojásos cukorhoz. Ez eddig rendben is van, de miből áll össze az a tetves habtejszín? - nem, nem voltam szakács, sem cukrász, ennél egy rántotta is könnyebb szokott lenni. Apa a szakács ide haza, én csak mutatványos vagyok mellette. Tovább lapoztam a telefonban, majd elmosolyodtam.  
- Ördögtorta ganache krémmel... ne már ember! Egy csokis brownival is kielégülök! - mormogtam az orrom alatt, majd látványosan felsóhajtottam ezen. Kielégítetlen maradtam! Magamhoz nem nyúlok, szent és sértetlen, szóval kezdenem kell ezzel a csokis édesség mizériával valamit.  



Gabriela Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Manuel Valderrama
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 14
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 93
★ kor ★ :
19
★ családi állapot ★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge Cf9a4496d1813f048b5ab8c2e1e6c8b91af2929a
¿Crees en el amor a primera vista o tengo que volver a pasar?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 34
★ idézet ★ :
Whatever luck I had, I made.
One thought fills immensity.
Fear is a great motivator.
Elimina todo lo que no tenga relevancia en la historia. Si dijiste en el primer capítulo que había un rifle colgado en la pared, en el segundo o tercero este debe ser descolgado inevitablemente. Si no va a ser disparado, no debería haber sido puesto ahí.

★ foglalkozás ★ :
Tanuló
★ play by ★ :
Benjamin Wadsworth
★ hozzászólások száma ★ :
187
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 77
TémanyitásRe: Mom & Manolo - let's mature our knowledge
Mom & Manolo - let's mature our knowledge EmptySzer. Nov. 23 2022, 18:44

"Being a mother to a boy and helping him discover the world is one of the greatest experiences in a woman’s life, which makes objective goals dull in comparison. The connection between a mother and her son opens the gate to a new world of wonder and love."

Egyre többször fordult elő, hogy magamnak tudhattam az egész házat. Ameddig Miles dolgozott, Manolo isten tudja, hol járt és ki kellett volna eresztenem, kiélvezni, hogy egyedül lehettem, hogy magamra fordíthattam az időt anélkül, hogy bárkire is oda kellett volna figyelnem magamon kívül. Lejjebb csúsztam a kádban is, hogy a testemet teljesen elfedje a forró víz és az annak felszínén megülő habréteg, a tarkóm alatti puhaságot pedig egy odahajtogatott törölköző biztosította. Nem akartam beszélni, nem akartam olvasni, egyedül csak az a pohár bor hiányzott a kezemből, amire napok óta vágytam és akkor jutott eszembe, amikor a kádba merültem. Annyira azért mégsem volt szükségem rá és egyébként is kárpótolt a csendes zene, ami betöltötte a fürdőszoba levegőjét. Ritkán éltem a tényleges fürdéssel, mert a zuhany minden esetben gyorsabb volt, de most úgy éreztem, erre volt szükségem. Csak létezni egy kicsit, lehunyt szemekkel, sürgető gondolatok és állandó aggódás nélkül. Anélkül, hogy azon járjon a fejem, hogy a házasságom még milyen buktatókat és nehézségeket képes anélkül átlépni és megkerülni, hogy azzal sérüljön még inkább mindennek az alapja. Anélkül, hogy a munkáról gondolkodnék és arról, milyen lehetőségeink vannak még, hogyan tudnánk népszerűsíteni a művészeteket a gyerekek körében, mert valójában a következő és az utánam lévő generációk azok, akik biztosítják mindennek a jövőjét. Nem hibáztattam Manolot, sem pedig Milest, sőt egyetlen ismerősömet sem, hogy nem merültek el a festmények világában úgy, mint én. Hogy ők nem akarnak órákat tölteni a múzeumok kiállításain, hogy őket nem érdekli, mely éra szüleménye az aktuális alkotás. Fél órányi csendet követően szálltam ki a kádból, húsz perccel később az arcpakolástól váltam meg, átesve az esti rituálémon; arctisztítás és frissítés ürügyén. A puha, hófehér köntösömnek zsebeibe csúsztatott kezekkel mentem le a konyhába egy bögre forró teát csinálni, aztán pedig vissza az emeletre, becsúszva a takaró alá húztam az ölembe az éppen olvasott kötetet. De lényegében mindez időhúzás volt, mert volt egy megállapodásunk Manoloval, azt illetően, mikorra kellett volna hazaérnie. Kellett volna, igen, mert a gyerek sehol sem volt. Minden második elolvasott oldalnál oldalra pillantottam az analóg óra számlapján lassan megmozduló mutatókra, várva azt a pillanatot, amikor a gyerekem végre hazaér. Nem voltam az a szülő, aki a bejárati ajtóban toporzékol, mert a sok kihágása ellenére is igyekeztem bízni benne, abban, hogy ez a lázadó korszak ideiglenesen zavar be. Mégis, ahogy a bejárati ajtó nyílt és csukódott, ahogy a lépteket hallottam meg, egyre jobban megnyugodtam. Nem kapcsoltam le idő előtt az olvasólámpát, mert nem csak amiatt voltam ébren, hogy megvárjom, Manolo mikor ér haza, nem volt miért bujkálnom és még mindig én voltam az anyja... Húsz oldallal később tettem le a könyvet, a fáradtság érzete teljesen eluralkodott rajtam.
Csak hogy reggel a telefonhívásra ébredjek fel, s még az előtt átkoztam el az illetőt, hogy felvettem volna. Vanessa felé viszont a szavaim csupán a most ébredtem fel hangszínt ütötték meg, bele is ásítva a telefonba, aminek nem igen örült, mikor én azt sem tudtam hirtelen, hol is vagyok. Az ágy túlsó oldalára pillantottam; mindhiába. Ezért is tornáztam fel magam és csaknem húsz percnyi beszélgetést - leginkább hallgatást fejeztünk be Nessával. A lépcsőn lefelé tűrtem két tincset a fülem mögé, ásítva belépve a konyhába, ahol Manolo olyan kényelmesen üldögélt a pulton, amit sose szerettem. Ott kenyeret szeltünk. Tálaltunk, ő pedig a fenekét pakolja le rá. Hallatlan.
- Jó reggelt. Jól aludtál? - mosolyogtam rá mégis, a kotyogós kávéfőzőért lépve, amit előbb vízzel, aztán őrölt kávéval töltöttem fel. Alágyújtottam, mert a kávéra szükségem volt, hogy félember legyek. Gyakran többet is ittam, mint kellett volna, de magát a kávé ízét is szerettem. Olyan egyedi volt. Kiszedtem két bögrét, de Manolo még mindig a pulton üldögélt. - Mit keresel ennyire tojással a kezedben? - léptem mellé, megpaskolva a combját is. - Csússz le innan. És vegyél fel papucsot vagy zoknit, mielőtt felfázol - javasoltam csak neki, de arra tényleg nem volt szükségünk, hogy lebetegedjen és ténylegesen indokolt legyen az, hogy nem jelenik meg az iskolában. Felgyűrtem a könyökömig a combközépig érő pulcsi ujjait, a leggings pedig épp olyan volt, amiben akár el is mehettem volna boltba. Mondjuk.. akár pizsamában is, de sosem éreztem ennyire amerikainak magam. Reméltem, hogy Manolo enged nekem és elindult valami lábbeliért, de addig is elpakoltam az este elmosogatott porcelánokat. Néha gyorsabb volt, mintha elindítottam volna a mosogatógépet.
- Reggeliztél már? - érdeklődtem tőle, mert a reggel úgy az igazi, ha eszünk, teával, narancslével, kávéval vagy tejjel, ki mit kért. És azt sem mondhatom el, hogy rajongtam volna az édes reggelikért, sőt.

Manolo & Gaby





And I don't wanna be lonely
So tell me you'll come home
Even if it's just a lie ║►

Manuel Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriela Valderrama
Mûvészet
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Mom & Manolo - let's mature our knowledge
Mom & Manolo - let's mature our knowledge EmptyPént. Dec. 02 2022, 23:37
Gabriela
━━━ "Live your life that the fear of death can never enter your heart."


Anya érkezése kicsit kizökkent a telefon bámulásából, de nem annyira, hogy a képernyőtől megfosszam a szemeim. Elmosolyodom, felé pillantok, mostanában kelhetett fel a nyúzott arcberendezését elnézve, vagyis hát...felzaklatták az álmából, aludt volna tovább. Ahogy én is.  
- Reggelt’ anyu. - pillantok már rá teljesen, majd le is teszem a telefont magam mellé, de nem nyomtam ki. Elhúztam a számat. Hiszen ilyen mód még nem aludtam, tök éber voltam, mint aki sosem alszik el, mintha csak egy pillanat telt volna el.
- Aludtam már jobban is... - na nem azért vagyok nyügös, mert korán keltem és későn feküdtem, hanem mert édességre fájt a fogam és a jelenlegi álláspontig kivitelezhetetlen a dolog. De talán majd elugrok egy csokiért, de az nem lenne ugyanaz. És nem is mindegy sajnos.  
- Igaz, hogy nem ébresztőre és riasztásokra kellett kelni, hanem másra... - vontam vállat lazán, hiszen jelenleg van fontosabb is. Mondjuk a reggeli dolgok. Ezek mindig fontosak a családunkban, belém vésődött, szóval elhagyni lehetetlen. Kiirtani meg felesleges.
- És te? Tudtál aludni? - igen, ismerem már, állandóan könyvet olvas, alig tudja letenni és mikor ez megtörténik, a felkeléssel is gondjai vannak. Nem minden esetben. Figyeltem az ösztönös mozdulatait, ahogy előkészíti a kávét. Ha tudtam volna hogy mostanában kel, akkor már lefőztem volna egy adagot. Mindegy, erről lecsúsztam ez már biztos. Kettő bögre is előkerül, én még közben mindig a tojást adogatom a kezeim között, erre pedig anya is rákérdez. Na meg jön a zoknival. Majd az is meg lesz. A paskolásra apró mosoly kúszik az arcomra. Majd egy gyors puszit is ejtek az arcára, hogy megenyhüljön irányomba a zoknimentesség miatt. Nem is mozdultam a helyemről, csak figyeltem anyát és a mindig friss alakját. Most ébredt, de egy kívülálló biztos nem mondaná meg róla. Kérdésére csak fejet ingattam, majd a tojást emeltem fel a hozzá közelebb lévő kezemmel mutató és hüvelykujjal.  
- Más tervem van...lehet utálni fogsz... ki foglak a mai nap kergetni a világból ezzel...de csinálnál valami nagyon de nagyon édes csokis sütit. Kéééérlek. - nézek rá anyára nagy boci szemekkel, hozzá még édes mosoly is kerül, de aztán csak elmosolyodok. A tojást figyelem, majd a telefonom is megfogom, hogy felé nyújtsam. A tojást meg le is teszem a biztonságba, beljebb a falhoz, hisz ismerem magam.  
- Passzolom, hogy mihez kell a tojás, valamilyen süteménybe biztos...de a brownieval szemezgetek...egész éjjel ezen kattogtam, szóval meg kell csinálni! - bólogattam totálisan komolyan, kitérve a reggelizés válaszadása elől. Nem reggeliztem és a sütemény sem reggeli, szóval... anya nem tetszése is jelen lesz hamarosan. De ezt megelőzőm, lecsusszanok a pultról és a tojásra bökök.
- Majd eszek müzlit. Tudja tököm. Kérek én is kávét...- nem szoktam kattogni a reggelin, lehet sima pirítós is, a müzli nem megengedett amúgysem, de egyszer- egyszer kivételt tehetünk. Az allergia reakció ellen meg majd teszünk valamit...igaz nálam mindent kitiltottak, ami tejel kapcsolatos, azért még van hogy becsempészek a szervezetembe...csak épp szarul jövök ki a dolgokkal. Múltkor zacskós kenyeret ettem és megfeledkeztem megnézni az összetevőket...kórház. Nehéz összehozni az étrendemet, hogy teljesen kiszorítsam belőle a tejet és a tejtermékeket. 18 éves leszek lassan és fejtörést hoz. Még jó hogy anya azóta figyel, amióta ez kiderült. És apa is. Hálás vagyok. Megindultam az elhagyatott papucs felkutatására, mintha az itthonról való lelépésemkor még meg lett volna... az emeleten nincs ez biztos. Szóval a bejárati ajtóhoz galoppozok és rá is találok, hamar fel is veszem, majd visszatérek anyuhoz, ezúttal kimarad a pultra való vetődés.  
- Van valami sütis könyved? - ha már állandóan olvas, akkor talán a repertoárjában is akadhat valami. Valami, ami a segítségünkre lehetne. Felőlem tejmentes gofri, vagy amerikai palacsinta is lehet valami édes mázzal.  De miért szivassam anyát a tejmentességgel? Egy kicsi belefér... elpillantok a kávéfőző irányába, finom illatok terjengenek a levegőben. De csak két bögre...  
- Apa nincs már itthon? Vagy még nincs itthon? - teszem fel a kérdést, igaz a kanapét meg sem néztem, mondjuk hallanám a motoszkálást, vagy valami jó reggelt morgást tőle...de lehet anyával aludt. Mindenesetre a válasz után a hűtőt veszem célkereszt alá, hogy körül nézzek jobban benne, az előbb lefoglalt az édességre fájó fogam. Most sincs ez másként.  
Becsukom a hütőajtót, majd megtámasztom a pultot szemből, ráhajolok, rákönyökölök a jobbommal, a ballal a tojásért nyúlok. Mármint ami a pulton van tojás...
- És mit szólnál, ha ma csak rendelnénk valami kaját és sütögetős napot tartanánk? - figyelem a sima pultot magam előtt, majd anyura emelem a pillantásom. Régen rendeltünk már és régen tartottunk már anya-fia napot. Na nem mintha most elkezdeném, de most nem sietek sehová sem. Így két legyet egy csapásra mód bezsebelem a dolgokat. Nem nyúlok a kávéért, ha anyu elkészíti, hagyom kihűlni. A Túl forróval tuti úgy járnék mint legutóbb...elégetem a nyelvem vele és le is öntöm magam...túl szerencsétlenek a forró reggelek.

Gabriela Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Manuel Valderrama
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 14
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 93
★ kor ★ :
19
★ családi állapot ★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge Cf9a4496d1813f048b5ab8c2e1e6c8b91af2929a
¿Crees en el amor a primera vista o tengo que volver a pasar?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 34
★ idézet ★ :
Whatever luck I had, I made.
One thought fills immensity.
Fear is a great motivator.
Elimina todo lo que no tenga relevancia en la historia. Si dijiste en el primer capítulo que había un rifle colgado en la pared, en el segundo o tercero este debe ser descolgado inevitablemente. Si no va a ser disparado, no debería haber sido puesto ahí.

★ foglalkozás ★ :
Tanuló
★ play by ★ :
Benjamin Wadsworth
★ hozzászólások száma ★ :
187
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 77
TémanyitásRe: Mom & Manolo - let's mature our knowledge
Mom & Manolo - let's mature our knowledge EmptySzomb. Dec. 10 2022, 21:55

"Being a mother to a boy and helping him discover the world is one of the greatest experiences in a woman’s life, which makes objective goals dull in comparison. The connection between a mother and her son opens the gate to a new world of wonder and love."

A mai napig néha elfelejtem, hogy már nem a kisfiam, mégis így szólítom, leginkább csak itthon, a négy fal között, mert tudom, hogy mennyire ciki neki az, ha mondjuk a bolt kellős közepén hívom magamhoz vagy keresem őt ilyen megszólítással. Nem szándékosan csúszott ki ez a szó sokszor, hanem megszokásból, kedveskedés gyanánt, de talán leginkább a ragaszkodás jellemzett engem a szeretteim irányában. Ezért is éltem meg sokkalta nagyobb kudarcként a családunkban bekövetkező nehézségeket, amikről igyekeztem nem beszélni sok esetben, hanem első körben magamban elrendezni azokat, hogy a fiúk elé már összeszedetten tudjak állni és megoldást tudjunk találni a elmerülő gondokra.
- Másra keltél? - akadtam el a mozdulat közben, ahogy Manolo kifejtette, nem tudta magát kialudni. - Ittatok tegnap Henryvel? - felé fordulva tettem fel a kérdésem, s annak ellenére, hogy hivatalosan a legális alkoholfogyasztás huszonegy évet írt elő az amerikai törvények szerint, tisztában voltam azzal, hogy ezt egyetlen gyerek se tartja be. Én sem voltam kivétel. Sőt! Életem első pohár alkoholját a nagybátyám házában gurítottam le tizennégy évesen... de inkább mellettük tapasztaljak, mint nélkülük, ahol nem tudnak rám vigyázni. Mindig ezt vallották, s igazuk volt. Nem voltam mérges, egyszerűen csak érdekelt, hogy milyen lesz a reggelünk és hogy Manolo szervezete mit kíván majd meg.
- Hmmm - a kérdése megmosolyogtatott és ezek voltak azok a pillanatok, amikor mindig esélyt láttam arra, hogy a fellángoló lázadása ideiglenes és nem fog még nagyobb slamasztikába kerülni. - Persze. Most éppen Luxornál járok a könyvben, a sokadik fáraónál már nem bírtam tovább és elnyomott az álom - szélesedett a mosolyom. - Vanessa keltett a telefonhívásával. Úgy tűnik, hogy holnap vele fogok vacsorázni a legjabb poké bowl-os helyen, mert azt mondja, muszáj kipróbálnia és amúgy is régen volt már a három héttel ezelőtti találkozónk. Utána szeretne benézni egy boltba is - osztottam meg a terveket vele. Nessa egyetemi barátnőm, aki a férjemmel egyáltalán nincs jóban és mióta a problémák felütötték a fejüket a házasságunkban és neki el találtam mondani, mindent megtett azért, hogy kiálljak magamért, hogy ne akarjam megoldani azokat Milesszal, hanem csapot-papot hagyjak ott és járjam az utam. Manolot kedvelte, de csak azért, mert ő még nem küldte el a fenébe Vanessát.
A kávé viszont létszükséglet volt, ezért is készítettem el minél gyorsabban, de a fiam háttérben történő tojásdobálgatása megakasztott végül és ha valamit nem szerettem, az az, hogy nem vigyázott magára. Ezért is csúszott ki a számon az az ismerős zokni-papucs mantra, de a puszijával nem kenyerezett le. Hosszan, összeszűkített szemekkel néztem rá, de a megjelenő mosoly az arcomon ismételten elárult. Most.. nem volt miért idegeskednem miatta és ez már egy jó reggelnek indult. Az iskolai kihágásaival nem tudtam mit kezdeni és jobb volt nem mindig azokon görcsölni. Vagy hogy még egy eset és kivágják a gimnáziumból, ahol már sem az apja, sem én nem tudjuk őt bent tartani minden követ megmozgatva. Manolo problémás gyerek volt, csak fogalmam sem volt, hol rontottam el a dolgokat a nevelésében. A gondoltaimat elterelte az, amit hallottam.
Hogy én főzzek/süssek? Pislantottam egyszer. Jól hallottam?
- De... biztos, hogy ilyesmire vágysz? - a kérdésem komoly volt. Hiába, hogy feleség voltam, anya... összesen három ételt tudtam tökéletesre fejleszteni és nem volt köztük a csokis sütemény bármilyen formája. Nem viccelek! Hezitálva néztem le a telefonra, végül mégis csak érte nyúlva fordítottam magam felé a képernyőt, ahol egy nagyszerű brownie fogadott. Hát mindjárt éhes is leszek! - Nem lenne jó a palacsinta? Vagy a gofri? - azokat még meg is tudom csinálni. Verhetetlen vagyok bennük, de csak mert keverem-kavarom, sütöm és már ehető is. Minden ennél bonyolultabbra a konyhában képtelen vagyok. Nem csak most. Amikor Milest életemben először áthívtam egy vacsorára, képes voltam odaégetni a tésztát főzés közben. Egy másik alkalommal felgyújtottam a sült csirkét és a harmadik alkalommal magamra borítottam a taco tálat. Hiába nevetett, hiába segített rólam letakarítani a nyomokat, akkor kérte, hogy soha többé ne főzzek neki. És azóta is imádtam minden főztjét. Még mindig a receptet néztem, amikor a müzlit emlegette, azonnal megráztam a fejem, de már ott sem volt a közelemben. Szinte csak magamnak motyogtam hát, hogy inkább egyen mást, rendelek neki bármit inkább, lehozom a csillagokat, csak nem akartam, hogy még egyszer rosszul legyen. Inkább letettem a telefont, hogy a közben fütyülve jelző kotyogós alatt elzárjam a gázt is, a két bögrébe öntve a fekete selymes folyadékot.
- Van. Igazából csak apu lapozgatja őket. Én akkor fogtam a kezembe a legtöbbet, amikor megkaptuk és felraktam a polcra - nem szégyelltem, hogy anyaként közöm nem volt a konyhai ténykedéshez. Na jó, de. Nagyon is. De a gyerek apja szívesebben szöszölt, én meg szívesebben voltam kukta. Mindenki jobban járt és életben is maradtunk ezzel a felállással. - A nappaliban a harmadik polcon vannak fentről, bal oldalról egyből. Hmm... ha jól emlékszem, akkor tizenkét könyv.. De eszedbe ne jusson mindet idehozni - képes volt rá. De mégsem indult el.. helyette az apjáról érdeklődött, ami természetes volt. Mit mondhatnék? Hogy.. éppen válságban van a házasságunk? Hogy nem csak hogy a kanapén sem, a hálószobában sem láttam már jó ideje mellettem. Hogy a legszívesebben toporzékolnék és a gyerekkori Bunny nevű macimat szorongatnám napestig? Manolo szemeibe néztem. A kíváncsisága ártatlan volt és ezt nem akartam elrontani. - Még nem jött meg. Dupla műszakot vállalt most is. Az egyik kollégája lebetegedett és bevállalta helyette - sokszor ez volt az indok. Áttoltam elé a gőzölgő kávéval teli bögrét, ahogy szerette, az enyémbe került egy deci növényi tej, amire Manolo intoleranciája miatt én is átszoktam, s két kanálka cukor. Ahogy én kívántam. Tudtam, hogy nem fog hozzányúlni még, nekem viszont két nagy kortyra szükségem volt, hogy szembenézzek a legnagyobb félelmemmel: sütnöm kell.
- Sütit nem tudnánk rendelni? - néztem át a pulton az ismerős szemekbe hosszan, de aztán megadóan felsóhajtottam. - Mit szeretnél rendelni? Mexikói legyen? Kínai  vagy olasz?- soroltam a lehetőségeket. Nem titok, imádtam a csípős ételeket, mégis a fejemmel a nappali irányába biccentettem jelezve, hogy indulhatunk, hiszen ott voltak a szakácskönyvek. A bögrével a kezemben indultam ki a konyhából, hátrahagyva a pultra pakolt tojást is. A könyvespolc előtt álltam meg, hogy a fiúk szemmagasságában lévő, számomra magasabb polcot nézzem meg. A legfelsőt már csak létrával értem el. Ezt még felnyúlva is. Szerencsére.
- Anyu rengetegszer próbált meg rávenni gyerekkoromban, hogy süssek-főzzek. Van valahol rólam egy olyan kép, amin tetőtől talpig úgy nézek ki, mintha a Charlie és a csokigyárban vendégszerepeltem volna, nyakig merülve a csokiszószban - nevettem el magam. Anya nem köszönte meg, hogy harmadjára kellett aznap megfürdetnie.. - Nem csokinak nézett ki a szósz, maradjunk annyiban - széles mosollyal néztem el Manolo irányába, lekapva a polcról a megfelelő könyvet. Voltak tortás könyvek is, intoleranciáról szólók, dietetikai könyvek is, amikre nem volt most szükségünk. Tudtam, hogy mivel mit lehetett helyettesíteni, ha szükség lett volna rá. - Ez elég lesz? - mutattam fel az Egyszerű, gyors sütemények receptjei című könyvet, megerősítést várva. Néha jobb lett volna varázslónak lenni és csak rábökni valamire, hogy megjelenjenek.. de nem volt ekkora szerencsém. Bárhogy is volt, én a magam részéről a kanapé sarkára csúsztam, fellapozva a könyvet, s ha Manolo egy másikat vett elő, vagy egyszerre bújtunk bele abba, ami nálam volt, nem bántam.
Manolo & Gaby





And I don't wanna be lonely
So tell me you'll come home
Even if it's just a lie ║►

Manuel Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriela Valderrama
Mûvészet
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Mom & Manolo - let's mature our knowledge
Mom & Manolo - let's mature our knowledge EmptyPént. Dec. 16 2022, 23:25
Gabriela
━━━ "Live your life that the fear of death can never enter your heart."


Nem tudtam rendesen aludni, a korán kelés is ékes bizonyitéka ennek. Anyu már ismer, apáról meg ne is beszéljünk, negyedszavakból is értjük egymást. Kérdése meglep, hiszen alkoholt nem iszunk Henrynél, ott szigorú szabályok vannak, amiket néha megszegünk, de most...
- Ittunk, Kólát. Számít? - nyilván nem erre a válaszra számított, de az igazat mondtam. Tényleg csak kóla volt, Henrynél sem szoktam elengedni magam, ami az alkoholt és a tejtermékeket illeti. Meghalni azért még nem szándékozok. Így haza jöttem majdnem időben és a gondolataimat az édesség ostromolta. Még ha tej kerül bele sem érdekelne mi lesz az ízvilág kavalkádja! Olyan édes durranásra vágyom, mint ami egyből szétolvad a számban és napokig is érződik utána. Figyelem a szavait, hogy mit olvasott, a mosoly szélesedett a képemen. A reggeli ébredése a barátnője hibája, ő keltette. Holnap vacsora és megnézne valami helyet. Szóval akkor egyedül leszek megint este. Remek.  
- Jó szórakozás lesz! - bólogattam a mosolyommal a képemen, szóval ezzel a vigyorral folytattam a kedves szavakat. Tényleg azok voltak.  
- Jó mulatást, lehet én sem leszek itthon, bár az függ majd sok mindentől. - széttártam a karjaimat, de igazából nem akartam magamról beszélni. Utáltam magamról tárgyalni. Azt sem szerettem ha tiltanak valamit. Bár mivel anya most Nessa társaságában lesz, az is lehet hogy hamarabb haza ér, mintha más valakivel menne el. De hát mindegy is, hogy mikor érkezik haza, én nem leszek itthon. Bár apa fogalmam sincs mennyire lesz ráérős állapotban, mindenesetre neki majd megejtem mi a tervem. Mert még nincs az az igazság. Annak viszont örülök, hogy anya nem fog itthon ülni és elmegy szórakozni. A maga módján. Nekem nem az ilyesmi a szórakozás, de hát mindenki maga dönti el ugye mit és mennyit bír a szervezete. A puszim nem hatotta meg első blikkre, de a mosolya mindent elárult, de azért a lábbelit is felkutattam, hogy ne akarjon végig ezen görcsölni. Megteszi. Tudom jól és ezt inkább elkerülném. Folyton miattam görcsöl, a mai nap legyen ez kicsit elűzve. Csinálunk ördögűzést a tervemmel. Figyeltem, hogy a tervemet hogyan rakja össze, miképp fogja fel, hogy mire is kértem és mit szeretnék ebből kihozni. Kérdésére komoly arckifejezésem lett, miközben sűrűen bólogatni kezdtem. Aztán mindezt megállítottam és halálosan komolyan kifejtettem.  
- Halálosan komolyan gondoltam! - nem, ez már tényleg nem vicc, komolyan gondoltam a közös sütési élményeket. Nem sűrűn vagyunk együtt, így tök jó lenne szuper élményekkel gazdagítani a repertoárunkat.  
- Palacsinta? Neee már. - húztam el a szám egy pillanatra. - Az olyan uncsi, szóval valami extrémebb édességbombát kérnék. Segítek. Ne izélj már. - nevettem el magam a szavaim végeztével, nem voltam mérges az anyura, inkább megnevetetett az, hogy bepánikolt kicsit a sütis témára. Nem tehetek róla. Csokoládés édes bombát akarnék, de ha akad annál édesebb akár töményebb csokis, tökéletesen meg fog felelni.  
- Nem kell pánikolni, ha elbaszódik valami, azt ketten basszuk el, nem egyedül csalódsz majd. - billentem oldalra a fejem és úgy figyelem, miközben a kezébe vett mobilt figyelte az azon heverő képet és receptet mellé. Aggódott, én pedig élveztem a helyzetet. Tudom hogy milyen gáz a konyhában, de leszartam. Itt voltam vele, de egyedül nem mertem neki állni a dolgoknak. Hogy miért azt nem tudtam volna megmondani. Talán az unalom miatt, utálok unatkozni. A figyelmemet ugyan leköti a bögrékbe kerülő fekete ital, de a gondolataim szanaszét vannak. Apán. A csokin. Anyán és a szavain. A sütis könyvet csak apa lapozgatja, felkerült a polcra. Tizenkettő könyv. Felcsillantak a szemeim, ám a szóbeli intésre, csak behúztam a nyakam. Nem szoktam figyelgetni, hogy milyen könyveink vannak és merre, általában mással kötöm le magam, szóval ezért fekete pont jár. De most hogy tudom ezt is, a könyvek hollétét, akkor most már szabadon garázdálkodhatok. Óvatosan persze, hiszen egyszer majdnem leégett miattam a konyha. Ha más a konyhánál járunk és apa kedvenc rongya...hol az öreg? Szavait alaposan átgondolja, majd végül megosztja velem a dolgokat. Túlórázik. Vállalt még egy műszakot. A csalódottságom az arcomra íródik hamar, aprót szusszanok, de mivel épp dolgunk van, így sokat ezen nem is időzők. A bögre elém kerül, ám gyűlölőm a forró italokat, így várok vele pár percet, hogy hüljön. Nem nagy dolgok kellenek a kávémba, ilyenkor reggel ami ébren tart, az két kávéskanál cukor, meg a kávé és kész. Utána már bármivel megiszom, tejjel, kekszel, tényleg bármivel. Anya kérdése kizökkentett a kávé figyeléséből, szemet forgatva néztem rá.
- Anya! - tudom, csak viccelt és nem akar csalódást okozni, így felteszi a következő kérdést. Milyen kaját rendeljünk. Megvakarom a tarkómat. A felsoroltak mindegyike remekül hangzik. Szóval a nyál is összefut a számban.  - Hát... - elgondolkodtam, de a mexikói cuccok közül akad egy kedvencem amit rég ettem már.  
- Uhh. Mexikói. - élénkülök fel és ajkaimat is megnyalom. - A csirketekercs nagy kedvenc. Az jöhetne! - vágom is be az ötletet, hogy részemről mi legyen a kaja. Igaz, hogy van benne/rajta sajt. De külön kérésre általában cserélik az összetevőket az érzékenyek miatt, vagy kihagyják belőle. Őszintén? Nem akartam ezen görcsölni, hogy inkább főt kaját csináljunk. Hiszen belefér az időnkbe. Rendelünk, aztán sütünk, szeretnék ezzel foglalkozni jelenleg anyu mellett. Az idősebbik megindult a könyves polc felé, én addig a bögrémet magamhoz vettem, majd a kihűlt innivalót egy szuszra lehúztam, a bögrét a tojás mellett hagyva indultam a könyvekhez. Nem, nem olvastam el őket, inkább anyura hagyatkoztam. Ő tudja, hogy hova pakolták apával. Mesélt a nagyanyusról és az egyik képről. Tetőtől talpig csoki borította.  
- Wow. - csúszott ki ennyi a számon, ahogy figyeltem anyámat, miképpen kapja le a könyvet a polcról. - Szerintem nem láttam még rólad a képet gyerekként. - pillantottam le a kezében lévő könyvre, majd vállat vontam. Somolyogni kezdtem.  
- Majd mutathatsz pár kínos fotót magadról! - húztam be a nyakam és odébb oldalogtam játékosan. Tudtam, hogy ez miatt nem fog elverni, merné csak meg amúgy is, de szerettem őt szekálni. Oda vissza ha a hangulat is engedte. Szerettem ezt anyában, főleg ha nyugis voltam. A kérdésére vállat vontam.
- Elég, ha kellőkép csokis hangulatú süti akad benne. - léptem közelebb hozzá, hogy megnézzem az első oldalakat. Figyeltem a neveket, de aztán csak megpöccintettem az egyik oldalát,  
- Nincs hozzá útmutató? Olyan, amiben külön leírják, hogy csak csokit tartalmaz és oda is tudsz lapozni azonnal? - érdeklődtem, kíváncsiskodtam, hiszen süteményes könyvet még nem igazán lapozgattam. Figyeltem a következő oldalt, majd az egyik összetevőre mutattam. Vanilia.  
- Ezt nem lehet helyettesíteni csokival? - türelmetlen kezdtem lenni, de még visszafogtam magam. Elhalkultam, hagytam, hogy anya tovább lapozzon, Figyeltem a képeket és recepteket mellé, amely csokis volt, azon rendre megakadt a tekintetem és olvasni kezdtem. Apának is hagyni kell a sütiből és Henrynek is vinnék, szóval nagy adagot kellene csinálni. Ezen jár most az agyam, a kérdés, vajon eljutunk-e odáig.
- Nézd. Brownie! - állítom meg a lapozásban és végig futatom iriszeimet a recepten.  Elmosolyodva pillantottam anyu arcára, majd elidőzve rajta szólaltam meg halkan, sejtelmesen.
- Hollandiában kendervirágzatot tartalmazó brownie is kapható kereskedelmi forgalomban...tudtál róla? - visszanéztem a könyvre és kiszúrtam a brownie egy változatát.
- Folyós brownie, vagy hagyomásnyos legyen? - tettem fel végül az év legjobb kérdését. Lett volna még ahonnan ez jött, mégis azért könnyítenék a helyzetén.





Manorama




Gabriela Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Manuel Valderrama
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 14
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 93
★ kor ★ :
19
★ családi állapot ★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge Cf9a4496d1813f048b5ab8c2e1e6c8b91af2929a
¿Crees en el amor a primera vista o tengo que volver a pasar?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 34
★ idézet ★ :
Whatever luck I had, I made.
One thought fills immensity.
Fear is a great motivator.
Elimina todo lo que no tenga relevancia en la historia. Si dijiste en el primer capítulo que había un rifle colgado en la pared, en el segundo o tercero este debe ser descolgado inevitablemente. Si no va a ser disparado, no debería haber sido puesto ahí.

★ foglalkozás ★ :
Tanuló
★ play by ★ :
Benjamin Wadsworth
★ hozzászólások száma ★ :
187
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 77
TémanyitásRe: Mom & Manolo - let's mature our knowledge
Mom & Manolo - let's mature our knowledge EmptySzomb. Jan. 14 2023, 23:19

"Being a mother to a boy and helping him discover the world is one of the greatest experiences in a woman’s life, which makes objective goals dull in comparison. The connection between a mother and her son opens the gate to a new world of wonder and love."

A családját az ember nem válogathatja meg, de olykor azt a közeget sem, amiben léteznie kellett. Henry nem rossz gyerek, mégsem tudtam sokszor eldönteni, hogy a fiammal egymást felhúzták, vagy éppen le. Rá kellett volna hagynom, hogy tinik, vétenek hibákat, de amikor sorozatosan mást sem csináltunk, csak a szaktanárok előtt mentettük a kis fenekét, elgondolkodtunk, hogy valóban jót tesznek-e nekik ezek a periódusok. Sokszor agyaltam azon, hogy hol csúszhattunk el, hogy meddig mehetett el és meddig fog elmenni a takarót huzigálva, amíg visszafordíthatatlan butaságot csinál, de aztán léteztek az efféle reggelek, amiért kétségkívül hálás voltam a sorsnak, Istennek és Milesnak, hogy ilyen fiúval áldottak meg. Megbíztam benne, újra és újra esélyt adtam neki, talán még magamban sem bevallva, hogy féltem attól a jövőtől, amelyre ráléphetett a hektikus viselkedésével, ezért is ráztam meg a fejem a kérdésére a barátjával kapcsolatban, csak hogy aztán áttérjek a válaszomra Nessával kapcsolatban, értetlenül pislantva el a fiam felé, amikor bejelentette, hogy őt sem kell túlságosan itthon keresnem, mert neki is lehettek tervei, amire megint csak bólintottam. Lassan tizennyolc éves lesz, nem tilthatok meg neki csak úgy dolgokat. Nem hazudhatom neki már azt sem, hogy létezik Télapó és hogy a húsvéti nyuszi ugrabugrált végig a lakáson. Pedig néha sokkal jobban szerettem volna elhagyni a lakásban némi fűcsomót vagy apró csokitojásokat, csak hogy visszaidézzem azt, ami már soha nem lesz.. Pontosabban vele nem. Mégis csak.. felajánlottam, hogy ha bármire szüksége lenne, írja meg és igyekszem azt beszerezni és Nessát is elcsábítani a luxuscikkek soraiból, hogy valami normálisat is vegyünk és ne csak szórjuk a pénzt. A hirtelen jött vásárlási lázat tőle kaptam el, csak egy kicsit még tovább is fejlesztettem azt. Tudtam, hogy mennyi pénz ment el a csak erre van szükségem, csak megveszem azt akciók keretén belül és ezeknek egy bizonyos részéről Miles sem tudott. Manolo pedig még úgy sem. A fellépő bűntudat újra és újra felütötte a fejét a gondolataimban, de igyekeztem mindezt azzal elnyomni, hogy azokra szükségem volt. Még egy hazugság.
- De még mindig csak én vagyok itthon, és ez felülmúl minden képességemet, amit be is vallok - ágáltam a kijelentése ellen, de megtanulhatnám már, magam okán is, hogy a Valderrama név kötelez: hihetetlen makacsságot és elköteleződést követel meg, végül csak felsóhajtottam. Legyőzettem, de a többszörös csúnya beszédre ráncoltam a homlokomat. Az apjával itthon mindig is figyeltünk arra, hogy sokakkal ellentétben soha ne káromkodjunk. Nem volt ez megengedett. - Manuel Valderrama! - fedtem meg azzal az anyai hangsúllyal, amit mindenki megkapott életében, ha rossz fát tett a tűzre. Ő most kétszer is egy mondaton belül. Inkább meg sem kérdeztem, hogy kitől hallott ilyet, mert ontotta magából az efféle nyelvezetet a tv, a műsorok, a zenék... elkerülhetetlen volt, de azért.. na, mindennek megvolt a maga helye. - Ha elrontjuk... márpedig el fogjuk.. - folytattam a helyes szavakkal és a pesszimizmusommal, ha a konyhaművészetekről volt szó. A mobil a kezembe került és úgy olvastam a lehetőségeimet, mint mások a halálos ítéletüket. Csendben, arra várva, hogy mindez csak vicc, de aztán nem bírtam magammal és beavattam a családi titokba, amire nekem nem volt szükségem, Milesnak pedig már nem.. a receptekre, amelyek csak arra vártak, hogy kezdő és lelkes kezek lapozzák azokat. Tudtam, hogy milyen könyveink voltak, igazából évekkel ezelőtt hetekig tartott a munka mellett, hogy egy terjedelmes Excel táblázatban összegyűjtsem az otthoni könyveinket, kategóriákba szedve, címre, évszámra, kiadóra és szerzőre rákeresve. A rendszer működött és azóta is megvédett attól, hogy egy-egy kiadványt több példányban szerezzek be. Legalább a főételt nem kell elrontanunk és a megkönnyebbüléstől fel is sóhajtottam. A mexikói a legtökéletesebb választás, ami létezhet.. és habár panamai származású vagyok, a jónak és finomnak sosem tudtam ellenállni.
- Oké, akkor neked azt rendelünk - egyeztem ki vele aztán hirtelen, hogy a gondolataimat lefoglaljam menet közben a mexikói ételek sorával, amíg a könyv a kezeme nem került, meg is osztva vele életem egyik legemlékezetesebb baklövését, amire még édesanyám sem volt büszke. Ennek ellenére minden családi összejövetelen gyerekkoromban boldog-boldogtalannak megosztotta a tapasztalatait és annyira nem volt jó érzés, amikor az a rokon, akit életemben addig kétszer láttam, éppen azon vihogott hisztérikusan, hogy mennyire földönkívüliként közlekedtem a saját házunk egy szegletében. - A legtöbb Panamában maradt, megőrzésre a nagybátyámnál - vontam meg a vállaimat. Jó párat elhoztunk, leginkább a kedvenceimet, de apám testvére volt az, aki aztán megkapta az egykori házunkat és vele igen sok emlékünket. Amikor tizennyolc évesen az Államokba jöttem édesanyámmal, rettentő honvágyam volt, hosszú hónapokon keresztül és többször jártam el aztán egyetem alatt szórakozni, mint kellett volna. Miles segített abban, hogy tényleg itt érezzem jól magam. Ő volt az, aki a horgonyommá lett és nem számított, hol is vagyunk, ha vele lehettem.  - Manolo! Majd akkor nézed meg őket, ha a te nyuszifül harapós fotódat is kinagyítva az előtérbe rakhatom - nevettem el magam hirtelen. Szerettem azt a plüsst, amit annyit nyúzott kicsi korában. Patt helyzet lehetett ez, de azért jó volt, hogy volt mivel húzni egymást. A könyvvel lekuporodtam a kanapéra, úgy helyezkedve, hogy a gyerekem is rálásson mindenre. Elvétve bólogattam a kérdéseire, mert tényleg a leganalfabétább sütit igyekeztem megtalálni.
- Elvileg kellene lennie ilyennek benne. De tényleg nem tudom, milyen luciferi dolgok ezek itt - inkább megvettem az édességet, ha megkívántam néha, de csak hümmögtem.. sóhajtottam, összevontam a szemöldökeimet nem tetszően, vagy éppen megráztam a fejem a képtelen recepteket látva, Manolo viszont tényleg nem hagyta, hogy becsukjam a könyvet és azt mondjam, hogy hopp, semmi érdemlegeset nem találtunk benne. Oldalra pillantottam a fiamra, amikor kiszúrta a brownie-t és ha már volt ennyire szemfüles, csak átfutottam a hozzávalók listáját, inkább át is engedve neki a könyvet aztán, hogy úgy nézzek arra, mintha épp a rituális máglyán égetésemet terveztem, egészen a magic brownie említéséig. Megköszörültem a torkom.
- Hmm.. szerintem azért nem kell egészen Hollandiáig menni, az itteni ogyasztók is kísérletezhetnek ilyesmivel. De mégis honnan jött ez az ötlet? - úgy figyeltem, mint a szkeptikus Sherlock Holmes szemű tacsik a meme-eken. Voltam fiatal, tudatlan és kíváncsi, hogy több mindent is kipróbáljak, de ezek olyan témák voltak, amit jelen esetben nem akartam volna boncolgatni. Főleg azért sem, mert Manolonak még véletlenül sem akartam ötleteket adni, hogy még milyen gondokkal nézhetünk szembe.
- Neked kell eldöntened, nekem egyformák - tanácstalanul megvontam a vállaimat és ha már nem beszélhettem le a terveiről, akkor ahogy felálltam, az ujjaimmal felborzoltam a haját egy kósza, széles mosoly kíséretében. - Na gyere, kísérletezzünk - reméltem, hogy volt elég alapanyagunk, mert biztos voltam, hogy több kísérlet után sem lesz olyan, mint amilyennek kellene lennie. A kávémat szürcsöltem a konyhába visszamenve, és ameddig nem érkezett meg a gyerek, ameddig nem volt meg a végleges döntése, a világ összes fájdalmát érezve szedtem elő a hozzávalókat, amikre még emlékeztem, mindegyik közt tartva egy kávékortynyi szünetet is. Ráértem. A telefonomért nyúltam, hogy aztán a nem messze lévő mexikói étterem rendelős oldalát megnyissam, eldöntve, hogy a csirketekercsen túl mire is vágytam úgy igazán anélkül, hogy ne rókáznám el magam. Beszámíthatatlan volt néha a rosszullétem, de most nem akartam ezzel foglalkozni. Nessa legújabb üzenetével sem, amiben épp az aktuális ágybetétjének sikereit és pozitívumait ecsetelte. Komolyan?! Megértem, hogy nem volt gyereke és szingli nőként azzal volt és úgy, ahogy az neki jó volt, de teljesen mások voltunk. Vagyis... nem feltétlenül.
Rámosolyogtam haloványan Manolora, ha felbukkant a konyha bejáratánál. - No?


Manolo & Gaby





And I don't wanna be lonely
So tell me you'll come home
Even if it's just a lie ║►

Manuel Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriela Valderrama
Mûvészet
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Mom & Manolo - let's mature our knowledge
Mom & Manolo - let's mature our knowledge EmptyPént. Feb. 03 2023, 10:17
Gabriela
━━━ "Live your life that the fear of death can never enter your heart."


Nem vagyok könnyű eset, mikor Henry mellettem van. Bele vonom az Őrültségeimbe és ezzel ő is ugyanúgy bajba kerül, mint én. De rábólint, ugyanúgy bűnrészes mindenben mint én. Van mikor megpróbálja kikerülni a dolgokat, de van, mit én sem tudok róla. A szüleimet hívogatja ha akkora slamasztikába kerülhetek, melyből egyedül nem tudok kikecmeregni. De most anyával vagyok, nem a haveromról kellene ódákat zengenem ugyebár! A sütés és főzés nem anya reszortja, mindenesetre amit tudok, azt beletudok kontárkodni abba, amit ő tud. Majd összedobunk ketten valamit, nem érdekel, hogy folyós lesz, vagy túl kemény, megesszük, mert mi csináltuk. Az sem érdekel, hogy csúnyát mondtam, ám a teljes nevem elhangzása automatikusan gyújtja meg bennem a félszt egy nyakbehúzás keretéig. Nem félek persze, csak kicsúszott ártatlanul ez a kis két szavas szösszenetem. Csúnya beszéd. Az. Itthon nem szokás, néha nem figyelek erre, fel vagyok spannolva a sütemény miatt. Ha elrontjuk...szemet forgattam, majd sunyi pillantással figyeltem rá.
- Ha elrontjuk, akkor a tepsiből nyaljuk ki vagy kanalazzuk ki a sütit, ne parázz rá, jó? Nem foglak megvetni azért, mert valamit nem tudsz... - vontam vállat. Tényleg nem érdekelt, hogy ebben csak az apu a tökéletes. Anyát is rá lehet venni, de ő kicsit másképp fog hozzá, másképp csinálja mint mondjuk a másik szülőm. De nem számított. Most nem. Mondjuk máskor sem fog számítani. Amit anya csinál, az úgy tökéletes, azt ő csinálja. Jelen esetben az én kezem is benne lesz. A fényképek igenis érdekeltek, de az, hogy nincsenek itt, hanem másutt vannak, kicsit elkente a szám, de aztán egy mosollyal elrendeztem és a következő szavakkal.
- Akkor majd felkutatjuk azokat is egyszer. - kacsintottam felé, de az elmém már vagyis még a friss kaján volt, amit megrendelünk hamarosan. Nem érdekel, hogy mikor eszem tele magam vele, nekem jelenleg az édesség kell. De hát azzal jól nem lehet lakni, így kell a főétel is mellé. Ami pedig a képek és a mutogatását illeti, a nyuszis képemet csak nem pakolhatja ki. Mi van ha a családon kívül más is meglátja? Ciki. Jó, majd ezer éves képről és történetről beszélünk, de akkor is. Az gyerekkori cikis kép, nem igazán haveri kézre való. Ám vannak menő képek is. De majd egyszer előkotrom. De majd teszünk ki frisseket, mit bánom én. Csak azt a képet dugjuk el jó mélyre. Elő ne kerüljön... ami pedig a sütit illeti. Volt brownie, így amikor a kezembe kaptam a könyvet, át is olvastam a hozzá valókat és elkészítését. Így nem tűnt nagy kunsztnak, de gyakorlatba áthelyezve azért másabb lesz a dolog menete. Vállat vontam kérdésére, hiszen mindegy az, hogy honnan jött a dolog. Tudtam. Ennyi. Nem kell boncolgatni a témát, maradjunk a süti sütésénél.  
- Legyen a sima, de tegyünk bele kávét. Csak nem rontja el. - még mindig a könyvet bújtam, anya érintése a hajam irányába mosolyt csalt ki belőlem. Jelenleg nem zavart, hogy összeborzolta egy részét, hiszen nem rég keltem, eleve úgy áll ahogy. Nincs morgás érte, nincs semmi hadonászás ezen a téren. Most szabad. Anya elindult a konyhában, én a könyvet bújva lassú léptekkel követtem.  
- Neki állhatunk. De sima brownie brownie legyen, vagy kávés brownie? - pillantottam fel rá a könyv mögül, majd letettem a pultra azt. Megkordult a gyomrom és szerintem egész hangosra is sikeredett, jelenleg nem akartam vele foglalkozni. Lekötött az, hogy együtt csinálunk valami okosat, amiben nem velem kell harcolnia. Se apának, sem anyának. Így most józanul köt le egy olyan dolog, amit magam akarok csinálni, egy kis segítséggel. Jó gyerek vagyok én, csak kicsit van hogy szétszórt. Ez minden. Keresem magam a világban.  
- Nincs semmi extra változás benne, csak kávét teszel bele és ennyi. - vontam vállat végül, ahogy újra végig olvastam az egészet. Anya irányába pillantottam, majd szusszantam.  
- Van mérleg? Nem a mi súlyunkat akarom mérni, hanem az a pici... - kézzel is neki álltam mutatni, hogy mekkora darab dologra gondoltam, hiszen csak van itthon. Minden háztartásban kellene, hogy legyen. A miénkből sem maradhatott ki. De nem kezdtem el felkutatni az egész konyhát érte, főleg úgy nem, ha anya egyből tudná, hogy merre találjuk meg. Csak egy szekrény nyitás, ugye?  
- Apa szeret valamilyen sütit amúgy? - fogalmam sem volt erről mondjuk, enni szeretett és főzni is, de hogy a sütikért oda volt-e vagy sem, nah az egy tízpontos kérdés. Meglepném-e apát? Lehet nem is marad belőle semmi, mire haza ér, így nem igérhetek semmit sem.  




Manorama




Gabriela Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Manuel Valderrama
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 14
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 93
★ kor ★ :
19
★ családi állapot ★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge Cf9a4496d1813f048b5ab8c2e1e6c8b91af2929a
¿Crees en el amor a primera vista o tengo que volver a pasar?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 34
★ idézet ★ :
Whatever luck I had, I made.
One thought fills immensity.
Fear is a great motivator.
Elimina todo lo que no tenga relevancia en la historia. Si dijiste en el primer capítulo que había un rifle colgado en la pared, en el segundo o tercero este debe ser descolgado inevitablemente. Si no va a ser disparado, no debería haber sido puesto ahí.

★ foglalkozás ★ :
Tanuló
★ play by ★ :
Benjamin Wadsworth
★ hozzászólások száma ★ :
187
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 77
TémanyitásRe: Mom & Manolo - let's mature our knowledge
Mom & Manolo - let's mature our knowledge EmptyVas. Márc. 05 2023, 19:20

"Being a mother to a boy and helping him discover the world is one of the greatest experiences in a woman’s life, which makes objective goals dull in comparison. The connection between a mother and her son opens the gate to a new world of wonder and love."

Nem. Abszolút nem konyítottam a főzéshez, a sütéshez meg pláne. Hiába voltam anya mellett kiskukta még Panamában, hiába próbálta belém verni Vanessa is a minimális tudást, a tudományom megállt a philadelphia cheesesteak szendvicsnél és az amerikai palacsintánál. Teát és kávét is tökéletesen készítettem, de Miles nem a főztömért vett feleségül, és erre a randik egyikénél jöttem rá, hogy az ő szívéhez nem a hasán keresztül vezetett az utam. Egyszerűen csak.. klappoltunk és ha eleinte rosszul is éreztem magam amiatt, hogy nem tudtam ténylegesen vendégül látni, csak ha rendeltem valamit, vagy ha ő felajánlotta, főz kettőnkre... már nem éreztem emiatt bűntudatot. Lett volna időm gyakorolni a legutóbbi terhességem idején is. Akkor is, amikor itthon voltam Manoloval a születése után, de minden egyes kísérletem csúfos kudarcot vallott.. legalább a fiam lelkes volt, ami nem mondom, hogy átragadt rám is, de ha már eddig is mindent megkapott az életben, amit csak kért, azt hiszem, késő lenne nemet mondanom erre a lehetetlen küldetésre.
Az viszont kevésbé tetszett, hogy Manolo a magic brownie felé kacsintgatott. Így is épp elég nehéz volt rávenni őt, hogy az iskolára koncentráljon, miközben állandóan be kellett mennünk az apjával a szaktanárokhoz, az igazgatóhoz és majdhogynem segget nyalni csak azért, hogy bent maradhasson a suliban, hogy ne csapják ki és egyre fárasztóbb volt mindezt állandóan újra és újracsinálni.. mintha egy olyan mókuskerékbe csöppentünk volna, ami nem hogy lassult, hanem egyre őrjítőbb tempót diktált. Nem tudtam sokszor, hogy mit rontottunk el, ezért is tartottam nagy becsben a nyugodt napjainkat, amiért nem kellett gyomoridegig aggódnom a két Valderrama-fiúért, akik az életem részei voltak. Mindig is azt gondoltam, hogy tudom, mit csinálok, hogy jó anya és feleség vagyok, de mindezt megvétózta az utolsó pár év.. és hónap, amit nem feltétlenül volt könnyű feldolgozni és nem is tudtam... talán ezért kezdtem el néhány évvel ezelőtt eljárni rúdtáncra. Talán ezért kellett Vanessával is találkoznom, aki előtt mertem sírni és kételkedni a házasságomban, a gyereknevelési döntéseimben. De azért az mégis csak más kérdés, ha engedném a fiamat kipróbálni olyan dolgokat, amikkel egyenes úton csúszhat le a mélybe és ami után képtelenség lenne kordában tartani őt. Féltettem és tartottam attól, hogy valóban egyszer olyan helyzetbe és társaságba kerül, ami miatt elveszítheti a jövőjét. Mégsem akartam bevallani ezen félelmeimet. Nessán kívül senki másnak sem, mert azzal beismertem volna mindenki előtt, hogy elbuktam.. hogy kételkedek önmagamban, a családomban, abban az egységben, ami stabil lábakon állt éveken keresztül és ami egyet jelentett az életemmel...
- Szerintem a sima is tökéletes katasztrófa lesz - elpillantva a fiam felé nem feledkeztem meg arról, hogy csak egy vállrándítssal felelt a kérdésemre, de nem akartam legalább vele ma vitatkozni.. - Nem akarunk inkább megnézni egy Youtube videót is a biztonság kedvéért? - érdeklődtem tőle, elhúzva Nessa üzenetét, mintha nem olvastam volna. Nem kellett, hogy Manolo tudja, auntie Vanessa (ahogy piciként hivatkoztunk rá a rokoni kapcsolat hiányában is) olyan dolgokat képes volt leírni és kimondani, amit én még majdnem húsz évnyi házasság után sem. A pillantásom a pultra rakott tojásról a lisztre, cukorra, barna cukorra siklott, csak hogy bólintsak a mérlegre. Sejtettem, hogy a konyhaira gondolt, legalábbis nem volt kedvem a digitálisra pakolni a saját tömegem mellé rakni az alapanyagokat.
- A mosogató felett balra lesz, ha minden igaz és oda rakta vissza apád - nem nagyon szoktuk átrendezni merő szórakozásból a lakást, mindketten ragaszkodtunk a jól megszokott dolgokhoz, mert mindennek megvolt a maga helye. - Leveszed? - néztem Manolo felé, lepakolva a pultra is a bőgrémet, csak hogy alkarral támaszkodva meg a pulton a youtube videók közül kiválasszam a legrövidebb brownie-készítő varázslatot, mintha éppen a Jancsi és Juliska (Hansel and Gretel) meséből a gonosz boszorkány főzetét kutatnám fel. Csak hümmögtem a feltett kérdésre először, mert éppen azon voltam elámulva, hogy a videóban szereplő konyhapult mennyire gyönyörű volt, olyan márványpulttal, ami tényleg igazi volt és nem csak olyan hatású. Szerettem itthon lakni, szerettem ezt a lakást is, mert tőlünk vált otthonná és attól, amivel berendeztük.. még akkor is annak tartottam, amikor Miles nem érkezett haza, amikor dupla műszakot vállalt, amikor pedig hazaért, akkor szinte nem is beszéltünk, csak az ágyba borult a fáradtságtól. Megköszörültem a torkomat, úgy pakolva le a pultra a telefont, hogy Manolo is rálásson a videóra, ha mellém ért a konyhai mérleggel - azt még megismertem.. azért elég sok mindent láttam a kicsivel több, mint negyven évem alatt. Összefontam a karjaim a mellkasom előtt, fel is egyenesedtem és legalább olyan lelkesedéssel figyeltem a videóban készülő sütit, mint amennyire a száraz tananyag kötött le az egyetem alatt, csakhogy itt még koncentrálnom is kellett.. nem mintha annyira nehéz művelet lett volna a folyamata a sütinek, csak hát.. ha a konyhát vesszük és az én munkásságomat, akkor garantált a katasztrófa. Mintha palacsintát csinálnék, csak egy kicsit másképp kell. Plusz kakaó... oké, talán nem gyújtjuk fel a házat.
- Arequipe.. a neve annak, amit apa szeret - mosolyogtam oldalra, hogy végre meg is válaszoljam a feltett kérdését. - Dulce de leche.. másnéven. Van náluk egy fügével kombinált verzió is, arról, amikor ismerkedtünk, ódákat zengett, bár nem sokszor jutottak hozzá odaát - halványult el a mosolyom. Miles nem volt az, aki panaszkodott volna, de nem volt nehéz kitalálnom akkoriban, hogy velünk ellentétben ők nem dúskáltak a pénzben. Sőt, nagyon is szegény rétegből származott, ami apa szemét szúrta régen.. talán még a mai napig is, mert hiába, hogy rokonok lettek, attól még apámnak megvolt a maga véleménye és ha el is fogadta a döntésem, hogy kivel akartam leélni az életem, attól függetlenül még nem kellett velem egyetértenie.. Manuel születése előtt mindent megtett azért, hogy hátraarcot vegyek, csak hogy felnyissa a szemeimet, Miles nem hozzám való, találhatnék jobbat is, pénzes fazont, aki képes lenne eltartani, úgy, ahogy azt kell és nem egy vitám, sőt, inkább veszekedésem volt apámmal emiatt. - Azt mondja, hogy a bolti nem olyan, mint amit régen evett még Kolumbiában. Valahogy más - előszedtem egy nagyobb tálat, amibe majd kerülnek a nyers alapanyagok. Szerencsére nem kellett keleszteni-gyúrni semmit, csak keverem-kavarom förmedvény volt. A vizet feltettem forrni a tűzhelyre.. azt csak nem tudom elrontani.. szóval vízgőz felett kell felolvasztani a csokoládét és a vajat is.. mindent szigorúan laktózmentes verzióban, hogy ne kelljen Manolonak futnia a mosdóra a sütikóstolás után azonnal.


Manolo & Gaby




And I don't wanna be lonely
So tell me you'll come home
Even if it's just a lie ║►

Manuel Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriela Valderrama
Mûvészet
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Mom & Manolo - let's mature our knowledge
Mom & Manolo - let's mature our knowledge EmptySzer. Márc. 15 2023, 07:22
Gabriela
━━━ "Live your life that the fear of death can never enter your heart."


A Youtube video nézése csupa időpocsékolás lehet. Jó, anyának megnyugvás, nekem felesleges, ha liszt kell bele, akkor azt öntök bele, ezen nézni való nincs. De anyának kell, szóval megvárom amíg majd megnézi a videót. A mérleg helye is előkerül, a mosogató felett balra, apa tette el. Mondjuk ezt is totál feleslegesnek gondoltam, hiszen nem lenne jobb csak simán ránézés-érzésre öntögetni az alapanyagokat bele? Vagy az csak a profiknak adatik meg hogy van érzésük ilyenekre? Anya mondjuk ilyen téren tuti érzéketlen, szóval egyikünk profizmusában a sütéssel kapcsolatban nem bízhatunk. Talán tényleg egyszerűbb lett volna egy boltit venni, de ma nem akartam extrémebb programot, azon túl, hogy anyámmal legyek. Az itthoni egymást kikészítjük pedig jó alkalom mindkettőnknek. Hogy mire arra még nem jöttem rá igazán. Anya félelmeire, konyhai tudása terén még nem jöttem rá igazán miért akadnak? Hiszen gyakorlat teszi a mester, ha kicsit több időt áldozna itt, hát menne még egy nagyon egyszerű piskóta is. Hah! Pont én beszélek, hiszen nekem is vannak dolgaim, amiken változtatni kéne, szóval egy szót sem szólok inkább. Még a végén rám verik és kezdhetem el szorgalmazni a hogyan legyünk normális tinédzserek olvasnivaló megíratását. Pfff. A mérleget sikerül közben előkeresnem és levennem a helyéről. Leteszem azt a pultra, közel a mobilhoz, majd ráteszek egy tojást, a biztonság kedvéért, hogy működik-e biztosan. Működik, mutatja az apró könnyű súlyt, így mosolyra húzódik a képem. A videót anya előkereste, nem szeretek ilyenekkel bajlódni, általában a saját részemen kotrok, mondjuk ha elromlik valami, vagy beindítani kell egy játékot, hogyan akasszam ki...és társai. Szóval ilyen sütögetésre én nulla szavazatot adok.  
- Csak szólok...nem kerül fel Youtube-ra, a legbénább konyhai csalódások videói közé. Szóval senki sem fog kiröhögni vagy ilyesmi. Nincs kandikamera eskü, nem azért akartam a sütögetés napot. - biztosítom őt is, bár leginkább magamat, hogy a mai napot békében tölteném, hiszen a szervezetem nagyon hiányolja az édest, szóval fixen ráállt a tudatom most erre. Apa nincs itthon, kicsit ugyan hiányzik a társasága, hiszen akadna programom vele is. De mivel ő nincs, most beérem anyával is, majd legközelebb bepótolom az elmaradott dolgaimat. Sok ilyen van és kezdhető lenne a tanulással, vagy az itthoni segítségnyújtással is. Tudom, nem vagyok mintagyerek és csalódást tudok néha, vagyis hát elég sokszor okozni....de azt nem akarom, hogy anyu is csalódásnak érezze a tudását úgy minden téren. Apa süteményét körbekémlelem gondolatban, hogy mégis mi lehet az tulajdonképpen. Az addig oké, hogy karamell...de csak ennyi? Semmi csinadratta hozzá? Semmi más csak nádcukorral készült karamellizált tejkrém...édesítős dolog... de rendben. Akkor majd legközelebb ennek neki is állok. Anyát ezzel nem háborgatom, mert ettől tuti előbb őszülni fog. Szóval legközelebb egyedül gyújtom fel a konyhát, hogy apának is kedveskedjek...vagy valami.
- Jól hangzik! Majd egy jobb napomon annak is nekiugrok. - széles vigyor telepszik a képemre, izgatottá váltam, apának szeretek a kedvében járni, szeretek vele lenni. Apás napot tartani, de mostanában elhanyagolta az itthon létet. Feltűnt igen, hogy a munkát választotta, de nem tudok mit mondani erre...biztos szükség van a sok pénzre, vagy tudom is én miért ennyire munkabarát párti.  
- A bolti sosem lesz ugyanolyan, mint amit sajátkezűleg csinál az ember. A hazai mindig hazai íz marad anyu. Én se szeretem a bolti cuccok sokaságát, már ami a kaját illeti. Más az íze, mint mondjuk amit itthon készítünk. Mintha ezekben a szívünk-lelkünk is benne lenne. De ez apára igaz leginkább. A suli kaja olyan snassz. Hiányzik belőle az élet, de ott ugye meg van szabva mennyit tehet a sóból a konyhásasszony... - a mobilért nyúlok és visszatekerem a videót az elejére. Mivel is kezdünk? Lemaradtam az elejéről és kicsit bosszant. Jó persze van receptem is hozzá, de akkor mivel is keverjük össze? Máshogy írják és máshogy csinálják.  
- Jó. Ehhez inkább kell még egy kávé! - csak ugratom, hamar behúzom a nyakamat is, majd odébb somfordálok, ahol aztán felegyenesedek. Körül nézek és anyára esik végül a pillantásom. Szivatni nem fogom, ő is ugyanezt csinálja. Inkább kávét akart először, videót és a legközelebbi nem tudom mi lesz, de én neki állok. Nem baj az sem, ha ő inkább a figyelő személyzet lesz... én meg csinálom amit olvasok...
- Nem haragszol? Nem a dolgaim miatt, hanem mert erre rávettelek... - kérdezem halkan csendülő szavakkal. Azt tudom, hogy vannak olyan dolgaim, amiket utál és legszívesebben kinyírna érte, apával az élen. Nem tudok megülni a fenekemen. De most ezt teszem éppen. Megülök rajta és programot és egyben fejtörést, fejfájást okozok anyának.  De most csak kivételesen jót akartam.  
- Amúgy miben süssük? Magasított szarság kellene, amiből nem folyik ki semmi... - váltok hirtelen témát és nyitogatni kezdem a szekrényeket egy magasított falú tepsi után kutakodva. Érzékeny téma persze, de majd kiheverjük, hogy ilyen vagyok. A vajat tuti megtalálom majd, meg a lisztet is...  
- Amúgy ha parázol ezektől a dolgok miatt...ami rád van írva amúgy ekkora betűkkel, akkor te csak figyelj...majd én alakítok valamit. - lépek mellé egy gyors mozdulattal, hogy átkaroljam és csintalan huncut szemekkel nézzek bele az övéibe. Persze a nagyságot azt hatalmas széttárt kézmozdulatokkal megmutattam neki mire is gondolok, de nem bunkóságból. Imádom mindkét ősömet úgy ahogy vannak. Tele hibákkal és tökéletességgel. A hütőhöz lépek és feltárom azt. A tekintetem a vajat kutatja. Kell tojás is és csoki...






Manorama




Gabriela Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Manuel Valderrama
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 14
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 93
★ kor ★ :
19
★ családi állapot ★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge Cf9a4496d1813f048b5ab8c2e1e6c8b91af2929a
¿Crees en el amor a primera vista o tengo que volver a pasar?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 34
★ idézet ★ :
Whatever luck I had, I made.
One thought fills immensity.
Fear is a great motivator.
Elimina todo lo que no tenga relevancia en la historia. Si dijiste en el primer capítulo que había un rifle colgado en la pared, en el segundo o tercero este debe ser descolgado inevitablemente. Si no va a ser disparado, no debería haber sido puesto ahí.

★ foglalkozás ★ :
Tanuló
★ play by ★ :
Benjamin Wadsworth
★ hozzászólások száma ★ :
187
★ :
Mom & Manolo - let's mature our knowledge 77
TémanyitásRe: Mom & Manolo - let's mature our knowledge
Mom & Manolo - let's mature our knowledge Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Mom & Manolo - let's mature our knowledge
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Come on Barbie, lets go party!
» who lets the dogs out – lindy x paul
» Lets go party - Jesus and Flor
» Brothers in knowledge ... too
» Knowledge is power

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: