New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 58 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 57 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Winiefred Poole
tollából
Ma 01:52-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:56-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:51-kor
Jay Harrison
tollából
Tegnap 22:37-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Tegnap 22:14-kor
Tyra Greene
tollából
Tegnap 22:10-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:04-kor
Evangeline Ward
tollából
Tegnap 21:46-kor
Evangeline Ward
tollából
Tegnap 21:44-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Elyse O’Donnell
TémanyitásElyse O’Donnell
Elyse O’Donnell EmptyKedd Márc. 03 2020, 22:22
Elyse Kendall O’Donnell

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Elyse Kendall O’Donnell
Becenevek:
az Elyse megteszi.
Születési hely, idő:
1995. Dec. 03.
Kor:
25
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Heteroszexuális
Családi állapot:
Egyedülálló
Csoport:
Törvényszegők
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Columbia University / már végzett
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Kieran O´Donnell jobb keze/cserejátékosa
Ha dolgozik//Munkahely:
Családi üzlet
Hobbi:
Íjászat, úszás, írás, történelem, ruhák.
Play by:
Tábata Menegon

Jellem
Külsőmet tekintve. Vörös hullámos haj, huncutan csillogó zöldesbarna szemek, fehér bőr, szép, formás test, és így tovább. Elég rám nézni, minek ezt ecsetelni? Ami a belső tulajdonságaim illeti, na itt jön a bonyodalom.
21 évesen, a Columbia egyetem diákjaként:
Vannak terveim. Ki szeretnék szabadulni a családom által előírt béklyóból. Még mielőtt megszülettem volna eltervezték a sorsom. Én viszont igyekszem elkerülni ezt, és bár mindenki tudja ki vagyok, mást látnak, mint a valódi énem. Senki sem mer megismerni. Csak a családom vagyonát látják, és a felszínt. Nem csak egy pomponlány vagyok, tökéletes ruhatárral, bulikkal, és pasikkal, aki bármit megengedhet magának. Nem. Tény, használom a családom pénzét, és kiélvezem a befolyásuk, de a mellettem lévő testőrök bizonyítsák azt, hogy nem minden arany, ami fénylik.  Ír vérem van, maffia vér, Az O´Donnell vér bennem is van, anyai ágról. Ellenzem az életvitelük, ugyan, de ha a családomról van szó, nem kegyelmezek. Azért nem kell félni, többségében nem gyakorlom ezen hatalmam. A fiatal éveim igyekszem kiélvezni, amíg tehetem. Az a bizonyos felszín azt sem mutatja, hogy bizony intelligens vagyok, ezen belül kedves, és segítőkész. Csak az a fránya felszín, és ehhez még adjuk hozzá az ír vért, a gazdagságot, és kész az előítélet. Szólni azonban senki nem mer. Hogyan is tehetnék? Féltik az életük. Én pedig tovább játszom a szerepem. Azért egy dolgot, el kell ismernem, amiben nem tévednek az emberek. Imádom kiélvezni a férfiakat! Főleg akkor, ha én irányítok. A családom persze ettől is kikészült, hiszen egy O´Donnell volnék ügyelnem kell a hírnevemre.

25 évesen, az ír maffia, az O ´Donnell család aktív tagjaként:
Az egykori pompon lány már a múlté, az ír maffia aktív tagja vagyok, és Kieran O´Donnell jobb keze. Hiába volt minden ellenkezésem, végül kénytelen voltam én is a családi üzletben elhelyezkedni. Az a bizonyos ír vérem kötelez arra, hogy tegyem azt, ami nekem elrendeltetett. Az elmúlt négy évben pedig sok vér tapadt a kezemhez, ami éjjelente álmomban kísért. Szenvedek, mert legbelül még mindig nem tudom elfogadni a sorsom, viszont nem mutathatom a gyengeség legapróbb jelét sem.
Szóval ez lennék én a bonyolult jellem, aki több, mint aminek látszik. Mintha egyszerre két ember élne a lelkemben: az a lány, akinek fontos volt, hogy merjen álmodni, mást tenni, mint az elvárások, és az a nő, aki elveszett a családja által kreált sötétségben.  
Múlt

“A család mindig az első, sosem mondhatsz le róluk. Bármit is tesznek érted vagy ellened, egyedül bennük bízhatsz.” [Ezel - Bosszú mindhalálig c. film]

Az én sorsom már születésem előtt eldőlt. Azonban én mégis próbáltam tenni ellene. Nem azt tenni, amit a családom elvár. Aztán rájöttem, felesleges, mert úgy sem tudom őket meggyőzni, hogy én többre születtem. Belül semmivel sem értettem egyet, egy tettel sem, de közben azt mutattam, hogy mégis. Apám nem volt ír, édesanyám, aki egy O´Donnell egy amerikait választott. Ez pedig megbocsájthatatlan volt. Az apja mást nézett ki neki, ő mégis az édesapám választotta. Hogyan sikerült mégis hozzámennie? Addigra már terhes volt velem, és a nagyapám megkegyelmezett nekik. A lányát mindig is többre tartotta a fiánál, a kedvence volt, de ez akkor is bűn volt. A kegyelmet mégis megkapták. A szó, amit keresünk a CSODA. Ez nem volt jellemző ebben a családban. Viszont az ára is meglett ennek. Az apámnak be kellett szállnia a családi vállalkozásba (=csatlakoznia az ír maffiához). Megtette, és azóta is aktív tagja, illetve James O´Donnell, a nagybátyám jobb keze. Édesanyám pedig a maffia feleségektől eltérően nem csupán bábként szerepel, hanem aktív tagja a bátyja, és a férje mellett. Örülök? Nem mondhatnám. Ami engem illet, én pedig Kieran mellett vagyok. Ő az unokatestvérem, az örökös, az ír herceg, a család büszkesége stb. Jobban örülnének nekem, ha én is férfi lennék, ebben biztos vagyok. Mégis én lettem a B terv Kieran után, amibe senki nem akar belegondolni, de ebben a világban kell. Közben igyekszem kimaradni amennyire lehet, élni az egyetemista életem, de annak is vége nemsokára, végzős vagyok. Aztán nem tudom mi lesz. A családnak kell majd dolgoznom, de én nem akarok. Így sem örültek, hogy nem jogra mentem, hanem a történelmet választottam. Azonban sikerült megegyeznem a szüleimmel: a történelem szak mellé felvettem az üzleti szakot is. Így legalább leszálltak rólam, és tanulhattam azt, ami érdekel. Az üzleti szak pedig elviselhető volt, és bár eleinte nem élveztem, idővel sok mindent megtanultam. Kemény volt? Nem is kicsit, de valamit valamiért, és győztem. Ne is beszéljünk arról, hogy még szurkoló lány is vagyok, és diákelnök. Aztán ott a családi “vállalkozás” amibe egyre több betekintést kaptam. Szóval, nem unatkozom.  

“Nem minden asszony harap a tiltott fa gyümölcsébe, de mind kíváncsi az ízére.”[Móra Ferenc]

Na, de elég a hivatalos szövegből, térjünk valami izgalmasabb témára, mint a férfiak. Az apám nem éppen lelkes, hogy nem akarok még férjhez menni, főleg olyanhoz, akit majd ők választanak ki nekem, de ebből nem engedtem. Egy napon olyannal akarok élni, akit szeretek. Addig pedig kiélvezni azt, hogy bizony kellemes testi adottságokkal rendelkezem. Minél nagyobb a tilalom, én annál inkább fel akarok lázadni az elvárások ellen. Tombolni, botrányt okozni, megízlelni azt, amit nem szabadna. Ezelőtt is voltak titkos románcaim, és van, amiről a mai napig hallgatok, a másik érdekében, de ebben az évben más lesz, még intenzívebb. Aztán lehet ribancnak nevezni, nem érdekel. Ez az utolsó évem az egyetem, mielőtt a családnál kéne dolgoznom, az utolsó levegővétel, mielőtt végleg alámerülnék a sötét óceánban. Abban az óceánban, ahol, ha egyszer megmártóztál, többé nem szabadulsz.  Ez a sorsom, el kéne fogadnom, de képtelen vagyok rá. Remélhetőleg találkozom olyannal, aki majd reményt ad, fényt, ami visszavezet a felszínre. Addig viszont nincs más csak a remény, hogy nem fog vér tapadni a kezemre. Remény, ami egyre haloványabb...

"A végzet, az hatalmas dolog. Nem lehet elszaladni előle. Utoléri az embert." [Richard C. Morais]

Végzet, sors, nevezzük, aminek akarjuk, de nem vagyunk teljesen önmagunk urai. Szerettem volna sokáig abban a tudatban élni, hogy igen, de tévedtem. Más életet szerettem volna magamnak, olyat, ahol én döntök a saját utamról, és hű katolikusként, kértem Isten segítségét is. Mindhiába. A sorsom utolért. Elvégeztem az egyetemet, kitomboltam magam. A családom pedig azonnal akcióba lendült az én ügyemet illetően. Kieran mellett kezdtem el dolgozni, és időbe telt, mire bírtam gyomorral. A kuzin igencsak megértő volt velem, és sok tanáccsal látott el. Hálás is voltam neki, de ő is tudta, hogy nem ezt a jövőt szántam magamnak.
Négy év telt el azóta, hogy elvégeztem az egyetemet. Négy év… pokol. Eleinte nagyon rosszul viseltem, de nem mutattam természetesen. Napjainkban pedig, már hozzászoktam. A lelkem elpusztult, az aranyos, életvidám, pimasz kalandvágyó Elyse eltűnt, és helyette itt van Elyse Kendall O´Donnell az ír maffia egyik legkiemelkedőbb tagja, a jövője, Kieran jobb keze. A tükörbe néztem, miközben felvettem a fekete bőrkabátom. A fegyverem tárát is feltöltöttem, és a fekete nadrágomba tettem, a csizmámban pedig egy pót fegyvert. Két kést, amit a nagybátyámtól kaptam, pedig a kabátomba rejtettem, a másikat pedig a másik csizmámba. Egy újabb munkanap kezdődött el, hajnalban a kikötőben, ahol is Kieran és én tárgyalunk az oroszokkal.
- Kész vagy kuzin? – hallom meg Kieran hangját, aki belép a szobámba, egy gyors kopogás után. A „szabad” részt meg sem várja, de ő ilyen, nem kér engedélyt. Mindezek ellenére nagyon jó a kapcsolatom vele.
- Igen Kieran. – felelem megfordulva az irányába.  Együtt sétálunk ki a szobámból, és a házból, a saját embereinek kíséretében. Igen, már vannak saját embereim is, akik védenek engem, nem mintha védelemre szorulnék, kaptam kiképzést. Elvégre még, ha csak B terv is vagyok, de értékes az O’Donnell családnak.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elyse O’Donnell
Elyse O’Donnell EmptySzer. Márc. 04 2020, 08:20
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Elyse!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Hát szervusz földim,  Elyse O’Donnell 1987965242  ha már ír vérről beszélünk, amit én duplán hoztam a családba, mindkét szülőm részéről. Mivel Kierant is én fogadtam nagyjából egy minimálisan képbe vagyok a famíliátokkal kapcsolatosan és be kell valljam inkább távol maradnék tőle. Van elég bonyodalom az életben minek tetézni? Elyse O’Donnell 3673325056  Ugyanakkor azért azt meg kell jegyeznem, hogy a választott jellemhez, alapvetően a karakterhez, tökéletesen illik az avatár.

Azért az világosan átjött a jellemrészből is már, hogy bár a kívülállónak úgy tűnhet, hogy egy tökéletes életben lubickolsz, ahol megkapsz mindent amire csak vágysz, valójában ez azért nincs teljesen így. Elyse O’Donnell 2624752903  Megvannak a magad kötelezettségei, amit ha duzzogva és puffogva is, de látszólag elfogadsz. Azért mondom, hogy látszólag, mert elég nyilvánvaló, hogy előbb vagy utóbb ki fogsz belőle törni. Nem csak a rád kényszeríteni kívánt házasság lehetőségéből (az alma nem esik messze a fájától, ha már az édesanyád is fellázadsz ez ellen az egész kényszerházasságos dolog ellen) hanem alapvetően is olyannak képzellek el aki az akaratát minden áron keresztül fogja vinni. Ha kell akkor kerülőutakon. Elyse O’Donnell 3719483937

A történet részedben az idézetek nagyon tetszettek, adtak egyfajta keretet az egésznek, és nagyon igaz mindkettő, de főleg a második. Elyse O’Donnell 690269075  Az nekem külön tetszett, hogy visszamentél egészen a szüleid házasságáig, mert ebben nyilvánvalóvá vált, hogy már akkor sem működtek a családban a régi hagyományok. Van egy olyan mondás, mely szerint a szabályok azért vannak, hogy megszegjük őket. Nos, ez nálad, vagy nálatok sokszorosan igaz. Embarassed  Mégis valahogyan olyanok vagytok, akik ezek ellenére is összetartanak. De ez a fafejű írekre amúgy is eléggé jellemző. Smile A család szentsége éppen olyan fontos, mint adott esetben az olaszoknál. Bár magad B terv-ként jellemezted, azért nem sorolnálak semmiképp ebbe a kategóriába. Mert egy dühös nőnél nincs veszélyesebb, és kegyetlenebb. Twisted Evil  Szóval függetlenül mindentől te megpróbálsz teljes életet élni, kihasználni az egyetem szabadságát és szabadosságát, és mindent kipróbálni amire csak lehetősége van. És milyen jól teszed! Ezeket az éveket senki nem fogja később visszaadni neked, szóval habzsold csak az életet ameddig lehetőséged van rá. Elyse O’Donnell 1735856013

Kellemes és olvasmányos a stílusod, külön tetszik, hogy az általad megálmodott karakter alapvetően karakán jellemét végig meg tudtad tartani, ettől abszolút hitelessé és hihetővé vált az egész sztori. Elyse O’Donnell 4142114136

A Tara-Plecsnit egy apró kis négylevelű ír lóherés kitűzővel adom most át neked. Színt admin ad majd.


Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Elyse O’Donnell
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Matthew O' Donnell
» Freya O' Donnell
» Jeffrey T. Donnell
» Kieran O´Donnell
» Elyse&Alec

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: