New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 62 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 51 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Salma O. Munoz
tollából
Ma 2:14 pm-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 2:13 pm-kor
Jaidee Amarin
tollából
Ma 1:46 pm-kor
Jaidee Amarin
tollából
Ma 1:13 pm-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 12:38 pm-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 11:39 am-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 11:30 am-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 10:56 am-kor
Anabel Marquina
tollából
Ma 10:11 am-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

Millie & Bellamy
TémanyitásMillie & Bellamy
Millie & Bellamy EmptyCsüt. Feb. 14, 2019 7:16 pm
to Millie
“Insane inside the danger gets me high”

A nők és a férfiak közti különbség véleményem szerint abban rejlik, hogy míg a nők, akiket szeretünk gyengébbik nemnek nevezni, az évek múltával egyre fejlődnek, változnak, bonyolódnak, addig mi férfiak örökre megmaradunk a nyolc évesek szintjén.
Mert mi, férfiak, egyszerűek vagyunk, mint a faék.  Hogy mit akarunk? Erősnek lenni, a legerősebbnek, minden tekintetben. Mit játszanak a lányok gyerekként? A sajátjaimból okulva, babáznak, teáznak, orvososat vagy helyszínelőset, segítenek, főznek, alkotnak. Mit játszunk mi, fiúk? Rombolunk, ölünk, fegyvert csinálunk még homokból is. Az erőszak legalább annyira a lényünk része, mint a hajunk színe.
Ehhez hasonlóan triviális vágyként egyedül a rendszerezést tudnám sorolni; minden létező dolog osztályozása két ellentétes csoportba. Tetszik vagy sem, jó vagy rossz, fekete vagy fehér, fel vagy le, igen vagy nem. A köztes területet pedig meghagyjuk a nőknek, mi tovább állunk az első döntést követően. Szeretünk szabályokat felállítani, rákényszeríteni másokra,majd valamiféle kielégültséget érezni, ha meg tudjuk szegni őket.
De lényegében ez is csak arról szól, ki az erősebb, a nagyobb. Minden az erőszakról szól, amit a férfiak így vagy úgy, egymás között, de piedesztálra emelnek. Szerintem egyikünk sem tudja, miért, de eszünkbe sem jut megkérdőjelezni a rendszert, egyszerűen elfogadjuk a szabályokat, mindaddig, míg nem leszünk elég erősek, hogy áthágjuk őket.
Mikor kilenc évesen először vert össze egy csapat idősebb srác (a nyolcvanas évek Bronxában hófehérkének lenni nem volt épp életbiztosítás), nem a testemet megbénító fájdalmat éreztem, de legalábbis nem arra emlékszem. Ami ennyi év távlatából is élénken él bennem az a megaláztatás borzalma. Hogy vesztettem. Hogy gyenge voltam és elszaladtam. Hogy elbuktam. Hogy az apám, akit akkoriban valamiért le akartam nyűgözni, gyengének hívott, amiért elszaladtam ahelyett, hogy harcoltam volna. Úgyhogy megfogadtam, hogy onnantól kezdve küzdök.
Azt hihetnénk, kinövünk belőle, hogy ahogy egyre több dolog szakad a nyakunkba, felsír a gyerek és gyűlnek a számlák, az utolsó, amire szükségünk van, az az erőszak. De ez nem olyasmi, amit magad mögött hagyhatsz, mint az anyósodat, aki egyre kisebb lesz a visszapillantódban; ez visszaránt, mindegy, hány ősz szál vegyül a halántékodon.
Sőt.
Egyszer úgy két éve én vittem haza Bailey-t az iskolából, mert Charlie épp beteg volt, Lilia pedig nem hagyhatta egyedül. Ott ült mellettem az anyósülésen, amikor valami újgazdag feltörekvő negyedből szalasztott paprikajancsi túlzottan belebuzult az iPadjébe és majdnem belénk rohant a csili-vili Mercédeszével. A kilenc éves önmagam tehetetlen dühe ostorcsapásszerűen tört elő belőlem. Felrobbantam. Kipattantam a kocsiból és a kereszteződés közepén kezdtem el ordibálni vele vöröslő fejjel, heves gesztikulásaim közepette akkorát csapva az autója tetejére, hogy egy kicsit behorpadt, az ujjaim pedig, mint később kiderült, megrepedtek. Akkor nem törődtem velük, sem azzal, hogy Bailey mennyire meg lehet ijedve.
A pasas nem szállt ki a kocsiból, vagy azért, mert ő is megijedt, vagy inkább mert nem érdekelte; és ez volt a szerencse. Tudom, hogy ha akkor és ott megpróbálja megmagyarázni, miért ártott majdnem a lányomnak, betöröm a képével a szélvédőt.
Bae utána úgy nézett rám, mint azóta is soha, mintha nem ismerne.
Az efféle, oktalan kakasviadalok vége könnyen lehet komoly sérülés, kórház, börtön, elveszthettem volna a fogam vagy az állásomat. Van egy krav-maga oktató ismerősöm, sugárzik róla a nyugodt öntudat, amitől a bandázó fekete srácok is szétválnak előtte az utcán. Megkérdeztem tőle, mit kellett volna tennem. Azt monda: Elsétálni.
Kiskölyök korom óta az erőszak erejét diktálták belém, ismertem a hatalmát, amit ad, ahogy megvédheted általa azt, akit szeretsz és amit tisztelsz. Az "elsétálás" koncepciója nekem teljesen életidegen. De ahányszor eszembe jut a lányom riadt tekintete, olyan, mintha mellkason vágnának, és erőszakkal veszem rá magam, hogy elsétáljak.
Van, amikor egyszerűen nincs más megoldás, mint az erőszak: mikor véletlenül nekisétálsz valakinek a bárban, és nem hajlandó elfogadni a bocsánatkérésed, vagy mikor követni kezdik a gyerekedet és profánságokat kiáltanak utána. Van, amikor az elsétálás igenis, rossz megoldás; az ember egy vadállatnak sem fordít hátat. Akkor egy emberbőrbe bújt szörnynek miért?
Ez az alkalom azonban más megoldást kíván.
A kocsma melletti sikátor félsötétjéből figyelem az alakokat. Nem látom az arcukat, nem tudom, ismerősek-e errefelé vagy sem, igazából csak véletlenül szúrtam ki őket; az utca még viszonylag forgalmas, még ha csak mellékszál is, de ez a város már csak olyan, hogy azt is csak kínszenvedés árán veszik észre, ha leszúrnak. Amíg nem befolyásolod közvetlenül mások életét, senkit sem érdekelsz – sokszor még akkor sem.
A cigarettám már a végén jár; ezen a ponton rég csak azért szívom csontig, mert nincs jobb dolgom, nem azért, mert annyira élvezném. Nem tudom, mikor éreztem utoljára az ízét. A két pasas közül az egyik kitekint oldalra, innen pedig már kezd ismerős lenni; ahogy egy kicsit elfordul, látom, hogy az autóutat és a járdát elválasztó korláthoz szorítottak egy nőt. Lehet, hogy az egyikőjük barátnője, bár kétlem. Nem azért, mert egy fehér, szőke nő (csak ennyit láttam belőle) ne jöhetne össze egy feketével, csak a testbeszédük nem olyan.
Megtehetném, hogy hátat fordítok. Piti rablások mindig akadnak, én pedig ma szabadnapos vagyok, ráadásul már ittam is. Mégis azelőtt eldobom a cigarettát, hogy az utolsó slukkot elszívnám, és hosszú léptekkel sietek feléjük.
–  Van valami probléma, fiúk?
Az egyikőjük felém fordítja kapucnis fejét, végigmér, majd kajánul elvigyorodik. – Semmi közöd hozzá, tata.
Ja, csak barátkozunk. Húzz innen.
–  Azt hiszem, a hölgynek már elég barátja van.
A magasabbik, valószínűleg a domináns kettejük közül, megrángó állal fordul felém. – Na idefigyelj...!
Felém akart nyúlni, valószínűleg hogy ellökjön; még nem kezdte meg a mozdulatot, de éreztem. A következő pillanatban már a járdán térdepel, kezeivel a torát kaparászva, ott, ahol egy hirtelen mozdulattal megütöttem. A krav-maga oktató barátom tanította; arra az esélyre, ha mégsem sétálnék el. A másik srác felém lépne, felfedve azt a kis kést, amit addig nem láthattam a kabátjától, és amivel sakkban tarthatták a nőt. Azelőtt az orra alá dugom a korábban elővett jelvényemet, hogy bármi ostobaságot tehetne.
Meghökkenve lép hátra, és kétségbeesetten néz a barátjára. –  Ne kérjem még egyszer. Tűnés – biccentek szigorú ábrázattal. A másik még mindig hörögve veszi a levegőt, de míg a kisebbik felsegíti, azért odaszúrja: – Ezt még megbánod, te vén fehér pöcs!
–  Már most megbántam – hunyorgok, de ők már nem hallanak. Olyan sietősen távoznak, ami rendőrök elől való menekülés hosszú éveit feltételezi mögöttük.
Csak mikor végleg eltűnnek a szemem elől a következő sarkon, akkor fordulok a nő felé, és némi irritációval fedezem fel az ismerősségét. –  Milli vanilli. Micsoda kedves meglepetés. – Bár az arcomon valamiféle mosoly-szerűség ül, a hangom kiismerhetetlen. Még én sem döntöm el, hogy mit gondolok; úgy két hete, mikor különösen pocsék hangulatban voltam (mert együtt láttam Liliát valami csókával egy kávézóban nevetgélni), ő meg nyilván kissé beállva, lefeküdtünk, de azóta nem kerestem, sőt, abban sem voltam biztos, hogy a nevemet megmondtam neki. Egy kocsmában találkoztunk; tulajdonképpen ha jobban belegondolok, pont abban, ahol most állunk. Lepukkant, rossz arcú közönséggel bíró, de olcsó hely, ami még ünnepekkor is nyitva van. Azt megértem, én mit keresek itt, de fordítva, nos... –  Hát, azt hiszem, hivatalosan is üdv újra New Yorkban. Nem vagy igazán otthon, míg meg nem próbálnak kirabolni a nyílt utcán.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Millie & Bellamy
Millie & Bellamy EmptySzer. Feb. 20, 2019 8:19 pm


Bellamy & Millie
I have been afraid and I have been in danger, and I have never for one moment thought that I would throw myself at at a man for his help.

Sötétségbe burkolózva kuporgok az ágyon. Csak a redőny apró résein beszűrődő fény világítja meg a szoba bizonyos részeit; az elnyújtott árnyékok mesterkélt formát öltve húzódnak végig a szőnyegen, az asztalon, az ágy sarkán, egészen elérik az ajtót és az ablakkal szemközti falat. Az aranyszínű fényfoltok irritálják szemeimet, hunyorgásra kényszerítenek. Borzasztóan fáj a fejem. A koponyámat átjáró bizsergésnek, a félhomálynak és az ágy melegének köszöhetűen melankolikus hangulat jár át. Lassan fordítom a fejem a fényforrás irányába, de úgy döntök, nem foglalkozom vele. Ülőhelyzetből vízszintesbe rakom magam hátat fordítva a nyílászárónak. Mélyet sóhajtva hunyom le szemeimet. Arcom grimaszba torzul, ahogy orrnyergemet dörzsölve próbálok enyhíteni a fájdalmon, de egy cseppet sem segít, sőt. Inkább csak ront. Ennek ellenére magával ránt a sötétség.
Amikor szemeim kipattannak már nem aranyszín szűrődik be a szobába. Ezüstösen-fehéren csillognak a szekrényekre kirakott díszek – szerintem csak porfogók. Ahogy a normális embereknél szokás, nálam is van az ágy mellett éjjeli szekrény, bár ettől még nem sorolom magam egy karegóriába az előbb említett emberekkel. Az éjjeli szekrényen digitális óra áll, ami a hatalmas számokkal a kijelzőn megkönnyíti az idő leolvasásást, hogy még félálomban is könnyen menjen az időbeli tájékozódás. A piros számok jól mutatják, hogy még este tíz óra sincs. Én viszont szokatlanul éber vagyok.
Ennyire hamar elaludtam volna?
A kínzó fejfájásnak már nyoma sincs, megkönnyebbülve mászok ki a takaró alól, a jelek szerint még utcai ruhában. Elég néhány perc, hogy lezuhanyozzak és átöltözzek, de nem pizsamába. Ha már ennyire kipihentem magam, nem maradok a négy fal között. Elég nyomasztó bezárva lenni ebbe a lakásba, ahova még a madár sem jár, maximum néhány porcica. Az állatokról jut eszembe... Lehet, szerzek egy kutyát. Régen mindig is akartam egy kis szőrmókot, de valahogy sosem került rá sor. Maxine Wolfe szerint amúgy sem jó az egyedüllét. Emlékszem, mennyire irritált eleinte a nő; babakék blézeérvel, az orráról lecsúszott szemüveg, az az önelégült mosoly, a vörös körmei és a modora. Kimért volt, amolyan mindenhez-is-értek attitűd mutatkozott meg rajta. A pokolra kívántam. Aztán rájöttem, hogy nem is akkora paraszt. És tényleg sok dologhoz ért. Humora nincs, de egészen elviselhető társaság. Csak ne hordana annyi lehetetlen színű blézert.
Még a gyógyszeremet sem vettem be este, ezt gyorsan pótolva bekapok egy apró pirulát, amire lehúzok egy pohár vizet. Az okosok szerint ez segít. Szerintem csak egyre több kéne belőle. Kézitáskámba süllyesztve a legfontosabb dolgokat lépek ki az ajtón. A zárat ellenőrzöm, majd a kulcsot is a többi „legfontosabb” jelzővel felcímkézett dolog mellé rakom. A kihalt lépcsőházban magassarkúm éles kopogása csap zajt, ami jól behallatszódik minden lakásba. Tapasztaltam már korábban. Nem a saját cipőm kopogását természetesen, hiszen egyszerre két helyen nem tudok lenni. Az utcára kilépve a frissnek cseppet sem mondható büdös, koszs, szmogos New York-i levegő csapja meg az orromat. Mélyen beszívom, mintha hegyi levegő lenne, de jól tudom, hogy nem az. Meg sem közelíti azt. Nekem mégis a szabadságot jelenti a lakáshoz képest. Felsőmet összehúzom magamon. Hiába a sok magas épület és a betontenger, a levegő azért lehűl. Találomra indulok el, amerre a lábam visz. Kirakatokat nézegetem, amik közül a sok már sötét, a rácsok is le vannak engedve. Az ajándékboltok nyüzsögnek a turistáktól, és még néhány üzletben is meglepően sok élet van. New York már csak ilyen. Ez a város tényleg sosem alszik. Nem lehet úgy végigmenni az utcákon, hogy ne találkoznánk emberekkel. Egyik városrészre sem lehet azt mondani, hogy valamelyik napszakban kihalt lenne. Na jó, talán Staten Island napközben, mert ott javarészt csak laknak az emberek. De a város nagy része folymatosan pezseg.
A forgalmas főútról letérek, néhány mellékutcán vágok át. Céltalanul bolyongok, bár egy kívülállónak úgy tűnhet, nagyon is tudom, merre tartok. Igazából fogalmam sincs. Két férfi halad velem szemben gyors léptekkel, mintha sietnének valahova. A korlát felé húzódom, hogy utat engedjek nekik, de az egyikük egy határozott mozdulattal elém vág. Megragadja a karomat, nem enged a szorításból. Önelégült vigyor terül szét arcára. A haverja zsebretett kézzel mér végig alaposan. Két vadász elejtette a prédát.
- Add ide a lóvédat – hajol közel hozzám, amelyik a karomat szorítja. – és akkor nem bántunk. Annyira. – Hangjából fenyegetés és határozottság cseng. Pontosan, jól begyakorolt sorok ezek, amik már többször megtették a hatásukat, ebben biztos vagyok. Lábaim a földbe gyökereznek, tátott szájjal meredek a férfira. Alkoholtól és fűtől bűzlik, a szemei még a sötétben is jól láthatóan véreresek. El akarnék lépni mellőle, amikor a másik is közelebb lép. Valami megcsillan a kezében. Ezüstösen veri vissza a közvilágítás fényét a kezében lévő tárgy. Jobban megfigyelve látom csak, hogy egy kés az. Mozdulatlanná meredek.
- Nincs nálam – nyögöm ki halkan, szinte motyogva. A két férfi összenéz, majd mérges tekintetüket mindketten rámirányítják.
- Ne hazudj, kisanyám! – sziszegi fogai között, amelyik először lépett oda hozzám. Erősebben szorítja a karomat. A másik még közelebb jön maga előtt tartva a kést. Valami kizökkenti őket a ritmusból. Egy másik férfi hangja. Szemem sarkából próbálok a „szórakozás” elrontója felé pillantani. Természetesen ki akarják magukat vágni a helyzetből, el akarják hajtani a másik férfit, aki viszont nem hagyja annyiban a dolgot. Amelyik a karomat szorította egészen idáig, ellép tőlem és az idegenhez lép. A pillanat tört része alatt marad alul. Térdei a járdán csattannak. Nem úgy néz ki, mint aki azonnal visszatámadásra kész lenne. Ezt a késes figura is észreveszi. „Bajtársa” segítségére sietne, de gyorsan visszahőköl. A beszélgetésből nem sokat fogok fel. A karomon lévő vörös folthoz érek. Bizsereg és érzékeny, de semmi komoly szerencsére. Mire felemelem a fejemet, a két fekete alak abba az irányba távozik sietősen, amerről érkeztek. Egyik lábukat szedik a másik után, már-már sprintelve.
Ahogy a sötétségbő kirajzolódik a hős megmentő szerepét magára öltő férfi ismerős alakja. A két támadó által eddig kitakart épület felett villogó felirat is most tűnik csak fel. Ez a sors nagyon különös iróniája; pont ezen a helyen találkoztunk úgy nagyjából két hete, amikor az iszogatásnak a vége nem merült ki egy egyszerű búcsúval. Arcomon több dolog is átsuhan, de mimikám kifürkészhetetlen. Én sem tudom, mit gondoljak. Azt sem gondoltam volna, hogy megint látni fogom Bellamy-t. Feltéve, ha jól emlékszem a nevére.
- A fehér lovat hova parkoltad? – kérdezem félrebiccentett fejjel. – Talán, de nem panaszkodtam volna, ha ez kimarad az estémből – forgatom meg szemeimet. Vállam fölött még elnézek arra, amerre a két delikvens elhúzta a csíkot, de már hűlt helyük. Egy pillanatra elkomorodom, amint bevillan a kép, ahogy a kést tartotta az egyikük. Időm sem volt teljesen felfogni, mi történt éppen. Most meg már felesleges kattogni azon, mi történt volna, ha...
Sóhajtva fordulok vissza.
- Egy italt? – bökök fejemmel a kocsmának csúfolt lebuj felé. – Megérdemled – mosolyodom el titokzatosan. Válaszát meg sem várva indulok el az ajtó felé, de mielőtt még belépnék, megtorpanok. Megpördülök és a tekintetét keresem. – Köszi – nyögöm ki röviden és tömören. Sosem voltam jó sem a köszönetmondásban, sem a bocsánatkérésben, sem semmi ilyenben, de a tekintetemből láthatja, hogy komolyan gondolom. Tényleg hálás vagyok érte. Néhány pillanat múlva már nyitom is az ajtót megvárva, hogy ő is kövessen. Az utam egyenesen a pulthoz vezet, ahol még pont van két üres szék. – Két whiskyt. Duplán, jég nélkül. - adom le a rendelést a középkorú férfinak, aki a pult alól már veszi is elő a két poharat.


™️ •  Millie & Bellamy 4146035580  



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Millie & Bellamy Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
Millie & Bellamy Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
Millie & Bellamy D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
Millie & Bellamy Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: Millie & Bellamy
Millie & Bellamy EmptyPént. Márc. 01, 2019 8:38 pm
to Millie
“Insane inside the danger gets me high”
Az ember ritkán szereti viszontlátni azt, akivel alkalmi szexbe keveredett. Esetemben persze az is igaz, hogy általában véve bármilyen személyt ritkán szeretek viszont látni, szex vagy sem, de ez különösen igaz ezekre az esetekre. Nem azért, mert ne lennék büszke rá; nincsenek különösebb preferenciáim, a szex csak egy érzés, kicsit olyan, mint az ivás, hirtelen hatalmas lúzer leszel, ha egyedül csinálod, és igazság szerint nem is olyan. Ez nem jelenti azt sem, hogy büszke vagyok rá. Az esetek többségében az általam felszedett nők igazából maguknak szednek fel változatos indokkal, az esetek többségében a középsú ujjukat akarják mutatni valakinek; az apjuknak, az exüknek, a világnak, és egyébként valószínűleg egy marconább partvist is hazavinnének a vérükben pezsgő szerek hatására. Ezek nem olyan hódítások, amiktől zenghet az őrs, amit elújságolnék bárkinek. Mindig az lebegne a szemeim előtt, hogy valamilyen úton-módon a lányok fülébe jut.
Liliébe. Tudom, hogy tud róluk, bizonyos értelemben, és én is tisztában vagyok az ő dolgaival, de a daddy issues engem nem mozgat meg, és senkinek sem akarok bemutatni. Akinek akarok, annak megteszem.
Nem, én egyszerűen nem szeretek második találkozásokba bonyolódni. Azt nem mondanám, hogy sarkon fordultam volna, ha már messziről látom, hogy ismerős arcról van szó, a becsületem, az ostoba módon megkérdőjelezett férfi büszkeségem nem hagyta volna. De azonnal elköszönök, amint úgy tűnik, hogy jól van.
Ehelyett most itt álok mellette, és próbálom úgy bámulni az eget, mintha baromi érdekes volna. A nagyvárosokra jellemző fényszennyezettség végett akkor sem igen látnék csillagot, ha lenne egy távcső-appom. Az csak a filmekben történik. – Hát, ehhez a környékhez jár ez a fogadtatás. Mint egy kötelező folklór-műsor – vonom meg a vállamat. – Ők legalább udvarias fiúk voltak és szépen kérték… Úgy hallom, két utcával lejjebb egyszerűen leütnek és elveszik, amid van. – Értve ezt az erőszak minden opcionális formájára. Nem a legszebb környék, éjszaka biztosan nem; én arrébb lakom ugyan, de valami mindig visszavonz ide, valami tudatalatti közlöny, amit csak a lábaim értenek. Van egy ír kocsma a sarkon a lakásommal szemben; okkal költöztem oda. De mégis újra meg újra erre járok. Azt hiszem, egy kicsit várom, hogy valaki belém kössön, hogy ha nem is nagyon, de egy egészen kicsit kiadhassam magamból a felgyülemlett feszültséget, mert erre a szex és az ivás csak bizonyos mértékben képes.
Ősi késztetés, a vágy, hogy behúzz valakinek, akárkinek, akárminek, ha kell, a falnak, mert azt legalább kontrollálni tudod, akkor fáj, ha te akarod, a fizikai fájdalmat pedig tudod realizálni. Elmúlik, előbb vagy utóbb. Az, amit az év többi napján érzek? Aligha.
Megtehetném, hogy ezek után hazamegyek. Valószínűleg az lenne a bölcs döntés. – Egy italba még senki sem halt bele – kúszik savanyú görbület az ajkaimra. Sokszor mondom ezt. Már majdnem olyan lett, mint egy mantra. Intek neki, hogy menjen előre, vagyis intenék, de ő már megy is. Zsebre vágom a kezeimet és követem, tartom neki az ajtót, a másik kezem a zsebemben keresi az érmét, amit tudom, hogy nem találok ott. Berögződés.
Kurtán mond köszönetet, én még kurtán biccentek válaszként. Sosem tudtam, hogy fogadjam a hasonlót, sem itt, sem a munkában; mikor könnyes szemekkel hálálkodnak, nehéz azt mondani, hogy csak a munkádat végezted, még ha legtöbbször valóban nem is áll másféle indíték mögötte. Már rég elhagytam azokat az időket, amikor belső késztetés hajtott előre, a tenni akarás, a jó elérésének késztetése. Ma már csak azért csináltam, mert jó vagyok benne, és legalább itt van némi sikerélményem. Egyes pszichológusok szerint az elengedhetetlen a férfiak számára; mert erre vagyunk nevelve, és ez alapján építjük fel az önértékelésünket. Ez persze megkérdőjelezhetővé teszi, hogy miért olyan nagyképűek sokan, akik semmit sem tettek le az asztalra, de a pszichológusokat egyébként sem az eszükért szeretjük.
Valószínűleg ezért követem végül befelé is. Ki tudja, ki köt ott belém; egy kis győzelemtudat nem árt. Minden ceremonialitást mellőzve teszem le a hátsóm a bárszékre, ami régi ismerősként nyikorog alattam. A kocsma minden sarka ismerős; a szagok, a nyelvemre ülő dohányíz, az a napról napra növekvő penészfolt a bal sarokban a zenegép mögött. A zenegép persze nem működik, az örökké szóló country-rock számokat egy helyi rádió szolgáltatja. – Szóval… Azt hiszem, ez az a rész, ahol megkérdezem, hogy mit keresel itt – szólalok meg, tekintetem közte és az aranyszínű alkohol között ugrál. Összeráncolom az orrom. – Az biztos, hogy nem errefelé laksz. És nem hiszem, hogy ennyire mély benyomást tettem rád. Úgyhogy a véletlen műve. A saját helyedben azért remélem, hogy többé nem hallgatsz a szavára – vonom meg a vállam, és szinte azonnal kihörpintem az italt, amint elém rakják. Megkopogtatom, hogy jelezzem, gyors úrjatöltést kérek; közben pedig az egyik jégdarabon rágódom, ami véletlenül a számba esett. – A legtöbb helyi fiúval szemben nem vagyok itt reggeltől estig. Nehéz parkolni a lóval, ugye.
Randán vigyorodom el. Nem annak szánom, csak közölték már velem, hogy az. Cápához hasonlítottak, engem pedig igazából nem érdekel, milyen állatot juttatok mások eszébe. – Tehát, Milli Vanilli… Mi tartott fenn téged? Inszomnia, eheti lottószámok, az a hármas gyilkosság a Fox Avenuen…?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Millie & Bellamy
Millie & Bellamy EmptySzomb. Márc. 16, 2019 11:58 pm


Bellamy & Millie
I have been afraid and I have been in danger, and I have never for one moment thought that I would throw myself at at a man for his help.

Régebben sosem voltam az a fajta, akire jellemző volt, hogy bajba kerül, vagy éppen olyan helyzetekbe, amikbe egyáltalán nem kéne. Szerettem a rendet, a megszokott dolgokat, sosem merészkedtem egyedül sehova. De nem is kellett, mert mindig volt társaságom. Nem voltam az a fajta, aki az éjszakai életben otthon érzi magát, amikor mindenki bulizni vagy inni járt, én általában tanultam, olvastam, aludtam, esetleg a kedvenc sorozatomat néztem. Persze, idővel mindenki változik. Sokan azt mondják, hét évente változik nagyot az ember, én ezzel ellentétben azt gondolom, mindenki akkor változik, amikor valami olyan dolog történik az életében, ami rányomja a bélyegét a mindennapokra; nem lehet tudomást sem venni róla, nem lehet elfelejteni, nem lehet meg nem történtnek tekinteni. Ha valakit elveszítünk, azon a bizonyos lejtőn pedig ezzel párhuzamosan elindulunk szépen lassan lefelé, egyre mélyebbre és mélyebbre, lassan pedig már azt hisszük, leérünk a gödör aljára, aztán kiderült, hogy mégsem, csak tovább csúszunk, az eléggé meg tud változtatni egy embert. Pláne, ha az a lejtő buckás, pár pofon is ér közben minket, amiktől aztán nem nagyon térünk magunkhoz. Brian halála, a szüleim elfordulása, a kilakoltatás – azóta is minden egyes nap pokolra kívánom azt a rohadékot, hogy kirakott –, a munkám elvesztése... Sok-sok pofon, amik mind a padlóra küldtek, én pedig ahelyett, hogy felálltam volna, nem tettem semmit. Most sem teszek. Magamtól nem. Nora volt az, aki arra a nyamvadt csoportterápiára is elküldött. A tudtam nélkül, természetesen. Csak arról tudtam, hogy megyünk valahova. Még véletlen sem említette, hogy olyan helyre akar berakni, ahova magamtól nem mennék. Akárhányszor csak eszembe jut az a nap, eszembe jut Maxine Wolfe is, az az idegesítő PhD-s nő. Eleinte a személyisége és a megjelenése is irritált. Aztán már csak a megjelenése. A babakék blézer, a hozzá tartozó nadrág, ráadásul be is volt gombolva a blézere. Ülve senki nem gombol be se blézert, se zakót. Ez annyira abszurd.
De nem csak Maxine Wolfe stílusérzékének hiánya bizarr, hanem az is, hogy a régi, eminens Mildred Wilhelmina Lochart – hogy az francba lehet így elnevezni egy gyereket??? – száznyolcvan fokos fordulatot vett, mármint ami a személyiségét illeti. Mintha keresném a bajt. Vagy inkább vonzanám, mert keresni nem keresem. Az utóbbi két évben, amióta a szarlavina elkezdődött, azóta egyre többször találom magam olyan helyzetekben, amikor kiabálhatnék valakinek, hogy húzzon már ki a bajból. Vége lesz ennek valaha?
Amióta visszajöttem New York-ba, nem sok ismerős arccal találkoztam. Nora ismerős arcát leszámítva. Egy tízmilliós városban azért nem olyan egyszerű megtalálni az ismerősöket, lássuk be. Mégis most egy ismerős arcszerkezettel találom szemben magam. Nem régi ismerős, de már találkoztunk. Egyszer. Viszont akkor nem az volt egyikünknek sem a prioritása, hogy ismerkedőset játsszunk. Nem is vagyok benne biztos, hogy a nevére jól emlékszem. Ez sem foglalt helyet a prioritási listám első pár helyén. A kósza kalandokon szeretem túltenni magam, elkönyvelni magamban, majd pedig tovább lépni. Nem szokásom egynél többször találkozni valakivel, akivel egy kóbor órát együtt töltünk. A véletlen művének titulálom, hogy pont azzal a fickóval sodort össze a sors, akivel pont egy ilyen alkalommal „ismerkedtünk” meg. Furcsán érzem magam miatta, mondhatni egy cseppet kínosan. Nem vagyunk országos cimborák, de mégis ő húzta ki a fenekem a bajból. Nem illik hátat fordítani, angolosan távozni. A sors újabb iróniája a helyszín, a kocsma, ez az undorító lebuj, ami előtt most is állunk.
- Eszméletlen udvarias férfiak – bólogatok hevesen, mintha teljesen igazat adnék neki. Arcomon láthatja az iróniát és a fintort, ami viszont a szavaimmal teljesen ellentétes jelentéssel töltik fel a mondandómat. Ha már pont úgy jött össze, hogy ezen a szent helyen botlottunk egymásba ismét, felvetem, hogy igyunk meg valamit. Nem tudom, mire számítsak, de meglepő módon a válasza nem elutasító. Megindulok befelé, közben pedig röviden és tömören megköszönöm, amit tett. Csak biccent, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne. Lehet, hogy neki az, viszont tényleg hálás vagyok, amiért nem hagyott olyan kellemetlen körülmények között vesződni azokkal a fickókkal. Az utolsó két szabad szék felé veszem az irányt, amiket gyorsan el is foglalunk. Leadom a rendelést, ameddig pedig elkészül az italunk, van időm körbe nézni; a piszkos falak, a sörtől ragacsos pult, a kopott székek, az egész helyiséget ellepő dohányfüst, a kocsma túloldalán sárgás fénnyel megvilágított biliárdasztal pont ugyanolyan, mint az előző találkánk alkalmával. Az emberek is hasonlóak, már amennyire emlékszem; hangosak, zajosak és büdösek. De ez akkor sem foglalkoztatott, ahogyan most sem. Miután tekintetemmel körbejárom a barátságos jelzővel nem éppen felruházható kocsmát, figyelmemet a ma esti megmentőmnek szentelem.
- Hát... – sóhajtok nagyot, majd aprót kortyolok az italból. Vele ellentétben én nem húzom le, bármennyire is kívánja a szervezetem. A saját lábamon óhajtok hazamenni, remélem, ez össze is fog jönni. – Akkor jobban járok, ha csak akkor merészkedem erre a környékre, amikor itt vagy – válaszolom, mutatóujjammal pedig a pohár szélén körözöm. – Egyébként meg tősgyökeres brooklyni – mutatok magamra felvont szemöldökkel, majd ismét kortyolok.
- Érdekes tippek – vigyorodom el, mielőtt pedig válaszolnék a kérdésére, a maradék italt is felhörpintem. Nagyot nyelek, amint a szesz végigégeti a nyelőcsövemet, de jelzek a pult mögött ácsorgó férfinak, hogy jöhet a következő kör. – Nem lóttozom, nem vagyok a szerencsejáték híve. – Pedig milyen jól jönne most, ha lenne egy telitalálatos szelvényem. – Szomorú dolog, de nem is a hármas gyilkosság, inszomnia pedig végképp nem. Mostanában különösen jól alszom. Talán túlságosan kipihent vagyok – jegyzem meg a végén már csak magamnak, és amint ismét tele lesz a poharam, belekortyolok. – És én minek köszönhetem a szerencsét? A mai jótéted bajbajutott szerencsétlenek kisegítése, hogy aztán meghívjanak valami pocsék whiskyre? – kérdezem felvont szemöldökkel. A pultosnak a fülét valószínűleg megütötte a megjegyzésem, hiszen rosszalló pillantást küld felém. A véleményem ettől függetlenül ugyanaz, ittam már ennél sokkal jobbat is. Sőt, ennél rosszabbat nem nagyon fogtam még ki. A következő pillanatban egy szerfelett ittas férfi ékelődik be közénk, kezében félig teli sörös korsóval. A pultra akar támaszkodni, de elvéti, ennek eredményeként pedig az ital Bellamy nadrágján és felsőjén landol, legalábbis egy tetemes része. A korsó a földre zuhan, a részeg pasas pedig próbálja egyensúlyban tartani magát, mindezt Bellamy vállába kapaszkodva próbálja kivitelezni.
- Boccccs have’, tod hogy me’ ez. – Próbálja minél artikuláltabban kiejteni a szavakat, ami jól látható mód nem megy neki, ettől pedig elég komikus hatást kelt a fickó. De nem nevetek, az előérzetem semmi jót nem sejttet velem. Néhány kíváncsi szempár is a szituáció két főszereplőjére irányul, érdeklődve várva a végkifejletet.


™️ •  Millie & Bellamy 4146035580  



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Millie & Bellamy Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
Millie & Bellamy Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
Millie & Bellamy D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
Millie & Bellamy Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: Millie & Bellamy
Millie & Bellamy EmptyVas. Ápr. 07, 2019 2:02 pm


Millie & Bellamy

2019. február, Taffer's kocsma


New York olyan, mint egy világ a világon belül, saját idővel, saját hierarchiával, saját rendszerrel. Az igazi New Yorkiak ritkán keresnek információkat a külvilágból; úgy érzik, ha valami a városon kívül történik, az nem is igazán érdekes. És bár ez valahol nyilván túlzás, az tény, hogy ehhez fogható város aligha van, pedig az én atyafias-hazafias érzéseim már rég a sírban nyugszanak. Az egyik legalapvetőbb szabálya azonban az, hogy itt az embernek egyszerűen nincs ideje; nincs ideje semmire, mert ilyen bérleti díjak mellett dolgozhatsz látástól vakulásig, ha véletlenül leszédülnél a lépcső tetejéről, az orvosi költségek végett kezdheted előről az egészet.
Az utolsó dolog, amire azt hinnéd, időd van, hogy olyan nőkkel iszogass egy bárban, akivel már végeztél. Millie szimpatikus volt, amennyire emlékszem, rendes, és nem rossz beszélgető partner, de mindenkinek jobb, ha általában ennél többe nem bonyolódunk. Egyszerűbb. Biztonságosabb, a familaritás hamis köpenye nélkül.
Meg egyébként is, mekkora volt az esélye…?
Legnagyobb szerencsédre, az elég gyakran megesik – jegyzem meg, inkább csak magamnak. Azt már pusztán fejben teszem hozzá, mennyire szerencsétlen, hogy ezek szerint számíthatok még a felbukkanására. Persze, nem az enyém a hely, és nem mintha egy csúnya szakításon estünk volna át vagy ilyesmi, egyszerűen… fura. Bár nem, ha jobban belegondolok, nem az. Akkor lenne az, ha bűntudatot éreznék, vagy bánnám, de egyik sem igaz; megtörtént, a nagyjára nem is emlékszem, és nem úgy tűnik, mintha ő feltétlenül annyira többet akarna. – Brooklyn és Brooklyn között is van különbség – vonom meg a vállam mosolyogva. Nem csak, hogy New York olyan, mint egy állam az államon belül, de a kerületek is önálló életet élnek. Néha az utcakép néhány háztömbön belül is markáns különbséget mutathat, ha elég szemfüles az ember; néha egyszerűen elkezdesz bóklászni, és nem tudod, mi lesz a vége. Mint például a mai este.
Elmondhatnám neki, pontosan mely körzetek is azok, ahol még nappal is óvatosan és paprikasprayvel érdemes sétafikálnia, este meg legfeljebb egy pap társaságában, aki rögtön fel is tudja adni neki az utolsó kenetet, de valahogy van egy érzésem, hogy igazából amúgy sem érdekli, és tulajdonképpen annyira engem sem.
Inkább folytatom a jégdarab apróbb töredékekre való rágását, majd amint megint feltelítődött a poharam, le is öblítem vele. A jég fájdalmas bizsergést hagy maga mögött a számban, az egyik hátsó fogam például, aminek újratömetése lassan időszerű volna, szinte dobhártyaszaggató halálsikolyt ereszt ki magából. Mégsem rándul egy arcizmom sem, nem jobban, mint máskor; a világutálat már így is mindig rajta ül.
Nem tudod, mit hagysz ki – jegyzem meg cápavigyorral. Én sem lottózom, annál kevesebb a fizetésem, több a lakbérem, és még kevesebb a szerencsémbe vetett hitem. Igazából, ha valaki utána olvas ezeknek a lottónyerteseknek, igen kevesek sztorija végződik hosszútávon happy enddel; na nem mintha nekem eleve bármi lehetőségem is lenne azt elérni, de némi vágyakozás még a legszerencsétlenebb otthontalanban is felgyullad néha-napján, főleg a magányt felmelengető alkohol hatására.
Valószínűleg, ha jobban ismerném, talán rákérdeznék, mi okozta akkor a biológiai órája felborulását, bár igazából azt sem tudom, mit dolgozik, szóval felőlem akár sztripper is lehet három utcával lejjebb vagy egy pláza éjjeli őre. Vannak, akik egyszerűen aktívabbak este, és igazából, mint olyan sok dolog, már ez sem tud érdekelni, inkább csak elfogadom, hogy fogalmam sincs, miért sikerült pont most és pont itt belebotlanom.
Az érdekes baleset lehet – vonom fel a szemöldököm. Én úgy érzem, tizenkét éves korom óta sem sikerült kialudnom magam, mindegy, hogy épp tizenegy vagy három óra alvást sikerül bezsebelnem, mielőtt a valóság karmai kiragadnak. Előbbi  akkor szokott előfordulni, ha altatót szedek be; utóbbi akkor, ha nem, és álmodom. – Nem, engem az inszomnia meg a gyilkosság vonzott – rázom meg a fejem, másodjára már lehajtva a pohár egész tartalmát. Nem tudom, mi az, ami azt mondatja velem, hogy ne kérjek harmadjára is gyors újratöltést; talán a társaság, még ha nem is vágytam rá különösebben. Az ember ritkán iszik alkoholt az ízéért, hacsak nem valami borvidéki kóstolóra rángat el a nejed, ahol még csak le sem nyelheted azt, amiért fizetsz, hanem egy vödörbe kell köpnöd. Hogy ez miért szofisztikált, azt az én bronxi agyam sosem fogja egészen felfogni. – A fickó bepöccent, mert a volt nője hozzá akart menni valakihez és elköltözni, ezért „szerelemféltés” címszóval megölte őt is meg a lányukat, aztán fejbe lőtte magát. Gyilkos-öngyilkosság, a legkerekebb történet. Csirió!
A lehető legminimálisabbnál is kevesebb érzelemmel dobok a számba egy adag mogyorót a pultra kitett tálból. Már majdnem megjegyezném amolyan önlehordó reflexként, hogy amúgy sok férfivécében jártam, és tudnom kéne, hogy a pultról sosem eszünk mogyorót, mert senki sem mos kezet, de nem jutok el odáig, hogy ez gondolati szintnél tovább is foganjon. A fickó szaga előbb ér el hozzám, mint ő maga, de az, hogy bűzlavinát tol maga előtt, még nem jelent semmit; csak akkor figyelek fel rá, mikor a keze megjelenik előttem a pulton, a söre fele meg a gatyámon köt ki.
Alapvető esetben ez nem zavarna. Az viszont már igen, hogy egyszer csak belemászik a képembe, és valamiért úgy gondolja, kapaszkodó vagyok. Kezem olyan gyorsan csapódik az alkarjának, hogy Ő valószínűleg fel sem dolgozza, csak azt veszi észre, mikor ellököm magamtól. – Nem vagyok a haverod – közlöm vele sziszegve. Nem tudom, mi bosszant benne ennyire, talán az, hogy olyan lenézőnek hatóan szólt hozzám, vagy hogy rám támaszkodott, fölém, mintha alatta való lennék. Nem ez volt a szándéka, ezt az agyam mélyén tudom, de mégis ösztönös a cselekvés, a „ki, ha én nem?” reakció. Az üss vagy fuss.
Sosem futok.
A részeg pasas döbbenten pislog fel rám a padlóról. – Jó’van, tesó, nem kell…
A testvéred sem vagyok – állok fel a székről, mire két másik, kicsit kevésbé ittas fickó siet oda, az egyikük megpróbálja felsegíteni az elesett haverját, a másik viszont már indul is, hogy a pofámba másszon. Kockás pléding, kukás-sapka, mellény; szinte biztosra veszem, hogy építőmunkások lehetnek. A közelben sok építkezés folyik, néhány még estébe nyúlóan is.
Mit cirkuszolsz, he? Bocsánatot kért a haverom, nem?
Vissza akarnék szólni, de nincs értelme, és csak elterelné a figyelmemet. Látszik a testtartásán, hogy elég neki egyetlen szó, egy rossz mozdulat, és kész ütni, már feszül a karja. Én ökölbe szorítom a kezemet, félig, hogy készen álljak egy ütésre és elhajoljak, félig meg azért, hogy a körmeim a tenyerembe vájhassanak és észhez térítsenek.
Bailey képe jelenik meg előttem, mint mindig ilyen helyzetben. Van, hogy van értelme az erőszaknak; és van, hogy csak el kéne sétálni.
A fickó dönt helyettem, és meglök, nem nagyot, de elég erőset, hogy a mögöttem lévő pultnak lökődjek, még ha meg sem hajlok a függőlegesből. Most, hogy állok, a hirtelen elfogyasztott két pohártól egy pillanatra megszédülök, de kihasználom az alkalmat, hogy lelökjem magamról a karjait és visszalökjem, ezúttal erősebben, mint Ő tette. Vörös képéből kibámuló malacszemei döbbenten pislognak az asztallapról, ahová csúszott, de már készülne is válogatott profánságokat hozzám vágni, meg valószínűleg az öklét (ezért arrébb is lépek, hogy nehogy véletlenül a nőt találja el), és meg is tenné, ha a harmadik pasas le nem fogja hátulról.
– Haggyad’, nem érdemes! Ismerem ám, ez hekus.
Malacszem tekintete általános gyűlölet helyett valami mélyebbről fakadó undorral telik meg. – Kibaszott zsernyákok…! – A társaságnak, helyszínnek és tiszteletnek megfelelően odaköp egy kövéret a padlóra a lábam elé, aztán vet egy pillantást a lassan klinikai halál állapotában ténfergő félnótásra, akinek sikerült beletenyerelnie a korsó szilánkjaiba, és elvágni a tenyerét, amit most egy négy éves értelmi szintjének megfelelően bámult. – Szerencséd, hogy Tomot kórházba kell vinni, különben…!
Szavakkal nem fejezi ki, de figyelmeztetőnek szánt testtartása helyettük is beszél. Csak a szemöldökömet vonom fel és tekintetemmel követem, ahogy nagy sebbel-lobbal kisétálnak a kocsmából, közrefogva a szerencsétlent, aki egy adag szalvétával próbálja elállítani a vérzést.
A pultos (és tulaj) mindezt a söntés mögül nézte végig, és most sem mutat túl sok érzelmet, egyedül egy nehéz sóhajt ereszt meg. Valószínűleg a padlóját siratja csak, amit néhány hónapja újított fel, erre most tiszta vér. Az egyetlen pincérnő (egy igencsak lelakott ex-sztriptízes az emelgetett három utcával lentebbi klubból, és a tulaj felesége, egyébként) rágóján (vagy dohányon) csámcsogva, szemét forgatva fogja a seprűt meg a lapátot a sarokból, hogy feltakarítsa a szilánkokat.
Tudod, hogy nem szívlelem a balhét, Bellamy – közli velem mintegy mellékesen a pultos, aki egyébként a Jim névre hallgat, és szegről-végről a rokonom; azt hiszem, a bátyám élettársának unokatestvére volt. Az egyiknek, egészen biztosan, de az Ő neve a világért nem jutna eszembe.
Ki balhézik? – pillantok rá, előhúzva egy gyűrött ötvenest a farzsebemből, hogy némileg csitítsam a kedélyeit. Láttam, hogy megroggyant az asztal, amire rálöktem.
Ennél jóval több van már a számládon.
Ennél jóval több büntetést úsztál már meg a számlám miatt.
Ezt az érvet ő sem tudja vitatni, és végül vállat vonva csapol le nekem egy korsóval a kedvenc sörömből, ad valamit Millie-nek is, aztán egy hátrébb lévő bokszra mutat.
Úgy tűnik, Jimnek elege van mára a pofámból – mondom, miközben helyet foglalok az egyik viseltes bőrülésen. A köztünk lévő kerek kis asztalon alig fér el a két üveg. – Szóval… akkor gondolom most már tudod, mit dolgozom – próbálok valami beszélgetés-szerűt kezdeményezni, ha már egyikünk sem tud ma aludni. – És veled mi a helyzet? Valahogy úgy sejtem, nem általánosiskolai tanár vagy.


All you have is your fire
And the place you need to reach
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Millie & Bellamy
Millie & Bellamy EmptyPént. Ápr. 26, 2019 12:38 am


Bellamy & Millie
I have been afraid and I have been in danger, and I have never for one moment thought that I would throw myself at at a man for his help.

A szerencse sosem állt az én oldalamon. Egészen kicsi korom óta a balszerencsések tárborát erősítem – ez az este tűnik az első kivételes esetnek a sok közül. Óvodában is mindig én húztam a rövidebbet; ha valami hülyeségen összevesztünk az egyik “barátommal”, valamilyen módon mindig én lettem hibásnak kikiáltva, nekem kellett tíz percre büntetésbe ülnöm a padra. Általánosban, ha valamilyen feladathoz párt kellett választanunk, mindig én maradtam egyedül, kivétel nélkül. Olyankor vagy betársultam harmadiknak valahova – ilyenkor mindig felesleges pótkeréknek éreztem magam – vagy pedig az éppen aktuális tanárral alkottam egy párt. Ezt talán még a pótkerékszerepnél is jobban utáltam. Ilyenkor nem lehetett elsumákolni a munkát, ráadásul mindig olyan gáz volt a tanárral lenni. Ebből egyből lejött, hogy kinek nincs egy barátja sem. Meglepő mód én voltam az. Gimiben az egyik vizsgámra nem olvastam el, csak minden második tételt. Se időm nem volt tanulni, se kedvem. Ráadásul az irodalmat mindig is teljesen feleslegesnek tartottam. A tanár még jobban megutáltatta velem, szóval abszolút nem volt a szívem csücske a tantárgy. Mire gondolt a költő? Tudja a franc, kérdezze meg, akit annyira érdekel! Nem ettől fogok jobban teljesíteni a munkahelyemen, nem ettől fogok tudni például egy hitelügyintézést elintézni, nem ettől fogom tudni, melyik üzemi szolgáltató éppen micsoda, nem ettől leszek a munkahelyemen például jó csapatjátékos. Visszatérve a tételekre… Természetesen olyan tételt húztam, amiről egy betűt nem olvastam. Kettessel rúgdostak át. Valamikor gimi vége felé a szüleim elutaztak egy kicsit pihenni, a kocsit viszont otthon hagyták. Figyelmeztettek, hogy ne vigyem el, mielőtt megbeszélnénk. Különösebb indokkal nem illettek, meg kellett elégednem annyival, hogy “Csak, mert azt mondtuk!”. Tipikus szülők szájából rendszeresen elhangzó indok. Én a hülye fejemmel elvittem a kocsit, a kilóméterórát viszont visszatekertem. Gondoltam, úgysem tűnik fel nekik. Nem is tűnt szerencsére. Nem sokkal később megint elmentek egy pár napra pihenni, én pedig megint elvittem a kocsit – szó nélkül. Egy körforgalomnál karamboloztam, ami igazából az én hülyeségem miatt történt meg. A behorpadt sárvédőt és vezetőoldali ajtót viszont nem volt könnyű leplezni. Felhívtam az ősöket, akik természetesen kiakadtak. Amint hazajöttek, elvitték a kocsit szervizbe. Ezzel nem is volt gond, a gond az utána lévő beszélgetés volt. Minden voltam akkor, csak az ő kedves kislányuk nem. Pár hónapra rá úgy döntöttek, megválnának szeretett kis járművüktől, amikor kiderült, hogy vissza lett tekerve a kilóméteróra. Megint egy alapos fejmosásnak lettem gazdája. Ezeken kívül még rengetegszer kötöttem ki a vesztes oldalon. Vegyük csak a gyereket; nem jött össze. Aztán ott a házasság; az sem úgy alakult, ahogy terveztem. Azon a meredek lejtőn is elindultam szépen lefelé, pedig nem akartam. Csak úgy megtörtént. A mai este egy meglepően kivételes alkalom, amikor a szerencse végre engem pártol. Persze, ezt sem magamnak köszönhetem. Ha rajtam múlt volna, akkor valószínűleg már nem ücsörögnék egyben és épségben ebben a borzasztó, büdös, dohos, füstös és zajos kocsmában, ahol magunkon és a pultoson kívül nem látok józan embert.
- Igen, tudom – válaszolom sóhajtva. Viszont régebben ez nem érdekelt. Régebben valahogy sosem éreztem magam veszélyben, bármelyik részén is fordultam meg a negyednek. Talán azért, mert keveset jártam egyedül. Talán azért, mert nem a saját testi épségemmel voltam elfoglalva. Vagy csak azért, mert hajlamos voltam teljesen kizárni a külvilágot. Most mégis muszáj szembesülnöm a ténnyel. – Kicsit olyan érzésem van, mintha egy teljesen másik városba jöttem volna vissza. Pedig kétlem, hogy pár év alatt ennyi minden megváltozott volna. – Nagyobb a valószínűsége annak, hogy én változtam meg. Anno nem féltem barangolni az utcákon, bele sem gondoltam, hogy valaha késsel jöhetnének nekem. Most viszont mégis féltem, amikor a két fickó pénzt követelt. Teljesen lefagytam, leblokkoltam. A hideg is kiráz, ahogy visszagondolok rá. Inkább kortyolok egy nagyot az italomból, ami végigégeti a nyelőcsövemet. Grimaszolva rakom le a poharat a pultra. Szinte azonnal emelném ismét a számhoz az üveget, amikor tudatosul bennem, hogy elfogyott a tartalma. Amint errefelé pillant a pult mögött álló fickó, intek neki, hogy jöhet a következő kör.
- Óóóó, dehogynem! – bólogatok hevesen, közben elégedetten emelem poharam, ami végre nem üres. – Sok pénz elverését, sok reménytelen és szánalmas próbálkozást, nem járulok hozzá a fák irtásához, ráadásul megkímélem magam a felesleges stressztől, ami a lottószámok kihúzásával és a várakozással jár – magyarázom kezemben a pohárral, mintha nagy szakértője lennék a témának. Pedig csak szimplán tényleg ez a véleményem. Ráadásul függőséget is okoz, ami összeköthető a mértéktelenül sok pénz elverésével. Amúgy sem vet fel a vagyon amióta beütött a gebasz, ráadásul a munkahiány sem termeli a pénzt a zsebembe, a munkanélküli segély pedig nagyjából annyira elég, hogy lemenjek a sarokra gyalog. Sajnos a pénz nem fán terem, nem is bokrokon, az égből sem esik – amik rendkívül szomorú tények –, de nincs mit tenni. Az utóbbi pár évben megtanultam spórolni, amihez hozzá tartozik minden felesleges “szenvedélytől” való megszaabadulás is. Letettem a cigit példának okáért.
- Az... – húzom el a számat az “érdekes baleset” megjegyzésére. Ha pedig belegondolok, hogy mitől vagyok ennyire kipihent, egészen elkedvetelnedem. Normál ember nem panaszkodik azért, mert túl sokat alszik. Nem mászkál éjszaka bárokba, mert nem tud aludni. Örül, ha egy fárasztó nap végén beesik a puha ágyba, ráhajtja a fejét a puha párnájára – személytől függően megvárja a partnerét, akivel még akármit is csinálhantak –, hogy aztán végre aludhasson néhány órát. Régebben én is hasonlóan éltem a mindennapjaimat, egyik napról a másikra léteztem az őrült mókuskerékben. Az utóbbi hónapokban meg jóformán nem tudok mit kezdeni magammal. Az a néhány alkalmi munka, amit éppen találok, nem tölti ki minden napomat. Szóval ja. A munkanélküliség sok szabadidőt eredményez. A sok szabadidő sok időt alvásra. A sok alvás napközben pedig ilyen éjjeli kiruccanásokat, amikről ideje lenne leszoknom.
Figyelemmel hallgatom végig a gyilkosságról szóló történetét, de mire a végére ér azon kapom magam, hogy egy cseppet sem leplezem nemtetszésemet. Hogy lehet valaki ekkora gyökér, de tényleg? Ehhez már tényleg pszichiátriai esetnek kell lennie. Mondjuk... ironikus, hogy ezt pont én mondom, aki bő két évig járt pszichiáterhez. A legjobban a gyerek halála érint meg. Nem fér a fejemben, egy szülő hogyan lehet erre képes. A saját gyerekét megölte... Erre nincsenek szavak.
- Azért remélem, ez nem mindennapos eset. – Ha igen, akkor tényleg komoly baj van az emberek fejével. Az italom nagyját lehajtom, a pohár a pulton landol, amikor egy váratlan látogató tolakodik be mindkettőnk intim szférájába. Engem csak egy kicsit lök meg szerencsére, de Bellamy – még mindig nem vagyok benne biztos, hogy jól emlékszem a nevére, totál homály volt a fejem múltkor – már nem ússza meg ennyivel. Szép kis tócs keletkezik a nadrágján, de részeg fickó próbálja menteni a menthetőt, de nem sok sikerrel. A bárszékről felpattanva húzodom arrébb. Teret adok nekik, hadd rendezzék le maguk között, a jelenlegi helyzetet felmérve, szeretnék kartávolságon kívülre esni. Két másik fickó is megjelenik a képben, ők valamennyivel józanabbak földön fetrengő barátjuknál. A piaszag most már a tipikus munkásszaggal is keveredik, a kettő elegye, ez az itt valószínűleg már jól megszokott buké sem a szaglóreceptoraimnak, sem a gyomromnak nem tetszik. Amikor kitör a lökdösődés, még egy lépést hátrálok. Nem mintha nem lennék már így is biztonságos távolban, de nem szeretnék útban lenni. Megkönnyebbülhetnék, amikor kitámogatják a vérző férfit a kocsmából, de nem érzem, hogy egy kő lezuhanna a vállamról. Egyrészt mert megsérült; akármennyire is viselkedett kreténül, nem szokásom az embereknek rosszat kívánni. Másrészt pedig később akár megjelenhetnek többen is. Sokkal többen. Ami eléggé creepy lenne, szóval jobb lenne, ha nem történne meg.
Szóval Bellamy, nem pedig csak random jutott eszembe a név. Ez egy kis megkönnyebbülést ad. Meglepő módon nagyobb megkönnyebbülést, mint a részeg fickók távozása.
Megvárom, amíg a pincérnőnek kinéző hölgyemény feltakarítja a szilánkokat, majd a pulthoz visszalépve két kezem közé fogom a poharamat. A pultos és Bellamy között lévő beszélgetést nehéz nem meghallani, de nem tulajdonítok neki különösebb jelentőséget. A papírpénz ropogása is feltűnő, de ezt is elengedem. Nem az én dolgom. Még egyet elém tol a korábbi italomból. Az előző maradékát felhajtom, mert elég hülyén nézne ki, ha két pohárral sétálnék hátrébb. Próbálok kényelmesen elhelyezkedni a kopott széknek csúfolt ülőalkalmatosságon, de egy idő után feladom. Rettenetesen kényelmetlen, ráadásul a háttámlája is mozog, az egyik lába nem is ér le a földre, ezek pedig még egy-két pohár után gondot jelenthetnek.
- Ezt jól gondolod – mosolygok a férfira. – Bár, már a gyilkosságos dolognál kezdtem sejteni. Nevezhetjük női megérzésnek – vonok vállat. – Az ilyen dolgok a pszichopatákat és a rendőröket szokták annyira foglalkoztatni, hogy ne tudjanak aludni. Megérzésem szerint te inkább az utóbbi kategóriába tartozol, nem pedig előbbibe – fejtem ki gondolatmenetemet, bár talán ezt jobb lett volna magamban tartani. De már mindegy, nem tudom visszaszívni. – Egyébként nem te lennél az első rendőr, akivel találkozom. Illetve... – összevont szemöldökkel az asztalt fixírozva próbálom összeszedni a gondolataimat. – De, lehet. Az unokanővérem rendőrnek készült. Készül. Nem is tudom már. Ha csak nem járt úgy, mint ahogy általában a mérnökök szoktak, hogy egy jelentéktelen évtizedet töltenek az iskolapadban, vagy kibuknak, akkor talán már dolgozik is. – Némi alkohol csodákra képes, és még az én nyelvem is egészen megered. Mielőtt az engem érintő kérdésre válaszolnék, kortyolok egyet az italomból. – Még az is lehetek – kontrázok rá. – Lehet, hogy reggel tollbamondást diktálok a kis elsősöknek. Vagy az őskort vesszük történelemből, vagy Excel függvényeket állítunk össze infóból. Sosem tudhatod. – És igazából jelenleg ott tartok, hogy én sem tudhatom, mit hoz a holnap. – Egyébként hacker. – Végzettségem szerint, jelenleg viszont nem élek a lehetőséggel, hogy a szakmai tudásomat kamatoztassam. Ezt viszont csak magamban teszem hozzá. – Persze, etikus – egészítem ki gyorsan saját mondandómat, mielőtt félreértené. – Nem mászkálok olyan rendszerekben, amikben nem kéne. – Jelenleg leginkább semmilyen rendszerben nem mászkálok. Kicsit elkeserítő ebbe belegondolni.


credit •  Millie & Bellamy 4146035580  



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Millie & Bellamy Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
Millie & Bellamy Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
Millie & Bellamy D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
Millie & Bellamy Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: Millie & Bellamy
Millie & Bellamy EmptySzomb. Május 18, 2019 10:10 pm


Millie & Bellamy

2019. február, Taffer's kocsma


Ha nem jött volna ez az egész véletlen szituáció, ahol meg kellett mentenem egy kirablástól, mert valamiért jó ötletnek gondolja az éjszaka közepén egymagában járni az utcákat, akkor valószínűleg nem sok mondanivalónk lenne egymásnak. Az a helyzet az alkalmi kalandokkal, főleg, amik hirtelen felindulásból és alkohol hatására történnek, hogy a résztvevők utána nem igazán szoktak beszélgetni, és ez előtte sem igazán jellemző. Közben pedig végképp nem. Az, hogy a nő épp ezen kocsma előtt kívánta kiraboltatni magát, szürreálisnak hat, de itt vagyunk, és a munkámról beszélgetünk, miután majdnem kicakkoztattam a hátsóm. Van némi realitás-érzésem; a fickók pontosan háromszor annyian voltak, mint én. Kettővel még elbánnék, de többre nem futja, a sürgősségin végezni az éjszakát meg nem túl jó ómen a holnap reggelt illetően.
Lehetnék pusztán megszállott fanatikus, aki a gyilkossági hírekre élvez – vonom meg a vállam. Mosolygásra késztet a gondolat, hogy a nőnek előbb jutna eszébe rám fogni, hogy zsaru vagyok, mint a másik. Látszik, hogy nem ismer eléggé – még az unokahúgom is inkább amolyan zsaru-szerűként tart számon. – Nem tudom, melyikkel járnál jobban – vonom meg a vállam, húzva egy nagyot a sörből. Az igazság persze az, hogy a rendőr és a pszichopata nem zárja ki egymást a tradícionális értelemben; van, hogy még a pszichológiai tesztek során sem sikerül kiszűrni az ide nem valókat. Ha nem így lenne, nem kellenének azok a francos belső ellenőrzések, amik során külön erre specializálódott ügynökök lepik el a kapitányságot, és még abba is belenéznek, milyen teafiltert dobsz a kukába. Épp mostanában esedékes az egyik ilyen; lehet sejteni, mennyire rajongom az ötletért, főleg, hogy rám bizonyos okokból több figyelmet fordítanak, mint ildomos volna.
Azért ez nem olyan meglepő – jegyzem meg szándékosan kötekedően, de még mindig jókedélyűen. New Yorkban nem csak az állami, de országos szinthez képest is sokkal nagyobb a rendőri aktivitás; ami persze kéz a kézben jár a ténnyel, hogy ugyanez igaz a bűncselekményekre is. Ahol egy kisebb európai országnyi ember zsúfolódik össze ilyen kis helyen, ott kötelező jelleggel nő a bűnözők száma is; ez mindig így van, mindegy, milyen kultúrát vagy társadalmi berendezkedést vagy épp időperiódust nézünk. Az emberből már csak ezt hozza ki a többi ember közelsége: erőszakoskodni. Sarkított tényállás persze, de azért lényegében igaz. – Ki tudja, a végén még ismerem is, hm? – toldom meg még egy megvigyorogtató kijelentéssel. Na, az már tényleg nem lenne semmi; mindazonáltal, lehetetlen sem. Nem ismerhetek minden rendőrt személyesen, de elég sokkal kell találkoznom, és húsz év az húsz év.
A visszavágására nem tudok ellenkezni. Valóban lehetne tanár is, ennyi erővel. – Igazából tényleg a kelleténél több részeges tanár járkál errefelé – ismerem el, mert nem csak a sitcomokban létező szituáció az, hogy a reggeli kávéba egy kis whiskyt is kevernek. Az íze kedvéért; meg hogy ne boruljanak ki annyira a pad alatt mobilozó diákokra, hogy mondjuk lefújják őket poroltóval. – A rendőr és a tanár majdnem olyan klisé, mint a rendőr és ápoló. Csak megjegyzem – vonom meg a vállam. Igaz, én nem a tipikus értelemben vagyok rendőr; elvégre, nincs egyenruhám, már jó ideje. És valahol hiányzik, annak ellenére, hogy mikor a Don Jefe szökőévente egyszer kötelez rá, hogy inget és nyakkendőt húzzak, mindig tiltakozom, és tiltakozásom jeléül direkt hülye nyakkendőt húzok fel, olyan mintásat, amit még a lányok adtak, nyilván némi anyai terelgetéssel, az egyik apák napjára. Kis rendőrautók vannak rajta halszálka helyett.
Mindenesetre, nem tűnik tanárnak, még ha érződik is rajta egy olyasfajta kiégettség, mint ami a hozzám hasonlóak tradícionális munkát végzőkre jellemző. Megcsömörlés, ha úgy tetszik; bár neki kicsit korán jött. Igaz, fogalmam sincs, pontosan hány éves lehet, de a harmincat talán még el sem érte.
Mikor kimondja a véglegeset, egyik szemöldököm a magasba emelkedik, és elismerően húzom el a számat. – Még szerencse, hogy nem azon múlik az állásom, hogy ezt kitaláltam volna-e – vigyorgom bele a korsómba. Sztereotípia ide vagy oda, a hackereket továbbra is tradícionális IT-guyokként képzelem magam elé, pattanásokkal, kockás inggel, keretes szemüveggel, csak esetleg egy cseppet menőbb cipőben. – Én egyszer kékhalált hoztam a rendszerre, pedig csak a szövegszerkesztőben dolgoztam. Tegyük hozzá, hogy tizenöt éve volt.
Technika kora ide vagy oda, én egyszerűen nem tudok megbarátkozni ezekkel az új masinákkal, amik egyre inkább azt látom, hogy átveszik az emberek helyét. Na már most, senki sem fogná rám, főleg, ha elsőre látja a fizimiskámat, hogy különösebben emberbarát lennék, nemhogy humanitárius törekvések bújnának meg a lelkem valamely sarkában. De a tény az tény; a reggeli kávémat embertől szeretem átvenni, és őket szeretem megkérni, hogy mérjék le a, nem tudom, (mit vásárolnak az emberek?) narancsomat, nem pedig egy előre programozott gépet.
Az én korosztályomban nem sok ’hackert’ találni; főleg azért, mert tisztán emlékszem, micsoda újdonság volt, mikor a nyolcvanas években megjelent a hordozható lemezlejátszó (fiatalabbak kedvéért a walkman) meg az MTV. Meg voltunk győződve róla, hogy soha semmi sem lesz menőbb, mint a CD; aztán nézzük meg most, már az a szó sem menő, hogy „menő”.
Nem járhatsz olyan helyeken, vagy nem jársz? – vonom fel a szemöldökömet kihívóan, aztán megvonom a vállamat, és belekortyolok a sörbe. – Ez megmagyarázza az éjjeli bagolyságot… Részben. Akkor lényegében most munkaidőben iszol?
Aztán szöget üt a fejemben egy gondolat, ami nyilvánvalóan csak azért maradhat meg az alkoholhullám tetején, amibe fojtani próbálom az összes többi társával együtt, mert kevésbé sűrű. Hülyeség; mégis, mielőtt lszbe kapnék, már beszélek, mert az alkoholnak van egy olyan hülye hatása, hogy gyorsabb mozgást enged a szádnak, mint amit az agyad még követni tudna. – Szóval ha mondjuk azt kérném, hogy szerezz meg nekem egy személyes fájlt az FBI rendszeréből... Hipotetikusan... Az olyan rendszer lenne, ahol semmi keresnivalód nincs? – Donovan képe jelenik meg előttem hirtelen, meg a titkok, amikben biztos vagyok, hogy őrizget. Igazából nem tudom, ennek ellenére miért van mégis szükségem rá; talán azért, mert mikor megpróbáltam a rendőrségi rendszerből elérni az aktáját, kiderült, hogy az FBI által van titkosítva. Náluk dolgozott, úgyhogy ennek nem kellene meglepnie, és mégis...
Ez mondjuk azt jelentené, hogy ha igent is mond, megint kéne találkoznom Milli Vanilivel, amire nincs különösebb ingerem, mert nem erről egyeztünk meg kimondatlanul. De végül is, már megkérdeztem, ugye?


All you have is your fire
And the place you need to reach
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Millie & Bellamy
Millie & Bellamy EmptySzomb. Jún. 22, 2019 1:27 am


Bellamy & Millie
I have been afraid and I have been in danger, and I have never for one moment thought that I would throw myself at at a man for his help.

Érdekes, hogy pont itt és pont most futottunk össze teljesen véletlen. Nem számíottam arra, hogy valaha is látni fogom megint. Egy éjszaka volt, egy kaland, egy alkohol vezérelte döntés, egy egyszeri alkalom, amire nagyon nem is emlékszem, az agyamat mindvégig elborította a köd, amit a rengeteg ital okozott. Másnap minden ment tovább a megszokott kerékvágásban. Nem szokásom olyanokkal találkozni, akikkel egyszer élveztük egymás társaságát. Kínos, nem kívánt pillanatok születnének egy olyan találkozásból. Két ismeretlen, akik egyszer egymásba gabalyodtak egy menetre. Semmi közös vonás, semmi érdeklődés a másik irányába, semmi vonzalom, semmi. Csak a nagy büdös semmi. Ha a mai este viszont már úgy alakult, ahogyan alakult, elég érdekes lett volna, ha csak lerázom annyival, hogy „Köszi, hogy nem engedted, hogy azok a huligánok lenyúlják a nagyjából 20 dolláromat, aztán megmártsák bennem a késüket”, aztán leléptem volna. Hiába szinte idegen, mégis valami ötlettől fogva úgy éreztem, egy ital még nem árhat meg. Amolyan köszi-a-segítséget ital. Azt hiszem, most kijelenthetem, tudatosan fogunk viselkedni, nem pedig átengedni magunkat megint a mámornak, mint múltkor. Aztán elköszönünk egymástól, mindketten megyünk a magunk dolgára, és reménykedünk benne, hogy nem találkozunk többet.
Megrökönyödve nézek rá egy darabig, mire bármi értelmeset ki tudok préselni magamból.
- Én sem tudom – csóválom meg a fejem, közben a számhoz emelem a poharamat. – Bár nem gondoltam volna, hogy ezt a mondatot ma még hallani fogom. – Mármint azt, hogy lehet, gyilkossági hírekre élvez. A mai este tele van meglepetésekkel. A találkozástól kezdve, a verekedésen át egészen eddig a mondatig. Sok emberrel dolgoztam már eddig az évek alatt, sokszor hallottam furcsa mondatokat elhangzani érdekes figuráktól, rengetegszer hallottam a szituácóhoz egyáltalán nem passzoló kijelentéseket, de még azok sem leptek meg annyira, mint az előbb Bellamy. Szerencsére nem kell sokáig ezen az agyamba égetett mondaton gondolkodnom, gyorsan tovább is lépünk. Talán szerinte ez nem olyan meglepő, de számomra az. Még nem volt dolgom rendőrökkel, mivel rendszerint a törvény azon oldalán tevékenykedem, ahol nincs miért velük konfrontálódni. Rendbontó sem vagyok, jogsim sincs, ezért közúti ellenőrzésem sem volt még. Tiniként sem törtem be kirakatokat, bankot sem raboltam még, szóval nem, eddig még nem nagyon volt dolgom kékekkel. Ehhez képest most már a családban is van egy.
- Nora Weston – árulom el az unokanővérem nevét egy újabb korty után. Na az lenne a sors fintora, ha tényleg ismerné. Még nevetnék is rajta talán. De azért reménykedem benne, hogy a Nora Weston név egy abszolút semmitmondó név neki, amihez nem tud arcot párosítani.
- Valahogy ki kell heverni a sok idegtépő, fárasztó, neveletlen gyereket – húzom el a számat, amint belegondolok, milyen érzés is lehet egész nap gyerekek között lenni. Még annak is megterhelő a sok kis energiavámpír, aki tényleg szereti az emberpalántákat. Nyilván nem minden gyerek ilyen, hiszen vannak jólneveltek is, de az olyan elég kevés ma már. És ez nem az ő hibájuk, hanem a szülők hagynak sokszor mindent a gyerekre. Ettől lesznek olyanok, amilyenek. De milyenek lesznek az ő kölykeik? Bele sem merek inkább gondolni.
Klisé. Tényleg klisé lenne, de talán a rendőr és a hacker még annál is nagyobb klisé. A reakciója megmosolyogtat, a legtöbben nem nézik ki belőlem, hogy hacker vagyok. Valami tipikus nőis szakmát szoktak nekem tippelni, a számítógépes rendszerekkel való munka pedig egyáltalán nem az. – Hát, igen. Nem épp így szokták elképzelni a hackereket – értek vele egyet. De nem minden hacker tipikus pattanásos, idegesítő, négyszemű fickó, ebben azért már változott a világ. Sőt, meglepően sok nő választ mostanában IT szakmát magának. – Tizenöt éve azért a rendszerek sem voltak olyanok, mint ma. Azokat nem volt túl nehéz kicsinálni egy kattintással – nevetgélek halkan a régi történetén. Szerencsére, amilyen gyorsan fejlődik a technológia, annyira gyorsan lesz egyre megbízhatóbb ilyen szempontból. A szövegszerkesztő ma már csak maximum lefagy, mert egy használhatatlan szenny, de egy egész rendszert nem tud lekapcsolni.
- Nem járok – jelentem ki határozottan, majd kortyolok egyet. Eszem ágában sem volt soha kockára tenni a karrieremet – amíg még volt – némi kaland miatt. Azonnal kirúgtak volna, ráadásul nyoma is maradt volna a miértnek, ha olyan helyeken jártam volna, ami tiltott. Többet ért a munkám ennél. – Mondhatni, de egy ideje már nem csinálom – válaszolom fejemet lehajtva, majd egy ismét korttyal megrövidítem a pohár tartalmát. Fejemet lehajtom, az asztal kopáshibáit nézem, mintha borzasztóan érdekes lenne. Pedig nem az, de mégis inkább ezen gondolkodom, mint a munkámon. Illetve a volt munkámon. Ahonnan fogtam magam és felálltam. De ha nem állok fel, akkor meg kirúgnak, mint macskát szarni. Nem szoktam beszélni róla, és most sem áll szándékomban, de hiányzik a munkám. Éveket öltem bele a tanulásba, aztán szereztem egy jó állást; ebből viszont mára, mintha nem maradt volna semmi. Ha tanítanák, „hogyan csesszük el az életünket huszonévesen”, én doktorit tehetnék belőle.
Lassan emelem fel tekintetemet az asztalról, összeráncolt szemöldökkel nézek a férfi szmeibe. Rengeteg kérdőjel jelenik meg a fejemben hirtelen, mivel a kérdése arra enged következtetni, hogy személyes motivációtól vezérelve tette fel.
- Hipotetikusan... és nem hipotetikusan is – válaszolok továbbra is fogva tartva tekintetét. – Nem csak tilos, de veszélyes is. Az ilyen rendszerek sokkal biztonságosabbak az átlagnál... Legalábbis azt hiszik. Szóval nehezebb is bejutni. Nem annyi az egész, mint a filmekben, amikor a göndör hajú, szemüveges, plaid inges srác összevissza nyomogatja a billentyűket, aminek köze nincs a parancssorhoz, amit beír, aztán egy pillanat alatt bent is van. Persze ez az eszközöktől is függ. – Észre sem veszem, de sokkal többet elárulok, mint maga a válasz a kérdésére. Talán az alkohol miatt is, de kicsit magával ragadott a hév. Kiiszom az utolsó kortyot a poharamból. – Miért is kéne a rend éber őrének egy személyes akta az FBI rendszeréből? – kíváncsiskodom oldalra biccentett fejjel. – Persze, csak hipotetikusan.  


credit •  Millie & Bellamy 4146035580  



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Millie & Bellamy Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
Millie & Bellamy Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
Millie & Bellamy D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
Millie & Bellamy Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: Millie & Bellamy
Millie & Bellamy EmptySzer. Júl. 17, 2019 11:10 pm


Millie & Bellamy

2019. február, Taffer's kocsma


Nora Weston. Először nem akarom elhinni, hogy jól hallottam, amit mondott, aztán azt nem akarom elhinni, hogy igaz lehet. Mármint, mekkora az esélye…? Túl sok volt ez a kevés ital is ahhoz, hogy ezt fel tudjam mérni pontosan, de körülbelüli becsléssel: lófasznyi esély sem volt rá. És ez épp elég abszurd ahhoz, hogy ne is reagáljak rá semmit, egy nem túl árulkodó bólintáson kívül; amit vehet annak jeleként is, hogy hallottam és észleltem, de nem ismerem, meg úgy is, hogy ismerem, de  nem akarok beszélni róla.
Valamiért… Nem tűnik jövedelmezőnek elismernem, hogy történetesen az unokatestvére kollégája vagyok, elég szorosan. Egyelőre megtartom magamnak. Először ugyan nem szándékoztam, hogy ezek után megint találkozunk, de… Lássuk be, már első alkalommal sem gondoltam, hogy lesz második alkalom, és nem feltétlenül azért, mert ne lennének meg a képességeim. Az egyszer, alkalmi dolgokban épp ez a szép: hogy egyszeriek. Hogy nincs megbánás, nincs kínos csend, nincs aggodalom, hogy valamit hülyén csináltál vagy hasonlók, mert nincs hely rá, nincs idő.
És akkor már csak azt kell remélnem, hogy Nora soha, soha, de soha nem fog olyasmi ötlettel előállni, hogy a szomorú, alkoholista munkatársát megpróbálja bemutatni a szomorú, alkoholista unokatestvérének. Mert az kínos lesz; szerencsére azonban Norát pont azért kedvem, mert tudja, hol vannak a határok, és hogyha nemet mondok, az esetek nagy részében nemnek is kell venni. Nem folyna bele feleslegesen a dolgaimba.
Ami csak jövedelmező lehet, ha tényleg felbérelném Millie-t, hogy ásson bele az FBI adatbázisba. – Államérdek – húzom szemtelen vigyorra a ronda pofámat, a kérdésére reflektálva. Az államérdek igazából az lenne, ha Millie ezzel az erővel fel is jelentene egy kollégánál, mert részegen államtitkok ellopását emlegetem. Bár azt hiszem, a személyes akta nem államtitok… Hacsak nem volt CIA-s. – Szervek közti civódás? – dobom be, de egyértelmű, hogy ez sem lesz jó válasz.
Bármilyen fura is… Vannak nálam kompetensebb emberek is a rendőrségen, ami a számítógépeket illeti – válaszolom óvatosan, mert azt mégsem akarom az arcába nyomni, hogy ne nézzen hülyének. Azt nem állíthatom feltétlenül, hogy több feltörést láttam, mint Ő, de valóban soknál jelen voltam; pontosabban, addig, míg meg nem untam, mert ahogy azt Millie is mondta, ez az egész kicsit bonyolultabb néhány sornál és kódnál. Az idő mindig kulcs: arra, hogy a programok végigfuttassanak minden algoritmust, hogy valaki előkerüljön az infóval, mindenhez az a kulcs.
Szerencsére erre az egyre van időm. – Hipotetikusan… Egymás adatait nem szerezhetjük meg a rendszerből. Nem, ez hülyeség: még a saját adatainkat sem kaphatjuk meg engedély nélkül. Ez pedig különösen igaz, ha, hipotetikusan, a másik személy mondjuk az FBI-nak is dolgozott. – Tudni akarom, hogy Donovan pontosan honnan jött, és kinek a hátán kapaszkodott fel. Magától nem fogja elmondani, legfeljebb részigazságokat, ami éppen jól esik számára; eleget, hogy elaltassa a gyanúmat, de egyébként is… Nem fogok nekiállni kihallgatni, hogy bohócot csináljak magamból, nem. Oldschool nyomozási módszerekkel derítem ki, amit akarok; terepmunkával, és sok-sok adatböngészéssel.
És Millie-vel, ha ő is így akarja.
Csak szeretnék bizonyosságot nyerni egy-két dologról. Zsaruszokás; a bizalmatlanság – vonom meg a vállam aztán, és végleg, utoljára kiürítem a poharamat. – Megértem, hogy ez nem egyszerű kérdés, még… hipotetikusan sem. Főleg figyelembe véve, hogy soha nem akartunk találkozni. – Legalábbis újra. Felállok, és a zsebemben kezdek kutakodni bankók után; gyűrötten, de az asztalra kerülnek végül, egy papírlap pedig Millie kezébe. Névjegykártya; csak a nevem és a számom, a munkahely és hasonló extrák nélkül. Azért tartom őket még ezekben a modern időkben is, ahol minden ott van a felhőben, mert akadnak olyan besúgók, akik nem biztosak még a dologban, így a telefonjukba biztosan nem fognak beírni, de annyira még nem esőemberek, hogy megjegyezzék a számodat, az IU-nál kérdezősködni utánad pedig elég gyanús lenne. Úgyhogy nekik itt van ez: semmi terelés vagy szépítés, egy szó (Harrison, az eredeti vezetéknevem, mielőtt megváltoztattam volna; ez amolyan fedőnév), és a számok. Odatolom Millie elé. – Rágd át nyugodtan, mennyire érné meg neked hipotetikusból valóságra váltani a dolgokat. És ha esetleg eleged lenne a kölyökből, legalább néhány óra erejéig, kedved lenne melóhoz… Hívj fel.
Ezzel pedig elsétálok; odakint még bemutatok a falat támasztó alkoholista gyökereknek, és a kapucnimat az arcomba húzva, zsebredugott kézzel indulok meg hazafelé.
Megint esni fog.


All you have is your fire
And the place you need to reach
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Millie & Bellamy
Millie & Bellamy Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Millie & Bellamy
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Bellamy & Kenzy
» bellamy west
» Bellamy & Leslie
» same old love | lilia & bellamy (& bae)
» Tara & Bellamy | papaoutai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: