New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 67 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 54 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Sonny Hirata
tollából
Ma 19:30-kor
Dean Calver
tollából
Ma 19:21-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 18:22-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 18:20-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 17:42-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 17:00-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 16:39-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:50-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 15:49-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Can you keep my secret? - Jared & Lolita
TémanyitásCan you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptyKedd Feb. 11 2020, 10:13


Jared & Lolita
Éppannyira vagyunk bűnösök, mint amennyire bűnösek a titkaink.

Tamara Miles nagyjából tíz éve van a rendőri pályán, és bár már lassacskán átlépi a negyedik ikszet is, még mindig remek formában van. Köszönhetően egyrészt a kötelezően előírt éves kiképzéseknek, valamint a reggeli kocogásnak a Central Park keleti részén. Hosszú, egyenes szálú szőke haját többnyire lófarokba fogja össze, szigorú szürke szemei ritkán derűsek. Három éve vált el alkoholista férjétől, gyerekük sosem született, hiszen Tamara minden idejét a munkája köti le. És persze szerepet játszott az is ebben, hogy szerinte erre a világra vétek gyereket szülni. Tudja, hogy mennyire védtelenek, és az ember mennyire kevés időnként, nem lehet ott mindig, nem segíthet….éppen ezért a gyerekek örök veszélyben vannak. Tamara az életvédelmiseknél szolgál, korábban az erkölcsrendészet sorait erősítette. Ritkán látják kedélyesen csevegni, többnyire a munkájára koncentrálva, a lényegre törekszik. Munkamániás. Elcsépelt a kifejezés, de rá sokszorosan igaz.
Reggel kilenc van és már túl a második kávén, egy fehér csokoládés fánkon (mindenkinek van valami gyengéje, és Tamarának ez az édesség az) és az akta végigolvasásán, amit öt napja vett át egy másik kollégától, aki úgy döntött feladja. Húsz éves, fehér, egyetemista lány, akit a balett óráról hazafelé tartva kábított el az elkövető, és vitt ismeretlen helyre. Közel három hétig tartotta fogva, továbbra is ismeretlen helyen, amelyről a lány nem hajlandó nyilatkozni. Innen, vallomása szerint az elkövető engedélyével szabadon távozhatott, jobban mondva lehetővé vált a szökés, és ő élt is a lehetőséggel. Feljelentést nem kíván tenni, és nem is hajlandó megnevezni az elrablóját. Még azt is megtagadja, hogy bármilyen információt szolgáltasson a személyéről, a kinézetéről és az életkoráról. A szülei egyszerűen értetlenül állnak előtte, hiszen a lány korábban engedelmes, szófogadó, minden tekintetben az ártatlanság mintaképe volt. Ám a rabság alatt sok dologban megváltozott. Például már nem olyan szófogadó, és nem olyan engedelmes. Azt mondja másképp látja a világot. Teljesebbnek. Az orvosi vizsgálatok alapján nem szenvedett sem szexuális, sem más jellegű erőszakot. Még szűz. A testén nincsenek zúzódások, vagy sebesülésre utaló jelek. Csupán a csuklóján és a lábán található pár hetes hegesedés, ami arra enged következtetni, hogy korábban megkötözték jó időre, amit aztán eloldottak.A körmei alatt nincsenek bőrdarabok, vagy bármi arra utaló jel, hogy a lány dulakodott volna, vagy bármilyen módon megkísérelt volna védekezni, esetleg ártalmatlanná tenni elrablóját. DNS mintát nem volt hajlandó adni, ahogyan azt sem engedélyezte, hogy a holmijairól ezt a nyomozók vagy bárki más megtegye. Az ügyészség most szeretne valamiféle más módon bizonyítékokat összegyűjteni, hogy a lány nélkül is megkíséreljenek hivatalból nyomozást elrendelni ismeretlen tettes után. De talán az lenne a legjobb ha valaki esetleg valamilyen módon tudna hatást gyakorolni rá, hogy végül mégis a segítségükre legyen. A szülei mindenben támogatják a nyomozókat, mert szeretnék megtudni mi történt ez alatt a pár hét alatt a lányukkal, és egyáltalán mi volt a célja az elrablójának a tettével. Végül pedig miért engedte el.
Tamara átvette ugyan az ügyet, de tudta, hogy ez nem az ő asztala. Ő nem az a fajta aki mellékajtókon jut el a megoldáshoz, ő a főbejáratot célozza meg mindig és addig veri, püföli, dörömböl amíg el nem éri, hogy kinyissák, vagy ő áttörjön rajta. Ide olyan kell aki kitartó, csökönyös, mégis képes a legjobb kerülőutak megtalálására. Olyan kell akit motiválni lehet. Így bukkant rá az egyik, még korábban Los Angelesből átkerült nyomozó kollégára, Jared Stanton-ra, akinek két nappal ezelőtt átküldte az aktát, és az összes szükséges információt. Azt is tudta, hogy Stanton korábban már nyomozott egy lány elrablásának ügyében aminek bizonyos elemei kísértetiesen hasonlítanak a mostanira. Ebben ugyan senki nem lehet biztos, de ezt előre nem lehet tudni.Mindenesetre a mai napra idézést küldött Lolita Romarovnak reggel kilenc órára, valamint erről Stantont is értesítette, aki egy rövid válaszüzenetben tudatta vele, hogy érdekli az ügy, mindenképpen eljön.
Az üvegablak mögött nem a szokásos kihallgató szoba volt, a gyér fényeivel, az egyenzöldre festett nyugalmat árasztó falaival, a fémvázas kényelmetlen székekkel, és a masszív, lambériázott asztallal. Ez egy szoba volt, amelyet kifejezetten olyan kihallgatásokhoz használtak, ahol az otthonosságot, a biztonságot akarták hangsúlyozni, elérve ezzel, hogy az adott fél könnyebben megnyíljon az őt kihallgató tisztnek, vagy nyomozónak. Lolita ráadásul nem gyanusított, hanem áldozat, aki mégis valamilyen különös módon nem akar ártani az elrablójának, sőt többször is érdeklődött arról, hogy ha megtalálják mégis véletlenül, mi történik vele. Ugye nem lesz baja, ugye nem fognak neki ártani. Aggályos ez a viselkedés, és bár ki szerettek volna rendelni mellé egy pszichológust további vizsgálatokra, a lány ezt is megtagadta. Amihez joga van, hiszen bizonyíthatóan semmi olyasmi nincs, amivel az ügyészség kezdeményezhetné ezt. És itt a legnagyobb probléma, hogy folyamatosan falakba ütköznek. Tamara nem csodát vár Stantontól, csak azt, hogy legalább törje át azokat a falakat. Csak annyira, hogy közelebb jussanak ahhoz ami érdekli őket. Nehogy más lánnyal is hasonló történjen, ami Lolitával.
Tamara Miles hadnagy az üveg előtt állva figyelte az odabent nyugodtan és várakozón ülő Lolitát, aki előtt egy bögre gőzölgő tea pihent. Már fél órája így ült, néha körbepillantva, szemrevételezve a polcokat, a sarokban árválkodó bambuszokat egy régi, de még strapabíró faládában, a plüssöket a sarokban, a plafonról lelógó kristálycseppekből álló csillárt.
Ebben a pillanatban az árnyékos helyiség ajtaja nyílt, és Tamara anélkül, hogy hátranézett volna mélyen reccsenő, de nyugalmat árasztó hangján szólt hátra.
- Sokat regéltek a pontosságáról Stanton őrmester, de bevallom szkeptikus voltam. Tévedtem. Kávét, mielőtt bemegy? Már fél órája így ül, néha kortyol csak bele a teába, de az asztaltól még nem állt fel. Nem türelmetlenkedik. Különös és ijesztő ez a nyugalom, tekintettel arra, hogy mi történt vele. Jobban mondva fogalmunk sincs mi történt vele. Ugye tudja, hogy odafent csodát várnak magától?- csúsztatta el oldalra a kávésbögrét, meg a közepes vastagságú aktát, hogy Stanton is elérje, majd ekkor pillantott csak rá félrebillenő fejjel.
- Szép kislány egy szép ügyben. Magukra hagyom. Ha felkészült, akkor bemehet hozzá. Nem akarjuk azért a végtelenségig váratni. Ki tudja, hogy hányszor lesz még alkalmunk hivatalból berendelni. Ha ügyvédet fogad, akkor lehet ez az utolsó lehetőségünk, szóval nagyjából a lehetetlent kell megugrania. Sok sikert!- veregette meg a férfi vállát, majd kisétált a helyiségből, magára hagyva az innenső oldalon Stanton, a másikon meg Lolita Romarovot.

***

Nem olyan volt ez a hely, amilyeneket a filmekben szoktam látni. Sokkal finomabb bútorok voltak, süppedős szőnyeg, a fehér rendőrségi címerrel ellátott bögrében menta tea gőzölgött és csiklandozta az orrom. Lehunytam a szemeimet, és egy mélyet sóhajtottam. Nem akartam itt lenni, nem akartam semmit mondani a nyomozóknak, ahogyan korábban sem. Nem akarom, hogy bántsák őt. Hogy bántsák őket. Segítségre és törődésre van szükségük, nem arra, hogy zaklassák. Nem akartak bántani, soha nem akartak….csak féltek. A félelem pedig oly dolgokra ragadtatja el az embert amiről nem is gondolta, hogy képes lehet rá. A közelében akartam lenni újra, de el kellett jönnöm. A lehetőség adott volt, hát éltem vele. Pedig amikor magam mögött hagytam az épületet még visszapillantottam. Meg mertem volna esküdni rá, hogy az ablak mögött figyel engem. Ujjai láthatatlan simulnak az üvegre, és szinte kérlelve mozdul a hideg ablakon, hívogatón….hogy ne menjek, hogy szüksége van rám. Egy pillanatra megálltam. Derűs, szinte tavaszias volt a reggel, a csípős napsugarak nevetve marták vörösre az arccsontomat, és én csak álltam, földbegyökerezett lábbal, és azt éreztem, hogy vissza akarok fordulni. Magamtól. Nem hagyhatom itt. Egyedül lesz. Megint egyedül. Nélkülem. Végül megráztam a fejem, hagytam, hogy az egyetlen árva könnycsepp az arcomra fagyjon ahogyan rohanni kezdtem a metrók irányába. Nem tudtam hol vagyok, a táblák vezettek, meg néhány ember aki útbaigazított. Gond nélkül jutottam haza, és azt hiszem életem egyik legfájdalmasabb és leggyönyörűbb pillanata volt amikor magamhoz ölelhettem a szüleimet. Annyi idő után érezhettem anya megszokott parfümjét, apa ujjaiból áradó nyomtatott újságok fekete tintaszagát, az egész lakásra jellemző fűszeres illatokat, az otthonomat ahova tartoztam. Miközben a lelkemből valamit ott hagytam. Abban a házban, abban a lakásban, ahol valaki magányos maradt nélkülem. Vissza akartam menni, de tudtam, hogy nem tehetem. Nem kereshetem, mert azzal bajt hoznék rá. Több hétig tartott fogva, én mégsem így éltem ezt meg. Eleinte valóban az volt, eleinte, amíg nem tudtam mi van velem, hol vagyok, mi történik, és legfőképpen miért. Eleinte amíg fel nem fogtam, hogy a félelem a legerősebb mozgató erő minden tettében. A félelem attól, hogy bántani fogják. És én is ezt tettem. A jelenlétemmel. Pedig nem akartam.
Sosem tudtam megfejteni igazán, hogy miért engedte, hogy elmenjek. Miért rendezte úgy a bútorokat, a tárgyakat, miért mozgott hívogatón a kulcs a falon, és végül miért nézte végig ahogyan elmegyek. Talán azért mert nem volt benne egy szemernyi önzés sem. Talán tudta ez az egyetlen lehetőség, hogy visszavárhasson. Megváltoztam mellette. Már nem hiszek abban, hogy mindent úgy kell tennem, ahogyan mások elvárják tőlem, már hiszek a saját erőmben, a szabad akaratomban, abban, hogy nem másoktól kell függjek, hanem csak magamtól. Hogy szerethetek bárkit és bármennyire, de ettől függetlenül meg kell maradnom annak aki vagyok. Már nem félek a világ dolgait őszintén szemlélni, már nem félek kilépni az életbe, messzire vágyni és elindulni. Már tudom, hogy annyira vagyok szabad amennyire én annak látom magamat. Azt mondta, hogy nekem megvan az a lehetőségem ami neki nincs. Éljek vele.
Kinyitottam a szemeimet és megint körbenéztem. A falon függő óra mutatója ritmikusan haladt körbe, kattogó hangja ugyanazt a ritmust zakatolta már lassan fél órája. Nem voltam türelmetlen, nem adtam senki tudtára, hogy nem akarok itt lenni. Át kell esnem rajta. Amíg velem vannak elfoglalva, addig időt nyerek neki. Dariusnak.
Óvatosan húztam magam elé a bögrémet, vékony ujjaim mohón kulcsolódtak rá, és kortyoltam belőle. A második kortynál nyílt az ajtó, és én a bögrével együtt fordultam abba az irányba. Végül lassan, óvatosan helyeztem a porcelánt vissza az asztalra és érdeklődve figyeltem a belépő, öltönyös férfit. Különös, őt eddig még nem láttam a nyomozások során. Legtöbbször egy idősebb, kopaszodó férfival, meg egy középkorú nővel beszélgettem. A belépő, idegen, új és sokkal fiatalabb volt náluk. Elkerekedett szemekkel néztem végig ahogyan besétált. Ha köszönt nekem, úgy én is viszonoztam a lehető legudvarisabban, bár némi kíváncsisággal és bizalmatlansággal a hangomban. Nem szóltam a továbbiakban egészen addig amíg el nem mondta, hogy ki ő és miért van itt, mit akar tőlem. Nem akarok beszélni semmiről. Neki sem. Nem akarom elmondani hol voltam, azt sem, hogy kivel. A nő, aki a nyomozást vezette úgy nyilatkozott Dariusról mint egy szörnyetegről, pedig nem az. Ő egyszerűen csak….életben akar marad. Ehhez joga van nem? És nem bántott. Semmi bajom. Itt vagyok, egészségesen és épen. Csak éppen több mint két hét kiesett az életemből. Tudom, hogy legalább a szüleimnek joguk van tudni mi történt, de ha elárulok bármit is, azzal veszélybe sodorhatom Dariust, azt pedig nem akartam. Egyáltalán nem akartam.



credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptyKedd Feb. 11 2020, 12:22

Lolita and Jared
.

Halk, motyorgó hang tölti be a szoba eddigi néma csendjét.
Ijesztően – inkább idegesítően – éber alvó lettem az utóbbi időkben annak ellenére, hogy azt megelőzően cirka öt éven át Cara volt az, akinek ki kellett rugdosnia az ágyból a hatodik szundi lenyomását követően. Akkoriban azt se hallottam volna meg, ha ágyút dörrentenek mellettem, ezzel szemben manapság még akkor is kipattannak a szemeim, ha a hatodik szomszéd nyitja, majd belekukucskál a postaládájának rozsdásodó mélyébe.
Bő háromnegyed órával ez előtt ugyanezekre a halkan nyöszörgő, artikulálatlan szavakra ébredtem, az álom pedig képtelen volt arra, hogy újra elnyomjon, noha a kimerültség már most, kora reggel valós erővel mantrázza, hogy pihenésre van szükségem. Oh, minek az? Épp eleget lesz időm aludni a sírban, ugyebár… addig pedig éljünk, cselekedjünk és legyünk urai az életünknek. Annak, amit elképzeltünk és teremtettünk magunknak.
Az elnyűtt, megfáradt matrac rugói vékonyka nyikorgással fejezik ki nemtetszésüket mikor másik oldalamra fordulva sokkolom őket. Azt hiszem, ideje lenne már túltenni ezen a több éves darabon. Már csak az a kérdés, hogy érdemes-e belefektetni egy olyan dologba, ami koránt sem biztos, hogy kíváncsi a Caraval együtt töltött életemre? Szükségeltetik egyáltalán újat venni?
A felkelő nap fényében Cara vállának apró kis pihéi aranylón csillannak meg. Először ugyan erős késztetést és vágyat keltenek bennem, hogy megérintsem a bársony puhaságú felületet, de ez a bizonyos vágy amilyen gyorsan elfog, úgy csakhamar szerte is foszlik.
Idejét se tudnám megmondani annak, hogy mikor volt lehetőségem igaz szeretettel, érzékien simítani a korábban hőn áhított nő testét. Emlékszek, kapcsolatunk kezdetén nem telt el úgy nap, hogy ne bújtunk volna össze ezen a szent helyen, hogy ne hódoltunk volna a szerelmünk előtt néhány együtt töltött órácska erejéig. Sok korai műszakot egy újabb együttlét előzött meg, ebből nyerve elegendőt az előttünk lévő hosszú naphoz.
Ezek az összebújások, szenvedélyes szeretkezések az idő múlásával elkezdtek fogyatkozni. Cara és én is csak arra vágytunk a legtöbbször, hogy vízszintesbe kerüljünk, hogy legyen egy kis időnk pihegni a következő munkanap előtt. Mikor pedig ilyen-olyan módon – sokszor hosszú perceken át tartó tortúrával ugyan – de eljutottunk addig, hogy lebonyolítsunk egy-egy aktust, már nem éreztük ugyan olyannak, mint korábban. Persze kimondani egyikünk se akarta soha, hogy ez már más, ez nem olyan mint régen, egyszerűen a fáradtságra és a túlhajszoltságra fogtuk, beismeretlenül hagyva azt, hogy ez már meg se közelíti azt, amire testileg, lelkileg és mentálisan vágyunk.
- A mai napig képes vagyok meglepődni azon, hogy milyen kékek a szemeid – Cara hangját hallva alig észrevehetően rezzennek meg az izmaim. Az imént fel se fogtam, hogy ő is ébren van, az pedig el se jutott a tudatomig, hogy megfordult – minden rendben?
- Csak elgondolkoztam. Bocsánat.
- Nagyon ábrándos vagy mostanában – valós aggodalmat vélek a hangjában felfedezni, amit ténylegesen nagyra értékelek, mégse vagyok képes arra, hogy őszinte válasszal álljak elő. Egyszerűen csak elmosolyodok.
- Segíthetek?
- Csak van egy ügy tudod, ami…
- … már megint egy újabb ügy. Jól van Jared, tudod, nem  fontos – vágja rá szinte azzal a lendülettel ahogy belekezdenék, remélve most meghallgat. Ezer meg egy éve nem beszéltem már neki egyetlen egy ügyünkről sem, hiszen tudom mennyire idegesítette az utóbbi időkben ha hazahozom a munkát és még fárasztom is vele. Bezzeg én hajtsak fejet az akarata előtt, mikor az ügyfeleiről akar kiselőadást tartani. De mit is tehetnék egy konok ügyvéddel, aki ráadásul nő és úgy képes játszani a szavakkal, hogy még csak véletlenül se merjek vele vitába szállni?
- Te kérdezted, én csak válaszoltam...illetve próbáltam.
- Hát ne válaszolj – löki le magáról a takarót, ezzel lehetőséget adva arra, hogy alaposabban szemügyre vegyem meztelen testét. Ja igen, ma éjjel eljutottunk addig, hogy levetkőzzünk, aztán volt szerencsém egy lilás kis véraláfutásra emlékeztető foltocskát kiszúrnom a nyakán. Meglep, ha azt mondom, hogy gyorsan elszállt a kedvem minden létező érintkezéstől, hát még egy aktus gondolatától? De nyilván ha ezt is szóba hoznám, világi szemétláda és aljas disznó lennék.

Azt hiszem, nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, a hadnagy több érzelmet vált ki most belőlem, mint a tulajdon menyasszonyom.
Két napja küldött át nekem egy első ránézésre abszolúte bonyolultnak tűnő esetet. És azok számára tényleg az, akik csak a célt látják maguk előtt: dutyiba dugni az elkövetőt. Azzal már nem is számolnak, hogy sokkal fontosabb a célig elvezető út, megtudni kisebb-nagyobb részleteket és információkat, mert ugyebár nem minden az, aminek látszik.
- Ma már mindenki szkeptikus a másikkal szemben, hadnagy…elsőre én se mondanám meg önről, hogy miféle – mérem őt végig csalfa kis mosollyal, ami csak hamar lelohad az arcomról. Ma még a bókokhoz sincs hangulatom. Ez már mindennek a vége, igaz?
- Csodákat? És mi van, ha túl nagy falat ez számomra, hm? Máris a „fentiek” seggét bámulhatom, mondván elbuktam? Ccc… pedig csodákra senki nem képes – ingatom a fejem, miközben marékra fogom az elém tolt kávét és aktakupacot.
- Akkor elsők között igyekszek tenni azért, hogy eszébe se jusson ügyvédet fogadni – nagy szavak ezek, én pedig koránt se vagyok biztos abban, hogy teljesíteni tudom őket. De tény ami tény, ideje lesz kikerülnöm az otthoni poklok ostromából.
Kékjeim néhány percig fogva tartják a porcelánbaba szépségű lányt, s csak azután tolom be magam előtt az ajtót, hogy sikerül észrevennem, sokkal inkább az órával van elfoglalva, mintsem mással. És ez nem az a bizonyos „haladjunk már!” idősürgetés.
- Miss Romarov – lépek elé némi kimértséggel. Pont csak annyit engedek a nyomozói szigorból, ami még nem rettenti el az esetleges gyanúsítottakat, jelen esetben áldozatot. Nem áll szándékomban azt éreztetni vele, hogy jelen esetben azért vagyok itt, hogy minden önbizalmát és eddig felépített kis világát megdöntsem, de ennek ellenére szükségesnek érzem elérni, hogy megbízzon bennem. Annak pedig bizonyítottan könnyebben adjuk oda a bizalmunkat, akiről ránézésre is képesek vagyunk megállapítani, hogy ura önmagának, a helyzetnek. Kölcsönös szimpátiát kell most kialakítanom vele ahhoz, hogy együtt tudjunk dolgozni… csak ezt ő még nem tudja – Jared Stanton nyomozó vagyok – szándékosan közlöm vele a keresztnevemet is, noha ezt az esetek jelentős részében kihagyjuk, hiszen nincs jelentősége. Elég, ha nyomozók vagyunk az érintettek számára. Sokan szeretnek visszaélni a megkapott információval.
- Elnézést, hogy megvárattuk – mutatok az órára, amit az imént nézegetett - de tudja… drága menyasszonyom nem szándékozott kiadni az utamat amíg nem végeztem a reggelivel – vetek be egy kis fokozott közvetlenséget - és füllentést -, magába hordozva a megnyílásra utaló jeleket. Ha látja, hogy képes vagyok egy kvázi idegennel az otthoni életemről értekezni és teret nyitni egy efféle hangvételű beszélgetésnek, talán hamarabb nyerem el az áhított bizalmat. Másrészt pedig ilyen-olyan módon, de utalgatni fogok a fogva tartására, jelen esetben a "ki nem adott út" formájában. Vannak elképzeléseim az ügyet illetően, de még minden képlékeny.
- Miss Romarov, tudom nagyon kellemetlen önnek itt lenni, és mélységes elnézését kérem, amiért ezen a hosszú tortúrán végig kell mennie ilyen emberekkel. Jó ég, látom Vasquez nyomozóval volt jelenése a legutóbb… biztosíthatom afelől, hogy velem minden könnyebb lesz – igyekszek hatni rá, némiképp bepiszkolva a saját kollégáim nevét, de tagadhatatlan, hogy az imént említett nyomozó az egyik, ha nem a legborzalmasabb mind közül. Pohos kis törpe rémes természettel. Egyáltalán nem merném őt a hozzá hasonló, törékeny kis lánykák mellé engedni.
- Remélem érti és tisztában van azzal, hogy miért fontos számunkra, hogy kiderítsük, mi is történt valójában önnel? A többi nyomozó elmesélte igaz? - mert most arra vagyok kíváncsi, hogy ő mit fogott fel az egészből. Nem én akarom ismertetni vele a dolgokat. A saját magam malmára hajtanám a vizet, ahhoz pedig őt kell beszéltetnem.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptyCsüt. Feb. 13 2020, 13:19


Jared & Lolita
Éppannyira vagyunk bűnösök, mint amennyire bűnösek a titkaink.

- Csak légy őszinte, Lolly. Segíts nekünk megtudni, hogy mi történt veled!
Apa hangja, az indulás előtt egy órával fájdalmasan halkan csengett. Én csak felé fordultam, de nem szóltam egy szót sem. Ha beszélek azzal elárulom Dariust, ha hallgatok, azzal talán kevesebbet ártok apáéknak, mint ha hazudok. Nem tudok hazudni. Egyszerűen képtelen vagyok rá. Mindig is éreztem, hogy a valótlanság az mindig fájdalmat okoz majd valakinek, ha kiderül az igazság. És az igazság mindig kiderül valahogyan. Most is ki fog, de időt kell nyernem. Nem tehetem. Ha tudnák...ha tudnák milyen úgy élni egy testbe zárva, hogy tulajdonképpen mindenki azt szeretné ha meghalna. Ha tudnák, hogy a magány sokkal rémisztőbb az emberek között minden napot úgy élve meg, hogy nem is látják….ha tudnák, akkor megértenék miért nem mondhatok semmit. Miért kell mindenki előtt titkolni hol voltam eddig és mi történt velem. Nem történt tulajdonképpen semmi. Tévedés volt az egész egy megbánt tett, amit már tulajdonképpen akkor bánt, amikor először találkoztunk nem sokkal az ébredésem után. Azt sem tudom hogyan magyarázhatnám el nekik magát a helyet, ahol olyan mintha számtalan ember élne kaotikusan kusza lakóközösségben, holott valójában csak egy ember otthona. Illetve mindenki így látná, ahogyan én is látom. Nem értenék, ahogyan igazából még én sem értem, hogy kik a többiek, hogy miért vannak ott, hogyan alakult ki, és miért nem lehet egyszerűen megszüntetni. Darius sem tudta megmagyarázni. Ő….ő annak látja magát a tükörben aminek én is látom magam minden reggel. Ő másképp érzékeli a világot mint én.Vagy mint a többi ember. Talán ha sok életet élnék egymás után akkor sem lennék képes megérteni, de elfogadni mindenképp. Mert nem akartam őt soha bántani, ahogyan most sem akarom. A hetek alatt különös ragaszkodás alakult ki bennem felé, amely a napok múlásával egyre erősödik. Hiányzik. Hiányoznak a reggeli gondoskodó reggelijei, a halk szava, az ahogyan rám nézett. Hiányzik a jelenléte a mindennapokból. Mégsem mennék vissza, mert tudom, hogy nem lehet. Mert az nem az én életem, még akkor sem, ha egy időre elhittem, hogy a lehető legnagyobb biztonságban vagyok vele, mert ő mindig vigyázni fog rám. Talán jobban mint ahogyan itthon vigyáztak. Hogyan magyarázzam el mindezt apáéknak? Hogyan mondjam el, hogy már másképpen látom az életemet, hogy fel akarok végre nőni, hogy saját döntéseket akarok hozni, mert nem akarok olyan magányos lenni később, amilyen Darius? Ő is szabályok szerint élt, az önmaga által felállított szabályok szerint amelyek egy idő után tökéletesen elzárták a valódi élettől. Oly erősek és masszívak voltak a falak, amelyeket távolságból, időből és szótlanságból épített, hogy egy idő után, már hiába kiáltott volna, senki nem hallja meg. Darius tökéletesen egyedül maradt, és ebben a kietlenségben pár hétre a társa voltam. Talán megértette, hogy nem maradhatok örökre, talán megértette, hogy az élet még odakint vár rám, hogy mindazt amit tőle kaptam ezek alatt a napok alatt az sokkal többet jelentett nekem semmit gondolná. Darius elindított azon az úton, amelyre eddig féltem rálépni. A felnőtté válás útján. Ideje volt azt hiszem ennyi idő felfedeznem önmagam, a saját akaratom, a saját vágyaimat, a saját gondolataimat, elképzeléseimet, és kitörni abból a kalitkából amely eddig kényelmet és biztonságot nyújtott egyszersmind, ugyanakkor rabságot is. Néha kockáztatni kell, néha szembe kell néznünk azzal is amitől félünk,néha el kell vesznünk, hogy végre igazán haza találjunk.
Másképp láttam már az otthont is, másképp apát és anyát. Megértettem a féltésüket, de nem élhetek örökké ennek az árnyékában.
- Lolly, hallod amit mondok?- apa még egyszer megkérdezte, a hangját nem emelte meg, ugyanolyan halkan szólt hozzám, én pedig ugyanolyan kitartóan emeltem hatalmas kékjeimet rá, és csak néztem a szeretett, aggódó vonásokat.
- Igen apa, hallom.
Ennyit feleltem csupán, és apa válla felett anya aggódó tekintetét látva egy halovány, nyugalmas mosoly kúszott az arcomra.
- Anya, miért aggódsz? Itthon vagyok. Semmi bajom.- nem értettem miért nem a végeredményt látják? Hogy hazajöttem, hogy Darius nem akart bántani, soha nem akart, ahogyan a többiek sem. Nem tettek semmit amivel ártottak volna nekem. Egyszerűen csak….vendégül láttak. Egy időre. Éppen ezért nem értettem azt sem, hogy a nyomozók miért nem hajlandóak elfogadni, hogy nem teszek feljelentést, nem akarok semmiféle módon ártani Dariusnak, éppen ezért a valódi nevét sem árulom el nekik. Miért nem értik meg, hogy tévedés volt….hogy fogalma sem volt mit tehetne? Mindenki másképpen küzd az életéért, követünk el hibákat, hozunk téves döntéseket, ahogyan ő is tette….de ettől még nem rossz ember. Csak kétségbeesett.
Anya aggódott. És apa is. Hallottam, ahogyan a konyhában pusmognak indulás előtt, miközben én már az előszobában ültem a kis támla nélküli széken a bakancsomat fűzve éppen. Arról beszéltek, hogy megváltoztam. Hogy nem olyan vagyok mint az elrablásom előtt. Hogy túlságosan ijesztő a nyugalmam, ahogyan az is, hogy nem vagyok hajlandó senkinek elmondani semmit.Csak a fejem ráztam, és öltöztem tovább. Felesleges lenne nekik magyaráznom, úgysem értenék meg mit miért teszek.
Fél órával később már abban a szobában várakoztam ahol most is vagyok. A bútorok, vagy éppen az ahogyan a hely kinéz mindenképpen kellemesen hat rám, de a félelem, hogy ki jön majd be az ajtón nem csillapodik. Miles hadnagy, aki eddig kétszer beszélt velem, és mind a kétszer nagyon szűkszavú, lényegre törő volt, azt mondta, hogy hamarosan más veszi majd át az ügyemet. Kicsit értetlenül néztem, mert nem nagyon tudtam milyen ügyről beszélünk, hiszen én nem tettem feljelentést. Korábban a kopasz, apró termetű és sűrűn pislogó Vasquez nyomozó, akinek leheletnyi spanyol akcentusa időnként elég zavaró tudott lenni, azt mondta, hogy tulajdonképpen nem is kell semmit mondanom, mert hivatalból bármikor elrendelhetik a nyomozást. Elhittem neki, ettől függetlenül ugyanúgy nem mondtam semmit. Miles nő volt, benne talán meg tudtam volna bízni idővel, de azt mondta, hogy nem akarja megtartani az ügyet, meg azt is, hogy gondoljam át ezzel a hallgatással kinek és mit árthatok. A szavai elgondolkodtattak, de csak eddig jutottam, hiszen ma reggelre berendeltek egy ismételt kihallgatásra. Apa szerint jobb lenne ha beszélnék, mert a rendőrség addig úgysem nyugszik amíg valami nem leszek hajlandó arról mondani, hogy mi történt velem, vagy legalább egy minimális információhoz juttatni őket. Anya szerint, aki a kezeit tördelve, szinte kétségbeesetten kérlelt, hogy segítsek a nyomozóknak, legyen már vége ennek az egésznek, szóval szerinte jobb lenne ha mindent elmondanék, amiről úgy érzem, hogy segítheti a rendőrök munkáját, és akkor végre én is megnyugodhatok. Anya kétségbeesett szürke, örvénylő íriszei nyomtak a legtöbbet a latba, de annyit még mindig nem, hogy bármit is eláruljak Dariusról.Neki jelenleg én vagyok az egyetlen menedéke attól, hogy bárki bánthassa. Ha rájönnek milyen is ő valójában nem börtönbe kerül, hanem egy sokkal rosszabb helyre, ahol az orvosok szerint meg kell őt gyógyítani. Vannak módszerek amely szerint egy mély hipnózis alkalmával a többszörösen hasadt személyiségek közül a legerősebb egyszerűen kiiktatja a gyengébbeket. Darius bár erősnek gondolja magát, nincs arról meggyőződve, hogy egy ilyen kezelésen ő kerülne ki véglegesen győztesként. Láttam abban a hitében meginogni, hogy ő áll a többiek felett. Sok szempontból igen, sok szempontból viszont nem. Mint mindegyiküknek, neki is megvannak a gyengéi….és az egyik ilyen gyengéje én vagyok.
Az ajtó, hosszas várakozás után végre nyílik, és én érdeklődve fordulok a bögrémmel együtt arrafelé. A belépő alaposan meglep. Sok mindenkire számítottam, de egy viszonylag fiatal nyomozó férfira nem. Azt gondoltam, hogy Miles után megint egy nő fog majd jönni, hogy talán könnyebben megtalálja velem a hangot.
- Üdvözlöm Jared….- pillanatnyi tétova csend, mert korábban mindegyik rendőr külön kérte, hogy a vezetéknevén szólítsam, és ha jobban belegondolok a keresztnevét egyik sem árulta el.
- ...Stanton nyomozó.- adom meg végül a tiszteletet a teljes megszólítással, egyben feloldom a korábbi bizonytalanságot, hogy mégis hogyan szólítsam. Az apró kis személyes apróság említésére pironkodva hajtom le a fejem, de a hajam takarásában finoman mosolyodom el.
- Nem szükséges elnézést kérnie. Annyiszor hívtak már be és várattak meg, hogy ez igazán semmiség ahhoz képest. A menyasszonya pedig joggal tarthatott igényt a jelenlétére. Lehet a reggeli csak ürügy volt, hogy minél több időt tölthessen önnel. A szeretteinkkel töltött minden másodperc kincs.- jegyeztem meg neki, bár magam sem tudom mitől lettem vele az első másodpercekben ilyen bőbeszédű. Talán a személyesebb hangnem okozza.
A megállapítására meglepetten vonom fel a szemöldököm.
- Miért lenne kellemetlen? Állampolgári kötelességemnek teszek eleget, hogy egy hivatalos idézésre megjelentem. És mert még hivatalosan kiskorúnak számítok a szüleim beleegyezése is melléklésre került a papírokkal, amit aláírtam a kollégájának, aki felvette úgy egy órája az adatokat.
Vasquez nyomozó említésére nem tudok nem szélesen elmosolyodni és megcsóválni a fejem. Elsőként ő hallgatott ki, és azt hiszem vele a bemutatkozáson túl nem is nagyon jutottunk többre. Nem véletlenül.
- Ha arra a kis kopasz, spanyol akcentussal hadaró férfira gondol, akkor remélem, hogy maga nem olyan mint ő. Ő ugyanis jobb szerette hallani a saját hangját, és leginkább azt a verziót akarta visszahallani tőlem, amit ő gondolt.
Jegyeztem meg, finoman el is fintorodtam, visszagondolva a férfi roppantul kellemetlen aurájára és az arcvizének torokkaparó szagára.
- Mellesleg magának kellemesebb az arcvize mint neki.
Figyelemmel követem ahogyan leül, ahogyan leteszi az aktát és érzem az egész lényéből áradó kíváncsiságot, ahogyan korábban mindenkiéből. Nem veszem le róla a tekintetem egyetlen másodpercre sem, és amikor elhangzik a kérdés, legalább két percig csend telepszik közénk. Én nem válaszolok még, ő nem kérdez más, hanem vár. Vár arra, hogy beszélni kezdek, hogy elmondom amit tudok, hogy beszélek arról hol voltam és pontosan mit csináltam az alatt a két hét alatt ameddig távol voltam. Én azonban továbbra sem értem mit akarnak ezzel. Nem értem, mert én úgy látom semmi nem történt. Egy hatalmas tévedés volt, ami miatt most Dariust akarják meghurcolni. Megrázom a fejem, értetlenül nézve még mindig rá, kíváncsi kékjeim az ő kékjeit fürkészik.
- Nem, Jared Stanton nyomozó….nem értem miért fontos ez önöknek, ahogyan az sem értem, hogy miért nem fogadják el, hogy nem kívánok feljelentést tenni? Vasquez nyomozó a saját verzióját mondta el, ami végképp nem felel meg a valóságnak. Miles nyomozónő nem mondott semmit, csak annyit, hogy ez az ügy neki nem kell. Nem indokolta meg miért. Most pedig itt van maga aki ugyanúgy nem érti meg, hogy nem akarok semmi mást csak végre hazamenni és élni úgy az életem ahogyan korábban.- egyetlen zavaró momentum van az egész ügyben...egyetlen ami azt hiszem minden másnál jobban bánt, erről viszont senki nem volt hajlandó nekem semmit mondani. Vasquez zsarolni próbált vele, Miles pedig csak annyit mondott, hogy ez nem az ő asztala. Talán Stanton nyomozó hajlandó lesz nekem elárulni valamit erről….talán ő nem fog megzsarolni.
- Az édesanyám szerint…- kezdtem nagyon halkan, kicsit félve, félszegen, nyoma sem volt a hangomban az előbbi határozottságnak, sokkal inkább aggodalom csendült benne.
-....az eltűnésem másnapján letartóztatták a legjobb barátomat. Oliver Easton-t, akit azzal vádoltak, hogy köze volt az elrablásomhoz. Ugye….ugye nem marad annak nyoma, hogy ez megtörtént? Oliver ártatlan. Ő sosem tudna nekem ártani, ahogyan Darius sem.
Észrevétlen ejtettem ki egymás után a két nevet és még csak fel sem tűnt.Ösztönösen jött, hogy védelmezzem azt a két embert aki jelenleg  a legfontosabb a számomra. Ahogyan azt sem vettem észre, hogy egyetlen mondaton belül több információt kötöttem Stanton nyomozó orrára mint bárki máséra eddig. Merthogy ez a név azelőtt egyszer sem hangzott el. Darius.


credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptyCsüt. Feb. 13 2020, 21:54

Lolita and Jared
.

Apámmal ellentétben, anyámat mindig érdekelte a hogylétem. Még a kezdetek kezdetén, ifjonc rendőr koromban is, számos alkalommal hallottam őt az apámmal veszekedni a jövőmet illető kérdésekről. Nem akarta, hogy hivatásos legyek, főleg nem a nyomozók között mely még nagyobb stressz faktornak tenné ki a közel se száz százalékos szívemet. Sőt – hiszen jól ismerem -, ha rajta múlt volna, már a legelején megbuktam volna az alkalmassági vizsgákon, hiszen mégiscsak a kisfia vagyok. Ő maga mondta még taknyos kölyök koromban, hogy neki aztán tök mindegy, hogy mekkora „cula” vagyok, egy, két vagy három fejjel magasabb nála, hatvan vagy nyolcvan kilót nyomok, tizenkettő vagy negyven két éves vagyok, én akkor is az ő kisfia maradok. És számára ténylegesen, ahogy azt egy szülőtől várja az ember, mindig az volt az első, hogy az egészségem a lehető legjobb módon szuperáljon. Legalábbis hozzávetőlegesen, megközelítően tartsa meg a „még rendben van” szintet úgyis, ha javarészt ezt csak gyógyszerekkel lehet elérni.
Próbálta az öregünket meggyőzni a bátyámmal együtt, hogy jobb leszek én irodába, vagy az agyasok közé, ha már annyira el akarja intézni azt, hogy tényleg az általa elterveltek szerint haladjak a család jó nevét biztosító úton. Én magam persze soha nem ellenkeztem, hiszen amit apa mond, az szent és sérthetetlen. Apa szavai az elsők, apunak mindig igaza van. De különben is? Miért kerestem volna magamnak más szakmát, más célt, mikor az életem legnagyobb hőse, példaképe választotta meg az utamat? Pont úgy, ahogy a sajátját és a bátyámét is. Mindketten sikeresek voltak, és azok mind a mai napig a saját területükön - legalábbis a fivérem. Az én esetemben miért is alakult volna ez másképp?
Soha, egyetlen egy percig nem vontam kétségbe a döntését, azt pedig főleg nem, hogy nyomozónak való vagyok-e vagy sem. Szokták mondani, hogy a vér nem válik vízzé, az alma nem esik messze a fájától és ehhez hasonló klisék, de igaz ami igaz, azt hiszem nincs más irány, nincs más munka, szakma amit hasonló szenvedéllyel lennék képes művelni. Én úgy keresem a kenyeremet, hogy közben életeket mentek meg. Jól meglehet, hogy ezzel a sajátomét sodrom minden rendszerességgel bajba, kiélezett helyzetekbe – a szívem miatt ráadásul duplán -, de számít ez valamit, ha a végeredmény legtöbbször magáért beszél? Lehet, hogy nem segíthetünk mindig… lehet, hogy olykor-olykor elkésünk, mert nem jön időben az infó, mert félreinformálódunk, esetleg eltévedünk a megoldatlan rejtélyekben saját és egyéb tényezők miatt… talán életeket veszítünk, és meglehet, hogy ezek minden egyes alkalommal egy-egy apró kis sebet ejtenek a szívünkön, de valamelyest segít behegedni, ha a következő bevetés, eset viszont nekünk kedvez. Persze nem szép egyik életet a másik elé helyezni, örülni az egyiknek és ezzel megfeledkezve arról, akit el kellett engednünk… vagy pedig egy adott gyilkossági sorozatban az elhunytakat célra vezető „tárgyként” feltüntetni, mondván, ha ő nem lett volna, ha nem hal meg, talán még több életet vettek volna el tőlünk. De sajnos ilyen a mi munkánk. Minden élet értékes. De egy ponton túl sok élet már másként lesz értékes, mint előtte.
Márpedig a jelenlegi esetet is több szempontból kell vizsgálni.
Lolita áldozat. Talán ő maga sincs ezzel tisztában, pont, ahogy mi se vagyunk teljesen képben azt illetően, hogy miféle embernek eshetett áldozatául? Az első félelmünk az volt, hogy összekapcsolódik egy korábbi esettel, mikor is sorra tűntek el a hozzá hasonló kaliberű, fiatal lányok, és javarészt élettelenül kerültek elő, nemi erőszakra utaló testi sértéssel. És mind a mai napig nem tudtunk az elkövető nyomára bukkanni, minek után elvették tőlünk az ügyet. Hozzá teszem feleslegesen, mert ők se jutottak előrébb, csupán elveszítették a nyomát, amit mi folyamatosan követni tudtunk.
Ebből kiindulva joggal gondolhatta azt mindenki, hogy Lolita esete ugyan annak az elkövetőnek a lelkén – vagy nem létező lelkén – szárad. Azt gondolta mindenki, hogy előkerült.
De nem…
Megint tévedtünk…
Tisztán emlékszek az első pillanatokra, mikor Vasquez nyomozó az arcomba fröcsögte, hogy ne legyek már olyan öntelt, hogy azt képzelem, ez egy teljesen másik eset. Ő már megszállottságból köti össze az eseteket anélkül, hogy gondolkozna. Lolitát nem ölték meg… nem molesztálták. Mi több bizonyíték kell?
- Ó, nem, nem! Tegezz csak nyugodtan. Remélem te se bánod, ha – mutatok először magamra, majd rá – én is hasonlóképpen teszek. Azért jóval közelebb állunk egymáshoz korilag, mint a többi nyomozó esetében – szelíd mosollyal fürkészem az arcát, minden egyes rezzenését megjegyezve. Hosszan kifejtett véleményét hallva pár másodpercig csak figyelem őt, majd felnevetek.
- Csak arra várt, hogy legyezgessem egy kicsit az egóját, hogy milyen finomat készített nekem. Csak most kezdi el kiismerni magát a konyhában, mint „háziasszony”, de… borzalom – vízszintesen legyezgető mozdulatokkal, már-már suttogva mintha csak egy titok lenne, grimaszolva teszek megjegyzést az említett, amúgy kérdéses személyű menyecskére. Persze nem nagy hazugság ez, mert Cara tényleg borzalmasan főz, az előbbi pedig egy több évvel ez előtti emlékem. Néha szeretném, ha még ma is igazak volnának ezek a reggelek.
- A kötelességek általában kellemetlenek, és szeretjük őket elnapolni, de legalábbis minél tovább tologatni. Mármint, én személy szerint utálom a papírmunkát egy-egy ügy után, de mégis kötelezően meg kell csinálnom, másképpen a fene ette meg az egészet – csak ekkor foglalok helyet a tőle srévizavé jobb oldalon elhelyezett kétszemélyes kanapén.
Vasquez nyomozó elemezgetése viszont az én arcomra is mosolyt csal.
- Tudod, a nyomozó nem egyszerű eset. Azt hiszem úgy is fogalmazhatnánk, hogy … - elmerengek néhány pillanat erejéig, alaposan átgondolva, hogyan is fogalmazzak – szereti azt gondolni, hogy mindig ő irányít csak, mert egyfajta hatalom van a kezében. És mivel szegény elég „mélynövésű”, ezt nagy hanggal próbálja meg kompenzálni. Megszállottja ennek, illetve egy másik esetnek, amit előszeretettel próbál ezzel egy kalap alá venni – kap még egy kis plusz információt arról, hogy sokakkal ellentétben én nem gondolom azt, hogy jó úton tapogatózik az, aki egy gyilkost és erőszaktevő perverz embert keres.
A kérdésem azt hiszem valahol betalál. Láthatja rajtam, hogy amíg nem válaszol, én nem szeretnék semmi egyebet hozzáfűzni. Így is épp eleget jártattam a számat, most pedig arra van szükségem, hogy ő is ezt tegye. Még ha várnom is kell rá egy kis ideig, de már fél távnál látom rajta, hogy némi információ csurranni-cseppenni fog ma.
- Hazamehetsz, Lolita, én bevallom neked, hogy engem is ugyan úgy idekényszerítettek, mint téged – intek az ajtó felé, majd az ölembe ejtem a kezeimet – de tudod, mint ahogy azt a "nagyok" is minden bizonnyal tudják, szükséged van most rám. Segíteni szeretnék – nem akarom, hogy azt gondolja, csak kínozzuk és nyúzzuk őt. Azt, hogy ki akarunk szedni belőle ha kell erőnek erejével is információkat. Hiszen mondtam nem? El kell nyernünk a bizalmát ahhoz, hogy előrébb tudjunk lépni.
- Segíthetek neked. Én tudom csak egyedül megígérni neked, hogy nem lesz hatással ez Oliver jövőjére. De ahhoz szükségem lesz a te segítségedre is – ha az emlékezetem nem csal, mind idáig nem esett szó egyetlen egy kihallgatáson se az imént említett személyről, mint ahogy Dariusról se. Őt nem is említem meg egyelőre, biztos vagyok benne, hogy nem szándékosan kotyogta el a neveket. És itt ugrik a majom a vízbe! Megnevezte az elrablóját? Tehát valamiféle kapcsolat alakult ki közöttük ott. Most kezd csak igazán tekerni az agyam.
Vetek egy gyors pillantást az üvegablak felé, ahol vélhetően egy ideje ismételten itt ácsorog Miles nyomozó.
- Mi van ha azt mondom, te vagy az egyetlen, aki megmentheti ezt az egész helyzetet? Ha rajtad múlik most két ember jólléte?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptyKedd Feb. 18 2020, 12:45


Jared & Lolita
Éppannyira vagyunk bűnösök, mint amennyire bűnösek a titkaink.

Egész életemben őszinte voltam. Mert erre tanítottak, erre neveltek, ez volt számomra a természetes. Hittem abban, hogy a világ alapvetően tiszteli az őszinteséget. Ma már tudom, mert a hetek alatt megtanultam, hogy a világ számára csak az az igazság létezik, amit elfogadhatónak gondol. Ami a szabályoknak megfelel, ami nem tér el az általános gondolkodástól. Ezért lehet az, hogy Dariust kiközösítené magából, ezért van az, hogy én sem vagyok képes meglátni, őt meglátni az arc mögött, amit a szemeim érzékelnek. Mégsem tudnék neki soha ártani, mégis inkább a csendes hallgatásba temetkezem, semhogy valótlanság hagyja el ajkaimat, vagy éppen eláruljam őt akár a szüleimnek, akár a rendőrségnek. Mert nem hiszem, hogy az igazságra bárki fel lenne készülve vele kapcsolatban. Tudom, hogy a szüleim azt szeretnék ha beszélnék azokról a napokról, én viszont továbbra is elrejtem mindenki elől mi is történt valójában.Azt érzem, hogy a változás napokkal később kezdődött bennem. Vagy talán nem sokkal az ébredésem után, amikor értetlenül szemléltem, hogy mennyire törődik velem, az aggodalmat a szemében, nehogy valami fájdalmat okozzon. Láttam, hogy folytonosan küzdelmet folytat önmagával, megpróbál távol maradni, és megpróbál úgy tekinteni rám, mint egy fiatal lányra, apró virágra, akit gondoznia kell, akit védelmeznie kell. Nem tudtam mit kezdeni a benne lakozó többivel, képtelen voltam feldolgozni a gondolatot, hogy bár kívülről nem látok változást, árnyalatnyi mégis van. Eleinte azt hittem fizikailag is többen vannak….később rájöttem, hogy valójában egyetlen ember foglya vagyok, aki a saját gondolataiba zavarodik bele. Segíteni akartam neki. Megértetni, hogy amit tesz az nem helyes, hogy nekem nem ott a helyem vele...aztán megláttam azt a semmihez sem fogható borús magányt a tekintetében, és tudtam, hogy minden órával, minden nappal amit vele töltök, ez a tekintet közelebb vonz magához, míg végül szinte képtelen leszek tőle elszakadni. Egy ideig nem akartam elszökni, egy idő után meg már tudtam, hogy nincs más megoldás. De addigra végérvényesen a hatása alá kerültem. Ma pedig már hiányzik. A reggelek, az ahogyan megpillantom a konyhában ételt készítve nekem,kerülve a tekintetem, ahogyan megkérdezi, hogy jól aludtam e, hogy kényelmes volt az ágy, elég puha a törölköző, elég simogatóan lágy a tusfürdő, elég meleg a víz. Apróságok, mégis olyan gyengéd törődés volt benne, mihez foghatót még sosem éreztem. Férfitól legalábbis. Számomra idegen férfitól. Sosem volt az életemben még senki, tulajdonképpen ha azt vesszük sok szempontból csupán Olivert engedtem közel, de őt annyira, hogy a szívem legmélyére zártam, és bármi is történik velem, ő mindig ott marad. Őszinte és minden csalárdságot nélkülöző barátságom töretlen, mindenkit maga mögött hagyó. Talán ő volt az egyetlen aki a szüleimen kívül eszembe jutott a hetek alatt. Tudtam, hogy keresni fog, hogy talán aggódik, hogy talán többször megpróbál felhívni, míg aztán a szüleim el nem mondják mi történt.
Darius más volt. Olivernél is másabb. Az érzés amit iránta éreztem korábban még sosem tapasztalt. Furcsa volt, és nem tudtam nem gondolni rá. Mostanság sem tudok. Mégsem vagyok képes szavakba önteni, vagy egyáltalán elkezdeni beszélni róla, felfedni, hogy mi jár a fejemben, milyen érzelmek kavarognak bennem, főleg mert még én sem nagyon vagyok vele tisztában. Olvastam róla a neten, próbáltam válaszokat kapni a saját kusza gondolataimra, de még jobban összezavarodtam. Csak abban voltam biztos, hogy bármi is történt, az nem ellenem irányult, és soha nem akart nekem egyetlen pillanatig sem ártani. Néha az eszközök nem tiszták, ha el akarunk érni valamit. Én magam sem feltétlen fogadtam el, vagy törődtem bele, és ezért lehetett, hogy pár nap után meg akartam tőle szökni. Nem azért mert féltem volna tőle, addigra már nyilvánvaló volt, hogy nem azért vagyok ott, hogy bármit tegyen velem, hanem mert nem tudott elengedni. Valami történt velünk. Minden nappal egy kevés rakódott közénk, egy kicsit mindig tettünk hozzá magunkból. Ismerni kezdtem őt, ahogyan ő engem….és tudtuk, hogy bárhogyan is végződik egyszer el kell mennem tőle. Nem mondta ki, nem akarta kimondani, ahogyan én sem tettem utalást rá….de valahogyan ott volt a szavak mögött, minden beszélgetésben.
A két nyomozó után Jared Stanton megjelenése meglepetés volt a számomra, már csak azért is, mert azt hittem a kis kopasz ember fog ismét megjelenni, azt hittem, hogy az a nő, az a Miles hadnagy majd őt küldi vissza hozzám. Már az ajtón is másképp lépett be, nem nyomakodott bele az arcomba, nem ráncolta a homlokát, nem nézett úgy rám, mintha valami főbenjáró bűnt követnék el azzal, hogy nem teszek feljelentést. Én meg csak értetlenül figyeltem miért nem értik meg, hogy ez szükségtelen? Aztán az a kis ember zsarolni próbált mikor Oliverről kérdeztem. Információért információt. Én azonban nem akartam. Senkit nem akartam jobban védeni Dariusnál. Még Olivert sem. A szoba nyugalma sem képes elnyomni bennem az aggodalmat, és csak reménykedem benne, hogy ez az utolsó ilyen alkalom. Apa szerint csak rajtam múlik. Pedig ez nem így van.
Csodálkozva nézem a nyomozó kezét ahogyan felém, majd maga felé mutat a tegezést felajánlva, én azonban megrázom a fejem. Ha elfogadom, akkor bízom benne. Ez a bizalom jele lenne részemről, én azonban nem tudom ki ő. Annak ellenére, hogy megbízható, barátságosan kék, mosolygó szemei vannak, kedves mosolya, megnyerő hangszíne még nem válik számomra egyértelművé, hogy megbízom benne. Hogy ő tegezzen az ellen nem tiltakozom, elvégre fiatalabb is vagyok, megszoktam már ezt.
- Ha nem baj, akkor én magázom. Fogalmam sincs hány éves lehet. Megtippelni sem merném, ebben pokolian rossz vagyok.- jegyzem meg azért némiképp oldva a visszautasítás okozta pici neheztelést magam iránt. Nem akartam tapintatlan lenni, egyszerűen ez nekem még nem megy.
Egyetlen hang nélkül, majdhogynem szemrebbenés nélkül figyelem, le nem véve róla a pillantásom, amikor beszélni kezd papírmunkáról, meg a menyasszonyáról, meg a másik hadnagyról, és egy picit azért el is mosolyodom a jellemzésén, mert az biztos, hogy van benne nem is kevés igazság. A hangját nagyon szerette hallani, de a másikéra nem volt kíváncsi, ha az eltért attól amit ő gondolt.
Először akkor rökönyödöm meg, amikor az ajtó felé mutat, hogy ha akarok, akkor tulajdonképpen máris hazamehetek. Először nézem a zárt ajtót, az óriási tükröt a falon, melynek a túloldalán biztosan áll valaki, vagy többen is, és minket néznek. A filmekben mindig így szokott lenni. Rendőrségen most vagyok életemben először, már ami bármilyen eljárást illet. És szeretnék is elmenni, nem akarok itt lenni. De valamiért mégsem mozdulok. Itt tart még valami. Egy ígéret….noha ez kísértetiesen hasonlít Vasquez nyomozó kijelentésére, de mégsem érzem benne azt az erőszakosságot, amit belőle. Bizalmatlanul billen oldalra a fejem amint megmozdítom, és a hajamat összefogó pillangó alakú csat egy koppanással érkezik a padlóra, a szőke lobonc meg egyszerűen leomlik és szétterül a vállaimon. Mintha meg sem hallottam volna, hogy a kávészín holmi leesett, pedig még párat perdül mielőtt elcsendesedik, és a nyomozó lábánál pihen meg. Csak ülök és őt figyelem, ajkaim elnyílnak egymástól, láthatóan mondani szeretnék valamit, de még nem tudom hogyan fogalmazzam meg.
- Mindkét….mindkét ember biztonságát garantálni tudja?- teszem fel a kérdést, hangom először halk, apró rekedtséggel társul, mintha hosszú órák hallgatása után törném meg önnön csendemet.
- Olivert mindennél jobban szeretem. Ő a legjobb barátom, és nem akarom, hogy miattam olyasmi nyoma maradjon az incidensnek, ami kihatással lehet a karrierjére. Azt….azt szeretném ha nem maradna nyoma semmiféle nyilvántartásban annak, hogy bármikor is felmerült a neve ebben az ügyben.- mintha egy titok lenne, valami nem idevaló, valami, amit sosem tettem volna korábban. Hiszen még a hazugságra is képtelen vagyok, mégis most olyasmit kérek, ami jól tudom, hogy nem csupán nem helyes, hanem egyenesen törvénytelen.Mintha nem is én lennék.
- Darius pedig….neki sem eshet baja. Ő egyszerűen csak….fél. Félt maga már úgy igazán, Stanton nyomozó? Bár a rendőröknek a munkája miatt biztosan sokszor van része ilyenben, de Dariusnak nem. Mármint nem azért mert ez hozzá kellene tartozzon az életéhez. Ő szó szerint az életét félti. Azt amiről még csak nem is tudják, hogy van.- szinte magamtól kezdek beszélni, halkan, szégyenlősen és félve, remélve, hogy Jared nyomozó megérti azt amit mondani akarok, noha elég homályos minden bizonnyal egy külső szemlélőnek amit megmagyarázni próbálok olyan nagyon.
Hirtelen állok fel az asztaltól, és mintha csak ketrecbe zárt kis jószág lennék, aki érzi a vihar közeledtét, mégis tehetetlen fel és alá kezdek járkálni, kezeimet többször is áttördelgetve egymáson.Megállok egy pillanatra és kétségbeesetten nézek a nyomozóra. Talán most fogtam fel először mennyit számít, hogy mit mondok, hogy kinek mondom, hogy milyen segítséget remélhetek általa.
- Én nem akarom őt bántani, ért engem nyomozó? Ő sem bántott….soha nem is akart. Ő csak….nem akar meghalni.- ejtem ki vészjóslóan lassan az utolsó szót, suttogásom elveszik a szoba zajai között. Ez a teljes igazság. Darius attól fél, mindig is attól félt, hogy ha felfedezik őket abban a testben és bezárják, akkor nem élik túl. Csak egy valaki. És az lehet nem ő lesz. Mindenki másképp félti az életét. Ő is a sajátját.
- Maga tényleg tud nekem segíteni, vagy csak úgy mondja?- kérdezem végül még mindig járkálva, majd megállva és a hátam, nem messze a cserepes bambusztól a falnak vetve, úgy figyelve tovább Stanton nyomozót.



credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptySzomb. Feb. 22 2020, 17:30

Lolita and Jared
.

Sokak számára igazi talány lehet Lolita esete.
Egy olyan ügy, amiből hiányoznak az észérvek és a betanult vagy megélt rendőri, nyomozói tapasztalatok. Általában egy a célunk...kapcsolatot teremteni a túszejtővel, aki szépen lassan kibújik a csigaházából, megmutatja magát, mi pedig mint ügyeletes jófiúk, elkapjuk őt, hogy leverjük rajta a bűneit. Jó esetben megy a rács mögé.
Normális esetben elég gyorsan képesek vagyunk felgöngyölíteni egy-egy ügyet, hogy máris a következővel foglalkozhassunk. Miért? Mert a szemtanúk vagy azok, akiket sikerül kiédesgetnünk ilyen-olyan módon az elkövető karmai közül, dalolnak. Eleinte nehezen fogunk belőlük bármit is kihúzni, hiszen félnek és rettegnek. Féltik magukat és a szeretteiket. Attól tartanak, hogy mi van akkor, ha kicsúszik a zsaruk kezéből az irányítás? Mi van, ha megint nyakon csípik őket? Ha megint a kínok kínját kell átélniük? Legrosszabb esetben ha olyat kapnak el újonnan, aki közel áll az áldozathoz?
Aztán szépen lassan megnyílnak. Elkezdenek megbízni azokban, akik megmentették az életüket. Már elhiszik azt, hogy nem eshet bántódásuk sőt, azzal ha beszélnek, ha minden kis részletet elmesélnek, képesek lesznek hozzásegíteni bennünket ahhoz, hogy további ártatlanokat óvjunk meg attól, amin neki keresztül kellett mennie. Ez neki is jó érzés lesz, ez őt is boldogsággal, némi büszkeséggel fogja eltölteni. Mert jól cselekedett, még ha neki szenvednie is kellett azt megelőzően.
Viszont vannak emberek, akik mások… nem azt mondanám, hogy eredendően van valami probléma, egy kis hiba kódolva a rendszerükbe, egyszerűen olyan mértékű empátiát kezdenek el érezni a fogva tartó irányába, ami miatt jó ideig képtelenek vagyunk bármit is kihúzni belőlük…
- Csak egészen nyugodtan. Ahogy kényelmes – bólintok anélkül, hogy bármiféle érzelmet próbálnék közvetíteni felé. Elsődleges célom még mindig a bizalom kiépítése, márpedig ha erre akarok alapozni, szükséges higgadtnak, kicsit talán pókerarcúnak maradnom, mialatt az ő kezébe adhatom az irányítás jogának egy jelentős részét – hmm… azt hiszem, hogy ti nők ekkortájt szoktatok a szívetekhez kapni és elmormolni egy imát, hogy „úristen, hát ez is elérkezett!” – utalok itt a bűvös harmadik X okozta pánikra. Mintha nem ugyan olyan lenne mint az előtte lévő jó néhány év.

… és ha sikerül is őket beszéltetni, mi lesz belőle? Folyamatos védekezés. Mert nem merik még maguknak se bevallani azt, hogy megkedvelték azt az embert, akivel egy bizonyos időt eltöltöttek. Egy-egy fogságban eltöltött eset alkalmával, és bár nagyon ritka de bizonyítottan akadnak ilyen sztorik a nyilvántartásokban – különös, furcsa folyamatok zajlanak le az emberekben. Számos alkalommal meséltek a sértettek arról, hogy az elrabló kedves volt velük, jól bánt velük. Kapott enni és innivalót, kellő figyelmet ahhoz, hogy egyfajta bizalom alakuljon ki közöttük…
Kíváncsi pillantással fürkészem az arcát mikor jól láthatóan megütközik azon, hogy képes lennék kiadni az útját anélkül, hogy előtte bármit is megpróbálnék kiszedni belőle. Én nem fogok erőszakoskodni. Nem leszek olyan akaratos, mint az elődeim, akik ezzel az üggyel foglalatoskodtak az elmúlt napokban. Nem ronthatok ajtóstul a házba, nem akarom, hogy frászt kapjon szerencsétlen lányka, mert nem ez a cél. Dalolnia kell.
Kérdését hallva néhány másodpercig elrágódok a sorokon, majd fenntartva még egy ideig az ezt követően közénk ülő csendet, előrehajolok, hogy a földről felnyaláboljam az imént lehulló csatot. Némi habozás után nyújtom csak át neki.
- Tudod, alapjában véve egyik rendőr nyomozónak se volt feltett szándéka az, hogy ha a törvény kimondja az ártatlanságukat, ártson nekik, vagy tönkretegyék az életüket. Én viszont garantálom neked, hogy velük ellentétben a tőlem telhető legmaximálisabb odaadással fogok kezeskedni róluk a továbbiakban. Minden, számukra szükséges lépést megfogok tenni – igyekszek minél határozottabb, de annál is inkább szavahihető lenni. Márpedig tudni illik, amit én megígérek, azt be is tartom.
Na most, hogy miféle módon fog megmutatkozni ez a szükséges hozzájárulás, majd kiderül. Most úgy hangozhat, hogy mindkettő fél szabadságát garantálni fogom. De ezt nem mondtam. Csak azt, hogy mindent megteszek, hogy azt kapják, amit megérdemelnek, amire szükségük van. Ha Oliver tényleg ártatlan, biztosítom, hogy szabadlábra helyezzük. Ha pedig Darius esetében drasztikusabb de segítő jellegű beavatkozást kell tanúsítanunk, megtesszük. És ez nem feltétlenül jelent börtönt.
Először nem is az említett férfi esetében adok neki választ.
- Féltem. Tudod Lolita, ha nem is úgy nézek ki, mint egy veszélyben lévő ember, de beteg vagyok. Egy velem született betegség nem csak, hogy… hát, fogalmazzunk úgy, hogy megszámlálja a napjaimat, de alapjáraton nem is lenne szabad olyan körben, olyan beosztásban tevékenykednem, mint egy nyomozónak – tenyeremet finoman a mellkasomra helyezem – gyenge szegény, illetve van egy része, ami elégtelenül működik. Na most az, hogy itt lehetek, elsődlegesen az apám befolyásának tudható be. Küzdött azért, hogy megfelelő papírjaim legyenek az amúgy kérdéses egészségemről, és most már nyilván kezelni tudom a dolgot, tisztában vagyok a határaimmal. De a szolgálatban töltött éveim elején még nem tudhattam. Nem tudtam mi az amit bírni fogok és mi az amit nem, mellette pedig fiatal voltam még és bohó, azt gondoltam, hogy mit nekem egy kérdéses rabló, mi a fenéért várnék be én akárkit? Hát egyedül eredtem a nyomába – mesélem neki egészen halkan, nyugtatóan ható dallamossággal – nem volt nálam gyógyszer, rengeteget kellett futni. Mire nyakon tudtam csípni a fazont, már olyan érzésem volt, mintha egy vasból készült kéz markolná a szívemet. Levegőt nem kaptam, zúgott a fülem, zsibbadtak a tagjaim. A hányingertől azt se tudtam, hogy merre forduljak éppen. Nála pedig fegyver volt. Ha aznap nincs a társam, ha nem kapcsolja be a szirénákat, mert ugye ő soha nem terepen alakított igazán, tudod ő az agyas fajta – kocogtatom meg a halántékomat – biztosan nem én ülnék itt most veled szemben. Most, hogy visszagondolok, azokban a percekben tényleg a haláltusámat vívtam a saját szívemmel, és nem én álltam nyerésre. Mindvégig az pörgött a fejemben, hogy nem okozhatok szégyent az apámnak. Nem tehetek neki keresztbe azzal, hogy a boncolás során kiderülne, amúgy szar szívvel, az ő hatalmának és szavainak köszönhetően helyeztek engem szolgálatba.
Mesélem el neki személyes tapasztalataim egyikét. Lehet, hogy volt ennél meredekebb, veszélyesebb eset is, de mindenek előtt ez volt a legmeghatározóbb, hiszen ez hitette el és bizonyította be még a számomra is, hogy tényleg halandó vagyok. Ráadásul beteg is.
És, hogy miért vagyok képes neki a betegségekről beszélni? Mert úgy hiszem, hogy Darius is segítségre szorul. Mint ahogy jelen állásban Lolita is, mert egyre nyilvánvalóbbá válik a gyanúm.
Ez a lány úgy érzi, hogy bár igazából ő volt az áldozat, Darius is az. Erős ellenállást tanúsít a rendőrök segítő szándékával szemben, nem válaszol kérdésekre, elhallgat dolgokat miközben folyamatosan azt hangoztatja, hogy ez a Darius csak fél, soha nem bántotta őt. Eddigi nyomozói mivoltom alatt három ilyen esettel találkoztam az egész államban. Hárommal több év leforgása alatt.
- Nem szoktam füllenteni, ha nem szükséges. Most pedig az a legfontosabb, hogy a létező legőszintébben beszéljünk egymással. Azt mondtam, hogy segíteni tudok és én ezt a szavamat be is fogom tartani, kerüljön, amibe kerül – biccentek – de addig nem fogok tudni, amíg te se segítesz nekem. És nem azt kérem tőled, hogy állj neki dalolni, nem kényszerítem ki belőled azt, amit nem akarsz nekünk elmondani. Csupán arra szeretnélek kérni, hogy gondold át. Mi a jobb? Ha valaki felajánlja a segítségét amibe bizonyosan bele lehet kapaszkodni, vagy ha hagyod, hogy tovább csordogáljon ez így a medrében és Darius talán soha nem fogja tudni tisztára mosni magát? De az is lehet, hogy olyan ember fogja elkapni, akitől nem remélhet semmi jót. Mert hidd el nekem Lolita – emelkedek fel a fotelből, lassan közelebb lépdelve hozzá – odakint azok az emberek akiket már megismertél, a törpe, kopaszodó nyomozó vagy sok másik, a mai napig őt keresik. És lehet meg is fogják találni… - nézek bele mélyen a szemeibe, hogy lássa, komolyan gondolom minden egyes mondatomat.
- Csak te tudod őket megmenteni. Engedd, hogy segítsek. Gondold át. Nem kell azonnal válaszolnod jó? – hosszú ideje először mosolyodok el, és húzódok tőle távolabb nehogy zaklatásnak vagy támadásnak érezze a közelségemet– szükséged van valamire? Tea? Kávé? Víz? Esetleg ennél valamit?


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptyHétf. Feb. 24 2020, 13:17


Jared & Lolita
Éppannyira vagyunk bűnösök, mint amennyire bűnösek a titkaink.

Három hét alatt az ember nem tud teljesen kifordulni önmagából, nem változik meg alapvetően a személyisége, és nem fordít hátat korábbi énjének. Viszont ez az idő pontosan elég ahhoz, kivált ha egy olyan személy társaságában tölti, amilyen Darius, hogy bizonyos dolgokat másképpen lásson, átértékeljen és átgondoljon az életében. Pontosan ez történt velem is. A vonzalom nem az első pillanatokban alakult ki. A félelemből és a bizonytalanságból nőtte ki magát, és kezdett egyre inkább eluralkodni rajtam. Táplálta a féltés, az aggodalom,a megértés, az empátia, és a jószándék, amivel én Darius felé fordultam idővel. Az életem alapvető elemeit kellett átgondolnom, mert többé már nem fért meg egymás mellett az akivé a hetek alatt váltam és az aki egykor voltam. Apró dolgok voltak ezek, mégis akik ismertek, azoknak feltűnt a változás. Életre vágytam. Igazira. Attól tartottam, hogy ha továbbra is ebben a kényelmes és minden nehézségtől mentes életben élek, ha behunyt szemmel, háttal a lehetőségeknek kizárólag a szüleim akaratának akarok megfelelni, akkor lemaradok annyi mindenről….és talán akkor ugyanolyan magányos leszek majd amilyen Darius volt. Sosem éreztem még ennyire kézzelfoghatóan valakiből áradni a reménytelen kétségbeesést arra, hogy pusztán megérinthessen. A gondolatot, hogy a bőrhöz érve érezze nincs egyedül. Sosem éreztem még senki felől ennyire áhítozva egy ölelést, csak beszívni pár másodpercre a másik illatát. Én sosem ismertem ezt a magányt, mégis valahogyan úgy éreztem, hogy ha minden úgy marad a régi életemben ahogyan volt, akkor ez vár majd rám is. Lélegezni vágytam, olyan igazi módon. Nem akartam már elrejteni a kíváncsi és néha ijesztő gondolatokat amik gyakorta megfordultak a fejemben. A képeket amiket láttam magam előtt valahányszor egy helyes fiú rám mosolygott, a gyomromban az érzést, amely szinte eltelített és az utolsó vérzubogásban is hallható volt, a sóhajt ami kiszökött az ajkaim közül. Ébredezni kezdtem azt hiszem és ennek első jeleként már nem akartam abba az életbe visszatérni amit korábban éltem. Nem akartam én felelősséget cipelni apa eltűnt testvéréért, amit úgy éreztem, hogy kéretlen teherként rám akasztottak. Nem akartam elzárni magam a világtól, azt akartam, hogy szélesre tárva az életem bárkit beengedhessek rajta. Tudni akartam milyen kimaradni éjszakára, milyen megfogni egy fiú kezét, milyen este moziban ülni, milyen egy házibuliban megkóstolni valamit, aminek van egy minimális alkohol százaléka. Tudni akartam milyen strandon félelem nélkül levetkőzni és tudni akartam milyen az amikor nem aggodalmaskodom azon vajon mindehhez anyáék mit szólnak majd? Nem akartam rossz útra térni, nem akartam szög egyenes más lenni, hiszen ettől még alapvetően nem változtam, egyszerűen csak fel akartam vállalni az érzéseimet, a gondolataimat és a vágyaimat és nem akartam miattuk bűntudatot érezni mint egykor.
Azt hiszem a három hét erre volt elegendő, meg arra, hogy már az első napokban hiányozzanak a beszélgetéseim Dariussal. Hogy ha kérdezek, akkor mindenféle kendőzéstől mentesen válaszol nekem, elmondja amit gondol, én pedig meghallgatom és figyelek rá. Minden egyes szavára. Hiányzott a jelenléte, ahogyan hallom a lélegzetvételét az ágyam mellett és megígéri, hogy addig nem hagy magamra amíg el nem alszom. Sosem ment ki. Ott volt végig….hiányzott. És nem akartam, hogy mások, a rendőrök, vagy bárki azzal bántsák, hogy rátörnek az életére, amelyben így sincs egyetlen perc nyugalom sem. Talán addig volt kicsit, amíg én is ott voltam. Vagy addig sem.
Mióta azonban a visszatérésem után elkezdődött a rendőrök örökös megkeresése, talán Stanton nyomozó volt az első aki másképp közelített meg mindent. A személyes és visszafogott hangnem kíváncsiságot ébreszt bennem, és ez az oka, hogy nem megyek el, ahogyan lehetőséget biztosít nekem rá, hanem maradok. Maradok, mert érdekel. Nem csak az amit mond, hanem ő maga is. Ahogyan beszél, amit magáról mond, ahogyan közeledni próbál. Nem úgy mint a többiek, hanem sokkal lassabban és sokkal megnyugtatóbban.
Oliver….mióta visszajöttem próbálom megérteni vajon miért ő volt az első számú gyanúsított. Anyáék sosem szerették, de azt nem feltételeztem, hogy azon nyomban szinte rögtön rá terelődik a gyanú. Hát nem látták, hogy ő a legfontosabb ember az életemben, hogy ő törődik velem a leginkább, hogy neki fontos igazán az, hogy én mit szeretnék, hogy én ki vagyok merre akarok menni, hogy mi az életben a célom? Tényleg egy percig is azt gondolták, hogy ő képes lenne ilyenre? Mélységesen csalódtam a szüleimben, és ezt el is mondtam nekik akkor, amikor megtudtam mi történt a barátommal. Hogy tehették ezt? Keserű volt az ábrázatom akkor, és még azzal sem tudtak némiképp megenyhíteni, hogy elsőként őt hívták át a megkerülésem első napjainak egyikén. Mert addigra minden bizonnyal világossá vált, hogy Oli az egyetlen akivel hajlandó vagyok bármit is megbeszélni. Pusztán azért mert benne megbíztam. Mert ő sosem árult még úgy el, ahogyan azt a szüleim tették velem. És erre még az sem mentség, hogy aggódtak. Értem. De közben egy másik ártatlan ember életét majdnem tönkretették. Ezt pedig sosem bocsátom meg nekik, bármennyire is szeretem mindkettejüket.
- Mindent meg fog tenni, de vajon sikerrel is jár? Olivert az ügyvédje kihozta már hetekkel ezelőtt. Tulajdonképpen nem volt bizonyíték...de nem is lehetett, hiszen nem csinált semmit. És én ezt is szeretném visszaállítani. Hogy ne maradjon sehol nyoma, hogy ez az incidens egyáltalán megtörtént. Én….- veszem át a csatot tőle és egy másodpercre elhallgatok. Fogalmam sincs hogy magyarázzam el, hogy ne érezzem magam roppant kellemetlenül a szavaim miatt. Még én sem nagyon értem mikor és hogyan jöttem rá, hogy vajon ez a távollét olyan dolgokat hozott felszínre amik mindig is ott voltak, csak talán az a vakság és süketség ahogyan az életemet éltem mindezt eltompította bennem? Nem tudom….
-...nekem ő...én őt…- megráztam a fejem, hiszen felismerni és szavakba önteni két külön dolog.Hiszen a barátom. Szeretem. Mindig is szerettem. De ez most más. Ez másképp van a fejemben, másképp gondolok rá, másképpen fogalmazódik meg bennem a hiánya. Ez most másfajta fájdalom. Az idő érlelte ilyenné, vagy mindig is itt volt, fogalmam sincs. Talán tisztulhatna az egész, ha nem lenne bennem még Darius hiánya is, ez pedig végképp összekuszálja a fejemben a dolgokat. Mindent összezavar.A két érzés hasonló, ugyanakkor mégsem.
Inkább elhallgatok és Jared nyomozót figyelem, amikor beszélni kezd. Elkerekedő szemekkel, egyetlen pisszenés nélkül hallgatom őt, még a tekintetem sem vonom el, attól félve, hogy akkor lemaradok valamiről amit nekem mesél. Őszinte hozzám, nyitott és valami olyasmit oszt meg velem, amit nem is nagyon hiszem, hogy a hozzá hasonló rendőrök valaha megtettek. Még filmekben sem.Szeretnék megszólalni, de még nem teszem. Még hallgatom őt. Érvelni próbál, megpróbálni elmagyarázni, hogy miért kellene neki segítenem. Mindezt azonban úgy teszi, hogy nem késztet automatikus hátrálásra sokkal inkább arra, hogy elgondolkodjak a szavain.
Közelebb jön, nekem pedig kissé meg kell emelnem a fejem, hogy a szemeibe tudjak nézni, és azt hiszem valahol a kérdése közepette egy aprót bólintok is, mintegy jelezve, hogy nem szándékozom elmenekülni továbbra sem, sőt hajlandó vagyok mindazon gondolkodni amit elmondott. Nem ígérek neki semmit, egyszerűen csak megfontolom a szavait. Mikor megpróbálna elhúzódni, hirtelen nyújtom ki a kezem és ragadom meg a csuklóját, maradásra bírva egy ideig. Finoman simulnak rá az ujjak, nem erőszakos, vagy rideg az érintés, a tenyerem meleg, puha.
- Jared nyomozó! Lehet, hogy magának beteg a szíve, de ebben a beteg szívben is sokkal több emberség lakik, mint azokéban akik eddig kihallgattak. Lehet ha magát küldik először, akkor megkíméltek volna ettől a rengeteg kellemetlenségtől. Maga jó ember. Ezt én érzem. Tudom mi a munkája, de akkor is jó ember.- óvatosan simítottam le az ujjam a csuklójáról ha eddig engedte, hogy fogjam, majd visszahúztam a kezem és az üres bögrémre mutattam, amiből nemrég fogyott el a második adag teám. Finoman mosolyodtam el.
- Nem kérek semmit köszönöm. A kollégái már a második adagot hozták be nekem ameddig várakoztam. Azt hiszem ez most egy időre elég is volt.És mást sem kérek köszönöm.- ráztam meg a fejem, aztán sóhajtottam egy nagyon, a fejem felszegtem. Kezemmel hátranyúlva összefogtam a hajam ismét, majd lazán feltűztem. Ezután pillantottam a nyomozóra.
- Elmondom magának mi történt ott….ahol voltam. Illetve egy részét elmondom. Mindent nem tehetek. Még nem. De csak magának mondom el. El tudja intézni, hogy senki más ne halljon bennünket?- kérdeztem félrebillenő fejjel, kíváncsian, egy másodpercre a nagy tükörre nézve a szemben lévő falon. Valaki most is áll ott, ebben biztos vagyok, ahogyan abban is, hogy Jared nyomozón kívül senki másnak nem vagyok hajlandó beszélni arról mi történt velem. Az igazságot egy valaki ismerte, de ő sem a teljeset: Oliver Easton. Az egyetlen ember, akiben jelen idő szerint megbíztam. Ám most úgy tűnik a minimális bizalom felé most Stanton nyomozó is tett egy apró lépést.
- Nem azért fogom elmondani magának, hogy bármiféle nyomozást elősegítsek, mert nem akarok nyomozást olyan miatt ami meg sem történt. Azért mondom el magának mert ilyen velem...mert ilyen….emberséges. Úgy ahogyan még senki azóta, hogy hazatértem annyi idő után. Maga nem a bűnözőt látja Dariusban, hanem az embert. Úgy ahogyan én látom. És talán ezért segíthet neki. Talán többet is mint én. Ezt ígérje meg nekem. Hogy neki fog segíteni. Nem nekem. Mert nekem nincs rá szükségem. De neki igen.- bizonygattam kitartóan, és így is gondoltam. Jelen pillanatban két emberért jobban aggódtam mit saját magamért. Ez a tulajdonságom pedig már az eltűnésem előtt is megvolt. Csak talán akkor még lettek volna bizonyos morális korlátai, amik mostanra már nem voltak.




credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptySzomb. Feb. 29 2020, 16:17

Lolita and Jared
.

Nem árulok zsákbamacskát, ha azt mondom, mindig is fontos volt számomra a feletteseim elismerése. Ez nem csak most igaz, azóta, hogy átkerültem a New York-i irodához, de már odahaza is az volt, első körben az apám miatt. Megfelelési kényszerbe taszított azzal, hogy elintézett nekem egy jó, egy nagyon is jó lehetőséget a fegyveres erőknél. Nem lett volna szabad és nagyon sokáig kényszeredetten is de hallgatnom kellett nem csak anyámtól, de az ottani kapitánytól, hogy ennek még meglesz a maga böjtje. Ő persze hitt bennem pont úgy, ahogy mindenki más, tudatlanul.
Már Hawk kapitány biztos volt abban, hogy számomra csak egy kereszt a szívem okozta probléma, és a nyakát tette volna arra már jó pár évvel a kezdésemet követően, hogy nagy dolgokra vagyok hivatott és még többet tudnék kihozni magamból, ha nem lennének gondjaim. Én viszont mindig úgy láttam, úgy értékeltem, hogy pont ez az a valami, aminek hatására képes vagyok olyan extrákat, olyan apró de lényeges dolgokat kihozni magamból, a tudásomból és az akaraterőmből, amit teljes egészséggel talán nem lennék képes. Hogy miért? Mert így többre értékelem az életemet. Óvatosabb vagyok, nem feszegetem úgy a határaimat, mint azt amúgy tenném, hiszen a véremben benne van. Nem bírok vele. Több mindenre vagyok képes figyelni, máshogy állok általa a saját ügyeimhez. Megfontoltabban, több, számos lehetőséget keresek a megoldásokhoz, ahelyett, hogy fejjel mennék a falnak, mint egy kos. Bár igaz ami igaz, ettől függetlenül ez még mindig, ugyan úgy én vagyok. Bizonyítási vágy, hajthatatlanság, le nem vezetett energiák… és természetesen akad, hogy emiatt meggondolatlanul döntök vagy éppen előjön belőlem a legrosszabbik énem aki ahelyett, hogy gondolkozna, inkább cselekszik. Mert abban jobb. De tegye össze mindenki a két kezét: nincs tökéletes ember és így nincs tökéletes nyomozó se. Mindenkinek vannak aktuális céljai és tervei, mint nekem a legmegfelelőbb társ megtalálása… ez viszont nem kevésszer problémás helyzeteket szül, hiszen nem elégszek meg egy „jó” nyomozóval. Nekem nem elég az, ha valaki hát úgy ahogy képes gondolkozni, tudja használGATNI a fegyverét ha szükséges, esetleg elnyomozGAT az irodában, terepen ha szükséges. De annál is jobban szeret ücsörögni, tétlenkedni, lustálkodni. Nem vagyok képes a seggemen ülni ha dolog van. Munkamániás balfék vagyok, akinek erre rámegy a több éves kapcsolata még úgyis, ha nem kifejezetten én vagyok az elsődleges tettese az ügynek.
És igen, pont amennyire nem vagyok tökéletes nyomozó vagy civil ember, pont annyira nem vagyok tökéletes tanítvány se. Annak idején a mellém kirendelt nyomozó azt tanította, hogy elsődlegesen ne a kapitányoknak, ne a nyomozóknak akarjak megfelelni. Hanem saját magamnak. Nekem kell elhinnem azt, hogy jó vagyok abban, amit csinálok, nekem kell fejet hajtanom a saját akaratom és tudásom, teherbírásom előtt. Mert csak és kizárólag én lehetek biztos abban, hogy mit tudok meg csinálni, mi az amit képes vagyok vállalni.
Amikor szóba hoztak engem Lolita ügyében, nem voltam benne biztos, hogy ennyi talpalás és terepmunka után majd pont én leszek az, aki kitudja ebből hozni a maximumot. Féltem, hogy elhasalok, és ahelyett, hogy eredményre vinném a dolgot, ahelyett, hogy segítenék a többieknek, inkább csalódást okozok a számukra. Hogy miért? Nálam sokkal idősebb, tapasztaltabb férfiak és nők kérdezték ki a lányt és próbáltak nála puhatolózni. Miért pont én lennék az, aki talál másik utat? Akinek majd megnyílik?
Annak ellenére, hogy az emberismeret, a bennük való olvasás, a legkisebb jelekből, a pislogásból, egy-egy kézmozdulatból való építkezés az én legfőbb erényem nyomozóként, mégis elbizonytalanodtam. Saját magamban, a tudásomban kételkedtem mind addig, míg rám nem szabadították az egész esetet, és maga Miles nem jelentette ki azt, hogy gyakorlatilag tőlem várnak a „fentiek” mindent, amit eddig nem sikerült elérniük. Most nem magamnak kellett megfelelnem. Azzal már tisztában vagyok, hogy mit tettem le eddig az asztalra, de ezt most be is kell bizonyítanom a feletteseknek. Látniuk kell, hogy megéri belém ölniük a drága idejüket és nem azért hoztak át ide New Yorkba, hogy dísz legyek a sok buflák rendőr és nyomozó között.
- Tudod, sok ember azt mondaná ilyen esetben, hogy „szeretné, ha sikerrel jár”. De ezek a „ha” kezdetű mondatok inkább elbizonytalanítják nem csak azt, akinek ígéretet próbálnak tenni, de azt is aki éppen mondja… én azt mondom neked, hogy sikerrel fogok járni! Ezzel nem csak neked, de magamnak is állítok valamit. Azt, hogy tudom, mire vagyok képes. Hogy látok magam előtt egy célt, ami talán nehezen érhető el, de mindent megfogok tenni azért, hogy az ígéretemhez hűen elégedett lehess. Azt „akarom”, hogy lásd, végre van valaki, aki képes tartani a gyeplőt, aki tesz is azért, hogy a helyzethez méltón és komoly felelősséggel járjon el! Sok hibát vétettünk eddig. Ezt a hibát pedig én rendbe fogom hozni – még ha nem is az én felelősségem lenne, elvégre mind eddig semmi közöm nem volt a történtekhez. Arról, hogy mit mondott neki a többi nyomozó, azt nem is tudhatnám, amennyiben nem nézem vissza a kihallgatásokról készült felvételeket. De most mégis én szolgáltam rá arra, hogy Lolitáért és az általa említettekért kezeskedjek.
- Oliver teljesen tiszta lesz, ez az eset nem fogja hátráltatni őt a jövőben – mert az már most szent biztos, hogy Olivernek semmi köze nincs ehhez. Olyan módon legalábbis biztosan nincs, amire a kedves szülők gondolnak. Nem is értem, hogyan lehetnek ennyire bizalmatlanok nem csak vele kapcsolatban, de ezáltal a lányukat illető kérdésekben.
Mosolyogva nézem végig ahogy a csatot átveszi tőlem majd bizonytalanságba, kétségekbe burkolózva kezd el motyogni a fiúról.
- Nem tartozol nekem magyarázattal. Figyelj! – hajolok kicsit közelebb hozzá – az, hogy mit és hogyan érzel iránta szerintem csak és kizárólag rád, rátok tartozik. És attól még, ha esetleg ez több lenne a részedről, részéről is az irányodba mint barátság, én attól még nem fogom úgy látni, hogy talán emiatt akarod őt megvédeni – persze, alapjáraton nyilván fent állna a veszélye, hogy szerelemből, féltésből nem mond el a rendőröknek valamit. De én ezt már a legelején kizártam. Oliver itt már ilyen módon nem játszik és nem is jöhet be a képbe.
Azt hiszem még egy korábbi ügyemnél se értem el olyan gyorsan haladást, mint jelen esetben. Az őszinteség itt most tényleg aranyat ért, főleg azokban a pillanatokban, mikor a saját múltamba invitálom el őt egy személyes történetem kapcsán. Nem sűrűn beszélek erről senkinek és nem azért, mert szégyellem. Egyszerűen felesleges azért felhozni, hogy nekiálljanak sajnálni vagy szimatolni, miért is vagyok még mindig nyomozó? Amúgy meg, nem szorulok senki sajnálatára, ez maradjon az én sztorim.
Mikor úgy érzem, hogy feszegetem a határokat és elhúzódnék tőle, nehogy fenyegetve érezze magát, talán én lepődök meg a legjobban, mikor a kezem után kap. Arcát, szemeit figyelve óvatos kis mosoly kúszik a szám szélére.
- Néha a felettesek úgy gondolják, hogy egy-egy esethez elengedhetetlen a több évnyi tapasztalat, ami a már általad is ismert személyek esetében tényleg nekik kedvez, nem pedig nekem – csak épp azt nem vették figyelembe, hogy teljesen elcsúszik az ő eredményességük az enyémek mellett. Lehet, hogy kevesebb, de arányaiban sokkal több sikeresen lezárt ügyem volt, mint nekik. Mégis csak más egy hetven-negyvenkettő arány, mint egy húsz-tizenhét.
- De köszönöm, hogy így látod – és azt hiszem ezen a ponton jutok el odáig, hogy már nem csak a főnökeim megítélésére, véleményére kell adnom. Hanem azokéra is, akiknek tényleg a segítségére lehetek. Akiknek számít valamit az, hogy miféle bánásmódban részesítik őket. Ezt az ügyet már én irányítom kevesebb, mint egy évtizedes tapasztalattal, szembemenve a húsz-harminc évnyivel.
- Természetesen. Mit szólnál, ha inkább kimennénk innen? Hazaviszlek majd a végén – ajánlom fel neki, elvégre semmi szükség nincs arra, hogy itt rostokoljunk bent. Eleve nincs parancsunk, hogy ő itt legyen bent. Azzal pedig nem hátráltatok semmit, ha ezt a friss levegőn vitatjuk meg, barátibb környezetben, friss levegőn.
- Lolita, nekem nincs jogom ítélkezni senki felett, amíg nem tudok róla semmit. Az, hogy Dariusnak mi a vétke, azt csak ő maga tudhatja és jelen esetben te. Nem hazudok neked, arra nincs mentség, amit tett. De azt, hogy miért tette, mi történt pontosan, azt csak ti tudjátok elmondani. Az, hogy mi milyen agyszüleményeket találunk ki és vonunk le következtetésképpen a már tapasztaltakból, más-más esetekből, egy dolog. Viszont nincs két egyforma ügy, nincs két egyforma bűnöző, elkövető. Én mind addig emberként tekintek mindenkire, amíg arra rászolgál. Mert nem ismerem a történetét. Szóval tényleg hálás lennék neked, ha beavatnál engem, mert úgy érzem, hogy mindannyiótokért tudok tenni valamit. Szóval, hogy döntesz? Itt folytassuk, vagy szívjunk egy kis levegőt, sétáljunk egyet? – adom meg neki a választás jogát, én pedig kezeskedni fogok azért, hogy ha menne, akkor mehessünk is. Most már nincs ki az utamba álljon őt illetően.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptyHétf. Márc. 02 2020, 13:36


Jared & Lolita
Éppannyira vagyunk bűnösök, mint amennyire bűnösek a titkaink.

A félelmet el kell engedni, akkor szabadulunk fel igazán. Ez az amire a legtöbben képtelenek vagyunk. Ahogyan én sem tudom megtenni. Szeretném azt hinni, hogy minden mehet majd úgy az életemben, ahogy azelőtt. Erre gondoltam emlékszem az első órákban, amikor tudatosult bennem, hogy nem tévedés, engem rabolt el Darius, és nem is tervezi jó ideig, hogy elengedjen. A félelem azonban görcsbe rántotta a gondolataimat, és meg sem próbáltam menekülni, helyette őszinte érdeklődéssel fordultam felé. Összezavart. Leginkább azzal ahogyan időnként eltűnt majd felbukkant. Más ruhában, más hanghordozással, mintha egy másik személyiség lett volna, nem az akivel esetleg beszélgettem korábban. Én azonban nem láttam őket, nem tudtam meglátni, csak azt a férfit, azt a riadt tekintetű férfit, akit az ébredésem után megpillantottam. Mai napig csak őt látom, a többiek számomra nem léteznek, mert nem tudok velük mit kezdeni. Az én gondolataimban csak Darius él, csak őt akarom megmenteni attól, hogy valami baj történjen vele. Annyiszor megfordult a fejemben a szökésem óta, hogy talán másképp kellett volna csinálni, talán nem így kellett volna elszökni, talán még mondanom kellett volna neki valamit, talán csak meg kellett volna nyugtatnom, hogy nincs szükség arra, hogy fogva tartson, ez nem helyes. Tudta ő is….hamar belátta, de akkor már nem lehetett visszafordulni. Azt mondta, hogy Dahlia amúgy sem hagyná, hogy elengedjen. Mégis itt vagyok, immáron jó ideje szabadon, mégsem tudok mit kezdeni ezzel a szabadsággal.Mert egy részem ott maradt vele. Egy részem állandóan aggódik érte, és csak reménykedik, hogy nem csinál semmi olyasmit, amivel ismét veszélybe sodorja önmagát. Valahogyan üresség maradt utána, amit a hétköznapokkal sem tudok megtölteni, és a változó érzések, meg gondolatok, ahogyan a világra tekintek azóta, mióta őt megismertem.
Tudatosult bennem, hogy felnőttem, hogy a szüleim aggodalma csupán egy részlet az életemben, de nem szabad, hogy ez irányítson. Hogy vannak az életben pillanatok, amik el fognak mellettem sétálni, miközben az évek majd múlnak, és a magány körém fonja karjait. Egyedül leszek. Nem akarok egyedül lenni. Kitörni vágytam a kalitkából, és megértetni anyáékkal, hogy az az élet amit ők megálmodtak nekem az lehet, hogy biztonságos, de hiányzik belőle az izgalom. A kíváncsiságom egyre jobban felébredt és már nem akartam a lelkiismeretem hangjával elnyomni. Tudni akartam és érezni milyen úgy igazán élni, de azt is tudtam, hogy ez elkezdődhessen ezt az ügyet előbb vagy utóbb le kell zárnom. Mégsem akartam elárulni Dariust, mégsem hagyhattam, hogy őt bántsák. A rendőrök azonban csak arról tudtak beszélni, hogy felelősséggel tartozom más lányokért, azért amit velem tettek….de velem nem tettek semmit. Hogy magyarázzam el, hogy ezek alatt a napok alatt többet kaptam Dariustól mint amit ők valaha is gondolni mernének? Hogyan mondjam el nekik, hogy életem eddig húsz évének álmából most ébredtem fel igazán? Most jöttem rá, hogy mennyi minden az amit még megismerni és megtapasztalni vágyom. Jared Stanton felbukkanásáig azt hiszem senki nem hallott meg igazán, hiába is beszéltem. Ő azonban másképp fordult felém. Sokkal személyesebb volt, sokkal közelibb mint eddig bárki más. Megnyugtató volt az egész megjelenése, a mosolya, a biztató hangja, az ahogyan beszélt. Nem győzködni próbált, inkább érvelni. Nagyon nagy különbség ez azt hiszem, én pedig figyelni kezdtem rá. Figyelni arra amit mond, figyelni mi mindent oszt meg magáról és őszinte kíváncsisággal hallgattam őt. Itt azonban, ezen a helyen, próbálják is bármennyire nyugalmassá tenni, képtelen vagyok neki megnyílni. Nem tudok itt beszélni semmiről, mert ez a hely, a nagy tükörrel a falon nyugtalanságot ébreszt bennem.
Őszinte velem továbbra is. Nem ígérget, nem mondja, hogy mindent biztosan el fog intézni, én azonban mégis szeretnék valami megnyugtató választ kapni. Hogy Oliver mennyire fontos nekem, arra azt hiszem a szabadulásom második napján döbbentem rá. A gondolat mégis irracionálisnak tűnt. Ott volt velem évek óta, mégsem vettem észre, vagy nem értettem meg a saját gondolataimat és érzéseimet sem. Nem érthettem, mert nem tudtam mit kell pontosan értenem. Most azonban már másképp látom, csak éppen nem tudom mihez kezdjek vele? Kezdjek egyáltalán bármihez is?
- Köszönöm. Maga tényleg…- egy pillanatra elvonom tőle a tekintetem, hogy lesütve azt a padlót kezdjem fixírozni zavaromban. Rákvörössé válok, amikor arról beszél, hogy én esetleg többet éreznék Oliver iránt mint a régi és elszakíthatatlan barátságunk és felkapva a fejem sietve, talán túlságosan sietve tiltakozom.
- Én nem….nekem Oliver a barátom...mármint…- nem szeretek hazudni. Nem mondhatom, hogy nem változott bennem semmi, hogy nem döbbentem rá arra, hogy mi is történt velem, ugyanakkor azt is tudom, hogy értelme és jelentősége vagy lehetősége az egésznek nincs.
-...legalábbis azt hiszem. Ez túl bonyolult. Most meg főleg.- rázom meg a fejem, és ezt a részét komolyan is gondolom. Rendbe kell a dolgokat tenni a fejemben, és leginkább azt hiszem az összezavarodott érzéseimet, amelyek jelenleg egy tökéletesre szőtt pókhálóra hasonlítanak, amiben nem lehet kiigazodni. De még magamnak sem.
- De tényleg és őszintén azért akarom megvédeni, mert nem tett semmit, és nem tudnék nyugodtan aludni, ha tudnám, hogy bárhol, bármilyen nyoma marad annak, hogy egyáltalán szóba került a neve. Tudja….ez azért lehetett, mert a szüleim nem igazán nézték jó szemmel a mi barátságunkat. De tulajdonképpen senki nem nézte jó szemmel. A szüleim szerint Oliver túlságosan önelégült, önző és megbízhatatlan, az ő barátai szerint én pedig túlságosan sótlan, túlságosan befelé forduló vagyok….tény, hogy nem igazán tudtam mit kezdeni a baráti társaságával. De őt kedveltem. Mert én láttam benne azt is amit mások nem. Ahogyan most magát is látom. Emiatt bízom meg magában. Mert….nem úgy beszél velem, ahogyan a többiek.- rázom meg a fejem, és enyhén az tükörablak felé biccentek, ahol tudom, hogy most is valószínű többen hallgatják a beszélgetésünket.
Az ajánlata után úgy kapok, olyan megkönnyebbüléssel, hogy még a szemeim is felvillannak. Hirtelen egyenesedem ki, szinte látható  a mozdulataimon, hogy ha már kinn lennénk az is késő lenne.
- A friss levegőre és magára szavazok.- finom, érzékelhető mosoly kúszik az ajkaimra, és magam elől eltolva a kiürült teáscsészét felállok, hogy a fogasra akasztott barna szövetkabátomért meg a sálamért induljak. Jared nyomozó öt percig kéri a türelmem, amíg a formaságokat elintézi, hiszen állítása szerint egy hivatalos idézés résztvevőjét engedély nélkül mégsem viheti ki az épületből, még a rendőrség előtti parkba sem. Türelmesen várakozom, magam előtt összefűzve az ujjaimat mire visszatér. Láthatóan kicsit árnyékosan ráncos a homloka, ami arra enged következtetni, hogy nem örülnek annak, hogy a beszélgetésünket odakint akarjuk folytatni, de úgy tűnik nem gördítettek akadályt elé.
- Ugye nem kerül bajba azért mert csak kettesben fogunk egymással beszélgetni? Mármint nem a menyasszonyára gondolok.- óvatosan nevettem el magam, hogy némiképp oldjam ezt a komorságot az arcán, és visszatérjen az odabent többször is tapasztalt kedves és biztató mosoly.
Az ajtón kilépve csípős, de kellemes levegő csapja meg az arcomat. Finoman hajtom hátra a fejem, hogy mélyet lélegezzek. Oldalra sandítok a mellém lépő férfira, végül anélkül, hogy bármit is kérdezne beszélni kezdek.
- Mindenek előtt tudnia kell, hogy Darius bármit is tett és bárhogyan is kezdte velem kapcsolatosan elsősorban önmagát védte vele. Jobban mondva magukat. Én csak azért kellettem, hogy biztonságban érezze magát…- azt hiszem számomra is különösen hangzik amit mondok, és minden bizonnyal én sem nagyon érteném elsőre, így miközben áttérünk az utca másik oldalára a park bejáratához, némi szünet után folytatom. Kezemet finoman megemelem, kecsesen mutogatok a szavaim mellé, mintha azzal nyomatékot akarnék adni nekik.
- Tudja….ő egy különleges ember. A társadalom szerint beteg. Jobban megnézve valóban nem hétköznapi, ettől még nem hiszem, hogy az lenne a megoldás, hogy bezárják. Ha nem bántanák, ha békén hagynák, akkor minden bizonnyal ő lenne a legészrevehetetlenebb ember az egész világon.- a murvás kis sétányon befelé haladva kissé oldalra fordulva magyarázok tovább, időnként a nyomozó arcát fürkészve, hogy vajon mit vált ki belőle mindaz amit mondok. Tudom, hogy elsőre különösen hangzik, ahogyan azt sem várom el, hogy engem megértsen ebben az egészben.
- Azt mondta odabent, hogy nincs mentség arra amit tett. Ezzel ő is tisztában van. És higgye el nyomozó, hogy ő sokkal jobban hibáztatja magát érte, mint ahogyan valaha is maguk fogják. Nem tudja meg nem történtté tenni, ugyanakkor egész idő alatt, szinte megállás nélkül arról beszélt nekem, hogy nem akar bántani, és azt szeretné, hogy a lehető legkényelmesebben érezzem magam amíg ott vagyok. Ehhez pedig tartotta is magát. Egy idő után már nem rabságnak éreztem, hanem olyan időnek, ami alatt megismerem önmagam. Általa. Ettől még ott volt az a zavaró dolog….tudja…- visszanyeltem a szavaimat, a kezeimet összefűztem egymáson és zavarodottan tördeltem át egymáson.
- Mondja Stanton nyomozó, találkozott már valaha olyan emberrel….aki nem csak egymaga volt? Úgy….úgy értem, hogy a teste, az aki magával szemben állt, az ugyanaz volt, de valójában mégsem. Mintha hirtelen, egy idő után más valaki lett volna. Más volt a hangja, a ruházatát is kicsit lecserélte….szóval mintha ugyanabban a testben többen lettek volna. És ezek a többiek nem jöttek ki egymással. Az egyik el akart engem rabolni, a másik viszont megvédeni. Ugye érti már, miért nem egyszerű ez az eset? Darius….ő megtette, de valójában nem akarta megtenni. Ő csak….azt hiszem ő megszeretett engem, és én is….megkedveltem. Mert ő jó ember, tényleg az.- magyarázom teljesen őszintén és nagyon komolyan próbálva győzködni a nyomozót. Aztán hirtelen megtorpanok, és elé perdülök, megállok vele szemben, a tekintetem legyőzni a közöttünk lévő majdnem egy fejnyi magasságkülönbséget.
- Kérem….megígértem, hogy mindent el fogok mondani, csak...istenem, értse meg! Nem akarom, hogy baja essen, nem akarom, hogy elítélje azért amit tett. Mert nem Darius volt az oka, nem ő akarta ezt az egészet, hanem valójában Dahlia. Ő úgy tűnik mindenkivel kedves, de valójában egy roppant gonosz nőszemély. Én annak gondoltam.- újabb név hangzik el, csak éppen még azt nem teszem hozzá, hogy Dahlia nem egy hús vér nő, hanem valaki, aki ugyanazt a testet birtokolja időnként amit Darius is.


credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptySzer. Márc. 04 2020, 14:30

Lolita and Jared
.

Szeretnénk elhinni – nem csak a lány, de én is - hogy azon a hatalmas üvegablakon kívül nincs senki más, csupán a magány. Mert megígérték. Ígéretet tettek nekem és a kapitánynak is, hogy ami itt zajlik, az csak kettőnk között marad ezekben a percekben.
Azzal, hogy engem ide beküldtek, a kezembe adtak ugyan egy bizonyos mértékű hatalmat ugyan, de ez még nem jelenti azt, hogy teljesen meg is bíznak az ösztöneimben és a tudásomban. És azt sem, hogy én irányítok.
Fiatal vagyok és ez tagadhatatlan. Ez fel is írható minden engem hátráltató tényező közé. Tök mindegy, hogy ki az apám, honnan jöttem és miért jöttem, de soha nem fognak száz százalékig megbízni bennem. Mintha csak egy gonosztevő lennék, aki beette magát egy társaságba és most elveszi a munkájukat… Nem tagadom, hogy olykor hirtelen és meggondolatlan vagyok még most is. Viszont annál is inkább tapasztalt és remek emberismerő, aki tudja, sok idősebb nyomozóval ellentétben nagyon is tisztában van azzal, hogy miként kell egy ehhez hasonló esetet megközelíteni. Ezt talán nem is lehet tanítani, ez egy velem született ösztön, egy sajátságos vonás, amit mi magunk vagyunk képesek csak dédelgetni és fejleszteni. Átadni pedig nem lehet tanítással sem.
Ezért is érzem alaptalannak a bizalmatlanságot. Nagyon sok erényem van feltüntetve a papírjaimon és saját maguk is tapasztalhatták már, hogy mire vagyok képes egyedül, avagy csapatban. Mégis ezekben pillanatokban is tisztán érzem a ránk szegeződő szempárok vizslató tekintetét. Tudom, hogy nem vagyunk egyedül… kíváncsiak. Egész idő alatt itt voltak. Mindenki kíváncsi, tudni akarják, hogy mi történt és azzal, hogy jól láthatóan már most, néhány hosszabb perc leforgása alatt több mindent tudtam kiszedni a szőkeségből, a „képernyők elé” vonzotta a kíváncsiskodókat, bámészkodókat. Mert így is felfoghatjuk a dolgot nem? Egy hatalmas vásznat néznek maguk előtt, ahol korábbi eredménytelenségüket valaki az egekbe emeli, őket buktatva meg ezzel.
Azt viszont figyelembe kell venni, hogy ez az eset agresszívvá, kotnyelessé és végtelenül bizalmatlanná tette a nyomozótársaimat… azt hiszem ideje belátnia mindenkinek, hogy ide tényleg olyan ember kell, akinek az elsődleges profilja az emberekben rejlik. Tapasztalat, évek repkedhetnek ide-oda, ha csak én tudok mindent megmozgatni most az eredményért.
Köszönetét hallva elmosolyodok. Ezen a ponton már magasról szarok arra, hogy mit gondol a többi nyomozó, mit akarnak elérni, hogyan akarják előkeríteni az illetékes „gaztevőjüket”. Ez innentől kezdve az én ügyem, mert én vagyok az egyedüli, akiben ez a szerencsétlen lány képes, ha teljesen nem is, de valamelyest megbízni. Csak engem fog tudni elvezetni Dariushoz.
- Jaj! – tiltakozok én is a pillanatnyi hadakozására reflektálva – tényleg csak feltételeztem, bárhogy is van, ehhez a részhez nincs közöm és nem is szeretnék kellemetlenséget okozni azzal, hogy esetlegesen találgatok. Nem életviteli vagy kapcsolat terapeuta vagyok. Felesleges is plusz információkat adnod, mert én bár hiszem, hogy ennek semmi köze a dologhoz, de ők ott – mutatok az üveg felé – majd szépen elkezdenek kavarni, felesleges köröket futkosni, hogy megpróbálják megérteni Oliver ügyét is. Úgy, hogy neki semmi köze ehhez – hiszem, hogy ahol tudják, megfogják fogni az eset grabancát és olyan mélységekben akarnak majd ezzel turkálni, kutakodni, ami felfogja emészteni a résztvevőket is függetlenül attól, hogy érinti-e a dolog vagy sem. És minket nyomozókat is. Nem fogunk tudni egyről a kettőre jutni a hátráltatással és a plusz melóval. A végén meg majd állunk a fejünket fogva, hogy akkor most mi a pöcs legyen a továbbiakban? Abban viszont már most biztos vagyok, hogy kapni  fogok a fejemre, amiért személyes hadat üzentem a kint állóknak. Állok elébe.
- Az biztos, hogy a szülők hatalmas befolyással bírnak nem csak egy gyerek személyes terében és életében, de akkor is, az ő szavukat az utóduk fölé kell helyezni. Teszem azt egy ilyen esetben mint a miénk. Az a baj az idősebb generációval, hogy még mindig maradiak. A szülők és itt a nyomozók is. Valószínűleg ezért adtak az ő szavukra és ezért is kezdték el Olivert vizsgálni. Az ő megérzésük miatt és azért, mert mégis ellene mész a szavuknak amiért olyannal barátkozol, akivel nem akarják – kezd egy modern kori Rómeó és Júlia történetre hasonlítani.
- És most nem azt mondom neked, hogy ez esetben nem jártak el helyesen, csak felesleges hajcihő volt. Ilyenkor bevett eljárás minden érintettet kihallgatni. És az érintettek alatt most ne arra gondolj, hogy őt esetleges elkövetőként, vagy bűnrészesként tartjuk számon… ismert téged. Elmondásod alapján jó barátok vagytok, elég sok időt töltötök együtt. Emiatt is volt szükség arra, hogy őt is meghallgassuk. Na most, hogy ez talán nem jól sült el és nem úgy ment végbe, mint kellett volna, ezért megint csak az elnézésedet kérem – kérek tőle előzetesen is bocsánatot, őszinte pillantással fürkészve az arcát, majd jelentőségteljes, határozott grimasszal vetek egy pillantást sokkal inkább a saját tükörképünkre, mintsem a kint állókra. Ők mégis tisztában lehetnek azzal, hogy ezt nekik címeztem. Mert hibáztak. És hibát hibára halmoznak az összeesküvés elméleteik miatt. Lolita szavai pedig csak megerősítenek a magam igazában, így a korábbi, a kint ácsorgók felé tulajdonított komorságom játékos gúnyba csap át. Mert ők is hallhatják, hogy Lolita engem feléjük emelt. Már csak ezért is merem bevetni a lehetőségét annak, hogy kint folytassa a mondanivalóját, én pedig kezeskedek azért, hogy minden rendben, buktatók nélkül történjen.
Azt hozzátenném, hogy talán több sebből vérzik a korábbi próbálkozások mindahánya. Mint ahogy az se bevett eljárás, hogy egy nyomozó a nyílt utcán óhajt beszélgetni valakivel, aki érintett egy emberrablásban. Viszont most már mindenki aláírhatja, hogy ez egy speciális eset és nem fogjuk tudni négy fal közé zárva, kismillió kíváncsi fül hallatára megvitatni a dolgokat. Bízniuk kell bennem ha tetszik nekik, ha nem.
- Rendben – nem tudom tagadni, szórakoztat a látvány ahogy két szempillantás alatt haptákba vágja magát. Pont ezért indulok el mihamarabb a kint sorakozó nyolc….nyolc(!) személy felé, hogy a leglényegesebbet, Miles nyomozót félreinvitálva vegyem át vele a protokollt. Mint mindig, most is ellenkezni próbál, amit néhány egyszerű ténnyel folytok belé: Lolita megbízik bennem és ezt én értem el. Nem pedig ők. Tehát ha tetszik neki, ha nem, innentől kezdve én fogom osztani a lapokat! Úgy fog történni a nyomozás menete, ahogy én fütyülök.
Talán ez az első alkalom, hogy őszinte elégedettséget látok a szemében csillanni. Hát idáig is sokáig tartott elérnem. De megtörtént.
Tisztázva hát az elkövetkezendő ki tudja, hogy mennyi idő terveit, már térek is vissza a lányhoz.
- Ohh, hidd el őt aztán nem érdekelné a dolog – nevetek vele együtt, hogy aztán komolyra fordítsam a szót – nyilván nem örülnek neki, mert ez mégis csak ellenkezik a szabályokkal. De most, hogy Miles nyomozó leparkolt a seprűjével a saját irodájában, azt hiszem hivatalosnak tekinthetjük, hogy innentől kezdve én mozgatom a szálakat. Egyenesen előre – intek közben a kijárat felé. Menet közben kapom le a kinti fogasról a bőrdzsekimet, amit magamra igazítok, majd nyitom ki előtte az ajtót. Mondtam már, hogy imádom az ébredező természet illatát? Még akkor is, ha jelen esetben keveredik a nedves talaj, a benzin és dízel orrfacsaró szagával. Na meg azzal a hot dogos kis bódé füstfelhőjével, ami tőlünk nem messze készíti sok nyomozó gyorsan bekapható ebédjét.
Zsebre dugott kézzel fordítom fejem a lány felé, mikor beszélni kezd. Tekintetem mindvégig komoly, kicsit talán bizonytalannak tűnhet a Nap arany sugarai miatt, ahogy napszemüveg híján ráncoló szemöldökkel igyekszek „látni”. Ám javarészt kíváncsisággal tölt el minden egyes szava, és szépen lassan kezdem összetenni magamban a képet, kiegészítéséül annak, amiben már eddig biztos voltam.  
- Sokszor szükségünk van különböző impulzusokra ahhoz, hogy megismerjük magunkat. A tűréshatárunkat, felmérjük, mennyire vagyunk elfogadóak másokkal szemben, empatikusak, emberségesek. Kitartóak. Lehet, és általában ez a legjellemzőbb, hogy drasztikus dolognak kell történnie ahhoz, hogy felnőjünk. Hogy másként lássuk a világot, az embereket. Persze nem lett volna szabad így történnie a te esetedben, de biztos vagyok abban, hogy nagy tanulságokat vontál le belőle. Viszont – mélyül el a hangom jelezve, hogy ennek itt nincs vége, noha lehet, hogy a dolognak van pozitív hozanatja is – nem szabad, hogy ez befolyásoljon bennünket. Mert ami történt és ahogy történt nem biztos, hogy jó úton halad – a pillanat drámájára és komolyságára ráerősít a földről felreppenő galambok serege, ezzel lármás, suhogó zajt és némi szellőt kavarva körülöttünk.
- Találkoztam – bólintok. Hangom elfúlónak, már-már sóhajnak tűnhet, ami egyfajta „sejtettem” érzést kelthet a lányban – sokan skizofréniának nevezik, mert fogalmuk sincs, hogy mivel is állnak szemben. Gondolom neked is ez jutott először eszedbe, mert nyilván ezzel dobálóznak mindenhol főleg, ha egy ember hangulatingadozására reagál valaki…”Mi van, skizo vagy?” Rengeteget hallom a mai fiatalok körében – forgatom meg a szememet. Ostoba teremtések.
- A skizofrénia önmagában ugyan úgy „hasadt elmét” jelent, de nem megegyező a többszörös személyiséggel vagy a tudathasadással, amire én most gyanakszok. Ez egy mentális funkciók közötti hasadást jelent, de sokkal inkább hasonlít általa egy ember a bipolárisokra, mintsem azokra, akik több személyiséggel rendelkeznek. Attól tartok, hogy Darius esetében disszociatív személyiségzavarról lehet szó. Ez sokkal inkább lelki zavar, mint a skizofrénia esetében, ami mentális. Sokszor akad, hogy az egy testben élő személyiségek nem is tudnak egymásról. Az is lehet, hogy az egyik tud a másikról vagy éppen a legtöbb, az összes létezéséről. Viszont akadhat olyan is, aki nem tud arról, aki viszont tud ő róla. Atya ég – rázom meg a fejem – nem kicsit bonyolult erről beszélni.
Még mielőtt folytathatnám, elém pördül.
- Én teljesen megértelek. Megértem, hogy próbálod őt védeni, mert valljuk be, nagyon sokan az ilyen embereket szívük joga válogatja természetesen az ítélkezést, ami őket minősíti, de diliházba ültetnék. Viszont vannak ismertségeim. És normális ember, hozzá értő ember tudja, hogy az ilyeneket kezelni is lehet. Csak meg kell ismerni, fel kell térképezni, meg kell érteni, hogy mióta megy nála ez így. Sokan már gyerekkoruk óta benne rekednek ebben a „több személy egy testben” állapotban, mert mégis gyerekkorban kezdenek kialakulni a személyiségek nemde? Ott szokott eltörni, „elromlani” valami. És igen ez egy hosszú, fáradtságos, kemény út, de addig, amíg nem tudunk rálépni, csak találgathatunk és tapogatózhatunk – lelkesítően mosolyodok el, elvégre van itt még valami.
- Viszont mi lenne, ha most kicsit, néhány sor erejéig félretennénk őt? És rólad beszélnénk? – biccentek az egyik fából tákolt pad irányába egy öreg platán mellett – tudod miért engem kértek meg arra, miután minden más ember kezéből kicsúszott az irányítás, hogy próbáljak eredményt elérni nálad? – teszem fel a találós kérdést - Én a Los Angelesi rendőrségtől vagyok itt New Yorkban. Első körben az emberrablások miatt tettek át ide, mint egyfajta „felderítőt”. Fő profilom az emberi magatartás és annak megismerése. Az emberek elemzése. Én belátok olyan mélységekbe is, ahova nagyon sok nyomozó nem. Nevezzük ezt egy, hogy is mondjam? Velem született tudásnak, készségnek. Nem tudnak könnyen átverni. Most gondolhatod azt, hogy mindezt magamért csináltam, hogy bizonyítsak a feletteseimnek… és igen, valahol ez is benne van a pakliban, mert mint látod, bennem se bíznak meg, ha egyszer tudják, mire vagyok képes, mégis utolsók között löktek be hozzád. Pont, ahogy benned sem bíznak meg, úgy bennem se – húzom el a számat kelletlenül - de nekem mindig az a legfontosabb, akivel éppen dolgoznom kell. Akivel foglalkoznom kell. Ilyenkor, mármint ha ilyen eset merül fel, én nem a főnökeimnek dolgozok, nem a pénzért és nem az elismerésért. Hanem azért az emberért, akinek az ügyében nyomoznom kell… amit mondtam neked odabent, az mind igaz. Az, hogy kezeskedni fogok mindannyiótokért, mert ez a dolgom. És ezt mondatja velem még ez a gyenge ketyegő is – paskolom meg mosolyogva a mellkasomat, emlékeztetve arra, hogy én is valamiféle hátránnyal indulok minden alkalommal. De főként arra, hogy ő mit mondott erről az olykor nehezen dobogó szívről.
- Azt se tudom letagadni, hogy végig elemeznem kellett téged bent, mert ez a dolgom. És elsődlegesen emiatt is hoztalak ki. Mert tudom, hogy ha a… nevezzük eredménynek, meghallják odabent, megint fordulni fog a kocka és ismételten ők fogják osztani a lapokat. Úgy ahogy én nem szeretném.
- Lolita. Megkérdezlek téged… szeretnéd hallani most, hogy mire jutottam? És ez csak te vagy. Ez a te eseted, nem pedig Darusé vagy Oliveré. Előbb ezzel kell szembenézned, hogy tovább tudjunk haladni
– finoman csúsztatom aprócska tenyerébe az ujjaimat, hogy megtudjam fogni, majd szorítani a kezét – megbízol bennem és hiszel nekem, hogy nem ellened akarom felhasználni, vagy a többi nyomozó kezébe adni az irányítást?


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptyCsüt. Márc. 05 2020, 11:14


Jared & Lolita
Éppannyira vagyunk bűnösök, mint amennyire bűnösek a titkaink.

Nagyjából hét éves voltam, amikor kiderült, hogy félek nem csupán a sötétségtől, hanem a bezártságtól is. Nyári délután volt.Az a kellemes fajta, amikor csend van, mintha egy kicsit a világ is eltompulna, és a zajok lassan elcsendesednének, akár egy kellemes vasárnapi ebéd után az ember. A kertben hátul volt egy hevenyészve összeütött kis fészer, éppen csak akkora amiben apa tartotta a fűnyírót, meg anya a kis virágoskert rendezéshez szükséges kertiszerszámokat egy kék faládában. Ott volt még a régi lábbal hajtható biciklim felpakolva a polcok egyikére. És a bicikli mellett ott volt Lulu, a lila hajú, buci fejű rongybaba akinek mosolya ma már azt hiszem ijesztő lenne számomra, de akkor valamiért nagyon megnyugtatott. Aztán négy évesen kiselejteztem, és helyette jött Icey a kék nyúl. Mai napig a kabalám, és nem is akarok tőle megválni, viszont Lulu valamiért a fészerbe lett száműzve. Azt gondoltam, hogy nem jó neki a polc tetején a poros bicikli mellett, méltóbb helyet kell találnom. Így aztán addig ágaskodtam, egyik cserépről a másikra állva, hogy sikerült ugyan levennem a polcról, de számtalan holmit le is rántottam, amelyek bevágták a fészer ajtaját és én nem tudtam kinyitni. Anyáék bent voltak a házban és én hiába dörömböltem nem hallották meg. Kétségbeesve zokogtam, kis kezemmel folyamatosan püfölve a rozoga ajtót, amely nem nyílt ki, csak a por szállt csillogó, apróra őrölt gyémántként kavarogva. Potyogtak a könnyeim mint a záporeső, a hangom rekedtté vált, csuklani kezdtem már annyira sírtam, de senki nem hallotta meg. Másfél óra múlva találtak meg, amikor anya már keresni kezdett és végül meghallották a kiabálásom a kert végéből. Apa rémülten torkollt le, hogy mégis hogyan gondolhattam, hogy egyedül szedek le onnan bármit, és a szívbajt hoztam rájuk, és még egyszer ilyet ne csináljak. Még egyszer? Először sem akartam. Azt hiszem az volt életem első igazi találkozása azzal a félelemmel, hogy elveszek, és senki nem tudja hol vagyok. Még én magam sem talán. A bezártságtól való rettegés innentől pedig az életem része lett. Talán ezért lehet az, hogy most is, ebben a szobában, amelynek berendezése nem csupán színeiben vagy anyagában, de elrendezésében is nyugalmat kellene árasszon, tovább növeli bennem a félelmet. Mert a nagy tükör, melynek túloldalán maszatos, homályos alakokat vélek felfedezni, jobbára azt hiszem az elmém játékaként, mégis meghagy bennem valamiféle kétségbeesett menekülni vágyást. Azt gondolom, hogy ha nem mondok semmit, ha ugyanazt fogom mondani az érkezőnek amit a korábbiaknak, akkor békén hagy és elereszt. Helyette azonban valami egészen más történik, amire azt hiszem én magam sem számítottam. Nyílt őszinteséggel fordulok felé, mert érzem a hangjából, az egész megjelenéséből, ahogyan velem bánik, hogy ez a nyomozó most más mint az előzőek. Ő nem akarja mindenáron azt hallani amit ő igaznak vél, akit érdekelnek a háttérben meghúzódó dolgok is és nem feltétlen bűnbakot akar, amit én nem fogok megadni sem neki, sem másnak. Darius jelen pillanatban csak rám számíthat ebben az egészben, ha elárulom akkor mi lesz vele? Hova viszik, mit fognak vele csinálni? Ez a kétségbeesés az ami a szavaimnak gátat szab, ugyanakkor valakitől segítséget kell kérnem, aki valamit tehet is az ügyben.
- Tudja, a szüleim nem csak azért gondoltál, hogy Olivernek köze lehet az eltűnésemhez, mert nem bíztak meg benne, hanem mert…-kicsit elakadok, mert visszagondolva valóban olyasmit csináltam mindig amit nem szabad lett volna, aminek lám meg is lett az eredménye, mert bajba sodortam azt a fiút akit egyáltalán nem állt szándékomban.
-...szóval, mivel a szüleim többnyire nem engedték, hogy vele legyek, ezért megszöktem vele. Mármint nem úgy szöktem el, hanem csak pár órára. De mindig vigyázott rám, és mindig hazakísért.- bizonygatom sietve a végén, aztán megrázom a fejem, és  elmosolyodom a bocsánatkérést hallva.
- Ugyan...nem maga tehet róla. De észrevette, hogy rövid beszélgetésünk során megint bocsánatot kér olyasmiért ami nem is a maga hibája?- billentem oldalra a fejem, és kicsit talán diszkrét szórakozottsággal vizsgálom a vonásait.
Azt hiszem hirtelen és nagyon gyorsan ragadom meg az alkalmat amikor lehetőséget biztosít, hogy kint folytassuk a beszélgetést. Nem csak azért mert itt egyre fullasztóbb a légkör, aminek semmi köze Stanton nyomozó személyéhez, hanem mert olyasmit is mondani szeretnék neki, ami csak rá tartozik. Mert ő kiérdemelte a bizalmat. Nem a teljeset, nyilván ahhoz több idő kellene, de vele olyasmit osztok meg, amit mások nem feltétlen értenének. Ő sem biztos, és igazán még én sem nagyon fogtam fel….csak abban vagyok biztos, hogy valami nagy baj van Darius körül, és segítségre van szüksége, de nem olyanra ahol bezárják, és azt mondják neki, hogy ő valójában nem is létezik. Tudom, hogy létezik, hiszen beszéltem vele, megismertem….hiányzik. Hogy hiányozhatna olyan aki nem is létezik?
Viccnek szánom a megjegyzést a menyasszonyával kapcsolatban, és talán én vagyok mégis az akit meglep a válasza, amely bár nevetésbe fullad, de van valami keserűség benne. Mondanám, hogy sajnálom, és hogy a menyasszonya igazán szerencsés, hogy egy ilyen törődő ember mellett lehet, mert hiszem, hogy a nyomozó a magánéletben is ilyen, de végül megtartom magamnak ezt a megjegyzést. Már így is véletlenül olyanba tenyereltem bele, ami nem rám tartozik. Egyenesen előre fordulok ahogyan mondja, egy pillanatra torpanva csak meg, hogy bevárjam amíg magára kanyarítja a kabátját.
Viszonylag nyugodt a délelőtt. A reggeli csúcsforgalom már lecsillapodott, bár így is tömegek hömpölyögnek az utcákon. A hot-dog árusnál két öltönyös beszélget, egy fél másodpercre felénk pillantanak, de aztán folytatják a diskurzust, kezükben egy frissen készült csemegét majszolgatva. Én pedig beszélek Stanton nyomozónak mindarról amit odabent nem tudtam, jobban mondva nem akartam elmondani. A megérzéseimről, apró tapasztalat morzsákról és Dahlia-ról, aki egyszerre okozott számomra rémületet, meglepetést, zavarodottságot és értetlenséget. Még én sem tudom hogyan magyarázzam el érthetően, hogy tulajdonképpen a test, mely elrabolt ugyanaz volt, az elme ugyanaz volt, akivel később Dariusként beszélgettem, de az egész mögött valaki más elgondolása húzódik, valaki más akarta, hogy így történjen. És ő sem feltétlen azért, hogy bántson. Egyikük sem bántani akart, egyszerűen csak elérni a többi személyiség csendjét. Nem tudom pontosan mennyi lehet, nem találkoztam mindenkivel. Ha egy ilyen teóriával állok elő bármelyik nyomozónak minden bizonnyal kinevet vagy ami még rosszabb nem vesz komolyan és nem hisz nekem.
- Tudja különös amit mond, az impulzusokkal kapcsolatban. Mert azt hiszem ez az ami igazán hiányzott az életemből. Úgy értem….örökké meg akartam felelni. Mindenkinek. A szüleim elvárásainak, az önmagammal szemben támasztott elvárásoknak, az egyetemen, a vizsgákon, hogy mindig, mindenben a legjobb legyek, hogy végül elérjem a céljaimat, de közben ne okozzak szomorúságot, legfőképp az apukámnak.De közben elfeledkeztem úgy igazán saját magamról.- magyarázom közbeszúrva a mondandójában hagyott pár perces csendben. Arról egyelőre nem teszek említést, hogy miért apa volt az akinek meg akartam felelni, hogy mennyire az életem része volt az, hogy szinte már a normálistól eltérően vigyázzak magamra.
Rémülten ráncolom a homlokom amikor olyan szavak hangzanak el, hogy bipoláris, skizofrén, diliház….mind olyan szó, olyan kifejezés amit nem szívesen hall az ember, ugyanakkor el kell fogadnia, hogy Dariusra pontosan ezek a szavak jellemzőek. Pedig én annyira nem akarok erről tudomást venni, hiszen ő olyan valóságos volt, ott volt velem, figyelt rám, nem akarta, hogy bármi is rossz legyen nekem abban az időben amíg ott vagyok. Egy dolgot nem adott vissza számomra: a szabadságomat. Egy idő után azonban ez már nekem nem is volt fontos. Mit kezdjek a szabadsággal ha ő már nem lehet majd velem?
- Nem….nem nem...nem…- rázom a fejem határozottan és minden porcikámmal tiltakozom az ellen, hogy bárki is bármiféle módon kezelje Dariust.
- Nem akarom, hogy bárki is turkáljon a fejében, aki olyan céllal fordul hozzá, hogy meg kell őt szüntetni. Mármint...ahogyan mesélte a pszichológusok mind ilyenek. Azt mondják egy lélekhez egy test tartozik, és a beteg lelkeket ki kell gyomlálni mint a gazt. De mondja nyomozó, ki dönti el, hogy melyik a beteg lélek a sok közül? Vagy Bölcs Salamont játszunk és karddal akarunk igazságot tenni? Hát nem érti, hogy pont ezt akarom elkerülni?- kétségbeesetten nézek rá, jó lenne ha megértené miért bízom meg benne és miért nem tettem eddig rajta kívül senki mással.Követem azonban a tekintetét az öreg platán alatti padra és ellépve előle arrafelé indulok, hogy leüljünk és én féloldalasan fordulok irányába, kezem az ölembe ejtve figyelem amint tovább beszél. Megrázom a fejem, amikor arról kérdez vajon van sejtésem róla miért éppen őt küldték, hogy beszélgessen velem?
- Azt hittem azért mert korban közelebb áll hozzám.- ejtettem a mondatai közé halkan és somolyogva, inkább tréfának és komolytalanságnak szánva. Figyelem ahogyan beszél. Tekintetem ide-oda cikázik az arcán, a szemeinek színe, ahogyan a nap megvilágítja olyan mint az tiszta óceán reggeli nyugodt víztükre. Nyugodt és kiegyensúlyozott a hanghordozása, nincs tolakodó, vagy bármiféle rossz érzést magával hordozó éle. Arcvonásai hol megkeményednek, hol ellágyulnak, ajkai szépen, és tisztán formálják a szavakat. Azon kapom magam, hogy bámulom, miközben beszél. Megrázom végül a fejem, aztán távolabbra pillantok, a park közepén álló mesterséges tó irányába, aztán mikor mozdul a keze és a szívére simul visszafordulok, és mosolyogva bólintok. Finoman kerekednek el az ajkaim, szemeim meglepetten csillannak annak kapcsán, hogy elemzett engem. Nem nagyon akarok magamról beszélni. Soha nem is szerettem, mert nem tartottam sem érdekesnek, sem izgalmasnak. Olyan életem van amiben ezek a szavak nem nagyon szerepeltek. Hogy ez mennyit változott az utóbbi időben, arról talán Maia és Kaia tudnának mesélni, akikkel eljárok mostanság kicsit többet mint korábban, és kicsit talán felszabadultabb is vagyok. Mert Darius szerint az élet úgy szép ha az olyan fiatal lányok mint én boldogok benne….ehhez pedig az kell, hogy igazán engedjem magam felszabadulni.
Meglepetten pillantok le a kezemre, ahogyan a nyomozó keze a tenyerembe simul, ösztönösen kulcsolódnak rá a vékonyka, hófehér ujjak az övére.Aztán felpillantok rá kérdőn és kíváncsian, a fejem billen. A felhő mögül előkúszó napsugarak megcsiklandozzák a hosszú szempilláimat és kicsit hunyorognom kell miközben válaszolok neki.
- Én bízom magában, eddig is bíztam. Amennyire lehet ennyi idő után. Mert mindentől függetlenül amit elmondott maga számomra még egy idegen. Egy olyan idegen akinek úgy érzem, és ez tényleg puszta megérzés, de több mindent el merek mondani. És mert nem akarom, hogy megint egy új embert küldjenek, aki csak faggatózni és elméleteket gyártani tud. Maga tényleg figyel rám Jared nyomozó…- még nem tegeztem le, de a keresztnevének akaratlan kiejtése mindenképp egy jó irány a lassú, teljesebb bizalom kialakulásához.
- Csak….- mozdítom meg óvatosan az ujjaim, mintha ki akarnám húzni a kezéből a sajátomat, de ez nem így van. Ha ő akarná visszahúzni, a csöpp ujjak még utána nyúlnak, még itt tartják.
- Nem tudom, hogy akarjak vagy merjek szembenézni magammal. Vagy csak éljem meg, ami történt velem, amilyenné váltam, amire rádöbbentem az idő alatt amíg Dariussal voltam. Tudja ez nekem olyan, mintha a burok amelyben eddig voltam, hirtelen eltűnt volna, és én most lélegezném be először a levegőt. Ismerkedem még az érzéssel. Már nem félek. Már nem a szüleim által megálmodott életet akarom élni, hanem a sajátomat.Ami igazán az enyém….de ahhoz, hogy ezt megtehessem le kell zárnom nem csak a múltat, hanem ezt az ügyet is. Szóval igen, érdekel amit mondani akar rólam, nekem. Mert magában még nincsenek fenntartások, maga nem ismert ezelőtt. Azt látja aki most vagyok.- újra a kezeinkre nézek, aztán vissza rá.



credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptyHétf. Márc. 09 2020, 09:16

Lolita and Jared
.


- Valahol érthető a félelmük és aggodalmuk. Mégiscsak a lányuk vagy. Egy szülő élete végéig óvni fogja a gyermekét, amennyiben az nem katona, vagy fegyveres erőknél szolgáló ilyen-olyan beosztású alkalmazott – félrebillenő fejjel vigyorodok el utalva arra, hogy ékes példája vagyok azon nyomorult szerencsétleneknek, akik esetében a kedves papa sokkal inkább a család tiszteletének és a szigorú követelményeknek örvendő erényeket részesíti előnyben – nyilván van valami megalapozott gyanújuk arra, hogy miért óvtak egész életedben Olivertől. Függetlenül attól, hogy milyen társaságba járt és, hogy merre járt-kelt. Nem kérdeztél rá a szüleidnél arra, hogy mi a pontos oka az ellenszenvüknek? Mert amit elmondtál nekem kicsit gyér kifogásnak tűnik. És arra, hogy miért nem tudnak megbízni a te döntésedben is? – puhatolózok, bár tudom, egy szülővel iszonyatosan nehéz bármit is megbeszélni, hiszen valamelyest tartunk tőlük, főleg a haragjuktól, amivel ha még egy bizonyos mértékű óvás vegyül, az egyenlő az apokalipszissel. A gyerek ezt rendszerint nem tudja helyén kezelni, és egyre erőteljesebb ellenállás fog kialakulni benne a szülőkkel szemben. Csak azt látja, hogy a barátai, iskolatársai bárhova szabadon eljárhatnak egész fiatalon, nincs időhöz kötve a hazaérkezés, neki viszont mindig, ráadásul mintha csak beépített térfigyelők lennének, főként az édesanyák állnak vigyázzban az ablakban, hogy mikor érkezik haza a csemetéjük? Ez a fiú utódok esetében talán nem is olyan jelentős, mint a lányoknál, így én magam is azt mondom, hogy a mai világban mindenki jobban jár, szülő és gyerek, ha egy kicsit több féltés jellemzi a családi kapcsolatokat. Nyakamat rá, hogy ha egyszer lesznek gyerekeim, esetlegesen egy fiú majd egy lány, a kishercegnőmet fogom túlfélteni, nem pedig a srácot. Bár az utóbbi időkben amennyi szemetet látok a világból, abban se vagyok biztos, hogy normális döntés-e erre a világra gyereket nemzeni és potyogtatni.
- Viszont azt azért kijelenteném, hogy rászolgáltál a bizalmatlanságukra, ez pedig nem segített ám Oliver helyzetén – mosolyogva, jókedvűen mondom, hiszen sokkal inkább érzem merésznek a lány döntéseit és ellenszegülését, mintsem meggondolatlannak, vagy helytelennek. Ezen a ponton valahol a saját személyemre emlékeztet.
- Persze – bólintok – úgy hiszem, hogy ilyen vagy olyan módon, de megérdemled a bocsánatkérést, amiért eddig az iroda dolgozói úgy viselkedtek veled, ahogy. Ezt pedig most én igyekszek közvetíteni. És pont amennyire ők tették mind ezt a ballépést, úgy nekem is felelnem kell a tetteikért, hiszen egy helyen dolgozunk, gyakorlatilag egy egység vagyunk. Az ő hibájuk az enyém is jelen esetben, amiért persze baromira nem vagyok boldog. Amúgy meg, ők nincsenek most itt, hogy elmondják sőt, biztos vagyok benne, hogy egyik másik arra se venné a fáradtságot, hogy mormogjon neked annyit, hogy „bocs” – kedvem támadna legyinteni, jelezvén, szívem szerint szóra se méltatnám a legtöbbjüket. Mert igen, nem ápolok minddel felhőtlenül jó kapcsolatot, hiába vagyok az állam ezen féltekén egy ideje már.
A közeli parkosított terület murvás talaja halkan ropog a talpunk alatt, miközben egymást követő léptekkel haladunk a már egészen tavasziasnak nevező napsütésben. A levegő ennek ellenére még mindig hűvös, így ez a kettős rendre megzavarhatja az embereket, melynek ékes példái itt rohangálnak előttünk. Ki-ki túl, más pedig alul öltözve, de annyi biztos, hogy a téli kabát-sál valamint a miniszoknya-tűsarkú kombó erős kontrasztjai egymásnak. Ám mind ez a milliónyi hatás se képes arra, hogy akárcsak egy másodperc erejéig elvonják a figyelmemet Lolitáról, ki újabb és újabb módon bizonyítja be kezdetleges, de annál nyilvánvalóbb bizalmát az irányomba. Boldogsággal és a siker egy minimális örömével, elégedettségével tölt el, hogy sikerült eddig eljutnunk, és ezt én tettem lehetővé, nem pedig más. Persze Miles nyomozó első sorban fog csápolni, mondván ő adta meg nekem a lehetőséget erre, ő hitt bennem míg mindenki más tartózkodott. Persze, meg a lófaszt.
Valamelyest hunyorogva a napsütésben lesek le rá, mikor elkezd mesélni a számunkra leglényegesebb momentumokról, hogy aztán a dzsekim zsebeibe rejtve a kezeimet kérdezzek vissza.
- Ha annyira meg akartál felelni nekik, hogy lehet az, hogy rendre elmentél Oliverrel és a tiltásuk ellen vele voltál? – játékosan vonom fel a szemöldökömet. Hangom jelen pillanatban úgy cseng, mintha csak egy báty puhatolózna a húgánál, mivel is sikerült olyan sikeresen kiborítani a szüleiket? Ezen a ponton értem meg igazán azt, hogy milyen kettősség zajlott szegény lányban egészen idáig, bár a tinédzserkortól kezdve ez senki esetében se egyedi eset. Ez is pont annyira kérdéses és kiszolgáltatott időszak, mint a gyermekkor. Csak másképpen. Az, hogy igyekezett a maga életét élni, szabad akart lenni és igazi fiatal, de mellette ott volt a ténye annak is, hogy a szülei nagy dolgokat várnak el tőle, aminek ő meg akart felelni, teljesen érthető. Mondhatnánk azt is, hogy ezt minden tinédzsernek át kell élnie. De így húsz éves kor magasságában, fiatal felnőttként mindenkinek megvan a joga arra, hogy szabad akaratából is dönteni tudjon mi a jó neki, mire képes, mit szeretne.
A tiltakozása meglep, ez pedig megállásra késztet.
- Lolita. Vannak olyan emberek ezen a földön, akik képesek anélkül segíteni másoknak, hogy azzal bármi traumát okoznának vagy igazán ártanának. Még egy ilyen kritikus esetben is. Ha nem segítünk neki, ha nem kezdik el kezelni, talán többet ártunk neki, mint azoknak, akik hasonló helyzetbe kerülhetnek, mint te magad is. Lehet, hogy eddig nem csinált ilyet, és ez egy szerencsétlen baleset, de senki se tudja, hogy mégis mit indított el benne? Hogy mi lesz ezután? Egy testhez egy lélek tartozik, igen, és Darius meg a legtöbb „énje” ugyancsak egy lélek. Egy lélek, ami meghasadt. És nem kigyomlálni akarják azokat a „hasadásokat”, hanem tulajdonképpen egyesíteni, mert ki tudja?... Talán mind az a számos másik valaki, akit láttál az ő alakjában, valójában is jellemezné őt, ha csak „egyedül lenne”. Csak nem ilyen jelentős mértékben. Lolita – sóhajtok – nem megszüntetni akarják azokat, akik még ott élnek benne, hanem visszaállítani mindent a természetes körforgásba, ahogy lennie kellene. Nem találgatunk. A szakemberek nagyon is tisztában vannak a tökéletes módszerekkel, miként kell eljárni ilyen esetben. Ez nem egy, két vagy három nap alatt fog lezajlani, talán több évet vesz igénybe mind ezt úgy, hogy nem is kell bent tartani őt semmiféle intézményben. Egyszerűen követnie kell az orvosok utasításait és hagynia, hogy megismerjék mind az összes oldalát és segítsenek rajta. Tudom, ez szörnyűen hangzik, de lépni kell – a tiltakozása pedig csak még inkább erősíti bennem, hogy a lánynak ugyan úgy segítségre van szüksége, mint Dariusnak.
Halk sóhajjal dörzsölöm meg a homlokomat, mindvégig azon agyalva, hogy mi lenne a legtökéletesebb módja annak, ahogy tálalhatnám neki a dolgot. Főleg az után, hogy olyan kis naivan utal a korunkra.
- Hát, a kor nem hinném, hogy akkora mozgatórugója lett volna a dolognak, mert az most nem nekem kedvez – és végül belekezdek hosszas kifejtésembe, miért is én vagyok most mellette, és mi volt a célja annak, hogy annyi mindent kiderítsek róla?
- Egy valamire gondolj, ha egy pillanatra is elbizonytalanodnál… úgy vállaltam el ezt az esetet, hogy nekem már akkor voltak sejtéseim, mivel is nézünk szembe, mikor a legtöbbek még kétszázhúszas vérnyomással, vicsorogva próbálták megérteni, hogy miért nem beszélsz? – mondhatnám azt is, hogy tudom, mit csinálok, értem a dolgomat. És jobb vagyok ebben, mint a többiek, mert volt ilyen ügyem korábban. Mégse teszem, nem akarok ilyen tényekre alapozni. Tudom, hogy visszaüthet. Csupán igyekszek megértetni vele, hogy van tapasztalatom ilyen helyzetekben.
- Tudod, az hatalmas lépés, ha úgy hiszed, hogy tanultál és fejlődtél az idő alatt, míg ez a krízishelyzet tartott. Megváltozott a világszemléleted, mint azt mondtad, saját terveid és gondolataid vannak, kicsit talán elszakadnál a szülői óvástól. Viszont Lolita, ez valahol egy mátrixot képezett a fejedben – igyekszek minél komolyabb, mégis nyílt lenni vele – hallottál már valaha a stockholm-szindrómáról? – pillantok fel rá, még mindig apró kezeit fogva. Ezzel nem magamhoz akarom láncolni, meggátolni azt, ha esetleg elmenekülne, inkább ilyen módon igyekszek őt támogatni és jelezni, hogy én itt vagyok vele és nem hagyom magára. – ez egy 1973-mas bankrabláshoz és túszejtéshez vezethető vissza, mikor is két rabló több mint öt napon át fogvatartott négy banki alkalmazottat. A túszok különös módon elkezdték megkedvelni a fogvatartókat, ráadásul ők maguk is hátráltatták a kint gyülekező fegyveres erőket. Ez ma már egy bizonyított, tényleg létező probléma. Nem kifejezetten nevezném betegségnek. Pszichés esetekben, lelkileg és mentálisan is megterhelő esetekben ha a sértett kap némi kedvességet az elkövetőtől, úgy érzi, hogy lesz lehetősége megmenekülni. Emiatt pedig meg akar felelni a fogvatartójának és elkezd azonosulni az ő személyével, gondolkozásával. Ekkor már tulajdonképpen saját magát akarja meggyőzni az illetékes arról, hogy aki vele szemben áll, aki vétett ellene, nem rossz ember. Sőt, oka van arra, hogy így viselkedjen. És való igaz, az őt „megmenteni” szándékozó embereket fogja elsődlegesen rosszfiúként kezelni – egy pillanatra elhallgatok – de csak, hogy ne ilyen extrém esetet mondjak, ugyan ez hétköznapi helyzetekben is igaz. Bántalmazó férj, élettárs, akitől mégse tud elszabadulni az, akinek árt. Nem tud kilépni a kapcsolatból, mert csak a bántalmazó nézeteit veszi figyelembe és alapul. Megítéli, hogy mennyire helyénvaló a viselkedése, valamint képes nélküle élni vagy sem? Ezek a személyek elszigetelődnek a külvilágtól, és a bántalmazó marad az egyedüli személy az életében, aki nélkül elképzelhetetlennek gondolja az életét, azt pedig főleg, hogy azokat a mégis meg-megjelenő fontos és kedves momentumokat, amiket néha kap, más biztosítani tudná neki – nyelek egyet – Lolita, te figyelmet kaptál Dariustól. Nem bántott és nem is akart később se bántani téged. Láttad a sebezhetőségét, ami miatt elkezdtél kialakítani egyfajta ragaszkodást, szeretetet az irányába. Ez valahol tényleg nem normális és ez az, amit először is helyre kell tennünk ahhoz, hogy cselekedni tudjunk.
Kíváncsi tekintettel fürkészem az arcát, igyekszek kiolvasni belőle bármit, ami a folytatást jelentené.
- Mit gondolsz? Van alapja annak amit most elmondtam neked? - minden esély megvan arra, hogy ezzel most ellököm magamtól, hogy talán kételkedni fog a szavahihetőségemben, a hozzáértésemben, vagy szimplán hülyeségnek fogja tekinteni ezt az egészet. Mert ugyebár nagyon kevés ember ismeri be azt, ha tényleg problémája van, legyen szó bármiféléről. Viszont pont azért merek neki mindent ennyire nyíltan elmondani, mert az előbb azt bizonygatta, hogy korábbról nekem nincs tapasztalatom őt illetően. Ergo, én tisztábban olvashatok a mostani jelekből és tetteiből, könnyebben találom meg a probléma gyökerét. Bíznom kell abban, hogy ha nem is pikk-pakk, de valamit eltudok indítani benne.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptyKedd Márc. 10 2020, 22:25


Jared & Lolita
Éppannyira vagyunk bűnösök, mint amennyire bűnösek a titkaink.

Szeretném megkérdezni a nyomozótól, hogy miért nem dobta vissza az ügyemet, ahogyan Miles nyomozónő tette, hogy miért nem legyintett mint előtte olyan sokan? Tulajdonképpen még talán szívességet is tett volna vele nekem, hiszen nem lennénk most itt és én nem érezném, hogy akaratlanul is több mindent elmondok neki, mint eddig bárki másnak. Vannak dolgok amiket még anyáéknak sem meséltem el, igaz, talán éppen ők azok akiknek a legkevesebbet mondtam. Nem azért mert titkolni kellene, talán azért sem mert bármit szégyellnék. Sokkal inkább azért mert nem értenék meg. Ők még mindig azt a törékeny kislányt látnák, akit tulajdonképpen mindig is láttak bennem, és aminek okán, ha azt vesszük oda jutottam, ahol most vagyok. Nem gyűjtöttem élettapasztalatokat, mindenkiben válogatás nélkül megbíztam, mert azt gondoltam, hogy az emberek jók. Hogy senki nem ártó szándékkal közeledik felém, hogy ha rosszat is akarna nekem, annak oka nem benne van, hanem a világban amiben él. Mindig és minden körülmények között mást hibáztattam, sosem azt aki engem esetleg bántani akart.Hogy miért voltam ilyen? Mert nem fordultam meg igazán úgy az életben emberek között….nem történtek velem meredek dolgok, úgy igazán soha nem zokogtam még csalódástól, soha nem voltam felhőtlenül boldog, amikor lehet valami őrültséget csinálok éppen, de nekem az akkor mindennél felemelőbb. Huszonéves koromra tulajdonképpen elmondható volt, hogy egy gyönyörű kis világban élve fogalmam sem volt róla mi a valódi rossz. Nem tudtam különbséget tenni az emberek között, ami alapvetően ilyen korban már elvárható. Nem voltam a barátnőimmel soha hajnalig bulizni, még csak addig sem jutottam, hogy egy fiú megcsókoljon. Tulajdonképpen szerelmes sem voltam, és talán a  különös az egészben, hogy fel sem ismertem volna ha esetleg mégis betoppan az életembe, mert nem tudtam mit kellene éreznem.
Emlékszem az első napokra Darius otthonában….amikor a kezdeti bizonytalanságot felváltotta a kíváncsi érdeklődés. Anyáék óvó tekintetétől távol, ha rabságban is félig, de mégis volt valaki aki kendőzetlenül fedte fel nekem az igazságot, a világról vagy arról, hogy mi mindenről maradtam le. Úgy beszélt velem, mint egy mindenre rácsodálkozó gyerekkel, de mégis volt valami frusztráló abban ahogyan közben nézett. Nem bántott, ó nem, soha egy ujjal sem ért hozzám….illetve ez nem pontos. Az első napon megtette, amivel alaposan össze is zavart, de a továbbiakban gondosan ügyelt arra, hogy még véletlenül se érhessen hozzám.Pedig annyiszor szerettem volna átölelni, amikor mesélt arról mit él át minden alkalommal, amikor elveszíti az irányítást a fény felett. Fénynek nevezte az az állapotot, amikor ő uralkodott, a többiek pedig a háttérbe húzódtak. Nem állítom, hogy tökéletesen értettem miről beszél, csak azt éreztem, hogy ebben az állapotban, ebben a széttagoltságban, ahol szinte csak egy falat élet jut neki, kevesebb nála magányosabb ember létezik. Nem én akartam, hogy úgy történjen, hogy napról napra kezdtem megkedvelni, és egy idő után azt hiszem meg is feledkeztem róla, hogy tulajdonképpen be vagyok zárva, igazából ki sem tehetem a lábam a lakásból. Először arra, hogy meg kellene szöknöm mert ez az állapot hovatovább már nem fenntartható akkor döbbentem rá, amikor kinézve az ablakon megláttam a város távolba vesző színes fényeit az ablaküvegen lepergő esőcseppek maszatos függönyén át. Kopogott megállás nélküli, ritmusa csalogatott. Eszembe jutott, hogy éppen így szokott kopogva lecsorogni az ereszen az ablakom alatt, majd pattog az örökzöld babérsom levelein. Hirtelen elfogott a vágy, hogy otthon legyek. A saját dolgaim között, a saját szobámban, a saját ágyamban. Hallhassam, ahogyan elaludva a könyv felett anya besurran, hogy kivegye azt a fejem alól, betakarjon és lekattintsa a lámpát. Hiányzott reggel palacsintaillatra ébredni, ami felszökött az emeletre. Rádöbbentem, hogy bár kötődöm Dariushoz, és minden kényelmet biztosít számomra, ez nem az én otthonom, nem ide tartozom. Azóta is sokszor elgondolkodom, hogy vajon melyik volt az a pillanat, amikor rádöbbent, el kell engednie, mikor tette lehetővé, hogy el tudjak egyszerűen sétálni, mintha mi sem történt volna. Talán tudta, hogy nem fogok a rendőrségre rohanni, hogy feladjam, és azóta sem akarom ezt megtenni.
- Azért nem bíznak meg bennem, mert...tudja hozzánk nem jöhetett bármikor bárki. Én nem tartózkodhattam volna otthon egyedül apa vagy anya tudta nélkül egy fiúval a házban. Oliver egy napon eljött hozzánk, én pedig behívtam. Holott tudtam, hogy senki nincs otthon,és ezt előre nem beszéltem meg a szüleimmel. Aztán váratlanul hazajöttek és ott találtak bennünket a szobámban. De nem csináltunk semmit….Oliver...én tudom, hogy néha vannak olyan dolgai amik sokak számára talán kicsit bosszantóak, vagy kicsit sokat pörög...de hozzám soha nem közeledett másképp, csak barátként. Ezt mindig éreztem. De apa nem hitt nekem. És Olivernek sem.Nem tudom miért, hiszen tudta, hogy sem azelőtt, sem akkor én nem hazudtam neki. A szökések később jöttek. - sütöttem le a szemeimet kicsit szégyellve is a dolgot, de aztán felszegtem a fejem, zavarodottan rágcsáltam meg a szám szegletét, megnyalva az alsó ajkam folytattam.
- Tudja...ez olyan, hogy hiába mond bármit nem hisznek magának. És aztán már úgy van vele, hogy teljesen mindegy mit csinál, akkor sem fognak hinni, legalábbis Oliverrel kapcsolatosan. Meg aztán, vele jó volt kicsit kiszakadni a megszokott mókuskerékből. Vicces volt, és nagyon meg tudott nevettetni. És szinte mindig hozott habcukrot. Imádom a habcukrot!- nevettem el magam fejcsóválva, mert tény, hogy ezzel a ragacsos édességgel engem simán le lehet venni a lábamról. Bár Oliverrel valószínű habcukor nélkül is elmentem volna akár az Antarktiszra is.
Közben persze beszélek neki Dariusról is, vagy arról, hogy Dahlia milyen nő, vagy jobban mondva milyen személyiség, mert azzal még mindig képtelen voltam megbarátkozni, hogy egyazon testben élnek, hogy alig árnyalatnyi dolgokban különböznek csak. Ám a különös az egészben, hogy amikor Dahlia feltűnt, hiába a hasonló fizimiska, tőle kirázott a hideg. Negédes volt, roppantul kifinomult és nagyon alattomos.Nem szerettem ha ő volt a fényben. Tiltakozom Stanton nyomozónak, aminek hatására megtorpan és vele együtt én is. Csak figyelem és hallgatom. Erősen ráncolom a szemöldököm, és továbbra is hevesen tiltakozom a gesztusaim által. Néha megrázom a fejem, vele lebbenő szőke tincsekkel, néha lehunyom a szemeimet, lehajtom a fejem és egy mélyet sóhajtok, majd homlokráncolva nézek vissza a férfira.
- Én értem….értem amit mond, de ezt akkor sem tehetik. Még amit maguk kezelésnek, vagy terápiának gondolnak, abban bele is pusztulhat. Nem lehet úgy a személyiségeket megszűntetni, hogy az mindenkinek jó legyen. És ne mondja, hogy nem megszüntetni akarják! Honnan tudja, hogy így van? Vagy értük is kezességet vállal? Nem….nem egyszerűen ezt nem akarom!- tiltakoztam továbbra is igen intenzíven, és e pillanatban úgy tűnt, hogy törik bennem az a minimális bizalom is, amit eddig sikerült kiépítenie. Ha tovább feszegeti ezt a dolgot, akkor nem fogok neki mondani semmit. Nem akarom, hogy Dariust orvosok kezeljék, hogy mindenfélére hivatkozva összeolvasszanak, vagy a természet rendjét visszaállítsák. Hittem abban, hogy nem fog többé ilyet elkövetni, amit velem. Hiszen megígérte….az utolsó este megígérte nekem. Mint annyi minden mást is megígért. És én hinni akartam neki. Hinni, pedig éppen ő magyarázta el, hogy nem minden ember jó, és nem minden emberben szabad megbízni feltétlenül.
Ettől függetlenül én most szeretném tudni, hogy Stanton nyomozó mire jutott az egésszel kapcsolatban, milyennek lát engem benne. Mert való igaz ő nem tud rólam többet mint amit az aktákból olvasott, meg nagyjából ez a szűk egy óra amióta beszélgetünk egymással. Fogom a kezét, néha lesandítok az összefűzött ujjakra, néha őt figyelem. Elkerekedő szemekkel, beszédes vonásokkal. Időnként benn rekedő sóhajjal, vagy egy elfojtott szusszanással, amit a szégyen okozott bennem, hogy ennyire nyilvánvalóak bizonyos dolgok. A stockholm szindróma említésére bólintok. Igen, hallottam már róla, noha eszembe sem jutott volna, hogy magamra vonatkoztassam. Elvégre én nem...nem szerettem bele Dariusba. Vagy mégis?
A mondandója végén hagyott kérdés után felnézek rá. Ujjaim óvatosan morzsolgatják az ujjait zavarom és kicsit a kétségbeesésem jeleként. Láthatóan eszemben sincs elengedni, mintha biztos kapaszkodó lenne jelen pillanatban.
- Nem tudom. Tényleg nem tudom.- vonom meg a vállam, ajkaim lebiggyednek. Tagadni sem tudom a nyilvánvalót, hogy alaposan szíven ütött minden szó, amit mondott. A sírás határán egyensúlyozok, de még hősiesen visszafogom a kibukni készülő könnyeket.
- Tudja...ő másképp látott engem. Ő igazán látta, hogy milyen vagyok. Azt mondta, hogy tiszta vagyok, és ez valahol erény, másrészt meg sebezhetővé is tesz. Azt mondta, hogy ő mindig….védelmezne ehn…- elcsuklott a hangom, mintha egy hatalmas gombócot forgatnék a torkomban, amit nagyon nehéz lenyelni. Csuklottam egyet,a  szemeim megteltek könnyel, szóval félrefordítottam a fejem.Apró ujjaim egészen ráfeszültek a nyomozó kezére, és csak ide oda simítottam a kétfején.
-....engem. Azt mondta, hogy meg kell ismernem a világot, és tudnom kell milyen veszélyek rejtőznek benne. És ő ebben segít nekem. És én annyira akartam, hogy ő legyen az aki megmutatja. Bíztam benne. És most, hogy eljöttem, most annyira nagyon hiányzik. - alig láttam már az apró gyémánt cseppektől amelyek a szemhéjam alatt kiszöktek, és ott hintáztak a szempilláim végén. Pislognom kellett párat, hogy a homályosságot megszüntessem. Lebiggyedt az ajkam amint megvontam a vállam, és kicsit szipogtam is, ahogyan folytattam.
- És most nem tudom hogyan tovább. Anyáék szerint csak adjam fel őt és minden rendbe jön. De tudja Jared, nem fog minden rendbe jönni. Ettől nem. Velem nem. Elromlottam, vagy mi történik velem? A többi nyomozó szerint is fel kellene adnom és akkor nekem is jobb lenne...de tudom, hogy ők csak bezárni akarják, nekik nem fontos, hogy nekem mi a jó. Tudja…- tovább pislogtam a könnyeket a szemeimbe, a világért nem engedtem volna el a kezét, hogy megdörzsöljem.
- ...én tényleg sok dologban megváltoztam ez idő alatt. És ezt neki köszönhetem. Éppen ezért nem olyan egyszerű elszámolni a lelkiismeretemmel, hogy most meg egyszerűen odavetem.Maga meg tudná tenni? Ha lenne valaki akinek sokat köszönhet, aki felnyitotta a szemét...érti már miért olyan nehéz ez nekem?- billent oldalra a fejem és kérleltem, olyan nagyon kérleltem a tekintetemmel, kapaszkodva az ő kékjeibe, hogy segítsen! Hogy ne hagyjon magamra! Benne megbíztam. Csak benne.


credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptyCsüt. Márc. 12 2020, 19:55

Lolita and Jared
.


Ha valaki megkérdezné, hogy miért vállaltam el Őt, szívem minden őszinteségével mondhatnám, hogy első ízben a munkatársaim tiszteletét szerettem volna ilyen módon kivívni magamnak. Elhitetni velük, bebizonyítani nekik azt, hogy több és jobb vagyok annál, mint amit látnak és gondolnak. Azt akartam, hogy végre belássanak a színfalak mögé, hogy elhiggyék, én nem egy apám által vezérelt robot vagyok, egy jobb kéz, akit azért helyeztek át New Yorkba, hogy ha már eddig olyan jól mentek a dolgok otthon Los Angelesben, akkor majd itt is helyre rázom a sok nyomorultat. Kellenek a normális, üzemképes, tettre kész rendőrök és nyomozók ide, ez tagadhatatlan. De nyilván nem én fogom megváltani a világot, nem én leszek az, aki gyökeres változást lesz képes elhozni a város, és vele együtt a NYPD életébe. Én csak egy alkotóeleme vagyok az egységnek, aki olyan kompetenciákkal bír, amire nem sok példa volt mind idáig ennél az egységnél, és amit a jelenlegi helyzetre való tekintettel ki is kell használni.
És pont ezért mondhatjuk azt, hogy bár részben bizonyítani akarok, mégis, nem vagyok hülye, tudom jól, hogy én vagyok az egyedüli, aki segíthet Lolitán. Mikor átküldték az aktáját, mikor elolvastam a papírokat és megnéztem egyik-másik, itt elkészített felvételt, már tudtam, hogy ebből a lányból nem fognak tudni akárhogy kiszedni információkat. Több kell ide egyszerű fenyegetésnél, veszekedésnél, kiabálásnál vagy éppen megfélemlítésnél. Hangozzon csúnyán és kegyetlenül, de érzelmekkel kell most játszani, a szívre és az észre egyaránt hatni kell ahhoz, hogy feltörjek bizonyos gátakat. Ez pedig biztosan nem ment volna a többieknek, hiszen nincs tapasztalatuk a hozzá hasonlóak esetében. És igen, lehet mondani, hogy húsz, harminc vagy éppen negyven év távlatában szerzett tapasztalat éppen elegendő ahhoz, hogy vegyék az akadályokat. De én mindig is kivételes esetekre voltam „kiképezve”. Én ebből és így élek, rejtvényeket fejtek, fejtörőket oldok meg, miközben már-már orvosi pontossággal „diagnosztizálok” pszichés ártalmakat. Persze mind ezt nem tudom papíron is benyújtani, nem tudom írásba adni azt, hogy mire jutottam. Szimplán mást sem csinálok, mint egyféle elméletet, kézzel fogható, magával értetődő következtetést vonok le minden egyes esetről, amit ajánlásként, kezelendő esetként nyújtok át az illetékes, hozzáértő szakembernek. Ez csak egy biztos nyom, amin elindulva később kezelni tudják az adott személyt.
Ez a lány megérdemli azt, hogy segítsenek rajta… ennek a lánynak boldog, gondtalan jövőt kell biztosítani, ahhoz pedig elengedhetetlen, hogy fejben is helyrerázzuk, ami talán egy nehéz és fárasztóan hosszú utat jelent.
- Egy lány gyermeket mindig jobban fognak félteni a szülők, mint, minket pasikat. Viszont az is igaz, hogy az egyke gyerekek az esetek többségében túl vannak féltve, nyilván ők a család szeme fénye. Egyedüli gyereknek néha kiváltságot, olykor viszont büntetést is jelent lenni. Amúgy – sandítok rá mosolyogva – ne hidd azt, hogy egyedüli eset a tiéd. Tudod, a bátyám rémes gyerek volt. Rendszeres verekedések felbujtója volt, bandaháborúkba keveredek a maga kis brancsával. Nem lehetett megzabolázni, édes mindegy volt, hogy ki és mivel fenyegette meg. Iskolavezetői felszólítás, megrovás, szülői szidás vagy éppen felfüggesztés, rosszabb esetben kirúgás az iskolából. Alapból nagyon konok, kemény természetű srác volt, pont, mint egy betörhetetlen, szilaj ló, akin nem fog semmiféle „fegyver” – tekintetem kis időre az ég felé emelem, így merengve el a rég elmúlt éveken – soha nem fogadott szót, hazudozott, titkolózott, ami miatt nem csak a tanárok, de már a szüleink se bíztak meg benne. Apu kivette az iskolából, máshova íratta. Igazi kiképzőtisztek vették körbe, ha úgy volt, veréssel tették őt egyenesbe. Úgy gondolta apám, hogy nincs szüksége neki intézetre, arra, hogy úgymond „orvosok és szakik” próbálják megbűvölni őt, mint egy elmeháborodottat. Az igazi kereszt, szégyen lett volna az apánkra nézve. Úgyhogy ő így látta megfelelőnek ezt a „neveletlen, rossz gyerek” dolgot elintézni – egyszerű, hanyag vállrándítással és elhúzott szájjal jelzem, hogy bár ami történt az megtörtént, mégse feltétlenül érzem helyesnek.
- Talán nem a legjobb módja volt ez a gyereknevelésnek, de valahol sikerét is lelheti benne, hiszen ma neves Delta Force tiszt. Ott tényleg szüksége van minden erejére és karakán természetére. Mondjuk nem meglepő, hogy ezt követően sorra hozta apu a rosszabbnál rosszabb döntéseket. Lásd, itt vagyok én, aki szívproblémával született. Nem lett volna szabad, hogy átengedjenek a legtöbb vizsgálaton és teszten, ami szükséges volt ahhoz, hogy nyomozó legyek. Ő mégis tett érte, hogy most itt ülhessek melletted – mutatok rá - Viszont, pont Greg milyenségéből és az ő bajos ügyeiből tanulva neveltek engem másképp. Mintha tanultak volna a hibáikból, én már sokkal rövidebb pórázon voltam tartva, mint ő. Közöttünk amúgy majdnem húsz év van, szóval ez idő alatt anyuéknak is volt hova fejlődniük. Ezért is mondtam azt az imént, hogy két gyerek esetén könnyebb, mert egyikkel mintha kiköszörülhetnék a másik csorbáit. Sokszor talán ezért is mondják, hogy az első gyerek olyan, mint az első palacsinta – akaratlanul is elvigyorodok a szemtelen hasonlaton, amit annyiszor hajtogattak a szüleim gyerekkoromban, mintha csak ezzel buzdítottak volna arra engem, hogy tanuljak Greg hibáiból, ne kövessem el mind azt amit ő is. És biztos vagyok abban is, hogy képesek voltak és igyekeztek is ellene nevelni. Csak abba nem gondoltak bele, hogy a bátyám szívéhez kikövezett utam volt, és azóta is elválaszthatatlanok vagyunk.
Kislányos, bájos nevetését hallva elmosolyodok, ám nem sokra rá ez a jókedv el is illan, minek helyét komoly őszinteség veszi át.
- Ígérem neked, hogy minden rendben lesz Oliverrel, és ez így is marad. Persze azt nem tudom garantálni, hogy a szüleid ezt követően hogyan vélekednek majd róla és, hogy megolvad –e a jég szívük az irányába. De az biztos, hogy azzal, ha tisztázom, már elérünk valamit. Tudni fogják, hogy nem „olyan értelemben vett rosszfiú”, mint azt ők elképzelték vagy ténylegesen gondolják. A többi már rajtatok fog múlni, én csak löketet tudok adni – mert ugyebár én se vagyok mindenható, nem tudok mindent megtenni vagy éppen biztosítani. Az, hogy mit fog ezután az anyja vagy az apja gondolni a srácról, az már nem az én hatásköröm.
Hiába igyekszek minél világosabban és pontosabban beszélni vele, hiába az az elsődleges célom, hogy ő is megértse, mit szeretnék elérni, mit kell elérnünk a jövőben Dariussal kapcsolatban, tiltakozik. Komoly ellenállásba ütközök ezen a ponton, így hát jobbnak érzem ha nem is firtatom tovább témát. Egyszerűen bólintok.
- Jól van – csupán ennyivel biztosítom őt afelől, hogy jelen esetben hajlok arra, hogy békén hagyjam nem csak őt, de vele együtt Dariust is, mert ugyebár kivagyok én, hogy bizonyos személyiségek felett döntsek? Majd később visszatérünk rá, helyette szóba hozom az amúgy is legfontosabb paragrafust, ami az aktákban szerepelt feladatomként: megfejteni Lolita Romarovot. Nekem sikerült.
Kezei nem engedik el az enyémet, szinte kapaszkodik beléjük pont, mint egy mélyen a földben gyökeret vetett szilfába, aki nem hajlik meg az őrjöngő szél haragja és akarata előtt sem. Most tényleg én jelentem számára ezt a jelképes „alakot”. Csendes választ kapok, én pedig még hangtalanabbul hallgatom őt végig.
- Tudod, ezen a ponton már külön-külön esetként kell kezelnem a tiédet és Dariusét. Mit szólsz, ha alkut kötünk egymással? – most én vagyok az, aki határozottabban fog rá apró kezeire, s közelebb húzódva hozzá csúsztatom az álla alá ujjaimat, jelezve, hogy nézzen a szemeimbe. Nem hagyom elfordulni se – hajlandó vagyok megfeledkezni Dariusról. Hagyom, hogy az élete… az életük ugyan úgy haladjon tovább a medrében, ahogy eddig. Nem fogok tovább nyomozni az ő ügyében. Viszont! – egy pillanatra megemelem a hangom csak, hogy tudja, ezen a ponton fogok keményebb szankciókat bevezetni, és ő lesz, akinek most az én „kedvemre kell tennie”, de csak és kizárólag az ő érdekében.
- Veled foglalkoznom kell, mert ezen nem fogsz tudni egyedül átlendülni, bármennyire is azt gondolod. Én vagyok az egyedüli, akire jelenleg támaszkodhatsz addig, ameddig ez szükséges. És igen – bólintok határozottan – ha azzal segítenék neki és tudom, hogy ez az egyetlen esélye arra, hogy kikecmeregjen egy végeláthatatlan, megállás nélkül forgó mókuskerékből, akkor igen. Mindent megragadnék és megmozgatnék, s mint azt te is megfogalmaztad, orvosok elé dobnám. Érte. Az ő érdekében – az én véleményemre volt kíváncsi, amit nem vagyok rest a tudtára hozni.
- De azt hiszem, hogy mára ennyi épp elég is volt, nem gondolod? - csendesülök el, majd apró kezeit az ölébe igazítom - így is lesz mit megemésztened. Hazakísérlek - tudom, hogy később ő lesz az, aki keresni fog engem. Nem csak remélem és szeretném, ha így lenne... valami azt súgja, hogy így is fog történni.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptySzomb. Márc. 14 2020, 22:31


Jared & Lolita
Éppannyira vagyunk bűnösök, mint amennyire bűnösek a titkaink.

Tisztában vagyok azzal, hogy az életem már soha nem lesz ugyanolyan mint régen, talán nem is akarom, hogy olyan legyen, mégis vannak dolgok amik nagyon hiányoznak. Az emberekbe vetett feltétlen bizalom, az, hogy kizárólag jónak akarjam látni őket, olyan egyszerűen roppant meg mint egy gyenge porcelán az erős kéz szorításában. Hiányzik, hogy elhiszem magamról, én is képes vagyok, ha csak kis mértékben is de megváltoztatni a világot. Hiányzik, hogy az álmaimat a maguk valójában élem meg, nem engedve befolyásolni az ártatlanságukat. És igen, hiányzik a kis szappanbuborék életem, aminek a védettsége ugyanolyan gyenge mint az emlegetett hasonlat, de legalább az enyém volt. Mostanra mindebből semmi nem maradt. Lolita Romarov felnőtt. Talán nem így és nem ilyen gyorsan kellett volna történnie, főleg mert azt hiszem még nem készültem fel rá.
Nem is tudom, hogy létezik e még rajtam kívül olyan huszonéves lány, akinek az egyik kedvenc filmje az “Angyalok Városa”? Hihetetlen régi film, talán még anyáék egykor ezen a filmen fogták szerelmesen egymás kezét a moziban….mégis van benne egy mondat, ami azt hiszem sokkal igazabb nem is lehetne mint most: “Mire jó a szárny annak, aki úgysem érzi, ha simogatja a szél?” Azt hiszem pontosan ez történt velem is. Volt egy életem, a maga szépségében és biztonságában, amiben mindig tudtam mire számíthatok másnap, tudtam, hogy ha bármi is történik anya meg apa ott vannak mellettem, és elkapnak ha zuhanok. Egy élet, ami az enyém volt, mégsem éltem soha igazán. Mégsem éreztem soha ha simogatja a szél a szárnyaimat, hiába voltak. Vajon ha nem jön Darius, ha nem visz magával, ha én nem figyeltem volna mindarra amit mondott, ha nem lettem volna érdeklődő és nyitott….vajon akkor maradhatott volna minden a régiben, vagy törvényszerűen ez előbb vagy utóbb úgyis megtörtént volna? Apa és anya nem értették, hogy miért nem akarom őt feladni, nem értették, hogy miért ragaszkodom olyan valakihez, aki ártani akart nekem, aki elszakított tőlük. Senki nem érti igazán azt hiszem, hogy Darius sokkal többet adott nekem, mint amennyit tőlem, vagy bárkitől elvett azzal amit tett.Nem hibáztatom őket, hogy így látják, de ők se tegyenek felelőssé azért, mert én nem.
Jared nyomozó legnagyobb fegyvere velem szemben azt hiszem az, hogy nem rohan le, nem akar erőszakkal kiszedni belőlem úgy alapvetően semmit. Nem kényszerít olyan dolgok kimondására, amit nem akarok, ahogyan azt sem szeretné, hogy rosszul érezzem magam mindattól ami történik körülöttem. Én semmi mást nem akarok valóban, csak azt, hogy ennek az egésznek vége legyen, hogy le tudjam zárni az életem ezen három hetét, és végre tovább tudjak lépni. A kulcsszó azt hiszem maga a lezárás, amit egy félbehagyott vallomással, vagy azzal, hogy nem óhajtok szembenézni mindazzal ami Darius lakásán történt nem segítem elő. A nyomozó szépen lassan vezet rá, én pedig érdeklődve és nyílt tekintettel figyelem. Néha elhomályosul a szemem, néha érzem, hogy a sírás fojtogat, de eleinte még olyan egyszerűnek tűnik visszafogni.
Hatalmasra nyíló szemekkel szinte iszom a szavait, amit a bátyjáról mesél, és félrebillenő fejem, kissé leeresztett vállaim arról árulkodnak, hogy egészen belefeledkezem a szavaiba. Az egészből talán az ragad meg bennem a legjobban, hogy az édesapja szigora milyen messzire vitte a bátyját, de vajon lélekben mennyit változott? Magamról tudom, hogy apa szigorúsága egyrészről kihozza belőlem a maximumot, hogy mindenben a legjobb akarjak lenni, mindenben meg akarjak neki felelni….másrészről pedig hatalmas terhet pakol rám vele. Mert közben a kíváncsiságom, a világ felé való nyitni akarásom, az élet iránti mérhetetlen érdeklődésem nem egyszer felszínre tör, és azon kapom magam, hogy irigykedve bámulom a szomszédban lakó Tiffany-t, aki alig pár hónappal fiatalabb nálam, mégis minden csütörtökön megy az egyetemi klubba. Engem soha nem engedtek el. Régebben egy kézlegyintéssel elrendeztem, hogy amúgy sem érezném jól magam, és tanulnom kell ha sikeres vizsgát akarok, és amúgy is megvannak a magam tervei, úgyse férne bele egy hajnalig tartó buli a klubban. Régen ez is egyszerű volt. De Darius mondott valamit arról, hogy a magány úgy tör ránk, hogy észre sem vesszük, mi magunk vagyunk azok akik befogadjuk egy elodázott cselekedettel, azzal, hogy inkább a biztonságos kis világunkba ücsörgünk, semmint végre ki mernénk nyitni a lelkünk ablakait, és beengednénk rajta a napfényt. A magányt mi idézzük elő. Most már nem legyintenék, most már nem akarnék mindenáron csak a vizsgára készülni, mert lehet, hogy a következő csütörtökön fog mellettem elsétálni az élet úgy, hogy még esélyt sem adtam arra, hogy legalább valami jó is történjen velem benne. Nem adtam esélyt egy találkozásra, vagy arra, hogy kipróbáljak olyan dolgokat, amelyek azelőtt csak a kis fejemben léteztek mint valami titkos kívánságok.
- Akkor én ilyen örök palacsinta vagyok. Lehet már én sem sikerültem jól, és emiatt nem lett testvérem.- nevetem el magam a hasonlata után. Persze a valóság nem ennyire tréfás. Anya többszöri vetélés után úgy döntött nem kockáztat, maradok nekik egyedül én. Talán az addig is erős féltés ekkor vált kritikussá a szüleimben, nem tudom.
Oliver kapcsán csak a fejem rázom. Azt hiszem ezeket a köröket pár napja lefutottuk, anyáék, a gyanúm szerint a legjobb barátomat is bevetették azért, hogy meggyőzzön Dariusról, hogy fel kellene adnom.
- Félreérti. A jégszivük már megolvadt...talán valahol bánják is, hogy bajba sodorták ártatlanul. Anya biztosan, mert számtalanszor emlegeti. Nem sokkal a megkerülésem után éppen ők voltak, akik megkérték Olivert, hogy jöjjön el hozzám.De...ettől még ott van bennem, hogy ilyesminek kellett történnie, hogy megértsék: a barátaimat én akarom kiválasztani? Lehet, hogy nekik nem fog tetszeni, lehet, hogy nem az ő ízlésüknek megfelelő, lehet, hogy ők többet képzelnek mögé...minden lehetséges. De tudja….ez az én életem, az enyém.- bizonygattam neki, noha azt hiszem egy pici kis hangocska mintha belül zengett volna, visszahallottam a saját hangomat csak halkabban, sokkal bizonytalanabbul. Akárha magamat győzködném.
Darius ismételt említése, amely elsősorban arra vonatkozott megint, hogy kórházba, megfelelő szakemberek gondjaira bízzuk erőteljes ellenállást váltott ki belőlem. Azt hiszem ez az amiről legutoljára akarok hallani. Egyszerűen képtelen vagyok megtenni. Mióta belenéztem azokba a szürke szemekbe, amely segítséget kért tőlem, amely abban látta a menekülése zálogát, hogy engem fogva tartott, legvégső kétségbeesésében egy ilyen cselekedetre ragadtatva el magát….mióta láttam a szemeiben azt a végtelen szomorúságot, azóta nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy nem én akarok az árulója lenni.
Hálásan sóhajtok, amikor a nyomozó elereszti a témát, és nem feszegetjük tovább. Ugyanakkor az utána felvetett ajánlata kapcsán csak kíváncsian hümmentek, a szemöldököm egészen a homlokomig csusszan és láthatóan a kíváncsiság minden apró kis rezdülése kirajzolódik az arcomra. Milyen alkut akar vajon kötni a nyomozó velem? Aztán amikor elmondja, az eddig meglepettség még inkább fokozódik, még az ajkaim is formálnak egy alig hallható “O” betűt, mely után végül csak lágyan szusszantom ki a levegőt. A szemeim még mindig könnymaszatosak, ugyanakkor a gombóc lassan olvadni kezd a torkomban, noha a mellkasomat még mindig szorongatja az a különös fájdalmas érzés. A rádöbbenés, hogy igaza van Stanton nyomozónak. Hogy néha a szükséges rossz nem az ellen történik aki elszenvedi, hanem éppen érte. Ettől még a fájdalom megmarad, hogy valahol, valamilyen formában mi okoztuk. Én okoztam.
- Megígéri, hogy nem hagy magamra, hogy végig segíteni fog?- pillantok rá, keresve a hangomat.Jelen pillanatban nekem ez a legfontosabb. Nem szeretném ha közben esetleg meggondolná magát.
- Megígéri, hogy nem adja vissza az ügyemet mint Miles nyomozónő? Hogy nem megy vissza Los Angelesbe?- záporoznak a kérdéseim, mert biztos akarok lenni benne, hogy az a bizalom amit neki megszavaztam, az megmarad, az tartós lesz és nem él vele vissza.
Bólintok a felvetésre. Én is azt hiszem, hogy mára elég volt ennyi. A kezeimet az ölembe rakja, hirtelen hidegnek érzem a levegőt, és szomorúan meg szégyenkezve ismerem be, hogy hiányzik az előbbi érintés.
- Csak az örsig kell visszakísérni. Apa ott vár a látogatóknak kijelölt részlegen.- álltam fel elsőként én a padról, majd összefűztem a mancsaimat magam előtt, várva, hogy ő is követi a példám és elindulunk vissza. Annyi mindent akartam neki mondani, amíg visszafelé tartottunk, helyette csak hallgattam a bőrkabátja nyekergését, meg ahogyan a levegőt veszi. Időnként oldalról rásandítottam, de ha észrevettem, hogy figyel, akkor elfordítottam a fejem. Az ajtónál megálltam, amikor beléptünk, és csak egyetlen egyszerű szóval fejeztem ki a hálám, de ebben minden benne volt.
- Köszönöm, Jared.- nem mondtam, hogy nyomozó, nem is tegeztem le, de azt hiszem egy picit személyesebb hangsúllyal sikerült mindezt kiejtenem.
Nem ígértem meg, hogy keresni fogom...nem is kellett megígérnem. Azt hiszem már abban a pillanatban tudta, hogy fel fogom megint hívni, amikor még utoljára, mielőtt eltűntem a szemei elől, még egyszer visszanéztem rá.



credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita EmptyHétf. Márc. 16 2020, 19:05

Lolita and Jared
.


Rengeteg ember tette már fel számomra a találós kérdést, nem-e félek attól, hogy egyszer valamelyik ügyem balul fog elsülni, és esetleg károm származhat belőle? Én pedig csak ültem ott előtte értetlenül, kukán, kezemben egy jókora bögre kávét szorongatva, mélyre kutyulva a legalján a kanállal, hogy a belekerülő cukormennyiség szépen elolvadjon. Mintha űrlény csipogott volna előttem, de legalábbis zöld színűvé változott volna a lány, én pedig nem tudtam neki az első percekben értelmes, valamire való választ adni. Általában hagyni szoktam leülepedni az értelmezhetetlen kérdéseket, hátha egy-két, vagy talán öt perc múlva használhatóbb válasszal leszek képes előrukkolni, de ez sajnos nem mindig hoz átfogó eredményt.
Persze, nem egyszerű nyomozóként élni. De ha azt vesszük, bármiféle rendvédelmi szervezethez tartozzunk is, az mindig hordoz magában egyfajta veszélyt, kiszolgáltatottságot annak ellenére is, hogy fegyvert használunk. A pisztolyoktól, esetleges korábban tanult harctechnikáktól függetlenül még nem vagyunk se tejhatalommal, se emberfeletti erővel felvértezve. Nincs igazi védelmünk, nincs pajzsunk, mint a filmekben, csupán a társunkra, az éppen aktuális munkatársunkra bízhatjuk az életünket, valamint a saját magunk tapasztalatára és tudására, képzettségére. És igen… mindannyian félünk, főleg ha olyan helyzetbe kerülünk, ami valóban áldozatokkal jár, esetleg az életünket veszélyezteti. De miként lennénk képesek elvégezni a munkánkat akkor, ha folyton folyvást erre gondolunk? Ébredjek fel rettegve, vadul remegve a halálfélelemtől, mert tudom, hogy napközben akár egy golyót is kaphatok a fejembe? Mindig, mindenkor veszélyben vagyunk. És nem csak mi – még ha jómagunk mégis komolyabb veszélynek vagyunk kitéve – de úgy az egyszerű civil állampolgár is nap, mint nap versenyt fut a halállal. Csak és kizárólag a szerencsén és az odafigyelésen múlik, hogy ki szakítja át elsőnek a célvonalat.
Ma már veszélyes kitenni a lábunkat az ajtón, hiszen ki tudja, hogy melyik pillanatban jelenik meg egy félkegyelmű, aki úgy dönt, hogy önkényes igazságszolgáltatót fog játszani, vagy Istent, és lemészárolja a környezetében tartózkodó embereket. Nem egy olyan esetről hallottunk, mikor iskolákban, kórházakban, bankokban szabadult el a pokol egy-egy fegyverviselésre – amúgy alkalmatlan - jogosult ember révén. Mert rengetegen vannak, akik fegyvert tartanak otthon, alkotmányos jogukból kifolyólag. Az is lehet, hogy mástól vették el azt, nem is a sajátjuk, de mégis használják. Viszont ennél hétköznapibb esetet is lehet mondani; lelépünk a járdáról, nem látjuk, vagy éppen körül se nézünk, és az érkező jármű, legyen az busz, kocsi vagy más egyéb, egyszerűen átmegy rajtunk. Igen, jómagam talán többször nézek farkasszemet egy-egy vérbeli gyilkossal, vagy olyan félkegyelművel, akinek tényleg elmentek otthonról. De ez még nem jelenti azt, hogy a hétköznapok nem épp ugyan olyan veszélyesek rám, vagy a huszonnyolcadik emberre nézve is.
Én ebben nőttem fel, és könnyebben, rutinosabban vagyok képes megvédeni magam sokaknál, mint ahogy egy civilként végzetesnek tűnő „találkozás” mégis az én malmomra hajtja a vizet. De nem is értem, miért gondolkoznék állandóan a félelmen, vagy épp a szerencsétlenségeken, mikor olyan pozitív lehetőségeim is vannak, mint a mai? Korábban elképzelni se tudtam volna, hogy ilyen könnyen, ilyen megnyerően leszek képes haladást elérni egy ügyben. Arról már nem is beszélve, hogy piszkosul jó érzés látni azt, hogy miként válik felém bizalmassá egy fiatal, reményvesztett, kétségbeesett lányka, aki korábban olyan mély titkolózásba menekült, ami megakasztott nem is egy, de számos nyomozót a munkájában. Azt hiszem, mind ez magáról beszél. Nem kell nekem orvosnak, tudósnak lenni ahhoz, hogy tenni tudjak az emberiségért. Pont elég, ha nyomozóként megelőzök olyan dolgokat, mint egy újabb pszichológushoz kényszerített beteg, akivel talán éppen elegendő elhitetni azt, hogy van még olyan ember, aki mellette áll és segítséget nyújt neki ahhoz, hogy képes legyen túljutni a problémájának nehezén…
- Ugyan – mosolyodok el – az ember makacs lény, ami elsőre nem sikerül, szinte biztos, hogy addig próbálkozik, amíg az ereje és lehetőségei azt engedik. Amúgy meg – gyors fejázással cáfolom meg nem csak magamat, de őt is – nincs veled semmi baj, Lolita. Kicsit félénk vagy, annál is inkább bizalmatlan, ami teljesen normális. Olyan emberek vájkálnak az életedben most, akikről semmit nem tudsz. Gyakorlatilag támadtak téged, az arcodba másztak, te pedig védekeztél ellenük. Az pedig, hogy ellene mentél a szüleid akaratának, hát Istenem, minden gyerek ilyen, főleg ha eléri azt a kort. Nincs benned semmi rossz, nem vagy defektesebb minden olyan embernél, aki ezen az időszakon már átesett. Túl fogsz jutni ezen, meglásd – biztatom őt, mert szüksége van rá. Ezután viszont én vagyok az, akinek kicsit megnyúlik a képe, hiszen olyan információt hoz a tudtomra, amivel eddig nem voltam tisztában. Mintha kimaradt volna a többi nyomozó, vagy épp nagy átlagban a nyomozói jelentésekből.
- Na látod, ezzel eddig nem voltam tisztában. De igazad van. Ha nem is ostromolva a szüleidet vagy zászlót ragadva és lázadozva, de el kell fogadtatni velük azt, hogy neked is vannak érzéseid, gondolataid, igényeid. Barátaid, akikre szükséged van, ha tetszik ez nekik, ha nem. Van, amit nem vehet el tőled semmi, rendelkezzen is bármilyen hatalommal feletted – még utoljára megszorítom a kezét. Szeretném, ha hinne magában és képes lenne kiállni a saját igazáért, jóllétéért. Ehhez viszont arra van szükség, hogy kicsit erőre, és természetesen szárnyra kapjon.
Egy pillanatra megrettenek a gondolattól, hogy talán elijesztem őt, és komolyan kétségbe vonja a létjogosultságomat a jelenlétében. Nem véletlenül hallgatok el és döntök úgy, hogy elnapoljuk ezt a témát, mert a szükség így kívánja. Nem kell minden egyszerre a nyakába zúdítani, lehet ezt okosabban, szépen, lassan tálalni, főleg annak tudatában, hogy ha mást nem is, hát szeretném őt arra a kis időre „magamhoz láncolni”, míg vissza nem tér az élete a normális kerékvágásba.
- Itt leszek. A szavamat adom neked, és ezek nem üres ígérgetések. A nyakamat rá, hogy a végén te fogsz megunni engem. Ami meg Los Angelest illeti, hidd el, nem a közeljövőben fogom ott újra tiszteletemet tenni. Nyilván megesik, hogy valami oknál fogva vissza kell mennem, családhoz, vagy más miatt. De nem maradok ott – csak bízni tudok abban, hogy tekintetemben is látja az őszinteséget és az egyenességet, mert nem áll módomban őt átverni. Ha vele megtenném, saját magam ellen is ugyan azt a merényletet követném el. Nem én vagyok az a nyomozó vagy ember, aki lóvá fogja tenni. Az, hogy Miles vagy a többi miért tett így, az legyen az ő problémájuk vagy éppen az ő lelkiismeretüket terhelje ez a tett. Az enyémet nem fogja.
Felajánlásom csak részben nyer elfogadást, de ez is több mint a semmi. Lassan egyenesedek fel a padról, derekamat és hátamat nyújtóztatva még elszöszölök egy kis ideig az indulást megelőzően, majd társulva hozzá, kettecskén ballagunk vissza az őrsre, ami előtt árgus szemekkel kamillázik irányunkba nem is egy munkatársam. Egy pillanatra leküzdhetetlen vágyat érzek aziránt, hogy végignézzek magamon, hátha rám ragadt valami, ami ennyire érdekli őket, de végezetül nem teszem. Miért kellene bármiért is aggódnom, főleg most, győzedelmeskedve?
- Én köszönöm neked – bizalmas mosolyom csak és kizárólag neki adományozom, apjával pedig lezavarva a kötelező tiszteletköröket a kézfogással és bemutatkozással, már hallom is bentről Miles nyomozó hangját, amint utánam rikácsol. Hah, mi lesz itt?!
Egészen addig kint ácsorgok a járdán, míg Lolita el nem tűnik a szemem elől. Az, hogy még egyszer visszapillantott rám árulkodó volt, így ennek tudatában, mosolyogva, kicsit talán vontatottan ballagok vissza az épületbe, és csatlakozok a menet közben mellém szegődő nőhöz.
- Minden részletről tudni akarok, Stanton! Értve vagyok?
- Természetesen – mosolyom viszont ennél gúnyosabb már nem is lehetne…


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Can you keep my secret? - Jared & Lolita Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Can you keep my secret? - Jared & Lolita
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Jared & Amara
» Jared Stanton
» Brooke & Jared - The first day...
» I want to be honest with you ~ Jared & Lolita
» Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: