New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 42 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 32 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Shelley Lane
tollából
Ma 08:09-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Trenton & Rhea
TémanyitásTrenton & Rhea
Trenton & Rhea EmptySzer. Júl. 15 2020, 05:14


to: Trenton
  ------------------------------------------------------       Life is a song. Sing it.       -----------------------------------------
-Hölgyem..
Szinte le sem veszem szemeimet a telefon rikító képernyőjéről, egészen addig a pillanatig, míg meg nem érkezik annak a jómadárnak feltehetőleg az utolsó üzenete. Nem tudom, mi lepett meg jobban; hogy ilyen könnyen sikerült elérnem, hogy eljöjjön, vagy, hogy felkeltettem az érdeklődését, és ezt még be is ismerte. A voksot inkább az utóbbira tenném. Ki gondolta volna, hogy az a nemtörődöm ábrázat..
-Hölgyem! A rendelése!-hajol vigyorgó arcomba a pult mögött álló alak, ahogy aztán már kezeimbe is nyomja a tálcát, rajta ebédemmel.-Kérem adja át a helyet a többi vendégnek.
A felismerés, miszerint a stand előtt voltam képes elbambulni, vaslapátként méri rám csapását, ahogy egy villámgyors „Elnézést.” követve, keresek is magamnak egy szabad asztalt. Amint sikerül végre helyet találnom, habozás nélkül látok neki adagomnak, hiszen a nap során még nem igen akadt alkalmam rendes étkezésre. Tekintetem eközben többször is végigfuttatom környezetemen. Sejtettem, hogy egy gyorsétterem és egy játékterem ötvözése remek ötlet, viszont álmaimban sem gondoltam volna, hogy ennyire magával ragad majd a hely. Az étel, amellett, hogy isteni, rendkívül olcsó is, a létesítmény kulcsa, a játékterem, pedig lazán elrabol jópár órát az ember napjából. Nem hiszem, hogy valaha is láttam volna ennyi masinát egy helyen..a szomszédos teremben lévő laser tag-ről nem is beszélve! Az hétszentség, hogy innen ember nem távozik szomorúan, és akinek szüksége lenne rá, bizony megkapja azt a kellő adrenalin löketet is. Én pedig véletlenül éppen ismerek egy olyan személyt, akinek bőven kijár egy kis lazítás, így nem is volt kérdés, kivel avatom fel Csodaországot.
Célom mellett még a lehetséges korholás is eltörpül, noha valószínűleg a férfi ezzel fogja nyitni az érkezését, amint meglátja, hova is navigáltam őt el. Nézzük csak..
„Most ért véget a műszakom és ezzel kellene fecsérelnem a szabad óráimat? Ezerszer érdekesebb elfoglaltságaim is lennének.”
Valahogy így tudom elképzelni a reakciót, amivel fogad majd, persze a „Miért kellett így megvezetned?” kezdetű szidás után. Ettől függetlenül, továbbra is szentül hiszem, hogy a végcél apropójából szemet hunyhatunk az ehhez hasonló piciny bökkenők felett. Ha pedig csakugyan valami szuper fogadtatással állok elő, talán még a maradást is fontolóra veszi. Kérdés már csak az, mi olyannal tudnék előrukkolni, amire még Könyvmoly is áldását adná.
Akaratlanul is rágcsálni kezdem a szívószál végét, ahogy próbálom elérni, hogy kigyulladjon a kis égő fejem felett, mikor is, egy idegen hangra leszek figyelmes.
-Nem hiszem el, hogy ismét kikaptam!-hangosan csattan a mellettem lévő asztalon a tálca.-A héten már harmadjára állom én az ebédet! Franc fog többet üzletelni veled!-vágja hátba lendületből a társát az idegen, mire végül elcsendesednek a kedélyek, és mind a ketten néma falatozásba kezdenek.
Az a bizonyos villanykörte pedig már ott is pislákol őrülten kobakomnál. Gyors pillantást vetek karórámra, amellyel egy időben ér maga a felismerés is, miszerint, mintegy fél órám maradt Trenton érkezéséig. Felturbózva tempómat, nyomban bepuszilom a csomag tartalmát, majd nyargalok is át a szomszédos terembe, ahol nagyban folyik már az élet. Utam a bejáratnál található pulthoz vezet, hol már neki is állok a pénzszórásnak. A képlet egészen egyszerű. Egy adott összegért cserébe jól megtömheted a zsebed zsetonokkal, amikkel aztán el tudod majd indítani a masinákat, és más egyéb érdekességeket. Ha pedig a szerencse –vagy éppen a tapasztalat- a te oldaladon áll, nem kevés jegy üti a markodat, amit a nap végén egy értékben egyező ajándékra válthatsz be.
Mit ne mondjak, volt szerencsém rácsodálni azokra az „ajándékokra”, és igenis meg kellett állnom a nyálcsorgatást. Valahol ott születhetett meg bennem az elhatározás, hogy már bizony tarolni fogok, akár Trenttel, akár nélküle.
Direkt annyit fizetek, hogy legyen mindkettőnknek elég érméje, ahogy aztán, immáron egy tömött zacskót lengetve indulok meg az egyik „markolós” automata irányába. Nem vicceltem, hogy valamit még el kell intéznem. A géphez érve, már gördítem is be a lyukon az első érmét, hogy aztán szerencsét próbálhassak a hírhedten gonosz szerkezettel. Fogjuk rá, 4-5 odaveszett zseton után sikerül végre kihalásznom azt a figurát, amivel már egy jó ideje szemezek.
Túlságosan is emlékeztetett egy bizonyos valakire, és nem volt szívem otthagyni. Ha pedig nem kell majd neki, annál szívesebben viszem én haza, győzelmem emlékeztetőjeként. Elrejtve a játékot hátizsákomban, visszabaktatok a szomszédos ebédlőbe, rendelek két kávét elvitelre –a flat white, továbbra is üti az americanot- ,majd a fél óra leteltével már a bejáratnál ácsorgok. Jobbomra akasztva zacskó zörög, kacsóimat két pohár foglalja le. Üdvrialgásra ne számítson, ez jelenleg a maximum, amit ki tudok préselni magamból. A többit majd később..
Ahhoz viszont kénytelen lesz betenni ide a lábát.
Öltözet // Let the game begin
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Trenton & Rhea
Trenton & Rhea EmptySzer. Júl. 15 2020, 15:44

R U KIDDIN' ME, RIGHT?

Rhea & Trent

- Ezt nem kapkodtad el… -az ajtó feletti csengő csilingelése nem jelezhette más, csakis Scott érkezését. Szerették volna, hogyha a Miltons nagyobb érdeklődésnek örvend -legalábbis az öreg Mr. Milton soha nem rejtette véka alá azt a kívánalmát, hogy a kis üzletéből valaha, lehetőleg még az ő idejében egy fényes vállalat kerekedjen, amiről mindenki tud, és ami kenterbe veri a legnagyobb cégek munkásságát, de a könyvesboltba nem tévedt be csak úgy, akárki. Nagyratörő álmai voltak az öregnek, nem véletlen, hogy annak idején a tetőtől-talpig brit úriember Amerikába szegődött, hogy ott csinálja meg a szerencséjét, nem a számára mindig túlontúl borúsnak tetsző Londonban. A bolt ugyan megnyitott, de mindig kisüzem volt a legnagyobb könyvárusító óriásokhoz mérten, amikben nem volt lélek, amikben nem volt semmi, csupán a fehér falak mentén felsorakoztatott könyvek, a mesterséges világítás és a temérdek ember, motiválatlan munkaerő. Trenton, bár soha nem kérdezte a véleményét a főnöke, de nem titkoltan nem értett egyet vele. Szerinte a Miltons-t az tette azzá, ami, hogy egészen más volt, mint a többi, hasonszőrű vállalkozás, ami nem a produktumra, hanem a mennyiségre koncentrált.
- Kimaradt egy metró. Egek, ha láttad volna… Őrület! -lendítette a kezét magasba Scott, hogy hitelesebbé tudja tenni az előadását, míg elhaladt az előadópult mellett, hogy a kis bodegába toppanjon, ahol levetette a táskáját, valamint a jókora, Trent szerint sátorméretű kabátját, majd pedig az akasztóról a saját kötényét leaggatva indult vissza a fiúhoz. Trenton a kezében könyvet tartott, az Anyegin lapjait forgatta az ujjai között, a falapon támasztotta az alkarjait, úgy nézte, ahogy Scott, mintha forgószél lett volna, fel-alá rohangált előtte, mígnem megállapodott a kassza vevőtér felőli oldalán, és tenyerével annak élén támaszkodott meg, úgy nézve bele egészen közelről fiatal munkatársa arcába.
- Aha… a metró -bólintott hanyagul, alsó ajkának felvált fölső felhámjának egy kis darabját harapva nézett végig rajta, állával a pólója felé biccentett, amit még nem takart a fekete munkaköpeny, azt lezseren csak a vállára vetette. – És a metróban valaki rád borított egy ketchup-ös tubust, és… -szagolt bele a levegőbe, míg felegyenesedett, a könyvet pedig összezárva, hanyagul dobta azt a másik orra elé. – Falafelt is osztogattak. Bűzlesz, mint egy sarki török gyrosos -fintorodott el, majd kibújtatta fejét a saját kötényéből, és kimászott a kasszagép mögül. Meg se állt a saját cókmókjaiig, amik, mivel az egyetlen asztal mindig dugig volt, az egyik széken pihentek, és elsőként a kabátját egyengette magára, másodsorban pedig a táskáját kapta fel a vállára, hogy teljes harci díszben, egy perc maradási szándékot nem tanúsítva mutatkozzon Scott előtt.
- Legközelebb igyekezz hatékonyabb kifogást találni, hogyha már arra van időd, hogy elpusztíts egy fél gyorséttermet -vetette oda fogvégről, míg feddőn végigpillantott rajta, és a pólója alól kigömbölyödő pohos hasán. – Emma lent van a raktárban, szólj neki, hogy megjöttél, és akkor már azt is mondd, hogy én leléptem, megjegyzem, tizenhét perccel később, mint akartam. Holnap reggel én nyitok, remélem nem lesz baj a zárással, mert nincs kedvem a hibáitokat javítgatni -konkrét volt és lényegre törő, és noha kezében már az airpods tartója kattant, hogy kivegye belőle a füleseket, zavaros zöld pillantását továbbra is munkatársán felejtette. Mikor nem érkezett replika, bólintott, és már épp indította volna zenét, mikor hallotta Scott hangját.
- Trent, várj!
- Hm? -lekezelőn kúszott fel csupán fél szemöldöke, mikor már az ajtóból visszafordulva, kezével a kilincset szorongatva várta, hogy miként folytatja.
- Ugye nem fogsz szólni Mr. Miltonnak, hogy késtem? -mindig ezzel riogatta, így nem volt alaptalan a félelem, és a szemében ijedten csillanó kíváncsiság, amivel figyelte, miközben már fél lábbal kint volt a boltból.
- Ha nem adsz további okot az árulkodásra, nem. Szóval ajánlom, hogy végezd jól a munkádat, Pocak, sok van már a rovásodon -sátáni vigyor kerekedett ajkain, ami felől többek, köztük maga Scott is meg volt győződve, hogy a mosoly egyetlen formája, amit alkalmazni tud. És való igaz, Trentet nem különösebben lehetett azon kapni, hogy bármin is, önfeledten örömködni tudott volna -annak rendszerint nem volt semmi látható nyoma. Nem volt ura az érzelmei kinyilatkoztatásának, így fapofa volt az, amivel rendre a világra tekintett. Ellenben rossz szándékúnak nem volt mondható, így az, hogy húzta Scott agyát, inkább játékos szórakozottság volt, semmint való fenyegetőzés. Arról, hogy késett, soha nem számolt be Mr. Miltonnak, az egyedül akkor tudhatta meg, hogy milyen léhűtő a rangidős alkalmazottja, mikor saját szemével láthatta, amint lóhalálában, de legalább negyed órás elmaradással lépte át a küszöböt.
Csúcsidőszak volt Manhattan utcáin, és úgy haladt azokon, hogy választhatott: vagy embernek megy neki, vagy azok letérítik, és fejjel tompít egy, az utcaneveket hirdető oszlopon. Inkább kockáztatta a „nem látsz a szemedtől?!” haragos visszaszólást többször is, semmint egy napokon keresztül a homlokán éktelenkedő puklit, ami bár nem rontott volna az egyetemen belüli megítélésén vagy hírnevén, ellenben a saját maga férfiúi dacából tudta, nem szívesen látta volna viszont a tükörben azt a vöröslő Mount Everestet valahol a két szeme közti tájékon. Szerette New Yorkot, de nem mindig, nem minden pontját és főleg nem minden időben. Öt óra környékén kifejezetten utálta, mikor véget ért a munkaidő, az iskolák is kihajították az utolsó kölyköket is a termeikből, így egy nagy, felajzott hangyabolyra emlékeztető kupac lett abból, ami máskor, a korai vagy épp, hogy a kései órákban élhető körülményűnek nevezhető út volt. Akkor még a lábuk alatt húzódó, fekete betont se lehetett látni…
Sietett, de nem törte össze magát, hogy időben megérkezzen, legalább öt perce váratta már a lányt, mikor a Times Square után a Hetedik sugárútról a Negyvenkettedik utcára fordult. Szemöldökét ráncolta, és csak tovább húzta az arcát a grimasz, mikor az ajtó felett megpillantotta a cégért, majd az alatt a bejáratnál a senkivel össze nem téveszthető, vörös hajú évfolyamtársát. Köszönve intett a dudálva megálló autósnak, mikor átszaladt előtte, majd lelassítva lépteit, hüvelykujját a táskája vállpántjába akasztva közelített Rhea felé. Füléből a fülhallgatókat a markába zárta, ujjával a hely nevét hirdető neonokra bökött.
- Ugye most csak szórakozol velem? -kérdezte köszönés, bárminemű üdvözlés híján, rögtön rátérve a lényegre. Nagyjából két lépésnyire állt meg tőle, és nem is különösebben adta jelét annak, hogy ő annál közelebb szeretne kerülni a benti dolgokhoz. – Ez nekem valahogy nem tűnik ideális helynek filozófia feladat teljesítéséhez, de, ha kellően nyomós indokkal tudsz szolgálni ahhoz, hogy miért ne forduljak most sarkon, és menjek haza, hogy értelmesen üssem el az időmet, annak tudatában, hogy feltehetőleg nincsen semmiféle dolgunk együtt, akkor maradok. Máskülönben, a miattad való sietés következtében bezsákmányolt kék-zöld foltokat megköszönve intek búcsút, és mondom azt, hogy „majd holnap találkozunk”, feltéve, ha lesz kedvem találkozni -fejét egészen apró szögben biccentette oldalra, kíváncsi szemöldöke magasra szaladt, elkerekített szemeivel akarta kisajtolni a lányból a választ, ahogy nem ügyelve az illemre, gátlástalanul méregette, de szigorúan csak az arcát.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Trenton & Rhea
Trenton & Rhea EmptySzer. Júl. 22 2020, 01:06


to: Trenton
  ------------------------------------------------------       Life is a song. Sing it.       -----------------------------------------
Egy ideje már nem tartja számon, mióta ácsoroghat idekint. Noha, a kezét tenné rá, hogy még 2 perc sem telt el, mégis úgy érzi, mintha éveket hagyott volna maga mögött. Hol a kezében lévő poharakra, hol pedig a járókelőkre sandít, és akaratlanul is elkallódik valahol gondolatai között. A tömeget méregetve be kell, hogy vallja, egy szinten igenis hiányzik neki szülővárosa, Savannah, mely New York-hoz képest eltörpül a maga, mintegy 130 000 lakosával. Egy csendesebb, barátságos környezet, ahova legtöbb kedves emléke köti, emellett pedig, talán az egyetlen hely, ahol úgy igazán otthon érzi magát. Lassan egy éve már, hogy Cargo-val karöltve elhagyták a szülői házat, és a saját lábukra állva indultak neki a nagyvilágnak. Ettől függetlenül ő maga még mindig úgy érzi, hogy egyelőre még nem sikerült teljesen beleolvadnia ebbe a nyüzsgő forgatagba, és ott motoszkál benne a félelem, hogy talán nem is lesz képes rá. Nyitott, energikus személyiségnek vallja magát, ám alkalom adtán igenis ráfér a termékeny csend és az egyedüllét, melyet úgy érez, ezen a környéken nehezen kaphat meg, a saját lakásuk magányát leszámítva. Nem tagadja, hajlamos ráakaszkodni bajtársára, hiszen ezen az idegen helyen ő jelenti számára az otthont, ahova bármikor visszatérhet, ha lelkivilága azt kívánja. Emellett pedig, titkon mindig is irigy volt a férfi remek alkalmazkodóképességére. Neki talán pár hónapba telt és máris otthonosan kezdett mozogni a metropolisz területén, mintha ott született volna. Szabad szellemű, akárcsak a lány, viszont ő nem igényel annyi időt a másikkal, mint fordítva, aminek végül a vöröshajú issza meg a levét. Kénytelen volt önállósodni, és több ember felé nyitni, hogy a jövőben valamikor megtalálja végre a helyét.
Olyannyira sikerül elmélyednie ebben a témában, hogy észre sem veszi, ahogy gondolatai lassan egy másik személyre kezdenek fókuszálni. Ez a személy pedig roppant vegyes érzelmeket, emlékeket hagyott maga után, melyeket a lány még egy évvel ezelőtt egy képzeletbeli ládába helyezett, amit aztán gondosan lakatra zárt, a kulcsot pedig elrejtette valahol, szíve egy apró zugában. A kulcs hollétével csupán ő áll tisztában, ami pedig a ládikát illeti, elég egy, a korábbiakhoz hasonló gondolat, és a szelence tartalma máris kitörni vágyik. Noha a zárszerkezet rendkívül strapabíró, egy erősebb „hullámmal” már nem bírna el.
Pillanatokkal később, a hirtelen érkező forróság rántja őt vissza a valóságba, melyet egy hangosabb szisszenés követ. Csuklójára pillantva, szemügyre veheti azt a méretes foltot, mely felsője ujjvégén és kézfeje egy részén tündököl. Igenis nekiütközött valaki az elmúlt másodpercekben, azonban a világ összes kincséért sem lenne képes rámutatni a tettesre, hiszen sikerült olyannyira kivonnia magát a külvilágból, hogy szinte a koccanásra sem emlékszik. Ennélfogva, már csupán az eredménnyel magával képes kezdeni valamit. A maradék kávét megpróbálja fürgén elfogyasztani, -ha még az ő itala lett volna..-hogy aztán a poharat a szemetesbe hajítva, menthesse a menthetőt. Az „eláztatott” kézbe kerül a megmaradt pohár, míg a szabaddal előkap egy zsebkendőt és először is bőréről tünteti el az italt, miközben a cifra szitokszavak úgy hagyják el ajkait, mint a levegővétel.
A „szerencséje” pedig ugyanolyan, mint eddig bármikor. Trentnek is ekkortájt kell feltűnnie a láthatáron, így aztán nyomban foglalkozhat majd a férfi győzködésével is. Grimaszát látva, már most tudja, hogy nem lesz könnyű dolga. Nagyra nyílnak szemei, mikor a másik egyszer csak átszalad az úton, majd már ott is toporog előtte. Nem szívbajos, az már biztos.
Meg sem próbálja válaszra nyitni ajkait, megvárja, amíg barátja egy szusszal kiadja magából a már várt dorgálást, és csak utána beszél.
Azt meg kell hagyni, hogy sokkal rosszabbra számított..az elnyomott mosolyról pedig, melyet szavai okoztak, már nem is beszélve. Önkéntelenül is egy gőgös királynő jelent meg lelki szemei előtt, ki felháborodva tapasztalja, hogy a nagy kegyesen odaadott idejét csak úgy elpazarolták, emiatt pedig, elhagyva a formaságokat, azonnal lesújt.
Egyetlen szerencséje a lánynak, hogy róla már egy ideje leperegnek az ehhez hasonló csipkelődő megszólalások, így Trenton feddése sem szúrja szíven. Mikor végül a férfi befejezi mondanivalóját, immáron rajta a sor, hogy beszéljen.
-Talán, csak egy kicsit.-mormogja orra alá a szavakat, ahogy megemelve fejét, tekintetét a másikéba  mélyeszti.-Tudnál más okot mondani, ami miatt eljöttél volna erre a helyre? Nem nyithattam azzal, hogy „Szia Trent, Rád férne már egy kis szórakozás, nincs kedved eljönni velem zombikat lövöldözni?”.-tarkóját vakarja, ahogy eljátszva a gondolattal, megenged végül magának egy halvány mosolyt.-Másodpercek alatt tüntetnéd el a nevem a névjegyzékből.
Röpke szünetet tart, ami alatt rendesen összeszedni gondolatait. A következő másodpercekben csupán meglengeti barátja előtt a még ép pohárkát.
-Lógtam neked egy kávéval, amit én betudtam a kért üdvrialgásnak, viszont..fogjuk rá, nem úgy alakultak a dolgok, ahogy terveztem.-lopva vet egy pillantást eláztatott ruhaujjára, hogy Trent is értse a célzást.-Emiatt pedig, kénytelen vagy elfogadni az általam favorizált verziót.-biccent pohara felé.-Hacsak nem ragaszkodsz annyira az americano-hoz, -ami megjegyzem, teljesen ingyen lenne-, hogy kénytelenek legyünk bemenni és venni egy újabbat.
Mosolya továbbra is arcát díszíti, ahogy a szemkontaktust azóta is szilárdan állja.
-Mindemellett, megígértem, hogy bebizonyítom, nem tartozok a Starbucks rajongók körébe. Mindent egybevetve,  szinte már köteles vagy velem tartani.-a görbület lassan egy széles vigyorrá alakul, melyet nagy büszkén villogtat a másik előtt.-A foltokért viszont nem vállalok felelősséget, mert nem kötöttem az orrodra, hogy siess annyira, hogy összetörd magad. Ettől függetlenül, mégis megtisztelve érzem magam, hogy igyekeztél. Köszönöm.
Az elkövetkező percekben már az ajtónál toporog, ahogy megcsörgeti a karján lógó zacskó tartalmát.
-Nem fogsz unatkozni, erre szavamat adom. És talán a végén még azt is belátod, hogy nem is volt olyan rossz ötlet maradni.-kitárja az ajtót Trent előtt.-Nos, hajlandó vagy velem felfedezni Csodaországot?

Öltözet // Let the game begin
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Trenton & Rhea
Trenton & Rhea EmptySzer. Júl. 22 2020, 15:38

R U KIDDIN' ME, RIGHT?

Rhea & Trent

Sokan sérelmezték azt, hogy nem olyan, mint a nagy átlag. Nem volt ez alól kivétel az anyja, sőt, ő volt ennek legnagyobb érdekképviselője, akinek nem egyszer okozott álmatlan éjszakákat azzal, hogy egyszerűen képtelen a saját maga korosztályának megfelelően viselkedni, velük kapcsolatot létesíteni. Kilógott a sorból, pont, mint egy gyümölcsösnél az almák közé került nektarin. Meglehet, elsőre észre se veszi az ember a különbséget, átsuhan a tekintete felette, és egy kaptafa alá veszi a többivel, de, ha csak egy kicsit is több figyelmet fordít rá, észreveheti az eltérést. Trenton volt az a bizonyos nektarin, és ami őt illette, nem bánta, a maga módján még örült is annak, hogy nem egyike lett a sorozatgyártott fiataloknak.
Emlékezett azokra a régmúlt, gyerekkorabéli estékre, mikor hiába dugták Freddie-t és őt ágyba a szülők, leszegődött a lépcső tövébe, elmondása szerint vízért indult, csak odáig soha nem jutott el, és az egyik alsóbb fokon letelepedve, felhúzott térdeit ölelve hallgatta, ahogy a bal kézre eső, az előszobáról leválasztott nappaliban az anyja perlekedik az apjával. A feloltott lámpa fénye körbefonta az asszony erős mozdulatait, a sziluettje árnyjátékot festett a bejárati ajtóra merőleges falra, ahogy hevesen gesztikulálva, fel-alá járva szónokolt a férjének, aki, Trenton feltételezései nyomán halálra vált nyugalommal hallgatta azt, ahogy a felesége kárál. Mr. Dempsey-t soha nem lehetett kihozni a béketűréséből, ő volt az idealizált béke szigetének materializált kiadása, aki kedves volt, mosolygós, odaadó férj és apa, tisztes családfő, ellenben erős érvrendszerrel és határozott meglátásokkal rendelkezett. Bizonyos esetekben régimódi volt, így a szexualitásban rejlő „másságot”, mint betegséget tartotta számon, a különböző, valós horderejű kórokat viszont úgy fémjelezte, mint humbugot, sületlenséget. Szerette a fiait, ehhez kétség sem fért, de azt, hogy bármiben is kitűntek volna a megszokott kategorizálásból, nem tűrte volna. Evégett gyakorta ellentmondott minden lében kanál, heves természetű feleségének, aki kétségbeesetten hangoztatta, hogy „valami baj van Trent-tel”. Az apja, számára legalábbis akkoriban úgy tűnt, jobban bízott benne, és abban, hogy nem betegség, nem autizmus, de még csak asperger se áll a befelé forduló személyisége mögött, egyszerűen csak ilyen. Mint utólag kiderült, neki volt igaza. Végezetül, Mrs. Dempsey megnyugtatása végett teszt alá vetették, és a specialista elmondása szerint a fiúnak nem voltak ilyetén jellegű problémái.
Tehát Trenton papírt kapott arról, hogy ugyanolyan, mint bármelyik más korabeli gyerek, tinédzser vagy fiatal felnőtt, éppen melyik életszakaszban járt, mégse volt igaz, és bár az anyja két egészséges fiúval büszkélkedhetett, őt se nyugtatta meg az orvosi szóval nyert igazolás. Hiszen idővel ő is azon hibába esett, hogy a kisebbikét akaratlanul is elsőszülöttjéhez hasonlította. Freddie, Trent bátyja pedig köztudottan ’social butterfly’ volt. Szerette a nyüzsgő életet, tele volt barátokkal, jobbnál jobbakkal, akikkel ellógott hazulról, hogy nyélbe üssenek egy görbe estét akkor is, ha a szülők helytelenítették azt. Népszerű volt, népszerűvé tette magát a saját magabiztosságával, magába vetett hitével, optimizmusával. Az anyjuk az ő példájából okult, és bár férje rendre visszakozásra intette a témában, ő csak kötötte az ebet a karóhoz, és kisebb gyerekétől is erre utaló magatartást várt volna el. Hiszen annak idején Mrs. Dempsey is kapós volt: pomponlány, diákönkormányzati elnök, az egyetemen a hallgatói önkormányzat tagja, kiváló tanuló, a tanárok kedvence, mégis élén járt a szociális eseményeknek, melyeknek köszönhetően számtalan ismertséggel büszkélkedhetett. Később, mikor megszületett két gyermeke, felhagyott addigi munkájával, és teljes állású anya lett, de akkor is megtalálta a maga feladatköreit, így a szülői munkaközösségben vállalt szerepet, ott volt minden jótékonysági eseményen, szívvel és lélekkel. Jógázni járt a barátnőivel, könyvklubot alapítottak, grillpartikat adtak. Kertvárosi anyuka lett, de imádta. Vele ellentétben, aki a környékük leghangosabb hangja volt, Mr. Dempsey halk szavúnak bizonyult, bár úgy is mondható, hogy nem is különösebben juthatott volna szóhoz szíve választottja mellett. Trenton kétségkívül rá ütött.
Nem volt sok barátja, igazán közeliből még annál is kevesebb akadt, de tény volt, hogy a vörös hajú lánykát, akivel csupán a közös órák sodorták össze, annak tartotta, mégse mentesült a csípős megjegyzéseitől, ezáltal abban a pillanatban sem, mikor az egész várost átszelő sietsége után lelassított előtte.
- Aha… hát, csak, hogy tudd, nem szeretem, ha bárki is a hülyéjét járatja velem -világosította fel dacosan, haragvó zsörtölődéssel a hangjában. Nem feltételezte ugyan, hogy Rhea rosszat akart tenni azzal, hogy odacitálta, csak nem látta a mögötte rejtező szándékot, és talán nem is különösebben akarta azt megérteni.
- Egyetlen egy okot se tudok neked mondani, amiért eljöttem volna, és nem is véletlenül. Nem szeretem az efféle dolgokat -biccentett a bejárat irányába, pont olyan sértett grimasszal, mint amikor egy gyerek elé a rántott hús helyett kirántott halrudacskákat tesznek, krumpli helyett pedig brokkolit és kelbimbót kap. – Pontosan ezért -bökött a lány felé céltudatosan, mintha a szavait kívánta volna nyomatékkal leszögezni. – Mert nem akarok „zombikat lövöldözni” -tette a levegőbe karmolt macskakörmök közé a szavakat, lekezelően és pimaszan. Trenton nem értette a kikapcsolódás ezen fajtáját, és mikor bátyja annak idején fekvőgipsszel a lábán a barátai híján vele múlatta az idejét, szintén nem tudta őt meggyőzni a PS előtt kalamolva, hogy neki ez fene nagy szórakozást kell, hogy jelentsen. Ő inkább volt az, aki felcsapta a laptopot, elsötétített szobájának rejtekében bevágódott az ágyába, hátát a hűvös falnak vetve nyújtózott el, majd elindított egy filmet. Nem zavarta az se, ha már megközelítőleg százszor látta, ő akkor is örömét tudta lelni benne, nem különbül egy rongyosra lapozott könyv soraiban, amikben mindig sikerült valami újat, valami mást felfedeznie. Más jelentőséget társított bizonyos mondatokhoz, más szemszögből, más karakter látásmódjával értelmezte azokat. Az olvasás amúgy is örömteli pillanatait még tovább fokozta.
A lány mogyoróbarna szemeit tanulmányozta, ahogy azok szorosan tartották az ő, kékesbe hajló, mégis egyértelműen zöldnek mondható tekintetét. Eltökéltnek hatott a melegséget árasztó szempár, olyannak, ami magabiztosságot mutatott annak tükrében, hogy márpedig ő be fogja juttatni Trentet, ha kell, önkezűleg taszigálja be az ajtón.
Elcsigázottan vezette pillantását a ruhaujjra, majd vissza Rhea arcára, és elgyötörten, egészen lemondóan sóhajtott, amivel a szerencsétlen manővert illette.
- Köszönöm! -hálálkodott, mikor hosszú zongoristaujjait a felé tartott papírpohár köré fonta és mintegy bizonyosság céljából az orrához emelte, hogy először az illatának aromájából nyerhessen ízelítőt, csak azután kortyolt belőle. – Na nem, mintha akkora kárt szenvedett volna a barna pulcsid a kávétól, de azért azt elárulhatnád, hogy hogyan sikerült a csuklódra önteni, nem pedig magadra -biccentett állával a keze felé, majd tenyerét terpesztve saját pólójának anyagán érzékeltette, hogy mire is gondol pontosan. Ő, de annál is inkább a pólói rendszeres elszenvedői voltak a figyelmetlenségének, ugyanis rendre több dolgon ügyködött, ahelyett, hogy teljességgel egy feladatra összpontosított volna, így a heves mozdulatai közepette volt, hogy sikerült bögréjének vagy poharának teljes tartalmát az aznapi ruhakölteményére borítania. Megfontolt és alapos embernek tűnhetett, és alapvetően az is volt, de, ha az aktuális projektje felől támadtak elkötelezett és termékeny gondolatai, azokat szerette minél hamarabb lekörmölni, de legalábbis nyomot hagyni róluk, hogy azt a későbbiekben ki tudja dolgozni. Ez pedig többször okozta már a vesztét, volt, hogy a laptopja, vagy a teljes jegyzetgyűjteménye megsínylette azt, hogy hirtelen volt és megfontolatlan.
- Te most lényegében megzsaroltál engem? -kérdezte bizonytalanul, sűrű szemöldöke alatt szemei résnyire szűkültek, rosszalló pillantással, de habókosan bazsalygó mosollyal figyelte a lány arcát. – Ez New York -rántotta meg a vállát. – Ha nem siettem volna is kikötött volna egy-két oda nem illő könyék a bordáim között, összegubancolva azokat, szóval nem is annyira a te sarad… egy kicsit azért de, ezt nem vitatom el tőled, de főleg a nyüzsgő városé -szabad kezének hüvelykujját hanyagul fűzte táskájának vállpántjába, hogy megigazítsa a lefelé csúszó, szokásához híven alaposan megrakodott tarisznyáját.
Figyelmesen kísérte végig kíváncsinak hatható tekintetével a lány mozdulatait, míg előle a bejárati ajtóig igyekezett, majd felé, mintha csalétek lett volna, megzörgette a teli zacskót. Trenton kisvártatva emelte szájáig a poharát, nem válaszolt a kérdésre, csak pimaszul felvont szemöldöke alól szemlélte a lányt, míg kortyolt az italából. Ízlelgette azt pár futó pillanatig, ránézett a pohárra, mintha összetevők után kutatott volna, elkönyvelte magában, bár az istenért nem vallotta volna be, hogy nem is olyan rossz, mint amire számított, majd újból Rhea felé tévedt a tekintete.
- Legyen -válaszolta fukaran, és mintha a túloldalt egy foggyökérkezelésre várakozó orvos várta volna, úgy, lépteit egyre lassítva szegődött a nyomába. – De azért ne bízd el magadat -mondta, mikor mellé érve elnyúlt a feje mellett, hogy megtámassza az ajtót, így engedve őt maga elé. – El se hiszem, hogy rávettél… -dünnyögte elégedetlenül, korholta az ötletet, mégse futamodott meg, maga se tudta volna megmondani, hogy mi végett.
Belépve körbeszemlélt, alaposan lemeózta a látottakat, amúgy is kifejezéstelen arcán a szokottnál is kevesebb mimika rándult meg, de nyilvánvaló volt, hogy nem nyűgözte le a látvány. Pár nagyobb korttyal felhajtotta italának megmaradt hányadát, majd a fal melletti kukába hajította a poharát.
- És miért is jó ez nekünk? -érdeklődött a lánytól, aki nálánál lényegesen tapasztaltabbnak tűnt e téren. – És fontosabb, hogy miért is engem tartottál erre megfelelő partnernek? Nem, mintha ne hatna könnyekig, hogy ezek szerint gondolsz rám, de miért nem akkor, amikor nem efféle interaktív tevékenységbe kell bonyolódni? -hozakodott elő az általa sérelmezett kérdéssel, és mellkasa előtt font karokkal, súlyát ide-oda helyezve a lábai között, feltéve, ha nem indultak el közben, mert akkor Rhea-t követve jelezte, hogy erőteljesen idegenkedik a témában.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Trenton & Rhea
Trenton & Rhea EmptyCsüt. Júl. 23 2020, 03:36


to: Trenton
  ------------------------------------------------------       Life is a song. Sing it.       -----------------------------------------
A napokban többször is megfordult a fejében a kérdés, miszerint édesapja mégis, hogy volt képes annyi éven át elviselni szélvész természetét? Nem egy olyan alkalmat tudna feleleveníteni, mikor egy átlagos felnőtt talán sírva szállt volna repülőre és már rég maga mögött hagyta volna az államokat. Példának okáért, mikor nem talált kellő nagyságú vásznat, amire festhetne, mire aztán szembetalálta magát a ház távolba nyúló, hófehér falával. Az olvasó elégedjen meg azzal, hogy a kis családi páros az elkövetkező napokat vakolással töltötte, majd a következő héten a friss havat is kenterbe verő házikó végül egy sokkal melegebb árnyalatot kapott, mely azóta is vígan köszönti az arra járókat. Megesküdne rá, hogy apja titkon örült annak, hogy műalkotása vásznául a falat használta, mert így legalább döntésre juthatott a sorsdöntő kérdésben, hogy érdemes-e a ház újrafestése vagy sem.
Ha már itt tartunk, tisztán emlékszik még arra az alkalomra is, mikor a kutyájuk a szomszéd frissen vágott füvére piszkított, amiért hatalmas dorgálást kaptak az ott lakó boszorkánytól, ki aztán egy nap el is üldözte az ebet. Az akkor még 11-et taposó kölyök válaszul egy magányos este folyamán tojásokkal díszítette ki a hölgy otthonát.
..Arról már egy szót sem volt hajlandó ejteni, hogy a házőrző 2 nappal később hazakerült. Erről senkinek sem kellett tudnia, főleg nem annak a házisárkánynak.
Hogy mivel intézte el ezt az egészet a volt hadnagy? Egy hét szobafogság, mint jogos büntetés, viszont a lány sosem fogja elfelejteni azt a pár másodpercet, mikor édesapja, mellé állva, finoman vállon bökte, és halkan mormolt valamit az orra alatt. A szavak szinte az emlékeibe vésődtek.
„Tagadni sem tudnád, kinek a lánya vagy, kölyök.”
Látta azt a féloldalas mosolyt, lehetetlenség lenne meggyőzni, hogy csak beképzelte.
Mindent egybevetve, nem volt ő OLYAN rossz gyerek... sokkal inkább „lázadó”vagy éppen „öntörvényű”, mellyel kétség kívül édesanyjára ütött. Viccesnek találta, hogy Freya gyermekkoráról leginkább a családfő meséiben esett szó, és így történt ez fordítva is, a férfit illetően. Még így, felnőtt fejjel is folyton megmosolyogtatja a gondolat, hogy mennyire előtérbe helyezték egymást szülei. Freya, mint a zabolátlan vörös szélvész, és Reist, a hű katona, szerelme örök hőse, védelmezője.
Egy esti mese sem ért fel ezekkel a történetekkel.
A mélybarna szempár lassan emelkedik az előtte állóra, ahogy szinte már önkéntelenül is eljátszik a gondolattal, hogy a befelé forduló könyvmoly vajon meddig fogja szusszal –avagy ép ésszel- bírni mellette. A kigondolt eredmény nem éppen kecsegtető, mégis apró mosolyt csal arcára. Tétjeit megtette, innentől már minden Trenten múlik.
-Döntő többségben ezt senki sem szereti. Viszont, ha nem létezik más megoldás, kénytelen az ember ehhez hasonló „mocskos módszerekhez” folyamodni.-ingatja fejét egy vállvonás kíséretében, majd miután a férfi egyetért korábbi kijelentésével, folytatja.-Kipróbáltál már valaha is „efféle dolgokat”? És itt nem csupán a videojátékra gondolok. Engedd el egy kicsit a képzeleted, és gondolj bele, hány fajta masina vár ránk odabenn, hogy megszínesíthessék ezt a napot.
Tisztában van vele, mennyire is utazott veszélyes vizekre azzal, hogy a benti alkalmatosságokról kezd el neki mesélni, ám kockáztatott. A szinte már várt grimasz láttán, most már nem tartja magában a feltörekvő kacajt. Hihetetlen, hogy egy gőgös királynő, másodperceken belül képes egy morcos kölyökké változni, aki csak azért sem lépi át az iskola kapuját. Arról, hogy mi rejlik, fogalma sincs, hiszen az első napjáról beszélünk, viszont a pletykák, és egyéb szóbeszédek igenis azt állítják, hogy a tanoda egy szörnyű hely, ahol a gyermekekkel még nagyobb borzalmakat művelnek. Ez esetben a lány kénytelen egy jó szándékú tanárrá válni, akinek szánt szándéka megmutatni a viszolygó ifjoncnak a suli pozitív, vonzóbb oldalát is, és mindössze remélni meri, hogy képes lesz megszerettetni vele a témát.
-Ha tudnád, milyen szívesen átmennék most nagymamába..-a halkabb megjegyzést sokkal inkább magának szánja, ezt hirtelen témaváltása is jelzi, ahogy fegyvert formálva kezeiből, pillanatokon belül a falhoz simul.-Gondolj csak bele. Ha éppen nem is zombikról beszélünk..milyen klassz lenne, legalább egy kicsit is átélni mindazt, melyekről általános esetben, csak a könyvekben olvashatunk.-„pisztolyát” feje mellé emeli, és átszellemülve kezdi környezetét kémlelni, mintha ténylegesen is ellenséges területre merészkedett volna.
Tekintetét hirtelen emeli a férfira, és bátor harcos módjára, nyomban támad, nehogy ő essen el először. Mindez jelen esetben annyit tesz, hogy két mutatóujját, melyek a fegyver csövét képzik, Trent mellkasához érinti, míg a szemkontaktust továbbra is tartja. Ahogy kilép végül szerepéből, ismét megjelenik orcáján a már védjegyévé vált féloldalas mosoly.
-A játék csupán egy kiindulópont. A mögöttes tartalom, vagy, hogy mit teremtesz belőle, kizárólag csak Rajtad áll. Merj álmodni.-ereszti el végül „foglyát”, ki aztán megemlíti kidekorált ruhaujját. –Ha gondolod, megmutathatom.-ördögi árnyék vetül mosolyára, mialatt ismét zárva a távolságot, szó nélkül fog rá kezére, mely a kávét tartja.-Most figyelj..
Finoman mozgatja kézfejét, ahogy egy kicsit messzebb tolva a karját testétől, ujjai a férfi csuklójának két szélét érintik, mely által könnyedén tudná fel-le mozgatni az oldalasan álló kezet.
-Éppen a gondolataidba mélyülve ácsorogsz idekint, mikor egy figyelmetlen gyalogos csak úgy „Hopp!”, neked koccan.-érzékeltetve a mondat tetőpontját, óvatosan megmozdítja a másik kacsóját.-Nem beszélünk hatalmas ütközésről, de ahhoz éppen elég, hogy a fél kávé itt landoljon.-ütögeti meg alkarját, majd a bemutató végeztével ellép a férfitól.-Ha kárt nem is szenvedett, hagyott egy akkora foltot maga után, amire, ha azt mondod nem látod, helyszínt váltunk, és a szemészetre látogatunk el. Nem tudom mondjuk, hogy szerencsém-e, vagy sem, de engem például nem igazán zavar. Elmenne akár egy díszítő elemnek is.
Pontosan tudja, mekkora sületlenségek is hagyják el ajkait e másodpercekben, viszont nem hazudott, tényleg nem zavartatja magát annyira. Nem éppen azon hölgyek táborát erősíti, akik egy ilyen után már rohannának is haza váltóruha után kutakodva, mivel egy baráti összejövetelen nem láthatják így őt mások. Brrr, már a gondolattól feláll a szőr a karján.
Trenton következő kérdését illetően, mindössze nagyokat pislog irányába, tömör feleltét pedig az ártatlanok színlelt tudatlanságával adja elő.
-..Megeshet?-ez esetben tökéletesen véka alá rejti feltörekvő mosolyát.-Ha már így, nagy kegyesen leemelted rólam a vádakat, könnyű szívvel mondom; ilyen ez a város.-ahogy önuralma fogyatkozni kezd, ajkai alig észrevehetően kezdenek el felfelé ívelni.
Az elkövetkező percekben pedig megszületett barátja végleges döntése, mely egy pillanatra igenis meglepte a lányt. Meg volt róla győződve, hogy Trent ma semmiképp sem fogja betenni ide a lábát, ezért kénytelen lesz egy másik időponttal, és jobb fedőszöveggel előállni a következő alkalomkor..vagy akár kezdhetne máris az igazsággal, és mindössze remélheti, hogy azután még szóba áll vele a másik. Ebből kifolyólag, már magyarázatot sem érdemel az a, közel 1000 wattos vigyor, mely egy jó darabig ott fog díszelegni orcáján.
-Oh, dehogy fogom!-legyint gyorsan egyet, majd azért mégis hozzátesz egy apróságot.-Én csupán bízom a saját képességeimben.-hangja sejtelmessé válik, ismét játszik sorsával, és húzza egy kicsit a férfi agyát.
Mikor előreengedik, köszönetként aprót biccent Trent felé.
-Remélem tudod, hogy innen már nincs visszaút.-ad választ duzzogására, majd amint beér, nyomban környezetét kezdi kémlelni, potenciális játékok után kutatva, melyeket talán a könyvmoly is élvezne.-Mit szólnál ahhoz, ha Rád hagynám ennek a kérdésnek a megválaszolását?-pislant fel barátjára.-Rá fogsz érezni egyszer csak, ebben biztos vagyok. És, hogy miért pont te, hm..esküszöm, ezen én is elgondolkodtam egy ideig.-állát kezdi morzsolni, miközben folytatja a színészkedést.-Sokkal könnyebb dolgom lenne egy nyitottabb személyiséggel, aki minimum fele annyira bolond, mint én. Lehet, rossz döntést hoztam?-emeli végül a mellette állóra kérdő tekintetét, majd felhagyva a színjátékkal, megenged magának egy ismételt fejrázást, melyet egy jókedvű görbület követ.-Nem. A lehető legjobb embert választottam. Egy igazi könyvmolyt, akinél mondhatni, küldetésként fogtam fel, hogy egy kicsit kirángatva a termékeny csendből, egy egészen másfajta módját mutassam be a kikapcsolódásnak. És csak, hogy érzékeltessem, milyen jó szívem van, nem erőltetem Rád a maradást, bármikor kisétálhatsz, ha úgy érzed, nem bírod tovább. –le kellene tagadnia a nevét, ha nem toldana hozzá mindehhez egy kedélyeket felborzoló megjegyzést.-Azzal mondjuk, lerombolnád a beléd vetett hitemet..de ezzel nem is érdemes foglalkozni!-legyint párat, mire végül megpillantja a tökéletes masinát.
-Engedelmeddel, bemutatnám, miről is beszéltem odakint.-indul meg az egyik, fegyverekkel ellátott játék felé.
Az efféle gépezeteket direkt két játékos számára készítik, így nem lesz olyan gondjuk, hogy felváltva kellene megbirkózniuk a játék által eléjük helyezett akadályokkal. Immáron az automata mellett toporog, onnan fordul vissza Trent felé, ujjai között egy zsetont billegetve, melyet aztán a fekete kabátos felé nyújt.
-Hatalmas küzdelem áll előttünk, szóval készüljön katona.
Öltözet // Let the game begin
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Trenton & Rhea
Trenton & Rhea Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Trenton & Rhea
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Trenton & Rhea
» Trenton Dempsey
» Valentina & Trenton
» Trenton & Adelaide
» Rhea Osbern

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: