New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 98 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 84 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Léon Leroux
tollából
Ma 17:54-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 17:45-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 17:35-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 17:04-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 16:53-kor
Mallory Duval
tollából
Ma 16:07-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 14:56-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 14:21-kor
Tyra Greene
tollából
Ma 13:36-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Sonny Hirata
TémanyitásSonny Hirata
Sonny Hirata EmptyVas. 3 Márc. - 18:07
Sonny Hirata
Deciphering the truth (...), regardless of how painful it is, is always soothingly liberating.

   
Karakter típusa
Saját is és Death Note ihlette is
Teljes Név
Sonny Hirata
Beceneve
Várom őket
Születési hely
Japán; Tokió
Születési idõ
1999. Január 20.
Kor
25
Lakhely
NYC; Brooklyn
Szexuális beállítottság
Biszexuális,
de hordoz aszexuális jellemvonásokat is.
Családi állapot
Nagyon magányos
Tanulmányok
Tokió Egyetem; informatika szak. 2018 -2022 - befejezett.
BSc - informatikusi diploma.
New York Egyetem; Matematika szak 2022-től napjainkig.
Foglalkozás
Egyetemista és rejtőzködő, titokzatos nyomozástámogató magándetektív
Munkahely
Szabadúszó
Hobbi
A rejtélyek megoldása, az elméje dolgoztatása; rejtvény fejtés, sakk, póker, dáma játék, de szereti a mahjongot is.
Nagy kedvence a Puzzle, amiből a minél több darabos, minél aprólékosabbakat szereti.

   
Csoportom:
Diák

   
Jellem
Általános jellemzők

Sonny egy rendkívül tisztaság-és rendkedvelő fiatalember, viszont leginkább azt szereti, ha ezt mások intézik, neki pedig nem kell megmozdítania a kisujját sem. Leginkább az inasát, Kazuját szokta erre befogni, vagy azokat, akik körbe veszik és jó kapcsolatot ápol velük. Szereti, ha sterilek a dolgok körülötte.
A ruházata jószerével mindig csak egy fehér hosszú ujjú, egy szürkés-kékes farmer nadrág, fehér nyári cipővel, vagy mezitláb. Más ruhája nem igen van. Télen is így öltözködik, csak melegebben.
Önmagára kissé igénytelen, nem sokat törődik a megjelenésével, ő inkább a belső szellemét, a tudását, a lelkét és a mentális oldalát szereti előtérbe helyezni. A lényeg, hogy mindig tiszta legyen a teste és tiszta ruhában legyen, de itt megáll minden. Néha a fésülködés is luxus nála. Az alapvető higiénia és kész.
Notórius édességzabáló. Csoki, sütemény, gumicukor, puding, stb. Rendes ételt nem is nagyon eszik. Imádja a kávét, teát és gyümölcsleveket, energiaitalokat. Vizet szökő évente iszik csak és akkor is max álmában.
Profi teniszező - régebben versenyszinten is, de ma már nem nagyon foglalkozik vele.
Jártas a capoeira-ban, de nem túl profi benne. Alaptudása van csak.
Van egy kezdetleges gerincferdülése, ami főleg a nyaki csigolyákat érinti.
Elég sűrűn vesz fel helytelen testtartást, furcsa pózokat, ahol vagy görnyed, vagy kuporog, vagy igénytelenül eldobja magát. Akár társaságban is, nem érdekli, ha tiszteletlennek nézik.
Jól viseli a hideget is és a meleget is, ahogy szeret esőben ázni is.

Pszichológiai jellemzők

Rendkívül intelligens és fogékony a tudományokra, a pszichológiára, a jogra és a technológiára. Nagyon ügyes hekker.
Fotografikus memóriája van, mindent elsőre megjegyez és sosem felejt; emellett savant-szindrómája is van, aminek hála csodálatosan magas képességekkel rendelkezik egy-két adott területen, ami nála a főleg a természettudományokat érinti, így matematikában és a társtudományokban profibb az átlagnál. Főleg valószínűségszámítás, statisztikák, stb terén.
Rendelkezik autista vonásokkal, a spektrum alsó részén helyezkedik el, így így érzelmileg, társadalmilag elég alulfejlett, de attól még azért jól funkcionál a közösségekben.
Vannak repetitív viselkedésformái és kényszerei is, berögzült szokásai.
Rendelkezik pszichopata vonásokkal. Alsó kategóriás pszichopata, így az érzelmi empátiája eléggé hiányos. A legtöbb felső kategóriás pszichopatával ellentétben van neki valamennyi, de nem sok. Reflektív empátiája van, de nagyon csekély.
A kognitív empátiája viszont nagyon fejlett. SZINTE képtelen átérezni mások érzéseit, viszont pontosan tudja mit éreznek. Nem igen képes átérezni, de tudja és ez alapján pillanatok alatt képes feltérképezni egy embert.
Kiváló megfigyelő, profilozó, akinek semmi sem kerüli el a tűpontos figyelmét.
Nárcisztikus jellemvonásai vannak. Hibrid nárcisztikus, így valahol a grandiózus és a rejtett nárcisztikus jellemek között helyezkedik el. Talán emiatt van az is, hogy képtelen a vereségre és annak elfogadására és rendszerint másokat hibáztat a kudarcokért, vagy azért, ha történik valami, ami nem tetszik neki. Nem igen képes a saját hibáit látni és lefogadni.
Enyhe fokú insomniában szenved, így nagyon keveset alszik, viszont szerencsére altatókkal képes javítani a helyzetén és a magas koffeint és cukorbevitelek doppingolják napközben. Jól viseli az alváshiányt, ritkán érződik meg rajta a hiánya.
Bizonyos fokú depresszióval küzd és vannak önértékelési problémái. Mivel nárcisztikus, nem mutatja ki, de vannak belső vívódásai is.
Maximalista.
Távolságtartó, de van, akiket közel enged magához.
Nehezen fejezi ki érzelmeit, aminek főleg a fentebb említett mentális problémák az okai.
Lassú mozgású, de képes a pörgésre is, csak kényelmes és lusta is kicsit.
Hűvös, kimért, olykor érzelemmentesnek tűnő, de igenis vannak érzései, csak mások érzéseit nem képes mindig átérezni.
Szinte lehetetlen kihozni a sodrából.
Fittyet hány a társadalmi normákra és néha az illem se érdekli.
Nagyon szereti dolgoztatni az elméjét, igényli, hogy folyamatosan legyen min kattognia.

Családi háttere

Apja, Jamasita Hirata a Hirata autógyártó cég vezérigazgatója és tulajdonosa.
Anyja Niigaki Hirata az Interpol egyik vezető beosztású tagja.
Nővére Jagucsi Hirata egy Tokiói üzlet gazdasági vezetője.
Az egész családja Japánban él és rendkívül gazdagok. Az anyja alkalomadtán a munkája miatt más országokban is szállást kap. A szülei Sonnyt is elhalmozzák rengeteg pénzzel, így akár ingyenélőnek is lehetne nevezni, hiszen milliárdok vannak a háta mögött, amiből a szülei nem kevés pénzt utalnak neki havonta így semmire sincs gondja.

Nyomozói karrierje

Sonny magánnyomozó, nem hivatásos. A rendőrséggel és más nyomozói szervekkel csak tanácsadói, konzultáns viszonyban áll. Segíti a nyomozói szervek munkáját.
A nyomozói munkával anyja révén ismerkedett meg az egyetemi évei alatt. Niigaki észre vette a fia kivételes képességeit, miszerint képes az információk gyors és pontos összekapcsolására, képes meglátni a rejtett összefüggéseket és érzelmileg független tud maradni. Sonny csak a nyers információkat látja meg, amiket profi módon elemez és kapcsol össze.
Képes az emberek érzelmeit is meglátni, elemezni, annak ellenére, hogy ő nem érzi át. Éles, kifinomult látással és gondolkodással rendelkezik. Képes meglátni az apró részleteket az embereken. A macskaszőrt, ami senkinek sem tűnik fel. A gyűrű foltját egy lebarnult kézfejen. Egy arrébb tett széket, egy porfoltot a polcon. Képes felismerni tárgyakat az emberek zsebében a dudor formája alapján, egy adott ember személyiségét kielemezni a ruházata alapján és hamar megismerni a személyiséget néhány szó, mondat elhangzása után.
Egyszóval nagyon jó elemező.
A nyomozói munkát anyja mellett kezdte el, az ő munkáját segítette elsőnek, majd később az anyja által a Tokiói rendőrség konzultáns nyomozója lett és főleg a gyilkossági ügyekben volt nagy szerepe a munkájának.
Ritkán fedi fel magát még a rendőrök előtt is. Csak kevesen tudják, hogy ki is ő, a bűnözők pedig gyakran nem is látják őt szemtől szemben. Összekötőként az anyja, vagy inasa és jobbkeze, Kazuja szokott neki dolgozni.
Mikor New Yorkba költözött, folytatni akarta nyomozói munkáját is, így az Interpolnál dolgozó édesanyja segítette őt és protezsálta be az NYPD-hez, hogy engedjék őt segíteni, de ugye egy arctalan valakinek nem szívesen szavaznak bizalmat, így az NYPD vezetőivel személyesen is ismerik egymást, nekik már bizonyított is, de a sima nyomozói rétegben nem nagyon mutatta még meg az arcát.
Az FBI sokkal szigorúbb és bizalmatlanabb, így ott még nem sikerült célt érni. Elvétve van egy-két ügynök, akik engedi őt segíteni, akik hozzá fordulnak, de a vezetőség még nem szívesen szavaz bizalmat egy magánnyomozónak, bármilyen jó képességű is és legyen bármilyen hátszele is, noha egy-egy ügynök titokban kapcsolatba szokott lépni Sonnyval.
Elég jó kapcsolatokkal rendelkezik, már csak a családi háttere miatt is, így szinte minden számára hasznos információt meg tud szerezni, de kiváló hekker is, így van, amit kérés nélkül is meg tud szerezni.
   

   
Avataron:
Macujama Kenicsi

   
Múlt
Egy nyomozás részletei...

[...]Lassú, már-már lomha mozdulattal, tettem helyére a 32000 darabos puzzle egyik darabját, miközben az inasom és egyben jobb kezem, Kazuja behozott egy nagy tálca süteményt. Lassan az egész kirakós szép ütemben haladt. Ha kész lesz, mehet a keretbe és fel a falra a többi közé.
- A gyilkos nagy valószínűséggel egy praxisban lévő pszichiáter. Az első áldozat, Benjamin Young és a második fő áldozat a sokból, Marcus Boyd mind a ketten egy bizonyos orvos, Dr. Flynn Rogers betegei voltak. A harmadik áldozat, aki a szentélyben kezdett el tombolni, Oakley egy pszichiátrián volt páciens. Alapos okom van azt hinni, hogy a Bábjátékos a tökéletesen manipulál embereket. Ráveszi őket a gyilkosságra, majd pedig az öngyilkosságra is. A tettesnek kifogástalan pszichológiai érzéke van, képes hatni az emberekre és a saját kénye kedve szerint irányítani őket. Pontosan tudja mit kell mondani és hogyan kell mondani, tudja milyen szó, mondat, érv milyen hatással lesz az aktuális kiszemeltjére.
Ez lehet vele született pszichológiai érzék is, vagy tanult tudás is, de úgy vélem a Bábjátékos tisztában van az áldozatok életével, gondjaival, jellemével. A tettes elbeszélgetett az áldozataival
- mondtam és felpillantottam az inasra, majd a tálcára, amit letett a kis asztalra. Elvettem róla egy meggyes pitét, beleharaptam és ittam rá egy korty kávét is.
- De akárkinek nem nyílunk meg. Gyanítom, Benjamin és Marcus a tettes páciensei voltak. Akár több alkalmas beszélgetések is lehettek, mire a Bábjátékos kiismerte őket és tudta mivel érhet célt náluk.
Benjamin Young esetében elég profilba vágó körülményeket teremtett, míg Marcus és a többi 37 ember esetében egy üzenetet vélek felfedezni. A szem forma a megfigyelés szimbolikája lehet. A tettes szereti a szimbólumokat, szereti az asszociációkat, a nagy felhajtást, szereti, ha felfigyelnek a műveire. Már-már művészi igényességet tesz le az asztalra.
A gyilkosnak vannak művészi hajlamai...
- haraptam rá a hüvelykujjamra.
- Megkértem a rendőrség egyik emberét, hogy küldje el nekem Flynn Rogers és az áldozatok adatait. Nem találtam közös orvosokat, de találtam kapcsolatot. Dr. Flynn Rogers és Dr. Joseph Brewster. Benjamin elsőnek Flynn páciense volt, majd Joseph betege lett. Marcus Boyd esetében nem volt ilyen kapcsolat, de könnyen lehet, Dr. Bewster feketén kezelte Marcust. A dolog érdekessége, hogy Flynn és Joseph ismerték egymást az egyetemről.
Utána olvastam Dr. Brewsternek is. Elég makulátlannak tűnik, viszont van sebészi jártassága is. Gyakornok. Képzelje, Kazuja, a többi nyomozó figyelmét elkerülte egy bizonyos Levio Vidas csellóművész meggyilkolása, de az enyémet nem. Régebbi eset, de a vonások hasonlóak. A szimbólumok, a bemetszések és a varratok. Nagyon hasonlóak Marcus Boyd esetéhez.

- Ön Dr. Brewsterre gyanakszik? - kérdezte, én pedig addig újra majszolni kezdtem a pitémet, míg beszélt.
- Egész pontosan 65% valószínűséget látok rá, hogy Dr. Joseph Breswter legyen a tettes - a helyére tettem még két puzzle darabot, majd egy harmadikat is. - 65% az elég nagy százalék. A jelen tények fényében nagyobb esélyt nem adnék rá. Kapcsolatot kellene találnom Dr. Brewster és Marcus Boyd között is. Oakley kicsit kilóg a sorból, de a manipuláció rá is igaz. Befolyás alatt állt és úgy tudom a gyilkosságok után magával is végezhetett volna, csakhogy pisztoly tára kiürült addigra. Majdnem sikerrel járt.
Elvettem egy csokoládés muffint is, melyben eper darabkák voltak, majd átszellemülten méregetni kezdtem a süteményt.
- Rengeteg melléktény is közre játszik az ügyben Kazuja, amit talán még nem vettem észre. A nyomozást befolyásolják a rendőrök és FBI ügynökök is. De úgy tudom már náluk is felmerült gyanúsítottként. De nem lehetek elfogult. Kizárom azt, amire ők gyanakodnak és a saját utamat követem. Csakhogy a saját utam is Dr. Brewster felé vezet.
Vajon miért pont Flynn Rogers pácienseit gyilkolja meg?
Van hasonlóság Vidas és Boyd között is. Mind a ketten művészek voltak
- mondtam és ittam egy jó nagy korty kávét, majd letettem az üres csészét a tálcára, tekintetemet pedig a gyönyörű vörös szőrű norvég erdei macskára vetettem, melynek a 70%-át már kiraktam. Csodás látvány lesz, ha kész lesz.
- Rengeteg az összefüggés, de nem tudhatjuk miként jutott el idáig. Mik befolyásolhatták a tetteit a saját önös céljain kívül? Mi célt szolgált a szem szimbólum és miért pont 38 embert ölt akkor meg? Kinek szánta? A nyomozóknak, vagy egy civilnek? Személyes ok volt, vagy objektív célból tette? Biztos vagyok benne, hogy azzal a szemmel utalt valakinek a megfigyelésére. Vagy valakik megfigyelésére. Vagy talán valaki fontos személy az életében és rá akart célozni? - tettem fel a költői kérdést, miközben elfeküdtem a kanapén és lábaim feltettem az asztalra a sütis tál mellé.
- Oakley miért pont egy buddhista szentélyben tombolt? Talán vallási okok állnak a háttérben? Lehet Oakley buddhista volt, vagy maga a Bábjátékos köthető a buddhizmushoz? Valamit átvett a filozófiájukból?
Tudja, Kazuja, Indiában élnek a káli szekta hívei. Ők a thugok. Ők azért ölnek Kália anya nevében, hogy az áldozatok újjászületésbe kényszerüljenek. Lehet van valami köze a vallásnak a Bábjátékos indítékaihoz?
[...]
   

   
livin' in new york

   

Joseph Brewster and Emmalynn Larson imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Sonny Hirata
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Sonny Hirata Tumblr_mdyzoiVmV51qbskx5o2_250
Sonny Hirata Tumblr_ovcktr2d6V1tk2heto3_400
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
When all else fails,
The evil reaps unbroken success,
There can only be one lifeline for the world:

The Hiding Hand of Truth
Sonny Hirata Tumblr_ovcktr2d6V1tk2heto4_400
♫ :
There is no such dark force in the world
Which could cover the truth.
They can penetrate the darkest fog

Rays of truth.
★ családi állapot ★ :
My love is the search for truth.
Try to be more important than him.
Can you turn me from my lonely way?
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Sonny Hirata Tumblr_ovcktr2d6V1tk2heto5_400
★ idézet ★ :
The truth sometimes hurts - it destroys one's illusions.
★ foglalkozás ★ :
Egyetemista és nyomozástámogató detektív
★ play by ★ :
Macujama Kenicsi
★ szükségem van rád ★ :
Kazuja

The Spanish God of Death

Sonny Hirata 74f4055cff93e3a6be78fd069296fbaa75637a5d
★ hozzászólások száma ★ :
35
★ :
Sonny Hirata Tumblr_ovcktr2d6V1tk2heto7_400
TémanyitásRe: Sonny Hirata
Sonny Hirata EmptyHétf. 4 Márc. - 23:13
Gratulálunk, elfogadva!
Livin' in New York új lakosa

Kedves Sonny!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Először is szeretném megköszönni a kedves hozzáállásodat és azt, hogy javítottad a pár kis apróságot az előtörténetben, amit felfedeztem olvasás közben. Egy nagyon érdekes canon karaktert hoztál közénk, amivel magadnak is rendesen feladtad a leckét, ugyanis muszáj volt sok-sok saját ötletet hozzátenned, amivel szépen tudtad színesíteni az amúgy mindenki által imádott szereplőt. Sonny Hirata 4146035580 Mindenképp szüksége van az oldalnak az érdekes személyiségekre, te pedig pont egy vagy közülük, mivel a jellemed egyes pontjai hol ellentétben állnak egymással, amik képesek tökéletesen alátámasztani egy-egy állítást a karakterrel kapcsolatban. Nagyon érdekes lesz ahogy ezt a játéktéren át tudod majd adni, sok fejlődési lehetőség van a karakterben.
Tetszett az is, ahogy a magánnyomozós szálat oldottad meg, ezáltal tényleg tudhatjuk, hogy Sonny a hivatásaként tekint a munkájára, ráadásul annak ellenére, hogy az érzései nem olyanok, mint a legtöbb embernek, biztos sokat jelenthet a karakternek, hogy az édesajnyával közösen kezdett el dolgozni.  Sonny Hirata 3874598021
Az előtörténetedben ügyesen bemutattad, hogy mennyire intelligens ez a fiú, és hiába volt mellette az anyukája, ettől függetlenül teljesen saját jogán érte el a sikereit. Ha nem lenne ekkora koponya, akkor biztosan nem jutott volna fiatalon ennyire messzire. Kíváncsian fogom követni a továbbiakban az életed alakulását, jó szórakozást kívánok neked az oldalon!  szívecske

Mielőtt megtámadnád a játékteret, kérlek látogasd meg az avatarfoglalót, mert a pb-d nagyon kis szépecske, nehogy valaki elcsaklizza előled azt! Színt és rangot majd az adminoktól kapsz, további jó szórakozást kívánok neked, mert már úgyis nagyon várnak és sokáig tartott az elfogadásod! Sonny Hirata 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!




livin' in new york



Taking my path step by step, it ain’t so bad
I left my home with any hesitation, I left it all behind me Nothing in my pocket, only my dream for music Feeling horrible especially when l know I wasn’t good enough But “I'm fine, no worries, all good, I’m not lonely”

Sonny Hirata imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Kaiden N. Dubois
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Sonny Hirata UXJCFyN
Sonny Hirata MrR7Z7E
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
I was the worst, and deep in my heart
I was trapped by something like a wall, when loneliness came to wake me up, I pleaded for it to stay away, you were the only one in my life, yet I bury you in darkness
★ családi állapot ★ :
Sonny Hirata Uyajeou
I don't want this feelin', I can't afford love
I try to find a reason to pull us apart, it ain't workin', 'cause you're perfect, and I know that you're worth it, I can't walk away
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Sonny Hirata YFSbyJM
★ foglalkozás ★ :
zenész, ghostwriter
★ play by ★ :
Bahng Christopher Chan
★ hozzászólások száma ★ :
162
★ :
Sonny Hirata RfFLdgU
 
Sonny Hirata
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» The new neighbor // Sonny & Vivi

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Ahol minden kezdõdik :: Karakterrészleg :: Diákok-
Ugrás: