New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 54 felhasználó van itt :: 6 regisztrált, 0 rejtett és 48 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Marco Reilly
tollából
Ma 11:59-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 10:48-kor
Levi Thatcher
tollából
Ma 09:18-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 07:21-kor
Luana Machado
tollából
Ma 07:05-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:32-kor
Levi Thatcher
tollából
Tegnap 22:31-kor
Sebastian Nolan
tollából
Tegnap 22:22-kor
Marcia Elif Clements
tollából
Tegnap 22:20-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
234
219

in vino veritas | Ronnie & Lilah
Témanyitásin vino veritas | Ronnie & Lilah
in vino veritas | Ronnie & Lilah EmptyKedd Okt. 01 2019, 22:11

Ronnie & Lilah
Minden ember nagyon másként szereti levezetni a feszültséget, megszabadulni az idegességtől. Jómagam általában valamilyen sport formájában teszem, azonban az elmúlt néhány hét nyomásának hála most sokkal kevésbé vonzott az, hogy amikor hazaérek, még felkapjam a futócipőmet, és tegyek egy kört a közeli parkban és a környéken. Még egy kellemes, a testet jól átmozgató kései jógaóra sem fordult meg a fejemben, pedig alapjáraton imádok jógázni.
A normális emberek valószínűleg inkább megbeszélnék a problémáikat a barátaikkal, vagy épp a családjukkal. De nálam ez az utóbbi még csak szóba sem jöhet, már csak azért is, mert már több, mint tíz éve igyekszem úgy élni az életemet, mintha a családom nem is a sajátom lenne és a szüleim nem léteznének valahol Chicagóban. Barátok terén talán még lenne is kiből válogatnom, de mégsem állíthatok be valakihez azzal, hogy a családom - az eredeti családom, mert hogy ugye nevet változtattam - jelentős alvilági játékos, én pedig előlük menekülök. Akivel tudtam, már így is megosztottam az aggályaimat, de Hailee-t sem zaklathatom állandóan, csak mert épp rám tört a paranoia.
Ezért is döntöttem nagyon hamar inkább amellett, hogy az estét egy jó bor társaságában kellene töltenem. Mert bár jelenleg úgy ítélem, hogy még akár annak ellenére is hamar el fogom fogyasztani, hogy nem feltétlenül a kedvenc italom - de ilyen feszülten a pezsgő valahogy nem tűnik alkalomhoz illőnek -, de remek társaság lesz, tekintve, hogy nem beszél vissza és ezer százalék, hogy csalódást sem fog okozni.
Az üzletbe belépve nincs is más célom, mint szerezni egy üveget az olasz La Carraia Sangiovese-ből, ami a sötét cseresznyés ízével újra meg újra levesz a lábamról. Amikor azonban a rengeteg polcon sorakozó üveg között kiveszem az ismerős címkét, feltűnik, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki a kiválasztott borom felé igyekszik. - Ez lenne az utolsó La Carraia? - szólítom meg a barna hajú nőt egy félmosollyal az arcomon. - Pedig azt hittem, ez a nap már nem lehetne rosszabb.
mind álarcot viselünk
Delilah Barker
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah Df1fda532a05c1ced9041710fcc17b39bfb03817
in vino veritas | Ronnie & Lilah D4b2e3396912bdd56393be1942d56bee8d8828aa
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Strangers in my head keep making me forget
Where I came from I feel a rush in my bones With all these shadows on our backs How can we take it back How can we love with our hearts on fire?
★ családi állapot ★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah 7a645587539c4d7525f8d80f7268232211289e49
I double dare to say it first
The only thing we've never heard I knew it from the day I met you I'd hang on your every word From our fingers to our toes There are secrets no one knows
★ lakhely ★ :
Tribeca • Manhattan
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah Feb61eeac8c2a179a4e043853b892511570f7243
★ idézet ★ :
Does it make me WEAK, or rather just a HUMAN that I run away from the things the moment
I begin to love them ?
★ foglalkozás ★ :
butik tulajdonos
★ play by ★ :
Melisa Asli Pamuk
★ hozzászólások száma ★ :
71
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah D3a3776c89a1079f85845eb7ff9cc637d3ff040a
TémanyitásRe: in vino veritas | Ronnie & Lilah
in vino veritas | Ronnie & Lilah EmptySzer. Okt. 02 2019, 13:32

Lilah and Ronnie

Amióta a Vegas-i eset történt, megfogadtam magamban, hogy én bizony soha többet nem iszok. Azt hiszem, hogy ez abszolút természetes válaszreakció azok esetében, akik ittasan valami ostobaságot művelnek. Rám eddig nem volt jellemző az ilyesmi, és álmomban sem gondoltam volna, hogy valaha is képes leszek ekkora baklövésre. Nos, úgy látszik, hogy még saját magam számára is képes vagyok meglepetéseket okozni, bár azt nem tudtam eldönteni egyelőre, hogy ezen sírjak, vagy inkább nevessek kínomban.
Mindenesetre, ha nem éreztem volna magam már így is elég szerencsétlennek, jött ugyebár ez az örökösödési mizéria is. Mindig tudtam, hogy a nagyapámnak elég furcsa humora van, de ez a végrendelet még tőle is durva volt. Úgy is, hogy értettem én benne a nevelői célzatot, csak éppen értékelni voltam képtelen.
Egy ilyen nap után határozottan az volt az érzésem, hogy bizony megérdemlek egy finom pohár bort, fogadalom ide vagy oda. Nehéz napok vártak még rám, és nekem fogalmam sem volt, hogyan oldjam meg ezt az egészet. Egyáltalán mit fogok mondani annak, akit miattam szintén érintett ez a probléma, akaratán kívül is. Belerángatni másokat egyáltalán nem volt kedvem, viszont nagyon úgy tűnt, hogy ez a szükséges rossz. Úgyhogy bátorságot kellett valamiből gyűjtenem, és közben a gőzt is kiereszteni valamelyest.
Annyira el voltam merülve a gondolataimban – szerintem teljesen érthető okokból -, hogy már csak akkor vettem észre, hogy van előttem valaki, amikor kis híján letaroltam szerencsétlen nőt. Ennél már csak az lett volna szebb, ha tényleg neki is megyek, aztán beesik a borosüvegek közé. Szinte vakon nyúltam az üveg felé is, de így, hogy kis híján összeakadtunk, egyből meg is torpantam.
- Bocs, én csak… nem figyeltem! – közöltem a nyilvánvalót, kissé talán még zavarba is jöttem a kellemetlen helyzet miatt. – Ó, hidd el, maximálisan átérzem! Az én napomban is ez lett volna a fénypont. – sóhajtottam lemondóan. – Lehet még van hátul a raktárban. Ha lenne itt egyáltalán egy eladó… - tanácstalanul néztem körül, de nem úgy tűnt, mintha bárki is szándékozna a segítségünkre sietni.
- Kő, papír, olló? – dobtam be a nem túl elmés ötletet, mert jobb nem jutott eszembe, hogyan hozzuk meg a döntést.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: in vino veritas | Ronnie & Lilah
in vino veritas | Ronnie & Lilah EmptyPént. Okt. 04 2019, 17:27

Ronnie & Lilah
Filmbe illő a szituáció, ahogy két teljesen a gondolataiba merülő nő szinte teljesen egyszerre nyúl ugyanazért a borért. Kizökkent a hirtelen találkozás, amikor kis híján szó szerint is egymásba botlunk, ám szerencsénkre nem kötünk ki a polcokon nagy műgonddal elrendezett borosüvegek között. Már csak az hiányozna, hogy az egyébként is szörnyű napom után még kárt tegyek magamban, na meg a bolt készletében is. Bár borfürdőről még nem hallottam, de ha a tejben vajban mondás analógiája mentén indulunk el, hát ma inkább kihagynám a különleges fürdő lehetőségét. Bár így gondolatban meglenne benne a potenciál, hogy pillanatok alatt elfeledtesse vele mindazt, ami ma a fejemben járt. De talán maga egy üveg bor is legalább olyannyira a segítségemre lehet ebben.
Nagy szerencse azonban, hogy még mielőtt őrült döntésre jutva önként vetném magam a borok közé, sikerül nem csak hogy magamhoz térnem a meglehetősen borús gondolataim közül, de még arra is fény derül, hogy a nővel akivel majdnem összeütköztünk, lehet normálisan beszélni. Igazából egyikünk részéről sem lenne jogos, hogy egy üveg bor fölött úgy csináljunk, mintha az utolsó pár cipőről lenne szó egy világhírű dizájner butikjában.
- Jajj, dehogyis! Én sem vagyok a helyzet magaslatán, szóval az én hibám is. - Egyszerre jelenik meg az arcomon egy halvány mosoly, és igyekszem sokkal kevésbé zavartan állni a helyzethez, mint ahogyan érzem magamat. Rövid időn belül kiderül azonban, hogy nem csak a borhoz való ízlésünket tekintve gondoltunk most egyre, de nagyjából ugyanabból az okból is döntöttünk mellette: mindez egy szörnyű nap eredménye. - Akkor kell, hogy legyen valamilyen varázsereje, ha mindketten erre gondoltunk - nevetek fel halkan. - Őszintén szólva nem ártana. Nem értek annyira a borokhoz, hogy tuti jó döntést hozzak, ha mást kell választanom. - Ennyit arról, hogy néha legyen az ember spontán, és ne utasítsa el az új dolgokat. De ha borról van szó, nem ilyen egyszerű igent mondani másra.
- Fair ötlet - jegyzem meg mosolyogva. - Háromra? - vonom fel a szemöldökömet kérdőn, miközben a még mindig ajkaim szélén játszadozó mosollyal nézek a nőre.
mind álarcot viselünk
Delilah Barker
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah Df1fda532a05c1ced9041710fcc17b39bfb03817
in vino veritas | Ronnie & Lilah D4b2e3396912bdd56393be1942d56bee8d8828aa
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Strangers in my head keep making me forget
Where I came from I feel a rush in my bones With all these shadows on our backs How can we take it back How can we love with our hearts on fire?
★ családi állapot ★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah 7a645587539c4d7525f8d80f7268232211289e49
I double dare to say it first
The only thing we've never heard I knew it from the day I met you I'd hang on your every word From our fingers to our toes There are secrets no one knows
★ lakhely ★ :
Tribeca • Manhattan
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah Feb61eeac8c2a179a4e043853b892511570f7243
★ idézet ★ :
Does it make me WEAK, or rather just a HUMAN that I run away from the things the moment
I begin to love them ?
★ foglalkozás ★ :
butik tulajdonos
★ play by ★ :
Melisa Asli Pamuk
★ hozzászólások száma ★ :
71
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah D3a3776c89a1079f85845eb7ff9cc637d3ff040a
TémanyitásRe: in vino veritas | Ronnie & Lilah
in vino veritas | Ronnie & Lilah EmptyKedd Okt. 29 2019, 20:11

Lilah and Ronnie

Még mindig zavart voltam, mert többnyire nem fordult elő velem, hogy a gondolataimba merülve másokat fellökjek egy boltban. Oké, most sem történt végül semmi végzetes, de nem sokon múlt. Valószínűleg leginkább csak a szerencsén, ha nagyon szigorú akarok lenni magamhoz, mert az biztos, hogy nem a figyelmemnek köszönhettük a baleset elkerülését.
- Azért valahol megnyugtató, hogy nem csak nekem vannak szörnyen nehéz, és borzasztó napjaim. – már-már kedvem lett volna felnevetni a képtelennek tűnő szituáción. Nem tudtam, hogy neki vajon miféle gondja lehet, de az biztos, hogy az enyémet hallva bizony kétrét görnyedve nevetett volna. Igen, tudom, külső szemlélőnek ez mulatságos szitu lenne, de én így benne egyáltalán nem találtam szórakoztatónak. Ezzel azonban nem akartam versenyt kezdeményezni, hogy kinek szarabb, és ki az, akinek nagyobb szüksége van arra az üveg borra. Biztos neki is megvoltak a maga gondjai, amik természetesen egyáltalán nem tartoztak rám.
- Pedig megfogadtam, hogy jó ideig alkohol felé sem vagyok hajlandó nézni… - vallottam be őszintén, mintha valami titkot, vagy szégyellni való dolgot árultam volna el. Igazából szégyelltem is, ami miatt erre a döntésre jutottam, de szerencsére köze sem volt olyanokhoz, mint alkoholizmus. Akkor valószínűleg már elég nagy problémákkal küzdenék. Ehhez képest a valódi tényleg szinte semmiségnek látszott.
- Én a magam részéről annyira azért nem vagyok válogatós, de ebből a fajtából ez a kedvencem. – újra elmosolyodtam, mert ettől függetlenül még én sem tituláltam volna magam éppen hatalmas bor szakértőnek. Sőt, régebben azt szerettem, amihez egyszerűbb volt hozzájutni. Most már rendelkezhettem egy egész borospince felett akár, ha beköltöznék a birtokra, de egyelőre nem éreztem a késztetést. Annyit nem ért ez az egész, hogy hátra hagyjam a jól megszokott kis életemet, csak azért, hogy este alkalomadtán méregdrága nedűt ihassak. Ennyire nem vagyok sznob, sőt, semennyire nem vagyok az.
- Oké! – bólintottam, aztán a játékszabályoknak megfelelően ökölbe szorítottam a kezemet, és megráztam felé. – Kő, papír, olló! – jelentettem ki, aztán egyértelműen kinyújtottam az ujjaimat, papírt mutatva. Általában nem szokott szerencsém lenni ezekben a játékokban, de most bíztam benne, hogy Fortuna kegyes lesz hozzám, és belátja, hogy mennyire nagy szükségem van erre. Már csak az kellett volna, hogy még kétségbeesetten remegni is kezdjek egy pohárka bor miatt. Ennyi erővel beülhetnék egy bárba is, csak éppen azt terveztem, hogy az otthon kényelmében fogom elfogyasztani, és nem csak egy pohárral, hanem lehetőség szerint akár többel is.



// Kockadobás a kő, papír, ollóra //
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: in vino veritas | Ronnie & Lilah
in vino veritas | Ronnie & Lilah EmptySzer. Okt. 30 2019, 22:59

Ronnie & Lilah
Bizonyos értelemben nagyon is tisztában vagyok vele, hogy kiváltságos helyzetben vagyok, amiért olyan életet élhetek, amilyet. Nem kell túlságosan tartanom attól, hogy anyagilag hogy állok, olyan munkám van, amit imádok, és még azt is elmondhatom magamról, hogy vannak kapcsolataim az Államok legnépesebb városában. Ahol több, mint nyolc millió lakos között, gyakorlatilag nulla rokoni kapcsolattal mégis sikerült megtalálnom a helyem és szó sincs arról, hogy ne szeretnék itt élni. Innentől kezdve gyakorlatilag minden problémám csak felesleges nyavalygásnak tűnhet azzal szemben, hogy a világ más részein háborúk dúlnak, gyerekeket dolgoztatnak embertelen körülmények között és vannak, akik éheznek.
Mégis az elmúlt időszakban úgy érzem a saját életemhez mérten jogosan érzem úgy, hogy ha nem is feltétlenül rám, de az idegeimre mindenképpen rájár a rúd, mert nem tudom felidézni mikor volt utoljára, hogy egy nyugodt napom volt és rendesen kialudtam magam.
- Abszolút - bólintok mosolyogva. - De én személy szerint még nyugodtabb lennék, ha ez a felfedezés a tetejében még megoldaná minden gondomat is - teszem hozzá komolytalanul. Semminek nem örülnék azt hiszem jelenleg jobban, mint annak, ha varázsütésre, vagy dzsinnek tett kívánságra minden, ami miatt az idegeim már-már tönkretesznek, egyszerűen csak eltűnne.
- Sokszor az alkohol tűnik az egyetlen megoldásnak egy szörnyű nap után. - Magyarázom mosolyogva. Persze most nem kell, hogy szó essen a mértékről, mennyiségről és minőségről, mert úgy érzem mindketten elég jól szituált nőknek tűnünk ahhoz, hogy a másik ne feltételezze, hogy itt komoly függőségekről lenne szó a bor kapcsán. - Az a helyzet, hogy nekem hiába mondták a szüleim mindig, hogy az alkohol nem megoldás, egy ilyen hét után azért jól esik pár pohár bor - teszem hozzá, magam sem tudva, hogy pontosan miért osztom meg mindezt. De azt hiszem maga a tény, hogy mindketten ugyanazért a borért nyúltunk, szinte ugyanabban a lelkiállapotban, egyfajta sorsközösségre sarkall.
- Abszolút meg tudom érteni miért. - Jegyzem meg egy újabb mosoly kíséretében. Talán nem kellene ennyire fennakadnom a problémán és hagyhatnám magam, na meg rábízhatnám a ma esti bor választásának a problémáját a véletlenre. Hiszen amennyire igaz lehet, amit a szüleink mondogatnak mindig az alkohollal kapcsolatban, most legalább annyira érvényes az, hogy nem szabad rögtön nemet mondani az ismeretlen és új dolgokra.
Kis híján elnevetem magam a gyerekes megoldásunkon, ami egyszerre tűnik jelen helyzetben fairnek is, miközben az ökölbe szorított kezemet rázom meg a játékszabálynak megfelelően háromszor. A mágikus kő-papír-olló szavak kiejtése után a kezem ökölben marad, követ mutatva, amiről hamar kiderül, hogy nem volt jó taktika. Veszítettem.
Nem esem azonban kétségbe, hanem mosolyogva nézek a nőre: - Nos, gratulálok.

mind álarcot viselünk
Delilah Barker
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah Df1fda532a05c1ced9041710fcc17b39bfb03817
in vino veritas | Ronnie & Lilah D4b2e3396912bdd56393be1942d56bee8d8828aa
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Strangers in my head keep making me forget
Where I came from I feel a rush in my bones With all these shadows on our backs How can we take it back How can we love with our hearts on fire?
★ családi állapot ★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah 7a645587539c4d7525f8d80f7268232211289e49
I double dare to say it first
The only thing we've never heard I knew it from the day I met you I'd hang on your every word From our fingers to our toes There are secrets no one knows
★ lakhely ★ :
Tribeca • Manhattan
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah Feb61eeac8c2a179a4e043853b892511570f7243
★ idézet ★ :
Does it make me WEAK, or rather just a HUMAN that I run away from the things the moment
I begin to love them ?
★ foglalkozás ★ :
butik tulajdonos
★ play by ★ :
Melisa Asli Pamuk
★ hozzászólások száma ★ :
71
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah D3a3776c89a1079f85845eb7ff9cc637d3ff040a
TémanyitásRe: in vino veritas | Ronnie & Lilah
in vino veritas | Ronnie & Lilah EmptySzer. Nov. 27 2019, 12:19

Lilah and Ronnie

Nos, igen, azt én is tudtam volna értékelni, ha a gondjaim megoldódnak, de sajnos hiába voltak sorstársaim csupán a bolton belül is, nemhogy a városban, az én problémám ennél jóval összetettebb volt. Nem csak egyszerűen a munkahelyen volt problémám, vagy valaki mással akadt nézeteltérésem, ami könnyedén megoldódhatott volna, ha nem bosszantom fel magam rajta. Az én bajom jócskán túlmutatott rajtam, és a megoldási képességeimen. Szomorú igazság, de attól még a tények nem változnak.
- Most mondanám, hogy ez miként hangzik, ha nem értenék egyet vele! – nevettem el magam akaratlanul is. Mint két alkoholista, nagyjából olyan képet festhettünk magunknak. Isteni szerencse, hogy más vásárló nem állt közel hozzánk, mert egészen biztos, hogy nagyon ciki lett volna, ha ezt valaki végighallgatja. Így, hogy egy cipőben jártunk, nem volt olyan gáz. Talán csak épp egy picit.
- Hidd el, nyugtatja a háborgó idegeket, vagy legalábbis engem határozottan le szokott lazítani, és még fájdalomcsillapítóként is jól funkcionál. – kampányoltam tovább az üveg bor mellett, mintha legalább fizettek volna érte. Pedig láttam én, hogy nem kell megmagyaráznom a bizonyítványt a másik nőnek, mivel nagyjából egy véleményen lehettünk.
Ettől függetlenül, roppant gyerekes módon örültem, hogy én nyertem. A sikerélmény valahogy mindenkinek jól esik, én pedig eleget ecseteltem már csak az elmúlt néhány percben is, hogy mennyire szükségem volt apró kis pozitív momentumokra. Ezt határozottan azok közé soroltam volna, így első blikkre elégedetten mosolyogtam, és vettem le végül az üveget a polcról.
- Köszönöm! Fair küzdelem volt! – mert tényleg olyan megoldást próbáltam találni, ami mind a kettőnk részéről megfelelő lehet. – Hát, akkor szép estét! – biccentettem legújabb ismerősöm felé, aztán a borral felszerelkezve indultam a kassza felé. Ám alig tettem meg néhány lépést, már meg is torpantam, mintha csak éppen eszembe jutott volna valami. Igazából így is volt.
- Ha gondolod, szívesen megosztom veled… - ajánlottam fel végül egy hirtelen ötlettől vezérelve, miután visszafordultam a hátrahagyott nő felé. Nem tudtam, miért jutott egyáltalán eszembe, de talán a legkézenfekvőbb megoldás ez lett volna már kezdettől fogva. Csak éppen az ember nagyon ritkán osztozkodik idegenekkel, vagy enged be új embereket az életébe egyik pillanatról a másikra. Nem még meginvitálja italozni is, de nekem is jól jött volna talán a társaság, és lehet, hogy neki is. Ha mégsem az a típus, akkor meg valószínűnek tartottam, hogy úgyis elutasít majd, és választ magának egy másik bort, amit teljes egészében egyedül fogyaszthat el. Nekem az sem lett volna probléma.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: in vino veritas | Ronnie & Lilah
in vino veritas | Ronnie & Lilah EmptyCsüt. Jan. 30 2020, 00:41

Ronnie & Lilah
Nem is kérdés, hogy mindenkinek megvannak a saját problémái, amelyekkel olykor-olykor úgy tűnhet, hogy egyszerűen képtelenek vagyunk megbirkózni. Jelen helyzetben nyilván nem kérhetek segítséget sem a bolti eladótól, sem a nőtől, akivel egyszerűen csak ugyanazért a borért nyúltunk. Ugyanakkor, ha nem is a legpozitívabb értelemben, de mégis megnyugvást jelent, hogy a sok milliárd közül nem én vagyok az egyetlen ember, akinek adott esetben rosszabb napjai vannak. Sokkal jobban örülnék, ha megoldódnának a problémáim, mindenki máséval együtt, de sajnos azokat képtelen vagyok varázsütés szerűen semmissé tenni, így már annak is inkább örülök, ha sorstársra találok.
- Jogos... - nevetve rázom meg a fejemet finoman. Valóban nem túl szokványos látvány két nő, ahogyan a borok előtt tanakodnak és láthatóan nem tudnak dönteni egy adott üveg bor fölött. Mintha csak ebből állna az életünk. De legalább nem néztük egymást alkoholistának.
- Fájdalomcsillapítóként igazából még soha nem gondoltam rá, de ha Te mondod. - Mosolyogva felelek, kis híján el is nevetem magamat a megfogalmazáson, ugyanis a korábban emlegetett kemény alkoholistákkal, vagy egyéb gyakrabban alkoholt fogyasztó emberekkel ellentétben én mindig inkább egy kellemes vacsora mellé párosítottam a borfogyasztásomat, nem pedig fájdalomcsillapítóként igyekeztem használni. De végül is nyitottnak kell lenni az új dolgokra...
Tekinthetném szerencsétlenségnek, hogy még akkor sem tudok szerezni egy üveg bort, amikor egyébként is elég baj van az életemben, de én sem lehetek annyira magammal elfoglalva, hogy ilyen apróságokon fenn akadjak. Sőt, ha már itt tartunk, tulajdonképpen jó tudni, hogy másnak jó estéje volt azáltal, hogy megtalálta a boltban a kedvenc üveg borát és ki tudta kicsit engedni a gőzt.
- Abszolút. Legalább tudom, hogy jó célra lett felhasználva - jegyzem meg nevetve. Ha nem maradnék bor nélkül és maradnék bajban az egyébként vállamat nyomó problémákkal, talán még őszintébb lenne a mosolyom. Így azonban tulajdonképpen most látom elúszni magam előtt annak a lehetőségét, hogy ha csak egy kicsikét is, na meg nagy mértékű rásegítéssel a bor részéről, de sikerüljön elfeledkeznem ezekről a problémákról. - Neked is! És egészségedre.
Persze vehetném ezt bizonyos mértékben üzenetnek is, azt illetően, hogy jobb lenne, ha nem alkoholba próbálnám meg fojtani a bánatom - vagy épp egész pontosan a problémáim -, hanem lépnék az egészet illetően és a saját kezembe venném az irányítást. Semmi értelme nyugodtan - bár sokkal inkább nyugtalanul - várni a fejleményeket és a körülmények áldozatává válni. Helyette érdemes lenne, ha kieszelnék egy tervet, amelyből működőképeset egyébként is csak józanon lehetnék képes alkotni.
- Tényleg? - Meglepettségemben hirtelen bukik ki belőlem a kérdés, meg sem próbálok visszafogottabban fogalmazni, vagy kevésbé meglepett pillantással nézni a nőre. Csak aztán jut eszembe el is gondolkozni az ajánlaton, s végül felelni: - Ha neked nem probléma...
mind álarcot viselünk
Delilah Barker
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah Df1fda532a05c1ced9041710fcc17b39bfb03817
in vino veritas | Ronnie & Lilah D4b2e3396912bdd56393be1942d56bee8d8828aa
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Strangers in my head keep making me forget
Where I came from I feel a rush in my bones With all these shadows on our backs How can we take it back How can we love with our hearts on fire?
★ családi állapot ★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah 7a645587539c4d7525f8d80f7268232211289e49
I double dare to say it first
The only thing we've never heard I knew it from the day I met you I'd hang on your every word From our fingers to our toes There are secrets no one knows
★ lakhely ★ :
Tribeca • Manhattan
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah Feb61eeac8c2a179a4e043853b892511570f7243
★ idézet ★ :
Does it make me WEAK, or rather just a HUMAN that I run away from the things the moment
I begin to love them ?
★ foglalkozás ★ :
butik tulajdonos
★ play by ★ :
Melisa Asli Pamuk
★ hozzászólások száma ★ :
71
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah D3a3776c89a1079f85845eb7ff9cc637d3ff040a
TémanyitásRe: in vino veritas | Ronnie & Lilah
in vino veritas | Ronnie & Lilah EmptyKedd Márc. 31 2020, 19:19

Lilah and Ronnie

- Hogy az fizikai, vagy lelki fájdalom, már csak részletkérdés… - vontam meg a vállaimat, mert szerencsére nem szokott olyasfajta baleset érni, hogy előbbi miatt legyen szükségem alkoholra. Maga a helyzet valahol mégiscsak mókás volt, szerintem beillettünk volna egy tragikomédiába. Ha nem éreztem volna magam ilyen feszültnek, akkor biztosan jót nevetnék most, így azonban csak finom somolygásra futotta az orrom alatt.
- Köszönöm! – ennyiben is hagytam volna a búcsúzást, ha nem szánom meg, és nem jut eszembe a formabontó ötletem, amit nem is voltam rest bedobni. Még szerencse, hogy emberekkel dolgozom nap, mint nap, ebből kifolyólag nem okoz gondot, hogy új ismeretségeket kössek idegenekkel. Voltak, akik szégyenlősek, de én nem tartoztam közéjük szerencsére. Legalább a rosszban is van valami jó, nem?
- Dehogy! Ez csak most jutott eszembe, és legalább nem egyedül nyakalom be az egészet. – mosolyogtam rá biztatóan, és közben vissza is léptem hozzá közelebb. – Egyébként Ronnie vagyok! – mutatkoztam be, ha már addig jutottunk, hogy együtt töltjük az estét. Mások bárban szednek össze társaságot estére – és persze nem ilyen értelemben -, én meg a boltban akadok össze egy italos polc előtt rostokolva. Ez máris egy jó sztori lesz az életemben, és még ki tudja, hogy mennyire jövünk majd ki jól, vagy lesz ez egy tartósabb barátság kezdete. Bárcsak ezzel büszkélkedhetnék egyedül az alkoholos történetekben, és nem egy Vegas-i esküvővel.
- A lakásom nincs olyan messze innen. – tettem még hozzá, bár úgy láttam, hogy tetszett neki az ötlet, és elfogadta az invitálásomat. Még a meglepettsége ellenére is. Mondjuk, ez érthető, én is biztosan néztem volna egy nagyot, de most mit árthatnék neki? Nem voltam szerencsére sorozatgyilkos, még ha ő ezt nem is tudhatta. Már csak azt reméltem, hogy ő sem az, mert akkor ez lenne életem nagy napja. A lehető legszerencsétlenebb értelemben.
- Vegyünk még valami rágcsálni valót, ha már itt vagyunk? – néztem a chipsekkel és csokikkal megpakolt rész felé az üzletben. Arra is böktem jelzésértékűen, és még egy doboz fagyin is elgondolkoztam. A fagyi és a bor mindig jól jön. – Vagy út közben valami kaját? – dobtam be a további ötleteimet. – Vagy össze is üthetek valamit… - most már le sem lehetett lőni, teljesen megjött a kedvem egy csajos estéhez. Még úgy is, hogy gyakorlatilag nem a barátnőm volt, mivel nem is ismertem őt. Ez azonban egy pillanatra sem szeghette a kedvem.
Gondolatban máris ott voltam, hogy mi illene ehhez a borhoz vacsorára, mert bizony szándékomban állt megtömni a hasamat is. Még akkor is, ha ő esetleg már evett és lemondana róla.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: in vino veritas | Ronnie & Lilah
in vino veritas | Ronnie & Lilah EmptySzomb. Ápr. 25 2020, 23:02

Ronnie & Lilah
- Lelki fájdalmakra azt hiszem hatásosabb lehet, habár hosszú távon és nagy mennyiségben nem feltétlenül előnyös. - Mennyiség és minőség. Nekem mindig ezt tanították, habár pusztán tizenhat éves voltam, amíg még volt, aki megtanítsa. Ettől függetlenül apám szavai a mai napig a fülemben csengenek, s függetlenül a vele szemben táplált ellenérzéseimtől, de igaznak tartom a szavait. Legalábbis úgy érzem ez olyasmi, amit érdemes volt megjegyeznem tőle. Minden mással vele kapcsolatban már sokkal kevésbé tudnék ilyen határozottan megbízni. És nem is feltétlenül a jelenlegi helyzetem miatt, hanem mert már tíz évvel ezelőtt is kifejezetten visszataszítónak találtam azt, ahogyan az életét éli. Ötletem sincs miért lehetséges az, hogy annak ellenére, hogy az apám olyan, amilyen, az én gondolkodásom valahogy merőben eltér az övétől. Elkaphatott volna a gépszíj, gondolhatnám, hogy az az élet lényege, ha más emberek fölött állhatok... Még sincs így és azt hiszem kifejezetten boldog vagyok így. Nem jelen helyzetben, de egy pohár bor után már sokkal inkább.
- Nincs mit. - Ezt már sokkal inkább csak a polcokon sorakozó italoknak szánom, ugyanis azzal a lendülettel, ahogyan elmondom neki az ital elfogyasztásához szánt jókívánságot, visszafordítom a tekintetem a borokra, hogy kiválasszak egyet magamnak is.
- Ez rendes tőled. Bajban lettem volna, ha most magamnak is ki kellett volna választanom egy üveggel, mert amilyen szerencsém van, biztosan valami undorítót kapok le innen... - halk nevetéssel kísérem a magyarázatot, s közben a fülem mögé tűrök egy tincset a hajamból. Visszaadja a hitemet az embereknek a tény, hogy most meg lettem szánva, s így széles mosollyal fogadom a bemutatkozását. - Én pedig Lilah. Örülök. - Mondhatni nem szokványos ismerkedés, de különben is, mekkora az esélye, hogy olyan emberrel futsz össze a boltban, aki pont arra az üveg borra pályázik, amire te is, mert ugyanaz a kedvence? Ha ezt nem kellene valamilyen jelnek tekinteni, akkor nem tudom mi mást lehetne.
- Rendben, végül is... De csak ha tényleg nem zavarok. - Pillantásom kérdőn emelem rá, mert mindenképp biztosra akarok menni, hogy nem okoz neki problémát. Végül is nem ismerjük egymást. De azt már tudjuk, hogy mindketten elég nehéz időszakában vagyunk az életünknek és hogy egyfajta bort szeretünk. Ez már egészen jó kiindulási alap.
- Ugyan a jégkrém a szakítások idejére való, de mi lenne, ha választanánk egyet? Ha már ugyanúgy a lelki problémákra jó - jegyzem meg mosolyogva. - Nos... Tulajdonképpen Te ismered a környéket, melyik a jobb opció? Ha veszünk valamit, vagy ha Te főzöl? - Hiszen ha valóban a környéken lakik, ő sokkal inkább otthon van ebben a témában. - Ha mondasz egy jó éttermet, hadd álljam én, de ha főzöl, legalább hadd segítsek.
mind álarcot viselünk
Delilah Barker
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah Df1fda532a05c1ced9041710fcc17b39bfb03817
in vino veritas | Ronnie & Lilah D4b2e3396912bdd56393be1942d56bee8d8828aa
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Strangers in my head keep making me forget
Where I came from I feel a rush in my bones With all these shadows on our backs How can we take it back How can we love with our hearts on fire?
★ családi állapot ★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah 7a645587539c4d7525f8d80f7268232211289e49
I double dare to say it first
The only thing we've never heard I knew it from the day I met you I'd hang on your every word From our fingers to our toes There are secrets no one knows
★ lakhely ★ :
Tribeca • Manhattan
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah Feb61eeac8c2a179a4e043853b892511570f7243
★ idézet ★ :
Does it make me WEAK, or rather just a HUMAN that I run away from the things the moment
I begin to love them ?
★ foglalkozás ★ :
butik tulajdonos
★ play by ★ :
Melisa Asli Pamuk
★ hozzászólások száma ★ :
71
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah D3a3776c89a1079f85845eb7ff9cc637d3ff040a
TémanyitásRe: in vino veritas | Ronnie & Lilah
in vino veritas | Ronnie & Lilah EmptySzomb. Május 09 2020, 12:26

Lilah and Ronnie

Csak egyetértően bólogattam arra, hogy nem előnyös a túlzásba vitt alkoholfogyasztás. Most azért elgondolkoztam egy pillanatra, hogy mit gondolhat rólam ezek után, de jobbnak láttam, ha nem rágom magam emiatt. Csak nem néztem ki alkoholistának azért, mert ilyeneket mondtam, és egyedül terveztem elfogyasztani egy üveg bort, igaz? Nagy bajok vannak, ha mégis rossz képet festek magamról a meggondolatlanságom miatt. Ebben az esetben nem sokat befolyásol, de máskor még hozhat kellemetlen helyzetbe.
- De legalább tudtad volna, hogy legközelebb mit ne válassz. – vigyorodtam el szélesen. Talán jobb is lesz, ha nem nyakalok be egyedül ilyen mennyiséget, meg aztán ökör iszik magában, ahogy a mondás is tartja, igaz? – Minden rosszban van valami jó, nem? – én annak ellenére is határozottan hittem abban, hogy jelenleg talán nem úgy tűnt. Alkoholba fojtani a bánatot nem a legjobb megoldás, de néha hasznos, vagy legalábbis elhiteti az emberrel, hogy minden lehet könnyebb. Egy pár óra erejéig mindenképpen, a többi meg nem számított.
- Én is nagyon örülök, Lilah! – és őszintén mondtam. Ugyan minden napa rengeteg új emberrel ismerkedhettem meg, de ők nem maradtak az életem részei. Ő talán még azzá válhat, ha esetleg jól sikerül az este, vagy pedig volt együtt egy jó élményünk, és annyiban ki fog merülni. Én aztán nem akartam semmit erőltetni, majd alakul, ahogy alakul. Biztos ez a mentalitásom juttatott oda is, ahol most voltam, de ezzel egyelőre nem szívesen foglalkoztam volna. Az este folyamán valószínűleg még úgyis fogom magam eleget sajnálgatni.
- Ha zavarnál, vagy nem lenne hozzá kedvem, akkor eleve nem is ajánlottam volna fel. Jó nevelést kaptam, de ennyire végtelenül udvarias még én sem vagyok. – biztosítottam róla, már sokkal vidámabban, mint amilyen hangulatban átléptem a bolt küszöbét. Nem is olyan reménytelen ez a nap, annak ellenére, hogy az ügyvéddel való megbeszélés azért eléggé lelombozott. Nem feltétlenül azért, amit mondott, hanem inkább magától a ténytől lettem feszült és elkeseredett, hogy szükségem volt jogászra.
- Benne vagyok! Szeretem a jégkrémet, és nem is fog megolvadni ebben az időben, amíg hazaérünk. – utaltam a kinti, nem túl meleg időjárásra. Ez volt talán a mi szerencsénk. – Hm… van valami, amit kifejezetten szeretsz? Kedvenc konyhád, vagy kajád, vagy ilyesmi… - érdeklődtem őszintén. Ha esetleg amellett döntünk, hogy mi készítsünk valamit, akkor azt egyúttal megvehettük itt is. Azért is kérdezősködtem. Sőt, ha valami olyat mond, ami nincs a környéken, akkor is kizárhatjuk legalább az éttermeket, és megcsinálhatjuk mi magunk. Én szerencsére nem voltam válogatós típus, nehéz lett volna olyat mondani, amit nem eszek meg. Kivéve talán a bogarak, azokért határozottan nem rajongtam, és soha nem is éreztem késztetést arra, hogy belekóstoljak egy marék gilisztába.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: in vino veritas | Ronnie & Lilah
in vino veritas | Ronnie & Lilah EmptySzer. Jún. 03 2020, 23:05

Ronnie & Lilah
Azt hiszem nem lehet véletlen, hogy mindig azt mondogatják: azokból a dolgokból sülnek ki néha a legjobb élmények, amelyeket nem tervezünk előre. Én nem csak hogy nem terveztem ilyen hosszúra ezt a bevásárlást, de azt sem gondoltam, hogy duplán is szerencsétlenül járok. Utólag már azonban biztosan késő bánkódni. Remélhetőleg egy legközelebbi alkalommal csak szerencsésebb leszek.
- Ó, az biztos. Irigylem azokat, akiknek megvan a tudása a jó döntéshez, én csak találgatnék - jegyzem meg mosolyogva. Nem mintha ne lett volna meg a lehetőségem mondjuk ilyesmit tanulni, de sosem éreztem a szenvedélyemnek a bort annyira, hogy ezzel különösebben foglalkozzam. Megbékélek az alkalmi fogyasztásával. - Igen, így van. Sőt, azt hiszem ezt már a tapasztalat is mondatja - halkan felnevetek, s igyekezvén nem túlságosan elvetemültnek tűnni, vagy felhívni magamra a figyelmet, a szám elé emelem a kezem, miután finoman megráztam a fejem.
Ugyan próbálom visszafogni a jókedvemet, de az megmarad akkor is, amikor végül bemutatkozunk egymásnak. Azt hiszem kicsit szórakoztat a helyzet, hiszen bár normál esetben nem jelentene semmit, hogy egy teljesen idegennel véletlenül ugyanazt a bort szeretjük, de legtöbbször nem is botlunk úgy ilyen emberbe, hogy még a gyermekkori módszereket is elő kelljen vennünk annak eldöntésére, hogy kié legyen az utolsó üveg. A korábbi dilemmázás fényében pedig vicces, hogy eljött a pillanat, hogy egymás nevét is megtudjuk. Talán ez jelenti azt, hogy a bor szeretete - na meg szükségessége - akár össze is tud kovácsolni embereket.
- Akkor most megnyugodtam. Valószínűleg tényleg mindkettőnknek kijutott a jóból külön-külön is, véletlenül sem akarnék még tenni rá egy lapáttal. - Habár én magam is elég jól neveltnek és tapintatosnak érzem magam ahhoz, hogy ne gondoljam magam feltétlenül rossz társaságnak. De ezt nyilván csak egy külső szemlélő tudná igazán objektíven megmondani.
- Szuper! Íz terén milyet szeretnél? Én ki vagyok békülve az összessel, jégkrémmel is bűn lenne diszkriminálni. - Mint ahogyan emberekkel is az, de ez a kérdés egy egészen más napot és lelkiállapotot igényelne. Mindkettőnknél azt hiszem. - Az olasz konyhát kifejezetten szeretem. És azt talán még könnyű is összehozni... Na, már nem egy autentikus pizzára gondolok, hanem mondjuk valamilyen főtt tésztára. - kezdek bele a magyarázatba lelkesen. - Mit szólsz hozzá? - Lehet, hogy csak azért gondolom olyan egyszerűnek az olasz recepteket, mert az egyik exem történetesen olasz származású volt és volt is, hogy együtt főztünk. Onnantól pedig elkerülhetetlen volt, hogy kikotyogja a titkos receptek trükkjeit. Ha valami ilyen mellett döntünk és mi főzünk, talán hasznosíthatom is ezt a tudást.

mind álarcot viselünk
Delilah Barker
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah Df1fda532a05c1ced9041710fcc17b39bfb03817
in vino veritas | Ronnie & Lilah D4b2e3396912bdd56393be1942d56bee8d8828aa
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Strangers in my head keep making me forget
Where I came from I feel a rush in my bones With all these shadows on our backs How can we take it back How can we love with our hearts on fire?
★ családi állapot ★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah 7a645587539c4d7525f8d80f7268232211289e49
I double dare to say it first
The only thing we've never heard I knew it from the day I met you I'd hang on your every word From our fingers to our toes There are secrets no one knows
★ lakhely ★ :
Tribeca • Manhattan
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah Feb61eeac8c2a179a4e043853b892511570f7243
★ idézet ★ :
Does it make me WEAK, or rather just a HUMAN that I run away from the things the moment
I begin to love them ?
★ foglalkozás ★ :
butik tulajdonos
★ play by ★ :
Melisa Asli Pamuk
★ hozzászólások száma ★ :
71
★ :
in vino veritas | Ronnie & Lilah D3a3776c89a1079f85845eb7ff9cc637d3ff040a
TémanyitásRe: in vino veritas | Ronnie & Lilah
in vino veritas | Ronnie & Lilah Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
in vino veritas | Ronnie & Lilah
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Una bottiglia di vino
» Lilah & Lou
» Lilah && Hell
» Lilah && Kian
» Neela & Ronnie

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: